WP-Polls 2.31 - en to sv translation catalogue (304 entries)

en: &laquo; First
sv: &laquo; Första

en: 1 Answer
sv: 1 svar

en: <a href="%s">Click Here</a> To Finish The Uninstallation And WP-Polls Will Be Deactivated Automatically.
sv: <a href="%s">Klicka här</a> för att slutföra avinstallationen och WP-Polls avaktiveras automatiskt.

en: Action
sv: Åtgärd

en: Add Answer
sv: Lägg till svar

en: Add Poll
sv: Lägg till enkät

en: All Logs For '%s' Has Been Deleted.
sv: Alla loggar för "%s" har tagits bort.

en: All Polls Logs Have Been Deleted.
sv: Alla enkätloggar har tagits bort.

en: Allow To Vote
sv: Tillåt omröstning

en: Allow To Vote Option
sv: Tillåt omröstning Alternativ

en: Allowed Variables:
sv: Tillåtna variabler:

en: Allows Users To Select More Than One Answer?
sv: Tillåt användare att välja mer än en svar?

en: Alphabetical Order
sv: Alfabetisk ordning

en: An Error Has Occured While Deleting All Logs For '%s'
sv: Ett fel har uppstått vid radering av alla loggar för '%s'

en: An Error Has Occured While Deleting All Polls Logs.
sv: Ett fel har uppstått vid radering av alla enkätloggar.

en: An error has occurred when processing your poll.
sv: Ett fel har uppstått vid behandling av din enkät.

en: Answer
sv: Svar

en: Answer %s
sv: Svar %s

en: Answer No.
sv: Svar: Nej

en: Answer Text
sv: Svarstext

en: Are You Sure You Want To Delete All Polls Logs?
sv: Är du säker på att du vill ta bort alla enkätloggar?

en: Are You Sure You Want To Delete Logs For This Poll Only?
sv: Är du säker på att du vill ta bort loggar för endast denna enkät?

en: Ascending
sv: Stigande

en: Bad
sv: Dålig

en: Can Be Improved
sv: Kan förbättras

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Clear Filter
sv: Rensa filter

en: Close Poll
sv: Stäng enkät

en: Closed
sv: Stängd

en: Closed And Opened Polls
sv: Stängda och öppnade enkäter

en: Closed Polls Only
sv: Endast stängda enkäter

en: Comment Authors
sv: Kommentarförfattare

en: Cookie And Log Expiry Option
sv: Cookie och loggningstid Alternativ

en: Current Active Poll
sv: Gällande aktiva enkät

en: Current Active Poll Option
sv: Gällande aktiva enkät Alternativ

en: Date
sv: Datum

en: Deactivating WP-Polls plugin does not remove any data that may have been created, such as the poll data and the poll's voting logs. To completely remove this plugin, you can uninstall it here.
sv: Avaktivering av WP-Polls tar inte bort alla uppgifter som kan ha skapats, såsom enkätsvar och enkätloggar. För att helt ta bort denna plugin, kan du avinstallera den här.

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete All Logs
sv: Ta bort alla Loggar

en: Delete Logs For This Poll Only
sv: Radera loggar endast för denna enkät

en: Delete Poll
sv: Radera enkät

en: Delete Poll Answer
sv: Radera enkätsvar

en: Delete Poll Logs
sv: Radera enkätloggar

en: Descending
sv: Fallande

en: Display "checkbox" or "radio" input types depending on the poll type
sv: Visa "checkbox" eller "radio" inmatningstyper beroende på enkättyp

en: Display All Users That Voted For
sv: Visa alla användare som röstat för

en: Display Disabled Poll's Voting Form
sv: Visa inaktiv enkäts omröstningsformulär

en: Display Latest Poll
sv: Visa senaste enkät

en: Display Multiple Polls
sv: Visa flera enkäter

en: Display Poll Archive Link Below Poll?
sv: Visa länken till enkätarkiv nedanför enkät?

en: Display Poll's Results
sv: Visa enkätens resultat

en: Display Polls Archive Link Below Poll?
sv: Visa länken för enkätarkiv nedanför enkäten?

en: Display Random Poll
sv: Visa slumpvis enkät

en: Display Users That Voted For
sv: Visa användare som röstat för

en: Display What This User Has Voted
sv: Visa vad användaren har röstat

en: Display the number of people who voted for the poll NOT the total votes of the poll
sv: Visa antal människor som röstade i enkäten inte det totala antalet röster i enkäten

en: Display the poll archive URL
sv: Visa enkätarkivets URL

en: Display the poll's ID
sv: Visa enkätens ID

en: Display the poll's answer
sv: Visa enkätsvar

en: Display the poll's answer ID
sv: Visa enkätens svar ID

en: Display the poll's answer image width
sv: Visa bredden på enkätens svarsbild

en: Display the poll's answer percentage
sv: Visa enkätens svar i procent

en: Display the poll's answer percentage for the least voted answer
sv: Visa enkätens svarsprocent för det minst framröstade svaret

en: Display the poll's answer percentage for the most voted answer
sv: Visa enkätens svarsprocent för det mest framröstade svaret

en: Display the poll's answer votes
sv: Visa enkätens avgivna röster

en: Display the poll's answer votes for the least voted answer
sv: Visa enkätens avgivna röster för minst framröstat svar

en: Display the poll's answer votes for the most voted answer
sv: Visa enkätens avgivna röster för det mest framröstade svaret

en: Display the poll's answer without HTML formatting.
sv: Visa enkätens svar utan HTML-formatering.

en: Display the poll's end date/time
sv: Visa enkätens slutdatum/tid

en: Display the poll's least voted answer
sv: Visa enkätens minst framröstade svar

en: Display the poll's most voted answer
sv: Visa enkätens mest framröstade svar

en: Display the poll's question
sv: Visa enkätens fråga

en: Display the poll's start date/time
sv: Visa enkätens startdatum/tid

en: Display the poll's total votes NOT the number of people who voted for the poll
sv: Visa enkätens totala antalet röster inte antalet människor som röstat på enkäten

en: Display the the maximum number of answers the user can choose if the poll supports multiple answers
sv: Visa det maximala antalet svar användaren kan välja om enkäten stöder flera svar

en: Displayed After Each Poll In The Poll Archive
sv: Visas efter varje enkät i enkätarkiv

en: Displayed After Paging In The Poll Archive
sv: Visas efter sidbyte i enkätarkiv

en: Displayed Before Each Poll In The Poll Archive
sv: Visas före varje enkät i enkätarkivet

en: Displayed Before Paging In The Poll Archive
sv: Visas före sidbyte i enkätarkiv

en: Displayed When An Error Has Occured While Processing The Poll
sv: Visas när ett fel har uppstått vid bearbetning av enkät

en: Displayed When The Poll Is Disabled
sv: Visas när enkät är inaktiverad

en: Displayed When The User HAS NOT Voted
sv: Visas när användaren INTE har röstat

en: Displayed When The User HAS Voted
sv: Visas när användaren HAR röstat

en: Displayed:
sv: Visad:

en: Displays URL to poll's result
sv: Visar URL till enkätens resultat

en: Do NOT Display Poll (Disable)
sv: Visa inte enkät (Avaktivera)

en: Do NOT Expire This Poll
sv: Sätt inget slutdatum för denna enkät

en: Do Not Display Poll In Post/Sidebar
sv: Visa inte enkät i Inlägg/Sidomenyn

en: Do Not Log
sv: Inte logga

en: Do you really want to uninstall WP-Polls?
sv: Vill du verkligen avinstallera WP-Polls?

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit Poll
sv: Redigera enkät

en: Edit Start Date/Time
sv: Redigera Startdatum/tid

en: End Date/Time
sv: Slutdatum/tid

en: End Date:
sv: Slutdatum:

en: Enter Poll ID
sv: Ange enkät ID

en: Error Closing Poll '%s'
sv: Fel vid avslut av enkät '%s'

en: Error In Adding Poll '%s'.
sv: Fel vid tillägg av enkät '%s'.

en: Error In Adding Poll's Answer '%s'.
sv: Fel vid tillägg av enkätsvar '%s'.

en: Error In Deleting Poll '%s' Question
sv: Fel vid borttag av fråga i enkät '%s'

en: Error In Deleting Poll Answer '%s'.
sv: Fel vid radering av enkätsvar '%s'.

en: Error Opening Poll '%s'
sv: Fel vid öppning av enkät '%s'

en: Error deleting Setting Key '%s'.
sv: Kunde inte radera inställning '%s'.

en: Error: Poll ID must be numeric
sv: Fel: enkät ID måste vara numeriska

en: Exact Order
sv: Exakt ordning

en: Exactly
sv: Exakt

en: Expiry Time For Cookie And Log:
sv: Giltighetstid för Cookie och logg:

en: Filter Poll's Logs
sv: Filtrera enkätens loggar

en: Future
sv: Kommande

en: Good
sv: Bra

en: Guest
sv: Gäst

en: Guests
sv: Gäster

en: Guests Only
sv: Gäster endast

en: Guests will automatically be excluded
sv: Gäster kommer automatiskt att uteslutas

en: Host
sv: Värd

en: How Is My Site?
sv: Hur är min webbplats?

en: If you chose 'Display Multiple Polls' for the above option, you need to configure it in Presentation -> Widgets -> Poll.
sv: Om du valde 'Visa flera enkäter' för ovanstående alternativ måste du konfigurera det i Utseende -> Widgets -> Polls.

en: Individual Poll Footer
sv: Individuell enkät Sidfot

en: Individual Poll Header
sv: Individuell enkät Header

en: Insert Poll
sv: Infoga enkät

en: Invalid Poll '%s'.
sv: Ogiltig enkät '%s'.

en: Invalid Poll ID. Poll ID #%s
sv: Ogiltig enkät ID. Enkät ID #%s

en: Last &raquo;
sv: Sista &raquo;

en: Less Than
sv: Mindre än

en: Less Than Or Exactly
sv: Mindre än eller exakt

en: Loading
sv: Laddar

en: Logged By Cookie
sv: Logga med cookie

en: Logged By Cookie And IP
sv: Logga med hjälp av cookies och IP

en: Logged By IP
sv: Logga med IP

en: Logged By Username
sv: Logga med Användarnamn

en: Logging Method
sv: Loggningsmetod

en: Logs
sv: Logg

en: Manage Polls
sv: Hantera enkäter

en: Maximum Number Of Selected Answers Allowed?
sv: Högsta antal tillåtna svar?

en: Maximum number of choices allowed:
sv: Maximalt antal val tillåtna:

en: More Than
sv: Mer än

en: More Than Or Exactly
sv: Mer än eller exakt

en: No
sv: Nej

en: No Changes Had Been Made To Poll's Answer '%s'.
sv: Inga ändringar har gjorts på enkätsvar '%s'.

en: No Changes Had Been Made To Poll's Question '%s'.
sv: Inga ändringar har gjorts på enkätfråga '%s'.

en: No Comments
sv: Inga kommentarer

en: No Expiry
sv: Upphör aldrig

en: No Poll Option Updated
sv: Inga enkätalternativ uppdaterade

en: No Polls Found
sv: Inga enkäter hittade

en: No more poll's answer to be removed.
sv: Inga fler enkätsvar att ta bort.

en: No poll logs available for this poll.
sv: Inga enkätloggar för denna enkät.

en: No poll logs available.
sv: Inga enkätloggar tillgängliga.

en: No poll logs matches the filter.
sv: Inga enkätloggar matcher filtret.

en: No.
sv: Nej

en: No. Of Votes
sv: Antal röster

en: Note
sv: Obs!

en: Note: <strong>%POLL_TOTALVOTES%</strong> and <strong>%POLL_TOTALVOTERS%</strong> will be different if your poll supports multiple answers. If your poll allows only single answer, both value will be the same.
sv: Obs! <strong>%POLL_TOTALVOTES%</strong> och <strong>%POLL_TOTALVOTERS%</strong> kommer att vara olika om din enkät stöder flera svar. Om din enkät tillåter endast ett svar, kommer båda att ha samma värde.

en: Note: If your logging method is by IP and Cookie or by Cookie, users may still be unable to vote if they have voted before as the cookie is still stored in their computer.
sv: OBS: Om din loggmetod är med IP och Cookie eller Cookie, kan det hända att användare fortfarande inte kan rösta om de röstat tidigare, eftersom en cookie är fortfarande lagrad i deras dator.

en: Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post's poll.
sv: Obs: Det finns en enkät i detta inlägg, besök webbplatsen för att delta i inläggets enkät.

en: Null Votes
sv: Inga röstningar gjorda

en: Number Of Polls Per Page To Display In Poll Archive Option
sv: Antalet enkäter per sida som ska visas i enkätarkiv Alternativ

en: Number Of Polls Per Page:
sv: Antalet enkäter per sida:

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first.
sv: När avinstallation gjorts, kan detta inte ångras. Du bör använda en Database Backup plugin för WordPress för att säkerhetskopiera alla data först.

en: Only polls' results will be shown in the Poll Archive regardless of whether the poll is closed or opened.
sv: Endast enkätresultat kommer att visas i enkätarkivet oavsett om enkäten är stängd eller öppnad.

en: Open
sv: Öppen

en: Open Poll
sv: Öppna enkät

en: Opened Polls Only
sv: Endast öppna enkäter

en: Page %s of %s
sv: Sida %s av %s

en: Paging Footer
sv: Sidfot

en: Paging Header
sv: Sid Header

en: Please check the \'Yes\' checkbox if you want to delete all logs for this poll ONLY.
sv: Markera \'Ja\' kryssrutan om du vill radera alla loggar för denna enkät ENDAST.

en: Please check the \'Yes\' checkbox if you want to delete all logs.
sv: Markera \'Ja\' kryssrutan om du vill radera alla loggar.

en: Please choose a valid poll answer.
sv: Välj ett giltigt enkätsvar.

en: Please enter Poll ID again
sv: Ange enkät ID igen

en: Poll
sv: Enkät

en: Poll '%s' Added Successfully.
sv: Enkät '%s' har lagts till.

en: Poll '%s' Deleted Successfully
sv: Enkät '%s' raderades

en: Poll '%s' Edited Successfully.
sv: Enkät '%s' redigerad.

en: Poll '%s' Is Now Closed
sv: Enkät '%s' är avslutad

en: Poll '%s' Is Now Opened
sv: Enkät '%s' är nu öppnad

en: Poll AJAX Style
sv: Enkät AJAX Style

en: Poll Answer '%s' Deleted Successfully.
sv: Enkätsvar '%s' raderades.

en: Poll Answers
sv: Enkätsvar

en: Poll Archive
sv: Enkätarkiv

en: Poll Archive Link
sv: Enkätarkiv Länk

en: Poll Archive Link Template
sv: Enkätarkiv Länk Template

en: Poll Archive Paging Footer Template
sv: Enkätarkiv Sidfot Template

en: Poll Archive Paging Header Template
sv: Enkätarkiv Sid Header Template

en: Poll Archive Poll Footer Template
sv: Enkätarkiv Enkät Sidfot Template

en: Poll Archive Poll Header Template
sv: Enkätarkiv Enkät Header Template

en: Poll Archive Templates
sv: Mall enkätarkiv

en: Poll Archive URL Option
sv: Enkätarkiv URL Alternativ

en: Poll Archive URL:
sv: URL enkätarkiv:

en: Poll Bar Background
sv: Enkät Bar Bakgrund

en: Poll Bar Border
sv: Enkät Bar ram

en: Poll Bar Height
sv: Enkät Bar höjd

en: Poll Bar Style
sv: Enkät Bar Style

en: Poll Close Option
sv: Stäng enkät Alternativ

en: Poll Disabled
sv: Enkät inaktiverad

en: Poll Disabled Template
sv: Enkät inaktiv Template

en: Poll Error
sv: Enkätfel

en: Poll Error Template
sv: Enkätfel Template

en: Poll Logging Method:
sv: Enkätens loggningsmetod:

en: Poll Logs
sv: Enkätloggar

en: Poll Misc Templates
sv: Enkät diverse mallar

en: Poll Multiple Answers
sv: Enkät flera svar

en: Poll Options
sv: Enkätalternativ

en: Poll Question
sv: Enkätfråga

en: Poll Result Templates
sv: Mall enkätresultat

en: Poll Start/End Date
sv: Enkät start/slutdatum

en: Poll Templates
sv: Enkätmallar

en: Poll Voting Form Templates
sv: Mallar enkätformulär

en: Poll's Answer '%s' Added Successfully.
sv: Enkätsvar '%s' har lagts till.

en: Poll's Answer '%s' Edited Successfully.
sv: Enkätsvar '%s' redigerat.

en: Poll's Logs
sv: Enkätens loggar

en: Polls
sv: Enkäter

en: Polls AJAX Style
sv: Enkät AJAX Style

en: Polls Archive
sv: Enkätarkiv

en: Polls Logs
sv: Enkätloggar

en: Polls Stats:
sv: Enkätstatistik:

en: Question
sv: Fråga

en: Random Order
sv: Slumpmässig ordning

en: Registered Users
sv: Registrerade användare

en: Registered Users And Guests
sv: Registrerade användare och gäster

en: Registered Users Only
sv: Registrerade användare

en: Remove Answer
sv: Ta bort svar

en: Restore Default Template
sv: Återställ standardmall

en: Result Body Template
sv: Resultat Body Template

en: Result Body2 Template
sv: Resultat Body2 Template

en: Result Body:
sv: Resultat Body:

en: Result Footer Template
sv: Resultat Sidfot Template

en: Result Footer2 Template
sv: Resultat Sidfot2 Template

en: Result Footer:
sv: Resultat Sidfot:

en: Result Header Template
sv: Resultat Header Template

en: Result Header:
sv: Resultat huvud:

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Select Multiple Polls
sv: Välj flera enkäter

en: Setting Key '%s' has been deleted.
sv: Inställning '%s' har raderats.

en: Show Fading In And Fading Out Of Poll
sv: Använd fading vid start & avslut av enkät

en: Show Loading Image With Text
sv: Visa startbild med text

en: Show Poll Achive Link Option
sv: Visa länk enkätarkiv Alternativ

en: Sorry, there are no polls available at the moment.
sv: Tyvärr, det finns inga omröstningar tillgängliga för tillfället.

en: Sort Order Of Poll Answers Option
sv: Sorteringsordning för enkätsvar alternativ

en: Sort Order Of Poll Answers:
sv: Sorteringsordning för enkätsvar:

en: Sort Order Of Poll Results Option
sv: Sorteringsordning för enkätresultat Alternativ

en: Sort Order Of Poll Results:
sv: Sorteringsordning för enkätresultat:

en: Sort Poll Answers By Option
sv: Sortera enkätsvar efter alternativ

en: Sort Poll Answers By:
sv: Sortera enkätsvar på:

en: Sort Poll Results By Option
sv: Sortera enkätresultat efter alternativ

en: Sort Poll Results By:
sv: Sortera enkätresultaten på:

en: Sorting Of Poll Answers
sv: Sortering av enkätsvar

en: Sorting Of Poll Results
sv: Sortering av enkätresultat

en: Start Date/Time
sv: Startdatum/tid

en: Start Date:
sv: Startdatum:

en: Table '%s' has been deleted.
sv: Tabell '%s' har raderats.

en: Template For Displaying Poll Archive Link
sv: Mall för visning av enkätarkivets Länk

en: Template Variables
sv: Mallvariabler

en: The following WordPress Options/Tables will be DELETED:
sv: Följande WordPress Options/Tables kommer att tas BORT:

en: There are a total of <strong>'%s'</strong> recorded vote for this poll. | There are a total of <strong>'%s'</strong> recorded votes for this poll.
sv[0]: Det finns totalt <strong>'%s'</strong> röster för denna enkät.
sv[1]: There are a total of <strong>'%s'</strong> recorded votes for this poll.

en: This Poll Will Not Expire
sv: Denna enkät upphör aldrig att gälla

en: This default filter is limited to display only <strong>100</strong> records.
sv: Detta standardfilter är begränsad till att endast visa <strong>100</ strong> poster.

en: Title
sv: Titel

en: Total Polls' Answers:
sv: Totalt enkätsvar:

en: Total Polls:
sv: Totalt enkäter:

en: Total Voters
sv: Totalt antal väljare

en: Total Voters:
sv: Totalt antal väljare:

en: Total Votes Casted:
sv: Totalt antal omröstningar gjorda:

en: Total Votes:
sv: Totalt antal röster:

en: Total number of records that matches this filter: <strong>'%s'</strong>
sv: Totalt antal poster som matchar detta filter: <strong>'%s'</strong>

en: Type Of Polls To Display In Poll Archive Option
sv: Typ av enkäter som ska visas i enkätarkiv Alternativ

en: Type Of Polls To Display In Poll Archive:
sv: Typ av enkäter som ska visas i enkätarkiv:

en: UNINSTALL WP-Polls
sv: AVINSTALLERA WP-Polls

en: Unable To Update Poll Total Votes And Poll Total Voters. Poll ID #%s
sv: Det gick inte att uppdatera enkätens totala antal röster och enkätens totala antal väljare. Enkät ID #%s

en: Uninstall WP-Polls
sv: Avinstallera WP-Polls

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Use CSS Style
sv: Använd CSS Style

en: User
sv: Användare

en: View Results
sv: Visa resultat

en: View Results Of This Poll
sv: Se resultaten av denna enkät

en: Vote
sv: Rösta

en: Vote For This Poll
sv: Rösta på denna enkät

en: Voters To EXCLUDE
sv: Väljarna att UTESLUTA

en: Votes
sv: Röster

en: Votes Casted
sv: Omröstningar gjorda

en: Voting Form Body Template
sv: Omröstningsformulär Body Template

en: Voting Form Body:
sv: Omröstningsformulär Body:

en: Voting Form Footer Template
sv: Omröstningsformulär Sidfot Template

en: Voting Form Footer:
sv: Omröstningsformulär Sidfot:

en: Voting Form Header Template
sv: Omröstningsformulär Header Template

en: Voting Form Header:
sv: Enkätformulär huvud:

en: WARNING:
sv: VARNING:

en: When Poll Is Closed
sv: När enkäten är stängt

en: Who Is Allowed To Vote?
sv: Vem får rösta?

en: WordPress Options
sv: WordPress Inställningar

en: WordPress Tables
sv: WordPress Tabeller

en: Yes
sv: Ja

en: You Are About To Uninstall WP-Polls From WordPress.\nThis Action Is Not Reversible.\n\n Choose [Cancel] To Stop, [OK] To Uninstall.
sv: Du är på väg att avinstallera WP-Polls Från WordPress.\nDenna åtgärd kan inte ångras.\n\nVälj [Avbryt] för att stoppa [OK] för att avinstallera.

en: You Had Already Voted For This Poll. Poll ID #%s
sv: Du har redan röstat på denna enkät. Enkät ID #%s

en: You Have Voted For This Choice
sv: Ni har röstat för detta val

en: You are about to CLOSE this poll '%s'.
sv: Du håller på att stänga denna enkät '%s'.

en: You are about to OPEN this poll '%s'.
sv: Du är på väg att öppna denna enkät '%s'.

en: You are about to delete all poll logs. This action is not reversible.
sv: Du är på väg att radera alla enkätloggar. Denna åtgärd är inte reversibel.

en: You are about to delete poll logs for this poll '%s' ONLY. This action is not reversible.
sv: Du håller på att radera enkätloggar för ENDAST denna enkät '%s'. Denna åtgärd är inte reversibel.

en: You are about to delete this poll's answer '%s'.
sv: Du håller på att ta bort denna enkäts svar '%s'.

en: You are about to delete this poll, '%s'.
sv: Du håller på att ta bort denna enkät, '%s'.

en: You need at least a minimum of 2 poll answers.
sv: Du måste ha minst 2 enkätsvar.

en: Your last request is still being processed. Please wait a while ...
sv: Din senaste begäran behandlas fortfarande. Vänta ett tag...

en: Your poll bar will look like this
sv: Din enkät bar kommer att se ut så här

en: seconds (0 to disable)
sv: sekunder (0 för att inaktivera)
