TranslatePress Multilingual - en to fi translation catalogue (884 entries)

en:  Error:
fi:  Virhe:

en:  Or %1$spurchase one here%2$s
fi:  Tai %1$sosta täältä%2$s

en:  TranslatePress Settings
fi:  TranslatePress-asetukset

en:  and uncheck the Checkbox.
fi:  ja poista valinta valintaruudusta.

en:  done.
fi:  valmis.

en:  or
fi:  tai

en:  words remaining.
fi:  sanaa jäljellä.

en: %1$s automatic translation requires an active license. Please %2$srenew%3$s your license or purchase a new one %4$shere%5$s.
fi: %1$s automaattinen käännös vaatii aktiivisen lisenssin. Ole hyvä ja %2$suusi%3$s lisenssisi tai osta uusi %4$stästä%5$s.

en: %1$s% of text on this page is translated into %2$s.
fi: %1$s% tämän sivun tekstistä on käännetty kielelle %2$s.

en: %d day ago | %d days ago
fi[0]: %d päivä sitten
fi[1]: %d päivää sitten

en: %d hour ago | %d hours ago
fi[0]: %d tunti sitten
fi[1]: %d tuntia sitten

en: %d original entries and their translations were deleted.
fi: %d alkuperäistä merkintää ja niiden käännökset poistettiin.

en: %sJoin our FREE & EXCLUSIVE onboarding course%s and learn how to grow your multilingual traffic, reach international markets, and save time & money while getting the most out of TranslatePress!
fi: %sLiity ilmaiselle ja eksklusiiviselle perehdytyskurssillemme%s ja opi kasvattamaan monikielistä liikennettäsi, tavoittamaan kansainväliset markkinat ja säästämään aikaa ja rahaa samalla, kun saat kaiken irti TranslatePressistä!

en: (inactive)
fi: (ei käytössä)

en: 2000 AI words to translate automatically
fi: 2000 AI-sanaa automaattikäännöksiin

en: 5 Days to Better Multilingual Websites
fi: 5 päivää parempiin monikielisiin verkkosivustoihin

en: <a href="%s" target="_blank">Here</a> you can observe the last 5 SQL errors relevant to TranslatePress if they exist.
fi: <a href="%s" target="_blank">Täältä</a> voit tarkastella viimeisimpiä viittä TranslatePressiin liittyvää SQL-virhettä, jos niitä on.

en: <a href="%s">Click here</a> to access the database optimization tool.
fi: <a href="%s">Napsauta tästä</a> päästäksesi tietokannan optimointityökaluun.

en: <br/>If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
fi: <br/>Jos sinulla on asennettuna vain ilmainen lisäosa, mutta olet lisännyt maksullisen lisenssin, asenna maksullinen lisäosa TranslatePress Account -kautta.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn't match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you've installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
fi: <p><strong>Lisenssiavain ei täsmää.</strong> Antamasi lisenssi ei vastaa asennettua TranslatePress-versiota.</p><p>Tarkista, että olet asentanut lisenssiäsi vastaavan version TranslatePress-tililtäsi.</p>

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn’t match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
fi: <p><strong>Lisenssiavain ei täsmää.</strong> Antamasi lisenssi ei vastaa asennettua TranslatePress-versiota.</p><p>Tarkista, että olet asentanut lisenssiäsi vastaavan version TranslatePress-tililtäsi.</p>

en: <strong>DeepL</strong> automatic translation is available as a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.
fi: <strong>DeepL</strong>-automaattikäännös on tarjolla <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.

en: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
fi: <strong>Eri verkkotunnus per kieli -lisäosa</strong> vaatii TranslatePressin version %1$s tai uudemman. Käytät tällä hetkellä versiota %2$s. Päivitä TranslatePress ottaaksesi tämän ominaisuuden käyttöön.

en: <strong>Extra Languages add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
fi: <strong>Extra Languages -lisäosa</strong> vaatii TranslatePressin version %1$s tai uudemman. Käytät tällä hetkellä versiota %2$s. Päivitä TranslatePress ottaaksesi tämän ominaisuuden käyttöön.

en: <strong>IMPORTANT NOTE:</strong> Before performing this action it is strongly recommended to first backup the database.
fi: <strong>TÄRKEÄ HUOMAUTUS:</strong> Ennen tämän toimenpiteen suorittamista on erittäin suositeltavaa tehdä tietokannan varmuuskopio.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Learn more</a>.
fi: <strong>UUTTA:</strong> <strong>Different Domain per Language</strong> -lisäosa on saatavilla! Tehosta globaalia SEO:asi ja luo paikallinen käyttökokemus maakohtaisilla verkkotunnuksilla, kuten .de tai .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Lue lisää</a>.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. Upgrade to <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> to access it + more premium perks!
fi: <strong>UUTTA:</strong> <strong>Different Domain per Language</strong> -lisäosa on saatavilla! Tehosta globaalia SEO:asi ja luo paikallinen käyttökokemus maakohtaisilla verkkotunnuksilla, kuten .de tai .fr. Päivitä <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> -versioon käyttääksesi sitä ja muita premium-etuja!

en: <strong>This Black Friday, renew your license at a special price</strong> to continue receiving access to product downloads, automatic updates, and support.
fi: <strong>Tänä Black Fridayna uudista lisenssisi erikoishintaan</strong> saadaksesi edelleen käyttöösi tuotteiden lataukset, automaattiset päivitykset ja tuen.

en: <strong>TranslatePress</strong> encountered SQL errors. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Check out the errors</a>.
fi: <strong>TranslatePress</strong> kohtasi SQL-virheitä. <a href="%s" title="Näytä TranslatePressin SQL-virheet">Tarkista virheet</a>.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP library</a></strong>. Please contact your server administrator to install it on your server.
fi: <strong>TranslatePress</strong> vaatii <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP -kirjaston</a></strong>. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään ja pyydä asentamaan se palvelimellesi.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires at least PHP version 5.6.20+ to run. It is the <a href="%s">minimum requirement of the latest WordPress version</a>. Please contact your server administrator to update your PHP version.
fi: <strong>TranslatePress</strong> vaatii vähintään PHP-version 5.6.20+ toimiakseen. Se on <a href="%s">uusimman WordPress-version vähimmäisvaatimus</a>. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään päivittääksesi PHP-versiosi.

en: <strong>Warning:</strong> Some strings have possibly incorrectly encoded characters. This may result in breaking the queries, rendering the page untranslated in live mode. Consider revising the following strings or their method of outputting.
fi: <strong>Varoitus:</strong> Joillakin merkkijonoilla saattaa olla virheellisesti koodattuja merkkejä. Tämä voi rikkoa kyselyt, jolloin sivu ei näy käännettynä live-tilassa. Harkitse seuraavien merkkijonojen tai niiden tulostustavan tarkistamista.

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected
fi: Ponnahdusikkuna kysyy käyttäjältä, haluaako hän tulla uudelleenohjatuksi

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected.
fi: Ponnahdusikkuna kysyy käyttäjältä, haluaako hän tulla uudelleenohjatuksi.

en: A short list of plugins you can use to extend your website.
fi: Lyhyt luettelo lisäosista verkkosivustosi laajentamiseen.

en: A valid license is required to enable Automatic Translation.
fi: Voimassa oleva lisenssi vaaditaan automaattisen kääntämisen käyttöönottamiseksi.

en: AI Words Low Notification
fi: Ilmoitus alhaisesta tekoälysanamäärästä

en: API key validation failed.
fi: API-avaimen tarkistus epäonnistui.

en: API key verification was successful.
fi: API-avaimen tarkistus onnistui.

en: Accept user payments, create subscription plans and restrict content on your membership site.
fi: Vastaanota käyttäjien maksuja, luo tilaussuunnitelmia ja rajoita sisältöä jäsensivustollasi.

en: Access to TranslatePress AI
fi: Pääsy TranslatePress AI:hin

en: Access to TranslatePress AI for instant automatic translations
fi: Pääsy TranslatePress AI:hin välittömiä automaattikäännöksiä varten

en: Account Page
fi: Tilisivu

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Activate License
fi: Ota lisenssi käyttöön

en: Activate License Key
fi: Aktivoi lisenssiavain

en: Activate License »
fi: Aktivoi lisenssi »

en: Activation error:
fi: Aktivointivirhe:

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active, Deactivated, installed version and settings
fi: Aktiivinen, deaktivoitu, asennettu versio ja asetukset

en: Add
fi: Lisää

en: Add Extra AI Words
fi: Lisää ylimääräisiä AI-sanoja

en: Add Language
fi: Lisää kieli

en: Add Languages
fi: Lisää kieliä

en: Add Media
fi: Lisää media

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add a New Language
fi: Lisää uusi kieli

en: Add a floating dropdown that follows the user on every page.
fi: Lisää kelluva pudotusvalikko, joka seuraa käyttäjää jokaisella sivulla.

en: Add a license key
fi: Lisää lisenssiavain

en: Add a limit to the number of automatically translated characters so you can better budget your project.
fi: Aseta rajoitus automaattisesti käännettyjen merkkien määrälle, jotta voit budjetoida projektiasi paremmin.

en: Add as many languages as you need for your project to go global. Publish your language only when all your translations are done.
fi: Lisää projektiisi niin monta kieltä kuin tarvitset sen kansainvälistämiseksi. Julkaise kieli vasta, kun kaikki käännökset ovat valmiit.

en: Add more than two languages with TranslatePress Pro.
fi: Lisää yli kaksi kieltä TranslatePress Prolla.

en: Add your API Key here...
fi: Lisää API-avaimesi tähän...

en: Add your License Key
fi: Lisää lisenssiavain

en: Add your License Key to unlock all premium features. Find the License Key in your
fi: Lisää lisenssiavain avataksesi kaikki premium-ominaisuudet. Löydät lisenssiavaimesi

en: Adding more than two languages is a paid feature. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
fi: Useampien kuin kahden kielen lisääminen on maksullinen ominaisuus. Päivitä TranslatePress ja avaa lisää premium-ominaisuuksia.

en: Additional Language
fi: Lisäkieli

en: Addons
fi: Lisäosat

en: Admin Notices
fi: Ylläpitäjän ilmoitukset

en: Ads a slash at the end of the home_url() function
fi: Lisää kauttaviiva home_url()-funktion loppuun

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Add-ons
fi: Edistyneet lisäosat

en: All Languages
fi: Kaikki kielet

en: All TranslatePress functionalities are disabled until then.
fi: Kaikki TranslatePressin toiminnot on poistettu käytöstä siihen asti.

en: All individual TranslatePress add-on plugins <a href="%1$s" target="_blank">have been discontinued</a> and are now included in the premium Personal, Business and Developer versions of TranslatePress. Please log into your <a href="%2$s" target="_blank">account page</a>, download the new premium version and install it. Your individual addons settings will be ported over.
fi: Kaikki yksittäiset TranslatePress-lisäosat <a href="%1$s" target="_blank">on lakkautettu</a> ja ne sisältyvät nyt TranslatePressin maksullisiin Personal-, Business- ja Developer-versioihin. Kirjaudu <a href="%2$s" target="_blank">tilisivullesi</a>, lataa uusi maksullinen versio ja asenna se. Yksittäisten lisäosien asetukset siirretään mukana.

en: Allow & Continue
fi: Salli ja jatka

en: Allow this user to translate the website.
fi: Salli tämän käyttäjän kääntää verkkosivustoa.

en: Allow translation to the corresponding language only if the content is written in the default language.
fi: Salli kääntäminen vastaavalle kielelle vain, jos sisältö on kirjoitettu oletuskielellä.

en: Already a Pro User?
fi: Oletko jo Pro-käyttäjä?

en: Already purchased a Premium version?
fi: Oletko jo ostanut Premium-version?

en: Alt attribute
fi: Alt-attribuutti

en: Alternative Engines
fi: Vaihtoehtoiset moottorit

en: Always use this language
fi: Käytä aina tätä kieltä

en: An error occurred while loading results. Most likely you were logged out. Reload page?
fi: Tulosten lataamisessa tapahtui virhe. Todennäköisesti sinut on kirjattu ulos. Ladataanko sivu uudelleen?

en: An error occurred, please try again.
fi: Tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: Anchor link
fi: Ankkurilinkki

en: Any Post Status
fi: Mikä tahansa julkaisun tila

en: Applies to all types of language switchers (floating, shortcode, and menu). When enabled, the site will revert to using the original Language Switcher configured in the General Settings tab, replacing the new customizable version. Your existing switcher settings will remain saved, but they will be ignored while this option is active.
fi: Koskee kaikkia kielenvaihtimien tyyppejä (kelluva, shortcode ja valikko). Kun tämä on käytössä, sivusto palaa käyttämään Yleiset asetukset -välilehdessä määritettyä alkuperäistä kielenvaihdinta korvaten uuden mukautettavan version. Olemassa olevat kielenvaihtimen asetukset säilyvät tallessa, mutta niitä ei huomioida, kun tämä asetus on aktiivinen.

en: Apply
fi: Käytä

en: Apply a Template
fi: Käytä mallia

en: Are you a TranslatePress PRO user?
fi: Oletko TranslatePress PRO -käyttäjä?

en: Are you sure you want to remove this item?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kohteen?

en: Are you sure you want to remove this language?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kielen?

en: Are you sure you want to split this phrase into smaller parts?
fi: Haluatko varmasti jakaa tämän lausekkeen pienempiin osiin?

en: Article Section
fi: Artikkelin osio

en: Article Tag
fi: Artikkelin avainsana

en: Ask a Question
fi: Esitä kysymys

en: Ask the community
fi: Kysy yhteisöltä

en: Assign different domains or subdomains to each language. When visitors access these domains, TranslatePress loads the appropriate language translation directly without redirecting.
fi: Määritä eri verkkotunnukset tai aliverkkotunnukset kullekin kielelle. Kun vierailijat käyttävät näitä verkkotunnuksia, TranslatePress lataa suoraan oikean kielen käännöksen ilman uudelleenohjausta.

en: Audios
fi: Äänet

en: Automatic Translation
fi: Automaattinen kääntäminen

en: Automatic Translation Memory
fi: Automaattinen käännösmuisti

en: Automatic Translation Settings
fi: Automaattisen käännöksen asetukset

en: Automatic User Language Detection
fi: Automaattinen käyttäjän kielen tunnistus

en: Automatic and manual slug translation changes performed when <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 was active had to be removed because of some issues with that version. All slug translations from before that version are now in use. Thank you for understanding!
fi: Slug-käännösten automaattiset ja manuaaliset muutokset, jotka tehtiin, kun <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 oli aktiivinen, jouduttiin poistamaan kyseisen version ongelmien vuoksi. Kaikki ennen kyseistä versiota tehdyt slug-käännökset ovat nyt käytössä. Kiitos ymmärryksestä!

en: Automatic translation has been disabled.
fi: Automaattinen kääntäminen on poistettu käytöstä.

en: Automatically Translate Slugs
fi: Käännä slugit automaattisesti

en: Automatically translate your website through the DeepL API.
fi: Käännä sivustosi automaattisesti DeepL API:n avulla.

en: Automatically translate your website using TranslatePress AI.
fi: Käännä verkkosivustosi automaattisesti TranslatePress AI:n avulla.

en: Automatically translated
fi: Automaattisesti käännetty

en: Available in our Pro Versions
fi: Saatavilla Pro-versioissamme

en: Available languages
fi: Saatavilla olevat kielet

en: Back to TranslatePress Settings
fi: Takaisin TranslatePress-asetuksiin

en: Bad request. There was an error accessing the DeepL API.
fi: Virheellinen pyyntö. DeepL API:n käyttämisessä tapahtui virhe.

en: Before enabling:
fi: Ennen käyttöönottoa:

en: Block Crawlers
fi: Estä indeksoijat

en: Block crawlers from triggering automatic translations on your website.<br>This will not prevent crawlers from accessing this site's pages.
fi: Estä indeksoijia käynnistämästä automaattisia käännöksiä verkkosivustollasi.<br>Tämä ei estä indeksoijia pääsemästä tämän sivuston sivuille.

en: Border
fi: Reuna

en: Border Template
fi: Reunallinen malli

en: Bottom Left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Bottom Right
fi: Alaoikea

en: Brand-new Language Switcher Settings are here!
fi: Uudet kielenvaihtajan asetukset ovat täällä!

en: Browse As User Role
fi: Selaa käyttäjäroolina

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: By checking this setting the preferred language will remain the one selected above, without the possibility of being changed in the frontend.<br>This language will be used in different operations such as sending email to the user.
fi: Kun tämä asetus on valittuna, ensisijainen kieli pysyy yllä valittuna eikä sitä voi vaihtaa sivustolla.<br>Tätä kieltä käytetään eri toiminnoissa, kuten käyttäjälle sähköpostia lähetettäessä.

en: By upgrading you'll get access to all paid add-ons, premium support and help fund the future development of TranslatePress.
fi: Päivittämällä saat käyttöösi kaikki maksulliset lisäosat, premium-tuen ja autat rahoittamaan TranslatePressin tulevaa kehitystä.

en: Capture more user information on the registration form with the help of Profile Builder's custom user profile fields and/or add an Email Confirmation process to verify your customers accounts.
fi: Kerää enemmän käyttäjätietoja rekisteröintilomakkeessa Profile Builderin mukautettujen käyttäjäprofiilikenttien avulla ja/tai lisää sähköpostivahvistusprosessi asiakkaidesi tilien vahvistamiseksi.

en: Change lang attribute of the html tag to a format that includes country regional or not. <br>In HTML, the lang attribute (<html lang="en-US">)  should be used to  specify the language of text content so that the  browser can correctly display or process  your content (eg. for  hyphenation, styling, spell checking, etc).
fi: Muuta html-tunnisteen lang-attribuutti muotoon, joka sisältää maan aluekoodin tai ei. <br>HTML:ssä lang-attribuuttia (<html lang="en-US">) tulisi käyttää määrittämään tekstisisällön kielen, jotta selain voi näyttää tai käsitellä sisältösi oikein (esim. tavutuksessa, tyylittelyssä, oikeinkirjoituksen tarkistuksessa jne).

en: Change language
fi: Vaihda kieli

en: Change language to %s
fi: Vaihda kieleksi %s

en: Check DNS
fi: Tarkista DNS

en: Check if the selected translation engine is configured correctly.
fi: Tarkista, onko valittu käännösmoottori määritetty oikein.

en: Check if you want to add the subdirectory in the URL for the default language.</br>By checking this option, the default language seen by website visitors will become the first one in the "All Languages" list.
fi: Valitse tämä, jos haluat lisätä alihakemiston oletuskielen URL-osoitteeseen.</br>Valitsemalla tämän asetuksen sivuston kävijöille näkyvä oletuskieli tulee luettelossa "Kaikki kielet" ensimmäiseksi.

en: Check if you want to display languages in their native names. Otherwise, languages will be displayed in English.
fi: Valitse tämä, jos haluat näyttää kielet alkuperäisissä nimissään. Muussa tapauksessa kielet näytetään englanniksi.

en: Checking DNS...
fi: Tarkistetaan DNS...

en: Choose a language...
fi: Valitse kieli...

en: Choose a secondary language...
fi: Valitse toinen kieli...

en: Choose from which languages to exclude this element.
fi: Valitse kielet, joista tämä elementti suljetaan pois.

en: Choose in which language to show this element.
fi: Valitse, missä kielessä tämä elementti näytetään.

en: Choose what paths can be translated. Supports wildcard at the end of the path.<br>For example, to exclude https://example.com/some/path you can either use the rule /some/path/ or /some/*.<br>Enter each rule on it's own line. To exclude the home page use {{home}}.
fi: Valitse, mitkä polut voidaan kääntää. Tukee jokerimerkkiä polun lopussa.<br>Esimerkiksi poistaaksesi https://example.com/some/path voit käyttää joko sääntöä /some/path/ tai /some/*.<br>Kirjoita jokainen sääntö omalle rivilleen. Poistaaksesi etusivun käytä {{home}}.

en: Choose which engine you want to use in order to %1$s automatically translate your website.
fi: Valitse, mitä moottoria haluat käyttää, jotta %1$s voit kääntää sivustosi automaattisesti.

en: Choose which hreflang tags will appear on your website.<br/>We recommend showing both types of hreflang tags as indicated by <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google documentation</a>.<br/>Removing Country Locale when having multiple Country Locales of the same language (ex. English UK and English US) will result in showing one hreflang tag with link to just one of the region locales for that language.
fi: Valitse, mitkä hreflang-tunnisteet näytetään sivustollasi.<br/>Suosittelemme näyttämään molemmat hreflang-tunnistetyypit kuten <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Googlen ohjeistus</a> osoittaa.<br/>Maakohtaisen kielialueen poistaminen tilanteessa, jossa samalla kielellä on useita maakohtaisia kielialueita (esim. brittienglanti ja amerikanenglanti), johtaa siihen, että näytetään yksi hreflang-tunniste, joka osoittaa vain yhteen kyseisen kielen maakohtaisista kielialueista.

en: Cleaning gettext original strings table for language %s...
fi: Puhdistetaan Gettext-alkuperäisten merkkijonojen taulu kielelle %s...

en: Cleaning original meta table for language %s...
fi: Siivotaan kielen %s alkuperäinen metataulu...

en: Cleaning original strings table for language %s...
fi: Puhdistetaan alkuperäisten merkkijonojen taulu kielelle %s...

en: Cleans up all trp_dictionary_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
fi: Puhdistaa kaikki trp_dictionary_* -taulut kaksoisriveistä. Nämä taulut sisältävät käännökset käyttäjän syöttämille merkkijonoille, kuten artikkelin sisällölle, artikkelin otsikolle, valikoille jne.

en: Cleans up all trp_gettext_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for themes and plugin strings.
fi: Puhdistaa kaikki trp_gettext_* -taulut kaksoisriveistä. Nämä taulut sisältävät käännökset teemojen ja lisäosien merkkijonoille.

en: Cleans up all trp_original_strings table of duplicate rows. This table contains strings in the default language, without any translation.<br>The trp_original_meta table, which contains meta information that refers to the post parent’s ID, is also regenerated.<br>Such duplicates can appear in exceptional situations of unexpected behavior.
fi: Puhdistaa trp_original_strings-taulun kaksoisriveistä. Tämä taulu sisältää merkkijonoja oletuskielellä ilman käännöksiä.<br>Myös trp_original_meta-taulu, joka sisältää viittaukset artikkelin vanhemman ID:hen, regeneroidaan.<br>Tällaiset kaksoiskappaleet voivat ilmetä poikkeuksellisissa tilanteissa odottamattoman toiminnan seurauksena.

en: Clear filters
fi: Tyhjennä suodattimet

en: Click to Copy
fi: Napsauta kopioidaksesi

en: Click to sort strings by this column
fi: Napsauta lajitellaksesi merkkijonot tämän sarakkeen mukaan

en: Close
fi: Sulje

en: Close Button Text
fi: Sulje-painikkeen teksti

en: Close Editor
fi: Sulje muokkain

en: Code
fi: Koodi

en: Configure Site Languages
fi: Määritä sivuston kielet

en: Configure different menu items for different languages.
fi: Määritä eri valikkokohteet eri kielille.

en: Connect separate domains or subdomains to each of your translated versions. Strengthen your brand’s local identity and boost SEO performance for every language you support.
fi: Yhdistä erilliset verkkotunnukset tai aliverkkotunnukset kuhunkin käännettyyn versioon. Vahvista brändisi paikallista identiteettiä ja paranna SEO-suorituskykyä jokaisella tukemallasi kielellä.

en: Context
fi: Konteksti

en: Continue
fi: Jatka

en: Copy the relevant content from the duplicated tables (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) in the newly generated table (trp_dictionary_en_us_es_es) -- perform this step only if you want to keep the current translations
fi: Kopioi asiaankuuluva sisältö kopioiduista tauluista (esimerkiksi trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) uudelleen luotuun tauluun (trp_dictionary_en_us_es_es) -- suorita tämä vaihe vain, jos haluat säilyttää nykyiset käännökset

en: Could not install. Try again from <a href="%s" >Plugins Dashboard.</a>
fi: Asennus epäonnistui. Yritä uudelleen <a href="%s" >lisäosien hallinnasta.</a>

en: Could not reach domain: %s
fi: Verkkotunnusta ei tavoitettu: %s

en: Create a backup of your database
fi: Luo varmuuskopio tietokannastasi

en: Create a copy of each translation table where you encounter errors. You can copy the table within the same database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) -- perform this step only if you want to keep the current translations
fi: Luo kopio jokaisesta käännöstaulusta, jossa kohtaat virheitä. Voit kopioida taulun samaan tietokantaan (esimerkiksi trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) -- suorita tämä vaihe vain, jos haluat säilyttää nykyiset käännökset

en: Create no-code automations and workflows on your WordPress site. Easily connect your plugins, sites and apps together.
fi: Luo koodittomia automaatioita ja työnkulkuja WordPress-sivustollasi. Yhdistä lisäosasi, sivustosi ja sovelluksesi helposti toisiinsa.

en: Create translator accounts for new users or allow existing users that are not administrators to translate your website.
fi: Luo kääntäjätilejä uusille käyttäjille tai anna olemassa oleville käyttäjille, jotka eivät ole ylläpitäjiä, oikeus kääntää sivustosi.

en: Create your Free Account
fi: Luo ilmainen tili

en: Creating a free account includes:
fi: Ilmaisen tilin luominen sisältää:

en: Current Language
fi: Nykyinen kieli

en: Current User
fi: Nykyinen käyttäjä

en: Current status: %s words remaining
fi: Nykyinen tila: %s sanaa jäljellä

en: Custom Language Flag
fi: Mukautettu kielilippu

en: Custom Languages
fi: Mukautetut kielet

en: Custom language
fi: Mukautettu kieli

en: Custom languages
fi: Mukautetut kielet

en: Customize the date formatting per each translated language.<br/>Leave empty for default WP setting or see more information <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">here</a>
fi: Mukauta päivämäärän muotoilua kullakin käännetyllä kielellä.<br/>Jätä tyhjäksi WP-oletusasetusta varten tai katso lisätietoja <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">täältä</a>

en: DNS check failed. Please verify your domain configuration.
fi: DNS-tarkistus epäonnistui. Tarkista verkkotunnuksen määritykset.

en: DNS is correctly configured!
fi: DNS on määritetty oikein!

en: Dark
fi: Tumma

en: Dark Template
fi: Tumma malli

en: Database optimization did not complete successfully. We recommend restoring the original database or <a href="%s" >trying again.</a>
fi: Tietokannan optimointi ei valmistunut onnistuneesti. Suosittelemme palauttamaan alkuperäisen tietokannan tai <a href="%s" >yrittämään uudelleen.</a>

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Deactivate License
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Debug
fi: Virheenjäljitys

en: Debug Data for License Activation
fi: Vianjäljitystiedot lisenssin aktivointia varten

en: Debug Data for License Checking
fi: Vianjäljitystiedot lisenssin tarkistusta varten

en: Debug Information
fi: Vianjäljitystiedot

en: DeepL API Key
fi: DeepL API -avain

en: DeepL API Type
fi: DeepL API:n tyyppi

en: DeepL Automatic Translation
fi: DeepL-automaattikäännös

en: Default
fi: Oletus

en: Default (example: en-US, fr-CA, etc.)
fi: Oletus (esim. en-US, fr-CA jne.)

en: Default Language
fi: Oletuskieli

en: Default Template
fi: Oletusmalli

en: Delete
fi: Poista

en: Delete entries
fi: Poista tietueet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Detected long query limitation on WPEngine hosting. Some large pages may appear untranslated. You can remove limitation by adding the following to your site’s wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );
fi: Havaittiin pitkien kyselyjen rajoitus WPEngine-palvelussa. Jotkin suuret sivut saattavat näkyä kääntämättöminä. Voit poistaa rajoituksen lisäämällä seuraavan sivustosi wp-config.php-tiedostoon: define( 'WPE_GOVERNOR', false );

en: Different Domain per Language
fi: Eri verkkotunnus kieltä kohti

en: Different Domain per Language: A language domain cannot be the same as the main site URL. The toggle has been disabled for the matching domain.
fi: Eri verkkotunnus per kieli: Kielen verkkotunnus ei voi olla sama kuin pääsivuston URL. Kytkin on poistettu käytöstä vastaavalta verkkotunnukselta.

en: Different Domain per Language: Domain is required when domain mapping is enabled. The toggle has been disabled for languages with empty domains.
fi: Eri verkkotunnus per kieli: Verkkotunnus vaaditaan, kun verkkotunnusmääritys on käytössä. Kytkin on poistettu käytöstä kieliltä, joilla on tyhjä verkkotunnus.

en: Different Domain per Language: The same domain cannot be assigned to multiple languages. The toggle has been disabled for duplicate domains.
fi: Eri verkkotunnus per kieli: Samaa verkkotunnusta ei voi määrittää usealle kielelle. Kytkin on poistettu käytöstä kieliltä, joille on määritetty sama verkkotunnus.

en: Different Menu Items for each Language
fi: Eri valikkokohteet kullekin kielelle

en: Disable dynamic translation
fi: Poista dynaaminen kääntäminen käytöstä

en: Disable post container tags for post content
fi: Poista artikkelin sisällön säiliötunnisteet käytöstä

en: Disable post container tags for post title
fi: Poista artikkelin otsikon säiliötunnisteet käytöstä

en: Disable translation for gettext strings
fi: Poista gettext-merkkijonojen kääntäminen käytöstä

en: Discard All
fi: Hylkää kaikki

en: Discard all changes. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
fi: Hylkää kaikki muutokset. Pikanäppäin: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Discard changes
fi: Hylkää muutokset

en: Discard changes to this text box. To discard changes to all text boxes use shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
fi: Hylkää tämän tekstikentän muutokset. Kaikkien tekstikenttien muutosten hylkäämiseen käytä pikanäppäintä: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Dismiss email course notification
fi: Hylkää sähköpostikurssin ilmoitus

en: Dismiss this notice.
fi: Hylkää tämä ilmoitus.

en: Dismiss tooltip
fi: Sulje vihje

en: Displays a small language drop-down across your website, in a corner of your choosing.
fi: Näyttää pienen kielipudotusvalikon sivustollasi valitsemassasi kulmassa.

en: Do not automatically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being automatically translated.<br>Manual translation of these strings is still possible.
fi: Älä käännä automaattisesti merkkijonoja, jotka löytyvät HTML-elementeistä, jotka vastaavat näitä valitsimia.<br>Poissulkee kaikki näitä valitsimia vastaavien HTML-elementtien lapset automaattisesta kääntämisestä.<br>Näiden merkkijonojen manuaalinen kääntäminen on yhä mahdollista.

en: Do not automatically translate these strings (ex. names, technical words...)<br>Paragraphs containing these strings will still be translated except for the specified part.
fi: Älä käännä näitä merkkijonoja automaattisesti (esim. nimet, tekniset termit...)<br>Kappaleet, jotka sisältävät nämä merkkijonot, käännetään yhä, paitsi määritetty osa.

en: Do not dynamically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated using JavaScript.<br/>These strings will still be translated on the server side if possible.
fi: Älä käännä dynaamisesti merkkijonoja, jotka löytyvät HTML-elementeistä, jotka vastaavat näitä valitsimia.<br>Poissulkee kaikki näitä valitsimia vastaavien HTML-elementtien lapset JavaScript-käännöksestä.<br/>Nämä merkkijonot käännetään edelleen palvelinpäässä, jos mahdollista.

en: Do not include translated links in sitemaps generated by SEO plugins.<br/>Requires <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
fi: Älä sisällytä käännettyjä linkkejä SEO-lisäosien luomiin sitemaps-tiedostoihin.<br/>Vaatii, että <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack -lisäosa</a> on asennettu ja aktivoitu.

en: Do not translate certain paths
fi: Älä käännä tiettyjä polkuja

en: Do not translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated.<br>These strings cannot be translated manually nor automatically.
fi: Älä käännä merkkijonoja, jotka löytyvät HTML-elementeistä, jotka vastaavat näitä valitsimia.<br>Poissulkee kaikki näitä valitsimia vastaavien HTML-elementtien lapset kääntämisestä.<br>Näitä merkkijonoja ei voi kääntää manuaalisesti eikä automaattisesti.

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Domain is reachable!
fi: Verkkotunnus on tavoitettavissa!

en: Domain returned HTTP status %d.
fi: Verkkotunnus palautti HTTP-tilan %d.

en: Don't forget to Save Translation. Use keyboard shortcut CTRL(⌘) + S
fi: Älä unohda tallentaa käännöstä. Käytä pikanäppäintä CTRL(⌘) + S

en: Done.
fi: Valmis.

en: Don’t have a TranslatePress AI License Key?
fi: Eikö sinulla ole TranslatePress AI -lisenssiavainta?

en: Download & Install the Pro plugin
fi: Lataa ja asenna Pro-lisäosa

en: Dublin Core Description
fi: Dublin Core -kuvaus

en: Dublin Core Title
fi: Dublin Core -otsikko

en: Duplicate language detected.<br>Each language can only be added once to ensure accurate translation management.<br> Please change the duplicate language entry and try again.
fi: Päällekkäinen kieli havaittu.<br>Jokainen kieli voidaan lisätä vain kerran tarkan käännöshallinnan takaamiseksi.<br> Muuta päällekkäistä kielimerkintää ja yritä uudelleen.

en: Dynamically Added Strings
fi: Dynaamisesti lisätyt merkkijonot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit translations by visually selecting them on each site page
fi: Muokkaa käännöksiä valitsemalla ne visuaalisesti sivuston jokaisella sivulla

en: Edit url slug translations, plugins and theme translation (emails, forms etc.)
fi: Muokkaa URL-slug-käännöksiä, lisäosien ja teeman käännöksiä (sähköpostit, lomakkeet jne.)

en: Email text
fi: Sähköpostiteksti

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Emails String Translation
fi: Sähköpostimerkkijonojen kääntäminen

en: Empty feed response
fi: Tyhjä syötevastaus

en: Enable Add-on modules to extend TranslatePress and enhance the functionality of your translated site.
fi: Ota lisäosamoduulit käyttöön laajentaaksesi TranslatePressia ja parantaaksesi käännetyn sivustosi toiminnallisuutta.

en: Enable Addons
fi: Ota lisäosat käyttöön

en: Enable Automatic Translation
fi: Ota automaattinen kääntäminen käyttöön

en: Enable Modules
fi: Ota moduulit käyttöön

en: Enable the hreflang x-default tag for language:
fi: Ota hreflang x-default -tunniste käyttöön kielelle:

en: Enable the new switcher
fi: Ota uusi valitsin käyttöön

en: Enable translation
fi: Ota kääntäminen käyttöön

en: Enable translation of numbers ( e.g. phone numbers)
fi: Ota numeroiden kääntäminen käyttöön ( esim. puhelinnumerot)

en: Enables the hreflang="x-default" for an entire language. See documentation for more details.
fi: Ottaa hreflang="x-default" käyttöön koko kielelle. Katso dokumentaatiosta lisätietoja.

en: Ensure your domains are registered, pointed to your server, and have SSL certificates configured.
fi: Varmista, että verkkotunnuksesi on rekisteröity, osoitettu palvelimellesi ja SSL-varmenteet on määritetty.

en: Enter a valid license
fi: Anna kelvollinen lisenssi

en: Enter your license key
fi: Syötä lisenssiavain

en: Entire Response From wp_remote_get():
fi: Koko vastaus wp_remote_get()-funktiosta:

en: Error
fi: Virhe

en: Error! Duplicate URL slug values.
fi: Virhe! Päällekkäiset URL-slug-arvot.

en: Error:
fi: Virhe:

en: Even changing from en_US to en_GB, because they are treated as two different languages.
fi: Jopa vaihtaminen kielestä en_US kieleen en_GB, koska ne käsitellään kahtena eri kielenä.

en: Example: %1$s for English, %2$s for Spanish, %3$s for French.
fi: Esimerkki: %1$s englanniksi, %2$s espanjaksi, %3$s ranskaksi.

en: Exclude Gettext Strings
fi: Poissulje Gettext-merkkijonot

en: Exclude Gettext strings
fi: Poissulje Gettext-merkkijonot

en: Exclude Paths From Translation
fi: Jätä polut käännöksen ulkopuolelle

en: Exclude element from language
fi: Sulje elementti pois kielestä

en: Exclude from Language
fi: Sulje pois kielestä

en: Exclude from dynamic translation
fi: Jätä dynaamisen käännöksen ulkopuolelle

en: Exclude selectors from translation
fi: Jätä valitsimet pois käännöksestä

en: Exclude selectors only from automatic translation
fi: Jätä valitsimet pois vain automaattisesta käännöksestä

en: Exclude strings & pages
fi: Poissulje merkkijonot ja sivut

en: Exclude strings from automatic translation
fi: Poissulje merkkijonot automaattisesta kääntämisestä

en: Exclude these strings from being translated as Gettext strings by TranslatePress. Leave the domain empty to take into account any Gettext string.<br/>Can still be translated through po/mo files.
fi: Poissulje nämä merkkijonot TranslatePressin Gettext-käännöksestä. Jätä domain tyhjäksi, jotta mikä tahansa Gettext-merkkijono huomioidaan.<br/>Voidaan edelleen kääntää .po/.mo-tiedostojen avulla.

en: Exclude this element from specific languages.
fi: Sulje tämä elementti pois tietyistä kielistä.

en: Exclude translated links from sitemap
fi: Jätä käännetyt linkit sitemap-tiedoston ulkopuolelle

en: Exit Setup
fi: Poistu asennuksesta

en: Explore pre-made templates, switch colors, flag styles, spacing, layouts & more. Use the live preview to perfect your switcher in seconds.
fi: Tutustu valmiisiin malleihin, vaihda värejä, lippujen tyylejä, välistystä, asetteluja ja paljon muuta. Käytä esikatselua viimeistelläksesi kielenvaihtajasi sekunneissa.

en: Extra Translation Features
fi: Lisäkäännösominaisuudet

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter Gettext wrapping from post content and title
fi: Suodata Gettext-kääre julkaisun sisällöstä ja otsikosta

en: Filter Gettext wrapping from post meta
fi: Suodata Gettext-kääre julkaisun metatiedoista

en: Filter by Post Type
fi: Suodata artikkelityypin mukaan

en: Filter by Taxonomy
fi: Suodata taksonomian mukaan

en: Filter by Translation Block
fi: Suodata käännöslohkon mukaan

en: Filter by domain
fi: Suodata toimialueen mukaan

en: Filter by type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: Filter strings according to selected translation status, filters and keywords and selected filters
fi: Suodata merkkijonot valitun käännöstilan, suodattimien ja avainsanojen sekä valittujen suodattimien mukaan.

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post content and post title. Does not affect previous post content. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
fi: Suodattaa Gettext-kääremerkinnät, kuten #!trpst#trp-gettext, kaikista päivitetyistä julkaisujen sisällöistä ja otsikoista. Ei vaikuta aiempiin julkaisujen sisältöihin. <br/><strong>Tietokannan varmuuskopiointi suositellaan ennen käyttöönottoa.</strong>

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post meta. Does not affect previous post meta. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
fi: Suodattaa Gettext-kääremerkinnät, kuten #!trpst#trp-gettext, kaikista päivitetyistä julkaisujen metatiedoista. Ei vaikuta aiempiin julkaisujen metatietoihin. <br/><strong>Tietokannan varmuuskopiointi suositellaan ennen käyttöönottoa.</strong>

en: Finalize
fi: Viimeistele

en: Find how many translatable words are on your website
fi: Selvitä, kuinka monta käännettävää sanaa sivustollasi on

en: Finishing up...
fi: Viimeistellään...

en: First by IP address, then by browser language
fi: Ensin IP-osoitteen mukaan, sitten selaimen kielen mukaan

en: First by browser language, then IP address (recommended)
fi: Ensin selaimen kielen mukaan, sitten IP-osoitteen mukaan (suositus)

en: First, install and activate TranslatePress Pro
fi: Asenna ja aktivoi ensin TranslatePress Pro

en: Fix broken HTML
fi: Korjaa rikkinäinen HTML

en: Fix missing dynamic content
fi: Korjaa puuttuva dynaaminen sisältö

en: Fixes an edge case issue where some gettext strings have the original ID incorrectly set to NULL, causing problems in the Translation Editor.<br>This operation corrects the original IDs in the trp_gettext_* tables.<br>Only check this option if you encountered an issue in the Translation Editor where clicking the green pencil did not bring up the gettext string for translation in the left sidebar.<br>Otherwise, please leave this option unchecked because it's an intensive operation.
fi: Korjaa reunatapauksen, jossa joillakin gettext-merkkijonoilla alkuperäinen ID on virheellisesti asetettu NULL:ksi, mikä aiheuttaa ongelmia Käännösmuokkaimessa.<br>Tämä toimenpide korjaa alkuperäiset ID:t trp_gettext_* -tauluissa.<br>Valitse tämä vaihtoehto vain, jos kohtasit ongelman Käännösmuokkaimessa, jossa vihreän kynän napsauttaminen ei tuonut gettext-merkkijonoa käännettäväksi vasempaan sivupalkkiin.<br>Muussa tapauksessa jätä tämä vaihtoehto valitsematta, sillä se on raskas toimenpide.

en: Flag URL
fi: Lipun URL

en: Flags with Full Language Names
fi: Liput ja täydet kielten nimet

en: Flags with Short Language Names
fi: Liput ja lyhyet kielten nimet

en: Floating language selection
fi: Kelluva kielenvalinta

en: For custom flag, first upload the image in media library then paste the URL.<br>Changing or deleting a custom language will impact translations and site URL's.<br>The Language code and the ISO Code should contain only alphabetical values, numerical values, "-" and "_".<br>The ISO Codes can be found on <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> and <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.
fi: Mukautetun lipun kohdalla lataa kuva ensin mediakirjastoon ja liitä sitten URL.<br>Mukautetun kielen muuttaminen tai poistaminen vaikuttaa käännöksiin ja sivuston URL-osoitteisiin.<br>Kielikoodin ja ISO-koodin tulee sisältää vain aakkosia, numeroita, "-" ja "_".<br>ISO-koodit löytyvät sivuilta <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> ja <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.

en: For this option to work, please update the Browse as other role add-on to the latest version.
fi: Jotta tämä asetus toimisi, päivitä Browse as other role -lisäosa uusimpaan versioon.

en: Force language in custom links
fi: Pakota kieli mukautetuissa linkeissä

en: Force slash at end of home url:
fi: Pakota kauttaviiva etusivun URL:n loppuun:

en: Formal
fi: Muodollinen

en: Formality
fi: Puhuttelutapa

en: Free
fi: Ilmainen

en: From
fi: Mistä

en: Full Language Names
fi: Täydet kielten nimet

en: Full Language Names No HTML
fi: Täydet kielten nimet ilman HTML:ää

en: General
fi: Yleiset

en: General attempt to fix broken or missing HTML on translated pages.<br/>
fi: Yleinen toimenpide rikkinäisen tai puuttuvan HTML:n korjaamiseksi käännettyjen sivujen osalta.<br/>

en: Generate License
fi: Luo lisenssi

en: Generate automatic translations of slugs for posts, pages and Custom Post Types.<br/>The slugs will be automatically translated starting with the second refresh of each page.
fi: Luo automaattisia käännöksiä artikkelien, sivujen ja mukautettujen sisältötyyppien slug:eille.<br/>Slugit käännetään automaattisesti alkaen kunkin sivun toisesta päivityksestä.

en: Get Deal
fi: Ota tarjous

en: Get More AI Words (%d left)
fi: Hanki lisää AI-sanoja (%d jäljellä)

en: Get Your Free TranslatePress AI License
fi: Hanki ilmainen TranslatePress AI -lisenssi

en: Get a Free AI License
fi: Hanki ilmainen AI-lisenssi

en: Get a free License Today
fi: Hanki ilmainen lisenssi tänään

en: Get a translation volume estimate with a detailed breakdown per page
fi: Hanki arvio käännösmäärästä yksityiskohtaisella sivukohtaisella erittelyllä

en: Get help directly from the plugin developers, suggest improvements, or share your feedback!
fi: Saa apua suoraan lisäosan kehittäjiltä, ehdota parannuksia tai jaa palautteesi!

en: Get more AI Words and unlock all AI features with TranslatePress Pro.
fi: Hanki lisää AI-sanoja ja avaa kaikki AI-ominaisuudet TranslatePress Prolla.

en: Get more AI words and unlock all features with TranslatePress Pro.
fi: Hanki lisää AI-sanoja ja avaa kaikki TranslatePress Pro:n ominaisuudet.

en: Gettext String
fi: Gettext-merkkijono

en: Gettext Strings
fi: Gettext-merkkijonot

en: Gettext Strings are strings outputted by themes and plugins. <br> Translating these types of strings through TranslatePress can be unnecessary if they are already translated using the .po/.mo translation file system.<br>Enabling this option can improve the page load performance of your site in certain cases. The disadvantage is that you can no longer edit gettext translations using TranslatePress, nor benefit from automatic translation on these strings.
fi: Gettext-merkkijonot ovat merkkijonoja, joita teemat ja lisäosat tuottavat.<br>Näiden tyyppisten merkkijonojen kääntäminen TranslatePressin kautta voi olla tarpeetonta, jos ne on jo käännetty .po/.mo-käännöstiedostojen avulla.<br>Tämän asetuksen ottaminen käyttöön voi parantaa sivustosi latautumissuorituskykyä tietyissä tapauksissa. Haittapuolena on, ettei gettext-käännöksiä voi enää muokata TranslatePressilla eikä automaattisesta käännöksestä voi hyötyä näiden merkkijonojen osalta.

en: Gettext Strings translation is disabled
fi: Gettext-merkkijonojen kääntäminen on poistettu käytöstä

en: Go to  %1$s Appearance -> Menus%2$s to add languages to the Language Switcher in any menu.
fi: Siirry  %1$sUlkoasu -> Valikot%2$s lisätäksesi kieliä kielenvalitsijaan missä tahansa valikossa.

en: Go to <a href="%s" target="_self">Advanced</a> tab to change this feature's settings
fi: Siirry <a href="%s" target="_self">Lisäasetukset</a>-välilehdelle muuttaaksesi tämän ominaisuuden asetuksia

en: Go to Addons
fi: Siirry lisäosiin

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL server.
fi: Siirry kohtaan Asetukset -> TranslatePress -> Yleiset-välilehti ja tallenna asetukset. Tämä luo taulut uudelleen käyttäen nykyistä SQL-palvelintasi.

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL settings. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
fi: Siirry kohtaan Asetukset -> TranslatePress -> Yleiset-välilehti ja tallenna asetukset. Tämä luo taulut uudelleen käyttäen nykyisiä SQL-asetuksia. Tarkista, ettei virheitä enää ilmene selatessasi sivustoasi käännettynä kielellä. Katso virheiden aikaleimoja varmistaaksesi, ettet näe vanhoja virheitä. Vain viisi viimeisintä virhettä näytetään.

en: Go to your %1$s
fi: Siirry %1$s

en: Google Translate API Key
fi: Google Translate API-avain

en: HTML Lang Attribute Format
fi: HTML-lang-attribuutin muoto

en: Have a question?
fi: Onko sinulla kysymys?

en: Hello bar before the content
fi: Hello-palkki ennen sisältöä

en: Hello! Seems like you've been using <strong>TranslatePress</strong> for a while now to translate your website. That's awesome!
fi: Hei! Vaikuttaa siltä, että olet käyttänyt <strong>TranslatePress</strong>-lisäosaa jo jonkin aikaa verkkosivustosi kääntämiseen. Hienoa!

en: Hey %s,<br>Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
fi: Hei %s,<br>älä jää paitsi tärkeistä päivityksistä – ota käyttöön turvallisuus- ja ominaisuuspäivitysten ilmoitukset sekä ei-arkaluonteinen diagnostinen seuranta.

en: Hover any text on the page, click %s,<br> then modify the translation in the sidebar.
fi: Vie kohdistin minkä tahansa tekstin päälle sivulla, napsauta %s,<br> ja muokkaa käännöstä sivupalkissa.

en: However, you can still use TranslatePress to <strong style="background: #f5fb9d;">modify gettext strings</strong> available in your page.
fi: Voit kuitenkin edelleen käyttää TranslatePressiä <strong style="background: #f5fb9d;">muokkaamaan sivullasi olevia Gettext-merkkijonoja</strong>.

en: Human Translation
fi: Ihmiskäännös

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!
    Are you sure you want to continue?
fi: TÄRKEÄÄ: On erittäin suositeltavaa varmuuskopioida tietokanta ensin!
    Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!! Are you sure you want to continue?
fi: TÄRKEÄÄ: On erittäin suositeltavaa tehdä tietokannan varmuuskopio ensin!! Haluatko varmasti jatkaa?

en: ISO Code
fi: ISO-koodi

en: If TranslatePress detects something wrong when executing queries on your database, it may disable the Automatic Translation feature in order to avoid any extra charging by Google/DeepL. Automatic Translation needs to be manually turned on, after you solve the issues.
fi: Jos TranslatePress havaitsee jotain vikaa tietokantakyselyjä suoritettaessa, se voi poistaa automaattisen käännöksen käytöstä välttääkseen ylimääräisiä kustannuksia Googlelta/DeepLiltä. Automaattinen käännös täytyy kytkeä käyttöön manuaalisesti ongelmien ratkaisemisen jälkeen.

en: If you absolutely need them, the removed translations can be found in tables trp_slug_original_obsolete and trp_slug_translation_obsolete.
fi: Jos tarvitset niitä ehdottomasti, poistetut käännökset löytyvät tauluista trp_slug_original_obsolete ja trp_slug_translation_obsolete.

en: If you can spare a few moments to rate it on WordPress.org it would help us a lot (and boost my motivation).
fi: Jos voit käyttää muutaman hetken sen arvostelemiseen WordPress.orgissa, se auttaisi meitä paljon (ja kohottaisi motivaatiotani).

en: If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
fi: Jos sinulla on asennettuna vain ilmainen lisäosa, mutta olet lisännyt maksullisen lisenssin, asenna maksullinen lisäosa TranslatePress-tililtäsi.

en: If your problem isn't solved, try the following steps:
fi: Jos ongelmaa ei ratkaistu, kokeile seuraavia vaiheita:

en: If your problem still isn't solved, try asking your hosting about your errors. The most common issue is missing permissions for the SQL user, such as the Create Tables permission.
fi: Jos ongelmaa ei edelleenkään ratkaistu, kokeile kysyä palveluntarjoajaltasi virheistäsi. Yleisin ongelma on puuttuvat käyttöoikeudet SQL-käyttäjältä, kuten Create Tables -oikeus.

en: Images
fi: Kuvat

en: Import / Export
fi: Tuo / Vie

en: In case the recent migration to the new slug rewrite is causing trouble, set this to Yes to use the old method <br> Please <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">open a support ticket</a> letting us know of the issues you are having.
fi: Jos viimeaikainen siirtyminen uuteen slug-uudelleenkirjoitukseen aiheuttaa ongelmia, aseta tämä arvoon Kyllä käyttääksesi vanhaa menetelmää <br> Ole hyvä ja <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">avaa tukipyyntö</a> ilmoittaaksesi meille kohtaamistasi ongelmista.

en: In most cases changing the default flag is all it is needed:
fi: Useimmissa tapauksissa oletuslipun vaihtaminen riittää:

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, please enter your license key from
fi: Ottaaksesi automaattisen kääntämisen käyttöön TranslatePress AI:n avulla, anna lisenssiavaimesi

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, you need a license key by creating a free account.
fi: Jotta voit ottaa käyttöön automaattisen käännöksen TranslatePress AI:n avulla, sinun on luotava ilmainen tili saadaksesi lisenssiavaimen.

en: Include what you tried, what you expected, and what happened. Screenshots help!
fi: Kerro mitä yritit, mitä odotit ja mitä tapahtui. Kuvakaappaukset auttavat!

en: Incorrect page number. Type a page number between 1 and total number of pages
fi: Virheellinen sivunumero. Kirjoita sivunumero väliltä 1 ja sivujen kokonaismäärä

en: Informal
fi: Epämuodollinen

en: Inserting gettext original strings for language %s...
fi: Lisätään Gettext-alkuperäisiä merkkijonoja kielelle %s...

en: Inserting original strings for language %s...
fi: Lisätään alkuperäisiä merkkijonoja kielelle %s...

en: Install & Activate
fi: Asenna ja aktivoi

en: Install & Activate your pro plugin.
fi: Asenna ja aktivoi pro-lisäosasi.

en: Install and Activate
fi: Asenna ja aktivoi

en: Install failed:
fi: Asennus epäonnistui:

en: Installed Pro versions
fi: Asennetut Pro-versiot

en: Integrate machine translation directly with your WordPress website.
fi: Integroi konekääntäminen suoraan WordPress-sivustoosi.

en: Invalid action specified.
fi: Määritetty toiminto on virheellinen.

en: Invalid domain format.
fi: Virheellinen verkkotunnuksen muoto.

en: Invalid email address
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Invalid language code
fi: Virheellinen kielikoodi

en: Invalid language code. Please try again.
fi: Virheellinen kielikoodi. Yritä uudelleen.

en: Invalid nonce.
fi: Virheellinen nonce.

en: Invalid plugin specified.
fi: Määritetty lisäosa on virheellinen.

en: It disables detection of strings displayed dynamically using JavaScript. <br/>Strings loaded via a server side AJAX call will still be translated.
fi: Se poistaa käytöstä JavaScriptillä dynaamisesti näytettävien merkkijonojen tunnistuksen. <br/>Palvelinpuolen AJAX-kutsun kautta ladatut merkkijonot käännetään edelleen.

en: It disables search indexing the post content in translated languages.<br/>Useful when the content of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
fi: Se estää artikkelin sisällön hakukoneindeksoinnin käännettyillä kielillä.<br/>Hyödyllinen, kun artikkelin sisältö ei salli HTML-koodia, jolloin sivu rikkoutuu.

en: It disables search indexing the post title in translated languages.<br/>Useful when the title of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
fi: Se estää artikkelin otsikon hakukoneindeksoinnin käännettyillä kielillä.<br/>Hyödyllinen, kun artikkelin otsikko ei salli HTML-koodia, jolloin sivu rikkoutuu.

en: It helps remove possible duplicate translations, clear unnecessary data and repair possible metadata issues.
fi: Se auttaa poistamaan mahdolliset kaksoiskäännökset, puhdistamaan tarpeettoman datan ja korjaamaan mahdolliset metatieto-ongelmat.

en: It takes less than a minute.
fi: Se vie alle minuutin.

en: Just now
fi: Juuri nyt

en: Language
fi: Kieli

en: Language Settings
fi: Kieliasetukset

en: Language Switcher
fi: Kielenvalitsin

en: Language Switcher update notice
fi: Kielenvaihtajan päivitysilmoitus

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Language codes can contain only A-Z a-z 0-9 - _ characters. Check your language codes in TranslatePress General Settings.
fi: Kielikoodit voivat sisältää vain merkkejä A-Z a-z 0-9 - _. Tarkista kielikoodisi TranslatePressin yleisissä asetuksissa.

en: Language in which the translation status filter applies. Leave unselected for the translation status to apply to ANY language
fi: Kieli, johon käännöstilan suodatin kohdistuu. Jätä valitsematta, jotta käännöstila koskee MITÄ TAHANSA kieltä.

en: Language name
fi: Kielen nimi

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn more in our documentation.
fi: Lue lisää dokumentaatiostamme.

en: Legacy disabled.
fi: Vanha toiminta poistettu käytöstä.

en: Legacy language switcher is currently enabled
fi: Vanha kielenvaihtaja on tällä hetkellä käytössä

en: License
fi: Lisenssi

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: License key mismatch. The license you entered doesn’t match the <strong>%1$s</strong> version you have installed. <br/>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your %2$sTranslatePress account%3$s.
fi: Lisenssiavain ei täsmää. Antamasi lisenssi ei vastaa asennettua <strong>%1$s</strong>-versiota. <br/>Varmista, että olet asentanut lisenssiäsi vastaavan oikean version %2$sTranslatePress Account%3$s -kautta.

en: Light
fi: Vaalea

en: Limit machine translation / characters per day
fi: Rajoita konekäännöstä / merkkejä päivässä

en: Limit this menu item to the following languages
fi: Rajoita tämä valikkokohta seuraaviin kieliin

en: Load legacy Language Switcher
fi: Lataa vanha kielenvaihdin

en: Load legacy SEO Pack Add-On
fi: Lataa vanha SEO Pack -lisäosa

en: Loading Strings...
fi: Ladataan merkkijonoja...

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Log machine translation queries.
fi: Kirjaa konekäännöskyselyt lokiin.

en: Logged Out
fi: Kirjautunut ulos

en: Logged errors
fi: Lokitetut virheet

en: Machine Translation
fi: Konekäännös

en: Manage Notification: %s
fi: Hallitse ilmoitusta: %s

en: Manage your license & quota on the %s
fi: Hallinnoi lisenssiäsi ja kiintiötäsi sivulla %s

en: Manage your license in your %1$s.
fi: Hallinnoi lisenssiäsi sivulla %1$s.

en: Manual Translation Only
fi: Vain manuaalinen käännös

en: Manually translated
fi: Manuaalisesti käännetty

en: Map this language to a different domain or sub-domain.
fi: Määritä tämä kieli toiselle verkkotunnukselle tai aliverkkotunnukselle.

en: Marketing optin
fi: Markkinointisuostumus

en: May help fix missing content inserted using JavaScript. <br> It shows dynamically inserted content in original language for a moment before the translation request is finished.
fi: Voi auttaa korjaamaan JavaScriptillä lisätyn puuttuvan sisällön.<br>Näyttää dynaamisesti lisätyn sisällön alkuperäiskielellä hetken aikaa ennen kuin käännöspyyntö on valmis.

en: Menu item
fi: Valikkokohta

en: Meta Information
fi: Metatiedot

en: Migrating post slugs to new table structure for language %s...
fi: Siirretään artikkelitunnisteet uuteen taulurakenteeseen kielelle %s...

en: Migrating taxonomy and post type base slugs to new table structure...
fi: Siirretään taksonomiatunnisteet ja julkaisutyypien perustunnisteet uuteen taulurakenteeseen...

en: Migrating term slugs to new table structure for language %s...
fi: Siirretään termien slugit uuteen taulurakenteeseen kielelle %s...

en: Miscellaneous options
fi: Sekalaiset asetukset

en: More functionality with TranslatePress Pro.
fi: Lisää toiminnallisuutta TranslatePress Prolla.

en: More info
fi: Lisätietoja

en: Multiple Languages
fi: Useat kielet

en: Name and email address
fi: Nimi ja sähköpostiosoite

en: Native name
fi: Alkuperäinen nimi

en: Navigate to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Navigate to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Navigate to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Navigate to next string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Right Arrow
fi: Siirry seuraavaan merkkijonoon pudotusvalikossa. Pikanäppäin: CTRL(⌘) + ALT + nuoli oikealle

en: Navigate to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Navigate to previous string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Left Arrow
fi: Siirry edelliseen merkkijonoon pudotusvalikossa. Pikanäppäin: CTRL(⌘) + ALT + nuoli vasemmalle

en: Navigate your website just like a particular user role would. Really useful for dynamic content or hidden content that appears for particular users.
fi: Selaa sivustoasi aivan kuten tietty käyttäjärooli tekisi. Todella hyödyllinen dynaamisen tai piilotetun sisällön tarkistamiseen, joka näkyy tietyille käyttäjille.

en: Navigation Based on Language
fi: Navigaatio kielen mukaan

en: Need Help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: No Active License Detected for this website.
fi: Tälle verkkosivustolle ei havaittu aktiivista lisenssiä.

en: No available suggestions
fi: Ei ehdotuksia saatavilla

en: No strings match your query.
fi: Yksikään merkkijono ei vastaa hakuehtoasi.

en: No, thanks.
fi: Ei kiitos.

en: Not TranslatePress onboarding page.
fi: Ei ole TranslatePressin aloitussivu.

en: Not translated
fi: Kääntämättä

en: Note: This option is disabled when Different Domain for Language addon is active.
fi: Huom: Tämä asetus on poistettu käytöstä, kun Eri verkkotunnus per kieli -lisäosa on aktiivinen.

en: Note: You can switch back anytime from <strong>Advanced Settings → <a href="%s">Troubleshooting</a></strong>.
fi: Huomautus: Voit palata milloin tahansa takaisin kohdasta <strong>Lisäasetukset → <a href="%s">Vianmääritys</a></strong>.

en: Nothing here
fi: Täällä ei ole mitään

en: Notification Email
fi: Ilmoituksen sähköpostiosoite

en: OG Description
fi: OG-kuvaus

en: OG Image
fi: OG-kuva

en: OG Image Alt
fi: OG-kuvan alt-teksti

en: OG Image Secure URL
fi: OG-kuvan suojattu URL

en: OG Site Name
fi: OG-sivuston nimi

en: OG Title
fi: OG-otsikko

en: Ok, I will gladly help!
fi: Kyllä, autan mielelläni!

en: Once the remaining AI words run out, automatic translation through TranslatePress AI will be paused.
fi: Kun jäljellä olevat AI-sanat loppuvat, automaattinen kääntäminen TranslatePress AI:n kautta keskeytetään.

en: Only Flags
fi: Vain liput

en: Only by IP address
fi: Vain IP-osoitteen perusteella

en: Only by browser language
fi: Vain selaimen kielen perusteella

en: Only enable for testing purposes. Can impact performance.<br>All records are stored in the wp_trp_machine_translation_log database table. Use a plugin like <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> to browse the logs or directly from your database manager (PHPMyAdmin, etc.)
fi: Ota käyttöön vain testausta varten. Voi vaikuttaa suorituskykyyn.<br>Kaikki tietueet tallennetaan wp_trp_machine_translation_log-tietokantatauluun. Selaa lokeja joko lisäosalla, kuten <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a>, tai suoraan tietokannan hallintatyökalulla (PHPMyAdmin jne.)

en: Open language switcher only on click
fi: Avaa kielenvaihdin vain napsauttamalla

en: Open the language switcher shortcode by clicking on it instead of hovering.<br> Close it by clicking on it, anywhere else on the screen or by pressing the escape key. This will affect only the shortcode language switcher.
fi: Avaa kielenvaihdin-shortcode napsauttamalla sitä sen sijaan, että pitäisit hiirtä sen päällä.<br> Sulje se napsauttamalla sitä, napsauttamalla mistä tahansa muualta näytöllä tai painamalla Esc-näppäintä. Tämä vaikuttaa vain shortcode-kielenvaihtimeen.

en: Opens post in the translation editor. Post must be saved as draft or published beforehand.
fi: Avaa artikkelin käännösmuokkaimessa. Artikkeli on tallennettava luonnoksena tai julkaistava etukäteen.

en: Operations to perform
fi: Suoritettavat toimenpiteet

en: Opposite Language
fi: Vastakkainen kieli

en: Opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
fi: Suostu vastaanottamaan tietoturva- ja ominaisuuspäivitysten ilmoituksia sekä ei-arkaluonteiseen diagnostiikan seurantaan.

en: Optimize Database
fi: Optimoi tietokanta

en: Optimize TranslatePress database tables
fi: Optimoi TranslatePressin tietokantataulut

en: Original String
fi: Alkuperäinen merkkijono

en: Other Slugs
fi: Muut slug

en: Other languages
fi: Muut kielet

en: Others
fi: Muut

en: Page Title
fi: Sivun otsikko

en: Permission denied.
fi: Käyttöoikeus evätty.

en: Placeholder attribute
fi: Placeholder-attribuutti

en: Plan A.
fi: Vaihtoehto A.

en: Plan B.
fi: Vaihtoehto B.

en: Plan C.
fi: Vaihtoehto C.

en: Please %1$senter your license%2$s key first to add more languages.
fi: Ole hyvä ja %1$ssyötä lisenssin%2$s avain ensin lisätäksesi useampia kieliä.

en: Please %1$senter your license%2$s key first, to activate this addon.
fi: Ole hyvä ja %1$ssyötä lisenssin%2$s avain ensin, jotta voit aktivoida tämän lisäosan.

en: Please %1$senter%2$s your license key to enable %3$s automatic translation.
fi: Ole hyvä ja %1$ssyötä%2$s lisenssiavaimesi ottaaksesi käyttöön %3$s automaattisen käännöksen.

en: Please activate the SEO Addon from <br/>WordPress -> Settings -> TranslatePress -> Addons section
fi: Aktivoi SEO-lisäosa kohdassa <br/>WordPress -> Asetukset -> TranslatePress -> Lisäosat

en: Please add an additional language.
fi: Lisää vielä yksi kieli.

en: Please check your TranslatePress license key.
fi: Tarkista TranslatePress-lisenssiavaimesi.

en: Please enter a domain.
fi: Anna verkkotunnus.

en: Please enter a valid license to get access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %1$sPurchase one now%2$s
fi: Anna kelvollinen lisenssi saadaksesi TranslatePress AI:n, premium-lisäosat, automaattiset päivitykset ja tuen käyttöösi. Tarvitsetko lisenssiavaimen? %1$sOsta nyt%2$s

en: Please enter your DeepL API key.
fi: Anna DeepL API -avaimesi.

en: Please enter your Google Translate key.
fi: Anna Google Translate -avaimesi.

en: Please install and activate the TranslatePress - Multilingual plugin
fi: Asenna ja aktivoi TranslatePress - Multilingual -lisäosa

en: Please note that DeepL API usage is paid separately. See <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL pricing information</a>.
fi: Huomaa, että DeepL API:n käyttö on maksullista erikseen. Katso <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL-hinnoittelutiedot</a>.

en: Please purchase a new license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
fi: Osta uusi lisenssi, jotta voit edelleen käyttää TranslatePress AI:ta, premium-lisäosia, automaattisia päivityksiä ja tukea.

en: Please renew your license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
fi: Uudista lisenssisi, jotta voit edelleen käyttää TranslatePress AI:ta, premium-lisäosia, automaattisia päivityksiä ja tukea.

en: Please update TranslatePress - Multilingual to version %2$s or newer. Your currently installed version of TranslatePress - Multilingual is no longer compatible with the current version of %1$s.
fi: Päivitä TranslatePress - Multilingual versioon %2$s tai uudempaan. Tällä hetkellä asennettu TranslatePress - Multilingual -versiosi ei ole enää yhteensopiva nykyisen %1$s-version kanssa.

en: Please update the TranslatePress - Multilingual plugin to version %1$s or higher to ensure %2$s functions correctly.
fi: Päivitä TranslatePress - Multilingual -lisäosa versioon %1$s tai uudempaan, jotta %2$s toimii oikein.

en: Please upload a TranslatePress Pro plugin file.
fi: Lataa TranslatePress Pro -lisäosatiedosto.

en: Please upload the TranslatePress PRO zip archive from your
fi: Lataa TranslatePress Pro -zip-arkisto tililtäsi

en: Plugin activation failed:
fi: Lisäosan aktivointi epäonnistui:

en: Plugin deactivation failed.
fi: Lisäosan deaktivointi epäonnistui.

en: Plugin installed, but entry file not found.
fi: Lisäosa asennettiin, mutta käynnistystiedostoa ei löytynyt.

en: Plugin status & settings
fi: Lisäosan tila ja asetukset

en: Plugins and Theme String Translation
fi: Lisäosien ja teeman merkkijonojen kääntäminen

en: Plugins and theme scan did not finish due to an error
fi: Lisäosien ja teeman tarkistus ei valmistunut virheen takia

en: Plugins and theme scan is complete
fi: Lisäosien ja teeman tarkistus on valmis

en: Pop-up window over the content
fi: Ponnahdusikkuna sisällön päällä

en: Popup Text
fi: Ponnahdusikkunan teksti

en: Popup Type
fi: Ponnahdusikkunan tyyppi

en: Post ID
fi: Artikkelin ID

en: Post Slug
fi: Artikkelin slug

en: Post Slugs
fi: Artikkelien slugit

en: Post Type
fi: Artikkelityyppi

en: Post Type Base Slug
fi: Julkaisutyypin perus-slug

en: Post Type Base Slugs
fi: Julkaisutyypin perus-slug

en: Post slugs (this includes pages and custom post types)
fi: Artikkelitunnisteet (tämä sisältää sivut ja mukautetut julkaisutyypit)

en: Post type base slugs
fi: Julkaisutyypien perustunnisteet

en: Preferred language to navigate the site
fi: Ensisijainen kieli sivustolla navigointiin

en: Prefill with current domain
fi: Esitäytä nykyinen verkkotunnus

en: Privacy Policy
fi: Tietosuojakäytäntö

en: Pro Add-ons
fi: Pro-lisäosat

en: Pro Features
fi: Pro-ominaisuudet

en: Processing table for language %s...
fi: Käsitellään taulua kielelle %s...

en: Prompts visitors to switch to their preferred language based on their browser settings or IP address and remembers the last visited language.
fi: Ehdottaa vierailijoille heidän ensisijaisen kielensä valitsemista selaimen asetusten tai IP-osoitteen perusteella ja muistaa viimeksi vieraillun kielen.

en: Publish only when translation is complete
fi: Julkaise vasta, kun käännös on valmis

en: Published
fi: Julkaistu

en: Purchase a new license
fi: Osta uusi lisenssi

en: Quick Intro
fi: Pikaesittely

en: Quick guided setup to configure TranslatePress in no time!
fi: Nopea ohjattu asennus, jolla TranslatePress saadaan määritettyä hetkessä!

en: Rate TranslatePress on WordPress.org plugin page
fi: Arvostele TranslatePress WordPress.orgin lisäosien sivulla

en: Re-run Setup Wizard
fi: Suorita määritysvelho uudelleen

en: Read documentation
fi: Lue dokumentaatio

en: Receive
fi: Vastaanota

en: Receive an email notification when your TranslatePress AI word count drops below the specified threshold.
fi: Saat sähköposti-ilmoituksen, kun TranslatePress AI -sanamääräsi laskee alle määritetyn kynnysarvon.

en: Recent community discussions
fi: Tuoreet yhteisökeskustelut

en: Recheck
fi: Tarkista uudelleen

en: Rechecking...
fi: Tarkistetaan uudelleen...

en: Recommended Plugins
fi: Suositellut lisäosat

en: Redirect directly (*not recommended)
fi: Uudelleenohjaa suoraan (*ei suositella)

en: Regenerating original meta table for language %s...
fi: Luodaan uudelleen kielen %s alkuperäinen metataulu...

en: Regional (example: en, fr, es, etc.)
fi: Alueellinen (esim. en, fr, es jne.)

en: Regular
fi: Tavallinen

en: Remove
fi: Poista

en: Remove CDATA for original and dictionary strings
fi: Poista CDATA alkuperäisistä ja sanakirjamerkkijonoista

en: Remove Country Locale
fi: Poista maakoodi

en: Remove Region Independent Locale
fi: Poista alueeton kielialue

en: Remove duplicate hreflang
fi: Poista päällekkäiset hreflang-tunnisteet

en: Remove duplicate rows for dictionary strings
fi: Poista sanakirjamerkkijonojen kaksoisrivit

en: Remove duplicate rows for gettext strings
fi: Poista gettext-merkkijonojen kaksoisrivit

en: Remove duplicate rows for original dictionary strings
fi: Poista alkuperäisten sanakirjamerkkijonojen kaksoisrivit

en: Remove the trouble tables by executing the DROP function on them
fi: Poista ongelmalliset taulut suorittamalla niille DROP-toiminto

en: Remove untranslated links from dictionary tables
fi: Poista kääntämättömät linkit sanakirjatauluista

en: Removes CDATA from trp_original_strings and trp_dictionary_* tables.<br>This type of content should not be detected by TranslatePress. It might have been introduced in the database in older versions of the plugin.
fi: Poistaa CDATA-tunnisteet tauluista trp_original_strings ja trp_dictionary_*.<br>Tämänkaltaista sisältöä ei pitäisi havaita TranslatePressissä. Se on saattanut päätyä tietokantaan lisäosan vanhemmissa versioissa.

en: Removes selected filters
fi: Poistaa valitut suodattimet

en: Removes untranslated links and images from all trp_dictionary_* tables. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
fi: Poistaa kääntämättömät linkit ja kuvat kaikista trp_dictionary_* -tauluista. Nämä taulut sisältävät käännökset käyttäjän syöttämille merkkijonoille, kuten artikkelin sisällölle, artikkelin otsikolle, valikoille jne.

en: Removing cdata dictionary strings for language %s...
fi: Poistetaan CDATA-sanakirjan merkkijonoja kielelle %s...

en: Removing duplicated dictionary strings for language %s...
fi: Poistetaan päällekkäiset sanakirjamerkkijonot kielelle %s...

en: Removing duplicated gettext strings for language %s...
fi: Poistetaan päällekkäiset Gettext-merkkijonot kielelle %s...

en: Removing untranslated dictionary links for language %s...
fi: Poistetaan kielen %s sanakirjan kääntämättömiä linkkejä...

en: Removing untranslated dictionary strings where translation is available for language %s...
fi: Poistetaan kääntämättömiä sanakirjamerkkijonoja, joille on saatavilla käännös kielelle %s...

en: Renew Now
fi: Uudista nyt

en: Replace gettext strings that have original ID NULL with the correct original IDs
fi: Korvaa ne gettext-merkkijonot, joiden alkuperäinen ID on NULL, oikeilla alkuperäisillä ID:illä

en: Replacing original id NULL with value for language %s...
fi: Korvataan kielen %s alkuperäisen tunnuksen NULL-arvo arvolla...

en: Requires <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
fi: Vaatii, että <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> on asennettu ja aktivoitu.

en: Rescan plugins and theme for strings
fi: Suorita merkkijonojen uudelleenhaku lisäosissa ja teemassa

en: Response
fi: Vastaus

en: Response Body
fi: Vastauksen sisältö

en: Restrict by Language
fi: Rajoita kielen mukaan

en: Restrict element to language
fi: Rajoita elementti kieleen

en: Run the updater
fi: Suorita päivitys

en: SEO support for page slug, page title, description and Facebook and Twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
fi: SEO-tuki sivun slugille, sivun otsikolle, kuvaukselle sekä Facebookin ja Twitterin sosiaalisen graafin tiedoille. HTML:n lang-attribuutti asetetaan oikein.

en: SEO support for page slug, page title, description and facebook and twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
fi: SEO-tuki sivun slugille, sivun otsikolle, kuvaukselle sekä Facebookin ja Twitterin sosiaalisen grafiikan tiedoille. HTML lang -määrite on asetettu oikein.

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save changes to translation. Shortcut: CTRL(⌘) + S
fi: Tallenna muutokset käännökseen. Pikanäppäin: CTRL(⌘) + S

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saving translation...
fi: Tallennetaan käännöstä...

en: Scanning item %1$d of %2$d...
fi: Skannataan kohdetta %1$d / %2$d...

en: Scanning plugins and theme for strings...
fi: Suoritetaan merkkijonojen haku lisäosista ja teemasta...

en: Search
fi: Hae

en: Search Email Strings
fi: Hae sähköpostimerkkijonoja

en: Search Gettext Strings
fi: Hae Gettext-merkkijonoja

en: Search Other Slugs
fi: Hae muita slug

en: Search Post Slugs
fi: Hae artikkelien slugit

en: Search Post Type Base Slugs
fi: Hae julkaisutyypin perus-slug

en: Search Regular Strings
fi: Hae tavallisia merkkijonoja

en: Search Taxonomy Slugs
fi: Hae taksonomioiden slugit

en: Search Term Slugs
fi: Hae termien slugit

en: Search WooCommerce Slugs
fi: Hae WooCommerce slug

en: Search for any text in this page in the dropdown.
fi: Hae mitä tahansa tällä sivulla olevaa tekstiä pudotusvalikosta.

en: Search original and translated strings containing typed keywords while also matching selected filters. Place string in quotes for exact match: "string"
fi: Hae alkuperäisiä ja käännettyjä merkkijonoja, jotka sisältävät kirjoitetut avainsanat ja vastaavat valittuja suodattimia. Laita merkkijono lainausmerkkeihin tarkkaa osumaa varten: "merkkijono"

en: Security check
fi: Turvatarkistus

en: See Less
fi: Näytä vähemmän

en: See More
fi: Näytä lisää

en: See options for selecting all strings
fi: Katso valinnat kaikkien merkkijonojen valitsemiseksi

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Visible
fi: Valitse näkyvät

en: Select Yes if you want to force custom links without language encoding to keep the currently selected language.
fi: Valitse Kyllä, jos haluat pakottaa mukautetut linkit ilman kielitunnusta säilyttämään valitun kielen.

en: Select how the language should be detected for first time visitors.<br>The visitor's last displayed language will be remembered through cookies.
fi: Valitse, miten kieli tunnistetaan ensimmäistä kertaa vieraileville.<br>Vierailijan viimeksi näytetty kieli muistetaan evästeiden avulla.

en: Select language
fi: Valitse kieli

en: Select languages
fi: Valitse kielet

en: Select or Upload Media
fi: Valitse tai lähetä media

en: Select string to translate...
fi: Valitse käännettävä merkkijono...

en: Select the default and additional languages for your website.
fi: Valitse sivustosi oletus- ja lisäkielet.

en: Select the language your content is written in.
fi: Valitse kieli, jolla sisältösi on kirjoitettu.

en: Select the languages you wish to make your website available in.
fi: Valitse kielet, joilla haluat sivustosi saatavilla olevan.

en: Select the style of the language switcher. You will find more ways to display it, in plugin settings.
fi: Valitse kielenvaihtimen tyyli. Löydät lisää näyttötapoja lisäosan asetuksista.

en: Select the type of DeepL API you want to use.
fi: Valitse käytettävä DeepL API:n tyyppi.

en: Select...
fi: Valitse...

en: Selector
fi: Valitsin

en: Serve same translation for similar text. The strings need to have a percentage of 95% similarity.<br>Helps prevent losing existing translation when correcting typos or making minor adjustments to the original text. <br>If a translation already exists for a very similar original string, it will automatically be used for the current original string.<br>Does not work when making changes to a text that is part of a translation block unless the new text is manually merged again in a translation block.<br>Each string needs to have a minimum of 50 characters.
fi: Käytä samaa käännöstä samankaltaiselle tekstille. Merkkijonojen täytyy olla 95 % samankaltaisia.<br>Auttaa estämään olemassa olevan käännöksen katoamista kirjoitusvirheitä korjatessa tai tehtäessä pieniä muutoksia alkuperäiseen tekstiin. <br>Jos hyvin samankaltaiselle alkuperäiselle merkkijonolle on jo olemassa käännös, sitä käytetään automaattisesti nykyiselle alkuperäiselle merkkijonolle.<br>Ei toimi, jos muutoksia tehdään tekstiin, joka on osa käännöslohkoa, ellei uutta tekstiä yhdistetä manuaalisesti uudelleen käännöslohkoon.<br>Jokaisen merkkijonon on oltava vähintään 50 merkkiä pitkä.

en: Set up Language Switcher
fi: Määritä kielenvaihdin

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Settings scope unknown.
fi: Asetusalue tuntematon.

en: Setup Complete
fi: Määritys valmis

en: Short Language Names
fi: Lyhyet kielten nimet

en: Show "Powered by TranslatePress"
fi: Näytä "Powered by TranslatePress"

en: Show Both (recommended)
fi: Näytä molemmat (suositeltu)

en: Show opposite language in the language switcher
fi: Näytä vastakkainen kieli kielenvaihtimessa

en: Show the small "Powered by TranslatePress" label in the floater language switcher.
fi: Näytä pieni "Powered by TranslatePress"-tunniste kelluvassa kielenvalitsijassa.

en: Show this element only in one language.
fi: Näytä tämä elementti vain yhdessä kielessä.

en: Sign Up and Start translating
fi: Rekisteröidy ja aloita kääntäminen

en: Sign me up!
fi: Ilmoittaudu!

en: Sign up with your email address and receive a 5-part email guide to help you maximize the power of TranslatePress.
fi: Ilmoittaudu sähköpostiosoitteellasi ja saa 5-osainen sähköpostiopas, joka auttaa sinua saamaan kaiken irti TranslatePressistä.

en: Skip
fi: Ohita

en: Skip and continue with manual translation »
fi: Ohita ja jatka manuaaliseen kääntämiseen »

en: Skip this step
fi: Ohita tämä vaihe

en: Slugs
fi: Slugit

en: Slugs that are not found in either one of the other categories.
fi: Slugit, joita ei löydy kummastakaan muusta kategoriasta.

en: Something went wrong, please try again.
fi: Jotain meni pieleen, yritä uudelleen.

en: Source
fi: Lähde

en: Split block to translate strings individually
fi: Jaa lohko kääntääksesi merkkijonot yksitellen

en: Start customizing
fi: Aloita mukauttaminen

en: Start translating
fi: Aloita kääntäminen

en: Step %s does not exist
fi: Vaihetta %s ei ole olemassa

en: String
fi: Merkkijono

en: String List
fi: Merkkijonolista

en: String Translation
fi: Merkkijonojen kääntäminen

en: String Translation Editor
fi: Merkkijonojen kääntämisen muokkain

en: Strings that are user-created cannot be modified, only those from themes and plugins.
fi: Käyttäjän luomia merkkijonoja ei voi muokata; muokattavissa ovat vain teemojen ja lisäosien merkkijonot.

en: Submit attribute
fi: Submit-attribuutti

en: Successfully updated database!
fi: Tietokanta päivitetty onnistuneesti!

en: Suggestions from translation memory
fi: Käännösmuistin ehdotukset

en: Support
fi: Tuki

en: Support for 130+ Extra Languages
fi: Tuki yli 130 lisäkielelle

en: Switch language to see the translation changes directly on the page.
fi: Vaihda kieli nähdäksesi käännösmuutokset suoraan sivulla.

en: Switch to TranslatePress AI
fi: Vaihda TranslatePress AI:hin

en: Switcher Location
fi: Kielenvaihtimen sijainti

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Taxonomy Slug
fi: Taksonomian slug

en: Taxonomy Slugs
fi: Taksonomioiden slugit

en: Taxonomy slugs
fi: Taksonomiatunnisteet

en: Term Slug
fi: Termin slug

en: Term Slugs
fi: Termien slugit

en: Term slugs
fi: Termitunnisteet

en: Terms of Service
fi: Käyttöehdot

en: Test API Credentials
fi: Testaa API-tunnukset

en: Test API credentials
fi: Testaa API-tunnuksia

en: Test it to see if everything is working. If something went wrong, you can restore the backup that you've made at the first step. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
fi: Testaa, että kaikki toimii. Jos jotain meni vikaan, voit palauttaa ensimmäisessä vaiheessa tekemäsi varmuuskopion. Tarkista, ettei virheitä enää ilmene selatessasi sivustoasi käännettynä kielellä. Katso virheiden aikaleimoja varmistaaksesi, ettet näe vanhoja virheitä. Vain viisi viimeisintä virhettä näytetään.

en: Text
fi: Teksti

en: Text RTL
fi: Teksti RTL

en: Text on this page is %s% translated into all languages.
fi: Tämän sivun teksti on %s% käännetty kaikille kielille.

en: The API key entered is invalid.
fi: Syötetty API-avain on virheellinen.

en: The API resource could not be found.
fi: API-resurssia ei löytynyt.

en: The Automatic Translation Code of the added custom language is invalid.
fi: Lisätyn mukautetun kielen automaattisen käännöksen koodi on virheellinen.

en: The Language code of the added custom language cannot be empty.
fi: Lisätyn mukautetun kielen kielikoodi ei voi olla tyhjä.

en: The Language code of the added custom language is invalid.
fi: Lisätyn mukautetun kielen kielikoodi on virheellinen.

en: The SEO Pack add-on allows translation of all the URL slugs:
fi: SEO Pack -lisäosa mahdollistaa kaikkien URL-tunnisteiden kääntämisen:

en: The SEO Pack add-on is available with ALL premium versions of the plugin.
fi: SEO Pack -lisäosa on saatavilla kaikissa lisäosan maksullisissa versioissa.

en: The SQL errors detected can occur for various reasons including missing tables, missing permissions for the SQL user to create tables or perform other operations, problems after site migration or changes to SQL server configuration.
fi: Havaitut SQL-virheet voivat johtua useista syistä, kuten puuttuvista tauluista, puuttuvista käyttöoikeuksista SQL-käyttäjällä taulujen luomiseen tai muiden toimintojen suorittamiseen, ongelmista sivuston siirron jälkeen tai SQL-palvelimen määritysten muutoksista.

en: The Setup wizard allows you to quickly setup TranslatePress. You can initiate it at any time.
fi: Määritysvelhon avulla voit määrittää TranslatePressin nopeasti. Voit käynnistää sen milloin tahansa.

en: The content of this element should be written in the default language.
fi: Tämän elementin sisältö tulisi kirjoittaa oletuskielellä.

en: The daily quota for machine translation characters exceeded. Please check the <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatic Translation</a></strong> page for more information.
fi: Päivittäinen konekäännösmerkkien kiintiö ylittyi. Tarkista lisätietoja <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automaattinen käännös</a></strong> -sivulta.

en: The email address where the low AI words notification will be sent.
fi: Sähköpostiosoite, johon ilmoitus alhaisesta tekoälysanamäärästä lähetetään.

en: The email address you added is incorrect.
fi: Antamasi sähköpostiosoite on virheellinen.

en: The inactive languages will still be visible and active for the admin. For other users they won't be visible in the language switchers and won't be accessible either.
fi: Passiiviset kielet ovat edelleen näkyvissä ja aktiivisia ylläpitäjälle. Muille käyttäjille ne eivät näy kielivalitsimissa eivätkä ole myöskään saavutettavissa.

en: The language is automatically set based by the last visited language by the user.
fi: Kieli asetetaan automaattisesti käyttäjän viimeksi vieraileman kielen perusteella.

en: The link you followed has expired. Please reload the page and try again.
fi: Seuraamasi linkki on vanhentunut. Lataa sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

en: The request is too long.
fi: Pyyntö on liian pitkä.

en: The request size is too large.
fi: Pyynnön koko on liian suuri.

en: The same text is displayed in all languages. <br>A selecting language switcher will be appended to the pop-up. The detected language is pre-selected.
fi: Sama teksti näytetään kaikilla kielillä.<br>Kielivalitsin liitetään ponnahdusikkunaan. Tunnistettu kieli on esivalittu.

en: The selected automatic translation engine does not provide support for these languages.<br>You can still manually translate pages in these languages using the Translation Editor.
fi: Valittu automaattinen käännösmoottori ei tue näitä kieliä.<br>Voit silti kääntää sivut manuaalisesti näillä kielillä käännöseditorin avulla.

en: The slug that you are trying to edit is present in other slug types:%s%. Editing it will replace each occurrence, regardless of the current type.
fi: Slug, jota yrität muokata, esiintyy muissa slug-tyypeissä: %s. Sen muokkaaminen korvaa jokaisen esiintymän riippumatta nykyisestä tyypistä.

en: The word typed was incorrect. Action was cancelled.
fi: Kirjoitettu sana oli virheellinen. Toiminto peruutettiin.

en: There are no logged errors.
fi: Virheitä ei ole kirjattu.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
fi: Uusi versio lisäosasta %1$s on saatavilla. %2$sNäytä version %3$s tiedot%4$s tai %5$späivitä nyt%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
fi: Uusi versio lisäosasta %1$s on saatavilla. %2$sNäytä version %3$s tiedot%4$s.

en: There is an error on the DeepL service and your request could not be processed.
fi: DeepL-palvelussa on virhe, eikä pyyntöäsi voitu käsitellä.

en: There was an error on the server processing your Google Translate key.
fi: Palvelimella tapahtui virhe käsiteltäessä Google Translate -avaintasi.

en: There was an error with your Google Translate key.
fi: Google Translate -avaimesi kanssa tapahtui virhe.

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Business and Developer plans.
fi: Nämä lisäosat laajentavat käännöslisäosaasi ja ovat saatavilla Business- ja Developer-suunnitelmissa.

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Developer, Business and Personal plans.
fi: Nämä lisäosat laajentavat käännöslisäosaasi ja ovat saatavilla Developer-, Business- ja Personal-suunnitelmissa.

en: These are the most recent 5 errors logged by TranslatePress:
fi: Nämä ovat TranslatePressin 5 viimeistä lokitettua virhettä:

en: This Black Friday, get access to these features and more at a fraction of the costs:
fi: Tänä Black Fridayna saat käyttöösi nämä ominaisuudet ja paljon muuta murto-osalla hinnasta:

en: This TranslatePress add-on has been migrated to the main plugin and is no longer used. You can delete it.
fi: Tämä TranslatePress-lisäosa on siirretty päälisäosaan, eikä sitä enää käytetä. Voit poistaa sen.

en: This add-on is not available on your current plan.
fi: Tämä lisäosa ei ole saatavilla nykyisessä suunnitelmassasi.

en: This domain is already assigned to another language.
fi: Tämä verkkotunnus on jo määritetty toiselle kielelle.

en: This element will still be visible when you are translating your website through the Translation Editor.
fi: Tämä elementti näkyy yhä, kun käänät verkkosivustoasi käännöseditorissa.

en: This feature is only available in the paid version. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla vain maksullisessa versiossa. Päivitä TranslatePress ja avaa lisää premium-ominaisuuksia.

en: This feature is only available when using the TranslatePress AI translation engine.
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla vain, kun käytössä on TranslatePress AI -käännösmoottori.

en: This language does not support formality.
fi: Tämä kieli ei tue puhuttelutapaa.

en: This page is %1$s% translated into %2$s.
fi: Tämä sivu on %1$s% käännetty kielelle %2$s.

en: This string is not ready for translation yet. <br>Try again in a moment...
fi: Tämä merkkijono ei ole vielä valmis käännettäväksi.<br>Yritä hetken kuluttua uudelleen...

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license.
fi: Tämä sivusto on jo aktivoitu ilmaisella lisenssillä. Jokainen sivusto voi käyttää vain yhtä ilmaista lisenssiä.

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license. Please upgrade to a premium plan for more TranslatePress AI words from %1$s your account %2$s.
fi: Tämä verkkosivusto on jo aktivoitu ilmaisella lisenssillä. Jokainen verkkosivusto voi käyttää vain yhtä ilmaista lisenssiä. Päivitä premium-suunnitelmaan saadaksesi lisää TranslatePress AI -sanoja %1$stililtäsi%2$s.

en: This will allow TranslatePress to:
fi: Tämä antaa TranslatePressille oikeuden:

en: Tip for faster help:
fi: Vinkki nopeampaan apuun:

en: Title attribute
fi: Title-attribuutti

en: To
fi: Mihin

en: To Add more languages activate the Multiple Languages Addon
fi: Useampien kielten lisäämiseksi aktivoi Multiple Languages -lisäosa

en: To continue please type the word:
fi: Jatkaaksesi kirjoita sana:

en: To continue translating your content, please %1$s over at %2$s
fi: Jatkaaksesi sisällön kääntämistä, %1$s osoitteessa %2$s

en: To edit an existing TranslatePress language, input the language code and fill in only the columns you want to overwrite (e.g. Language name, Flag).<br>You can also add new custom languages. They will be available under General settings, All Languages list, where the URL slug can be edited.
fi: Muokataksesi olemassa olevaa TranslatePress-kieltä, syötä kielikoodi ja täytä vain ne sarakkeet, jotka haluat korvata (esim. Kielen nimi, Lippu).<br>Voit myös lisätä uusia mukautettuja kieliä. Ne ovat saatavilla Yleiset asetukset -kohdassa, Kaikki kielet -luettelossa, jossa URL-slugia voi muokata.

en: To enable it go to
fi: Ottaaksesi sen käyttöön siirry kohtaan

en: To enable updates, please %1$senter your license key%2$s. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s.
fi: Ottaaksesi päivitykset käyttöön, %1$ssyötä lisenssiavaimesi%2$s. Tarvitsetko lisenssiavaimen? %3$sOsta lisenssi nyt%4$s.

en: To enable updates, please go to the %1$slicense page%2$s and check that you have a valid license.
fi: Ottaaksesi päivitykset käyttöön, siirry %1$slisenssisivulle%2$s ja tarkista, että sinulla on voimassa oleva lisenssi.

en: To enable updates, your licence needs to be renewed. Please go to the %1$sTranslatePress Account%2$s page and login to renew.
fi: Ottaaksesi päivitykset käyttöön, lisenssisi täytyy uusia. Siirry sivulle %1$sTranslatePress Account%2$s ja kirjaudu sisään uusiaksesi sen.

en: To translate slugs, please update the SEO Pack add-on to the latest version.
fi: Kääntääksesi slugit, päivitä SEO Pack -lisäosa uusimpaan versioon.

en: To use <strong>DeepL</strong> for automatic translation, activate this Pro add-on from the <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.
fi: Jos haluat käyttää <strong>DeepL</strong>-palvelua automaattiseen kääntämiseen, ota tämä Pro-lisäosa käyttöön kohdasta <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Today's Character Count:
fi: Tämän päivän merkkimäärä:

en: Toggle support chat
fi: Näytä/piilota tukikeskustelu

en: Too many requests. Please try again later.
fi: Liian monta pyyntöä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Top Left
fi: Ylhäällä vasemmalla

en: Top Right
fi: Ylhäällä oikealla

en: Transforms the language switcher into a button showing the other available language, not the current one.<br> Only works when there are exactly two languages, the default one and a translation one.<br>This will affect the shortcode language switcher and floating language switcher as well.<br> To achieve this in menu language switcher go to Appearance->Menus->Language Switcher and select Opposite Language.
fi: Muuttaa kielenvaihtimen painikkeeksi, joka näyttää toisen saatavilla olevan kielen, ei nykyistä.<br> Toimii vain, kun kieliä on täsmälleen kaksi, oletuskieli ja käännöskieli.<br>Tämä vaikuttaa myös shortcode-kielenvaihtimeen ja kelluvaan kielenvaihtimeen.<br> Jos haluat tämän valikon kielenvaihtimeen, siirry kohtaan Ulkoasu->Valikot->Kielenvaihdin ja valitse Vastakkainen kieli.

en: Translate
fi: Käännä

en: Translate Only Certain Paths
fi: Käännä vain tietyt polut

en: Translate Page
fi: Käännä sivu

en: Translate SEO Title, Description, Slug
fi: Käännä SEO-otsikko, kuvaus ja slug

en: Translate Site
fi: Käännä sivusto

en: Translate by Browsing as User Role
fi: Käännä selatessasi käyttäjäroolissa

en: Translate entire block element
fi: Käännä koko lohkoelementti

en: Translate numbers and numerals
fi: Käännä numerot ja luvut

en: TranslatePress AI words are running low on your site.
fi: TranslatePress AI -sanoja on vähissä sivustollasi.

en: TranslatePress Add-ons
fi: TranslatePress-lisäosat

en: TranslatePress Errors
fi: TranslatePress-virheet

en: TranslatePress Preferred User Language
fi: TranslatePressin käyttäjän ensisijainen kieli

en: TranslatePress Pro Add-ons
fi: TranslatePress Pro -lisäosat

en: TranslatePress data update
fi: TranslatePress-tietojen päivitys

en: TranslatePress has detected and cleaned up some failed translation entries in your database following %1$san isolated incident%2$s. No further action is required.
fi: TranslatePress on havainnut ja siivonnut tietokannastasi joitakin epäonnistuneita käännöstietueita %1$syksittäisen tapahtuman%2$s seurauksena. Toimenpiteitä ei tarvita.

en: TranslatePress pro-actively scans and saves strings in the database when users access translated pages. <br>This setting disables this functionality and only allows translation and string saving when inside the Translation Editor. <br>Also disables machine translation outside the Translation Editor, giving you better control over character spending, by translating only the pages you visit in the Translation Editor.
fi: TranslatePress skannaa ennakoivasti ja tallentaa merkkijonot tietokantaan, kun käyttäjät vierailevat käännettyillä sivuilla. <br>Tämä asetus poistaa tämän toiminnon käytöstä ja sallii kääntämisen ja merkkijonojen tallentamisen vain Käännösmuokkaimen sisällä. <br>Poistaa myös konekäännöksen käytöstä Käännösmuokkaimen ulkopuolella, antaen paremman hallinnan merkkien kulutukseen kääntämällä vain ne sivut, joilla vierailet Käännösmuokkaimessa.

en: TranslatePress->Advanced Settings->Debug->Disable translation for gettext strings
fi: TranslatePress->Lisäasetukset->Virheenkorjaus->Poista gettext-merkkijonojen kääntäminen käytöstä

en: TranslatePress.com Account
fi: TranslatePress.com-tili

en: TranslatePress.com Account Page
fi: TranslatePress.com-tili

en: Translation
fi: Käännös

en: Translation Editor
fi: Käännösmuokkain

en: Translator
fi: Kääntäjä

en: Translator Accounts
fi: Kääntäjätilit

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Transparent Template
fi: Läpinäkyvä malli

en: Troubleshooting
fi: Vianmääritys

en: Try to rescan plugins and theme for strings.
fi: Yritä suorittaa merkkijonojen uudelleenhaku lisäosissa ja teemassa.

en: Twitter Description
fi: Twitter-kuvaus

en: Twitter Image
fi: Twitter-kuva

en: Twitter Image Alt
fi: Twitter-kuvan alt-teksti

en: Twitter Title
fi: Twitter-otsikko

en: Type a page number to navigate to
fi: Kirjoita sivunumero, jolle siirrytään

en: URL Slugs Translation
fi: URL-slugien kääntäminen

en: Unable to load forum posts
fi: Foorumin viestejä ei voitu ladata.

en: Unable to parse feed
fi: Syötteen jäsentäminen epäonnistui

en: Unsupported languages
fi: Ei-tuetut kielet

en: Update Now
fi: Päivitä nyt

en: Update aborted! Incorrect action.
fi: Päivitys keskeytettiin! Virheellinen toiminto.

en: Update aborted! Incorrect language code.
fi: Päivitys keskeytetty! Virheellinen kielikoodi.

en: Update aborted! Invalid nonce.
fi: Päivitys keskeytettiin! Virheellinen nonce.

en: Update aborted! Your user account doesn't have the capability to perform database updates.
fi: Päivitys keskeytettiin! Käyttäjätililläsi ei ole oikeutta suorittaa tietokantapäivityksiä.

en: Updates, announcements, marketing, no spam
fi: Päivitykset, tiedotteet, markkinointi, ei roskapostia

en: Updating TranslatePress tables. Please leave this window open.
fi: Päivitetään TranslatePressin tauluja. Jätä tämä ikkuna auki.

en: Updating database to version %s+
fi: Päivitetään tietokantaa versioon %s+

en: Updating gettext original string ids for language %s...
fi: Päivitetään Gettext-alkuperäisten merkkijonojen ID:t kielelle %s...

en: Updating original string ids for language %s...
fi: Päivitetään alkuperäisten merkkijonojen ID:t kielelle %s...

en: Updating will allow editing translations of localized text from plugins and theme. Existing translation will still work as expected.
fi: Päivittäminen mahdollistaa lokalisoitujen tekstien käännösten muokkaamisen lisäosista ja teemasta. Olemassa oleva käännös toimii edelleen odotetusti.

en: Updating will allow editing translations of slugs. Existing translation will still work as expected.
fi: Päivittäminen mahdollistaa tunnisteiden käännösten muokkaamisen. Olemassa oleva käännös toimii edelleen odotetusti.

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade now
fi: Päivitä nyt

en: Upgrade now ↗
fi: Päivitä nyt ↗

en: Upgrade to PRO
fi: Päivitä PRO-versioon

en: Upgrade to PRO with our biggest discount of the year!
fi: Päivitä PRO-versioon vuoden suurimmalla alennuksella!

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: Upgrade your plan to add more sites. %1$sUpgrade now%2$s
fi: Päivitä pakettisi lisätäksesi sivustoja. %1$sPäivitä nyt%2$s

en: Upload error:
fi: Latausvirhe:

en: Use Native language name
fi: Käytä kielen alkuperäistä nimeä

en: Use a subdirectory for the default language
fi: Käytä alihakemistoa oletuskielelle

en: Use shortcode on any page or widget.
fi: Käytä shortcodea millä tahansa sivulla tai widgetissä.

en: Use this HTTP Referrer if the API lets you restrict key usage from its Dashboard.
fi: Käytä tätä HTTP Referreriä, jos API mahdollistaa avaimen käytön rajoittamisen sen hallintapaneelista.

en: Use this media
fi: Käytä tätä mediaa

en: User Inputted String Translation
fi: Käyttäjän syöttämien merkkijonojen kääntäminen

en: User Language Detection Method
fi: Käyttäjän kielen tunnistustapa

en: User Notification Popup
fi: Käyttäjän ilmoitusponnahdusikkuna

[ctx: Verbiage for the DeepL Pro Add-on]
en: Addons tab
fi: Lisäosat-välilehti

en: Video Poster
fi: Videon poster

en: Videos
fi: Videot

en: View All Topics
fi: Näytä kaikki aiheet

en: View Docs
fi: Näytä ohjeet

en: View Website As
fi: Tarkastele sivustoa käyttäjänä

en: Visit <a href="%s" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key and control API costs.
fi: Vieraile <a href="%s" target="_blank">tässä linkissä</a> nähdäksesi, miten voit määrittää API-avaimen ja hallita API-kustannuksia.

en: Visit <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key, <strong>control API costs</strong> and set HTTP referrer restrictions.
fi: Vieraile <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">tässä linkissä</a> nähdäksesi, miten voit luoda API-avaimen, <strong>hallita API-kustannuksia</strong> ja asettaa HTTP-referrer-rajoitukset.

en: WARNING. Cannot determine your language preference based on your current IP.<br>This is most likely because the website is on a local environment.
fi: VAROITUS. Kieliasetustasi ei voida määrittää nykyisen IP-osoitteesi perusteella.<br>Tämä johtuu todennäköisesti siitä, että sivusto on paikallisessa ympäristössä.

en: WARNING. Changing the default language will invalidate existing translations.
fi: VAROITUS. Oletuskielen vaihtaminen mitätöi olemassa olevat käännökset.

en: WARNING: This feature can negatively impact page loading times in secondary languages, particularly with large databases (for example websites with a lot of pages or products). If you experience slow loading times, disable this and try again.
fi: VAROITUS: Tämä ominaisuus voi vaikuttaa negatiivisesti sivujen latausaikoihin muissa kielissä, erityisesti suurilla tietokannoilla (esimerkiksi sivustoilla, joissa on paljon sivuja tai tuotteita). Jos koet hitaita latausaikoja, poista tämä käytöstä ja yritä uudelleen.

en: Warning: This action cannot be undone. Deleting a string will remove its current translation. The original string will appear again in this interface after TranslatePress detects it. This action is NOT equivalent to excluding the string from being translated again.
fi: Varoitus: Tätä toimintoa ei voi perua. Merkkijonon poistaminen poistaa sen nykyisen käännöksen. Alkuperäinen merkkijono ilmestyy uudelleen tähän käyttöliittymään, kun TranslatePress havaitsee sen. Tämä toiminto EI vastaa merkkijonon poissulkemista käännöstoiminnosta.

en: We could not process your request. Please try again later.
fi: Pyyntöäsi ei voitu käsitellä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: We need to update your translations database to the latest version.
fi: Käännöstietokanta on päivitettävä uusimpaan versioon.

en: Website Languages
fi: Sivuston kielet

en: Website language selector
fi: Verkkosivuston kielivalitsin

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to TranslatePress
fi: Tervetuloa TranslatePressiin

en: We’ve upgraded the switcher for richer customization and a better user experience.<br>In order to use the new configurator, turn off <strong>Load legacy language switcher</strong>.
fi: Olemme päivittäneet kielenvaihtajan tarjoamaan enemmän mukauttamismahdollisuuksia ja parempaa käyttökokemusta.<br>Jotta voit käyttää uutta konfiguraattoria, poista käytöstä <strong>Lataa vanha kielenvaihtaja</strong>.

en: What you can do in this situation
fi: Mitä voit tehdä tässä tilanteessa

en: Why are these errors occuring
fi: Miksi nämä virheet ilmenevät

en: WooCommerce Slug
fi: WooCommerce slug

en: WooCommerce Slugs
fi: WooCommerce slug

en: WooCommerce slugs
fi: WooCommerce-tunnisteet

en: Word Threshold
fi: Kynnysarvo

en: WordPress Translation Plugin
fi: WordPress-käännöslisäosa

en: Write the text you wish to appear on the button..
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän painikkeessa..

en: Write the text you wish to appear on the close button. Leave empty for just the close button.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän sulje-painikkeessa. Jätä tyhjäksi pelkän sulje-painikkeen näyttämiseksi.

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes, send me multilingual growth tips.
fi: Kyllä, lähetä minulle monikielisiä kasvuvinkkejä.

en: You are about to perform this action on all the strings matching your filter, not just the visibly checked. To perform the action only to the visible strings click "Select Visible" from the table header dropdown.
fi: Olet suorittamassa tämän toiminnon kaikille suodatinta vastaaville merkkijonoille, ei vain näkyvissä oleville valituille. Suorittaaksesi toiminnon vain näkyvissä oleville merkkijonoille, napsauta otsikkorivin pudotusvalikosta "Valitse näkyvät".

en: You are about to perform this action only on the visible strings. To perform the action on all the strings matching the filter click "Select All" from the table header dropdown.
fi: Olet suorittamassa tämän toiminnon vain näkyvissä oleville merkkijonoille. Suorittaaksesi toiminnon kaikille suodatinta vastaaville merkkijonoille, napsauta otsikkorivin pudotusvalikosta "Valitse kaikki".

en: You are trying to add an invalid additional language. Please select a valid option.
fi: Yrität lisätä virheellistä lisäkieltä. Valitse kelvollinen vaihtoehto.

en: You are trying to add an invalid default language. Please select a valid option.
fi: Yrität lisätä virheellistä oletuskieltä. Valitse kelvollinen vaihtoehto.

en: You can add a new language from <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>
fi: Voit lisätä uuden kielen kohdasta <a href="%s">Asetukset->TranslatePress</a>

en: You can also add the <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> in the WP Gutenberg Editor.
fi: Voit lisätä myös <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">kielenvalitsijalohkon</a> WP Gutenberg -muokkaajassa.

en: You can customize the design later
fi: Voit mukauttaa ulkoasun myöhemmin

en: You can edit your site languages at any point.
fi: Voit muokata sivustosi kieliä milloin tahansa.

en: You can get one for %1$sfree%2$s, by creating a free account. It includes:
fi: Voit saada sellaisen %1$silmaiseksi%2$s luomalla ilmaisen tilin. Siihen sisältyy:

en: You cannot select two languages that have the same <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso code</a> but different formalities because doing so will lead to duplicate <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang tags</a>.
fi: Et voi valita kahta kieltä, joilla on sama <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">ISO-koodi</a> mutta eri muodollisuudet, koska se johtaa päällekkäisiin <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang-tunnisteisiin</a>.

en: You do not have a valid license for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sGet one for free%2$s to get access to TranslatePress AI.
fi: Sinulla ei ole voimassa olevaa <strong>TranslatePress</strong>-lisenssiä. %1$sHanki ilmainen%2$s saadaksesi käyttöoikeuden TranslatePress AI:hin.

en: You do not have permission to install plugin updates
fi: Sinulla ei ole oikeutta asentaa lisäosapäivityksiä

en: You have a valid %s <strong>license</strong>.
fi: Sinulla on voimassa oleva %s <strong>lisenssi</strong>.

en: You have less than 5,000 TranslatePress AI words remaining. To continue automatically translating your website, please %spurchase additional AI words at a discount from your account%s.
fi: TranslatePress AI -sanoja on jäljellä alle 5 000. Jatkaaksesi verkkosivustosi automaattista kääntämistä, %sosta lisää AI-sanoja alennuksella tililtäsi%s.

en: You have reached the activation limit for your <strong>%1$s</strong> license. <br/>Manage your active sites from %2$s your account %3$s.
fi: Olet saavuttanut <strong>%1$s</strong>-lisenssisi aktivointirajan. <br/>Hallitse aktiivisia sivustoja %2$stililtäsi%3$s.

en: You have successfully activated your license
fi: Olet aktivoinut lisenssisi onnistuneesti.

en: You have successfully set up TranslatePress for your website.
fi: Olet määrittänyt TranslatePressin verkkosivustollesi onnistuneesti.

en: You have unsaved changes!
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia!

en: You must first purchase this version to have access to the addon %1$shere%2$s
fi: Sinun on ensin ostettava tämä versio, jotta pääset käyttämään lisäosaa %1$stäältä%2$s

en: You need an active license to add more languages. Verify in your %1$saccount%2$s that your license is valid
fi: Tarvitset aktiivisen lisenssin lisätäksesi useampia kieliä. Varmista %1$stilisi%2$s kautta, että lisenssisi on voimassa.

en: You need an active license to have access to the addon. Renew or purchase a new one %1$shere%2$s.
fi: Tarvitset aktiivisen lisenssin, jotta voit käyttää tätä lisäosaa. Uudista tai osta uusi lisenssi %1$stästä%2$s.

en: You need to select a default language.
fi: Valitse oletuskieli.

en: You will be notified when remaining AI words drop below this number.
fi: Saat ilmoituksen, kun jäljellä olevien tekoälysanojen määrä laskee alle tämän luvun.

en: You're ready to start translating!
fi: Olet valmis aloittamaan kääntämisen!

en: Your %s license has <span class="trp-license-status-emphasized">expired</span>.
fi: %s-lisenssisi on <span class="trp-license-status-emphasized">vanhentunut</span>.

en: Your %s license is <span class="trp-license-status-emphasized">missing or invalid</span>.
fi: %s-lisenssisi <span class="trp-license-status-emphasized">puuttuu tai on virheellinen</span>.

en: Your %s license was <span class="trp-license-status-emphasized">refunded</span>.
fi: %s-lisenssisi <span class="trp-license-status-emphasized">hyvitettiin</span>.

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to automatic translations via TranslatePress AI, premium addons, product downloads, and automatic updates. %3$sRenew now %4$s
fi: TranslatePress-lisenssisi on vanhentunut. <br/>Ole hyvä ja %1$suusi lisenssisi%2$s, jotta pääsysi automaattisiin käännöksiin TranslatePress AI:n avulla, premium-lisäosiin, tuotelatauksiin ja automaattisiin päivityksiin säilyy. %3$sUusi nyt %4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license is missing or invalid. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to enable automatic website translation via TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s
fi: TranslatePress-lisenssisi puuttuu tai on virheellinen. <br/>Ole hyvä ja %1$srekisteröi kopiosi%2$s, jotta voit ottaa käyttöön automaattisen verkkosivustokäännöksen TranslatePress AI:n avulla, premium-lisäosat, automaattiset päivitykset ja tuen. Tarvitsetko lisenssiavaimen? %3$sOsta nyt%4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license will expire on %1$s. Please %2$sRenew Your Licence%3$s to continue receiving access to automatic translations via TP AI, premium addons, product downloads and automatic updates. %4$sRenew Now%5$s
fi: TranslatePress-lisenssisi vanhenee %1$s. Ole hyvä ja %2$suusi lisenssisi%3$s, jotta pääsysi automaattisiin käännöksiin TP AI:n avulla, premium-lisäosiin, tuotelatauksiin ja automaattisiin päivityksiin säilyy. %4$sUusi nyt%5$s

en: Your HTTP referrer is: %s
fi: HTTP-referrerisi on: %s

en: Your License Key is invalid.
fi: Lisenssiavaimesi on virheellinen.

en: Your License Key is valid.
fi: Lisenssiavaimesi on voimassa.

en: Your License has expired.
fi: Lisenssisi on vanhentunut.

en: Your License is Invalid
fi: Lisenssisi on virheellinen

en: Your TranslatePress license key is invalid or missing.
fi: TranslatePress-lisenssiavaimesi on virheellinen tai puuttuu.

en: Your email
fi: Sähköpostiosoite

en: Your free account includes:
fi: Ilmainen tilisi sisältää:

en: Your license is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
fi: Lisenssisi on poistettu käytöstä tältä URL-osoitteelta. Ota se uudelleen käyttöön osoitteesta <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Hallitse sivustoja.

en: Your license is valid and active.
fi: Lisenssisi on voimassa ja aktiivinen.

en: Your license key expired on %s.
fi: Lisenssiavaimesi vanhentui %s.

en: Your license key has been disabled.
fi: Lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä.

en: Your license key has reached its activation limit.
fi: Lisenssiavaimesi on saavuttanut aktivointirajansa.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
fi: Lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä tässä URL-osoitteessa. Ota se uudelleen käyttöön osoitteesta <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Hallinnoi sivustoja.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
fi: Lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä tässä URL-osoitteessa. Ota se uudelleen käyttöön osoitteesta <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Hallinnoi sivustoja.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
fi: Lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä tällä URL-osoitteella. Ota se uudelleen käyttöön osoitteesta <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Hallitse sivustoja.

en: Your profile overview
fi: Profiilisi yleiskatsaus

en: Your translation quota has been reached.
fi: Käännöskiintiösi on täyttynyt.

en: [%s] Low TranslatePress AI Words
fi: [%s] TranslatePress AI -sanat vähissä

en: by
fi: kirjoittanut

en: characters per day
fi: merkkiä päivässä

en: few
fi: harva

en: found in translation
fi: löytyi käännöksestä

en: items
fi: kohdetta

en: many
fi: moni

en: one
fi: yksi

en: other
fi: muu

[ctx: page 1 of 3]
en: of
fi: /

en: plural form
fi: monikkomuoto

en: replace the default flag
fi: vaihda oletuslippu

en: unknown
fi: tuntematon

en: upgrade your plan
fi: päivitä tilauksesi

en: upgrade your plan or get extra AI Words
fi: päivitä tilauksesi tai hanki lisää AI-sanoja

en: words
fi: sanaa

en: your account.
fi: tililtäsi.

en: ~ Razvan, developer of TranslatePress
fi: ~ Razvan, TranslatePress-kehittäjä

en: « Go Back
fi: « Takaisin

en: « Go back
fi: « Takaisin
