WP Event Manager - en to bg_BG translation catalogue (691 entries)

en:  You must sign in to create a new listing.
bg_BG:  Трябва да влезете, за да създадете нов списък.

en:  to
bg_BG:  да

en: "From" address
bg_BG: Адрес "От"

en: "From" name
bg_BG: Име "От"

en: %d people viewed this event.
bg_BG: %d души са гледали това събитие.

en: %s event moved to the Trash. | %s events moved to the Trash.
bg_BG[0]: %s събитие се премести в кошчето.
bg_BG[1]: %s събития се преместиха в кошчето.

en: %s event not updated, somebody is editing it. | %s events not updated, somebody is editing them.
bg_BG[0]: %s събитието не е актуализирано, някой го редактира.
bg_BG[1]: %s събитията не са актуализирани, някой ги редактира.

en: %s event permanently deleted. | %s events permanently deleted.
bg_BG[0]: %s събитие изтрито окончателно.
bg_BG[1]: %s събития са изтрити окончателно.

en: %s event restored from the Trash. | %s events restored from the Trash.
bg_BG[0]: %s събитие възстановено от кошчето.
bg_BG[1]: %s събития, възстановени от кошчето.

en: %s event updated. | %s events updated.
bg_BG[0]: %s събитието е актуализирано.
bg_BG[1]: %s събития актуализирани.

en: %s form fields
bg_BG: %s формулярни полета

en: %s has been cancelled.
bg_BG: %s е отменена.

en: %s has been deleted.
bg_BG: %s е изтрита.

en: %s has been marked as not cancelled.
bg_BG: %s е маркиран като неотменен.

en: %s listed successfully. To view your listing <a href="%s">click here</a>.
bg_BG: %s се публикува успешно. За да видите визитката <a href="%s">ЦЪКНЕТЕ ТУК</a>.

en: %s listed successfully. To view your organizer list <a href="%s">click here</a>.
bg_BG: %s изброени успешно. За да видите списъка си с организатори <a href="%s">, кликнете тук</a>.

en: %s listed successfully. To view your venue list <a href="%s">click here</a>.
bg_BG: %s изброени успешно. За да видите списъка си с места, <a href="%s">кликнете тук</a>.

en: %s organizer moved to the Trash. | %s organizers moved to the Trash.
bg_BG[0]: %s организатор се премести в кошчето.
bg_BG[1]: %s организаторите се преместиха в кошчето.

en: %s organizer not updated, somebody is editing it. | %s organizers not updated, somebody is editing them.
bg_BG[0]: %s организаторът не е актуализиран, някой го редактира.
bg_BG[1]: %s организаторите не са актуализирани, някой ги редактира.

en: %s organizer permanently deleted. | %s organizers permanently deleted.
bg_BG[0]: %s организаторът е изтрит окончателно.
bg_BG[1]: %s организаторите са изтрити окончателно.

en: %s organizer restored from the Trash. | %s organizers restored from the Trash.
bg_BG[0]: %s организатор възстановен от кошчето.
bg_BG[1]: %s организаторите са възстановени от боклука.

en: %s organizer updated. | %s organizers updated.
bg_BG[0]: %s организаторът е актуализиран.
bg_BG[1]: %s организаторите актуализирани.

en: %s submitted successfully. Your listing will be visible once approved.
bg_BG: %s е изпратено успешно. Вашата обява ще бъде видима след одобрение.

en: %s submitted successfully. Your organizer will be visible once approved.
bg_BG: %s подадени успешно. Вашият организатор ще бъде видим, след като бъде одобрен.

en: %s submitted successfully. Your venue will be visible once approved.
bg_BG: %s подадени успешно. Мястото ви ще бъде видимо, след като бъде одобрено.

en: %s venue moved to the Trash. | %s venues moved to the Trash.
bg_BG[0]: %s място се премести в кошчето.
bg_BG[1]: %s места се преместиха в Кошчето.

en: %s venue not updated, somebody is editing it. | %s venues not updated, somebody is editing them.
bg_BG[0]: %s място не е актуализирано, някой го редактира.
bg_BG[1]: %s местата, които не са актуализирани, някой ги редактира.

en: %s venue permanently deleted. | %s venues permanently deleted.
bg_BG[0]: %s място изтрито окончателно.
bg_BG[1]: %s места за окончателно изтриване.

en: %s venue restored from the Trash. | %s venues restored from the Trash.
bg_BG[0]: %s място възстановено от боклука.
bg_BG[1]: %s места, възстановени от боклука.

en: %s venue updated. | %s venues updated.
bg_BG[0]: %s мястото е актуализирано.
bg_BG[1]: %s места актуализирани.

en: (optional)
bg_BG: (не задължително)

en: --no page--
bg_BG: Настройка на страницата

en: 1. Introduction
bg_BG: 1. Въведение

en: 12 Hours
bg_BG: 12 часа

en: 2. Page Setup
bg_BG: 2. Настройка на страницата

en: 24 Hours
bg_BG: 24 часа

en: 3. Done
bg_BG: 3. Готово

en: 3.1.15 has released!
    We are constantly working to improve your event management experience, We have a new release focusing on a handle of fixes and updates & here is a summary of what has been improved...
    
    Manage your Organizers directly at the frontend and backend.
    Migration of Old Organizer data would be transferred to the list Automatically.
    A prior Backup does no harm before updating the plugin!
bg_BG: 3.1.15 е освободен!
    Ние непрекъснато работим, за да подобрим опита ви за управление на събития, Имаме нова версия, фокусирана върху дръжката на поправки и актуализации & тук е обобщение на това, което е подобрено...
    
    Управлявайте организаторите си директно в интерфейса и бекенда.
    Мигрирането на данните на стария организатор ще бъде прехвърлено автоматично в списъка.
    Предишният Backup не вреди преди актуализирането на приставката!

en: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">If it doesn't show organizer(s). Manage your organizer(s) from <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_organizer_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_organizer_popup">here</a></div>
bg_BG: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">Ако не показва организатор(и). Управлявайте организатора(ите) си от <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_organizer_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_organizer_popup">тук</a></div>

en: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">If it doesn't show organizer(s). Manage your organizer(s) from <a href="post-new.php?post_type=event_organizer" target="_blank" class="wpem_add_organizer_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_organizer_popup">here</a></div>
bg_BG: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">Ако не показва организатор(и). Управлявайте организатора(ите) си от <a href="post-new.php?post_type=event_organizer" target="_blank" class="wpem_add_organizer_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_organizer_popup">тук</a></div>

en: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">If it doesn't show venue(s). Manage your venue(s) from <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_venue_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_venue_popup">here</a></div>
bg_BG: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">Ако не показва място (места). Управлявайте мястото (местата) си от <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_venue_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_venue_popup">тук</a></div>

en: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">If it doesn't show venue(s). Manage your venue(s) from <a href="post-new.php?post_type=event_venue" target="_blank" class="wpem_add_venue_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_venue_popup">here</a></div>
bg_BG: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">Ако не показва място (места). Управлявайте мястото (местата) си от <a href="post-new.php?post_type=event_venue" target="_blank" class="wpem_add_venue_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_venue_popup">тук</a></div>

en: AOL
bg_BG: АОЛ

en: Account Creation
bg_BG: Създаване на Профил

en: Account Password
bg_BG: Парола за акаунт

en: Account Required
bg_BG: Изисква се акаунт

en: Account Role
bg_BG: Роля на акаунта

en: Account Username
bg_BG: Потребителско име на акаунт

en: Action
bg_BG: Действие

en: Actions
bg_BG: Действия

en: Add Child field
bg_BG: Добавяне на дъщерно поле

en: Add Event
bg_BG: Добавяне на събитие

en: Add New
bg_BG: Добави нов

en: Add Organizer
bg_BG: Добавяне на организатор

en: Add Venue
bg_BG: Добавяне на място

en: Add date and time separator.
bg_BG: Добавете разделител за дата и час.

en: Add field
bg_BG: Добави поле

en: Add file
bg_BG: Добавяне на файл

en: Add ons Support
bg_BG: Добави Поддръжка

en: Add organizer
bg_BG: Добавяне на организатор

en: Add venue
bg_BG: Добавяне на място

en: Add-ons
bg_BG: Добавки

en: Additional Details
bg_BG: Допълнителни детайли

en: Align
bg_BG: Подравняване

en: All
bg_BG: Всички

en: All Done!
bg_BG: Всичко е готово!

en: All Events
bg_BG: Всички събития

en: Allow Multiple Banners
bg_BG: Разреши няколко банера

en: Allow Pending Edits
bg_BG: Разрешаване на чакащи редакции

en: Allow account creation.
bg_BG: Разрешаване на създаване на акаунт.

en: Any Date
bg_BG: Всяка дата

en: Any Ticket Price
bg_BG: Всяка цена на билета

en: Any dates
bg_BG: Всички дати

en: Apply
bg_BG: Приложи

en: Approve
bg_BG: Одобри

en: Are you sure you want to delete this event?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете това събитие?

en: Are you sure you want to delete this organizer?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете този организатор?

en: Are you sure you want to delete this row?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете това?

en: Are you sure you want to delete this venue?
bg_BG: Наистина ли искате да изтриете това място?

en: Are you sure you want to reset your changes? This cannot be undone.
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да възстановите настройките? Няма връщане назад.

en: Ascending (ASC)
bg_BG: Възходящо (ASC)

en: Automatically Generate Username from Email Address.
bg_BG: Автоматично генериране на потребителско име от имейл адрес.

en: Available events
bg_BG: Налични събития

en: Banner
bg_BG: Банер

en: Box View
bg_BG: Изглед на кутия

en: Browse More
bg_BG: Преглед на повече

en: Browse events
bg_BG: Преглед на събития

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Cancelled
bg_BG: Отменен

en: Cancelled Events
bg_BG: Отменени събития

en: Cancelled Listing
bg_BG: Отменен списък

en: Cancelled listings will be sticky during searches, and can be styled differently.
bg_BG: Отменените обяви ще бъдат лепкави по време на търсенията и могат да бъдат оформени по различен начин.

en: Cancelled?
bg_BG: Отменен

en: Categories
bg_BG: Категории

en: Categories
bg_BG: Категории

en: Category
bg_BG: Категория

en: Category Filter
bg_BG: Филтър по категория

en: Center
bg_BG: Център

en: Change
bg_BG: Промяна

en: Checkbox
bg_BG: Отметка

en: Choose Categories
bg_BG: Изберете категории

en: Choose a Category
bg_BG: Pilih Kategori

en: Choose an Event Category
bg_BG: Изберете категория на събитие

en: Choose an Event Type
bg_BG: Изберете тип събитие

en: Choose an event type
bg_BG: Изберете тип събитие

en: Choose event types
bg_BG: Избор на типове събития

en: Choose whether to enable categories on the event listing and submission page. If enabled, it needs to be prior created at the backend.
bg_BG: Изберете дали да разрешите категориите на страницата за списък със събития и подаване. Ако е разрешено, то трябва да бъде предварително създадено в сървъра.

en: Choose whether to enable event types on the event listing and submission page. If enabled, it needs to be prior created at the backend.
bg_BG: Изберете дали да разрешите типовете събития на страницата за списък със събития и подаване. Ако е разрешено, то трябва да бъде предварително създадено в сървъра.

en: Choose whether to enable ticket prices filter on the event listing page.
bg_BG: Изберете дали да активирате филтъра за цените на билетите на страницата със списъка за събития.

en: Choose whether to enable ticket prices on the event submission page.
bg_BG: Изберете дали да разрешите цените на билетите на страницата за подаване на събитието.

en: Clear
bg_BG: Изчисти

en: Click here, for more info.
bg_BG: Кликнете тук, за повече информация.

en: Confirm Password
bg_BG: Потвърди паролата

en: Content Shortcode
bg_BG: Кратък код на съдържанието

en: Continue to page setup
bg_BG: Продължете към настройката на страниците

en: Create A New Event
bg_BG: Създаване на ново събитие

en: Create A New organizer
bg_BG: Създаване на нов организатор

en: Create A New venue
bg_BG: Създаване на ново място

en: Create Your First Event
bg_BG: Създайте първото си събитие

en: Current Events
bg_BG: Настоящи събития

en: Custom field deleted.
bg_BG: Персонализираното поле е изтрито.

en: Custom field updated.
bg_BG: Персонализираното поле е обновено.

en: Daily
bg_BG: Ежедневно

en: Date
bg_BG: Дата

en: Date & Time Format
bg_BG: Формат за дата и час

en: Date And Time
bg_BG: Дата и час

en: Date And Time Separator
bg_BG: Разделител за дата и час

en: Date Format
bg_BG: Формата на датата

en: Datepicker Date Format
bg_BG: Формат на датата на избор на дата

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Event Dashboard
bg_BG: Табло за събития

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Event Organizers
bg_BG: Организатори на събития

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Event Venues
bg_BG: Места за провеждане на събития

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Events
bg_BG: Събития

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Organizer Dashboard
bg_BG: Табло на организатора

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Post an Event
bg_BG: Публикуване на събитие

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Submit Organizer Form
bg_BG: Подаване на формуляр за организатор

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Submit Venue Form
bg_BG: Подаване на формуляр за място

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Venue Dashboard
bg_BG: Табло за място на провеждане

en: Delete
bg_BG: Изтрий

en: Delete Data On Uninstall
bg_BG: Изтриване на данни при деинсталиране

en: Delete Expired Listings
bg_BG: Изтриване на изтекли списъци

en: Delete Listings After Finished
bg_BG: Изтриване на списъци след завършване

en: Delete WP Event Manager data when the plugin is deleted. Once removed, this data cannot be restored.
bg_BG: Изтрийте данните на WP Event Manager, когато приставката бъде изтрита. Веднъж премахнати, тези данни не могат да бъдат възстановени.

en: Delete listings after finished.
bg_BG: Изтриване на списъци след приключване.

en: Descending  (DESC)
bg_BG: Низходящ (DESC)

en: Descending (DESC)
bg_BG: Низходящ (DESC)

en: Description
bg_BG: Описание

en: Details
bg_BG: Детайли

en: Dismiss
bg_BG: Отхвърли

en: Display a list of Past listings on your site.
bg_BG: Показване на списък с минали обяви на вашия сайт.

en: Display a list of featured listings on your site.
bg_BG: Показване на списък с актуални обяви на вашия сайт.

en: Display a list of recent listings on your site, optionally matching a keyword and location.
bg_BG: Показване на списък с последните обяви на сайта Ви, като по желание съвпадате с ключова дума и местоположение.

en: Display a list of upcoming listings on your site.
bg_BG: Показване на списък с предстоящи обяви на вашия сайт.

en: Done
bg_BG: Готово

en: Dont't repeat
bg_BG: Не повтаряй

en: Download
bg_BG: Изтегляне

en: Duplicate
bg_BG: Дублирай

en: Edit
bg_BG: Редактирай

en: Email
bg_BG: Имейл

en: Enable Categories for listing and submission form.
bg_BG: Разрешаване на категории за формуляр за списък и подаване.

en: Enable Event types for listing and submission form.
bg_BG: Разрешаване на типове събития за формуляр за списък и подаване.

en: Enable Organizer
bg_BG: Разреши организатора

en: Enable Ticket prices filter for listing page.
bg_BG: Активиране на филтъра за цените на билетите за страницата с обяви.

en: Enable Ticket prices for submission form.
bg_BG: Активиране на цените на билетите за формуляра за подаване.

en: Enable Venue
bg_BG: Разрешаване на място

en: Enable event category multiselect by default.
bg_BG: Разрешаване на множествен избор на категория събития по подразбиране.

en: Enable event type multiselect by default.
bg_BG: Разреши групов избор на тип събитие по подразбиране.

en: Enable the option to show event venues on your events website.
bg_BG: Активирайте опцията за показване на местата за събития на уебсайта си за събития.

en: Enable the option to show organizers on your events website.
bg_BG: Активирайте опцията за показване на организаторите на уебсайта на вашите събития.

en: End Date
bg_BG: Крайна дата

en: End Time
bg_BG: Краен час

en: Enter Categories by comma separate
bg_BG: Въведете Категории по отделна запетая

en: Enter Date
bg_BG: Въведете дата

en: Enter Event Types by comma separate
bg_BG: Въведете типовете събития чрез отделна запетая

en: Enter Keywords
bg_BG: Въвеждане на ключови думи

en: Enter Location
bg_BG: Въведете местоположение

en: Enter an email address or website URL
bg_BG: Въведете емейл адрес

en: Enter the ID of the user, or leave blank if submitted by a guest.
bg_BG: Въведете идентификационния номер на потребителя или оставете празно, ако е изпратено от гост.

en: Enter the Login page URL.
bg_BG: Въведете URL адреса на страницата за влизане.

en: Enter the name of the organizer
bg_BG: Въведете името на организатора

en: Enter your email address
bg_BG: Въведете вашият e-mail адрес

en: Error in nonce. Try again.
bg_BG: Грешка! Опитайте отново.

en: Event
bg_BG: Събитие

en: Event Banner
bg_BG: Банер на събитие

en: Event Category
bg_BG: Категория на събитито

en: Event Dashboard
bg_BG: Табло за събития

en: Event Dashboard Page
bg_BG: Страница на табло за събития

en: Event Details
bg_BG: Детайли на събитието

en: Event End Date
bg_BG: Крайна дата на събитието

en: Event Field
bg_BG: Поле за събитие

en: Event Field After HTML
bg_BG: Поле за събитие след HTML

en: Event Field Before HTML
bg_BG: Поле за събитие преди HTML

en: Event Gallery Tag
bg_BG: Етикет на галерия със събития

en: Event Image Tag
bg_BG: Етикет за изображение на събитие

en: Event Listing
bg_BG: Списък на събития

en: Event Listings
bg_BG: Списъци със събития

en: Event Listings Page
bg_BG: Страница със списъци със събития

en: Event Location
bg_BG: Местоположение на събитието

en: Event Manager
bg_BG: Мениджър на събития

en: Event Organizers
bg_BG: Организатори на събития

en: Event Start Date
bg_BG: Начална дата на събитието

en: Event Submission
bg_BG: Подаване на събитие

en: Event Summary
bg_BG: Резюме на събитието

en: Event Tag
bg_BG: Етикет на събитие

en: Event Thumbnail
bg_BG: Миниатюра на събитие

en: Event Timezone
bg_BG: Часова зона на събитие

en: Event Title
bg_BG: Заглавие на събитие

en: Event Type
bg_BG: Тип на събитието

en: Event Type Filter
bg_BG: Филтър за тип събитие

en: Event Types
bg_BG: Видове събития

en: Event Types
bg_BG: Видове събития

en: Event Types Filter
bg_BG: Филтър за типове събития

en: Event Venues
bg_BG: Места за провеждане на събития

en: Event base
bg_BG: База за събития

en: Event categories
bg_BG: Категории събития

en: Event category
bg_BG: Категория на събитито

en: Event category base
bg_BG: База на категорията на събитието

[ctx: Event category slug - resave permalinks after changing this]
en: event-category
bg_BG: Категория на събитито

en: Event end date must be greater than the event start date.
bg_BG: Крайната дата на събитието трябва да е по-голяма от началната дата на събитието.

[ctx: Event permalink - resave permalinks after changing this]
en: event
bg_BG: събитие

en: Event registration closed.
bg_BG: Регистрацията за събитието е затворена.

en: Event timezone
bg_BG: Часова зона на събитието

en: Event title
bg_BG: Заглавие на събитие

en: Event type
bg_BG: Вид на събитието

en: Event type base
bg_BG: База за тип събитие

en: Event types
bg_BG: Видове събития

en: Event-Type is disabled
bg_BG: Типът събитие е забранен

en: Event-Type is not available
bg_BG: Типът събитие не е наличен

en: Event-type not found
bg_BG: Типът на събитието не е намерен

en: Events
bg_BG: Събития

en: Events Box View
bg_BG: Изглед на поле за събития

en: Events List View
bg_BG: Изглед на списък със събития

en: Events will be shown if within ALL selected categories.
bg_BG: Събитията ще бъдат показвани, ако са в рамките на ВСИЧКИ избрани категории.

en: Events will be shown if within ALL selected event types.
bg_BG: Събитията ще бъдат показани, ако са в рамките на ВСИЧКИ избрани типове събития.

en: Events will be shown if within ANY selected category.
bg_BG: Събитията ще бъдат показани, ако са в рамките на ВСЯКА избрана категория.

en: Events will be shown if within ANY selected event type.
bg_BG: Събитията ще бъдат показани, ако са в рамките на ВСЕКИ избран тип събитие.

en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Изтекла <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Изтекла <span class="count">(%s)</span>

en: Expired listings are deleted after 30 days.
bg_BG: Изтеклите обяви се изтриват след 30 дни.

en: Expiry Date
bg_BG: Дата на изтичане

en: Explore through the frequently asked questions.
bg_BG: Разгледайте чрез често задаваните въпроси.

en: FAQs
bg_BG: ЧЗВ

en: Facebook URL e.g http://www.facebook.com/yourorganizer
bg_BG: Facebook URL напр. http://www.facebook.com/yourorganizer

en: Facebook URL e.g http://www.facebook.com/yourvenue
bg_BG: Facebook URL напр. http://www.facebook.com/yourvenue

en: Fallback
bg_BG: Резервен вариант

en: False
bg_BG: Грешно

en: Featured
bg_BG: Препоръчано

en: Featured Listing
bg_BG: Препоръчани списъци

en: Featured listings will be sticky during searches, and can be styled differently.
bg_BG: Представените обяви ще бъдат лепкави по време на търсенията и могат да бъдат оформени по различен начин.

en: Featured?
bg_BG: Препоръчанo?

en: Field Editor
bg_BG: Редактор на полета

en: Field Label
bg_BG: Етикет на полето

en: File
bg_BG: Файл

en: Filter
bg_BG: Филтър

en: First
bg_BG: Първо

en: Form fields
bg_BG: Формулярни полета

en: Fourth
bg_BG: Четвърт

en: Free
bg_BG: Безплатно

en: Friday
bg_BG: Петък

en: General
bg_BG: Основни

en: Geocoding error
bg_BG: Грешка при геокодиране

en: Get Add ons Support
bg_BG: Получаване на добавки Поддръжка

en: Get Answers
bg_BG: Получете отговори

en: Get Connect on Facebook
bg_BG: Свържете се във Facebook

en: Get Connect on Instagram
bg_BG: Свържете се в Instagram

en: Get Connect on Twitter
bg_BG: Свържете се в Twitter

en: Get Connect on Website
bg_BG: Свържете се на уебсайта

en: Get Connect on Youtube
bg_BG: Свържете се в YouTube

en: Get support for all the Add ons related queries with our experienced/ talented support team.
bg_BG: Получете поддръжка за всички въпроси, свързани с добавките, с нашия опитен / талантлив екип за поддръжка.

en: Gmail
bg_BG: Е-мейл

en: Guest User
bg_BG: Гост потребител

en: Have an account?
bg_BG: Имате акаунт?

en: Helpful Resources
bg_BG: Полезни ресурси

en: Hidden
bg_BG: Скрит

en: Hide
bg_BG: Скрий

en: Hide Expired Listings
bg_BG: Скрий изтеклите обяви

en: Hide Expired Listings Content
bg_BG: Скриване на съдържанието на изтекли списъци

en: Hide cancelled events.
bg_BG: Скриване на отменените събития.

en: Hide expired listing content in single event listing (singular).
bg_BG: Скриване на съдържанието на списъка с изтекъл срок в списъка с единични събития (единствено число).

en: Hide expired listings in event archive/search.
bg_BG: Скриване на изтекли обяви в архива/търсенето на събития.

en: How many <strong>days</strong> listings are live before expiring. Can be left blank to never expire.
bg_BG: Колко <strong>дни</strong> обяви са на живо, преди да изтече. Може да се остави празно, за да не изтече никога.

en: How many listings should be shown per page by default?
bg_BG: Колко обяви трябва да се показват на страница по подразбиране?

en: If disabled, non-logged in users will be able to submit listings without creating an account.
bg_BG: Ако са деактивирани, потребителите, които не са влезли в системата, ще могат да изпращат списъци, без да създават акаунт.

en: If enabled, Multiple banner can add at frontend by user and backend side by admin.
bg_BG: Ако е активиран, Multiple банер може да добавите в интерфейса от потребител и бекенд страна от администратор.

en: If enabled, a username will be generated from the first part of the user email address. Otherwise, a username field will be shown.
bg_BG: Ако е активирано, ще се генерира потребителско име от първата част на имейл адреса на потребителя. В противен случай ще се покаже поле за потребителско име.

en: If enabled, an email will be sent to the user with their username and a link to set their password. Otherwise, a password field will be shown and their email address won't be verified.
bg_BG: Ако е активирано, на потребителя ще бъде изпратен имейл с неговото потребителско име и линк за задаване на паролата му. В противен случай ще се покаже поле за парола и техният имейл адрес няма да бъде потвърден.

en: If enabled, cancelled events will be hidden from archives.
bg_BG: Ако е разрешено, отменените събития ще бъдат скрити от архивите.

en: If enabled, expired event listing is not searchable.
bg_BG: Ако е разрешено, списъкът със събития с изтекъл срок не може да се търси.

en: If enabled, expired listings will automatically deleted after 30 days.
bg_BG: Ако е разрешено, списъците с изтекъл срок автоматично ще бъдат изтрити след 30 дни.

en: If enabled, expired listings will automatically deleted after finished.
bg_BG: Ако е разрешено, списъците с изтекъл срок автоматично ще бъдат изтрити след приключване.

en: If enabled, new submissions will be inactive, pending admin approval.
bg_BG: Ако е разрешено, новите подавания ще бъдат неактивни, чакащи одобрение от администратор.

en: If enabled, non-logged in users will be able to create an account by entering their email address on the submission form.
bg_BG: Ако е активирано, невлезлите потребители ще могат да създадат акаунт, като въведат своя имейл адрес във формуляра за подаване.

en: If enabled, submissions awaiting admin approval can be edited by the user.
bg_BG: Ако е разрешено, подаванията, чакащи одобрение от администратор, могат да бъдат редактирани от потребителя.

en: If enabled, the category select box will default to a multi select on the [events] shortcode.
bg_BG: Ако е активирано, полето за избор на категория ще бъде по подразбиране за множествен избор в краткия код [събития].

en: If enabled, the content within expired listings will be hidden. Otherwise, expired listings will be displayed as normal (without the event registration area).
bg_BG: Ако е разрешено, съдържанието в списъците с изтекъл срок ще бъде скрито. В противен случай списъците с изтекъл срок ще се показват като нормални (без областта за регистрация на събития).

en: If enabled, the event type select box will default to a multi select on the [events] shortcode.
bg_BG: Ако е разрешено, полето за избор на тип събитие ще бъде по подразбиране за множествен избор в краткия код [събития].

en: If you are going to deal with Registrations or Emails then you need email appears in outgoing WP Event Manager emails.
bg_BG: Ако ще се занимавате с регистрации или имейли, тогава имате нужда от имейл, който се появява в изходящите имейли на WP Event Manager.

en: If you are going to deal with Registrations or Emails then you need the sender name appears in outgoing WP Event Manager emails.
bg_BG: Ако ще се занимавате с регистрации или имейли, тогава трябва името на подателя да се появява в изходящите имейли на WP Event Manager.

en: If you are going to deal with google map or location then you need Google API key to retrieve location information for event listings. Also this Google API key require when you will use <a href="https://www.wp-eventmanager.com/product/wp-event-manager-google-maps/" target="__blank">Google Map Addon</a>.  Acquire an API key from the <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/geocoding/get-api-key" target="__blank">Google Maps API developer site</a>.
bg_BG: Ако ще се занимавате с Google карта или местоположение, тогава имате нужда от Google API ключ, за да извлечете информация за местоположението за обяви за събития. Също така този ключ на Google API изисква кога ще използвате <a href="https://www.wp-eventmanager.com/product/wp-event-manager-google-maps/" target="__blank">Google Map Addon</a>.  Придобийте API ключ от <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/geocoding/get-api-key" target="__blank">сайта за разработчици на Google Maps API</a>.

en: If you do not wish to accept submissions from users in this way (for example you just want to post events from the admin dashboard) you can skip creating this page.
bg_BG: Ако не желаете да приемате изявления от потребители по този начин (например просто искате да публикувате събития от таблото за управление на администратора), можете да пропуснете създаването на тази страница.

en: If you don&rsquo;t have an account with us, just enter your email address and create a new one.  You will receive your password shortly in your email.
bg_BG: Ако нямате профил при нас, просто въведете имейл адреса си и създайте нов.  Скоро ще получите паролата си в имейла си.

en: If you enable user registration on your submission form, choose a role for the new user.
bg_BG: Ако разрешите потребителска регистрация във вашия формуляр за подаване, изберете роля за новия потребител.

en: If you plan on managing all listings from the admin dashboard you can skip creating this page.
bg_BG: Ако планирате да управлявате всички списъци от администраторското табло, можете да пропуснете създаването на тази страница.

en: If you want to avoid the Setup wizard and want to creates pages manually, you can refer to the %1$sdocumentation%2$s for support.
bg_BG: Ако искате да избегнете съветника за настройка и искате да създадете страници ръчно, можете да се обърнете към %1$sдокументация%2$s за поддръжка.

en: In case if you do not want to allow your users to manage organizers from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
bg_BG: В случай, че не искате да позволите на потребителите си да управляват организаторите от интерфейса, можете да премахнете отметката от това и да пропуснете създаването на тази страница.

en: In case if you do not want to allow your users to manage venues from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
bg_BG: В случай, че не искате да позволите на потребителите си да управляват места от интерфейса, можете да премахнете отметката от това и да пропуснете създаването на тази страница.

en: In case if you do not want to allow your users to show organizers from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
bg_BG: В случай, че не искате да позволите на вашите потребители да показват организатори от интерфейса, можете да премахнете отметката от това и да пропуснете създаването на тази страница.

en: In case if you do not want to allow your users to show venues from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
bg_BG: В случай, че не искате да позволите на потребителите си да показват места от интерфейса, можете да премахнете отметката от това и да пропуснете създаването на тази страница.

en: In case if you do not want to allow your users to submit organizers from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
bg_BG: В случай, че не искате да позволите на вашите потребители да изпращат организатори от интерфейса, можете да премахнете отметката от това и да пропуснете създаването на тази страница.

en: In case if you do not want to allow your users to submit venues from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
bg_BG: В случай, че не искате да позволите на потребителите си да изпращат места от интерфейса, можете да премахнете отметката от това и да пропуснете създаването на тази страница.

en: In case while submitting an event, if the timezone for each event is not selected, the WP Event Manager will take the default WordPress (website) timezone.
bg_BG: В случай, че при подаване на събитие, ако часовата зона за всяко събитие не е избрана, WP Event Manager ще вземе часовата зона по подразбиране WordPress (уебсайт).

en: Inactive
bg_BG: Неактивни

en: Instagram URL e.g http://www.instagram.com/yourorganizer
bg_BG: Instagram URL напр. http://www.instagram.com/yourorganizer

en: Instagram URL e.g http://www.instagram.com/yourvenue
bg_BG: Instagram URL напр. http://www.instagram.com/yourvenue

en: Invalid ID
bg_BG: Невалиден ID

en: Invalid email address.
bg_BG: Невалиден електронен адрес.

en: Invalid file type. Accepted types:
bg_BG: Невалиден тип файл. Приети типове:

en: Invalid listing
bg_BG: Невалидна обява

en: Keyword
bg_BG: Ключова дума

en: Keywords
bg_BG: Ключови думи

en: Keywords
bg_BG: Ключови думи

en: Knowledge Base
bg_BG: База знания

en: Last
bg_BG: Последно

en: Learn different skills by examining attractive video tutorials.
bg_BG: Научете различни умения, като разгледате атрактивни видео уроци.

en: Left
bg_BG: Ляво

en: Lightweight, scalable and full-featured event listings & management plugin for managing event listings from the Frontend and Backend.
bg_BG: Лек, мащабируем и пълнофункционален приставка за управление на събития за управление на списъци със събития от интерфейса и бекенда.

en: List View
bg_BG: Списък

en: Listing Duration
bg_BG: Времетраене на Визитката

en: Listing Expire
bg_BG: Срокът на валидност на обявата е

en: Listing Expiry Date
bg_BG: Дата на изтичане на обявата

en: Listing expire on Event End Date
bg_BG: Списъкът изтича на крайната дата на събитието

en: Listing expire on Specified Below Days
bg_BG: Списъкът изтича в посочените по-долу дни

en: Listings Per Page
bg_BG: Визитки на страница

en: Load more events
bg_BG: Зареди още събития

en: Load more listings
bg_BG: Зареди още обяви

en: Location
bg_BG: Местоположение

en: Location for google map
bg_BG: Местоположение за Google Map

en: Log In
bg_BG: Вход

en: Login Page URL
bg_BG: URL адрес на страница за вход

en: Logo
bg_BG: Лого

en: Mark cancelled
bg_BG: Маркирането като отменено

en: Mark not cancelled
bg_BG: Маркирането като отменено

en: Maximum file size: %s.
bg_BG: Максимален размер на файла: %s.

en: Meta Key
bg_BG: Мета-ключ

en: Missing submission page.
bg_BG: Липсваща страница за подаване.

en: Moderate New Listings
bg_BG: Модериране на нови обяви

en: Modified
bg_BG: Променено

en: Monday
bg_BG: Понеделник

en: Monthly
bg_BG: Месечно

en: More info
bg_BG: Повече информация

en: Multi-select Event Categories
bg_BG: Множествен избор на категории събития

en: Multi-select Event Types
bg_BG: Типове събития с множествен избор

en: Multiple Files?
bg_BG: Множество файлове?

en: Multiselect
bg_BG: Множествен избор

en: N/A
bg_BG: Няма

en: Name
bg_BG: Име

en: New listing submissions require admin approval.
bg_BG: Новите подавания на списъци изискват одобрение от администратор.

en: Next Month
bg_BG: Следващият месец

en: Next Week
bg_BG: Следващата седмица

en: Next Weekend
bg_BG: Следващия уикенд

en: Next Year
bg_BG: Следващата година

en: No
bg_BG: Не

en: No category found
bg_BG: Няма намерена категория

en: No results found
bg_BG: Не са открити резултати

en: No results match
bg_BG: Няма резултати

en: Not Featured
bg_BG: Не е препоръчана

en: Not Found Event
bg_BG: Събитието не е намерено

en: Not Found Organizer
bg_BG: Организаторът не е намерен

en: Not Found Venue
bg_BG: Мястото не е намерено

en: Not Required
bg_BG: Задължително

en: Number
bg_BG: Номер

en: Number of listings to show
bg_BG: Брой обяви за показване

en: Online Event
bg_BG: Онлайн събитие

en: Online event
bg_BG: Онлайн събитие

en: Only For Admin
bg_BG: Само за администратор

en: Order
bg_BG: Поръчка

en: Order By
bg_BG: Подреди по

en: Order by
bg_BG: Подредба по

en: Organizer
bg_BG: Организатор

en: Organizer Dashboard
bg_BG: Табло на организатора

en: Organizer Dashboard Page
bg_BG: Страница на таблото на организатора

en: Organizer Description
bg_BG: Описание на организатора

en: Organizer Details
bg_BG: Подробни данни за организатора

en: Organizer Email
bg_BG: Имейл на организатора

en: Organizer Logo
bg_BG: Лого на организатора

en: Organizer Name is a required field.
bg_BG: Име на организатора е задължително поле.

en: Organizer name
bg_BG: Име на организатора

en: Organizers
bg_BG: Организатори

en: Page Description
bg_BG: Описание на страницата

en: Page Setup
bg_BG: Настройка на страницата

en: Page Title
bg_BG: Заглавие на страницата

en: Pages
bg_BG: Страници

en: Paid
bg_BG: Платено

en: Parent
bg_BG: Главен

en: Password
bg_BG: Парола

en: Password is not valid.
bg_BG: Паролата не е валидна.

en: Passwords must be at least 8 characters long.
bg_BG: Паролите трябва да са с дължина поне 8 знака.

en: Passwords must match.
bg_BG: Паролите трябва да съвпадат.

en: Past Event Listing
bg_BG: Списък с минали събития

en: Past Events
bg_BG: Минали събития

en: Pipe (|) separate options.
bg_BG: (|) отделни опции.

en: Placeholder / Options
bg_BG: Контейнер / Опции

en: Please enter a username.
bg_BG: Моля, въведете потребителско име.

en: Please enter a valid organizer email address
bg_BG: Моля, въведете валиден имейл адрес на организатора

en: Please enter a valid registration URL.
bg_BG: Въведете валиден URL адрес за регистрация.

en: Please enter a valid registration email address or URL.
bg_BG: Моля, въведете валиден имейл адрес за регистрация или URL адрес.

en: Please enter a valid registration email address.
bg_BG: Моля, въведете валиден имейл адрес за регистрация.

en: Please enter a valid venue email address
bg_BG: Моля, въведете валиден имейл адрес на мястото на провеждане

en: Please enter event end date
bg_BG: Моля, въведете крайна дата на събитието

en: Please enter event end time
bg_BG: Моля, въведете краен час на събитието

en: Please enter event expiry date
bg_BG: Моля, въведете дата на изтичане на събитието

en: Please enter event start date
bg_BG: Моля, въведете начална дата на събитието

en: Please enter event start time
bg_BG: Моля, въведете начален час на събитието

en: Please enter event video url
bg_BG: Моля, въведете URL адрес на видео събитие

en: Please enter registration deadline
bg_BG: Моля, въведете краен срок за регистрация

en: Please enter the venue name
bg_BG: Моля, въведете името на мястото на провеждане

en: Please enter ticket price
bg_BG: Моля, въведете цената на билета

en: Please enter your email address.
bg_BG: Въведете адреса на вашата поща.

en: Please enter zip code(Area code)
bg_BG: Моля, въведете пощенски код (Код на населеното място)

en: Please select timezone for event
bg_BG: Моля, изберете часова зона за събитието

en: Please try again to save fields.
bg_BG: Опитайте отново, за да запишете полетата.

en: Post Per Page
bg_BG: Публикувай на страница

[ctx: Post type archive slug - resave permalinks after changing this]
en: events
bg_BG: sbitiya

en: Posted by
bg_BG: Публикувано от

en: Posted on
bg_BG: Публикувана на

en: Powered By
bg_BG: От

en: Preview
bg_BG: Преглед

en: Preview <span class="count">(%s)</span> | Preview <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[0]: Визуализация <span class="count">(%s)</span>
bg_BG[1]: Визуализация <span class="count">(%s)</span>

en: Priority
bg_BG: Приоритет

en: Query limit reached
bg_BG: Достигнат е лимитът на заявката

en: Radio
bg_BG: Радио

en: Rand
bg_BG: Добив

en: Random
bg_BG: Произволно

en: Register for event
bg_BG: Регистрирайте се за събитие

en: Register using webmail:
bg_BG: Регистрирайте се чрез уеб поща:

en: Registration Deadline
bg_BG: Краен срок за регистрация

en: Registration End Date
bg_BG: Крайна дата на регистрация

en: Registration URL
bg_BG: Регистрационен URL адрес

en: Registration email
bg_BG: Имейл за регистрация

en: Registration email/URL
bg_BG: Регистрация имейл/URL

en: Registrations have closed.
bg_BG: Регистрациите са затворени.

en: Relist
bg_BG: Обнови

en: Remove
bg_BG: Премахни

en: Remove event thumbnail
bg_BG: Премахване на миниатюра на събитие

en: Remove organizer logo
bg_BG: Премахване на емблемата на организатора

en: Remove venue logo
bg_BG: Премахване на емблемата на мястото

en: Repeated
bg_BG: Повтаря

en: Request denied from google map api key please enable geolocation and gecoding api
bg_BG: Искането е отказано от Google Map API ключ, моля, активирайте геолокация и gecoding API

en: Required
bg_BG: Задължително

en: Reset
bg_BG: Нулиране

en: Reset to default
bg_BG: По подразбиране

en: Right
bg_BG: Дясно

en: Run Setup
bg_BG: Изпълнение на инсталиращата програма

en: Saturday
bg_BG: Събота

en: Save Changes
bg_BG: Запази промените

en: Save changes
bg_BG: Запази промените

en: Search completed. Found %d matching record. | Search completed. Found %d matching records.
bg_BG[0]: Търсенето е приключено. Открито е %d съвпадение от специалист.
bg_BG[1]: Търсенето е приключено. Открити са %d съвпадения от специалисти.

en: Second
bg_BG: Секунда

en: Select
bg_BG: Избери

en: Select Date
bg_BG: Избери дата

en: Select Date Range
bg_BG: Избор на диапазон от дати

en: Select Event
bg_BG: Избор на събитие

en: Select Event Type
bg_BG: Избор на тип събитие

en: Select Organizer
bg_BG: Избор на организатор

en: Select Plugin
bg_BG: Избор на приставка

en: Select Some Options
bg_BG: Изберете Някои варианти

en: Select Ticket Type
bg_BG: Изберете тип билет

en: Select Venue
bg_BG: Изберете място

en: Select a page&hellip;
bg_BG: Изберете страница&hellip;

en: Select a timezone on each event.
bg_BG: Изберете часова зона за всяко събитие.

en: Select category
bg_BG: Избери категория

en: Select date range
bg_BG: Избор на диапазон от дати

en: Select event
bg_BG: Изберете събитие

en: Select the date format to use in datepickers.
bg_BG: Изберете формата на датата, който да се използва в контролите за избор на дата.

en: Select the page where you have placed the [event_dashboard] shortcode. This lets the plugin know where the dashboard is located.
bg_BG: Изберете страницата, където сте поставили краткия код [event_dashboard]. Това позволява на приставката да знае къде се намира таблото.

en: Select the page where you have placed the [events] shortcode. This lets the plugin know where the event listings page is located.
bg_BG: Изберете страницата, където сте поставили краткия код [събития]. Това позволява на приставката да знае къде се намира страницата със списъци със събития.

en: Select the page where you have placed the [organizer_dashboard] shortcode. This lets the plugin know where the dashboard is located.
bg_BG: Изберете страницата, където сте поставили краткия код [organizer_dashboard]. Това позволява на приставката да знае къде се намира таблото.

en: Select the page where you have placed the [submit_event_form] shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
bg_BG: Изберете страницата, където сте поставили краткия код [submit_event_form]. Това позволява на приставката да знае къде се намира формулярът.

en: Select the page where you have placed the [submit_organizer_form] shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
bg_BG: Изберете страницата, където сте поставили краткия код [submit_organizer_form]. Това позволява на приставката да знае къде се намира формулярът.

en: Select the page where you have placed the [submit_venue_form] shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
bg_BG: Изберете страницата, където сте поставили краткия код [submit_venue_form]. Това позволява на приставката да знае къде се намира формулярът.

en: Select the page where you have placed the [venue_dashboard] shortcode. This lets the plugin know where the dashboard is located.
bg_BG: Изберете страницата, където сте поставили краткия код [venue_dashboard]. Това позволява на приставката да знае къде се намира таблото.

en: Select the time format to use in timepickers.
bg_BG: Изберете формата за време, който да се използва в избора на време.

en: Select the time step to use in timepickers. Time step must have to be in between 1 to 60.
bg_BG: Изберете стъпката за време, която да използвате в timepickers. Времевата стъпка трябва да бъде между 1 и 60.

en: Selected Date
bg_BG: Избрана дата

en: Set event thumbnail
bg_BG: Задаване на миниатюра на събитие

en: Set organizer logo
bg_BG: Задаване на лого на организатор

en: Set venue logo
bg_BG: Задаване на лого на място

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Settings successfully saved
bg_BG: Настройките са записани успешно

en: Setup
bg_BG: Въведение в съветника за настройка

en: Setup Wizard Introduction
bg_BG: Въведение в съветника за настройка

en: Share Event
bg_BG: Споделяне на събитие

en: Share With Friends
bg_BG: Споделете с приятели

en: Shortcode
bg_BG: Кратък код

en: Shortcodes
bg_BG: Кратък код

en: Show Cancelled
bg_BG: Шоуто е отменено

en: Show Count
bg_BG: Покажи броя

en: Show Featured
bg_BG: Покажи представените

en: Show Filter
bg_BG: Покажи Филтър

en: Show Thumb
bg_BG: Покажи палеца

en: Show more details
bg_BG: Покажи повече детайли

en: Sign in
bg_BG: Вход

en: Sign out
bg_BG: Изход

en: Single Event
bg_BG: Единично събитие

en: Single Event Field
bg_BG: Поле за единично събитие

en: Single Event Gallery Tag
bg_BG: Етикет на галерия с единични събития

en: Single Event Image Tag
bg_BG: Етикет за изображение на единично събитие

en: Single Event Organizer
bg_BG: Единичен организатор на събития

en: Single Event Summary
bg_BG: Резюме на единично събитие

en: Single Event Tag
bg_BG: Етикет за единично събитие

en: Single Event Venue
bg_BG: Единично място за провеждане на събития

en: Single Organizer
bg_BG: Единичен организатор

en: Single Venue
bg_BG: Единично място

en: Skip for now
bg_BG: Пропусни за сега

en: Skip this step
bg_BG: Пропусни тази стъпка

en: Solve your queries by browsing our documentation.
bg_BG: Решете запитванията си, като прегледате нашата документация.

en: Start Date
bg_BG: Начална Дата

en: Start Time
bg_BG: Начален час

en: Status
bg_BG: Статус

en: Submissions awaiting approval can be edited.
bg_BG: Предложенията, които чакат одобрение, могат да бъдат редактирани.

en: Submit
bg_BG: Изпрати

en: Submit Details
bg_BG: Запази детайли

en: Submit Event Form
bg_BG: Изпращане на формуляр за събитие

en: Submit Event Form Page
bg_BG: Изпращане на страница с формуляр за събитие

en: Submit Listing →
bg_BG: Подаване на обява →

en: Submit Organizer Form
bg_BG: Подаване на формуляр за организатор

en: Submit Organizer Form Page
bg_BG: Подаване на страница с формуляр на организатор

en: Submit Organizer Page
bg_BG: Подаване на страница на организатор

en: Submit Venue Form
bg_BG: Подаване на формуляр за място

en: Submit Venue Form Page
bg_BG: Изпращане на страница с формуляр за място

en: Submitting listings requires an account.
bg_BG: Изпращането на обяви изисква акаунт.

en: Successfully created
bg_BG: Успешно създаден

en: Sunday
bg_BG: Неделя

en: Term Checklist
bg_BG: Контролен списък за изрази

en: Term Multiselect
bg_BG: Множествен избор на израз

en: Term Select
bg_BG: Избор на израз

en: Text
bg_BG: Текст

en: Textarea
bg_BG: Текстово поле

en: Thanks for installing WP Event Manager!
bg_BG: Благодарим Ви, че инсталирахте WP Event Manager!

en: Thanks for installing WP Event Manager! Here are some valuable resources that will assist you in getting started with our plugins.
bg_BG: Благодарим Ви, че инсталирахте WP Event Manager! Ето някои ценни ресурси, които ще ви помогнат да започнете с нашите плъгини.

en: The <em>WP Event Manager</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used to output content within your %3$spages%2$s. These can be generated directly as mentioned below. Check the shortcode documentation for more information on event %4$sshortcodes%2$s.
bg_BG: <em>WP Event Manager</em> включва %1$sкратки кодове%2$s, които могат да се използват за извеждане на съдържание в рамките на вашите %3$sстраници%2$s. Те могат да бъдат генерирани директно, както е посочено по-долу. Проверете документацията на краткия код за повече информация относно кратките%2$s кодове на събитията%4$s.

en: The Category is disabled
bg_BG: Категорията е забранена

en: The Category is not available
bg_BG: Категорията не е налична

en: The Event Dashboard
bg_BG: Таблото за събития

en: The Event Summary
bg_BG: Резюме на събитието

en: The Past Events Page is dedicated to the users who want to access the details of all their past events. It allows users to view the list of events and their details that have taken place in the past.
bg_BG: Страницата "Минали събития" е посветена на потребителите, които искат да получат достъп до подробности за всички свои минали събития. Тя позволява на потребителите да видят списъка със събития и техните подробности, които са се случили в миналото.

en: The Setup wizard helps you create various pages for event submission, event listings, handing events along with organizers and venue pages.
bg_BG: Съветникът за настройка ви помага да създавате различни страници за подаване на събития, списъци със събития, предаване на събития заедно с организатори и страници за място.

en: The Single Event Listing
bg_BG: Списък с единични събития

en: The Submit Organizers Page contains a form in which a user needs to fill in the details of the event organizers. To set up the Submit Organizer Page, paste the shortcode [submit_organizer_form], in the content area of  the Submit Organizer Page.
bg_BG: Страницата "Организатори на изпращане" съдържа формуляр, в който потребителят трябва да попълни данните на организаторите на събитието. За да настроите страницата на организатора на подаване, поставете краткия код [submit_organizer_form] в областта за съдържание на страницата на организатора на подаване.

en: The brand new feature of WP Event Manager allows users to get a complete summary of their events. A new page needs to be created from the Admin Panel to access the event summaries.
bg_BG: Съвсем новата функция на WP Event Manager позволява на потребителите да получат пълно обобщение на своите събития. Трябва да се създаде нова страница от административния панел, за да получите достъп до резюметата на събитията.

en: The brand new feature of WP Event Manager gives users the right to access their events on a single page. In case, users want to view their events on a single page, a new page can be created from the admin panel for the single event listing.
bg_BG: Съвсем новата функция на WP Event Manager дава на потребителите право на достъп до техните събития на една страница. В случай, че потребителите искат да видят събитията си на една страница, от админ панела може да бъде създадена нова страница за списъка с единични събития.

en: The dashboard displays the list of all the organizers created. A user can add, delete, duplicate organizers from the Organizer Dashboard.
bg_BG: Таблото показва списъка на всички създадени организатори. Потребителят може да добавя, изтрива, дублира организатори от таблото на организатора.

en: The event Organizer page displays event organizers list in alphabetical order with an alphabetic filter option. To set up the Event Organizer page, paste the shortcode [event_organizers] in the content area of the Event Organizer page.
bg_BG: Страницата Организатор на събития показва списъка на организаторите на събития по азбучен ред с опция за азбучен филтър. За да настроите страницата на организатора на събитието, поставете краткия код [event_organizers] в областта за съдържание на страницата на организатора на събитието.

en: The event listings
bg_BG: Списъците със събития

en: The event submission form
bg_BG: Формуляр за подаване на събитието

en: The fields were successfully saved.
bg_BG: Полетата са успешно запазени.

en: There are currently no events.
bg_BG: В момента няма събития.

en: There are no events matching your search.
bg_BG: Няма събития, отговарящи на вашето търсене.

en: There are no events.
bg_BG: Няма събития.

en: There are no organizers.
bg_BG: Няма организатори.

en: There are no venues.
bg_BG: Няма места.

en: There is no event.
bg_BG: Няма събитие.

en: Third
bg_BG: Трети

en: This Month
bg_BG: Този месец

en: This Week
bg_BG: Тази седмица

en: This Weekend
bg_BG: Този уикенд

en: This Year
bg_BG: Тази година

en: This date format will be used at the frontend date display. <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" target="__blank">For more information click here</a>.
bg_BG: Този формат на датата ще се използва на дисплея за дата на клиента. <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" target="__blank">За повече информация натиснете тук</a>.

en: This email is already registered, please choose another one.
bg_BG: Този имейл вече е регистриран, моля изберете друг.

en: This event has already been cancelled.
bg_BG: Това събитие вече е отменено.

en: This event has been cancelled.
bg_BG: Това събитие е отменено.

en: This event is not cancelled.
bg_BG: Това събитие не е отменено.

en: This listing has been expired.
bg_BG: Този списък е с изтекъл срок.

en: This page allows people to Submit the venues from the frontend.
bg_BG: Тази страница позволява на хората да подават местата от интерфейса.

en: This page allows people to manage (edit, delete and duplicate) the organizers form the frontend.
bg_BG: Тази страница позволява на хората да управляват (редактират, изтриват и дублират) организаторите от интерфейса.

en: This page allows people to manage (edit, delete and duplicate) the venues form the frontend.
bg_BG: Тази страница позволява на хората да управляват (редактират, изтриват и дублират) местата от интерфейса.

en: This page allows peoples to add events to your website from the front-end.
bg_BG: Тази страница позволява на хората да добавят събития към уебсайта Ви от предния край.

en: This page allows peoples to manage (edit, delete and duplicate) their own events from the front-end.
bg_BG: Тази страница позволява на хората да управляват (редактират, изтриват и дублират) собствените си събития от предния край.

en: This page allows peoples to show organizers from the front-end.
bg_BG: Тази страница позволява на хората да показват организатори от предния край.

en: This page allows peoples to show venues from the front-end.
bg_BG: Тази страница позволява на хората да показват места от предния край.

en: This page allows users to Submit the organizers form the frontend.
bg_BG: Тази страница позволява на потребителите да представят организаторите от интерфейса.

en: This page allows users to browse, search, and filter event listings on the front-end of your site.
bg_BG: Тази страница позволява на потребителите да преглеждат, търсят и филтрират списъци със събития в предния край на сайта Ви.

en: Thrusday
bg_BG: Тръсдей

en: Ticket Options
bg_BG: Опции за билети

en: Ticket Price
bg_BG: Цена на билета

en: Ticket Prices
bg_BG: Цени на билети

en: Ticket Prices Filter
bg_BG: Цени на билети Филтър

en: Ticket Type
bg_BG: Тип на заявка

en: Ticket details
bg_BG: Данни за билета

en: Time
bg_BG: Време

en: Timepicker Format
bg_BG: Формат за избор на време

en: Timepicker Step
bg_BG: Стъпка за избор на време

en: Timezone
bg_BG: Часова зона по подразбиране на сървъра

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: To display all the event listings, users need to create a new page from the Pages menu at the Admin Panel and add the shortcode  [events] or can add the shortcode in the Template file that is attached to the page created.
bg_BG: За да се покажат всички обяви за събития, потребителите трябва да създадат нова страница от менюто Страници в Админ панела и да добавят краткия код [събития] или да добавят краткия код във файла Шаблон, който е прикачен към създадената страница.

en: To display the Event Submission Form, a user needs to create a new page from the Pages menu at the Admin Panel and then add the shortcode [submit_event_form].
bg_BG: За да се покаже формулярът за подаване на събитие, потребителят трябва да създаде нова страница от менюто Страници в административния панел и след това да добави краткия код [submit_event_form].

en: To register for this event <strong>email your details to</strong> <a class="event_registration_email" href="mailto:%1$s%2$s">%1$s</a>
bg_BG: За да се регистрирате за това събитие <strong>, изпратете данните си на</strong> <a class="event_registration_email" href="mailto:%1$s%2$s">%1$s</a>

en: To register for this event please visit the following URL:
bg_BG: За да се регистрирате за това събитие, моля посетете следния URL адрес:

en: Today
bg_BG: Днес

en: Tomorrow
bg_BG: Утре

en: True
bg_BG: Вярно

en: Tuesday
bg_BG: Вторник

en: Twitter URL e.g http://twitter.com/yourorganizer
bg_BG: Twitter URL напр. http://twitter.com/yourorganizer

en: Twitter URL e.g http://twitter.com/yourvenue
bg_BG: Twitter URL напр. http://twitter.com/yourvenue

en: Type
bg_BG: Тип

en: Upcoming Event Listing
bg_BG: Списък с предстоящи събития

en: Upcoming Events
bg_BG: Предстоящи събития

en: Upgrade
bg_BG: Надграждане

en: Upgrade Database
bg_BG: Надстройване на база данни

en: Upgrade yor database for new version of WP Event Manager
bg_BG: Надстройте yor база данни за нова версия на WP Event Manager

en: Upload
bg_BG: Качи

en: Use WordPress' default behavior and email new users link to set a password.
bg_BG: Използвайте поведението по подразбиране на WordPress и изпратете имейл на нови потребители, за да зададете парола.

en: Use as event thumbnail
bg_BG: Използване като миниатюра на събитие

en: Use as organizer logo
bg_BG: Използване като лого на организатор

en: Use as venue logo
bg_BG: Използване като лого на място

en: Use file
bg_BG: Използване на файл

en: Use website timezone.
bg_BG: Използвайте часовата зона на уеб сайта.

en: User can submit multiple banner.
bg_BG: Потребителят може да изпрати няколко банера.

en: Username
bg_BG: Потребителско име

en: Validation
bg_BG: Валидиране

en: Venue
bg_BG: Място

en: Venue Dashboard
bg_BG: Табло за място на провеждане

en: Venue Dashboard Page
bg_BG: Страница на таблото за място на провеждане

en: Venue Description
bg_BG: Описание на мястото на провеждане

en: Venue Details
bg_BG: Подробности за мястото на провеждане

en: Venue Logo
bg_BG: Лого на мястото

en: Venue Name
bg_BG: Име на мястото на провеждане

en: Venue Name is a required field.
bg_BG: Име на място е задължително поле.

en: Venue name
bg_BG: Име на мястото на провеждане

en: Venues
bg_BG: Места на провеждане

en: Verify Password
bg_BG: Потвърждаване на паролата

en: Video Tutorials
bg_BG: Видео уроци

en: View
bg_BG: Преглед

en: View &rarr;
bg_BG: Виж →

en: View Count
bg_BG: Брой преглеждания

en: View Details
bg_BG: Вижте детайлите

en: Viewed
bg_BG: Прегледали

en: WP Editor
bg_BG: WP редактор

en: WP Event Manager
bg_BG: Мениджър на събития на WP

en: WP Event Manager Add-ons
bg_BG: Добавки за диспечер на събития на WP

en: WP Event Manager Setup
bg_BG: Настройка на WP Event Manager

en: WP Event Manager Shortcodes
bg_BG: WP Event Manager Кратки кодове

en: WP Event Manager shortcodes
bg_BG: WP Event Manager кратки кодове

en: Watch all
bg_BG: Гледайте всички

en: Watch video
bg_BG: Виж Видео

en: We've noticed you've been using <strong>WP Event Manager</strong> for some time now. we hope you love it! We'd be thrilled if you could <strong><a href="https://wordpress.org/support/plugin/wp-event-manager/reviews/" target="_blank">give us a nice rating on WordPress.org!</a></strong> Don't forget to submit your site to <strong><a href="https://wp-eventmanager.com/showcase/" target="_blank">our showcase</a></strong> and generate more traffic from our site.
bg_BG: Забелязахме, че използвате <strong>WP Event Manager</strong> от известно време. Надяваме се да ви хареса! Ще се радваме, ако можете да <strong><a href="https://wordpress.org/support/plugin/wp-event-manager/reviews/" target="_blank">ни дадете хубава оценка за WordPress.org!</a></strong> Не забравяйте да изпратите сайта си на <strong><a href="https://wp-eventmanager.com/showcase/" target="_blank">нашата витрина</a></strong> и да генерирате повече трафик от нашия сайт.

en: Website
bg_BG: Уебсайт

en: Website URL e.g http://www.yourorganization.com
bg_BG: URL адрес на уеб сайт, напр. http://www.yourorganization.com

en: Website URL e.g http://www.yourvenue.com
bg_BG: URL адрес на уеб сайт, напр. http://www.yourvenue.com

en: Wednesday
bg_BG: Сряда

en: Weekly
bg_BG: Седмично

en: Widget Style
bg_BG: Стил на джаджата

en: Width
bg_BG: Широчина

en: Wordpress
bg_BG: Почетна

en: Yearly
bg_BG: Годишно

en: Yes
bg_BG: Да

en: You are currently signed in as <strong>%s</strong>.
bg_BG: В момента сте влезли като <strong>%s</strong>.

en: You are editing an existing event. %s
bg_BG: Редактирате съществуващо събитие. %s

en: You are editing an existing organizer. %s
bg_BG: Редактирате съществуващ организатор. %s

en: You are editing an existing venue. %s
bg_BG: Редактирате съществуващо място. %s

en: You can add an Event Dashboard to a new page by pasting the appropriate shortcode on the HTML editor.To display an Event Dashboard, users need to create a page from the pages menu at the Admin Panel and add the shortcode [event_dashboard].
bg_BG: Можете да добавите табло за събития към нова страница, като поставите съответния кратък код в HTML редактора. За да се покаже табло за събития, потребителите трябва да създадат страница от менюто на страниците в административния панел и да добавят краткия код [event_dashboard].

en: You can set event submission expiry time either event end date or specific days.
bg_BG: Можете да зададете време на изтичане на срока на събитието или крайна дата на събитието, или конкретни дни.

en: You can't delete ticket once it is added.You can make it private from settings tab.
bg_BG: Не можете да изтриете билета, след като бъде добавен. Можете да го направите поверителен от раздела "Настройки".

en: You do not have any active events.
bg_BG: Нямате активни събития.

en: You must <a href="%s">sign in</a> to view more details.
bg_BG: Трябва да <a href="%s">влезете,</a> за да видите повече подробности.

en: You must be logged in to upload files using this method.
bg_BG: Трябва да сте влезли в профила си, за да качвате файлове с помощта на този метод.

en: You must be signed in to post a new listing.
bg_BG: Трябва да сте влезли в акаунта си, за да публикувате нова обява.

en: You need to be signed in to manage your listings.
bg_BG: Трябва да сте влезли в профила си, за да управлявате визитките си.

en: You need to be signed in to manage your organizer listings.
bg_BG: Трябва да сте влезли, за да управлявате списъците си с организатори.

en: You need to be signed in to manage your venue listings.
bg_BG: Трябва да сте влезли в профила си, за да управлявате списъците си с места.

en: Your account
bg_BG: Вашият профил

en: Your browser does not support JavaScript, or it is disabled. JavaScript must be enabled in order to view listings.
bg_BG: Вашият браузер не позволява JavaScript или е деактивиран. Трябва да го активирате за да виждате визитките.

en: Your changes have been saved.
bg_BG: Промените са запаметени.

en: Your database has been upgraded successfully! In order to take advantage, save the permalink and proceed.
bg_BG: Вашата база данни е надстроена успешно! За да се възползвате, запазете постоянната връзка и продължете.

en: Your database upgraded successfully!
bg_BG: Вашата база данни е надстроена успешно!

en: Your database upgrading now
bg_BG: Вашата база данни се надстройва сега

en: Your email
bg_BG: Вашият имейл

en: Your email address isn&#8217;t correct.
bg_BG: Вашият имейл адрес не е правилен.

en: Youtube Channel URL e.g http://www.youtube.com/channel/yourorganizer
bg_BG: URL адрес на канал в YouTube, напр. http://www.youtube.com/channel/yourorganizer

en: Youtube Channel URL e.g http://www.youtube.com/channel/yourvenue
bg_BG: URL адрес на канал в YouTube, напр. http://www.youtube.com/channel/yourvenue

en: Zip Code
bg_BG: Пощенски код

en: by %s
bg_BG: от %s

[ctx: post status]
en: Active
bg_BG: Активен

[ctx: post status]
en: Draft
bg_BG: Чернова

[ctx: post status]
en: Expired
bg_BG: Изтекла

[ctx: post status]
en: Pending approval
bg_BG: Чака одобрение

[ctx: post status]
en: Pending payment
bg_BG: В изчакване на плащане

[ctx: post status]
en: Preview
bg_BG: Преглед

en: remove
bg_BG: премахване

en: same day
bg_BG: същия ден

en: specific day
bg_BG: конкретен ден

en: ← Edit listing
bg_BG: ← Редактиране на списък
