MyRewards - en to fi translation catalogue (633 entries)

en:  %s points earned for each %s spent by a Referee
fi:  %s ansaittua pistettä jokaisesta erotuomarin käyttämästä %s

en:  %s points for a product review
fi:  %s pistettä tuotearvosteluun

en:  %s points for each time a Referee places order
fi:  %s pistettä jokaisesta kerrasta, kun erotuomari tekee tilauksen

en:  (Expires on %s)
fi:  (Vanhenee %s)

en:  (excl. tax)
fi:  (ei sisällä veroja)

en:  (first order only)
fi:  (vain ensimmäinen tilaus)

en:  (incl. tax)
fi:  (sis. verot)

en:  Here are the different options available :
fi:  Tässä ovat käytettävissä olevat eri vaihtoehdot:

en: "%s" does not support this kind of reward anymore.
fi: "%s" ei enää tue tällaista palkkiota.

en: %1$s or %2$s this warning at your own risks.
fi: %1$s tai %2$s tätä varoitusta omalla vastuullasi.

en: %2$s Conflict. Reward from %1$s already uses the same points reserve.
fi: %2$s Konflikti. %1$s palkinto käyttää jo samaa pistevarausta.

en: %s discount on an order
fi: %s alennus tilauksesta

en: %s is already an active customer.
fi: %s on jo aktiivinen asiakas.

en: %s is already referred.
fi: %s on jo viitattu.

en: '%s' Email address is not valid.
fi: '%s' sähköpostiosoite ei kelpaa.

en: (Default Value) Customers will get an url link
fi: (Oletusarvo) Asiakkaat saavat URL-linkin

en: (Optional) By default, the shortcode shares the url of the page it’s displayed on. You can override that setting by setting an url in this option.
fi: (Valinnainen) Oletusarvoisesti lyhytkoodi jakaa sen sivun URL-osoitteen, jolla se näkyy. Voit ohittaa tämän asetuksen määrittämällä URL-osoitteen tässä vaihtoehdossa.

en: (Optional) If set to true, apply buttons are added on each element to apply the coupon on the cart. Default is false
fi: (Valinnainen) Jos arvoksi on määritetty tosi, jokaiseen elementtiin lisätään Käytä-painikkeet kupongin käyttämiseksi ostoskoriin. Oletusarvo on epätosi

en: (Optional) If set to true, the result will be displayed as a simple text. Otherwise, it will be wrapped in stylable elements
fi: (Valinnainen) Jos arvoksi on määritetty tosi, tulos näytetään yksinkertaisena tekstinä. Muuten se kääritään tyyliteltäviin elementteihin

en: (Optional) If set, customers will see the referral link or QR-Code above the copy button
fi: (Valinnainen) Jos se on asetettu, asiakkaat näkevät viittauslinkin tai QR-koodin kopiointipainikkeen yläpuolella

en: (Optional) If set, the amount will be a simple text. Otherwise, it will be presented inside a stylable element
fi: (Valinnainen) Jos se on asetettu, summa on yksinkertainen teksti. Muussa tapauksessa se esitetään tyyliteltävän elementin sisällä

en: (Optional) If set, the number of points displayed will show the points currency.
fi: (Valinnainen) Jos se on määritetty, näytettävien pisteiden määrä näyttää pisteiden valuutan.

en: (Optional) If set, will force the display of the points and rewards system name
fi: (Valinnainen) Jos se on asetettu, se pakottaa näyttämään pisteiden ja palkintojärjestelmän nimen

en: (Optional) Only applies if buttons is set to true. If set to true, clicking an apply button will refresh the page.
fi: (Valinnainen) Koskee vain, jos painikkeiden arvoksi on määritetty tosi. Jos arvoksi on määritetty tosi, käytä-painikkeen napsauttaminen päivittää sivun.

en: (Optional) Select how a coupon element is displayed. 3 possible values :
fi: (Valinnainen) Valitse, miten kuponkielementti näytetään. 3 mahdollista arvoa:

en: (Optional) Select how the coupons list is displayed. 4 possible values :
fi: (Valinnainen) Valitse, miten kuponkiluettelo näytetään. 4 mahdollista arvoa :

en: (Optional) Select how the points are displayed. 2 possible values :
fi: (Valinnainen) Valitse, miten pisteet näytetään. 2 mahdollista arvoa:

en: (Optional) Select how the points balance element is displayed. 3 possible values :
fi: (Valinnainen) Valitse, miten pistesaldoelementti näytetään. 3 mahdollista arvoa:

en: (Optional) Select how the points balance elements are organized . 4 possible values :
fi: (Valinnainen) Valitse, miten pistesaldoelementit on järjestetty . 4 mahdollista arvoa :

en: (Optional) Select how the tool is displayed. 3 possible values :
fi: (Valinnainen) Valitse, miten työkalu näytetään. 3 mahdollista arvoa:

en: (Optional) Set it to true to force a page reload when customers modify the points they want to apply on the order
fi: (Valinnainen) Määritä arvoksi tosi pakottaaksesi sivun uudelleenlatauksen, kun asiakkaat muokkaavat pisteitä, joita he haluavat käyttää tilauksessa

en: (Optional) Set the text customers will see on the copy button
fi: (Valinnainen) Määritä teksti, jonka asiakkaat näkevät kopiointipainikkeessa

en: (Optional) Set the text customers will see when the code is copied to the clipboard
fi: (Valinnainen) Määritä teksti, jonka asiakkaat näkevät, kun koodi kopioidaan leikepöydälle

en: (Optional) The Columns to display (comma separated). <b>The order in which you specify the columns will be the grid columns order</b>.
fi: (Valinnainen) Näytettävät sarakkeet (pilkuilla erotettuna). <b>Järjestys, jossa määrität sarakkeet, on ruudukon sarakkeiden järjestys</b>.

en: (Optional) The column headers (comma separated). <b>Must be specified if you specified the columns option</b>. The headers must respect the same order than the ones of the previous option.
fi: (Valinnainen) Sarakeotsikot (pilkuilla erotettuna). <b>On määritettävä, jos olet määrittänyt sarakkeet-vaihtoehdon</b>. Otsikoiden on noudatettava samaa järjestystä kuin edellisessä vaihtoehdossa.

en: (Optional) The number of rows displayed. Default is 15.
fi: (Valinnainen) Näytettyjen rivien määrä. Oletusarvo on 15.

en: (Optional) The points and rewards systems you want to display (comma separated). You can find this value in <strong>MyRewards → points and rewards systems</strong>, in the <b>Shortcode Attribute</b> column.
fi: (Valinnainen) Näytettävät pisteet ja palkitsemisjärjestelmät (pilkuilla erotettuna). Löydät tämän arvon <strong>MyRewards → pisteistä ja palkitsemisjärjestelmistä</strong> <b>Shortcode Attribute</b> -sarakkeesta.

en: (Optional, comma separated) Select the points and rewards systems you want to show. If left empty, all active systems are displayed
fi: (Valinnainen, pilkku erotettuna) Valitse pisteet ja palkitsemisjärjestelmät, jotka haluat näyttää. Jos se jätetään tyhjäksi, kaikki aktiiviset järjestelmät näytetään

en: (Optional, comma separated) Select the points and rewards systems you want to show. If left empty, the first available system will be displayed
fi: (Valinnainen, pilkku erotettuna) Valitse pisteet ja palkitsemisjärjestelmät, jotka haluat näyttää. Jos se jätetään tyhjäksi, ensimmäinen käytettävissä oleva järjestelmä tulee näkyviin

en: (Optional, default is 'true') Show or hide the copy button
fi: (Valinnainen, oletusarvo on 'tosi') Näytä tai piilota kopiointipainike

en: <b>%1$s</b> earned <b>%2$s</b> in <b>%3$s</b> for this order
fi: <b>%1$s</b> ansaittu <b>%2$s</b> tätä tilausta <b>%3$s</b> varten

en: <b>%s</b> order(s) processed.
fi: <b> %s</b> tilaus (t) käsitelty.

en: A <i>More details</i> page URL
fi: Katso <i>Lisää tietoja</i> sivun URL

en: A Points and Rewards System without a <b>Title</b> cannot be turned <b>On</b>.
fi: Piste- ja palkintojärjestelmää, jolla ei ole <b>otsikkoa</b> , ei voi ottaa <b>käyttöön</b>.

en: A connected user is required.
fi: Yhdistetty käyttäjä on pakollinen.

en: A date is required if the cooldown is not rolling.
fi: Päivämäärä vaaditaan, jos jäähdyttely ei rullaa.

en: A reward was generated. | Few rewards generated.
fi[0]: Palkkio saatiin.
fi[1]: Palkkiot saatiin.

en: Achievement
fi: Saavutus

en: Action
fi: Toiminto

en: Action :
fi: Toiminta:

en: Action control failed. Try to refresh the page.
fi: Toiminnon hallinta epäonnistui. Yritä päivittää sivu.

en: Action to perform
fi: Toimenpide

en: Action to perform to earn points
fi: Suorita pisteiden ansaitsemiseksi

en: Add a points and rewards system that rewards customers for referring new people on your website. Referees also receive a reward to encourage them to subscribe and buy on your website.
fi: Lisää piste- ja palkitsemisjärjestelmä, joka palkitsee asiakkaita uusien ihmisten suosittelemisesta verkkosivustollesi. Suosittelijat saavat myös palkkion, joka kannustaa heitä tilaamaan ja ostamaan verkkosivustollasi.

en: Add fun and achievements for your customers with the <a>Pro Version</a>
fi: Lisää hauskuutta ja saavutuksia asiakkaillesi <a>Pro Versiolla</a>

en: Add/Subtract points
fi: Pisteiden lisääminen/vähentäminen

en: After Discount
fi: Alennuksen jälkeen

en: Allow referrals via referral link
fi: Salli viittaukset viittauslinkin kautta

en: Allow this event to be counted no more than X times per time interval or let it empty for no limit.
fi: Anna tämän tapahtuman laskea enintään X kertaa aikaväliä kohti tai anna sen tyhjentyä ilman rajoituksia.

en: Alternative Short Site URL
fi: Vaihtoehtoinen lyhyt sivuston URL-osoite

en: An error occured during referees emails reading.
fi: Virhe tapahtui erotuomarien sähköpostien lukemisen aikana.

en: And a lot more ...
fi: Ja paljon muuta ...

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Apply
fi: Käytä

en: Aside From Totals
fi: Kokonaissummien lisäksi

en: Aside from cart totals
fi: Ostoskorin kokonaissummien lisäksi

en: At least one coupon requires %s. Guest order is not supported.
fi: Vähintään yksi kuponki vaatii %s. Vieraiden järjestystä ei tueta.

en: At least one coupon requires %s. You must log in to continue.
fi: Vähintään yksi kuponki vaatii %s. Sinun on kirjauduttava sisään jatkaaksesi.

en: At the end of your trial, consider purchasing a MyRewards License
fi: Harkitse kokeilujakson lopussa MyRewards-lisenssin ostamista

en: Available Coupons
fi: Käytettävissä olevat kupongit

en: Available for referees
fi: Saatavilla erotuomareille

en: Available for referred
fi: Saatavana viitteeksi

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Badge
fi: Arvomerkki

en: Before Customer Details
fi: Ennen asiakastietoja

en: Before Order Review
fi: Ennen tilauksen tarkistusta

en: Before activating your loyalty program, make sure you've read the documentation. You will find links to the documentation on the top right of each group.
fi: Ennen kuin aktivoit kanta-asiakasohjelman, varmista, että olet lukenut dokumentaation. Löydät linkit dokumentaatioon kunkin ryhmän oikeasta yläkulmasta.

en: Before customer details
fi: Ennen asiakastietoja

en: Before order review
fi: Ennen tilauksen tarkistamista

en: Between Products and Totals
fi: Tuotteen ja yhteissumman välissä

en: Between products and totals
fi: Tuotteen ja yhteissumman välissä

en: Black Friday
fi: Musta perjantai

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Border Color
fi: Reunaviivan väri

en: Border Radius
fi: Reunaviivan pyöristys

en: Border Width
fi: Reunaviivan leveys

en: Button Background Color
fi: Painikkeen taustaväri

en: Button Border Color
fi: Painikkeen reunan väri

en: Button Border Radius
fi: Painikkeen reunan säde

en: Button Border Width
fi: Painikkeen reunan leveys

en: Button Text Color
fi: Painikkeen tekstin väri

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: By default, changing the amount will provoke a javascript (ajax) update. Check this box if the default behavior doesn't work.
fi: Oletusarvoisesti määrän muuttaminen aiheuttaa javascript (ajax) -päivityksen. Valitse tämä valintaruutu, jos oletustoiminta ei toimi.

en: By setting this option to Yes, customers will receive an email every time they receive a new coupon reward.
fi: Kun määrität tämän asetuksen arvoksi Kyllä, asiakkaat saavat sähköpostiviestin aina, kun he saavat uuden kuponkipalkinnon.

en: CRON action is not registered. To fix it, deactivate then re-activate this plugin.
fi: CRON-toimintoa ei rekisteröidä. Korjaa se poistamalla aktivointi ja aktivoimalla tämä laajennus uudelleen.

[ctx: Cannot be bought cause no discount]
en: No discount
fi: Ei alennusta

[ctx: Cannot be redeemed]
en: Not redeemable
fi: Ei lunastettavissa

en: Cannot load default loyalty system.
fi: Ei voi ladata oletus kanta-asiakasjärjestelmää.

en: Cannot load the Cart. Operation aborted.
fi: Ostoskoria ei voi ladata. Toiminta keskeytettiin.

en: Cart Display
fi: Ostoskorin näyttö

en: Cart Page Content
fi: Ostoskorisivun sisältö

en: Category :
fi: Kategoria:

en: Celebrate your customers birthday or registration anniversary by sending them a discount coupon on that occasion. Really easy to set up and very appreciated by customers.
fi: Juhli asiakkaitasi syntymä päivä-tai rekisteröitymis päivää lähettämällä heille alennus kuponki siinä tilaisuudessa. Todella helppo perustaa ja arvostaa asiakkaita.

en: Change order status if points cannot be paid after all.
fi: Muuta tilauksen tilaa, jos pisteitä ei voida maksaa loppujen lopuksi.

en: Check the options below according to your needs. If you want to exclude shipping fees from points calculation, it can be done inside your loyalty systems.
fi: Tarkista alla olevat vaihtoehdot tarpeidesi mukaan. Jos haluat jättää toimituskulut pois pistelaskennasta, se voidaan tehdä kanta-asiakasjärjestelmissäsi.

en: Checkout Display
fi: Kassan näyttö

en: Checkout Page Content
fi: Kassasivun sisältö

en: Choose a Wizard
fi: Valitse Ohjattu toiminto

en: Christmas
fi: Joulu

en: Click here to resolve the problem immediately
fi: Klikkaa tästä ratkaistaksesi ongelman välittömästi

en: Commercial operation
fi: Kaupallinen toiminta

en: Consider making a backup of your database before continue.
fi: Harkitse varmuuskopion tekemistä tietokannastasi ennen jatkamista.

en: Constraints
fi: Rajoitukset

en: Cooldown (action count)
fi: Jäähdyttely (toimintojen määrä)

en: Cooldown (period)
fi: Jäähdyttely (jakso)

en: Cooldown rolling period
fi: Jäähdyttelyjakso

en: Cost
fi: Hinta

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupon Code
fi: Kupongin koodi

en: Coupon Details
fi: Kupongin lisätiedot

[ctx: Coupon Unlockable]
en: Coupon (%s)
fi: Kuponki (%s)

[ctx: Coupon Unlockable]
en: Coupon Amount (%s)
fi: Kupongin määrä (%s)

[ctx: Coupon Unlockable]
en: Coupon amount
fi: Kuponkien määrä

[ctx: Coupon Unlockable]
en: Discount type
fi: Alennuslaji

[ctx: Coupon Unlockable]
en: Validity period
fi: Voimassaolojakso

en: Coupon Value
fi: Kupongin arvo

en: Coupon amount
fi: Kuponkien määrä

en: Coupon code : %s
fi: Kuponkikoodi : %s

en: Coupon code length
fi: Kuponkikoodin pituus

en: Coupon options
fi: Kupongin asetukset

en: Coupon prefix
fi: Kupongin etuliite

en: Create a special event and allow customers to earn twice the points for a limited period of time. You can also choose to allow users with a special role to earn twice the points. Or both.
fi: Luo erityinen tapahtuma ja anna asiakkaiden ansaita kahdesti pisteitä rajoitetun ajan. Voit myös valita, että käyttäjät, joilla on erityinen rooli, ansaitsevat kahdesti pisteitä. Tai molempia.

en: Customer Birthday or Registration Anniversary
fi: Asiakkaan syntymä päivä tai ilmoittautumis päivä

en: Customer Email
fi: Asiakkaan sähköposti

en: Customer does not have enough %1$s to purchase the reward %2$s.
fi: Asiakkaalla ei ole tarpeeksi %1$s ostaakseen palkkion %2$s.

en: Customer orders will run by ascending priority value.
fi: Asiakastilaukset suoritetaan nousevan prioriteettiarvon mukaan.

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customers can use then share this link with their friends.
fi: Asiakkaat voivat käyttää ja jakaa tämän linkin ystäviensä kanssa.

en: Customers earn points when they place an order
fi: Asiakkaat ansaitsevat pisteitä tehdessään tilauksen

en: Customers will get a QR Code link
fi: Asiakkaat saavat QR-koodilinkin

en: Data Management
fi: Tiedonhallinta

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Dates are required
fi: Päivä määrät ovat pakollisia

en: Deep customer search
fi: Syvällinen asiakashaku

en: Default Value. Horizontal display in stylable elements
fi: Oletusarvo. Vaakasuuntainen näyttö tyyliteltävissä elementeissä

en: Default state to get points is the processing order status.<br/>If you want to use other statuses instead (recommanded), select them here
fi: Pisteiden saamisen oletustila on käsittelytilauksen tila.<br/>Jos haluat käyttää sen sijaan muita tiloja (suositeltu), valitse ne tästä

en: Default value. Elements are displayed in one line
fi: Oletusarvo. Elementit näytetään yhdellä rivillä

en: Default value. Elements are displayed on top of each other
fi: Oletusarvo. Elementit näkyvät päällekkäin

en: Default value. Simple text without stylable elements
fi: Oletusarvo. Yksinkertainen teksti ilman tyyliteltyjä elementtejä

en: Default. Points are formatted with the points currency/name
fi: Laiminlyönti. Pisteet muotoillaan pisteiden valuutalla/nimellä

en: Define how many times this reward can be redeemed by customers. Leave empty or set to 0 for no limits
fi: Määritä, kuinka monta kertaa asiakkaat voivat lunastaa tämän palkinnon. Jätä tyhjäksi tai aseta arvoksi 0 ilman rajoituksia

en: Define the blocks background color
fi: Määritä lohkojen taustaväri

en: Define the blocks background color on mouse over
fi: Määritä lohkojen taustaväri hiiren päällä

en: Define the blocks border color
fi: Määritä lohkojen reunan väri

en: Define the blocks border color on mouse over
fi: Määritä lohkojen reunan väri hiiren päällä

en: Define the blocks border radius. Set 0px for no radius. You can set up to 4 values. %s works, %s also works
fi: Määritä lohkojen reunan säde. Aseta 0px ilman sädettä. Voit määrittää enintään 4 arvoa. %s toimii, %s toimii myös

en: Define the blocks border width. Set 0px for no border. You can set up to 4 values. %s works, %s also works
fi: Määritä lohkojen reunan leveys. Aseta 0px ilman reunaa. Voit määrittää enintään 4 arvoa. %s toimii, %s toimii myös

en: Define the text color
fi: Tekstin värin määrittäminen

en: Define the text color on mouse over
fi: Tekstin värin määrittäminen hiiren osoittimen päällä

en: Defines how many times this action can be triggered by each user. Leave empty for unlimited times or set an integer value
fi: Määrittää, kuinka monta kertaa kukin käyttäjä voi käynnistää tämän toiminnon. Jätä tyhjäksi rajoittamattomaksi ajaksi tai aseta kokonaislukuarvo

en: Delay
fi: Viive

en: Delete All Data
fi: Poista kaikki tiedot

en: Delete all data
fi: Poista kaikki tiedot

en: Demo. System
fi: Demo. Järjestelmä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disable that feature if you encounter plugin conflicts or redirection problems. Disable that feature makes bigger and less readable QR codes.
fi: Poista tämä ominaisuus käytöstä, jos kohtaat laajennusristiriitoja tai uudelleenohjausongelmia. Poista tämä ominaisuus käytöstä tekee suuremmista ja vähemmän luettavista QR-koodeista.

en: Discount (%)
fi: Ei alennusta

en: Discount in percent or fixed price
fi: Alennus prosentteina tai kiinteä arvo

en: Discover the features of the pro version and how it will help your online store grow.
fi: Tutustu pro-version ominaisuuksiin ja siihen, miten se auttaa verkkokauppaasi kasvamaan.

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Display Points
fi: Näytä pisteet

en: Display Points Widget
fi: Näytä Piste Widget

en: Display the Points currency
fi: Pisteiden valuutan näyttäminen

en: Do you want to start your loyalty system at the end of this wizard ? If you select No, you'll have to start it manually later.
fi: Haluatko aloittaa kanta-asiakkuus järjestelmäsi tämän ohjatun toiminnon lopussa? Jos valitset ei, sinun on käynnistettävä se manuaalisesti myöhemmin.

en: Double Points
fi: Nykyiset pisteet

en: Each point spent on the cart will decrease the order total of that value
fi: Jokainen ostoskoriin käytetty piste pienentää kyseisen arvon tilaussummaa

en: Earn points related to the WooVIP Plugin
fi: Ansaitse WooVIP-laajennukseen liittyviä pisteitä

en: Earn points related to the WooVirtualWallet Plugin
fi: Ansaitse WooVirtualWallet-laajennukseen liittyviä pisteitä

en: Earned points
fi: Ansaitut pisteet

en: Earned points alternative text
fi: Ansaitut pisteet vaihtoehtoinen teksti

en: Earning Points Method
fi: Ansaitsemistapa

en: Earning Points Methods
fi: Ansaitsemistapa

en: Earning Points System Type cannot be changed. Delete this and create a new one instead.
fi: Ansaintapistejärjestelmää ei voida vaihtaa. Poista ja luo uusi sen sijaan.

en: Easter
fi: Pääsiäinen

en: Elements are displayed in a responsive grid
fi: Elementit näytetään responsiivisessa ruudukossa

en: Elements are displayed in row
fi: Elementit näytetään rivillä

en: Elements are displayed on top of another
fi: Elementit näkyvät toisen päällä

en: Elements are not wrapped in a container
fi: Elementtejä ei ole kääritty astiaan

en: Email
fi: Sähköposti

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Enable Referrals
fi: Ota viittaukset käyttöön

en: Enable Reward email
fi: Ota palkkiosähköposti käyttöön

en: Enable rewards emails ?
fi: Ota palkintosähköpostit käyttöön?

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enter '=42' to set a total of 42 points to selected users instead of adding it to current amounts.
fi: Syötä '=42' asettaaksesi 42 pistettä valituille käyttäjille, sen sijaan että lisäisit sen nykyisiin summiin.

en: Error occured during reward system saving.
fi: Palkitsemisjärjestelmän tallennuksen aikana sattui virhe.

en: Error occured during rewarding event saving.
fi: Palkitsemistapahtuman tallennuksen aikana sattui virhe.

en: Error occured during unlockable reward saving.
fi: Lukitsemattoman palkisemisen tallennuksen aikana  sattui virhe.

en: Event Priority
fi: Tapahtuman prioriteetti

[ctx: Event cooldown]
en: Cooldown
fi: Jäähdyttely

[ctx: Event max triggers]
en: Max Triggers
fi: Max liipaisimet

[ctx: Event point multiplier]
en: Alternative points text
fi: Vaihtoehtoisten pisteiden teksti

[ctx: Event point multiplier]
en: Earned points
fi: Ansaitut pisteet

[ctx: Event points delay]
en: Points delay
fi: Pisteiden viive

[ctx: Event points occurences]
en: Repeated points
fi: Toistuvat kohdat

en: Event priority
fi: Tapahtuman prioriteetti

[ctx: Event title]
en: Action title
fi: Toimen otsikko

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Every %1$s you use is worth %2$s
fi: Jokainen käyttämäsi %1$s kannattaa %2$s

en: Every time customers have enough points, those points will be used to generate a coupon of that amount.
fi: Joka kerta, kun asiakkailla on tarpeeksi pisteitä, näitä pisteitä käytetään tuottamaan kyseisen summan kuponki.

en: Every time customers have enough points, those points will be used to generate a discount coupon with that percentage.
fi: Joka kerta, kun asiakkailla on tarpeeksi pisteitä, näitä pisteitä käytetään luomaan alennus kuponki, jolla on kyseinen prosentti osuus.

en: Expects an integer or an expression starting by %s
fi: Odottaa kokonaislukua tai lauseketta, joka alkaa %s

en: Expiration Date
fi: Voimassaolopäivä

en: Export
fi: Vie

en: Export or import your customers points, process past orders in this page
fi: Vie tai tuo asiakkaidesi pisteitä, käsittele aiemmat tilaukset tällä sivulla

en: Extra points on first order
fi: Lisäpisteitä ensimmäisestä tilauksesta

en: Extra points on first order expects numeric value greater than zero or leave blank.
fi: Ensimmäisen tila uksen lisä Pisteet odottavat numeerista arvoa, joka on suurempi kuin nolla, tai jätetään tyhjäksi.

en: Failed to delete the reward system <b>%1$s</b>/%2$s.
fi: Ei voitu poistaa palkintojärjestelmää <b>%1$s</b>/%2$s.

en: Featured Image
fi: Esitetty kuva

en: First Step
fi: Ensimmäinen askel

en: First customer order #%s
fi: Ensimmäinen asiakastilaus #%s

en: First order only
fi: Vain ensimmäinen tilaus

en: Fixed Discount
fi: Ostoskorin kiinteä alennus

en: Fixed cart discount
fi: Ostoskorin kiinteä alennus

en: For some advanced setups, managing loyalty system loading order and event trigger priority could be meaningful.
fi: Joissakin edistyneissä asetuksissa kanta-asiakasjärjestelmän latausjärjestyksen ja tapahtumakäynnistimen prioriteetin hallinta voi olla mielekästä.

en: Force display for all users
fi: Pakota näyttö kaikille käyttäjille

en: Formula
fi: Kaava

en: Free Product
fi: Ilmainen tuote

en: Free Shipping
fi: Ilmainen Toimitus

en: Free products rewards
fi: Ilmaiset tuotteet palkitsevat

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Get your referral QR Code
fi: Hanki viittauksesi QR-koodi

en: Get your referral link
fi: Hanki viittauslinkkisi

en: Give Points for Past orders
fi: Anna pisteitä aikaisemmille tila uksille

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Help
fi: Apua

en: Here you can customize the look and displayed text of the shortcode/widget
fi: Täällä voit muokata ulkoasua sekä lyhytkoodissa / widgetissä olevaa tekstiä

en: Here you can manage how your customers earn loyalty points
fi: Täällä voit hallita kuinka asiakkaasi ansaitsevat kanta-asiakaspisteitä

en: Here you can manage the rewards for your customers. Rewards can either be automatically generated WooCommerce Coupons or points usable on cart for immediate discounts
fi: Täällä voit hallita asiakkaidesi palkkioita. Palkinnot voidaan joko luoda automaattisesti WooCommerce-kuponkeja tai pisteitä, joita voidaan käyttää ostoskorissa välittömiä alennuksia varten

en: Here you can see and manage your customers reward points
fi: Täällä voit katsoa ja hallita usiakkaidesi palkintopisteitä

en: Here, you'll find the different tools customers can use to refer their friends and the reward given to referred users.
fi: Täältä löydät erilaisia työkaluja, joita asiakkaat voivat käyttää suosittelemaan ystäviään, ja palkkion, joka annetaan suositelluille käyttäjille.

en: Horizontal display in stylable elements
fi: Vaakasuuntainen näyttö tyyliteltävissä elementeissä

en: Hour
fi: Tunti

en: If checked, only the first order placed by each referee will give points.
fi: Jos se tarkistetaan, vain kunkin erotuomarin ensimmäinen tilaus antaa pisteitä.

en: If checked, points are earned only if the customer already purchased the product and order status is 'Complete'.
fi: Jos tämä on valittuna, pisteitä ansaitaan vain, jos asiakas on jo ostanut tuotteen ja tilauksen tila on Valmis.

en: If checked, taxes will be included in the points earned when spending money
fi: Jas valittuna, verojen osuus otetaan huomioon pisteitä ansaitessa kun rahaa käytetään

en: If not specified, the history will display the points and rewards system name, date, reason and points movement columns
fi: Jos sitä ei ole määritetty, historia näyttää piste- ja palkintojärjestelmän nimen, päivämäärän, syyn ja pisteiden liikkeen sarakkeet

en: If set, points will only be given after the delay you set here
fi: Jos se on asetettu, pisteet annetaan vasta tässä asettamasi viiveen jälkeen

en: If you already purchased the pro version, follow the instructions below to install and activate it
fi: Jos olet jo ostanut pro-version, asenna ja aktivoi se noudattamalla alla olevia ohjeita

en: If you buy a Premium Version License and activate it, it will restore all the Premium Version data (points and rewards systems, user points, settings).
fi: Jos ostat Premium-versiolisenssin ja aktivoit sen, se palauttaa kaikki Premium-version tiedot (pisteet ja palkintojärjestelmät, käyttäjäpisteet, asetukset).

en: If you have troubles with searching in WooRewards Customers administration screen, disable this option. This will speed up the search but it will take less data into account.
fi: Jos sinulla on ongelmia etsinnässä WooRewards Customers -hallintanäytössä, poista tämä vaihtoehto käytöstä. Tämä nopeuttaa hakua, mutta se ottaa vähemmän tietoja huomioon.

en: If you prefer to only use the free version, please follow the instructions below :
fi: Jos haluat käyttää vain ilmaista versiota, noudata alla olevia ohjeita:

en: If you present this tool next to the cart totals block, use this option to display the tool vertically with some spacing
fi: Jos esität tämän työkalun ostoskorin kokonaissummalohkon vieressä, käytä tätä vaihtoehtoa, jos haluat näyttää työkalun pystysuunnassa joillakin väleillä

en: If you really want to process pre-existing orders, check this box and click on <i>'%s'</i> again.
fi: Jos haluat todella käsitellä olemassa olevia tilauksia, valitse tämä ruutu ja napsauta <i>'%s'</i> uudelleen.

en: If you really want to reset all MyRewards data, check this box and click on <i>'%s'</i> again.
fi: Jos haluat todella nollata kaikki MyRewards-tiedot, valitse tämä ruutu ja napsauta <i>'%s'</i> uudelleen.

en: If you want to give points for orders that pre-existed your loyalty system, you can do it here
fi: Jos haluat antaa pisteitä tila uksille, jotka ovat jo olemassa kanta-asiakkuus järjestelmääsi, voit tehdä sen täällä

en: If you want to have access to all methods and rewards, please consider trying MyRewards Pro.
fi: Jos haluat käyttää kaikkia menetelmiä ja palkintoja, harkitse yrittää MyRewards Pro.

en: If you want to keep using all Pro Features, please purchase a %s License
fi: Jos haluat jatkaa kaikkien Pro-ominaisuuksien käyttöä, osta %s lisenssi

en: If your loyalty program is live, this could lead to lots of rewards being generated and lots of emails being sent
fi: Jos kanta-asiakasohjelmasi on käynnissä, tämä voi johtaa siihen, että syntyy paljon palkintoja ja lähetetään paljon sähköposteja

en: Import
fi: Tuo

en: Improve your customers experience with Rewards, Levels and Achievements. Use it with WooCommerce to set up a loyalty program.
fi: Paranna asiaskokemuksia palkinnoiden, tasojen ja saavutuksien avulla. Käytä sitä WooCommercessa, jotta voit luoda kanta-asiakasohjelman.

en: In this section, you will find various shortcodes you can use on your website.
fi: Tästä osiosta löydät erilaisia lyhytkoodeja, joita voit käyttää verkkosivustollasi.

en: Includes taxes
fi: Sisältää verot

en: Information
fi: Tietoja

en: Last CRON action ran at %1$s (UTC%2$s).
fi: Viimeinen CRON-toiminto suoritettiin %1$s (UTC%2$s).

en: Launch the procedure
fi: Käynnistä toiminto sarja

en: Legacy
fi: Vanhentunut

en: Legacy : This widget is no longer maintained or updated. Use the points balance shortcode instead.
fi: Vanha : Tätä widgetiä ei enää ylläpidetä tai päivitetä. Käytä sen sijaan pistesaldon lyhytkoodia.

en: Let your customers see their points.
fi: Sallii asiakkaidesi nähdä heidän pisteensä.

en: Level
fi: Taso

en: Level Title
fi: Taso otsikko

en: Leveling
fi: Tasoitus

en: Leveling System
fi: Tasojärjestelmä

en: Leveling systems works differently than standard systems. Users earn points by performing various actions. But they don't spend their points. Instead, they reach different levels and unlock all rewards set at a level when they have enough points.
fi: Tasoitus järjestelmät toimii eri tavalla kuin tavalliset järjestelmät. Käyttäjät ansaitsevat pisteitä suorittamalla erilaisia toimintoja. Mutta he eivät käytä pisteensä. Sen sijaan, ne saavuttavat eri tasoilla ja avata kaikki palkinnot asetettu tasolle, kun heillä on tarpeeksi pisteitä.

en: Levelling
fi: Tasojärjestelmä

en: Loading failure
fi: Latausvirhe

en: Lost due to inactivity
fi: Kadonnut käyttämättömyyden vuoksi

en: Lots of widgets and shortcodes
fi: Paljon widgetejä ja lyhytkoodeja

en: Loyalty System
fi: Kanta-asiakasjärjestelmä

en: Loyalty System Name
fi: Kanta-asiakasjärjestelmä

en: Loyalty System Setup
fi: Kanta-asiakasjärjestelmä

en: Loyalty Systems
fi: Kanta-asiakkuusjärjestelmä

en: Loyalty points discount
fi: Uskollisuuspisteiden alennus

en: Loyalty system name
fi: Kanta-asiakasjärjestelmä

en: Loyalty system not found.
fi: Kanta-asiakasjärjestelmää ei löydy.

en: Max Redeems
fi: Max lunastaa

en: Max Triggers
fi: Max liipaisimet

en: Max referrals per customer
fi: Asiakaskohtaisten viittausten enimmäismäärä

en: Maximum Point Amount on Cart
fi: Ostoskorin maksimipistemäärä

en: Maximum referrals reached.
fi: Suositeltujen viittausten enimmäismäärä.

en: Memberships rewards
fi: Jäsenyyden palkinnot

en: Methods to earn points
fi: Menetelmäkohdat

en: Minimum length is %s.
fi: Vähimmäispituus on %s.

en: Minute
fi: Minuutti

en: Missing destination or bad format.
fi: Puuttuva kohde tai virheellinen muoto.

en: Money
fi: Raha

en: More Details
fi: Lisätietoja

en: Most used method on MyRewards. Lots of options
fi: MyRewardsin eniten käytetty menetelmä. Paljon vaihtoehtoja

en: Mouseover Background Color
fi: Mouseover-taustaväri

en: Mouseover Border Color
fi: Hiiren reunan väri

en: Mouseover Text Color
fi: Hiiren osoittimen tekstin väri

en: Multiple points and rewards systems
fi: Useita piste- ja palkintojärjestelmiä

en: MyRewards Points Displayer
fi: MyRewards pisteiden näyttäjä

en: MyRewards Thumbnail
fi: MyRewards esikatselukuva

en: MyRewards Thumbnail Small
fi: MyRewards esikatselukuva pieni

en: Name your loyalty system. If you leave it empty, it will be named automatically
fi: Nimeä kanta-asiakkuus järjestelmäsi. Jos jätät sen tyhjäksi, se on nimetty automaattisesti

en: New Reward
fi: Uusi palkkio

en: Next CRON action planned at %1$s (UTC%2$s).
fi: Seuraava CRON-toimenpide suunnitteilla %1$s (UTC%2$s).

en: No
fi: Ei

en: No %1$s earned in <b>%2$s</b> for this order
fi: Tästä tilauksesta <b>%2$s</b> ei %1$s ole ansaittu

en: No coupon
fi: Ei kuponkia

en: Not available here. Please take a look at our PRO version and its free Referral addon %s!
fi: Ei saatavilla täältä. Tutustu PRO-versioomme ja sen ilmaiseen Referral-lisäosaan %s!

en: Not displayed at all
fi: Ei näytetä lainkaan

en: Number | Empty to ignore
fi: Numero | Ohita tyhjänä

en: Occurences
fi: Esiintymiset

en: Occurences (period)
fi: Esiintymät (ajanjakso)

en: Only the points balance numeric value is displayed
fi: Vain pistesaldon numeerinen arvo näytetään

[ctx: Option Group]
en: Coupons
fi: Kupongit

[ctx: Option Group]
en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

[ctx: Option Group]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: Option Group]
en: Referral
fi: Lähete

[ctx: Option Group]
en: Social Media
fi: Sosiaalinen Media

[ctx: Option Group]
en: User's status
fi: Käyttäjän tila

[ctx: Option Group]
en: Website
fi: Verkkosivusto

en: Options
fi: Asetukset

en: Order
fi: Tilaus

en: Order #%s completed
fi: Tilaus #%s vahvistettu

[ctx: Order Amount Event]
en: Use amount after discount
fi: Käytä summaa alennuksen jälkeen

[ctx: Order Amount Event money diviser]
en: Money spent
fi: Käytetty raha

en: Order status on payment failure
fi: Tilauksen tila maksun epäonnistumisen yhteydessä

en: Order statuses for points
fi: Pisteiden tilaustilat

en: Order statuses to consume used points
fi: Tilaa tilat käytettyjen pisteiden kuluttamiseksi

en: Order statuses to pay discount
fi: Tilauksen tilat alennuksen maksamiseksi

en: Origin restrictions
fi: Alkuperän rajoitukset

en: Other Settings
fi: Muut asetukset

en: Other types of rewards
fi: Muun tyyppiset palkinnot

[ctx: Out of valid date range]
en: %d [Delayed]
fi: %d [Viivästetty]

[ctx: Part of Points to use as reward]
en: Used Amount :
fi: Käytetty määrä :

en: Percentage Discount
fi: Alennusprosentti

en: Percentage discount
fi: Alennusprosentti

en: Period reference date
fi: Kauden viitepäivämäärä

en: Period reference hour
fi: Kauden viitetunti

en: Period reference minute
fi: Kauden viiteminuutti

en: Place a first order
fi: Välitä ensimmäinen tilaus

en: Place an order
fi: Välitä tilaus

en: Please log in if you want to see your loyalty points
fi: Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä kanta-asiakkuus pisteesi

en: Please make sure you reviewed all the settings before launching this procedure.
fi: Varmista, että olet tarkistanut kaikki asetukset ennen tämän menettelyn käynnistämistä.

en: Please, select a reward type.
fi: Valittua palkintotyyppiä ei löytynyt.

en: Please, set a <b>Title</b> for this Points and Rewards System.
fi: Ole hyvä ja aseta <b>otsikko</b> tälle piste- ja palkintojärjestelmälle.

en: Please, set a positive point value.
fi: Aseta positiivinen pistearvo.

en: Please, set a positive reward amount.
fi: Ole hyvä, aseta positiivinen palkkio summa.

en: Please, set a reward percentage greater than 0% up to 100%.
fi: Ole hyvä ja määritä palkinto prosentti, joka on suurempi kuin 0% ja enintään 100%.

en: Point
fi: Piste

en: Point Value in %s
fi: Pistearvo %s

en: Point system or user not found.
fi: Pistejärjestelmää tai käyttäjää ei löytynyt.

en: Points
fi: Pisteet

en: Points : %s
fi: Pisteet : %s

en: Points Balance
fi: Pisteiden saldo

en: Points History
fi: Pisteiden historia

en: Points Management
fi: Pisteiden hallinta

en: Points Needed
fi: Pisteitä tarvitaan

en: Points Needed expects numeric value greater than zero.
fi: Kokonaisluku, suurempi kuin 0.

en: Points On Cart
fi: Pisteet ostoskorissa

en: Points Value
fi: Pisteiden arvo

en: Points added to user. | Points added to users.
fi[0]: Pisteitä lisätty käyttäjälle.
fi[1]: Pisteitä lisätty käyttäjille.

en: Points and Rewards
fi: Pisteet ja palkinnot

en: Points and Rewards System does not accept this kind of reward.
fi: Points and Rewards System ei hyväksy tällaista palkintoa.

en: Points and Rewards System missing or access not granted.
fi: Piste- ja palkintojärjestelmä puuttuu tai käyttöoikeutta ei myönnetä.

en: Points are still given once per product. The cooldown simply limits the number of times a user can earn points for his reviews during a set period.
fi: Pisteitä annetaan edelleen kerran tuotetta kohden. Jäähdyttely yksinkertaisesti rajoittaa sitä, kuinka monta kertaa käyttäjä voi ansaita pisteitä arvosteluistaan tietyn ajanjakson aikana.

en: Points cost
fi: Pisteiden hinta

en: Points for each %s spent
fi: Pisteet jokaisesta käytetystä %s

en: Points for each %s spent by Referee
fi: Pisteet jokaisesta erotuomarin käyttämästä %s

en: Points for each %s spent by Referee expects numeric value greater than zero or leave blank.
fi: Pisteet jokaisesta erotuomarin käyttämästä %s odottavat numeerisen arvon olevan suurempi kuin nolla tai jättää tyhjäksi.

en: Points for each %s spent expects numeric value greater than zero or leave blank.
fi: Pisteet kutakin %s varten odotti numeerista arvoa, joka on suurempi kuin nolla tai jätä tyhjäksi.

en: Points for product review expects numeric value greater than zero or leave blank.
fi: Tuotearvostelupisteet odottavat numeerisen arvon olevan suurempi kuin nolla tai jättää tyhjäksi.

en: Points merged from %s
fi: Pisteet yhdistettiin %s

en: Points on Cart
fi: Pisteet ostoskorissa

[ctx: Points on Cart Reward]
en: Point value in %s
fi: Pistearvo %s

en: Points on Cart Tool
fi: Pisteet ostoskorityökalusta

en: Points on Referee orders
fi: Pisteet erotuomarimääräyksistä

en: Points on order placed
fi: Tehdyt pisteet tilauksesta

en: Points on order placed by Referee expects numeric value greater than zero or leave blank.
fi: Erotuomarin antamat tilauspisteet odottavat numeerisen arvon olevan suurempi kuin nolla tai jättää tyhjäksi.

en: Points on order placed expects numeric value greater than zero or leave blank.
fi: Tila uksen Pisteet odottaa numeerista arvoa, joka on suurempi kuin nolla, tai jätetään tyhjäksi.

en: Points on product review
fi: Tuotearvostelun kohdat

en: Points settings
fi: Pisteiden asetukset

en: Points used to get a discount are consumed when order status changes.
fi: Alennuksen saamiseen käytetyt pisteet kulutetaan, kun tilauksen tila muuttuu.

en: Points value and options
fi: Pisteiden arvo ja vaihtoehdot

[ctx: Pool title]
en: Title
fi: Otsikko

en: Premium Version features include :
fi: Premium-version ominaisuuksia ovat:

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Pro Version
fi: Pro Versio

en: Pro Version - How to Install
fi: Pro-versio - Kuinka asentaa

en: Pro Version - Test if for free for 1 month !
fi: Pro-versio - Testaa, jos ilmaiseksi 1 kuukausi!

en: Product Review
fi: Tuotteen arvostelu

en: Public title
fi: Julkinen otsikko

en: Purchase Required
fi: Osto vaaditaan

en: Purchase WooRewads Premium today to keep the most powerful and customizable loyalty program
fi: Osta WooRewads Premium tänään pitääksesi tehokkaimman ja mukautettavimman kanta-asiakasohjelman

en: Referee
fi: Erotuomari

en: Referee Spends Money
fi: Erotuomari käyttää rahaa

en: Referee email is empty.
fi: Erotuomarin sähköpostiosoite on tyhjä.

en: Referee places an order
fi: Erotuomari tekee tilauksen

en: Referral Features
fi: Viittausominaisuudet

en: Referral Link
fi: Suosittelun linkki

[ctx: Referral Order Event]
en: First order only
fi: Vain ensimmäinen tilaus

en: Referral Origin
fi: Viittauksen alkuperä

en: Referral has been temporary disabled.
fi: Lähete on tilapäisesti poistettu käytöstä.

en: Referral link
fi: Suosittelun linkki

en: Referrals
fi: Viittaukset

en: Referrals Information
fi: Viittausten tiedot

en: Referred friend %1$s order #%2$s completed
fi: Kutsuttu ystävä %1$s tilaus #%2$s valmis

en: Referred friend %3$s spent %1$s from order #%2$s
fi: Suositeltu ystävä %3$s viettänyt %1$s tilauksesta #%2$s

en: Referrer
fi: Viittaaja

en: Referrers earn points when they refer someone
fi: Suosittelijat ansaitsevat pisteitä, kun he suosittelevat jotakuta

en: Reload cart page after amount modification
fi: Lataa ostoskorisivu uudelleen määrän muokkauksen jälkeen

en: Reload checkout page after amount modification
fi: Lataa kassasivu uudelleen summan muokkauksen jälkeen

en: Remove all loyalty systems, user points and all MyRewards related data.
fi: Poista kaikki kanta-asiakasjärjestelmät, käyttäjäpisteet ja kaikki MyRewardsiin liittyvät tiedot.

en: Requested loyalty system cannot be loaded or created.
fi: Pyydettyä kanta-asiakasjärjestelmää ei voida ladata tai luoda.

en: Restore
fi: Palauta

en: Review about a product (%s)
fi: Tuotteen arvostelu (%s)

en: Reward
fi: Palkinto

en: Reward :
fi: Palkita:

en: Reward Category :
fi: Palkintoluokka :

en: Reward Information
fi: Palkintotiedot

en: Reward Settings
fi: Palkintoasetukset

en: Reward Type
fi: Palkkion tyyppi

en: Reward description
fi: Palkkion kuvaus

en: Reward from %1$s on Order #%2$s
fi: Palkinto %1$s tilauksesta #%2$s

[ctx: Reward label]
en: Reward from %s
fi: Tämä palkinto on %s arvoinen

en: Reward type
fi: Palkintolaji

en: Rewards
fi: Palkinnot

en: Rewards that will change the user's status
fi: Palkinnot, jotka muuttavat käyttäjän tilaa

en: Rewards that will generate WooCommerce Coupons
fi: Palkinnot, jotka tuottavat WooCommerce-kuponkeja

en: Search Users...
fi: Hae käyttäjiä...

en: Search...
fi: Etsi...

en: Second Step
fi: Toinen vaihe

en: See %s to let your customer share a referral link and get referees.
fi: Katso %s, jotta asiakkaasi voi jakaa viittauslinkin ja saada suosittelijoita.

en: See coupons
fi: Katso kupongit

en: Select a Loyalty System
fi: Valitse kanta-asiakasjärjestelmä

en: Select a Reward
fi: Valitse palkinto

en: Select a category
fi: Valitse kategoria

en: Select a reward
fi: Valitse palkinto

en: Select a reward category
fi: Valitse palkintoluokka

en: Select an action
fi: Valitse toiminto

en: Select the reward for your customers. The rewards types are limited in the standard version. You can change these settings later.
fi: Valitse asiakkaillesi palkkio. Palkinto tyypit ovat rajoitettuja vakio versiossa. Voit muuttaa näitä asetuksia myöhemmin.

en: Select the type of referral link your customers will get :
fi: Valitse suosittelulinkin tyyppi, jonka asiakkaasi saavat:

en: Select what and where you want to display content on the WooCommerce Cart Page. You can even display other plugins shortcodes
fi: Valitse, mitä ja missä haluat näyttää sisältöä WooCommerce-ostoskorisivulla. Voit jopa näyttää muita laajennusten lyhytkoodeja

en: Select what and where you want to display content on the WooCommerce Checkout Page. You can even display other plugins shortcodes
fi: Valitse, mitä ja missä haluat näyttää sisältöä WooCommerce Checkout -sivulla. Voit jopa näyttää muita laajennusten lyhytkoodeja

en: Select where the Points on Cart tool will be displayed and how it will look
fi: Valitse, missä Points on Cart -työkalu näytetään ja miltä se näyttää

en: Sent to customers when they receive a new reward
fi: Lähetään asiakkaille kun he saavutavat uuden palkinnon

en: Set a prefix code that will be added on all coupon codes generated by MyRewards
fi: Aseta etuliitekoodi, joka lisätään kaikkiin MyRewardsin luomiin kuponkikoodeihin

en: Set how many times points will be given and at what periodicity
fi: Määritä, kuinka monta kertaa pisteitä annetaan ja millä jaksollisuudella

en: Set points for all the methods you want and ignore the ones you don't want. You can change all these settings later.
fi: Aseta Pisteet kaikille haluamille menetelmille ja Ohita ne, joita et halua. Voit muuttaa kaikkia näitä asetuksia myöhemmin.

en: Set the length of the generated coupon code. The length comes in addition to the code prefix.
fi: Aseta luodun kuponkikoodin pituus. Pituus tulee koodin etuliitteen lisäksi.

en: Set the maximum referrals allowed for users. No restriction on empty value or zero (0).
fi: Määritä käyttäjille sallitut enimmäisviittaukset. Ei rajoitusta tyhjälle arvolle tai nollalle (0).

en: Set the monetary value of a point. Each point used on a cart will discount the total by that value.
fi: Määritä pisteen rahallinen arvo. Jokainen ostoskorissa käytetty piste alentaa kokonaissumman tällä arvolla.

en: Set the option to true (um-public='true') to make the information public on Ultimate Members profile pages
fi: Määritä asetukseksi tosi (um-public='true'), jos haluat tehdä tiedoista julkisia Ultimate Members -profiilisivuilla

en: Set the styling of buttons used on front-end elements and shortcodes
fi: Aseta käyttöliittymäelementeissä ja lyhytkoodeissa käytettävien painikkeiden tyyli

en: Set the styling of wrapping elements used on front-end elements and shortcodes
fi: Aseta käyttöliittymäelementeissä ja lyhytkoodeissa käytettävien käärintäelementtien tyyli

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings Summary
fi: Asetukset

en: Settings…
fi: Asetukset…

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show loading orders
fi: Näytä lataustilaukset

en: Simple Points Display
fi: Yksinkertaisten pisteiden näyttö

en: Simple text without stylable elements
fi: Yksinkertainen teksti ilman tyyliteltyjä elementtejä

en: Some categories are not accessible in the free version of MyRewards.
fi: Jotkut luokat eivät ole käytettävissä ilmainen versio MyRewards.

en: Some emails was omitted, maximum referrals reached.
fi: Jotkut sähköpostit jätettiin pois, enimmäismäärä viittauksia saavutettiin.

en: Special Events
fi: Tapahtumat

en: Spend Money
fi: Käytä rahaa

en: Spent %1$s from order #%2$s
fi: Käytä %1$s tilauksesta #%2$s

en: Standard
fi: Vakio

en: Standard System
fi: Vakiojärjestelmä

en: Start the program ?
fi: Käynnistä ohjelma?

en: Step :
fi: Askel:

en: Stylable tile with a background color
fi: Tyyliteltävä laatta, jossa on taustaväri

en: Styling
fi: Muotoilu

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: System
fi: Järjestelmä

en: TESTCODE
fi: TESTIKOODI

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text displayed if user not connected
fi: Näytettävä teksti, jos käyttäjä ei ole yhteydessä

en: Thank you for trying MyRewards Premium. The trial period will end on <b>%s</b>
fi: Kiitos, että kokeilit MyRewards Premiumia. Koeaika päättyy <b>%s</b>

en: That feature requires WooCommerce.
fi: Tämä ominaisuus vaatii WooCommerce.

en: The <a>Pro Version</a> adds Events and Levelling systems. Try <a>it</a>
fi: <a>Pro Versio</a> lisää tapahtuma ja tasojärjestelmät. Kokeile <a>sitä</a>

en: The MyRewards default points and rewards system does not exist. Try to re-activate this plugin. If the problem persists, contact your administrator.
fi: MyRewards-oletuspiste- ja palkintojärjestelmää ei ole olemassa. Yritä aktivoida tämä laajennus uudelleen. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan.

en: The Reward "%s" in your cart is unknown.
fi: Ostoskorissasi olevaa palkintoa "%s" ei tunneta.

en: The Reward "%s" is unknown.
fi: Palkintoa "%s" ei tunneta.

en: The WooRewards default points and rewards system does not exist. Please run the <a%s>wizard</a> tool to create one.
fi: WooRewards-oletuspiste- ja palkitsemisjärjestelmää ei ole olemassa. Luo sellainen suorittamalla <a%s>ohjattu työkalu.

en: The amount of points earned or lost during the operation.
fi: Operaation aikana ansaittujen tai menetettyjen pisteiden määrä.

en: The cart subtotal needs to be over %1$s if you want to use %2$s
fi: Ostoskorin välisumman on oltava yli %1$s, jos haluat käyttää %2$s

en: The customer will earn points for writing a review on a product.
fi: Asiakas ansaitsee pisteitä kirjoittamalla arvostelun tuotteesta.

en: The customer will earn points when a person he referred placed an order. You can restrict this to the first referee order.
fi: Asiakas ansaitsee pisteitä, kun hänen suosittelemansa henkilö on tehnyt tilauksen. Voit rajoittaa tämän ensimmäiseen erotuomarijärjestykseen.

en: The customer will earn points when a person he referred spends money on your shop.
fi: Asiakas ansaitsee pisteitä, kun hänen suosittelemansa henkilö käyttää rahaa kauppaasi.

en: The customer will receive a WooCommerce Coupon, either for a fix discount or a percentage one.
fi: Asiakas saa WooCommerce-kupongin joko kiinteästä alennuksesta tai prosenttiosuudesta.

en: The customer will receive points depending on the amount spent on the order
fi: Asiakas saa pisteitä tilaukseen käytetyn summan mukaan

en: The customer will receive points upon completing an order
fi: Asiakas saa pisteitä tilauksen valmistuttua

en: The customer will receive points when placing his first order.
fi: Asiakas saa pisteitä tehdessään ensimmäisen tilauksensa.

en: The date at which the points movement happened.
fi: Päivämäärä, jolloin pisteiden liike tapahtui.

en: The default rolling period starts on the first trigger of a customer and so can be different for each customer.
fi: Oletusarvoinen liukuva jakso alkaa asiakkaan ensimmäisestä käynnistimestä, joten se voi olla erilainen jokaiselle asiakkaalle.

en: The following options are used to decide where and how the Points on Cart tool will be displayed in the cart page
fi: Seuraavien vaihtoehtojen avulla päätetään, missä ja miten Points on Cart -työkalu näytetään ostoskorisivulla

en: The following options are used to decide where and how the Points on Cart tool will be displayed in the checkout page
fi: Seuraavien vaihtoehtojen avulla päätetään, missä ja miten Points on Cart -työkalu näytetään kassasivulla

en: The generated coupon can be used like any other WooCommerce coupon.
fi: Luotua kuponkia voidaan käyttää kuten mitä tahansa muuta WooCommerce-kuponkia.

en: The new total of points in the user's reserve at the end of the operation.
fi: Uusi pisteiden kokonaismäärä käyttäjän reservissä operaation lopussa.

en: The operation's description.
fi: Operaation kuvaus.

en: The points and rewards system you want to display. You can find this value in <strong>MyRewards → Points and Rewards</strong>, in the <b>Shortcode Attribute</b> column. If you don’t set this value, nothing will be displayed.
fi: Piste- ja palkitsemisjärjestelmä, jonka haluat näyttää. Löydät tämän arvon <strong>MyRewards → Points and Rewards</strong> -osiosta <b>Shortcode Attribute</b> -sarakkeesta. Jos et aseta tätä arvoa, mitään ei näytetä.

en: The points and rewards system's name.
fi: Piste- ja palkintojärjestelmän nimi.

en: The reward system <b>%1$s</b>/%2$s successfully deleted.
fi: Palkkiojärjestelmä <b>%1$s</b>/%2$s poistettiin onnistuneesti.

en: The reward type cannot be changed. Delete this and create a new one instead.
fi: Palkkiotyyppiä ei voida vaihtaa. Poista ja luo uusi sen sijaan.

en: The selected Earning Point System cannot be found.
fi: Valittua ansaintapistejärjestelmää ei löytynyt.

en: The selected Earning Points System cannot be found.
fi: Valittua ansaintapistejärjestelmää ei löytynyt.

en: The selected Earning Points System type cannot be found.
fi: Valittua ansaintapistejärjestelmää ei löytynyt.

en: The selected reward cannot be found.
fi: Valittua palkintoa ei löytynyt.

en: The selected reward type cannot be found.
fi: Valittua palkintotyyppiä ei löytynyt.

en: The standard system is the most common loyalty system available. Users earn points by performing various actions. When they have enough points, they can unlock rewards such as discount coupons.
fi: Vakio järjestelmä on yleisin käytettävissä oleva kanta-asiakkuus järjestelmä. Käyttäjät ansaitsevat pisteitä suorittamalla erilaisia toimintoja. Kun heillä on tarpeeksi pisteitä, he voivat avata palkintoja, kuten alennus kuponkeja.

en: The text displayed before the points value.
fi: Ennen pistearvoa näytettävä teksti.

en: The text displayed before the points.
fi: Pisteiden edessä näkyvä teksti.

en: The wizard page lets you setup your points and rewards program in a few minutes
fi: Ohjatun toiminnon sivulla voit määrittää piste- ja palkinto-ohjelman muutamassa minuutissa

en: These shortcodes are deprecated and are kept here for compatibility. Try to replace them with other shortcodes
fi: Nämä lyhytkoodit ovat vanhentuneet ja niitä säilytetään täällä yhteensopivuuden vuoksi. Yritä korvata ne muilla lyhytkoodeilla

en: This is very convenient if you want to display points within a phrase for example.
fi: Tämä on erittäin kätevää, jos haluat näyttää pisteitä esimerkiksi lauseessa.

en: This method can also be used to give extra points on a first order
fi: Tätä menetelmää voidaan käyttää myös lisäpisteiden antamiseen ensimmäisestä tilauksesta

en: This method will only reward the Referrer, not the Referee
fi: Tämä menetelmä palkitsee vain suosittelijan, ei suosittelijaa

en: This only works if your points and rewards system is set to points on cart.
fi: Tämä toimii vain, jos piste- ja palkintojärjestelmäsi on asetettu pisteiksi ostoskorissa.

en: This operation is irreversible!
fi: Tämä toimenpide on peruuttamaton!

en: This shortcode displays a user's points history.
fi: Tämä lyhytkoodi näyttää käyttäjän pistehistorian.

en: This shortcode is better used on the cart or checkout page.
fi: Tätä lyhytkoodia käytetään paremmin ostoskori- tai kassasivulla.

en: This shortcode is used to display the Points on Cart tool.
fi: Tätä lyhytkoodia käytetään Pisteet ostoskorissa -työkalun näyttämiseen.

en: This shortcode shows to customers the points they have on a loyalty system.
fi: Tämä lyhytkoodi näyttää asiakkaille pisteet, jotka heillä on kanta-asiakasjärjestelmässä.

en: This shortcode will show the maximum quantity of Point that could be used on this cart.
fi: Tämä lyhytkoodi näyttää enimmäismäärän pistettä, jota voidaan käyttää tässä ostoskorissa.

en: This simple shortcode is used to display how much his points are worth.
fi: Tätä yksinkertaista lyhytkoodia käytetään näyttämään, kuinka paljon hänen pisteensä ovat arvokkaita.

en: This simple shortcode is used to display the user's points with no decoration.
fi: Tätä yksinkertaista lyhytkoodia käytetään käyttäjän pisteiden näyttämiseen ilman koristelua.

en: This wizard is limited for MyRewards Standard.
fi: Tämä ohjattu toiminto on rajoitettu MyRewards-standardiin.

en: Title
fi: Otsikko

en: To make the QR-Code as simple as possible, you can specify a shorter version of your site URL here that will be used as base for the image generation.
fi: Jotta QR-koodi olisi mahdollisimman yksinkertainen, voit määrittää tähän lyhyemmän version sivustosi URL-osoitteesta, jota käytetään kuvan luomisen perustana.

en: To reward the referrers, either use the dedicated wizard or select an appropriate earning method inside a points and rewards system.
fi: Voit palkita suosittelijat joko käyttämällä erillistä ohjattua toimintoa tai valitsemalla sopivan ansaintatavan piste- ja palkintojärjestelmän sisällä.

en: Tool Header
fi: Työkalun otsikko

en: Top of the page
fi: Sivun alkuun

en: Total
fi: Yhtensä

en: Triggered only for registered customers
fi: Käynnistetty vain rekisteröityneille asiakkaille

en: Try all these premium features and create the perfect loyalty program for your website
fi: Kokeile kaikkia näitä premium-ominaisuuksia ja luo täydellinen kanta-asiakasohjelma verkkosivustollesi

en: Try the <a>Pro Version</a> for free for 30 days
fi: Kokeile <a>Pro Version</a> ilmaiseksi 30 päivää

en: Try to shorten the referral URL
fi: Yritä lyhentää viittaus-URL-osoitetta

en: Uncheck that box and define a reference date, such as first day of a month. The reference date will be periodically shift by the cooldown and the release date will be the same for each customers.
fi: Poista valintaruudun valinta ja määritä viitepäivämäärä, kuten kuukauden ensimmäinen päivä. Viitepäivämäärää siirretään ajoittain jäähdyttelyyn mennessä, ja julkaisupäivä on sama jokaiselle asiakkaalle.

en: Unknown user.
fi: Tuntematon käyttäjä.

en: Unlock this plugin's full potential by switching to the pro version. Check all the features and discover how to install it
fi: Avaa tämän laajennuksen koko potentiaali siirtymällä pro-versioon. Tarkista kaikki ominaisuudet ja tutustu sen asentamiseen

[ctx: Unlockable Thumbnail]
en: Featured Image
fi: Esitetty kuva

[ctx: Unlockable cost]
en: Points needed
fi: Pisteitä tarvitaan

[ctx: Unlockable cost]
en: Send Reward email
fi: Lähetä palkintosähköpostia

[ctx: Unlockable max redeems]
en: Max Redeems
fi: Max lunastaa

[ctx: Unlockable title]
en: Description
fi: Kuvaus

[ctx: Unlockable title]
en: Title
fi: Otsikko

en: Use %1$s from %2$s
fi: Käytä %1$s %2$s

en: Use Max Amount
fi: Käytä enimmäismäärää

en: Use the following options to change how the balance is displayed.
fi: Seuraavien asetusten avulla voit muuttaa saldon näyttötapaa.

en: Use the special events wizard to create temporary loyalty programs for various occasions. This wizard proposes scenarios for the following events :
fi: Luo tilapäisiä kanta-asiakas ohjelmia eri yhteyksissä ohjatun erityisten tapahtumien luomisen avulla. Tämä ohjattu toiminto ehdottaa skenaarioita seuraaville tapahtumille:

en: Use the styling tool to change the tool's frontend appearance
fi: Käytä muotoilutyökalua muuttaaksesi työkalun käyttöliittymän ulkoasua

en: Use this feature with care since this action is <b>irreversible</b>.
fi: Käytä tätä ominaisuutta varoen, koska tämä toiminto on <b>peruuttamaton</b>.

en: Use this page to display loyalty content to your customers on your website
fi: Tämän sivun avulla voit näyttää kanta-asiakassisältöä asiakkaillesi verkkosivustollasi

en: Use this page to manage your customers, see and edit their points and rewards
fi: Tämän sivun avulla voit hallita asiakkaitasi, tarkastella ja muokata heidän pisteitään ja palkintojaan

en: Use this page to manage your loyalty program, see and edit actions and rewards
fi: Tämän sivun avulla voit hallita kanta-asiakasohjelmaasi, tarkastella ja muokata toimintoja ja palkintoja

en: Use this shortcode to display a list of their available coupons to your customers.
fi: Käytä tätä lyhytkoodia näyttääksesi luettelon heidän käytettävissä olevista kuponkeistaan asiakkaillesi.

en: Use this shortcode to display their points balance to your customers.
fi: Käytä tätä lyhytkoodia näyttääksesi heidän pistesaldonsa asiakkaillesi.

en: Use this shortcode to show a referral link button.
fi: Käytä tätä lyhytkoodia näyttääksesi viittauslinkkipainikkeen.

en: User Login
fi: Käyttäjän kirjautuminen

en: User Role
fi: Käyttäjärooli

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users earn points by registering or posting content
fi: Käyttäjät ansaitsevat pisteitä rekisteröitymällä tai julkaisemalla sisältöä

en: Users earn points for sharing on social media
fi: Käyttäjät ansaitsevat pisteitä jakamisesta sosiaalisessa mediassa

en: Users earn points for various reasons
fi: Käyttäjät ansaitsevat pisteitä eri syistä

en: VIP Membership
fi: VIP-jäsenyys

en: Validity Ending Date
fi: Voimassaolon päättymispäivä

en: Validity Starting Date
fi: Voimassaolon alkamispäivä

en: Validity period
fi: Voimassaolojakso

en: Variable Discount
fi: Alennusprosentti

en: Wallet Credit rewards
fi: Lompakkohyvityksen palkinnot

en: We detect a MyRewards licence downgrade: Click here to restore missing configuration.
fi: Havaitsimme MyRewards lisenssin alennuksen: Klikkaa täällä palauttaaksesi puuttuvat asetukset.

en: Website
fi: Verkkosivusto

en: Welcome to this Wizard. This tool will help you configure your first loyalty system in less than 5 minutes.
fi: Tervetuloa käyttämään tätä ohjattua toimintoa. Tämän työkalun avulla voit määrittää ensimmäisen kanta-asiakkuus järjestelmäsi alle 5 minuutissa.

en: Welcome to your MyRewards Premium trial
fi: Tervetuloa MyRewards Premium -kokeiluun

en: What Earned points value is shown to your customer instead of the formula above when the expression cannot be resolved on the fly
fi: Ansaittujen pisteiden arvo näytetään asiakkaalle yllä olevan kaavan sijaan, kun lauseketta ei voi ratkaista lennossa

en: When a visitor comes from a referral link and registers, he will be referred by the user that posted the link.
fi: Kun kävijä tulee viittauslinkistä ja rekisteröityy, linkin lähettänyt käyttäjä ohjaa hänet.

en: Wizard
fi: Ohjattu toiminto

en: WooCommerce Coupon
fi: WooCommerce kuponki

en: WooCommerce Coupons are disabled. Several MyRewards features will be broken without Coupons.
fi: WooCommerce-kupongit on poistettu käytöstä. Useat MyRewards-ominaisuudet rikkoutuvat ilman kuponkeja.

en: WooCommerce integration tools
fi: WooCommerce-integraatiotyökalut

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are now using the Free Version of WooRewards. However, we detect that you still have Premium Version settings that are not compatible with the Free Version.
fi: Käytät nyt ilmaista versiota WooRewards. Havaitsemme kuitenkin, että sinulla on edelleen Premium-version asetuksia, jotka eivät ole yhteensopivia ilmaisen version kanssa.

en: You can check your WooCommerce General Settings and look for : <b>Enable coupons</b>.
fi: Voit tarkistaa WooCommercen yleiset asetukset ja etsiä: <b>Ota kupongit käyttöön</b>.

en: You can customize its appearance in the Widgets Tab.
fi: Voit mukauttaa sen ulkoasua Widgetit-välilehdessä.

en: You can find the points and rewards systems names in WooRewards → Points and Rewards
fi: Löydät pisteiden ja palkintojärjestelmien nimet kohdasta WooRewards → Points and Rewards

en: You can now create new Points and Rewards System for your customers or uninstall MyRewards.
fi: Voit nyt luoda uuden piste- ja palkintojärjestelmän asiakkaillesi tai poistaa MyRewardsin asennuksen.

en: You can only use your %1$s to reduce the cart total by %2$s%%
fi: Voit käyttää %1$s vain ostoskorin kokonaismäärän pienentämiseen %2$s%%

en: You can only use your %1$s to reduce the cart total to %2$s
fi: Voit käyttää %1$s vain ostoskorin kokonaismäärän pienentämiseen %2$s

en: You can restrict this method to products already purchased by the customer
fi: Voit rajoittaa tämän menetelmän tuotteisiin, jotka asiakas on jo ostanut

en: You can use a maximum of %s on a single cart.
fi: Voit käyttää enintään %s yhdessä ostoskorissa.

en: You can use a minimum of %s on a single cart.
fi: Voit käyttää vähintään %s yhdessä ostoskorissa.

en: You can view the points <b>history</b> by clicking the points total in the table
fi: Voit katsoa piste <b>historiaa</b> klikkaamalla kokonaispisteitä taulukossa

en: You cannot refer yourself.
fi: Et voi viitata itseesi.

en: You do not have enough %1$s to purchase the reward %2$s.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi %1$s ostaaksesi palkkion %2$s.

en: You do not have permission to see other history.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä muita historiaa.

en: You just got a new reward !
fi: Sait juuri uuden palkkion!

en: You must be logged in.
fi: Sinun täytyy kirjautua sisään.

en: You will find here a list of all customers who referred other people.
fi: Täältä löydät luettelon kaikista asiakkaista, jotka suosittelivat muita ihmisiä.

en: You're almost done. Check your settings below and submit if you're satisfied with the settings.
fi: Olet melkein valmis. Tarkista alla olevat asetukset ja lähetä, jos olet tyytyväinen asetuksiin.

en: You've received a new reward
fi: Olet saavuttanut uuden palkkion

en: Your %s :
fi: Sinun %s :

en: Your MyRewards Premium trial period is about to expire
fi: MyRewards Premium -kokeilujaksosi on päättymässä

en: Your code has been copied !
fi: Koodisi on kopioitu !

en: Your customers will earn points every time they perform the actions defined here.
fi: Asiakkaasi ansaitsevat pisteitä aina, kun he suorittavat tässä määritetyt toiminnot.

en: Your settings have been migrated during MyRewards update.
    We tried our best to conserve the same behavior as before but we advise you to check them anyway.
fi: Asetuksesi on siirretty MyRewards päivityksen aikana.
    Teimme parhaamme säilyttääksemme saman käyttökokemuksen kuin aiemmin, mutta suosittelemme sinua tarkistamaan ne joka tapauksessa.

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: [do nothing]
fi: [älä tee mitään]

[ctx: cooldown display]
en: Max. %2$s times per %1$s
fi: %2$s kertaa per %1$s

[ctx: cooldown edition]
en: Max %1$s times / %2$s
fi: Max %1$s kertaa / %2$s

[ctx: event points expression alternative]
en: Variable
fi: Muuttuja

[ctx: frontend]
en: Current Points
fi: Nykyiset pisteet

[ctx: getDisplayType]
en: Fixed/Percentage discount
fi: Alennusprosentti

[ctx: getDisplayType]
en: Place a first order
fi: Välitä ensimmäinen tilaus

[ctx: getDisplayType]
en: Place an order
fi: Välitä tilaus

[ctx: getDisplayType]
en: Product review
fi: Tuotteen arvostelu

[ctx: getDisplayType]
en: Referee orders
fi: Erotuomarin määräykset

[ctx: getDisplayType]
en: Referee spends money
fi: Erotuomari käyttää rahaa

[ctx: getDisplayType]
en: Spend money
fi: Käytä rahaa

en: here
fi: tässä

en: ignore
fi: ohita

[ctx: occurences edition]
en: %1$s occurence(s) | one every %2$s
fi: %1$s esiintymä(t) | yksi joka %2$s

[ctx: order note]
en: Use <i>%1$s</i> from <i>%2$s</i> to get a discount on this order
fi: Käytä <i>%1$s</i> alkaen <i>%2$s</i> saadaksesi alennuksen tästä tilauksesta

[ctx: permanent coupon]
en: (reusable)
fi: (uudelleen käytettävä)

[ctx: pool enabled switch]
en: Off
fi: Ei käytössä

[ctx: pool enabled switch]
en: On
fi: Käytössä

[ctx: unlockable category]
en: Referred
fi: Tarkoitettu

en: valid for %1$d %2$s
fi: voimassa %1$d %2$s
