WP Telegram - Stable - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Settings
ar: إعدادات

en: Test Token
ar: اختبار الرمز

note: 1 command name, 2 bot name translators: 1 command name, 2 bot name
en: Create a Bot by sending %1$s command to %2$s.
ar: إنشاء بوت عن طريق إرسال %1$s الأمر إلى %2$s

note: %s bot name translators: %s bot name
en: After completing the steps %s will provide you the Bot Token.
ar: بعد الانتهاء من الخطوات %s  سوف يوفر لك رمز البوت.

en: Copy the token and paste into the Bot Token field below.
ar: انسخ رمز  والصقه في الحقل رمز البوت أدناه.

en: Save Changes
ar: حفظ التغييرات

en: Notification Settings
ar: إعدادات الإشعار

en: Message Settings
ar: إعدادات الرسالة

en: Miscellaneous
ar: متنوع

en: Send to
ar: ارسل إلى

en: Featured Image
ar: صورة مميزة

en: Send Featured Image (if exists).
ar: إرسال صورة مميزة (إن وجدت)۔

en: Message Template
ar: قالب الرسالة

en: Disable Notifications
ar: أوقف التنبيهات

en: Post Content
ar: نشر المحتوى

en: Post Excerpt
ar: نشر مقتطفات

en: Before the Text
ar: قبل النص

en: After the Text
ar: بعد النص

en: Structure of the message to be sent.
ar: بنية الرسالة المراد إرسالها۔

en: Create a Telegram channel or group.
ar: إنشاء قناة / مجموعة۔

note: %s bot username translators: %s bot username
en: Add your bot %s as Administrator to your Channel/Group.
ar: أضف بوتك %s كمسؤول في قناتك / مجموعتك۔

en: Enter the Channel Username in the field below.
ar: انسخ رمز  والصقه في الحقل رمز البوت أدناه.

note: %s symbol - @ translators: %s symbol - @
en: Username must start with %s
ar: اسم المستخدم يجب أن يبدأ %s

en: Show an ON/OFF switch on the post edit screen.
ar: إظهار زر التبديل زر التبديل تشغيل/إيقاف  في صفحة تعديل المنشور۔

en: None
ar: لا شيء

en: HTML style
ar: نمط HTML

en: Learn more
ar: أعرف أكثر

en: Allow users receive their email notifications on Telegram.
ar: السماح للمستخدمين بتلقي إشعارات البريد الالكتروني على التلغرام۔

en: Bot Token
ar: رمز البوت

en: Chat ID
ar: معرف الدردشة

en: Remove settings on uninstall
ar: إزالة الإعدادات عند إزالة التثبيت

en: Excerpt Length
ar: طول المقتطف

en: Excerpt Source
ar: مصدر مقتطف

en: Image Position
ar: موقع الصورة

en: Notifications to Users
ar: إشعارات للمستخدمين

en: INSTRUCTIONS!
ar: تعليمات!

en: Need help?
ar: تحتاج مساعدة؟

en: Members Count:
ar: عدد الاعضاء:

note: %s: social handle translators: %s: social handle
en: Follow %s
ar: تابع %s

note: %s: channel name translators: %s: channel name
en: Join %s
ar: انضم %s

en: Please wait…
ar: أرجو الإنتظار...

en: Send Test
ar: إرسال تجربة

en: Error:
ar: خطأ:

en: This is a test message
ar: هذه رسالة تجريبية

en: Success
ar: نجاح
