SpeakOut! Email Petitions - en to fi translation catalogue (396 entries)

en: Edit Petition
fi: Muokkaa vetoomusta

en: Update Petition
fi: Päivitä vetoomus

en: Petition created. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post. Use %1$s %4$s %3$s to display the signatures list or %1$s %5$s %3$s to show just the signature count.
fi: Vetoomus luotu. Käytä kohdetta%1$s %2$s %3$s näytettäväksi sivulla tai viestissä. Käytä kohdetta%1$s %4$s %3$s näyttämään allekirjoitus luettelo tai%1$s %5$s %3$s näyttämään vain allekirjoituksen määrän.

en: Duplicate Petition
fi: Päällekkäinen vetoomus

en: Save Duplicate Petition
fi: Tallenna vetoomuksen kaksoiskappale

en: Petition created - you can edit it here. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post.
fi: Vetoomus luotu - voit muokata sitä täällä. Käytä %1$s %2$s %3$s tai julkaisua.

en: Edit New Petition
fi: Muokkaa uutta vetoomusta

en: Petition
fi: Adressi

en: Add New Petition
fi: Lisää uusi vetoomus

en: Create Petition
fi: Luo vetoomus

en: Add me to your mailing list
fi: Lisää minut sähköpostituslistalle

en: Error: Please correct the highlighted fields.  It may be behind a closed tab
fi: Virhe: Korjaa korostut kentät.  Se voi olla suljetun välilehden takana

en: Petition Content
fi: Vetoomuksen sisältö

en: Petition Options
fi: Vetoomuksen asetukset

en: Display Options
fi: Näyttäminen

en: 3rd Party Integrations
fi: Kolmannen osapuolen integraatiot

en: Title
fi: Otsikko

en: Enter title here
fi: Kirjoita otsikko tähän

en: Do not send email (only collect signatures)
fi: Älä lähetä sähköpostia (kerää vain allekirjoitukset)

en: Target Email
fi: Kohdesähköposti

en: you may enter multiple addresses separated by commas
fi: voit kirjoittaa useita osoitteita pilkuilla

en: CC Email
fi: Sähköpostin kopio (CC)

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Greeting
fi: Tervehdysteksti

en: Petition Message
fi: Vetoomuksen viesti

en: You can personalise the message by inserting tags
fi: Voit mukauttaa viestiä lisäämällä tunnisteita

en: You or the signer can format the message using Markdown syntax - see
fi: Sinä tai allekirjoittaja voitte muotoilla viestin Markdown-syntaksilla - katso

en: Petition Footer (below signature)
fi: Vetoomuksen alatunniste (alle allekirjoitus)

en: Twitter Message
fi: Twitter viesti

en: Don't collect email address
fi: Älä kerää sähköpostiosoitetta

en: This cannot be reversed
fi: Tätä ei voi peruuttaa

en: Allow public anonymous
fi: Salli julkinen anonyymi

en: Confirm signatures
fi: Vahvista allekirjoitukset

en: Allow message to be edited
fi: Salli sanoman muokkaaminen

en: Set signature goal
fi: Aseta tavoitemäärä allekirjoittaneita

en: Goal
fi: Tavoite

en: Auto increase goal
fi: Automaattinen lisäystavoite

en: by
fi: tekijä

en: when count
fi: laskettäessä

en: of goal
fi: tavoite

en: Set expiration date
fi: Aseta vanhentumis päivä

en: Jan
fi: Tam

en: Feb
fi: Hel

en: Mar
fi: Maa

en: Apr
fi: Huh

en: May
fi: Tou

en: Jun
fi: Kes

en: Jul
fi: Hei

en: Aug
fi: Elo

en: Sep
fi: Syys

en: Oct
fi: Lok

en: Nov
fi: Mar

en: Dec
fi: Jou

en: Redirect after successful sign
fi: Uudelleenohjaus onnistuneen kirjautumisen jälkeen

en: Full URL
fi: Täydellinen URL-osoite

en: Delay?
fi: Viive?

en: milliseconds
fi: millisekuntia

en: Open in new window (target='_blank')
fi: Avaa uudessa ikkunassa (target='_blank')

en: Text to open/close petition message
fi: Vetoomusviestin avaaminen tai sulkeminen

en: Text to open/close editable petition message
fi: Muokattavan vetoomuksen viestin avaamiseen/sulkemiseen tarkoitettu teksti

en: Display opt-in checkbox
fi: Näytä opt-in valintaruutu

en: Label
fi: Laitteen nimi

en: Display petition message
fi: Näytä oma viesti

en: Display address fields
fi: Näytä osoitekentät

en: Display
fi: Näytä

en: Required
fi: Pakollinen

en: Street
fi: Katu

en: City
fi: Kaupunki

en: State / Province
fi: Lääni / maakunta

en: Postal Code - see settings for EU style
fi: Postinumero - katso EU-tyylin asetukset

en: Country
fi: Maa

en: Display custom field 1
fi: Näytä mukautettu kenttä 1

en: Location
fi: Sijainti

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Above email
fi: Sähkö postin yläpuolella

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Include with petition
fi: Sisällytä vetoomukseen

en: Trim when displaying
fi: Leikkaa näytettäessä

en: Display custom field 2
fi: Näytä mukautettu kenttä 2

en: Display custom field 3
fi: Näytä mukautettu kenttä 3

en: Display custom field 4
fi: Näytä mukautettu kenttä 4

en: Display custom drop-down
fi: Näytä mukautettu avattava valikko

en: Values
fi: Arvot

en: Display custom checkbox 1
fi: Näytä mukautettu valintaruutu 1

en: Display custom checkbox 2
fi: Näytä mukautettu valintaruutu 2

en: Display custom message
fi: Näytä oma viesti

en: Displayed beneath `Thank you` after petition is signed
fi: Näytetään alla "Kiitos", kun vetoomus on allekirjoitettu

en: Message
fi: Viesti

en: You must also enable 'Display opt-in checkbox' under the Display Options tab
fi: Näyttöasetukset-välilehden Näytä opt-in-valintaruutu on myös otettava käyttöön

en: Enable ActiveCampaign
fi: Ota ActiveCampaign käyttöön

en: API Key
fi: API-avain

en: Server URL
fi: Palvelimen URL-osoite

en: Select list
fi: Valintalista

en: Map the SpeakOut! fields to your Active Campaign fields. Leave those you don't use blank.
fi: Kartoita SpeakOut! kenttiä Aktiiviset kampanja -kenttiin. Jätä ne, joita et käytä, tyhjiksi.

en: Honorific
fi: Keillään

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Email
fi: Sähköposti

en: Suburb
fi: Lähiö

en: State
fi: Lääni

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Enable MailChimp
fi: Ota MailChimp käyttöön

en: Server ID
fi: Palvelimen tunnus

en: List ID
fi: Luettelotunnus

en: Enable Mailerlite
fi: Ota Mailerlite käyttöön

en: Group ID
fi: Ryhmä ID

en: Enable Sendy
fi: Ota Sendy käyttöön

en: Installation URL
fi: Asennuksen url-osoite

en: SpeakOut! Email Petitions
fi: SpeakOut! Sähkö posti vetoomukset

en: Petitions
fi: Vetoomukset

en: Activate license
fi: Aktivoi käyttöoikeus

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Signatures
fi: Allekirjoitukset

en: SpeakOut! Petitions Settings
fi: SpeakOut! Vetoomusten asetukset

en: Settings
fi: Asetukset

en: No Title
fi: Ei otsikkoa

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: items
fi: kohdetta

en: page
fi: sivu

en: of
fi: nönmukaiset

en: Thank you. Your signature has been added to the petition.
fi: Kiitos. Allekirjoitus on lisätty vetoomuksen.

en: Your signature has already been confirmed.
fi: Allekirjoitusesi on jo vahvistettu.

en: The confirmation code you provided is invalid.
fi: Annettu vahvistus koodi ei kelpaa.

en: Email Confirmation
fi: Sähköpostivahvistus

en: If you aren't redirected
fi: Jos et uudelleenohjataan

en: Click here
fi: Klikkaa tästä

en: to return to site
fi: voit palata sivustoon

en: Insufficient privileges: You need to be an editor to do that.
fi: Oikeudet eivät riitä: tarvitset vähintään toimittajan oikeudet tuon toimenpiteen suortittamiseksi.

en: No signatures found.
fi: Yhtään allekirjoitusta ei löytynyt.

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Address
fi: Osoite

en: Date Signed
fi: Allekirjoituksen päiväys

en: Confirmed
fi: Tilattu

en: Petition Title
fi: Vetoomuksen otsikko

en: Petition ID
fi: Vetoomuskoodi

en: Email Opt-in
fi: Sähkö postin opt-in

en: Custom Message
fi: Räätälöity viesti

en: Language
fi: Kieli

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Custom Field
fi: Mukautettu kenttä

en: confirmed
fi: varattu

en: unconfirmed
fi: ei vahvistettu

en: You can add formatting using markdown syntax
fi: Voit lisätä muotoilun merkinnän syntaksin avulla

en: read more
fi: lue lisää

en: your signature
fi: sinun allekirjoituksesi

en: BCC yourself
fi: Piilo kopio itse

en: Hide name from public
fi: Piilota nimi julkiselta

en: Yes, I accept your
fi: Klikkaamalla täppää

en: privacy policy
fi: tietosuojakäytäntö

en: signatures
fi: allekirjoitukset

en: Signature goal
fi: Allekirjoituksen tavoite

en: End date
fi: Päättymispäivä

en: Signatures collected
fi: Allekirjoituksia kerätty

en: signature
fi: allekirjoitus

en: Petition
fi: Adressi

en: Error: The site administrator must include a valid petition id  in the shortcode.
fi: Virhe: Sivuston järjestelmänvalvojan on sisällytettävä kelvollinen vetoomustunnus lyhytkoodiin.

en: Enter the title of your petition, which will appear at the top of the petition form.
fi: Kirjoita vetoomuksen otsikko. Otsikko näkyy näkyy vetoomuslomakkeen ylälaidassa.

en: Use this option if do not wish to send petition emails to a target address.
fi: Käytä tätä vaihtoehtoa ellet halua lähettää sähköpostia kohdeosoitteeseen.

en: Enter the email address to which the petition will be sent. You may enter multiple email addresses, separated by commas.
fi: Kirjoita sähköpostiosoite, johon hakemus lähetetään. Voit kirjoittaa useita sähköpostiosoitteita pilkuilla erotettuina.

en: Enter the subject of your petition email.
fi: Kirjoita otsikko vetoomus-sähköpostillesi.

en: Include a greeting to the recipient of your petition, such as "Dear Mayor," which will appear as the first line of the email.
fi: Liitä mukaan tervehdys vetoomuksesi vastaanottajalle, kuten "Hyvä pormestari", joka näkyy sähköpostin ensimmäisenä rivinä.

en: Enter the content of your petition email.
fi: Kirjoita vetoomus-sähköpostin sisältö.

en: Petition Footer
fi: Vetoomuksen alatunniste

en: This is included at the bottom of each petition that is sent.
fi: Tämä on jokaisen lähetetyn vetoomuksen alaosassa.

en: Enter a prepared tweet that will be presented to users when the Twitter button is clicked.
fi: Kirjoita esitäytetty tweetti joka näkyy kun Twitter-painiketta on painettu.

en: Gives option for person to be displayed as "Anonymous" if they choose it when signing
fi: Antaa henkilölle mahdollisuuden näyttää nimettömänä, jos hän valitsee sen allekirjoittamisen yhteydessä.

en: Use this option to cause an email to be sent to the signers of your petition. This email contains a special link must be clicked to confirm the signer's email address. Petition emails will not be sent until the signature is confirmed.
fi: Käytä tätä asetusta vahvistus-sähköpostin lähettämiseksi vetoomuksen allekirjoittaneille. Sähköposti sisältää linkin jota painamalla vetoomukseen osallistuminen vahivistetaan.

en: Allow messages to be edited
fi: Salli viestien muokkaaminen

en: Check this option to allow signatories to customize the text of their petition email - this should be used with caution.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos haluat, että allekirjoittajat voivat mukauttaa vetoomussähköpostinsa tekstiä - tätä tulee käyttää varoen.

en: Enter the number of signatures you hope to collect. This number is used to calculate the progress bar display.
fi: Kirjoita niiden allekirjoitusten määrä, jotka haluat kerätä. Tätä numeroa käytetään edistymis palkin näytön laskemiseen.

en: Auto increase signature goal
fi: Lisää allekirjoitustavoitetta automaattisesti

en: If set goal is enabled, this is a further option - click the ? for more information.
fi: Jos asetettu tavoite on käytössä, tämä on toinen vaihtoehto - napsauta ? saadaksesi lisätietoja.

en: Use this option to stop collecting signatures on a specific date.
fi: Tämän asetuksen avulla voit lopettaa allekirjoitusten keräämisen tiettynä päivänä.

en: Redirect after signing
fi: Uudelleenohjaus allekirjoittamisen jälkeen

en: Take your users to a different page or site after they sign.  Make sure you use the full URL including "https://" or whatever. You can specify the delay in milliseconds.  One second = 1000 milliseconds.
fi: Vie käyttäjät toiselle sivulle tai sivustolle allekirjoittamisen jälkeen.  Varmista, että käytät koko URL-osoitetta, mukaan lukien "https://" tai mitä tahansa. Voit määrittää viiveen millisekunteina.  Yksi sekunti = 1000 millisekuntia.

en: These are pretty obvious.
fi: Nämä ovat melko ilmeisiä.

en: Include a checkbox that allows users to consent to receiving further email.
fi: Sisällytä valinta ruutu, jonka avulla käyttäjät voivat suostut vastaanottamaan lisää sähkö postia.

en: Select the address fields to display in the petition form. Note that you can make them required or not.
fi: Valitse osoitekentät, jotka näytetään vetoomuslomakkeessa. Huomaa, että voit tehdä niistä pakollisia tai ei.

en: Display custom fields
fi: Mukautettujen kenttien näyttäminen

en: There is a variety of custom fields that can be added to the petition form for collecting additional data.  You can position each field at the top, above the email address or at the bottom of the petition form
fi: Vetoomuslomakkeeseen voidaan lisätä useita mukautettuja kenttiä lisätietojen keräämiseksi.  Voit sijoittaa kunkin kentän yläreunaan, sähköpostiosoitteen yläpuolelle tai vetoomuslomakkeen alaosaan.

en: This is displayed after the petition is signed.
fi: Tämä näkyy vetoomuksen allekirjoittamisen jälkeen.

en: If you use any of these 3rd party email services, you can allow users to subscribe as long as you have  "opt in" enabled.
fi: Jos käytät jotakin näistä 3. osapuolen sähköpostipalveluista, voit sallia käyttäjien tilata niin kauan kuin olet ottanut "optin" käyttöön.

en: These settings control the display of the [emailpetition] shortcode and sidebar widget.
fi: Nämä asetukset ohjaus näyttö [emailvetoomus] puute ja Sidebar widget.

en: Petition Theme
fi: Vetoomuksen teema

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition forms.
fi: Valitse CSS teema, joka ohjaa ulkonäköä vetoomus lomakkeet.

en: Widget Theme
fi: Vimpaimen teema

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition widgets.
fi: Valitse CSS teema, joka ohjaa ulkonäköä vetoomuksen widgettejä.

en: Submit Button Text
fi: Lähetä-painikkeen teksti

en: Enter the text that displays in the orange submit button on petition forms.
fi: Kirjoita teksti joka näkyy painikkeesta, jolla valmis vetoomuslomake lähetetään.

en: Success Message
fi: Onnistumisviesti

en: Enter the text that appears when a user successfully signs your petition with a unique email address.
fi: Kirjoita teksti, joka tulee näkyviin, kun käyttäjä allekirjoittaa vetoomuksen ainutlaatuisella Sähkö posti osoitteella.

en: Share Message
fi: Jaa viesti

en: Enter the text that appears above the Twitter and Facebook buttons after the petition form has been submitted.
fi: Kirjoita teksti joka näkyy Twitter- ja Facebookpainikkeiden yläpuolella kun vetoomuslomake on lähetetty.

en: Expiration Message
fi: Vanhenemis viesti

en: Enter the text to display in place of the petition form when a petition is past its expiration date.
fi: Kirjoita teksti, joka näytetään vetoomus lomakkeen sijasta, kun vetoomus on viimeisen voimassaolo päivän jälkeen.

en: Already Signed Message
fi: Vetoomus on jo allekirjoitettu -viesti

en: Enter the text to display when a petition is signed using an email address that has already been submitted.
fi: Kirjoita teksti joka näkyy kun yritetään allekirjoitetaa aiemmin allekirjoitetulla sähköpostilla.

en: Opt-in Default
fi: Op-in valintaruudun oletusasetus

en: Choose whether the opt-in checkbox is checked or unchecked by default.
fi: Valitse, onko opt-in-valinta ruutu valittuna vai valitsematta Oletus arvon mukaan.

en: Display signature count
fi: Näytä allekirjoittaneiden määrä

en: Choose whether you wish to display the number of signatures that have been collected.
fi: Valitse, haluatko näyttää kerättävien allekirjoitusten määrän.

en: These settings control the content of the confirmation emails.
fi: Nämä asetukset ohjaat vahvistus sähkö postien sisältöä.

en: Email From
fi: Sähköpostin lähettäjä

en: Enter the email address associated with your website. Confirmation emails will be sent from this address.
fi: Anna verkkosivustollesi liittyvä Sähkö posti osoite. Vahvistus sähkö postit lähetetään tästä osoitteesta.

en: Enter the subject of the confirmation email.
fi: Kirjoita vahvistus sähkö postin aihe.

en: Email Message
fi: Sähköpostiviesti

en: Enter the content of the confirmation email.
fi: Anna vahvistus sähkö postin sisältö.

en: These settings control the display of the [signaturelist] shortcode.
fi: Nämä asetukset ohjaus näyttö [signaturelist] lyhytkoodi.

en: Enter the text that appears above the signature list.
fi: Kirjoita allekirjoitus luettelon yläpuolella näkyvä teksti.

en: Theme
fi: Teema

en: Select a CSS theme that will control the appearance of signature lists.
fi: Valitse CSS-teema, joka ohjaa allekirjoitus luetteloiden ulkoasua.

en: Rows
fi: Rivit

en: Enter the number of signatures that will be displayed in the signature list.
fi: Kirjoita allekirjoitus luettelossa näkyvien allekirjoitusten määrä.

en: Choose the signature list styling, click the ? for more information.
fi: Valitse allekirjoitusluettelon tyyli, napsauta ? saadaksesi lisätietoja.

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Select the columns that will appear in the public signature list.
fi: Valitse sarakkeet, jotka näkyvät julkisten allekirjoitusten luettelossa.

en: Flags
fi: Liput

en: You can display the flag of the country the signer has chosen, if you have Country enabled.
fi: Voit näyttää allekirjoittajan valitseman maan lipun, jos maa on käytössä.

en: Privacy
fi: Tietosuoja

en: Hide all but the first letter of the last name..
fi: Piilota kaikki paitsi sukunimen ensimmäinen kirjain..

en: These settings control the display of the signatures in the dashboard.
fi: Nämä asetukset ohjaavat allekirjoitusten näyttämistä koontinäytössä.

en: Select the columns that will appear in the admin signature list.
fi: Valitse sarakkeet, jotka näkyvät järjestelmänvalvojan allekirjoitusluettelossa.

en: When outputting the CSV file, what should be included?
fi: Kun lähetät CSV-tiedoston, mitä pitäisi sisällyttää?

en: These settings control the look of the plugin's options pages within the WordPress administrator.
fi: Nämä asetukset ohjaus ulkoasua plugin vaihto ehtoja sivujen sisällä WordPress ylläpitäjä.

en: Petitions table shows
fi: Vetoomus taulukko näyttää

en: Enter the number of rows to display in the "Email Petitions" table (default=20)
fi: Kirjoita "email vetoomukset"-taulukossa näytettävien rivien määrä (oletus = 20)

en: Signatures table shows
fi: Allekirjoitukset-taulukko näyttää

en: Enter the number of rows to display in the "Signatures" table (default=50)
fi: Kirjoita "allekirjoitukset"-taulukossa näytettävien rivien määrä (default = 50)

en: These settings refer to the license key
fi: Nämä asetukset viittaavat lisenssiavaimeen

en: License key
fi: Lisenssiavain

en: Enter the license key your received in an email after purchase.  If it is invalid, a message will be displayed with the reason.
fi: Anna saamasi lisenssiavain sähköpostissa oston jälkeen.  Jos se on virheellinen, näyttöön tulee viesti, jossa on syy.

en: Revoke key
fi: Kumoa avain

en: Perhaps you are moving to a new site or from development to production.  Revoke the key, this allows it to be used elsewhere.  The current site will lose all access to any settings.
fi: Ehkä olet siirtymässä uuteen sivustoon tai kehityksestä tuotantoon.  Peruuta avain, jolloin sitä voidaan käyttää muualla.  Nykyinen sivusto menettää kaiken pääsyn kaikkiin asetuksiin.

en: Petition Form
fi: Vetoomuslomake

en: Confirmation Emails
fi: Vahvistussähköpostit

en: Public Signature List
fi: Julkisen allekirjoituksen luettelo

en: Admin Signature List
fi: Järjestelmänvalvojan allekirjoitusluettelo

en: Admin Display
fi: Hallintanäkymä

en: License
fi: Lisenssi

en: Sign Now
fi: Allekirjoita nyt

en: This petition is now closed.
fi: Tämä vetoomus on nyt päättynyt.

en: Thank you
fi: Kiitos

en: Your signature has been added.
fi: Allekirjoitusksesi on lisätty.

en: This petition has already been signed using your email address.
fi: Tämä vetoomus on jo allekirjoitettu käyttämällä Sähkö posti osoitettasi.

en: Share this with your friends:
fi: Jaa ystäviesi kanssa:

en: Please confirm your email address
fi: Vahvista Sähkö posti osoitteesi

en: Hello
fi: Hei

en: Thank you for signing our petition %petition_title%
fi: Kiitos, että allekirjoitit vetoomuksen% petition_title%

en: Please confirm your email address by clicking or copying and pasting the link below:
fi: Vahvista sähköpostiosoitteesi napsauttamalla tai kopioimalla ja liittämällä alla olevaa linkkiä:

en: Latest Signatures
fi: Viimeisimmät allekirjoitukset

en: Thank you for signing our petition
fi: Kiitos, että allekirjoitit vetoomuksen

en: Enter your license key
fi: Kirjoita lisenssiavain

en: Verified
fi: Vahvistettu

en: Revoke license key
fi: Peruuta lisenssiavain

en: Thanks for upgrading
fi: Kiitos päivityksestä

en: There appears to be a problem with your license key.  Either verify it again or contact
fi: Lisenssiavaimessa näyttää olevan ongelma.  Joko vahvista se uudelleen tai ota yhteyttä

en: Your license key
fi: Lisenssiavain

en: Verify
fi: Vahvista

en: Petition deleted.
fi: Vetoomus poistettu.

en: All Petitions
fi: Kaikki vetoomukset

en: ID
fi: Tunnus

en: Petition name
fi: Vetoomuksen nimi

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: No petitions found.
fi: Yhtään vetoomusta ei löytynyt.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Duplicate
fi: Monista

en: display petition
fi: näytä vetoomus

en: display signature list
fi: näytä allekirjoitusluettelo

en: display signature count
fi: näytä allekirjoittaneiden määrä

en: display signature goal
fi: näytä allekirjoituksen tavoite

en: display petition title
fi: näytä vetoomuksen otsikko

en: display petition message
fi: Näytä oma viesti

en: View Signatures
fi: Näytä allekirjoitukset

en: Delete this petition permanently? All of the petition's signatures will be deleted as well.
fi: Poista tämä vetoomus pysyvästi? Kaikki vetoomusksen allekirjoitukset poistetaan myös.

en: Settings updated.
fi: Asetukset päivitetty.

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Anedot.com Donation Form Embed
fi: Anedot.com lahjoitus lomakkeen upottaminen

en: These settings apply to all petitions
fi: Nämä asetukset koskevat kaikkia vetoomuksia

en: Default
fi: Oletus

en: Basic
fi: Perus

en: Custom
fi: Mukautettu

en: use
fi: käytä

en: Accepted variables:
fi: Hyväksytyt muuttujat:

en: Accepted tags:
fi: Hyväksytyt Tagit:

en: Petition fade out after signing?
fi: Vetoomus häipyä allekirjoittamisen jälkeen?

en: Checked
fi: Valittu

en: Unchecked
fi: Ei valittu

en: Yes
fi: Kyllä

en: at the bottom of the petition form
fi: vetoomuslomakkeen alaosassa

en: Display honorific field
fi: Kunnioittava näyttökenttä

en: Display BCC field
fi: Näytä Piilokopio-kenttä

en: EU postal code position?
fi: EU:n postinumeroasema?

en: In EU postal code comes before city
fi: EU:ssa postinumero tulee ennen

en: Signature count format
fi: Allekirjoitusten määrän muoto

en: Thousands separator
fi: Tuhaterotin

en: Decimal separator
fi: Desimaalierotin

en: currently
fi: tällä hetkellä

en: Display Privacy Policy accept?
fi: Näytä tieto suoja käytäntö hyväksyä?

en: Enable Google recaptcha?
fi: Otetaanko Google reCAPTCHA käyttöön?

en: Enable hCaptcha?
fi: Otetaanko hCaptcha käyttöön?

en: Display sharing icons?
fi: Näytetäänkö jakamis kuvakkeet?

en: Enable Anedot.com?
fi: Otetaanko Anedot.com käyttöön?

en: Anedot.com is a 3rd party fund raising site
fi: Anedot.com on 3rd Party rahasto nostaa sivusto

en: These settings apply to signatures displayed on your site using the shortcode
fi: Nämä asetukset koskevat sivustolla lyhytkoodilla näkyviä allekirjoituksia

en: To style the signature list you are best using your theme's
fi: Voit muotoilla allekirjoitusluettelon parhaiten käyttämällä teeman

en: Additional CSS
fi: Lisää omia tyylejä

en: setting
fi: Asetus

en: 0 to display all
fi: 0 näyttääksesi kaikki

en: Changing to "list" will clear column settings below
fi: Vaihtaminen "luetteloksi" poistaa sarake asetukset alla

en: table
fi: pöytä

en: inline blocks - very styleable
fi: inline lohkot - erittäin tyylistä

en: long list (comma separated)
fi: pitkä lista (pilkulla erotettuna)

en: Count
fi: Lukumäärä

en: Name
fi: Nimi

en: Email address - unless disabled
fi: Sähköpostiosoite - ellei sitä ole poistettu käytöstä

en: Custom Field 1
fi: Mukautettu kenttä 1

en: Custom Field 2
fi: Mukautettu kenttä 2

en: Custom Field 3
fi: Mukautettu kenttä 3

en: Custom Field 4
fi: Mukautettu kenttä 4

en: Custom drop-down field
fi: Mukautettu avattava kenttä

en: Custom Checkbox 1
fi: Mukautettu valintaruutu 1

en: Custom Checkbox 2
fi: Mukautettu valintaruutu 2

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Display country flags?
fi: Näytetäänkö maaliput?

en: requires Country column to be enabled above
fi: edellyttää, että Maa-sarake otetaan käyttöön yllä

en: enabled - only show first letter of surname
fi: käytössä-vain näyttää ensimmäinen kirjain suku nimi

en: disabled
fi: poistettu käytöstä

en: Settings for the dashboard signature list
fi: Koontinäytön allekirjoitusluettelon asetukset

en: Columns to display
fi: Näytettävät sarakkeet

en: Petition info
fi: Vetoomuksen tiedot

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Custom field 1
fi: Mukautettu kenttä 1

en: Custom field 2
fi: Mukautettu kenttä 2

en: Custom field 3
fi: Mukautettu kenttä 3

en: Custom field 4
fi: Mukautettu kenttä 4

en: Custom field 5
fi: Mukautettu kenttä 5

en: Confirmed status
fi: Vahvistettu tila

en: Date signed
fi: Allekirjoituksen päiväys

en: Display time signed?
fi: Näytetäänkö allekirjoitettu aika?

en: IP address
fi: IP-osoite

en: CSV file includes
fi: CSV-tiedostoliitännäiset

en: All signatures
fi: Kaikki allekirjoitukset

en: Only opt-in signatures
fi: Vain opt-in-allekirjoitukset

en: Only double opt-in signatures
fi: Vain kaksinkertainen opt-in allekirjoitukset

en: opt-in + confirmed
fi: opt-in + vahvistettu

en: Only confirmed signatures
fi: Vain vahvistetut allekirjoitukset

en: rows - default = 20
fi: rivit - oletus = 20

en: rows - default = 50
fi: rivit - oletus = 50

en: Webhooks enabled
fi: Webhookit käytössä

en: Don't have a license
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeutta

en: Anedot.com Donation Slug
fi: Anedot.com lahjoitus Slug

en: Input your Anedot.com "Account Slug" (from Settings > Brand), a slash, and then your Campaign Slug (from Campaigns > Edit > Basic).
fi: Syötä Anedot.com "Account Slug" (asetukset > brändi), vinoviiva, ja sitten kampanjasi Slug (kampanjoista > Edit > Basic).

en: Anedot.com Embed Pref
fi: Anedot.com upota PREF

en: Enter "true" (without quotes) to show account name header on embedded campaigns.
fi: Kirjoita "true" (ilman lainaus merkkejä), jos haluat näyttää tilin nimen otsikon upotetuissa kampanjoissa.

en: Anedot.com iframe Width
fi: Anedot.com IFRAME-kehyksen leveys

en: Width for donation form iframe, either as percent, e.g. "100%" (without quotes), or pixels, e.g. "375" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
fi: Lahjoituksen leveys iframe-muodossa joko prosentteina, esimerkiksi "100%" (ilman lainaus merkkejä) tai pikseleitä, esimerkiksi "375" (ilman lainaus merkkejä). IFRAME-kehys näytetään Onnistumis viesti-alueella vetoomuksen allekirjoittamisen jälkeen.

en: Anedot.com iframe Height
fi: Anedot.com iframe-korkeus

en: Height for donation page iframe, either as pixels, e.g. "1570" (without quotes), or percent, e.g. "100%" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
fi: Lahjoitus sivun IFRAME-kehyksen korkeus joko pikseleinä, esimerkiksi "1570" (ilman lainaus merkkejä) tai prosenttia, esimerkiksi "100%" (ilman lainaus merkkejä). IFRAME-kehys näytetään Onnistumis viesti-alueella vetoomuksen allekirjoittamisen jälkeen.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Are you sure you want to publicly display email addresses?
fi: Haluatko varmasti näyttää sähköpostiosoitteet julkisesti?

en: Total Signatures
fi: Allekirjoitukset yhteensä

en: Confirmation emails sent.
fi: Vahvistussähköpostit.

en: Total
fi: Yhteensä

en: Display all signatures
fi: Näytä kaikki allekirjoitukset

en: Select petition
fi: Valitse vetoomus

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each unconfirmed signature.
fi: Oletko varma että haluat suorittaa tämän toimenpiteen? Uusi vahvistus-sähköposti lähetetään jokaiselle vahvistamattomalle allekirjoittaneelle.

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each selected signature.
fi: Oletko varma, että haluat tehdä tämän? Jokaiselle valitulle allekirjoitukselle lähetetään erillinen vahvistussähköposti.

en: Are you sure you want to do this? You will manually confirm
fi: Oletko varma, että haluat tehdä tämän? Vahvistat manuaalisesti

en: Are you sure you want to do this? You will delete
fi: Oletko varma, että haluat tehdä tämän? Voit poistaa

en: selected signature
fi: valittu allekirjoitus

en: Reconfirm selected
fi: Vahvista valittu uudelleen

en: Reconfirm selected: choose petition first
fi: Vahvista valittu uudelleen: valitse ensin vetoomus

en: Reconfirm selected: choose signatures
fi: Vahvista valittu uudelleen: valitse allekirjoitukset

en: Force confirm selected
fi: Pakota vahvistus valittu

en: Force confirm selected - choose signatures
fi: Pakota vahvistus valittuna - valitse allekirjoitukset

en: Force confirm selected: choose petition first
fi: Pakota vahvistus valittu: valitse vetoomus ensin

en: Force confirm selected: choose signatures
fi: Pakota vahvistus valittuna: valitse allekirjoitukset

en: Delete selected
fi: Poista valitut

en: Delete selected: choose signatures
fi: Poista valittu: valitse allekirjoitukset

en: Resend selected confirmations
fi: Lisää valitut vahvistukset uudelleen

en: Choose signatures action
fi: Valitse allekirjoitukset -toiminto

en: Download CSV - see settings/admin sig list
fi: Lataa CSV - katso asetukset / järjestelmänvalvojan sig-luettelo

en: Display only unconfirmed
fi: Näytä vain vahvistamaton

en: Resend all unconfirmed
fi: Kaikki vahvistamattomat

en: Apply
fi: Käytä

en: Search signatures
fi: Etsi allekirjoituksia

en: Checkbox 1
fi: Valintaruutu 1

en: Checkbox 2
fi: Valintaruutu 2

en: Opt-in
fi: Antaa suostumus osallistumiseen

en: Display a petition form.
fi: Esitä vetoomuslomake.

en: Sign the Petition
fi: Allekirjoita vetoomus

en: Sharing URL
fi: Jaa www-osoite

en: Call to Action
fi: Kehotustoiminta

en: Confirm Email
fi: Vahvista sähköposti

en: Support
fi: Tuki
