SpeakOut! Email Petitions - en to ca translation catalogue (386 entries)

en: Edit Petition
ca: Edita la petició

en: Update Petition
ca: Petición de actualización

en: Petition created. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post. Use %1$s %4$s %3$s to display the signatures list or %1$s %5$s %3$s to show just the signature count.
ca: Petición creado. Utilice %1$s %2$s %3$s para mostrar en una página o mensaje. Utilice %1$s %4$s %3$s para mostrar la lista de firmas o %1$s %5$s %3$s para mostrar solo el número de firmas.

en: Duplicate Petition
ca: Petició duplicada

en: Save Duplicate Petition
ca: Desa la petició duplicada

en: Petition created - you can edit it here. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post.
ca: Petició creada- la podeu editar aquí. Utilitzeu %1$s %2$s %3$s per visualitzar-la en una pàgina o publicació.

en: Edit New Petition
ca: Edita una petició nova

en: Petition
ca: Petición

en: Add New Petition
ca: Afegeix una petició nova

en: Create Petition
ca: Crear Petición

en: Add me to your mailing list
ca: Añádeme a tu lista de correo

en: Error: Please correct the highlighted fields.  It may be behind a closed tab
ca: Error: corregiu els camps ressaltats.  Pot ser que estigui darrere d'una pestanya tancada

en: Petition Content
ca: Contingut de la petició

en: Petition Options
ca: Opciones de petición

en: Display Options
ca: Opciones de visualización

en: 3rd Party Integrations
ca: 3r Integració de partits

en: Title
ca: Título

en: Enter title here
ca: Introduzca el título aquí

en: Do not send email (only collect signatures)
ca: No envíe por email (sólo recogida de firmas)

en: Target Email
ca: Dirección / enviar emails (separados por comas)

en: you may enter multiple addresses separated by commas
ca: puede introducir varias direcciones separadas por comas

en: CC Email
ca: CC Correo

en: Email Subject
ca: Asunto del Email

en: Greeting
ca: Saludo

en: Petition Message
ca: Petición Mensaje

en: You can personalise the message by inserting tags
ca: Podeu personalitzar el missatge inserint Etiquetes

en: You or the signer can format the message using Markdown syntax - see
ca: Vostè o el signant podeu formatar el missatge mitjançant la sintaxi de marcatge - vegeu

en: Petition Footer (below signature)
ca: Pie de página de la petición (debajo de la firma)

en: Twitter Message
ca: Twitter Mensaje

en: Don't collect email address
ca: No recopilem l'adreça electrònica

en: This cannot be reversed
ca: Això no es pot revertir

en: Allow public anonymous
ca: Permet l'anònim públic

en: Confirm signatures
ca: Confirmar las firmas

en: Return URL
ca: Volver URL

en: Allow message to be edited
ca: Permitir que el mensaje a editar

en: Set signature goal
ca: Firma meta establecida

en: Goal
ca: Objetivo

en: Auto increase goal
ca: Augmenta automàticament l'objectiu

en: by
ca: per

en: when count
ca: quan es compta

en: of goal
ca: tiempo en que se Anotó

en: Set expiration date
ca: Establecer la fecha de vencimiento

en: Jan
ca: Enero

en: Mar
ca: Marzo

en: Apr
ca: Abr

en: May
ca: Mayo

en: Aug
ca: Agosto

en: Sep
ca: Set

en: Dec
ca: Dic

en: Redirect after successful sign
ca: Redirecció després d'un senyal reeixit

en: Full URL
ca: URL complet

en: Delay?
ca: Retard?

en: milliseconds
ca: Mil·lisegons

en: Open in new window (target='_blank')
ca: Obre en una finestra nova (target = ' _blank')

en: Text to open/close petition message
ca: Text per obrir/tancar el missatge de petició

en: Text to open/close editable petition message
ca: Text per obrir/tancar el missatge de petició editable

en: Display opt-in checkbox
ca: Mostrar la casilla de suscripción

en: Label
ca: Etiqueta

en: Display petition message
ca: Mostrar mensaje de petición

en: Display address fields
ca: Muestra los campos de dirección

en: Display
ca: Visualización

en: Required
ca: Requerido

en: Street
ca: Calle

en: City
ca: Ciudad

en: State / Province
ca: Estado / Provincia

en: Postal Code - see settings for EU style
ca: Codi postal-veure configuració per a l'estil de la UE

en: Country
ca: País

en: Display custom field 1
ca: Visualitza el camp personalitzat 1

en: Location
ca: Ubicación

en: Top
ca: Arriba

en: Above email
ca: Por encima de correo electrónico

en: Bottom
ca: Abajo

en: Include with petition
ca: Inclou amb petició

en: Trim when displaying
ca: Retalla en mostrar

en: Display custom field 2
ca: Visualitza el camp personalitzat 2

en: Display custom field 3
ca: Visualitza el camp personalitzat 3

en: Display custom field 4
ca: Visualitza el camp personalitzat 4

en: Display custom drop-down
ca: Visualitza el menú desplegable personalitzat

en: Values
ca: Valors

en: Display custom checkbox 1
ca: Visualitza la casella de selecció personalitzada 1

en: Display custom checkbox 2
ca: Visualitza la casella de selecció personalitzada 2

en: Display custom message
ca: Mostrar mensaje personalizado

en: Displayed beneath `Thank you` after petition is signed
ca: Se muestra debajo de ' gracias ' después de que la petición está firmada

en: Message
ca: Mensaje

en: You must also enable 'Display opt-in checkbox' under the Display Options tab
ca: També heu d'habilitar la casella de selecció "Visualitza la casella d'entrada" a la pestanya Opcions de visualització

en: Enable ActiveCampaign
ca: Habilita ActiveCampaign

en: API Key
ca: Clau API

en: Server URL
ca: ADREÇA URL del servidor

en: Select list
ca: Selecciona la llista

en: Map the SpeakOut! fields to your Active Campaign fields. Leave those you don't use blank.
ca: Mapa de l'speakout! als camps de campanya activa. Deixeu que els que no utilitzeu en blanc.

en: Honorific
ca: Honorífico

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Cognom

en: Suburb
ca: Barri

en: State
ca: Estado

en: Postal Code
ca: Código Postal

en: Enable MailChimp
ca: Habilita MailChimp

en: Server ID
ca: ID del servidor

en: List ID
ca: ID de llista

en: Enable Mailerlite
ca: Habilita mailerlite

en: Group ID
ca: Identificador de grup

en: Enable Sendy
ca: Habilitar Sendy.com

en: Installation URL
ca: URL d'instal·lació

en: SpeakOut! Email Petitions
ca: SpeakOut! Peticiones

en: Petitions
ca: Peticiones

en: Activate license
ca: Activar llicència

en: Add New
ca: Añadir nueva

en: Signatures
ca: Signatura

en: SpeakOut! Petitions Settings
ca: SpeakOut!  ajustes de Peticiones de Correo

en: Settings
ca: Ajustes

en: No Title
ca: Sin Título

en: Anonymous
ca: Anónim

en: items
ca: artículos

en: page
ca: página

en: of
ca: de

en: Thank you. Your signature has been added to the petition.
ca: Gracias. Su firma ha sido añadido a la petición.

en: Your signature has already been confirmed.
ca: Su firma ya ha sido confirmada.

en: The confirmation code you provided is invalid.
ca: El código de confirmación que siempre es válido.

en: Email Confirmation
ca: Correo de Confirmación

en: If you aren't redirected
ca: Si no te redirigen

en: Click here
ca: Haga clic aquí

en: to return to site
ca: para volver al sitio

en: Insufficient privileges: You need to be an editor to do that.
ca: Suficientes privilegios: ¡Tienes que ser un editor para hacer eso.

en: No signatures found.
ca: No encontró las firmas.

en: Email Address
ca: Email

en: Address
ca: Adreça

en: Date Signed
ca: Fecha de la Firma

en: Confirmed
ca: Confirmado

en: Petition Title
ca: Petición Título

en: Petition ID
ca: Petición ID

en: Custom Message
ca: Mensaje personalizado

en: Language
ca: Idioma

en: IP Address
ca: Dirección IP

en: Custom Field
ca: Campo personalizado

en: confirmed
ca: confirmado

en: unconfirmed
ca: sin confirmar

en: You can add formatting using markdown syntax
ca: Podeu afegir format mitjançant la sintaxi de marcatge

en: read more
ca: llegir-ne més

en: your signature
ca: su firma

en: BCC yourself
ca: BCC a ti mismo

en: Hide name from public
ca: Amaga el nom del públic

en: Yes, I accept your
ca: Sí, acepto

en: privacy policy
ca: política de confidencialidad

en: signatures
ca: signatura

en: Signature goal
ca: Firma del Objetivo

en: End date
ca: Fecha de finalización

en: Signatures collected
ca: Firmas recogidas

en: signature
ca: signatura

en: Petition
ca: Petición

en: Error: The site administrator must include a valid petition id  in the shortcode.
ca: Error: l'administrador del lloc ha d'incloure un identificador de petició vàlid al codi curt.

en: Enter the title of your petition, which will appear at the top of the petition form.
ca: Introduzca el título de su petición, la cual aparecerá en la parte superior del formulario de petición.

en: Use this option if do not wish to send petition emails to a target address.
ca: Utilice esta opción si no desea enviar mensajes de correo electrónico de petición a una dirección de destino.

en: Enter the email address to which the petition will be sent. You may enter multiple email addresses, separated by commas.
ca: Introduzca la dirección de correo electrónico a la que se envió la petición. Es posible introducir varias direcciones de correo electrónico, separadas por comas.

en: Enter the subject of your petition email.
ca: Introduzca el asunto de su correo electrónico la petición.

en: Include a greeting to the recipient of your petition, such as "Dear Mayor," which will appear as the first line of the email.
ca: Incloeu una salutació al destinatari de la vostra petició, com ara "Benvolgut alcalde", que apareixerà com a primera línia del correu electrònic.

en: Enter the content of your petition email.
ca: Introduzca el contenido de su correo electrónico la petición.

en: Petition Footer
ca: Peu de pàgina de petició

en: This is included at the bottom of each petition that is sent.
ca: Això s'inclou a la part inferior de cada petició que s'envia.

en: Enter a prepared tweet that will be presented to users when the Twitter button is clicked.
ca: Escriba un tweet preparada que se presenta a los usuarios al pulsar el botón de Twitter se hace clic.

en: Gives option for person to be displayed as "Anonymous" if they choose it when signing
ca: Dóna opció perquè la persona es mostri com a "Anònima" si la tria en signar

en: Use this option to cause an email to be sent to the signers of your petition. This email contains a special link must be clicked to confirm the signer's email address. Petition emails will not be sent until the signature is confirmed.
ca: Utilice esta opción para hacer un e-mail que se enviará a los firmantes de la petición. Este correo electrónico contiene un vínculo especial hay que hacer clic para confirmar la dirección de correo electrónico del firmante. Petición mensajes de correo electrónico no será enviado hasta que la firma se confirmó.

en: Allow messages to be edited
ca: Permite editar los mensajes

en: Check this option to allow signatories to customize the text of their petition email - this should be used with caution.
ca: Marqueu aquesta opció per permetre als signants personalitzar el text del seu correu electrònic de petició, que s'ha d'utilitzar amb precaució.

en: Enter the number of signatures you hope to collect. This number is used to calculate the progress bar display.
ca: Introduce el número de firmas que esperan recoger. Este número se utiliza para calcular la pantalla barra de progreso.

en: Auto increase signature goal
ca: Augmentar automàticament l'objectiu de la signatura

en: If set goal is enabled, this is a further option - click the ? for more information.
ca: Si s'habilita l'objectiu establert, aquesta és una altra opció: feu clic a la icona ? per a més informació.

en: Use this option to stop collecting signatures on a specific date.
ca: Utilice esta opción para detener la recogida de firmas en una fecha específica.

en: Redirect after signing
ca: Redirecció després de signar

en: Take your users to a different page or site after they sign.  Make sure you use the full URL including "https://" or whatever. You can specify the delay in milliseconds.  One second = 1000 milliseconds.
ca: Porteu els usuaris a una altra pàgina o lloc web després d'iniciar la sessió.  Assegureu-vos d'utilitzar l'URL complet, inclòs "https://" o el que sigui. Podeu especificar el retard en mil·lisegons.  Un segon = 1000 mil·lisegons.

en: These are pretty obvious.
ca: Són bastant evidents.

en: Include a checkbox that allows users to consent to receiving further email.
ca: Incluya una casilla de verificación que permite a los usuarios su consentimiento para recibir correo electrónico de su parte.

en: Select the address fields to display in the petition form. Note that you can make them required or not.
ca: Seleccioneu els camps d'adreça que voleu visualitzar al formulari de petició. Tingueu en compte que podeu fer-los necessaris o no.

en: Display custom fields
ca: Mostra camps personalitzats

en: There is a variety of custom fields that can be added to the petition form for collecting additional data.  You can position each field at the top, above the email address or at the bottom of the petition form
ca: Hi ha una varietat de camps personalitzats que es poden afegir al formulari de petició per recopilar dades addicionals.  Podeu situar cada camp a la part superior, a sobre de l'adreça de correu electrònic o a la part inferior del formulari de petició

en: This is displayed after the petition is signed.
ca: Això es mostra després de signar la petició.

en: If you use any of these 3rd party email services, you can allow users to subscribe as long as you have  "opt in" enabled.
ca: Si utilitzeu algun d'aquests serveis de correu electrònic de 3a part, podeu permetre que els usuaris es subscriguin sempre que tingueu activat el "opt in".

en: These settings control the display of the [emailpetition] shortcode and sidebar widget.
ca: Estos ajustes controlan la visualización de la [emailpetition] widget de código abreviado y la barra lateral.

en: Petition Theme
ca: Petición Tema

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition forms.
ca: Seleccione un tema de CSS que controlan el aspecto de los formularios de petición.

en: Widget Theme
ca: Widget Tema

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition widgets.
ca: Seleccione un tema de CSS que controlan el aspecto de los widgets de petición.

en: Submit Button Text
ca: Texto del Botón Enviar

en: Enter the text that displays in the orange submit button on petition forms.
ca: Introduzca el texto que aparece en la naranja en el botón de enviar los formularios de petición.

en: Success Message
ca: Mensaje de Éxito

en: Enter the text that appears when a user successfully signs your petition with a unique email address.
ca: Introduzca el texto que aparece cuando un usuario firma con éxito su petición con una dirección de correo electrónico única.

en: Share Message
ca: Compartir de mensaje

en: Enter the text that appears above the Twitter and Facebook buttons after the petition form has been submitted.
ca: Introduzca el texto que aparece encima de la de Twitter y Facebook los botones después de que el formulario de petición se ha presentado.

en: Expiration Message
ca: Caducidad de Mensajes

en: Enter the text to display in place of the petition form when a petition is past its expiration date.
ca: Introduzca el texto que se mostrará en lugar del formulario de petición cuando la petición es más allá de su fecha de caducidad.

en: Already Signed Message
ca: Mensaje Firmado Ya

en: Enter the text to display when a petition is signed using an email address that has already been submitted.
ca: Introduzca el texto que se mostrará cuando la solicitud esté firmada usando una dirección de correo electrónico que ya se ha presentado.

en: Opt-in Default
ca: Suscripción por defecto

en: Choose whether the opt-in checkbox is checked or unchecked by default.
ca: Elija si el opt-in casilla de verificación está activada o desactivada de forma predeterminada.

en: Display signature count
ca: Muestra el contador de firmas

en: Choose whether you wish to display the number of signatures that have been collected.
ca: Seleccione si desea mostrar el número de firmas que se han recogido.

en: These settings control the content of the confirmation emails.
ca: Estos ajustes controlan el contenido de los correos electrónicos de confirmación.

en: Email From
ca: E-mail de

en: Enter the email address associated with your website. Confirmation emails will be sent from this address.
ca: Introduzca la dirección de correo electrónico asociada a su sitio web. Mensajes de correo electrónico de confirmación será enviado a esta dirección.

en: Enter the subject of the confirmation email.
ca: Introduzca el asunto del correo electrónico de confirmación.

en: Email Message
ca: E-mail Mensaje

en: Enter the content of the confirmation email.
ca: Introduzca el contenido del correo electrónico de confirmación.

en: These settings control the display of the [signaturelist] shortcode.
ca: Estos ajustes controlan la visualización de la [signaturelist] abreviado.

en: Enter the text that appears above the signature list.
ca: Introduzca el texto que aparece arriba de la lista de firmas.

en: Theme
ca: Tema

en: Select a CSS theme that will control the appearance of signature lists.
ca: Seleccione un tema de CSS que controlan el aspecto de las listas de firmas.

en: Rows
ca: Filas

en: Enter the number of signatures that will be displayed in the signature list.
ca: Introduce el número de firmas que se mostrarán en la lista de firmas.

en: Choose the signature list styling, click the ? for more information.
ca: Trieu l'estil de la llista de signatures, feu clic al botó ? per a més informació.

en: Columns
ca: Columnas

en: Select the columns that will appear in the public signature list.
ca: Seleccioneu les columnes que apareixeran a la llista de signatures públiques.

en: Flags
ca: Banderes

en: You can display the flag of the country the signer has chosen, if you have Country enabled.
ca: Podeu mostrar la bandera del país que el signant ha triat, si teniu el país habilitat.

en: Privacy
ca: Privacidad

en: Hide all but the first letter of the last name..
ca: Amagueu-ho tot menys la primera lletra del cognom..

en: These settings control the display of the signatures in the dashboard.
ca: Aquesta configuració controla la visualització de les signatures al tauler.

en: Select the columns that will appear in the admin signature list.
ca: Seleccioneu les columnes que apareixeran a la llista de signatura d'administrador.

en: When outputting the CSV file, what should be included?
ca: En sortir el fitxer CSV, què s'ha d'incloure?

en: These settings control the look of the plugin's options pages within the WordPress administrator.
ca: Estos ajustes controlan la apariencia de las páginas del plug-in dentro de las opciones que el administrador de WordPress.

en: Petitions table shows
ca: Peticiones tabla muestra

en: Enter the number of rows to display in the "Email Petitions" table (default=20)
ca: Introduzca el número de filas que se muestran en la tabla de "Peticiones de correo electrónico" (por defecto = 20)

en: Signatures table shows
ca: Mesa de firmas muestra

en: Enter the number of rows to display in the "Signatures" table (default=50)
ca: Introduzca el número de filas que se muestran en la tabla de "Firmas" (por defecto = 50)

en: These settings refer to the license key
ca: Aquests paràmetres fan referència a la clau de llicència

en: License key
ca: Clau de llicència

en: Enter the license key your received in an email after purchase.  If it is invalid, a message will be displayed with the reason.
ca: Introduïu la clau de llicència que heu rebut en un correu electrònic després de la compra.  Si no és vàlida, es mostrarà un missatge amb el motiu.

en: Revoke key
ca: Revocar la clau

en: Perhaps you are moving to a new site or from development to production.  Revoke the key, this allows it to be used elsewhere.  The current site will lose all access to any settings.
ca: Potser us traslladeu a un lloc nou o del desenvolupament a la producció.  Revoca la clau, això permet utilitzar-la en un altre lloc.  El lloc actual perdrà tot l'accés a qualsevol configuració.

en: Petition Form
ca: Petición Formulario

en: Confirmation Emails
ca: Los Correos de Confirmación

en: Public Signature List
ca: Llista de signatures públiques

en: Admin Signature List
ca: Llista de signatures d'administració

en: Admin Display
ca: Mostrar Admin

en: License
ca: Llicència

en: Sign Now
ca: Signar

en: This petition is now closed.
ca: Esta petición se ha cerrado.

en: Thank you
ca: Gràcies

en: Your signature has been added.
ca: Su firma ha sido añadido.

en: This petition has already been signed using your email address.
ca: Esta petición ya ha sido firmado con su dirección de correo.

en: Share this with your friends:
ca: Comparteix amb les teus amics:

en: Please confirm your email address
ca: Por favor confirme su dirección de email

en: Hello
ca: ¡Hola

en: Thank you for signing our petition %petition_title%
ca: Gracias por firmar nuestra petición

en: Please confirm your email address by clicking or copying and pasting the link below:
ca: Por favor confirme su dirección de correo electrónico haciendo clic o copiando y pegando el siguiente enlace:

en: Latest Signatures
ca: Últimas Firmas

en: Thank you for signing our petition
ca: Gràcies per signar la costra petició

en: Enter your license key
ca: Introduir la vostra clau de llicència

en: Verified
ca: Verificat

en: Revoke license key
ca: Revoca la clau de llicència

en: Thanks for upgrading
ca: Gràcies per actualitzar

en: There appears to be a problem with your license key.  Either verify it again or contact
ca: Sembla que hi ha un problema amb la vostra clau de llicència.  Ja sigui verifica-ho de nou o contacta amb

en: Your license key
ca: La vostra clau de llicència

en: Verify
ca: Verificar

en: Petition deleted.
ca: Petición borrado.

en: All Petitions
ca: Todas las Peticiones

en: Petition name
ca: Petición Tema

en: No petitions found.
ca: No hay peticiones encontrado.

en: Edit
ca: Editar

en: Delete
ca: Borrar

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: display petition
ca: petición de exhibición

en: display signature list
ca: visualizar lista de firmas

en: display signature count
ca: muestra el contador de firmas

en: display signature goal
ca: mostrar el objetivo de la firma

en: display petition title
ca: visualitza el títol de la petició

en: display petition message
ca: Mostrar mensaje de petición

en: View Signatures
ca: Ver firmas

en: Delete this petition permanently? All of the petition's signatures will be deleted as well.
ca: Eliminar esta petición de forma permanente? Todas las firmas de la petición serán eliminados.

en: Settings updated.
ca: Ajustes guardados.

en: Security
ca: Seguretat

en: Anedot.com Donation Form Embed
ca: Anedot.com formulario de donación

en: These settings apply to all petitions
ca: Aquesta configuració s'aplica a totes les peticions

en: Default
ca: Defecto

en: Basic
ca: Básico

en: Custom
ca: Personalitzat

en: use
ca: utilizar

en: Accepted variables:
ca: Las variables aceptadas:

en: Accepted tags:
ca: Etiquetas aceptadas:

en: Petition fade out after signing?
ca: Petició desaparèixer després de signar?

en: Checked
ca: Comprobado

en: Unchecked
ca: Desenfrenado

en: Yes
ca: Sí

en: at the bottom of the petition form
ca: a la part inferior del formulari de petició

en: Display honorific field
ca: Campo de exhibición de honor

en: Display BCC field
ca: CCO de pantalla

en: EU postal code position?
ca: La posició del codi postal de la UE?

en: In EU postal code comes before city
ca: A la UE, el codi postal arriba abans de la ciutat

en: Signature count format
ca: Format de recompte de signatures

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: Decimal separator
ca: Separador decimal

en: currently
ca: actualment

en: Display Privacy Policy accept?
ca: ¿Acepta la Política de Privacidad de Display?

en: Enable Google recaptcha?
ca: Habilita Google recaptcha?

en: Enable hCaptcha?
ca: Voleu habilitar hCaptcha?

en: Display sharing icons?
ca: ¿Mostrar iconos para compartir?

en: Enable Anedot.com?
ca: ¿Habilitar Anedot.com?

en: Anedot.com is a 3rd party fund raising site
ca: Anedot.com es un sitio de recaudación de fondos de 3a parte

en: These settings apply to signatures displayed on your site using the shortcode
ca: Aquesta configuració s'aplica a les signatures que es mostren al vostre lloc mitjançant el codi curt

en: To style the signature list you are best using your theme's
ca: Per estilitzar la llista de signatures, és millor utilitzar el tema

en: Additional CSS
ca: CSS addicional

en: setting
ca: Escena

en: 0 to display all
ca: 0 per mostrar-ho tot

en: Changing to "list" will clear column settings below
ca: Si canvieu a "llista", s'esborrarà la configuració de les columnes a continuació

en: table
ca: tabla

en: inline blocks - very styleable
ca: blocs en línia - molt estilable

en: long list (comma separated)
ca: larga lista (separada por comas)

en: Count
ca: Comtador

en: Name
ca: Nombre

en: Email address - unless disabled
ca: Adreça electrònica - a menys que estigui desactivada

en: Custom Field 1
ca: Camp personalitzat 1

en: Custom Field 2
ca: Camp personalitzat 2

en: Custom Field 3
ca: Camp personalitzat 3

en: Custom Field 4
ca: Camp personalitzat 4

en: Custom drop-down field
ca: Camp desplegable personalitzat

en: Custom Checkbox 1
ca: Casella de selecció personalitzada 1

en: Custom Checkbox 2
ca: Casella de selecció personalitzada 2

en: Date
ca: Fecha

en: Display country flags?
ca: Mostra banderes de país?

en: requires Country column to be enabled above
ca: requereix que la columna País estigui habilitada a dalt

en: enabled - only show first letter of surname
ca: habilitado - Mostrar sólo la primera letra del apellido

en: disabled
ca: deshabilitado

en: Settings for the dashboard signature list
ca: Configuració de la llista de signatura de l'escriptori digital

en: Columns to display
ca: Columnes a mostrar

en: Petition info
ca: Informació de la petició

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Custom field 1
ca: Camp personalitzat 1

en: Custom field 2
ca: Camp personalitzat 2

en: Custom field 3
ca: Camp personalitzat 3

en: Custom field 4
ca: Camp personalitzat 4

en: Custom field 5
ca: Camp personalitzat 5

en: Confirmed status
ca: Estat confirmat

en: Date signed
ca: Fecha de la Firma

en: Display time signed?
ca: Temps de visualització signat?

en: IP address
ca: Adreça IP

en: CSV file includes
ca: Archivo CSV incluye

en: All signatures
ca: Todas las firmas

en: Only opt-in signatures
ca: Sólo optar por firmas

en: Only double opt-in signatures
ca: Sólo doble opt-en la firma

en: opt-in + confirmed
ca: opt-in + confirmado

en: Only confirmed signatures
ca: Només signatures confirmades

en: rows - default = 20
ca: filas - por defecto = 20

en: rows - default = 50
ca: filas - por defecto = 50

en: Webhooks enabled
ca: Webhooks habilitat

en: Don't have a license
ca: No tenir llicència

en: Anedot.com Donation Slug
ca: Anedot.com Donación Slug

en: Input your Anedot.com "Account Slug" (from Settings > Brand), a slash, and then your Campaign Slug (from Campaigns > Edit > Basic).
ca: Introduce tu Anedot.com "Account Slug" (de Configuración > Marca), una barra diagonal y, a continuación, tu Slug de Campaña (de Campañas > Editar > Básico).

en: Anedot.com Embed Pref
ca: Anedot.com Incrustar Pref

en: Enter "true" (without quotes) to show account name header on embedded campaigns.
ca: Escriba "true" (sin comillas) para mostrar el encabezado del nombre de la cuenta en las campañas incrustadas.

en: Anedot.com iframe Width
ca: Anchura del iframe Anedot.com

en: Width for donation form iframe, either as percent, e.g. "100%" (without quotes), or pixels, e.g. "375" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
ca: Ancho para la donación de iframe, ya sea como porcentaje, por ejemplo, "100%" (sin comillas) o píxeles, por ejemplo, "375" (sin comillas). Iframe se mostrará en el área Mensaje de éxito, después de firmar una petición.

en: Anedot.com iframe Height
ca: Altura del Anedot.com del iframe

en: Height for donation page iframe, either as pixels, e.g. "1570" (without quotes), or percent, e.g. "100%" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
ca: Altura para la página de donación iframe, ya sea como píxeles, por ejemplo, "1570" (sin comillas), o porcentaje, por ejemplo, "100%" (sin comillas). Iframe se mostrará en el área Mensaje de éxito, después de firmar una petición.

en: Save Changes
ca: Guardar Cambios

en: Are you sure you want to publicly display email addresses?
ca: Esteu segur que voleu mostrar públicament les adreces de correu electrònic?

en: Total Signatures
ca: Total de firmas

en: Confirmation emails sent.
ca: Mensajes de correo electrónico de confirmación.

en: Display all signatures
ca: Mostrar todas las firmas

en: Select petition
ca: Seleccione una petición

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each unconfirmed signature.
ca: ¿Seguro que quieres hacer esto? Un correo electrónico de confirmación será enviado por separado para cada firma sin confirmar.

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each selected signature.
ca: Esteu segur que voleu fer-ho? S'enviarà un correu electrònic de confirmació independent per a cada signatura seleccionada.

en: Are you sure you want to do this? You will manually confirm
ca: Esteu segur que voleu fer-ho? Confirmarà manualment

en: Are you sure you want to do this? You will delete
ca: Esteu segur que voleu fer-ho? Suprimireu

en: selected signature
ca: signatura seleccionada

en: Reconfirm selected
ca: Reconfirma la selecció

en: Reconfirm selected: choose petition first
ca: Reconfirma seleccionada: tria la petició primer

en: Reconfirm selected: choose signatures
ca: Reconfirma seleccionada: tria signatures

en: Force confirm selected
ca: Forçar la confirmació seleccionada

en: Force confirm selected - choose signatures
ca: Forçar la confirmació seleccionada-Trieu signatures

en: Force confirm selected: choose petition first
ca: Forçar la confirmació seleccionada: tria la petició primer

en: Force confirm selected: choose signatures
ca: Forçar la confirmació seleccionada: tria signatures

en: Delete selected
ca: Suprimeix la selecció

en: Delete selected: choose signatures
ca: Suprimeix la selecció: Trieu signatures

en: Resend selected confirmations
ca: Reenviar confirmacions seleccionades

en: Choose signatures action
ca: Trieu l'acció de signatures

en: Download CSV - see settings/admin sig list
ca: Baixa CSV: veure configuració/llista de sig d'administració

en: Display only unconfirmed
ca: Mostra només sense confirmar

en: Resend all unconfirmed
ca: Reenviar tots els sense confirmar

en: Apply
ca: Aplicar

en: Search signatures
ca: Cercar signatures

en: Checkbox 1
ca: Casella de selecció 1

en: Checkbox 2
ca: Casella de selecció 2

en: Display a petition form.
ca: Mostrar un formulario de petición.

en: Sign the Petition
ca: Firme la petición

en: Sharing URL
ca: Compartiendo URL

en: Call to Action
ca: Llamado a la Acción

en: Confirm Email
ca: Confirmar Email

en: Support
ca: Apoyar
