WP Support Plus Responsive Ticket System - en to tr translation catalogue (331 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: Private
tr: Özel

en: Filter Name
tr: Filitre Adı

en: Save Current Filter
tr: Geçerli Filitreyi Kaydet

en: To
tr: a/e

en: From
tr: dan

en: Search...
tr: Ara...

en: Saved Filters
tr: Filitreler Kayıt Edildi

en: Apply Filters
tr: Filitreleri uygula

en: Sorry, you do not have permission to view this ticket. <a href="%s" class="alert-link">Click here</a> for ticket list.
tr: Üzgünüz,Bu filitreyi görme yetkiniz yok.Ticket listesi için<a href="%s" class="alert-link"> burayı </a>tıklayın

en: Unauthorized access!
tr: Yetkisiz giriş!

en: Are you sure to add this note?
tr: Bu notu silmeye eminmisiniz?

en: Are you sure to post this reply?
tr: Bu mesajı cevaplamaya eminmisiniz?

en: Please Confirm
tr: Lütfen Doğrulayınız

en: Ticket Fields
tr: Ticket Alanları

en: Agent Only Fields
tr: Sadece Ekip Alanları

en: Assigned Agents
tr: Atanan personeller

en: Ticket Status
tr: Ticket Durumu

en: Open in Browser
tr: Tarayıcıda aç

en: Visible to support staff only!
tr: Sadece destek personeli görebilir!

en: Private Note:
tr: Özel Not:

en: Attachments
tr: Ekler

en: Delete this thread
tr: Bu konuyu sil:

en: Edit this thread
tr: Bu konuyu düzenle:

en: Submit Note
tr: Notu Kaydet

en: Submit Reply
tr: Cevabı kaydet

en: BCC (Comma separated list)
tr: BCC (Bilgi)

en: Add Private Note
tr: Özel Not Ekle

en: Post Reply
tr: Cevapla

en: Click Here
tr: Buraya tıklayın

en: Ticket
tr: Bilet

en: Bank to tickets
tr: Bilete bank

en: Dashboard
tr: Panel

en: Total
tr: Toplam

en: View Ticket
tr: Ticket Gör

en: No Description
tr: Açıklama Yok

en: No Subject
tr: Konu Yok

en: Reset Form
tr: Formu sıfırla

en: Submit Ticket
tr: Ticket kaydet

en: Create Ticket As
tr: Ticket oluştur

en: Create New Ticket
tr: Yeni ticket oluştur

en: Uploading...
tr: Yükleniyor...

en: Only '.jpeg','.jpg', '.png', '.gif', '.bmp' formats are allowed.
tr: Sadece '.jpeg','.jpg', '.png', '.gif', '.bmp' formatlara izin verilir.

en: File Size limit exceeded! Allowed limit:
tr: Dosya boyutu aşıldı! İzin verilen limit:

en: Name or Email not given!
tr: İsim ve Email verilmedi!

en: Please choose registered user!
tr: Lütfen, Kayıtlı kullanıcı seç

en: Note can not be empty!
tr: Boş Bırakılamaz!

en: Reply can not be empty!
tr: Boş olarak yanıtlayamazsınız!

en: View Less ...
tr: Daha az gör...

en: View More ...
tr: Daha çok gör...

en: WARNING: Anyone having your email address can access your guest tickets. Please avoid sharing any sensitive data.
tr: UYARI: Misafir girişi yaparak girdiğiniz ticketları,e-mail adresinizi bilenler görebilir.Lütfen hassas bilgiler paylaşmayınız.

en: You do not have permission to delete public filter!
tr: Silmeye izniniz bulunmuyor!

en: Default filter can not be deleted!
tr: Varsayılan filitre silinemez!

en: Please enter filter name!
tr: Lütfen,filitre ismi giriniz!

en: Are you sure?
tr: Eminmisiniz?

en: Incorrect URL!
tr: Yanlış URL!

en: Incorrect Email Address!
tr: Yanlış E-Mail Adres!

en: Required field should not be empty!
tr: Gerekli alanları boş bırakamazsınız!

en: '.exe', '.php' files are not allowed!
tr: '.exe', '.php' dosyalarına izin verilmez!

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyin...

en: Login
tr: Giriş

en: Sign out
tr: Çıkış

en: Your Email
tr: E-Mail Adresiniz

en: Your Name
tr: İsminiz

en: Guest sign in
tr: Konuk oturum açma

en: OR
tr: VEYA

en: Sign in
tr: Giriş

en: Remember me
tr: Beni Hatırla

en: Password
tr: Parola

en: Username or email
tr: Kullanıcı Adı veya Email

en: Please sign in
tr: Lütfen giriş yapın

en: Sign Up
tr: Giriş

en: Sign In
tr: Giriş

en: Sign Out
tr: Çıkış

en: Back to website
tr: Siteye Dön

en: On %1$s, %2$s wrote:
tr: %1$s üzerinde,%2$s yazdı:

en: Attachments:
tr: Ekli dosyalar:

en: Tickets
tr: Ticketlar

en: Agent Created
tr: Personel oluşturuldu

en: Date Updated
tr: Tarih Güncellendi

en: Date Created
tr: Tarih oluşturuldu

en: Assigned Agent
tr: Yetkili Personel

en: Raised By
tr: Tarafından yükseltildi

en: Description
tr: Açıklama

en: Subject
tr: Konu

en: Delete Custom Field
tr: Özel Alanı Sil

en: Edit Custom Field
tr: Özel Alanı Düzenle

en: Attachment
tr: Ek Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Textarea
tr: Text alanı

en: Radio Button
tr: Radio Butonu

en: Text Field
tr: Text Alanı

en: Delete Priority
tr: Önceliği Sil

en: Edit Priority
tr: Önceliği Düzenle

en: Delete Status
tr: Durumu Sil

en: Edit Status
tr: Durum Düzenle

en: Delete Category
tr: Kategoriyi Sil

en: Edit Category
tr: Kategoriyi Düzenle

en: Success!
tr: Başarılı!

en: This email address already registered as user. Please sign in above!
tr: Bu mail adresi kayıtlı.

en: <strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Pages
tr: <strong>%d</strong> nın <strong>%d</strong> Sayfaları

en: No Tickets found!
tr: Ticketlar bulunmadı!

en: <strong>%d</strong> Tickets
tr: <strong>%d</strong> Ticketlar

en: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Tickets
tr: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> nın<strong>%d</strong> Ticketları

en: Delete
tr: Sil

en: Assign Agent
tr: Atanmış Personel

en: Change Status
tr: Durumu değiştir

en: Filter not found!
tr: Bulunamadı!

en: None
tr: Yok

en: No Ticket fields
tr: Bilet alanı yok

en: Change Ticket Fields
tr: Biletin alanını değiştir

en: Edit Thread
tr: Konuyu düzenle

en: Edit Subject
tr: Konu düzenle

en: Are you sure to delete this ticket?
tr: Bu ticketı silmeye eminmisiniz?

en: Delete Ticket
tr: Ticket sil

en: Are you sure to delete this thread?
tr: Bu konuyu silmeye eminmisiniz?

en: Delete Thread
tr: Konuyu Sil

en: Are you sure to delete these tickets?
tr: Bu ticketları silmeye eminmisiniz?

en: Delete Tickets
tr: Ticketları sil

en: Confirm
tr: Onayla

en: Are you sure to close ticket?
tr: Ticketı kapatmaya eminmisiniz?

en: Close Ticket
tr: Ticket kapat

en: Clone Ticket
tr: Kopya Ticket

en: Guest Email
tr: Misafir E-Mail

en: Guest Name
tr: Misafir İsim

en: Search user ...
tr: Kullanıcı ara...

en: Choose User
tr: Kullanıcı Seç

en: Guest
tr: Misafir

en: Registered User
tr: Kayıtlı kullanıcı

en: User Type
tr: Kullanıcı Tipi

en: Change Raised By
tr: İle değişitirildi

en: Priority
tr: Öncelik

en: Category
tr: Kategori

en: Change Ticket Status
tr: Ticket durumu değiştir

en: Search agent ...
tr: Personel ara...

en: Change Assigned Agent
tr: Yetkili personeli değiştir

en: No Agent Only fields
tr: Personelsiz sadece alanlar

en: Change Agent Fields
tr: Personelin alanını değiştir

en: Attach Files
tr: Ekli dosyalar

en: done
tr: tamam

en: Error: file size exceeded allowed limit!
tr: Hata: Dosya boyutu limiti aşıyor!

en: Error: file format not supported!
tr: Hata: dosya formatı desteklenmiyor!

en: Error saving order!
tr: Kayıtta hata!

en: Order saved successfully!
tr: Kayıt başarılı!

en: Are you sure to delete this status?
tr: Bu durumu silmeye eminmisiniz?

en: Are you sure to delete this priority?
tr: Bu önceliği silmeye eminmisiniz?

en: Are you sure to delete this menu?
tr: Bu menüyü silmeye eminmisiniz?

en: Please note, this will delete all data associated with this custom field and can not be undone!
tr: Lütfen dikkat, Tüm bilgiler silinecektir bu alanla birlikte!

en: Are you sure to delete this custom field?
tr: Bu alanı silmeye eminmisiniz?

en: Are you sure to delete this category?
tr: Bu kategoriyi silmeye eminmisiniz?

en: Are you sure to delete this agent?
tr: Bu personeli silmeye eminmisiniz?

en: Please enter status name!
tr: Lütfen durum ismi giriniz!

en: Status Name
tr: Durum ismi

en: Please choose color!
tr: Lütfen renk seçiniz!

en: Please enter priority name!
tr: Lütfen öncelik ismi giriniz!

en: Choose Color
tr: Renk seç

en: Priority Name
tr: Öncelik ismi

en: Please insert Field Options!
tr: Lütfen alan seçenekleri ekleyin!

en: Please choose Field Type!
tr: Alan tipi seçiniz!

en: Please enter Field Label!
tr: Lütfen alan etiketi ekleyin!

en: If category is set, custom field will only visible when one of the selected category is choosen in create ticket form. If you want to show this all the time, please leave this empty. Use Ctrl+Click for select OR unselect value.
tr: Kategori ayarlanırsa,özel alan sadece seçili kategoriden bir ticket oluşturulursa görülür.Bunu her zaman göstermek isterseniz, lütfen bunu boş bırakın.
    Seçmek için Ctrl + Tuşunu kullanın veya değeri kaldırın.

en: Assign Categories (optional)
tr: Personel Kategorileri (opsiyonel)

en: Required field to ticket form. If set Yes, user must have to fill or submit value for this field
tr: Ticket formuna zorunlu alan.Evet olarak ayarlanırsa, kullanıcının bu alan için değer girmesi veya göndermesi gerekir

en: Agent Only fields not available for ticket form. These can be edited by agents for their internal use.
tr: Personel ticket formu alanını kullanamaz.Personel iç kullanımda düzenleyebilirler.

en: Please make sure you enter one option per line
tr: Her satıra bir seçenek girdiğinize emin olunuz

en: Enter Field Options
tr: Alan seçenekleri gir

en: Choose Field Type
tr: Alan tipi seç

en: Field Label
tr: Alan etiketi

en: Please enter category name!
tr: Lütfen,Kategori ismi girin!

en: Search Supervisors...
tr: Müdür ara...

en: Supervisor (Optional)
tr: Müdür (opsiyonel)

en: Category Name
tr: Kategori ismi

en: Please select an Agent!
tr: Personel seçiniz!

en: Submit
tr: Kaydet

en: Search Agents...
tr: Personel ara...

en: Select Agent
tr: Personel seçimi

en: No user found!
tr: Kullanıcı bulunamadı!

en: No results found!
tr: Sonuç yok!

en: Default Filters
tr: Varsayılan filitreler

en: List Settings
tr: Ayarlar listesi

en: Agent Filter
tr: Personel filitresi

en: Customer Filter
tr: Müşteri filitresi

en: Ticket List Settings
tr: Ticket listesi ayarları

en: Number of Tickets shown per page for agent view.
tr: Personelin her sayfada görebileceği ticket sayısı

en: Tickets are loaded on selected order for agent view by default. If agent apply manual filter, this setting will not take effect.
tr: Ticketlar personel için varsayılan şekilde yüklenir.Eğer personel manuel filitre ederse bu ayar geçerli olmaz.

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for agent view. If agent use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
tr: Seçilen durumlar gizlenecektir eğer hiçbir filitre personel için aktif değil ise.Eğer personel durum filitresini manuel kullanırsa, bu ayar geçerli olmayacak ve ticketlar her müşterinin seçimine göre filitre edilecektir.

en: Agent View
tr: Personel Görüntüle

en: Number of Tickets shown per page for customer view.
tr: Müşterinin her sayfada görebileceği ticket sayısı

en: Number of Tickets
tr: Ticket numarası

en: Tickets are loaded on selected order for customer view by default. If customer apply manual filter, this setting will not take effect.
tr: Ticketlar müşterinin varsayılan görüşüne göre seçildiği gibi sıralanıp yüklenecektir.Eğer müşteri manuel filitre uygularsa, bu ayar geçerli olmayacaktır.

en: Order By
tr: Tarafından düzenlenmiş

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for customer view. If customer use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
tr: Seçilen durumlar gizlenecektir eğer filitre aktif değilse müşterinin görüşü için.Eğer müşteri ticket durum liste filitresini manuel kullanırsa, bu ayar geçerli olmayacak ve ticketlar her müşterinin seçimine göre filitre edilecektir.

en: Hide Selected Statuses
tr: Seçiilen durumları gizle

en: Customer View
tr: Müşteri görüntüle

en: Manage Form
tr: Formu yönet

en: Please Wait ...
tr: Lütfen Bekleyin...

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Full Width
tr: Full Genişlik

en: Status
tr: Durum

en: Create New Ticket Form
tr: Yeni Ticket Formu Oluştur

en: No Custom Fields found!
tr: Özel alan bulunmadı!

en: Assigned Categories
tr: Atanmış kategoriler

en: Required
tr: Gerekli

en: Agent Only
tr: Sadece Personel

en: Type
tr: Tip

en: Add New Custom Field
tr: Yeni özel alan ekle

en: Custom Fields
tr: Özel alanlar

en: URL of the ticket.
tr: Ticket ın URL'si

en: Name of user doing current activity.
tr: Mevcut etkinlik yapan kullanıcının adı.

en: History of communication in ticket.
tr: Ticketın iletişimin tarihi

en: Last reply description.
tr: Son cevap açıklaması

en: Email of user posted last reply.
tr: Kullanıcının son yanıtının emaili.

en: Name of user posted last reply.
tr: Kullanıcının son yanıtının ismi.

en: Name(s) of agent assigned to ticket.
tr: Ticketa atanan personelin ismi(leri)

en: Name of the agent who have created ticket on behalf of user. Empty if ticket created by user himself.
tr: Kullanıcı adına ticket oluşturan personel ismi.Eğer ticket kullanıcı tarafından oluşturulmuşsa boşaltılmalıdır.

en: Ticket create time
tr: Ticket oluşturma zamanı

en: Email of ticket creator
tr: Ticket oluşturucunun emaili

en: Name of ticket creator
tr: Ticket oluşturucunun ismi

en: Ticket Priority
tr: Ticket önceliği

en: Ticket Category
tr: Ticket Kategorisi

en: Ticket status
tr: Ticket durumu

en: Ticket description given while creating ticket
tr: Ticket oluşturulurken girilen ticket açıklaması

en: Ticket Subject
tr: Ticket Konusu

en: Template Tags
tr: Şablon Tags

en: Thank You Page after create ticket
tr: Ticket oluşturulduktan sonraki teşekkür sayfası

en: Add New Support Page Menu
tr: Yeni destek sayfa menüsü ekle

en: Delete Support Menu
tr: Destek menüsünü sil

en: Add New Status
tr: Yeni durum ekle

en: Color
tr: Renk

en: Add New Priority
tr: Yeni öncelik ekle

en: Support Page Menu
tr: Destek sayfası menüsü

en: Thank you page
tr: Teşekkürler sayfası

en: Priorities
tr: Öncelikler

en: Statuses
tr: Durumlar

en: If you set SRN, [Ticket #123456] will become [Ticket SRN123456] whereever applicable. Please don't leave blank.
tr: Eğer SRN ayaralarsanız [Ticket #123456], [Ticket SRN123456] şeklinde uygulanacaktır.Lütfen boş bırakmayınız.

en: Allow Support Staff to read all ticket
tr: Tüm Ticketları okuma izni tüm personel için

en: Allow Guest Ticket
tr: Misafir Ticketa izin ver

en: Attachment Max Size(MB)
tr: Dosya eki Max Siz(MB)

en: This format will be applicable for custom date fields for Support Plus
tr: Bu format Support Plus için özel tarih alanları geçerli olacak

en: Custom Date Format
tr: Özel tarih formatı

en: This format will be applicable for default date fields for Support Plus
tr: Bu format Support Plus için varsayılan tarih alanları geçerli olacak

en: System Date Format
tr: Sistem tarih formatı

en: This format will be applicable for input date fields (datepicker) for WP Support Plus
tr: Bu format Support Plus için girilen tarih alanları geçerli olacak

en: Calender Date Format
tr: Takvim tarih formatı

en: Bottom
tr: Alt

en: Top
tr: Üst

en: Reply Form Position
tr: Konumdan yanıtla

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when support agent reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
tr: Adından da anlaşılacağı gibi,personel ticketı cevapladığında bu ayar ticket durumunu değişitirecektir.Ticketın durumunu geçerli durum değiştirmeyecektir.

en: Ticket Status after Agent Reply
tr: Personel cevabı ticket durumu

en: This is applicable for Ticket id being created for new ticket.
tr: Yeni bilet için oluşturulmuş geçerli olan ticket idsidir 
    
    Bu, yeni bilet için oluşturulmuş olan Bilet kimliği için geçerlidir.

en: Random
tr: Rasgele

en: Sequential
tr: Ardışık

en: If enabled, it will show Close Ticket button to open ticket view for customer. This button will change ticket status to selected status.
tr: Etkinleştirilirse, müşteri kapalı olan ticketi açabilecektir.Bu buton ticketın seçilmiş durumunu değiştirecektir.

en: Allow Customer to Close Ticket
tr: Müşterinin ticket kapatmasına izin ver

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when ticket creator reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
tr: Adından da anlaşılacağı gibi, bu ticketı oluşturan kişi yanıt verdiğinde seçilmiş olan ticket durumu değişecektir.Ticketın durumunu geçerli durum değiştirmeyecektir.

en: Status List
tr: Durum listesi

en: Current Status
tr: Şimdiki durum

en: Ticket Status after Customer Reply
tr: Müşteri cevabı sonrası ticket durumları

en: This priority will be default priority for new ticket.
tr: Bu öncelik varsayılan öncelik olacaktır yeni ticket için.

en: Default Ticket Priority
tr: Varsayılan Ticket Önceliği

en: This status will be default status for new ticket.
tr: Yeni ticket için varsayılan bu durum olacak.

en: Default Ticket Status
tr: Varsayılan ticket durumları

en: This category will be default category for new ticket. If category is not present in ticket form or ticket created via email piping, this category will be used as new ticket category.
tr: Bu kategori, yeni ticket için varsayılan kategori olacaktır.
    Kategori,ticket formunda yoksa veya ticket mail ile gönderildiyse,bu kategori yeni ticket kategorisi olarak kullanılacaktır.

en: Default Category
tr: Varsayılan kategori

en: Open support page in new window?
tr: Destek sayfası yeni sayfada açılsın mı?

en: This page will be used as helpdesk page on front-end. All users ( customer, agent, supervisor, administrator ) will able to access helpdesk on same page depending on their role. Please note, this page will not use your theme. That means your other frontend features like header, footer, sidebars, menus etc. will not be applicable to this page. It will have button to go back to your homepage. It does not require to have any shortcode, just go to your pages and create new page without description.
tr: Bu sayfa, ön uçta yardım masası sayfası olarak kullanılacaktır. Tüm kullanıcılar (müşteri, aracı, yönetici, yönetici) rollerine bağlı olarak aynı sayfada yardım masasına erişebilecek. Unutmayın, bu sayfa temanızı kullanmaz. Bu, başlık, altbilgi, yan çubuklar, menüler vb. Gibi diğer ön uç özelliklerinin bu sayfaya uygulanmayacağı anlamına gelir. Ana sayfanıza geri dönmek için düğmeye sahip olacak. Herhangi bir kısa koda ihtiyaç duymaz, sadece sayfalarınıza gidin ve açıklama olmadan yeni sayfa oluşturun.

en: Support Page
tr: Destek sayfası

en: Choose Logo
tr: Logo seç

en: Footer Text
tr: Footer text

en: Cheating huh?
tr: Hile mi yapıyorsun?

en: Cancel
tr: İptal

en: Menu URL
tr: Menü URL

en: Menu Icon
tr: Meni icon

en: Add New Menu Slider
tr: Yeni menü slider ekle

en: Delete Custom Menu
tr: Müşteri menüsünü sil

en: Title
tr: Başlık

en: Custom Menu Slider
tr: Müşteri menü slider

en: Upload Logo
tr: Logo upload

en: If enabled, it will show Support Button on front-end website. When visitor click this button, it will open Support Page selected above in new tab.
tr: Etkinleştirirseniz,destek butonu web-sitenizin ön sayfasında gösterilecek.Ziyaretçi butonu tıkladığında, destek sayfası yeni tabda açılacak.

en: Show Support Button
tr: Desteği altta göster

en: Support Button
tr: Destek butonu

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Save Order
tr: Kaydet

en: Action
tr: Eylem

en: Supervisor(s)
tr: Müdür(ler)

en: Order
tr: Emir

en: Add New Category
tr: Yeni kategori ekle

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Statuses to Show
tr: Durumları göster

en: Dismiss this notice
tr: Bu uyarıyı kapat

en: Settings updated
tr: Ayarlar update edildi

en: Dashbord
tr: gösterge paneli

en: Ticket List
tr: Ticket listesi

en: Ticket Form
tr: Ticket Formu

en: General
tr: Genel

en: WP Support Plus Settings
tr: WP Support Plus Ayarları

en: Search
tr: Ara

en: Reset Filter
tr: Filitreleri sıfırla

en: Apply
tr: Uygula

en: All
tr: Hepsi

en: Add New
tr: Yeni ekle

en: Add New Agent
tr: Yeni personel ekle

en: Agents
tr: Personeller

en: If set yes, supervisor will able to change raised by of tickets of assigned categories.
tr: Eğer bu ayara evet derseniz,müdür belirlenmiş kategorilerin altındaki ticketları değiştirebilir

en: If set yes, supervisor will able to delete tickets of assigned categories
tr: Eğer bu ayara evet derseniz,müdür belirlenmiş kategorilerin altındaki ticketları silebilir

en: If set yes, an agent will able to view all tickets of categories assigned to him but do not have permission to reply or modify in tickets not assigned to him. This is important to have this permission because sometimes an agent will need to refer other tickets not assigned to him.
tr: Evet ayarlanırsa, bir temsilci kendisine atanan kategorilerin tüm bilgisini görüntüleyebilir, kendisine atanmamış olan biletleri cevaplama ya da değiştirme iznine sahip olmayacaktır. Bu iznin bulunması önemlidir, çünkü bazen bir temsilcinin ona atanmamış diğer biletleri yönlendirmesi gerekir.

en: Allow Read Only Not Assigned Tickets
tr: Okunur Sadece Atanmamış Biletlere İzin Ver

en: If set yes, an agent will able to change raised by of ticket assigned to him.
tr: Eğer bu ayara evet derseniz,personel atandığı ticketi değiştirebilir.

en: Allow Change Raised By
tr: Değiştirmeye izin ver

en: If set yes, an agent will able to delete ticket assigned to him.
tr: Eğer bu ayara evet derseniz,personel atandığı ticketi silebilir.

en: Allow Delete Ticket
tr: Ticket silmeye izin ver

en: If set yes, an agent will able to assign ticket assigned to him to some other agent who is assigned to ticket category.
tr: Eğer bu ayara evet derseniz,personel diğer personellerin baktığı ticket kategorilerindeki ticketları atayabilir.

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: Allow Assign Ticket
tr: Ticket atamaya izin

en: Delete Agent
tr: Personel Sil

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Supervisor
tr: Müdür

en: Agent
tr: Personel

en: Role
tr: rol

en: Name
tr: İsim

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Agents & Supervisors
tr: Personel & Müdürler

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Save Changes
tr: Değişikliği kaydet

en: Licenses
tr: Lisanslar

en: Error
tr: Hata

en: You do not have permission to install plugin updates
tr: Eklentiyi güncelleştirmeye izniniz yok

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
tr: %1$s nın kullanılabilir yeni versiyonu vardır.%2$s versiyonu görün %3$s detayları%4$s veya %5$sgüncelle şimdi%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
tr: %1$s nun kullanılabilir yeni versiyonu. %2$sversiyonu gör %3$s detaylar%4$s.
