Print Invoice & Delivery Notes for WooCommerce 7.1.0 - en to fi translation catalogue (288 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Print Invoice & Delivery Notes for WooCommerce
fi: Tulosta lasku & toimitusmerkinnät WooCommerceille

note: Description of the plugin
en: This plugin lets you generate, customize, print, and email professional order documents directly from your WooCommerce store.
fi: Tämän laajennuksen avulla voit luoda, muokata, tulostaa ja lähettää sähköpostitse ammattimaisia tilausasiakirjoja suoraan WooCommerce-kaupastasi.

note: Author of the plugin
en: Tyche Softwares
fi: Tyche-ohjelmistot

en: Order Printing
fi: Tilaa tulostus

en: Invoice number:
fi: Laskun numero:

en: Invoice date:
fi: Laskun päivämäärä:

note: translators: %1$d: number of documents, %2$s: document type label.
en: Print %1$d %2$s
fi: Tulosta %1$d %2$s

en: Are you sure you want to proceed?
fi: Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Print
fi: Tulosta

en: Pop-up blocked. Please allow pop-ups and try again.
fi: Ponnahdusikkuna estetty. Salli ponnahdusikkunat ja yritä uudelleen.

en: Print now
fi: Tulosta nyt

note: translators: 1: font display name, 2: settings page URL
en: <strong>Print Invoice & Delivery Notes:</strong> Your store language requires the <strong>%1$s</strong> font for correct PDF output. <a href="%2$s">Upload it in Font Settings &rarr;</a>
fi: <strong>Tulosta lasku ja lähetysluettelo:</strong> Myymälän kieli edellyttää <strong>%1$s</strong>-fonttia oikean PDF-tulostuksen varmistamiseksi. <a href="%2$s">Lataa se fonttiasetuksissa &rarr;</a>

en: Print Invoices & Delivery Notes
fi: Tulosta laskut ja toimituskirjat

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
fi: Toiminta epäonnistui. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: You don't have the permission to hide the selected notice.
fi: Sinulla ei ole oikeutta piilottaa valittua ilmoitusta.

en: No valid font file provided.
fi: Kelvollista fonttitiedostoa ei ole toimitettu.

en: Font file is too small. Please upload a complete font file.
fi: Fonttitiedosto on liian pieni. Lataa täydellinen fonttitiedosto.

en: Invalid font file. Please upload a TTF or OTF file.
fi: Virheellinen fonttitiedosto. Lataa TTF- tai OTF-tiedosto.

en: No font is required for the current site language.
fi: Sivuston nykyistä kieltä varten ei tarvita fonttia.

en: Failed to save the font file.
fi: Fonttitiedoston tallentaminen epäonnistui.

en: Font uploaded successfully.
fi: Fontti ladattu onnistuneesti.

en: No font is configured for the current site language.
fi: Nykyiselle sivuston kielelle ei ole määritetty fonttia.

en: No font file found to delete.
fi: Poistettavaa fonttitiedostoa ei löytynyt.

en: Font deleted successfully.
fi: Fontti poistettu onnistuneesti.

en: Authentication has failed.
fi: Tunnistautuminen on epäonnistunut.

en: No data received.
fi: Tietoja ei vastaanotettu.

en: Tracking data settings reset successfully.
fi: Seurantatietojen asetukset nollattu onnistuneesti.

en: Tracking data already reset.
fi: Seurantatiedot on jo nollattu.

note: translators: %d: minimum allowed invoice number.
en: Next invoice number must be greater than or equal to %d.
fi: Seuraavan laskun numeron on oltava suurempi tai yhtä suuri kuin %d.

en: Year starting number must be greater than 0.
fi: Vuoden alkuluvun on oltava suurempi kuin 0.

en: Settings saved successfully.
fi: Asetukset tallennettu onnistuneesti.

en: Document
fi: Asiakirja

en: View and print your
fi: Näytä ja tulosta

en: Print order
fi: Tulosta tilaus

en: Print Invoice
fi: Tulosta lasku

en: Print Delivery Note
fi: Tulosta toimitusmuistio

en: Print Receipt
fi: Tulosta kuitti

en: Print Credit Note
fi: Tulosta hyvityslasku

en: Print Packing Slip
fi: Tulosta pakkausseloste

en: invoice
fi: lasku

en: Sample Product
fi: Näyte tuote

en: Customer returned item
fi: Asiakas palautti tuotteen

en: Download
fi: Lataa

note: translators: %s: number of files
en: %s Files
fi: %s Tiedostot

en: Invalid request payload.
fi: Pyynnön hyötykuorma on virheellinen.

en: Invalid template type.
fi: Väärä mallin tyyppi.

en: Template saved successfully.
fi: Malli tallennettu onnistuneesti.

en: Not allowed.
fi: Ei sallittu.

note: translators: 1. Plugin Name, 2. WordPress Version
en: You are using an outdated version of WordPress. %1$s requires WP version %2$s or higher.
fi: Käytät WordPressin vanhentunutta versiota. %1$s vaatii WP-version %2$s tai uudemman.

note: translators: 1. Plugin Name, 2. PHP Version
en: %1$s requires PHP version %2$s or above. Please update PHP to run this plugin.
fi: %1$s vaatii PHP-version %2$s tai uudemman. Päivitä PHP, jotta voit käyttää tätä laajennusta.

note: translators: 1. Plugin Name, 2. WooCommerce Version
en: WooCommerce not found. %1$s requires WooCommerce v%2$s or higher.
fi: WooCommerce ei löydy. %1$s vaatii WooCommerce v%2$s tai uudemman.

note: translators: 1. Plugin Name, 2. WooCommerce Version
en: You are using an outdated version of WooCommerce. %1$s requires WooCommerce v%2$s or higher.
fi: Käytät vanhentunutta WooCommerce-versiota. %1$s vaatii WooCommerce v%2$s tai uudemman version.

en: I only needed the plugin for a short period.
fi: Tarvitsin lisäosaa vain lyhyen aikaa.

en: I found a better plugin.
fi: Löysin paremman lisäosan.

en: Please let us have the plugin's name so that we can make improvements
fi: Kerro meille laajennuksen nimi, jotta voimme tehdä parannuksia.

en: The plugin is not working.
fi: Lisäosa ei toimi.

en: Please share what was faulty with the plugin so that we may get the issue fixed.
fi: Kerro, mikä pluginissa oli vikana, jotta voimme korjata ongelman.

en: The plugin is causing issues on my site
fi: Lisäosa aiheuttaa ongelmia sivustollani

en: We’re sorry! Please tell us about the issues so that we can get them fixed.
fi: Olemme pahoillamme! Kerro meille ongelmista, jotta voimme korjata ne.

en: Some features I need are not working as per my expectations
fi: Jotkin tarvitsemani ominaisuudet eivät toimi odotusteni mukaisesti.

en: Please tell us about these features.
fi: Kerro meille näistä ominaisuuksista.

en: The plugin is not compatible with another plugin/theme
fi: Lisäosa ei ole yhteensopiva toisen lisäosan/teeman kanssa.

en: We’re sorry! We would like you to tell us the plugin/theme so that we can work on the compatibility.
fi: Olemme pahoillamme! Haluaisimme, että kertoisit meille pluginin/teeman, jotta voimme parantaa yhteensopivuutta.

en: I can't differentiate between Invoice, Delivery Notes & Receipt. The templates are the same.
fi: En pysty erottamaan laskua, lähetysluetteloa ja kuittia toisistaan. Mallit ovat samat.

en: The invoice sent through mail can't be downloaded as PDF directly.
fi: Postitse lähetettyä laskua ei voi ladata suoraan PDF-muodossa.

en: This plugin is not useful to me.
fi: Tästä lisäosasta ei ole minulle hyötyä.

en: Other
fi: Muut

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
fi: Jos sinulla on hetki aikaa, kerro meille, miksi poistat käytöstä:

en: Skip & Deactivate
fi: Ohita & poista käytöstä

en: Submit & Deactivate
fi: Lähetä & poista käytöstä

en: Please select a reason for deactivation!
fi: Valitse syy poistamiselle käytöstä!

note: translators: 1. Plugin name, 2. URL to find out more about usage tracking
en: Want to help make %1$s even more awesome? Allow %1$s to collect non-sensitive diagnostic data and usage information and get 20%% off on your next purchase. <a href="%2$s" target="_blank">Find out more</a>.
fi: Haluatko auttaa tekemään %1$s:stä entistäkin mahtavamman? Anna %1$s:n kerätä ei-herkkiä diagnoosi- ja käyttötietoja ja saat 20 % alennuksen seuraavasta ostoksestasi. <a href="%2$s" target="_blank">Lue lisää</a>.

en: Go to the settings page
fi: Siirry asetussivulle

en: Settings
fi: Asetukset

en: No orders provided.
fi: Määräyksiä ei ole annettu.

en: Invalid order.
fi: Virheellinen tilaus.

en: Access denied.
fi: Pääsy kielletty.

en: Access to this document is denied.
fi: Pääsy tähän asiakirjaan on estetty.

en: No valid documents found.
fi: Voimassa olevia asiakirjoja ei löytynyt.

en: You need to be logged into your account to access this document. Please login first.
fi: Sinun on oltava kirjautuneena tilillesi, jotta voit käyttää tätä asiakirjaa. Kirjaudu sisään ensin.

en: Proceed to Login
fi: Siirry kirjautumiseen

en: Preparing document…
fi: Asiakirjan valmistelu...

en: Print All
fi: Tulosta kaikki

en: Download PDF
fi: Lataa PDF

en: Generating PDF…
fi: PDF-tiedostojen tuottaminen...

en: PDF generation failed.
fi: PDF-tiedoston luominen epäonnistui.

en: Authentication failed.
fi: Tunnistautuminen epäonnistui.

en: Invalid template.
fi: Virheellinen malli.

en: No valid orders found.
fi: Ei löytynyt voimassa olevia tilauksia.

en: PDF generation failed. Please try with fewer orders or check your server memory limit.
fi: PDF-tiedoston luominen epäonnistui. Yritä pienemmällä määrällä tilauksia tai tarkista palvelimen muistiraja.

en: Refund
fi: Palautus

en: Order Subtotal
fi: Tilauksen välisumma

en: Invoice
fi: Lasku

en: Invoices
fi: Laskut

en: Print Invoices
fi: Tulosta laskut

en: Invoice created.
fi: Lasku luotu.

en: Invoices created.
fi: Luodut laskut.

en: Show "Print Invoice" button
fi: Näytä "Tulosta lasku" -painike

en: Delivery Note
fi: Toimitusmuistio

en: Delivery Notes
fi: Toimitusmuistiinpanot

en: Print Delivery Notes
fi: Tulosta toimitusmerkinnät

en: Delivery Note created.
fi: Toimitusmuistio luotu.

en: Delivery Notes created.
fi: Toimitusmuistiinpanot luotu.

en: Show "Print Delivery Note" button
fi: Näytä "Tulosta lähetysluettelo" -painike

en: Receipt
fi: Kuitti

en: Receipts
fi: Kuitit

en: Print Receipts
fi: Tulosta kuitit

en: Receipt created.
fi: Kuitti luotu.

en: Receipts created.
fi: Luodut kuitit.

en: Show "Print Receipt" button
fi: Näytä "Tulosta kuitti" -painike

en: Credit Note
fi: Hyvityslasku

en: Credit Notes
fi: Luottotiedot

en: Print Credit Notes
fi: Tulosta hyvityslaskut

en: Credit Note created.
fi: Luottotodistus luotu.

en: Credit Notes created.
fi: Luottotiedot luotu.

en: Show "Credit Note" button
fi: Näytä "Hyvityslasku" -painike

en: Packing Slip
fi: Pakkauslappu

en: Packing Slips
fi: Pakkauslomakkeet

en: Print Packing Slips
fi: Tulosta pakkauskortit

en: Packing Slip created.
fi: Pakkausluettelo luotu.

en: Packing Slips created.
fi: Pakkauslomakkeet luotu.

en: Show "Print Packing Slip" button
fi: Näytä "Tulosta pakkauskortti" -painike

note: translators: 1. Order number, 2. Document type (e.g. Invoice)
en: New Order #%1$s — %2$s Attached
fi: Uusi tilaus #%1$s - %2$s Kiinnitetty

note: translators: 1. Document type (e.g. Invoice), 2. Order number
en: A new order has been placed. Please find the %1$s for Order #%2$s attached to this email.
fi: Uusi tilaus on tehty. Löydät tämän sähköpostin liitteenä %1$s tilauksen #%2$s osalta.

en: Invoice Settings
fi: Laskun asetukset

en: Template Settings
fi: Mallin asetukset

en: Receipt Settings
fi: Kuittiasetukset

en: Delivery Note Settings
fi: Toimitusmuistion asetukset

en: Packing Slip Settings
fi: Pakkauslipukkeen asetukset

en: Credit Note Settings
fi: Hyvityslaskun asetukset

en: Enable Invoice
fi: Ota lasku käyttöön

en: Enable Receipt
fi: Ota kuitti käyttöön

en: Enable Delivery Note
fi: Ota käyttöön toimitusmuistio

en: Enable Packing Slip
fi: Pakkauslomakkeen käyttöönotto

en: Enable Credit Note
fi: Ota hyvityslasku käyttöön

en: An invoice ia a detailed bill showing items purchased, taxes, shipping charges, and the total amount due.
fi: Lasku on yksityiskohtainen lasku, josta käyvät ilmi ostetut tuotteet, verot, toimituskulut ja maksettava kokonaissumma.

en: A receipt is used to issue a payment confirmation document showing items purchased and the amount paid.
fi: Kuittia käytetään maksun vahvistusasiakirjana, josta käy ilmi ostetut tuotteet ja maksettu summa.

en: The delivery note template generates a document listing delivered items.
fi: Toimitusluettelomalli luo asiakirjan, jossa luetellaan toimitetut tuotteet.

en: The packing slip includes a document inside the package detailing the shipment contents for verification.
fi: Pakkauslomakkeessa on paketin sisällä asiakirja, jossa on yksityiskohtaiset tiedot lähetyksen sisällöstä tarkistamista varten.

en: The credit note is a document created to refund or adjust a previously issued invoice.
fi: Hyvityslasku on asiakirja, joka luodaan aiemmin laaditun laskun hyvittämiseksi tai oikaisemiseksi.

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: PDF Filename
fi: PDF-tiedoston nimi

en: Available placeholders: {order_number}, {order_date}, {customer_name}
fi: Käytettävissä olevat paikannimet: {tilausnumero}, {tilauspäivämäärä}, {asiakkaan_nimi}

en: Attach PDF to customer emails
fi: Liitä PDF-tiedosto asiakassähköposteihin

en: Send the PDF as an attachment to all administrator email addresses.
fi: Lähetä PDF-tiedosto liitetiedostona kaikkiin järjestelmänvalvojien sähköpostiosoitteisiin.

en: Attach PDF to custom email addresses
fi: Liitä PDF-tiedosto mukautettuihin sähköpostiosoitteisiin

en: Enter multiple email addresses separated by commas.
fi: Kirjoita useita sähköpostiosoitteita pilkulla erotettuna.

en: Attach PDF to selected order status(es)
fi: Liitä PDF-tiedosto valittuun tilaustilaan (valittuihin tilaustiloihin).

en: Start typing to select order statuses.
fi: Aloita kirjoittaminen tilaustilojen valitsemiseksi.

en: Attach PDF to selected WooCommerce Email(s)
fi: Liitä PDF valittuun WooCommerce-sähköpostiin (sähköposteihin)

en: Start typing to select WooCommerce email types.
fi: Aloita kirjoittamalla valitsemaan WooCommercen sähköpostityypit.

en: Show Shop Logo
fi: Näytä kaupan logo

en: Scale
fi: Mittakaava

en: Alignment
fi: Kohdistus

en: Document Title
fi: Asiakirjan otsikko

en: Title
fi: Otsikko

en: INVOICE
fi: LASKU

en: RECEIPT
fi: VASTAANOTTO

en: DELIVERY NOTE
fi: TOIMITUSMERKINTÄ

en: PACKING SLIP
fi: PAKKAUSLIPPU

en: CREDIT NOTE
fi: LUOTTOTODISTUS

en: Font Size
fi: Kirjasinkoko

en: Font Style
fi: Fontin tyyli

en: Text Align
fi: Tekstin kohdistus

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Show Shop Name
fi: Näytä kaupan nimi

en: Show Shop Address
fi: Näyttelymyymälän osoite

en: Show Shop Phone Number
fi: Näytä myymälän puhelinnumero

en: Text
fi: Teksti

en: Phone
fi: Puhelin

en: Margin Top
fi: Marginaali Top

en: Margin Bottom
fi: Marginaali alhaalla

en: Show Shop Email Address
fi: Näytä myymälän sähköpostiosoite

en: Email
fi: Sähköposti

en: Show Billing Address
fi: Näytä laskutusosoite

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Show Billing Phone
fi: Näytä laskutuspuhelin

en: Show Billing Email
fi: Näytä laskutussähköposti

en: Show Shipping Address
fi: Näytä toimitusosoite

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Show Order Data Header
fi: Näytä tilauksen tietojen otsikko

en: Order
fi: Tilaa

en: Spacing Top
fi: Välys Yläosa

en: Spacing Bottom
fi: Välys Alhaalla

en: Show Border
fi: Näytä raja

en: Template Order Data Position
fi: Malli Order Data Position

en: Show Invoice Number
fi: Näytä laskun numero

en: Invoice No
fi: Laskun numero

en: Show Invoice Date
fi: Näytä laskun päivämäärä

en: Show Receipt Date
fi: Näytä vastaanottopäivämäärä

en: Show Delivery Note Date
fi: Näytä toimituspäivämäärä

en: Show Packing Slip Date
fi: Näytä pakkausseloste Päivämäärä

en: Show Credit Note Date
fi: Näytä hyvityslaskun päivämäärä

en: Invoice Date
fi: Laskun päivämäärä

en: Receipt Date
fi: Vastaanottopäivä

en: Delivery Note Date
fi: Toimitusmuistio Päivämäärä

en: Packing Slip Date
fi: Pakkauskuitti Päivämäärä

en: Credit Note Date
fi: Luottotodistus Päivämäärä

en: Show Order Number
fi: Näytä tilausnumero

en: Order No
fi: Tilausnumero

en: Show Order Date
fi: Näytä tilauspäivä

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Show Payment Method
fi: Näytä maksutapa

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Show Payment Date
fi: Näytä maksupäivä

en: Payment Date
fi: Maksupäivä

en: Show Shipping Method
fi: Näytä toimitustapa

en: Shipping Method
fi: Toimitustapa

en: Show Refund Date
fi: Näytä palautuspäivä

en: Refund Date
fi: Palautuspäivä

en: Show Refund Reason
fi: Näytä palautuksen syy

en: Refund Reason
fi: Palautuksen syy

en: Show Pay Now Button
fi: Näytä Maksa nyt -painike

en: Button Label
fi: Painikkeen etiketti

en: Pay Now
fi: Maksa nyt

en: Button Color
fi: Painikkeen väri

en: Show Customer Note
fi: Näytä asiakkaan huomautus

en: Customer Note
fi: Asiakkaan huomautus

en: Show Complimentary Close
fi: Näytä ilmainen Sulje

en: Show Policies
fi: Näytä politiikat

en: Show Footer
fi: Näytä alatunniste

en: Show Watermark
fi: Näytä vesileima

en: REFUNDED
fi: PALAUTETTU

en: Opacity
fi: Opasiteetti

en: Angle
fi: Kulma

en: Layout
fi: Asettelu

en: Repeat
fi: Toista

en: Color
fi: Väri

en: Display Price in Product Details Table
fi: Näytä hinta tuotetietotaulukossa

en: Show Product Table Charges
fi: Näytä tuotetaulukon maksut

en: Show Subtotal
fi: Näytä välisumma

en: Show Tax
fi: Näytä vero

en: Show Shipping
fi: Näytä lähetys

en: Show Product Images
fi: Näytä tuotekuvat

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Product Name
fi: Tuotteen nimi

en: Padding
fi: Pehmuste

en: Display Refund Items in Product Table
fi: Näyttää palautuskohteet tuotetaulukossa

en: Left
fi: Vasen

en: Center
fi: Keskusta

en: Right
fi: Oikea

en: Normal
fi: Normaali

en: Bold
fi: Rohkea

en: Alongside Addresses
fi: Osoitteiden rinnalla

en: Below Addresses
fi: Alla olevat osoitteet

en: Refunded Item
fi: Palautettu erä

en: Product
fi: Tuote

en: Price
fi: Hinta

en: Quantity
fi: Määrä

en: Total Refunded
fi: Yhteensä Palautettu

en: Total
fi: Yhteensä

en: The wcdn_order_item_before hook argument order changed in v7.0. Update your callback to accept ( $item, $order, $template ) instead of ( $product, $order, $item ).
fi: Koukun wcdn_order_item_before argumenttien järjestys muuttui v7.0:ssa. Päivitä takaisinkutsu hyväksymään ( $item, $order, $template ) eikä ( $product, $order, $item ).

en: The wcdn_order_item_after hook argument order changed in v7.0. Update your callback to accept ( $item, $order, $template ) instead of ( $product, $order, $item ).
fi: Koukun wcdn_order_item_after argumenttien järjestys muuttui v7.0:ssa. Päivitä takaisinkutsu hyväksymään ( $item, $order, $template ) eikä ( $product, $order, $item ).

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: Discount:
fi: Alennus:

en: Tax:
fi: Vero:

en: Shipping:
fi: Kuljetus:

en: Order Total:
fi: Tilaus Yhteensä:

en: Refund:
fi: Palautus:

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Deposit:
fi: Talletus:

en: Future Payments:
fi: Tulevat maksut:

en: Future Payment:
fi: Tuleva maksu:

en: Delivery Date
fi: Toimituspäivä

en: Delivery Time
fi: Toimitusaika

en: Pickup Date
fi: Noutopäivä

en: Pickup Time
fi: Noutoaika

en: Total Qty:
fi: Kokonaismäärä:

en: Total Cart Amount:
fi: Ostoskorin kokonaismäärä:

en: Dismiss
fi: Vapauttakaa

en: Get our
fi: Hanki meidän

en: Order Delivery Date Pro
fi: Tilauksen toimituspäivä Pro

en: plugin to schedule and manage your local deliveries and pickups in WooCommerce.
fi: plugin aikatauluttaa ja hallita paikallisia toimituksia ja noutoja WooCommerce.

en: Open the support forum for this plugin on WordPress.org
fi: Avaa tämän laajennuksen tukifoorumi osoitteessa WordPress.org.

en: Need Support?
fi: Tarvitsetko tukea?

en: We're always happy to help you.
fi: Autamme sinua aina mielellämme.

en: If this plugin helped you,
fi: Jos tämä lisäosa auttoi sinua,

en: Leave a review for this plugin on WordPress.org
fi: Jätä arvostelu tälle laajennukselle WordPress.org-sivustolla.

en: please rate it
fi: arvioi se

en: Check out more plugins by
fi: Tutustu muihin liitännäisiin

en: Visit Tyche Softwares to explore more WooCommerce plugins
fi: Käy Tyche Softwares tutkia lisää WooCommerce plugins

en: Generate, customize, print, and email order documents.
fi: Luo, muokkaa, tulosta ja lähetä tilausasiakirjoja sähköpostitse.

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Templates
fi: Mallit

en: FAQs
fi: UKK

note: translators: 1: completed steps, 2: total steps
en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

note: translators: %s: font family name
en: Customize
fi: Mukauta
