Plugins - CMB2 - Development (trunk) - en to sv_SE translation catalogue (117 entries)

note: translators: %s: register_routes()
en: Method '%s' must be overridden.
sv_SE: Metoden '%s' måste åsidosättas.

en: %s &mdash; Updated!
sv_SE: %s &mdash; uppdaterades!

en: %1$s should be implemented by the extended class.
sv_SE: %1$s bör implementeras med den utbyggda klassen.

en: Remove Row
sv_SE: Ta bort rad

en: Nothing to update.
sv_SE: Inget att uppdatera.

en: Settings updated.
sv_SE: Inställningar uppdaterade.

en: Theme Options
sv_SE: Themainställningar

en: Toggle panel: %s
sv_SE: Växla panel: %s

en: Custom CMB2 field type classes must extend CMB2_Type_Base.
sv_SE: Anpassade klasser för CMB2 fälttyper måste utöka CMB2_Type_Base.

en: Limit results to those matching a string.
sv_SE: Begränsa resultat till dom som matchar en sträng.

en: Current page of the collection.
sv_SE: Aktuell sida för samlingen.

en: Value Error for %s
sv_SE: Felaktigt värde för %s

en: No field found by that id.
sv_SE: Inget fält med detta id kunde hittas.

en: No boxes found.
sv_SE: Inga boxar funna.

note: translators: %s: link to codex.wordpress.org/Embeds
en: Enter a youtube, twitter, or instagram URL. Supports services listed at %s.
sv_SE: Ange en adress för t.ex YouTube, Twitter eller Instagram. Se allt tjänster som stöds på %s.

en: Hey there, I'm a read-only field
sv_SE: Hejsan, jag är ett fält som endast kan läsas

note: translators: 1: results for. 2: link to codex.wordpress.org/Embeds
en: No oEmbed Results Found for %1$s. View more info at %2$s.
sv_SE: Inga oEmbed-resultat funna för %1$s. Mer information på %2$s.

en: Sorry, this field does not have a cmb_id specified.
sv_SE: Ledsen, detta fält har inte något angivet cmb_id.

en: Term metaboxes configuration requires a "taxonomies" parameter.
sv_SE: Konfigurationen av metaboxar för termer kräver en "taxonomi"-parameter.

en: Arbitrary Term Field
sv_SE: Godtyckligt termfält

en: Term Image
sv_SE: Termbild

en: Category Metabox
sv_SE: Metabox för kategori

note: Description of the plugin/theme
en: CMB2 will create metaboxes and forms with custom fields that will blow your mind.
sv_SE: CMB2 kan skapa metaboxar och formulär med anpassade fält som kommer att få dig att gå bananas.

en: Save
sv_SE: Spara

en: Add or Upload File
sv_SE: Lägg till eller ladda upp fil

en: Add or Upload Files
sv_SE: Lägg till eller ladda upp filer

en: No terms
sv_SE: Inga termer

en: Add Row
sv_SE: Lägg till rad

en: Select / Deselect All
sv_SE: Markera / Avmarkera

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: File:
sv_SE: Fil:

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Image
sv_SE: Ta bort bild

en: Use these files
sv_SE: Använd dessa filer

en: Use this file
sv_SE: Använd denna fil

[ctx: Valid formatting string, as per http://trentrichardson.com/examples/timepicker/]
en: hh:mm TT
sv_SE: hh:mm

en: Now
sv_SE: Nu

en: Second
sv_SE: Sekund

en: Minute
sv_SE: Minut

en: Hour
sv_SE: Timme

en: Time
sv_SE: Tid

en: Choose Time
sv_SE: Välj tid

en: Done
sv_SE: Klart

en: Today
sv_SE: Idag

en: Prev
sv_SE: Föreg.

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Jan, Feb, Mar, Apr, May, Jun, Jul, Aug, Sep, Oct, Nov, Dec
sv_SE: Jan, Feb, Mar, Apr, Maj, Jun, Jul, Aug, Sep, Okt, Nov, Dec

en: January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December
sv_SE: Januari, Februari, Mars, April, Maj, Juni, Juli, Augusti, September, Oktober, November, December

en: Sun, Mon, Tue, Wed, Thu, Fri, Sat
sv_SE: Sön, Mån, Tis, Ons, Tor, Fre, Lör

en: Su, Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa
sv_SE: Sö, Må, Ti, On, To, Fr, Lö

en: Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday
sv_SE: Söndag, Måndag, Tisdag, Onsdag, Torsdag, Fredag, Lördag

[ctx: Valid formatDate string for jquery-ui datepicker]
en: mm/dd/yy
sv_SE: yy-mm-dd

en: Current Color
sv_SE: Nuvarande färg

en: Select Color
sv_SE: Välj färg

en: Default
sv_SE: Förvald

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: None
sv_SE: Ingen

en: Remove Group
sv_SE: Ta bort grupp

en: Add Group
sv_SE: Lägg till grupp

en: Remove Embed
sv_SE: Ta bort inbäddning

en: Please Try Again
sv_SE: Var vänlig försök igen

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att växla

en: Metabox configuration is required to have an ID parameter.
sv_SE: Konfigurationen av metaboxar kräver en ID-parameter

en: Site Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg för webbplats

en: User Field
sv_SE: Användarfält

en: Avatar
sv_SE: Profilbild

en: Extra Info
sv_SE: Extra information

en: User Profile Metabox
sv_SE: Metaboxar för användaprofil

en: Image Caption
sv_SE: Bildbeskrivning

en: Entry Image
sv_SE: Bild för post

en: Write a short description for this entry
sv_SE: Skriv en kort beskrivning för den här posten

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Entry Title
sv_SE: Posttitel

en: Remove Entry
sv_SE: Ta bort post

en: Add Another Entry
sv_SE: Lägg till ytterligare post

en: Entry {#}
sv_SE: Post {#}

en: Generates reusable form entries
sv_SE: Genererar återanvändbara formulärposter

en: Repeating Field Group
sv_SE: Upprepande fältgrupp

en: About Page Metabox
sv_SE: Metaboxar för om-sidor

en: Upload or add multiple images/attachments.
sv_SE: Ladda upp eller lägg till flera bilder/bilagor.

en: Multiple Files
sv_SE: Flera filer

en: Upload an image or enter a URL.
sv_SE: Ladda upp en bild eller ange en URL.

en: Test Image
sv_SE: Testbild

en: Test wysiwyg
sv_SE: Test-wysiwyg

en: Check Three
sv_SE: Check tre

en: Check Two
sv_SE: Check två

en: Check One
sv_SE: Check ett

en: Test Multi Checkbox
sv_SE: Test-multicheckbox

en: Test Checkbox
sv_SE: Testcheckbox

en: Test Taxonomy Multi Checkbox
sv_SE: Testmulticheckboxar för taxanomier

en: Test Taxonomy Select
sv_SE: Testrullgardinsmeny för taxanomier

en: Test Taxonomy Radio
sv_SE: Testradioknapp för taxanomier

en: Test Radio
sv_SE: Testradioknapp

en: Test Radio inline
sv_SE: Testradioknappar på rad

en: Option Three
sv_SE: Val tre

en: Option Two
sv_SE: Val två

en: Option One
sv_SE: Val ett

en: Test Select
sv_SE: Testrullgardinsmeny

en: This is a title description
sv_SE: Detta är en titelbeskrivning

en: Test Title Weeeee
sv_SE: Testtitel Weeeee

en: Test Text Area for Code
sv_SE: Testtextbox för kod

en: Test Text Area Small
sv_SE: Testtextbox liten

en: Test Text Area
sv_SE: Testtextbox

en: Test Color Picker
sv_SE: Testfärgväljare

en: Test Money
sv_SE: Testvaluta

en: Test Date/Time Picker Combo (UNIX timestamp)
sv_SE: Testdatum/tidväljarkombo (UNIX-format)

en: Test Date Picker (UNIX timestamp)
sv_SE: Testdatumväljare (UNIX-format)

en: Test Date Picker
sv_SE: Testdatumväljare

en: Time zone
sv_SE: Tidszon

en: Test Time
sv_SE: Testtid

en: Test Text Email
sv_SE: Testtext e-post

en: Website URL
sv_SE: Webbplatsadress

en: Test Text Medium
sv_SE: Testtext medium

en: Test Text Small
sv_SE: Testtext liten

en: field description (optional)
sv_SE: fältbeskrivning (valfritt)

en: Test Text
sv_SE: Testtext

en: Test Metabox
sv_SE: Testmetabox
