WPCargo - en to ro_RO translation catalogue (352 entries)

en: Are you sure you want to delete this element?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să ștergeți acest element?

en: --Please Select Client--
ro_RO: --Vă rugăm să selectați Client--

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Get Started Here
ro_RO: Începeți aici

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Add Ons
ro_RO: Addon-uri

en: More Info
ro_RO: Mai multe informații

en: Like our page
ro_RO: Ca pagina noastră

en: Get Support
ro_RO: Obține asistență

en: Contact Us
ro_RO: Contactează-ne

en: Get Website Hosting
ro_RO: Ia Site Hosting

en: Free Website Design
ro_RO: Site-ul gratuit de design

en: No Category
ro_RO: Nici o categorie

en: Invoice
ro_RO: Factură

en: Waybill
ro_RO: Trăsură

en: Update Shipment Status
ro_RO: Actualizare stare expediere

en: Current City
ro_RO: Oraș Actual

en: No Shipment Status Found.
ro_RO: Nu s-a găsit nicio stare de livrare.

en: Add Shipment Status
ro_RO: Adăugare stare expediere

en: Remarks
ro_RO: Observaţii

en: Select Agent
ro_RO: Selectare agent

en: — No Change —
ro_RO: — Nicio modificare —

en: Purchase
ro_RO: Cumpără

en: If you want a more comprehensive and customizable report, purchase
ro_RO: Dacă doriți un raport mai cuprinzător și personalizabil, cumpărați

en: Shipment Reports
ro_RO: Rapoarte de expediere

en: Shipper Name
ro_RO: Numele expeditorului

en: Phone Number
ro_RO: Număr de telefon

en: Shipper Address
ro_RO: Adresa expeditorului

en: Shipper Email
ro_RO: E-mail expeditor

en: Receiver Name
ro_RO: Numele receptorului

en: Receiver Address
ro_RO: Adresa destinatarului

en: Receiver Email
ro_RO: E-mail receptor

en: Agent Name
ro_RO: Nume agent

en: Type of Shipment
ro_RO: Tip de expediere

en: Courier
ro_RO: Curier

en: Mode
ro_RO: Mod

en: Quantity
ro_RO: Cantitate

en: Total Freight
ro_RO: Total mărfuri

en: Carrier Reference No.
ro_RO: Nr. de referință al transportatorului

en: Origin
ro_RO: Origine

en: Pickup Date
ro_RO: Data preluării

en: Shipment Status
ro_RO: Starea expedierii

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Weight
ro_RO: Greutate

en: Packages
ro_RO: Abonamente

en: Product
ro_RO: Produs

en: Payment Mode
ro_RO: Metoda de plată

en: Carrier
ro_RO: Transportator

en: Departure Time
ro_RO: Ora de plecare

en: Destination
ro_RO: Destinație

en: Pickup Time
ro_RO: Ora preluării

en: Expected Delivery Date
ro_RO: Data estimată de livrare

en: History
ro_RO: Istoric

en: No Result Found!
ro_RO: Nici un rezultat găsit!

en: Current Status
ro_RO: Stare curentă

en: Shipment History
ro_RO: Istoricul expedierilor

en: Assign shipment to
ro_RO: Atribuirea expedierii la

en: Multiple Package Settings
ro_RO: Setări mai multe pachete

en: Enable Multiple Package on Admin?
ro_RO: Activați pachetul multiplu pe admin?

en: Enable Multiple Package on Results?
ro_RO: Activați pachetul multiplu pe rezultate?

en: Enable Dimension Unit?
ro_RO: Activați Unitatea de dimensiune?

en: Dimension Divisor
ro_RO: Divisor dimensiune

en: Dimension Unit
ro_RO: Unitate dimensiune

en: Weight Unit
ro_RO: Unitate de greutate

en: Piece Type Selection
ro_RO: Selectare tip piesă

en: If checked you will enable the multiple package on your shipment admin dashboard.
ro_RO: Dacă este bifat, veți activa pachetul multiplu în tabloul de bord al administratorului de expediere.

en: If checked you will enable the multiple package on your shipment results.
ro_RO: Dacă este bifat, veți activa pachetul multiplu în rezultatele expedierii.

en: If checked you will enable the dimension unit.
ro_RO: Dacă este bifat, veți activa unitatea de dimensiune.

en: Note: These values are used in calculating Volumetric Weight.
ro_RO: Notă: Aceste valori sunt utilizate la calcularea greutății volumetrice.

en: Volumetric Weight.
ro_RO: Greutate volumetrică.

en: Length
ro_RO: Lungime

en: Width
ro_RO: Lăţime

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: This will be display in the package Dimension. The default is cm.
ro_RO: Acest lucru va fi afișat în pachetul Dimension. Valoarea implicită este cm.

en: This will be display in the package Weight. The default is lbs.
ro_RO: Acest lucru va fi afișat în pachetul Greutate. Valoarea implicită este lbs.

en: This will be the selection for the Piece Type for the Package Information section. Comma separated ( Ex. Pallet, Carton, Crate, Loose, Others)
ro_RO: Aceasta va fi selecția pentru tipul de piesă pentru secțiunea Informații pachet. Virgulă separată (Ex. palet, carton, ladă, în vrac, altele)

en: Settings for Multiple Package, please fill out the fields below.
ro_RO: Setări pentru pachetul multiplu, vă rugăm să completați câmpurile de mai jos.

en: Multiple Package
ro_RO: Mai multe pachete

[ctx: Shipment]
en: Shipment
ro_RO: Expediere

en: Shipment
ro_RO: Expediere

en: All Shipment
ro_RO: Toate expedierile

en: View Shipment
ro_RO: Vizualizare expediere

en: Add New Shipment
ro_RO: Adăugare expediere nouă

en: Add Shipment
ro_RO: Adăugarea expedierii

en: Edit Shipment
ro_RO: Editare expediere

en: Update Shipment
ro_RO: Actualizați expedierea

en: Search Shipment
ro_RO: Căutare expediere

en: Shipment Not found
ro_RO: Transportul nu a fost găsit!

en: Shipment Not found in Trash
ro_RO: Expedierea nu a fost găsită în Coșul de gunoi

[ctx: Category]
en: Category
ro_RO: Categorie

en: Search Category
ro_RO: Caută Categorie

en: All Category
ro_RO: Toate categoriile

en: Parent Category
ro_RO: Categorie părinte

en: Parent Category:
ro_RO: Categorie părinte:

en: Edit Category
ro_RO: Editează categoria

en: Update Category
ro_RO: Actualizează Categoria

en: Add New Category
ro_RO: Adaugă o nouă Categorie

en: New Category Name
ro_RO: Numele Categoriei Noi

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Print Waybill
ro_RO: Foaie de parcurs pentru imprimare

en: Shipment Notification
ro_RO: Notificare expediere

en: -- Select All Status --
ro_RO: -- Selectați Toate status --

en: -- Select All Category --
ro_RO: -- Selectați toate categoriile --

en: -- All Agents --
ro_RO: - Toți agenții -

en: -- All Owners --
ro_RO: - Toți proprietarii -

en: -- All Shipper --
ro_RO: - Toți expeditorii -

en: -- All Receiver --
ro_RO: - Toate receptoarele -

en: Tracking Number
ro_RO: Număr de urmărire

en: Shipper Phone
ro_RO: Expeditor telefon

en: Receiver Phone
ro_RO: Telefon receptor

en: Admin Email
ro_RO: Email Admin

en: Name of the Shipper
ro_RO: Nume expeditor

en: Name of the Receiver
ro_RO: Nume receptor

en: Location
ro_RO: Locatie

en: Website Name
ro_RO: Numele site-ului

en: Website URL
ro_RO: Introdu o adresă de email sau un link către pagina de contact a site-ului tău

en: Registered Client Email
ro_RO: E-mail client înregistrat

en: Pending
ro_RO: În așteptare

en: Picked up
ro_RO: Luat

en: On Hold
ro_RO: în așteptare

en: Out for delivery
ro_RO: Out pentru livrare

en: In Transit
ro_RO: În tranzit

en: Enroute
ro_RO: Pe drum

en: Cancelled
ro_RO: Anulat

en: Delivered
ro_RO: Livrate

en: Returned
ro_RO: Returnate

en: -- Select Type --
ro_RO: -- Selectați tipul --

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Next
ro_RO: Următor

en: Shipments Pagination
ro_RO: Paginarea expedierilor

en: First
ro_RO: Primul

en: previous
ro_RO: inapoi

en: next
ro_RO: inainte

en: Last
ro_RO: Ultimul

en: General Settings
ro_RO: Setări generale

en: Client Email Settings
ro_RO: Setări E-mail de client

en: Admin Email Settings
ro_RO: Setări E-mail de administrator

en: Shipment Settings
ro_RO: Setări expediere

en: Reports
ro_RO: Rapoarte

en: Map Settings
ro_RO: Setari Harta

en: Print Layout
ro_RO: Aspect imprimare

en: Shipment Label
ro_RO: Etichetă expediere

en: Shipment Details
ro_RO: Detalii expediere

en: Date
ro_RO: Data

en: Time
ro_RO: Timp

en: Status
ro_RO: Stare

en: Updated By
ro_RO: Actualizat de

en: From:
ro_RO: De la:

en: Dear
ro_RO: Scump

en: Shipment number
ro_RO: Numărul expedierii

en:  has been assigned to you.
ro_RO: ți-a fost atribuită.

en: Assign Shipment Notification
ro_RO: Atribuire notificare expediere

en: Do you want to display it on account page?
ro_RO: Îl afișați pe pagina contului?

en: Registered Shipper
ro_RO: Expeditor înregistrat

en: Shipment Status:
ro_RO: Stare expediere

en: SHIPPER DETAILS:
ro_RO: DETALII EXPEDITOR:

en: Address
ro_RO: Adresa

en: Email
ro_RO: E-mail

en: RECEIVER DETAILS:
ro_RO: DETALII RECEPTOR:

en: PACKAGE DETAILS:
ro_RO: DETALII PACHET:

en: Disable Search Client Shipper?
ro_RO: Dezactivați Căutare Client Shipper?

en: Disable Search Client Receiver?
ro_RO: Dezactivați Search Client Receiver?

en: Save Settings
ro_RO: Salveaza setari

en: WPCargo Merge Tags
ro_RO: WPCargo Merge Tag-uri

en: Note: Use this tags for email setup to display shipment data.
ro_RO: Notă: Utilizați aceste etichete pentru configurarea e-mailului pentru a afișa datele de expediere.

en: Code
ro_RO: Cod

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Activate Admin Email Notification?
ro_RO: Activați notificarea prin e-mail a administratorului?

en: Please check if you want to send email after updating the shipment.
ro_RO: Vă rugăm să verificați dacă doriți să trimiteți e-mailuri după actualizarea expedierii.

en: Select Shipment Status to send email Notification
ro_RO: Selectați Starea expedierii pentru a trimite o notificare prin e-mail

en: Note: If no Shipment status is selected, Email Notify all types of shipment status
ro_RO: Notă: Dacă nu este selectată nicio stare de expediere, trimiteți un e-mail Notificați toate tipurile de stare a expedierii

en: Domain Email
ro_RO: Domeniu de e-mail

en: Edit this if you want to change the header of your email automation. Default will be
ro_RO: Editați acest lucru dacă doriți să modificați antetul automatizării e-mailului. Implicit va fi

en: Mail To
ro_RO: E-Mail către

en: Add emails with comma separated.(You can add WPCargo Merge Tags)<br>
    					sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com
ro_RO: Adăugați e-mailuri cu virgulă separate. (Puteți adăuga WPCargo Merge Tag-uri)<br>sample_1@mail.com, @ sample_2@mail.com

en: Subject:
ro_RO: Subiect:

en: Email Subject
ro_RO: Subiect email

en: Message Content:
ro_RO: Conținut mesaj:

en: Footer:
ro_RO: Subsol:

en: Accounts Copy
ro_RO: Copiere conturi

en: Consignee Copy
ro_RO: Copie destinatar

en: Shippers Copy
ro_RO: Copii expeditori

en: Delivery Date
ro_RO: Data de livrare

en: Shipper
ro_RO: Transportator

en: Consignee
ro_RO: Copie destinatar

en: Comment
ro_RO: Comentariu

en: -- Select Client --
ro_RO: -- Selectați Clientul --

en: -- Select One --
ro_RO: -- Selectați unul --

en: No agents found, please add agents
ro_RO: Nu s-au găsit agenți, vă rugăm să adăugați agenți

en: here.
ro_RO: aici:

en:  Make sure the role assign is "WPCargo Agent".
ro_RO:  Asigurați-vă că atribuirea rolului este "WPCargo Agent".

en: Employee
ro_RO: Angajat

en: -- Select Employee --
ro_RO: -- Selectați angajatul --

en: Activate Client Email Notification?
ro_RO: Activați notificarea prin e-mail a clientului?

en: Add emails with comma separated. ( sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com )
ro_RO: Adăugați e-mailuri cu virgulă separate. (sample_1@mail.com, @ sample_2@mail.com )

en: Enable Shipment History Map
ro_RO: Activați harta istoricului expedierilor

en: Display Map in result page?
ro_RO: Afișați harta în pagina cu rezultate?

en: Note: This option will take effect only in the result page when "Shipment History Map" option is enabled.
ro_RO: Notă: Această opțiune va intra în vigoare numai în pagina de rezultate atunci când este activată opțiunea "Hartă istoric expedieri".

en: Map Type
ro_RO: Tipul Hartii

en: --Select Map Type--
ro_RO: --Selecteaza Tipul harta--

en: Terrain
ro_RO: Relief

en: Satellite
ro_RO: Satelit

en: Roadmap
ro_RO: Hartă rutieră

en: Hybrid
ro_RO: Hibrid

en: note: Default is Terrain.
ro_RO: notă: Implicit este Terrain.

en: Zoom Level
ro_RO: Nivel Zoom

en: --Select Zoom Level--
ro_RO: --Selectați Nivel zoom--

en: World
ro_RO: Lume

en: Landmass/continent
ro_RO: Masă terestră/continent

en: City
ro_RO: Oraș

en: Streets
ro_RO: Străzile

en: Buildings
ro_RO: Clădiri

en: note: Default is Streets.
ro_RO: notă: Implicit este Streets.

en: Google Map API Key
ro_RO: Cheie API Google Map

en: Please click here to get Google Map API Key
ro_RO: Vă rugăm să faceți clic aici pentru a obține Google Map API cheie

en: Get API Key
ro_RO: Obțineți cheia API

en: Note: Google Map API Key needs to enable the following API's to make it work.
ro_RO: Notă: Cheia API Google Map trebuie să activeze următoarele API-uri pentru a-l face să funcționeze.

en: Places API
ro_RO: Plasează API

en: Maps JavaScript API
ro_RO: Hărți JavaScript API

en: Geolocation API
ro_RO: Locatie

en: Geocoding API
ro_RO: API de geocodificare

en: Point of Orgin
ro_RO: Punctul de Orgin

en: Note: Dag the map marker to generate Point of Orgin
ro_RO: Notă: Dag markerul hărții pentru a genera Punctul de Orgin

en: Longitude
ro_RO: Longitudine

en: Latitude
ro_RO: Latitudine

en: Country Restriction
ro_RO: Restricționarea țării

en: Please enter %s compatible country code. This is to limit the results for you chosen country only.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți %s cod de țară compatibil. Acest lucru este de a limita rezultatele pentru tine a ales țara numai.

en: Google Map Label Color
ro_RO: Google Harta Label Culoare

en: Google Map Label Size
ro_RO: Dimensiune etichetă hartă Google

en: Google Map Marker
ro_RO: Google Harta Marker

en: Upload Logo
ro_RO: Încarcă Logo

en: Note: Marker must be 55px X 55px dimension for best output.
ro_RO: Notă: Markerul trebuie să aibă o dimensiune de 55px X 55px pentru cea mai bună ieșire.

en: Save Map Settings
ro_RO: Salvare setări hartă

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Add Package
ro_RO: Adăugare pachet

en: Shipment Information
ro_RO: Informații despre expediere

en: Origin:
ro_RO: Origine:

en: Package:
ro_RO: Pachet:

en: Status:
ro_RO: Stare:

en: Destination:
ro_RO: Destinația:

en: Carrier:
ro_RO: Transportator:

en: Type of Shipment:
ro_RO: Tip de expediere

en: Weight:
ro_RO: Greutate:

en: Shipment Mode:
ro_RO: Mod expediere:

en: Carrier Reference No.:
ro_RO: Nr. de referință al transportatorului

en: Product:
ro_RO: Produs:

en: Qty:
ro_RO: Cantitate:

en: Payment Mode:
ro_RO: Metoda de plată

en: Total Freight:
ro_RO: Total mărfuri

en: Expected Delivery Date:
ro_RO: Data estimată de livrare

en: Departure Time:
ro_RO: Ora de plecare

en: Pick-up Date:
ro_RO: Data ridicare:

en: Pick-up Time:
ro_RO: Ora ridicare:

en: Comments:
ro_RO: Comentarii:

en: Receiver Details
ro_RO: Detalii receptor

en: Add Type of Shipment
ro_RO: Adăugare tip de expediere

en: Ex. Shipment 1, Shipment 2, Shipment 3
ro_RO: Ex. Expediere1, Expediere 2, Expediere 3

en: Must be comma separated
ro_RO: Trebuie să fie separate prin virgulă

en: Add Shipment Mode
ro_RO: Adăugare mod expediere

en: Ex. Shipment Mode 1, Shipment Mode 2, Shipment Mode 3
ro_RO: Ex. Modul expediere 1, Modul expediere 2, Modul expediere 3

en: Add Shipment Location
ro_RO: Adăugare locație expediere

en: Ex. Afghanistan, Albania, Algeria
ro_RO: Ex. Afganistan, Albania, Algeria

en: Note: If you have WPCargo Custom Field Add-on installed, go to Manage form Fields to update list of locations.
ro_RO: Notă: Dacă aveți instalat programul de completare wpcargo custom field, accesați Gestionare câmpuri formular pentru a actualiza lista de locații.

en: Add Shipment Carrier
ro_RO: Adăugare operator de transport

en: Ex. Shipment Carrier 1, Shipment Carrier 2, Shipment Carrier 3
ro_RO: Ex. Transportatorul de expediere 1, Transportatorul de expediere 2, Transportatorul de expediere 3

en: Add Shipment Payment Mode
ro_RO: Adăugare mod plată livrare

en: Ex. Payment Mode 1, Payment Mode 2, Payment Mode 3
ro_RO: Ex. Modul de plată 1, Modul de plată 2, Modul de plată 3

en: Ex. Shipment Status 1, Shipment Status 2, Shipment Status 3
ro_RO: Stare ex. Expediere 1, Stare expediere 2, Stare expediere 3

en: Add Shipment Logo
ro_RO: Adăugare siglă expediere

en: Note: Prefered logo size 190px X 60px
ro_RO: Notă: Dimensiunea logo-ului preferat 190px X 60px

en: Display Barcode?
ro_RO: Afișați coduri de bare?

en: Check if you want to display barcode at the results.
ro_RO: Verificați dacă doriți să afișați codul de bare la rezultate.

en: Track Page Settings
ro_RO: Urmărirea setărilor paginii

en: Select a page to insert
ro_RO: Selectarea unei pagini de inserat

en: Edit Page
ro_RO: Editare pagină

en: View Page
ro_RO: Vezi pagina

en: Print Settings
ro_RO: Setări imprimare

en: Font family
ro_RO: Familie font

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Font Size
ro_RO: Mărime Font

en: Shipment Number Format
ro_RO: Formatul numărului de expediere

en: Enable Restrict Duplicate Shipment Number
ro_RO: Activare restricționare număr de expediere duplicat

en: Enable Autogenerate Shipment Number?
ro_RO: Activați numărul de expediere autogenerat?

en: Shipment Number Prefix
ro_RO: Prefixul numărului de expediere

en: Shipment Number Suffix
ro_RO: Sufix număr livrare

en: Shipment Number of Digits
ro_RO: Numărul de cifre al expedierii

en: This will be the number of digits that autocreate shipment title. Note: The default number of digits is 12 and minumum of 4 digits
ro_RO: Acesta va fi numărul de cifre care creează automat titlul expedierii. Notă: Numărul implicit de cifre este 12 și minumum de 4 cifre

en: Base color
ro_RO: Culoarea de bază

en: TAX(%)
ro_RO: IMPOZIT(%)

en: Note: This setting is optional, some of the WPCargo add on plugins use this data.
ro_RO: Notă: Această setare este opțională, unele dintre wpcargo adăuga pe plugin-uri folosesc aceste date.

en: Shipment History Settings
ro_RO: Setările istoricului expedierilor

en: Display Shipment History in Invoice
ro_RO: Afișarea istoricului expedierilor în factură

en: Enable User Timezone
ro_RO: Activați fusul orar al utilizatorului

en: Allow Roles to update shipment history
ro_RO: Se permite rolurilor să actualizeze istoricul expedierilor

en: Assign Shipment Email Settings
ro_RO: Atribuirea setărilor de e-mail de expediere

en: Disable Email for Employee?
ro_RO: Dezactivați e-mailul pentru angajat?

en: Disable Email for Agent?
ro_RO: Dezactivați e-mailul pentru agent?

en: Disable Email for Client?
ro_RO: Dezactivați e-mailul pentru client?

en: No Shipment History Found.
ro_RO: Nu s-a găsit niciun istoric al expedierilor.

en: No Selection setup, Please add selection
ro_RO: Nici o configurare de selecție, Vă rugăm să adăugați de selecție

en: Pickup Time :
ro_RO: Ora preluării :

en: Shipper Details
ro_RO: Detalii expeditor

en: User Profile
ro_RO: Profilul utilizator

en: Timezone
ro_RO: Fus orar

en: Choose user timezone. This will override general settings timezone for user.
ro_RO: Alegeți fusul orar al utilizatorului. Acest lucru va suprascrie fusul orar setări generale pentru utilizator.

en: Company Logo
ro_RO: Logo Companie

en: Upload Company Logo
ro_RO: Încărcați logo-ul companiei

en: Business Registration #
ro_RO: Înregistrarea afacerii #

en: GST Account #
ro_RO: Cont GST #

en: Minimum Notification Unit
ro_RO: Unitate minimă de notificare

en: Print Invoice
ro_RO: Imprimare factură

[ctx: Weigt units]
en: oz
ro_RO: ox

en: Total Volumetric Weight :
ro_RO: Greutate volumetrică totală:

en: Total Volume :
ro_RO: Greutate totală volum:

en: Total Actual Weight :
ro_RO: Greutate totală reală:

en: Qty.
ro_RO: Cant.

en: Piece Type
ro_RO: Tip piesă

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Weight
ro_RO: Greutate

en: cu. m.
ro_RO: cu.m.

en: View More
ro_RO: Vezi mai mult

en: Welcome
ro_RO: Bine ați venit

en: Shipment List
ro_RO: Lista de expedieri

en: Tracking #
ro_RO: Urmărire #

en: View Details
ro_RO: Vezi detalii

en: No Shipment found!
ro_RO: Nu s-a găsit niciun transport!

en: Sort
ro_RO: Sorteaza

en: All
ro_RO: Toate

en: Owned
ro_RO: Deţinute

en: Receivable
ro_RO: Creanţe

en: Product Qty.
ro_RO: Cant. produs

en: Designation
ro_RO: Funcție

en: No shipment found!
ro_RO: Nu s-a găsit niciun transport!

en: Data empty
ro_RO: Date goale

en: Shipper Name:
ro_RO: Numele expeditorului:

en: Registered Shipper:
ro_RO: Expeditor înregistrat:

en: -- Registered Shipper --
ro_RO: -- Expeditor înregistrat --

en: Date Range
ro_RO: Interval de date

en: From :
ro_RO: De la:

en: To :
ro_RO: La:

en: Choose Status
ro_RO: Alege Starea

en: Select Option
ro_RO: Alege optiune

en: Generate Report
ro_RO: Generare raport

en: Note: This will take a couple of seconds to generate reports, wait for a pop up message to save your report.
ro_RO: Notă: acest lucru va dura câteva secunde pentru a genera rapoarte, așteptați un mesaj pop-up pentru a salva raportul.

en: Shipper Information
ro_RO: Informații expeditor

en: Receiver Information
ro_RO: Informații despre destinatar

en: No results found!
ro_RO: Niciun rezultat găsit!

en: Enter the Consignment No.
ro_RO: Introduceți numărul lotului

en: Enter Tracking Number
ro_RO: Introduceți numărul de urmărire

en: TRACK RESULT
ro_RO: URMĂRIȚI REZULTATUL

en: Ex: 12345
ro_RO: De exemplu: 12345

note: Description of the plugin/theme
en: WPCargo is a WordPress plug-in designed to provide ideal technology solution for your Cargo and Courier Operations. Whether you are an exporter, freight forwarder, importer, supplier, customs broker, overseas agent, or warehouse operator, WPCargo helps you to increase the visibility, efficiency, and quality services of your cargo and shipment business.
ro_RO: WPCargo este un plug-in WordPress conceput pentru a oferi soluția tehnologică ideală pentru operațiunile de curierat și marfă. Indiferent dacă sunteți exportator, expeditor de mărfuri, importator, furnizor, broker vamal, agent de peste mări sau operator de depozit, WPCargo vă ajută să creșteți vizibilitatea, eficiența și serviciile de calitate ale afacerii dumneavoastră de transport și marfă.
