SpeakOut! Email Petitions - en to sv_SE translation catalogue (406 entries)

en: 0 to display all
sv_SE: 0 för att visa alla

en: 3rd Party Integrations
sv_SE: Integrationer från tredje part

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Above email
sv_SE: Ovan e-post

en: Accepted tags:
sv_SE: Tillåtna tags:

en: Accepted variables:
sv_SE: Tillåtna variabler:

en: Activate license
sv_SE: Aktivera licens

en: Add New
sv_SE: Skapa ny

en: Add New Petition
sv_SE: Lägg till ny petition

en: Add me to your mailing list
sv_SE: Lägg till mig till er e-postlista

en: Additional CSS
sv_SE: Ytterligare CSS

en: Address
sv_SE: Adress

en: Admin Display
sv_SE: Admin-utseende

en: Admin Signature List
sv_SE: Signaturlista för administratörer

en: All Petitions
sv_SE: Alla namninsamlingar

en: All signatures
sv_SE: Alla underskrifter

en: Allow message to be edited
sv_SE: Tillåt anpassade meddelanden

en: Allow messages to be edited
sv_SE: Tillåt redigering av meddelanden

en: Allow public anonymous
sv_SE: Tillåt offentlig anonym

en: Already Signed Message
sv_SE: Meddelande om personen redan skrivit under

en: Anedot.com Donation Form Embed
sv_SE: Bädda in formulär för donation från Anedot.com

en: Anedot.com Donation Slug
sv_SE: Anedot.com donation snigel

en: Anedot.com Embed Pref
sv_SE: Anedot.com bädda in PREF

en: Anedot.com iframe Height
sv_SE: Anedot.com iframe höjd

en: Anedot.com iframe Width
sv_SE: Anedot.com iframe bredd

en: Anedot.com is a 3rd party fund raising site
sv_SE: Anedot.com är en 3: e parts kapitalanskaffning webbplats

en: Anonymous
sv_SE: Anonym

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each selected signature.
sv_SE: Är du säker på att du vill göra det här? Ett separat bekräftelsemeddelande skickas för varje vald signatur.

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each unconfirmed signature.
sv_SE: Är du säker på att du vill göra detta? Ett separat bekräftelsemejl kommer att skickas till varje obekräftad underskrift.

en: Are you sure you want to do this? You will delete
sv_SE: Är du säker på att du vill göra det här? Du kommer att ta bort

en: Are you sure you want to do this? You will manually confirm
sv_SE: Är du säker på att du vill göra det här? Du kommer att manuellt bekräfta

en: Are you sure you want to publicly display email addresses?
sv_SE: Är du säker på att du vill visa e-postadresser offentligt?

en: Auto increase goal
sv_SE: Automatiskt ökningsmål

en: Auto increase signature goal
sv_SE: Öka signaturmålet automatiskt

en: BCC yourself
sv_SE: Egen mejlkopia

en: Basic
sv_SE: Grundläggande

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: CC Email
sv_SE: CC - E-post

en: CSV file includes
sv_SE: CSV-fil inkluderar

en: Call to Action
sv_SE: Uppmaning till handling

en: Changing to "list" will clear column settings below
sv_SE: Om du ändrar till "lista" rensas kolumninställningarna nedan

en: Check this option to allow signatories to customize the text of their petition email - this should be used with caution.
sv_SE: Markera det här alternativet om du vill att undertecknarna ska kunna anpassa texten i sin e-postframställning - detta bör användas med försiktighet.

en: Checkbox 1
sv_SE: Kryssruta 1

en: Checkbox 2
sv_SE: Kryssruta 2

en: Checkbox 3
sv_SE: Kryssruta 3

en: Checkbox 4
sv_SE: Kryssruta 4

en: Checked
sv_SE: Vald

en: Choose signatures action
sv_SE: Åtgärden Välj signaturer

en: Choose the signature list styling, click the ? for more information.
sv_SE: Välj styling av signaturlistan, klicka på ? för mer information.

en: Choose whether the opt-in checkbox is checked or unchecked by default.
sv_SE: Välj om kryssrutan ska vara ikryssad eller inte som grundinställning.

en: Choose whether you wish to display the number of signatures that have been collected.
sv_SE: Välj om du vill visa antalet underskrifter som har samlats in.

en: City
sv_SE: Postort

en: Click here
sv_SE: Klicka här

en: Client ID
sv_SE: Klient-ID

en: Client Secret
sv_SE: Klient-hemlighet

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Columns to display
sv_SE: Kolumner som ska visas

en: Confirm Email
sv_SE: Bekräfta e-postadress

en: Confirm signatures
sv_SE: Bekräfta underskrifter

en: Confirmation Emails
sv_SE: Bekräftelsemejl

en: Confirmation emails sent.
sv_SE: Bekräftelsemejl skickat.

en: Confirmed
sv_SE: Bekräftad

en: Confirmed status
sv_SE: Bekräftad status

en: Count
sv_SE: Antal

en: Country
sv_SE: Land

en: Create Petition
sv_SE: Skapa namninsamling

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Checkbox 1
sv_SE: Anpassad kryssruta 1

en: Custom Checkbox 2
sv_SE: Anpassad kryssruta 2

en: Custom Checkbox 3
sv_SE: Anpassad kryssruta 3

en: Custom Checkbox 4
sv_SE: Anpassad kryssruta 4

en: Custom Field
sv_SE: Anpassat fält

en: Custom Field 1
sv_SE: Anpassat fält 1

en: Custom Field 2
sv_SE: Anpassat fält 2

en: Custom Field 3
sv_SE: Anpassat fält 3

en: Custom Field 4
sv_SE: Anpassat fält 4

en: Custom Message
sv_SE: Anpassat meddelande

en: Custom drop-down field
sv_SE: Anpassat listruta

en: Custom field 1
sv_SE: Anpassat fält 1

en: Custom field 2
sv_SE: Anpassat fält 2

en: Custom field 3
sv_SE: Anpassat fält 3

en: Custom field 4
sv_SE: Anpassat fält 4

en: Custom field 5
sv_SE: Anpassat fält 5

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Signed
sv_SE: Underskriftsdatum

en: Date signed
sv_SE: Dagsetning undirskriftar

en: Debug mailchimp?
sv_SE: Felsöka mailchimp?

en: Decimal separator
sv_SE: Decimalavgränsare

en: Default
sv_SE: Standard

en: Delay?
sv_SE: Försening?

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete selected
sv_SE: Radera markerade

en: Delete selected: choose signatures
sv_SE: Ta bort markerade: välj signaturer

en: Delete this petition permanently? All of the petition's signatures will be deleted as well.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort den här namninsamlingen permanent? Alla underskrifter kommer också att tas bort.

en: Display
sv_SE: Visa

en: Display BCC field
sv_SE: Visa fältet Hemlig kopia

en: Display Options
sv_SE: Visningsalternativ

en: Display Privacy Policy accept?
sv_SE: Visa Sekretesspolicy acceptera?

en: Display a petition form.
sv_SE: Visa namninsamlingsformulär.

en: Display address fields
sv_SE: Visa adressfält

en: Display all signatures
sv_SE: Visa alla signaturer

en: Display country flags?
sv_SE: Visa landsflaggor?

en: Display custom checkbox 1
sv_SE: Visa anpassad kryssruta 1

en: Display custom checkbox 2
sv_SE: Visa anpassad kryssruta 2

en: Display custom checkbox 3
sv_SE: Visa anpassad kryssruta 3

en: Display custom checkbox 4
sv_SE: Visa anpassad kryssruta 4

en: Display custom drop-down
sv_SE: Visa anpassad rullgardinsmeny

en: Display custom field 1
sv_SE: Visa anpassat fält 1

en: Display custom field 2
sv_SE: Visa anpassat fält 2

en: Display custom field 3
sv_SE: Visa anpassat fält 3

en: Display custom field 4
sv_SE: Visa anpassat fält 4

en: Display custom fields
sv_SE: Visa anpassade fält

en: Display custom message
sv_SE: Visa anpassat meddelande

en: Display honorific field
sv_SE: Visa fältet för titel

en: Display only unconfirmed
sv_SE: Visa endast obekräftade

en: Display opt-in checkbox
sv_SE: Visa kryssruta för nyhetsutskick

en: Display petition message
sv_SE: Visa petition-meddelande

en: Display sharing icons?
sv_SE: Visa delnings ikoner?

en: Display signature count
sv_SE: Visa antal underskrifter

en: Display time signed?
sv_SE: Visningstid signerad?

en: Displayed beneath `Thank you` after petition is signed
sv_SE: Visas under "Tack" efter ansökan undertecknats

en: Do not send email (only collect signatures)
sv_SE: Skicka inte mejl (bara samla underskrifter)

en: Don't collect email address
sv_SE: Samla inte e-postadresser

en: Don't have a license
sv_SE: Har ingen licens

en: Download CSV - see settings/admin sig list
sv_SE: Ladda ner CSV - se inställningar/admin sig list

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Duplicate Petition
sv_SE: Duplicera framställning

en: EU postal code position?
sv_SE: EU:s postnummerposition?

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit New Petition
sv_SE: Redigera ny framställning

en: Edit Petition
sv_SE: Redigera framställning

en: Email
sv_SE: Mejladress

en: Email Address
sv_SE: Mejladress

en: Email Confirmation
sv_SE: Mejlbekräftelse

en: Email From
sv_SE: E-post från

en: Email Message
sv_SE: Mejlmeddelande

en: Email Opt-in
sv_SE: Utskickslista

en: Email Subject
sv_SE: Ämnesrad i mejl

en: Email address - unless disabled
sv_SE: E-postadress - om inte inaktiverat

en: Email content
sv_SE: E-postinnehåll

en: Email to signer?
sv_SE: E-post till undertecknaren?

en: Enable ActiveCampaign
sv_SE: Aktivera ActiveCampaign

en: Enable Anedot.com?
sv_SE: Aktivera Anedot.com?

en: Enable CleverReach
sv_SE: Aktivera CleverReach

en: Enable Google recaptcha?
sv_SE: Aktivera Google recaptcha?

en: Enable MailChimp
sv_SE: Aktivera MailChimp

en: Enable Mailerlite
sv_SE: Aktivera Mailerlite

en: Enable Sendy
sv_SE: Aktivera Sendy.com

en: Enable Wordpress updater
sv_SE: Aktivera automatisk uppdatering genom Wordpress

en: Enable hCaptcha?
sv_SE: Aktivera hCaptcha?

en: End date
sv_SE: Slutdatum

en: Enter "true" (without quotes) to show account name header on embedded campaigns.
sv_SE: Ange "true" (utan citattecken) om du vill visa kontonamn huvudet i inbäddade kampanjer.

en: Enter a prepared tweet that will be presented to users when the X button is clicked.
sv_SE: Ange en förberedd tweet som kommer att presenteras för användarna när du klickar på X-knappen.

en: Enter the content of the confirmation email.
sv_SE: Ange innehållet i bekräftelsemejlet.

en: Enter the content of your petition email.
sv_SE: Lägg in innehållet i ditt namninsamlingsmejl.

en: Enter the email address associated with your website. Confirmation emails will be sent from this address.
sv_SE: Ange mejladressen som är kopplad till din hemsida. Bekräftelsemejl kommer att sändas från denna adress.

en: Enter the email address to which the petition will be sent. You may enter multiple email addresses, separated by commas.
sv_SE: Ange mejladressen som namninsamlingen ska skickas till. Du kan ange flera mejladresser med kommatecken emellan.

en: Enter the license key your received in an email after purchase.  If it is invalid, a message will be displayed with the reason.
sv_SE: Ange licensnyckeln som du fick i ett e-postmeddelande efter köpet.  Om den är ogiltigt visas ett meddelande med orsaken.

en: Enter the number of rows to display in the "Email Petitions" table (default=20)
sv_SE: Ange antalet rader som ska visas i tabellen ”e-framställningar” (standard = 20)

en: Enter the number of rows to display in the "Signatures" table (default=50)
sv_SE: Ange antalet rader som ska visas i ”Underskrifter” tabellen (standard=50)

en: Enter the number of signatures that will be displayed in the signature list.
sv_SE: Ange antalet underskrifter som ska visas i underskriftslistan.

en: Enter the number of signatures you hope to collect. This number is used to calculate the progress bar display.
sv_SE: Ange antalet underskrifter som du hoppas samla in. Antalet används för att beräkna framstegsutvecklingen.

en: Enter the subject of the confirmation email.
sv_SE: Ange ämnet i bekräftelsemejlet.

en: Enter the subject of your petition email.
sv_SE: Ange ämnet för ditt namninsamlingsmejl.

en: Enter the text that appears above the X and Facebook buttons after the petition form has been submitted.
sv_SE: Ange texten som ska synas ovanför X- och Facebook-knapparna efter att namninsamlingsformuläret har skickats.

en: Enter the text that appears above the signature list.
sv_SE: Ange texten som syns ovanför underskriftlistan.

en: Enter the text that appears when a user successfully signs your petition with a unique email address.
sv_SE: Ange texten som ska synas när en användare fullbordat sin underskrift av din namninsaming med en unik mejladress.

en: Enter the text that displays in the orange submit button on petition forms.
sv_SE: Ange texten som syns i den orangefärgade skicka-knappen i namninsamlingsformuläret.

en: Enter the text to display in place of the petition form when a petition is past its expiration date.
sv_SE: Ange en text som ska visas i stället för namninsamlingsformuläret när den avslutats.

en: Enter the text to display when a petition is signed using an email address that has already been submitted.
sv_SE: Ange den text som ska visas när en namninsamling skrivs på med en mejladress som redan har använts.

en: Enter the title of your petition, which will appear at the top of the petition form.
sv_SE: Ange titeln på din namninsamling, som kommer att synas högst upp på namninsamlingsformuläret.

en: Enter title here
sv_SE: Ange titel här

en: Enter your license key
sv_SE: Ange din licensnyckel

en: Error: Please correct the highlighted fields.  It may be behind a closed tab
sv_SE: Fel: Korrigera de markerade fälten.  De kan ligga bakom en stängd flik

en: Error: The site administrator must include a valid petition id  in the shortcode.
sv_SE: Fel: Webbplatsadministratören måste inkludera ett giltigt framställnings-ID i kortkoden.

en: Expiration Message
sv_SE: Meddelande om att namninsamlingen avslutats

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Flags
sv_SE: Flaggor

en: Force confirm selected
sv_SE: Tvinga bekräfta markerad

en: Force confirm selected - choose signatures
sv_SE: Tvinga bekräfta markerad - välj signaturer

en: Force confirm selected: choose petition first
sv_SE: Force bekräfta valt: välj framställning först

en: Force confirm selected: choose signatures
sv_SE: Tvinga bekräfta markerad: välj signaturer

en: Full URL
sv_SE: Fullständig URL

en: Gives option for person to be displayed as "Anonymous" if they choose it when signing
sv_SE: Ger möjlighet för person att visas som "Anonym" om de väljer det när de signerar

en: Goal
sv_SE: Mål

en: Greeting
sv_SE: Inledande hälsning

en: Group ID
sv_SE: Grupp-ID

en: Height for donation page iframe, either as pixels, e.g. "1570" (without quotes), or percent, e.g. "100%" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
sv_SE: Höjd för donationssida iframe, antingen som pixlar, e.g. "1570" (utan citationstecken), eller procent, e.g. "100%" (utan citationstecken). Iframe ska visas i meddelandeområdet framgång, efter undertecknandet av en petition.

en: Hello
sv_SE: Hej

en: Hide all but the first letter of the last name..
sv_SE: Dölj alla utom den första bokstaven i efternamnet..

en: Hide name from public
sv_SE: Dölja namn från offentlig

en: Honorific
sv_SE: Heders

en: ID
sv_SE: Namninsamlings-ID

en: IP Address
sv_SE: IP adress

en: IP address
sv_SE: IP-adress

en: If set goal is enabled, this is a further option - click the ? for more information.
sv_SE: Om det inställda målet är aktiverat är detta ytterligare ett alternativ - klicka på ? för mer information.

en: If you aren't redirected
sv_SE: Om du inte omdirigeras

en: If you use any of these 3rd party email services, you can allow users to subscribe as long as you have  "opt in" enabled.
sv_SE: Om du använder någon av dessa 3: e parts e-posttjänster kan du tillåta användare att prenumerera så länge du har "opt in" aktiverat.

en: Import petitions from SpeakUp to SpeakOut!
sv_SE: Importera namninsamlingar från SpeakUp till SpeakOut!

en: In EU postal code comes before city
sv_SE: I EU kommer postnummer före stad

en: Include a checkbox that allows users to consent to receiving further email.
sv_SE: Inkludera en kryssruta där användare kan ge tillåtelse till att mottaga ytterligare mejl.

en: Include a greeting to the recipient of your petition, such as "Dear Mayor," which will appear as the first line of the email.
sv_SE: Inled med en hälsning till mottagaren av din namninsamling, till exempel ”Hej,”, som kommer att synas i första raden i mejlet.

en: Include with petition
sv_SE: Inkludera med petition

en: Input your Anedot.com "Account Slug" (from Settings > Brand), a slash, and then your Campaign Slug (from Campaigns > Edit > Basic).
sv_SE: Ange Anedot.com "konto skogssnigel" (från inställningar > varumärke), ett snedstreck och sedan din kampanj skogssnigel (från kampanjer > redigera > Basic).

en: Installation URL
sv_SE: Installations-URL

en: Insufficient privileges: You need to be an editor to do that.
sv_SE: Oauktoriserad åtgärd: Du måste ha redigeringsbefogenhet för att få göra detta.

en: Label
sv_SE: Beteckning

en: Language
sv_SE: Språk

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Latest Signatures
sv_SE: Senaste underskrifterna

en: License
sv_SE: Licens

en: License key
sv_SE: Licensnyckel

en: List ID
sv_SE: List-ID

en: Location
sv_SE: Plats

en: Mailchimp error reporting?
sv_SE: Rapportering av Mailchimp-fel?

en: Map the SpeakOut! fields to your Active Campaign fields. Leave those you don't use blank.
sv_SE: Kartlägg SpeakOut! fält till fälten Aktiv kampanj. Lämna dem du inte använder tomma.

en: May
sv_SE: Maj

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: Message editor style
sv_SE: Stil för meddelanderedigerare

en: Name
sv_SE: Namn

en: No Title
sv_SE: Ingen titel

en: No petitions found.
sv_SE: Inga namninsamlingar funna.

en: No signatures found.
sv_SE: Inga underskrifter funna.

en: Oct
sv_SE: Okt

en: Only confirmed signatures
sv_SE: Endast bekräftade signaturer

en: Only double opt-in signatures
sv_SE: Bara dubbla opt-in underskrifter

en: Only opt-in signatures
sv_SE: Bara opt-in underskrifter

en: Open in new window (target='_blank')
sv_SE: Öppna i nytt fönster (target='_blank')

en: Opt-in Default
sv_SE: Förinställning utskickslista

en: Perhaps you are moving to a new site or from development to production.  Revoke the key, this allows it to be used elsewhere.  The current site will lose all access to any settings.
sv_SE: Kanske flyttar du till en ny plats eller från utveckling till produktion.  Återkalla nyckeln, detta gör att den kan användas någon annanstans.  Den aktuella webbplatsen förlorar all åtkomst till alla inställningar.

en: Petition
sv_SE: Namninsamling

en: Petition
sv_SE: Namninsamling

en: Petition Content
sv_SE: Innehåll i framställningar

en: Petition Footer
sv_SE: Namninsamling Sidfot

en: Petition Footer (below signature)
sv_SE: Framställning sidfot (under signatur)

en: Petition Form
sv_SE: Namninsamlingsformulär

en: Petition ID
sv_SE: Namninsamlings-ID

en: Petition Message
sv_SE: Namninsamlingsmeddelande

en: Petition Options
sv_SE: Namninsamlingsalternativ

en: Petition Theme
sv_SE: Tema för namninsamlingen

en: Petition Title
sv_SE: Namninsamlingstitel

en: Petition created - you can edit it here. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post.
sv_SE: Petition skapad - du kan redigera den här. Använd %1$s %2$s %3$s som ska visas på en sida eller ett inlägg.

en: Petition created. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post. Use %1$s %4$s %3$s to display the signatures list or %1$s %5$s %3$s to show just the signature count.
sv_SE: Namninsamling skapad. Använd %1$s %2$s %3$s för att visa på sida eller i inlägg. Använd %1$s %4$s %3$s för att visa underskriftslistan eller %1$s %5$s %3$s för att visa bara signaturräkningen.

en: Petition deleted.
sv_SE: Namninsamlingen borttagen.

en: Petition fade out after signing?
sv_SE: Petition bleknar ut efter undertecknandet?

en: Petition info
sv_SE: Framställning info

en: Petition name
sv_SE: Namn på namninsamlingen

en: Petitions
sv_SE: Framställningar

en: Petitions table shows
sv_SE: Namninsamlingstabellen visar

en: Please confirm your email address
sv_SE: Vänligen bekräfta din e-postadress

en: Please confirm your email address by clicking or copying and pasting the link below:
sv_SE: Vänligen bekräfta din e-postadress genom att klicka eller kopiera och klistra in länken nedan:

en: Postal Code
sv_SE: Postnummer

en: Postal Code - see settings for EU style
sv_SE: Postnummer - se inställningar för EU-stil

en: Postal code
sv_SE: Postnummer

en: Privacy
sv_SE: Integritet

en: Public Signature List
sv_SE: Offentlig signaturlista

en: Reconfirm selected
sv_SE: Bekräfta markerad igen

en: Reconfirm selected: choose petition first
sv_SE: Bekräfta vald: välj framställning först

en: Reconfirm selected: choose signatures
sv_SE: Bekräfta markerad: välj signaturer

en: Redirect after signing
sv_SE: Omdirigera efter signering

en: Redirect after successful sign
sv_SE: Omdirigera efter lyckad inloggning

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Resend all unconfirmed
sv_SE: Skicka alla obekräftade igen

en: Resend selected confirmations
sv_SE: Skicka om valda bekräftelser

en: Return URL
sv_SE: Återvänd till URL

en: Revoke key
sv_SE: Återkalla nyckel

en: Revoke license key
sv_SE: Återkalla licensnyckel

en: Rows
sv_SE: Rader

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Duplicate Petition
sv_SE: Spara duplicerad petition

en: Search signatures
sv_SE: Sök signaturer

en: Security
sv_SE: Säkerhet

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition forms.
sv_SE: Välj ett CSS-tema som styr utseendet för namninsamlingsformuläret.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition widgets.
sv_SE: Välj ett CSS-tema som styr utseendet för namninsamlings-widgets.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of signature lists.
sv_SE: Välj ett CSS-tema som styr utseendet på underskriftslistan.

en: Select list
sv_SE: Välj lista

en: Select petition
sv_SE: Välj en namninsamling

en: Select the address fields to display in the petition form. Note that you can make them required or not.
sv_SE: Välj de adressfält som ska visas i framställningsformuläret. Observera att du kan göra dem obligatoriska eller inte.

en: Select the columns that will appear in the admin signature list.
sv_SE: Välj de kolumner som ska visas i administratörssignaturlistan.

en: Select the columns that will appear in the public signature list.
sv_SE: Välj de kolumner som ska visas i listan över offentliga signaturer.

en: Server ID
sv_SE: Server-ID

en: Server URL
sv_SE: Server-URL

en: Set expiration date
sv_SE: Ange utgångsdatum

en: Set signature goal
sv_SE: Ange mål för underskrifter

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings for the dashboard signature list
sv_SE: Inställningar för listan över instrumentpanelssignaturer

en: Settings updated.
sv_SE: Inställningarna uppdaterade.

en: Share Message
sv_SE: Dela-meddelande

en: Share this with your friends:
sv_SE: Dela med dina vänner:

en: Sharing URL
sv_SE: Delnings-URL

en: Sign Now
sv_SE: Skriv på

en: Sign the Petition
sv_SE: Skriv på namninsamlingen

en: Signature count format
sv_SE: Format för antal signaturer

en: Signature goal
sv_SE: Mål underskrifter

en: Signatures
sv_SE: Underskrifter

en: Signatures collected
sv_SE: Insamlade underskrifter

en: Signatures table shows
sv_SE: Underskrifttabellen visar

en: Source
sv_SE: Källa

en: SpeakOut! Email Petitions
sv_SE: SpeakOut! namninsamlingar

en: SpeakOut! Email Petitions Pro
sv_SE: Tala ut! E-postframställningar Pro

en: SpeakOut! Petitions Settings
sv_SE: Inställningar för namninsamling

en: State
sv_SE: Delstat

en: State / Province
sv_SE: Delstat/provins

en: Street
sv_SE: Gata

en: Submit Button Text
sv_SE: Skicka-knapp text

en: Suburb
sv_SE: Förort

en: Success Message
sv_SE: Fullbordat-meddelande

en: Take your users to a different page or site after they sign.  Make sure you use the full URL including "https://" or whatever. You can specify the delay in milliseconds.  One second = 1000 milliseconds.
sv_SE: Ta användarna till en annan sida eller webbplats när de har signerat.  Se till att du använder hela webbadressen inklusive "https://" eller vad som helst. Du kan ange fördröjningen i millisekunder.  En sekund = 1000 millisekunder.

en: Target Email
sv_SE: Mottagarens mejladress

en: Text to open/close editable petition message
sv_SE: Text för att öppna/stänga redigerbart petitionsmeddelande

en: Text to open/close petition message
sv_SE: Text för att öppna/stänga petitionsmeddelande

en: Thank you
sv_SE: Tack

en: Thank you for signing our petition
sv_SE: Tack för att du skrivit på vår namninsamling

en: Thank you for signing our petition %petition_title%
sv_SE: Tack för att du undertecknat vår namninsamling %petition_title%

en: Thank you. Your signature has been added to the petition.
sv_SE: Tack. Din underskrift har lagts till namninsamlingen.

en: Thanks for upgrading
sv_SE: Tack för att du uppgraderade

en: The confirmation code you provided is invalid.
sv_SE: Bekräftelsekoden som du angivet är ogiltig.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: There appears to be a problem with your license key.  Either verify it again or contact
sv_SE: Det verkar vara ett problem med din licensnyckel.  Antingen verifiera den igen eller kontakta

en: There is a variety of custom fields that can be added to the petition form for collecting additional data.  You can position each field at the top, above the email address or at the bottom of the petition form
sv_SE: Det finns en mängd anpassade fält som kan läggas till i framställningsformuläret för insamling av ytterligare data.  Du kan placera varje fält högst upp, ovanför e-postadressen eller längst ner i framställningsformuläret

en: These are pretty obvious.
sv_SE: Dessa är ganska uppenbara.

en: These settings apply to all petitions
sv_SE: Dessa inställningar gäller för alla petitioner

en: These settings apply to signatures displayed on your site using the shortcode
sv_SE: Dessa inställningar gäller för signaturer som visas på din webbplats med hjälp av kortkoden

en: These settings control the content of the confirmation emails.
sv_SE: Dessa inställningar styr innehållet i bekräftelsemejlen.

en: These settings control the display of the [emailpetition] shortcode and sidebar widget.
sv_SE: Dessa inställningar styr visningen av [emailpetition] shortcode och sidebar widget.

en: These settings control the display of the [signaturelist] shortcode.
sv_SE: Dessa inställningar styr utseendet för [signaturelist] shortcode.

en: These settings control the display of the signatures in the dashboard.
sv_SE: Dessa inställningar styr visningen av signaturerna i instrumentpanelen.

en: These settings control the look of the plugin's options pages within the WordPress administrator.
sv_SE: Dessa inställningar styr utseendet på tilläggets alternativ-sidor i Wordpress-administrationen.

en: These settings refer to the license key
sv_SE: De här inställningarna refererar till licensnyckeln

en: This cannot be reversed
sv_SE: Detta kan inte reverseras

en: This is displayed after the petition is signed.
sv_SE: Detta visas efter att framställningen har undertecknats.

en: This is included at the bottom of each petition that is sent.
sv_SE: Detta finns med längst ner i varje namninsamling som skickas.

en: This is the fully featured Pro version of SpeakOut! Create custom email petition forms and include them on your site via shortcode or a widget. When signed, the petition is emailed to your target and signatures are saved in the database.  There are many customisable options to make this plugin very flexible.
sv_SE: Detta är den utökade Pro-versionen av Tala Ut! Skapa anpassade e-postframställningsformulär och inkludera dem på din webbplats via kortkod eller en widget. När den är undertecknad skickas framställningen till ditt mål via e-post och signaturer sparas i databasen.  Det finns många anpassningsbara alternativ för att göra detta plugin mycket flexibelt.

en: This petition has already been signed using your email address.
sv_SE: Din mejladress har redan använts för att skriva på den här namninsamlingen.

en: This petition is now closed.
sv_SE: Denna namninsamling är nu avslutad.

en: Thousands separator
sv_SE: Tusentalsavgränsare

en: Title
sv_SE: Titel

en: To style the signature list you are best using your theme's
sv_SE: Formatera din signaturlista effektivast med hjälp av av CSS-tema

en: Top
sv_SE: Topp

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total Signatures
sv_SE: Totalt antal signaturer

en: Trim when displaying
sv_SE: Trimma när du visar

en: Unchecked
sv_SE: Inte vald

en: Update Petition
sv_SE: Uppdatera namninsamling

en: Use this option if do not wish to send petition emails to a target address.
sv_SE: Använd denna funktion om du inte vill skicka namninsamlingsmejl till en särskild mottagaradress.

en: Use this option to cause an email to be sent to the signers of your petition. This email contains a special link must be clicked to confirm the signer's email address. Petition emails will not be sent until the signature is confirmed.
sv_SE: Använd detta alternativ för att skicka ett mejl till den som skrivit på din namninsamling. Detta mejl innehåller en särskild länk som personen måste klicka på för att bekräfta sin mejladress. Namninsamlingsmejl skickas inte förrän underskriften har bekräftats.

en: Use this option to stop collecting signatures on a specific date.
sv_SE: Använd detta alternativ för att sluta samla in underskrifter vid ett bestämt datum.

en: Values
sv_SE: Värden

en: Verified
sv_SE: Bekräftad

en: Verify
sv_SE: Bekräfta

en: View Signatures
sv_SE: Visa underskrifter

en: Webhooks enabled
sv_SE: Webhooks aktiverade

en: When outputting the CSV file, what should be included?
sv_SE: Vad ska inkluderas när du matar ut CSV-filen?

en: Widget Theme
sv_SE: Widget-tema

en: Width for donation form iframe, either as percent, e.g. "100%" (without quotes), or pixels, e.g. "375" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
sv_SE: Bredd för donation bildar iframe, endera som procent, e.g. "100%" (utan citationstecken) eller pixel, e.g. "375" (utan citationstecken). Iframe ska visas i meddelandeområdet framgång, efter undertecknandet av en petition.

en: X (Twitter) Message
sv_SE: X (Twitter) Meddelande

en: Y
sv_SE: J

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes, I accept your
sv_SE: Ja, jag accepterar din

en: You can add formatting using markdown syntax
sv_SE: Du kan lägga till formatering med hjälp av Markdown-syntax

en: You can display the flag of the country the signer has chosen, if you have Country enabled.
sv_SE: Du kan visa flaggan för det land som undertecknaren har valt, om du har aktiverat Land.

en: You can personalise the message by inserting tags
sv_SE: Du kan anpassa meddelandet genom att infoga taggar

en: You must also enable 'Display opt-in checkbox' under the Display Options tab
sv_SE: Du måste också aktivera kryssrutan Visa opt-in under fliken Visningsalternativ

en: You or the signer can format the message using Markdown syntax - see
sv_SE: Du eller undertecknaren kan formatera meddelandet med Hjälp av Markdown syntax - se

en: Your license key
sv_SE: Din licensnyckel

en: Your signature has already been confirmed.
sv_SE: Din underskrift har redan bekräftats.

en: Your signature has been added.
sv_SE: Din underskrift har lagts till.

en: at the bottom of the petition form
sv_SE: längst ner i framställningsformuläret

en: by
sv_SE: av

en: confirmed
sv_SE: bekräftad

en: currently
sv_SE: för närvarande

en: disabled
sv_SE: inaktiverad

en: display petition
sv_SE: visa framställan

en: display petition message
sv_SE: visa framställningens meddelande

en: display petition title
sv_SE: visa framställningens titel

en: display signature count
sv_SE: visa antal underskrifter

en: display signature goal
sv_SE: visa underskriftsmål

en: display signature list
sv_SE: visa underskriftslista

en: enabled - only show first letter of surname
sv_SE: aktiverad - visa endast första bokstaven i efternamn

en: if submissions not getting to mailchimp
sv_SE: om inlämningar inte kommer till Mailchimp

en: inline blocks - very styleable
sv_SE: inline block - mycket stilbar

en: items
sv_SE: poster

en: long list (comma separated)
sv_SE: lång lista (kommaavgränsad)

en: milliseconds
sv_SE: millisekunder

en: of
sv_SE: av

en: of goal
sv_SE: av mål

en: opt-in + confirmed
sv_SE: opt-in + bekräftad

en: page
sv_SE: sida

en: privacy policy
sv_SE: integritetspolicy

en: read more
sv_SE: läs mer

en: requires Country column to be enabled above
sv_SE: kräver att kolumnen Land aktiveras ovan

en: rows - default = 20
sv_SE: rader - standard = 20

en: rows - default = 50
sv_SE: rader - standard = 50

en: selected signature
sv_SE: markerad signatur

en: setting
sv_SE: inställning

en: signature | signatures
sv_SE[0]: underskrift
sv_SE[1]: underskrifter

en: signatures
sv_SE: underskrifter

en: table
sv_SE: tabell

en: to return to site
sv_SE: att återvända till webbplatsen

en: unconfirmed
sv_SE: obekräftad

en: use
sv_SE: använd

en: when count
sv_SE: vid antal

en: x Message
sv_SE: x Meddelande

en: you may enter multiple addresses separated by commas
sv_SE: du kan ange flera adresser separerade med kommatecken

en: your signature
sv_SE: din signatur
