SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to su translation catalogue (194 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
su: SkyLang Otomatis Panarjamah pikeun Polylang

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
su: Nambahkeun fitur pikeun otomatis ngahasilkeun tarjamahan pos pikeun Polylang. Versi gratis kalebet Google Tarjamah, sareng Pro muka konci mesin AI.

en: Running …
su: Ngajalankeun…

en: Error
su: Kasalahan

en: Unexpected error.
su: Kasalahan teu kaduga.

en: Request failed
su: Paménta gagal

en: Category & Tag Sync
su: Kategori & Tag singkronisasi

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
su: Jalankeun alat ieu pikeun nyalin kategori & tag anu ditarjamahkeun kana tulisan anu ditarjamahkeun.

en: Sync categories & tags
su: Singkronkeun kategori & tag

en: Permission denied.
su: Widi ditolak.

en: Polylang is not active.
su: Polylang teu aktip.

en: Default language could not be determined.
su: Basa standar teu bisa ditangtukeun.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
su: Singkronisasi réngsé. Ngamutahirkeun %d tulisan anu ditarjamahkeun.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
su: Basa nu teu dirojong pikeun Google Tarjamah. Ningkatkeun ka Pro pikeun muka konci Mesin AI sareng Google Gemini, OpenAI, sareng Claude pikeun kontéks anu langkung saé sareng dukungan basa anu langkung lega.

en: Settings
su: Setélan

en: Leave a Review
su: Ninggalkeun Review a

en: Upgrade to Pro
su: Ningkatkeun ka Pro

en: Next →
su: Salajengna →

en: Save & Continue →
su: Simpen & Teraskeun →

en: Copy
su: nyalin

en: Copied!
su: Disalin!

en: Detecting your Polylang languages…
su: Ngadeteksi basa Polylang anjeun…

en: %d languages detected successfully!
su: %d basa suksés dideteksi!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
su: Teu bisa ngadeteksi basa. Pastikeun Polylang aktip.

en: Network error. Please refresh and try again.
su: Kasalahan jaringan. Mangga refresh teras cobian deui.

en: Please enter your Gemini API key to continue.
su: Mangga lebetkeun konci API Gemini anjeun neruskeun.

en: API key saved successfully!
su: Konci API suksés disimpen!

en: Failed to save API key.
su: Gagal nyimpen konci API.

en: Network error. Please try again.
su: Kasalahan jaringan. Mangga cobian deui.

en: Validating your API key with Google…
su: Ngavalidasi konci API anjeun sareng Google…

en: Validating model…
su: Validasi modél…

en: Translating…
su: Narjamahkeun…

en: Test Translation
su: Tés Tarjamahan

en: Translation
su: Tarjamahan

en: Translating...
su: Narjamahkeun...

en: Translated
su: Ditarjamahkeun

en: Unsupported language
su: Basa teu didukung

en: Copying...
su: Niron...

en: Done
su: Réngsé

en: Please select at least one item.
su: Mangga pilih sahanteuna hiji item.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
su: Tarjamahan massal dimimitian pikeun %d item. Punten ulah tinggalkeun halaman ieu dugi ka prosésna réngsé.

en: Bulk translation complete!
su: Tarjamahan massal réngsé!

en: Translating %d selected items...
su: Narjamahkeun %d item nu dipilih...

en: Bulk Editor translation complete.
su: Tarjamahan Editor Bulk réngsé.

en: All translations already exist.
su: Sadaya tarjamahan parantos aya.

en: SkyLang Settings
su: Setélan SkyLang

en: SkyLang Setup
su: Setup SkyLang

en: Open your plugin tools from this shared menu.
su: Buka parabot plugin anjeun tina menu dibagikeun ieu.

en: SkyLang Auto Translator
su: SkyLang Otomatis Panarjamah

en: Manage your API translations and models in one place.
su: Atur tarjamahan sareng modél API anjeun dina hiji tempat.

en: Bulk Editor
su: Editor Bulk

en: Tools
su: Parabot

en: API Configuration
su: Konfigurasi API

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
su: SkyLang nganggo AI pikeun narjamahkeun eusi anjeun. Kanggo hasil anu pangsaéna, pilih panyadia sareng modél anu cocog sareng kabutuhan anjeun.

en: AI Provider
su: Panyadia AI

en: Google Translator
su: Google Panarjamah

en: Select the AI provider you want to use for translations.
su: Pilih panyadia AI anu anjeun hoyong pake pikeun tarjamahan.

en: API Timeout
su: API Waktos

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
su: Nyuhunkeun timeout dina detik. Default nyaeta 60. Ningkatkeun lamun anjeun meunang kasalahan timeout dina tulisan badag. Disarankeun antara 30 sareng 300.

en: Enable for Post Types
su: Aktipkeun pikeun Jenis Pos

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
su: Pilih jinis tulisan dimana tombol "Tarjamah otomatis" kedah muncul. Jenis tulisan ogé kedah diaktipkeun pikeun tarjamahan dina setélan Polylang.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
su: Cinta SkyLang? Urang bakal ngahargaan a

en: review on WordPress.org
su: ulasan dina WordPress.org

en: AI Engine Upgrade
su: AI Engine ningkatkeun

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
su: Ningkatkeun tina tarjamahan literal ka AI sadar konteks

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
su: Google Tarjamah gancang pikeun téks polos, tapi henteu ngartos senar sateuacan atanapi saatos téks anjeun. SkyLang Pro nambihan Google Gemini, OpenAI, sareng Claude supados ménu, tombol, labél pondok, sareng basa anu teu didukung ditarjamahkeun sacara alami.

en: Free: Google Translate
su: Gratis: Google Tarjamah

en: View Pro Plans & Pricing
su: Témbongkeun Pro Plans & Harga

en: Context-aware output
su: Output sadar konteks

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
su: AI maca sabudeureun UI jeung string caket dieu saméméh narjamahkeun.

en: Unsupported language coverage
su: Liputan basa anu teu dirojong

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
su: Ningkatkeun nalika Google Tarjamah eureun dina pasangan basa atanapi format anu teu didukung.

en: Premium translation stack
su: tumpukan tarjamahan premium

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
su: Pindah antara Google Gemini, OpenAI, sareng Claude pikeun anu paling pas.

en: SkyLang Free
su: SkyLang Gratis

en: Google Translate
su: Tarjamah Google

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
su: Alus pikeun tarjamahan téks-hijina gancang lamun hartina jelas.

en: Fast translation for plain post content
su: Tarjamahan gancang pikeun eusi pos polos

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
su: Teu ngarti konteks sabudeureun tina string caket dieu

en: Can stop on unsupported language formats
su: Bisa eureun dina format basa nu teu didukung

en: AI Engine
su: Mesin AI

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
su: Buka konci Google Gemini, OpenAI, sareng Claude pikeun tarjamahan anu langkung luhur.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
su: Ngartos kontéks tina ménu, tombol, sareng salinan sakurilingna

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
su: Nanganan kasus basa anu henteu didukung langkung saé kalayan modél AI

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
su: Ngahasilkeun frasa anu langkung alami dina senar UI pondok

en: Example UI
su: conto UI

en: Why context matters for short strings
su: Naha konteks penting pikeun string pondok

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
su: Dina ménu navigasi, kecap "Imah" biasana hartosna halaman bumi, sanés bumi fisik. Google Tarjamah ukur ningali hiji kecap. AI Engine ningali konteks menu sabudeureun tur narjamahkeun eta leres.

en: About
su: Ngeunaan

en: Home
su: Imah

en: Pricing
su: hargaan

en: Contact
su: Kontak

en: Literal translation of the single word “Home”.
su: Tarjamahan literal tina kecap tunggal "Imah".

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
su: Ngartos éta mangrupikeun item ménu halaman wéb sareng narjamahkeun hartosna, sanés ngan ukur téks.

en: Free vs Pro at a glance
su: Gratis vs Pro sakedapan

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
su: Tetep Google Tarjamah pikeun dasar-dasar, atanapi ningkatkeun nalika anjeun peryogi akurasi anu langkung luhur sareng cakupan basa anu langkung saé.

en: Feature
su: Fitur

en: Translation engine
su: Mesin tarjamah

en: Context-aware translation
su: Tarjamahan sadar konteks

en: Limited
su: kawates

en: Yes
su: Sumuhun

en: Unsupported language fallback
su: Ngabalikeun basa anu teu didukung

en: Elementor compatibility
su: Kasaluyuan Elementor

en: Post & Page Translation
su: Post & Page Tarjamahan

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
su: Tarjamahan Taksonomi (Kategori & Tag)

en: Custom Post Type Translation
su: Custom Post Type Tarjamahan

en: Pro Only
su: Pro Ngan

en: Supported
su: Dirojong

en: String Translations
su: Tarjamahan String

en: Basic Support
su: Rojongan Dasar

en: Native UI Integration
su: Integrasi UI asli

en: Priority Support
su: Rojongan Prioritas

en: Community Forum
su: Forum Komunitas

en: Premium 24/7 Support
su: Premium 24/7 Rojongan

en: Polylang is required to show translation status.
su: Polylang diperyogikeun pikeun nunjukkeun status tarjamahan.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
su: Teu aya jinis tulisan atanapi basa Polylang anu tiasa ditarjamahkeun.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
su: Tinjau tarjamahan Polylang anu leungit sareng jalankeun Tarjamahan Otomatis ti hiji tempat.

en: Bulk translate selected
su: Tarjamahan bulk dipilih

en: Force translate selected
su: Maksakeun tarjamahan dipilih

en: Translate all missing
su: Tarjamahkeun sadayana leungit

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
su: Gratis kalebet tulisan sareng halaman. Pro nambihan jinis pos khusus anu diaktipkeun.

en: Content
su: eusi

en: Type
su: Tipe

en: Languages
su: Basa

en: View
su: Témbongkeun

en: %d missing | %d missing
su[0]: %d leungit
su[1]: %d leungit

en: Complete
su: Lengkep

en: No source posts were found for the configured post types.
su: Teu aya tulisan sumber anu kapendak pikeun jinis tulisan anu dikonpigurasikeun.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
su: SkyLang Auto Translator merlukeun Polylang dipasang sareng aktip.

en: Auto-translate
su: Narjamahkeun otomatis

en: Polylang default language is not configured.
su: Polylang basa standar teu ngonpigurasi.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
su: Henteu aya vérsi %s kanggo tulisan ieu. Mangga jieun atanapi balikkeun sateuacan ngajalankeun Auto-translate.

en: Translation already exists and is not in trash.
su: Tarjamahan parantos aya sareng teu aya dina sampah.

en: Invalid nonce.
su: Henteu valid.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
su[0]: %d tarjamahan anyar dijieun.
su[1]: %d tarjamahan anyar dijieun.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
su[0]: Tarjamahan massal dimimitian pikeun %d tulisan.
su[1]: Tarjamahan massal dimimitian pikeun %d tulisan.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
su: 🎉 SkyLang Auto Translator digawé teuas!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
su: SkyLang parantos hasil narjamahkeun 5+ tulisan! Upami kami ngahémat waktos anjeun, naha anjeun badé ngantepkeun ulasan 5-bintang? Eta mantuan kami tetep versi bébas hirup jeung ngaronjatkeun!

en: Sure, I'd love to leave a review
su: Yakin, Abdi resep ninggalkeun ulasan

en: Maybe Later
su: Meureun Engke

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
su: Polylang teu aktip. Mangga pasang sareng aktipkeun Polylang heula.

en: API key cannot be empty.
su: Konci API teu tiasa kosong.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
su: Kasalahan jaringan nyambung ka Google API. Mangga parios sambungan anjeun.

en: API key verified successfully!
su: Konci API suksés diverifikasi!

en: Invalid API key.
su: Konci API teu valid.

en: Could not verify API key. Please try again.
su: Teu bisa pariksa konci API. Mangga cobian deui.

en: No API key found. Please go back to step 2.
su: Taya konci API kapanggih. Mangga balik deui ka lengkah 2.

en: Network error fetching models.
su: Model panyabutan kasalahan jaringan.

en: Failed to fetch models.
su: Gagal nyandak modél.

en: Model validation failed: %s
su: Validasi modél gagal: %s

en: Missing text or target language.
su: Leungit téks atanapi basa sasaran.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
su: Taya konci API ngonpigurasi. Mangga balik sarta asupkeun konci API Gemini Anjeun.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
su: Gemini 3.1 Pro Preview - Ningkatkeun pamikiran sareng penalaran

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
su: Gemini Flash panganyarna - Salawasna pelepasan stabil panggancangna

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
su: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview - Modél gancang anu paling hampang

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
su: Gemini 2.5 Pro - Penalaran canggih, multimodal

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
su: Gemini 2.5 Flash - pamikiran adaptif, efisiensi ongkos

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
su: Gemini 2.5 Flash-Lite Nilik

en: Custom Model
su: Modél custom

en: Test
su: Tes

en: Finish
su: Bérés

en: Welcome to SkyLang!
su: Wilujeng sumping di SkyLang!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
su: Hayu urang siapkeun situs anjeun pikeun tarjamahan otomatis. Mimiti, urang bakal ngadeteksi basa anu dikonpigurasi dina Polylang.

en: Test Your Setup
su: Nguji Setup Anjeun

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
su: Coba tarjamahan gancang pikeun mastikeun sagalana jalan. Léngkah ieu opsional - anjeun tiasa ngalangkunganana.

en: Text to translate
su: Téks pikeun narjamahkeun

en: Hello, welcome to my website!
su: Hello, wilujeng sumping di ramatloka kuring!

en: Translate to
su: Tarjamahkeun kana

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
su: Buka konci tarjamahan sadar konteks sareng SkyLang Pro

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
su: Google Tarjamah téh hadé pikeun téks basajan, tapi ngan ningali string ayeuna. Éta henteu ngartos senar sateuacan atanapi saatosna. SkyLang Pro nambihan Google Gemini, OpenAI, sareng Claude supados tarjamahan tetep alami dina ménu, tombol, sareng basa anu teu didukung.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
su: Gancang pikeun téks saderhana, tapi kawates nalika hartosna gumantung kana UI caket dieu.

en: Translates the current text only
su: Narjamahkeun téks ayeuna wungkul

en: Does not understand before or after strings
su: Teu ngarti saméméh atawa sanggeus string

en: May fail on unsupported language formats
su: Bisa gagal dina format basa nu teu didukung

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
su: Anggo Google Gemini, OpenAI, sareng Claude pikeun kualitas tarjamahan anu langkung saé.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
su: Ngartos ménu, labél, sareng kontéks sakurilingna

en: Translates unsupported-language cases more reliably
su: Narjamahkeun kasus-kasus basa anu henteu didukung langkung dipercaya

en: Delivers more natural results for short UI text
su: Ngahasilkeun hasil anu langkung alami pikeun téks UI pondok

en: Menu translation with context
su: Tarjamahan menu sareng konteks

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
su: Pikeun menu ramatloka, "Imah" kedah hartosna homepage. Google Translate tiasa maca sacara harfiah, sedengkeun AI Engine ngartos navigasi sakurilingna sareng narjamahkeun hartos anu dimaksud.

en: Literal text-only translation.
su: Tarjamahan téks wungkul.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
su: Tarjamahan sadar konteks pikeun item menu halaman utama.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
su: Google Gemini, OpenAI, sareng aksés Claude

en: Custom Post Type translations
su: Tarjamahan Custom Post Type

en: Native String Translation UI
su: UI Tarjamahan String Asli

en: Premium 24/7 Priority Support
su: Premium 24/7 Rojongan Prioritas

en: Pro is Active!
su: Pro aktip!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
su: Anjeun ngajalankeun SkyLang Pro. Sadaya fitur premium teu dikonci sareng siap dianggo.

en: You're All Set!
su: Anjeun Sadaya Siap!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
su: SkyLang siap narjamahkeun eusi anjeun. Upami anjeun resep kana plugin, kami bakal resep rating anu gancang - éta ngabantosan!

en: Leave a Review on WordPress.org
su: Ninggalkeun Tinjauan dina WordPress.org

en: Go to Dashboard
su: Pindah ka Dashboard

en: Visit Our Website
su: Kunjungi Website Kami

en: Back
su: Balik deui
