wordpress-document-revisions - en to no_NO translation catalogue (332 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WP Document Revisions
no_NO: WP-dokumentrevisjoner

note: Description of the plugin
en: A document management and version control plugin for WordPress that allows teams of any size to collaboratively edit files and manage their workflow.
no_NO: En plugin for dokumenthåndtering og versjonskontroll for WordPress som lar team av alle størrelser samarbeide om å redigere filer og administrere arbeidsflyten sin.

en: Insufficient permission to read this document.
no_NO: Utilstrekkelig tillatelse til å lese dette dokumentet.

en: Insufficient permission to mark this summary reviewed.
no_NO: Utilstrekkelig tillatelse til å markere dette sammendraget som gjennomgått

en: Insufficient permission to read this document revision diff.
no_NO: Utilstrekkelig tillatelse til å lese denne dokumentrevisjonsforskjellen.

en: No summary has been generated for this revision yet.
no_NO: Det er ikke generert noe sammendrag for denne revisjonen ennå.

en: You are not authorized to read this data
no_NO: Du har ikke tillatelse til å lese disse dataene

en: This is not a valid document.
no_NO: Dette er ikke et gyldig dokument.

en: ago by
no_NO: siden av

en: Edit
no_NO: Redigere

en: No thumbnail available.
no_NO: Ingen miniatyrbilder tilgjengelig

en: No selection
no_NO: Ingen valg

en:  Taxonomy details in this block have changed.
no_NO: Taksonomidetaljene i denne blokken har endret seg.

en:  Taxonomy term does not belong to this taxonomy.
no_NO: Taksonomibegrepet tilhører ikke denne taksonomien.

en: Sorry, you are not allowed to edit documents.
no_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å redigere dokumenter.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions.
no_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å se revisjoner.

en: Sorry, you are not allowed to read documents.
no_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å lese dokumenter.

en: Sorry, invalid REST call
no_NO: Beklager, ugyldig REST-kall

en: Sorry, you are only allowed to use GET method
no_NO: Beklager, du har bare lov til å bruke GET-metoden

en: Sorry, you are not allowed to view this revision.
no_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å se denne revisjonen.

note: translators: %s is the blog name.
en: - The %s Team
no_NO: - %s-teamet

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author.
en: %1$s ago by %2$s
no_NO: For %1$s siden av %2$s

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author.
en: %1$s ago
no_NO: For %1$s siden

en: Title:
no_NO: Tittel:

en: Number of Posts:
no_NO: Antall innlegg:

en: Posts to Show:
no_NO: Innlegg å vise:

en: Display Featured Image:
no_NO: Vis fremhevet bilde:

en: Yes
no_NO: Ja

en: Display Document Description:
no_NO: Vis dokumentbeskrivelse:

en: Display Document Author:
no_NO: Forfatter av visningsdokument:

en: Display PDF File Indication:
no_NO: Vis PDF-filindikasjon:

en: Open documents in new tab:
no_NO: Åpne dokumenter i ny fane:

en: Recently Revised Documents
no_NO: Nylig reviderte dokumenter

en: Text Extraction & AI
no_NO: Tekstutvinning og AI

en: Skip text extraction for this document
no_NO: Hopp over tekstuttrekk for dette dokumentet

en: When checked, plain text will not be extracted from uploaded files for this document, and any previously extracted text will be cleared. Useful for sensitive documents whose contents should not be cached for search, AI summaries, or other text-based features.
no_NO: Når dette alternativet er avmerket, vil ikke ren tekst bli hentet ut fra opplastede filer for dette dokumentet, og all tidligere utvunnet tekst vil bli slettet. Nyttig for sensitive dokumenter der innholdet ikke skal bufres for søk, AI-sammendrag eller andre tekstbaserte funksjoner.

en: Do not pre-fill the revision log with AI suggestions
no_NO: Ikke forhåndsfyll revisjonsloggen med AI-forslag

en: When checked, AI-generated revision summaries will not be inserted into the revision log field when a new file is uploaded. Extraction (and summary generation, if enabled) still run — only the editor pre-fill is suppressed.
no_NO: Når dette alternativet er avmerket, vil ikke AI-genererte revisjonssammendrag bli satt inn i revisjonsloggfeltet når en ny fil lastes opp. Uttrekking (og generering av sammendrag, hvis aktivert) kjører fortsatt – bare forhåndsutfyllingen av redigeringsprogrammet undertrykkes.

en: Validate Structure
no_NO: Valider struktur

en: Inconsistent data sent to Interface
no_NO: Inkonsekvente data sendt til grensesnittet

en: Invalid Document Internal Structures
no_NO: Ugyldige interne dokumentstrukturer

en: No invalid documents found.
no_NO: Ingen ugyldige dokumenter funnet.

en: Internal structure
no_NO: Intern struktur

en: No invalid internal linkages found.
no_NO: Ingen ugyldige interne lenker funnet.

en: Permalink / guid
no_NO: Permalenke / veiledning

en: No invalid permalinks found.
no_NO: Ingen ugyldige permalenker funnet.

en: The guid is not the expected "ugly" permalink
no_NO: Guiden er ikke den forventede "stygge" permalenken

en: The guid does not contain the site URL.
no_NO: Guiden inneholder ikke nettstedets URL.

en: The guid does not contain the correct date.
no_NO: Guiden inneholder ikke riktig dato.

en: The guid does not contain the document name.
no_NO: Guiden inneholder ikke dokumentnavnet.

en: The guid does not reflect the complete document permalink.
no_NO: Guiden gjenspeiler ikke hele dokumentets permalenke.

en: The guid field is meant to be the unique access path.
no_NO: GUID-feltet er ment å være den unike tilgangsstien.

en: It is recommended not to change it, but can be changed to a valid value.
no_NO: Det anbefales å ikke endre den, men den kan endres til en gyldig verdi.

en: They can be displayed or hidden as wished by checking the options:
no_NO: De kan vises eller skjules etter ønske ved å merke av for alternativene:

en: See the Help pulldown for detailed Help information
no_NO: Se rullegardinmenyen for hjelp for detaljert hjelpinformasjon

en: Title
no_NO: Tittel

en: Message
no_NO: Beskjed

en: Fix
no_NO: Fastsette

en: Error
no_NO: Feil

en: Warning
no_NO: Advarsel

en: There is no attachment record held for document
no_NO: Det finnes ingen vedleggsregistrering for dokumentet

en: Attachment recently uploaded for document, but not currently linked to it
no_NO: Vedlegg lastet nylig opp for dokumentet, men ikke koblet til det for øyeblikket

en: Attachment found for document, but not currently linked
no_NO: Vedlegg funnet for dokumentet, men ikke lenket til for øyeblikket

note: translators: %1$s is the document last modified date, %2$s is its attachment last modifified date.
en: [Modified Date: Document - %1$s, Attachment - %2$s]
no_NO: [Endringsdato: Dokument - %1$s, Vedlegg - %2$s]

en: Document links to invalid attachment. An attachment exists and can replace link
no_NO: Dokumentlenker til ugyldig vedlegg. Det finnes et vedlegg som kan erstatte lenken.

en: Document links to an invalid attachment record
no_NO: Dokumentlenker til en ugyldig vedleggspost

en: Document attachment exists but related file not in document location
no_NO: Dokumentvedlegg finnes, men relatert fil er ikke på dokumentplasseringen

en: Document attachment exists but related file not found
no_NO: Dokumentvedlegg finnes, men relatert fil ikke funnet

en: Document attachment file exists but is not readable
no_NO: Dokumentvedlegget finnes, men er ikke lesbart

en: Document attachment does not appear to be md5 encoded
no_NO: Dokumentvedlegget ser ikke ut til å være md5-kodet

en: The document contains additional document files that are inaccessible. They should be deleted to reduce storage.
no_NO: Dokumentet inneholder ytterligere dokumentfiler som ikke er tilgjengelige. De bør slettes for å redusere lagringsplass.

en: Overview
no_NO: Oversikt

en: This tool allows you to find errors in the internal structure of documents.
no_NO: Dette verktøyet lar deg finne feil i den interne strukturen til dokumenter.

en: It will review all documents that you are able to edit.
no_NO: Den vil gjennomgå alle dokumenter du kan redigere.

en: This version does not address revision data.
no_NO: Denne versjonen tar ikke for seg revisjonsdata.

en: Two types of issues can be identified - Errors and Warnings.
no_NO: To typer problemer kan identifiseres – feil og advarsler.

en: If you have an error reported here, then you will get an "Error 404 - Document Not Found" (or equivalent) message on trying to view the document.
no_NO: Hvis du har rapportert en feil her, vil du få meldingen «Feil 404 - Dokument ikke funnet» (eller tilsvarende) når du prøver å vise dokumentet.

en: Some of these can be fixed using data from within the system - and a button is available to fix the issue, but others cannot.
no_NO: Noen av disse kan fikses ved hjelp av data i systemet – og det finnes en knapp for å fikse problemet, men andre kan ikke.

en: When they cannot be fixed, the resolution is normally either to delete the document or to load a new version of the document.
no_NO: Når de ikke kan fikses, er løsningen vanligvis enten å slette dokumentet eller å laste inn en ny versjon av dokumentet.

en: This resolution process will, of course, also address unfixed, but fixable, issues as well.
no_NO: Denne løsningsprosessen vil selvfølgelig også ta opp uløste, men rettbare problemer.

en: Errors
no_NO: Feil

en: These are issues that stop you displaying your document on the front end. Problems include:
no_NO: Dette er problemer som hindrer deg i å vise dokumentet ditt på brukergrensesnittet. Problemene inkluderer:

en: The identifier of the latest attachment (i.e. the current document) is held in the post content field.
no_NO: Identifikatoren til det siste vedlegget (dvs. det gjeldende dokumentet) finnes i feltet for innleggsinnhold.

en: If this is missing or points to a non-existant one then the document cannot be viewed.
no_NO: Hvis dette mangler eller peker til et ikke-eksisterende et, kan ikke dokumentet vises.

en: However if there are any attachments attached to the document then we can display the latest one.
no_NO: Men hvis det er noen vedlegg knyttet til dokumentet, kan vi vise det nyeste.

en: This is done by updating the document record so that the content contains the attachment identifier.
no_NO: Dette gjøres ved å oppdatere dokumentposten slik at innholdet inneholder vedleggsidentifikatoren.

en: There is no attachment associated with the document.
no_NO: Det er ikke noe vedlegg knyttet til dokumentet.

en: There is an identifier in the document but either there is no attachment or it does not relate to this document.
no_NO: Det finnes en identifikator i dokumentet, men enten er det ikke noe vedlegg, eller så er det ikke relatert til dette dokumentet.

en: There is an identifier that links to a document attachment but there is no underlying file.
no_NO: Det finnes en identifikator som lenker til et dokumentvedlegg, men det finnes ingen underliggende fil.

en: As a variant of this last case, you may have set up the plugin so that the document file store is one of your choosing and not the standard Media store.
no_NO: Som en variant av dette siste tilfellet, kan du ha konfigurert plugin-modulen slik at dokumentfillageret er et du velger og ikke standard medielager.

en: In this very specific case, when it has been unable to find the file in the document store, it will look for it in the Media store.
no_NO: I dette svært spesifikke tilfellet, når den ikke har klart å finne filen i dokumentlageret, vil den søke etter den i medielageret.

en: If found there it will offer you a fix which is to move the file from the Media store to the document store.
no_NO: Hvis den finnes der, vil den tilby deg en løsning, som er å flytte filen fra medielageret til dokumentlageret.

en: Warnings
no_NO: Advarsler

en: The nature of the web technology used to deliver WordPress means that if you know the name of the file held on the server then you can access the file directly
no_NO: Nettteknologien som brukes til å levere WordPress betyr at hvis du vet navnet på filen som er lagret på serveren, kan du få direkte tilgang til filen.

en: It is a design feature of this plugin that you should only be able to access a document if you go via WordPress itself.
no_NO: Det er en designfunksjon ved denne plugin-modulen at du bare skal kunne få tilgang til et dokument hvis du går via selve WordPress.

en: So to deliver this the plugin changes the file name to an md5-encoded file name and then hides it from you when using the application.
no_NO: Så for å levere dette endrer plugin-modulen filnavnet til et md5-kodet filnavn og skjuler det deretter for deg når du bruker applikasjonen.

en: The fix is therefore to md5-encode the file name.
no_NO: Løsningen er derfor å md5-kode filnavnet.

en: Documents
no_NO: Dokumenter

en: Check Document Access
no_NO: Sjekk dokumenttilgang

en: Check whether the current user can perform a specific action on a document.
no_NO: Sjekk om den gjeldende brukeren kan utføre en bestemt handling på et dokument.

en: The document post ID to check access for.
no_NO: Dokumentinnleggs-ID-en som skal kontrolleres for tilgang.

en: The action to check: read, edit, delete, or publish.
no_NO: Handlingen som skal kontrolleres: lese, redigere, slette eller publisere.

en: Whether the user can perform the action.
no_NO: Om brukeren kan utføre handlingen.

en: Get Document Info
no_NO: Hent dokumentinformasjon

en: Retrieve metadata for a document including file type, revision count, and lock status.
no_NO: Hent metadata for et dokument, inkludert filtype, antall revisjoner og låsestatus.

en: The document post ID.
no_NO: Dokumentets innleggs-ID.

en: Get Document Revisions
no_NO: Hent dokumentrevisjoner

en: Retrieve the revision history of a document.
no_NO: Hent revisjonshistorikken til et dokument.

en: Override Document Lock
no_NO: Overstyr dokumentlås

en: Override another user's lock on a document to allow editing.
no_NO: Overstyr en annen brukers lås på et dokument for å tillate redigering.

en: The document post ID to unlock.
no_NO: Dokumentinnleggs-ID-en som skal låses opp.

en: Document not found.
no_NO: Dokumentet ble ikke funnet.

en: You do not have permission to view this document.
no_NO: Du har ikke tillatelse til å se dette dokumentet.

en: You do not have permission to view revisions for this document.
no_NO: Du har ikke tillatelse til å se revisjoner for dette dokumentet.

en: You do not have permission to view document revisions.
no_NO: Du har ikke tillatelse til å se dokumentrevisjoner.

en: Unknown
no_NO: Ukjent

en: You do not have permission to override the lock on this document.
no_NO: Du har ikke tillatelse til å overstyre låsen på dette dokumentet.

en: You have activated the plugin WP Document Revisions
no_NO: Du har aktivert plugin-modulen WP Document Revisions

en: You do not have the edit_documents capability possibly due to multiple conficting roles or use of a custom role!
no_NO: Du har ikke edit_documents-funksjonen, muligens på grunn av flere motstridende roller eller bruk av en tilpasset rolle!

en: The Documents menu may not be displayed completely with the "All Documents" and "Add Document" options missing
no_NO: Dokumenter-menyen vises kanskje ikke fullstendig hvis alternativene «Alle dokumenter» og «Legg til dokument» mangler

en: You should first check whether you have multiple roles and that each has edit_documents capability.
no_NO: Du bør først sjekke om du har flere roller, og at hver av dem har edit_documents-funksjonalitet.

[ctx: post type general name]
en: Documents
no_NO: Dokumenter

[ctx: post type singular name]
en: Document
no_NO: Dokument

[ctx: document]
en: Add Document
no_NO: Legg til dokument

en: Add New Document
no_NO: Legg til nytt dokument

en: Edit Document
no_NO: Rediger dokument

en: New Document
no_NO: Nytt dokument

en: View Document
no_NO: Vis dokument

en: View Documents
no_NO: Vis dokumenter

en: Search Documents
no_NO: Søk i dokumenter

en: No documents found
no_NO: Ingen dokumenter funnet

en: No documents found in Trash
no_NO: Ingen dokumenter funnet i papirkurven

en: All Documents
no_NO: Alle dokumenter

en: Document Image
no_NO: Dokumentbilde

en: Set Document Image
no_NO: Angi dokumentbilde

en: Remove Document Image
no_NO: Fjern dokumentbilde

en: Use as Document Image
no_NO: Bruk som dokumentbilde

[ctx: taxonomy general name]
en: Workflow States
no_NO: Arbeidsflyttilstander

[ctx: taxonomy singular name]
en: Workflow State
no_NO: Arbeidsflytstatus

en: Search Workflow States
no_NO: Søk i arbeidsflyttilstander

en: All Workflow States
no_NO: Alle arbeidsflyttilstander

en: Parent Workflow State
no_NO: Overordnet arbeidsflyttilstand

en: Parent Workflow State:
no_NO: Status for overordnet arbeidsflyt:

en: Edit Workflow State
no_NO: Rediger arbeidsflytstatus

en: Update Workflow State
no_NO: Oppdater arbeidsflytstatus

en: Add New Workflow State
no_NO: Legg til ny arbeidsflytstatus

en: New Workflow State Name
no_NO: Nytt navn på arbeidsflyttilstand

en: Workflow States
no_NO: Arbeidsflyttilstander

en: In Progress
no_NO: Pågår

en: Document is in the process of being written
no_NO: Dokumentet er i ferd med å bli skrevet

en: Initial Draft
no_NO: Første utkast

en: Document is being edited and refined
no_NO: Dokumentet blir redigert og finjustert

en: Under Review
no_NO: Under vurdering

en: Document is pending final review
no_NO: Dokumentet venter på endelig gjennomgang

en: Final
no_NO: Endelig

en: Document is in its final form
no_NO: Dokumentet er i sin endelige form

note: translators: %s is the download link.
en: Document updated. <a href="%s">Download document</a>
no_NO: Dokument oppdatert. <a href="%s">Last ned dokumentet</a>

en: Custom field updated.
no_NO: Tilpasset felt oppdatert.

en: Custom field deleted.
no_NO: Tilpasset felt slettet.

en: Document updated.
no_NO: Dokumentet er oppdatert.

note: translators: %s is the revision ID.
en: Document restored to revision from %s
no_NO: Dokument gjenopprettet til revisjon fra %s

note: translators: %s is the download link.
en: Document published. <a href="%s">Download document</a>
no_NO: Dokument publisert. <a href="%s">Last ned dokumentet</a>

en: Document saved.
no_NO: Dokumentet er lagret.

note: translators: %s is the download link.
en: Document submitted. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
no_NO: Dokument sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Last ned dokumentet</a>

note: translators: %1$s is the date, %2$s is the preview link.
en: Document scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview document</a>
no_NO: Dokument planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis dokument</a>

note: translators: %s is the link to download the document.
en: Document draft updated. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
no_NO: Dokumentutkast oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Last ned dokumentet</a>

en: Revision Summary
no_NO: Revisjonssammendrag

en: Document
no_NO: Dokument

en: Revision Log
no_NO: Revisjonslogg

en: Workflow State
no_NO: Arbeidsflytstatus

en: Owner
no_NO: Eier

note: translators: %s is the user that holds the document lock.
en: %s has prevented other users from making changes.
no_NO: %s har hindret andre brukere i å gjøre endringer.

en: <br />If you believe this is in error you can <a href="#" id="override_link">override the lock</a>, but their changes will be lost.
no_NO: <br />Hvis du mener at dette er feil, kan du <a href="#" id="override_link">overstyre låsen</a>, men endringene vil gå tapt.

en: Upload New Version
no_NO: Last opp ny versjon

en: Latest Version of the Document
no_NO: Siste versjon av dokumentet

en: Download
no_NO: Last ned

note: translators: %1$s is the post modified date in words, %2$s is the post modified date in time format, %3$s is how long ago the post was modified, %4$s is the author's name.
en: Checked in <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> ago by %4$s
no_NO: Sjekket inn for <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> siden av %4$s

en: Current State
no_NO: Nåværende tilstand

en: Basic Usage
no_NO: Grunnleggende bruk

en: This screen allows users to collaboratively edit documents and track their revision history. To begin, enter a title for the document, optionally enter a description, and click <code>Upload New Version</code> and select the file from your computer.
no_NO: Denne skjermen lar brukere samarbeide om å redigere dokumenter og spore revisjonshistorikken sin. For å begynne, skriv inn en tittel for dokumentet, skriv eventuelt inn en beskrivelse, og klikk på <code>Last opp ny versjon</code> og velg filen fra datamaskinen din.

en: Once successfully uploaded, you can enter a revision log message, assign the document an author, and describe its current workflow state.
no_NO: Når opplastingen er fullført, kan du legge inn en revisjonsloggmelding, tilordne dokumentet en forfatter og beskrive gjeldende arbeidsflytstatus.

en: When done, simply click <code>Update</code> to save your changes
no_NO: Når du er ferdig, klikker du bare på <code>Oppdater</code> for å lagre endringene.

en: Document Description
no_NO: Dokumentbeskrivelse

en: The document description provides a short user-oriented summary of the document.
no_NO: Dokumentbeskrivelsen gir et kort brukerorientert sammendrag av dokumentet.

en: This can be used with the Document List or Latest Documents blocks or their shortcode or widget equivalents.
no_NO: Dette kan brukes med dokumentliste- eller nyeste dokumenter-blokkene eller deres kortkode- eller widget-ekvivalenter.

en: The revision log provides a short summary of the changes reflected in a particular revision. Used widely in the open-source community, it provides a comprehensive history of the document at a glance.
no_NO: Revisjonsloggen gir et kort sammendrag av endringene som gjenspeiles i en bestemt revisjon. Den brukes mye i åpen kildekode-miljøet, og gir en omfattende historikk over dokumentet på et øyeblikk.

en: You can download and view previous versions of the document by clicking the timestamp in the revision log. You can also restore revisions by clicking the <code>restore</code> button beside the revision.
no_NO: Du kan laste ned og se tidligere versjoner av dokumentet ved å klikke på tidsstempelet i revisjonsloggen. Du kan også gjenopprette revisjoner ved å klikke på <code>gjenopprett</code>-knappen ved siden av revisjonen.

en: The workflow state field can be used to help team members understand at what stage a document sits within a particular organization&quot;s workflow. The field is optional, and can be customized or queried by clicking <code>Workflow States</code> on the left-hand side.
no_NO: Feltet for arbeidsflytstatus kan brukes til å hjelpe teammedlemmer med å forstå på hvilket stadium et dokument befinner seg i en bestemt organisasjons arbeidsflyt. Feltet er valgfritt og kan tilpasses eller spørres ved å klikke på <code>Arbeidsflytstatuser</code> på venstre side.

en: Publishing Documents
no_NO: Publisering av dokumenter

en: By default, uploaded documents are only accessible to logged in users. Documents can be published, thus making them accessible to the world, by toggling their visibility in the "Publish" box in the top right corner. Any document marked as published will be accessible to anyone with the proper URL.
no_NO: Som standard er opplastede dokumenter bare tilgjengelige for innloggede brukere. Dokumenter kan publiseres, og dermed gjøres tilgjengelige for hele verden, ved å slå av og på synligheten deres i «Publiser»-boksen øverst til høyre. Alle dokumenter som er merket som publisert, vil være tilgjengelige for alle med riktig URL.

en: Below is a list of all documents to which you have access. Click the document title to edit the document or download the latest version.
no_NO: Nedenfor finner du en liste over alle dokumenter du har tilgang til. Klikk på dokumenttittelen for å redigere dokumentet eller laste ned den nyeste versjonen.

en: To add a new document, click <strong>Add Document</strong> on the left-hand side.
no_NO: For å legge til et nytt dokument, klikk på <strong>Legg til dokument</strong> på venstre side.

en: To view all documents at a particular workflow state, click <strong>Workflow States</strong> in the menu on the left.
no_NO: Hvis du vil se alle dokumenter med en bestemt arbeidsflyttilstand, klikker du på <strong>Arbeidsflyttilstander</strong> i menyen til venstre.

en: You do not have the upload_files capability!
no_NO: Du har ikke upload_files-funksjonaliteten!

en: You will not be able to upload documents though you may be able change some attributes.
no_NO: Du vil ikke kunne laste opp dokumenter, men du kan kanskje endre noen attributter.

en: You will not be able to upload any documents.
no_NO: Du vil ikke kunne laste opp noen dokumenter.

en: Revision summaries are optional notes to store along with this revision that allow other users to quickly and easily see what changes you made without needing to open the actual file.
no_NO: Revisjonssammendrag er valgfrie notater som kan lagres sammen med denne revisjonen, slik at andre brukere raskt og enkelt kan se hvilke endringer du har gjort uten å måtte åpne selve filen.

en: Modified
no_NO: Modifisert

en: User
no_NO: Bruker

en: Summary
no_NO: Sammendrag

en: Actions
no_NO: Handlinger

en: Restore
no_NO: Restaurere

en: RSS Feed
no_NO: RSS-feed

en: Restoring earlier revisions will also restore that description.<br/>If the current one is wanted, copy it first.
no_NO: Gjenoppretting av tidligere revisjoner vil også gjenopprette den beskrivelsen.<br/>Hvis du ønsker den nåværende, kopier den først.

en: You currently have this file checked out. No other user can edit this document so long as you remain on this page.
no_NO: Du har for øyeblikket sjekket ut denne filen. Ingen andre brukere kan redigere dette dokumentet så lenge du er på denne siden.

en: Document Owner
no_NO: Dokumenteier

en: All workflow states
no_NO: Alle arbeidsflyttilstander

en: All statuses
no_NO: Alle statuser

en: All owners
no_NO: Alle eiere

en: Currently Editing
no_NO: Redigerer for øyeblikket

en: Document Settings
no_NO: Dokumentinnstillinger

en: Document Upload Directory
no_NO: Katalog for dokumentopplasting

en: Document Slug
no_NO: Dokumentslug

en: Document Link Date
no_NO: Dokumentkoblingsdato

en: Feed Privacy
no_NO: Feedpersonvern

en: Secret Feed Key
no_NO: Hemmelig feednøkkel

en: To protect your privacy, you need to append a key to feeds for use in feed readers.
no_NO: For å beskytte personvernet ditt må du legge til en nøkkel i feeder for bruk i feedlesere.

en: Generate New Key
no_NO: Generer ny nøkkel

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author, %3$s is the post status.
en: %1$s ago by %2$s [%3$s]
no_NO: For %1$s siden av %2$s [%3$s]

en: Document Date in Permalink
no_NO: Dokumentdato i permalenke

en: Document directory does not appear to exist. Please review value.
no_NO: Dokumentkatalogen ser ikke ut til å eksistere. Vennligst sjekk verdien.

en: Document directory is not writable. Please check permissions.
no_NO: Dokumentkatalogen er ikke skrivbar. Sjekk tillatelsene.

en: Document upload directory changed, but existing uploads may need to be moved to the new folder to ensure they remain accessible.
no_NO: Dokumentopplastingsmappen er endret, men eksisterende opplastinger må kanskje flyttes til den nye mappen for å sikre at de forblir tilgjengelige.

en: Document slug changed, but some previously published URLs may now be broken.
no_NO: Dokumentsluggen er endret, men noen tidligere publiserte URL-er kan nå være ødelagte.

en: Not authorized
no_NO: Ikke autorisert

en: Directory in which to store uploaded documents. The default is in your <code>wp-content/uploads</code> folder (or another default uploads folder defined elsewhere), but it may be moved to a folder outside of the <code>htdocs</code> or <code>public_html</code> folder for added security.
no_NO: Katalog der opplastede dokumenter skal lagres. Standardmappen er i <code>wp-content/uploads</code>-mappen din (eller en annen standard opplastingsmappe definert et annet sted), men den kan flyttes til en mappe utenfor <code>htdocs</code>- eller <code>public_html</code>-mappen for ekstra sikkerhet.

note: translators: %site_id% is not interpolated and should not be translated.
en: You may optionally include the string <code>%site_id%</code> within the path to separate files by site.
no_NO: Du kan eventuelt inkludere strengen <code>%site_id%</code> i banen for å skille filer etter nettsted.

en: example-document-title
no_NO: eksempel-dokument-tittel

en: "Slug" with which to prefix all URLs for documents (and the document archive). Default is <code>documents</code>.
no_NO: «Slug» som skal prefikseres for alle URL-er for dokumenter (og dokumentarkivet). Standard er <code>dokumenter</code>.

en: Remove the year and month element /yyyy/mm from the document permalink.
no_NO: Fjern år- og månedselementet /yyyy/mm fra dokumentets permalenke.

en: By default the document permalink will contain the post year and month.
no_NO: Som standard vil dokumentets permalenke inneholde innleggets år og måned.

en: The delivered rewrite rules support both formats.
no_NO: De leverte omskrivingsreglene støtter begge formatene.

en: Maximum number of document revisions set to zero using a filter. Check your configuration.
no_NO: Maksimalt antall dokumentrevisjoner er satt til null ved hjelp av et filter. Sjekk konfigurasjonen din.

en: More revisions exist for this document than is permitted. Making changes will delete data.
no_NO: Det finnes flere revisjoner av dette dokumentet enn det som er tillatt. Hvis du gjør endringer, slettes data.

en: Maximum number of revisions reached for this document. Making changes will delete data.
no_NO: Maksimalt antall revisjoner er nådd for dette dokumentet. Data slettes hvis du gjør endringer.

en: No document file is attached.
no_NO: Ingen dokumentfil er vedlagt.

en: Document is not available.
no_NO: Dokumentet er ikke tilgjengelig.

en: You are not authorized to access that file.
no_NO: Du har ikke tilgang til den filen.

en: -revision-
no_NO: -revisjon-

en: Sorry, Output buffer exists with data. Filewriting suppressed.
no_NO: Beklager, utdatabufferen inneholder data. Filskriving er undertrykt.

en: Sorry, Output has already been written, so your file cannot be downloaded.
no_NO: Beklager, resultatet er allerede skrevet, så filen din kan ikke lastes ned.

en: Sorry, this is a private feed.
no_NO: Beklager, dette er en privat feed.

note: translators: %s is the document title.
en: %s - Latest Revision
no_NO: %s – Siste revisjon

note: translators: %1$s is the document title, %2$d is the revision ID.
en: %1$s - Revision %2$d
no_NO: %1$s – Revisjon %2$d

en: Published
no_NO: Publisert

en: Draft
no_NO: Utkast

en: Scheduled
no_NO: Planlagt

en: Private
no_NO: Privat

en: Pending Review
no_NO: Venter på gjennomgang

en: Trash
no_NO: Søppel

en: Somebody
no_NO: Noen

note: translators: %1$s is the blog name, %2$s is the overriding user, %3$s is the document title.
en: %1$s: %2$s has overridden your lock on %3$s
no_NO: %1$s: %2$s har overstyrt låsen din på %3$s

note: translators: %s is the user's name.
en: Dear %s:
no_NO: Kjære %s:

note: translators: %1$s is the overriding user, %2$s is the user's email, %3$s is the document title, %4$s is the document URL.
en: %1$s (%2$s), has overridden your lock on the document %3$s (%4$s).
no_NO: %1$s (%2$s) har overstyrt låsen din på dokumentet %3$s (%4$s).

en: Any changes you have made will be lost.
no_NO: Alle endringer du har gjort vil gå tapt.

en: revision
no_NO: revisjon

en: ✨ AI suggestion — edit before saving.
no_NO: ✨ AI-forslag – rediger før lagring.

en: ✨ AI summary will be available shortly — refresh this page to see it.
no_NO: ✨ AI-sammendraget vil være tilgjengelig snart – oppdater denne siden for å se det.

en: Dismiss
no_NO: Avskjedige

en: Reviewed ✓
no_NO: Anmeldt ✓

en: Mark reviewed
no_NO: Merk anmeldt

en: Processed successfully.
no_NO: Behandlet.

en: Upload failed.
no_NO: Opplastingen mislyktes.

en: File uploaded successfully. Add a revision summary below (optional) and press <strong>Update</strong> to save your changes.
no_NO: Filen er lastet opp. Legg til et revisjonssammendrag nedenfor (valgfritt) og trykk på <strong>Oppdater</strong> for å lagre endringene.

en: New version uploaded. Press Update to save.
no_NO: Ny versjon lastet opp. Trykk på Oppdater for å lagre.

en: Are you sure you want to restore this revision? If you do, no history will be lost. This revision will be copied and become the most recent revision.
no_NO: Er du sikker på at du vil gjenopprette denne revisjonen? Hvis du gjør det, vil ingen historikk gå tapt. Denne revisjonen vil bli kopiert og bli den nyeste revisjonen.

en: An error has occurred, please try reloading the page.
no_NO: Det har oppstått en feil. Prøv å laste inn siden på nytt.

en: Lost Document Lock
no_NO: Mistet dokumentlås

note: translators: %s is the title of the document.
en: Your lock on the document %s has been overridden. Any changes will be lost.
no_NO: Låsen din på dokumentet %s er overstyrt. Eventuelle endringer vil gå tapt.

note: translators: %d is the number of minutes.
en: %d mins
no_NO: %d minutter

note: translators: %d is the number of hours (singular).
en: %d hour
no_NO: %d time

note: translators: %d is the number of hours (plural).
en: %d hours
no_NO: %d timer

note: translators: %d is the number of days (singular).
en: %d day
no_NO: %d dag

note: translators: %d is the number of days (plural).
en: %d days
no_NO: %d dager

en: Upload Document
no_NO: Last opp dokument

en: Select Document
no_NO: Velg dokument

en: Document Id
no_NO: Dokument-ID

en: There are no taxonomies defined.
no_NO: Det er ingen definerte taksonomier.

en: Taxonomy:
no_NO: Taksonomi:

en: Block Heading
no_NO: Blokkoverskrift

en: Display Settings
no_NO: Skjerminnstillinger

en: Number of documents to display
no_NO: Antall dokumenter som skal vises

en: List ordering Field
no_NO: Listerekkefølge Felt

en: Example fields are post_title, post_date and post_modified.
no_NO: Eksempelfelt er post_title, post_date og post_modified.

en: Ascending
no_NO: Stigende

en: Descending
no_NO: Synkende

en: Show Edit link
no_NO: Vis redigeringslenke

en: Show Edit link allows the list to have a link to the Edit function. A choice made here will over-ride the system-configured settings. Links will only appear if the user can edit the document.
no_NO: Vis redigeringslenke lar listen ha en lenke til redigeringsfunksjonen. Et valg som gjøres her, vil overstyre de systemkonfigurerte innstillingene. Lenker vises bare hvis brukeren kan redigere dokumentet.

en: Default
no_NO: Misligholde

en: No Edit link
no_NO: Ingen redigeringslenke

en: Edit link
no_NO: Rediger lenke

en: Show featured image?
no_NO: Vis fremhevet bilde?

en: Show document description?
no_NO: Vis dokumentbeskrivelse?

en: Show PDF File indication?
no_NO: Vise PDF-filindikasjon?

en: Open documents in new tab?
no_NO: Åpne dokumenter i ny fane?

en: Setting this on will open the document in a new tab. This should be set on whilst editing the page using this block as clicking on a link whilst editing will force the current page to be left.
no_NO: Hvis du aktiverer dette, åpnes dokumentet i en ny fane. Dette bør aktiveres når du redigerer siden ved hjelp av denne blokken, da det å klikke på en lenke mens du redigerer vil tvinge gjeldende side til å forlates.

en: Free Form Settings
no_NO: Innstillinger for fri form

en: Free-form parameters
no_NO: Friformsparametere

en: The query parameters can be very extensive. enter any other parameters required here.
no_NO: Spørreparametrene kan være svært omfattende. Skriv inn eventuelle andre nødvendige parametere her.

en: Latest Documents Settings
no_NO: Innstillinger for de nyeste dokumentene

en: Latest Documents List Heading
no_NO: Overskrift for liste over siste dokumenter

en: Documents to Display
no_NO: Dokumenter som skal vises

en: Document Statuses to Display
no_NO: Dokumentstatuser som skal vises

en: Publish
no_NO: Utgi

en: Under certain conditons WordPress can generate an image for Page 1 of PDF documents. If created this will be used as the Featured Image.
no_NO: Under visse betingelser kan WordPress generere et bilde for side 1 i PDF-dokumenter. Hvis dette opprettes, vil dette bli brukt som det fremhevede bildet.

en: Show author name?
no_NO: Vis forfatternavn?

en: Selection Criteria
no_NO: Utvalgskriterier

en: Revisions to Display
no_NO: Revisjoner for visning

en: Show Revision Summaries?
no_NO: Vis revisjonssammendrag?

en: Open in New Tab?
no_NO: Åpne i ny fane?

en: just now
no_NO: akkurat nå

en: min ago
no_NO: for minutter siden

en: hour ago
no_NO: for en time siden

en: hours ago
no_NO: for flere timer siden

en: day ago
no_NO: for en dag siden

en: days ago
no_NO: dager siden

en: The attached document file could not be found. It may have been deleted.
no_NO: Den vedlagte dokumentfilen ble ikke funnet. Den kan ha blitt slettet.

en: Document selection failed.
no_NO: Dokumentvalg mislyktes.

en: New version selected. Press Update to save.
no_NO: Ny versjon valgt. Trykk på Oppdater for å lagre.

en: Document selected. Press Update to save.
no_NO: Dokument valgt. Trykk Oppdater for å lagre.

en: Select
no_NO: Velge

en: Attached document
no_NO: Vedlagt dokument

note: translators: %s is the name of the user who has the document locked
en: %s is currently editing this document.
no_NO: %s redigerer dette dokumentet for øyeblikket.

en: This document is currently locked.
no_NO: Dette dokumentet er for øyeblikket låst.

en: A brief description of the changes in this version.
no_NO: En kort beskrivelse av endringene i denne versjonen.

en: No revisions yet.
no_NO: Ingen revisjoner ennå.

[ctx: block title]
en: Documents List
no_NO: Dokumentliste

[ctx: block description]
en: Display a list of documents.
no_NO: Vis en liste over dokumenter.

[ctx: block title]
en: Latest Documents
no_NO: Siste dokumenter

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent documents.
no_NO: Vis en liste over de nyeste dokumentene dine.

[ctx: block title]
en: Document Revisions
no_NO: Dokumentrevisjoner

[ctx: block description]
en: Display a list of revisions for your document.
no_NO: Vis en liste over revisjoner for dokumentet ditt.
