TranslatePress Multilingual - en to hr translation catalogue (889 entries)

en:  Error:
hr:  Greška:

en:  Or %1$spurchase one here%2$s
hr:  Ili %1$s ga skupite ovdje%2$s

en:  TranslatePress Settings
hr:  TranslatePress Postavke

en:  and uncheck the Checkbox.
hr:  i poništite potvrdni okvir.

en:  done.
hr:  učinjeno.

en:  or
hr:  ili

en:  words remaining.
hr:  riječi preostalo.

en: %1$s automatic translation requires an active license. Please %2$srenew%3$s your license or purchase a new one %4$shere%5$s.
hr: %1$s automatsko prevođenje zahtijeva aktivnu licencu. Molimo %2$sobnovite%3$s svoju licencu ili kupite novu %4$sovdje%5$s.

en: %1$s% of text on this page is translated into %2$s.
hr: %1$s% teksta na ovoj stranici prevedeno je u %2$s.

en: %d day ago | %d days ago
hr[0]: %d dan prije
hr[1]: %d dana prije
hr[2]: %d dana prije

en: %d hour ago | %d hours ago
hr[0]: %d sat prije
hr[1]: %d sata prije
hr[2]: %d sati prije

en: %d original entries and their translations were deleted.
hr: %d izvorni unosi i njihovi prijevodi su izbrisani.

en: %sJoin our FREE & EXCLUSIVE onboarding course%s and learn how to grow your multilingual traffic, reach international markets, and save time & money while getting the most out of TranslatePress!
hr: %sPridružite se našem BESPLATNOM i EKSKLUZIVNOM onboarding tečaju i naučite kako povećati svoj višejezični promet%s doći do međunarodnih tržišta i uštedjeti vrijeme i novac, a istovremeno izvući maksimum iz TranslatePressa!

en: (inactive)
hr: (neaktivno)

en: 2000 AI words to translate automatically
hr: 2000 AI riječi za automatsko prevođenje

en: 5 Days to Better Multilingual Websites
hr: 5 dana do boljih višejezičnih web stranica

en: <a href="%s" target="_blank">Here</a> you can observe the last 5 SQL errors relevant to TranslatePress if they exist.
hr: <a href="%s" target="_blank">Ovdje</a> možete uočiti posljednjih 5 SQL pogrešaka relevantnih za TranslatePress ako postoje.

en: <a href="%s">Click here</a> to access the database optimization tool.
hr: <a href="%s">Kliknite ovdje</a> za pristup alatu za optimizaciju baze podataka.

en: <br/>If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
hr: <br/>Ako imate instaliran samo besplatni dodatak, ali ste dodali plaćenu licencu, molimo instalirajte plaćeni dodatak sa svog TranslatePress računa.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn't match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you've installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
hr: <p><strong>Nepodudaranje licenčnog ključa.</strong> Licenca koju ste unijeli ne odgovara verziji TranslatePressa koju ste instalirali.</p><p>Provjerite jeste li instalirali ispravnu verziju za svoju licencu sa svog TranslatePress računa.</p>

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn’t match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
hr: <p><strong>Neusklađenost licenčnog ključa.</strong> Licenca koju ste unijeli ne odgovara verziji TranslatePress koju ste instalirali.</p><p>Provjerite jeste li instalirali ispravnu verziju za svoju licencu sa svog TranslatePress računa.</p>

en: <strong>DeepL</strong> automatic translation is available as a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.
hr: <strong>DeepL</strong> automatski prijevod dostupan je kao <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.

en: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
hr: <strong>Dodatak Different Domain per Language</strong> zahtijeva TranslatePress verziju %1$s ili noviju. Trenutno koristite verziju %2$s. Ažurirajte TranslatePress kako biste omogućili ovu značajku.

en: <strong>Extra Languages add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
hr: <strong>Dodatak Extra Languages</strong> zahtijeva TranslatePress verziju %1$s ili noviju. Trenutno koristite verziju %2$s. Ažurirajte TranslatePress kako biste omogućili ovu značajku.

en: <strong>IMPORTANT NOTE:</strong> Before performing this action it is strongly recommended to first backup the database.
hr: <strong>VAŽNA NAPOMENA:</strong> Prije izvođenja ove radnje preporučuje se da prvo napravite sigurnosnu kopiju baze podataka.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Learn more</a>.
hr: <strong>NOVO:</strong> Stigao je dodatak <strong>Different Domain per Language</strong>! Poboljšajte svoj globalni SEO i stvorite lokalno iskustvo s domenama specifičnim za zemlju poput .de ili .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Saznajte više</a>.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. Upgrade to <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> to access it + more premium perks!
hr: <strong>NOVO:</strong> Stigao je dodatak <strong>Different Domain per Language</strong>! Poboljšajte svoj globalni SEO i stvorite lokalno iskustvo s domenama specifičnim za zemlju poput .de ili .fr. Nadogradite na <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business ili Developer</a> kako biste mu pristupili + još više premium pogodnosti!

en: <strong>This Black Friday, renew your license at a special price</strong> to continue receiving access to product downloads, automatic updates, and support.
hr: <strong>Ovaj Crni petak, obnovite svoju licencu po posebnoj cijeni</strong> kako biste nastavili primati pristup preuzimanjima proizvoda, automatskim ažuriranjima i podršci.

en: <strong>TranslatePress</strong> encountered SQL errors. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Check out the errors</a>.
hr: <strong>TranslatePress</strong> je naišao na SQL pogreške. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Provjerite pogreške</a>.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP library</a></strong>. Please contact your server administrator to install it on your server.
hr: <strong>TranslatePress</strong> zahtijeva <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP biblioteku</a></strong>. Obratite se administratoru poslužitelja kako biste ga instalirali na svoj poslužitelj.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires at least PHP version 5.6.20+ to run. It is the <a href="%s">minimum requirement of the latest WordPress version</a>. Please contact your server administrator to update your PHP version.
hr: <strong>TranslatePress</strong> zahtijeva najmanje PHP verziju 5.6.20+ za rad. To je <a href="%s">minimalni zahtjev za najnoviju verziju WordPressa</a>. Obratite se svom administratoru poslužitelja da ažurira svoju verziju PHP-a.

en: <strong>Warning:</strong> Some strings have possibly incorrectly encoded characters. This may result in breaking the queries, rendering the page untranslated in live mode. Consider revising the following strings or their method of outputting.
hr: <strong>upozorenje:</strong> Neki nizovi imaju možda pogrešno kodirane znakove. To može rezultirati prekidom upita, čineći stranicu neprevedenom u načinu rada uživo. Razmislite o reviziji sljedećih nizova ili njihove metode ispisa.

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected
hr: Pojavljuje se skočni prozor koji pita korisnika želi li biti preusmjeren

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected.
hr: Pojavljuje se skočni prozor koji pita korisnika želi li biti preusmjeren.

en: A short list of plugins you can use to extend your website.
hr: Kratki popis dodataka koje možete koristiti za proširenje svoje web stranice.

en: A valid license is required to enable Automatic Translation.
hr: Za omogućavanje automatskog prevođenja potrebna je važeća licenca.

en: AI Words Low Notification
hr: Obavijest o niskoj razini AI riječi

en: API key validation failed.
hr: Provjera valjanosti API ključa nije uspjela.

en: API key verification was successful.
hr: Provjera API ključa bila je uspješna.

en: Accept user payments, create subscription plans and restrict content on your membership site.
hr: Prihvaćajte korisnička plaćanja, izradite planove pretplate i ograničite sadržaj na svojoj stranici za članstvo.

en: Access to TranslatePress AI
hr: Pristup TranslatePress AI

en: Access to TranslatePress AI for instant automatic translations
hr: Pristup TranslatePress AI za trenutne automatske prijevode

en: Account Page
hr: Stranica računa

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Activate License
hr: Aktiviraj licencu

en: Activate License Key
hr: Aktivirajte licenčni ključ

en: Activate License »
hr: Aktivirajte licencu »

en: Activation error:
hr: Greška aktivacije:

en: Active
hr: Aktivan

en: Active, Deactivated, installed version and settings
hr: Aktivna, deaktivirana, instalirana verzija i postavke

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Extra AI Words
hr: Dodaj dodatne AI riječi

en: Add Language
hr: Dodavanje jezika

en: Add Languages
hr: Dodaj jezike

en: Add Media
hr: Dodavanje medija

en: Add New
hr: Dodaj novo

en: Add a New Language
hr: Dodaj novi jezik

en: Add a floating dropdown that follows the user on every page.
hr: Dodajte plutajući padajući izbornik koji prati korisnika na svakoj stranici.

en: Add a license key
hr: Dodavanje licenčnog ključa

en: Add a limit to the number of automatically translated characters so you can better budget your project.
hr: Dodajte ograničenje broja automatski prevedenih znakova da biste mogli bolje proračunati svoj projekt.

en: Add as many languages as you need for your project to go global. Publish your language only when all your translations are done.
hr: Dodajte onoliko jezika koliko vam je potrebno da bi vaš projekt postao globalan. Objavite svoj jezik tek kada su svi prijevodi gotovi.

en: Add more than two languages with TranslatePress Pro.
hr: Dodajte više od dva jezika pomoću TranslatePress Pro.

en: Add your API Key here...
hr: Ovdje dodajte svoj API ključ...

en: Add your License Key
hr: Dodajte svoj licenčni ključ

en: Add your License Key to unlock all premium features. Find the License Key in your
hr: Dodajte svoj licenčni ključ za otključavanje svih premium značajki. Pronađite licenčni ključ u svom

en: Adding more than two languages is a paid feature. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
hr: Dodavanje više od dva jezika značajka je koja se plaća. Nadogradite TranslatePress i otključajte više premium značajki.

en: Additional Language
hr: Dodatni jezik

en: Addons
hr: Dodaci

en: Admin Notices
hr: Obavijesti administratora

en: Ads a slash at the end of the home_url() function
hr: Dodaj kosu crtu na kraju funkcije home_url()

en: Advanced
hr: Napredno

en: Advanced Add-ons
hr: Napredni dodaci

en: All Languages
hr: Svi jezici

en: All TranslatePress functionalities are disabled until then.
hr: Sve funkcionalnosti TranslatePressa su do tada onemogućene.

en: All individual TranslatePress add-on plugins <a href="%1$s" target="_blank">have been discontinued</a> and are now included in the premium Personal, Business and Developer versions of TranslatePress. Please log into your <a href="%2$s" target="_blank">account page</a>, download the new premium version and install it. Your individual addons settings will be ported over.
hr: Svi pojedinačni dodaci za dodatke TranslatePress <a href="%1$s" target="_blank"> ukinuti</a> su i sada su uključeni u premium osobne, poslovne i razvojne verzije TranslatePressa. Prijavite se na svoju <a href="%2$s" target="_blank"> stranicu</a>, preuzmite novu premium verziju i instalirajte je. Vaše pojedinačne postavke dodataka bit će prenesene.

en: Allow & Continue
hr: Dopusti i nastavi

en: Allow this user to translate the website.
hr: Dopustite ovom korisniku da prevede web stranicu.

en: Allow translation to the corresponding language only if the content is written in the default language.
hr: Dopusti prijevod na odgovarajući jezik samo ako je sadržaj napisan na zadanom jeziku.

en: Already a Pro User?
hr: Već ste profesionalni korisnik?

en: Already purchased a Premium version?
hr: Već ste kupili Premium verziju?

en: Alt attribute
hr: Zamjenska svojstva

en: Alternative Engines
hr: Alternativni motori

en: Always use this language
hr: Uvijek koristite ovaj jezik

en: An error occurred while loading results. Most likely you were logged out. Reload page?
hr: Došlo je do pogreške tijekom učitavanja rezultata. Najvjerojatnije ste bili odjavljeni. Ponovno učitavanje stranice?

en: An error occurred, please try again.
hr: Došlo je do greške, pokušajte ponovno.

en: Anchor link
hr: Anchor poveznica

en: Any Post Status
hr: Bilo koji status objave

en: Applies to all types of language switchers (floating, shortcode, and menu). When enabled, the site will revert to using the original Language Switcher configured in the General Settings tab, replacing the new customizable version. Your existing switcher settings will remain saved, but they will be ignored while this option is active.
hr: Primjenjuje se na sve vrste izmjenjivača jezika (plutajući, kratki kod i izbornik). Kada je omogućeno, web-mjesto će se vratiti na korištenje izvornog izmjenjivača jezika konfiguriranog na kartici Opće postavke, zamjenjujući novu prilagodljivu verziju. Vaše postojeće postavke prebacivača ostat će spremljene, ali će se zanemariti dok je ova opcija aktivna.

en: Apply
hr: Primijeni

en: Apply a Template
hr: Primjeni predlžak

en: Are you a TranslatePress PRO user?
hr: Jeste li korisnik TranslatePress PRO?

en: Are you sure you want to remove this item?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovu stavku?

en: Are you sure you want to remove this language?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovaj jezik?

en: Are you sure you want to split this phrase into smaller parts?
hr: Jeste li sigurni da želite podijeliti ovu frazu na manje dijelove?

en: Article Section
hr: Odjeljak članka

en: Article Tag
hr: Oznaka članka

en: Ask a Question
hr: Postavite pitanje

en: Ask the community
hr: Pitaj zajednicu

en: Assign different domains or subdomains to each language. When visitors access these domains, TranslatePress loads the appropriate language translation directly without redirecting.
hr: Dodijelite različite domene ili poddomene svakom jeziku. Kada posjetitelji pristupe tim domenama, TranslatePress učitava odgovarajući jezični prijevod izravno bez preusmjeravanja.

en: Audios
hr: Audio

en: Automatic Translation
hr: Automatski prijevod

en: Automatic Translation Memory
hr: Automatska memorija za prevođenje

en: Automatic Translation Settings
hr: Postavke automatskog prijevoda

en: Automatic User Language Detection
hr: Automatsko prepoznavanje korisničkog jezika

en: Automatic and manual slug translation changes performed when <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 was active had to be removed because of some issues with that version. All slug translations from before that version are now in use. Thank you for understanding!
hr: Automatske i ručne promjene prijevoda sluga izvršene kada je <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 bio aktivan morale su biti uklonjene zbog nekih problema s tom verzijom. Svi prijevodi slugova prije te verzije sada su u upotrebi. Hvala na razumijevanju!

en: Automatic translation has been disabled.
hr: Automatski prijevod je onemogućen.

en: Automatically Translate Slugs
hr: Automatski prevedi slugove

en: Automatically translate your website through the DeepL API.
hr: Automatski prevedite svoju web stranicu putem DeepL API-ja.

en: Automatically translate your website using TranslatePress AI.
hr: Automatski prevedite svoju web stranicu pomoću TranslatePress AI.

en: Automatically translated
hr: Automatski prevedeno

en: Available in our Pro Versions
hr: Dostupno u našim Pro verzijama

en: Available languages
hr: Dostupni jezici

en: Back to TranslatePress Settings
hr: Povratak na TranslatePress postavke

en: Bad request. There was an error accessing the DeepL API.
hr: Loš zahtjev. Došlo je do pogreške prilikom pristupa DeepL API-ju.

en: Before enabling:
hr: Prije omogućavanja:

en: Block Crawlers
hr: Blokirajte indeksatore

en: Block crawlers from triggering automatic translations on your website.<br>This will not prevent crawlers from accessing this site's pages.
hr: Blokirajte alatima za indeksiranje pokretanje automatskih prijevoda na vašoj web stranici. <br>To neće spriječiti alate za indeksiranje da pristupe stranicama ove web stranice.

en: Border
hr: Rub

en: Border Template
hr: Predložak ruba

en: Bottom Left
hr: Dolje lijevo

en: Bottom Right
hr: Dolje desno

en: Brand-new Language Switcher Settings are here!
hr: Potpuno nove postavke izmjenjivač jezika su ovdje!

en: Browse As User Role
hr: Pretraživanje kao korisnička uloga

en: Bulk Actions
hr: Skupne radnje

en: Button Text
hr: Tekst gumba

en: By checking this setting the preferred language will remain the one selected above, without the possibility of being changed in the frontend.<br>This language will be used in different operations such as sending email to the user.
hr: Provjerom ove postavke preferirani jezik ostat će gore odabrani, bez mogućnosti promjene u sučelju. <br>Ovaj jezik će se koristiti u različitim operacijama kao što je slanje e-pošte korisniku.

en: By upgrading you'll get access to all paid add-ons, premium support and help fund the future development of TranslatePress.
hr: Nadogradnjom ćete dobiti pristup svim plaćenim dodacima, vrhunsku podršku i pomoći u financiranju budućeg razvoja TranslatePressa.

en: Capture more user information on the registration form with the help of Profile Builder's custom user profile fields and/or add an Email Confirmation process to verify your customers accounts.
hr: Snimite više korisničkih podataka na obrascu za registraciju uz pomoć prilagođenih polja korisničkog profila Profile Buildera i/ili dodajte postupak potvrde e-pošte kako biste potvrdili svoje korisničke račune.

en: Change lang attribute of the html tag to a format that includes country regional or not. <br>In HTML, the lang attribute (<html lang="en-US">)  should be used to  specify the language of text content so that the  browser can correctly display or process  your content (eg. for  hyphenation, styling, spell checking, etc).
hr: Promijenite atribut lang html oznake u format koji uključuje regionalnu ili neregionalnu zemlju. <br>U HTML-u bi se atribut lang (<html lang="en-US">)  trebao koristiti za  određivanje jezika tekstualnog sadržaja kako bi  preglednik mogao ispravno prikazati ili obraditi  vaš sadržaj (npr. za  dijeljenje riječi, stiliziranje, provjeru pravopisa itd.).

en: Change language
hr: Promijeni jezik

en: Change language to %s
hr: Promijenite jezik u %s

en: Check DNS
hr: Provjeri DNS

en: Check if the selected translation engine is configured correctly.
hr: Provjerite je li odabrani mehanizam za prevođenje ispravno konfiguriran.

en: Check if you want to add the subdirectory in the URL for the default language.</br>By checking this option, the default language seen by website visitors will become the first one in the "All Languages" list.
hr: Provjerite želite li dodati poddirektorij u URL za zadani jezik.</br>Označavanjem ove opcije, zadani jezik koji vide posjetitelji web stranice postat će prvi na popisu "Svi jezici".

en: Check if you want to display languages in their native names. Otherwise, languages will be displayed in English.
hr: Provjerite želite li prikazati jezike u njihovim izvornim nazivima. U suprotnom, jezici će biti prikazani na engleskom.

en: Checking DNS...
hr: Provjeravam DNS...

en: Choose a language...
hr: Odaberite jezik...

en: Choose a secondary language...
hr: Odaberite sekundarni jezik...

en: Choose from which languages to exclude this element.
hr: Odaberite iz kojih jezika želite izuzeti ovaj element.

en: Choose in which language to show this element.
hr: Odaberite na kojem jeziku želite prikazati ovaj element.

en: Choose what paths can be translated. Supports wildcard at the end of the path.<br>For example, to exclude https://example.com/some/path you can either use the rule /some/path/ or /some/*.<br>Enter each rule on it's own line. To exclude the home page use {{home}}.
hr: Odaberite koji se putovi mogu prevesti. Podržava zamjenski znak na kraju puta.<br>Na primjer, da biste https://example.com/some/path isključili, možete koristiti pravilo /some/path/ ili /some/*.<br>Unesite svako pravilo u vlastiti red. Da biste izuzeli početnu stranicu, upotrijebite {{home}}.

en: Choose which engine you want to use in order to %1$s automatically translate your website.
hr: Odaberite koji mehanizam želite koristiti kako bi %1$s automatski preveli vašu web stranicu.

en: Choose which hreflang tags will appear on your website.<br/>We recommend showing both types of hreflang tags as indicated by <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google documentation</a>.<br/>Removing Country Locale when having multiple Country Locales of the same language (ex. English UK and English US) will result in showing one hreflang tag with link to just one of the region locales for that language.
hr: Odaberite koji će hreflang tagovi biti prikazani na vašoj web stranici.<br/>Preporučujemo prikaz oba tipa hreflang tagova kako je naznačeno u <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Pretraživanje Googlea" target="_blank">Google dokumentaciji</a>.<br/>Uklanjanje zemaljske lokalizacije kada imate više zemaljskih lokalizacija istog jezika (npr. engleski UK i engleski US) rezultirat će prikazom jednog hreflang taga s poveznicom na samo jednu od regionalnih lokalizacija za taj jezik.

en: Cleaning gettext original strings table for language %s...
hr: Čišćenje tablice izvornih nizova gettext za jezik %s...

en: Cleaning original meta table for language %s...
hr: Čišćenje izvorne meta tablice za jezik %s...

en: Cleaning original strings table for language %s...
hr: Čišćenje originalne tablice nizova za jezik %s...

en: Cleans up all trp_dictionary_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
hr: Čisti sve trp_dictionary_* tablice dupliciranih redaka. Ove tablice sadrže prijevode za nizove koje je unio korisnik kao što su sadržaj objave, naslov objave, izbornici itd.

en: Cleans up all trp_gettext_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for themes and plugin strings.
hr: Čisti sve trp_gettext_* tablice dupliciranih redaka. Ove tablice sadrže prijevode za teme i nizove dodataka.

en: Cleans up all trp_original_strings table of duplicate rows. This table contains strings in the default language, without any translation.<br>The trp_original_meta table, which contains meta information that refers to the post parent’s ID, is also regenerated.<br>Such duplicates can appear in exceptional situations of unexpected behavior.
hr: Čisti sve trp_original_strings tablici dupliciranih redaka. Ova tablica sadrži nizove na zadanom jeziku, bez prijevoda. <br>Tablica trp_original_meta, koja sadrži meta informacije koje se odnose na ID roditelja pošte, također se regenerira. <br>Takvi duplikati mogu se pojaviti u iznimnim situacijama neočekivanog ponašanja.

en: Clear filters
hr: Očisti filtre

en: Click to Copy
hr: Kliknite za kopiranje

en: Click to sort strings by this column
hr: Kliknite za sortiranje nizova prema ovom stupcu

en: Close
hr: Zatvori

en: Close Button Text
hr: Tekst gumba za zatvaranje

en: Close Editor
hr: Zatvori uređivač

en: Code
hr: Kod

en: Configure Site Languages
hr: Konfiguriranje jezika stranice

en: Configure different menu items for different languages.
hr: Konfigurirajte različite stavke izbornika za različite jezike.

en: Connect separate domains or subdomains to each of your translated versions. Strengthen your brand’s local identity and boost SEO performance for every language you support.
hr: Povežite zasebne domene ili poddomene sa svakom od vaših prevedenih verzija. Ojačajte lokalni identitet svog brenda i poboljšajte SEO performanse za svaki jezik koji podržavate.

en: Context
hr: Kontekst

en: Continue
hr: Nastavi

en: Copy the relevant content from the duplicated tables (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) in the newly generated table (trp_dictionary_en_us_es_es) -- perform this step only if you want to keep the current translations
hr: Kopirajte relevantni sadržaj iz dupliciranih tablica (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY na primjer) u novogeneriranu tablicu (trp_dictionary_en_us_es_es) -- izvršite ovaj korak samo ako želite zadržati trenutne prijevode

en: Could not install. Try again from <a href="%s" >Plugins Dashboard.</a>
hr: Nije moguće instalirati. Pokušajte ponovno s <a href="%s" >nadzorne ploče dodataka.</a>

en: Could not reach domain: %s
hr: Nije se moglo doći do domene: %s

en: Create a backup of your database
hr: Stvorite sigurnosne kopije baze podataka

en: Create a copy of each translation table where you encounter errors. You can copy the table within the same database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) -- perform this step only if you want to keep the current translations
hr: Napravite kopiju svake tablice prijevoda u kojoj naiđete na greške. Možete kopirati tablicu unutar iste baze podataka (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY na primjer) -- izvršite ovaj korak samo ako želite zadržati trenutne prijevode

en: Create no-code automations and workflows on your WordPress site. Easily connect your plugins, sites and apps together.
hr: Stvorite automatizaciju i tijekove rada bez koda na svojoj WordPress stranici. Jednostavno povežite svoje dodatke, web stranice i aplikacije.

en: Create translator accounts for new users or allow existing users that are not administrators to translate your website.
hr: Stvorite račune prevoditelja za nove korisnike ili dopustite postojećim korisnicima koji nisu administratori da prevedu vaše web-mjesto.

en: Create your Free Account
hr: Kreirajte svoj besplatni račun

en: Creating a free account includes:
hr: Stvaranje besplatnog računa uključuje:

en: Current Language
hr: Trenutačni jezik

en: Current User
hr: Trenutni korisnik

en: Current status: %s words remaining
hr: Trenutni status: preostalo %s riječi

en: Custom Language Flag
hr: Zastavica prilagođenog jezika

en: Custom Languages
hr: Prilagođeni jezici

en: Custom language
hr: Prilagođeni jezik

en: Custom languages
hr: Prilagođeni jezici

en: Customize the date formatting per each translated language.<br/>Leave empty for default WP setting or see more information <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">here</a>
hr: Prilagodite oblikovanje datuma za svaki prevedeni jezik.<br/>Ostavite prazno za zadanu WP postavku ili pogledajte više informacija <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatiranje datuma i vremena" target="_blank">ovdje</a>

en: DNS check failed. Please verify your domain configuration.
hr: DNS provjera nije uspjela. Molimo provjerite konfiguraciju svoje domene.

en: DNS is correctly configured!
hr: DNS je ispravno konfiguriran!

en: Dark
hr: Tamno

en: Dark Template
hr: Tamni predložak

en: Database optimization did not complete successfully. We recommend restoring the original database or <a href="%s" >trying again.</a>
hr: Optimizacija baze podataka nije uspješno završena. Preporučamo vraćanje izvorne baze podataka ili <a href="%s" >pokušajte ponovo.</a>

en: Date format
hr: Format datuma

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Deactivate License
hr: Deaktiviraj licencu

en: Debug
hr: Ispravljanje grešaka

en: Debug Data for License Activation
hr: Otklanjanje pogrešaka podataka za aktivaciju licence

en: Debug Data for License Checking
hr: Otklanjanje pogrešaka podataka za provjeru licence

en: Debug Information
hr: Informacije o otklanjanju pogrešaka

en: DeepL API Key
hr: DeepL API ključ

en: DeepL API Type
hr: Vrsta API-ja DeepL

en: DeepL Automatic Translation
hr: DeepL automatski prijevod

en: Default
hr: Zadano

en: Default (example: en-US, fr-CA, etc.)
hr: Zadano (primjer: en-US, fr-CA, itd.)

en: Default Language
hr: Zadani jezik

en: Default Template
hr: Zadani predložak

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete entries
hr: Brisanje unosa

en: Description
hr: Opis

en: Detected long query limitation on WPEngine hosting. Some large pages may appear untranslated. You can remove limitation by adding the following to your site’s wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );
hr: Otkriveno je dugo ograničenje upita na WPEngine hostingu. Neke velike stranice mogu izgledati neprevedene. Ograničenje možete ukloniti dodavanjem sljedećeg u wp-config.php web stranice: define( 'WPE_GOVERNOR', false );

en: Different Domain per Language
hr: Različita domena po jeziku

en: Different Domain per Language: A language domain cannot be the same as the main site URL. The toggle has been disabled for the matching domain.
hr: Različita domena po jeziku: Jezična domena ne može biti ista kao glavni URL stranice. Prekidač je onemogućen za domenu podudaranja.

en: Different Domain per Language: Domain is required when domain mapping is enabled. The toggle has been disabled for languages with empty domains.
hr: Različita domena po jeziku: Domena je potrebna kada je mapiranje domena omogućeno. Izmjenjivač je onemogućen za jezike s praznim domenama.

en: Different Domain per Language: The same domain cannot be assigned to multiple languages. The toggle has been disabled for duplicate domains.
hr: Različita domena po jeziku: Ista domena ne može se dodijeliti za više jezika. Izmjenjivač je onemogućen za duplicirane domene.

en: Different Menu Items for each Language
hr: Različite stavke izbornika za svaki jezik

en: Disable dynamic translation
hr: Onemogući dinamički prijevod

en: Disable post container tags for post content
hr: Onemogući oznake spremnika objava za sadržaj objave

en: Disable post container tags for post title
hr: Onemogući oznake spremnika objava za naslov objave

en: Disable translation for gettext strings
hr: Onemogućite prijevod za gettext nizove

en: Discard All
hr: Odbaci sve

en: Discard all changes. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
hr: Odbacite sve promjene. Prečac: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Discard changes
hr: Odbaci promjene

en: Discard changes to this text box. To discard changes to all text boxes use shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
hr: Odbacite promjene u ovom tekstnom okviru. Da biste odbacili promjene u svim tekstnim okvirima, koristite prečac: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Dismiss
hr: Odbaci

en: Dismiss email course notification
hr: Odbacivanje obavijesti o tečaju e-poštom

en: Dismiss this notice.
hr: Odbaci ovu obavijest.

en: Dismiss tooltip
hr: Odbacivanje opisa

en: Displays a small language drop-down across your website, in a corner of your choosing.
hr: Prikazuje mali padajući izbornik jezika na vašoj web stranici, u kutu po vašem izboru.

en: Do not automatically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being automatically translated.<br>Manual translation of these strings is still possible.
hr: Nemojte automatski prevoditi nizove koji se nalaze u html čvorovima koji odgovaraju tim biračima. <br>Isključuje automatsko prevođenje svih podređenih HTML čvorova koji odgovaraju ovim selektorima. <br>Ručni prijevod ovih nizova još uvijek je moguć.

en: Do not automatically translate these strings (ex. names, technical words...)<br>Paragraphs containing these strings will still be translated except for the specified part.
hr: Nemojte automatski prevoditi ove nizove (npr. imena, tehničke riječi...)<br>Odlomci koji sadrže ove nizove i dalje će se prevoditi osim navedenog dijela.

en: Do not dynamically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated using JavaScript.<br/>These strings will still be translated on the server side if possible.
hr: Nemojte dinamički prevoditi nizove koji se nalaze u html čvorovima koji odgovaraju tim biračima. <br>Isključuje sve potomke HTML čvorova koji odgovaraju ovim selektorima iz prevođenja pomoću JavaScripta.<br/>Ti će se nizovi i dalje prevoditi na strani poslužitelja ako je moguće.

en: Do not include translated links in sitemaps generated by SEO plugins.<br/>Requires <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
hr: Ne uključujte prevedene poveznice u sitemaps koje generiraju SEO dodaci.<br/>Potrebno je instalirati i aktivirati <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="Dokumentacija dodatka SEO Pack za TranslatePress" target="_blank"> dodatak SEO Pack</a>.

en: Do not translate certain paths
hr: Nemojte prevoditi određene putanje

en: Do not translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated.<br>These strings cannot be translated manually nor automatically.
hr: Nemojte prevoditi nizove koji se nalaze u html čvorovima koji odgovaraju ovim selektorima. <br>Isključuje sve potomke HTML čvorova koji odgovaraju ovim selektorima iz prijevoda. <br>Ti se nizovi ne mogu prevesti ni ručno ni automatski.

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Domain
hr: Domena

en: Domain is reachable!
hr: Domena je dostupna!

en: Domain returned HTTP status %d.
hr: Domena vraća HTTP status %d.

en: Don't forget to Save Translation. Use keyboard shortcut CTRL(⌘) + S
hr: Ne zaboravite spremiti prijevod. Koristite prečac na tipkovnici CTRL(⌘) + S

en: Done.
hr: Učinjeno.

en: Don’t have a TranslatePress AI License Key?
hr: Nemate licencni ključ za TranslatePress AI?

en: Download & Install the Pro plugin
hr: Preuzmite i instalirajte Pro dodatak

en: Dublin Core Description
hr: Dublin Core opis

en: Dublin Core Title
hr: Dublin Core naslov

en: Duplicate language detected.<br>Each language can only be added once to ensure accurate translation management.<br> Please change the duplicate language entry and try again.
hr: Otkriven je dvostruki jezik.<br>Svaki jezik može se dodati samo jednom kako bi se osiguralo točno upravljanje prijevodom.<br> Promijenite unos duplikata jezika i pokušajte ponovno.

en: Dynamically Added Strings
hr: Dinamički dodani nizovi

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit translations by visually selecting them on each site page
hr: Uredite prijevode tako da ih vizualno odaberete na svakoj stranici web stranice

en: Edit url slug translations, plugins and theme translation (emails, forms etc.)
hr: Uredite prijevode url sluga, dodatke i prijevod tema (e-pošta, obrasci itd.)

en: Email text
hr: Tekst e-pošte

en: Emails
hr: E-pošta

en: Emails String Translation
hr: Prijevod niza e-pošte

en: Empty feed response
hr: Odziv praznog sadržaja

en: Enable Add-on modules to extend TranslatePress and enhance the functionality of your translated site.
hr: Omogućite dodatne module kako biste proširili TranslatePress i poboljšali funkcionalnost svoje prevedene stranice.

en: Enable Addons
hr: Omogući dodatke

en: Enable Automatic Translation
hr: Omogućite automatski prijevod

en: Enable Modules
hr: Omogući module

en: Enable the hreflang x-default tag for language:
hr: Omogućite oznaku hreflang x-default za jezik:

en: Enable the new switcher
hr: Omogućite novi izmjenjivač

en: Enable translation
hr: Omogući prijevod

en: Enable translation of numbers ( e.g. phone numbers)
hr: Omogućite prijevod brojeva (npr. telefonskih brojeva)

en: Enables the hreflang="x-default" for an entire language. See documentation for more details.
hr: Omogućuje hreflang="x-default" za cijeli jezik. Za više detalja pogledajte dokumentaciju.

en: Ensure your domains are registered, pointed to your server, and have SSL certificates configured.
hr: Provjerite jesu li vaše domene registrirane, usmjerene na vaš server i imate konfigurirane SSL certifikate.

en: Enter a valid license
hr: Unesite važeću licencu

en: Enter your license key
hr: Unesite vaš licencni ključ

en: Entire Response From wp_remote_get():
hr: Cijeli odgovor od wp_remote_get():

en: Error
hr: Greška

en: Error! Duplicate URL slug values.
hr: Greška! Duplicirane vrijednosti URL-a.

en: Error:
hr: Greška:

en: Even changing from en_US to en_GB, because they are treated as two different languages.
hr: Čak ako se mijenjaju iz en_US u en_GB, jer se tretiraju kao dva različita jezika.

en: Example: %1$s for English, %2$s for Spanish, %3$s for French.
hr: Primjer: %1$s za engleski, %2$s za španjolski, %3$s za francuski.

en: Exclude Gettext Strings
hr: Izuzimanje nizova Gettext

en: Exclude Gettext strings
hr: Izuzimanje nizova Gettext

en: Exclude Paths From Translation
hr: Izuzimanje putova iz prijevoda

en: Exclude element from language
hr: Izuzimanje elementa iz jezika

en: Exclude from Language
hr: Isključi iz jezika

en: Exclude from dynamic translation
hr: Izuzimanje iz dinamičkog prevođenja

en: Exclude selectors from translation
hr: Izuzimanje selektora iz prijevoda

en: Exclude selectors only from automatic translation
hr: Izuzimanje selektora samo iz automatskog prevođenja

en: Exclude strings & pages
hr: Isključi nizove i stranice

en: Exclude strings from automatic translation
hr: Isključite nizove iz automatskog prijevoda

en: Exclude these strings from being translated as Gettext strings by TranslatePress. Leave the domain empty to take into account any Gettext string.<br/>Can still be translated through po/mo files.
hr: Izuzmite ove nizove iz prijevoda kao Gettext nizove od strane TranslatePressa. Ostavite domenu praznu da biste uzeli u obzir bilo koji Gettext niz.<br/>I dalje se može prevesti putem po/mo datoteka.

en: Exclude this element from specific languages.
hr: Izuzmite ovaj element iz određenih jezika.

en: Exclude translated links from sitemap
hr: Izuzimanje prevedenih veza s karte stranice

en: Exit Setup
hr: Napusti postavljanje

en: Explore pre-made templates, switch colors, flag styles, spacing, layouts & more. Use the live preview to perfect your switcher in seconds.
hr: Istražite unaprijed izrađene predloške, promijenite boje, stilove zastavica, razmak, izglede i još mnogo toga. Upotrijebite pregled uživo kako biste usavršili svoj izmjenjivač u nekoliko sekundi.

en: Extra Translation Features
hr: Dodatne značajke prijevoda

en: Filter
hr: Filtar

en: Filter Gettext wrapping from post content and title
hr: Filtrirajte prelamanje Gettext-a prema sadržaju i naslovu objave

en: Filter Gettext wrapping from post meta
hr: Filtriraj Gettext prelamanje iz meta objave

en: Filter by Post Type
hr: Filtrirajte prema vrsti objave

en: Filter by Taxonomy
hr: Filtriraj prema razvrstavanju

en: Filter by Translation Block
hr: Filtriraj prema bloku prijevoda

en: Filter by domain
hr: Filtriraj prema domeni

en: Filter by type
hr: Filtriraj prema vrsti

en: Filter strings according to selected translation status, filters and keywords and selected filters
hr: Filtrirajte nizove prema odabranom statusu prijevoda, filtrima i ključnim riječima te odabranim filtrima

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post content and post title. Does not affect previous post content. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
hr: Filteri za gettext prelamanje kao što su #!trpst#trp-gettext iz svojeg sadržaja svih ažuriranih objava i naslova objava. Ne utječe na sadržaj prethodnih objava. <br/><strong>Preporučuje se izrada sigurnosne kopije baze podataka prije uključivanja.</strong>

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post meta. Does not affect previous post meta. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
hr: Filtriranje gettext prelamanja kao što je #!trpst#trp-gettext iz svih ažuriranih meta podataka. Ne utječe na prethodne meta podatke. <br/><strong>Preporuča se izrada sigurnosne kopije baze podataka prije uključivanja.</strong>

en: Finalize
hr: Završi

en: Find how many translatable words are on your website
hr: Saznajte koliko prevedivih riječi ima na vašoj web stranici.

en: Finishing up...
hr: Završavam...

en: First by IP address, then by browser language
hr: Prvo prema IP adresi, zatim prema jeziku preglednika

en: First by browser language, then IP address (recommended)
hr: Prvo prema jeziku preglednika, zatim prema IP adresi (preporučeno)

en: First, install and activate TranslatePress Pro
hr: Prvo instalirajte i aktivirajte TranslatePress Pro

en: Fix broken HTML
hr: Ispravite pokvareni HTML

en: Fix missing dynamic content
hr: Ispravljanje dinamičkog sadržaja koji nedostaje

en: Fixes an edge case issue where some gettext strings have the original ID incorrectly set to NULL, causing problems in the Translation Editor.<br>This operation corrects the original IDs in the trp_gettext_* tables.<br>Only check this option if you encountered an issue in the Translation Editor where clicking the green pencil did not bring up the gettext string for translation in the left sidebar.<br>Otherwise, please leave this option unchecked because it's an intensive operation.
hr: Rješava problem s rubnim velikim slovima zbog kojeg neki gettext nizovi imaju izvorni ID pogrešno postavljen na NULL, što uzrokuje probleme u uređivaču prijevoda. <br>Ova operacija ispravlja izvorne ID-ove u tablicama trp_gettext_*. <br>Ovu opciju označite samo ako ste naišli na problem u uređivaču prijevoda gdje klikom na zelenu olovku nije prikazan gettext niz za prijevod na lijevoj bočnoj traci. <br>U suprotnom, ostavite ovu opciju neoznačenom jer je to intenzivna operacija.

en: Flag URL
hr: URL zastavice

en: Flags with Full Language Names
hr: Zastave s punim nazivima jezika

en: Flags with Short Language Names
hr: Zastave s kratkim jezičnim nazivima

en: Floating language selection
hr: Plutajući odabir jezika

en: For custom flag, first upload the image in media library then paste the URL.<br>Changing or deleting a custom language will impact translations and site URL's.<br>The Language code and the ISO Code should contain only alphabetical values, numerical values, "-" and "_".<br>The ISO Codes can be found on <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> and <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.
hr: Za prilagođenu zastavicu prvo prenesite sliku u medijsku biblioteku, a zatim zalijepite URL. <br>Promjena ili brisanje prilagođenog jezika utjecat će na prijevode i URL-ove web stranice. <br>Jezični kod i ISO kod trebaju sadržavati samo abecedne vrijednosti, numeričke vrijednosti, "-" i "_". <br>ISO kodovi mogu se pronaći na <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO kodovi</a> i <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL ciljni kodovi</a>.

en: For this option to work, please update the Browse as other role add-on to the latest version.
hr: Da bi ta opcija funkcionirala, ažurirajte dodatak Pregledaj kao drugu ulogu na najnoviju verziju.

en: Force language in custom links
hr: Prisilni jezik u prilagođenim vezama

en: Force slash at end of home url:
hr: Prisilna kosa crta na kraju početnog URL-a:

en: Formal
hr: Formalno

en: Formality
hr: Formalnost

en: Free
hr: Besplatno

en: From
hr: Od

en: Full Language Names
hr: Puni nazivi jezika

en: Full Language Names No HTML
hr: Puni nazivi jezika bez HTML-a

en: General
hr: Općenito

en: General attempt to fix broken or missing HTML on translated pages.<br/>
hr: Općeniti pokušaj ispravljanja pokvarenog ili nedostajućeg HTML-a na prevedenim stranicama.<br/>

en: Generate License
hr: Generiraj licencu

en: Generate automatic translations of slugs for posts, pages and Custom Post Types.<br/>The slugs will be automatically translated starting with the second refresh of each page.
hr: Generirajte automatske prijevode slugova za objave, stranice i prilagođene vrste objava.<br/>Brojevi će se automatski prevesti počevši od drugog osvježavanja svake stranice.

en: Get Deal
hr: Uzmite ponudu

en: Get More AI Words (%d left)
hr: Nabavite više AI riječi (%d ostalo)

en: Get Your Free TranslatePress AI License
hr: Nabavite besplatnu TranslatePress AI licencu

en: Get a Free AI License
hr: Nabavite besplatnu AI licencu

en: Get a free License Today
hr: Nabavite besplatnu licencu već danas

en: Get a translation volume estimate with a detailed breakdown per page
hr: Dobijte procjenu obujma prijevoda s detaljnom razradom po stranici.

en: Get help directly from the plugin developers, suggest improvements, or share your feedback!
hr: Zatražite pomoć izravno od developera plugina, predložite poboljšanja ili podijelite svoje povratne informacije!

en: Get more AI Words and unlock all AI features with TranslatePress Pro.
hr: Nabavite više AI riječi i otključajte sve AI značajke s TranslatePress Pro.

en: Get more AI words and unlock all features with TranslatePress Pro.
hr: Nabavite više AI riječi i otključajte sve značajke uz TranslatePress Pro.

en: Gettext String
hr: Gettext niz

en: Gettext Strings
hr: Gettext nizovi

en: Gettext Strings are strings outputted by themes and plugins. <br> Translating these types of strings through TranslatePress can be unnecessary if they are already translated using the .po/.mo translation file system.<br>Enabling this option can improve the page load performance of your site in certain cases. The disadvantage is that you can no longer edit gettext translations using TranslatePress, nor benefit from automatic translation on these strings.
hr: Gettext Strings su nizovi koje generiraju teme i dodaci. <br> Prevođenje ovih vrsta nizova putem TranslatePressa može biti nepotrebno ako su već prevedene pomoću .po/.mo datotečnog sustava za prijevod. <br>Omogućavanje ove opcije može poboljšati izvedbu učitavanja stranice vaše web-lokacije u određenim slučajevima. Nedostatak je što više ne možete uređivati prijevode gettexta pomoću TranslatePressa, niti imati koristi od automatskog prevođenja na tim nizovima.

en: Gettext Strings translation is disabled
hr: Prijevod Gettext Strings je onemogućen

en: Go to  %1$s Appearance -> Menus%2$s to add languages to the Language Switcher in any menu.
hr: Idite na  %1$s Izgled -> Izbornici%2$s za dodavanje jezika u Izmjenjivač jezika u bilo kojem izborniku.

en: Go to <a href="%s" target="_self">Advanced</a> tab to change this feature's settings
hr: Idite na karticu <a href="%s" target="_self">Napredno</a> kako biste promijenili postavke ove značajke.

en: Go to Addons
hr: Idi na dodaci

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL server.
hr: Idite na Postavke -> TranslatePress -> karticu Općenito i Spremi postavke. Ovo će ponovno generirati tablice pomoću vašeg trenutnog SQL poslužitelja.

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL settings. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
hr: Idite na Postavke -> TranslatePress -> karticu Općenito i Spremi postavke. Ovo će ponovno generirati tablice pomoću vaših trenutnih SQL postavki. Provjerite pojavljuju li se više pogreške tijekom pregledavanja vaše web stranice na prevedenom jeziku. Pogledajte vremenske oznake pogrešaka kako biste bili sigurni da ne vidite stare pogreške. Prikazuje se samo zadnjih 5 grešaka.

en: Go to your %1$s
hr: Idite na svoj %1$s

en: Google Translate API Key
hr: Google Translate API ključ

en: HTML Lang Attribute Format
hr: Format atributa HTML lang

en: HTTP Referrer:
hr: HTTP preporuka:

en: Have a question?
hr: Imate pitanje?

en: Hello bar before the content
hr: Hello traka prije sadržaja

en: Hello! Seems like you've been using <strong>TranslatePress</strong> for a while now to translate your website. That's awesome!
hr: Pozdrav! Čini se da već neko vrijeme koristite <strong>TranslatePress</strong> za prevođenje svoje web stranice. To je sjajno!

en: Hey %s,<br>Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
hr: Nikad %s,<br>ne propustite važno ažuriranje – uključite se u naše obavijesti o sigurnosnim ažuriranjima i ažuriranjima značajki te neosjetljivo dijagnostičko praćenje.

en: Hover any text on the page, click %s,<br> then modify the translation in the sidebar.
hr: Zadržite pokazivač miša na bilo kojem tekstu na stranici, kliknite %s,<br> zatim promijenite prijevod na bočnoj traci.

en: However, you can still use TranslatePress to <strong style="background: #f5fb9d;">modify gettext strings</strong> available in your page.
hr: Međutim, još uvijek možete koristiti TranslatePress za <strong style="background: #f5fb9d;"> izmijeniti gettext nizove</strong> dostupne na vašoj stranici.

en: Human Translation
hr: Ljudski prijevod

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!
    Are you sure you want to continue?
hr: VAŽNO: Toplo se preporučuje da prvo napravite sigurnosnu kopiju baze podataka!
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!! Are you sure you want to continue?
hr: VAŽNO: Toplo se preporučuje da prvo napravite sigurnosnu kopiju baze podataka!! Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: ISO Code
hr: ISO kod

en: If TranslatePress detects something wrong when executing queries on your database, it may disable the Automatic Translation feature in order to avoid any extra charging by Google/DeepL. Automatic Translation needs to be manually turned on, after you solve the issues.
hr: Ako TranslatePress otkrije nešto pogrešno prilikom izvršavanja upita u vašoj bazi podataka, može onemogućiti značajku automatskog prijevoda kako bi izbjegao dodatno naplaćivanje od strane Googlea/DeepL-a. Automatski prijevod potrebno je ručno uključiti nakon što riješite probleme.

en: If you absolutely need them, the removed translations can be found in tables trp_slug_original_obsolete and trp_slug_translation_obsolete.
hr: Ako su vam apsolutno potrebni, uklonjeni prijevodi mogu se naći u tablicama trp_slug_original_obsolete i trp_slug_translation_obsolete.

en: If you can spare a few moments to rate it on WordPress.org it would help us a lot (and boost my motivation).
hr: Ako možete odvojiti nekoliko trenutaka da ga ocijenite na WordPress.org to bi nam puno pomoglo (i povećalo moju motivaciju).

en: If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
hr: Ako imate instaliran samo besplatni dodatak, ali ste dodali plaćenu licencu, molimo instalirajte plaćeni dodatak sa svog TranslatePress računa.

en: If your problem isn't solved, try the following steps:
hr: Ako problem nije riješen, pokušajte sljedeće korake:

en: If your problem still isn't solved, try asking your hosting about your errors. The most common issue is missing permissions for the SQL user, such as the Create Tables permission.
hr: Ako vaš problem još uvijek nije riješen, pokušajte pitati svog hostinga o svojim pogreškama. Najčešći problem je nedostatak dopuštenja za SQL korisnika, kao što je dopuštenje za stvaranje tablica.

en: Images
hr: Slike

en: Import / Export
hr: Uvoz / izvoz

en: In case the recent migration to the new slug rewrite is causing trouble, set this to Yes to use the old method <br> Please <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">open a support ticket</a> letting us know of the issues you are having.
hr: U slučaju da nedavna migracija na novo prepisivanje slugova stvara probleme, postavite ovo na Da kako biste koristili staru metodu <br> Molimo <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">otvorite zahtjev za podršku</a> i javite nam o problemima koje imate.

en: In most cases changing the default flag is all it is needed:
hr: U većini slučajeva promjena zadane zastavice je sve što je potrebno:

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, please enter your license key from
hr: Da biste omogućili automatsko prevođenje pomoću TranslatePress AI, unesite svoj licencni ključ iz

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, you need a license key by creating a free account.
hr: Da biste omogućili automatski prijevod pomoću TranslatePress AI, potreban vam je licencni ključ stvaranjem besplatnog računa.

en: Include what you tried, what you expected, and what happened. Screenshots help!
hr: Uključuje što ste pokušali, što ste očekivali i što se dogodilo. Snimke zaslona pomažu!

en: Incorrect page number. Type a page number between 1 and total number of pages
hr: Netočan broj stranice. Upišite broj stranice između 1 i ukupnog broja stranica

en: Informal
hr: Neformalno

en: Inserting gettext original strings for language %s...
hr: Umetanje izvornih nizova gettext za jezik %s...

en: Inserting original strings for language %s...
hr: Umetanje izvornih nizova za jezik %s...

en: Install & Activate
hr: Instaliraj i aktiviraj

en: Install & Activate your pro plugin.
hr: Instalirajte i aktivirajte svoj pro dodatak.

en: Install and Activate
hr: Instalacija i aktivacija

en: Install failed:
hr: Instalacija nije uspjela:

en: Installed Pro versions
hr: Instalirane Pro verzije

en: Integrate machine translation directly with your WordPress website.
hr: Integrirajte strojni prijevod izravno sa svojom WordPress web stranicom.

en: Invalid action specified.
hr: Navedena je nevažeća radnja.

en: Invalid domain format.
hr: Nevažeći format domene.

en: Invalid email address
hr: Nevažeća adresa e-pošte

en: Invalid language code
hr: Nevažeći jezični kod

en: Invalid language code. Please try again.
hr: Nevažeći kod jezika. Pokušajte ponovno.

en: Invalid nonce.
hr: Nevažeći nonce.

en: Invalid plugin specified.
hr: Naveden je nevažeći dodatak.

en: It disables detection of strings displayed dynamically using JavaScript. <br/>Strings loaded via a server side AJAX call will still be translated.
hr: Onemogućuje otkrivanje nizova koji se dinamički prikazuju pomoću JavaScripta. <br/>Nizovi učitani putem AJAX poziva na strani poslužitelja i dalje će se prevoditi.

en: It disables search indexing the post content in translated languages.<br/>Useful when the content of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
hr: Onemogućava indeksiranje sadržaja objave pretraživanjem na prevedenim jezicima.<br/>Korisno kada sadržaj objave ne dopušta HTML i tako razbija stranicu.

en: It disables search indexing the post title in translated languages.<br/>Useful when the title of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
hr: Onemogućava indeksiranje pretraživanja naslova objave na prevedenim jezicima.<br/>Korisno kada naslov objave ne dopušta HTML i tako razbija stranicu.

en: It helps remove possible duplicate translations, clear unnecessary data and repair possible metadata issues.
hr: Pomaže u uklanjanju mogućih dupliciranih prijevoda, brisanju nepotrebnih podataka i popravljanju mogućih problema s metapodacima.

en: It takes less than a minute.
hr: Potrebno je manje od minute.

en: Just now
hr: Upravo sad

en: Language
hr: Jezik

en: Language Settings
hr: Postavke jezika

en: Language Switcher
hr: Izmjenjivač jezika

en: Language Switcher update notice
hr: Obavijest o ažuriranju izmjenjivača jezika

en: Language code
hr: Kod jezika

en: Language codes can contain only A-Z a-z 0-9 - _ characters. Check your language codes in TranslatePress General Settings.
hr: Kodovi jezika mogu sadržavati samo A-Z a-z 0-9 - _ znakova. Provjerite kodove jezika u TranslatePress Opće postavke.

en: Language in which the translation status filter applies. Leave unselected for the translation status to apply to ANY language
hr: Jezik na kojem se primjenjuje filtar statusa prijevoda. Ostavite neodabrano za status prijevoda kako bi se primijenio na BILO KOJI jezik

en: Language name
hr: Naziv jezika

en: Learn More
hr: Uči više

en: Learn more in our documentation.
hr: Saznajte više u našoj dokumentaciji.

en: Legacy disabled.
hr: Naslijeđeno je onemogućeno.

en: Legacy language switcher is currently enabled
hr: Trenutačno je omogućen naslijeđeni izmjenjivač jezika

en: License
hr: Licenca

en: License Key
hr: Licencni ključ

en: License key mismatch. The license you entered doesn’t match the <strong>%1$s</strong> version you have installed. <br/>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your %2$sTranslatePress account%3$s.
hr: Neusklađenost licenčnog ključa. Licenca koju ste unijeli ne odgovara verziji koju <strong>%1$s</strong> ste instalirali. <br/>Provjerite jeste li instalirali ispravnu verziju za svoju licencu sa svog %2$sTranslatePress računa%3$s.

en: Light
hr: Svijetlo

en: Limit machine translation / characters per day
hr: Ograničite strojno prevođenje / znakove po danu

en: Limit this menu item to the following languages
hr: Ograničite ovu stavku izbornika na sljedeće jezike

en: Load legacy Language Switcher
hr: Učitavanje naslijeđenog izmjenjivača jezika

en: Load legacy SEO Pack Add-On
hr: Učitajte naslijeđeni dodatak SEO paketa

en: Loading Strings...
hr: Učitavanje nizova...

en: Loading...
hr: Učitavanje ...

en: Log machine translation queries.
hr: Zabilježite upite za strojno prevođenje.

en: Logged Out
hr: Odjavljen

en: Logged errors
hr: Zabilježene greške

en: Machine Translation
hr: Strojno prevođenje

en: Manage Notification: %s
hr: Upravljanje obavijestima: %s

en: Manage your license & quota on the %s
hr: Upravljajte svojom licencom i kvotom na %s

en: Manage your license in your %1$s.
hr: Upravljajte svojom licencom u svojim %1$s.

en: Manual Translation Only
hr: Samo ručni prijevod

en: Manually translated
hr: Ručno prevedeno

en: Map this language to a different domain or sub-domain.
hr: Mapirajte ovaj jezik na drugu domenu ili poddomenu.

en: Marketing optin
hr: Uključivanje u marketing

en: May help fix missing content inserted using JavaScript. <br> It shows dynamically inserted content in original language for a moment before the translation request is finished.
hr: Može pomoći ispraviti nedostajući sadržaj umetnut pomoću JavaScripta. <br> Prikazuje dinamički umetnuti sadržaj na izvornom jeziku na trenutak prije nego što završi zahtjev za prijevod.

en: Menu item
hr: Stavka izbornika

en: Meta Information
hr: Meta informacije

en: Migrating post slugs to new table structure for language %s...
hr: Migracija postova u novu strukturu tablice za jezik %s...

en: Migrating taxonomy and post type base slugs to new table structure...
hr: Migracija taksonomije i baznih puževa posta u novu strukturu tablice...

en: Migrating term slugs to new table structure for language %s...
hr: Migracija pojma slugovi u novu strukturu tablice za jezik %s...

en: Miscellaneous options
hr: Različite opcije

en: More functionality with TranslatePress Pro.
hr: Više funkcionalnosti uz TranslatePress Pro.

en: More info
hr: Više informacija

en: Multiple Languages
hr: Više jezika

en: Name and email address
hr: Ime i adresa e-pošte

en: Native name
hr: Izvorni naziv

en: Navigate to first page
hr: Navigacija na prvu stranicu

en: Navigate to last page
hr: Idite na zadnju stranicu

en: Navigate to next page
hr: Idite na sljedeću stranicu

en: Navigate to next string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Right Arrow
hr: Idite na sljedeći niz na padajućem popisu. Prečac: CTRL(⌘) + ALT + strelica desno

en: Navigate to previous page
hr: Idite na prethodnu stranicu

en: Navigate to previous string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Left Arrow
hr: Idite na prethodni niz na padajućem popisu. Prečac: CTRL(⌘) + ALT + strelica ulijevo

en: Navigate your website just like a particular user role would. Really useful for dynamic content or hidden content that appears for particular users.
hr: Krećite se svojom web stranicom baš kao što bi to učinila određena korisnička uloga. Stvarno korisno za dinamički sadržaj ili skriveni sadržaj koji se pojavljuje za određene korisnike.

en: Navigation Based on Language
hr: Navigacija na temelju jezika

en: Need Help?
hr: Trebate pomoć?

en: No Active License Detected for this website.
hr: Nije otkrivena aktivna licenca za ovu web stranicu.

en: No available suggestions
hr: Nema dostupnih prijedloga

en: No strings match your query.
hr: Nijedan niz ne odgovara vašem upitu.

en: No, thanks.
hr: Ne, hvala.

en: Not TranslatePress onboarding page.
hr: Nije stranica za uključivanje TranslatePressa.

en: Not translated
hr: Nije prevedeno

en: Note: This option is disabled when Different Domain for Language addon is active.
hr: Napomena: Ova opcija je onemogućena kada je dodatak Različita domena po jeziku aktivan.

en: Note: You can switch back anytime from <strong>Advanced Settings → <a href="%s">Troubleshooting</a></strong>.
hr: Napomena: Uvijek se možete vratiti natrag putem <strong>Naprednih postavki → <a href="%s">Rješavanje problema</a></strong>.

en: Nothing here
hr: Ovdje nema ništa

en: Notification Email
hr: E-pošta za obavijesti

en: OG Description
hr: OG opis

en: OG Image
hr: OG slika

en: OG Image Alt
hr: OG Alternativna slika

en: OG Image Secure URL
hr: OG Siguran URL slike

en: OG Site Name
hr: OG Naziv stranice

en: OG Title
hr: OG Naslov

en: Ok, I will gladly help!
hr: U redu, rado ću pomoći!

en: Once the remaining AI words run out, automatic translation through TranslatePress AI will be paused.
hr: Kad preostale AI riječi ponestanu, automatski prijevod putem TranslatePress AI-a bit će pauziran.

en: Only Flags
hr: Samo zastave

en: Only by IP address
hr: Samo prema IP adresi

en: Only by browser language
hr: Samo prema jeziku preglednika

en: Only enable for testing purposes. Can impact performance.<br>All records are stored in the wp_trp_machine_translation_log database table. Use a plugin like <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> to browse the logs or directly from your database manager (PHPMyAdmin, etc.)
hr: Omogući samo u svrhu testiranja. Može utjecati na performanse. <br>Svi zapisi pohranjuju se u tablicu baze podataka wp_trp_machine_translation_log. Koristite dodatak kao što je <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> za pregledavanje zapisa ili izravno iz upravitelja baze podataka (PHPMyAdmin, itd.)

en: Open language switcher only on click
hr: Otvori prekidač jezika samo na klik

en: Open the language switcher shortcode by clicking on it instead of hovering.<br> Close it by clicking on it, anywhere else on the screen or by pressing the escape key. This will affect only the shortcode language switcher.
hr: Otvorite kratki kod za promjenu jezika klikom na njega umjesto lebdenja. <br> Zatvorite ga klikom na njega, bilo gdje drugdje na zaslonu ili pritiskom na tipku za bijeg. To će utjecati samo na prekidač jezika kratkog koda.

en: Opens post in the translation editor. Post must be saved as draft or published beforehand.
hr: Otvara objavu u uređivaču prijevoda. Objava mora biti spremljena kao skica ili prethodno objavljena.

en: Operations to perform
hr: Operacije koje treba izvesti

en: Opposite Language
hr: Suprotni jezik

en: Opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
hr: Uključite se u naše obavijesti o sigurnosnim ažuriranjima i ažuriranjima značajki te neosjetljivom dijagnostičkom praćenju.

en: Optimize Database
hr: Optimizirajte bazu podataka

en: Optimize TranslatePress database tables
hr: Optimizirajte tablice baze podataka TranslatePress

en: Original String
hr: Izvorni niz

en: Other Slugs
hr: Drugi slugovi

en: Other languages
hr: Ostali jezici

en: Others
hr: Ostali

en: Page Title
hr: Naslov stranice

en: Permission denied.
hr: Dozvola je odbijena.

en: Placeholder attribute
hr: Svojstva rezerviranog mjesta

en: Please %1$senter your license%2$s key first to add more languages.
hr: Prvo %1$sunesite svoju licencni%2$s ključ da biste dodali više jezika.

en: Please %1$senter your license%2$s key first, to activate this addon.
hr: Prvo %1$sunesite svoj licencni%2$s ključ za aktiviranje ovog dodatka.

en: Please %1$senter%2$s your license key to enable %3$s automatic translation.
hr: Molimo %1$sunesite%2$s svoj licenčni ključ kako biste omogućili %3$s automatski prijevod.

en: Please activate the SEO Addon from <br/>WordPress -> Settings -> TranslatePress -> Addons section
hr: Aktivirajte SEO dodatak iz <br/>WordPress -> Postavke -> TranslatePress -> Odjeljak dodaci

en: Please add an additional language.
hr: Dodajte dodatni jezik.

en: Please check your TranslatePress license key.
hr: Provjerite svoj TranslatePress licencni ključ.

en: Please enter a domain.
hr: Molimo unesite domenu.

en: Please enter a valid license to get access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %1$sPurchase one now%2$s
hr: Unesite važeću licencu kako biste dobili pristup TranslatePress AI, premium dodacima, automatskim ažuriranjima i podršci. Trebate licencni ključ? %1$sKupite ga sada%2$s

en: Please enter your DeepL API key.
hr: Unesite svoj DeepL API ključ.

en: Please enter your Google Translate key.
hr: Molim, unesite svoj Google Translate ključ.

en: Please install and activate the TranslatePress - Multilingual plugin
hr: Instalirajte i aktivirajte TranslatePress - višejezični dodatak

en: Please note that DeepL API usage is paid separately. See <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL pricing information</a>.
hr: Imajte na umu da se korištenje DeepL API-ja plaća zasebno. Pogledajte <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL informacije o cijenama</a>.

en: Please purchase a new license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
hr: Kupite novu licencu kako biste nastavili primati pristup TranslatePress AI, premium dodacima, automatskim ažuriranjima i podršci.

en: Please renew your license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
hr: Obnovite svoju licencu kako biste nastavili primati pristup TranslatePress AI, premium dodacima, automatskim ažuriranjima i podršci.

en: Please update TranslatePress - Multilingual to version %2$s or newer. Your currently installed version of TranslatePress - Multilingual is no longer compatible with the current version of %1$s.
hr: Ažurirajte TranslatePress - Multilingual na verziju %2$s ili noviju. Trenutno instalirana verzija dodatka TranslatePress - Multilingual više nije kompatibilna s trenutnom verzijom %1$s.

en: Please update the TranslatePress - Multilingual plugin to version %1$s or higher to ensure %2$s functions correctly.
hr: Ažurirajte dodatak TranslatePress - Multilingual na verziju %1$s ili noviju kako biste osigurali ispravan rad %2$s.

en: Please upload a TranslatePress Pro plugin file.
hr: Molimo, prenesite datoteku TranslatePress Pro dodatka.

en: Please upload the TranslatePress PRO zip archive from your
hr: Molimo prenesite TranslatePress PRO zip arhivu iz svoje

en: Plugin activation failed:
hr: Aktivacija dodatka nije uspjela:

en: Plugin deactivation failed.
hr: Deaktivacija dodatka nije uspjela.

en: Plugin installed, but entry file not found.
hr: Dodatak je instaliran, ali ulazna datoteka nije pronađena.

en: Plugin status & settings
hr: Status i postavke dodatka

en: Plugins and Theme String Translation
hr: Dodaci i prijevod niza tema

en: Plugins and theme scan did not finish due to an error
hr: Dodaci i skeniranje teme nisu dovršeni zbog greške

en: Plugins and theme scan is complete
hr: Skeniranje dodataka i tema je dovršeno

en: Pop-up window over the content
hr: Skočni prozor iznad sadržaja

en: Popup Text
hr: Skočni tekst

en: Popup Type
hr: Vrsta skočnog prozora

en: Post ID
hr: ID objave

en: Post Slug
hr: Slug objave

en: Post Slugs
hr: Slugovi objave

en: Post Type
hr: Vrsta objave

en: Post Type Base Slug
hr: Vrsta objave osnovni slug

en: Post Type Base Slugs
hr: Vrsta objave osnovni slugovi

en: Post slugs (this includes pages and custom post types)
hr: Slugovi objava (to uključuje stranice i prilagođene vrste objava)

en: Post type base slugs
hr: Slugovi bazirani na vrsti objave

en: Preferred language to navigate the site
hr: Preferirani jezik za navigaciju stranicom

en: Prefill with current domain
hr: Prethodno popuni s trenutnom domenom

en: Privacy Policy
hr: Politika privatnosti

en: Pro Add-ons
hr: Pro dodaci

en: Pro Features
hr: Pro značajke

en: Processing table for language %s...
hr: Obrada tablice za jezik %s...

en: Profile Builder
hr: Graditelj profila

en: Prompts visitors to switch to their preferred language based on their browser settings or IP address and remembers the last visited language.
hr: Traži od posjetitelja da se prebace na željeni jezik na temelju postavki preglednika ili IP adrese i pamti posljednji posjećeni jezik.

en: Publish only when translation is complete
hr: Objavite samo kada je prijevod dovršen

en: Published
hr: Objavi

en: Purchase a new license
hr: Kupite novu licencu

en: Quick Intro
hr: Brzi uvod

en: Quick guided setup to configure TranslatePress in no time!
hr: Brzo vođeno postavljanje za konfiguriranje TranslatePressa u tren oka!

en: Rate TranslatePress on WordPress.org plugin page
hr: Ocijeni TranslatePress na WordPress.org stranici dodatka

en: Re-run Setup Wizard
hr: Ponovno pokrenite čarobnjak za postavljanje

en: Read documentation
hr: Pročitajte dokumentaciju

en: Receive
hr: Primi

en: Receive an email notification when your TranslatePress AI word count drops below the specified threshold.
hr: Primite obavijest e-poštom kada broj TranslatePress AI riječi padne ispod navedenog praga.

en: Recent community discussions
hr: Nedavne rasprave u zajednici

en: Recheck
hr: Ponovna provjera

en: Rechecking...
hr: Ponovna provjera...

en: Recommended Plugins
hr: Preporučeni dodaci

en: Redirect directly (*not recommended)
hr: Preusmjeri izravno (*ne preporučuje se)

en: Regenerating original meta table for language %s...
hr: Regeneriranje izvorne meta tablice za jezik %s...

en: Regional (example: en, fr, es, etc.)
hr: Regionalni (primjer: en, fr, es, itd.)

en: Regular
hr: Uobičajeno

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove CDATA for original and dictionary strings
hr: Uklanjanje CDATA za izvorne nizove i nizove rječnika

en: Remove Country Locale
hr: Ukloni regionalnu shemu države

en: Remove Region Independent Locale
hr: Ukloni regionalnu shemu neovisnu o regiji

en: Remove duplicate hreflang
hr: Uklanjanje dupliciranog hreflanga

en: Remove duplicate rows for dictionary strings
hr: Uklanjanje dupliciranih redaka za nizove rječnika

en: Remove duplicate rows for gettext strings
hr: Uklonite duplicirane retke za gettext nizove

en: Remove duplicate rows for original dictionary strings
hr: Uklanjanje dupliciranih redaka za izvorne nizove rječnika

en: Remove the trouble tables by executing the DROP function on them
hr: Uklonite tablice problema izvršavanjem funkcije DROP na njima

en: Remove untranslated links from dictionary tables
hr: Uklanjanje neprevedenih veza iz tablica rječnika

en: Removes CDATA from trp_original_strings and trp_dictionary_* tables.<br>This type of content should not be detected by TranslatePress. It might have been introduced in the database in older versions of the plugin.
hr: Uklanja CDATA iz tablica trp_original_strings i trp_dictionary_*. <br>TranslatePress ne bi trebao otkriti ovu vrstu sadržaja. Možda je uveden u bazu podataka u starijim verzijama dodatka.

en: Removes selected filters
hr: Uklanja odabrane filtre

en: Removes untranslated links and images from all trp_dictionary_* tables. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
hr: Uklanja neprevedene veze i slike iz svih tablica trp_dictionary_*. Ove tablice sadrže prijevode za nizove koje je unio korisnik kao što su sadržaj objave, naslov objave, izbornici itd.

en: Removing cdata dictionary strings for language %s...
hr: Uklanjanje nizova rječnika cdata za jezik %s...

en: Removing duplicated dictionary strings for language %s...
hr: Uklanjanje dupliciranih nizova rječnika za jezik %s...

en: Removing duplicated gettext strings for language %s...
hr: Uklanjanje dupliciranih gettext nizova za jezik %s...

en: Removing untranslated dictionary links for language %s...
hr: Uklanjanje neprevedenih poveznica rječnika za jezik %s...

en: Removing untranslated dictionary strings where translation is available for language %s...
hr: Uklanjanje neprevedenih nizova rječnika gdje je prijevod dostupan za jezik %s...

en: Renew Now
hr: Obnovi sada

en: Replace gettext strings that have original ID NULL with the correct original IDs
hr: Zamijenite gettext nizove koji imaju izvorni ID NULL ispravnim izvornim ID-ovima

en: Replacing original id NULL with value for language %s...
hr: Zamjena izvornog id NULL s vrijednošću za jezik %s...

en: Requires <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
hr: Zahtijeva <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack dokumentacija" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> za instalaciju i aktivaciju.

en: Rescan plugins and theme for strings
hr: Ponovno skenirajte dodatke i temu za nizove

en: Response
hr: Odgovor

en: Response Body
hr: Tijelo odgovora

en: Restrict by Language
hr: Ograniči prema jeziku

en: Restrict element to language
hr: Ograničite element na jezik

en: Run the updater
hr: Pokrenite program za ažuriranje

en: SEO Pack
hr: SEO paket

en: SEO Pack (Legacy)
hr: SEO paket (naslijeđe)

en: SEO support for page slug, page title, description and Facebook and Twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
hr: SEO podrška za slug stranice, naslov stranice, opis i informacije o društvenom grafikonu na Facebooku i Twitteru. HTML jezični atribut je ispravno postavljen.

en: SEO support for page slug, page title, description and facebook and twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
hr: SEO podrška za slug stranice, naslov stranice, opis i informacije o društvenom grafikonu na Facebooku i Twitteru. Atribut HTML lang ispravno je postavljen.

en: Save
hr: Spremi

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Save changes to translation. Shortcut: CTRL(⌘) + S
hr: Spremite promjene u prijevod. Prečac: CTRL(⌘) + S

en: Saved
hr: Spremljeno

en: Saving translation...
hr: Spremanje prijevoda...

en: Scanning item %1$d of %2$d...
hr: Skeniranje predmeta %1$d od %2$d...

en: Scanning plugins and theme for strings...
hr: Skeniram dodatke i teme za nizove...

en: Search
hr: Pretraživanje

en: Search Email Strings
hr: Pretraživanje nizova e-pošte

en: Search Gettext Strings
hr: Pretraži Gettext nizove

en: Search Other Slugs
hr: Pretraži druge slugove

en: Search Post Slugs
hr: Pretraži slugove objave

en: Search Post Type Base Slugs
hr: Pretraži vrste objave osnovnh slugova

en: Search Regular Strings
hr: Pretraživanje običnih nizova

en: Search Taxonomy Slugs
hr: Pretraži razvrstavanje slugova

en: Search Term Slugs
hr: Pretraživanje pojma slugova

en: Search WooCommerce Slugs
hr: Pretraži WooCommerce slugove

en: Search for any text in this page in the dropdown.
hr: Pretražite bilo koji tekst na ovoj stranici u padajućem izborniku.

en: Search original and translated strings containing typed keywords while also matching selected filters. Place string in quotes for exact match: "string"
hr: Pretražujte izvorne i prevedene nizove koji sadrže tipizirane ključne riječi, dok istovremeno usklađujete odabrane filtre. Stavite string u navodnike za točno podudaranje: "string"

en: Security check
hr: Sigurnosna provjera

en: See Less
hr: Vidi manje

en: See More
hr: Vidi više

en: See options for selecting all strings
hr: Pogledajte opcije za odabir svih nizova

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select Visible
hr: Odaberite vidljivo

en: Select Yes if you want to force custom links without language encoding to keep the currently selected language.
hr: Odaberite Da ako želite prisilno prisiliti prilagođene veze bez kodiranja jezika da biste zadržali trenutno odabrani jezik.

en: Select how the language should be detected for first time visitors.<br>The visitor's last displayed language will be remembered through cookies.
hr: Odaberite kako će se jezik otkriti za posjetitelje koji prvi put dolaze.<br>Posljednji prikazani jezik posjetitelja bit će zapamćen putem kolačića.

en: Select language
hr: Odaberite jezik

en: Select languages
hr: Odaberite jezike

en: Select or Upload Media
hr: Odaberite ili prenesite medijske sadržaje

en: Select string to translate...
hr: Odaberite niz za prijevod...

en: Select the default and additional languages for your website.
hr: Odaberite zadani i dodatni jezik za svoju web stranicu.

en: Select the language your content is written in.
hr: Odaberite jezik na kojem je vaš sadržaj napisan.

en: Select the languages you wish to make your website available in.
hr: Odaberite jezike na kojima želite učiniti svoju web stranicu dostupnom.

en: Select the style of the language switcher. You will find more ways to display it, in plugin settings.
hr: Odaberite stil izmjenjivača jezika. Pronaći ćete više načina za prikaz u postavkama dodatka.

en: Select the type of DeepL API you want to use.
hr: Odaberite vrstu DeepL API-ja koji želite koristiti.

en: Select...
hr: Odaberi...

en: Selector
hr: Izbornik

en: Serve same translation for similar text. The strings need to have a percentage of 95% similarity.<br>Helps prevent losing existing translation when correcting typos or making minor adjustments to the original text. <br>If a translation already exists for a very similar original string, it will automatically be used for the current original string.<br>Does not work when making changes to a text that is part of a translation block unless the new text is manually merged again in a translation block.<br>Each string needs to have a minimum of 50 characters.
hr: Poslužite isti prijevod za sličan tekst. Nizovi moraju imati postotak sličnosti od 95%. <br>Sprječava gubitak postojećeg prijevoda prilikom ispravljanja pogrešaka pri upisu ili manjih prilagodbi izvornog teksta. <br>Ako prijevod već postoji za vrlo sličan izvorni niz, automatski će se koristiti za trenutni izvorni niz. <br>Ne funkcionira prilikom mijenjanja teksta koji je dio prijevodnog bloka osim ako se novi tekst ručno ponovno ne spoji u prijevodni blok. <br>Svaki niz mora imati najmanje 50 znakova.

en: Set up Language Switcher
hr: Postavljanje izmjenjivača jezika

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings saved.
hr: Postavke su spremljene.

en: Settings scope unknown.
hr: Opseg postavki nepoznat.

en: Setup Complete
hr: Postavljanje dovršeno

en: Short Language Names
hr: Kratki nazivi jezika

en: Shortcode
hr: Kratki kod

en: Show "Powered by TranslatePress"
hr: Prikaži "Pokreće TranslatePress"

en: Show Both (recommended)
hr: Prikaži oboje (preporučeno)

en: Show opposite language in the language switcher
hr: Prikaz suprotnog jezika u izmjenjivaču jezika

en: Show the small "Powered by TranslatePress" label in the floater language switcher.
hr: Prikažite malu oznaku "Pokreće TranslatePress" u prekidaču jezika plutajućeg jezika.

en: Show this element only in one language.
hr: Prikažite ovaj element samo na jednom jeziku.

en: Sign Up and Start translating
hr: Prijavite se i počnite prevoditi

en: Sign me up!
hr: Prijavite me!

en: Sign up with your email address and receive a 5-part email guide to help you maximize the power of TranslatePress.
hr: Prijavite se sa svojom adresom e-pošte i primite 5-dijelni vodič putem e-pošte koji će vam pomoći da maksimalno iskoristite snagu TranslatePressa.

en: Skip
hr: Preskoči

en: Skip and continue with manual translation »
hr: Preskočite i nastavite s ručnim prijevodom »

en: Skip this step
hr: Preskoči ovaj korak

en: Slugs
hr: Slugovi

en: Slugs that are not found in either one of the other categories.
hr: Slugovi koji se ne nalaze ni u jednoj od drugih kategorija.

en: Something went wrong, please try again.
hr: Nešto je pošlo po zlu, pokušajte ponovno.

en: Source
hr: Izvor

en: Split block to translate strings individually
hr: Podijeli blok za pojedinačno prevođenje nizova

en: Srcset
hr: Izvorni skup

en: Start customizing
hr: Počnite prilagođavati

en: Start translating
hr: Počnite prevoditi

en: Step %s does not exist
hr: Korak %s ne postoji

en: String
hr: Niz

en: String List
hr: Popis nizova

en: String Translation
hr: Prijevod nizova

en: String Translation Editor
hr: Uređivač prijevoda nizova

en: Strings that are user-created cannot be modified, only those from themes and plugins.
hr: Nizovi koje je stvorio korisnik ne mogu se mijenjati, samo oni iz tema i dodataka.

en: Submit attribute
hr: Pošalji svojstva

en: Successfully updated database!
hr: Baza podataka je uspješno ažurirana!

en: Suggestions from translation memory
hr: Prijedlozi iz prevoditeljske memorije

en: Support
hr: Podrška

en: Support for 130+ Extra Languages
hr: Podrška za 130+ dodatnih jezika

en: Switch language to see the translation changes directly on the page.
hr: Prebacite jezik da biste izravno vidjeli promjene u prijevodu na stranici.

en: Switch to TranslatePress AI
hr: Prebacite se na TranslatePress AI

en: Switcher Location
hr: Izmjenjivač jezika

en: Taxonomy
hr: Razvrstavanje

en: Taxonomy Slug
hr: Razvrstavanje sluga

en: Taxonomy Slugs
hr: Razvrstavanje slugova

en: Taxonomy slugs
hr: Razvrstavanje slugova

en: Term Slug
hr: Pojam slug

en: Term Slugs
hr: Pojam slugova

en: Term slugs
hr: Pojam slug

en: Terms of Service
hr: Uvjeti pružanja usluge

en: Test API Credentials
hr: Testirajte vjerodajnice API-ja

en: Test API credentials
hr: Vjerodajnice za testiranje API-ja

en: Test it to see if everything is working. If something went wrong, you can restore the backup that you've made at the first step. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
hr: Testirajte ga da vidite radi li sve. Ako je nešto pošlo krivo, možete vratiti sigurnosnu kopiju koju ste napravili u prvom koraku. Provjerite pojavljuju li se više pogreške tijekom pregledavanja vaše web stranice na prevedenom jeziku. Pogledajte vremenske oznake pogrešaka kako biste bili sigurni da ne vidite stare pogreške. Prikazuje se samo zadnjih 5 grešaka.

en: Text
hr: Tekst

en: Text RTL
hr: Tekst RTL

en: Text on this page is %s% translated into all languages.
hr: Tekst na ovoj stranici je %s% preveden na sve jezike.

en: The API key entered is invalid.
hr: Uneseni API ključ je nevažeći.

en: The API resource could not be found.
hr: Resurs API-ja nije pronađen.

en: The Automatic Translation Code of the added custom language is invalid.
hr: Kôd automatskog prijevoda dodanog prilagođenog jezika nije valjan.

en: The Language code of the added custom language cannot be empty.
hr: Kôd jezika dodanog prilagođenog jezika ne može biti prazan.

en: The Language code of the added custom language is invalid.
hr: Jezični kôd dodanog prilagođenog jezika nije valjan.

en: The SEO Pack add-on allows translation of all the URL slugs:
hr: Dodatak SEO Pack omogućuje prijevod svih URL slugova:

en: The SEO Pack add-on is available with ALL premium versions of the plugin.
hr: Dodatak SEO Pack dostupan je sa SVIM premium verzijama dodatka.

en: The SQL errors detected can occur for various reasons including missing tables, missing permissions for the SQL user to create tables or perform other operations, problems after site migration or changes to SQL server configuration.
hr: Otkrivene SQL pogreške mogu se pojaviti iz različitih razloga, uključujući tablice koje nedostaju, nedostajuće dozvole za SQL korisnika za stvaranje tablica ili izvođenje drugih operacija, probleme nakon migracije web-mjesta ili promjene konfiguracije SQL servera.

en: The Setup wizard allows you to quickly setup TranslatePress. You can initiate it at any time.
hr: Čarobnjak za postavljanje omogućava vam brzo postavljanje TranslatePressa. Možete ga pokrenuti u bilo kojem trenutku.

en: The content of this element should be written in the default language.
hr: Sadržaj ovog elementa trebao bi biti napisan na zadanom jeziku.

en: The daily quota for machine translation characters exceeded. Please check the <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatic Translation</a></strong> page for more information.
hr: Prekoračena je dnevna kvota za znakove strojnog prevođenja. Za više informacija provjerite <strong>stranicu TranslatePress -> <a href="%s">Automatski prijevod</a></strong>.

en: The email address where the low AI words notification will be sent.
hr: Adresa e-pošte na koju će se slati obavijest o niskoj razini AI riječi.

en: The email address you added is incorrect.
hr: Adresa e-pošte koju ste dodali nije točna.

en: The inactive languages will still be visible and active for the admin. For other users they won't be visible in the language switchers and won't be accessible either.
hr: Neaktivni jezici i dalje će biti vidljivi i aktivni za administratora. Drugim korisnicima neće biti vidljivi u izmjenjivačima jezika niti će im biti dostupni.

en: The language is automatically set based by the last visited language by the user.
hr: Jezik se automatski postavlja na temelju posljednjeg jezika koji je korisnik posjetio.

en: The link you followed has expired. Please reload the page and try again.
hr: Veza koju ste slijedili je istekla. Ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovno.

en: The request is too long.
hr: Zahtjev je predug.

en: The request size is too large.
hr: Veličina zahtjeva je prevelika.

en: The same text is displayed in all languages. <br>A selecting language switcher will be appended to the pop-up. The detected language is pre-selected.
hr: Isti tekst se prikazuje na svim jezicima. <br>Prekidač za odabir jezika bit će pridodan skočnom prozoru. Otkriveni jezik unaprijed je odabran.

en: The selected automatic translation engine does not provide support for these languages.<br>You can still manually translate pages in these languages using the Translation Editor.
hr: Odabrani mehanizam za automatsko prevođenje ne pruža podršku za ove jezike.<br>I dalje možete ručno prevoditi stranice na ovim jezicima pomoću Uređivača prijevoda.

en: The slug that you are trying to edit is present in other slug types:%s%. Editing it will replace each occurrence, regardless of the current type.
hr: Slug koji pokušavate urediti prisutan je u drugim vrstama slugova:%s%. Uređivanje će zamijeniti svako pojavljivanje, bez obzira na trenutnu vrstu.

en: The word typed was incorrect. Action was cancelled.
hr: Otipkana riječ bila je netočna. Akcija je otkazana.

en: There are no logged errors.
hr: Nema zabilježenih grešaka.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
hr: Dostupna je nova verzija %1$s. %2$sPogledajte detalje%4$s verzije %3$s ili %5$sažurirajte sada%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
hr: Dostupna je nova verzija %1$s. %2$sPogledajte verziju %3$s detalji%4$s.

en: There is an error on the DeepL service and your request could not be processed.
hr: Došlo je do pogreške na usluzi DeepL i vaš zahtjev nije mogao biti obrađen.

en: There was an error on the server processing your Google Translate key.
hr: Došlo je do greške na poslužitelju koji obrađuje vaš Google Translate ključ.

en: There was an error with your Google Translate key.
hr: Došlo je do pogreške s ključem Google prevoditelja.

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Business and Developer plans.
hr: Ovi dodaci proširuju vaš dodatak za prevođenje i dostupni su u planovima za poslovne i razvojne programere.

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Developer, Business and Personal plans.
hr: Ovi dodaci proširuju vaš dodatak za prevođenje i dostupni su u planovima za razvojne, poslovne i osobne.

en: These are the most recent 5 errors logged by TranslatePress:
hr: Ovo je najnovijih 5 pogrešaka koje je zabilježio TranslatePress:

en: This Black Friday, get access to these features and more at a fraction of the costs:
hr: Ovog Crnog petka ostvarite pristup ovim značajkama i još mnogo toga uz djelić troškova:

en: This TranslatePress add-on has been migrated to the main plugin and is no longer used. You can delete it.
hr: Ovaj dodatak za TranslatePress premješten je u glavni dodatak i više se ne koristi. Možete ga izbrisati.

en: This add-on is not available on your current plan.
hr: Ovaj dodatak nije dostupan na vašem trenutnom planu.

en: This domain is already assigned to another language.
hr: Ta domena je već dodijeljena drugom jeziku.

en: This element will still be visible when you are translating your website through the Translation Editor.
hr: Ovaj će element i dalje biti vidljiv kada prevodite svoju web stranicu putem uređivača prijevoda.

en: This feature is only available in the paid version. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
hr: Ova je značajka dostupna samo u plaćenoj verziji. Nadogradite TranslatePress i otključajte više premium značajki.

en: This feature is only available when using the TranslatePress AI translation engine.
hr: Ova značajka dostupna je samo kada koristite TranslatePress AI pogon za prijevod.

en: This language does not support formality.
hr: Ovaj jezik ne podržava formalnost.

en: This page is %1$s% translated into %2$s.
hr: Ova stranica je %1$s% prevedena na %2$s.

en: This string is not ready for translation yet. <br>Try again in a moment...
hr: Ovaj tekst još nije spreman za prijevod. <br>Pokušajte ponovo za trenutak...

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license.
hr: Ova web stranica je već aktivirana pod besplatnom licencom. Svaka web stranica može koristiti samo jednu besplatnu licencu.

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license. Please upgrade to a premium plan for more TranslatePress AI words from %1$s your account %2$s.
hr: Ova web stranica je već aktivirana pod besplatnom licencom. Svaka web stranica može koristiti samo jednu besplatnu licencu. Nadogradite na premium plan za više riječi TranslatePress AI s %1$s svog računa %2$s.

en: This will allow TranslatePress to:
hr: To će omogućiti TranslatePressu da:

en: Tip for faster help:
hr: Savjet za bržu pomoć:

en: Title attribute
hr: Svojstva naslova

en: To
hr: Do

en: To Add more languages activate the Multiple Languages Addon
hr: Da biste dodali više jezika, aktivirajte dodatak za više jezika

en: To continue please type the word:
hr: Za nastavak upišite riječ:

en: To continue translating your content, please %1$s over at %2$s
hr: Da biste nastavili prevoditi svoj sadržaj, molimo vas da %1$s na %2$s.

en: To edit an existing TranslatePress language, input the language code and fill in only the columns you want to overwrite (e.g. Language name, Flag).<br>You can also add new custom languages. They will be available under General settings, All Languages list, where the URL slug can be edited.
hr: Da biste uredili postojeći jezik TranslatePress, unesite kod jezika i ispunite samo stupce koje želite prebrisati (npr. Naziv jezika, Zastavica). <br>Možete dodati i nove prilagođene jezike. Bit će dostupni u odjeljku Opće postavke, Popis svih jezika, gdje se URL slug može uređivati.

en: To enable it go to
hr: Da biste ga omogućili, idite na

en: To enable updates, please %1$senter your license key%2$s. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s.
hr: Da biste omogućili ažuriranja, %1$sunesite svoj licenčni ključ%2$s. Trebate licenčni ključ? %3$sKupite ga sada%4$s.

en: To enable updates, please go to the %1$slicense page%2$s and check that you have a valid license.
hr: Da biste omogućili ažuriranja, idite na stranicu %1$slicenca%2$s i provjerite imate li valjanu licencu.

en: To enable updates, your licence needs to be renewed. Please go to the %1$sTranslatePress Account%2$s page and login to renew.
hr: Da biste omogućili ažuriranja, potrebno je obnoviti licencu. Idite na stranicu %1$sTranslatePress račun%2$s i prijavite se za obnovu.

en: To translate slugs, please update the SEO Pack add-on to the latest version.
hr: Da biste preveli slugove, ažurirajte dodatak SEO Pack na najnoviju verziju.

en: To use <strong>DeepL</strong> for automatic translation, activate this Pro add-on from the <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.
hr: Da biste koristili <strong>DeepL</strong> za automatsko prevođenje, aktivirajte ovaj Pro dodatak iz <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Today's Character Count:
hr: Današnji broj znakova:

en: Toggle support chat
hr: Prebaci na chat za podršku

en: Too many requests. Please try again later.
hr: Previše zahtjeva. Pokušajte ponovno kasnije.

en: Top Left
hr: Gore lijevo

en: Top Right
hr: Gore desno

en: Transforms the language switcher into a button showing the other available language, not the current one.<br> Only works when there are exactly two languages, the default one and a translation one.<br>This will affect the shortcode language switcher and floating language switcher as well.<br> To achieve this in menu language switcher go to Appearance->Menus->Language Switcher and select Opposite Language.
hr: Pretvara izmjenjivač jezika u gumb koji prikazuje drugi dostupni jezik, a ne trenutačni. <br> Radi samo kada postoje točno dva jezika, zadani i prijevodni. <br>To će utjecati i na prekidač jezika kratkog koda i promjenjivač plutajućeg jezika. <br> Da biste to postigli u izmjenjivaču jezika izbornika, idite na Izgled->Izbornici->Izmjenjivač jezika i odaberite Suprotni jezik.

en: Translate
hr: Prevedi

en: Translate Only Certain Paths
hr: Prevođenje samo određenih putova

en: Translate Page
hr: Prevedi stranicu

en: Translate SEO Title, Description, Slug
hr: Prevedi SEO naslov, opis, slug

en: Translate Site
hr: Prevedi stranicu

en: Translate by Browsing as User Role
hr: Prevedi pregledavanjem kao korisničku ulogu

en: Translate entire block element
hr: Prevedi cijeli element bloka

en: Translate numbers and numerals
hr: Prevedite brojeve i numeriranje

en: TranslatePress AI words are running low on your site.
hr: TranslatePress AI riječi su na izmaku na vašoj web stranici.

en: TranslatePress Account
hr: TranslatePress račun

en: TranslatePress Add-ons
hr: TranslatePress dodaci

en: TranslatePress Database Updater
hr: TranslatePress ažuriranje baze podataka

en: TranslatePress Errors
hr: Pogreške TranslatePress

en: TranslatePress Preferred User Language
hr: TranslatePress Preferirani korisnički jezik

en: TranslatePress Pro Add-ons
hr: TranslatePress Pro dodaci

en: TranslatePress data update
hr: TranslatePress ažuriranje podataka

en: TranslatePress has detected and cleaned up some failed translation entries in your database following %1$san isolated incident%2$s. No further action is required.
hr: TranslatePress je otkrio i očistio neke neuspjele stavke prijevoda u vašoj bazi podataka nakon %1$sizoliranog incidenta%2$s. Nije potrebna nikakva dodatna radnja.

en: TranslatePress pro-actively scans and saves strings in the database when users access translated pages. <br>This setting disables this functionality and only allows translation and string saving when inside the Translation Editor. <br>Also disables machine translation outside the Translation Editor, giving you better control over character spending, by translating only the pages you visit in the Translation Editor.
hr: TranslatePress proaktivno skenira i sprema stringove u bazi podataka kada korisnici pristupaju prevedenim stranicama. <br>Ova postavka onemogućava ovu funkcionalnost i dopušta prijevod i spremanje nizova samo kada su unutar uređivača prijevoda. <br>Također onemogućava strojno prevođenje izvan uređivača prijevoda, dajući vam bolju kontrolu nad trošenjem znakova, tako da prevode samo stranice koje posjetite u uređivaču prijevoda.

en: TranslatePress->Advanced Settings->Debug->Disable translation for gettext strings
hr: TranslatePress->Napredne postavke->Debugiranje->Onemogući prijevod za Gettext nizove

en: TranslatePress.com Account
hr: TranslatePress.com račun

en: TranslatePress.com Account Page
hr: TranslatePress.com stranica računa

en: Translation
hr: Prijevod

en: Translation Editor
hr: Urednik prijevoda

en: Translator
hr: Prevoditelj

en: Translator Accounts
hr: Računi prevoditelja

en: Transparent
hr: Transparentno

en: Transparent Template
hr: Prozirni predložak

en: Troubleshooting
hr: Rješavanje problema

en: Try to rescan plugins and theme for strings.
hr: Pokušajte ponovno skenirati dodatke i temu za nizove.

en: Twitter Description
hr: Twitter opis

en: Twitter Image
hr: Twitter slika

en: Twitter Image Alt
hr: Twitter Alternativna slika

en: Twitter Title
hr: Twitter naslov

en: Type a page number to navigate to
hr: Upišite broj stranice na koju želite prijeći

en: URL Slugs Translation
hr: Prijevod URL slugova

en: Unable to load forum posts
hr: Nije moguće učitati forumske objave

en: Unable to parse feed
hr: Nije moguće raščlaniti sadržaj

en: Unsupported languages
hr: Nepodržani jezici

[ctx: Untranslated in this language]
en: in
hr: na

en: Update Now
hr: Ažuriraj

en: Update aborted! Incorrect action.
hr: Ažuriranje prekinuto! Neispravna radnja.

en: Update aborted! Incorrect language code.
hr: Ažuriranje prekinuto! Neispravan jezični kod.

en: Update aborted! Invalid nonce.
hr: Ažuriranje prekinuto! Nevaljan nonce.

en: Update aborted! Your user account doesn't have the capability to perform database updates.
hr: Ažuriranje prekinuto! Vaš korisnički račun nema mogućnost izvršavanja ažuriranja baze podataka.

en: Updates, announcements, marketing, no spam
hr: Ažuriranja, najave, marketing, bez neželjene pošte

en: Updating TranslatePress tables. Please leave this window open.
hr: Ažuriranje tablica TranslatePress. Ostavite ovaj prozor otvoren.

en: Updating database to version %s+
hr: Ažuriranje baze podataka na verziju %s+

en: Updating gettext original string ids for language %s...
hr: Ažuriranje gettext originalnih ID-ova niza za jezik %s...

en: Updating original string ids for language %s...
hr: Ažuriranje izvornih ID-ova nizova za jezik %s...

en: Updating will allow editing translations of localized text from plugins and theme. Existing translation will still work as expected.
hr: Ažuriranje će omogućiti uređivanje prijevoda lokaliziranog teksta iz dodataka i teme. Postojeći prijevod i dalje će funkcionirati prema očekivanjima.

en: Updating will allow editing translations of slugs. Existing translation will still work as expected.
hr: Ažuriranje će omogućiti uređivanje prijevoda slugova. Postojeći prijevod i dalje će funkcionirati prema očekivanjima.

en: Upgrade
hr: Nadogradnja

en: Upgrade now
hr: Nadogradite sada

en: Upgrade now ↗
hr: Nadogradite sada ↗

en: Upgrade to PRO
hr: Nadogradite na PRO

en: Upgrade to PRO with our biggest discount of the year!
hr: Nadogradite na PRO uz naš najveći popust u godini!

en: Upgrade to Pro
hr: Nadogradite na Pro

en: Upgrade your plan to add more sites. %1$sUpgrade now%2$s
hr: Nadogradite svoju tarifu da biste dodali više web stranica. %1$sNadogradite sada%2$s

en: Upload error:
hr: Greška prijenosa:

en: Use Native language name
hr: Koristite naziv materinjeg jezika

en: Use a subdirectory for the default language
hr: Korištenje poddirektorija za zadani jezik

en: Use shortcode on any page or widget.
hr: Koristite kratki kod na bilo kojoj stranici ili widgetu.

en: Use this HTTP Referrer if the API lets you restrict key usage from its Dashboard.
hr: Koristite ovu HTTP preporuku ako vam API omogućuje ograničavanje upotrebe ključeva s nadzorne ploče.

en: User Inputted String Translation
hr: Prijevod niza koji je unio korisnik

en: User Language Detection Method
hr: Metoda otkrivanja korisničkog jezika

en: User Notification Popup
hr: Skočni prozor obavijesti korisnika

[ctx: Verbiage for the DeepL Pro Add-on]
en: Addons tab
hr: Kartica Dodaci

en: Video Poster
hr: Video plakat

en: Videos
hr: Video

en: View All Topics
hr: Pogledajte sve teme

en: View Docs
hr: Prikaz dokumenata

en: View Website As
hr: Pogledajte web stranicu kao

en: Visit <a href="%s" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key and control API costs.
hr: Posjetite <a href="%s" target="_blank">ovu vezu</a> da biste vidjeli kako možete postaviti API ključ i kontrolirati troškove API-ja.

en: Visit <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key, <strong>control API costs</strong> and set HTTP referrer restrictions.
hr: Posjetite <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">ovu vezu</a> da biste vidjeli kako možete postaviti API ključ, <strong>kontrolirati troškove API-ja</strong> i postaviti ograničenja HTTP preporuke.

en: WARNING. Cannot determine your language preference based on your current IP.<br>This is most likely because the website is on a local environment.
hr: UPOZORENJE. Ne mogu odrediti vaše postavke jezika na temelju vašeg trenutnog IP-a.<br>To je najvjerojatnije zato što je web stranica u lokalnom okruženju.

en: WARNING. Changing the default language will invalidate existing translations.
hr: UPOZORENJE. Promjena standardnog jezika poništit će postojeće prijevode.

en: WARNING: This feature can negatively impact page loading times in secondary languages, particularly with large databases (for example websites with a lot of pages or products). If you experience slow loading times, disable this and try again.
hr: UPOZORENJE: Ova značajka može negativno utjecati na vrijeme učitavanja stranica na sekundarnim jezicima, posebno s velikim bazama podataka (na primjer web stranice s puno stranica ili proizvoda). Ako imate sporo vrijeme učitavanja, onemogućite to i pokušajte ponovno.

en: Warning: This action cannot be undone. Deleting a string will remove its current translation. The original string will appear again in this interface after TranslatePress detects it. This action is NOT equivalent to excluding the string from being translated again.
hr: Upozorenje: Ova se akcija ne može poništiti. Brisanjem niza uklonit će se njegov trenutni prijevod. Izvorni niz ponovno će se pojaviti u ovom sučelju nakon što ga TranslatePress otkrije. Ova radnja NIJE ekvivalentna isključivanju niza iz ponovnog prevođenja.

en: We could not process your request. Please try again later.
hr: Nismo mogli obraditi vaš zahtjev. Pokušajte ponovno kasnije.

en: We need to update your translations database to the latest version.
hr: Moramo ažurirati vašu bazu podataka prijevoda na najnoviju verziju.

en: Website Languages
hr: Jezici web stranice

en: Website language selector
hr: Birač jezika web stranice

en: Welcome
hr: Dobro došli

en: Welcome to TranslatePress
hr: Dobrodošli u TranslatePress

en: We’ve upgraded the switcher for richer customization and a better user experience.<br>In order to use the new configurator, turn off <strong>Load legacy language switcher</strong>.
hr: Nadogradili smo prekidač za bogatiju prilagodbu i bolje korisničko iskustvo.<br>Da biste koristili novi konfigurator, isključite ga <strong>Učitajte naslijeđeni prekidač jezika</strong>.

en: What you can do in this situation
hr: Što možete učiniti u ovoj situaciji

en: Why are these errors occuring
hr: Zašto se pojavljuju ove pogreške

en: WooCommerce Slug
hr: WooCommerce slug

en: WooCommerce Slugs
hr: WooCommerce slugovi

en: WooCommerce slugs
hr: WooCommerce slugovi

en: Word Threshold
hr: Prag riječi

en: WordPress Translation Plugin
hr: WordPress dodatak za prevođenje

en: Write the text you wish to appear on the button..
hr: Napišite tekst koji želite da se pojavi na gumbu..

en: Write the text you wish to appear on the close button. Leave empty for just the close button.
hr: Napišite tekst koji želite prikazati na gumbu za zatvaranje. Ostavite prazno samo za gumb za zatvaranje.

en: Yes
hr: Da

en: Yes, send me multilingual growth tips.
hr: Da, šaljite mi savjete za rast na više jezika.

en: You are about to perform this action on all the strings matching your filter, not just the visibly checked. To perform the action only to the visible strings click "Select Visible" from the table header dropdown.
hr: Spremate se izvršiti ovu radnju na svim nizovima koji odgovaraju vašem filtru, a ne samo na vidljivo označenim. Da biste radnju izvršili samo na vidljivim nizovima, kliknite "Odaberi vidljivo" na padajućem izborniku zaglavlja tablice.

en: You are about to perform this action only on the visible strings. To perform the action on all the strings matching the filter click "Select All" from the table header dropdown.
hr: Ovu ćete radnju izvesti samo na vidljivim nizovima. Da biste izvršili radnju na svim nizovima koji odgovaraju filtru, kliknite "Odaberi sve" na padajućem izborniku zaglavlja tablice.

en: You are trying to add an invalid additional language. Please select a valid option.
hr: Pokušavate dodati nevažeći dodatni jezik. Odaberite valjanu opciju.

en: You are trying to add an invalid default language. Please select a valid option.
hr: Pokušavate dodati nevažeći zadani jezik. Odaberite valjanu opciju.

en: You can add a new language from <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>
hr: Novi jezik možete dodati iz <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>

en: You can also add the <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> in the WP Gutenberg Editor.
hr: Također možete dodati <a href="%s" title="Dokumentacija o bloku prekidača jezika">Blok prekidača jezika</a> u uredniku WP Gutenberg.

en: You can customize the design later
hr: Dizajn možete prilagoditi kasnije

en: You can edit your site languages at any point.
hr: Jezike vaše stranice možete urediti u bilo kojem trenutku.

en: You can get one for %1$sfree%2$s, by creating a free account. It includes:
hr: Možete ga dobiti %1$sbesplatno%2$s, stvaranjem besplatnog računa. Uključuje:

en: You cannot select two languages that have the same <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso code</a> but different formalities because doing so will lead to duplicate <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang tags</a>.
hr: Ne možete odabrati dva jezika koji imaju isti <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso kod</a>, ali različite formalnosti jer će to dovesti do duplikata <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang oznake</a>.

en: You do not have a valid license for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sGet one for free%2$s to get access to TranslatePress AI.
hr: Nemate važeću licencu za <strong>TranslatePress</strong>. %1$sNabavite jednu besplatno%2$s da biste dobili pristup TranslatePress AI.

en: You do not have permission to install plugin updates
hr: Nemate dopuštenje za instaliranje ažuriranja dodataka

en: You have a valid %s <strong>license</strong>.
hr: Imate važeću %s <strong>licencu</strong>.

en: You have less than 5,000 TranslatePress AI words remaining. To continue automatically translating your website, please %spurchase additional AI words at a discount from your account%s.
hr: Ostalo vam je manje od 5,000 TranslatePress AI riječi. Da biste nastavili s automatskim prevođenjem svoje web stranice, %skupite dodatne AI riječi s popustom sa svog računa%s.

en: You have reached the activation limit for your <strong>%1$s</strong> license. <br/>Manage your active sites from %2$s your account %3$s.
hr: Dosegli ste ograničenje aktivacije za svoju <strong>%1$s</strong> licencu. <br/>Upravljajte svojim aktivnim web stranicama sa %2$s svog računa %3$s.

en: You have successfully activated your license
hr: Uspješno ste aktivirali svoju licencu

en: You have successfully set up TranslatePress for your website.
hr: Uspješno ste postavili TranslatePress za svoju web stranicu.

en: You have unsaved changes!
hr: Imate nespremljene promjene!

en: You must first purchase this version to have access to the addon %1$shere%2$s
hr: Prvo morate kupiti ovu verziju da biste imali pristup dodatku %1$shere%2$s

en: You need an active license to add more languages. Verify in your %1$saccount%2$s that your license is valid
hr: Potrebna vam je aktivna licenca za dodavanje više jezika. Na %1$sračunu%2$s provjerite je li vaša licenca valjana

en: You need an active license to have access to the addon. Renew or purchase a new one %1$shere%2$s.
hr: Potrebna vam je aktivna licenca da biste imali pristup dodatku. Obnovite ili kupite novu %1$sovdje%2$s.

en: You need to select a default language.
hr: Trebate odabrati zadani jezik.

en: You will be notified when remaining AI words drop below this number.
hr: Bit ćete obaviješteni kada preostale AI riječi padnu ispod ovog broja.

en: You're ready to start translating!
hr: Spremni ste za početak prevođenja!

en: Your %s license has <span class="trp-license-status-emphasized">expired</span>.
hr: Vaša %s licencija je <span class="trp-license-status-emphasized">istekla</span>.

en: Your %s license is <span class="trp-license-status-emphasized">missing or invalid</span>.
hr: Vaša licenca <span class="trp-license-status-emphasized">nedostaje ili je nevažeća</span>%s.

en: Your %s license was <span class="trp-license-status-emphasized">refunded</span>.
hr: Vaša %s licenca je <span class="trp-license-status-emphasized">refundirana</span>.

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to automatic translations via TranslatePress AI, premium addons, product downloads, and automatic updates. %3$sRenew now %4$s
hr: Vaša licenca <strong>za TranslatePress</strong> je istekla. <br/>Obnovite %1$ssvoju licencu%2$s kako biste nastavili primati pristup automatskim prijevodima putem TranslatePress AI, premium dodataka, preuzimanja proizvoda i automatskih ažuriranja. %3$sObnovi odmah %4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license is missing or invalid. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to enable automatic website translation via TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s
hr: Vaša licenca <strong>za TranslatePress</strong> nedostaje ili je nevažeća. <br/>Registrirajte %1$ssvoj primjerak%2$s kako biste omogućili automatski prijevod web stranice putem TranslatePress AI, premium dodataka, automatskih ažuriranja i podrške. Trebate licenčni ključ? %3$sKupite ga odmah%4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license will expire on %1$s. Please %2$sRenew Your Licence%3$s to continue receiving access to automatic translations via TP AI, premium addons, product downloads and automatic updates. %4$sRenew Now%5$s
hr: Vaša licenca <strong>za TranslatePress</strong> istječe dana %1$s. Obnovite %2$ssvoju licencu%3$s kako biste nastavili primati pristup automatskim prijevodima putem TP AI, premium dodacima, preuzimanjima proizvoda i automatskim ažuriranjima. %4$sObnovi odmah%5$s

en: Your HTTP referrer is: %s
hr: Vaš HTTP preporuka je: %s

en: Your License Key is invalid.
hr: Vaš licencni ključ nije važeći.

en: Your License Key is valid.
hr: Vaš licencni ključ je valjan.

en: Your License has expired.
hr: Vaša licenca je istekla.

en: Your License is Invalid
hr: Vaša licenca je nevažeća

en: Your TranslatePress license key is invalid or missing.
hr: Vaš TranslatePress licenčni ključ nije valjan ili nedostaje.

en: Your email
hr: Vaša e-pošta

en: Your free account includes:
hr: Vaš besplatni račun uključuje:

en: Your license is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hr: Vaša je licenca onemogućena za ovaj URL. Ponovno ga omogućite iz <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Upravljanje stranicama.

en: Your license is valid and active.
hr: Vaša licenca je važeća i aktivna.

en: Your license key expired on %s.
hr: Vaš licencni ključ istekao je %s.

en: Your license key has been disabled.
hr: Vaš licencni ključ je onemogućen.

en: Your license key has reached its activation limit.
hr: Vaš licencni ključ dosegao je ograničenje aktivacije.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hr: Vaš licenčni ključ je onemogućen za ovaj URL. Ponovno ga omogućite iz <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Upravljanje stranicama.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hr: Vaš licenčni ključ je onemogućen za ovaj URL. Ponovno ga omogućite iz <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Upravljanje stranicama.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
hr: Vaš licenčni ključ je onemogućen za ovaj URL. Ponovno ga omogućite iz <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Upravljanje stranicama.

en: Your profile overview
hr: Pregled vašeg profila

en: Your translation quota has been reached.
hr: Dosegnuta je vaša kvota prijevoda.

en: [%s] Low TranslatePress AI Words
hr: [%s] Niska razina TranslatePress AI riječi

en: by
hr: od

en: characters per day
hr: znakova po danu

en: few
hr: nekoliko

en: found in translation
hr: pronađeno u prijevodu

en: items
hr: stavke

en: many
hr: mnogo

en: one
hr: jedan

en: other
hr: drugo

[ctx: page 1 of 3]
en: of
hr: /

en: plural form
hr: oblik množine

en: replace the default flag
hr: zamjeni zadane zastavice

en: unknown
hr: nepoznato

en: upgrade your plan
hr: nadogradite svoj plan

en: upgrade your plan or get extra AI Words
hr: nadogradite svoj plan ili nabavite dodatne AI riječi

en: words
hr: riječi

en: your account.
hr: vaš račun.

en: ~ Razvan, developer of TranslatePress
hr: ~ Razvan, programer TranslatePressa

en: « Go Back
hr: « Vrati se

en: « Go back
hr: « Vrati se
