PublishPress Permissions Free 4.8.2 - en to ca translation catalogue (1112 entries)

en:  %1$sFix Sub-%2$s Permissions%3$s
ca:  %1$sCorregir permisos Sub-%2$s%3$s

en: "Hide Private" settings only apply to custom privacy (Member, Premium, Staff, etc.)
ca: Les configuracions de "Amagar Privat" només s'apliquen a la privadesa personalitzada (Membre, Premium, Personal, etc.)

en: %1$s Permissions %2$s*%3$s
ca: %1$s Permisos %2$s*%3$s

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED within %3$s, unless enabled by another Permission.
ca: %1$s accés per a %2$s està BLOQUEJAT dins de %3$s, a menys que sigui habilitat per un altre Permís.

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED, unless enabled by another Permission.
ca: l'accés a %1$s per %2$s està BLOQUEJAT, llevat que estigui activat per un altre Permís.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED within %3$s, regardless of role capabilities.
ca: %1$s accés per a %2$s està HABILITAT dins de %3$s, independentment de les capacitats del rol.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED, regardless of role capabilities.
ca: l'accés a %1$s per %2$s està ACTIVAT, independentment de les capacitats del rol.

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
ca: %1$s consultes en %2$s segons. %3$s MB utilitzats.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade %2$s to version %3$s or later.
ca: %1$s no funcionarà fins que actualitzis %2$s a la versió %3$s o posterior.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade PHP to version %2$s or later. Current version: %3$s
ca: %1$s no funcionarà fins que actualitzeu PHP a la versió %2$s o posterior. Versió actual: %3$s

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade WordPress to version %2$s or later.
ca: %1$s no funcionarà fins que actualitzis WordPress a la versió %2$s o posterior.

en: %1$sDisable%2$s all filtering for anonymous users
ca: %1$sDesactivar%2$s tot filtratge per a usuaris anònims

en: %1$sDo not apply%2$s metagroup permissions for Administrators
ca: %1$sNo s'apliquin%2$s permisos de metagrup per a Administradors

en: %1$sGroup Type:%2$s %3$s
ca: %1$sTipus de Grup:%2$s %3$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles assigned directly%2$s
ca: %1$sUsuaris que tenen rols addicionals assignats directament%2$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles or Specific Permissions directly%2$s
ca: %1$sUsuaris que tenen Rols Addicionals o Permisos Específics directament%2$s

en: %1$sUsers who have Specific Permissions assigned directly%2$s
ca: %1$sUsuaris que tenen permisos específics assignats directament%2$s

en: %s (All Types)
ca: %s (Tots els Tipus)

en: %s (previous install)
ca: %s (instal·lació anterior)

en: %s Manager
ca: %s Gestor

en: %s Permissions
ca: %s Permisos

en: %s Roles
ca: %s rols

en: %s Visibility
ca: %s Visibilitat

en: %s author page added | %s author pages added
ca[0]: %s pàgina d'autor afegida
ca[1]: %s pàgines d'autor afegides

en: %s group deleted | %s groups deleted
ca[0]: Grup %s eliminat
ca[1]: Grups %s eliminats

en: %s is a PRO feature
ca: %s és una funció PRO

en: %s is available in PRO
ca: %s està disponible en PRO

en: %s more
ca: %s més

en: %s&nbsp;details
ca: %s&nbsp;detalls

en: %s, more...
ca: %s, més...

en: %sEdit WordPress Role%s
ca: %sEditar rol de WordPress%s

en: %sPosts / Pages Listing:%s %s
ca: %sPublicacions / Llistat de Pàgines:%s %s

en: (Blocked)
ca: (Bloquejat)

en: (Default access)
ca: (Accés per defecte)

en: (Default access: Blocked)
ca: (Accés per defecte: Bloquejat)

en: (Default access: Enabled)
ca: (Accés per defecte: Habilitat)

en: (No setting)
ca: (Sense configuració)

en: (Statuses Pro capability)
ca: (Capacitat de Status Pro)

en: (all post types)
ca: (tots els tipus de publicació)

en: (any WP role)
ca: (qualsevol rol de WP)

en: (from primary role or group membership)
ca: (de la funció primària o de la pertinença al grup)

en: (invalid role definition)
ca: (definició de rol no vàlida)

en: (login timed out)
ca: (sessió tancada per inactivitat)

en: (no parent)
ca: (sense pare)

en: (none)
ca: (cap)

en: (select...)
ca: (seleccionar...)

en: (unpublished)
ca: (no publicat)

en: (user field)
ca: (camp d'usuari)

en: (using default capabilities due to invalid %s definition)
ca: (utilitzant capacitats per defecte a causa d'una definició %s no vàlida)

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
ca: <strong>Aquest plugin pot ser eliminat.</strong>

en: = %1$s and sub-%1$s
ca: = %1$s i sub-%1$s

en: = Blocked
ca: = Bloquejat

en: = Enabled
ca: = Activat

en: = Limitation
ca: = Limitació

en: = sub-%s only
ca: = sub-%s només

en: A presspermit.com key appears to be active. <a href="%s" target="_blank">Contact us</a> for assistance in migrating your account to publishpress.com.
ca: Sembla que hi ha una clau de presspermit.com activa. <a href="%s" target="_blank">Contacta'ns</a> per obtenir assistència en la migració del teu compte a publishpress.com.

en: About
ca: Quant a

en: About PublishPress Permissions
ca: Sobre PublishPress Permissions

en: Access Circles
ca: Cercles d'accés

en: Access the Teaser settings admin screen.
ca: Accedir a la pantalla d'administració de les configuracions de Teaser.

en: Access to the Settings screen.
ca: Accés a la pantalla de Configuració.

en: Access to the Teaser screen.
ca: Accés a la pantalla de Teaser.

en: Accommodate front end uploading solutions that require page editing capabilities for the async upload request
ca: Acobla solucions d'upload del front end que requereixen capacitats d'edició de pàgines per a la sol·licitud d'upload asíncron

en: Account
ca: Compte

en: Active
ca: Actiu

en: Active Plugin
ca: Plugin Actiu

en: Active Plugin Integration
ca: Integració de Plugins Activa

en: Add
ca: Afegir

en: Add Author Page&hellip;
ca: Afegir pàgina d'autor&hellip;

en: Add Extra Roles
ca: Afegir rols addicionals

en: Add New
ca: Afegir nou

en: Add New Group
ca: Afegir Nou Grup

en: Add New Permission Group
ca: Afegir nou grup de permisos

en: Add Pages
ca: Afegir pàgines

en: Add Role
ca: Afegir rol

en: Add Roles
ca: Afegir Rols

en: Add Selected Permissions
ca: Afegir Permisos Seleccionats

en: Add Specific Permissions
ca: Afegir Permisos Específics

en: Add User Permissions
ca: Afegir permisos d'usuari

en: Add new pages to a parent page
ca: Afegir noves pàgines a una pàgina pare

en: Add selected users to Permission Group
ca: Afegir usuaris seleccionats al Grup de Permisos

en: Add taxonomy columns to Edit Posts screen
ca: Afegir columnes de taxonomia a la pantalla Editar Publicacions

en: Adds compatibility or integration with ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML, various other plugins. Configure any BuddyPress Group as a Permissions Group. For multisite, provides network-wide Permission Groups.
ca: Afegix compatibilitat o integració amb ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML, diversos altres plugins. Configura qualsevol Grup de BuddyPress com a Grup de Permisos. Per a multisite, proporciona Grups de Permisos a nivell de xarxa.

en: Adjustment
ca: Ajustament

en: Admin
ca: Administrador

en: Administrators
ca: Administradors

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Configuration
ca: Configuració Avançada

en: Advanced Custom Fields
ca: Camp personalitzat avançat

en: Advanced Integration
ca: Integració avançada

en: Advanced Settings
ca: Configuracions Avançades

en: Advanced search controls
ca: Controls de cerca avançats

en: After %s:
ca: Després de %s:

en: After the user logs in, they will be redirected back to the original post they were viewing.
ca: Després que l'usuari iniciï sessió, serà redirigit de nou a la publicació original que estava visualitzant.

en: All
ca: Tots

en: All Enabled and Blocked Permissions are ignored for this role.
ca: Tots els permisos habilitats i bloquejats es ignoren per a aquest rol.

en: All Post Types
ca: Tots els tipus de publicació

en: All Role Usage settings will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
ca: Totes les configuracions d'ús del rol seran restablertes a VALORS PER DEFECTE. Esteu segurs?

en: All Sides
ca: Tots els costats

en: All Statuses
ca: Tots els estats

en: All Users
ca: Tots els usuaris

en: All capabilities defined for this WordPress role will be applied in supplemental assignments:
ca: Totes les capacitats definides per aquest rol de WordPress s'aplicaran en assignacions suplementàries:

en: All post teaser settings were reset to defaults.
ca: Totes les configuracions de teaser de publicacions s'han restaurat als valors predeterminats.

en: All post teaser settings were updated.
ca: Totes les configuracions de teaser de publicacions s'han actualitzat.

en: All settings in this form (including those on undisplayed tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
ca: Totes les configuracions d'aquest formulari (incloent les que estan a pestanyes no visibles) seran restablertes a VALORS PER DEFECTE. Esteu segurs?

en: All settings were reset to defaults.
ca: Totes les configuracions han estat restablertes als valors predeterminats.

en: All settings were updated.
ca: Totes les configuracions han estat actualitzades.

en: All users (including anonymous)
ca: Tots els usuaris (incloent els anònims)

en: All users who are logged in and have a role on the site
ca: Tots els usuaris que han iniciat sessió i tenen un paper al lloc

en: All users with a WordPress %s role
ca: Tots els usuaris amb un paper de WordPress %s

en: All users with the WordPress role of %s
ca: Tots els usuaris amb el rol de WordPress de %s

en: Allow Administrators to be added to Permission Groups, even though they are not restricted
ca: Permet que els Administradors siguin afegits als Grups de Permisos, encara que no estiguin restringits

en: Allow Renaming of uneditable Items
ca: Permetre el canvi de nom d'Elements no editables

en: Allow non-Administrators to Quick Edit or Bulk Edit (possibly allowing them to bypass restrictions).
ca: Permetre que els no Administradors editen ràpidament o editen en massa (possiblement permetent-los eludir restriccions).

en: Allow non-Administrators to rename menu items they cannot fully edit. Menu items will be locked into current positions.
ca: Permet als no Administradors renombrar elements de menú que no poden editar completament. Els elements del menú estaran bloquejats en les posicions actuals.

en: Allow the {All} and {Anonymous} metagroups to be granted specific reading permissions for private content
ca: Permetre que els metagrups {All} i {Anonymous} obtinguin permisos de lectura específics per al contingut privat

en: Allow users to edit files they have uploaded, regardless of other restrictions.
ca: Permet als usuaris editar fitxers que han pujat, independentment d'altres restriccions.

en: Allow users to edit files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
ca: Permet als usuaris editar fitxers pujats per altres usuaris si estan adjunts a una publicació que l'usuari pot editar.

en: Allow users to edit their new posts
ca: Permetre als usuaris editar les seves noves publicacions

en: Allow users to manage selected terms.
ca: Permetre als usuaris gestionar els termes seleccionats.

en: Allows Permission Group membership to be date-limited (delayed and/or scheduled for expiration). Simple date picker UI alongside group membership selection.
ca: Permet que la membresia del Grup de Permisos estigui limitada per data (endarrerida i/o programada per caducar). Interfície de selecció de dates simple juntament amb la selecció de membres del grup.

en: Allows creation of a new post (of any type) for each selected user, using an existing post as the pattern.
ca: Permet la creació d'una nova publicació (de qualsevol tipus) per a cada usuari seleccionat, utilitzant una publicació existent com a patró.

en: Always auto-assign a category if none are selected and user lacks permission for default category
ca: Sempre auto-assignar una categoria si no se n'han seleccionat i l'usuari no té permís per a la categoria predeterminada

en: Always auto-assign a post tag if none are selected
ca: Sempre assignar automàticament una etiqueta de publicació si no se n'han seleccionat

en: Always auto-assign a term of this taxonomy if none are selected
ca: Sempre assignar automàticament un terme d'aquesta taxonomia si no se n'han seleccionat

en: Anonymous users (not logged in)
ca: Usuaris anònims (no connectats)

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies only within %3$s, along with other specified %4$s.
ca: Qualsevol accés %1$s basat en el rol per a %2$s és LIMITAT. S'aplica només dins de %3$s, juntament amb altres %4$s especificats.

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies to only %3$s, along with other specified %4$s.
ca: Qualsevol accés %1$s basat en el rol per a %2$s és LIMITAT. S'aplica només a %3$s, juntament amb altres %4$s especificats.

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply Teaser to Private Posts
ca: Aplica teaser a publicacions privades

en: Apply permission controls to WooCommerce products and product categories.
ca: Aplica controls de permisos als productes de WooCommerce i a les categories de productes.

en: Apply permission controls to events and event-related content.
ca: Aplica controls de permisos a esdeveniments i contingut relacionat amb esdeveniments.

en: Approve
ca: Aprovar

en: Arbitrary Capabilities
ca: Capacitats Arbitràries

en: Are you sure you want to remove the selected user(s) from exceptions?
ca: Estàs segur que vols eliminar l'usuari seleccionat dels excepte?

en: Assign (All Types)
ca: Assignar (Tots els Tipus)

en: Assign Extra Roles or Permissions on the Edit Permissions screen.
ca: Assigna rols o permisos addicionals a la pantalla d'edició de permisos.

en: Assign Publish Permissions separate from Edit Permissions
ca: Assignar permisos de publicació separats dels permisos d'edició

en: Assign Term
ca: Assignar Termini

en: Assign Terms
ca: Assignar Termes

en: Assign for selected %s only
ca: Assignar només per seleccionat %s

en: Assign for selected and sub-%s
ca: Assignar per seleccionat i sub-%s

en: Assign for selected and sub-terms
ca: Assignar per seleccionat i sub-terminis

en: Assign for selected term only
ca: Assignar només per termini seleccionat

en: Assign for sub-%s only
ca: Assignar només per sub-%s

en: Assign for sub-terms only
ca: Assignar només per sub-terminis

en: Assign post and term permissions to BuddyPress groups for enhanced content control.
ca: Assigna permisos de publicació i termes als grups de BuddyPress per a un control de contingut millorat.

en: Assign post permissions to BuddyPress groups
ca: Assigna permisos de publicació als grups de BuddyPress

en: Assign term permissions to BuddyPress groups
ca: Assigna permisos de terme als grups de BuddyPress

en: Assign to %s
ca: Assignar a %s

en: Assigned for %s and sub-%s.
ca: Assignat per %s i sub-%s.

en: Assigned for sub-%s only.
ca: Assignat només per sub-%s.

en: Assignment
ca: Assignació

en: Attached Files Private setting available
ca: Configuració privada de fitxers adjunts disponible

en: Attached media do not have any comments, so don't append clauses to comment queries for them
ca: Els mitjans adjunts no tenen comentaris, així que no afegeix clàusules a les consultes de comentaris per a ells

en: Authenticated site users, except for Administrators
ca: Usuaris autenticats del lloc, excepte Administradors

en: Author Search / Select
ca: Cerca / Seleccionar Autor

en: Authors
ca: Autors

en: Auto-assign available term if default term is unavailable
ca: Assignar automàticament el terme disponible si el terme per defecte no està disponible

en: Auto-create a page for each user of specified roles. Compatible with several Team / Staff plugins.
ca: Crea automàticament una pàgina per a cada usuari de rols especificats. Compatible amb diversos plugins de Team / Staff.

en: Automatic .htaccess file management
ca: Gestió automàtica del fitxer .htaccess

en: Automatically detect and avoid duplicate posts
ca: Detectar i evitar automàticament publicacions duplicades

en: Automatically generate a personal page for each user. This feature is available in PublishPress Permissions Pro.
ca: Genera automàticament una pàgina personal per a cada usuari. Aquesta funció està disponible a PublishPress Permissions Pro.

en: Automatically generate posts for users
ca: Generar automàticament publicacions per als usuaris

en: Automatically redirect users to a login page or custom page when they try to access restricted content.
ca: Redirigeix automàticament els usuaris a una pàgina d'inici de sessió o pàgina personalitzada quan intentin accedir a contingut restringit.

en: Available Constant
ca: Constant Disponible

en: Back to Role Usage List
ca: Tornar a la Llista d'Ús de Rols

en: Back to permissions list
ca: Tornar a la llista de permisos

en: Background Color:
ca: Color de fons:

en: Beaver Builder
ca: Constructor Beaver

en: Beaver editor integration
ca: Integració de l'editor Beaver

en: Before %s:
ca: Abans de %s:

en: Block
ca: Bloquejar

en: Block URL access
ca: Bloquejar l'accés a URL

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Blocked:
ca: Bloquejat:

en: Border Color:
ca: Color del contorn:

en: Border Position:
ca: Posició del contorn:

en: Border Radius (px):
ca: Ràdio de vora (px):

en: Border Width (px):
ca: Amplada del contorn (px):

en: Both
ca: Ambdós

en: Bottom
ca: Fons

en: Builder
ca: Constructor

en: Builder interface compatibility
ca: Compatibilitat de la interfície del constructor

en: Bulk Actions
ca: Accions en massa

en: Bulk Add / Remove Groups on Users Screen
ca: Afegir / Eliminar Grups en massa a la pantalla d'Usuaris

en: Bulk Add Author Pages on Users screen
ca: Afegir en massa Pàgines d'Autor a la pantalla d'Usuaris

en: Bulk Create Author Posts
ca: Crear Publicacions d'Autors en Massa

en: Bulk Page Creation
ca: Creació de Pàgines en Massa

en: CMS Tree View
ca: Vista d'arbre CMS

en: Cache
ca: Caché

en: Can bypass restrictive "Set as Parent" Permissions (for all hierarchical post types).
ca: Pot eludir permisos restrictius de "Estableix com a pare" (per a tots els tipus de publicacions jeràrquiques).

en: Change Request Notifications
ca: Notifications de Sol·licitud de Canvi

en: Chars
ca: Caràcters

en: Choose how many posts to create per user
ca: Triar quantes publicacions crear per cada usuari

en: Choose whether to use the default message style or customize the appearance of teaser messages.
ca: Tria si vols utilitzar l'estil de missatge per defecte o personalitzar l'aparença dels missatges teaser.

en: Choose which post type you want to configure teaser settings for.
ca: Tria quin tipus de publicació vols configurar les configuracions de teaser.

en: Circle member's capabilities apply only for other member's posts
ca: Les capacitats del membre del cercle s'apliquen només per a les publicacions d'altres membres

en: Circle members will be blocked from accessing Revisions authored by non-members.
ca: Els membres del cercle seran bloquejats per accedir a les revisions autoritzades per no membres.

en: Circle membership does not limit page association (page parent setting) ability
ca: La membresia del cercle no limita la capacitat d'associar pàgines (configuració del pare de la pàgina)

en: Clear
ca: Esborrar

en: Click to list/edit universal permissions
ca: Feu clic per llistar/editar permisos universals

en: Click to show only users who have Specific Permissions assigned directly
ca: Feu clic per mostrar només usuaris que tenen Permisos Específics assignats directament

en: Click to show only users who have extra roles
ca: Feu clic per mostrar només usuaris que tenen rols addicionals

en: Click to show only users who have no group
ca: Feu clic per mostrar només usuaris que no tenen grup

en: Comma-separated list of mime types to exclude from File Access filtering
ca: Llista de tipus mime separada per comes per excloure del filtratge d'Accés a Fitxers

en: Comma-separated list of mime types to include in File Access filtering (bypassing others)
ca: Llista de tipus mime separada per comes per incloure en el filtratge d'Accés a Fitxers (saltejant altres)

en: Comma-separated list of post types to limit the effect of PP_UNFILTERED_FRONT and apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' )
ca: Llista separada per comes dels tipus de publicacions per limitar l'efecte de PP_UNFILTERED_FRONT i aplicar_filters('presspermit_skip_cap_filtering')

en: Commerce
ca: Comerç

en: Community
ca: Comunitat

en: Compare Features
ca: Comparar funcions

en: Compatibility Mode: Apply extra redirect
ca: Mode de compatibilitat: Aplicar redirecció addicional

en: Compatibility Pack
ca: Paquet de compatibilitat

en: Compatibility Packs
ca: Paquets de compatibilitat

en: Compatibility with Edit Permissions in Beaver Builder.
ca: Compatibilitat amb Editar Permisos al Constructor Beaver.

en: Compatibility with Edit Permissions in CMS Tree View.
ca: Compatibilitat amb Editar permisos en la vista d'arbre CMS.

en: Compatibility with Edit Permissions in Elementor.
ca: Compatibilitat amb Editar permisos a Elementor.

en: Compatibility with Edit Permissions in Nested Pages.
ca: Compatibilitat amb Editar permisos en Pàgines anidades.

en: Compatibility with PublishPress Statuses plugin.
ca: Compatibilitat amb el plugin d'Estats de PublishPress.

en: Compatibility with SearchWP term filtering for advanced search capabilities.
ca: Compatibilitat amb el filtratge de termes de SearchWP per a capacitats de cerca avançades.

en: Compatibility with YooTheme builder and term permissions.
ca: Compatibilitat amb el constructor YooTheme i permisos de termes.

en: Configure custom teaser text for this post type.
ca: Configura un text de teaser personalitzat per a aquest tipus de post.

en: Configured Teaser Text
ca: Text teaser configurat

en: Constants
ca: Constantes

en: Contact
ca: Contacte

en: Contact Us
ca: Contacta'ns

en: Contact the PublishPress team
ca: Contacta amb l'equip de PublishPress

en: Content requires additional permissions.
ca: El contingut requereix permisos addicionals.

en: Contributors
ca: Col·laboradors

en: Control access to Field Groups
ca: Controla l'accés als Grups de Camps

en: Control access to custom post statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
ca: Controla l'accés als estats personalitzats de les publicacions. Aquesta funció de flux de treball està disponible a PublishPress Permissions Pro.

en: Control access to post visibility statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
ca: Controla l'accés als estats de visibilitat de les publicacions. Aquesta funció de flux de treball està disponible a PublishPress Permissions Pro.

en: Control assignment of selected terms to %s.
ca: Controla l'assignació dels termes seleccionats a %s.

en: Control deletion of selected %s.
ca: Controlar l'eliminació de %s seleccionat.

en: Control deletion of this %s.
ca: Controla l'eliminació d'aquest %s.

en: Control direct access to Media files
ca: Controlar l'accés directe als fitxers multimèdia

en: Control editing of selected %s.
ca: Controlar l'edició de %s seleccionat.

en: Control editing of this %s.
ca: Controla l'edició d'aquest %s.

en: Control front-end access to Field Groups with advanced permission management.
ca: Controla l'accés al front-end dels Grups de Camps amb una gestió avançada de permisos.

en: Control frontend viewing of selected %s.
ca: Controlar la visualització al frontend de %s seleccionat.

en: Control frontend viewing of this %s.
ca: Controla la visualització en frontend d'aquest %s.

en: Control if this %s can be selected as a Parent Page.
ca: Controla si aquest %s es pot seleccionar com a Pàgina Pare.

en: Control management of selected groups.
ca: Controla la gestió dels grups seleccionats.

en: Control publishing of selected %s.
ca: Controlar la publicació de %s seleccionat.

en: Control publishing of this %s.
ca: Controla la publicació d'aquest %s.

en: Control term management for selected %s.
ca: Controlar la gestió de termes per a %s seleccionat.

en: Control term management for this %s.
ca: Controla la gestió de termes per a aquest %s.

en: Control which terms can be set as a Parent of other terms.
ca: Controla quins termes es poden establir com a Pare d'altres termes.

en: Control who add this %s to %s.
ca: Controla qui afegeix aquest %s a %s.

en: Control who add this %s to all post types.
ca: Controla qui afegeix aquest %s a tots els tipus de publicacions.

en: Control who can assign terms to this %s.
ca: Controla qui pot assignar termes a aquest %s.

en: Control who can create a revision of %s with this %s.
ca: Controla qui pot crear una revisió de %s amb aquest %s.

en: Control who can create a revision of all post types in this %s.
ca: Controla qui pot crear una revisió de tots els tipus de publicació en aquest %s.

en: Control who can create a revision of this %s.
ca: Controleu qui pot crear una revisió d'aquest %s.

en: Control who can edit %s with this %s.
ca: Controla qui pot editar %s amb aquest %s.

en: Control who can edit all post types in this %s.
ca: Controla qui pot editar tots els tipus de publicació en aquest %s.

en: Control who can select this %s as a parent %s.
ca: Controla qui pot seleccionar aquest %s com a parent %s.

en: Control who can select this page as parent %s.
ca: Controla qui pot seleccionar aquesta pàgina com a pare %s.

en: Control who can submit a revision of %s with this %s.
ca: Controla qui pot enviar una revisió de %s amb aquest %s.

en: Control who can submit a revision of all post types in this %s.
ca: Controla qui pot enviar una revisió de tots els tipus de publicació en aquest %s.

en: Control who can submit a revision of this %s.
ca: Controleu qui pot enviar una revisió d'aquest %s.

en: Control who can view %s with this %s.
ca: Controla qui pot veure %s amb aquest %s.

en: Control who can view all post types in this %s.
ca: Controla qui pot veure tots els tipus de publicació en aquest %s.

en: Convert to "Blocked"
ca: Convertir a "Bloquejat"

en: Convert to "Enabled"
ca: Convertir a "Activat"

en: Convert to "Limit to"
ca: Convertir a "Limitar a"

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy Roles and Permissions
ca: Copia rols i permisos

en: Copy Roles and Permissions from:
ca: Copia rols i permisos de:

en: Coverage
ca: Cobertura

en: Create Custom Groups.
ca: Crea grups personalitzats.

en: Create Group
ca: Crear Grup

en: Create New %s
ca: Crear Nou %s

en: Create New Permission Group
ca: Crear Nou Grup de Permisos

en: Create Posts for Your Users
ca: Crear Publicacions per als Seus Usuaris

en: Create Revision
ca: Crear revisió

en: Create Revision of
ca: Crear revisió de

en: Create new Permission Groups and set the name and description.
ca: Crea nous grups de permisos i estableix el nom i la descripció.

en: Create or synchronize posts to match users. Designed for Team / Staff plugins, but with broad usage potential.
ca: Crea o sincronitza publicacions per coincidir amb usuaris. Dissenyat per a plugins de Team / Staff, però amb un ampli potencial d'ús.

en: Create time-limited permission group memberships with automatic expiration.
ca: Crea membresies de grup de permisos limitades en el temps amb expiració automàtica.

en: Current Selections:
ca: Seleccions actuals:

en: Current Settings:
ca: Configuracions actuals:

en: Custom Group
ca: Grup personalitzat

en: Custom Groups
ca: Grups personalitzats

en: Custom status permissions
ca: Permisos d'estatus personalitzats

en: Customer
ca: Client

en: Customize
ca: Personalitza

en: Customize Permission Groups caption on user profile
ca: Personalitzar la llegenda dels Grups de Permís al perfil d'usuari

en: Customize Permissions screen title for Groups
ca: Personalitzar el títol de la pantalla de Permisos per a Grups

en: Customize the appearance of teaser message displayed to blocked users.
ca: Personalitza l'aparença del missatge teaser que es mostra als usuaris bloquejats.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "Excerpt" teaser type.
ca: Personalitza el missatge d'avís d'inici de sessió que es mostra als usuaris no registrats quan utilitzin el tipus de teaser "Excerpte".

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "First X Characters" teaser type.
ca: Personalitza el missatge d'avís d'inici de sessió que es mostra als usuaris no registrats quan utilitzin el tipus de teaser "Primeres X Lletres".

en: Customize the message shown to users who are blocked from viewing the full content when using the "Read More" teaser type.
ca: Personalitza el missatge que es mostra als usuaris que estan bloquejats per veure el contingut complet quan utilitzin el tipus de teaser "Llegir Més".

en: Database Maintenance
ca: Manteniment de la base de dades

en: Decide which status to use for new posts
ca: Decidir quin estat utilitzar per a les noves publicacions

en: Default
ca: Per defecte

en: Default All
ca: Per defecte Tots

en: Defined Constant
ca: Constanta Definida

en: Delay membership start date
ca: Retardar la data d'inici de la membresia

en: Delete
ca: Suprimir

en: Delete Custom Groups.
ca: Elimina grups personalitzats.

en: Delete Permission Groups.
ca: Elimina grups de permisos.

en: Delete settings on plugin deletion
ca: Eliminar configuracions en eliminar el plugin

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Detailed Feature Grid
ca: Grelleta de Funcions Detallades

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
ca: La documentació detallada també està disponible al lloc web del complement.

en: Detect Dynamically Mapped WP Roles
ca: Detectar Rols de WP Mapejats Dinàmicament

en: Detect user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database. May be useful for sites that sync with Active Directory or other external user registration systems.
ca: Detecta rols d'usuari que s'afegeixen dinàmicament però que no es guarden a la base de dades de WP. Pot ser útil per a llocs que sincronicen amb Active Directory o altres sistemes de registre d'usuari externs.

en: Determines the default setting of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default terms
ca: Determina la configuració predeterminada de Permisos > Configuracions > Edició > Auto-assignar termes predeterminats

en: Determines the default value of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default term
ca: Determina el valor predeterminat de Permisos > Configuracions > Edició > Auto-assignar terme predeterminat

en: Development use only (on front end, do not replace 'post_status = 'publish'' clause with filtered equivalent)
ca: Ús exclusivament per a desenvolupament (a la interfície, no substituïu la clàusula 'post_status = 'publish'' amb l'equivalent filtrat)

en: Development use only (suppresses post_status = 'publish' clause for unfiltered post types with anonymous user)
ca: Ús exclusivament per a desenvolupament (suprimeix la clàusula post_status = 'publish' per a tipus de publicació sense filtrar amb usuari anònim)

en: Direct Assignment
ca: Assignació Directa

en: Direct-Assigned
ca: Assignat directament

en: Direct-assigned
ca: Assignat directament

en: Directly control specific files
ca: Controlar directament fitxers específics

en: Disable Permissions filtering for users who are not logged in.
ca: Desactiva el filtratge de permisos per a usuaris que no estan connectats.

en: Disable auto-determination of how many levels of page tree to make visble by default. Instead, use specified value.
ca: Desactiva la determinació automàtica de quants nivells de l'arbre de pàgines fer visibles per defecte. En canvi, utilitza el valor especificat.

en: Disable front end filtering for all users (subject to limitation by PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)
ca: Desactivar el filtratge en el front end per a tots els usuaris (subjecte a limitacions per PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)

en: Disable front end filtering if logged user is a content administrator (normally filter to force inclusion of readable private posts in get_pages() listing, post counts, etc.
ca: Desactivar el filtratge en el front end si l'usuari connectat és un administrador de contingut (normalment filtra per forçar la inclusió de publicacions privades llegibles en la llista get_pages(), comptes de publicacions, etc.

en: Disabled Type
ca: Tipus desactivat

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Display Administrative Hints
ca: Mostrar Suggeriments Administratius

en: Display Module Hints
ca: Mostrar Suggeriments de Mòdul

en: Display a custom column on Edit Posts screen for all related taxonomies which are enabled for Permissions filtering.
ca: Mostra una columna personalitzada a la pantalla d'Editar Publicacions per a totes les taxonomies relacionades que estan habilitades per al filtratge de Permissions.

en: Display a custom hint on Permissions > User Groups
ca: Mostra un suggeriment personalitzat a Permisos > Grups d'Usuaris

en: Display a role dropdown alongside the user search input box to narrow results.
ca: Mostra un desplegable de rols al costat del quadre d'entrada de cerca d'usuari per restringir els resultats.

en: Display all advanced settings
ca: Mostrar totes les configuracions avançades

en: Display all permission operations in a single metabox with tabs (modern UI). When disabled, each operation has a separate metabox (legacy UI).
ca: Mostra totes les operacions de permisos en una única metabox amb pestanyes (UI moderna). Quan es desactiva, cada operació té una metabox separada (UI llegat).

en: Display descriptive captions for features available in missing or deactivated modules.
ca: Mostra llegendes descriptives per a les funcions disponibles en mòduls que falten o que estan desactivats.

en: Display descriptive captions on Permissions screens.
ca: Mostra llegendes descriptives a les pantalles de Permisos.

en: Display for readable non-private posts:
ca: Mostra per a publicacions no privades llegibles:

en: Display for readable private posts:
ca: Mostra per a publicacions privades llegibles:

en: Display links if user doesn't have access
ca: Mostra enllaços si l'usuari no té accés

en: Display mode for readable non-private posts
ca: Mode de visualització per a publicacions no privades llegibles

en: Display mode for readable private posts
ca: Mode de visualització per a publicacions privades llegibles

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
ca: Les permisos mostrats són els assignats per al tipus "%1$s". També podeu %2$sdefinir permisos universals %3$s que s'apliquen a tots els tipus de publicacions relacionades%4$s.

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type.%2$sYou can also %3$sdefine universal %4$s permissions which apply to all related post types%5$s.
ca: Les permisos mostrats són els assignats per al tipus "%1$s".%2$sTambé podeu %3$sdefinir permisos universals %4$s que s'apliquen a tots els tipus de publicacions relacionades%5$s.

en: Do not alter the Media Library listing provided by WordPress.
ca: No alteris la llista de la Biblioteca de Mitjans proporcionada per WordPress.

en: Do not auto-assign a category (except standard default category if user has permission)
ca: No auto-assignar una categoria (excepte la categoria predeterminada estàndard si l'usuari té permís)

en: Do not auto-assign a post tag
ca: No assignar automàticament una etiqueta de publicació

en: Do not auto-assign a term if the user has permission for more than one term in the taxonomy
ca: No auto-assignar un terme si l'usuari té permís per a més d'un terme a la taxonomia

en: Do not auto-assign a term of this taxonomy
ca: No assignar automàticament un terme d'aquesta taxonomia

en: Documentation
ca: Documentació

en: Don't add a Permissions menu. Instead, add menu items to the Users and Settings menus.
ca: No afegeix un menú de Permisos. En canvi, afegeix elements de menú als menús d'Usuaris i Configuracions.

en: Don't allow non-Administrators to see others' unattached uploads, regardless of Permissions settings.  Their own unattached uploads are still accessible unless option 'own_attachments_always_editable' is set false
ca: No permetre que els no Administradors vegin les càrregues no adjuntades d'altres, independentment de les configuracions de permisos. Les seves pròpies càrregues no adjuntades són accessibles a menys que l'opció 'own_attachments_always_editable' estigui configurada com a falsa

en: Don't apply CSS to hide empty Nav Menus
ca: No aplicar CSS per amagar menús de navegació buits

en: Don't apply content teaser to get_pages() results (leave unreadable posts hidden)
ca: No aplicar teaser de contingut als resultats de get_pages() (deixa les publicacions no llegibles ocultes)

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'media' type
ca: No assignar ni aplicar permisos específics per al tipus 'mitjans'

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'page' type
ca: No assignar ni aplicar permisos específics per al tipus 'pàgina'

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'post' type
ca: No assignar ni aplicar permisos específics per al tipus 'entrada'

en: Don't assign or apply specific permissions for the specified custom post type
ca: No assignar ni aplicar permisos específics per al tipus de publicació personalitzada especificat

en: Don't credit implicit 'manage_nav_menus' capability to users who have 'edit_theme_options' or 'switch_themes' capability
ca: No acreditar la capacitat implícita 'manage_nav_menus' als usuaris que tenen la capacitat 'edit_theme_options' o 'switch_themes'

en: Don't define an 'Approved' status, even if Status Control feature is active
ca: No definir un estat 'Aprovat', encara que la funció de Control d'Estat estigui activa

en: Don't filter comment display or moderation within wp-admin
ca: No filtrar la visualització o moderació de comentaris dins de wp-admin

en: Don't filter term post counts in get_terms() call
ca: No filtrar els comptes de publicacions de termes en la crida a get_terms()

en: Don't include readable private pages in the Pages widget or other wp_list_pages() / get_pages() results
ca: No incloure pàgines privades llegibles en el widget de Pàgines o altres resultats de wp_list_pages() / get_pages()

en: Don't require any additional capabilities for management of Nav Menu settings (normally require 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' or 'publish_pages')
ca: No requerir cap capacitat addicional per a la gestió de les configuracions del menú de navegació (normalment es requereix 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' o 'publish_pages')

en: Don't tweak the admin menu indexes to position Permissions menu under Users
ca: No modificar els índexs del menú d'administració per posicionar el menú de Permisos sota Usuaris

en: Duplicate %1$s module activated (%2$s in folder %3$s).
ca: Mòdul duplicat %1$s activat (%2$s a la carpeta %3$s).

en: E-Commerce
ca: Comerç Electrònic

en: Edit
ca: Editar

en: Edit %s
ca: Editar %s

en: Edit Files
ca: Editar fitxers

en: Edit Permissions
ca: Editar permisos

en: Edit Permissions (%s)
ca: Editar permisos (%s)

en: Edit Role Usage
ca: Editar l'ús del rol

en: Edit Tag for All Post Types
ca: Edita l'etiqueta per a tots els tipus de publicacions

en: Edit Tag for Posts
ca: Edita l'etiqueta per a publicacions

en: Edit User
ca: Edita l'usuari

en: Edit User Permissions
ca: Editar permisos d'usuari

en: Edit other users' files if attached to an editable post
ca: Edita els fitxers d'altres usuaris si estan adjunts a una publicació editable

en: Edit own file uploads, even if they become attached to an uneditable post.
ca: Edita les teves pròpies càrregues de fitxers, fins i tot si esdevenen adjuntes a una publicació no editable.

en: Edit role capabilities directly
ca: Editar les capacitats del rol directament

en: Edit the name and description of existing Permission Groups.
ca: Edita el nom i la descripció dels grups de permisos existents.

en: Edit this user's group membership
ca: Editar la pertinença a grup d'aquest usuari

en: Editing
ca: Editant

en: Editing Permissions
ca: Permisos d'edició

en: Editing can't be granted to non-users.
ca: L'edició no es pot concedir a no-usuaris.

en: Editor Options
ca: Opcions de l'Editor

en: Elementor editor integration
ca: Integració de l'editor Elementor

en: Eliminate extra filtering queries on Nav Menu update, even for non-Administrators
ca: Eliminar consultes de filtratge addicionals en l'actualització del menú de navegació, fins i tot per als no Administradors

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Enable
ca: Habilitar

en: Enable Circles
ca: Activar Cercles

en: Enable metabox on %s editing screen
ca: Habilitar metabox a la pantalla d'edició de %s

en: Enable on Permissions screen
ca: Habilitar a la pantalla de permisos

en: Enable post contributors or authors with pp_set_edit_permissions capability to set editing Permissions on posts authored by others
ca: Permetre que els col·laboradors o autors de publicacions amb la capacitat pp_set_edit_permissions estableixin permisos d'edició en publicacions d'altres.

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled:
ca: Habilitat:

en: Enforce distinct edit, delete capability requirements for Media
ca: Aplicar requisits de capacitat d'edició i eliminació diferents per a mitjans

en: Event post permissions
ca: Permisos de publicació d'esdeveniments

en: Event taxonomy controls
ca: Controls de taxonomia d'esdeveniments

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Everyone
ca: Tothom

en: Excerpt Only
ca: Només extracte

en: Exclude restricted posts from XML sitemaps to maintain proper SEO indexing.
ca: Excloure publicacions restringides dels mapes del lloc XML per mantenir una indexació SEO adequada.

en: Expand access to allow specified items regardless of role capabilities or restrictions.
ca: Expandeix l'accés per permetre articles especificats independentment de les capacitats o restriccions de rol.

en: Extra Roles
ca: Rols addicionals

en: Extra Roles %1$s(for this user)%2$s
ca: Rols addicionals %1$s(per a aquest usuari)%2$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
ca: Rols addicionals %1$s(de la funció principal o %2$smembres del grup%3$s)%4$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or group membership)%2$s
ca: Rols Extra %1$s(de rol principal o pertinença a grup)%2$s

en: Extra Roles assignment available for {All} and {Anonymous} metagroups
ca: Assignació de rols addicionals disponible per a metagrups {All} i {Anonymous}

en: Extra Roles cause "_posts" capabilities in the Pattern Role (Author, Editor, etc.) to be assigned for the selected post type. Enable this setting to also include all other capabilities in the Pattern Role.
ca: Els Rols extres fan que les capacitats "_posts" en el Rol de Patró (Autor, Editor, etc.) s'assignin per al tipus de publicació seleccionat. Activa aquesta configuració per incloure també totes les altres capacitats en el Rol de Patró.

en: Extra Roles on User Profile
ca: Rols addicionals al perfil d'usuari

en: Feature Moved
ca: Funció moguda

en: Featured Image:
ca: Imatge destacada:

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Feed Replacement Text (use %permalink% for post URL)
ca: Text de reemplaçament de feed (utilitzeu %permalink% per a l'URL de la publicació)

en: Feed Replacement Text:
ca: Text de substitució del feed:

en: Fewest Users
ca: Menys Usuaris

en: Fields
ca: Camp

en: File Access
ca: Accés al fitxer

en: File Access key with on-demand regeneration
ca: Clau d'accés al fitxer amb regeneració a demanda

en: Filter Menu Items
ca: Filtrar elements del menú

en: Filter priority for 'get_pages' filter (default: 1)
ca: Prioritat de filtre per al filtre 'get_pages' (per defecte: 1)

en: Filter search results based on View Permissions for secure content discovery.
ca: Filtra els resultats de cerca basant-se en els Permisos de Visió per a un descobriment de contingut segur.

en: Filters direct file access, based on user's access to post(s) which the file is attached to. No additional configuration required. Creates/modifies .htaccess file in uploads folder (and in main folder for multisite).
ca: Filtra l'accés directe als fitxers, basant-se en l'accés de l'usuari a les publicacions a les quals el fitxer està adjunt. No es requereix configuració addicional. Crea/modifica el fitxer .htaccess a la carpeta de càrregues (i a la carpeta principal per a multisite).

en: Find Users by %s
ca: Troba usuaris per %s

en: First Name
ca: Nom

en: Font Size (px):
ca: Mida de font (px):

en: For Statuses
ca: Per a estats

en: For Teaser compatibility, prevent the pp_permissions argument from being appended to redirects
ca: Per a la compatibilitat de Teaser, evitar que l'argument pp_permissions s'afegeixi a les redireccions

en: For Teaser compatibility, specify a redirect argument to use instead of redirect_to
ca: Per a la compatibilitat de Teaser, especifica un argument de redirecció per utilitzar en comptes de redirect_to

en: For Teaser compatibility, specify an additional redirect argument other than redirect_to
ca: Per a la compatibilitat de Teaser, especifica un argument de redirecció addicional que no sigui redirect_to

en: For additional fields, define constant PP_USER_SEARCH_META_FIELDS
ca: Per a camps addicionals, defineix la constant PP_USER_SEARCH_META_FIELDS

en: For legacy Nav Menus, hide empty nav menu div
ca: Per als menús de navegació llegats, amagar el div del menú de navegació buit

en: For non-Administrators, new Nav Menu items default to being a child of first editable item
ca: Per als no Administradors, els nous articles del menú de navegació per defecte són fills de l'primer article editable

en: For performance, change the get_pages() database query to return only a subset of fields, excluding post_content
ca: Per a un millor rendiment, canvia la consulta de base de dades get_pages() per retornar només un subconjunt de camps, excloent post_content

en: For specialized Media Library permissions, enable the Editing Permissions feature.
ca: Per permisos especialitzats de Biblioteca de Mitjans, activeu la funció de Permisos d'Edició.

en: Force detection of WP user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database.
ca: Força la detecció dels rols d'usuari de WP que s'afegeixen dinàmicament però no s'emmagatzemen a la base de dades de WP.

en: Forum access controls
ca: Controls d'accés al fòrum

en: Forum-specific permissions
ca: Permisos específics per a fòrums

en: Forum-specific permissions for bbPress with detailed control over forum access and participation.
ca: Permisos específics del fòrum per a bbPress amb un control detallat sobre l'accés i la participació al fòrum.

en: Front End
ca: Frontend

en: Front-end visibility restrictions
ca: Restriccions de visibilitat al front-end

en: Full Content
ca: Contingut complet

en: Full editing access for all post types. Also gives the ability to edit Permissions for user roles.
ca: Accés complet d'edició per a tots els tipus de publicacions. També dóna la capacitat d'editar els permisos per als rols d'usuari.

en: Further details for your installation:
ca: Més detalls per a la teva instal·lació:

en: Generate posts for user roles that you select
ca: Generar publicacions per als rols d'usuari que seleccioneu

en: Get advanced integration features with Nginx, FTP, and more
ca: Obté funcions d'integració avançades amb Nginx, FTP i més

en: Go Pro for time-limited group membership
ca: Fes-te Pro per a membresies de grup limitades en el temps

en: Go to %s
ca: Vés a %s

en: Group
ca: Grup

en: Group Members
ca: Membres del grup

en: Group Restrictions are not available because of a constant definition
ca: Les restriccions de grup no estan disponibles a causa d'una definició constant

en: Group created.
ca: Grup creat.

en: Group membership grants access to content of your choice
ca: La membresia de grup atorga accés al contingut de la teva elecció

en: Group restrictions are not recommended.
ca: Les restriccions de grup no són recomanades.

en: Group updated.
ca: Grup actualitzat.

en: Group-based content permissions
ca: Permisos de contingut basats en grups

en: Groups
ca: Grups

en: HTML Element IDs:
ca: IDs d'elements HTML:

en: HTTP status code to send when file access is blocked
ca: Codi d'estat HTTP a enviar quan l'accés al fitxer està bloquejat

en: Has Extra Roles
ca: Té Rols Addicionals

en: Has Permissions
ca: Té Permisos

en: Has Permissions Set Directly
ca: Té permisos establerts directament

en: Has Specific Permissions
ca: Té Permisos Específics

en: Hidden Content Teaser
ca: Teaser de contingut ocult

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide Featured Image when Teaser is applied
ca: Amagar la imatge destacada quan s'aplica el teaser

en: Hide Groups
ca: Amagar grups

en: Hide Private Posts if user doesn't have access
ca: Amaga publicacions privades si l'usuari no té accés

en: Hide auto-assigned Sub-%s Permissions
ca: Amagar permisos Sub-%s auto-assignats

en: Hide featured image when teaser is applied
ca: Amaga imatge destacada quan s'aplica teaser

en: Hide for Custom Visibility
ca: Amaga per visibilitat personalitzada

en: Hide links if user doesn't have access
ca: Amaga enllaços si l'usuari no té accés

en: Hierarchical content controls
ca: Controls de contingut jeràrquics

en: If auto-assign term setting is enabled, apply it even if user does not have term assignment limitations
ca: Si la configuració de terme d'auto-assignació està habilitada, aplicar-la fins i tot si l'usuari no té limitacions d'assignació de termes

en: If checked, pages blocked from the "All" or "Logged In" groups will still be listed to Administrators.
ca: Si està marcat, les pàgines bloquejades dels grups "Tots" o "Connectats" encara es mostraran als Administradors.

en: If disabled, manually "blocked" posts can be unblocked by specific Category / Term Permissions.
ca: Si està desactivat, les publicacions manualment "bloquejades" poden ser desbloquejades per permisos específics de Categoria / Term.

en: If enabled, corresponding Media edit and delete capabilities must be added to existing roles.
ca: Si està habilitat, les capacitats corresponents d'edició i eliminació de Mitjans han de ser afegides als rols existents.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with Capabilities > Capabilities > Taxonomies for any role.
ca: Si s'habilita, els usuaris no poden crear noves etiquetes per a una publicació a menys que tinguin la capacitat edit_tags. Podeu gestionar-ho amb Capacitats > Capacitats > Taxonomies per a qualsevol rol.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with a WordPress role editor like PublishPress Capabilities.
ca: Si s'habilita, els usuaris no poden crear noves etiquetes per a una publicació a menys que tinguin la capacitat edit_tags. Podeu gestionar-ho amb un editor de rols de WordPress com PublishPress Capabilities.

en: If group editing is allowed, can also modify group membership.
ca: Si s'permet l'edició de grups, també es pot modificar la membresia del grup.

en: If one of the default roles is deleted from the WP database, it will remain available as a pattern role with default WP capabilities (but can be disabled here).
ca: Si esborres un dels rols per defecte de la base de dades de WP, romandrà disponible com un rol patró amb les capacitats per defecte de WP (però es pot desactivar aquí).

en: If propagating permissions are assigned to a page branch, overwrite any explicitly assigned permissions in sub-pages
ca: Si s'assignen permisos propagats a una branca de pàgina, sobrescriu qualsevol permís assignat explícitament a les subpàgines

en: If some pages have been suppressed from get_pages() results, change child pages' corresponding post_parent values to a visible ancestor
ca: Si algunes pàgines han estat suprimides dels resultats de get_pages(), canvia els valors post_parent corresponents de les pàgines fill a un avantpassat visible

en: If some terms have been suppressed from get_terms() results, change child terms' corresponding parent values to a visible ancestor
ca: Si alguns termes han estat suprimits dels resultats de get_terms(), canvia els valors pare corresponents dels termes fill a un avantpassat visible

en: If the user is blocked from reading posts in a category, also block access to category archive page.
ca: Si l'usuari està bloquejat per llegir publicacions en una categoria, també bloquegeu l'accés a la pàgina d'arxiu de la categoria.

en: If this setting is disabled, you can enable a role by giving it capabilities: list_others_posts, list_others_published_pages, etc.
ca: Si aquesta configuració està desactivada, podeu habilitar un rol donant-li capacitats: list_others_posts, list_others_published_pages, etc.

en: If user cannot generally save pages to top level but a page they are editing is already there, allow it to stay at top level even if not yet published
ca: Si l'usuari no pot generalment desar pàgines al nivell superior però una pàgina que està editant ja hi és, permetre que es mantingui al nivell superior fins i tot si encara no s'ha publicat

en: If user has Nav Menu management capabilities but can't 'edit_theme_options', strip link out of wp-admin Appearance Menu instead of linking it to nav-menus
ca: Si l'usuari té capacitats de gestió del menú de navegació però no pot 'edit_theme_options', eliminar l'enllaç del menú d'aparença de wp-admin en comptes de vincular-lo a menús de navegació

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
ca: Si t'agrada %s, si us plau deixa'ns una valoració de %s. Gràcies!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
ca: Si necessites ajuda o tens una nova sol·licitud de funció, fes-nos-ho saber.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Include scheduled posts in the posts query if user can edit them
ca: Incloure les publicacions programades en la consulta de publicacions si l'usuari les pot editar

en: Insert a login form by using %s[login_form]%s shortcode.
ca: Insereix un formulari d'inici de sessió utilitzant el shortcode %s[login_form]%s.

en: Installation History
ca: Historial d'Instal·lació

en: Integration Active
ca: Integració Activa

en: Integration with ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML and other plugins; enhanced Multisite support.
ca: Integració amb ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML i altres plugins; suport Multisite millorat.

en: Integration with permission groups
ca: Integració amb grups de permisos

en: Integrations
ca: Integracions

en: Invalid group ID.
ca: ID de grup no vàlid.

en: Invalid user ID.
ca: ID d'usuari no vàlid.

en: Knowledge Base
ca: Base de Coneixement

en: Language-specific content access
ca: Accés al contingut específic de l'idioma

en: Last Name
ca: Cognom

en: Learn More
ca: Més informació

en: Leave Media Library with normal access criteria based on user's role capabilities
ca: Deixa la Biblioteca de Mitjans amb criteris d'accés normals basats en les capacitats del rol de l'usuari

en: Leave terms with no readable posts on WP Navigation Menus
ca: Deixar termes sense publicacions llegibles als Menús de Navegació WP

en: Leave unreadable posts on WP Navigation Menus
ca: Deixar publicacions no llegibles als Menús de Navegació WP

en: Left
ca: Esquerra

en: Legacy
ca: Llegat

en: Legacy compatibility: front end term filters are not applied on some sites.
ca: Compatibilitat llegada: els filtres de terme del front no s'apliquen en alguns llocs.

en: License
ca: Llicència

en: Limit access based on post authorship and group membership for more granular permissions control.
ca: Limitar l'accés en funció de l'autoria de les publicacions i de la pertinença a grups per un control de permisos més granular.

en: Limit attachment access by post permissions
ca: Limitar l'accés als adjunts per permisos de publicació

en: Limit front-end category / term filtering
ca: Limitar el filtratge de categories / termes al front-end

en: Limit to
ca: Limit a

en: Limit to:
ca: Limitar a:

en: Limited Editing Elements
ca: Elements d'edició limitada

en: Limited Editing Elements feature has moved to <a href="%s">Capabilities > Editor Features</a>.
ca: La funció d'Elements d'Edició Limitada s'ha traslladat a <a href="%s">Capacitats > Funcions de l'Editor</a>.

en: Limited Editing Elements feature requires <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a> plugin.
ca: La funció d'Elements d'Edició Limitada requereix el plugin <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a>.

en: Limited User Editors can assign their own role
ca: Els editors d'usuari limitats poden assignar el seu propi rol

en: List Files
ca: Llistar fitxers

en: List and Single view
ca: Vista de llista i única

en: List other user's uneditable posts
ca: Enumerar les publicacions no editables d'altres usuaris

en: List other users' files if attached to a editable post
ca: Llistar fitxers d'altres usuaris si estan adjunts a un post editable

en: List other users' files if attached to a viewable post
ca: Llista els fitxers d'altres usuaris si estan adjunts a una publicació visible

en: List other users' unattached files by default
ca: Llista els fitxers no adjunts d'altres usuaris per defecte

en: Listed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
ca: Les permisos enumerats són els assignats per al tipus "%1$s". També podeu %2$sdefinir permisos universals %3$s que s'apliquen a tots els tipus de publicacions relacionades%4$s.

en: Live Preview
ca: Previsualització en viu

en: Lock custom menu items
ca: Bloquejar elements de menú personalitzats

en: Logged In
ca: Connectat

en: Logged In Users
ca: Usuaris autenticats

en: Logged in Users:
ca: Usuaris connectats:

en: Login Notice Message
ca: Missatge d'avís d'inici de sessió

en: Login State
ca: Estat de Connexió

en: Make Unattached Files Private
ca: Fer fitxers no adjunts privats

en: Make search function on the post selection metabox look at post content
ca: Fes que la funció de cerca a la metabox de selecció de publicacions miri el contingut de la publicació

en: Make search function on the post selection metabox look at post excerpt
ca: Fes que la funció de cerca a la metabox de selecció de publicacions miri l'extracte de la publicació

en: Make unattached files private
ca: Fer que els fitxers no adjunts siguin privats

en: Manage PublishPress Permissions plugin settings.
ca: Gestiona la configuració del plugin de permisos PublishPress.

en: Manage members in Custom Groups.
ca: Gestiona membres en grups personalitzats.

en: Manage other user's Permissions. Also grants capabilities for all post types and statuses.
ca: Gestiona els permisos d'altres usuaris. També concedix capacitats per a tots els tipus i estats de publicacions.

en: Management
ca: Gestió

en: Max
ca: Màx

en: Max number of hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
ca: Nombre màxim de publicacions / termes jeràrquics a mostrar alhora (per pàgina)

en: Max number of non-hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
ca: Nombre màxim de publicacions / termes no jeràrquics a mostrar al mateix temps (per pàgina)

en: Max number of specific permissions to insert in a single database query (default 1000)
ca: Nombre màxim de permisos específics a inserir en una sola consulta de base de dades (per defecte 1000)

en: Media File Protection
ca: Protecció de fitxers multimèdia

en: Media Library
ca: Biblioteca de Mitjans

en: Member since:
ca: Membre des de:

en: Membership
ca: Membresia

en: Membership Notifications
ca: Notificacions de Membresia

en: Message for Blocked Users
ca: Missatge per a Usuaris Bloquejats

en: Metabox disabled
ca: Metabox deshabilitat

en: Metabox enabled
ca: Metabox habilitat

en: Mirror to %s
ca: Mirror a %s

en: Mirror to %s %s
ca: Mirror a %s %s

en: Miscellaneous
ca: Diversos

en: Modify permissions for these Post Types:
ca: Modificar permisos per a aquests tipus de publicacions:

en: Modify permissions for these Taxonomies:
ca: Modificar permisos per a aquestes taxonomies:

en: Modify viewing or editing access
ca: Modificar l'accés a la visualització o edició

en: Most Users
ca: Més Usuaris

en: Multilingual
ca: Multilingüe

en: Multilingual permission management
ca: Gestió de permisos multilingües

en: Multilingual support with permission synchronization across content translations.
ca: Suport multilingüe amb sincronització de permisos a través de traduccions de contingut.

en: Name
ca: Nom

en: Name (A-Z)
ca: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
ca: Nom (Z-A)

en: Name:
ca: Nom:

en: Nav Menu (Block)
ca: Menú de navegació (Bloc)

en: Nav Menu (Legacy)
ca: Menú de navegació (Llegat)

en: Nav Menu Editing
ca: Edició del menú de navegació

en: Nav Menus (Block)
ca: Menús de navegació (Bloc)

en: Nav Menus (Legacy)
ca: Menús de navegació (Llegat)

en: Navigation Menus:
ca: Menús de navegació:

en: Need Permissions Support?
ca: Necessites Suport de Permisos?

en: Nested Pages
ca: Pàgines anidades

en: Network-Wide Settings
ca: Configuracions de tota la Xarxa

en: Never modify the parent value in the get_terms() result set, even if some terms have been suppressed
ca: Mai modificar el valor pare en el conjunt de resultats de get_terms(), fins i tot si alguns termes han estat suprimits

en: Never modify the post_parent value in the get_pages() result set, even if some pages have been suppressed
ca: Mai modificar el valor post_parent en el conjunt de resultats de get_pages(), fins i tot si algunes pàgines han estat suprimides

en: New Revision
ca: Nova Revisió

en: New group created.
ca: Nou grup creat.

en: Nginx integration support
ca: Suport per a la integració amb Nginx

en: Nickname
ca: Àlies

en: No Action selected!
ca: No s'ha seleccionat cap Acció!

en: No Custom Group
ca: Sense grup personalitzat

en: No Qualification selected!
ca: No s'ha seleccionat cap Qualificació!

en: No Teaser
ca: Sense teaser

en: No items selected!
ca: No s'han seleccionat articles!

en: No matching groups were found.
ca: No s'han trobat grups que coincideixin.

en: No matching roles were found.
ca: No s'han trobat rols coincidents.

en: No redirect
ca: Sense redirecció

en: No results found.
ca: No s'han trobat resultats.

en: No role exceptions set
ca: No s'han establert excepcions de rol

en: No specific user permissions. Use the search box to add users.
ca: No hi ha permisos d'usuari específics. Utilitzeu la caixa de cerca per afegir usuaris.

en: No statuses selected!
ca: No s'han seleccionat estats!

en: No teaser will be applied
ca: No s'aplicarà cap teaser

en: No user/group specified.
ca: No s'ha especificat cap usuari/grup.

en: No users selected
ca: No s'han seleccionat usuaris

en: Non-Administrators can set Editing Permissions for their editable posts
ca: Els no administradors poden establir permisos d'edició per als seus publicacions editables

en: Non-Administrators can set Reading Permissions for their editable posts
ca: Els no administradors poden establir permisos de lectura per als seus publicacions editables

en: None. All %ss will be hidden by default.
ca: Cap. Tots els %ss seran amagats per defecte.

en: Not Logged In
ca: No Connectat

en: Not Logged In Users
ca: Usuaris no autenticats

en: Not Logged In:
ca: No connectat:

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: BuddyPress Groups and other externally defined groups are not listed here, even if they modify permissions
ca: Nota: Els Grups de BuddyPress i altres grups definits externament no es llisten aquí, fins i tot si modifiquen permisos

en: Note: Groups and Roles are always displayed on the Edit User screen.
ca: Nota: Els Grups i Rols sempre es mostren a la pantalla d'Editar Usuari.

en: Note: Groups are a more flexible alternative to user roles. You can create groups of users and give or deny them access to areas of your site.
ca: Nota: Els grups són una alternativa més flexible als rols d'usuari. Podeu crear grups d'usuaris i donar-los o denegar-los accés a àrees del vostre lloc.

en: Notes regarding Pattern Roles
ca: Notes sobre els Rols de Patró

en: On Users listing, Permission groups in custom column are list filter links instead of group edit links
ca: En la llista d'Usuaris, els grups de permisos a la columna personalitzada són enllaços de filtratge de llista en comptes d'enllaços d'edició de grup

en: On the Pages screen, satisfy a missing edit_private_pages capability by listing uneditable private pages.
ca: A la pantalla de pàgines, satisfà una capacitat edit_private_pages que falta llistant pàgines privades no editables.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_others_posts capability by listing other user's uneditable posts.
ca: A la pantalla de publicacions, satisfà una capacitat edit_others_posts que falta llistant publicacions no editables d'altres usuaris.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_posts capability by listing uneditable drafts.
ca: A la pantalla de publicacions, satisfà una capacitat edit_posts que falta llistant esborranys no editables.

en: On the site front end, display teaser text for unreadable posts instead of hiding them.
ca: Al front end del lloc, mostra text teaser per a publicacions no llegibles en comptes d'amagar-les.

en: On the site front end, replace non-readable content with placeholder text. Can be enabled for any post type. Custom filters are provided but no programming is required for basic usage.
ca: Al front end del lloc, substitueix el contingut no llegible per text de marcador de posició. Es pot activar per a qualsevol tipus de publicació. Es proporcionen filtres personalitzats, però no es requereix programació per a un ús bàsic.

en: Only one group is selectable on Add User screen
ca: Només un grup és seleccionable a la pantalla Afegir Usuari

en: Only one group is selectable on Edit User screen
ca: Només un grup és seleccionable a la pantalla Editar Usuari

en: Operation
ca: Operació

en: Optimize your site with advanced privacy and performance controls
ca: Optimitza el teu lloc amb controls avançats de privadesa i rendiment

en: Options
ca: Opcions

en: Order Page Parent dropdown by Title
ca: Ordenar el desplegable Pare d'Ordres per Títol

en: Other plugins (or deactivation of PublishPress Permissions) can prevent sub-page permissions from being properly applied when a new sub-page is created.
ca: Altres complements (o la desactivació de PublishPress Permissions) poden impedir que els permisos de subpàgina s'apliquin correctament quan es crea una nova subpàgina.

en: Other users will be unable to publish new top-level pages (Parent = "Main Page"), or move a published page from "Main Page" to a different Parent.
ca: Altres usuaris no podran publicar noves pàgines de nivell superior (Pare = "Pàgina Principal"), o moure una pàgina publicada de "Pàgina Principal" a un altre Pare.

en: PHP Version: %s
ca: Versió de PHP: %s

en: Padding (px):
ca: Marge (px):

en: Page Approved
ca: Pàgina Aprovat

en: Page Authors, Editors and Administrators
ca: Autors, Editors i Administradors de Pàgina

en: Page Editors and Administrators
ca: Editors i Administradors de Pàgina

en: Page Parent selection for editable pages only
ca: Selecció de pare de pàgina només per a pàgines editables

en: Page Structure
ca: Estructura de la Pàgina

en: Pages and custom post types are available in %sPRO%s
ca: Les pàgines i els tipus de publicació personalitzats estan disponibles a %sPRO%s

en: Pages can be set or removed from Top Level by:
ca: Les pàgines es poden establir o eliminar del nivell superior per:

en: Pattern ID:
ca: ID del patró:

en: Pattern Role
ca: Rol de Patró

en: Pattern Roles convert 'post' capabilities to the corresponding type-specific capability.  In a normal WP installation, this is the easiest solution.
ca: Els Rols de Patró converteixen les capacitats de 'publicació' a la capacitat específica del tipus corresponent. En una instal·lació WP normal, aquesta és la solució més senzilla.

en: Performance: Don't filter category / tag counts
ca: Rendiment: No filtrar els comptes de categoria / etiqueta

en: Permission Group
ca: Grup de permisos

en: Permission Groups
ca: Grups de Permisos

en: Permission Groups on User Profile
ca: Grups de permís al perfil d'usuari

en: Permission already selected!
ca: Permís ja seleccionat!

en: Permission synchronization across translations
ca: Sincronització de permisos a través de les traduccions

en: Permission-aware XML sitemaps
ca: Mapes del lloc XML conscients dels permisos

en: Permission-aware indexing
ca: Indexació conscient de permisos

en: Permission-aware nested view
ca: Vista anidada conscient de permisos

en: Permission-aware search results
ca: Resultats de cerca conscients de permisos

en: Permission-aware tree view
ca: Vista d'arbre amb coneixement dels permisos

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permissions & Access
ca: Permisos & Accés

en: Permissions Capabilities
ca: Capacitats de Permisos

en: Permissions Documentation
ca: Documentació de permisos

en: Permissions Pro was previously active. You are now running the free version, with fewer features.
ca: Permissions Pro estava anteriorment actiu. Ara estàs executant la versió gratuïta, amb menys funcions.

en: Permissions Settings
ca: Configuració de Permisos

en: Permissions converted. Reload form to view newly saved permissions.
ca: Permisos convertits. Torna a carregar el formulari per veure els permisos nous desats.

en: Permissions mirrored. Reload form to view newly saved permissions.
ca: Permisos reflectits. Torna a carregar el formulari per veure els permisos nous desats.

en: Permissions screen disabled
ca: Pantalla de permisos deshabilitada

en: Permissions screen enabled
ca: Pantalla de permisos habilitada

en: Permissions setting 'Pages can be set or removed from Top Level by' applies to 'page' type only
ca: La configuració de permisos 'Les pàgines es poden establir o eliminar del nivell superior per' s'aplica només al tipus 'pàgina'

en: Permissions to enable access are not available because of a constant definition
ca: Els permisos per habilitar l'accés no estan disponibles a causa d'una definició constant

en: Permissions&hellip;
ca: Permisos&hellip;

en: Permissions: %1$s %2$s in this %3$s
ca: Permisos: %1$s %2$s en aquest %3$s

en: Permissions: %1$s all content in this %2$s for All Post Types
ca: Permisos: %1$s tot el contingut en aquest %2$s per a Tots els Tipus de Publicació

en: Permissions: %1$s in %2$s
ca: Permisos: %1$s en %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s
ca: Permisos: %1$s aquest %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s for All Post Types
ca: Permisos: %1$s aquest %2$s per a Tots els Tipus de Publicacions

en: Permissions: %s
ca: Permisos: %s

en: Permissions: %s this %s
ca: Permisos: %s aquest %s

en: Permissions: Assign Terms to this %s
ca: Permisos: Assignar Termes a aquest %s

en: Permissions: Assign this %2$s for All Post Types
ca: Permisos: Assignar aquest %2$s per a Tots els Tipus de Publicació

en: Permissions: Assign this %2$s to %3$s
ca: Permisos: Assignar aquest %2$s a %3$s

en: Permissions: Select this %1$s as Parent for All Post Types
ca: Permisos: Selecciona aquest %1$s com a Pare per a Tots els Tipus de Publicacions

en: Permissions: Select this %s as Parent
ca: Permisos: Seleccioneu aquest %s com a Pare

en: Please enter a group name.
ca: Si us plau, introduïu un nom de grup.

en: Please select a bulk action first.
ca: Si us plau, selecciona primer una acció en massa.

en: Please select at least one item.
ca: Si us plau, selecciona almenys un element.

en: Please upgrade PublishPress Authors to version 3.8.0 or later for Permissions integration.
ca: Si us plau, actualitza PublishPress Authors a la versió 3.8.0 o posterior per a la integració de permisos.

en: Post Approved
ca: Publicació Aprovat

en: Post Capabilities
ca: Capacitats Post

en: Post Meta fields to copy when using 'Add Author Page' dropdown on Users screen
ca: Camp Meta de publicació a copiar quan s'usa el menú desplegable 'Afegir pàgina d'autor' a la pantalla d'usuaris

en: Post Statuses for Editorial Workflow
ca: Estats de Publicació per al Flux de Treball Editorial

en: Post Type
ca: Tipus de publicació

en: Post Types
ca: Tipus de publicacions

en: Post Visibility Statuses
ca: Estats de Visibilitat de Publicacions

en: Post-specific Permissions take priority
ca: Les permisos específics del post tenen prioritat

en: Post-specific and category-specific permissions for creation and editing.
ca: Permisos específics per a publicacions i categories per a la creació i edició.

en: Posts / Pages Listing
ca: Llistat de Posts / Pàgines

en: Posts Teaser
ca: Teaser de Publicacions

en: Prevent creation or editing of custom items for non-Administrators who lack edit_theme_options capability.
ca: Prevenir la creació o edició d'articles personalitzats per a no Administradors que no tinguin la capacitat edit_theme_options.

en: Prevent editing files if attached to a non-editable post
ca: Impedir l'edició de fitxers si estan adjunts a una publicació no editable

en: Prevent non-Administrators from adding new Nav Menu items to top level (add below existing editable items instead)
ca: Prevenir que els no Administradors afegeixin nous articles al menú de navegació al nivell superior (afegir a sota dels articles editables existents en canvi)

en: Prevent non-Administrators with user editing permissions from editing a higher-level user or assigning a role higher than their own.
ca: Prevenir que els no Administradors amb permisos d'edició d'usuari editen un usuari de nivell superior o assignin un rol superior al seu propi.

en: Primary Role:
ca: Rol principal:

en: Privacy & Performance
ca: Privadesa i rendiment

en: Private Posts:
ca: Publicacions privades:

en: Pro Feature
ca: Funció Pro

en: Process externally uploaded files
ca: Processar fitxers pujadors externament

en: Produce posts for users when they register
ca: Produir publicacions per als usuaris quan es registren

en: Product category controls
ca: Controls de categoria de producte

en: Product permissions
ca: Permisos de producte

en: Promo file not found.
ca: Fitxer promocional no trobat.

en: PublishPress
ca: PublicaPress

en: PublishPress Permissions Version: %1$s %2$s
ca: Versió de PublishPress Permissions: %1$s %2$s

en: PublishPress Permissions allows you to enable or deny access to posts, pages, categories, tags and more.
ca: PublishPress Permissions et permet habilitar o denegar l'accés a publicacions, pàgines, categories, etiquetes i més.

en: PublishPress Permissions needs directions. Please go to %1$sPermissions > Settings%2$s and indicate which Post Types and Taxonomies should be filtered.
ca: PublishPress Permissions necessita direccions. Si us plau, ves a %1$sPermisos > Configuració%2$s i indica quins Tipus de Publicació i Taxonomies s'han de filtrar.

en: PublishPress Permissions will not apply any Extra Roles or Permissions to limit or expand viewing or editing access.
ca: PublishPress Permissions no aplicarà cap rol o permís extra per limitar o expandir l'accés a la visualització o edició.

en: PublishPress Statuses
ca: Estats de PublishPress

en: Publishing
ca: Publicant

en: Purchase
ca: Compra

en: Qualification
ca: Qualificació

en: Quick edit integration
ca: Integració d'edició ràpida

en: Read More
ca: Llegir més

en: Read More Notice
ca: Avís de llegir més

en: Read More links, excerpts, and redirects are available in %sPRO%s
ca: Els enllaços Llegir més, extractes i redireccions estan disponibles a %sPRO%s

en: Ready to automatically generate posts for your users?
ca: Estàs llest per generar automàticament publicacions per als teus usuaris?

en: Ready to enhance your membership features?
ca: Preparat per millorar les funcionalitats de la teva membresia?

en: Ready to secure your files?
ca: Preparat per assegurar els teus fitxers?

en: Redirect
ca: Redirigir

en: Redirect Settings
ca: Configuració de redirecció

en: Redirect functionality is available in PRO
ca: La funcionalitat de redirecció està disponible en PRO

en: Redirect to WordPress login
ca: Redirigeix a l'inici de sessió de WordPress

en: Redirect to a custom post
ca: Redirigeix a un post personalitzat

en: Redirect to another post
ca: Redirigir a un altre post

en: Redirect users to another page when they try to access restricted content
ca: Redirigir els usuaris a una altra pàgina quan intentin accedir a contingut restringit

en: Redirection
ca: Redirecció

en: Reduce overhead of pages query (in get_pages() and wp-admin) by defaulting fields to a set list that does not include post_content
ca: Redueix la sobrecàrrega de la consulta de pàgines (en get_pages() i wp-admin) establint per defecte els camps a una llista fixa que no inclogui post_content

en: Reduce overhead of wp-admin Media query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
ca: Reduir la càrrega de la consulta de mitjans de wp-admin per defecte establint els camps a una llista fixa que no inclou post_content

en: Reduce overhead of wp-admin posts query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
ca: Reduir la càrrega de la consulta de publicacions de wp-admin per defecte establint els camps a una llista fixa que no inclou post_content

en: Reduce overhead of wp-admin query for specified custom post type by defaulting fields to a set list that does not include post_content
ca: Reduir la càrrega de la consulta de wp-admin per al tipus de publicació personalitzat especificat per defecte establint els camps a una llista fixa que no inclou post_content

en: Regardless of this setting, the pp_set_edit_permissions capability is also required.
ca: Independentment d'aquesta configuració, també es requereix la capacitat pp_set_edit_permissions.

en: Regardless of this setting, the pp_set_view_permissions capability is also required.
ca: Independentment d'aquesta configuració, també es requereix la capacitat pp_set_view_permissions.

en: Regulate access to Category archive pages
ca: Regula l'accés a les pàgines d'archiu de categoria

en: Reload form for further changes to this permission
ca: Torna a carregar el formulari per fer més canvis a aquest permís

en: Reload form for further changes to this role
ca: Torna a carregar el formulari per fer més canvis a aquest rol

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove Selected
ca: Eliminar Seleccionats

en: Remove custom permissions for user
ca: Eliminar permisos personalitzats per a l'usuari

en: Remove selected users from Permission Group
ca: Eliminar usuaris seleccionats del Grup de Permisos

en: Remove the "Private:" and "Protected" prefix from Post, Page titles.
ca: Elimina el prefix "Privat:" i "Protegit" dels títols de Post, Pàgina.

en: Remove the custom permisisons for "%s"?
ca: Eliminar els permisos personalitzats per a "%s"?

en: Remove unreadable Menu Items. If menu rendering problems occur with a third party plugin, disable this setting.
ca: Eliminar Elements de Menú il·legibles. Si es produeixen problemes de renderització del menú amb un complement de tercers, desactiveu aquesta configuració.

en: Replace Post Content With:
ca: Substitueix el contingut del post per:

en: Replace the post content entirely with custom content for users who don't have access.
ca: Substitueix completament el contingut de la publicació amb contingut personalitzat per als usuaris que no tenen accés.

en: Request
ca: Sol·licitud

en: Request Support
ca: Demana Suport

en: Restrict access by blocking specified items unless an "Enabled" exception is also stored.
ca: Restricciona l'accés bloquejant articles especificats a menys que també s'emmagatzemi una excepció "Habilitada".

en: Restrict access by limiting role capabilities to apply only for specified items. Users still need capabilities in their main role or extra roles.
ca: Restricciona l'accés limitant les capacitats de rol perquè s'apliquin només a articles especificats. Els usuaris encara necessiten capacitats en el seu rol principal o en rols addicionals.

en: Restrict direct file requests based on user's access to the page a file is attached to.
ca: Restringeix les sol·licituds de fitxers directes basant-se en l'accés de l'usuari a la pàgina a la qual està adjunt un fitxer.

en: Return to Menu Editor
ca: Torna a l'Editor de Menus

en: Revert to Defaults
ca: Restaurar a valors per defecte

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Permissions</strong>.
ca: Reviseu la selecció a continuació, i després feu clic a <strong>Desa Permisos</strong>.

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Roles</strong>.
ca: Revisa la selecció a continuació, i després fes clic a <strong>Desa Rols</strong>.

en: Revise
ca: Revisar

en: Revision
ca: Revisió

en: Right
ca: Dreta

en: Role
ca: Rol

en: Role Capabilities
ca: Capacitats del Rol

en: Role Integration
ca: Integració de Rol

en: Role Usage
ca: Ús del rol

en: Role Usage edited.
ca: Ús del rol editat.

en: Role Usage updated.
ca: Ús del rol actualitzat.

en: Role Usage: %s
ca: Ús del rol: %s

en: Role already selected!
ca: Rol ja seleccionat!

en: Role capabilities defined for other post types (i.e. 'edit_others_pages', 'edit_things') are ignored unless Role Usage is set to Direct Assignment.
ca: Les capacitats de rol definides per a altres tipus de publicacions (és a dir, 'edit_others_pages', 'edit_things') es ignoren a menys que l'Ús del Rol estigui configurat a Assignació Directa.

en: Role-Based Synchronization
ca: Sincronització Basada en Rols

en: Roles
ca: Rols

en: Roles %1$s
ca: Rols %1$s

en: Roles & Groups
ca: Rols i Grups

en: Roles and Permissions copied.
ca: Rols i permisos copiats.

en: Roles assigned directly to the user
ca: Rols assignats directament a l'usuari

en: Roles assigned to the user or one of their groups
ca: Rols assignats a l'usuari o a un dels seus grups

en: Roles updated.
ca: Rols actualitzats.

en: Save Changes
ca: Desa Canvis

en: Save Permissions
ca: Desar permisos

en: Save Roles
ca: Desar rols

en: Saving Permissions...
ca: Desant Permisos...

en: Saving Roles...
ca: Desant Rols...

en: Scheduled Change Notifications
ca: Notifications de Canvi Programades

en: Scheduled Revision Monitors
ca: Monitors de Revisió Programats

en: Search Custom Groups
ca: Cerca grups personalitzats

en: Search Groups
ca: Cercar grups

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
ca: Resultats de la cerca per &#8220;%s&#8221;

en: Search Results include Media
ca: Els resultats de la cerca inclouen mitjans

en: Search Results:
ca: Resultats de la cerca:

en: Search Users
ca: Cerca usuaris

en: Search and add users...
ca: Cerca i afegeix usuaris...

en: Search by last name instead of display name
ca: Cerca pel cognom en comptes del nom a mostrar

en: Search engine visibility controls
ca: Controls de visibilitat dels motors de cerca

en: Search for a group
ca: Cerca un grup

en: Search for a user
ca: Cerca un usuari

en: Search for an author
ca: Cerca un autor

en: Search result filtering
ca: Filtratge de resultats de cerca

en: Search roles and groups...
ca: Cerca de rols i grups...

en: Search roles...
ca: Cerca de rols...

en: Secure content discovery
ca: Descobriment de contingut segur

en: See other user's unattached file uploads in Media Library.
ca: Veure les càrregues de fitxers no adjuntes d'altres usuaris a la Biblioteca de Mitjans.

en: Select %s
ca: Selecciona %s

en: Select All
ca: Seleccionar Tots

en: Select Permission Groups at User creation
ca: Seleccionar grups de permís en la creació d'usuari

en: Select Post
ca: Selecciona el post

en: Select Post Type to Configure
ca: Selecciona el tipus de publicació a configurar

en: Select a page
ca: Seleccioneu una pàgina

en: Select as Parent
ca: Seleccionar com a Pare

en: Select terms
ca: Seleccioneu termes

en: Selected %s:
ca: Seleccionat %s:

en: Selected users already have specified author page
ca: Els usuaris seleccionats ja tenen la pàgina d'autor especificada

en: Selected:
ca: Seleccionat:

en: Set "Manage This Term" permissions for specific terms.
ca: Estableix permisos de "Gestionar aquest terme" per a termes específics.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Categories or Terms.
ca: Estableix permisos de "Estableix com a pare" per a categories o termes específics.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Posts.
ca: Estableix permisos de "Estableix com a pare" per a publicacions específiques.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Categories or Terms.
ca: Estableix permisos de "Estableix com a pare" per a categories o termes específics.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Pages.
ca: Estableix permisos de "Estableix com a pare" per a pàgines específiques.

en: Set Assign Term permissions.
ca: Estableix permisos d'assignació de termes.

en: Set Author to current user if autoset_post_author / autoset_page_author capability is assigned
ca: Estableix l'autor a l'usuari actual si s'assigna la capacitat autoset_post_author / autoset_page_author

en: Set Copy Permissions for specific Posts.
ca: Establir permisos de còpia per a publicacions específiques.

en: Set Editing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
ca: Estableix permisos d'edició per a publicacions, categories o termes específics.

en: Set Editing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
ca: Estableix permisos d'edició per a publicacions, categories o termes específics.

en: Set Permissions in Post or Term Editing Screen
ca: Estableix permisos a la pantalla d'edició de publicacions o termes

en: Set Revision Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
ca: Estableix permisos de revisió per a publicacions, categories o termes específics.

en: Set Term Assignment Permissions.
ca: Estableix permisos d'assignació de termes.

en: Set Term Management Permissions.
ca: Estableix permisos de gestió de termes.

en: Set Viewing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
ca: Estableix permisos de visualització per a publicacions, categories o termes específics.

en: Set Viewing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
ca: Estableix permisos de visualització per a publicacions, categories o termes específics.

en: Set membership expiration date
ca: Estableix la data d'expiració de la membresia

en: Set to Blocked
ca: Establir com a Bloquejat

en: Set to Default
ca: Establir com a Predeterminat

en: Set to Enabled
ca: Estableix com a Activat

en: Set up posts for existing users
ca: Configurar publicacions per a usuaris existents

en: Setting
ca: Configuració

en: Settings
ca: Configuracions

en: Settings related to content editing permissions, provided by the %s module.
ca: Configuracions relacionades amb els permisos d'edició de contingut, proporcionades pel mòdul %s.

en: Shop manager
ca: Gestor de botiga

en: Show All
ca: Mostrar-ho tot

en: Show Groups
ca: Mostrar grups

en: Show a "Read More" link that requires login
ca: Mostra un enllaç "Llegir més" que requereix inici de sessió

en: Show a teaser message or login prompt for protected content. Available in PublishPress Permissions Pro.
ca: Mostra un missatge d'avanç o un avís d'inici de sessió per al contingut protegit. Disponible a PublishPress Permissions Pro.

en: Show featured image
ca: Mostra imatge destacada

en: Show files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
ca: Mostra fitxers pujat per altres usuaris si estan adjunts a una publicació que l'usuari pot editar.

en: Show files uploaded by others users if they are attached to a post the user is allowed to view.
ca: Mostra fitxers pujat per altres usuaris si estan adjunts a una publicació que l'usuari pot veure.

en: Show list of Permissions Pro features and screencasts
ca: Mostra la llista de funcions i screencasts de Permissions Pro

en: Show only the first
ca: Mostra només el primer

en: Show the first X characters of the post content
ca: Mostra els primers X caràcters del contingut del post

en: Show users all the files in the Media Library. Unchecking this box will hide media files that are uploaded by other users.
ca: Mostra als usuaris tots els fitxers a la Biblioteca de Mitjans. Desmarcar aquesta casella amagarà fitxers multimèdia que han estat pujats per altres usuaris.

en: Single view only
ca: Només vista única

en: Sitemap filtering for restricted content
ca: Filtratge de mapes del lloc per contingut restringit

en: Small Thumbnails Unfiltered
ca: Miniatures petites sense filtrar

en: Smart User Matching
ca: Coincidència Intel·ligent d'Usuaris

en: Some term-limited editing configurations require this.
ca: Algunes configuracions d'edició amb termini requerixen això.

en: Sort by:
ca: Ordenar per:

en: Specific Permissions
ca: Permisos Específics

en: Specific Permissions %1$s
ca: Permisos específics %1$s

en: Specific Permissions %1$s(for this user)%2$s
ca: Permisos Específics %1$s(per a aquest usuari)%2$s

en: Specific Permissions %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
ca: Permisos específics %1$s(de la funció principal o %2$smembres del grup%3$s)%4$s

en: Specific Permissions (from primary role or group membership)
ca: Permisos Específics (de rol principal o pertinença a grup)

en: Specific Permissions assigned directly to the user
ca: Permisos específics assignats directament a l'usuari

en: Specific Permissions assigned to the user or one of their groups
ca: Permisos específics assignats a l'usuari o a un dels seus grups

en: Specific Permissions updated.
ca: Permisos específics actualitzats.

en: Specific Permissions: additions ('Enabled') are not applied, cannot be assigned
ca: Permisos específics: les addicions ('Habilitat') no s'apliquen, no es poden assignar

en: Specific Permissions: no restrictions ('Blocked') can be applied to custom-defined groups
ca: Permisos específics: no es poden aplicar restriccions ('Bloquejat') a grups definits per l'usuari

en: Specific Permissions: restrictions ('Blocked') take priority over additions ('Enabled')
ca: Permisos Específics: les restriccions ('Bloquejat') tenen prioritat sobre les adicions ('Habilitat')

en: Standard Statuses
ca: Estats estàndard

en: Standard statuses
ca: Estats estàndard

en: Status
ca: Estat

en: Status-based editing capabilities
ca: Capacitats d'edició basades en l'estatus

en: Status: Private
ca: Estat: Privat

en: Statuses
ca: Estats

en: Stop users from editing files uploaded by other users unless they are attached to a post the user is allowed to edit.
ca: Impedeix que els usuaris editin fitxers pujats per altres usuaris llevat que estiguin adjunts a una publicació que l'usuari pot editar.

en: Sub-%1$s Permissions are not separately listed.
ca: Els permisos de sub-%1$s no estan enumerats per separat.

en: Sub-Sections
ca: Subseccions

en: Submit Changes
ca: Enviar canvis

en: Submit Changes to
ca: Enviar canvis a

en: Submit Revision
ca: Enviar revisió

en: Submit Revision of
ca: Enviar revisió de

en: Submitted Revision
ca: Revisió Enviada

en: Submitted Revision Editors
ca: Revisió Enviada

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: Supported Plugin Integration
ca: Integració de Plugins Suportada

en: Supports content-specific permissions for editing, term assignment and page parent selection. In combination with other modules, supports workflow statuses, PublishPress and PublishPress Revisions.
ca: Suporta permisos específics de contingut per a l'edició, assignació de termes i selecció de pàgina pare. En combinació amb altres mòduls, suporta estats de flux de treball, PublishPress i PublishPress Revisions.

en: Supports network (multisite) installs
ca: Admet instal·lacions en xarxa (multisite)

en: Suppress "Private: " Caption
ca: Suprimir la capçalera "Privat: "

en: Synchronize User Posts
ca: Sincronitzar Publicacions d'Usuaris

en: Tag creation requires Tag edit capability
ca: La creació d'etiquetes requereix la capacitat d'edició d'etiquetes

en: Target Post Type
ca: Tipus de post objectiu

en: Target number of visible pages/terms, used for auto-determination of number of visible levels
ca: Nombre objectiu de pàgines/termes visibles, utilitzat per a la determinació automàtica del nombre de nivells visibles

en: Teaser Application:
ca: Aplicació del Teaser:

en: Teaser Message
ca: Missatge teaser

en: Teaser Message Style Customization
ca: Personalització de l'Estil del Missatge Teaser

en: Teaser Message Style:
ca: Estil del missatge teaser:

en: Teaser Settings
ca: Configuracions de Teaser

en: Teaser Settings for %s
ca: Configuració del Teaser per a %s

en: Teaser Text
ca: Text del teaser

en: Teaser Text Configuration
ca: Configuració del text de teaser

en: Teaser Type
ca: Tipus de teaser

en: Teaser Type:
ca: Tipus de Teaser:

en: Teaser text
ca: Text de teaser

en: Template access controls
ca: Controls d'accés a plantilles

en: Template access restrictions
ca: Restriccions d'accés a plantilles

en: Term
ca: Termini

en: Term Management
ca: Gestió de termes

en: Term permission integration
ca: Integració de permisos de termes

en: Term-based filtering
ca: Filtratge basat en termes

en: Terms
ca: Terminis

en: Text Color:
ca: Color del text:

en: The %s was saved, but you can no longer edit it.
ca: El %s s'ha desat, però ja no pots editar-lo.

en: The 'posts' capabilities in a WP role determine its function as a Pattern Role for supplemental assignment to Permission Groups. When you assign the 'Author' pattern role for Pages, edit_posts and edit_published_posts become edit_pages and edit_published_pages.
ca: Les capacitats de 'publicacions' en un rol WP determinen la seva funció com a Rol de Patró per a l'assignació suplementària a Grups de Permisos. Quan assignes el rol de patró 'Autor' per a Pàgines, edit_posts i edit_published_posts es converteixen en edit_pages i edit_published_pages.

en: The Events Calendar
ca: El Calendari d'Esdeveniments

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to %1$sCapabilities > Editor Features > Element IDs%2$s for better organization and enhanced functionality.
ca: La funció d'Elements d'Edició Limitada s'ha traslladat a %1$sCapacitats > Funcions de l'Editor > IDs d'Elements%2$s per a una millor organització i funcionalitat millorada.

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to the PublishPress Capabilities plugin. Please install %1$sPublishPress Capabilities%2$s to access this functionality.
ca: La funció d'Elements d'Edició Limitada s'ha traslladat al plugin Capacitats de PublishPress. Si us plau, instal·la %1$sCapacitats de PublishPress%2$s per accedir a aquesta funcionalitat.

en: The following capabilities are included in supplemental %s roles:
ca: Les següents capacitats s'inclouen en els rols suplementaris %s:

en: The following settings apply to users who are able to access the Media Library. Normally this requires the upload_files or edit_files capability.
ca: Els següents paràmetres s'apliquen als usuaris que poden accedir a la Biblioteca de Mitjans. Normalment, això requereix la capacitat upload_files o edit_files.

en: The following settings are currently overridden by the constant PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (defined in wp-config.php or some other file you maintain). Media Library access will not be altered by Permissions.
ca: Les següents configuracions actualment són sobreescrites per la constant PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (definida a wp-config.php o algun altre fitxer que mantingueu). L'accés a la Biblioteca de Mitjans no es veurà alterat per les Permissions.

en: The following would change from defaults to previously stored settings:
ca: El següent canviaria de les configuracions per defecte a les configuracions emmagatzemades prèviament:

en: The following would revert to default settings:
ca: El següent tornaria a la configuració per defecte:

en: The requested modification was processed, but you can no longer edit the post.
ca: La modificació sol·licitada ha estat processada, però ja no pots editar la publicació.

en: There are no valid groups selected for deletion.
ca: No hi ha grups vàlids seleccionats per a l'eliminació.

en: These optional settings customize how PublishPress Permissions applies extra roles. Your existing WP Role Definitions can be applied in two different ways:
ca: Aquestes opcions opcionals personalitzen com PublishPress Permissions aplica rols addicionals. Les definicions de rol WP que ja tens es poden aplicar de dues maneres diferents:

en: This %s
ca: Aquest %s

en: This Permission is redundant due to a corresponding Limitation.
ca: Aquest permís és redundant a causa d'una limitació corresponent.

en: This Section
ca: Aquesta Secció

en: This causes unique capabilities to be required for editing each post type.
ca: Això provoca que es requereixin capacitats úniques per editar cada tipus de publicació.

en: This feature allows you to restrict access to Media Library files when they are accessed via WordPress. To restrict viewing of files when they are visited directly via the URL, use the "File Access" feature.
ca: Aquesta funció us permet restringir l'accés als fitxers de la Biblioteca de Mitjans quan s'accedeix a ells mitjançant WordPress. Per restringir la visualització de fitxers quan es visiten directament mitjançant la URL, feu servir la funció "Accés als fitxers".

en: This feature has been moved to PublishPress Capabilities > Editor Features > Element IDs. Please use the Capabilities plugin for better organization and enhanced functionality.
ca: Aquesta funció s'ha desplaçat a PublishPress Capabilities > Funcions de l'Editor > IDs d'Elements. Si us plau, utilitzeu el plugin de Capacitats per a una millor organització i funcionalitat millorada.

en: This feature is available in PublishPress Permissions PRO
ca: Aquesta funció està disponible a PublishPress Permissions PRO

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: This group name is already registered. Please choose another one.
ca: Aquest nom de grup ja està registrat. Si us plau, trieu-ne un altre.

en: This is a PRO feature
ca: Aquesta és una característica PRO

en: This is a custom login page
ca: Aquesta és una pàgina d'inici de sessió personalitzada

en: This is how the teaser message will appear on your site. Changes update in real-time.
ca: Així és com apareixerà el missatge teaser al teu lloc. Els canvis s'actualitzen en temps real.

en: This message will be displayed in a styled notice box above the teaser content for users who are not logged in.
ca: Aquest missatge es mostrarà en una caixa d'avís estilitzada a sobre del contingut teaser per als usuaris que no han iniciat sessió.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the excerpt teaser content for users who are not logged in.
ca: Aquest missatge es mostrarà en una caixa d'avís estilitzada a sota del contingut teaser de l'excerpte per als usuaris que no han iniciat sessió.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the truncated content teaser for users who are not logged in.
ca: Aquest missatge es mostrarà en una caixa d'avís estilitzada a sota del contingut truncat teaser per als usuaris que no han iniciat sessió.

en: This user is not a member of any custom Permission Groups.
ca: Aquest usuari no és membre de cap Grup de Permisos personalitzat.

en: This version of %1$s cannot work with your current %2$s version. Please upgrade it to %3$s or later.
ca: Aquesta versió de %1$s no pot funcionar amb la vostra versió actual de %2$s. Si us plau, actualitzeu-la a %3$s o posterior.

en: Time-limit access customizations by delaying or expiring Permission Group membership.
ca: Personalitzacions d'accés amb límit de temps mitjançant l'endarreriment o caducitat de la membresia del Grup de Permisos.

en: Time-limited Membership
ca: Membresia Limitada en el Temps

en: Title Only
ca: Només títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
ca: Per assignar permisos específics de fòrum per a bbPress, %1$sactualitzeu a Permissions Pro%2$s i activeu la funció del Paquet de Compatibilitat.

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, activate the Compatibility Pack feature.
ca: Per assignar permisos específics de fòrum per a bbPress, activeu la funció del Paquet de Compatibilitat.

en: To assign page-specific Permissions for editing, parent selection or term assignment, enable the Editing Permissions feature.
ca: Per assignar permisos específics de pàgina per a l'edició, selecció de pares o assignació de termes, activeu la funció de Permisos d'Edició.

en: To assign page-specific PublishPress Revision permissions, enable the Editing Permissions feature.
ca: Per assignar permisos de publicació específics de la pàgina a PublishPress Revision, habilita la funció de Permisos d'Edició.

en: To assign roles for bbPress forums, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
ca: Per assignar rols per als fòrums de bbPress, %1$sactualitzeu a Permissions Pro%2$s i activeu la funció del Paquet de Compatibilitat.

en: To assign roles for bbPress forums, activate the Compatibility Pack feature.
ca: Per assignar rols per als fòrums bbPress, activa la funció del Paquet de Compatibilitat.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
ca: Per bloquejar l'accés directe a URL d'adjunts de publicacions il·legibles, %1$sactualitzeu a Permissions Pro%2$s i activeu la funció d'Accés a Fitxers.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, activate the File Access feature.
ca: Per bloquejar l'accés directe a URL d'adjunts de publicacions il·legibles, activeu la funció d'Accés a Fitxers.

en: To block direct access to unreadable files, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
ca: Per bloquejar l'accés directe a fitxers il·legibles, %1$sactualitzeu a Permissions Pro%2$s i activeu la funció d'Accés a Fitxers.

en: To block direct access to unreadable files, activate the File Access feature.
ca: Per bloquejar l'accés directe a fitxers il·legibles, activeu la funció d'Accés a Fitxers.

en: To control how Extra Roles are applied, see %1$sRole Usage%2$s.
ca: Per controlar com s'apliquen els Rols Extra, consulteu %1$sÚs de Rols%2$s.

en: To customize bbPress forum permissions, activate the Compatibility Pack feature.
ca: Per personalitzar els permisos del fòrum bbPress, activeu la funció del Paquet de Compatibilitat.

en: To customize bbPress forum permissions, activate your Permissions Pro license key.
ca: Per personalitzar els permisos del fòrum bbPress, activeu la vostra clau de llicència de Permissions Pro.

en: To customize editing permissions, enable the Editing Permissions feature.
ca: Per personalitzar els permisos d'edició, activeu la funció de Permisos d'Edicció.

en: To customize publication workflow, %1$sinstall PublishPress Statuses%2$s.
ca: Per personalitzar el flux de treball de publicació, %1$sinstal·la PublishPress Statuses%2$s.

en: To force the value of one or more settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
ca: Per forçar el valor d'una o més configuracions a tota la xarxa, <strong>copieu</strong> el següent codi al fitxer <strong>functions.php</strong> del vostre tema (o algun altre fitxer que s'executi sempre i no s'actualitzi automàticament) i modifiqueu-ho com desitgeu:

en: To modify one or more default settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
ca: Per modificar una o més configuracions per defecte a tota la xarxa, <strong>copieu</strong> el següent codi al fitxer <strong>functions.php</strong> del vostre tema (o algun altre fitxer que s'executi sempre i no s'actualitzi automàticament) i modifiqueu-ho com desitgeu:

en: To read the full content, please log in to this site.
ca: Per llegir el contingut complet, si us plau, inicia sessió en aquest lloc.

en: To save memory on front end access, don't register any filters related to content editing
ca: Per estalviar memòria en l'accés del front end, no registris cap filtre relacionat amb l'edició de contingut

en: Top
ca: Superior

en: Topic creation restrictions
ca: Restriccions per a la creació de temes

en: Translator
ca: Traductor

en: Treat media attached to unregistered post types as unattached, to avoid improper and confusing filtering
ca: Tracta els mitjans adjunts a tipus de publicació no registrats com a no adjunts, per evitar filtratge incorrecte i confús

en: Type
ca: Tipus

en: Type-specific Extra Roles grant all capabilities in Pattern Role
ca: Rols addicionals específics del tipus atorguen totes les capacitats en el rol de patró

en: Type-specific and/or status-specific equivalents of the following capabilities are included in supplemental %s roles:
ca: Els equivalents específics del tipus i/o de l'estat de les següents capacitats s'inclouen en rols suplementaris %s:

en: Unblocked
ca: Desbloquejat

en: Universal Permissions
ca: Permisos Universals

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
ca: Desbloqueja la integració %s per millorar la teva solució de revisions.

en: Unlock Permissions > Settings > Core > Admin Back End > 'Hide non-editable posts'
ca: Desbloqueja Permisos > Configuracions > Nucli > Admin Back End > 'Amaga les publicacions no editables'

en: Unlock Pro Integrations
ca: Desbloqueja integracions Pro

en: Unlock advanced user synchronization features
ca: Desbloqueja característiques avançades de sincronització d'usuaris

en: Unmodified from WordPress default behavior. To enable filtering, remove constant definition PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.
ca: Sense modificar el comportament predeterminat de WordPress. Per habilitar el filtratge, elimineu la definició constant PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.

en: Update Permissions
ca: Actualitzar permisos

en: Upgrade to PRO
ca: Actualitzar a PRO

en: Upgrade to Permissions Pro
ca: Actualitza a Permissions Pro

en: Upgrade to Pro
ca: Actualitza a Pro

en: Upgrade to Pro and get advanced file access control with all these features and more.
ca: Actualitzeu a Pro i obtingueu un control d'accés a fitxers avançat amb totes aquestes funcions i més.

en: Upgrade to Pro and get advanced membership management with circles, time-limited memberships, and more.
ca: Actualitza a Pro i obtén una gestió avançada de membres amb cercles, membresies limitades en el temps i més.

en: Upgrade to Pro and get advanced user post generation with all these features and more.
ca: Actualitza a Pro i obtén una generació avançada de publicacions d'usuari amb totes aquestes funcions i més.

en: Upgrade to Pro to automatically generate posts for users
ca: Actualitzeu a Pro per generar automàticament publicacions per als usuaris

en: Upgrade to Pro to enable this integration
ca: Actualitza a Pro per habilitar aquesta integració

en: Upgrade to Pro to limit access based on post author relationships
ca: Actualitza a Pro per limitar l'accés en funció de les relacions d'autoria de les publicacions

en: Upgrade to Pro to unlock advanced file protection capabilities
ca: Actualitza a Pro per desbloquejar capacitats avançades de protecció de fitxers

en: Upgrade to Pro to unlock bulk page creation features
ca: Actualitzeu a Pro per desbloquejar funcions de creació de pàgines en massa

en: Upgrade to Pro to unlock seamless integration.
ca: Actualitza a Pro per desbloquejar una integració sense problemes.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
ca: Actualitzeu a la versió Pro per a una compatibilitat òptima i un suport professional ràpid.

en: Usage
ca: Ús

en: Use %s for post URL
ca: Utilitza %s per a l'URL de la publicació

en: Use Custom Teaser Message Style
ca: Utilitza l'estil de missatge teaser personalitzat

en: Use Default Teaser Message Style
ca: Utilitza l'estil de missatge teaser per defecte

en: Use Excerpt as teaser text
ca: Utilitza l'extracte com a text de teaser

en: Use Excerpt or pre-More as teaser text
ca: Utilitza l'extracte o pre-Més com a text de teaser

en: Use Excerpt, pre-More or First X Characters as teaser text
ca: Utilitza l'extracte, pre-Més o els primers X caràcters com a text de teaser

en: Use any Role or Permission Group
ca: Utilitzar qualsevol Rol o Grup de Permisos

en: Use configured teaser text to replace or supplement content
ca: Utilitza el text teaser configurat per substituir o complementar el contingut

en: Use content before Read More link as teaser text
ca: Utilitza el contingut abans de l'enllaç Llegir més com a text de teaser

en: Use display name for search results instead of user_login
ca: Utilitza el nom a mostrar per als resultats de cerca en comptes de user_login

en: Use excerpt or content before More tag
ca: Utilitza l'extracte o el contingut abans de l'etiqueta Més

en: Use excerpt or first X characters of content
ca: Utilitza l'extracte o els primers X caràcters del contingut

en: Use first X characters of content as teaser text
ca: Utilitza els primers X caràcters del contingut com a text teaser

en: Use modern tabbed metabox interface
ca: Utilitzar una interfície de metabox amb pestanyes moderna

en: Use the post excerpt as teaser content
ca: Utilitza l'extracte del post com a contingut teaser

en: User
ca: Usuari

en: User Application:
ca: Aplicació d'usuari:

en: User Groups
ca: Grups d'Usuaris

en: User ID:
ca: ID d'usuari:

en: User Management
ca: Gestió d'Usuaris

en: User Posts
ca: Publicacions d'usuari

en: User Posts Synchronization
ca: Sincronització de Publicacions d'Usuaris

en: User Roles %1$s
ca: Rols d'usuari %1$s

en: User Search: Filter by WP role
ca: Cerca d'Usuaris: Filtrar per rol de WP

en: User editing capabilities apply for
ca: Les capacitats d'edició d'usuari s'apliquen a

en: User field to search by default
ca: Camp d'usuari per cercar per defecte

en: User meta fields selectable for search (comma-separated)
ca:  Camps de meta d'usuari seleccionables per a la cerca (separats per comes)

en: User meta fields which should be treated as boolean (comma-separated)
ca: Camps de meta d'usuari que haurien de ser tractats com a booleanos (separats per comes)

en: User meta fields which should be treated as numeric (comma-separated)
ca: Camps de meta d'usuari que haurien de ser tractats com a numèrics (separats per comes)

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: Users can always edit their own files
ca: Els usuaris sempre poden editar els seus propis fitxers

en: Users to notify when revisions are submitted
ca: Usuaris a notificar quan es presenten revisions

en: Users to notify when scheduled revisions are published
ca: Usuaris a notificar quan es publiquen revisions programades

en: Users who have custom editing permissions for an attachment can also delete it
ca: Els usuaris que tenen permisos d'edició personalitzats per a un adjunt també poden eliminar-ho

en: Users who have specific editing permissions for a post or attachment can also delete it
ca: Els usuaris que tenen permisos d'edició específics per a una publicació o adjunt també poden eliminar-ho

en: Using group membership to block access is not recommended. Consider reducing the user's role capabilities and using group membership to add access.
ca: No es recomana utilitzar la pertinença a grups per bloquejar l'accés. Considereu reduir les capacitats del rol de l'usuari i utilitzar la pertinença a grups per afegir accés.

en: Version
ca: Versió

en: Version info was refreshed.
ca: La informació de la versió s'ha actualitzat.

en: View
ca: Veure

en: View Custom Groups on the Permissions screen. Also allows access to the editing screen for Custom Groups.
ca: Veure Grups Personalitzats a la pantalla de Permisos. També permet l'accés a la pantalla d'edició per a Grups Personalitzats.

en: View Full Profile
ca: Veure perfil complet

en: View Knowledge Base
ca: Veure la Base de Coneixement

en: View currently stored user permissions:
ca: Veure permisos d'usuari actualment emmagatzemats:

en: Viewing
ca: Visualització

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members.
ca: Círculs de Visibilitat i Círculs Editorials bloquegen l'accés al contingut no escrit per altres membres del grup.

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members. Any WP Role, BuddyPress Group or custom Group can be marked as a Circle for specified post types.
ca: Círculs de Visibilitat i Círculs Editorials bloquegen l'accés al contingut no escrit per altres membres del grup. Qualsevol Rol de WP, Grup de BuddyPress o Grup personalitzat pot ser marcat com a Círcul per a tipus de publicació especificats.

en: Warning: Content hidden by these Permissions will be displayed if PP is deactivated. Consider setting a private Visibility on Edit Post screen instead.
ca: Advertència: El contingut ocult per aquests Permisos es mostrarà si PP es desactiva. Considereu establir una Visibilitat privada a la pantalla d'Edició de Publicació en el seu lloc.

en: When Teaser is applied with Redirect enabled, append original url as redirect_to argument
ca: Quan s'aplica Teaser amb redirecció habilitada, afegeix l'URL original com a argument redirect_to

en: When file access is blocked, do not set the WP_Query 404 / 403 property
ca: Quan l'accés al fitxer està bloquejat, no establir la propietat WP_Query 404 / 403

en: When saving a post, if the default term is not selectable, substitute first available.
ca: Al desar una publicació, si el terme per defecte no és seleccionable, substituïu-lo pel primer disponible.

en: When synchronizing role metagroups to currently defined WP roles, don't delete groups for previously defined WP roles.
ca: En sincronitzar metagrups de rol amb els rols de WP actualment definits, no esborris grups per a rols de WP anteriorment definits.

en: Widget-level permission controls
ca: Controls de permisos a nivell de widget

en: With Direct Assignment, capabilities are applied without modification.
ca: Amb l'assignació directa, les capacitats s'apliquen sense modificació.

en: Within the async-upload.php script, filter author's retrieval of the attachment they just uploaded
ca: Dins del script async-upload.php, filtra la recuperació de l'autor de l'adjunt que acaba d'uploadar

en: WordPress Role
ca: Rol de WordPress

en: WordPress Roles
ca: Rols de WordPress

en: WordPress Version: %s
ca: Versió de WordPress: %s

en: WordPress default. Show "Page not found" screen
ca: Predeterminat de WordPress. Mostrar pantalla "Pàgina no trobada"

en: Work around database setup warnings (at plugin activation) on some servers
ca: Solució temporal per a advertències de configuració de la base de dades (en activar el plugin) en alguns servidors

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Workflow-specific access controls
ca: Controls d'accés específics del flux de treball

en: Working Copy
ca: Còpia de treball

en: Working Copy of
ca: Còpia de treball de

en: You are not allowed to create new %s
ca: No se't permet crear nous %s

en: You are not permitted to do that.
ca: No se't permet fer això.

en: You are not permitted to manage menu locations
ca: No tens permís per gestionar les ubicacions del menú

en: You can add Permissions capabilities to a role using the %1$s plugin.
ca: Podeu afegir capacitats de permisos a un rol mitjançant el complement %1$s.

en: You can adjust some Permissions behavior by %1$s adding capabilities to a WordPress role%2$s.
ca: Podeu ajustar el comportament d'algunes Permissions %1$s afegint capacitats a un rol de WordPress %2$s.

en: You can now set individual permissions for
ca: Ara pots establir permisos individuals per a

en: You can&#8217;t delete that group.
ca: No podeu suprimir aquest grup.

en: You do not have permission to create new Navigation Menus
ca: No tens permís per crear nous Menus de Navegació

en: You do not have permission to delete that Navigation Menu.
ca: No tens permís per suprimir aquest Menu de Navegació.

en: You do not have permission to delete the menu item "%1$s"
ca: No tens permís per suprimir l'element de menú "%1$s"

en: You do not have permission to edit the menu item "%1$s"
ca: No tens permís per editar l'element de menú "%1$s"

en: You do not have permission to move the menu item "%1$s"
ca: No tens permís per moure l'element de menú "%1$s"

en: You do not have permission to select that Parent
ca: No tens permís per seleccionar aquest Pare

en: You do not have permission to update that Navigation Menu
ca: No tens permís per actualitzar aquest Menu de Navegació

en: You have specified this group for deletion: | You have specified these groups for deletion:
ca[0]: Heu especificat aquest grup per a la seva eliminació:
ca[1]: Heu especificat aquests grups per a la seva eliminació:

en: You're using PublishPress Permissions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
ca: Estàs utilitzant PublishPress Permissions Free. La versió Pro té més funcions i suport. %sActualitza a Pro%s

en: Your license key has expired. For updates to PublishPress Permissions Pro and priority support, %splease renew%s.
ca: La vostra clau de llicència ha caducat. Per a actualitzacions de PublishPress Permissions Pro i suport prioritari, %srenoveu%s.

en: Your presspermit.com key has expired, but a <a href="%s">PublishPress renewal</a> discount may be available.
ca: La teva clau de presspermit.com ha expirat, però pot haver-hi un descompte de <a href="%s">renovació de PublishPress</a> disponible.

en: access denied
ca: accés denegat

en: any user
ca: qualsevol usuari

en: bbPress Forums
ca: Fòrums bbPress

en: characters
ca: caràcters

en: characters (leave empty for full excerpt)
ca: caràcters (deixa buit per obtenir l'extracte complet)

en: close
ca: tancar

[ctx: count]
en: Extra Roles
ca: Rols Addicionals

[ctx: count]
en: Specific Permissions
ca: Permisos Específics

[ctx: count]
en: Users
ca: Usuaris

en: current (%d):
ca: actual (%d):

en: edit
ca: editar

en: edit group
ca: editar grup

en: edit group permissions
ca: editar permisos del grup

en: edit user permissions
ca: editar permisos d'usuari

en: eligible (%d):
ca: elegible (%d):

en: enable custom permissions for %s
ca: activar permisos personalitzats per a %s

en: enter post ID/slug
ca: introduïu l'ID/slug de la publicació

en: equal or lower role levels
ca: nivells de rol iguals o inferiors

en: for item
ca: per article

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Groups
ca: Grups

en: item
ca: element

en: item(s)
ca: element(s)

en: items
ca: elements

en: lower role levels
ca: nivells de rol inferiors

en: make each selected user the author of a new page
ca: fer que cada usuari seleccionat sigui l'autor d'una nova pàgina

en: n/a
ca: n/d

en: no Page Parent filter
ca: sense filtre Pare de Pàgina

en: no supplemental assignment
ca: sense assignació suplementària

en: note: Plugin settings and configuration data will be deleted, but only after the last copy of Permissions / Permissions Pro is deleted.
ca: Nota: les configuracions i dades de configuració del plugin seran suprimides, però només després que l'última còpia de Permissions / Permissions Pro sigui eliminada.

en: objects
ca: objectes

en: pattern page sets parent and default content for author page
ca: el patró de pàgina estableix el pare i el contingut per defecte per a la pàgina d'autor

en: pattern post sets default content and categories for author post
ca: el patró de publicació estableix el contingut i les categories per defecte per a la publicació de l'autor

en: pattern post sets parent, default content and template for author page
ca: el patró de publicació estableix el pare, el contingut per defecte i la plantilla per a la pàgina d'autor

en: patterned on&hellip;
ca: patronat per&hellip;

en: patterned on...
ca: patronat per...

en: post content
ca: contingut del post

en: post title
ca: títol del post

en: select other
ca: seleccionar un altre

en: select...
ca: selecciona...

en: selected
ca: seleccionat

en: settings
ca: configuracions

en: sub-%1$s of this %2$s
ca: sub-%1$s d'aquest %2$s

en: supported tags are [username] and [userid]
ca: les etiquetes suportades són [username] i [userid]

en: this %1$s
ca: aquest %1$s

en: this %1$s and its sub-%2$s
ca: aquest %1$s i els seus sub-%2$s

en: unpublished
ca: no publicat

[ctx: user]
en: &lt; Unselect
ca: &lt; Deseleccionar

[ctx: user]
en: Select &gt;
ca: Seleccioneu &gt;

en: view / edit group
ca: veure / editar grup

en: 🔓 Unlock %s
ca: 🔓 Desbloquejar %s
