SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to ps translation catalogue (203 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
ps: د پولی لانګ لپاره د SkyLang اتومات ژباړونکی

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
ps: د پولینګ لپاره په اتوماتيک ډول د پوسټ ژباړې رامینځته کولو لپاره یو خصوصیت اضافه کوي. وړیا نسخه کې د ګوګل ژباړونکي شامل دي، او پرو د AI انجنونه خلاصوي.

en: Running …
ps: روانه…

en: Error
ps: تېروتنه

en: Unexpected error.
ps: ناڅاپي تېروتنه.

en: Request failed
ps: غوښتنه ناکامه شوه

en: Category & Tag Sync
ps: کټګورۍ او ټاګ ترکیب

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
ps: دا وسیله پرمخ وړئ ترڅو ژباړل شوي کټګورۍ او ټګونه د دوی اړوند ژباړل شوي پوسټونو ته کاپي کړئ.

en: Sync categories & tags
ps: کټګورۍ او ټاګونه همغږي کړئ

en: Permission denied.
ps: اجازه رد شوه.

en: Polylang is not active.
ps: پولینګ فعال نه دی.

en: Default language could not be determined.
ps: ډیفالټ ژبه نشي ټاکل کیدی.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
ps: همغږي پای ته ورسیده. تازه شوي %d ژباړل شوي پوسټونه.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
ps: د ګوګل ژباړې لپاره نا مالومه ژبه. د غوره شرایطو او پراخه ژبې ملاتړ لپاره د ګوګل جیمیني ، اوپن AI او کلاډ سره د AI انجن خلاصولو لپاره پرو ته لوړ کړئ.

en: Settings
ps: ترتیبات

en: Leave a Review
ps: بیاکتنه پریږدئ

en: Upgrade to Pro
ps: پرو ته لوړ کړئ

en: Next →
ps: بل →

en: Save & Continue →
ps: خوندي کړئ او دوام ورکړئ →

en: Copy
ps: کاپي

en: Copied!
ps: کاپی شوی!

en: Detecting your Polylang languages…
ps: ستاسو د پولی لانګ ژبې کشف کول…

en: %d languages detected successfully!
ps: %d ژبې په بریالیتوب سره کشف شوې!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
ps: ژبې نشي موندلی. ډاډ ترلاسه کړئ چې پولینګ فعال دی.

en: Network error. Please refresh and try again.
ps: د شبکې تېروتنه. مهرباني وکړئ تازه کړئ او بیا هڅه وکړئ.

en: Default
ps: ډیفالټ

en: Please enter your Gemini API key to continue.
ps: مهرباني وکړئ د دوام لپاره خپل Gemini API کیلي دننه کړئ.

en: API key saved successfully!
ps: API کلید په بریالیتوب سره خوندي شو!

en: Failed to save API key.
ps: د API کیلي خوندي کولو کې پاتې راغلی.

en: Network error. Please try again.
ps: د شبکې تېروتنه. مهرباني وکړئ بیا هڅه وکړئ.

en: Validating your API key with Google…
ps: د ګوګل سره ستاسو د API کیلي تایید کول…

en: Validating model…
ps: موډل تاییدول…

en: Translating…
ps: ژباړه…

en: Test Translation
ps: ټیسټ ژباړه

en: Translation
ps: ژباړه

en: Translating...
ps: ژباړه...

en: Translated
ps: ژباړه

en: Unsupported language
ps: بې ملاتړه ژبه

en: Copying...
ps: کاپي کول...

en: Done
ps: ترسره شو

en: Please select at least one item.
ps: مهرباني وکړئ لږترلږه یو توکي وټاکئ.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
ps: د %d توکو لپاره لویه ژباړه پیل شوه. مهرباني وکړئ دا پاڼه مه پریږدئ تر څو چې پروسه بشپړه شوې نه وي.

en: Bulk translation complete!
ps: لویه ژباړه بشپړه شوه!

en: Translating %d selected items...
ps: %d غوره شوي توکي وژباړي...

en: Bulk Editor translation complete.
ps: د بلک ایډیټر ژباړه بشپړه شوه.

en: All translations already exist.
ps: ټولې ژباړې دمخه شتون لري.

en: SkyLang Settings
ps: د SkyLang ترتیبات

en: SkyLang Setup Wizard
ps: د SkyLang ترتیب وزرډ

en: SkyLang Setup
ps: SkyLang ترتیب

en: Open your plugin tools from this shared menu.
ps: د دې شریک شوي مینو څخه خپل د پلگ ان وسیلې خلاص کړئ.

en: SkyLang Auto Translator
ps: د SkyLang اتومات ژباړونکی

en: Manage your API translations and models in one place.
ps: خپل API ژباړې او ماډلونه په یو ځای کې اداره کړئ.

en: Bulk Editor
ps: بلک ایډیټر

en: Tools
ps: وسیلې

en: API Configuration
ps: د API ترتیب

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
ps: SkyLang ستاسو د مینځپانګې ژباړلو لپاره AI کاروي. د غوره پایلو لپاره، یو وړاندیز کوونکی او ماډل غوره کړئ چې ستاسو اړتیاو سره سمون لري.

en: AI Provider
ps: د AI برابرونکي

en: Google Translator
ps: ګوګل ژباړونکی

en: Select the AI provider you want to use for translations.
ps: د AI چمتو کونکي غوره کړئ چې تاسو یې د ژباړې لپاره کارول غواړئ.

en: API Timeout
ps: د API وخت پای

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
ps: په ثانیو کې د وخت پای ته رسیدو غوښتنه وکړئ. ډیفالټ 60 دی. زیاتوالی که تاسو په لوی پوسټونو کې د وخت پای غلطی ترلاسه کړئ. د 30 او 300 ترمنځ وړاندیز شوی.

en: Enable for Post Types
ps: د پوسټ ډولونو لپاره فعال کړئ

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
ps: د پوسټ ډولونه وټاکئ چیرې چې د "آټو - ژباړې" تڼۍ باید ښکاره شي. د پوسټ ډولونه باید د پولی لانګ ترتیباتو کې د ژباړې لپاره هم فعال شي.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
ps: د SkyLang سره مینه لرئ؟ موږ به ستاینه وکړو

en: review on WordPress.org
ps: په WordPress.org کې بیاکتنه

en: AI Engine Upgrade
ps: د AI انجن اپ گریڈ

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
ps: له لفظي ژباړې څخه د شرایطو څخه خبر AI ته لوړ کړئ

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
ps: ګوګل ژباړن د ساده متن لپاره ګړندی دی ، مګر دا ستاسو د متن دمخه یا وروسته تار نه پوهیږي. SkyLang Pro د ګوګل Gemini، OpenAI، او Claude اضافه کوي نو مینو، تڼۍ، لنډ لیبلونه، او غیر ملاتړ شوي ژبې په طبیعي توګه ژباړي.

en: Free: Google Translate
ps: وړيا: د ګوګل ژباړه

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
ps: پرو: Gemini + OpenAI + کلاډ

en: View Pro Plans & Pricing
ps: د پرو پلانونه او قیمتونه وګورئ

en: Context-aware output
ps: د شرایطو خبرتیا محصول

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
ps: AI د ژباړې دمخه شاوخوا UI او نږدې تارونه لوستل.

en: Unsupported language coverage
ps: د ژبې نه ملاتړ شوی پوښښ

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
ps: لوړ کړئ کله چې د ګوګل ژباړې په غیر ملاتړ شوي ژبې جوړه یا فارمیټونو کې ودریږي.

en: Premium translation stack
ps: د پریمیم ژباړې سټیک

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
ps: د غوره فټ لپاره د ګوګل جیمیني ، اوپن AI او کلاډ ترمینځ تیر کړئ.

en: SkyLang Free
ps: SkyLang وړیا

en: Google Translate
ps: Google ژباړه

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
ps: د ګړندي متن - یوازې ژباړې لپاره ښه کله چې معنی روښانه وي.

en: Fast translation for plain post content
ps: د ساده پوسټ مینځپانګې لپاره ګړندۍ ژباړه

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
ps: د نږدې تارونو څخه د شاوخوا شرایطو په اړه نه پوهیږي

en: Can stop on unsupported language formats
ps: کولی شي په غیر ملاتړ شوي ژبې فارمیټونو کې ودریږي

en: AI Engine
ps: د AI انجن

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
ps: د لوړ کیفیت ژباړې لپاره د ګوګل جیمني، OpenAI، او کلاډ خلاص کړئ.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
ps: د مینو، تڼیو، او شاوخوا کاپي څخه شرایط درک کوي

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
ps: د AI ماډلونو سره د غیر ملاتړ شوي ژبې قضیې په ښه توګه اداره کوي

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
ps: په لنډو UI تارونو کې ډیر طبیعي جملې تولیدوي

en: Example UI
ps: د مثال UI

en: Why context matters for short strings
ps: ولې شرایط د لنډو تارونو لپاره مهم دي

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
ps: د نیویګیشن مینو کې، د "کور" کلمه باید معمولا د کور پاڼې معنی ولري، نه فزیکي کور. ګوګل ژباړه یوازې یوه کلمه ګوري. د AI انجن د شاوخوا مینو شرایط ګوري او په سمه توګه یې ژباړي.

en: About
ps: په اړه

en: Home
ps: کور

en: Pricing
ps: نرخونه

en: Contact
ps: اړیکه

en: Casa
ps: کاسا

en: Literal translation of the single word “Home”.
ps: د "کور" د یوې کلمې لفظي ژباړه.

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
ps: پوهیږي چې دا د ویب پاڼې مینو توکي دي او معنی ژباړي، نه یوازې متن.

en: Free vs Pro at a glance
ps: وړیا vs پرو په یو نظر کې

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
ps: د اساساتو لپاره د ګوګل ژباړې وساتئ، یا کله چې تاسو لوړ دقت او غوره ژبې پوښښ ته اړتیا لرئ نو لوړ کړئ.

en: Feature
ps: فیچر

en: Translation engine
ps: د ژباړې انجن

en: Google Gemini + OpenAI + Claude
ps: ګوګل Gemini + OpenAI + کلاډ

en: Context-aware translation
ps: د شرایطو خبرتیا ژباړه

en: Limited
ps: محدود

en: Yes
ps: هو

en: Unsupported language fallback
ps: د ژبې د بیرته ستنیدو ملاتړ نه کیږي

en: No
ps: نه

en: Elementor compatibility
ps: د عنصر مطابقت

en: Post & Page Translation
ps: پوسټ او پاڼه ژباړه

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
ps: د ټکسونومي ژباړې (کټګورۍ او ټاګونه)

en: Custom Post Type Translation
ps: د ګمرک پوسټ ډول ژباړه

en: Pro Only
ps: یوازې پرو

en: Supported
ps: ملاتړ شوی

en: String Translations
ps: د توري ژباړې

en: Basic Support
ps: بنسټیز ملاتړ

en: Native UI Integration
ps: د اصلي UI ادغام

en: Priority Support
ps: د لومړیتوب ملاتړ

en: Community Forum
ps: د ټولنې فورم

en: Premium 24/7 Support
ps: پریمیم 24/7 ملاتړ

en: Polylang is required to show translation status.
ps: پولینګ د ژباړې حالت ښودلو لپاره اړین دی.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
ps: د ژباړې وړ پوسټ ډولونه یا پولینګ ژبې ونه موندل شوې.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
ps: د پولی لانګ ورک شوي ژباړې بیاکتنه وکړئ او له یو ځای څخه اتومات ژباړه چل کړئ.

en: Bulk translate selected
ps: لویه ژباړه غوره شوه

en: Force translate selected
ps: په زور ژباړه غوره کړه

en: Translate all missing
ps: ژباړه ټول ورک دي

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
ps: په وړیا کې پوسټونه او پاڼې شاملې دي. پرو فعال شوي دودیز پوسټ ډولونه اضافه کوي.

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: ډول

en: Languages
ps: ژبې

en: Status
ps: حالت

en: ID: %d
ps: پیژندنه: %d

en: View
ps: لید

en: %d missing | %d missing
ps[0]: %d ورک دی
ps[1]: %d ورک دی

en: Complete
ps: بشپړ

en: No source posts were found for the configured post types.
ps: د ترتیب شوي پوسټ ډولونو لپاره هیڅ سرچینه پوسټ ونه موندل شو.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
ps: د SkyLang Auto Translator Polylang نصب او فعال ته اړتیا لري.

en: Auto-translate
ps: اتومات ژباړه

en: Polylang default language is not configured.
ps: د پولینګ ډیفالټ ژبه نه ده ترتیب شوې.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
ps: د دې پوسټ لپاره هیڅ %s نسخه شتون نلري. مهرباني وکړئ د اتومات ژباړې چلولو دمخه دا رامینځته کړئ یا بحال کړئ.

en: Translation already exists and is not in trash.
ps: ژباړه لا دمخه شتون لري او په کثافاتو کې نه ده.

en: Invalid nonce.
ps: بې اعتباره.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
ps[0]: %d نوې ژباړې جوړې شوې.
ps[1]: %d نوې ژباړې جوړې شوې.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
ps[0]: د %d پوسټونو لپاره لویه ژباړه پیل شوه.
ps[1]: د %d پوسټونو لپاره لویه ژباړه پیل شوه.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
ps: 🎉 SkyLang اتومات ژباړونکی سخت کار کوي!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
ps: SkyLang په بریالیتوب سره 5+ پوسټونه ژباړلي دي! که موږ ستاسو وخت خوندي کوو، ایا تاسو به د 5 ستوري بیاکتنې پریښودلو فکر کوئ؟ دا موږ سره مرسته کوي چې وړیا نسخه ژوندي وساتو او ښه کړو!

en: Sure, I'd love to leave a review
ps: یقینا، زه غواړم یو بیاکتنه پریږدم

en: Maybe Later
ps: شاید وروسته

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
ps: پولینګ فعال نه دی. مهرباني وکړئ لومړی پولینګ نصب او فعال کړئ.

en: API key cannot be empty.
ps: د API کیلي خالي نشي.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
ps: د ګوګل API سره نښلولو کې د شبکې تېروتنه. مهرباني وکړئ خپل پیوستون وګورئ.

en: API key verified successfully!
ps: API کلید په بریالیتوب سره تایید شو!

en: Invalid API key.
ps: ناسم API کیلي.

en: Could not verify API key. Please try again.
ps: د API کیلي تصدیق نشو کولی. مهرباني وکړئ بیا هڅه وکړئ.

en: No API key found. Please go back to step 2.
ps: هیڅ API کیلي ونه موندل شوه. مهرباني وکړئ بیرته 2 ګام ته لاړ شئ.

en: Network error fetching models.
ps: د موډلونو په راوړلو کې د شبکې تېروتنه.

en: Failed to fetch models.
ps: د موډلونو په راوړلو کې پاتې راغلل.

en: Model validation failed: %s
ps: د ماډل تایید ناکام شو: %s

en: Missing text or target language.
ps: ورک متن یا هدف ژبه.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
ps: هیڅ API کیلي نه ده ترتیب شوې. مهرباني وکړئ بیرته لاړ شئ او خپل Gemini API کیلي دننه کړئ.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
ps: د جیمني 3.1 پرو مخکتنه - ښه فکر او استدلال

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
ps: جیمني فلش وروستی - تل ترټولو ګړندی باثباته خوشې کول

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
ps: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – تر ټولو روښانه ګړندی ماډل

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
ps: Gemini 2.5 Pro - پرمختللی استدلال، څو موډل

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
ps: Gemini 2.5 Flash - تطابق فکر، د لګښت موثریت

en: Custom Model
ps: دودیز ماډل

en: Test
ps: ازموینه

en: Pro
ps: پرو

en: Finish
ps: ختم

en: Welcome to SkyLang!
ps: SkyLang ته ښه راغلاست!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
ps: راځئ چې ستاسو سایټ د اتوماتیک ژباړې لپاره چمتو کړو. لومړی، موږ به هغه ژبې کشف کړو چې په پولینګ کې ترتیب شوي.

en: Test Your Setup
ps: خپل تنظیم ازموینه وکړئ

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
ps: د چټک ژباړې هڅه وکړئ ترڅو ډاډ ترلاسه کړئ چې هرڅه کار کوي. دا ګام اختیاري دی - تاسو کولی شئ دا پریږدئ.

en: Text to translate
ps: د ژباړې لپاره متن

en: Hello, welcome to my website!
ps: سلام، زما ویب پاڼې ته ښه راغلاست!

en: Translate to
ps: ته ژباړه

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
ps: د SkyLang Pro سره د شرایطو څخه خبرتیا ژباړه خلاص کړئ

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
ps: ګوګل ژباړن د ساده متن لپاره خورا ښه دی، مګر دا یوازې اوسنی تار ګوري. دا د هغې څخه دمخه یا وروسته تار نه پوهیږي. SkyLang Pro د ګوګل Gemini، OpenAI، او Claude اضافه کوي نو ژباړې په مینو، بټونو، او غیر ملاتړ شوي ژبو کې طبیعي پاتې کیږي.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
ps: د ساده متن لپاره ګړندی ، مګر محدود کله چې معنی په نږدې UI پورې اړه لري.

en: Translates the current text only
ps: یوازې اوسنی متن ژباړه کوي

en: Does not understand before or after strings
ps: د تارونو دمخه یا وروسته نه پوهیږي

en: May fail on unsupported language formats
ps: کیدای شي په غیر ملاتړ شوي ژبې فارمیټونو کې ناکام شي

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
ps: د غوره ژباړې کیفیت لپاره Google Gemini، OpenAI، او Claude کاروي.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
ps: مینو، لیبل، او شاوخوا شرایطو پوهیږي

en: Translates unsupported-language cases more reliably
ps: د نه ملاتړ شوي ژبې قضیې په ډیر باوري ډول وژباړي

en: Delivers more natural results for short UI text
ps: د لنډ UI متن لپاره نور طبیعي پایلې وړاندې کوي

en: Menu translation with context
ps: د مینو ژباړه د شرایطو سره

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
ps: د ویب پاڼې مینو لپاره، "کور" باید د کور پاڼې معنی ولري. د ګوګل ژباړونکي کولی شي دا په لفظي ډول ولولي، پداسې حال کې چې د AI انجن شاوخوا نیویګیشن پوهیږي او مطلوب معنی ژباړي.

en: Literal text-only translation.
ps: یوازې لفظي متن ژباړه.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
ps: د کورپاڼې مینو توکي لپاره د شرایطو پوهه ژباړه.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
ps: Google Gemini، OpenAI، او کلاډ لاسرسی

en: Custom Post Type translations
ps: د ګمرک پوسټ ډول ژباړې

en: Native String Translation UI
ps: د اصلي سټرینګ ژباړې UI

en: Premium 24/7 Priority Support
ps: پریمیم 24/7 لومړیتوب ملاتړ

en: Pro is Active!
ps: پرو فعال دی!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
ps: تاسو SkyLang Pro پرمخ وړئ. ټول پریمیم ځانګړتیاوې خلاصې او کارولو ته چمتو دي.

en: You're All Set!
ps: تاسو ټول چمتو یاست!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
ps: SkyLang ستاسو د مینځپانګې ژباړلو لپاره چمتو دی. که تاسو د پلگ ان څخه خوند اخلئ ، موږ به ګړندي درجه بندي خوښ کړو - دا واقعیا مرسته کوي!

en: Leave a Review on WordPress.org
ps: په WordPress.org کې بیاکتنه پریږدئ

en: Go to Dashboard
ps: ډشبورډ ته لاړ شئ

en: Visit Our Website
ps: زموږ د ویب پاڼې څخه لیدنه وکړئ

en: Back
ps: شاته

en: Skip
ps: پریږده
