SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to pl translation catalogue (201 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
pl: Automatyczny tłumacz SkyLang dla Polylang

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
pl: Dodaje funkcję automatycznego generowania tłumaczeń postów dla Polylang. Wersja darmowa zawiera Tłumacz Google, a Pro odblokowuje silniki AI.

en: Running …
pl: Działanie …

en: Error
pl: Błąd

en: Unexpected error.
pl: Nieoczekiwany błąd.

en: Request failed
pl: Żądanie nie powiodło się

en: Category & Tag Sync
pl: Synchronizacja kategorii i tagów

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
pl: Uruchom to narzędzie, aby skopiować przetłumaczone kategorie i tagi do odpowiednich przetłumaczonych postów.

en: Sync categories & tags
pl: Synchronizuj kategorie i tagi

en: Permission denied.
pl: Odmowa pozwolenia.

en: Polylang is not active.
pl: Polylang nie jest aktywny.

en: Default language could not be determined.
pl: Nie można określić języka domyślnego.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
pl: Synchronizacja zakończona. Zaktualizowano %d przetłumaczonych postów.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
pl: Nieobsługiwany język w Tłumaczu Google. Przejdź na wersję Pro, aby odblokować silnik AI z Google Gemini, OpenAI i Claude, aby uzyskać lepszy kontekst i szerszą obsługę języków.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Leave a Review
pl: Zostaw recenzję

en: Upgrade to Pro
pl: Uaktualnij do wersji Pro

en: Next →
pl: Dalej →

en: Save & Continue →
pl: Zapisz i kontynuuj →

en: Copy
pl: Kopia

en: Copied!
pl: Skopiowano!

en: Detecting your Polylang languages…
pl: Wykrywanie języków Polylang…

en: %d languages detected successfully!
pl: Pomyślnie wykryto %d języków!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
pl: Nie udało się wykryć języków. Upewnij się, że Polylang jest aktywny.

en: Network error. Please refresh and try again.
pl: Błąd sieci. Odśwież i spróbuj ponownie.

en: Default
pl: Domyślny

en: Please enter your Gemini API key to continue.
pl: Aby kontynuować, wprowadź klucz API Gemini.

en: API key saved successfully!
pl: Klucz API został pomyślnie zapisany!

en: Failed to save API key.
pl: Nie udało się zapisać klucza API.

en: Network error. Please try again.
pl: Błąd sieci. Spróbuj ponownie.

en: Validating your API key with Google…
pl: Sprawdzanie klucza API w Google…

en: Validating model…
pl: Sprawdzanie modelu…

en: Translating…
pl: Tłumaczenie…

en: Test Translation
pl: Tłumaczenie testowe

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translating...
pl: Tłumaczenie...

en: Translated
pl: Przetłumaczony

en: Unsupported language
pl: Nieobsługiwany język

en: Copying...
pl: Biurowy...

en: Done
pl: Zrobione

en: Please select at least one item.
pl: Proszę wybrać przynajmniej jeden element.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
pl: Rozpoczęto tłumaczenie zbiorcze dla %d elementów. Nie opuszczaj tej strony, dopóki proces się nie zakończy.

en: Bulk translation complete!
pl: Tłumaczenie zbiorcze ukończone!

en: Translating %d selected items...
pl: Tłumaczenie %d wybranych elementów...

en: Bulk Editor translation complete.
pl: Tłumaczenie Edytora zbiorczego zostało ukończone.

en: All translations already exist.
pl: Wszystkie tłumaczenia już istnieją.

en: SkyPlugins
pl: Wtyczki Sky

en: SkyLang Settings
pl: Ustawienia SkyLanga

en: SkyLang Setup Wizard
pl: Kreator konfiguracji SkyLang

en: SkyLang Setup
pl: Konfiguracja SkyLang'a

en: Open your plugin tools from this shared menu.
pl: Otwórz narzędzia wtyczek z tego udostępnionego menu.

en: SkyLang Auto Translator
pl: Automatyczny tłumacz SkyLang

en: Manage your API translations and models in one place.
pl: Zarządzaj tłumaczeniami i modelami API w jednym miejscu.

en: Bulk Editor
pl: Edytor zbiorczy

en: Tools
pl: Narzędzia

en: API Configuration
pl: Konfiguracja API

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
pl: SkyLang wykorzystuje sztuczną inteligencję do tłumaczenia Twoich treści. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz dostawcę i model odpowiadający Twoim potrzebom.

en: AI Provider
pl: Dostawca sztucznej inteligencji

en: Google Translator
pl: Tłumacz Google

en: Select the AI provider you want to use for translations.
pl: Wybierz dostawcę AI, którego chcesz używać do tłumaczeń.

en: API Timeout
pl: Limit czasu interfejsu API

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
pl: Żądaj limitu czasu w sekundach. Wartość domyślna to 60. Zwiększ, jeśli w przypadku dużych postów wystąpią błędy związane z przekroczeniem limitu czasu. Zalecane od 30 do 300.

en: Enable for Post Types
pl: Włącz dla typów postów

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
pl: Wybierz typy postów, w których powinien pojawić się przycisk „Automatyczne tłumaczenie”. Typy postów muszą być również włączone do tłumaczenia w ustawieniach Polylang.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
pl: Lubisz SkyLang'a? Bylibyśmy wdzięczni

en: review on WordPress.org
pl: recenzja na WordPress.org

en: AI Engine Upgrade
pl: Aktualizacja silnika AI

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
pl: Przejdź z tłumaczenia dosłownego na sztuczną inteligencję świadomą kontekstu

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
pl: Tłumacz Google jest szybki w przypadku zwykłego tekstu, ale nie rozumie ciągu znaków poprzedzającego lub po tekście. SkyLang Pro dodaje Google Gemini, OpenAI i Claude, dzięki czemu menu, przyciski, krótkie etykiety i nieobsługiwane języki tłumaczą się bardziej naturalnie.

en: Free: Google Translate
pl: Bezpłatnie: Tłumacz Google

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
pl: Zawodowiec: Gemini + OpenAI + Claude

en: View Pro Plans & Pricing
pl: Zobacz plany i ceny Pro

en: Context-aware output
pl: Dane wyjściowe uwzględniające kontekst

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
pl: AI odczytuje otaczający interfejs użytkownika i pobliskie ciągi znaków przed tłumaczeniem.

en: Unsupported language coverage
pl: Nieobsługiwany zakres języków

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
pl: Uaktualnij, gdy Tłumacz Google zatrzyma się na nieobsługiwanych parach językowych lub formatach.

en: Premium translation stack
pl: Stos tłumaczeń premium

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
pl: Przełączaj się między Google Gemini, OpenAI i Claude, aby uzyskać najlepsze dopasowanie.

en: SkyLang Free
pl: SkyLang za darmo

en: Google Translate
pl: Tłumacz Google

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
pl: Nadaje się do szybkiego tłumaczenia samego tekstu, gdy znaczenie jest oczywiste.

en: Fast translation for plain post content
pl: Szybkie tłumaczenie zwykłej treści postu

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
pl: Nie rozumie otaczającego kontekstu z pobliskich ciągów znaków

en: Can stop on unsupported language formats
pl: Można zatrzymać w nieobsługiwanych formatach językowych

en: AI Engine
pl: Silnik sztucznej inteligencji

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
pl: Odblokuj Google Gemini, OpenAI i Claude, aby uzyskać tłumaczenia wyższej jakości.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
pl: Rozumie kontekst z menu, przycisków i otaczającej je kopii

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
pl: Lepiej radzi sobie z przypadkami nieobsługiwanych języków w modelach AI

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
pl: Tworzy bardziej naturalne frazowanie na krótkich ciągach interfejsu użytkownika

en: Example UI
pl: Przykładowy interfejs użytkownika

en: Why context matters for short strings
pl: Dlaczego kontekst ma znaczenie w przypadku krótkich ciągów znaków

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
pl: W menu nawigacyjnym słowo „Strona główna” powinno zwykle oznaczać stronę główną, a nie fizyczny dom. Tłumacz Google widzi tylko jedno słowo. Silnik AI widzi otaczający kontekst menu i poprawnie go tłumaczy.

en: About
pl: O

en: Home
pl: Dom

en: Pricing
pl: Wycena

en: Contact
pl: Kontakt

en: Literal translation of the single word “Home”.
pl: Dosłowne tłumaczenie jednego słowa „Dom”.

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
pl: Rozumie, że jest to pozycja menu witryny internetowej i tłumaczy znaczenie, a nie tylko tekst.

en: Free vs Pro at a glance
pl: Free vs Pro w skrócie

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
pl: Zachowaj Tłumacza Google do obsługi podstaw lub uaktualnij go, jeśli potrzebujesz większej dokładności i lepszego zasięgu językowego.

en: Feature
pl: Funkcja

en: Translation engine
pl: Silnik tłumaczeniowy

en: Context-aware translation
pl: Tłumaczenie kontekstowe

en: Limited
pl: Ograniczony

en: Yes
pl: Tak

en: Unsupported language fallback
pl: Nieobsługiwany język zastępczy

en: No
pl: NIE

en: Elementor compatibility
pl: Kompatybilność z Elementorem

en: Post & Page Translation
pl: Tłumaczenie postów i stron

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
pl: Tłumaczenia taksonomii (kategorie i tagi)

en: Custom Post Type Translation
pl: Niestandardowe tłumaczenie typu postu

en: Pro Only
pl: Tylko profesjonalista

en: Supported
pl: Utrzymany

en: String Translations
pl: Tłumaczenia ciągów

en: Basic Support
pl: Podstawowe wsparcie

en: Native UI Integration
pl: Natywna integracja interfejsu użytkownika

en: Priority Support
pl: Wsparcie priorytetowe

en: Community Forum
pl: Forum społeczności

en: Premium 24/7 Support
pl: Wsparcie Premium 24/7

en: Polylang is required to show translation status.
pl: Aby pokazać status tłumaczenia, wymagany jest Polylang.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
pl: Nie znaleziono możliwych do przetłumaczenia typów postów ani języków Polylang.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
pl: Przejrzyj brakujące tłumaczenia Polylang i uruchom automatyczne tłumaczenie z jednego miejsca.

en: Bulk translate selected
pl: Wybrano tłumaczenie zbiorcze

en: Force translate selected
pl: Wybrano opcję Wymuś tłumaczenie

en: Translate all missing
pl: Przetłumacz wszystkie brakujące

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
pl: Bezpłatna obejmuje posty i strony. Pro dodaje włączone niestandardowe typy postów.

en: Content
pl: Treść

en: Type
pl: Typ

en: Languages
pl: Języki

en: ID: %d
pl: Identyfikator: %d

en: View
pl: Pogląd

en: %d missing | %d missing
pl[0]: Brakuje %d
pl[1]: Brakuje %d
pl[2]: Brakuje %d

en: Complete
pl: Kompletny

en: No source posts were found for the configured post types.
pl: Nie znaleziono postów źródłowych dla skonfigurowanych typów postów.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
pl: SkyLang Auto Translator wymaga zainstalowanego i aktywnego programu Polylang.

en: Auto-translate
pl: Automatyczne tłumaczenie

en: Polylang default language is not configured.
pl: Domyślny język Polylang nie jest skonfigurowany.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
pl: Nie istnieje wersja %s tego wpisu. Utwórz go lub przywróć przed uruchomieniem automatycznego tłumaczenia.

en: Translation already exists and is not in trash.
pl: Tłumaczenie już istnieje i nie znajduje się w koszu.

en: Invalid nonce.
pl: Nieprawidłowy numer jednorazowy.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
pl[0]: Utworzono %d nowych tłumaczeń.
pl[1]: Utworzono %d nowych tłumaczeń.
pl[2]: Utworzono %d nowych tłumaczeń.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
pl[0]: Rozpoczęto tłumaczenie zbiorcze dla %d postów.
pl[1]: Rozpoczęto tłumaczenie zbiorcze dla %d postów.
pl[2]: Rozpoczęto tłumaczenie zbiorcze dla %d postów.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
pl: 🎉 SkyLang Auto Translator ciężko pracuje!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
pl: SkyLang pomyślnie przetłumaczył ponad 5 postów! Jeśli chcemy zaoszczędzić Twój czas, czy zechciałbyś wystawić 5-gwiazdkową recenzję? Pomaga nam to w utrzymaniu i ulepszaniu darmowej wersji!

en: Sure, I'd love to leave a review
pl: Jasne, chętnie wystawię recenzję

en: Maybe Later
pl: Może później

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
pl: Polylang nie jest aktywny. Najpierw zainstaluj i aktywuj Polylang.

en: API key cannot be empty.
pl: Klucz API nie może być pusty.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
pl: Błąd sieciowy podczas łączenia z Google API. Sprawdź swoje połączenie.

en: API key verified successfully!
pl: Klucz API zweryfikowany pomyślnie!

en: Invalid API key.
pl: Nieprawidłowy klucz API.

en: Could not verify API key. Please try again.
pl: Nie można zweryfikować klucza API. Spróbuj ponownie.

en: No API key found. Please go back to step 2.
pl: Nie znaleziono klucza API. Wróć do kroku 2.

en: Network error fetching models.
pl: Błąd sieci podczas pobierania modeli.

en: Failed to fetch models.
pl: Nie udało się pobrać modeli.

en: Model validation failed: %s
pl: Weryfikacja modelu nie powiodła się: %s

en: Missing text or target language.
pl: Brakuje tekstu lub języka docelowego.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
pl: Nie skonfigurowano klucza API. Wróć i wprowadź klucz API Gemini.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
pl: Gemini 3.1 Pro Preview – ulepszone myślenie i rozumowanie

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
pl: Najnowsza wersja Gemini Flash – zawsze najszybsza stabilna wersja

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
pl: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Najlżejszy, szybki model

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
pl: Gemini 2.5 Pro – zaawansowane rozumowanie, multimodalność

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
pl: Gemini 2.5 Flash – myślenie adaptacyjne, efektywność kosztowa

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
pl: Podgląd Gemini 2.5 Flash-Lite

en: Custom Model
pl: Model niestandardowy

en: Pro
pl: Zawodowiec

en: Finish
pl: Skończyć

en: Welcome to SkyLang!
pl: Witamy w SkyLangu!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
pl: Przygotujmy Twoją witrynę do automatycznych tłumaczeń. Najpierw wykryjemy języki skonfigurowane w Polylang.

en: Test Your Setup
pl: Przetestuj swoją konfigurację

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
pl: Wypróbuj szybkie tłumaczenie, aby upewnić się, że wszystko działa. Ten krok jest opcjonalny — możesz go pominąć.

en: Text to translate
pl: Tekst do przetłumaczenia

en: Hello, welcome to my website!
pl: Witam, witam na mojej stronie internetowej!

en: Translate to
pl: Przetłumacz na

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
pl: Odblokuj tłumaczenie kontekstowe dzięki SkyLang Pro

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
pl: Tłumacz Google świetnie nadaje się do prostego tekstu, ale widzi tylko bieżący ciąg. Nie rozumie łańcucha poprzedzającego ani następującego po nim. SkyLang Pro dodaje Google Gemini, OpenAI i Claude, dzięki czemu tłumaczenia pozostają naturalne w menu, przyciskach i nieobsługiwanych językach.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
pl: Szybki dla prostego tekstu, ale ograniczony, gdy znaczenie zależy od pobliskiego interfejsu użytkownika.

en: Translates the current text only
pl: Tłumaczy tylko bieżący tekst

en: Does not understand before or after strings
pl: Nie rozumie przed i po ciągach znaków

en: May fail on unsupported language formats
pl: Może nie działać w nieobsługiwanych formatach językowych

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
pl: Korzysta z Google Gemini, OpenAI i Claude, aby uzyskać lepszą jakość tłumaczenia.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
pl: Rozumie menu, etykiety i otaczający kontekst

en: Translates unsupported-language cases more reliably
pl: Bardziej niezawodnie tłumaczy przypadki w nieobsługiwanych językach

en: Delivers more natural results for short UI text
pl: Zapewnia bardziej naturalne rezultaty w przypadku krótkiego tekstu interfejsu użytkownika

en: Menu translation with context
pl: Tłumaczenie menu z kontekstem

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
pl: W przypadku menu strony internetowej „Strona główna” powinna oznaczać stronę główną. Tłumacz Google potrafi to odczytać dosłownie, natomiast AI Engine rozumie otaczającą nawigację i tłumaczy zamierzone znaczenie.

en: Literal text-only translation.
pl: Dosłowne tłumaczenie samego tekstu.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
pl: Tłumaczenie kontekstowe elementu menu strony głównej.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
pl: Dostęp do Google Gemini, OpenAI i Claude

en: Custom Post Type translations
pl: Niestandardowe tłumaczenia typów postów

en: Native String Translation UI
pl: Natywny interfejs użytkownika do tłumaczenia ciągów

en: Premium 24/7 Priority Support
pl: Priorytetowe wsparcie Premium 24/7

en: Pro is Active!
pl: Pro jest aktywny!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
pl: Używasz SkyLang Pro. Wszystkie funkcje premium są odblokowane i gotowe do użycia.

en: You're All Set!
pl: Wszystko gotowe!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
pl: SkyLang jest gotowy do przetłumaczenia Twoich treści. Jeśli podoba Ci się wtyczka, będziemy wdzięczni za szybką ocenę — to naprawdę pomaga!

en: Leave a Review on WordPress.org
pl: Zostaw recenzję na WordPress.org

en: Go to Dashboard
pl: Przejdź do Panelu

en: Visit Our Website
pl: Odwiedź naszą stronę internetową

en: Back
pl: Z powrotem

en: Skip
pl: Pominąć
