Posts Table with Search & Sort 1.3.8 - en to fi translation catalogue (113 entries)

en: Could not find the appropriate step.
fi: Sopivaa vaihetta ei löytynyt.

en: Please enter a license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Invalid action requested.
fi: Virheellinen toiminto.

note: translators: %s: The name of the plugin.
en: %s setup wizard
fi: %s asennusohjelma

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
fi: Varoitus: Tämä ylikirjoittaa nykyiset asetuksesi %s. Haluatko varmasti jatkaa?

en: Setup wizard
fi: Asennusohjelma

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
fi: Jos tarvitset pääsyn asennusohjelmaan uudelleen, napsauta alla olevaa painiketta.

en: More
fi: Lisää

en: Extra features
fi: Lisäominaisuudet

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna sivustoasi näillä upeilla laajennuksilla Barn2:lta.

en: Ready
fi: Valmis

en: Setup Complete
fi: Asennus valmis

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Select an option
fi: Valitse vaihtoehto

en: Size
fi: Koko

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Settings
fi: Asetukset

en: Pro Version
fi: Pro-versio

en: Posts Table With Search &amp; Sort
fi: Viesti-taulukko haulla & lajittelulla

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Posts Table with Search and Sort
fi: Viestit-taulukko haulla ja lajittelulla

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Posts selection
fi: Viestien valinta

en: Post type
fi: Viestityyppi

en: The default post type for your tables.
fi: Oletusviestityyppi taulukoillesi.

en: Table content
fi: Taulukon sisältö

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: The columns displayed in your table. Enter a comma-separated list.
fi: Taulukossasi näytettävät sarakkeet. Anna pilkulla eroteltu lista.

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: W x H in pixels. Sets the image size when using the 'image' column.
fi: L x K pikseleinä. Määrittää kuvan koon, kun käytetään 'kuva' saraketta.

en: Image lightbox
fi: Kuvan lightbox

en: Display featured images in a lightbox when opened
fi: Näytä esittelykuvat lightboxissa avattaessa

en: Shortcodes
fi: Shortcodet

en: Display shortcodes, HTML and other formatting inside the table content
fi: Näytä shortcodet, HTML ja muu muotoilu taulukon sisällössä

en: Content length
fi: Sisällön pituus

en: words
fi: sanaa

en: Enter -1 to show the full post content.
fi: Anna -1 näyttääksesi koko viestin sisällön.

en: Excerpt length
fi: Tiivistelmän pituus

en: Enter -1 to show the full excerpt.
fi: Anna -1 näyttääksesi koko tiivistelmän.

en: Links
fi: Linkit

en: Display links to the single post page, category, tag, or term archive.
fi: Näytä linkit yksittäisen viestin sivulle, kategoriaan, tunnisteeseen tai termiarkistoon.

en: Table loading
fi: Taulukon lataaminen

en: Lazy load
fi: Laiska lataus

en: Load the posts one page at a time
fi: Lataa viestit yksi sivu kerrallaan

en: Enable this if you have many posts or experience slow page load times.
fi: Ota tämä käyttöön, jos sinulla on paljon viestejä tai jos sivun latausaika on hidas.

en: Post limit
fi: Viestiraja

en: The maximum (total) number of posts to display in one table.
fi: Suurin (kokonais)määrä viestejä, jotka näytetään yhdessä taulukossa.

en: Posts per page
fi: Viestit per sivu

en: The number of posts per page of results. Enter -1 to display all posts on one page.
fi: Viestien määrä tulossivua kohden. Syötä -1 näyttääksesi kaikki viestit yhdellä sivulla.

en: Caching
fi: Välimuisti

en: Cache table contents to improve load time
fi: Välimuistitaulukon sisällön parantamiseksi latausaikaa

en: Sorting
fi: Lajittelu

en: Sort by
fi: Lajittele mukaan

en: The initial sort order applied to the table.
fi: Alkuperäinen lajittelujärjestys, joka sovelletaan taulukkoon.

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Ascending (A to Z, 1 to 99)
fi: Nouseva (A:sta Z:aan, 1:stä 99:ään)

en: Descending (Z to A, 99 to 1)
fi: Laskeva (Z:sta A:han, 99:stä 1:een)

en: Table controls
fi: Taulukon ohjaimet

en: Search filters
fi: Hakusuodattimet

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Show based on columns in table
fi: Näytä taulukon sarakkeiden perusteella

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Dropdown lists to filter the table by category, tag, attribute, or custom taxonomy.
fi: Pudotuslistat suodattaa taulukkoa kategoriat, tunnisteet, attribuutit tai mukautetun taksonomian mukaan.

en: Page length
fi: Sivun pituus

en: Above table
fi: Yllä taulukkoa

en: Below table
fi: Alla taulukkoa

en: Above and below table
fi: Yllä ja alla taulukkoa

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: The position of the 'Show [x] entries' dropdown list.
fi: 'Näytä [x] merkintää' pudotuslistan sijainti.

en: Search box
fi: Hakukenttä

en: Totals
fi: Yhteensä

en: The position of the post totals, e.g. 'Showing 1 to 5 of 10 entries'.
fi: Postitusten yhteensumman sijainti, esim. 'Näytetään 1–5, yhteensä 10 merkintää'.

en: Pagination buttons
fi: Sivutuspainikkeet

en: The position of the paging buttons which scroll between results.
fi: Sivutuspainikkeiden sijainti, jotka selaavat tulosten välillä.

en: Pagination type
fi: Sivutustyyppi

en: Numbers only
fi: Vain numerot

en: Prev|Next
fi: Edellinen|Seuraava

en: Prev|Next + Numbers
fi: Edellinen|Seuraava + Numerot

en: Prev|Next|First|Last
fi: Edellinen|Seuraava|Ensimmäinen|Viimeinen

en: Prev|Next|First|Last + Numbers
fi: Edellinen|Seuraava|Ensimmäinen|Viimeinen + Numerot

en: Reset button
fi: Nollaa-painike

en: Show a reset button above the table
fi: Näytä nollauspainike taulukon yläpuolella

en: Pro version only
fi: Ainoastaan Pro-versiossa

en: Post tables list all published posts by default. To restrict posts by category, tag, author, etc. add the %1$scorresponding option%2$s to the [posts_table] shortcode.
fi: Julkaisutaulukot listaavat kaikki julkaistut viestit oletuksena. Rajoittaaksesi viestejä kategorian, tagin, kirjoittajan jne. mukaan, lisää %1$scorresponding option%2$s [posts_table]-lyhenteeseen.

en: You can override these settings for individual tables by adding options to the [posts_table] shortcode. See the %1$sKnowledge Base%2$s for details.
fi: Voit ylittää nämä asetukset yksittäisille taulukoille lisäämällä vaihtoehtoja [posts_table]-lyhenteeseen. Katso %1$sTietopankki%2$s lisätietoja varten.

en: Go to settings page
fi: Siirry asetussivulle

en: You’re all set! Take a look at our <a href="%s" target="_blank">Knowledge Base</a> for further instructions, tutorials, videos, and much more.
fi: Olet valmis! Katso <a href="%s" target="_blank">Tietopankistamme</a> lisää ohjeita, oppaita, videoita ja paljon muuta.

en: Layout and Content
fi: Asettelu ja sisältö

en: First, choose what to include in your post tables.
fi: Valitse ensin, mitä sisällyttää viestitaulukkoihisi.

en: Layout and content
fi: Asettelu ja sisältö

en: Post
fi: Viestit

en: List the columns to include in your posts tables.
fi: Listaa sarakkeet, jotka haluat sisällyttää viestitaulukkoihisi.

en: If you have included a ‘content’ column, then enter the number of characters to appear in the table. Enter -1 to show the full content.
fi: Jos olet sisällyttänyt 'sisältö'-sarakkeen, syötä sitten merkkien määrä, joka näkyy taulukossa. Syötä -1 näyttääksesi koko sisällön.

en: Loading
fi: Ladataan

en: Control how the posts in the table load.
fi: Hallitse, kuinka viestit taulukossa latautuvat.

en: Enable this if you have many posts or experience slow page load times.
fi: Ota tämä käyttöön, jos sinulla on paljon viestejä tai jos koet hitaita sivun latausaikoja.

en: Search and Sort
fi: Haku ja lajittelu

en: Next, make it quick and easy for people to find your posts.
fi: Seuraavaksi tee viestiesi löytämisestä nopeaa ja helppoa.

en: The initial sort order applied to the table.
fi: Alkuperäinen lajittelujärjestys, joka on sovellettu taulukkoon.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna kauppaasi näillä upeilla lisäosilla Barn2:lta.

en: Start creating post tables in no time.
fi: Aloita postitaulukoiden luominen hetkessä.

en: Use this setup wizard to quickly configure your post tables. You can change these options later on the settings page, or override them in the shortcode for individual tables.
fi: Käytä tätä asennusvelhoa konfiguroidaksesi postitaulukot nopeasti. Voit muuttaa näitä asetuksia myöhemmin asetussivulla tai ohittaa ne lyhytkoodissa yksittäisille taulukoille.

en: Image
fi: Kuva

en: Title
fi: Otsikko

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Content
fi: Sisältö

note: translators: %s: the author's name
en: Posts by %s
fi: Postit käyttäjältä %s

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Posts Table with Search & Sort
fi: Postitaulukko haulla & lajittelulla

note: Description of the plugin/theme
en: List your posts in an instantly searchable & sortable table.
fi: Listaa postisi heti haettavassa & lajittelevassa taulukossa.
