wpLingua - en to hu_HU translation catalogue (542 entries)

en: Arabic
hu_HU: Arab

en: Global
hu_HU: Globális

en: Egypt
hu_HU: Egyiptom

en: Saudi Arabia
hu_HU: Szaud-Arábia

en: Algeria
hu_HU: Algéria

en: Bahrain
hu_HU: Bahrein

en: Chad
hu_HU: Csád

en: Comoros
hu_HU: Comore-szigetek

en: Djibouti
hu_HU: Dzsibuti

en: Iraq
hu_HU: Irak

en: Jordan
hu_HU: Jordánia

en: Kuwait
hu_HU: Kuvait

en: Lebanon
hu_HU: Libanon

en: Libya
hu_HU: Líbia

en: Mauritania
hu_HU: Mauritánia

en: Morocco
hu_HU: Marokkó

en: Oman
hu_HU: Omán

en: Palestine
hu_HU: Palesztina

en: Qatar
hu_HU: Katar

en: Somalia
hu_HU: Szomália

en: Sudan
hu_HU: Szudán

en: Syria
hu_HU: Szíria

en: Tunisia
hu_HU: Tunézia

en: United Arab Emirates
hu_HU: Egyesült Arab Emírségek

en: Yemen
hu_HU: Jemen

en: Chinese
hu_HU: Kínai

en: China
hu_HU: Kína

en: Hong Kong
hu_HU: Hongkong

en: Malaysia
hu_HU: Malajzia

en: Singapore
hu_HU: Szingapúr

en: Danish
hu_HU: Dánia

en: Denmark
hu_HU: Dánia

en: Dutch
hu_HU: Holland

en: Netherlands
hu_HU: Hollandia

en: Suriname
hu_HU: Surinam

en: Slovak
hu_HU: Szlovák

en: Slovakia
hu_HU: Szlovákia

en: Czech Republic
hu_HU: Cseh Köztársaság

en: English
hu_HU: Angol

en: United Kingdom
hu_HU: Egyesült Királyság

en: United States
hu_HU: Egyesült Államok

en: Australia
hu_HU: Ausztrália

en: Canada
hu_HU: Kanada

en: Ireland
hu_HU: Írország

en: New Zealand
hu_HU: Új-Zéland

en: Nigeria
hu_HU: Nigéria

en: South Africa
hu_HU: Dél-Afrikai Köztársaság

en: Ghana
hu_HU: Gana

en: South Sudan
hu_HU: Dél-Szudán

en: Liberia
hu_HU: Libéria

en: Jamaica
hu_HU: Jamaika

en: Finnish
hu_HU: Finn

en: Finland
hu_HU: Finnország

en: French
hu_HU: Francia

en: France
hu_HU: Franciaország

en: Quebec
hu_HU: Québec

en: Congo - Kinshasa
hu_HU: Kongó - Kinshasa

en: Congo - Brazzaville
hu_HU: Kongó - Brazzaville

en: Cameroon
hu_HU: Kamerun

en: Ivory Coast
hu_HU: Elefántcsontpart

en: Switzerland
hu_HU: Svájc

en: German
hu_HU: Német

en: Germany
hu_HU: Németország

en: Austria
hu_HU: Ausztria

en: Greek
hu_HU: Görög

en: Greece
hu_HU: Görögország

en: Cyprus
hu_HU: Ciprus

en: Hebrew
hu_HU: Héber

en: Israel
hu_HU: Izrael

en: Pakistan
hu_HU: Pakisztán

en: Hungarian
hu_HU: Magyar

en: Hungary
hu_HU: Magyarország

en: Indonesian
hu_HU: Indonézia

en: Indonesia
hu_HU: Indonézia

en: Italian
hu_HU: Olasz

en: Italy
hu_HU: Olaszország

en: Japanese
hu_HU: Japán

en: Japan
hu_HU: Japán

en: Korean
hu_HU: Korea

en: South Korea
hu_HU: Dél-Korea

en: North Korea
hu_HU: Észak-Korea

en: Polish
hu_HU: Lengyelország

en: Poland
hu_HU: Lengyelország

en: Portuguese
hu_HU: Portugál

en: Portugal
hu_HU: Portugália

en: Brazil
hu_HU: Brazília

en: Mozambique
hu_HU: Mozambik

en: Russian
hu_HU: Orosz

en: Russia
hu_HU: Oroszország

en: Kazakhstan
hu_HU: Kazahsztán

en: Belarus
hu_HU: Belarusz

en: Kyrgyzstan
hu_HU: Kirgizisztán

en: Tajikistan
hu_HU: Tádzsikisztán

en: Spanish
hu_HU: Spanyol

en: Spain
hu_HU: Spanyolország

en: Mexico
hu_HU: Mexikó

en: Argentina
hu_HU: Argentína

en: Colombia
hu_HU: Kolumbia

en: Ecuador
hu_HU: Equador

en: Bolivia
hu_HU: Bolívia

en: Equatorial Guinea
hu_HU: Egyenlítői-Guinea

en: Cuba
hu_HU: Kuba

en: Dominican Republic
hu_HU: Dominikai Köztársaság

en: El Salvador
hu_HU: Salvador

en: Nicaragua
hu_HU: Nikaragua

en: Swedish
hu_HU: Svéd

en: Sweden
hu_HU: Svédország

en: Turkish
hu_HU: Török

en: Turkey
hu_HU: Törökország

en: Ukrainian
hu_HU: Ukrajna

en: Ukraine
hu_HU: Ukrajna

en: Vietnamese
hu_HU: Vietnám

en: Vietnam
hu_HU: Vietnám

en: Bottom right
hu_HU: Jobbra lent

en: Bottom center
hu_HU: Középen alul

en: Bottom left
hu_HU: Balra alul

en: None
hu_HU: Nincs

en: Light - Double - Smooth
hu_HU: Könnyű - Dupla - Sima

en: Light - Double - Square
hu_HU: Fény - Dupla - Négyzet alakú

en: Light - Simple - Smooth
hu_HU: Könnyű - Egyszerű - Sima

en: Light - Simple - Square
hu_HU: Könnyű - Egyszerű - Négyzet alakú

en: Grey - Double - Smooth
hu_HU: Szürke - Dupla - Sima

en: Grey - Double - Square
hu_HU: Szürke - Dupla - Négyzet alakú

en: Grey - Simple - Smooth
hu_HU: Szürke - Egyszerű - Sima

en: Grey - Simple - Square
hu_HU: Szürke - Egyszerű - Négyzet alakú

en: Dark - Double - Smooth
hu_HU: Sötét - Dupla - Sima

en: Dark - Double - Square
hu_HU: Sötét - Dupla - Négyzet

en: Dark - Simple - Smooth
hu_HU: Sötét - Egyszerű - Sima

en: Dark - Simple - Square
hu_HU: Sötét - Egyszerű - Négyzet

en: Blur Black - Double - Smooth
hu_HU: Maszat Fekete - Dupla - Sima

en: Blur Black - Double - Square
hu_HU: Blur Fekete - Dupla - Négyzet alakú

en: Blur Black - Simple - Smooth
hu_HU: Blur Fekete - Egyszerű - Sima

en: Blur Black - Simple - Square
hu_HU: Blur Fekete - Egyszerű - Négyzet alakú

en: Blur White - Double - Smooth
hu_HU: Blur Fehér - Dupla - Sima

en: Blur White - Double - Square
hu_HU: Blur White - Dupla - négyzet alakú

en: Blur White - Simple - Smooth
hu_HU: Blur White - Egyszerű - Sima

en: Blur White - Simple - Square
hu_HU: Blur White - Egyszerű - négyzet alakú

en: Inline list
hu_HU: Inline lista

en: Block
hu_HU: Blokk

en: Dropdown
hu_HU: Legördülő

en: Original name
hu_HU: Eredeti név

en: Translated name
hu_HU: Lefordított név

en: Language ID
hu_HU: Nyelvi azonosító

en: No display
hu_HU: Nincs kijelző

en: Circle
hu_HU: Kör

en: Rectangular
hu_HU: Téglalap alakú

en: Wave
hu_HU: Hullámzás

en: Display
hu_HU: Megjelenítés

en: List without current language
hu_HU: Jelenlegi nyelv nélküli lista

en: List without active class
hu_HU: Lista aktív osztály nélkül

en: List with active class
hu_HU: Lista aktív osztállyal

en: Sub-list
hu_HU: Allista

en: This URL is excluded from translation
hu_HU: Ez az URL nem tartozik a fordításhoz

en: Return on page
hu_HU: Vissza az oldalra

en: Visual editor
hu_HU: Vizuális szerkesztő

en: All translations on page
hu_HU: Minden fordítás az oldalon

en: Edit the page slug
hu_HU: Az oldal slug szerkesztése

en: Translations
hu_HU: Fordítások

en: Edit translations
hu_HU: Fordítások szerkesztése

en: You are about to leave the page without saving your changes. They will be lost if you continue. Would you like to leave the page anyway?
hu_HU: A módosítások mentése nélkül készül elhagyni az oldalt. Ha folytatja, elvesznek. Szeretné mégis elhagyni az oldalt?

en: wpLingua - Dictionary rules
hu_HU: wpLingua - Szótári szabályok

en: Debug
hu_HU: Hibakeresés

en: Dictionary entries
hu_HU: Szótári bejegyzések

en: Translation rules by dictionary:
hu_HU: Fordítási szabályok szótár szerint:

en: The dictionary allows you to define translation rules that apply when generating machine translations. You can specify words or sets of words that should never be translated, or define how they should be translated for each language.
hu_HU: A szótár lehetővé teszi a fordítási szabályok meghatározását, amelyek a gépi fordítások létrehozásakor alkalmazandók. Megadhatja azokat a szavakat vagy szócsoportokat, amelyeket soha nem szabad lefordítani, vagy meghatározhatja, hogyan kell lefordítani őket az egyes nyelvekre.

en: Add a dictionary entry
hu_HU: Szótári bejegyzés hozzáadása

en: Add an entry
hu_HU: Bejegzés hozzáadása

en: Edit the entry
hu_HU: A bejegyzés szerkesztése

en: All dictionary entries:
hu_HU: Minden szótári bejegyzés:

en: Rule N°
hu_HU: Szabályszám

en: Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: Remove
hu_HU: Eltávolítás

en: Always translate:
hu_HU: Mindig fordítson:

en: Never translate:
hu_HU: Soha ne fordítson:

en: Source text:
hu_HU: Forrás:

en: Never translate
hu_HU: Soha ne fordítson

en:  - Always translate by:
hu_HU:  - Mindig lefordítja:

en: Cancel
hu_HU: Mégsem

en: Save new entry
hu_HU: Új bejegyzés mentése

en: Save edited entry
hu_HU: Szerkesztett bejegyzés mentése

en: wpLingua - Exclusion rules
hu_HU: wpLingua - Kizárási szabályok

en: Exclude URL
hu_HU: URL kizárása

en: Exclude URL from translation:
hu_HU: URL kizárása a fordításból:

en: You can exclude from translations pages you wish to offer only in the website's original language. To do this, list the REGEXs that match the URL to be excluded, one per line. Examples:
hu_HU: A fordításokból kizárhatja azokat az oldalakat, amelyeket csak a weboldal eredeti nyelvén kíván felajánlani. Ehhez soronként sorolja fel a kizárandó URL-nek megfelelő REGEX-eket. Példák:

en: Exclude URL "/my-page/"
hu_HU: URL "/my-page/" kizárása

en: Exclude URL starting with "/my-page/"
hu_HU: "/my-page/" kezdetű URL kizárása

en: Exclude URL ending with "/my-page/"
hu_HU: "/my-page/" végződésű URL kizárása

en: Exclude URL containing "/my-page/"
hu_HU: Kizárja a "/my-page/" URL-t tartalmazó URL-t

en: Exclude elements
hu_HU: Elemek kizárása

en: Exclude HTML elements:
hu_HU: HTML elemek kizárása:

en: You can leave some elements of your web pages untranslated. To do this, list below the CSS selectors for the elements to be excluded, one per line. Examples:
hu_HU: A weboldalak egyes elemeit lefordítatlanul is hagyhatja. Ehhez soronként sorolja fel a kizárandó elemek CSS-szelektorait. Példák:

en: Exclude elements by ID attribute
hu_HU: Elemek kizárása ID attribútum alapján

en: Exclude elements by class attribute
hu_HU: Elemek kizárása osztály attribútum alapján

en: Exclude elements by CSS selector
hu_HU: Elemek kizárása CSS szelektorral

en: Save
hu_HU: Mentés

en: wpLingua - Links & Medias
hu_HU: wpLingua - Linkek és médiumok

en: Links & medias
hu_HU: Linkek és médiumok

en: Links and medias translations rules:
hu_HU: Linkek és médiumok fordítási szabályok:

en: Translation rules on links and media allow different images to be displayed or link URLs to be changed according to the current language. These rules apply to elements such as: link target URLs, image source URLs, iframe source URLs, URLs in intercepted JSONs...
hu_HU: A linkekre és médiára vonatkozó fordítási szabályok lehetővé teszik, hogy az aktuális nyelvnek megfelelően más képek jelenjenek meg, vagy a linkek URL-jei megváltozzanak. Ezek a szabályok olyan elemekre vonatkoznak, mint például: a linkek cél-URL-jei, a képek forrás-URL-jei, az iframe forrás-URL-jei, az elkapott JSON-okban lévő URL-ek...

en: Add a rule
hu_HU: Szabály hozzáadása

en: All links and medias rules:
hu_HU: Minden link és médiaszabály:

en: Mode:
hu_HU: Mód:

en: Exactly equal
hu_HU: Pontosan egyenlő

en: Partially equal
hu_HU: Részben egyenlő

en: Error
hu_HU: Hiba

en: Original:
hu_HU: Eredeti:

en: Original URL:
hu_HU: Eredeti URL:

en: Message:
hu_HU: Üzenet:

en: An error occurred with API key.
hu_HU: Hiba történt az API-kulccsal.

en: Invalid API key.
hu_HU: Érvénytelen API-kulcs.

en: An error occurred while creating the API key.
hu_HU: Hiba történt az API-kulcs létrehozása során.

en: wpLingua - Register API key
hu_HU: wpLingua - API kulcs regisztrálása

en: API key created
hu_HU: Létrehozott API kulcs

en: API key created and sent by email
hu_HU: API-kulcs létrehozása és elküldése e-mailben

en: The API key has been correctly created and sent to the following e-mail address:
hu_HU: Az API-kulcs helyesen lett létrehozva és elküldve a következő e-mail címre:

en: Go to your mailbox and copy the API key sent to you (don't forget to check the spam section of your mailbox). Then paste it in the section below, and click "Set API key" to make your website multilingual.
hu_HU: Menj a postaládádba, és másold ki a neked küldött API-kulcsot (ne felejtsd el ellenőrizni a postaládád spam részlegét). Ezután illessze be az alábbi részbe, és kattintson az "API-kulcs beállítása" gombra, hogy weboldalát többnyelvűvé tegye.

en: Set API Key
hu_HU: API kulcs beállítása

en: Get API key
hu_HU: API-kulcs beszerzése

en: Start with wpLingua
hu_HU: Kezdje a wpLingua-val

en: You are just a few clicks away from making your website multilingual!
hu_HU: Csak néhány kattintás választja el attól, hogy többnyelvűvé tegye weboldalát!

en: For wpLingua to work, an API key is required so that your website has access to the automatic translation service. On this page you can enter your API key if you already have one, or create one for free.
hu_HU: A wpLingua működéséhez API-kulcsra van szükség, hogy a webhely hozzáférjen az automatikus fordítási szolgáltatáshoz. Ezen az oldalon megadhatja API-kulcsát, ha már rendelkezik ilyennel, vagy ingyenesen létrehozhat egyet.

en: An <strong>instantly multilingual website</strong> thanks to automatic text detection and translation. Easy to use, no knowledge required.
hu_HU: <strong>Azonnal többnyelvű weboldal</strong> az automatikus szövegfelismerésnek és fordításnak köszönhetően. Könnyen használható, nem igényel ismereteket.

en: <strong>SEO friendly</strong> to allow search engines to index translated pages. Open up your website and your business to the whole world.
hu_HU: <strong>SEO-barát</strong>, hogy a keresőmotorok indexelhessék a lefordított oldalakat. Nyissa meg weboldalát és vállalkozását az egész világ számára.

en: All <strong>translations are editable</strong>. Discover the visual editor and edit translations simply by clicking on them. With a fully customizable language switcher.
hu_HU: Minden <strong>fordítás szerkeszthető</strong>. Fedezze fel a vizuális szerkesztőt, és szerkessze a fordításokat egyszerűen a rájuk kattintva. Teljesen testreszabható nyelvváltóval.

en: One <strong>free and unlimited</strong> language for personal blogs and non-commercial websites. And many more features!
hu_HU: Egy <strong>ingyenes és korlátlan</strong> nyelv személyes blogokhoz és nem kereskedelmi weboldalakhoz. És még sok más funkció!

en: Set API key
hu_HU: API kulcs beállítása

en: Advanced API features
hu_HU: Fejlett API funkciók

en: Important Notice
hu_HU: Fontos tudnivaló

en: Website incompatible with string translation
hu_HU: A webhely nem kompatibilis a karakterlánc-fordítással

en: Your website contains a large amount of content, which exceeds the limits of the string translation method used by wpLingua.
hu_HU: Webhelyed nagy mennyiségű tartalmat tartalmaz, amely meghaladja a wpLingua által használt karakterlánc-fordítási módszer korlátait.

en: Why the website is incompatible
hu_HU: Miért nem kompatibilis a weboldal

en: wpLingua works by identifying and translating each string of characters individually. On a large website, this method generates a very large number of database entries, causing overload and slowdowns.
hu_HU: wpLingua úgy működik, hogy minden karakterláncot külön azonosít és fordít. Nagy weboldalakon ez a módszer nagyon nagy számú adatbázis-bejegyzést generál, ami túlterhelést és lassulást okoz.

en: Recommended solution
hu_HU: Ajánlott megoldás

en: To make large websites multilingual, we recommend using a translation plugin based on content duplication, such as Polylang or WPML. These solutions are specifically designed to efficiently manage large websites.
hu_HU: A nagy weboldalak többnyelvűvé tételéhez olyan fordító plugint ajánlunk, amely a tartalom duplikálásán alapul, például a Polylang vagy a WPML. Ezek a megoldások kifejezetten nagy weboldalak hatékony kezelésére lettek kifejlesztve.

en: Set the wpLingua API key:
hu_HU: Állítsa be a wpLingua API kulcsát:

en: If you already have an API key, enter it below. If you've forgotten your website's API key, visit
hu_HU: Ha már rendelkezik API-kulccsal, adja meg azt az alábbiakban. Ha elfelejtette weboldalának API-kulcsát, látogasson el a következő weboldalra

en: the API key retrieval page
hu_HU: az API kulcs lekérdezési oldal

en: Click to expand
hu_HU: Kattintson a kibontáshoz

en: A wpLingua API key consists of 42 characters (uppercase, lowercase and numbers). It is emailed to you when you request it using the form provided when you install the plugin. You must keep this key secret and only communicate it to wplingua.com services.
hu_HU: A wpLingua API-kulcs 42 karakterből áll (nagybetűk, kisbetűk és számok). Ezt e-mailben kapod meg, amikor a bővítmény telepítésekor megadott űrlapon keresztül igényled. Ezt a kulcsot titokban kell tartania, és csak a wplingua.com szolgáltatásainak kell közölnie.

en: Register wpLingua API key:
hu_HU: Regisztrálja a wpLingua API kulcsát:

en: Claim a wpLingua API key and make your website multilingual in a minute! For a personal blog or a non-commercial website, get one unlimited free language.
hu_HU: Igényeljen wpLingua API kulcsot és tegye weboldalát többnyelvűvé egy perc alatt! Személyes bloghoz vagy nem kereskedelmi weboldalhoz egy korlátlan ingyenes nyelvet kaphat.

en: Email address:
hu_HU: E-mail cím:

en: The email address is detected and pre-filled. This is the administrative email address entered in the Settings ➔ General tab. You can use another email address used to receive your API key.
hu_HU: Az e-mail cím felismerésre kerül és előre kitöltésre kerül. Ez a Beállítások ➔ Általános lapon megadott adminisztrátori e-mail cím. Használhat egy másik, az API-kulcs fogadására használt e-mail címet is.

en: Website URL:
hu_HU: Weboldal URL:

en: This is the URL of your website, it is detected and pre-filled automatically. Please check it and only enter the address of your production website (no test website or development environment).
hu_HU: Ez az Ön weboldalának URL címe, ez automatikusan felismerésre kerül és előre kitöltődik. Kérjük, ellenőrizze, és csak a gyártott weboldal címét adja meg (nem tesztweboldal vagy fejlesztői környezet).

en: Website language:
hu_HU: Weboldal nyelve:

en: This is the language of your website, defined by the associated API key. Make sure your website language is also correctly set in WordPress options (Settings ➔ General ➔ Website Language).
hu_HU: Ez a weboldalának nyelve, amelyet a hozzá tartozó API-kulcs határoz meg. Győződj meg róla, hogy a WordPress beállításaiban (Beállítások ➔ Általános ➔ Weboldal nyelve) a weboldal nyelve is helyesen van beállítva.

en: Language to add:
hu_HU: Hozzáadandó nyelv:

en: This is the language you want to translate your website into. Be careful not to make a mistake because you will not be able to change the language afterwards.
hu_HU: Ez az a nyelv, amelyre le szeretné fordítani a webhelyét. Vigyázzon, nehogy hibázzon, mert utólag már nem tudja megváltoztatni a nyelvet.

en: I have read and accept the
hu_HU: Elolvastam és elfogadom az

en: API terms of use
hu_HU: API felhasználási feltételek

en: Website Locale:
hu_HU: Webhelyszín:

en: Get more target languages and advanced features:
hu_HU: További célnyelvek és fejlett funkciók:

en: To translate your website into more languages and access advanced features, visit wpLingua website.
hu_HU: Ha több nyelvre szeretné lefordítani weboldalát, és szeretne hozzáférni a speciális funkciókhoz, látogasson el a wpLingua weboldalára.

en: Use wpLingua on commercial website
hu_HU: A wpLingua használata kereskedelmi weboldalon

en: Allow search from all languages
hu_HU: Minden nyelven történő keresés engedélyezése

en: Get more target languages
hu_HU: További célnyelvek beszerzése

en: Visit wpLingua website
hu_HU: Látogasson el a wpLingua weboldalára

en: wpLingua - General settings
hu_HU: wpLingua - Általános beállítások

en: Website language
hu_HU: Weboldal nyelve

en: Translated languages
hu_HU: Fordított nyelvek

en: Features
hu_HU: Jellemzők

en: API Key
hu_HU: API kulcs

en: Your website is being translated and will be ready soon.
hu_HU: A weboldalát lefordítják, és hamarosan elkészül.

en: In just a few seconds, your website will be multilingual, and search engines will be able to index these new pages. wpLingua detects all the texts on your pages and offers you a first automatically generated translation. All translations are editable: open the visual editor from the administration bar and edit them simply by clicking on the texts on your website.
hu_HU: Néhány másodperc alatt többnyelvű lesz a honlapja, és a keresőmotorok képesek lesznek indexelni ezeket az új oldalakat. wpLingua felismeri az oldalain található összes szöveget, és felajánl egy első automatikusan generált fordítást. Minden fordítás szerkeszthető: nyissa meg a vizuális szerkesztőt az adminisztrációs sávból, és szerkessze őket egyszerűen a weboldalán található szövegekre kattintva.

en: Translation progress:
hu_HU: A fordítás előrehaladása:

en: Your website is now multilingual!
hu_HU: A weboldalad mostantól többnyelvű!

en: You can start visiting the translated version.
hu_HU: Mostantól megtekintheti a lefordított változatot.

en: The first time a translated page is loaded, the translations are automatically generated and saved in the database. This may take some time (on first generation only) depending on the size of your content. This is why we advise you to browse your entire website for the first time in order to generate all the multilingual versions.
hu_HU: A lefordított oldal első betöltésekor a fordítások automatikusan generálódnak és elmentésre kerülnek az adatbázisban. Ez a tartalom méretétől függően eltarthat egy ideig (csak az első generálásnál). Ezért javasoljuk, hogy első alkalommal a teljes webhelyét böngészze át, hogy az összes többnyelvű változatot generálni lehessen.

en: All translations are editable: open the visual editor from the administration bar and edit them simply by clicking on the texts on your website.
hu_HU: Minden fordítás szerkeszthető: nyissa meg a vizuális szerkesztőt az adminisztrációs sávból, és szerkessze őket egyszerűen a weboldalon található szövegekre kattintva.

en: Visit your multilingual website
hu_HU: Látogasson el az Ön többnyelvű weboldalára

en: Original website language:
hu_HU: A weboldal eredeti nyelve:

en: Please choose an option
hu_HU: Kérjük, válasszon egy opciót

en: Original website language, defined by API key:
hu_HU: A weboldal eredeti nyelve, amelyet az API-kulcs határoz meg:

en: If you have mistakenly selected the wrong language, you can delete the API key in the site options below and request a new API key.
hu_HU: Ha tévedésből rossz nyelvet választott ki, az API-kulcsot törölheti az alábbi webhelyopciókban, és új API-kulcsot kérhet.

en: Custom
hu_HU: Egyedi

en: Flag to use for this language:
hu_HU: A nyelvhez használandó zászló:

en: Custom flag URL for this language:
hu_HU: Egyéni zászló URL-címe ehhez a nyelvhez:

en: Important: space out the addition of new languages ​​by at least ten days and browse your site for the first time in the added languages. This promotes better indexing by search engines, reduces the load on your server and minimizes the risk of slowdowns on your site.
hu_HU: Fontos: az új nyelvek hozzáadását legalább tíz nappal későbbre időzítse, és először a hozzáadott nyelveken nézze meg az oldalát. Ez elősegíti a keresőmotorok általi jobb indexelést, csökkenti a szerver terhelését, és minimalizálja a webhely lassulásának kockázatát.

en: Add new target Language:
hu_HU: Új célnyelv hozzáadása Nyelv:

en: Add language
hu_HU: Nyelv hozzáadása

en: (Private)
hu_HU: (Magán)

en: Move up
hu_HU: Mozgatás felfelé

en: Move down
hu_HU: Mozgatás lefelé

en: Make this language private
hu_HU: Tegye ezt a nyelvet magánjellegűvé

en: Private languages will only be visible to logged-in users with editing rights. This option allows administrators to pre-generate and correct translations before they are accessible to the public.
hu_HU: A privát nyelvek csak a bejelentkezett, szerkesztési jogokkal rendelkező felhasználók számára lesznek láthatóak. Ez az opció lehetővé teszi a rendszergazdák számára, hogy a fordításokat előzetesen létrehozzák és javítsák, mielőtt azok a nyilvánosság számára elérhetővé válnának.

en: Target languages enabled:
hu_HU: Célnyelvek engedélyezve:

en: Access more target languages by upgrading your API key.
hu_HU: API-kulcsának frissítésével több célnyelvhez férhet hozzá.

en: Available languages:
hu_HU: Elérhető nyelvek:

en: wplingua.com : Upgrade your API key
hu_HU: wplingua.com : Frissítse API kulcsát

en: API translation features:
hu_HU: API fordítási funkciók:

en: The options below require extended access to the wpLingua API to be functional on your website.
hu_HU: Az alábbi lehetőségekhez a wpLingua API kiterjesztett hozzáférése szükséges ahhoz, hogy működőképesek legyenek a weboldalán.

en: Use of the free wpLingua API keys is reserved for personal blogs and non-profit websites; paid subscriptions are available for companies and commercial websites.
hu_HU: Az ingyenes wpLingua API-kulcsok használata személyes blogok és nonprofit weboldalak számára van fenntartva; fizetős előfizetés cégek és kereskedelmi weboldalak számára érhető el.

en: Search from translated languages
hu_HU: Keresés lefordított nyelvekből

en: Enable visitors to search on your website in their own language.
hu_HU: Lehetővé teszi a látogatók számára, hogy a saját nyelvükön keressenek a weboldalán.

en: Example: if your website is translated from English to French and you have a post named "Hello". When a French visitor searches for the term "Bonjour" on the website, this feature will translate it on the fly to "Hello" before launching the search. This will allow WordPress to find the post named "Hello" when your visitor has searched for "Bonjour".
hu_HU: Példa: ha a weboldalát angolról franciára fordítja, és van egy "Hello" nevű bejegyzése. Amikor egy francia látogató a "Bonjour" kifejezésre keres a weboldalon, ez a funkció a keresés elindítása előtt menet közben lefordítja azt "Hello"-ra. Ez lehetővé teszi a WordPress számára, hogy megtalálja a "Hello" nevű bejegyzést, amikor a látogató a "Bonjour" kifejezésre keresett.

en: SEO features:
hu_HU: SEO funkciók:

en: Add hreflang tags to translated pages
hu_HU: Hreflang címkék hozzáadása a lefordított oldalakhoz

en: This option automatically adds hreflang tags to your pages that are available in multiple languages.
hu_HU: Ez az opció automatikusan hreflang címkéket ad a több nyelven elérhető oldalakhoz.

en: Hreflang tags are HTML metadata used to indicate the URLs of each language version of a page. They are not visible to visitors, but they allow search engines (Google, Bing, etc.) to identify the multilingual structure of the site and display the correct version according to the user's language.
hu_HU: A Hreflang címkék olyan HTML metaadatok, amelyek egy oldal egyes nyelvi változatainak URL-címeit jelölik. A látogatók számára nem láthatóak, de lehetővé teszik a keresőmotorok (Google, Bing stb.) számára, hogy azonosítsák az oldal többnyelvű szerkezetét, és a felhasználó nyelvének megfelelő változatot jelenítsék meg.

en: Enable multilingual XML Sitemap
hu_HU: Többnyelvű XML-térkép engedélyezése

en: This option automatically adds your wpLingua translated pages into your XML Sitemap files.
hu_HU: Ez az opció automatikusan hozzáadja a wpLingua lefordított oldalait az XML Sitemap fájljaihoz.

en: An XML Sitemap is used by search engines (Google, Bing, etc.) to better discover and index the pages of your website. By default, only the default language pages are included. With this option enabled, all translated versions of your content will also be listed.
hu_HU: Az XML-térképet a keresőmotorok (Google, Bing stb.) használják a weboldal oldalainak jobb felfedezésére és indexelésére. Alapértelmezés szerint csak az alapértelmezett nyelvű oldalakat tartalmazza. Ha engedélyezi ezt az opciót, a tartalom összes lefordított változata is felkerül a listára.

en: This greatly improves SEO visibility, ensuring that search engines can easily find and index your content in every language.
hu_HU: Ez nagymértékben javítja a SEO láthatóságot, biztosítva, hogy a keresőmotorok minden nyelven könnyen megtalálják és indexeljék a tartalmát.

en: wpLingua uses a universal method that intercepts and extends sitemap. It works with the native WordPress sitemap and with popular SEO plugins such as Yoast SEO, Rank Math, All in One SEO, SEOPress, etc.
hu_HU: a wpLingua egy univerzális módszert használ, amely elkapja és kiterjeszti az oldaltérképet. Együttműködik a natív WordPress oldaltérképpel és a népszerű SEO bővítményekkel, mint például a Yoast SEO, Rank Math, All in One SEO, SEOPress stb.

en: Use wpLingua display for XML Sitemap
hu_HU: Használja a wpLingua megjelenítést az XML-sitemaphez

en: This option replaces the default XML Sitemap stylesheet with wpLingua's custom display.
hu_HU: Ez az opció az alapértelmezett XML-sitemap stíluslapot a wpLingua egyedi megjelenítésével váltja fel.

en: When enabled, the XML Sitemap will use a wpLingua-designed stylesheet that visually displays all translated URLs directly under each original URL. This makes it easy to verify that all language versions are correctly included in your sitemap.
hu_HU: Ha engedélyezve van, az XML-sitemap a wpLingua által tervezett stíluslapot használja, amely az összes lefordított URL-t közvetlenül az egyes eredeti URL-ek alatt jeleníti meg. Így könnyen ellenőrizhető, hogy az összes nyelvi változat helyesen szerepel-e a sitemapben.

en: Note: This only affects how the sitemap is displayed in your browser. The actual XML data sent to search engines remains unchanged and fully compatible with all SEO standards.
hu_HU: Megjegyzés: Ez csak a webhelytérkép böngészőben való megjelenését érinti. A keresőmotoroknak elküldött tényleges XML-adatok változatlanok maradnak, és teljes mértékben megfelelnek az összes SEO-szabványnak.

en: This option has no effect when using All In One SEO, as this plugin handles the display of translated links itself.
hu_HU: Ez az opció az All In One SEO használata esetén nem érvényesül, mivel ez a bővítmény maga kezeli a lefordított linkek megjelenítését.

en: More features:
hu_HU: További funkciók:

en: Translation progress bar for editors
hu_HU: Fordítási állapotjelző sáv a szerkesztők számára

en: Enable progress bar: Smooth translations loading for editors
hu_HU: Haladási sáv engedélyezése: A fordítások zökkenőmentes betöltése a szerkesztők számára

en: Activate a progress bar when a page requires the generation of more than 10 new string translations. This feature only applies to connected editors.
hu_HU: Akkor jelenítsen meg egy állapotjelző sávot, ha egy oldalhoz több mint 10 új karakterlánc-fordítás létrehozása szükséges. Ez a funkció csak a csatlakoztatott szerkesztőkre vonatkozik.

en: Enable redirection based on the web browser's language
hu_HU: A böngésző nyelvének megfelelő átirányítás engedélyezése

en: This option automatically redirects visitors to the translated version of your site that matches their browser language when they land on the main homepage. It can improve user experience by showing content in the right language immediately, but depending on your setup, it may introduce side effects.
hu_HU: Ez az opció automatikusan átirányítja a látogatókat a webhely lefordított verziójára, amely megfelel a böngésző nyelvének, amikor a fő honlapra érkeznek. Ez javíthatja a felhasználói élményt azáltal, hogy a tartalmat azonnal a megfelelő nyelven jeleníti meg, de a beállításoktól függően mellékhatásokat okozhat.

en: Disabled (recommended):
hu_HU: Kikapcsolva (ajánlott):

en: No redirection is applied. Every visitor always sees the default homepage, regardless of their browser language. This is the safest option and ensures maximum compatibility with caching systems, SEO, and shared links. Recommended if you are unsure which option to choose.
hu_HU: Nem történik átirányítás. Minden látogató mindig az alapértelmezett kezdőlapot látja, függetlenül a böngésző nyelvétől. Ez a legbiztonságosabb megoldás, és maximális kompatibilitást biztosít a gyorsítótárazási rendszerekkel, a SEO-val és a megosztott linkekkel. Akkor ajánlott, ha nem biztos abban, hogy melyik opciót válassza.

en: JS only:
hu_HU: Csak JS:

en: The redirect is handled with JavaScript, after the default homepage has loaded. This method works in almost all cases and avoids issues with caching plugins. However, it may cause a short flicker effect: users will briefly see the default page before being redirected to the translated version.
hu_HU: Az átirányítás JavaScript segítségével történik, miután az alapértelmezett honlap betöltődött. Ez a módszer szinte minden esetben működik, és elkerüli a gyorsítótárazási bővítményekkel kapcsolatos problémákat. Azonban rövid ideig villódzó hatást okozhat: a felhasználók rövid ideig az alapértelmezett oldalt látják, mielőtt a lefordított változatra irányítanák át őket.

en: PHP and JS:
hu_HU: PHP és JS:

en: The redirect is performed server-side with PHP, which makes it faster and more seamless for visitors. In addition, a cookie is set via JavaScript to remember the user’s preferred language for future visits. While this provides the smoothest experience, it can sometimes conflict with caching systems (static pages, CDN, aggressive cache settings) and may cause incorrect redirects in certain setups.
hu_HU: Az átirányítás a szerveroldalon történik PHP segítségével, ami gyorsabbá és zökkenőmentesebbé teszi a látogatók számára. Ezenkívül egy cookie-t is beállítunk JavaScript segítségével, hogy a jövőbeni látogatások során megjegyezze a felhasználó által preferált nyelvet. Bár ez biztosítja a leggördülékenyebb élményt, néha konfliktusba kerülhet a gyorsítótárazási rendszerekkel (statikus oldalak, CDN, agresszív gyorsítótár-beállítások), és bizonyos beállítások esetén hibás átirányításokat okozhat.

en: Disable (recommended)
hu_HU: Letiltás (ajánlott)

en: Enable with JS only
hu_HU: Csak a JS használatával engedélyezhető

en: Enable with PHP and JS
hu_HU: PHP és JS engedélyezése

en: Website API key:
hu_HU: Webhely API-kulcsa:

en: The API key connects the website to wpLingua's online services and automatic translation generators.
hu_HU: Az API-kulcs összekapcsolja a weboldalt a wpLingua online szolgáltatásaival és automatikus fordításgenerátorával.

en: Show API key
hu_HU: API-kulcs megjelenítése

en: Hide API key
hu_HU: API kulcs elrejtése

en: API key status:
hu_HU: API-kulcs állapota:

en: Premium expiration:
hu_HU: Prémium lejárat:

en: wpLingua - Switcher settings
hu_HU: wpLingua - Váltó beállításai

en: No target language selected.
hu_HU: Nincs célnyelv kiválasztva.

en: Preview
hu_HU: Előnézet

en: Design
hu_HU: Kinézet

en: Layout:
hu_HU: Elrendezés:

en: This option allow you to define the layout of the languages ​​in the switcher.
hu_HU: Ez az opció lehetővé teszi a nyelvek elrendezésének meghatározását a váltóban.

en: Inline list:
hu_HU: Inline lista:

en: the languages ​​are lined up next to each other.
hu_HU: a nyelvek egymás mellett sorakoznak.

en: Block:
hu_HU: Blokk:

en: the languages ​​are placed in columns, one under the other.
hu_HU: a nyelvek oszlopokban, egymás alatt helyezkednek el.

en: the languages ​​appear in a drop-down menu; this is recommended when your website offers several languages.
hu_HU: a nyelvek egy legördülő menüben jelennek meg; ez akkor ajánlott, ha a weboldal több nyelvet kínál.

en: Displayed names:
hu_HU: Megjelenített nevek:

en: This option allow you to choose how the languages names should be written in the switcher.
hu_HU: Ez az opció lehetővé teszi, hogy kiválassza, hogyan íródjanak a nyelvek nevei a kapcsolóban.

en: Translated names:
hu_HU: Lefordított nevek:

en: the name of the languages ​​is translated into the current language displayed.
hu_HU: a nyelvek nevét lefordítja az aktuálisan megjelenített nyelvre.

en: Original name:
hu_HU: Eredeti neve:

en: each language retains its name in its own language (English, Français, 日本語, Português, Español, etc.).
hu_HU: minden nyelv megtartja a nevét a saját nyelvén (English, Français, 日本語, Português, Español stb.).

en: Language ID:
hu_HU: Nyelvi azonosító:

en: language names use language ID (FR, EN, DE, RU, etc.).
hu_HU: a nyelvi nevek a nyelvi azonosítót használják (FR, EN, DE, RU stb.).

en: No display:
hu_HU: Nincs kijelző:

en: no text, only flags are displayed.
hu_HU: nincs szöveg, csak a zászlók jelennek meg.

en: Flags style:
hu_HU: Zászlók stílusa:

en: This option allow you to choose the appearance of the flags in the switcher.
hu_HU: Ez az opció lehetővé teszi, hogy kiválassza a zászlók megjelenését a kapcsolóban.

en: Circle:
hu_HU: Kör:

en: display round flags.
hu_HU: kerek zászlók megjelenítése.

en: Rectangular:
hu_HU: Téglalap alakú:

en: display rectangular flags.
hu_HU: téglalap alakú zászlók megjelenítése.

en: Wave:
hu_HU: Hullám:

en: display wavy flags.
hu_HU: hullámos zászlók megjelenítése.

en: no display any flags, only the language name will be displayed.
hu_HU: nem jelenít meg semmilyen zászlót, csak a nyelv neve jelenik meg.

en: You can also change the country flag or set a custom flag from wpLingua ➔ General settings. For example, you can set the flag of Mexico for Spanish instead of the flag of Spain.
hu_HU: A wpLingua ➔ Általános beállítások menüpontban megváltoztathatja az országzászlót vagy beállíthat egy egyéni zászlót. Például a spanyol zászló helyett beállíthatja Mexikó zászlaját.

en: Color theme:
hu_HU: Színes téma:

en: This option allows you to choose the color and border styles of the languages switcher.
hu_HU: Ez az opció lehetővé teszi a nyelvváltó színének és szegélystílusának kiválasztását.

en: The color options offer 5 themes:
hu_HU: A színválaszték 5 témát kínál:

en: Light:
hu_HU: Fény:

en: white color in the background of the switcher.
hu_HU: fehér szín a kapcsoló hátterében.

en: Grey:
hu_HU: Szürke:

en: grey background color.
hu_HU: szürke háttérszín.

en: Dark:
hu_HU: Sötét:

en: black background color.
hu_HU: fekete háttérszín.

en: transparent and blurred background color with black text and borders.
hu_HU: átlátszó és elmosódott háttérszín fekete szöveggel és szegéllyel.

en: transparent and blurred background color with white text and borders.
hu_HU: átlátszó és elmosódott háttérszín fehér szöveggel és szegéllyel.

en: Each theme is then broken down by shape and border style:
hu_HU: Ezután minden témát formára és szegélystílusra bontunk:

en: Double – Smooth:
hu_HU: Dupla - Sima:

en: the switcher will be framed by a double border with rounded corners.
hu_HU: a kapcsolót egy dupla keret fogja keretezni, lekerekített sarkokkal.

en: Double – Square:
hu_HU: Dupla - négyzet:

en: double border with square corners.
hu_HU: dupla szegély, négyzetes sarkokkal.

en: Simple – Smooth:
hu_HU: Egyszerű - Sima:

en: single border with rounded corners.
hu_HU: egyetlen szegéllyel, lekerekített sarkokkal.

en: Simple – Square:
hu_HU: Egyszerű - négyzet alakú:

en: single border with square corners.
hu_HU: szimpla szegély, négyzetes sarkokkal.

en: Custom CSS
hu_HU: Egyedi CSS

en: Set custom CSS:
hu_HU: Egyéni CSS beállítása:

en: The field below allows you to add custom CSS code that will run on all pages.
hu_HU: Az alábbi mező lehetővé teszi, hogy egyéni CSS-kódot adjon hozzá, amely minden oldalon futni fog.

en: First of all, note that the CSS class <code>.switcher-content</code> allows you to act on the entire block of the language switcher while the class <code>.wplng-langague</code> allows you to act on the languages ​​themselves.
hu_HU: Először is, vegye figyelembe, hogy a <code>.switcher-content</code> CSS osztály lehetővé teszi, hogy a nyelvváltó teljes blokkjára hatjon, míg a <code>.wplng-langague</code> osztály lehetővé teszi, hogy magukra a nyelvekre hatjon.

en: To change the background and border colors of languages, here is the CSS:
hu_HU: A nyelvek háttér- és keretszínének megváltoztatásához itt a CSS:

en: More example on wplingua.com
hu_HU: További példa a wplingua.com oldalon

en: Insertion
hu_HU: Beszúrás

en: Automatic insert:
hu_HU: Automatikus betét:

en: Choose a predefined location:
hu_HU: Válasszon egy előre meghatározott helyet:

en: Bottom right:
hu_HU: Jobbra lent:

en: the switcher is placed at the bottom right of the screen.
hu_HU: a kapcsoló a képernyő jobb alsó sarkában található.

en: Bottom Center:
hu_HU: Alul középen:

en: bottom center of the screen.
hu_HU: a képernyő alsó közepe.

en: Bottom left:
hu_HU: Balra lent:

en: bottom left of the screen.
hu_HU: a képernyő bal alsó sarkában.

en: None:
hu_HU: Nincs:

en: the switcher is not inserted automatically.
hu_HU: a kapcsoló nem kerül automatikusan beillesztésre.

en: Shortcode switcher:
hu_HU: Shortcode váltó:

en: If you want to insert the language switcher only in certain places on your website, you can use the shortcode provided for this purpose. Note that in this case, the previous option should be "None". This method is ideal for placing the switcher where you want it, whether you are using a Gutenberg block-based theme (FSE), a classic theme or even a page or theme builder like Divi, Elementor...
hu_HU: Ha a nyelvváltót csak bizonyos helyekre szeretné beilleszteni a weboldalán, akkor használhatja az erre a célra biztosított rövidkódot. Vegye figyelembe, hogy ebben az esetben az előző beállításnak "Nincs" kell lennie. Ez a módszer ideális a nyelvváltó elhelyezéséhez, ahová szeretné, akár Gutenberg blokk alapú témát (FSE), akár klasszikus témát, vagy akár oldal- vagy témaépítőt használ, mint a Divi, Elementor...

en: You can add parameters to the language selector shortcode, for example:
hu_HU: A nyelvválasztó rövidkódhoz paramétereket is hozzáadhat, például:

en: Here is a list of all available settings:
hu_HU: Az alábbiakban felsoroljuk az összes elérhető beállítást:

en: If a setting is not specified, the value entered on the language switcher options page will be used.
hu_HU: Ha nincs beállítás megadva, akkor a nyelvválasztó beállítási oldalán megadott érték kerül alkalmazásra.

en: Gutenberg & FSE:
hu_HU: Gutenberg és FSE:

en: Block wpLingua Switcher
hu_HU: Blokk wpLingua váltó

en: Block based themes, wpLingua offers a dedicated Gutenberg block. You can insert the switcher wherever you want, whether in the content or via the overall site editor.
hu_HU: Blokk alapú témák, a wpLingua egy dedikált Gutenberg blokkot kínál. A váltót bárhová beillesztheti, akár a tartalomba, akár a teljes webhelyszerkesztőn keresztül.

en: Switcher in menu:
hu_HU: Váltó a menüben:

en: Appearance ➔ Menus
hu_HU: Megjelenés ➔ Menük

en: If the active theme manages menus (classic theme), it is possible to add a language switcher. The design of these language switchers will be defined by the theme. Go to the Appearance ➔ Menu tab to add the wpLingua switcher as a menu item. It is also possible to add it as a sub-element.
hu_HU: Ha az aktív téma kezeli a menüket (klasszikus téma), lehetőség van nyelvváltó hozzáadására. Ezeknek a nyelvváltóknak a kialakítását a téma határozza meg. Menj a Megjelenés ➔ Menü fülre, hogy a wpLingua nyelvváltót menüpontként hozzáadhasd. Lehetőség van arra is, hogy alelemként adjuk hozzá.

en: wpLingua: Register
hu_HU: wpLingua: Regisztráció

en: wpLingua: Settings
hu_HU: wpLingua: Beállítások

en: General settings
hu_HU: Általános beállítások

en: wpLingua: Switcher
hu_HU: wpLingua: Váltó

en: Switcher
hu_HU: Kapcsoló

en: wpLingua: Exclusion
hu_HU: wpLingua: Kizárás

en: Exclusion
hu_HU: Kizárás

en: wpLingua: Dictionary
hu_HU: wpLingua: Szótár

en: Dictionary
hu_HU: Szótár

en: wplingua: Links & Medias
hu_HU: wplingua: Linkek és médiumok

en: Links & Medias
hu_HU: Linkek és médiumok

en: wpLingua: Website slugs
hu_HU: wpLingua: Weboldal csigák

en: Website slugs
hu_HU: Weboldal csigák

en: wpLingua: Translations
hu_HU: wpLingua: Fordítások

en: All translations
hu_HU: Minden fordítás

en: Thank you for choosing wpLingua!
hu_HU: Köszönjük, hogy a wpLingua-t választotta!

en: If you like wpLingua please leave us a %1$s rating. A huge thanks!
hu_HU: Ha tetszik a wpLingua, kérjük, hagyjon nekünk egy %1$s értékelést. Hatalmas köszönet!

en: five stars
hu_HU: öt csillag

en: Version
hu_HU: Verzió

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: wpLingua - Translation solution for multilingual website
hu_HU: wpLingua - Fordítási megoldás többnyelvű honlapokhoz

en: wpLingua is installed, but not yet configured. You are just a few clicks away from making your website multilingual!
hu_HU: a wpLingua telepítve van, de még nincs konfigurálva. Már csak néhány kattintás választja el attól, hogy többnyelvűvé tegye weboldalát!

en: Go to the configuration page
hu_HU: Menjen a konfigurációs oldalra

en: wpLingua - Incompatible plugin detected
hu_HU: wpLingua - Kompatibilis plugin észlelve

en: You have several translation plugins. This may result in unpredictable or incorrect behavior. For best results, use only one translation plugin at a time. These plugins can cause problems with wpLingua:
hu_HU: Több fordítási bővítménye is van. Ez kiszámíthatatlan vagy helytelen viselkedést eredményezhet. A legjobb eredmény elérése érdekében egyszerre csak egy fordítási plugint használjon. Ezek a bővítmények problémákat okozhatnak a wpLingua használatával:

en: Deactivate plugin: %1$s
hu_HU: Plugin kikapcsolása: %1$s

en: Deactivate
hu_HU: Kikapcsolás

en: Manage active plugins
hu_HU: Aktív bővítmények kezelése

en: wpLingua - Incompatible with multisite
hu_HU: wpLingua - Nem kompatibilis a multisite-tal

en: wpLingua is not compatible with multisite.
hu_HU: a wpLingua nem kompatibilis a multisite-tal.

en: wpLingua - Incompatible with WordPress installed in a subfolder
hu_HU: wpLingua - Nem kompatibilis az almappába telepített WordPress-szel

en: wpLingua is not compatible with WordPress installed in a subfolder.
hu_HU: a wpLingua nem kompatibilis az almappába telepített WordPress-szel.

en: wpLingua - Incompatible PHP version
hu_HU: wpLingua - Nem kompatibilis PHP verzió

en: wpLingua is not compatible with your PHP version. wpLingua requires PHP 7.4 or higher.
hu_HU: a wpLingua nem kompatibilis az Ön PHP verziójával. wpLingua 7.4 vagy magasabb PHP verziót igényel.

en: wpLingua - Incompatible HTACCESS file
hu_HU: wpLingua - Nem kompatibilis HTACCESS fájl

en: It seems that a plugin was incorrectly deactivated and corrupted the site's HTACCESS file, preventing the correct redirection of translated pages. Please edit the ".htaccess" file located at the root of the site and delete the lines between :
hu_HU: Úgy tűnik, hogy egy plugin helytelenül lett kikapcsolva, és megrongálta a webhely HTACCESS fájlját, megakadályozva a lefordított oldalak helyes átirányítását. Kérjük, szerkessze meg a webhely gyökerében található ".htaccess" fájlt, és törölje a :

en: wpLingua - Incompatible permalink structure
hu_HU: wpLingua – Nem kompatibilis állandó link szerkezet

en: wpLingua is not compatible with the "Plain" permalink structure. Please update your permalink settings to use "Post name" or "Custom Structure".
hu_HU: A wpLingua nem kompatibilis a „Plain” állandó link szerkezettel. Kérjük, módosítsd az állandó link beállításait úgy, hogy a „Bejegyzés neve” vagy az „Egyéni szerkezet” opciót használd.

en: Manage permalink settings
hu_HU: Az állandó linkek beállításainak kezelése

en: wpLingua - Website slugs
hu_HU: wpLingua - Weboldal csigák

en: wpLingua - Website slug
hu_HU: wpLingua - Webhely slug

en: wpLingua - All slugs
hu_HU: wpLingua - Összes slug

en: wpLingua - Edit slug
hu_HU: wpLingua - Slug szerkesztése

en: Search slugs
hu_HU: Slugok keresése

en: All slug status
hu_HU: Összes slug állapot

en: Reviewed
hu_HU: Felülvizsgált

en: Unreviewed
hu_HU: Nem felülvizsgált

en: Full reviewed
hu_HU: Teljes áttekintés

en: Partially reviewed
hu_HU: Részben felülvizsgált

en: Full unreviewed
hu_HU: Teljesen felül nem vizsgált

en: Slug status
hu_HU: Csiga státusz

en: Slug status:
hu_HU: Csiga státusz:

en: Slug
hu_HU: Keresőbarát név

en: Flag for language:
hu_HU: Nyelvi zászló:

en:  - Original slug:
hu_HU:  - Eredeti csiga:

en: Regenerate translation
hu_HU: Regenerálja a fordítást

en: Mark as review
hu_HU: Jelölje meg felülvizsgálatként

en: Generate translation
hu_HU: Fordítás generálása

en: Reviewed on
hu_HU: Áttekintve a

en:  - Slug translation:
hu_HU:  - Csiga fordítás:

en: Is reviewed
hu_HU: Felülvizsgálják

en: Invalid parameters
hu_HU: Érvénytelen paraméterek

en: Invalid languages parameters
hu_HU: Érvénytelen nyelvi paraméterek

en: Invalid API response
hu_HU: Érvénytelen API-válasz

en: These options are used to add a language switcher in a menu. This language switcher automatically uses the menu design.
hu_HU: Ezek a beállítások egy nyelvváltó hozzáadására szolgálnak egy menüben. Ez a nyelvváltó automatikusan használja a menü kialakítását.

en: Displayed flag:
hu_HU: Kijelzett zászló:

en: Language switcher
hu_HU: Nyelvválasztó

en: Add to menu
hu_HU: Hozzáadás a menühöz

en: wpLingua - Translations
hu_HU: wpLingua - Fordítások

en: wpLingua - Translation
hu_HU: wpLingua - Fordítás

en: wpLingua - All translations
hu_HU: wpLingua - Minden fordítás

en: wpLingua - Edit translation
hu_HU: wpLingua - Fordítás szerkesztése

en: Search translations
hu_HU: Fordítások keresése

en: All translation status
hu_HU: Minden fordítási státusz

en: Translation status
hu_HU: Fordítási státusz

en: Translation status:
hu_HU: Fordítási státusz:

en: All languages
hu_HU: Összes nyelv

en: Open edit page
hu_HU: Szerkesztési oldal megnyitása

en: Edit translation
hu_HU: Fordítás szerkesztése

en: Invalid translation ID
hu_HU: Érvénytelen fordítási azonosító

en: Invalid translation post
hu_HU: Érvénytelen fordítás post

en: Translation saving failed
hu_HU: A fordítás mentése sikertelen

en: Translation
hu_HU: Fordítás

en:  - Original text:
hu_HU:  - Eredeti szöveg:

en:  - Translation:
hu_HU:  - Fordítás:

en: Discovery URL:
hu_HU: Felfedezés URL:

en: Error - Invalid data.
hu_HU: Hiba - Érvénytelen adat.

en: Error - Invalid data (email address).
hu_HU: Hiba - Érvénytelen adat (e-mail cím).

en: Error - Invalid data (website URL).
hu_HU: Hiba - Érvénytelen adat (weboldal URL).

en: Error - Invalid data (languages).
hu_HU: Hiba - Érvénytelen adatok (nyelvek).

en: Error - The API could not be called.
hu_HU: Hiba - Az API-t nem lehetett meghívni.

en: Error - API response not valid.
hu_HU: Hiba - az API válasza nem érvényes.

en: Code
hu_HU: Kód

en: API returned an unexpected response.
hu_HU: Az API váratlan választ adott vissza.

en: You are about to exit without saving your changes. They will be lost if you continue. Would you like to leave anyway?
hu_HU: A módosítások mentése nélkül készül kilépni. Ha folytatja, azok elvesznek. Szeretne mégis kilépni?

en: Save in progress...
hu_HU: Mentés folyamatban...

en: Translation API overloaded
hu_HU: Fordítási API túlterhelt

en: Translation API overloaded. Retry in a few minutes or
hu_HU: A fordítási API túlterhelt. Kérjük, próbálkozzon újra néhány perc múlva, vagy

en: upgrade your API key
hu_HU: frissítse API-kulcsát

en:  to get priority API access.
hu_HU:  hogy elsőbbségi API-hozzáférést kapjon.

en: Translation API overloaded. Please retry in a few minutes.
hu_HU: A fordítási API túlterhelt. Kérjük, próbálkozzon újra néhány perc múlva.

en: Close
hu_HU: Bezár

en: Translation in progress
hu_HU: Folyamatban lévő fordítás

en: In progress: Translation and saving of new texts
hu_HU: Folyamatban: Új szövegek fordítása és mentése

en: Error during translation.
hu_HU: Hiba történt a fordítás során.

en: Error during translation. Check the browser console for more information.
hu_HU: Fordítás közben hiba történt. További információkért nézd meg a böngésző konzolját.

en: Edit this translation
hu_HU: A fordítás szerkesztése

en: Search
hu_HU: Keresés

en: Status
hu_HU: Állapot

en: All
hu_HU: Összes

en: Order
hu_HU: Rendezés

en: Occurrence order
hu_HU: Előfordulási sorrend

en: Alphabetical - sources
hu_HU: Ábécé - források

en: Alphabetical - translations
hu_HU: Ábécé - fordítások

en: SEO - Title:
hu_HU: SEO – Cím:

en: SEO - Description:
hu_HU: SEO – Leírás:

en: Go to top
hu_HU: Ugrás felülre

en: ...
hu_HU: …

en: language
hu_HU: nyelv

en: multilanguage
hu_HU: többnyelvű

en: multilingual
hu_HU: többnyelvű

en: translate
hu_HU: lefordítani

en: translation
hu_HU: fordítás

en: flag
hu_HU: jelentés

en: flags
hu_HU: zászlók

en: wpLingua: languages switcher
hu_HU: wpLingua: nyelvváltó

en: Add a language switcher to your page.
hu_HU: Adj hozzá egy nyelvváltót az oldaladhoz.

en: Languages switcher
hu_HU: Nyelvváltó

en: Display the wpLingua languages switcher.
hu_HU: A wpLingua nyelvváltó megjelenítése.

en: Default
hu_HU: Alapértelmezett

note: Description of the plugin/theme
en: An all-in-one solution that makes your websites multilingual and translates them automatically, without word or page limits. The highlights: a free first language, an on-page visual editor for editing translations, a customizable language switcher, search engine optimization (SEO), self-hosted data and more!
hu_HU: Egy minden egyben megoldás, amely többnyelvűvé teszi webhelyeit, és automatikusan lefordítja azokat, szó- vagy oldalhatár nélkül. A legfontosabbak: ingyenes első nyelv, vizuális szerkesztő az oldalon a fordítások szerkesztéséhez, testreszabható nyelvváltó, keresőmotor-optimalizálás (SEO), saját tárhelyen tárolt adatok és még sok más!

note: Author of the plugin/theme
en: wpLingua Translation Service
hu_HU: wpLingua Fordítószolgálat
