WP Cerber Security - en to sr translation catalogue (597 entries)

en: Limit login attempts
sr: Ograniči broj neispravnih logovanja

en: Attempts
sr: Pokušaji

en: Lockout duration
sr: Trajanje blokade

en: minutes
sr: Minuti

en: Aggressive lockout
sr: Agresivno zaključavanje

en: Site connection
sr: Konekcija sajta

en: Proactive security rules
sr: Proaktivna pravila bezbednosti

en: Block subnet
sr: Blokiraj subnet

en: Request wp-login.php
sr: Zahtevaj wp-login.php

en: Immediately block IP after any request to wp-login.php
sr: Odmah blokiraj IP nakon wp-login.php request-a

en: Custom login page
sr: Prilagođena stranica za logovanje

en: Custom login URL
sr: Prilagođeni URL za logovanje

en: must not overlap with the existing pages or posts slug
sr: Ne sme da se poklapa sa postojećim stranicama ili post slug-ovima

en: Disable wp-login.php
sr: Onemogući wp-login.php

en: Block direct access to wp-login.php and return HTTP 404 Not Found Error
sr: Blokiraj direktne pristupe prema wp-login.php i vrati HTTP 404 Not Found Error

en: Citadel mode
sr: Citadel mod

en: Threshold
sr: Prag

en: Duration
sr: Trajanje

en: Notifications
sr: Notifikacije

en: Send notification to admin email
sr: Pošalji notifikaciju Admin-u putem mail-a

en: Access Lists
sr: Access lista (pristup)

en: Activity
sr: Aktivnost

en: Lockouts
sr: Zaključavanja

en: %s allowed retries in %s minutes
sr: %s dozvoljenih pokušaja %s u minuta

en: Enable after %s failed login attempts in last %s minutes
sr: Omogući nakon %s neuspelih pokušaja logovanja u poslednjih %s minuta

en: Date
sr: Datum

en: Local User
sr: Lokalni korisnik (local user)

en: Username used
sr: Korisničko ime

en: Showing last %d records from %d
sr: Prikaži poslednjih %d zapisa od %d

en: Logged in
sr: Prijavljen

en: Logged out
sr: Odjavljen

en: Login failed
sr: Prijavljivanje neuspelo

en: IP blocked
sr: IP blokiran

en: Subnet blocked
sr: Subnet blokiran

en: Citadel activated!
sr: Citadel aktiviran!

en: Locked out
sr: Zaključano

en: IP blacklisted
sr: Crna lista IP adresa

en: Password changed
sr: Šifra promenjena

en: Remove
sr: Ukloni

en: Lockout for %s was removed
sr: Zaključavanje za %s je uklonjeno

en: White IP Access List
sr: Bela lista IP adresa

en: Black IP Access List
sr: Crna lista IP adresa

en: List is empty
sr: Lista je prazna

en: Address %s was added to White IP Access List
sr: Adresa %s je dodata na belu listu IP adresa

en: Address %s was added to Black IP Access List
sr: Adresa %s je dodata na crnu listu IP adresa

en: Citadel mode is activated after %d failed login attempts in %d minutes.
sr: Citadel mod je aktiviran nakon %d neuspelih pokušaja u %d minuta

en: View Activity
sr: View aktivnost

en: Settings
sr: Podešavanja

en: Last login
sr: Poslednje prijavljivanje

en: Never
sr: Nikad

en: Are you sure?
sr: Da li ste sigurni?

en: My site is behind a reverse proxy
sr: Moj sajt je iza reverse proxy

en: Non-existent users
sr: Nepostojeći korisnik

en: Immediately block IP when attempting to login with a non-existent username
sr: Odmah blokiraj IP kada pokušava da se prijavi sa nepostojećim korisničkim imenom

en: Make your protection smarter!
sr: Učni tvoju zaštitu pametnijom!

en: Please enable Permalinks to use this feature. Set Permalink Settings to something other than Default.
sr: Omogući Permalinks da bi koristio ovu opciju. Promeni Permalinks podešavanja u nešto što nije default

en: Main Settings
sr: Osnovna podešavanja

en: Help
sr: Pomoć

en: Increase lockout duration to %s hours after %s lockouts in the last %s hours
sr: Povećaj trajanje zaključavanja na %s sati nakon %s  zaključavanja u poslednjih %s  sati

en: You are not allowed to log in. Ask your administrator for assistance.
sr: Nije Vam dozvoljeno da se prijavite. Pitajte administratora za pomoć

en: You have only one attempt remaining. | You have %d attempts remaining.
sr[0]: Preostao Vam je samo jedan pokušaj
sr[1]: Preostalo Vam je %d pokušaja
sr[2]: Preostali su Vam %d pokušaji.

en: No activity has been logged.
sr: Bez logged aktivnosti

en: Expires
sr: Ističe

en: No lockouts at the moment. The sky is clear.
sr: Bez zaključavanja trenutno. Nebo je čisto.

en: These IPs will never be locked out
sr: Ove IP adrese neće nikada biti zaključane

en: Your IP
sr: Vaša IP adresa

en: Last failed attempt was at %s from IP %s with user login: %s.
sr: Poslednji neuspešni pokušaj je bio u %s sa IP adrese %s  od korisnika: %s

en: Can't activate WP Cerber due to a database error.
sr: WP Cerber ne može da se aktivira zbog grešek u data bazi.

en: Notify admin if the number of active lockouts above
sr: Obavesti admina ako je broj aktivnih zaključavanja jednak broju iznad

en: days
sr: dana

en: Cerber Quick View
sr: Cerber brzi pregled

en: Hint
sr: Savet

en: To view activity, click on the IP
sr: Da pregledate aktivnost, kliknite na IP

en: Always block entire subnet Class C of intruders IP
sr: Uvek blokiraj kompletan subnet Class C sa intruderove IP adrese

en: Click to send test
sr: Klikni da pošalješ test

en: Attention! You have changed the login URL! The new login URL is
sr: Pažnja! Promenili ste URL za prijavljivanje! Novi URL je

en: Comments
sr: Komentari

en: Update to version %s of WP Cerber
sr: Ažuriraj na verziju %s WP Cerber-a

en: View activity in dashboard
sr: Vidi aktivnost u kontrolnoj tabli

en: Number of active lockouts
sr: Broj aktivnih zaključavanja

en: View lockouts in dashboard
sr: Vidi zaključavanja u kontrolnoj tabli

en: This message was sent by
sr: Ova poruka je poslata od

en: Tools
sr: Alati

en: Export settings to the file
sr: Izvezi podešavanja u fajl

en: When you click the button below you will get a configuration file, which you can upload on another site.
sr: Kada kliknete dugme ispod dobićete konfiguracioni fajl, koji treba da popnete na drugi veb-sajt

en: What do you want to export?
sr: Šta želite da izvezete?

en: Download file
sr: Preuzmi fajl

en: Import settings from the file
sr: Uvezi podešavanja iz fajla

en: When you click the button below, file will be uploaded and all existing settings will be overridden.
sr: Kada kliknete dugme ispod, fajl će biti uploadovan i sva postojeća podešavanja će biti prerezana

en: Select file to import.
sr: Odaberite fajl za uvoz

en: Maximum upload file size: %s.
sr: Maksimalna veličina fajla za upload: %s.

en: What do you want to import?
sr: Šta želite da uvezete?

en: Upload file
sr: Uvezite fajl

en: No file was uploaded or file is corrupted
sr: Fajl nije popet ili je kompromitovan

en: Error while updating
sr: Greška pri ažuriranju

en: Settings has imported successfully from
sr: Podešavanja su uspešno uvezena iz

en: Error while parsing file
sr: Greška pri raščlanjivanju

en: Hostname
sr: Ime hosta

en: unknown
sr: Nepoznato

en: Keep records for
sr: Čuvaj informacije za

en: active
sr: Aktivno

en: deactivate
sr: Deaktiviraj

en: not active
sr: Neaktivno

en: disabled
sr: Isključeno

en: failed attempts
sr: Neuspeli pokušaji

en: in 24 hours
sr: U 24 sata

en: view all
sr: Vidi sve

en: lockouts
sr: Zaključavanja

en: Lockouts at the moment
sr: Zaključavanja u ovom trenutku

en: Last lockout
sr: Poslednje zaključavanje

en: entry | entries
sr[0]: Unos
sr[1]: Unosa
sr[2]: Unosi

en: Confused about some settings?
sr: Da li ste zbunjeni u vezi nekih podešavanja?

en: You can easily load default recommended settings using button below
sr: Možete lako da učitate standardna default podešavanja pomoću dugmeta ispod

en: Load default settings
sr: Učitajte standardna default podešavanja

en: doesn't affect Custom login URL and Access Lists
sr: Ne utiče na custom prilagođeni URL za prijavljivanje i Access listu

en: New version is available
sr: Nova verzija je dostupna

en: WP Cerber notify
sr: WP Cerber obaveštenje

en: Citadel mode is activated
sr: Citadel mod je aktiviran

en: New Custom login URL
sr: Nova prilagođena URL adresa za prijavljivanje

en: The WP Cerber requires PHP %s or higher. You are running
sr: WP Cerber zahteva minimum PHP %s ili novije izdanje. Vi koristite

en: The WP Cerber requires WordPress %s or higher. You are running
sr: WP Cerber zahteva WordPress verziju %s ili noviju verziju. Vi koristite

en: Use file
sr: Koristite file

en: Write failed login attempts to the file
sr: Upiši neuspele pokušaje prijavljivanja u fajl

en: Deactivate
sr: Deaktiviraj

en: Reason
sr: Razlog

en: Add IP to the list
sr: Dodaj IP adresu na listu

en: Add IP to the Black List
sr: Dodaj IP adresu na crnu listu

en: Attempt to access
sr: Pokušaj prijavljivanja

en: Limit on login attempts is reached
sr: Limit pokušaja prijavljivanja postignut

en: Attempt to log in with non-existent username
sr: Pokušaj prijavljivanja sa nepostojećim korisničkim imenom

en: Last lockout was added: %s for IP %s
sr: Poslednje zaključavanje je dodato: %s za IP %s

en: Hardening
sr: Osnaživanje

en: Abuse email:
sr: Zlonamerni email:

en: Email Address
sr: Emai adresa

en: if empty, the admin email %s will be used
sr: Ako ostavite prazno, admin email %s će biti korišćen

en: Retrieve extra WHOIS information for IP
sr: Povuci dodatne WHOIS informacije za IP

en: Hardening WordPress
sr: Obezbeđivanje WordPress-a

en: Stop user enumeration
sr: Zaustavi enumeraciju

en: Disable XML-RPC
sr: Isključi XML-RPC

en: Block access to the XML-RPC server (including Pingbacks and Trackbacks)
sr: Blokiraj pristup XML-RPC serveru (uključujući Pingbacks i Trackbacks)

en: Disable feeds
sr: Isključi feed

en: Block access to the RSS, Atom and RDF feeds
sr: Blokiraj pristup RSS-u, Atom i RDF feed-u

en: Disable REST API
sr: Isključi REST API

en: These settings do not affect hosts from the
sr: Ova podešavanja ne utiču na host sa

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
sr: <strong>ERROR</strong>: molimo Vas unesite validnu email adresu.

en: WP Cerber is now active and has started protecting your site
sr: WP Cerber je aktivan i sada štiti Vaš veb-sajt

en: Action
sr: Akcija

en: Nobody can log in or register from these IPs
sr: Niko sa ovih IP adresa ne može da se prijavi ili registruje

en: Incorrect IP address or IP range
sr: Netačna IP adresa ili IP domet

en: Settings saved
sr: Podešavanja snimljena

en: Network:
sr: Mreža:

en: Add network to the Black List
sr: Dodaj mrežu na crnu listu

en: Attention! Citadel mode is now active. Nobody is able to log in.
sr: Pažnja! Cital mod je sada aktivan. Niko ne može da se prijavi.

en: Unknown
sr: Nepoznato

note: Author of the plugin
en: Gregory
sr: Gregori

en: ERROR:
sr: Greška:

en: Human verification failed. Please click the square box in the reCAPTCHA block below.
sr: Ljudska verifikacija nije uspela. Molimo Vas kliknite na kockicu u reCAPTCHA poljud ispod.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username %s is incorrect.
sr: <strong>Greška</strong>: Šifra koju ste uneli za korisničko ime %s je netačna.

en: Username is not allowed. Please choose another one.
sr: Korisničko ime nije dozvoljeno. Molimo Vas odaberite drugo.

en: unspecified
sr: Nedefinisano.

en: Number of lockouts is increasing
sr: Broj zaključavanja raste

en: View activity for this IP
sr: Pogledaj aktivnost ove IP adrese

en: A new version of WP Cerber is available to install
sr: Nova verzija WP Cerbera je dostupna za instalaciju

en: Hi!
sr: Zdravo!

en: Website
sr: Vebsajt

en: The WP Cerber security plugin has been deactivated
sr: WP Cerber Security plugin je isključen

en: By user
sr: Od strane korisnika

en: From IP address
sr: Od strane IP adrese

en: From country
sr: Iz zemlje

en: The WP Cerber security plugin is now active
sr: WP Cerber Security plugin je sada aktivan

en: Your IP address is added to the
sr: Vaša IP adresa je dodata

en: Import settings
sr: Podešavanja uvoza

en: Notification limit
sr: Limit notifikacija

en: notification letters allowed per hour (0 means unlimited)
sr: Notifikacije dozvoljene po jednom satu (0 znači neograničeno)

en: User related settings
sr: Podešavanja vezana za korisnika

en: Prohibited usernames
sr: Zabranjena korisnička imena

en: Usernames from this list are not allowed to log in or register. Any IP address, have tried to use any of these usernames, will be immediately blocked. Use comma to separate logins.
sr: Korisnička imena sa liste nisu dozvoljena za prijavljivanje ili registraciju. Nijedna IP adresa, koja ih koristi, neće moći da se prijavi i biće blokirana. Koristite zarez da odvojite logins.

en: User session expire
sr: Istek sesije korisnika

en: in minutes (leave empty to use default WP value)
sr: U minutima (ostavite prazno da koristite standardnu WP vrednost)

en: reCAPTCHA settings
sr: reCAPTCHA podešavanja

en: Site key
sr: Ključ sajta

en: Secret key
sr: Tajni ključ

en: Enable reCAPTCHA for WordPress registration form
sr: Omogući reCAPTCHA za WordPress formu registracije

en: Lost password form
sr: Forma za izgubljenu lozinku

en: Login form
sr: Forma prijavljivanja

en: Enable reCAPTCHA for WordPress login form
sr: Omogući reCAPTCHA za WordPress formu prijavljivanja

en: Before you can start using reCAPTCHA, you have to obtain Site key and Secret key on the Google website
sr: Pre nego što počnete da koristite reCAPTCHA, morate da dobijete Ključ za sajt i Tajni ključ na Google vebsajtu

en: Know more
sr: Saznajte više

en: Users
sr: Korisnici

en: User created
sr: Kreirani korisnici

en: User registered
sr: Registrovani korisnici

en: reCAPTCHA verification failed
sr: reCAPTCHA verifikacija neuspela

en: reCAPTCHA settings are incorrect
sr: reCAPTCHA podešavanja nisu ispravna

en: Attempt to access prohibited URL
sr: Pokušaj pristupa zabranjenim URL adresama

en: Attempt to log in with prohibited username
sr: Pokušaj prijavljivanja zabranjenim korisničkim imenom

en: Cerber Lab connection
sr: Povezivanje sa Cerber Lab

en: Send malicious IP addresses to the Cerber Lab
sr: Slanje malicioznih IP adresa Cerber Lab-u

en: Cerber Lab protocol
sr: Cerber Lab protokol

en: Registration form
sr: Registraciona forma

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce registration form
sr: Omogući reCAPTCHA za WooCommerce registracionu formu

en: Enable reCAPTCHA for WordPress lost password form
sr: Omogući reCAPTCHA za WordPress formu za izgubljenu šifru

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce lost password form
sr: Omogući reCAPTCHA za WooCommerce formu za izgubljenu šifru

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce login form
sr: Omogući reCAPTCHA za WooCommerce login formu

en: Request to the Google reCAPTCHA service failed
sr: Zahtev za Google reCAPTCHA servis nije uspeo

en: View all
sr: Pogledaj sve

en: Recently locked out IP addresses
sr: Nedavno otključane IP adrese

en: OK, nail them all
sr: U redu, utiči na sve

en: NO, maybe later
sr: Ne, možda kasnije

en: Dashboard
sr: Kontrolna tabla

en: Want to make WP Cerber even more powerful?
sr: Da li želite da još više ojačate WP Cerber?

en: Allow WP Cerber to send locked out malicious IP addresses to Cerber Lab. This helps the plugin team to develop new algorithms for WP Cerber that will defend WordPress against new threats and botnets that are appearing  everyday. You can disable the sending in the plugin settings at any time.
sr: Dozvoli WP Cerber da šalje podatke o malicioznim IP adresama Cerber Lab-u. To pomaže plugin timu da razvije nove algoritme za WP Cerber koji brane WordPress od novih napada i botneta koji se svakodnevno pojavljuju. Možete da obustavite ovu opciju u podešavanjima kad god želite.

en: IP address
sr: IP adresa

en: User login
sr: Prijavljivanje korisnika

en: User ID
sr: Korisnički ID

en: Export
sr: Izvoz

en: Search for IP or username
sr: Pretraga IP-ija ili korisničkog imena

en: Cerber Dashboard
sr: Cerber Kontrolna tabla

en: Cerber tools
sr: Cerber alati

en: Subscribe
sr: Prijava

en: Unsubscribe
sr: Odjava

en: You've subscribed
sr: Prijavili ste se

en: You've unsubscribed
sr: Odjavili ste se

en: A new activity has been recorded
sr: Nova aktivnost je snimljena

en: User
sr: Korisnik

en: Search string
sr: Pretraga stringa

en: To unsubscribe click here
sr: Da se odjavite kliknite ovde

en: Preferences
sr: Preference

en: Date format
sr: Format datuma

en: if empty, the default format %s will be used
sr: Ako je prazno, koristiće se standardni format %s

en: Push notifications
sr: Notifikacije

en: Email notifications
sr: Email notifikacije

en: Use comma to specify multiple values
sr: Koristite zarez da odvojite više vrednosti

en: All connected devices
sr: Svi povezani uređaji

en: No devices found
sr: Uređaji nisu pronađeni

en: Not available
sr: Nije dostupno

en: Password reset requested
sr: Obavezna promena lozinke

en: Limit on failed reCAPTCHA verifications is reached
sr: Postignut je predviđeni limit na broj pokukšaja reCAPTCHA verifikacije

en: %s ago
sr: %s ranije

en: Apply limit login rules to IP addresses in the White IP Access List
sr: Primeni ograničenje broja pokušaja prijavljivanja na IP adrese sa bele liste

en: Display 404 page
sr: Prikaži 404 stranicu

en: Invisible reCAPTCHA
sr: Nevidljivi reCAPTCHA

en: Enable invisible reCAPTCHA
sr: Omogući nevidljivi reCAPTCHA

en: (do not enable it unless you get and enter the Site and Secret keys for the invisible version)
sr: (ne omogućuj ukoliko ne dobiješ i uneseš Sajt i Tajni ključ za nevidljivu verziju)

en: Enable reCAPTCHA for WordPress comment form
sr: Omogući reCAPTCHA za WordPress comment formu

en: Disable reCAPTCHA for logged in users
sr: Onemogući reCAPTCHA za logovane korisnike

en: Limit attempts
sr: Ograniči pokušaje

en: Lock out IP address for %s minutes after %s failed attempts within %s minutes
sr: Zaključaj IP adrese na %s minuta nakon %s neuspelih pokušaja u %s minuta

en: In the Citadel mode nobody is able to log in except IPs from the White IP Access List. Active user sessions will not be affected.
sr: U Citadel režimu nikome nije dozvoljeno da se prijavi osim IP-ijevima sa bele liste. Prijavljeni korisnici neće biti izbačeni ili blokirani.

en: Event
sr: Događaj

en: Spam comments denied
sr: Spem komentar odbijen

en: Malicious IP addresses detected
sr: Maliciozna IP adresa otkrivena.

en: Lockouts occurred
sr: Urađeno zaključavanje

en: All suspicious activity
sr: Sve sumnjive aktivnosti

en: You are not allowed to register.
sr: Nije Vam dozvoljeno da se registrujete.

en: Spam comment denied
sr: Odbijen komentar koji spada u spem

en: Attempt to log in denied
sr: Pokušaj logovanja odbijen

en: Attempt to register denied
sr: Pokušaj registracije odbijen

en: Malicious activities mitigated
sr: Umanjena maliciozna aktivnost

en: Cerber antispam settings
sr: Cerber anti-spem podešavanja

en: Antispam
sr: Antispem

en: Cerber antispam engine
sr: Cerber antispem engine

en: Comment form
sr: Forma komentara

en: Protect comment form with bot detection engine
sr: Zaštiti formu komentara enginom za otkrivanje bota

en: Protect registration form with bot detection engine
sr: Zaštiti registracionu formu enginom za otkrivanje bota

en: Export & Import
sr: Izvezi i uvezi

en: Diagnostic
sr: Dijagnoza

en: License
sr: Licenca

en: Antispam and bot detection settings
sr: Podešavanj protiv spema i botova

en: Sorry, human verification failed.
sr: IZVINITE, ljudska verifikacija nije uspela.

en: Bot activity is detected
sr: Otkrivena aktivnost bota

en: Comment processing
sr: Procesuiranje komentara

en: If a spam comment detected
sr: Ako je spem komentara otkriven

en: Trash spam comments
sr: Baci spem komentare u kantu

en: Move spam comments to trash after
sr: Kasnije baci spem komentare u kantu

en: Spam form submission denied
sr: Odbijena forma slanja spem komentara

en: Other forms
sr: Druge forme

en: Protect all forms on the website with bot detection engine
sr: Zaštiti sve forme sajta sa engine za otkrivanje bota

en: Adjust antispam engine
sr: Prilagodi antispem engine

en: Safe mode
sr: Siguran režim

en: Use less restrictive policies (allow AJAX)
sr: Koristi manje restriktivnu politiku (allow AJAX)

en: Logged in users
sr: Ulogovani korisnici

en: Disable bot detection engine for logged in users
sr: Onemogući engine za otkrivanje botova za logovane korisnike

en: Country
sr: Zemlja

en: All events
sr: Svi događaji

en: Cerber Security Rules
sr: Cerber Security pravila

en: Security Rules
sr: Pravila bezbednosti

en: Failed login attempts
sr: Neuspeli pokušaji prijave

en: Registered
sr: Prijavljeni

en: You
sr: Vi

en: Spam form submissions denied
sr: Odbijena forma slanja spema

en: Getting Started Guide
sr: Vodič za početnike

en: Countries
sr: Zemlje

en: Permitted for one country | Permitted for %d countries
sr[0]: Dozvoljeno za jednu zemlju
sr[1]: Dozvoljeno za %d  zemlje
sr[2]: Dozvoljeno za %d  zemalja

en: No rule
sr: Bez pravila

en: Security rules have been updated
sr: Pravila bezbednosti su ažurirana

en: Form submission denied
sr: Odbijeno slanje forme

en: Comment denied
sr: Komentar odbijen

en: Request to REST API denied
sr: Zahtev za REST API odbijen

en: XML-RPC request denied
sr: Zahtev za XML-RPC odbijen

en: Bot detected
sr: Pronađen bot

en: Citadel mode is active
sr: Citadel mod je aktivan

en: Malicious activity detected
sr: Otkrivena maliciozna aktivnost

en: Blocked by country rule
sr: Blokiran na osnovu pravila za zemlje

en: Limit reached
sr: Postignut limit

en: Multiple suspicious activities
sr: Više sumnjivih aktivnosti

en: Multiple suspicious activities were detected
sr: Otkriveno više sumnjivih aktivnosti

en: Block access to user pages like /?author=n and user data via REST API
sr: Blokiraj pristup stranicama korisnika kao  /?author=n i podataka putem REST API

en: Block access to the WordPress REST API except the following
sr: Blokiraj pristup WordPress REST API osim

en: Allow REST API for logged in users
sr: Dozvoli REST API za logovane korisnike

en: Specify REST API namespaces to be allowed if REST API is disabled. One string per line.
sr: Definiši kome je odobren REST API ukoliko je isključen za sve ostale. Jedan string po liniji.

en: Registration limit
sr: Limit prijavljivanja

en: Sort users in dashboard
sr: Sortiraj korisnike u kontrolnoj tabli

en: by date of registration
sr: po datumu registracije

en: Query whitelist
sr: Query bela lista

en: %s allowed registrations in %s minutes from one IP
sr: %s dozvoljenih registracija u %s minuta od jednog IP-ija

en: Start typing here to find a country
sr: Počnite da kucate da pronađete zemlju

en: Click on a country name to add it to the list of selected countries
sr: Kliknite na naziv zemlje da je dodate na listu odabranih zemalja

en: Submit forms
sr: Pošaljite formu

en: Post comments
sr: Komentari posta

en: Log in to the website
sr: Prijavite se

en: Register on the website
sr: Registrujte se

en: Use XML-RPC
sr: Koristite XML-RPC

en: Use REST API
sr: Koristite REST API

en: Deny it completely
sr: Zabranite sve

en: Mark it as spam
sr: Označite kao spam

en: in the last 24 hours
sr: U poslednjih 24 časa

en: Main settings
sr: Glavna podešavanja

en: Weekly reports
sr: Nedeljni izveštaji

en: Sunday
sr: Nedelja

en: Monday
sr: Ponedeljak

en: Tuesday
sr: Utorak

en: Wednesday
sr: Sreda

en: Thursday
sr: Četvrtak

en: Friday
sr: Petak

en: Saturday
sr: Subota

en: If you use a caching plugin, you have to add your new login URL to the list of pages not to cache.
sr: Ukoliko koristite plugin za keširanje, morate da dodate Vaš novi URL za prijavljivanje na listu koja se ne kešira

en: Weekly report
sr: Nedeljni izveštaj

en: To change reporting settings visit
sr: Da promenite pravila izveštavanja posetite

en: Your login page:
sr: Vaša stranica za prijavljivanje:

en: Your license is valid until
sr: Vaša licenca važi do

en: Activity details
sr: Detalji aktivnosti

en: Click to send now
sr: Kliknite da pošaljete odmah

en: > > > Translator of WP Cerber? To get the PRO license for free, drop your contacts here: https://wpcerber.com/contact/
sr: > > > Prevodilac WP Cerber-a? Da dobijete besplatnu PRO licencu, ostavite Vaš kontakt ovde:  https://wpcerber.com/contact/

en: Email has been sent to
sr: Email je poslat na

en: Unable to send email to
sr: Nije moguće poslati mail na

en: Not permitted for one country | Not permitted for %d countries
sr[0]: Nije dozvoljenu za jednu zemlju
sr[1]: Nije dozvoljeno za %d zemlje
sr[2]: Nije dozvoljeno za %d zemalja

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
en: Selected countries are permitted to %s, other countries are not permitted to
sr: Odabranim zemljama je dozvoljeno da %s, drugim zemljama nije dozvoljeno da

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
en: Selected countries are not permitted to %s, other countries are permitted to
sr: Odaberi zemlje kojima nije dozvoljeno da %s, drugim zemljama je dozvoljeno da

en: Weekly Report
sr: Nedeljni izveštaj

en: Use 404 template from the active theme
sr: Koristi 404 template aktivne teme

en: Display simple 404 page
sr: Prikaži 404 stranicu

en: Enter a part of query string or query path to exclude a request from inspection by the engine. One item per line.
sr: Unesi deo query stringa ili query putanje da isključiš zahtev iz inspekcije od strane engina. Jedan unos po liniji.

en: if empty, email from notification settings will be used
sr: Ako ostavite prazno, koristiće se email iz podešavanja za notifikacije.

en: Enable reporting
sr: Omogući izveštavanje

en: Your last sign-in was %s from %s
sr: Vaše poslednje prijavljivanje je bilo %s od %s

en: Attempts to log in with non-existent username
sr: Pokušaji prijavljivanje nepostojećim korisničkim imenom

en: IP address, IPv4 address range or subnet
sr: IP adresa, IPv4 domet adrese ili subnet

en: Optional comment for this entry
sr: Opcioni komentar za ovaj unos

en: You cannot add your IP address or network
sr: Ne možete da dodate Vašu IP adresu ili mrežu

en: To specify a REGEX pattern wrap a pattern in two forward slashes.
sr: Da definišete REGEX šemu označite šemu u dve kose crte

en: Cerber Traffic Inspector
sr: Cerber inspektor saobraćaja

en: Traffic Inspector
sr: Inspektor saobraćaja

en: Traffic
sr: Saobraćaj

en: Request
sr: Zahtev

en: Host Info
sr: Informacije o hostu

en: User Agent
sr: User agent

en: All requests
sr: Svi zahtevi

en: Not logged in visitors
sr: Nije prijavljen u visitors

en: Form submissions
sr: Slanje forme

en: Page Not Found
sr: Stranica nije pronađena

en: Longer than
sr: Duže od

en: Refresh
sr: Osvežite

en: Check for requests
sr: Proverite zahteve

en: Not specified
sr: Nije definisano

en: Logging mode
sr: Režim prijavljivanja

en: Logging disabled
sr: Prijavljivanje onemogućeno

en: Smart
sr: Pametan

en: All traffic
sr: Sav saobraćaj

en: Ignore crawlers
sr: Ignoriši paukove koji indeksiraju

en: Mask these form fields
sr: Maskiraj ova polja u formi

en: milliseconds
sr: milisekunde

en: Inspection
sr: Inspekcija

en: Enable traffic inspection
sr: Omogući inspekciju saobraćaja

en: Logging
sr: Prijavljivanje

en: Save request fields
sr: Snimi request polja

en: Page generation time threshold
sr: Vremenski prag generacije stranice

en: No requests have been logged.
sr: Nije bilo zahteva logovanja

en: enabled
sr: omogućeno

en: no connection
sr: nema konekcije

en: Advanced search
sr: Napredna pretraga

en: Last seen
sr: Poslednje viđeno

en: Probing for vulnerable PHP code
sr: Probijanje zlonamernog PHP koda

en: Any
sr: Bilo koji

en: We're sorry, you are not allowed to proceed
sr: Žao nam je, nije Vam dozvoljeno da nastavite

en: Request whitelist
sr: Zahtevaj belu listu

en: Enter a request URI to exclude the request from inspection. One item per line.
sr: Unesite URI zahteva da ga isključite iz inspekcije. Jedan unos po liniji.

en: Save request headers
sr: Snimi request hedere

en: Save $_SERVER
sr: Snimite $_SERVER

en: Save request cookies
sr: Snimite request kolačiće

en: Protect admin scripts
sr: Zaštitite admin skripte

en: Block unauthorized access to load-scripts.php and load-styles.php
sr: Blokirajte neautorizovane pristupe za load-skrcipts.php i load-styles.php

en: Unable to create the directory
sr: Nije moguće kreirati direktorijum

en: Destination folder access denied
sr: Pristup odbijen za destinacioni folder

en: File not found
sr: Fajl nije pronađen

en: Unable to copy the file
sr: Nije moguće kopirati fajl

en: Unable to delete the file
sr: Nije moguće obrisati fajl

en: Plugin initialization
sr: Inicijalizacija plugina

en: Load security engine
sr: Pokreni bezbednosnu mašinu

en: Legacy mode
sr: Lagacy režim

en: Standard mode
sr: Standardni režim

en: Plugin initialization mode has not been changed
sr: Režim inicijalizacije plugina nije promenjen

note: Description of the plugin
en: This is a standard boot module for WP Cerber Security & Antispam plugin. It was installed when you set the plugin initialization mode to Standard. Know more: <a href="https://wpcerber.com">wpcerber.com</a>.
sr: Ovo je standardni modul rada za WP Cerber Security  & Antispam plugin. Instaliran je kada ste inicijalizovali plugin mode na standardni. Za više informacija posetite: <a href="https://wpcerber.com">wpcerber.com</a>.

en: File upload denied
sr: Odbijen upload fajla

en: Custom login URL may contain only letters, numbers, dashes and underscores
sr: Adresa URL-a za prijavljivanje može da sadrži samo slova, brojeve, crtice i donje crtice

en: To specify a REGEX pattern, enclose a whole line in two braces.
sr: Da definišete REGEX šemu, stavite sve u dve zagrade

en: Be careful about enabling these options.
sr: Budite oprezni pri omogućavanju ovih opcija

en: If you forget your Custom login URL, you will be unable to log in.
sr: Ukoliko zaboravite Vaš promenjen URL za prijavljivanje, nećete biti u mogućnosti da se prijavite.

en: Site Integrity
sr: Integritet veb-sajta

en: Disabled
sr: Onemogućeno

en: Quick Scan
sr: Brzi skener

en: Full Scan
sr: Kompletan skener

en: Denied
sr: Odbijeno

en: Use White IP Access List
sr: Koristi Belu listu IP adresa za pristup

en: Disable dashboard redirection
sr: Onemogući redirekciju kontrolne table

en: Disable automatic redirection to the login page when /wp-admin/ is requested by an unauthorized request
sr: Onemogući auto redirekciju ka stranici za prijavljivanje kada je /wp-admi/ zatražen od neautorizovanog lica

en: Scanner settings
sr: Podešavanja skenera

en: Custom signatures
sr: Custom potpisi

en: Specify custom PHP code signatures. One item per line. To specify a REGEX pattern, enclose a whole line in two braces.
sr: Specifikujte Vaš PHP kod potpis. Jedan unos po liniji. Da specifikujete REGEX šemu, zatvorite liniju u zagrade.

en: Unwanted file extensions
sr: Neželjene fajl ekstenzije

en: Specify file extensions to search for. Full scan only. Use comma to separate items.
sr: Definišite fajl ekstenzije za pretragu. Važi samo za kompletno skeniranje. Odvajajte unose zarezom.

en: Directories to exclude
sr: Direktorijumi koji se isključuju.

en: Specify directories to exclude from scanning. Use absolute paths. One item per line.
sr: Navedite direktorijume da se isključe od skeniranja. Koristite apsolutne putanje. Jedan unos po liniji.

en: Scan temporary directory
sr: Skenirajte privremeni direktorijum

en: Scan session directory
sr: Skenirajte direktorijum sesija

en: Delete quarantined files after
sr: Obrišite fajlove u karantinu nakon

en: Launch Quick Scan
sr: Pokrenite brzo skeniranje

en: Every hour
sr: Svakog sata

en: Every 3 hours
sr: Na svaka tri sata

en: Every 6 hours
sr: Na svakih šest sati

en: Launch Full Scan
sr: Pokreni komopletno skeniranje

en: Low severity
sr: Mala jačina

en: Medium severity
sr: Srednja jačina

en: High severity
sr: Velika jačina

en: Report an issue if any of the following is true
sr: Prijavi problem ako je nešto od sledećeg istinito

en: Send email report
sr: Pošalji email izveštaj

en: After every scan
sr: Nakon svakog skena

en: If any changes in scan results occurred
sr: Ako su se pojavile promene u izveštaju prilikom skeniranja

en: Include file sizes
sr: Uključi veličine fajlova

en: Include scan errors
sr: Uključi greške prilikom skeniranja

en: Security Scanner
sr: Skener bezbednosti

en: Scheduling
sr: Planiranje

en: Currently a scheduled scan in progress. Please wait until it is finished.
sr: Trenutno traje planirani skener. Molimo Vas sačekajte da se završi.

en: Previous scan started %s has not been completed. Continue scanning?
sr: Prethodno skeniranje je počelo %s i nije završeno. Nastaviti skeniranje?

en: It seems this website has never been scanned. To start scanning click the button below.
sr: Izgleda da veb-sajt nikada nije skeniran. Da započnete kliknite na dugme ispod.

en: Start Quick Scan
sr: Započnite brzo skeniranje

en: Start Full Scan
sr: Započnite kompletno skeniranje

en: Stop Scanning
sr: Zaustavite skeniranje

en: Continue Scanning
sr: Nastavite skeniranje

en: Delete
sr: Obrišite

en: Verified
sr: Verifikovano

en: Integrity data not found
sr: Nisu pronađene integrity data

en: Unable to check the integrity of the plugin due to a network error
sr: Nemoguće utvrditi integritet plugina zbog greške na mreži

en: Unable to check the integrity of WordPress files due to a network error
sr: Nemoguće utvrditi integritet WordPress fajlova zbog greške na mreži

en: Unable to check the integrity of the theme due to a network error
sr: Nemoguće utvrditi integritet teme zbog greške na mreži

en: Local file doesn't exist
sr: Lokalni fajl ne postoji

en: Unable to process file
sr: Nemoguće procesuirati fajl

en: Unable to open file
sr: Nemoguće otvoriti fajl

en: Checksum mismatch
sr: Checksum neslaganje

en: Suspicious code found
sr: Pronađen sumnjivi kod

en: Unattended suspicious file
sr: Nezapažen sumnjivi fajl

en: Executable code found
sr: Pronađen kod koji može da se izvrši

en: Unwanted file extension
sr: Neželjena fajl ekstenzija

en: Content has been modified
sr: Sadržaj je promenjen

en: New file
sr: Novi fajl

en: Custom signature found
sr: Specifičan potpis pronađen

en: Scanning folders for files
sr: Skeniranje foldera za fajlove

en: Parsing the list of files
sr: Raščlanjivanje liste fajlova

en: Checking for new and modified files
sr: Proveravanje novih i promenjenih fajlova

en: Verifying the integrity of WordPress
sr: Provera integriteta WordPressa

en: Verifying the integrity of the plugins
sr: Provera integriteta pluginova

en: Verifying the integrity of the themes
sr: Provera integriteta teme

en: Searching for malicious code
sr: Pretraga malcioznog koda

en: Finalizing the scan
sr: Finaliziranje skena

en: Files to scan
sr: Fajlovi za skeniranje

en: Critical issues
sr: Kritične tačke

en: Issues total
sr: Ukupno stavki

en: The directory is not writable
sr: Direktorijum onemogućen za pisanje

en: Unable to create WP CERBER directory
sr: Nemoguće kreirati WP CERBER direktorijum

en: File access error. Possibly scan results are outdated. Please run Quick or Full Scan.
sr: Greška prilikom pristupa fajlu. Mogući neažurni rezultati skena. Molimo Vas da pokrenete brzi ili kompletan sken.

en: To view full report visit
sr: Da vidite kompletan izveštaj posetite

en: Scanner Report
sr: Izveštaj skenera

en: Monitor new files
sr: Pratite nove fajlove

en: Monitor modified files
sr: Pratite modifikovane fajlove

en: If new issues found
sr: Ukoliko se pronađu novi problemi

en: The schedule has been updated
sr: Raspored je ažuriran

en: Suspicious directives found
sr: Sumnjive direktive pronađene

en: Suspicious code instruction found
sr: Sumnjive instrukcije koda pronađene

en: Suspicious code signatures found
sr: Sumnjivi potpisi koda pronađeni

en: To solve this issue you have to reinstall %s or update it to the latest version.
sr: Da rešite ovaj problem morate da reinstalirate %s ili ga ažurirate na poslednju verziju.

en: Please upload a reference ZIP archive
sr: Molimo Vas da upload-ujete reference ZIP arhivu

en: Resolve issue
sr: Rešavanje problema

en: We have not found any integrity data to verify
sr: Nismo pronašli podatke sa integritetom za potvrdu

en: You have to upload a ZIP archive from which you've installed it. This enables the security scanner to verify the integrity of the code and detect malware.
sr: Morate da omogućite ZIP arhivu sa koje ste izvršili instalaciju. Ovo omogućuje bezbednosti skener da verifikuje integritet koda i detektuje malver.

en: Full Scan Report
sr: Izveštaj kompletnog skenera

en: Quick Scan Report
sr: Izveštaj brzog skenera

en: Files scanned
sr: Skenirani fajlovi

en: Check for activities
sr: Proverite aktivnosti

en: Activated
sr: Aktivirano

en: Malicious request denied
sr: Maliciozni zahtev odbijen

en: User activated
sr: Korisnik aktiviran

en: Suspicious number of fields
sr: Sumnjivi broj polja

en: Suspicious number of nested values
sr: Sumnjivi broj ugrađenih vrednosti

en: Malicious code detected
sr: Maliciozni kod aktiviran

en: Attempt to upload a file with malicious code
sr: Pokušaj uploada malicioznog koda

en: Bytes
sr: Bajtovi

en: Vulnerability found
sr: Pronađena slabost

en: Unable to check the integrity due to a DB error
sr: Nemogućnost uvrđivanja integriteta zbog greške data baze

en: Scanning the upload folder for files
sr: Skeniranje fajlova upload foldera

en: Scanning the temp folder for files
sr: Skeniranje fajlova privremenog foldera

en: Scanning the session folder for files
sr: Skeniranje fajlova foldera sesija

en: Automated recurring scan schedule
sr: Raspored skeniranja sa automatskim ponavljanjem

en: Scan results reporting
sr: Izveštavanje o rezultatima skeniranja

en: Suspicious activity
sr: Sumnjiva aktivnost

en: Errors
sr: Greške

note: Description of the plugin
en: Defends WordPress against hacker attacks, spam, trojans, and viruses. Malware scanner and integrity checker. Hardening WordPress with a set of comprehensive security algorithms. Spam protection with a sophisticated bot detection engine and reCAPTCHA. Tracks user and intruder activity with powerful email, mobile and desktop notifications.
sr: Brani WordPress od hakerskih napada, spema, trojanaca, i virusa. Sadrži malver skener i proveru integriteta. Osnažuje WordPress setom složenih sigurnosnih algoritama. Štiti od spema sofisticiranim sistemom protiv botova i reCAPTCHA. Prati korisničku aktivnost i aktivnost napadača pomoću moćnih mail, mobilnih i desktop notifikacija.

en: You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minutes.
sr: Premašili ste broj dozvoljenih login pokušaja. Pokušajte ponovo za $d minuta.

[ctx: preposition of a period of time like: in 6 hours]
en: in %s
sr: U %s

[ctx: preposition of time like: at 11:00]
en: at
sr: u

en: Quarantine
sr: Karantin

en: Started
sr: Počelo

en: Finished
sr: Završilo se

en: Performance
sr: Performanse

en: Vulnerabilities
sr: Ranjivost

en: New files
sr: Novi fajlovi

en: Changed files
sr: Promenjeni fajlovi

en: Unwanted extensions
sr: Neželjene ekstenzije

en: Unattended files
sr: Fajlovi bez nadzora

en: Scanned
sr: Skenirani

en: There are no files in the quarantine at the moment.
sr: Trenutno nema fajlova u karantinu.

en: Delete permanently
sr: Obriši trajno

en: Moved to quarantine
sr: Pomeri u karantin

en: Automatic deletion
sr: Automatsko brisanje

en: Size
sr: Veličina

en: File
sr: Fajl

en: The file has been deleted permanently.
sr: Fajl je trajno obrisan.

en: The file has been restored to its original location.
sr: Fajl je vraćen na originalnu lokaciju.

en: Integrity
sr: Integritet

en: Attempt to upload malicious file denied
sr: Pokušaj uploada malicioznog fajla odbijen

en: Awesome!
sr: Odlično!

en: Automatic cleanup of malware and suspicious files
sr: Automatsko čišćenje malvera i sumnjivih fajlova

en: Files in the uploads folder
sr: Fajlovi u upload folderu

en: Files with unwanted extensions
sr: Fajlovi sa neželjenih ekstenzijama

en: Exclusions
sr: Isključivanje

en: Files in the temporary directory
sr: Fajlovi u privremenom direktorijumu

en: Files in the sessions directory
sr: Fajlovi u direktorijumu sesije

en: Files in these directories
sr: Fajlovi u ovim direktorijumima

en: Use absolute paths. One item per line.
sr: Koristite apsolutne putanje. Jedan unos po liniji.

en: Files with these extensions
sr: Fajlovi sa ovim ekstenzijama

en: Use comma to separate items.
sr: Koristite zarez da odvojite stavke.

en: Cleaning up
sr: Čišćenje

en: Malicious code found
sr: Maliciozni kod pronađen

en: This file contains executable code and may contain obfuscated malware. If this file is a part of a theme or a plugin, it must be located in the theme or the plugin folder. No exception, no excuses.
sr: Ovaj fajl sadrži kod koji može da se izvrši i koji može da sadrži malver. Ako je fajl deo tema ili plugina, mora biti lociran u folderu teme ili plugina. Bez izuzetaka.

en: The scanner recognizes this file as "ownerless" or "not bundled" because it does not belong to any known part of the website and should not be here.
sr: Skener je prepoznao ovaj fajl kao fajl bez vlasništva odnosno fajl koji nije deo nečega drugog jer ne pripada nijednom drugog delu veb-sajta i zbog toga ne bi trebalo da bude prisutan.

en: It may remain after upgrading to a newer version of %s. It also may be a piece of obfuscated malware. In a rare case it might be a part of a custom-made (bespoke) plugin or theme.
sr: Možda je ostalo nakon ažuriranja na novu verziju %s. Takođe može biti deo malvera. U retkim slučajevima može biti deo custom razvijenog plugina ili teme.

en: The contents of the file have been changed and do not match what exists in the official WordPress repository or a reference file you have uploaded earlier. The file may have been altered by malware, infected by a virus or has been tampered with.
sr: Sadržaj fajla se promenio i ne podudara se sa onim što piše u zvaničnom WordPress repozitorijumu ili referentnom fajlu koji ste popeli ranije. Fajl je možda inficiran ili sadrži malver.

en: Deleted
sr: Obrisano

en: Automatically moved to quarantine
sr: Automatski pomereno u karantin

en: Suspicious SQL code detected
sr: Sumnjivi SQL kod otkriven

[ctx: Example: Last malware scan: 23 Jan 2018]
en: Last malware scan
sr: Poslednji malver sken

en: Live Traffic
sr: Saobraćaj uživo

en: Use English for admin interface
sr: Koristi engleski za admin panel

en: Enable diagnostic log
sr: Omogući dijagnostik log

en: Disable PHP in uploads
sr: Isključi PHP u uploadu

en: Disable execution of PHP scripts in the WordPress media folder
sr: Onemogući izvršavanje PHP skripti u WordPress media folderu

en: Disable PHP error displaying
sr: Onemogući PHP error prikaz

en: Ignore List
sr: Ignore lista

en: Ignore
sr: Ignoriši

en: Apply
sr: Primeni

en: Added
sr: Dodato

en: Remove from the list
sr: Pomeri sa liste

en: User Insights
sr: Uvid u korisnike

en: Traffic Insights
sr: Uvid u saobraćaj

en: Activity Insights
sr: Uvid u aktivnost

en: Are you sure you want to delete selected files?
sr: Da li ste sigurni da želite da obrišete označene fajlove?

en: These files have been moved to the quarantine
sr: Ovi fajlovi su pomereni u karantin

en: Do you want to add selected files to the ignore list?
sr: Da li želite da dodate označete fajlove na ingor listu?

en: These files have been added to the ignore list
sr: Ovi fajlovi su dodati na ignor listu

en: Some errors occurred
sr: Pojavile su se greške

en: All files have been processed
sr: Svi fajlovi su procesuirani

en: These features are available in a professional version of the plugin.
sr: Ove opcije su dostupne u profesionalnoj verziji plugina.

en: Know more about all advantages at
sr: Saznajte više o svim prednostima na

en: Suspicious JavaScript code detected
sr: Sumnjiv JavaScript kod otkriven

en: Unable to update the schedule
sr: Nije moguće ažurirati raspored

en: All scans
sr: Svi skenovi

en: The list is empty.
sr: Lista je prazna

en: No files match the specified filter.
sr: Nema fajlova koji se podudaraju sa filterom

en: Click here to see the full list of files
sr: Kliknite ovde da vidite listu svih fajlova
