TranslatePress Multilingual - en to ca translation catalogue (874 entries)

en:  Or %1$spurchase one here%2$s
ca:  O %1$scompra'n una aquí%2$s

en:  TranslatePress Settings
ca:  Configuració de TranslatePress

en:  and uncheck the Checkbox.
ca:  i desmarca la casella de selecció.

en:  done.
ca:  fet.

en:  or
ca:  o

en:  words remaining.
ca:  paraules restants.

en: %1$s automatic translation requires an active license. Please %2$srenew%3$s your license or purchase a new one %4$shere%5$s.
ca: La traducció automàtica de %1$s requereix una llicència activa. Si us plau, %2$srenova%3$s la teva llicència o compra'n una de nova %4$saquí%5$s.

en: %1$s% of text on this page is translated into %2$s.
ca: Un %1$s% del text d'aquesta pàgina està traduït a %2$s.

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: Fa %d dia
ca[1]: Fa %d dies

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: Fa %d hora
ca[1]: Fa %d hores

en: %d original entries and their translations were deleted.
ca: %d entrades originals i les seves traduccions s'han suprimit.

en: %sJoin our FREE & EXCLUSIVE onboarding course%s and learn how to grow your multilingual traffic, reach international markets, and save time & money while getting the most out of TranslatePress!
ca: %sUneix-te al nostre curs d'integració GRATUÏT & EXCLUSIU%s i aprèn a augmentar el teu trànsit multilingüe, arribar a mercats internacionals i estalviar temps & diners mentre treus el màxim profit de TranslatePress!

en: (inactive)
ca: (inactiu)

en: 2000 AI words to translate automatically
ca: 2000 paraules d'IA per traduir automàticament

en: 5 Days to Better Multilingual Websites
ca: 5 dies per millorar els llocs web multilingües

en: <a href="%s" target="_blank">Here</a> you can observe the last 5 SQL errors relevant to TranslatePress if they exist.
ca: <a href="%s" target="_blank">Aquí</a> pots observar els últims 5 errors SQL rellevants per al TranslatePress, si n'hi ha.

en: <a href="%s">Click here</a> to access the database optimization tool.
ca: <a href="%s">Fes clic aquí</a> per accedir a l'eina d'optimització de la base de dades.

en: <br/>If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
ca: <br/>Si tens instal·lat només el connector gratuït però has afegit una llicència de pagament, si us plau, instal·la el connector de pagament des del teu compte de TranslatePress.

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn't match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you've installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
ca: <p><strong>La clau de llicència no coincideix.</strong> La llicència que has introduït no coincideix amb la versió del TranslatePress que tens instal·lada.</p><p>Comprova que has instal·lat la versió correcta per a la teva llicència des del teu compte del TranslatePress.</p>

en: <p><strong>License key mismatch.</strong> The license you entered doesn’t match the TranslatePress version you have installed.</p><p>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your TranslatePress account.</p>
ca: <p><strong>La clau de llicència no coincideix.</strong> La llicència que has introduït no coincideix amb la versió de TranslatePress que tens instal·lada.</p><p>Si us plau, comprova que has instal·lat la versió correcta per a la teva llicència des del teu compte de TranslatePress.</p>

en: <strong>DeepL</strong> automatic translation is available as a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.
ca: La traducció automàtica de <strong>DeepL</strong> està disponible com a <a href="%1$s" target="_blank" title="%2$s">%2$s</a>.

en: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
ca: <strong>Different Domain per Language add-on</strong> requereix la versió %1$s o superior de TranslatePress. Actualment esteu utilitzant la versió %2$s. Actualitzeu TranslatePress per habilitar aquesta funcionalitat.

en: <strong>Extra Languages add-on</strong> requires TranslatePress version %1$s or higher. You are currently using version %2$s. Please update TranslatePress to enable this feature.
ca: El complement <strong>Extra Languages</strong> requereix la versió %1$s o superior de TranslatePress. Actualment esteu utilitzant la versió %2$s. Actualitzeu TranslatePress per activar aquesta funcionalitat.

en: <strong>IMPORTANT NOTE:</strong> Before performing this action it is strongly recommended to first backup the database.
ca: <strong>NOTA IMPORTANT:</strong> Abans de realitzar aquesta acció, es recomana fermament fer primer una còpia de seguretat de la base de dades.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Learn more</a>.
ca: <strong>NOVETAT:</strong> L'extensió <strong>Domini diferent per idioma</strong> ja és aquí! Potencia el teu SEO global i crea una experiència local amb dominis específics per país com .de o .fr. <a href="https://translatepress.com/docs/addons/different-domain-per-language/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl" target="_blank">Més informació</a>.

en: <strong>NEW:</strong> The <strong>Different Domain per Language</strong> add-on is here! Boost your global SEO and create a local experience with country-specific domains like .de or .fr. Upgrade to <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> to access it + more premium perks!
ca: <strong>NOVETAT:</strong> L'extensió <strong>Domini diferent per idioma</strong> ja és aquí! Potencia el teu SEO global i crea una experiència local amb dominis específics per país com .de o .fr. Actualitza a <a href="https://translatepress.com/pricing/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=new-addon-ddpl-upsell" target="_blank">TranslatePress Business or Developer</a> per accedir-hi i a més avantatges premium!

en: <strong>This Black Friday, renew your license at a special price</strong> to continue receiving access to product downloads, automatic updates, and support.
ca: <strong>Aquest Black Friday, renova la teva llicència a un preu especial</strong> per continuar tenint accés a les descàrregues de productes, actualitzacions automàtiques i suport.

en: <strong>TranslatePress</strong> encountered SQL errors. <a href="%s" title="View TranslatePress SQL Errors">Check out the errors</a>.
ca: <strong>TranslatePress</strong> ha trobat errors SQL. <a href="%s" title="Veure els errors SQL de TranslatePress">Consulteu els errors</a>.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">Multibyte String PHP library</a></strong>. Please contact your server administrator to install it on your server.
ca: <strong>TranslatePress</strong> requereix <strong><a href="http://php.net/manual/en/book.mbstring.php">la biblioteca de cadenes multibyte de PHP</a></strong>. Si us plau, contacta amb l'administrador del servidor perquè la instal·li al teu servidor.

en: <strong>TranslatePress</strong> requires at least PHP version 5.6.20+ to run. It is the <a href="%s">minimum requirement of the latest WordPress version</a>. Please contact your server administrator to update your PHP version.
ca: <strong>TranslatePress</strong> requereix almenys la versió 5.6.20+ de PHP per funcionar. És el requisit mínim de la <a href="%s">versió més recent de WordPress</a>. Posa't en contacte amb l'administrador del servidor per actualitzar la teva versió de PHP.

en: <strong>Warning:</strong> Some strings have possibly incorrectly encoded characters. This may result in breaking the queries, rendering the page untranslated in live mode. Consider revising the following strings or their method of outputting.
ca: <strong>Avís:</strong> Algunes cadenes poden tenir caràcters codificats incorrectament. Això pot provocar errors en les consultes i fer que la pàgina no es tradueixi en mode en viu. Revisa les cadenes següents o el seu mètode de sortida.

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected
ca: Apareix una finestra emergent que demana a l'usuari si vol ser redirigit

en: A popup appears asking the user if they want to be redirected.
ca: Apareix una finestra emergent que demana a l'usuari si vol ser redirigit.

en: A short list of plugins you can use to extend your website.
ca: Una llista breu de plugins que podeu utilitzar per ampliar el vostre lloc web.

en: A valid license is required to enable Automatic Translation.
ca: Cal una llicència vàlida per activar la traducció automàtica.

en: AI Words Low Notification
ca: Notificació de nivell baix de paraules d'IA

en: API key validation failed.
ca: La validació de la clau de l'API ha fallat.

en: API key verification was successful.
ca: La verificació de la clau de l'API ha estat correcta.

en: Accept user payments, create subscription plans and restrict content on your membership site.
ca: Accepteu pagaments d'usuaris, creeu plans de subscripció i restringiu el contingut al vostre lloc de membres.

en: Access to TranslatePress AI
ca: Accés a TranslatePress AI

en: Access to TranslatePress AI for instant automatic translations
ca: Accés a TranslatePress AI per a traduccions automàtiques instantànies

en: Account Page
ca: Pàgina del compte

en: Activate
ca: Activa

en: Activate License
ca: Activa la llicència

en: Activate License Key
ca: Activa la clau de llicència

en: Activate License »
ca: Activa la llicència »

en: Activation error:
ca: Error d'activació:

en: Active
ca: Actiu

en: Active, Deactivated, installed version and settings
ca: Actiu, desactivat, versió instal·lada i configuració

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Extra AI Words
ca: Afegeix paraules addicionals d'IA

en: Add Language
ca: Afegeix un idioma

en: Add Languages
ca: Afegeix idiomes

en: Add Media
ca: Afegeix multimèdia

en: Add New
ca: Afegeix-ne un de nou

en: Add a New Language
ca: Afegir un nou idioma

en: Add a floating dropdown that follows the user on every page.
ca: Afegeix un desplegable flotant que segueix l'usuari a cada pàgina.

en: Add a license key
ca: Afegeix una clau de llicència

en: Add a limit to the number of automatically translated characters so you can better budget your project.
ca: Afegir un límit al nombre de caràcters traduïts automàticament per poder gestionar millor el pressupost del projecte.

en: Add as many languages as you need for your project to go global. Publish your language only when all your translations are done.
ca: Afegiu tants idiomes com necessiteu perquè el vostre projecte arribi a tot el món. Publiqueu l'idioma només quan totes les traduccions estiguin fetes.

en: Add more than two languages with TranslatePress Pro.
ca: Afegeix més de dos idiomes amb TranslatePress Pro.

en: Add your API Key here...
ca: Afegeix la teva clau de l'API aquí...

en: Add your License Key
ca: Afegeix la clau de llicència

en: Add your License Key to unlock all premium features. Find the License Key in your
ca: Afegeix la clau de llicència per desbloquejar totes les funcions premium. Troba la clau de llicència al teu

en: Adding more than two languages is a paid feature. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
ca: Afegir més de dos idiomes és una funció de pagament. Actualitza TranslatePress i desbloqueja més funcions premium.

en: Additional Language
ca: Idioma addicional

en: Addons
ca: Complements

en: Admin Notices
ca: Avisos d'administració

en: Ads a slash at the end of the home_url() function
ca: Afegeix una barra al final de la funció home_url()

en: Advanced
ca: Avançada

en: Advanced Add-ons
ca: Complements avançats

en: All Languages
ca: Tots els idiomes

en: All TranslatePress functionalities are disabled until then.
ca: Totes les funcionalitats de TranslatePress estan desactivades fins llavors.

en: All individual TranslatePress add-on plugins <a href="%1$s" target="_blank">have been discontinued</a> and are now included in the premium Personal, Business and Developer versions of TranslatePress. Please log into your <a href="%2$s" target="_blank">account page</a>, download the new premium version and install it. Your individual addons settings will be ported over.
ca: Tots els plugins complementaris individuals de TranslatePress <a href="%1$s" target="_blank">han estat discontinuats</a> i ara s'inclouen a les versions premium Personal, Business i Developer de TranslatePress. Inicieu sessió a la vostra <a href="%2$s" target="_blank">pàgina de compte</a>, baixeu la nova versió premium i instal·leu-la. La configuració dels vostres complements individuals es transferirà.

en: Allow & Continue
ca: Permet & continua

en: Allow this user to translate the website.
ca: Permet a aquest usuari traduir el lloc web.

en: Allow translation to the corresponding language only if the content is written in the default language.
ca: Permetre la traducció a l'idioma corresponent només si el contingut està escrit en l'idioma per defecte.

en: Already a Pro User?
ca: Ja ets usuari Pro?

en: Already purchased a Premium version?
ca: Ja has comprat una versió Premium?

en: Alt attribute
ca: Atribut alt

en: Alternative Engines
ca: Motors alternatius

en: Always use this language
ca: Utilitza sempre aquest idioma

en: An error occurred while loading results. Most likely you were logged out. Reload page?
ca: S'ha produït un error en carregar els resultats. Probablement has tancat la sessió. Vols recarregar la pàgina?

en: An error occurred, please try again.
ca: S'ha produït un error, si us plau, torna-ho a provar.

en: Anchor link
ca: Enllaç d'àncora

en: Any Post Status
ca: Qualsevol estat d'entrada

en: Applies to all types of language switchers (floating, shortcode, and menu). When enabled, the site will revert to using the original Language Switcher configured in the General Settings tab, replacing the new customizable version. Your existing switcher settings will remain saved, but they will be ignored while this option is active.
ca: S'aplica a tots els tipus de selectors d'idioma (flotant, shortcode i menú). Quan està activat, el lloc tornarà a utilitzar el selector d'idioma original configurat a la pestanya Configuració general, substituint la nova versió personalitzable. La configuració existent del selector es mantindrà desada, però s'ignorarà mentre aquesta opció estigui activa.

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply a Template
ca: Aplica una plantilla

en: Are you a TranslatePress PRO user?
ca: Ets usuari del TranslatePress PRO?

en: Are you sure you want to remove this item?
ca: Segur que vols suprimir aquest element?

en: Are you sure you want to remove this language?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest idioma?

en: Are you sure you want to split this phrase into smaller parts?
ca: Esteu segur que voleu dividir aquesta frase en parts més petites?

en: Article Section
ca: Secció de l'article

en: Article Tag
ca: Etiqueta de l'article

en: Ask a Question
ca: Fes una pregunta

en: Ask the community
ca: Pregunta a la comunitat

en: Assign different domains or subdomains to each language. When visitors access these domains, TranslatePress loads the appropriate language translation directly without redirecting.
ca: Assigneu diferents dominis o subdominis a cada idioma. Quan els visitants accedeixen a aquests dominis, TranslatePress carrega directament la traducció a l'idioma adequat sense redirigir.

en: Audios
ca: Àudios

en: Automatic Translation
ca: Traducció automàtica

en: Automatic Translation Memory
ca: Memòria de traducció automàtica

en: Automatic Translation Settings
ca: Configuració de la traducció automàtica

en: Automatic User Language Detection
ca: Detecció automàtica de l'idioma de l'usuari

en: Automatic and manual slug translation changes performed when <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 was active had to be removed because of some issues with that version. All slug translations from before that version are now in use. Thank you for understanding!
ca: Els canvis de traducció de slugs automàtics i manuals realitzats mentre <strong>TranslatePress - Multilingual</strong> 2.8.4 estava actiu s'han hagut de suprimir a causa d'alguns problemes d'aquella versió. Totes les traduccions de slugs anteriors a aquella versió estan ara en ús. Gràcies per la comprensió!

en: Automatic translation has been disabled.
ca: S'ha desactivat la traducció automàtica.

en: Automatically Translate Slugs
ca: Traducció automàtica de slugs

en: Automatically translate your website through the DeepL API.
ca: Tradueix automàticament el vostre lloc web mitjançant l'API DeepL.

en: Automatically translate your website using TranslatePress AI.
ca: Tradueix automàticament el teu lloc web amb el TranslatePress AI.

en: Automatically translated
ca: Traduït automàticament

en: Available in our Pro Versions
ca: Disponible a les nostres versions Pro

en: Available languages
ca: Idiomes disponibles

en: Back to TranslatePress Settings
ca: Torna a la configuració de TranslatePress

en: Bad request. There was an error accessing the DeepL API.
ca: Sol·licitud incorrecta. S'ha produït un error en accedir a l'API de DeepL.

en: Before enabling:
ca: Abans d'activar:

en: Block Crawlers
ca: Bloqueig de rastrejadors

en: Block crawlers from triggering automatic translations on your website.<br>This will not prevent crawlers from accessing this site's pages.
ca: Bloqueja els rastrejadors perquè no activin traduccions automàtiques al vostre lloc web.<br>Això no impedirà que els rastrejadors accedeixin a les pàgines d'aquest lloc.

en: Border
ca: Vora

en: Border Template
ca: Plantilla amb vora

en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Bottom Right
ca: A baix a la dreta

en: Brand-new Language Switcher Settings are here!
ca: La configuració del selector d'idioma completament nova ja és aquí!

en: Browse As User Role
ca: Navegació com a rol d'usuari

en: Bulk Actions
ca: Accions massives

en: Button Text
ca: Text del botó

en: By checking this setting the preferred language will remain the one selected above, without the possibility of being changed in the frontend.<br>This language will be used in different operations such as sending email to the user.
ca: Si activeu aquesta opció, l'idioma preferit romandrà el seleccionat a dalt, sense que es pugui canviar des del frontal.<br>Aquest idioma s'utilitzarà en diferents operacions, com ara l'enviament de correus electrònics a l'usuari.

en: By upgrading you'll get access to all paid add-ons, premium support and help fund the future development of TranslatePress.
ca: Si actualitzes, tindràs accés a tots els complements de pagament, suport premium i ajudaràs a finançar el desenvolupament futur de TranslatePress.

en: Capture more user information on the registration form with the help of Profile Builder's custom user profile fields and/or add an Email Confirmation process to verify your customers accounts.
ca: Captureu més informació d'usuari al formulari de registre amb l'ajuda dels camps de perfil d'usuari personalitzats de Profile Builder i/o afegiu un procés de confirmació per correu electrònic per verificar els comptes dels vostres clients.

en: Change lang attribute of the html tag to a format that includes country regional or not. <br>In HTML, the lang attribute (<html lang="en-US">)  should be used to  specify the language of text content so that the  browser can correctly display or process  your content (eg. for  hyphenation, styling, spell checking, etc).
ca: Canvia l'atribut lang de l'etiqueta html a un format que inclogui el país o no. <br>En HTML, l'atribut lang (<html lang="en-US">) s'hauria d'utilitzar per especificar l'idioma del contingut de text perquè el navegador pugui mostrar o processar correctament el contingut (p. ex., per a la separació sil·làbica, l'estil, la correcció ortogràfica, etc.).

en: Change language
ca: Canvia l'idioma

en: Change language to %s
ca: Canvia l'idioma a %s

en: Check DNS
ca: Comprova el DNS

en: Check if the selected translation engine is configured correctly.
ca: Comprova si el motor de traducció seleccionat està configurat correctament.

en: Check if you want to add the subdirectory in the URL for the default language.</br>By checking this option, the default language seen by website visitors will become the first one in the "All Languages" list.
ca: Marca aquesta opció si vols afegir el subdirectori a l'URL per a l'idioma per defecte.<br/>En marcar aquesta opció, l'idioma per defecte que veuran els visitants del lloc web serà el primer de la llista «Tots els idiomes».

en: Check if you want to display languages in their native names. Otherwise, languages will be displayed in English.
ca: Marca aquesta opció si vols mostrar els idiomes amb els seus noms natius. En cas contrari, es mostraran en anglès.

en: Checking DNS...
ca: S'està comprovant el DNS...

en: Choose a language...
ca: Tria un idioma...

en: Choose a secondary language...
ca: Tria un idioma secundari...

en: Choose from which languages to exclude this element.
ca: Trieu de quins idiomes excloure aquest element.

en: Choose in which language to show this element.
ca: Trieu en quin idioma mostrar aquest element.

en: Choose what paths can be translated. Supports wildcard at the end of the path.<br>For example, to exclude https://example.com/some/path you can either use the rule /some/path/ or /some/*.<br>Enter each rule on it's own line. To exclude the home page use {{home}}.
ca: Tria quins camins es poden traduir. Admet comodins al final del camí.<br>Per exemple, per excloure https://example.com/some/path pots fer servir la regla /some/path/ o /some/*.<br>Introdueix cada regla en una línia pròpia. Per excloure la pàgina d'inici, fes servir {home}.

en: Choose which engine you want to use in order to %1$s automatically translate your website.
ca: Tria quin motor vols fer servir per tal de %1$s traduir automàticament el teu lloc web.

en: Choose which hreflang tags will appear on your website.<br/>We recommend showing both types of hreflang tags as indicated by <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">Google documentation</a>.<br/>Removing Country Locale when having multiple Country Locales of the same language (ex. English UK and English US) will result in showing one hreflang tag with link to just one of the region locales for that language.
ca: Tria quines etiquetes hreflang apareixeran al teu lloc web.<br/>Recomanem mostrar els dos tipus d'etiquetes hreflang, tal com indica la <a href="https://developers.google.com/search/docs/advanced/crawling/localized-versions" title="Google Crawling" target="_blank">documentació de Google</a>.<br/>Si se suprimeix la localització de país en tenir diverses localitzacions de país del mateix idioma (p. ex., anglès del Regne Unit i anglès dels Estats Units), es mostrarà una etiqueta hreflang amb un enllaç a només una de les localitzacions regionals d'aquest idioma.

en: Cleaning gettext original strings table for language %s...
ca: S'està netejant la taula de cadenes originals gettext per a l'idioma %s...

en: Cleaning original meta table for language %s...
ca: S'està netejant la taula de metadades originals per a l'idioma %s...

en: Cleaning original strings table for language %s...
ca: S'està netejant la taula de cadenes originals per a l'idioma %s...

en: Cleans up all trp_dictionary_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
ca: Neteja les taules trp_dictionary_* de files duplicades. Aquestes taules contenen traduccions de cadenes introduïdes per l'usuari, com ara contingut d'entrada, títol d'entrada, menús, etc.

en: Cleans up all trp_gettext_* tables of duplicate rows. These tables contain translations for themes and plugin strings.
ca: Neteja les taules trp_gettext_* de files duplicades. Aquestes taules contenen traduccions de cadenes de temes i connectors.

en: Cleans up all trp_original_strings table of duplicate rows. This table contains strings in the default language, without any translation.<br>The trp_original_meta table, which contains meta information that refers to the post parent’s ID, is also regenerated.<br>Such duplicates can appear in exceptional situations of unexpected behavior.
ca: Neteja la taula trp_original_strings de files duplicades. Aquesta taula conté cadenes en l'idioma per defecte, sense cap traducció.<br>La taula trp_original_meta, que conté informació de metadades que fa referència a l'ID de la publicació pare, també es regenera.<br>Aquests duplicats poden aparèixer en situacions excepcionals de comportament inesperat.

en: Clear filters
ca: Neteja els filtres

en: Click to Copy
ca: Fes clic per copiar

en: Click to sort strings by this column
ca: Fes clic per ordenar les cadenes per aquesta columna

en: Close
ca: Tanca

en: Close Button Text
ca: Text del botó de tancament

en: Close Editor
ca: Tanca l'editor

en: Code
ca: Codi

en: Configure Site Languages
ca: Configura els idiomes del lloc

en: Configure different menu items for different languages.
ca: Configureu diferents elements de menú per a diferents idiomes.

en: Connect separate domains or subdomains to each of your translated versions. Strengthen your brand’s local identity and boost SEO performance for every language you support.
ca: Connecteu dominis o subdominis separats a cadascuna de les vostres versions traduïdes. Reforceu la identitat local de la vostra marca i milloreu el rendiment SEO per a cada idioma que admeteu.

en: Continue
ca: Continua

en: Copy the relevant content from the duplicated tables (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) in the newly generated table (trp_dictionary_en_us_es_es) -- perform this step only if you want to keep the current translations
ca: Copia el contingut rellevant de les taules duplicades (per exemple, trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) a la taula generada recentment (trp_dictionary_en_us_es_es) -- realitza aquest pas només si vols conservar les traduccions actuals.

en: Could not install. Try again from <a href="%s" >Plugins Dashboard.</a>
ca: No s'ha pogut instal·lar. Torna-ho a provar des del <a href="%s" >Tauler de complements.</a>

en: Could not reach domain: %s
ca: No s'ha pogut accedir al domini: %s

en: Create a backup of your database
ca: Crea una còpia de seguretat de la teva base de dades

en: Create a copy of each translation table where you encounter errors. You can copy the table within the same database (trp_dictionary_en_us_es_es_COPY for example) -- perform this step only if you want to keep the current translations
ca: Crea una còpia de cada taula de traducció on trobis errors. Pots copiar la taula dins de la mateixa base de dades (per exemple, trp_dictionary_en_us_es_es_COPY) -- realitza aquest pas només si vols conservar les traduccions actuals.

en: Create no-code automations and workflows on your WordPress site. Easily connect your plugins, sites and apps together.
ca: Creeu automatitzacions i fluxos de treball sense codi al vostre lloc WordPress. Connecteu fàcilment els vostres plugins, llocs i aplicacions entre si.

en: Create translator accounts for new users or allow existing users that are not administrators to translate your website.
ca: Creeu comptes de traductor per a usuaris nous o permeteu que els usuaris existents que no són administradors tradueixin el vostre lloc web.

en: Create your Free Account
ca: Crea el teu compte gratuït

en: Creating a free account includes:
ca: Crear un compte gratuït inclou:

en: Current Language
ca: Idioma actual

en: Current User
ca: Usuari actual

en: Current status: %s words remaining
ca: Estat actual: %s paraules restants

en: Custom Language Flag
ca: Bandera d'idioma personalitzada

en: Custom Languages
ca: Idiomes personalitzats

en: Custom language
ca: Idioma personalitzat

en: Custom languages
ca: Idiomes personalitzats

en: Customize the date formatting per each translated language.<br/>Leave empty for default WP setting or see more information <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">here</a>
ca: Personalitza el format de data per a cada idioma traduït.<br/>Deixa-ho en blanc per a la configuració per defecte del WP o consulta més informació <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" title="Formatting Date and Time" target="_blank">aquí</a>

en: DNS check failed. Please verify your domain configuration.
ca: La comprovació del DNS ha fallat. Si us plau, comproveu la configuració del domini.

en: DNS is correctly configured!
ca: El DNS està configurat correctament!

en: Dark
ca: Fosc

en: Dark Template
ca: Plantilla fosca

en: Database optimization did not complete successfully. We recommend restoring the original database or <a href="%s" >trying again.</a>
ca: L'optimització de la base de dades no s'ha completat correctament. Recomanem restaurar la base de dades original o <a href="%s" >tornar-ho a intentar.</a>

en: Date format
ca: Format de data

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Deactivate License
ca: Desactiva la llicència

en: Debug
ca: Depuració

en: Debug Data for License Activation
ca: Dades de depuració per a l'activació de la llicència

en: Debug Data for License Checking
ca: Dades de depuració per a la comprovació de la llicència

en: Debug Information
ca: Informació de depuració

en: DeepL API Key
ca: Clau de l'API de DeepL

en: DeepL API Type
ca: Tipus d'API de DeepL

en: DeepL Automatic Translation
ca: Traducció automàtica DeepL

en: Default
ca: Per defecte

en: Default (example: en-US, fr-CA, etc.)
ca: Per defecte (exemple: en-US, fr-CA, etc.)

en: Default Language
ca: Idioma per defecte

en: Default Template
ca: Plantilla per defecte

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete entries
ca: Suprimeix les entrades

en: Description
ca: Descripció

en: Detected long query limitation on WPEngine hosting. Some large pages may appear untranslated. You can remove limitation by adding the following to your site’s wp-config.php: define( 'WPE_GOVERNOR', false );
ca: S'ha detectat una limitació de consultes llargues a l'allotjament WPEngine. Algunes pàgines grans poden aparèixer sense traduir. Podeu eliminar la limitació afegint el següent al fitxer wp-config.php del vostre lloc: define( 'WPE_GOVERNOR', false );

en: Different Domain per Language
ca: Domini diferent per idioma

en: Different Domain per Language: A language domain cannot be the same as the main site URL. The toggle has been disabled for the matching domain.
ca: Different Domain per Language: El domini d'un idioma no pot ser el mateix que l'URL del lloc principal. S'ha desactivat l'interruptor per al domini coincident.

en: Different Domain per Language: Domain is required when domain mapping is enabled. The toggle has been disabled for languages with empty domains.
ca: Different Domain per Language: El domini és obligatori quan l'assignació de dominis està activada. S'ha desactivat l'interruptor per als idiomes amb dominis buits.

en: Different Domain per Language: The same domain cannot be assigned to multiple languages. The toggle has been disabled for duplicate domains.
ca: Different Domain per Language: El mateix domini no es pot assignar a diversos idiomes. S'ha desactivat l'interruptor per als dominis duplicats.

en: Different Menu Items for each Language
ca: Elements de menú diferents per a cada idioma

en: Disable dynamic translation
ca: Desactiva la traducció dinàmica

en: Disable post container tags for post content
ca: Desactiva les etiquetes contenidores de l'entrada per al contingut

en: Disable post container tags for post title
ca: Desactiva les etiquetes contenidores de l'entrada per al títol de l'entrada

en: Disable translation for gettext strings
ca: Desactiva la traducció de les cadenes Gettext

en: Discard All
ca: Descarta-ho tot

en: Discard all changes. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
ca: Descarta tots els canvis. Drecera: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Discard changes
ca: Descarta els canvis

en: Discard changes to this text box. To discard changes to all text boxes use shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Z
ca: Descarta els canvis d'aquest quadre de text. Per descartar els canvis de tots els quadres de text, utilitza la drecera: CTRL(⌘) + ALT + Z

en: Dismiss
ca: Descarta

en: Dismiss email course notification
ca: Descarta la notificació del curs per correu electrònic

en: Dismiss this notice.
ca: Descartar aquest avís.

en: Dismiss tooltip
ca: Descarta el consell

en: Displays a small language drop-down across your website, in a corner of your choosing.
ca: Mostra un petit desplegable d'idioma per tot el teu lloc web, a la cantonada que triïs.

en: Do not automatically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being automatically translated.<br>Manual translation of these strings is still possible.
ca: No tradueix automàticament les cadenes que es troben en nodes html que coincideixin amb aquests selectors.<br>Exclou tots els fills dels nodes HTML que coincideixin amb aquests selectors de ser traduïts automàticament.<br>La traducció manual d'aquestes cadenes encara és possible.

en: Do not automatically translate these strings (ex. names, technical words...)<br>Paragraphs containing these strings will still be translated except for the specified part.
ca: No tradueix automàticament aquestes cadenes (p. ex., noms, paraules tècniques...)<br>Els paràgrafs que continguin aquestes cadenes encara es traduiran excepte la part especificada.

en: Do not dynamically translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated using JavaScript.<br/>These strings will still be translated on the server side if possible.
ca: No tradueix dinàmicament les cadenes que es troben en nodes html que coincideixin amb aquests selectors.<br>Exclou tots els fills dels nodes HTML que coincideixin amb aquests selectors de ser traduïts amb JavaScript.<br/>Aquestes cadenes encara es traduiran al servidor si és possible.

en: Do not include translated links in sitemaps generated by SEO plugins.<br/>Requires <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
ca: No incloure enllaços traduïts als sitemaps generats per plugins SEO.<br/>Requereix tenir instal·lat i activat el <a href="https://translatepress.com/docs/addons/seo-pack/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=miscellaneous" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank"> complement SEO Pack</a>.

en: Do not translate certain paths
ca: No tradueixis certs camins

en: Do not translate strings that are found in html nodes matching these selectors.<br>Excludes all the children of HTML nodes matching these selectors from being translated.<br>These strings cannot be translated manually nor automatically.
ca: No tradueix les cadenes que es troben en nodes html que coincideixin amb aquests selectors.<br>Exclou tots els fills dels nodes HTML que coincideixin amb aquests selectors de ser traduïts.<br>Aquestes cadenes no es poden traduir manualment ni automàticament.

en: Documentation
ca: Documentació

en: Domain
ca: Domini

en: Domain is reachable!
ca: El domini és accessible!

en: Domain returned HTTP status %d.
ca: El domini ha retornat l'estat HTTP %d.

en: Don't forget to Save Translation. Use keyboard shortcut CTRL(⌘) + S
ca: No oblidis desar la traducció. Utilitza la drecera de teclat CTRL(⌘) + S

en: Done.
ca: Fet.

en: Don’t have a TranslatePress AI License Key?
ca: No tens una clau de llicència de TranslatePress AI?

en: Download & Install the Pro plugin
ca: Descarrega i instal·la el connector Pro

en: Dublin Core Description
ca: Descripció de Dublin Core

en: Dublin Core Title
ca: Títol de Dublin Core

en: Duplicate language detected.<br>Each language can only be added once to ensure accurate translation management.<br> Please change the duplicate language entry and try again.
ca: S'ha detectat un idioma duplicat.<br>Cada idioma només es pot afegir una vegada per garantir una gestió de traduccions precisa.<br> Canvieu l'entrada d'idioma duplicada i torneu-ho a provar.

en: Dynamically Added Strings
ca: Cadenes afegides dinàmicament

en: Edit
ca: Edita

en: Edit translations by visually selecting them on each site page
ca: Editar les traduccions seleccionant-les visualment a cada pàgina del lloc

en: Edit url slug translations, plugins and theme translation (emails, forms etc.)
ca: Edita les traduccions de slugs d'URL, la traducció de connectors i temes (correus electrònics, formularis, etc.)

en: Email text
ca: Text del correu electrònic

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Emails String Translation
ca: Traducció de cadenes de correu electrònic

en: Empty feed response
ca: Resposta buida del canal

en: Enable Add-on modules to extend TranslatePress and enhance the functionality of your translated site.
ca: Habilita els mòduls complementaris per ampliar TranslatePress i millorar la funcionalitat del teu lloc traduït.

en: Enable Addons
ca: Activa complements

en: Enable Automatic Translation
ca: Habilita la traducció automàtica

en: Enable Modules
ca: Habilita els mòduls

en: Enable the hreflang x-default tag for language:
ca: Habilita l'etiqueta hreflang x-default per a l'idioma:

en: Enable the new switcher
ca: Activa el commutador nou

en: Enable translation
ca: Habilitar la traducció

en: Enable translation of numbers ( e.g. phone numbers)
ca: Habilita la traducció de nombres ( p. ex., números de telèfon)

en: Enables the hreflang="x-default" for an entire language. See documentation for more details.
ca: Habilita l'hreflang="x-default" per a un idioma sencer. Consulta la documentació per a més detalls.

en: Ensure your domains are registered, pointed to your server, and have SSL certificates configured.
ca: Assegureu-vos que els vostres dominis estan registrats, apuntats al vostre servidor i tenen els certificats SSL configurats.

en: Enter a valid license
ca: Introduir una llicència vàlida

en: Enter your license key
ca: Introdueix la teva clau de llicència

en: Entire Response From wp_remote_get():
ca: Resposta completa de wp_remote_get():

en: Error! Duplicate URL slug values.
ca: Error! Slugs d'URL duplicats.

en: Even changing from en_US to en_GB, because they are treated as two different languages.
ca: Fins i tot canviar d'en_US a en_GB, perquè es tracten com dos idiomes diferents.

en: Example: %1$s for English, %2$s for Spanish, %3$s for French.
ca: Exemple: %1$s per a l'anglès, %2$s per a l'espanyol, %3$s per al francès.

en: Exclude Gettext Strings
ca: Exclou cadenes Gettext

en: Exclude Gettext strings
ca: Exclou cadenes Gettext

en: Exclude Paths From Translation
ca: Exclou camins de la traducció

en: Exclude element from language
ca: Excloure l'element de l'idioma

en: Exclude from Language
ca: Excloure de l'idioma

en: Exclude from dynamic translation
ca: Exclou de la traducció dinàmica

en: Exclude selectors from translation
ca: Exclou selectors de la traducció

en: Exclude selectors only from automatic translation
ca: Exclou selectors només de la traducció automàtica

en: Exclude strings & pages
ca: Exclou cadenes i pàgines

en: Exclude strings from automatic translation
ca: Exclou cadenes de la traducció automàtica

en: Exclude these strings from being translated as Gettext strings by TranslatePress. Leave the domain empty to take into account any Gettext string.<br/>Can still be translated through po/mo files.
ca: Exclou aquestes cadenes de ser traduïdes com a cadenes Gettext per TranslatePress. Deixa el domini buit per tenir en compte qualsevol cadena Gettext.<br/>Encara es poden traduir mitjançant fitxers po/mo.

en: Exclude this element from specific languages.
ca: Excloure aquest element d'idiomes específics.

en: Exclude translated links from sitemap
ca: Exclou els enllaços traduïts del sitemap

en: Exit Setup
ca: Surt de la configuració

en: Explore pre-made templates, switch colors, flag styles, spacing, layouts & more. Use the live preview to perfect your switcher in seconds.
ca: Exploreu plantilles predefinides, canvieu colors, estils de banderes, espaiats, dissenys i molt més. Utilitzeu la vista prèvia en directe per a perfeccionar el vostre selector en segons.

en: Extra Translation Features
ca: Funcions de traducció addicionals

en: Filter
ca: Filtra

en: Filter Gettext wrapping from post content and title
ca: Filtra l'embolcall Gettext del contingut i el títol de l'entrada

en: Filter Gettext wrapping from post meta
ca: Filtra l'embolcall Gettext de les metadades de l'entrada

en: Filter by Post Type
ca: Filtrar per tipus d'entrada

en: Filter by Taxonomy
ca: Filtrar per taxonomia

en: Filter by Translation Block
ca: Filtra per bloc de traducció

en: Filter by domain
ca: Filtra per domini

en: Filter by type
ca: Filtra per tipus

en: Filter strings according to selected translation status, filters and keywords and selected filters
ca: Filtra les cadenes segons l'estat de traducció seleccionat, els filtres i les paraules clau i els filtres seleccionats.

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post content and post title. Does not affect previous post content. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
ca: Filtra l'embolcall gettext, com ara #!trpst#trp-gettext, de tot el contingut i els títols d'entrada actualitzats. No afecta el contingut d'entrada anterior. <br/><strong>Es recomana fer una còpia de seguretat de la base de dades abans d'activar-ho.</strong>

en: Filters gettext wrapping such as #!trpst#trp-gettext from all updated post meta. Does not affect previous post meta. <br/><strong>Database backup is recommended before switching on.</strong>
ca: Filtra l'embolcall gettext, com ara #!trpst#trp-gettext, de totes les metadades d'entrada actualitzades. No afecta les metadades d'entrada anteriors. <br/><strong>Es recomana fer una còpia de seguretat de la base de dades abans d'activar-ho.</strong>

en: Finalize
ca: Finalitza

en: Find how many translatable words are on your website
ca: Troba quantes paraules traduïbles hi ha al teu lloc web

en: Finishing up...
ca: Finalitzant...

en: First by IP address, then by browser language
ca: Primer per adreça IP, després per idioma del navegador

en: First by browser language, then IP address (recommended)
ca: Primer per idioma del navegador, després per adreça IP (recomanat)

en: First, install and activate TranslatePress Pro
ca: Primer, instal·la i activa el TranslatePress Pro

en: Fix broken HTML
ca: Corregeix l'HTML trencat

en: Fix missing dynamic content
ca: Corregeix el contingut dinàmic que falta

en: Fixes an edge case issue where some gettext strings have the original ID incorrectly set to NULL, causing problems in the Translation Editor.<br>This operation corrects the original IDs in the trp_gettext_* tables.<br>Only check this option if you encountered an issue in the Translation Editor where clicking the green pencil did not bring up the gettext string for translation in the left sidebar.<br>Otherwise, please leave this option unchecked because it's an intensive operation.
ca: Corregeix un problema de cas límit on algunes cadenes Gettext tenen l'ID original establert incorrectament a NULL, provocant problemes a l'Editor de traducció.<br>Aquesta operació corregeix els IDs originals de les taules trp_gettext_*.<br>Marca aquesta opció només si has trobat un problema a l'Editor de traducció on fer clic al llapis verd no mostrava la cadena Gettext per traduir a la barra lateral esquerra.<br>En cas contrari, deixa aquesta opció desmarcada, ja que és una operació intensiva.

en: Flag URL
ca: URL de la bandera

en: Flags with Full Language Names
ca: Banderes amb noms complets d'idioma

en: Flags with Short Language Names
ca: Banderes amb noms abreviats d'idioma

en: Floating language selection
ca: Selecció d'idioma flotant

en: For custom flag, first upload the image in media library then paste the URL.<br>Changing or deleting a custom language will impact translations and site URL's.<br>The Language code and the ISO Code should contain only alphabetical values, numerical values, "-" and "_".<br>The ISO Codes can be found on <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Google ISO Codes</a> and <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">DeepL Target Codes</a>.
ca: Per a una bandera personalitzada, primer puja la imatge a la biblioteca multimèdia i després enganxa l'URL.<br>Canviar o suprimir un idioma personalitzat afectarà les traduccions i els URL del lloc.<br>El codi d'idioma i el codi ISO només han de contenir valors alfabètics, valors numèrics, "-" i "_".<br>Els codis ISO es troben a <a href = "https://cloud.google.com/translate/docs/languages" target = "_blank">Codis ISO de Google</a> i <a href = "https://www.deepl.com/docs-api/translating-text/" target = "_blank">Codis de destinació del DeepL</a>.

en: For this option to work, please update the Browse as other role add-on to the latest version.
ca: Perquè aquesta opció funcioni, actualitzeu el complement Browse as other role a la darrera versió.

en: Force language in custom links
ca: Força l'idioma en els enllaços personalitzats

en: Force slash at end of home url:
ca: Força la barra al final de l'URL d'inici:

en: Formality
ca: Formalitat

en: Free
ca: Gratuït

en: From
ca: De

en: Full Language Names
ca: Noms complets d'idioma

en: Full Language Names No HTML
ca: Noms complets d'idioma sense HTML

en: General attempt to fix broken or missing HTML on translated pages.<br/>
ca: Intent general de corregir l'HTML trencat o que falta a les pàgines traduïdes.<br/>

en: Generate License
ca: Genera la llicència

en: Generate automatic translations of slugs for posts, pages and Custom Post Types.<br/>The slugs will be automatically translated starting with the second refresh of each page.
ca: Genera traduccions automàtiques de slugs per a entrades, pàgines i tipus de contingut personalitzats.<br/>Els slugs es traduiran automàticament a partir de la segona actualització de cada pàgina.

en: Get Deal
ca: Aprofita l'oferta

en: Get More AI Words (%d left)
ca: Obtén més paraules d'IA (queden %d)

en: Get Your Free TranslatePress AI License
ca: Aconsegueix la teva llicència gratuïta del TranslatePress AI

en: Get a Free AI License
ca: Obtén una llicència d'IA gratuïta

en: Get a free License Today
ca: Obtén una llicència gratuïta avui

en: Get a translation volume estimate with a detailed breakdown per page
ca: Obtén una estimació del volum de traducció amb un desglossament detallat per pàgina

en: Get help directly from the plugin developers, suggest improvements, or share your feedback!
ca: Obtén ajuda directament dels desenvolupadors del connector, suggereix millores o comparteix la teva opinió!

en: Get more AI Words and unlock all AI features with TranslatePress Pro.
ca: Aconsegueix més paraules d'IA i desbloqueja totes les funcions d'IA amb TranslatePress Pro.

en: Get more AI words and unlock all features with TranslatePress Pro.
ca: Obtén més paraules d'IA i desbloqueja totes les funcions amb TranslatePress Pro.

en: Gettext String
ca: Cadena Gettext

en: Gettext Strings
ca: Cadenes Gettext

en: Gettext Strings are strings outputted by themes and plugins. <br> Translating these types of strings through TranslatePress can be unnecessary if they are already translated using the .po/.mo translation file system.<br>Enabling this option can improve the page load performance of your site in certain cases. The disadvantage is that you can no longer edit gettext translations using TranslatePress, nor benefit from automatic translation on these strings.
ca: Les cadenes Gettext són cadenes que generen els temes i els connectors. <br> Traduir aquestes cadenes amb TranslatePress pot ser innecessari si ja estan traduïdes amb el sistema de fitxers de traducció .po/.mo.<br>Activar aquesta opció pot millorar el rendiment de càrrega de la pàgina del teu lloc en certs casos. El desavantatge és que ja no podràs editar les traduccions Gettext amb TranslatePress, ni beneficiar-te de la traducció automàtica d'aquestes cadenes.

en: Gettext Strings translation is disabled
ca: La traducció de cadenes Gettext està desactivada

en: Go to  %1$s Appearance -> Menus%2$s to add languages to the Language Switcher in any menu.
ca: Ves a  %1$s Aparença -> Menús%2$s per afegir idiomes al commutador d'idioma de qualsevol menú.

en: Go to <a href="%s" target="_self">Advanced</a> tab to change this feature's settings
ca: Ves a la pestanya <a href="%s" target="_self">Avançada</a> per canviar la configuració d'aquesta funcionalitat.

en: Go to Addons
ca: Ves a complements

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL server.
ca: Ves a Configuració -> TranslatePress -> Pestanya General i desa la configuració. Això regenerarà les taules amb el teu servidor de SQL actual.

en: Go to Settings -> TranslatePress -> General tab and Save Settings. This will regenerate the tables using your current SQL settings. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
ca: Ves a Configuració -> TranslatePress -> Pestanya General i desa la configuració. Això regenerarà les taules amb la teva configuració actual de SQL. Comprova que no es produeixen més errors mentre navegues pel teu lloc web en un idioma traduït. Fixa't en les marques de temps dels errors per assegurar-te que no estàs veient els errors antics. Només es mostren els 5 errors més recents.

en: Go to your %1$s
ca: Ves al teu %1$s

en: Google Translate API Key
ca: Clau de l'API de Google Translate

en: HTML Lang Attribute Format
ca: Format de l'atribut lang d'HTML

en: HTTP Referrer:
ca: Referent HTTP:

en: Have a question?
ca: Tens una pregunta?

en: Hello bar before the content
ca: Barra emergent abans del contingut

en: Hello! Seems like you've been using <strong>TranslatePress</strong> for a while now to translate your website. That's awesome!
ca: Hola! Sembla que fa un temps que utilitzeu <strong>TranslatePress</strong> per traduir el vostre lloc web. Això és fantàstic!

en: Hey %s,<br>Never miss an important update - opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
ca: Hola %s,<br>No et perdis mai una actualització important: activa les notificacions d'actualitzacions de seguretat i funcions, i el seguiment diagnòstic no sensible.

en: Hover any text on the page, click %s,<br> then modify the translation in the sidebar.
ca: Passa el ratolí per sobre de qualsevol text de la pàgina, fes clic a %s,<br> i després modifica la traducció a la barra lateral.

en: However, you can still use TranslatePress to <strong style="background: #f5fb9d;">modify gettext strings</strong> available in your page.
ca: Tanmateix, encara pots utilitzar TranslatePress per <strong style="background: #f5fb9d;">modificar cadenes gettext</strong> disponibles a la teva pàgina.

en: Human Translation
ca: Traducció humana

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!
    Are you sure you want to continue?
ca: IMPORTANT: Es recomana fermament fer primer una còpia de seguretat de la base de dades!\nN'estàs segur que vols continuar?

en: IMPORTANT: It is strongly recommended to first backup the database!! Are you sure you want to continue?
ca: IMPORTANT: Es recomana fermament fer primer una còpia de seguretat de la base de dades!! Esteu segur que voleu continuar?

en: ISO Code
ca: Codi ISO

en: If TranslatePress detects something wrong when executing queries on your database, it may disable the Automatic Translation feature in order to avoid any extra charging by Google/DeepL. Automatic Translation needs to be manually turned on, after you solve the issues.
ca: Si TranslatePress detecta algun problema quan executa consultes a la base de dades, pot desactivar la funció de traducció automàtica per evitar càrrecs addicionals per part de Google/DeepL. La traducció automàtica s'ha d'activar manualment després de resoldre els problemes.

en: If you absolutely need them, the removed translations can be found in tables trp_slug_original_obsolete and trp_slug_translation_obsolete.
ca: Si les necessiteu absolutament, les traduccions eliminades es troben a les taules trp_slug_original_obsolete i trp_slug_translation_obsolete.

en: If you can spare a few moments to rate it on WordPress.org it would help us a lot (and boost my motivation).
ca: Si podeu dedicar uns moments a valorar-lo a WordPress.org, ens ajudarà molt (i reforçarà la meva motivació).

en: If you have only the free plugin installed but added a paid license, please install the paid plugin from your TranslatePress account.
ca: Si només tens instal·lat el connector gratuït però has afegit una llicència de pagament, si us plau, instal·la el connector de pagament des del teu compte de TranslatePress.

en: If your problem isn't solved, try the following steps:
ca: Si el teu problema no es resol, prova els passos següents:

en: If your problem still isn't solved, try asking your hosting about your errors. The most common issue is missing permissions for the SQL user, such as the Create Tables permission.
ca: Si el teu problema encara no es resol, prova de consultar els teus errors amb el teu allotjament. El problema més habitual és la manca de permisos per a l'usuari de SQL, com ara el permís per crear taules.

en: Images
ca: Imatges

en: Import / Export
ca: Importació / Exportació

en: In case the recent migration to the new slug rewrite is causing trouble, set this to Yes to use the old method <br> Please <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">open a support ticket</a> letting us know of the issues you are having.
ca: Si la migració recent a la nova reescriptura de slug està causant problemes, estableix això a Sí per fer servir el mètode antic <br> Si us plau, <a href="https://translatepress.com/support/open-ticket/?utm_source=tp-advanced&utm_medium=client-site&utm_campaign=troubleshooting" target="_blank">obre un tiquet de suport</a> fent-nos saber els problemes que tens.

en: In most cases changing the default flag is all it is needed:
ca: En la majoria de casos, canviar la bandera per defecte és tot el que es necessita:

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, please enter your license key from
ca: Per activar la traducció automàtica amb el TranslatePress AI, introdueix la clau de llicència de

en: In order to enable Automatic Translation using TranslatePress AI, you need a license key by creating a free account.
ca: Per habilitar la traducció automàtica amb TranslatePress AI, has d'obtenir una clau de llicència creant un compte gratuït.

en: Include what you tried, what you expected, and what happened. Screenshots help!
ca: Inclou el que has provat, el que esperaves i el que ha passat. Les captures de pantalla ajuden!

en: Incorrect page number. Type a page number between 1 and total number of pages
ca: Número de pàgina incorrecte. Escriviu un número de pàgina entre 1 i el nombre total de pàgines

en: Inserting gettext original strings for language %s...
ca: S'estan inserint les cadenes originals gettext per a l'idioma %s...

en: Inserting original strings for language %s...
ca: S'estan inserint les cadenes originals per a l'idioma %s...

en: Install & Activate
ca: Instal·la i activa

en: Install & Activate your pro plugin.
ca: Instal·la i activa el teu plugin pro.

en: Install and Activate
ca: Instal·la i activa

en: Install failed:
ca: La instal·lació ha fallat:

en: Installed Pro versions
ca: Versions Pro instal·lades

en: Integrate machine translation directly with your WordPress website.
ca: Integra la traducció automàtica directament amb el teu lloc web de WordPress.

en: Invalid action specified.
ca: S'ha especificat una acció no vàlida.

en: Invalid domain format.
ca: Format de domini no vàlid.

en: Invalid email address
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida

en: Invalid language code
ca: Codi d'idioma no vàlid

en: Invalid language code. Please try again.
ca: Codi d'idioma no vàlid. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Invalid nonce.
ca: Nonce no vàlid.

en: Invalid plugin specified.
ca: S'ha especificat un connector no vàlid.

en: It disables detection of strings displayed dynamically using JavaScript. <br/>Strings loaded via a server side AJAX call will still be translated.
ca: Desactiva la detecció de cadenes mostrades dinàmicament mitjançant JavaScript. <br/>Les cadenes carregades mitjançant una crida AJAX del costat del servidor encara es traduiran.

en: It disables search indexing the post content in translated languages.<br/>Useful when the content of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
ca: Desactiva la indexació de cerca del contingut de l'entrada en idiomes traduïts.<br/>Útil quan el contingut de l'entrada no admet HTML i, per tant, trenca la pàgina.

en: It disables search indexing the post title in translated languages.<br/>Useful when the title of the post doesn't allow HTML thus breaking the page.
ca: Desactiva la indexació de cerca del títol de l'entrada en idiomes traduïts.<br/>Útil quan el títol de l'entrada no admet HTML i, per tant, trenca la pàgina.

en: It helps remove possible duplicate translations, clear unnecessary data and repair possible metadata issues.
ca: Ajuda a eliminar possibles traduccions duplicades, netejar dades innecessàries i reparar possibles problemes de metadades.

en: It takes less than a minute.
ca: Triga menys d'un minut.

en: Just now
ca: Ara mateix

en: Language
ca: Idioma

en: Language Settings
ca: Configuració d'idioma

en: Language Switcher
ca: Selector d'idioma

en: Language Switcher update notice
ca: Avís d'actualització del selector d'idioma

en: Language code
ca: Codi d'idioma

en: Language codes can contain only A-Z a-z 0-9 - _ characters. Check your language codes in TranslatePress General Settings.
ca: Els codis d'idioma només poden contenir caràcters A-Z a-z 0-9 - _. Comproveu els codis d'idioma a la Configuració general de TranslatePress.

en: Language in which the translation status filter applies. Leave unselected for the translation status to apply to ANY language
ca: Idioma en què s'aplica el filtre d'estat de traducció. Deixeu-ho sense seleccionar perquè l'estat de traducció s'apliqui a QUALSEVOL idioma

en: Language name
ca: Nom de l'idioma

en: Learn More
ca: Més informació

en: Learn more in our documentation.
ca: Més informació a la nostra documentació.

en: Legacy disabled.
ca: Mode antic desactivat.

en: Legacy language switcher is currently enabled
ca: El selector d'idioma heretat està activat actualment

en: License
ca: Llicència

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: License key mismatch. The license you entered doesn’t match the <strong>%1$s</strong> version you have installed. <br/>Please check that you’ve installed the correct version for your license from your %2$sTranslatePress account%3$s.
ca: La clau de llicència no coincideix. La llicència que has introduït no coincideix amb la versió <strong>%1$s</strong> que tens instal·lada. <br/>Si us plau, comprova que has instal·lat la versió correcta per a la teva llicència des del teu %2$scompte de TranslatePress%3$s.

en: Light
ca: Clar

en: Limit machine translation / characters per day
ca: Limitar la traducció automàtica / caràcters per dia

en: Limit this menu item to the following languages
ca: Limita aquest element de menú als idiomes següents

en: Load legacy Language Switcher
ca: Carrega el selector d'idioma heretat

en: Load legacy SEO Pack Add-On
ca: Carrega el complement heretat SEO Pack

en: Loading Strings...
ca: S'estan carregant cadenes...

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Log machine translation queries.
ca: Registra les consultes de traducció automàtica.

en: Logged Out
ca: Desconnectat

en: Logged errors
ca: Errors registrats

en: Machine Translation
ca: Traducció automàtica

en: Manage Notification: %s
ca: Gestiona la notificació: %s

en: Manage your license & quota on the %s
ca: Gestiona la teva llicència i quota a la %s

en: Manage your license in your %1$s.
ca: Gestiona la teva llicència a la teva %1$s.

en: Manual Translation Only
ca: Només traducció manual

en: Manually translated
ca: Traduït manualment

en: Map this language to a different domain or sub-domain.
ca: Assigna aquest idioma a un domini o subdomini diferent.

en: Marketing optin
ca: Subscripció de màrqueting

en: May help fix missing content inserted using JavaScript. <br> It shows dynamically inserted content in original language for a moment before the translation request is finished.
ca: Pot ajudar a corregir el contingut que falta inserit amb JavaScript. <br> Mostra el contingut inserit dinàmicament en l'idioma original un moment abans que la sol·licitud de traducció finalitzi.

en: Menu item
ca: Element de menú

en: Meta Information
ca: Informació meta

en: Migrating post slugs to new table structure for language %s...
ca: S'estan migrant els slugs d'entrades a la nova estructura de taules per a l'idioma %s...

en: Migrating taxonomy and post type base slugs to new table structure...
ca: S'estan migrant els slugs de taxonomia i els slugs base de tipus d'entrada a la nova estructura de taules...

en: Migrating term slugs to new table structure for language %s...
ca: S'estan migrant els slugs de termes a la nova estructura de taules per a l'idioma %s...

en: Miscellaneous options
ca: Opcions diverses

en: More functionality with TranslatePress Pro.
ca: Més funcionalitat amb TranslatePress Pro.

en: More info
ca: Més informació

en: Multiple Languages
ca: Múltiples idiomes

en: Name and email address
ca: Nom i adreça de correu electrònic

en: Native name
ca: Nom natiu

en: Navigate to first page
ca: Navega a la primera pàgina

en: Navigate to last page
ca: Navega a l'última pàgina

en: Navigate to next page
ca: Navega a la pàgina següent

en: Navigate to next string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Right Arrow
ca: Navega a la cadena següent de la llista desplegable. Drecera: CTRL(⌘) + ALT + Fletxa dreta

en: Navigate to previous page
ca: Navega a la pàgina anterior

en: Navigate to previous string in dropdown list. Shortcut: CTRL(⌘) + ALT + Left Arrow
ca: Navega a la cadena anterior de la llista desplegable. Drecera: CTRL(⌘) + ALT + Fletxa esquerra

en: Navigate your website just like a particular user role would. Really useful for dynamic content or hidden content that appears for particular users.
ca: Navegueu pel vostre lloc web tal com ho faria un rol d'usuari concret. Molt útil per a contingut dinàmic o contingut ocult que apareix per a usuaris concrets.

en: Navigation Based on Language
ca: Navegació basada en l'idioma

en: Need Help?
ca: Necessites ajuda?

en: No Active License Detected for this website.
ca: No s'ha detectat cap llicència activa per a aquest lloc web.

en: No available suggestions
ca: No hi ha suggeriments disponibles

en: No strings match your query.
ca: Cap cadena coincideix amb la consulta.

en: No, thanks.
ca: No, gràcies.

en: Not TranslatePress onboarding page.
ca: No és la pàgina de benvinguda de TranslatePress.

en: Not translated
ca: No traduït

en: Note: This option is disabled when Different Domain for Language addon is active.
ca: Nota: Aquesta opció està desactivada quan Different Domain for Language addon està actiu.

en: Note: You can switch back anytime from <strong>Advanced Settings → <a href="%s">Troubleshooting</a></strong>.
ca: Nota: Pots tornar en qualsevol moment des de <strong>Configuració avançada → <a href="%s">Resolució de problemes</a></strong>.

en: Nothing here
ca: No hi ha res

en: Notification Email
ca: Correu electrònic de notificació

en: OG Description
ca: Descripció OG

en: OG Image
ca: Imatge OG

en: OG Image Alt
ca: Text alternatiu de la imatge OG

en: OG Image Secure URL
ca: URL segura de la imatge OG

en: OG Site Name
ca: Nom del lloc OG

en: OG Title
ca: Títol OG

en: Ok, I will gladly help!
ca: D'acord, hi ajudaré encantat!

en: Once the remaining AI words run out, automatic translation through TranslatePress AI will be paused.
ca: Un cop s'esgotin les paraules d'IA restants, la traducció automàtica mitjançant TranslatePress AI es pausarà.

en: Only Flags
ca: Només banderes

en: Only by IP address
ca: Només per adreça IP

en: Only by browser language
ca: Només per l'idioma del navegador

en: Only enable for testing purposes. Can impact performance.<br>All records are stored in the wp_trp_machine_translation_log database table. Use a plugin like <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> to browse the logs or directly from your database manager (PHPMyAdmin, etc.)
ca: Només activeu-ho amb finalitats de prova. Pot afectar el rendiment.<br>Tots els registres s'emmagatzemen a la taula de la base de dades wp_trp_machine_translation_log. Utilitzeu un connector com <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-data-access/" target="_blank">WP Data Access</a> per a consultar els registres o directament des del vostre gestor de bases de dades (PHPMyAdmin, etc.)

en: Open language switcher only on click
ca: Obre el selector d'idioma només en fer clic

en: Open the language switcher shortcode by clicking on it instead of hovering.<br> Close it by clicking on it, anywhere else on the screen or by pressing the escape key. This will affect only the shortcode language switcher.
ca: Obre el shortcode del selector d'idioma fent-hi clic en lloc de passar-hi el cursor per sobre.<br> Tanca'l fent-hi clic, en qualsevol altre lloc de la pantalla o prement la tecla Esc. Això només afectarà el selector d'idioma del shortcode.

en: Opens post in the translation editor. Post must be saved as draft or published beforehand.
ca: Obre l'entrada a l'editor de traducció. L'entrada ha d'haver estat desada com a esborrany o publicada prèviament.

en: Operations to perform
ca: Operacions a realitzar

en: Opposite Language
ca: Idioma oposat

en: Opt in to our security and feature updates notifications, and non-sensitive diagnostic tracking.
ca: Subscriviu-vos per rebre les notificacions d'actualitzacions de seguretat i funcions, així com el seguiment diagnòstic no sensible.

en: Optimize Database
ca: Optimitza la base de dades

en: Optimize TranslatePress database tables
ca: Optimitza les taules de la base de dades de TranslatePress

en: Original String
ca: Cadena original

en: Other Slugs
ca: Altres slugs

en: Other languages
ca: Altres idiomes

en: Others
ca: Altres

en: Page Title
ca: Títol de la pàgina

en: Permission denied.
ca: Permís denegat.

en: Placeholder attribute
ca: Atribut placeholder

en: Plan A.
ca: Pla A.

en: Plan B.
ca: Pla B.

en: Plan C.
ca: Pla C.

en: Please %1$senter your license%2$s key first to add more languages.
ca: Si us plau, %1$sintrodueix la clau de la teva llicència%2$s primer per afegir més idiomes.

en: Please %1$senter your license%2$s key first, to activate this addon.
ca: Si us plau, %1$sintroduïu la clau de llicència%2$s primer per activar aquest complement.

en: Please %1$senter%2$s your license key to enable %3$s automatic translation.
ca: Si us plau, %1$sintrodueix%2$s la teva clau de llicència per habilitar la traducció automàtica de %3$s.

en: Please activate the SEO Addon from <br/>WordPress -> Settings -> TranslatePress -> Addons section
ca: Si us plau, activa el complement SEO des de<br/>WordPress -> Configuració -> TranslatePress -> secció de complements

en: Please add an additional language.
ca: Si us plau, afegeix un idioma addicional.

en: Please check your TranslatePress license key.
ca: Si us plau, comprova la teva clau de llicència de TranslatePress.

en: Please enter a domain.
ca: Si us plau, introduïu un domini.

en: Please enter a valid license to get access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %1$sPurchase one now%2$s
ca: Si us plau, introdueix una llicència vàlida per accedir a TranslatePress AI, complements premium, actualitzacions automàtiques i suport. Necessites una clau de llicència? %1$sComprar-ne una ara%2$s

en: Please enter your DeepL API key.
ca: Introduïu la clau de l'API de DeepL.

en: Please enter your Google Translate key.
ca: Introduïu la clau de Google Translate.

en: Please install and activate the TranslatePress - Multilingual plugin
ca: Si us plau, instal·la i activa el connector TranslatePress - Multilingual

en: Please note that DeepL API usage is paid separately. See <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">DeepL pricing information</a>.
ca: Tingues en compte que l'ús de l'API de DeepL es paga a part. Consulta la <a href="https://www.deepl.com/pro.html#developer">informació de preus de DeepL</a>.

en: Please purchase a new license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
ca: Si us plau, compra una llicència nova per continuar tenint accés a TranslatePress AI, complements premium, actualitzacions automàtiques i suport.

en: Please renew your license to continue receiving access to TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support.
ca: Si us plau, renova la teva llicència per continuar tenint accés a TranslatePress AI, complements premium, actualitzacions automàtiques i suport.

en: Please update TranslatePress - Multilingual to version %2$s or newer. Your currently installed version of TranslatePress - Multilingual is no longer compatible with the current version of %1$s.
ca: Si us plau, actualitza TranslatePress - Multilingual a la versió %2$s o més recent. La versió actualment instal·lada de TranslatePress - Multilingual ja no és compatible amb la versió actual de %1$s.

en: Please update the TranslatePress - Multilingual plugin to version %1$s or higher to ensure %2$s functions correctly.
ca: Si us plau, actualitza el connector TranslatePress - Multilingual a la versió %1$s o superior per assegurar que %2$s funcioni correctament.

en: Please upload a TranslatePress Pro plugin file.
ca: Si us plau, puja un fitxer del connector TranslatePress Pro.

en: Please upload the TranslatePress PRO zip archive from your
ca: Si us plau, puja l'arxiu zip del TranslatePress Pro des del teu

en: Plugin activation failed:
ca: L'activació del connector ha fallat:

en: Plugin deactivation failed.
ca: La desactivació del connector ha fallat.

en: Plugin installed, but entry file not found.
ca: S'ha instal·lat el connector, però no s'ha trobat el fitxer d'entrada.

en: Plugin status & settings
ca: Estat i configuració del connector

en: Plugins and Theme String Translation
ca: Traducció de cadenes de connectors i tema

en: Plugins and theme scan did not finish due to an error
ca: L'escaneig dels connectors i el tema no ha acabat a causa d'un error

en: Plugins and theme scan is complete
ca: S'ha completat l'escaneig dels connectors i el tema

en: Pop-up window over the content
ca: Finestra emergent sobre el contingut

en: Popup Text
ca: Text de la finestra emergent

en: Popup Type
ca: Tipus de finestra emergent

en: Post ID
ca: ID de l'entrada

en: Post Slug
ca: Slug de l'entrada

en: Post Slugs
ca: Slugs d'entrada

en: Post Type
ca: Tipus d'entrada

en: Post Type Base Slug
ca: Slug base de tipus d'entrada

en: Post Type Base Slugs
ca: Slugs base de tipus d'entrada

en: Post slugs (this includes pages and custom post types)
ca: Slugs d'entrades (això inclou pàgines i tipus d'entrada personalitzats)

en: Post type base slugs
ca: Slugs base de tipus d'entrada

en: Preferred language to navigate the site
ca: Idioma preferit per navegar pel lloc

en: Prefill with current domain
ca: Omple amb el domini actual

en: Privacy Policy
ca: Política de privadesa

en: Pro Add-ons
ca: Complements Pro

en: Pro Features
ca: Funcions Pro

en: Processing table for language %s...
ca: S'està processant la taula per a l'idioma %s...

en: Prompts visitors to switch to their preferred language based on their browser settings or IP address and remembers the last visited language.
ca: Suggerix als visitants que canviïn al seu idioma preferit segons la configuració del navegador o l'adreça IP i recorda l'últim idioma visitat.

en: Publish only when translation is complete
ca: Publica només quan la traducció estigui completa

en: Published
ca: Publicat

en: Purchase a new license
ca: Comprar una llicència nova

en: Quick Intro
ca: Introducció ràpida

en: Quick guided setup to configure TranslatePress in no time!
ca: Configuració guiada ràpida per configurar TranslatePress en un tres i no res!

en: Rate TranslatePress on WordPress.org plugin page
ca: Valora TranslatePress a la pàgina del connector de WordPress.org

en: Re-run Setup Wizard
ca: Torna a executar l'assistent de configuració

en: Read documentation
ca: Consulta la documentació

en: Receive
ca: Rep

en: Receive an email notification when your TranslatePress AI word count drops below the specified threshold.
ca: Rebreu una notificació per correu electrònic quan el recompte de paraules del TranslatePress AI baixi per sota del llindar especificat.

en: Recent community discussions
ca: Debats recents de la comunitat

en: Recheck
ca: Torna a comprovar

en: Rechecking...
ca: S'està comprovant de nou...

en: Recommended Plugins
ca: Plugins recomanats

en: Redirect directly (*not recommended)
ca: Redirigeix directament (*no recomanat)

en: Regenerating original meta table for language %s...
ca: S'està regenerant la taula de metadades originals per a l'idioma %s...

en: Regional (example: en, fr, es, etc.)
ca: Regional (exemple: en, fr, es, etc.)

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove CDATA for original and dictionary strings
ca: Elimina el CDATA de les cadenes originals i de diccionari

en: Remove Country Locale
ca: Elimina la configuració regional del país

en: Remove Region Independent Locale
ca: Elimina la configuració regional independent

en: Remove duplicate hreflang
ca: Elimina els hreflang duplicats

en: Remove duplicate rows for dictionary strings
ca: Elimina les files duplicades de les cadenes de diccionari

en: Remove duplicate rows for gettext strings
ca: Elimina les files duplicades de les cadenes Gettext

en: Remove duplicate rows for original dictionary strings
ca: Elimina les files duplicades de les cadenes originals de diccionari

en: Remove the trouble tables by executing the DROP function on them
ca: Elimina les taules problemàtiques executant la funció DROP sobre elles

en: Remove untranslated links from dictionary tables
ca: Elimina els enllaços no traduïts de les taules del diccionari

en: Removes CDATA from trp_original_strings and trp_dictionary_* tables.<br>This type of content should not be detected by TranslatePress. It might have been introduced in the database in older versions of the plugin.
ca: Elimina el CDATA de les taules trp_original_strings i trp_dictionary_*.<br>Aquest tipus de contingut no hauria de ser detectat per TranslatePress. Podria haver estat introduït a la base de dades en versions antigues del connector.

en: Removes selected filters
ca: Elimina els filtres seleccionats

en: Removes untranslated links and images from all trp_dictionary_* tables. These tables contain translations for user-inputted strings such as post content, post title, menus etc.
ca: Elimina els enllaços i les imatges no traduïts de totes les taules trp_dictionary_*. Aquestes taules contenen traduccions de cadenes introduïdes per l'usuari, com ara contingut d'entrada, títol d'entrada, menús, etc.

en: Removing cdata dictionary strings for language %s...
ca: S'estan eliminant les cadenes del diccionari cdata per a l'idioma %s...

en: Removing duplicated dictionary strings for language %s...
ca: S'estan eliminant les cadenes del diccionari duplicades per a l'idioma %s...

en: Removing duplicated gettext strings for language %s...
ca: S'estan eliminant les cadenes gettext duplicades per a l'idioma %s...

en: Removing untranslated dictionary links for language %s...
ca: S'estan eliminant els enllaços no traduïts del diccionari per a l'idioma %s...

en: Removing untranslated dictionary strings where translation is available for language %s...
ca: S'estan eliminant les cadenes del diccionari sense traduir per a les quals hi ha traducció disponible per a l'idioma %s...

en: Renew Now
ca: Renova ara

en: Replace gettext strings that have original ID NULL with the correct original IDs
ca: Substitueix les cadenes Gettext que tenen l'ID original NULL pels IDs originals correctes

en: Replacing original id NULL with value for language %s...
ca: S'està substituint l'identificador original NULL per un valor per a l'idioma %s...

en: Requires <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack Add-on</a> to be installed and activated.
ca: Requereix que el complement <a href="%s" title="TranslatePress Add-on SEO Pack documentation" target="_blank">SEO Pack</a> estigui instal·lat i activat.

en: Rescan plugins and theme for strings
ca: Torna a escanejar els connectors i el tema per trobar cadenes

en: Response
ca: Resposta

en: Response Body
ca: Cos de la resposta

en: Restrict by Language
ca: Restringir per idioma

en: Restrict element to language
ca: Restringir l'element a un idioma

en: Run the updater
ca: Executa l'actualitzador

en: SEO Pack (Legacy)
ca: SEO Pack (antic)

en: SEO support for page slug, page title, description and Facebook and Twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
ca: Suport SEO per al slug, el títol i la descripció de la pàgina, i la informació del gràfic social de Facebook i Twitter. L'atribut lang de l'HTML s'estableix correctament.

en: SEO support for page slug, page title, description and facebook and twitter social graph information. The HTML lang attribute is properly set.
ca: Suport SEO per al slug de pàgina, el títol de pàgina, la descripció i la informació del gràfic social de Facebook i Twitter. L'atribut lang de l'HTML s'estableix correctament.

en: Save
ca: Desa

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save changes to translation. Shortcut: CTRL(⌘) + S
ca: Desa els canvis de la traducció. Drecera: CTRL(⌘) + S

en: Saved
ca: Desat

en: Saving translation...
ca: S'està desant la traducció...

en: Scanning item %1$d of %2$d...
ca: S'està escanejant l'element %1$d de %2$d...

en: Scanning plugins and theme for strings...
ca: S'estan escanejant els connectors i el tema per trobar cadenes...

en: Search
ca: Cerca

en: Search Email Strings
ca: Cercar cadenes de correu electrònic

en: Search Gettext Strings
ca: Cerca cadenes Gettext

en: Search Other Slugs
ca: Cerca altres slugs

en: Search Post Slugs
ca: Cercar slugs d'entrada

en: Search Post Type Base Slugs
ca: Cerca slugs base de tipus d'entrada

en: Search Regular Strings
ca: Cercar cadenes regulars

en: Search Taxonomy Slugs
ca: Cercar slugs de taxonomia

en: Search Term Slugs
ca: Cercar slugs de termes

en: Search WooCommerce Slugs
ca: Cerca slugs de WooCommerce

en: Search for any text in this page in the dropdown.
ca: Cerca qualsevol text d'aquesta pàgina al menú desplegable.

en: Search original and translated strings containing typed keywords while also matching selected filters. Place string in quotes for exact match: "string"
ca: Cerca cadenes originals i traduïdes que continguin les paraules clau introduïdes tot coincidint amb els filtres seleccionats. Posa la cadena entre cometes per a una coincidència exacta: "cadena"

en: Security check
ca: Comprovació de seguretat

en: See Less
ca: Veure menys

en: See More
ca: Veure més

en: See options for selecting all strings
ca: Veure les opcions per seleccionar totes les cadenes

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Visible
ca: Selecciona els visibles

en: Select Yes if you want to force custom links without language encoding to keep the currently selected language.
ca: Selecciona Sí si vols forçar els enllaços personalitzats sense codificació d'idioma per mantenir l'idioma actualment seleccionat.

en: Select how the language should be detected for first time visitors.<br>The visitor's last displayed language will be remembered through cookies.
ca: Selecciona com s'ha de detectar l'idioma dels visitants per primera vegada.<br>L'últim idioma mostrat al visitant es recordarà mitjançant galetes.

en: Select language
ca: Seleccionar l'idioma

en: Select languages
ca: Seleccionar idiomes

en: Select or Upload Media
ca: Selecciona o puja multimèdia

en: Select string to translate...
ca: Selecciona una cadena per traduir...

en: Select the default and additional languages for your website.
ca: Selecciona l'idioma per defecte i els idiomes addicionals del teu lloc web.

en: Select the language your content is written in.
ca: Selecciona l'idioma en què està escrit el contingut.

en: Select the languages you wish to make your website available in.
ca: Seleccioneu els idiomes en què voleu que el vostre lloc web estigui disponible.

en: Select the style of the language switcher. You will find more ways to display it, in plugin settings.
ca: Selecciona l'estil del selector d'idioma. Trobaràs més maneres de mostrar-lo a la configuració del connector.

en: Select the type of DeepL API you want to use.
ca: Seleccioneu el tipus d'API de DeepL que voleu utilitzar.

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Serve same translation for similar text. The strings need to have a percentage of 95% similarity.<br>Helps prevent losing existing translation when correcting typos or making minor adjustments to the original text. <br>If a translation already exists for a very similar original string, it will automatically be used for the current original string.<br>Does not work when making changes to a text that is part of a translation block unless the new text is manually merged again in a translation block.<br>Each string needs to have a minimum of 50 characters.
ca: Proporciona la mateixa traducció per a textos similars. Les cadenes han de tenir un percentatge de similitud del 95%.<br>Ajuda a evitar perdre traduccions existents en corregir errades tipogràfiques o fer petits ajustos al text original. <br>Si ja existeix una traducció per a una cadena original molt similar, s'utilitzarà automàticament per a la cadena original actual.<br>No funciona quan es fan canvis a un text que forma part d'un bloc de traducció, tret que el text nou es fusioni manualment de nou en un bloc de traducció.<br>Cada cadena ha de tenir un mínim de 50 caràcters.

en: Set up Language Switcher
ca: Configura el selector d'idioma

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings saved.
ca: S'han desat els paràmetres.

en: Settings scope unknown.
ca: Àmbit de configuració desconegut.

en: Setup Complete
ca: Configuració completada

en: Short Language Names
ca: Noms abreviats d'idioma

en: Show "Powered by TranslatePress"
ca: Mostra "Powered by TranslatePress"

en: Show Both (recommended)
ca: Mostra tots dos (recomanat)

en: Show opposite language in the language switcher
ca: Mostra l'idioma oposat al selector d'idioma

en: Show the small "Powered by TranslatePress" label in the floater language switcher.
ca: Mostra l'etiqueta petita "Powered by TranslatePress" al commutador d'idioma flotant.

en: Show this element only in one language.
ca: Mostrar aquest element només en un idioma.

en: Sign Up and Start translating
ca: Registra't i comença a traduir

en: Sign me up!
ca: Apunta'm!

en: Sign up with your email address and receive a 5-part email guide to help you maximize the power of TranslatePress.
ca: Apunta't amb la teva adreça de correu electrònic i rep una guia per correu electrònic en 5 parts per ajudar-te a treure el màxim profit de TranslatePress.

en: Skip
ca: Omet

en: Skip and continue with manual translation »
ca: Omet i continua amb la traducció manual »

en: Skip this step
ca: Omet aquest pas

en: Slugs that are not found in either one of the other categories.
ca: Slugs que no es troben en cap de les altres categories.

en: Something went wrong, please try again.
ca: S'ha produït un error, si us plau, torna-ho a provar.

en: Source
ca: Font

en: Split block to translate strings individually
ca: Divideix el bloc per traduir les cadenes individualment

en: Start customizing
ca: Comença a personalitzar

en: Start translating
ca: Comença a traduir

en: Step %s does not exist
ca: El pas %s no existeix

en: String
ca: Cadena

en: String List
ca: Llista de cadenes

en: String Translation
ca: Traducció de cadenes

en: String Translation Editor
ca: Editor de traducció de cadenes

en: Strings that are user-created cannot be modified, only those from themes and plugins.
ca: Les cadenes creades per l'usuari no es poden modificar, només les dels temes i els connectors.

en: Submit attribute
ca: Atribut submit

en: Successfully updated database!
ca: S'ha actualitzat la base de dades correctament!

en: Suggestions from translation memory
ca: Suggeriments de la memòria de traducció

en: Support
ca: Suport

en: Support for 130+ Extra Languages
ca: Suport per a més de 130 idiomes addicionals

en: Switch language to see the translation changes directly on the page.
ca: Canvia l'idioma per veure els canvis de traducció directament a la pàgina.

en: Switch to TranslatePress AI
ca: Canvia a TranslatePress AI

en: Switcher Location
ca: Ubicació del selector

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Taxonomy Slug
ca: Slug de taxonomia

en: Taxonomy Slugs
ca: Slugs de taxonomia

en: Taxonomy slugs
ca: Slugs de taxonomia

en: Term Slug
ca: Slug de terme

en: Term Slugs
ca: Slugs de termes

en: Term slugs
ca: Slugs de termes

en: Terms of Service
ca: Condicions del servei

en: Test API Credentials
ca: Prova les credencials de l'API

en: Test API credentials
ca: Prova les credencials de l'API

en: Test it to see if everything is working. If something went wrong, you can restore the backup that you've made at the first step. Check if no more errors occur while browsing your website in a translated language. Look at the timestamps of the errors to make sure you are not seeing the old errors. Only the most recent 5 errors are displayed.
ca: Comprova-ho per veure si tot funciona correctament. Si alguna cosa ha anat malament, pots restaurar la còpia de seguretat que has fet al primer pas. Comprova que no es produeixen més errors mentre navegues pel teu lloc web en un idioma traduït. Fixa't en les marques de temps dels errors per assegurar-te que no estàs veient els errors antics. Només es mostren els 5 errors més recents.

en: Text on this page is %s% translated into all languages.
ca: El text d'aquesta pàgina està traduït en un %s% a tots els idiomes.

en: The API key entered is invalid.
ca: La clau de l'API introduïda no és vàlida.

en: The API resource could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar el recurs de l'API.

en: The Automatic Translation Code of the added custom language is invalid.
ca: El codi de traducció automàtica de l'idioma personalitzat afegit no és vàlid.

en: The Language code of the added custom language cannot be empty.
ca: El codi d'idioma de l'idioma personalitzat afegit no pot estar buit.

en: The Language code of the added custom language is invalid.
ca: El codi d'idioma de l'idioma personalitzat afegit no és vàlid.

en: The SEO Pack add-on allows translation of all the URL slugs:
ca: El complement SEO Pack permet traduir tots els slugs d'URL:

en: The SEO Pack add-on is available with ALL premium versions of the plugin.
ca: El complement SEO Pack està disponible amb TOTES les versions premium del connector.

en: The SQL errors detected can occur for various reasons including missing tables, missing permissions for the SQL user to create tables or perform other operations, problems after site migration or changes to SQL server configuration.
ca: Els errors de SQL detectats es poden produir per diversos motius, incloent-hi taules inexistents, falta de permisos per a l'usuari de SQL per crear taules o realitzar altres operacions, problemes després de la migració del lloc o canvis a la configuració del servidor de SQL.

en: The Setup wizard allows you to quickly setup TranslatePress. You can initiate it at any time.
ca: L'assistent de configuració et permet configurar TranslatePress ràpidament. El pots iniciar en qualsevol moment.

en: The content of this element should be written in the default language.
ca: El contingut d'aquest element s'ha d'escriure en l'idioma per defecte.

en: The daily quota for machine translation characters exceeded. Please check the <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Automatic Translation</a></strong> page for more information.
ca: S'ha excedit la quota diària de caràcters de traducció automàtica. Si us plau, consulta la pàgina <strong>TranslatePress -> <a href="%s">Traducció automàtica</a></strong> per a més informació.

en: The email address where the low AI words notification will be sent.
ca: L'adreça de correu electrònic on s'enviarà la notificació de nivell baix de paraules d'IA.

en: The email address you added is incorrect.
ca: L'adreça de correu electrònic que has afegit és incorrecta.

en: The inactive languages will still be visible and active for the admin. For other users they won't be visible in the language switchers and won't be accessible either.
ca: Els idiomes inactius encara seran visibles i actius per a l'administrador. Per a altres usuaris no seran visibles als selectors d'idioma i tampoc no seran accessibles.

en: The language is automatically set based by the last visited language by the user.
ca: L'idioma s'estableix automàticament en funció de l'últim idioma visitat per l'usuari.

en: The link you followed has expired. Please reload the page and try again.
ca: L'enllaç que has seguit ha caducat. Si us plau, torna a carregar la pàgina i torna-ho a provar.

en: The request is too long.
ca: La sol·licitud és massa llarga.

en: The request size is too large.
ca: La mida de la sol·licitud és massa gran.

en: The same text is displayed in all languages. <br>A selecting language switcher will be appended to the pop-up. The detected language is pre-selected.
ca: El mateix text es mostra en tots els idiomes.<br>S'afegirà un selector d'idioma a la finestra emergent. L'idioma detectat està preseleccionat.

en: The selected automatic translation engine does not provide support for these languages.<br>You can still manually translate pages in these languages using the Translation Editor.
ca: El motor de traducció automàtica seleccionat no admet aquests idiomes.<br>Podeu continuar traduint manualment les pàgines en aquests idiomes amb l'Editor de traducció.

en: The slug that you are trying to edit is present in other slug types:%s%. Editing it will replace each occurrence, regardless of the current type.
ca: El slug que intents editar està present en altres tipus de slug: %s. En editar-lo, es reemplaçarà cada ocurrència, independentment del tipus actual.

en: The word typed was incorrect. Action was cancelled.
ca: La paraula escrita era incorrecta. S'ha cancel·lat l'acció.

en: There are no logged errors.
ca: No hi ha errors registrats.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
ca: Hi ha una nova versió de %1$s disponible. %2$sVeure els detalls de la versió %3$s%4$s o %5$sactualitza ara%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
ca: Hi ha una nova versió de %1$s disponible. %2$sVeure els detalls de la versió %3$s%4$s.

en: There is an error on the DeepL service and your request could not be processed.
ca: Hi ha un error al servei de DeepL i no s'ha pogut processar la vostra sol·licitud.

en: There was an error on the server processing your Google Translate key.
ca: S'ha produït un error al servidor en processar la teva clau de Google Translate.

en: There was an error with your Google Translate key.
ca: S'ha produït un error amb la teva clau de Google Translate.

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Business and Developer plans.
ca: Aquests complements amplien el vostre connector de traducció i estan disponibles als plans Business i Developer.

en: These addons extend your translation plugin and are available in the Developer, Business and Personal plans.
ca: Aquests complements amplien el vostre connector de traducció i estan disponibles als plans Developer, Business i Personal.

en: These are the most recent 5 errors logged by TranslatePress:
ca: Aquests són els 5 errors més recents registrats per TranslatePress:

en: This Black Friday, get access to these features and more at a fraction of the costs:
ca: Aquest Black Friday, obtén accés a aquestes funcions i més a una fracció del cost:

en: This TranslatePress add-on has been migrated to the main plugin and is no longer used. You can delete it.
ca: Aquest complement de TranslatePress s'ha migrat al connector principal i ja no s'utilitza. Pots suprimir-lo.

en: This add-on is not available on your current plan.
ca: Aquest complement no està disponible al teu pla actual.

en: This domain is already assigned to another language.
ca: Aquest domini ja està assignat a un altre idioma.

en: This element will still be visible when you are translating your website through the Translation Editor.
ca: Aquest element encara serà visible quan traduïu el vostre lloc web a través de l'Editor de traducció.

en: This feature is only available in the paid version. Upgrade TranslatePress and unlock more premium features.
ca: Aquesta funció només està disponible a la versió de pagament. Actualitzeu TranslatePress i desbloquegeu més funcions premium.

en: This feature is only available when using the TranslatePress AI translation engine.
ca: Aquesta funció només està disponible quan s'utilitza el motor de traducció TranslatePress AI.

en: This language does not support formality.
ca: Aquest idioma no admet la formalitat.

en: This page is %1$s% translated into %2$s.
ca: Aquesta pàgina està traduïda en un %1$s% a %2$s.

en: This string is not ready for translation yet. <br>Try again in a moment...
ca: Aquesta cadena encara no està llesta per a la traducció. <br>Torna-ho a provar d'aquí a un moment...

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license.
ca: Aquest lloc web ja està activat amb una llicència gratuïta. Cada lloc web només pot utilitzar una llicència gratuïta.

en: This website is already activated under a free license. Each website can only use one free license. Please upgrade to a premium plan for more TranslatePress AI words from %1$s your account %2$s.
ca: Aquest lloc web ja està activat amb una llicència gratuïta. Cada lloc web només pot utilitzar una llicència gratuïta. Si us plau, actualitza a un pla premium per obtenir més paraules de TranslatePress AI des del %1$s teu compte %2$s.

en: This will allow TranslatePress to:
ca: Això permetrà a TranslatePress:

en: Tip for faster help:
ca: Consell per rebre ajuda més ràpidament:

en: Title attribute
ca: Atribut title

en: To
ca: A

en: To Add more languages activate the Multiple Languages Addon
ca: Per afegir més idiomes, activa el complement de múltiples idiomes

en: To continue please type the word:
ca: Per continuar, escriu la paraula:

en: To continue translating your content, please %1$s over at %2$s
ca: Per continuar traduint el contingut, si us plau %1$s a %2$s

en: To edit an existing TranslatePress language, input the language code and fill in only the columns you want to overwrite (e.g. Language name, Flag).<br>You can also add new custom languages. They will be available under General settings, All Languages list, where the URL slug can be edited.
ca: Per editar un idioma existent de TranslatePress, introdueix el codi de l'idioma i omple només les columnes que vulguis sobreescriure (p. ex., Nom de l'idioma, Bandera).<br>També pots afegir nous idiomes personalitzats. Estaran disponibles a Configuració general, a la llista Tots els idiomes, on es pot editar el slug de l'URL.

en: To enable it go to
ca: Per a activar-ho, ves a

en: To enable updates, please %1$senter your license key%2$s. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s.
ca: Per habilitar les actualitzacions, si us plau %1$sintrodueix la clau de llicència%2$s. Necessites una clau de llicència? %3$sCompra'n una ara%4$s.

en: To enable updates, please go to the %1$slicense page%2$s and check that you have a valid license.
ca: Per habilitar les actualitzacions, vés a la %1$spàgina de llicència%2$s i comprova que tens una llicència vàlida.

en: To enable updates, your licence needs to be renewed. Please go to the %1$sTranslatePress Account%2$s page and login to renew.
ca: Per habilitar les actualitzacions, cal renovar la teva llicència. Si us plau, vés a la pàgina %1$sTranslatePress Account%2$s i inicia la sessió per renovar-la.

en: To translate slugs, please update the SEO Pack add-on to the latest version.
ca: Per traduir slugs, actualitza el complement SEO Pack a la darrera versió.

en: To use <strong>DeepL</strong> for automatic translation, activate this Pro add-on from the <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.
ca: Per utilitzar <strong>DeepL</strong> per a la traducció automàtica, activa aquest complement Pro des de <a href="%1$s" target="_self" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Today's Character Count:
ca: Recompte de caràcters d'avui:

en: Toggle support chat
ca: Activa/desactiva el xat de suport

en: Too many requests. Please try again later.
ca: Massa sol·licituds. Torneu-ho a provar més tard.

en: Top Left
ca: Dalt a l'esquerra

en: Top Right
ca: Dalt a la dreta

en: Transforms the language switcher into a button showing the other available language, not the current one.<br> Only works when there are exactly two languages, the default one and a translation one.<br>This will affect the shortcode language switcher and floating language switcher as well.<br> To achieve this in menu language switcher go to Appearance->Menus->Language Switcher and select Opposite Language.
ca: Transforma el selector d'idioma en un botó que mostra l'altre idioma disponible, no l'actual.<br> Només funciona quan hi ha exactament dos idiomes, l'idioma per defecte i un idioma de traducció.<br>Això també afectarà el selector d'idioma del shortcode i el selector d'idioma flotant.<br> Per aconseguir-ho al selector d'idioma del menú, ves a Aparença->Menús->Selector d'idioma i selecciona Idioma oposat.

en: Translate
ca: Tradueix

en: Translate Only Certain Paths
ca: Tradueix només certs camins

en: Translate Page
ca: Traduir la pàgina

en: Translate SEO Title, Description, Slug
ca: Tradueix el títol SEO, la descripció i el slug

en: Translate Site
ca: Traduir el lloc

en: Translate by Browsing as User Role
ca: Tradueix navegant com a rol d'usuari

en: Translate entire block element
ca: Tradueix tot l'element de bloc

en: Translate numbers and numerals
ca: Tradueix nombres i numerals

en: TranslatePress AI words are running low on your site.
ca: Les paraules de TranslatePress AI s'estan acabant al teu lloc.

en: TranslatePress Add-ons
ca: Complements de TranslatePress

en: TranslatePress Errors
ca: Errors de TranslatePress

en: TranslatePress Preferred User Language
ca: Idioma preferit de l'usuari de TranslatePress

en: TranslatePress Pro Add-ons
ca: Complements de TranslatePress Pro

en: TranslatePress data update
ca: Actualització de dades de TranslatePress

en: TranslatePress has detected and cleaned up some failed translation entries in your database following %1$san isolated incident%2$s. No further action is required.
ca: TranslatePress ha detectat i netejat algunes entrades de traducció fallides a la base de dades després de %1$sun incident aïllat%2$s. No cal fer cap acció addicional.

en: TranslatePress pro-actively scans and saves strings in the database when users access translated pages. <br>This setting disables this functionality and only allows translation and string saving when inside the Translation Editor. <br>Also disables machine translation outside the Translation Editor, giving you better control over character spending, by translating only the pages you visit in the Translation Editor.
ca: TranslatePress escaneja i desa proactivament cadenes a la base de dades quan els usuaris accedeixen a pàgines traduïdes. <br>Aquesta configuració desactiva aquesta funcionalitat i només permet la traducció i el desament de cadenes quan es troba dins de l'Editor de traducció. <br>També desactiva la traducció automàtica fora de l'Editor de traducció, donant-te un millor control sobre el consum de caràcters, traduint només les pàgines que visitis a l'Editor de traducció.

en: TranslatePress->Advanced Settings->Debug->Disable translation for gettext strings
ca: TranslatePress->Configuració avançada->Depuració->Desactivar la traducció de les cadenes gettext

en: TranslatePress.com Account
ca: Compte de TranslatePress.com

en: TranslatePress.com Account Page
ca: Pàgina del compte de TranslatePress.com

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation Editor
ca: Editor de traduccions

en: Translator
ca: Traductor

en: Translator Accounts
ca: Comptes de traductor

en: Transparent Template
ca: Plantilla transparent

en: Troubleshooting
ca: Resolució de problemes

en: Try to rescan plugins and theme for strings.
ca: Prova de tornar a escanejar els connectors i el tema per trobar cadenes.

en: Twitter Description
ca: Descripció de Twitter

en: Twitter Image
ca: Imatge de Twitter

en: Twitter Image Alt
ca: Text alternatiu de la imatge de Twitter

en: Twitter Title
ca: Títol de Twitter

en: Type a page number to navigate to
ca: Escriviu un número de pàgina per navegar-hi

en: URL Slugs Translation
ca: Traducció de slugs d'URL

en: Unable to load forum posts
ca: No s'han pogut carregar les entrades del fòrum

en: Unable to parse feed
ca: No s'ha pogut analitzar el canal

en: Unsupported languages
ca: Idiomes no compatibles

[ctx: Untranslated in this language]
en: in
ca: en

en: Update Now
ca: Actualitza ara

en: Update aborted! Incorrect action.
ca: S'ha avortat l'actualització! Acció incorrecta.

en: Update aborted! Incorrect language code.
ca: S'ha interromput l'actualització! El codi d'idioma és incorrecte.

en: Update aborted! Invalid nonce.
ca: S'ha avortat l'actualització! Nonce no vàlid.

en: Update aborted! Your user account doesn't have the capability to perform database updates.
ca: S'ha avortat l'actualització! El vostre compte d'usuari no té la capacitat per a realitzar actualitzacions de la base de dades.

en: Updates, announcements, marketing, no spam
ca: Actualitzacions, anuncis, màrqueting, sense spam

en: Updating TranslatePress tables. Please leave this window open.
ca: S'estan actualitzant les taules de TranslatePress. Deixeu aquesta finestra oberta.

en: Updating database to version %s+
ca: S'està actualitzant la base de dades a la versió %s+

en: Updating gettext original string ids for language %s...
ca: S'estan actualitzant els ID de les cadenes originals gettext per a l'idioma %s...

en: Updating original string ids for language %s...
ca: S'estan actualitzant els ID de les cadenes originals per a l'idioma %s...

en: Updating will allow editing translations of localized text from plugins and theme. Existing translation will still work as expected.
ca: L'actualització permetrà editar les traduccions del text localitzat de plugins i del tema. La traducció existent continuarà funcionant com s'espera.

en: Updating will allow editing translations of slugs. Existing translation will still work as expected.
ca: L'actualització permetrà editar les traduccions dels slugs. La traducció existent continuarà funcionant com s'espera.

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Upgrade now
ca: Actualitza ara

en: Upgrade now ↗
ca: Actualitza ara ↗

en: Upgrade to PRO
ca: Actualitzar a PRO

en: Upgrade to PRO with our biggest discount of the year!
ca: Actualitza a PRO amb el descompte més gran de l'any!

en: Upgrade to Pro
ca: Actualitza a Pro

en: Upgrade your plan to add more sites. %1$sUpgrade now%2$s
ca: Millora el teu pla per afegir més llocs. %1$sMillora ara%2$s

en: Upload error:
ca: Error de pujada:

en: Use Native language name
ca: Utilitza el nom de l'idioma en la seva llengua

en: Use a subdirectory for the default language
ca: Utilitza un subdirectori per a l'idioma per defecte

en: Use shortcode on any page or widget.
ca: Fes servir el shortcode a qualsevol pàgina o giny.

en: Use this HTTP Referrer if the API lets you restrict key usage from its Dashboard.
ca: Utilitzeu aquest referent HTTP si l'API us permet restringir l'ús de la clau des del seu tauler.

en: Use this media
ca: Utilitza aquest multimèdia

en: User Inputted String Translation
ca: Traducció de cadenes introduïdes per l'usuari

en: User Language Detection Method
ca: Mètode de detecció de l'idioma de l'usuari

en: User Notification Popup
ca: Finestra emergent de notificació de l'usuari

[ctx: Verbiage for the DeepL Pro Add-on]
en: Addons tab
ca: Pestanya de complements

en: Video Poster
ca: Pòster del vídeo

en: Videos
ca: Vídeos

en: View All Topics
ca: Mostra tots els temes

en: View Docs
ca: Veure la documentació

en: View Website As
ca: Visualitza el lloc web com a

en: Visit <a href="%s" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key and control API costs.
ca: Visiteu <a href="%s" target="_blank">aquest enllaç</a> per veure com podeu configurar una clau de l'API i controlar els costos de l'API.

en: Visit <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">this link</a> to see how you can set up an API key, <strong>control API costs</strong> and set HTTP referrer restrictions.
ca: Visita <a href="https://cloud.google.com/docs/authentication/api-keys" target="_blank">aquest enllaç</a> per veure com pots configurar una clau de l'API, <strong>controlar els costos de l'API</strong> i establir restriccions del referent HTTP.

en: WARNING. Cannot determine your language preference based on your current IP.<br>This is most likely because the website is on a local environment.
ca: AVÍS. No es pot determinar la teva preferència d'idioma a partir de la teva IP actual.<br>Això és molt probablement perquè el lloc web està en un entorn local.

en: WARNING. Changing the default language will invalidate existing translations.
ca: ADVERTÈNCIA. Canviar l'idioma per defecte invalidarà les traduccions existents.

en: WARNING: This feature can negatively impact page loading times in secondary languages, particularly with large databases (for example websites with a lot of pages or products). If you experience slow loading times, disable this and try again.
ca: AVÍS: Aquesta funció pot afectar negativament els temps de càrrega de les pàgines en idiomes secundaris, especialment amb bases de dades grans (per exemple, llocs web amb moltes pàgines o productes). Si experimentes temps de càrrega lents, desactiva-ho i torna-ho a provar.

en: Warning: This action cannot be undone. Deleting a string will remove its current translation. The original string will appear again in this interface after TranslatePress detects it. This action is NOT equivalent to excluding the string from being translated again.
ca: Avís: Aquesta acció no es pot desfer. Eliminar una cadena suprimirà la seva traducció actual. La cadena original tornarà a aparèixer en aquesta interfície després que TranslatePress la detecti. Aquesta acció NO equival a excloure la cadena perquè no es torni a traduir.

en: We could not process your request. Please try again later.
ca: No hem pogut processar la vostra sol·licitud. Torneu-ho a provar més tard.

en: We need to update your translations database to the latest version.
ca: Hem d'actualitzar la base de dades de traduccions a l'última versió.

en: Website Languages
ca: Idiomes del lloc web

en: Website language selector
ca: Selector d'idioma del lloc web

en: Welcome
ca: Benvinguda

en: Welcome to TranslatePress
ca: Benvingut a TranslatePress

en: We’ve upgraded the switcher for richer customization and a better user experience.<br>In order to use the new configurator, turn off <strong>Load legacy language switcher</strong>.
ca: Hem actualitzat el selector per a una personalització més rica i una millor experiència d'usuari.<br>Per utilitzar el nou configurador, desactiveu <strong>Carregar el selector d'idioma heretat</strong>.

en: What you can do in this situation
ca: Què pots fer en aquesta situació

en: Why are these errors occuring
ca: Per què es produeixen aquests errors

en: WooCommerce Slug
ca: Slug de WooCommerce

en: WooCommerce Slugs
ca: Slugs de WooCommerce

en: WooCommerce slugs
ca: Slugs de WooCommerce

en: Word Threshold
ca: Llindar de paraules

en: WordPress Translation Plugin
ca: Plugin de traducció per a WordPress

en: Write the text you wish to appear on the button..
ca: Escriu el text que vols que aparegui al botó..

en: Write the text you wish to appear on the close button. Leave empty for just the close button.
ca: Escriu el text que vols que aparegui al botó de tancament. Deixa-ho en blanc per mostrar només el botó de tancament.

en: Yes
ca: Sí

en: Yes, send me multilingual growth tips.
ca: Sí, envia'm consells de creixement multilingüe.

en: You are about to perform this action on all the strings matching your filter, not just the visibly checked. To perform the action only to the visible strings click "Select Visible" from the table header dropdown.
ca: Estàs a punt de realitzar aquesta acció a totes les cadenes que coincideixen amb el filtre, no només les que estan marcades visiblement. Per realitzar l'acció només a les cadenes visibles, fes clic a "Selecciona les visibles" al menú desplegable de la capçalera de la taula.

en: You are about to perform this action only on the visible strings. To perform the action on all the strings matching the filter click "Select All" from the table header dropdown.
ca: Estàs a punt de realitzar aquesta acció només a les cadenes visibles. Per realitzar l'acció a totes les cadenes que coincideixen amb el filtre, fes clic a "Selecciona-ho tot" al menú desplegable de la capçalera de la taula.

en: You are trying to add an invalid additional language. Please select a valid option.
ca: Estàs intentant afegir un idioma addicional no vàlid. Si us plau, selecciona una opció vàlida.

en: You are trying to add an invalid default language. Please select a valid option.
ca: Estàs intentant afegir un idioma per defecte no vàlid. Si us plau, selecciona una opció vàlida.

en: You can add a new language from <a href="%s">Settings->TranslatePress</a>
ca: Podeu afegir un idioma nou des de <a href="%s">Configuració->TranslatePress</a>

en: You can also add the <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Language Switcher Block</a> in the WP Gutenberg Editor.
ca: També pots afegir el <a href="%s" title="Language Switcher Block Documentation">Bloc de selector d'idioma</a> a l'editor Gutenberg de WP.

en: You can customize the design later
ca: Pots personalitzar el disseny més tard

en: You can edit your site languages at any point.
ca: Pots editar els idiomes del lloc en qualsevol moment.

en: You can get one for %1$sfree%2$s, by creating a free account. It includes:
ca: Pots obtenir-ne una %1$sgratuïtament%2$s, creant un compte gratuït. Inclou:

en: You cannot select two languages that have the same <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">iso code</a> but different formalities because doing so will lead to duplicate <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">hreflang tags</a>.
ca: No podeu seleccionar dos idiomes que tinguin el mateix <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_639-1_codes" target="_blank">codi ISO</a> però diferents formalitats, perquè fer-ho provocarà <a href="https://developers.google.com/search/docs/specialty/international/localized-versions" target="_blank">etiquetes hreflang</a> duplicades.

en: You do not have a valid license for <strong>TranslatePress</strong>. %1$sGet one for free%2$s to get access to TranslatePress AI.
ca: No tens una llicència vàlida per a <strong>TranslatePress</strong>. %1$sAconsegueix-ne una de gratuïta%2$s per accedir a TranslatePress AI.

en: You do not have permission to install plugin updates
ca: No tens permís per instal·lar actualitzacions de connectors

en: You have a valid %s <strong>license</strong>.
ca: Tens una <strong>llicència</strong> vàlida de %s.

en: You have less than 5,000 TranslatePress AI words remaining. To continue automatically translating your website, please %spurchase additional AI words at a discount from your account%s.
ca: Et queden menys de 5.000 paraules de TranslatePress AI. Per continuar traduint automàticament el teu lloc web, si us plau, %scompra paraules d'IA addicionals amb descompte des del teu compte%s.

en: You have reached the activation limit for your <strong>%1$s</strong> license. <br/>Manage your active sites from %2$s your account %3$s.
ca: Has arribat al límit d'activació per a la teva llicència <strong>%1$s</strong>. <br/>Gestiona els teus llocs actius des del %2$s teu compte %3$s.

en: You have successfully activated your license
ca: Has activat la llicència correctament.

en: You have successfully set up TranslatePress for your website.
ca: Has configurat el TranslatePress correctament per al teu lloc web.

en: You have unsaved changes!
ca: Tens canvis sense desar!

en: You must first purchase this version to have access to the addon %1$shere%2$s
ca: Heu de comprar primer aquesta versió per tenir accés al complement %1$saquí%2$s

en: You need an active license to add more languages. Verify in your %1$saccount%2$s that your license is valid
ca: Necessites una llicència activa per afegir més idiomes. Verifica al teu %1$scompte%2$s que la llicència és vàlida.

en: You need an active license to have access to the addon. Renew or purchase a new one %1$shere%2$s.
ca: Necessiteu una llicència activa per tenir accés al complement. Renoveu-la o compreu-ne una de nova %1$saquí%2$s.

en: You need to select a default language.
ca: Has de seleccionar un idioma per defecte.

en: You will be notified when remaining AI words drop below this number.
ca: Rebreu una notificació quan les paraules d'IA restants baixin per sota d'aquest nombre.

en: You're ready to start translating!
ca: Estàs llest per començar a traduir!

en: Your %s license has <span class="trp-license-status-emphasized">expired</span>.
ca: La teva llicència %s ha <span class="trp-license-status-emphasized">caducat</span>.

en: Your %s license is <span class="trp-license-status-emphasized">missing or invalid</span>.
ca: La teva llicència %s és <span class="trp-license-status-emphasized">inexistent o no vàlida</span>.

en: Your %s license was <span class="trp-license-status-emphasized">refunded</span>.
ca: La teva llicència %s s'ha <span class="trp-license-status-emphasized">reemborsat</span>.

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to automatic translations via TranslatePress AI, premium addons, product downloads, and automatic updates. %3$sRenew now %4$s
ca: La teva llicència de <strong>TranslatePress</strong> ha caducat. <br/>Si us plau, %1$srenova la teva llicència%2$s per seguir tenint accés a les traduccions automàtiques mitjançant TranslatePress AI, els complements premium, les descàrregues de productes i les actualitzacions automàtiques. %3$sRenova ara %4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license is missing or invalid. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to enable automatic website translation via TranslatePress AI, premium addons, automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s
ca: La teva llicència de <strong>TranslatePress</strong> no existeix o no és vàlida. <br/>Si us plau, %1$sregistra la teva còpia%2$s per habilitar la traducció automàtica del lloc web mitjançant TranslatePress AI, els complements premium, les actualitzacions automàtiques i el suport. Necessites una clau de llicència? %3$sCompra-ne una ara%4$s

en: Your <strong>TranslatePress</strong> license will expire on %1$s. Please %2$sRenew Your Licence%3$s to continue receiving access to automatic translations via TP AI, premium addons, product downloads and automatic updates. %4$sRenew Now%5$s
ca: La teva llicència de <strong>TranslatePress</strong> caducarà el %1$s. Si us plau, %2$srenova la teva llicència%3$s per seguir tenint accés a les traduccions automàtiques mitjançant TP AI, els complements premium, les descàrregues de productes i les actualitzacions automàtiques. %4$sRenova ara%5$s

en: Your HTTP referrer is: %s
ca: El teu referent HTTP és: %s

en: Your License Key is invalid.
ca: La clau de llicència no és vàlida.

en: Your License Key is valid.
ca: La clau de llicència és vàlida.

en: Your License has expired.
ca: La llicència ha caducat.

en: Your License is Invalid
ca: La llicència no és vàlida

en: Your TranslatePress license key is invalid or missing.
ca: La clau de llicència de TranslatePress no és vàlida o falta.

en: Your email
ca: El teu correu electrònic

en: Your free account includes:
ca: El teu compte gratuït inclou:

en: Your license is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
ca: La teva llicència està desactivada per a aquesta URL. Torna a activar-la des de <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Gestiona els llocs.

en: Your license is valid and active.
ca: La teva llicència és vàlida i activa.

en: Your license key expired on %s.
ca: La teva clau de llicència va caducar el %s.

en: Your license key has been disabled.
ca: La teva clau de llicència s'ha desactivat.

en: Your license key has reached its activation limit.
ca: La teva clau de llicència ha arribat al límit d'activacions.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
ca: La teva clau de llicència està desactivada per a aquesta URL. Reactiva-la des de <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=activate-license">https://translatepress.com/account</a> -> Gestiona els llocs.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
ca: La clau de llicència està desactivada per a aquesta URL. Reactiva-la des de <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=tp-onboarding&utm_medium=client-site&utm_campaign=tp-ai">https://translatepress.com/account</a> -> Gestiona els llocs.

en: Your license key is disabled for this URL. Re-enable it from <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.
ca: La teva clau de llicència està desactivada per a aquesta URL. Torna a activar-la des de <a target="_blank" href="https://translatepress.com/account/?utm_source=wp-dashboard&utm_medium=client-site&utm_campaign=license-deactivated">https://translatepress.com/account</a> -> Manage Sites.

en: Your profile overview
ca: Visió general del perfil

en: Your translation quota has been reached.
ca: S'ha assolit la quota de traducció.

en: [%s] Low TranslatePress AI Words
ca: [%s] Nivell baix de paraules de TranslatePress AI

en: by
ca: per

en: characters per day
ca: caràcters per dia

en: few
ca: pocs

en: found in translation
ca: trobada a la traducció

en: items
ca: elements

en: many
ca: molts

en: one
ca: un

en: other
ca: altres

[ctx: page 1 of 3]
en: of
ca: /

en: plural form
ca: forma plural

en: replace the default flag
ca: substitueix la bandera per defecte

en: unknown
ca: desconegut

en: upgrade your plan
ca: actualitza el teu pla

en: upgrade your plan or get extra AI Words
ca: actualitza el teu pla o aconsegueix paraules d'IA extra

en: words
ca: paraules

en: your account.
ca: el teu compte.

en: ~ Razvan, developer of TranslatePress
ca: ~ Razvan, desenvolupador de TranslatePress

en: « Go Back
ca: « Torna enrere

en: « Go back
ca: « Torna enrere
