WPMobile.App - en to hi_IN translation catalogue (140 entries)

en: Design
hi_IN: डिजाइन

en: Statistics
hi_IN: आंकड़े

en: Notifications
hi_IN: सूचनाएं

en: QR Code
hi_IN: QR कोड

en: Promote
hi_IN: प्रोमोशन

en: Settings
hi_IN: सेटिंग्स

en: Update
hi_IN: अपडेट करें

en: Theme
hi_IN: थीम

en: at
hi_IN: पर

en: Scheduled
hi_IN: नियत

en: Edit
hi_IN: संपादित करें

en: All
hi_IN: 所有

en: Close
hi_IN: बंद

en: Yes
hi_IN: हाँ

en: No
hi_IN: नहीं

en: Submit
hi_IN: जमा करें

en: Title
hi_IN: शीर्षक

en: Text
hi_IN: टेक्स्ट

en: Link
hi_IN: लिंक

en: Logo
hi_IN: लो़गो

en: Choose an image
hi_IN: कोई छवि चुनेंDisc Image

en: Language
hi_IN: भाषा

en: Schedule
hi_IN: अनुसूची

en: Start date
hi_IN: शुरुआती तरीक

en: End date
hi_IN: समाप्ति तरीक

en: Start date:
hi_IN: प्रारंभ तारीखः

en: End date:
hi_IN: समाप्ति तारीख़

en: Delete
hi_IN: हटाएं

en: Translate
hi_IN: अनुवाद करें

en: Extra
hi_IN: अतिरिक्त

en: Content
hi_IN: विषय-वस्तु

en: Menu
hi_IN: मेन्यू

en: List
hi_IN: सूची

en: Date
hi_IN: दिनांक

en: Author
hi_IN: लेखक

en: Random
hi_IN: रैंडम

en: Days
hi_IN: दिन

en: Hide
hi_IN: छिपाना

en: Show
hi_IN: दिखाना

en: Number
hi_IN: संख्या

en: Features
hi_IN: विशेषता

en: Image
hi_IN: चित्र

en: Date and time
hi_IN: तारीख और समय

en: Lists
hi_IN: सूचियाँ

en: Order
hi_IN: क्रम

en: Comments
hi_IN: टिप्पणि

en: Relevance
hi_IN: प्रासंगिकता

en: iOS
hi_IN: आइओऍस

en: Certificate
hi_IN: प्रमाण पत्र

en: Valid until
hi_IN: तगर मान्य

en: Expired
hi_IN: मियाद ख़त्म

en: Missing
hi_IN: लुप्त

en: Android
hi_IN: एंड्रॉयड

en: General
hi_IN: सामान्य

en: unlimited
hi_IN: Seconds (suffix)

en: Support
hi_IN: मदद

en: Downloads:
hi_IN: डाउनलोड:

en: BUY
hi_IN: खरीद

en: Advertising
hi_IN: विज्ञापन

en: Dashboard
hi_IN: डैशबोर्ड

en: Validate
hi_IN: वैध करें

en: Plugins
hi_IN: प्लग-इनां

en: DEBUG
hi_IN: दोषमुक्त करें

en: Homepage
hi_IN: होम पेज

en: Privacy policy
hi_IN: गोपनीयता नीति

en: Category:
hi_IN: कैटेगरी:

en: Keywords:
hi_IN: कुंजी शब्द:

en: Primary color
hi_IN: प्राथमिक रंग

en: Welcome
hi_IN: स्वागत है

en: Languages
hi_IN: भाषाएँ

en: Manual
hi_IN: हाथों से

en: API Key
hi_IN: एपीआई कुंजी

en: Url
hi_IN: यूनिफ़ॉर्म रिसोर्स लोकेटर

en: FREE
hi_IN: नि:शुल्‍क

en: Package
hi_IN: पैकेज

en: Display type
hi_IN: प्रदर्शन का प्रकार

en: Optimal
hi_IN: yatayat

en: Custom CSS
hi_IN: कस्टम CSS

en: Remove
hi_IN: हटाना

en: Links
hi_IN: लिंकस

en: Default view
hi_IN: डिफाल्ट द्रिश्श

en: Level
hi_IN: लेवल

en: Administrator
hi_IN: प्रशासक

en: Editor
hi_IN: संपादक

en: Reset
hi_IN: पुनः सेट करें

en: OK
hi_IN: ठीक है

en: Empty
hi_IN: रिक्‍त

en: Import
hi_IN: आयात करें

en: Content type
hi_IN: विषय प्रकार

en: Posts
hi_IN: पोस्टां

en: Tags
hi_IN: टैग्स

en: Hello!
hi_IN: नमस्कार!

en: Name
hi_IN: नाम

en: Add link
hi_IN: लिंक जोड़ो

en: Previous
hi_IN: पिछला

en: Next
hi_IN: अगला

en: days
hi_IN: दिन

en: results
hi_IN: परिणाम

en: How many days?
hi_IN: कितने दिन?

en: Hybrid
hi_IN: हाइब्रिड

en: Old
hi_IN: पुराना

en: Colors
hi_IN: रंग

en: News
hi_IN: समाचार

en: Read
hi_IN: पढना

en: Subscriptions
hi_IN: सदस्यता

en: Save
hi_IN: सेव करें

en: Toolbar
hi_IN: उपकरण पट्टी

en: Background
hi_IN: पृष्ठभूमि

en: Title color
hi_IN: शीर्शक रंग

en: Links color
hi_IN: लिंक रंग

en: Font family
hi_IN: फ़ॉन्ट परिवार

en: Exit
hi_IN: निकास

en: Timeline
hi_IN: टाइमलाइन

en: Chart
hi_IN: लेखाचित्र

en: Actions
hi_IN: कार्रवाइयाँ

en: Users
hi_IN: उपयोगकर्ता

en: Hours
hi_IN: घंटे

en: Continents
hi_IN: महाद्वीप

en: Country
hi_IN: देश

en: Action
hi_IN: कार्रवाई

en: Push
hi_IN: दबाएँ

en: Open
hi_IN: खुला

en: User
hi_IN: उपयोगकर्ता

en: Platform
hi_IN: प्लेटफार्म

en: Hour
hi_IN: घंटा

en: Continent
hi_IN: महाद्वीप

en: install
hi_IN: इंस्टाल  करो

en: notification
hi_IN: अधिसूचना

en: comment
hi_IN: टिप्पणी

en: form
hi_IN: प्रपत्र

en: search
hi_IN: ढूंढें

en: Comments are closed.
hi_IN: टिप्पणियाँ बंद कर दी गयी है।

en: Email
hi_IN: ईमेल

en: Website
hi_IN: वेबसाइट

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
hi_IN: लाग इन किया हुआ है  <a href="%1$s">%2$s</a>. से <a href="%3$s" title="इस अकाउंट से लाग आउट करें ! ">लाग आउट करें ?</a>

en: Search
hi_IN: खोजें

en: Cancel
hi_IN: कैंसिल करें

en: Share
hi_IN: साझा

en: My home
hi_IN: मेरा होम

en: Comment
hi_IN: टिपण्णी
