WPMobile.App - en to nl_NL translation catalogue (424 entries)

en: My home
nl_NL: Mijn home

en: Share
nl_NL: Delen

en: Push config
nl_NL: Push-configuratie

en: Notification history
nl_NL: Notificatie geschiedenis

en: Login
nl_NL: Inloggen

en: Recent posts
nl_NL: Recente berichten

en: Design
nl_NL: Ontwerp

en: Statistics
nl_NL: Statistieken

en: Notifications
nl_NL: Meldingen

en: QR Code
nl_NL: QR-code

en: Advertising
nl_NL: Adverteren

en: Promote
nl_NL: Promoten

en: Publication
nl_NL: Publicatie

en: Settings
nl_NL: Instellingen

en: iOS Certificate
nl_NL: iOS certificaat

en: Update
nl_NL: Bijwerken

en: Progressive Web App
nl_NL: Progressieve Web-app

en: Theme
nl_NL: Thema

en: Send a push notification
nl_NL: Een push-bericht verzenden

en: Action required
nl_NL: Actie vereist

en: You must add an API KEY
nl_NL: Voeg API-sleutel toe

en: at
nl_NL: om

en: Sended
nl_NL: Gestuurd

en: Scheduled
nl_NL: Geagendeerd

en: This post is already published. Notification off.
nl_NL: Dit bericht is al gepubliceerd. Kennisgeving uit.

en: Set a notification?
nl_NL: Notificatie instellen?

en: Send date
nl_NL: Verzenden op datum

en: On post publish
nl_NL: Bij plaatsen bericht

en: Set a date
nl_NL: Een datum instellen

en: All
nl_NL: Alle

en: Set as default
nl_NL: Instellen als standaard

en: You can't use or modify the adserver without a PREMIUM pack
nl_NL: U kunt de adserver niet gebruiken of wijzigen zonder een PREMIUM-pakket

en: UPDATE MY PLAN
nl_NL: MIJN ABO BIJWERKEN

en: New ad
nl_NL: Nieuwe advertentie

en: settings
nl_NL: instellingen

en: Close
nl_NL: Sluiten

en: Add an ad before and after the content
nl_NL: Een advertentie toevoegen voor en na de inhoud

en: Yes
nl_NL: Ja

en: No
nl_NL: Nee

en: Follow %sthe guide%s to create a new ad block
nl_NL: Volg % sthe gids %s om het maken van een nieuwe advertentieblok

en: Splash screen
nl_NL: Opstartscherm

en: Floating bar
nl_NL: Zwevende bar

en: 300x250 before post
nl_NL: 300 x 250 voor bericht

en: 300x250 after post
nl_NL: 300 x 250 na bericht

en: Useful to add your html banners or communicate an event.<br/><b>Note that you can not use CSS or Javascript. Only HTML tags (img, a, b, i, p, ...).</b>
nl_NL: Nuttig toe te voegen van uw HTML-banners of communiceren van een gebeurtenis.<br><b>Merk op dat u niet CSS- of Javascript kunt. Alleen HTML-codes (img, a, b, i, p,...).</b>

en: Before the post
nl_NL: Voorafgaand aan bericht

en: After the post
nl_NL: Na het bericht

en: Submit
nl_NL: Verzenden

en: HTML ad
nl_NL: HTML-advertentie

en: Color of the title
nl_NL: Kleur van de titel

en: The ad
nl_NL: De advertentie

en: Title
nl_NL: Titel

en: Text
nl_NL: Tekst

en: Choose an image
nl_NL: Kies een Afbeelding

en: Language
nl_NL: Taal

en: Schedule
nl_NL: Schema

en: Start date
nl_NL: Startdatum

en: End date
nl_NL: Einddatum

en: ads
nl_NL: advertenties

en: displays
nl_NL: weergaven

en: clicks
nl_NL: klikken

en: LIVE
nl_NL: Live

en: PLANNED
nl_NL: Gepland

en: ENDED
nl_NL: Beëindigd

en: Displays:
nl_NL: Weergaven:

en: Clicks:
nl_NL: Aantal klikken:

en: Start date:
nl_NL: Startdatum:

en: End date:
nl_NL: Einddatum:

en: Edit
nl_NL: Wijzig

en: Delete
nl_NL: Verwijderen

en: Links management
nl_NL: Links beheer

en: Open all links in the internal browser
nl_NL: Alle links in de interne browser openen

en: Administrator
nl_NL: Beheerder

en: Author
nl_NL: Auteur

en: Subscriber
nl_NL: Abonnee

en: Show the download banner on the website
nl_NL: Toon de downloadbanner op de website

en: Background
nl_NL: Achtergrond

en: Use the website theme (not recommanded)
nl_NL: Gebruik het websitethema (niet aanbevolen)

en: Content
nl_NL: Inhoud

en: Infinite scroll pages
nl_NL: Oneindige scrollpagina's

en: Pull to refresh
nl_NL: Pull om te vernieuwen

en: Slide to open the menu
nl_NL: Schuif om het menu te openen

en: List
nl_NL: Lijst

en: Show the title of the list
nl_NL: De titel van de lijst weergeven

en: Order list by
nl_NL: Lijst volgorde per

en: Date
nl_NL: Datum

en: Comment count
nl_NL: Aantal reacties

en: Last modified date
nl_NL: Laatst gewijzigd op datum

en: Random
nl_NL: Willekeurig

en: No order
nl_NL: Geen volgorde

en: Sort rule
nl_NL: Sorteren op

en: Ascending order from lowest to highest values
nl_NL: Oplopende volgorde van laagste naar hoogste waarden

en: Descending order from highest to lowest values
nl_NL: Aflopende volgorde van hoogste naar laagste waarden

en: Item number
nl_NL: Item nummer

en: Hide posts older than X days
nl_NL: Verberg berichten ouder dan X dagen

en: Days
nl_NL: Dagen

en: Show password protected posts
nl_NL: Met een wachtwoord beveiligde berichten weergeven

en: Exclude by direct tag name
nl_NL: Uitsluiten op directe tagnaam

en: Exclude by tags
nl_NL: Uitsluiten op tags

en: Hide
nl_NL: Verberg

en: Show
nl_NL: Toon

en: Image
nl_NL: Afbeelding

en: Default image url (optional)
nl_NL: Standaard afbeeldings-url (optioneel)

en: Use any image on the post as featured
nl_NL: Gebruik een afbeelding in het bericht zoals deze is uitgelicht

en: Similars posts
nl_NL: Gerelateerde berichten

en: Number
nl_NL: Aantal

en: Selection rule
nl_NL: Selectieregel

en: Features
nl_NL: Functies

en: Subscribe system
nl_NL: Abonneer systeem

en: Favorite system
nl_NL: Favoriet systeem

en: Sharing system
nl_NL: Share systeem

en: Date and time
nl_NL: Datum en tijd

en: Date type
nl_NL: Datumtype

en: 5 days ago
nl_NL: 5 dagen geleden

en: Show date on list and post
nl_NL: Datum weergeven op lijst en bericht

en: Show hour
nl_NL: Uur weergeven

en: Lists
nl_NL: Lijsten

en: Item size
nl_NL: Artikelgrootte

en: Big cards
nl_NL: Grote kaarten

en: Small cards
nl_NL: Kleine kaartjes

en: Order by
nl_NL: Sorteer op

en: Order
nl_NL: Volgorde

en: Show image on lists
nl_NL: Afbeelding op lijsten weergeven

en: Show image on pages
nl_NL: Afbeelding op pagina's weergeven

en: Show the title before content
nl_NL: De titel vóór inhoud weergeven

en: Show author name and avatar before post
nl_NL: Toon auteursnaam en avatar voor post

en: Show date before post
nl_NL: Toon datum vóór post

en: Show author bio after post
nl_NL: Toon Auteur bio na post

en: Comments
nl_NL: Reacties

en: Search engine
nl_NL: Zoekmachine

en: Exclude by category
nl_NL: Uitsluiten per categorie

en: Show more category
nl_NL: Toon meer categorie

en: Relevance
nl_NL: Relevantie

en: Open all links on the same screen (not recommended)
nl_NL: Alle koppelingen op hetzelfde scherm openen (niet aanbevolen)

en: Open in browser menu option (Android only)
nl_NL: Open in browser menuoptie (alleen Android)

en: General
nl_NL: Algemeen

en: Comma separated category
nl_NL: Door komma's gescheiden categorie

en: Show the box to send push on page editor
nl_NL: Het vak weergeven om push op pagina-editor te verzenden

en: You need to buy and publish your app before the iOS configuration.
nl_NL: U moet uw app kopen en publiceren vóór de iOS-configuratie.

en: Certificate
nl_NL: Certificaat

en: download here
nl_NL: download hier

en: Valid until
nl_NL: Geldig tot

en: Expired
nl_NL: Verlopen

en: Missing
nl_NL: Ontbrekend

en: Server API Key
nl_NL: Server API-sleutel

en: Sender ID
nl_NL: Afzender-ID

en: Notification icon
nl_NL: Notificatie icon

en: Welcome notification
nl_NL: Welkomstmelding

en: Send a welcome notification
nl_NL: Een welkom bericht verzenden

en: Sub title
nl_NL: Ondertitel

en: Homepage and menu
nl_NL: Homepage en menu

en: CSS and JavaScript
nl_NL: CSS en JavaScript

en: unlimited
nl_NL: ongelimiteerd

en: Create my app
nl_NL: Mijn app maken

en: Update and files
nl_NL: Update en bestanden

en: BUY
nl_NL: KOOP

en: Push notifications
nl_NL: Push notificaties

en: Push notifications are not yet fully configured
nl_NL: Pushmeldingen zijn nog niet volledig geconfigureerd

en: CONFIGURE
nl_NL: Configureren

en: On December 15, 2016 notifications and statistics will no longer be available with the free package
nl_NL: Op 15 december 2016 zijn meldingen en statistieken niet meer beschikbaar met de gratis plugin

en: Your app need to be updated on stores
nl_NL: Uw app moeten worden bijgewerkt in stores

en: Please review the form
nl_NL: Controleer het formulier

en: Important notice
nl_NL: Belangrijke mededeling

en: To optimize performance, the application uses a cache system. Changes made from WordPress can take up to 1 hour to be available on apps.
nl_NL: De toepassing gebruikt om prestaties te optimaliseren, een cache-systeem. Wijzigingen in WordPress kun je maximaal 1 uur beschikbaar te zijn op apps.

en: GOT IT
nl_NL: OK

en: Language(s) of the app
nl_NL: Taal/talen van de app

en: Colors of the app
nl_NL: Kleuren van de app

en: Home page and menu
nl_NL: Startpagina en menu

en: Main content
nl_NL: Hoofdinhoud

en: Content to show
nl_NL: Inhoud weergeven

en: About page
nl_NL: Over ons -pagina

en: DEBUG
nl_NL: Debug-logs

en: I'm a web developer
nl_NL: Ik ben een webontwikkelaar

en: HTML injection
nl_NL: HTML injectie

en: Regex modifications
nl_NL: Regex wijzigingen

en: Access right of the plugin
nl_NL: Toegangsrecht van de plug-in

en: All changes are instantly reflected on the app
nl_NL: Alle wijzigingen worden direct doorgevoerd in de app

en: UPDATE NOW ON STORES FOR
nl_NL: UPDATE NU IN STORES VOOR

en: PUBLISH ON STORES FOR
nl_NL: publiceren in stores voor

en: Your app
nl_NL: Je app

en: Privacy policy
nl_NL: Privacy Policy

en: Category:
nl_NL: Categorie:

en: Keywords:
nl_NL: Trefwoorden:

en: Custom theme
nl_NL: Custom Thema

en: Contact info
nl_NL: Contact informatie

en: Your App
nl_NL: Je app

en: App title
nl_NL: Titel van de app

en: Blog url
nl_NL: Blog URL

en: Choose a logo
nl_NL: Kies een logo

en: Background color for iOS logo (if transparency on logo)
nl_NL: Achtergrondkleur voor iOS logo (als transparantie op logo)

en: Primary color
nl_NL: Primaire kleur

en: Secondary color
nl_NL: Secundaire kleur

en: Welcome
nl_NL: Welkom

en: You can send a welcome notification on the first app launch.
nl_NL: U kunt een welkom bericht verzenden op de eerste lancering van de app.

en: Go on the language section to configure it.
nl_NL: Ga in de sectie taal om te configureren.

en: You must upload a certificate to enable iOS notifications.<br/>You'll receive it by mail when the app is under publication on the App Store.<br/>%sI got the certificate, go to the upload page%s
nl_NL: U moet een certificaat zodat iOS notificaties uploaden.<br>U ontvangt het per post wanneer de app onder publicatie op de App Store is.<br>% sI kreeg het certificaat, ga naar de upload pagina %s

en: Follow the <b><a href="https://wpmobile.app/en/send-push-notifications/" target="_blank">quick guide</a></b> to get the Google API Key
nl_NL: Volg de <b><a href=""https://wpmobile.app/en/send-push-notifications/"" target=""_blank">korte handleiding</a></b> om de Google API-sleutel

en: Muted categories do not trigger notifications
nl_NL: Gedempte categorieën geven geen meldingen

en: Muted category
nl_NL: Gedempte categorie

en: You can enter here your legal terms.
nl_NL: Voer hier je juridische termen in.

en: Languages
nl_NL: Talen

en: Auto detected users languages
nl_NL: Automatisch gedetecteerde gebruikerstalen

en: Translation system
nl_NL: Vertaalsysteem

en: No translation
nl_NL: Geen vertaling

en: Manual
nl_NL: Handmatig

en: Automatic (with Weglot)
nl_NL: Automatisch (met Weglot)

en: API Key
nl_NL: API Sleutel

en: Display a banner on top of your site pointing on the store for your mobile visitors.
nl_NL: Geef een banner boven op uw site weer die naar de winkel wijst voor uw mobiele bezoekers.

en: FREE
nl_NL: GRATIS

en: In App Store
nl_NL: In de App Store

en: VIEW
nl_NL: BEKIJK

en: Show the smart banner
nl_NL: Toon de smart banner

en: Display the smart banner on
nl_NL: De slimme banner weergeven op

en: Android and iOS
nl_NL: Android en iOS

en: App indexing (SEO)
nl_NL: App index (SEO)

en: Follow %sthe guide%s for activate the app indexing api
nl_NL: Volg % sthe gids %s voor indexeren api app activeren

en: Inject HTML
nl_NL: Injecteren van HTML

en: Cron
nl_NL: Cronjob

en: Package
nl_NL: Pakket

en: Package name
nl_NL: Pakket naam

en: Get it
nl_NL: Verkrijg het

en: App Store ID
nl_NL: App Store-ID

en: Follow %sthe guide%s to get a Google Analytics UA id
nl_NL: Volg % sthe gids %s om een Google Analytics UA-id ophalen

en: <b>'Expert' function, use only if you know what you are doing.</b><br/>If you have any doubt, please contact us on the chat (bottom right) to see what we can do ;)<br/><br/>You can via a regular expression delete some portions of your articles. Useful for example to remove tags or shortcodes that are not automatically deleted or element that is not useful in the application.
nl_NL: <b>'Expert' functie, gebruik alleen als u zeker weet wat je aan het doen zijn.</b><br>Als u twijfelt, neem contact met ons op de chat (rechtsonder) om te zien wat we kunnen doen ;)<br><br>U kunt via een reguliere expressie verwijderen sommige gedeelten van uw artikelen. Handig bijvoorbeeld te verwijderen tags of shortcodes die niet automatisch worden verwijderd of element dat is niet nuttig in de toepassing.

en: Add your regex rules (line break separated)
nl_NL: Toevoegen uw regex regels (regeleinde gescheiden)

en: Example: /&lt;strong&gt;.*&lt;\/strong&gt;/i
nl_NL: Voorbeeld: /<strong>.*<\/strong>/i

en: The rating popup allow the users to go on the store and leave a review.
nl_NL: De rating popup staat de gebruikers toe om naar de store te gaan en een review achter te laten.

en: Trigger rule
nl_NL: Trigger-regel

en: After reading X posts (0 = deactivate)
nl_NL: Na lezen X berichten (0 = deactiveren)

en: Additionnal CSS for the Android night mode
nl_NL: Aanvullende CSS voor de Android nachtstand

en: Display type
nl_NL: Weergave type

en: Simple (text only)
nl_NL: Eenvoudig (alleen tekst)

en: Website theme (not app friendly)
nl_NL: Website thema (niet app vriendelijk)

en: Optimal
nl_NL: Optimaal

en: Only on some page?
nl_NL: Alleen op specifieke pagina?

en: You can use CSS to customize the content
nl_NL: Met CSS kun je de inhoud aanpassen

en: Custom rules
nl_NL: Aangepaste regels

en: You can use a different mode for some pages
nl_NL: U kunt voor sommige pagina's een andere modus gebruiken

en: Page url
nl_NL: Pagina url

en: Remove
nl_NL: Verwijderen

en: Special features
nl_NL: Speciale eigenschappen

en: &bull; <b>Comments</b>: show the comments and a form to publish on posts<br/>&bull; <b>Subscribe system</b>: add an item on the menu pointing to subscribed category and a button on each post to (un)subscribe<br/>&bull; <b>Favorite system</b>: add an item on the menu to list all favorited posts and a button on each post to favorite<br/>&bull; <b>Share bubble</b>: show a button on each post to share it on social networks
nl_NL: • <b>Reacties</b>: Toon de commentaren en een formulier publiceren op berichten<br>• <b>Abonneren systeem</b>: een item in het menu naar geplaatste categorie toevoegen en een knop op elk bericht dat zal (un) zich abonneren<br>• <b>Favoriet systeem</b>: een item in het menu toevoegen aan de lijst alle favorited berichten en een knop op elke tot favoriete post<br>• <b>Delen van bubble</b>: Toon van een knop op elk bericht om het te delen op sociale netwerken

en: Links
nl_NL: Koppelingen

en: Open all links on the same screen (faster)
nl_NL: Alle links op hetzelfde scherm openen (sneller)

en: Posts listing
nl_NL: Berichten lijst

en: <b>Small cards</b> Little image on left and title on right of the image<br/><b>Big cards</b> Big image and title below
nl_NL: <b>Kleine kaartjes</b> Kleine foto op het linker- en titel op rechts van de afbeelding<br><b>Grote kaarten</b> Grote afbeelding en titel hieronder

en: Default view
nl_NL: Standaardweergave

en: If a post is published without image, you can define here a default image.
nl_NL: Als een bericht is gepubliceerd zonder beeld, kunt u hier een standaardafbeelding opgeven.

en: Use any image on the post as featured?
nl_NL: Elke afbeelding in de post gebruiken, zoals featured?

en: Hide image on lists?
nl_NL: Afbeelding op lijsten verbergen?

en: Hide image on pages?
nl_NL: Afbeelding op pagina's verbergen?

en: Show the title before content?
nl_NL: De titel vóór inhoud weergeven?

en: Show date on list/post?
nl_NL: Datum weergeven op lijst/post?

en: Show hour?
nl_NL: Toon uur?

en: Posts content
nl_NL: Inhoud bericht

en: Similar posts
nl_NL: Vergelijkbare berichten

en: You can show similar posts after an article to engage your users.
nl_NL: Na een artikel aan uw gebruikers, kunt u vergelijkbare berichten weergeven.

en: Theme of the app
nl_NL: Thema van de app

en: You can change the theme of your app when you want, it will be modified in real time on all devices.
nl_NL: U kunt het thema van uw app wijzigen wanneer u wilt, het zal worden gewijzigd in real time op alle apparaten.

en: Access right
nl_NL: Toegangsrecht

en: You change the level of right needed to access the statistics, notifications and settings panel.
nl_NL: U wijzigt het niveau van de machtiging die nodig is voor toegang tot de statistieken, de kennisgevingen en de instellingenpaneel.

en: Level
nl_NL: Niveau

en: Build the app menu with your theme
nl_NL: Het app-menu met uw thema maken

en: Language to enable
nl_NL: Taal inschakelen

en: SELECT HOMEPAGE
nl_NL: SELECTEER HOMEPAGE

en: The homepage is the main screen of your application.
nl_NL: De homepage is het hoofdscherm van je applicatie.

en: Latest posts
nl_NL: Laatste berichten

en: Menu builder
nl_NL: Navigatie menu

en: + ADD AN ITEM TO THE MENU
nl_NL: + VOEG EEN ITEM TOE AAN HET MENU

en: Reset
nl_NL: Herstellen

en: Left menu
nl_NL: Linkermenu

en: Empty
nl_NL: Leeg

en: Menu title (ios only)
nl_NL: Menutitel (alleen ios)

en: WordPress menu
nl_NL: WordPress-menu

en: Posts visibles in the app
nl_NL: Zichtbare berichten in de app

en: Content type
nl_NL: Contenttype

en: Leave only `post` if you do not know what you are doing
nl_NL: Laat alleen 'post' als u niet weet wat je doet

en: Category type
nl_NL: Categorie type

en: Leave only `category` if you do not know what you are doing
nl_NL: Laat alleen 'categorie' als u niet weet wat je doet

en: Posts
nl_NL: Berichten

en: Exclude some posts by tags
nl_NL: Sommige posten op tags sluiten

en: Direct tag name
nl_NL: Directe tagnaam

en: Search restriction
nl_NL: Zoek beperking

en: You can restrict the search engine to only some category of the blog.
nl_NL: U kunt de zoekmachine beperken tot slechts enkele categorie van de blog.

en: Number of category to show
nl_NL: Aantal te tonen categorieën

en: By category
nl_NL: Op categorie

en: You have to test on a real device
nl_NL: Je moet testen op een echt apparaat

en: Your app is not yet live on stores, you can't promote it
nl_NL: Je app is nog niet live op stores, je kunt geen reclame maken

en: Hello!
nl_NL: Hallo!

en: Automatically create my menu
nl_NL: Maak automatisch menu aan

en: Your app theme
nl_NL: Je app thema

en: Buy an update
nl_NL: Koop een update

en: Delete and unpublish
nl_NL: Verwijderen en de publicatie ongedaan maken

en: Any change on this page <u>after the first publication</u> will be billed 49€.<br/><b>Take your time and make sure everything is ok.</b>
nl_NL: Wijzigingen op deze pagina <u>na de eerste publicatie</u> zal worden gefactureerd 49€.<br><b>Neem de tijd en zorg ervoor dat alles is ok.</b>

en: Name
nl_NL: Naam

en: Optimal size: 512x512 pixels
nl_NL: Optimale grootte: 512x512 pixels

en: Logo background color
nl_NL: Logo achtergrond kleur

en: Launchscreen
nl_NL: Startscherm

en: Optimal size: 600x900 pixels
nl_NL: Optimale grootte: 600x900 pixels

en: Upload successful
nl_NL: Upload geslaagd

en: + New notification
nl_NL: + Nieuwe melding

en: deleted - not sended
nl_NL: verwijderd - niet gestuurd

en: %s ago
nl_NL: %s geleden

en: Previous
nl_NL: Vorige

en: Next
nl_NL: Volgende

en: Delete history
nl_NL: Verwijder historie

en: Add link
nl_NL: Link toevoegen

en: subscriber | subscribers
nl_NL[0]: abonnee
nl_NL[1]: abonnees

en: Users
nl_NL: Gebruikers

en: Progressive Web App: DISABLED
nl_NL: Progressive Web App: UITGESCHAKELD

en: Progressive Web App: ENABLED
nl_NL: Progressive Web App: INGESCHAKELD

en: New QR Code
nl_NL: Nieuwe QR-code

en: In-app QR Code scanner: DISABLED
nl_NL: In-app QR Code scanner: UITGESCHAKELD

en: In-app QR Code scanner: ENABLED
nl_NL: In-app QR-codescanner: INGESCHAKELD

en: You can't have statistics with the free plan
nl_NL: Je kunt geen statistieken hebben met het gratis abonnement

en: days
nl_NL: dagen

en: results
nl_NL: resultaten

en: How many days?
nl_NL: Hoeveel dagen?

en: day | days
nl_NL[0]: dag
nl_NL[1]: dagen

en: How many maximum results?
nl_NL: Hoeveel maximale resultaten?

en: result | results
nl_NL[0]: resultaat
nl_NL[1]: resultaten

en: On all platform?
nl_NL: Op alle platforms?

en: All languages included?
nl_NL: Alle talen opgenomen?

en: Block disposition
nl_NL: Blokkeer dispositie

en: Translate
nl_NL: Vertalen

en: App theme
nl_NL: App-thema

en: Hybrid
nl_NL: Hybride

en: Light (only text and image)
nl_NL: Licht (alleen tekst en afbeelding)

en: WordPress Theme
nl_NL: WordPress Thema

en: WordPress Theme (without UI)
nl_NL: WordPress Theme (zonder UI)

en: Old
nl_NL: Oud

en: Colors
nl_NL: Kleuren

en: Custom CSS
nl_NL: Aangepaste CSS

en: Custom JS [jQuery, framework7.io]
nl_NL: Aangepaste JS [jQuery, framework7.io]

en: <b>WPMobile.App</b> We've made major improvements on the content render <a target="_blank" style="%s" href="%s">Test now my enhanced app</a>
nl_NL: <b>WPMobile.App</b> We hebben belangrijke verbeteringen aangebracht in de inhoud render <a target="_blank" style="%s" href="%s">Test nu mijn verbeterde app</a>

en: <a href="%s">dismiss</a>
nl_NL: <a href="%1$s">Afbreken</a>

en: News
nl_NL: Nieuws

en: You like this app?
nl_NL: Vind je de app leuk?

en: Take 5 seconds to rate it on the Play Store
nl_NL: Neem 5 seconden de tijd om het te beoordelen in de Play Store

en: Read
nl_NL: Lezen

en: Enable push notifications
nl_NL: Pushmeldingen inschakelen

en: Settings saved
nl_NL: Instellingen zijn opgeslagen

en: Subscriptions
nl_NL: Abonnementen

en: Save
nl_NL: Opslaan

en: Push notification
nl_NL: Push notificatie

en: My app
nl_NL: Mijn App

en: Every 3 Minutes
nl_NL: Elke 3 minuten

en: Allowed on your plan:
nl_NL: Toegestaan op je abonnement:

en: Before the left menu
nl_NL: Voor het linkermenu

en: After the left menu
nl_NL: Na het linkermenu

en: Middle of the navbar
nl_NL: Midden van de navigatiebalk

en: Right of the navbar
nl_NL: Rechts van de navigatiebalk

en: Card content on lists
nl_NL: Kaartinhoud op lijsten

en: App background
nl_NL: App-achtergrond

en: Main content background
nl_NL: Hoofdinhoud achtergrond

en: Status bar background
nl_NL: Achtergrond statusbalk

en: Navigation bar background
nl_NL: De achtergrond van de navigatiebalk

en: Navigation bar icon color
nl_NL: Navigatiebalkpictogramkleur

en: Left menu background
nl_NL: Linker menuachtergrond

en: Left menu item background
nl_NL: Linker menu-item achtergrond

en: Left menu icon color
nl_NL: Kleur van het linkermenupictogram

en: Floating round menu icon color
nl_NL: Zwevende ronde menupictogramkleur

en: Title color
nl_NL: Titel kleur

en: Content text color
nl_NL: Inhoud tekst kleur

en: Links color
nl_NL: Link kleur

en: Badge background
nl_NL: Badge achtergrond

en: List items background
nl_NL: Achtergrond van lijstitems

en: Loading bar color
nl_NL: Kleur van de laadbalk

en: Search bar background
nl_NL: Achtergrond zoekbalk

en: Base text size
nl_NL: Basistekstgrootte

en: Font family
nl_NL: Lettertype

en: %s years ago
nl_NL: %s jaren geleden

en: %s year ago
nl_NL: %s jaar geleden

en: %s months ago
nl_NL: %s maanden geleden

en: %s month ago
nl_NL: %s maand geleden

en: %s days ago
nl_NL: %s dagen geleden

en: %s day ago
nl_NL: %s dag geleden

en: %s hours ago
nl_NL: %s uren geleden

en: %s hour ago
nl_NL: %s uur geleden

en: %s minutes ago
nl_NL: %s minuten geleden

en: %s minute ago
nl_NL: %s minuut geleden

en: %s seconds ago
nl_NL: %s seconden geleden

en: Scan code
nl_NL: Scancode

en: Exit
nl_NL: Afsluiten

en: Register
nl_NL: Registreren

en: Email
nl_NL: E-mail

en: Logout
nl_NL: Uitloggen

en: Cancel
nl_NL: Annuleren

en: Search
nl_NL: Zoeken

en: Timeline
nl_NL: Tijdlijn

en: Chart
nl_NL: Grafiek

en: Installations
nl_NL: Installaties

en: Actions
nl_NL: Acties

en: Hours
nl_NL: Uren

en: Continents
nl_NL: Continenten

en: Country
nl_NL: Land

en: Action
nl_NL: Actie

en: User
nl_NL: Gebruiker

en: Deleted notification
nl_NL: Verwijderde melding

en: install
nl_NL: Installeren

en: notification
nl_NL: notificatie

en: comment
nl_NL: reactie

en: category
nl_NL: categorie

en: recent post
nl_NL: recent bericht

en: form
nl_NL: formulier

en: search
nl_NL: zoek

en: login
nl_NL: inloggen

en: register
nl_NL: registreren

en: App activity
nl_NL: App activiteit

en: By day
nl_NL: Per dag

en: Sorry, this page does not exist.
nl_NL: Sorry, deze pagina bestaat niet.

en: <span class="badge bg-red">0</span> reaction
nl_NL: <span class="badge bg-red">0</span> reacties

en: Comments are closed.
nl_NL: Reacties zijn gesloten.

en: Your reaction
nl_NL: Je reactie

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a reaction.
nl_NL: U moet <a href="%s">ingelogd</a> zijn om een reactie te plaatsen.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
nl_NL: Ingelogd als <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Uitloggen op dit account">Uitloggen?</a>

en: Send my reaction
nl_NL: Reactie plaatsen

[ctx: wpappninja]
en: <span class="badge bg-red">1</span> reaction | <span class="badge bg-wpappninja">%1$s</span> reactions
nl_NL[0]: <span class="badge bg-red">1</span> reactie
nl_NL[1]: <span class="badge bg-red”>%1$s</span> reacties

en: Comment
nl_NL: Reactie

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
nl_NL: Je moet <a href=“%s”>ingelogd zijn</a> om een reactie te geven.

en: WPMobile.App (before content)
nl_NL: WPMobile.App (vóór inhoud)

en: Appears as the sidebar on top of the page
nl_NL: Wordt weergegeven als de zijbalk boven aan de pagina

en: WPMobile.App (after content)
nl_NL: WPMobile.App (na inhoud)

en: Appears as the sidebar on bottom of the page
nl_NL: Wordt weergegeven als de zijbalk onder aan de pagina
