Print Invoice & Delivery Notes for WooCommerce 7.1.0 - en to sv_SE translation catalogue (287 entries)

en: %1$s requires PHP version %2$s or above. Please update PHP to run this plugin.
sv_SE: %1$s kräver PHP version %2$s eller senare. Vänligen uppdatera PHP för att köra detta plugin.

en: %s Files
sv_SE: %s Filer

en: <strong>Print Invoice & Delivery Notes:</strong> Your store language requires the <strong>%1$s</strong> font for correct PDF output. <a href="%2$s">Upload it in Font Settings &rarr;</a>
sv_SE: <strong>Skriv ut faktura och följesedlar:</strong> Språket i din butik kräver teckensnittet <strong>%1$s</strong> för korrekt PDF-utskrift. <a href="%2$s">Ladda upp det i inställningar för teckensnitt &rarr;</a>

en: A new order has been placed. Please find the %1$s for Order #%2$s attached to this email.
sv_SE: En ny order har lagts. Vänligen se %1$s för Order #%2$s som bifogas detta e-postmeddelande.

en: A receipt is used to issue a payment confirmation document showing items purchased and the amount paid.
sv_SE: Ett kvitto används för att utfärda ett betalningsbekräftande dokument som visar inköpta varor och det betalda beloppet.

en: Access denied.
sv_SE: Åtkomst nekad.

en: Access to this document is denied.
sv_SE: Tillgång till detta dokument har nekats.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
sv_SE: Åtgärden misslyckades. Uppdatera sidan och försök igen.

en: Alignment
sv_SE: Inriktning

en: Alongside Addresses
sv_SE: Vid sidan av adresser

en: An invoice ia a detailed bill showing items purchased, taxes, shipping charges, and the total amount due.
sv_SE: En faktura är en detaljerad räkning som visar inköpta varor, skatter, fraktkostnader och det totala beloppet som ska betalas.

en: Angle
sv_SE: Vinkel

en: Are you sure you want to proceed?
sv_SE: Är du säker på att du vill fortsätta?

en: Attach PDF to custom email addresses
sv_SE: Bifoga PDF till anpassade e-postadresser

en: Attach PDF to customer emails
sv_SE: Bifoga PDF till kundmeddelanden

en: Attach PDF to selected WooCommerce Email(s)
sv_SE: Bifoga PDF till utvalda WooCommerce e-postmeddelanden

en: Attach PDF to selected order status(es)
sv_SE: Bifoga PDF till vald(a) orderstatus(er)

en: Authentication failed.
sv_SE: Autentiseringen misslyckades.

en: Authentication has failed.
sv_SE: Autentiseringen har misslyckats.

en: Available placeholders: {order_number}, {order_date}, {customer_name}
sv_SE: Tillgängliga platshållare: {order_nummer}, {order_datum}, {kundnamn}

en: Below Addresses
sv_SE: Nedanstående adresser

en: Billing Address
sv_SE: Faktureringsadress

en: Bold
sv_SE: Fet stil

en: Button Color
sv_SE: Knappens färg

en: Button Label
sv_SE: Knapp etikett

en: CREDIT NOTE
sv_SE: KREDIT NOT

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Center
sv_SE: Centrum

en: Check out more plugins by
sv_SE: Kolla in fler plugins av

en: Color
sv_SE: Färg

en: Credit Note
sv_SE: Kreditnota

en: Credit Note Date
sv_SE: Kreditnota Datum

en: Credit Note Settings
sv_SE: Inställningar för kreditnota

en: Credit Note created.
sv_SE: Kreditnota skapad.

en: Credit Notes
sv_SE: Kreditnotor

en: Credit Notes created.
sv_SE: Kreditnotor skapade.

en: Customer Note
sv_SE: Meddelande från kund

en: Customer returned item
sv_SE: Kunden returnerade varan

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: DELIVERY NOTE
sv_SE: LEVERANSANSKOD

en: Dashboard
sv_SE: Instrumentpanel

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Format
sv_SE: Datumformat

en: Delivery Date
sv_SE: Leveransdatum

en: Delivery Note
sv_SE: Leveranssedel

en: Delivery Note Date
sv_SE: Leveranssedel Datum

en: Delivery Note Settings
sv_SE: Inställningar för följesedel

en: Delivery Note created.
sv_SE: Leveranssedel skapad.

en: Delivery Notes
sv_SE: Leveransanteckningar

en: Delivery Notes created.
sv_SE: Leveransanteckningar skapade.

en: Delivery Time
sv_SE: Leveranstid

en: Deposit:
sv_SE: Insättning:

en: Discount:
sv_SE: Rabatt:

en: Dismiss
sv_SE: Avvisa

en: Display Price in Product Details Table
sv_SE: Visa pris i produktdetaljer Tabell

en: Display Refund Items in Product Table
sv_SE: Visa återbetalningsartiklar i produkttabellen

en: Document
sv_SE: Dokument

en: Document Title
sv_SE: Dokumentets titel

en: Download
sv_SE: Nedladdningar

en: Download PDF
sv_SE: Ladda ner PDF

en: Email
sv_SE: E-post

en: Enable Credit Note
sv_SE: Aktivera kreditnota

en: Enable Delivery Note
sv_SE: Aktivera följesedel

en: Enable Invoice
sv_SE: Aktivera faktura

en: Enable Packing Slip
sv_SE: Aktivera fraktsedel

en: Enable Receipt
sv_SE: Aktivera kvitto

en: Enter multiple email addresses separated by commas.
sv_SE: Ange flera e-postadresser åtskilda med kommatecken.

en: FAQs
sv_SE: Vanliga frågor

en: Failed to save the font file.
sv_SE: Misslyckades med att spara teckensnittsfilen.

en: Font Size
sv_SE: Fontstorlek

en: Font Style
sv_SE: Typsnitt

en: Font deleted successfully.
sv_SE: Font raderad framgångsrikt.

en: Font file is too small. Please upload a complete font file.
sv_SE: Teckensnittsfilen är för liten. Vänligen ladda upp en komplett teckensnittsfil.

en: Font uploaded successfully.
sv_SE: Fonten har laddats upp framgångsrikt.

en: Future Payment:
sv_SE: Framtida betalning:

en: Future Payments:
sv_SE: Framtida betalningar:

en: Generate, customize, print, and email order documents.
sv_SE: Generera, anpassa, skriv ut och skicka orderdokument via e-post.

en: Generating PDF…
sv_SE: Generering av PDF...

en: Get our
sv_SE: Hämta vår

en: Go to the settings page
sv_SE: Gå till inställningssidan

en: I can't differentiate between Invoice, Delivery Notes & Receipt. The templates are the same.
sv_SE: Jag kan inte skilja mellan faktura, följesedlar och kvitto. Mallarna är desamma.

en: I found a better plugin.
sv_SE: Jag hittade ett bättre plugin.

en: I only needed the plugin for a short period.
sv_SE: Jag behövde bara insticksprogrammet under en kort period.

en: INVOICE
sv_SE: FAKTURA

en: If this plugin helped you,
sv_SE: Om detta plugin hjälpte dig,

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
sv_SE: Om du har tid, vänligen meddela oss varför du avaktiverar:

en: Image Size
sv_SE: Bildstorlek

en: Invalid font file. Please upload a TTF or OTF file.
sv_SE: Ogiltig teckensnittsfil. Vänligen ladda upp en TTF- eller OTF-fil.

en: Invalid order.
sv_SE: Ogiltig order.

en: Invalid request payload.
sv_SE: Ogiltig nyttolast för begäran.

en: Invalid template type.
sv_SE: Ogiltig malltyp.

en: Invalid template.
sv_SE: Ogiltig mall.

en: Invoice
sv_SE: Faktura

en: Invoice Date
sv_SE: Fakturadatum

en: Invoice No
sv_SE: Fakturanummer

en: Invoice Settings
sv_SE: Inställningar för fakturor

en: Invoice created.
sv_SE: Faktura skapad.

en: Invoice date:
sv_SE: Fakturadatum:

en: Invoice number:
sv_SE: Fakturanummer:

en: Invoices
sv_SE: Fakturor

en: Invoices created.
sv_SE: Fakturor skapade.

en: Leave a review for this plugin on WordPress.org
sv_SE: Lämna en recension för detta plugin på WordPress.org

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Margin Bottom
sv_SE: Marginal botten

en: Margin Top
sv_SE: Marginaltopp

en: Need Support?
sv_SE: Behöver du stöd?

en: New Order #%1$s — %2$s Attached
sv_SE: Ny order #%1$s - %2$s bifogad

en: Next invoice number must be greater than or equal to %d.
sv_SE: Nästa fakturanummer måste vara större än eller lika med %d.

en: No data received.
sv_SE: Inga data har mottagits.

en: No font file found to delete.
sv_SE: Ingen teckensnittsfil hittades att radera.

en: No font is configured for the current site language.
sv_SE: Inget teckensnitt är konfigurerat för det aktuella språket på webbplatsen.

en: No font is required for the current site language.
sv_SE: Inget teckensnitt krävs för det aktuella språket på webbplatsen.

en: No orders provided.
sv_SE: Inga order har lämnats.

en: No valid documents found.
sv_SE: Inga giltiga dokument hittades.

en: No valid font file provided.
sv_SE: Ingen giltig teckensnittsfil har tillhandahållits.

en: No valid orders found.
sv_SE: Inga giltiga beställningar hittades.

en: Not allowed.
sv_SE: Inte tillåtet.

en: Opacity
sv_SE: Opacitet

en: Open the support forum for this plugin on WordPress.org
sv_SE: Öppna supportforumet för detta plugin på WordPress.org

en: Order
sv_SE: Beställning

en: Order Delivery Date Pro
sv_SE: Order Leveransdatum Pro

en: Order No
sv_SE: Beställningsnr

en: Order Printing
sv_SE: Beställning av utskrift

en: Order Subtotal
sv_SE: Beställning Delsumma

en: Order Total:
sv_SE: Order totalt:

en: Other
sv_SE: Övriga

en: PACKING SLIP
sv_SE: PACKNING SLIP

en: PAID
sv_SE: BETALAD

en: PDF Filename
sv_SE: PDF Filnamn

en: PDF generation failed.
sv_SE: PDF-generering misslyckades.

en: PDF generation failed. Please try with fewer orders or check your server memory limit.
sv_SE: PDF-generering misslyckades. Försök med färre beställningar eller kontrollera serverns minnesgräns.

en: Packing Slip
sv_SE: Förpackningssedel

en: Packing Slip Date
sv_SE: Följesedel Datum

en: Packing Slip Settings
sv_SE: Inställningar för fraktsedel

en: Packing Slip created.
sv_SE: Förpackningssedel skapad.

en: Packing Slips
sv_SE: Packningslappar

en: Packing Slips created.
sv_SE: Packningslappar skapade.

en: Padding
sv_SE: Stoppning

en: Pay Now
sv_SE: Betala nu

en: Payment Date
sv_SE: Betalningsdag

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Pickup Date
sv_SE: Datum för upphämtning

en: Pickup Time
sv_SE: Tid för upphämtning

en: Please let us have the plugin's name so that we can make improvements
sv_SE: Vänligen meddela oss namnet på plugin-programmet så att vi kan göra förbättringar

en: Please select a reason for deactivation!
sv_SE: Vänligen välj en anledning till avaktiveringen!

en: Please share what was faulty with the plugin so that we may get the issue fixed.
sv_SE: Vänligen dela med dig av vad som var fel med plugin-programmet så att vi kan åtgärda problemet.

en: Please tell us about these features.
sv_SE: Berätta för oss om dessa funktioner.

en: Pop-up blocked. Please allow pop-ups and try again.
sv_SE: Pop-up blockerad. Vänligen tillåt popup-fönster och försök igen.

en: Preparing document…
sv_SE: Förbereda dokument...

en: Price
sv_SE: Pris

en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: Print %1$d %2$s
sv_SE: Skriv ut %1$d %2$s

en: Print All
sv_SE: Skriv ut alla

en: Print Credit Note
sv_SE: Skriv ut kreditnota

en: Print Credit Notes
sv_SE: Skriv ut kreditnotor

en: Print Delivery Note
sv_SE: Skriv ut följesedel

en: Print Delivery Notes
sv_SE: Skriv ut följesedlar

en: Print Invoice
sv_SE: Skriv ut faktura

en: Print Invoice & Delivery Notes for WooCommerce
sv_SE: Skriv ut fakturor och följesedlar för WooCommerce

en: Print Invoices
sv_SE: Skriv ut fakturor

en: Print Invoices & Delivery Notes
sv_SE: Skriv ut fakturor och följesedlar

en: Print Packing Slip
sv_SE: Skriv ut fraktsedel

en: Print Packing Slips
sv_SE: Skriv ut följesedlar

en: Print Receipt
sv_SE: Skriv ut kvitto

en: Print Receipts
sv_SE: Skriv ut kvitton

en: Print now
sv_SE: Skriv ut nu

en: Print order
sv_SE: Beställning av utskrift

en: Proceed to Login
sv_SE: Fortsätt till inloggning

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product Name
sv_SE: Produktens namn

en: Quantity
sv_SE: Kvantitet

en: RECEIPT
sv_SE: MOTTAGNING

en: REFUNDED
sv_SE: ÅTERBETALAS

en: Receipt
sv_SE: Kvitto

en: Receipt Date
sv_SE: Kvittodatum

en: Receipt Settings
sv_SE: Inställningar för kvitto

en: Receipt created.
sv_SE: Kvitto skapas.

en: Receipts
sv_SE: Kvitton

en: Receipts created.
sv_SE: Kvitton skapade.

en: Refund
sv_SE: Återbetalning

en: Refund Date
sv_SE: Återbetalningsdatum

en: Refund Reason
sv_SE: Orsak till återbetalning

en: Refund:
sv_SE: Återbetalning:

en: Refunded Item
sv_SE: Återbetalad post

en: Repeat
sv_SE: Upprepa

en: Right
sv_SE: Rätt

en: Sample Product
sv_SE: Exempel på produkt

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Scale
sv_SE: Skala

en: Send the PDF as an attachment to all administrator email addresses.
sv_SE: Skicka PDF-filen som en bifogad fil till alla administratörers e-postadresser.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings saved successfully.
sv_SE: Inställningarna har sparats framgångsrikt.

en: Shipping Address
sv_SE: Leveransadress

en: Shipping Method
sv_SE: Leveransmetod

en: Shipping:
sv_SE: Frakt:

en: Show "Credit Note" button
sv_SE: Visa knappen "Kreditnota"

en: Show "Print Delivery Note" button
sv_SE: Visa knappen "Skriv ut följesedel"

en: Show "Print Invoice" button
sv_SE: Visa knappen "Skriv ut faktura"

en: Show "Print Packing Slip" button
sv_SE: Visa knappen "Skriv ut följesedel"

en: Show "Print Receipt" button
sv_SE: Visa knappen "Skriv ut kvitto"

en: Show Billing Address
sv_SE: Visa faktureringsadress

en: Show Billing Email
sv_SE: Visa e-post för fakturering

en: Show Billing Phone
sv_SE: Visa fakturerande telefon

en: Show Border
sv_SE: Visa kant

en: Show Complimentary Close
sv_SE: Visa kostnadsfria stänga

en: Show Credit Note Date
sv_SE: Visa kreditnota datum

en: Show Customer Note
sv_SE: Visa kundanteckning

en: Show Delivery Note Date
sv_SE: Visa leveranssedel Datum

en: Show Footer
sv_SE: Visa sidfot

en: Show Invoice Date
sv_SE: Visa fakturadatum

en: Show Invoice Number
sv_SE: Visa fakturanummer

en: Show Order Data Header
sv_SE: Visa Order Data Header

en: Show Order Date
sv_SE: Visa beställningsdatum

en: Show Order Number
sv_SE: Visa ordernummer

en: Show Packing Slip Date
sv_SE: Visa fraktsedel Datum

en: Show Pay Now Button
sv_SE: Visa knappen Betala nu

en: Show Payment Date
sv_SE: Visa betalningsdatum

en: Show Payment Method
sv_SE: Visa betalningsmetod

en: Show Policies
sv_SE: Visa policyer

en: Show Product Images
sv_SE: Visa produktbilder

en: Show Product Table Charges
sv_SE: Visa produkt Tabellavgifter

en: Show Receipt Date
sv_SE: Visa kvittodatum

en: Show Refund Date
sv_SE: Visa återbetalningsdatum

en: Show Refund Reason
sv_SE: Visa anledning till återbetalning

en: Show Shipping
sv_SE: Visa frakt

en: Show Shipping Address
sv_SE: Visa leveransadress

en: Show Shipping Method
sv_SE: Visa leveransmetod

en: Show Shop Address
sv_SE: Show Shop Adress

en: Show Shop Email Address
sv_SE: E-postadress för Show Shop

en: Show Shop Logo
sv_SE: Visa butikens logotyp

en: Show Shop Name
sv_SE: Visa butikens namn

en: Show Shop Phone Number
sv_SE: Show Shop Telefonnummer

en: Show Subtotal
sv_SE: Visa delsumma

en: Show Tax
sv_SE: Visa skatt

en: Show Watermark
sv_SE: Visa vattenstämpel

en: Single
sv_SE: Singel

en: Skip & Deactivate
sv_SE: Hoppa över och avaktivera

en: Some features I need are not working as per my expectations
sv_SE: Vissa funktioner som jag behöver fungerar inte enligt mina förväntningar

en: Spacing Bottom
sv_SE: Avstånd botten

en: Spacing Top
sv_SE: Avstånd Topp

en: Start typing to select WooCommerce email types.
sv_SE: Börja skriva för att välja WooCommerce e-posttyper.

en: Start typing to select order statuses.
sv_SE: Börja skriva för att välja orderstatus.

en: Submit & Deactivate
sv_SE: Skicka in och avaktivera

en: Subtotal:
sv_SE: Delsumma:

en: Tax:
sv_SE: Skatt:

en: Template Order Data Position
sv_SE: Mall Order Data Position

en: Template Settings
sv_SE: Inställningar för mall

en: Template saved successfully.
sv_SE: Mallen sparades framgångsrikt.

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Text Align
sv_SE: Justera text

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: The credit note is a document created to refund or adjust a previously issued invoice.
sv_SE: Kreditfakturan är ett dokument som skapas för att återbetala eller justera en tidigare utställd faktura.

en: The delivery note template generates a document listing delivered items.
sv_SE: Mallen för följesedel genererar ett dokument med en förteckning över levererade artiklar.

en: The invoice sent through mail can't be downloaded as PDF directly.
sv_SE: Fakturan som skickas via e-post kan inte laddas ner som PDF direkt.

en: The packing slip includes a document inside the package detailing the shipment contents for verification.
sv_SE: Följesedeln innehåller ett dokument inuti paketet som beskriver försändelsens innehåll för kontroll.

en: The plugin is causing issues on my site
sv_SE: Plugin orsakar problem på min webbplats

en: The plugin is not compatible with another plugin/theme
sv_SE: Pluginet är inte kompatibelt med ett annat plugin/tema

en: The plugin is not working.
sv_SE: Plugin fungerar inte.

en: The wcdn_order_item_after hook argument order changed in v7.0. Update your callback to accept ( $item, $order, $template ) instead of ( $product, $order, $item ).
sv_SE: Argumentet order order i kroken wcdn_order_item_after ändrades i v7.0. Uppdatera din callback så att den accepterar ( $item, $order, $template ) istället för ( $product, $order, $item ).

en: The wcdn_order_item_before hook argument order changed in v7.0. Update your callback to accept ( $item, $order, $template ) instead of ( $product, $order, $item ).
sv_SE: Argumentet order order för kroken wcdn_order_item_before ändrades i v7.0. Uppdatera din callback så att den accepterar ( $item, $order, $template ) istället för ( $product, $order, $item ).

en: This plugin is not useful to me.
sv_SE: Detta plugin är inte användbart för mig.

en: This plugin lets you generate, customize, print, and email professional order documents directly from your WooCommerce store.
sv_SE: Med detta plugin kan du generera, anpassa, skriva ut och e-posta professionella orderdokument direkt från din WooCommerce-butik.

en: Title
sv_SE: Titel

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total Cart Amount:
sv_SE: Totalt belopp för kundvagnen:

en: Total Qty:
sv_SE: Totalt antal:

en: Total Refunded
sv_SE: Totalt återbetalat

en: Total:
sv_SE: Totalt:

en: Tracking data already reset.
sv_SE: Spårningsdata har redan återställts.

en: Tracking data settings reset successfully.
sv_SE: Inställningarna för spårningsdata har återställts framgångsrikt.

en: Tyche Softwares
sv_SE: Tyche programvara

en: View and print your
sv_SE: Visa och skriv ut dina

en: Visit Tyche Softwares to explore more WooCommerce plugins
sv_SE: Besök Tyche Softwares för att utforska fler WooCommerce-plugins

en: Want to help make %1$s even more awesome? Allow %1$s to collect non-sensitive diagnostic data and usage information and get 20%% off on your next purchase. <a href="%2$s" target="_blank">Find out more</a>.
sv_SE: Vill du hjälpa till att göra %1$s ännu mer fantastisk? Tillåt %1$s att samla in icke-känsliga diagnostiska data och användningsinformation och få 20% rabatt på ditt nästa köp. <a href="%2$s" target="_blank">Få reda på mer</a>.

en: We're always happy to help you.
sv_SE: Vi är alltid glada att kunna hjälpa dig.

en: We’re sorry! Please tell us about the issues so that we can get them fixed.
sv_SE: Vi ber om ursäkt! Berätta gärna för oss om problemen så att vi kan åtgärda dem.

en: We’re sorry! We would like you to tell us the plugin/theme so that we can work on the compatibility.
sv_SE: Vi ber om ursäkt! Vi skulle vilja att du berättar för oss plugin / tema så att vi kan arbeta med kompatibiliteten.

en: WooCommerce not found. %1$s requires WooCommerce v%2$s or higher.
sv_SE: WooCommerce hittades inte. %1$s kräver WooCommerce v%2$s eller högre.

en: Year starting number must be greater than 0.
sv_SE: Årtalets startnummer måste vara större än 0.

en: You are using an outdated version of WooCommerce. %1$s requires WooCommerce v%2$s or higher.
sv_SE: Du använder en föråldrad version av WooCommerce. %1$s kräver WooCommerce v%2$s eller högre.

en: You are using an outdated version of WordPress. %1$s requires WP version %2$s or higher.
sv_SE: Du använder en föråldrad version av WordPress. %1$s kräver WP-version %2$s eller högre.

en: You don't have the permission to hide the selected notice.
sv_SE: Du har inte behörighet att dölja det valda meddelandet.

en: You need to be logged into your account to access this document. Please login first.
sv_SE: Du måste vara inloggad på ditt konto för att få tillgång till detta dokument. Vänligen logga in först.

en: invoice
sv_SE: faktura

en: please rate it
sv_SE: Vänligen betygsätt det

en: plugin to schedule and manage your local deliveries and pickups in WooCommerce.
sv_SE: plugin för att schemalägga och hantera dina lokala leveranser och upphämtningar i WooCommerce.
