WPMobile.App - en to ru_RU translation catalogue (224 entries)

en: Share
ru_RU: Поделиться

en: Login
ru_RU: Войти

en: Recent posts
ru_RU: Недавние Посты

en: Design
ru_RU: Дизайн

en: Statistics
ru_RU: Статистика

en: Notifications
ru_RU: Уведомления

en: QR Code
ru_RU: QR Код

en: Advertising
ru_RU: Реклама

en: Promote
ru_RU: Продвигать

en: Publication
ru_RU: Издание

en: Settings
ru_RU: Настройки

en: Update
ru_RU: Обновить

en: Theme
ru_RU: Тема

en: Action required
ru_RU: Требуемые действия

en: at
ru_RU: в

en: Sended
ru_RU: Отправлено

en: Scheduled
ru_RU: Запланировано

en: All
ru_RU: Все

en: Lang
ru_RU: Язык

en: Set as default
ru_RU: Задать по умолчанию

en: New ad
ru_RU: Новое объявление

en: settings
ru_RU: настройки

en: Close
ru_RU: Закрыть

en: Yes
ru_RU: Да

en: No
ru_RU: Нет

en: Before the post
ru_RU: Перед статьей

en: After the post
ru_RU: После статьи

en: Submit
ru_RU: Отправить

en: Title
ru_RU: Заголовок

en: Text
ru_RU: Текст

en: Link
ru_RU: Ссылка

en: Logo
ru_RU: Логотип

en: Choose an image
ru_RU: Выберите изображение

en: Language
ru_RU: Язык

en: Schedule
ru_RU: Расписание

en: Start date
ru_RU: Дата начала

en: End date
ru_RU: Дата окончания

en: ads
ru_RU: Объявления

en: clicks
ru_RU: клики

en: LIVE
ru_RU: ЖИВОЙ

en: PLANNED
ru_RU: ЗАПЛАНИРОВАНО

en: ENDED
ru_RU: ЗАКОНЧЕН

en: Clicks:
ru_RU: Клики:

en: Start date:
ru_RU: Дата начала:

en: End date:
ru_RU: Дата окончания:

en: Edit
ru_RU: Редактировать

en: Delete
ru_RU: Удалить

en: Extra
ru_RU: Экстра

en: Administrator
ru_RU: Администратор

en: Editor
ru_RU: Редактор

en: Author
ru_RU: Автор

en: Subscriber
ru_RU: Подписчик

en: Background
ru_RU: Фон

en: Content
ru_RU: Содержание

en: Pull to refresh
ru_RU: Потяните для обновления

en: Menu
ru_RU: Меню

en: List
ru_RU: Список

en: Date
ru_RU: Дата

en: Comment count
ru_RU: Количество комментариев

en: Last modified date
ru_RU: Дата последнего изменения

en: Random
ru_RU: Случайно

en: No order
ru_RU: Без очередности

en: Item number
ru_RU: №

en: Days
ru_RU: Дней

en: Hide
ru_RU: Скрыть

en: Show
ru_RU: Показать

en: Image
ru_RU: Изображение

en: Number
ru_RU: Номер

en: Features
ru_RU: Особенности

en: Date and time
ru_RU: Дата и время

en: Date type
ru_RU: Тип даты

en: Lists
ru_RU: Списки

en: Order by
ru_RU: Сортировать по

en: Order
ru_RU: Заказ

en: Comments
ru_RU: Комментарии

en: Search engine
ru_RU: Поисковая система

en: Relevance
ru_RU: Актуальность

en: General
ru_RU: Общие

en: Certificate
ru_RU: Сертификат

en: Valid until
ru_RU: Действует до

en: Expired
ru_RU: Истекший

en: Missing
ru_RU: Отсутствует

en: Android
ru_RU: Андроид

en: Server API Key
ru_RU: Сервер API ключа

en: Sender ID
ru_RU: Отправитель ID

en: Sub title
ru_RU: Подзаголовок

en: unlimited
ru_RU: неограниченный

en: Downloads:
ru_RU: Загрузки:

en: downloads
ru_RU: загрузки

en: BUY
ru_RU: Купить

en: UPDATE
ru_RU: ОБНОВИТЬ

en: Push notifications
ru_RU: Push-уведомления

en: Dashboard
ru_RU: Панель управления

en: Important notice
ru_RU: Важное замечание

en: Main content
ru_RU: Основное содержание

en: Content to show
ru_RU: Материал для показа

en: Plugins
ru_RU: Плагины

en: DEBUG
ru_RU: ОТЛАД

en: Homepage
ru_RU: Главная страница

en: Support
ru_RU: Поддержка

en: Privacy policy
ru_RU: Политика конфиденциальности

en: Category:
ru_RU: Категория:

en: Keywords:
ru_RU: Ключевые слова:

en: Contact info
ru_RU: Контактная информация

en: Primary color
ru_RU: Основной цвет

en: Secondary color
ru_RU: Вторичный цвет

en: Welcome
ru_RU: Добро пожаловать

en: Languages
ru_RU: Языки

en: Translation system
ru_RU: Машинный перевод

en: Manual
ru_RU: Вручную

en: API Key
ru_RU: Ключ API

en: FREE
ru_RU: БЕСПЛАТНО

en: VIEW
ru_RU: ПОСМОТРЕТЬ

en: Package
ru_RU: Пакет

en: Package name
ru_RU: Название пакета

en: Trigger rule
ru_RU: "Предупредительное" правило

en: Display type
ru_RU: Тип отображения

en: Simple (text only)
ru_RU: Простой (только текст)

en: Website theme (not app friendly)
ru_RU: Тема сайта (не app дружественных)

en: Optimal
ru_RU: Оптимально

en: Custom rules
ru_RU: Пользовательский URL

en: Page url
ru_RU: Адрес страницы

en: Remove
ru_RU: Удалить

en: Special features
ru_RU: Специальные Особенности

en: Links
ru_RU: Ссылки

en: Default view
ru_RU: Просмотр деталей

en: Posts content
ru_RU: Содержание постов

en: Level
ru_RU: Уровень

en: Latest posts
ru_RU: Свежие статьи

en: Reset
ru_RU: Сброс

en: Empty
ru_RU: Пусто

en: Import
ru_RU: Импорт

en: Content type
ru_RU: Тип контента

en: Category type
ru_RU: Категория/тип

en: Posts
ru_RU: Записи

en: Tags
ru_RU: Теги

en: Number of category to show
ru_RU: Число категорий для отображения

en: By category
ru_RU: По категории

en: Hello!
ru_RU: Здравствуйте!

en: Name
ru_RU: Имя

en: Upload successful
ru_RU: Файл успешно загружен.

en: %s ago
ru_RU: %s назад

en: in %s
ru_RU: в %s

en: Previous
ru_RU: Предыдущий

en: Next
ru_RU: Следующий

en: Delete history
ru_RU: Удалить историю

en: Add link
ru_RU: Добавить ссылку

en: Users
ru_RU: Пользователи

en: New QR Code
ru_RU: Nuovo Codice QR

en: days
ru_RU: дней

en: results
ru_RU: результаты

en: How many days?
ru_RU: Количество дней

en: day | days
ru_RU[0]: день

en: result | results
ru_RU[0]: результат

en: Translate
ru_RU: Переведите

en: Hybrid
ru_RU: Гибрид

en: WordPress Theme
ru_RU: Тема Wordpress

en: Old
ru_RU: Старый

en: Colors
ru_RU: Цвета

en: Custom CSS
ru_RU: Пользовательский CSS

en: News
ru_RU: Новости

en: Offers
ru_RU: Акции и предложения

en: Read
ru_RU: Читать

en: Settings saved
ru_RU: Настройки сохранены

en: Subscriptions
ru_RU: Подписки

en: Save
ru_RU: Сохранить

en: Push notification
ru_RU: Отправить уведомление

en: Toolbar
ru_RU: Панель инструментов

en: Title color
ru_RU: Цвет заголовка

en: Content text color
ru_RU: Цвет текста контента

en: Links color
ru_RU: Цвет ссылок

en: Button border color
ru_RU: Цвет границы кнопуи

en: Button text color
ru_RU: Цвет текста кнопки

en: Font family
ru_RU: Семейство шрифтов

en: %s years ago
ru_RU: %s лет назад

en: %s months ago
ru_RU: %s месяцев назад

en: %s month ago
ru_RU: %s  месяц назад

en: %s days ago
ru_RU: %s дней назад

en: %s day ago
ru_RU: %s день назад

en: %s hours ago
ru_RU: %s часов назад

en: %s hour ago
ru_RU: %s часов назад

en: %s minutes ago
ru_RU: %s минут назад

en: %s minute ago
ru_RU: %s минут назад

en: %s seconds ago
ru_RU: %s секунд назад

en: Scan code
ru_RU: Скан-код

en: Exit
ru_RU: Выход

en: Register
ru_RU: Регистрация

en: Logout
ru_RU: Выход

en: Push settings
ru_RU: Настройки

en: Search
ru_RU: Поиск

en: Cancel
ru_RU: Отмена

en: Timeline
ru_RU: График

en: Chart
ru_RU: Диаграмма

en: Installations
ru_RU: Установки

en: Actions
ru_RU: Действия

en: Platforms
ru_RU: Операционные системы

en: Hours
ru_RU: Часов

en: Continents
ru_RU: Континенты

en: Country
ru_RU: Страна

en: Action
ru_RU: Действие

en: Push
ru_RU: От себя

en: Dispatch
ru_RU: Отправка

en: Open
ru_RU: Открыть

en: User
ru_RU: Пользователь

en: Platform
ru_RU: Платформа

en: Continent
ru_RU: Континент

en: install
ru_RU: установить

en: notification
ru_RU: уведомление

en: comment
ru_RU: комментарий

en: category
ru_RU: Категория

en: recent post
ru_RU: последний пост

en: form
ru_RU: форма

en: search
ru_RU: поиск

en: login
ru_RU: Войти

en: register
ru_RU: Регистрация

en: By day
ru_RU: По дате

en: Sorry, this page does not exist.
ru_RU: К сожалению, эта страница не существует.

en: Comments are closed.
ru_RU: Комментарии закрыты.

en: Website
ru_RU: Сайт

en: Your reaction
ru_RU: Ваш комментарий

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ru_RU: Вы пишите комментарий как <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Хотите выйти?</a>

en: Send my reaction
ru_RU: Отправить сообщение

en: Comment
ru_RU: Комментарий

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ru_RU: Вы должны <a href="%s">войти</a>, чтобы оставить комментарий.
