SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to uz translation catalogue (198 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
uz: Polylang uchun SkyLang avtomatik tarjimoni

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
uz: Polylang uchun post tarjimalarini avtomatik yaratish funksiyasini qo‘shadi. Bepul versiyada Google Translate mavjud va Pro AI dvigatellarini ochadi.

note: Author of the plugin
en: Siteskyline
uz: Sayt silsilasi

en: Running …
uz: Yugurish…

en: Error
uz: Xato

en: Unexpected error.
uz: Kutilmagan xato.

en: Request failed
uz: So‘rov bajarilmadi

en: Category & Tag Sync
uz: Kategoriya va teglarni sinxronlash

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
uz: Tarjima qilingan toifalar va teglarni tegishli tarjima qilingan postlarga nusxalash uchun ushbu vositani ishga tushiring.

en: Sync categories & tags
uz: Kategoriyalar va teglarni sinxronlash

en: Permission denied.
uz: Ruxsat berilmadi.

en: Polylang is not active.
uz: Polylang faol emas.

en: Default language could not be determined.
uz: Standart tilni aniqlab bo‘lmadi.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
uz: Sinxronlash tugallandi. %d ta tarjima qilingan post yangilandi.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
uz: Google Tarjimon uchun qoʻllab-quvvatlanmaydigan til. Yaxshiroq kontekst va kengroq tilni qo‘llab-quvvatlash uchun Google Gemini, OpenAI va Claude bilan AI mexanizmini ochish uchun Pro-ga yangilang.

en: Settings
uz: Sozlamalar

en: Leave a Review
uz: Sharh qoldiring

en: Upgrade to Pro
uz: Pro versiyasiga yangilang

en: Next →
uz: Keyingi →

en: Save & Continue →
uz: Saqlash va Davom etish →

en: Copy
uz: Nusxalash

en: Copied!
uz: Ko‘chirildi!

en: Detecting your Polylang languages…
uz: Polylang tillaringiz aniqlanmoqda…

en: %d languages detected successfully!
uz: %d ta til muvaffaqiyatli aniqlandi!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
uz: Tillarni aniqlab bo‘lmadi. Polylang faol ekanligiga ishonch hosil qiling.

en: Network error. Please refresh and try again.
uz: Tarmoq xatosi. Iltimos, yangilang va qayta urinib ko'ring.

en: Default
uz: Standart

en: Please enter your Gemini API key to continue.
uz: Davom etish uchun Gemini API kalitingizni kiriting.

en: API key saved successfully!
uz: API kaliti muvaffaqiyatli saqlandi!

en: Failed to save API key.
uz: API kalitini saqlab bo‘lmadi.

en: Network error. Please try again.
uz: Tarmoq xatosi. Iltimos, qayta urinib koʻring.

en: Validating your API key with Google…
uz: API kalitingiz Google bilan tasdiqlanmoqda…

en: Validating model…
uz: Model tasdiqlanmoqda…

en: Translating…
uz: Tarjima qilinmoqda…

en: Test Translation
uz: Test tarjimasi

en: Translation
uz: Tarjima

en: Translating...
uz: Tarjima qilinmoqda...

en: Translated
uz: Tarjima qilingan

en: Unsupported language
uz: Qo'llab-quvvatlanmaydigan til

en: Copying...
uz: Nusxa olinmoqda...

en: Done
uz: Bajarildi

en: Please select at least one item.
uz: Kamida bitta elementni tanlang.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
uz: %d ta element uchun ommaviy tarjima boshlandi. Jarayon tugamaguncha ushbu sahifani tark etmang.

en: Bulk translation complete!
uz: Ommaviy tarjima tugallandi!

en: Translating %d selected items...
uz: %d ta tanlangan element tarjima qilinmoqda...

en: Bulk Editor translation complete.
uz: Yomma muharrir tarjimasi tugallandi.

en: All translations already exist.
uz: Barcha tarjimalar allaqachon mavjud.

en: SkyLang Settings
uz: SkyLang sozlamalari

en: Open your plugin tools from this shared menu.
uz: Ushbu umumiy menyudan plagin vositalarini oching.

en: SkyLang Auto Translator
uz: SkyLang avtomatik tarjimon

en: Manage your API translations and models in one place.
uz: API tarjimalari va modellaringizni bir joydan boshqaring.

en: Bulk Editor
uz: Ommaviy muharrir

en: Tools
uz: Asboblar

en: API Configuration
uz: API konfiguratsiyasi

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
uz: SkyLang kontentingizni tarjima qilish uchun AIdan foydalanadi. Eng yaxshi natijalarga erishish uchun ehtiyojlaringizga mos keladigan provayder va modelni tanlang.

en: AI Provider
uz: AI provayderi

en: Google Translator
uz: Google Tarjimon

en: Select the AI provider you want to use for translations.
uz: Tarjimalar uchun foydalanmoqchi bo'lgan AI provayderini tanlang.

en: API Timeout
uz: API vaqti tugashi

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
uz: Tanaffusni soniyalarda so'rang. Birlamchi – 60. Katta postlarda vaqt tugashi xatosi yuzaga kelsa, oshiring. 30 dan 300 gacha tavsiya etiladi.

en: Enable for Post Types
uz: Post turlari uchun yoqish

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
uz: "Avtomatik tarjima qilish" tugmasi paydo bo'lishi kerak bo'lgan post turlarini tanlang. Polylang sozlamalarida tarjima qilish uchun post turlari ham yoqilishi kerak.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
uz: SkyLangni yoqtirasizmi? Biz minnatdor bo'lamiz

en: review on WordPress.org
uz: WordPress.org saytida ko'rib chiqish

en: AI Engine Upgrade
uz: AI dvigatelini yangilash

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
uz: So‘zma-so‘z tarjimadan kontekstdan xabardor AIga yangilang

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
uz: Google Tarjimon oddiy matn uchun tezkor, lekin u matningizdan oldingi yoki keyingi qatorni tushunmaydi. SkyLang Pro menyular, tugmalar, qisqa teglar va qoʻllab-quvvatlanmaydigan tillarni tabiiyroq tarjima qilish uchun Google Gemini, OpenAI va Claude’ni qoʻshadi.

en: Free: Google Translate
uz: Bepul: Google Tarjimon

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
uz: Pro: Gemini + OpenAI + Klod

en: View Pro Plans & Pricing
uz: Pro rejalari va narxlarini ko'rish

en: Context-aware output
uz: Kontekstdan xabardor chiqish

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
uz: AI tarjima qilishdan oldin atrofdagi UI va yaqin qatorlarni o'qiydi.

en: Unsupported language coverage
uz: Qo'llab-quvvatlanmaydigan til qamrovi

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
uz: Google Tarjimon qoʻllab-quvvatlanmaydigan til juftliklari yoki formatlarida toʻxtaganida yangilang.

en: Premium translation stack
uz: Premium tarjima to'plami

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
uz: Eng yaxshi moslashish uchun Google Gemini, OpenAI va Claude o'rtasida almashing.

en: SkyLang Free
uz: SkyLang bepul

en: Google Translate
uz: Google tarjimon

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
uz: Ma'nosi aniq bo'lsa, faqat matnni tez tarjima qilish uchun yaxshi.

en: Fast translation for plain post content
uz: Oddiy post mazmuni uchun tezkor tarjima

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
uz: Yaqin-atrofdagi satrlardan atrofdagi kontekstni tushunmaydi

en: Can stop on unsupported language formats
uz: Qo'llab-quvvatlanmaydigan til formatlarida to'xtashi mumkin

en: AI Engine
uz: AI dvigateli

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
uz: Yuqori sifatli tarjimalar uchun Google Gemini, OpenAI va Claude-ni oching.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
uz: Menyular, tugmalar va atrofdagi nusxadagi kontekstni tushunadi

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
uz: AI modellari bilan qo'llab-quvvatlanmaydigan tildagi ishlarni yaxshiroq boshqaradi

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
uz: Qisqa UI satrlarida tabiiyroq iboralarni ishlab chiqaradi

en: Example UI
uz: Misol UI

en: Why context matters for short strings
uz: Qisqa satrlar uchun nima uchun kontekst muhim

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
uz: Navigatsiya menyusida "Uy" so'zi odatda jismoniy uyni emas, balki bosh sahifani anglatishi kerak. Google Tarjimon faqat bitta so'zni ko'radi. AI Engine atrofdagi menyu kontekstini ko'radi va uni to'g'ri tarjima qiladi.

en: About
uz: Haqida

en: Home
uz: Uy

en: Pricing
uz: Narxlash

en: Contact
uz: Aloqa

en: Literal translation of the single word “Home”.
uz: "Uy" yagona so'zining so'zma-so'z tarjimasi.

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
uz: Bu veb-sayt menyusi elementi ekanligini tushunadi va matnni emas, balki ma'noni ham tarjima qiladi.

en: Free vs Pro at a glance
uz: Bepul va Pro bir qarashda

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
uz: Asosiy maʼlumotlar uchun Google Tarjimonni saqlang yoki yuqori aniqlik va tilni yaxshiroq qamrab olish kerak boʻlganda yangilang.

en: Feature
uz: Xususiyat

en: Translation engine
uz: Tarjima mexanizmi

en: Google Gemini + OpenAI + Claude
uz: Google Gemini + OpenAI + Klod

en: Context-aware translation
uz: Kontekstdan xabardor tarjima

en: Limited
uz: Cheklangan

en: Yes
uz: Ha

en: Unsupported language fallback
uz: Qo'llab-quvvatlanmaydigan tilni qayta tiklash

en: No
uz: Yo'q

en: Elementor compatibility
uz: Elementlarning mosligi

en: Post & Page Translation
uz: Post va sahifa tarjimasi

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
uz: Taksonomiya tarjimalari (toifalar va teglar)

en: Custom Post Type Translation
uz: Maxsus post turi tarjimasi

en: Pro Only
uz: Faqat Pro

en: Supported
uz: Qo'llab-quvvatlanadi

en: String Translations
uz: String tarjimalar

en: Basic Support
uz: Asosiy qo'llab-quvvatlash

en: Native UI Integration
uz: Native UI integratsiyasi

en: Priority Support
uz: Ustuvor qo'llab-quvvatlash

en: Community Forum
uz: Jamiyat forumi

en: Premium 24/7 Support
uz: Premium 24/7 qo'llab-quvvatlash

en: Polylang is required to show translation status.
uz: Tarjima holatini ko'rsatish uchun polylang talab qilinadi.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
uz: Tarjima qilinadigan post turlari yoki polilang tillari topilmadi.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
uz: Etishmayotgan polylang tarjimalarini koʻrib chiqing va avtomatik tarjimani bir joydan ishga tushiring.

en: Bulk translate selected
uz: Ommaviy tarjima tanlandi

en: Force translate selected
uz: Majburiy tarjima qilish tanlangan

en: Translate all missing
uz: Barcha etishmayotganlarni tarjima qiling

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
uz: Bepul postlar va sahifalarni o'z ichiga oladi. Pro yoqilgan maxsus post turlarini qo'shadi.

en: Content
uz: Tarkib

en: Type
uz: Turi

en: Languages
uz: Tillar

en: View
uz: Ko'rish

en: %d missing | %d missing
uz[0]: %d tasi yoʻq
uz[1]: %d tasi yoʻq

en: Complete
uz: Bajarildi

en: No source posts were found for the configured post types.
uz: Sozlangan post turlari uchun manba xabarlari topilmadi.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
uz: SkyLang Auto Translator Polylang o'rnatilgan va faol bo'lishini talab qiladi.

en: Auto-translate
uz: Avtomatik tarjima qilish

en: Polylang default language is not configured.
uz: Polylang standart tili sozlanmagan.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
uz: Bu post uchun hech qanday %s versiyasi mavjud emas. Avtomatik tarjimani ishga tushirishdan oldin uni yarating yoki tiklang.

en: Translation already exists and is not in trash.
uz: Tarjima allaqachon mavjud va u axlat qutisida emas.

en: Invalid nonce.
uz: Nonce yaroqsiz.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
uz[0]: %d ta yangi tarjima yaratildi.
uz[1]: %d ta yangi tarjima yaratildi.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
uz[0]: %d ta post uchun ommaviy tarjima boshlandi.
uz[1]: %d ta post uchun ommaviy tarjima boshlandi.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
uz: 🎉 SkyLang Auto Translator qattiq ishlamoqda!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
uz: SkyLang 5+ postni muvaffaqiyatli tarjima qildi! Vaqtingizni tejaydigan bo'lsak, 5 yulduzli sharh qoldirmaysizmi? Bu bizga bepul versiyani saqlab qolish va yaxshilashga yordam beradi!

en: Sure, I'd love to leave a review
uz: Albatta, sharh qoldirishni istardim

en: Maybe Later
uz: Balki keyinroq

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
uz: Polylang faol emas. Iltimos, avval Polylangni o'rnating va faollashtiring.

en: API key cannot be empty.
uz: API kaliti boʻsh boʻlishi mumkin emas.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
uz: Google API ga ulanishda tarmoq xatosi. Iltimos, ulanishingizni tekshiring.

en: API key verified successfully!
uz: API kaliti muvaffaqiyatli tasdiqlandi!

en: Invalid API key.
uz: API kaliti yaroqsiz.

en: Could not verify API key. Please try again.
uz: API kaliti tasdiqlanmadi. Iltimos, qayta urinib koʻring.

en: No API key found. Please go back to step 2.
uz: Hech qanday API kaliti topilmadi. Iltimos, 2-bosqichga qayting.

en: Network error fetching models.
uz: Modellarni olishda tarmoq xatosi.

en: Failed to fetch models.
uz: Modellarni olib bo‘lmadi.

en: Model validation failed: %s
uz: Modelni tekshirish amalga oshmadi: %s

en: Missing text or target language.
uz: Matn yoki maqsadli til etishmayotgan.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
uz: Hech qanday API kaliti sozlanmagan. Orqaga qayting va Gemini API kalitingizni kiriting.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
uz: Gemini 3.1 Pro Preview - Kengaytirilgan fikrlash va fikrlash

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
uz: Gemini Flash Latest - Har doim eng tez barqaror versiya

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
uz: Gemini 3.1 Flash-Lite oldindan ko'rish - Eng engil tezkor model

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
uz: Gemini 2.5 Pro - Murakkab fikrlash, multimodal

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
uz: Gemini 2.5 Flash - Moslashuvchan fikrlash, iqtisodiy samaradorlik

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
uz: Gemini 2.5 Flash-Lite-ni oldindan ko'rish

en: Custom Model
uz: Maxsus model

en: Test
uz: Sinov

en: Finish
uz: Tugatish

en: Welcome to SkyLang!
uz: SkyLang-ga xush kelibsiz!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
uz: Keling, saytingizni avtomatik tarjimalarga tayyorlaylik. Birinchidan, biz Polylang-da sozlangan tillarni aniqlaymiz.

en: Test Your Setup
uz: O'rnatishingizni sinab ko'ring

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
uz: Hammasi ishlayotganiga ishonch hosil qilish uchun tezkor tarjimani sinab ko'ring. Bu qadam ixtiyoriy - uni o'tkazib yuborishingiz mumkin.

en: Text to translate
uz: Tarjima uchun matn

en: Hello, welcome to my website!
uz: Salom, mening veb-saytimga xush kelibsiz!

en: Translate to
uz: Tarjima qiling

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
uz: SkyLang Pro bilan kontekstdan xabardor tarjimani qulfdan chiqaring

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
uz: Google Tarjimon oddiy matn uchun juda yaxshi, lekin u faqat joriy qatorni ko'radi. Undan oldingi yoki keyingi qatorni tushunmaydi. SkyLang Pro Google Gemini, OpenAI va Claude-ni qo'shadi, shuning uchun tarjimalar menyular, tugmalar va qo'llab-quvvatlanmaydigan tillarda tabiiy bo'lib qoladi.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
uz: Oddiy matn uchun tez, lekin maʼno yaqin atrofdagi UIga bogʻliq boʻlsa cheklangan.

en: Translates the current text only
uz: Faqat joriy matnni tarjima qiladi

en: Does not understand before or after strings
uz: Satrlardan oldin yoki keyin tushunmaydi

en: May fail on unsupported language formats
uz: Qo'llab-quvvatlanmaydigan til formatlarida muvaffaqiyatsiz bo'lishi mumkin

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
uz: Yaxshiroq tarjima sifati uchun Google Gemini, OpenAI va Claude’dan foydalanadi.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
uz: Menyular, teglar va atrofdagi kontekstni tushunadi

en: Translates unsupported-language cases more reliably
uz: Qo'llab-quvvatlanmaydigan tildagi holatlarni ishonchliroq tarjima qiladi

en: Delivers more natural results for short UI text
uz: Qisqa UI matni uchun tabiiyroq natijalar beradi

en: Menu translation with context
uz: Kontekst bilan menyu tarjimasi

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
uz: Veb-sayt menyusi uchun "Uy" bosh sahifani bildirishi kerak. Google Translate uni tom ma'noda o'qiy oladi, AI mexanizmi esa atrofdagi navigatsiyani tushunadi va mo'ljallangan ma'noni tarjima qiladi.

en: Literal text-only translation.
uz: Faqat to'g'ridan-to'g'ri matn tarjimasi.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
uz: Bosh sahifa menyusi elementi uchun kontekstdan xabardor tarjima.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
uz: Google Gemini, OpenAI va Klodga kirish

en: Custom Post Type translations
uz: Maxsus post turi tarjimalari

en: Premium 24/7 Priority Support
uz: Premium 24/7 ustuvor qo'llab-quvvatlash

en: Pro is Active!
uz: Pro faol!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
uz: Siz SkyLang Pro bilan ishlayapsiz. Barcha premium funksiyalar qulfdan chiqarilgan va foydalanishga tayyor.

en: You're All Set!
uz: Hammasi tayyor!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
uz: SkyLang kontentingizni tarjima qilishga tayyor. Agar siz plaginni yoqtirsangiz, biz tezda baho berishni xohlaymiz - bu haqiqatan ham yordam beradi!

en: Leave a Review on WordPress.org
uz: WordPress.org saytida sharh qoldiring

en: Go to Dashboard
uz: Boshqaruv paneliga o‘ting

en: Visit Our Website
uz: Veb-saytimizga tashrif buyuring

en: Back
uz: Orqaga

en: Skip
uz: Oʻtkazib yuborish
