SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to my translation catalogue (198 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
my: Polylang အတွက် SkyLang အလိုအလျောက်ဘာသာပြန်ဆိုသူ

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
my: Polylang အတွက် ပို့စ်ဘာသာပြန်ချက်များကို အလိုအလျောက်ထုတ်ပေးရန် အင်္ဂါရပ်တစ်ခု ပေါင်းထည့်သည်။ အခမဲ့ဗားရှင်းတွင် Google Translate ပါဝင်ပြီး Pro သည် AI အင်ဂျင်များကို လော့ခ်ဖွင့်ပေးသည်။

en: Running …
my: ပြေးနေသည်...

en: Error
my: အမှား

en: Unexpected error.
my: မမျှော်လင့်ထားသော အမှား။

en: Request failed
my: တောင်းဆိုမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Category & Tag Sync
my: အမျိုးအစား နှင့် Tag စင့်ခ်လုပ်ခြင်း။

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
my: ဘာသာပြန်ထားသော အမျိုးအစားများနှင့် တဂ်များကို ၎င်းတို့၏ သက်ဆိုင်ရာ ဘာသာပြန်ပို့စ်များသို့ ကူးယူရန် ဤကိရိယာကို လုပ်ဆောင်ပါ။

en: Sync categories & tags
my: အမျိုးအစားများနှင့် တဂ်များကို စင့်ခ်လုပ်ပါ။

en: Permission denied.
my: ခွင့်တောင်းမှုငြင်းဆိုခြင်း။

en: Polylang is not active.
my: Polylang သည် မတက်ကြွပါ။

en: Default language could not be determined.
my: မူရင်းဘာသာစကားကို မဆုံးဖြတ်နိုင်ပါ။

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
my: စင့်ခ်လုပ်ခြင်းပြီးပါပြီ။ ဘာသာပြန်ပို့စ် %d ခုကို အပ်ဒိတ်လုပ်ထားသည်။

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
my: Google Translate အတွက် ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကား။ ပိုမိုကောင်းမွန်သောအကြောင်းအရာနှင့် ပိုမိုကျယ်ပြန့်သောဘာသာစကားပံ့ပိုးမှုအတွက် Google Gemini၊ OpenAI နှင့် Claude တို့ဖြင့် AI Engine ကို လော့ခ်ဖွင့်ရန် Pro သို့ အဆင့်မြှင့်ပါ။

en: Settings
my: ဆက်တင်များ

en: Leave a Review
my: သုံးသပ်ချက်တစ်ခုချန်ထားပါ။

en: Upgrade to Pro
my: Pro သို့ အဆင့်မြှင့်ပါ။

en: Next →
my: နောက်တစ်ခု →

en: Copy
my: ကော်ပီ

en: Copied!
my: ကူးယူထားသည်။

en: Detecting your Polylang languages…
my: သင်၏ Polylang ဘာသာစကားများကို ရှာဖွေနေသည်...

en: %d languages detected successfully!
my: ဘာသာစကား %d ခုကို အောင်မြင်စွာ တွေ့ရှိခဲ့သည်။

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
my: ဘာသာစကားများကို ရှာမတွေ့ပါ။ Polylang သည် အသက်ဝင်ကြောင်း သေချာပါစေ။

en: Network error. Please refresh and try again.
my: ကွန်ရက် အမှားအယွင်း ကျေးဇူးပြု၍ ပြန်လည်ဆန်းသစ်ပြီး ထပ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: Default
my: ပုံသေ

en: Please enter your Gemini API key to continue.
my: ရှေ့ဆက်ရန် သင်၏ Gemini API ကီးကို ထည့်ပါ။

en: API key saved successfully!
my: API ကီးကို အောင်မြင်စွာ သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ။

en: Failed to save API key.
my: API ကီးကို သိမ်းဆည်းရန် မအောင်မြင်ပါ။

en: Network error. Please try again.
my: ကွန်ရက် အမှားအယွင်း ထပ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: Validating your API key with Google…
my: သင်၏ API ကီးကို Google ဖြင့် အတည်ပြုနေသည်...

en: Validating model…
my: မော်ဒယ်ကို အတည်ပြုနေသည်…

en: Translating…
my: ဘာသာပြန်နေသည်...

en: Test Translation
my: စမ်းသပ်ဘာသာပြန်ခြင်း။

en: Translation
my: ဘာသာပြန်ခြင်း။

en: Translating...
my: ဘာသာပြန်နေသည်...

en: Translated
my: ဘာသာပြန်ပါသည်။

en: Unsupported language
my: ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကား

en: Copying...
my: ကူးယူနေသည်...

en: Done
my: ပြီးပြီ။

en: Please select at least one item.
my: ကျေးဇူးပြု၍ အနည်းဆုံး အကြောင်းအရာတစ်ခုကို ရွေးပါ။

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
my: %d ခုအတွက် အစုလိုက် ဘာသာပြန်ခြင်းကို စတင်လိုက်ပါပြီ။ လုပ်ငန်းစဉ်ပြီးဆုံးသည်အထိ ဤစာမျက်နှာကို ချန်မထားပါနှင့်။

en: Bulk translation complete!
my: အစုလိုက် ဘာသာပြန်ခြင်း ပြီးပါပြီ။

en: Translating %d selected items...
my: ရွေးချယ်ထားသော အရာ %d ခုကို ဘာသာပြန်နေသည်...

en: Bulk Editor translation complete.
my: Bulk Editor ဘာသာပြန်ဆိုချက် ပြီးပါပြီ။

en: All translations already exist.
my: ဘာသာပြန်အားလုံး ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်။

en: SkyLang Settings
my: SkyLang ဆက်တင်များ

en: Open your plugin tools from this shared menu.
my: ဤမျှဝေထားသောမီနူးမှ သင့်ပလပ်အင်တူးလ်များကို ဖွင့်ပါ။

en: SkyLang Auto Translator
my: SkyLang အော်တိုဘာသာပြန်ဆိုသူ

en: Manage your API translations and models in one place.
my: သင်၏ API ဘာသာပြန်ဆိုမှုများနှင့် မော်ဒယ်များကို တစ်နေရာတည်းတွင် စီမံခန့်ခွဲပါ။

en: Bulk Editor
my: အစုလိုက် တည်းဖြတ်သူ

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: API Configuration
my: API ဖွဲ့စည်းမှု

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
my: SkyLang သည် သင့်အကြောင်းအရာကို ဘာသာပြန်ရန် AI ကိုအသုံးပြုသည်။ အကောင်းဆုံးရလဒ်များအတွက် သင့်လိုအပ်ချက်များနှင့်ကိုက်ညီသော ဝန်ဆောင်မှုပေးသူနှင့် မော်ဒယ်ကို ရွေးချယ်ပါ။

en: AI Provider
my: AI ပံ့ပိုးပေးသူ

en: Google Translator
my: Google ဘာသာပြန်

en: Select the AI provider you want to use for translations.
my: ဘာသာပြန်ဆိုမှုများအတွက် သင်အသုံးပြုလိုသော AI ဝန်ဆောင်မှုကို ရွေးချယ်ပါ။

en: API Timeout
my: API အချိန်ကုန်

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
my: စက္ကန့်ပိုင်းအတွင်း အချိန်ကုန်ဆုံးရန် တောင်းဆိုပါ။ ပုံသေသည် 60 ဖြစ်သည်။ ကြီးမားသော ပို့စ်များတွင် အချိန်ကုန်သွားပါက အမှားအယွင်းများကို တိုးပေးပါ။ 30 နှင့် 300 ကြား အကြံပြုထားသည်။

en: Enable for Post Types
my: ပို့စ်အမျိုးအစားများအတွက် ဖွင့်ပါ။

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
my: "အလိုအလျောက်ဘာသာပြန်ဆိုရန်" ခလုတ်ပေါ်လာမည့် ပို့စ်အမျိုးအစားများကို ရွေးပါ။ Polylang ဆက်တင်များတွင် ဘာသာပြန်ဆိုရန်အတွက် ပို့စ်အမျိုးအစားများကိုလည်း ဖွင့်ထားရပါမည်။

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
my: SkyLang ကို ချစ်လား။ ကျွန်တော်က သဘောကျတယ်။

en: review on WordPress.org
my: WordPress.org တွင်ပြန်လည်သုံးသပ်ပါ။

en: AI Engine Upgrade
my: AI အင်ဂျင် အဆင့်မြှင့်တင်ခြင်း။

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
my: ပကတိဘာသာပြန်မှ context-aware AI သို့ အဆင့်မြှင့်ပါ။

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
my: Google Translate သည် ရိုးရိုးစာသားအတွက် လျှင်မြန်သော်လည်း သင့်စာမပို့မီ သို့မဟုတ် နောက်စာကြောင်းကို နားမလည်ပါ။ SkyLang Pro သည် Google Gemini၊ OpenAI နှင့် Claude တို့ကို ထည့်သွင်းထားသောကြောင့် မီနူးများ၊ ခလုတ်များ၊ အတိုအထွာများနှင့် ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကားများကို ပိုမိုသဘာဝကျကျ ဘာသာပြန်ပေးပါသည်။

en: Free: Google Translate
my: အခမဲ့- Google Translate

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
my: ထောက်ခံသူ- Gemini + OpenAI + Claude

en: View Pro Plans & Pricing
my: Pro အစီအစဉ်များနှင့် ဈေးနှုန်းများကို ကြည့်ပါ။

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
my: ဘာသာပြန်ခြင်းမပြုမီ AI သည် ပတ်ဝန်းကျင် UI နှင့် အနီးနားရှိ စာကြောင်းများကို ဖတ်သည်။

en: Unsupported language coverage
my: ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကား လွှမ်းခြုံမှု

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
my: ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကားအတွဲများ သို့မဟုတ် ဖော်မတ်များတွင် Google ဘာသာပြန်ခြင်းကို ရပ်သည့်အခါ အဆင့်မြှင့်ပါ။

en: Premium translation stack
my: ပရီမီယံဘာသာပြန်ချက်အတွဲ

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
my: အကောင်းဆုံးအံဝင်ခွင်ကျဖြစ်စေရန်အတွက် Google Gemini၊ OpenAI နှင့် Claude တို့အကြား ပြောင်းပါ။

en: SkyLang Free
my: SkyLang အခမဲ့

en: Google Translate
my: ဂူဂယ်လ်ဘာသာပြန်

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
my: အဓိပ္ပါယ်က သိသာထင်ရှားနေတဲ့အခါ အမြန်စာ-သီးသန့် ဘာသာပြန်ဆိုမှုအတွက် ကောင်းပါတယ်။

en: Fast translation for plain post content
my: ရိုးရှင်းသောပို့စ်အကြောင်းအရာအတွက် လျင်မြန်စွာဘာသာပြန်ပါ။

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
my: အနီးနားရှိ စာကြောင်းများမှ ပတ်၀န်းကျင်အကြောင်းအရာကို နားမလည်ပါ။

en: Can stop on unsupported language formats
my: ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကားဖော်မတ်များတွင် ရပ်နိုင်သည်။

en: AI Engine
my: AI အင်ဂျင်

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
my: အရည်အသွေးမြင့်ဘာသာပြန်များအတွက် Google Gemini၊ OpenAI နှင့် Claude ကို လော့ခ်ဖွင့်ပါ။

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
my: မီနူးများ၊ ခလုတ်များနှင့် ပတ်ဝန်းကျင်မိတ္တူများမှ အကြောင်းအရာကို နားလည်သည်။

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
my: AI မော်ဒယ်များဖြင့် ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကားကိစ္စများကို ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ ကိုင်တွယ်ပါ။

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
my: အတိုကောက် UI ကြိုးများပေါ်တွင် သဘာဝကျသော စကားစုများကို ဖန်တီးပေးသည်။

en: Example UI
my: ဥပမာ UI

en: Why context matters for short strings
my: စာကြောင်းတိုများအတွက် ဆက်စပ်အကြောင်းအရာသည် အဘယ်ကြောင့် အရေးကြီးသနည်း။

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
my: လမ်းညွှန်ချက်မီနူးတစ်ခုတွင်၊ "Home" ဟူသောစကားလုံးသည် အများအားဖြင့် ပင်မစာမျက်နှာကို ဆိုလိုပြီး ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာအိမ်မဟုတ်ပေ။ Google Translate သည် စကားလုံးတစ်လုံးတည်းကိုသာ မြင်သည်။ AI Engine သည် အနီးနားရှိ မီနူးအကြောင်းအရာကို မြင်ပြီး မှန်ကန်စွာ ဘာသာပြန်ပါသည်။

en: About
my: အကြောင်း

en: Home
my: အိမ်

en: Pricing
my: ဈေးနှုန်း

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: Literal translation of the single word “Home”.
my: “အိမ်” ဟူသော စကားလုံးတစ်လုံးတည်း၏ ပကတိဘာသာပြန်ချက်။

en: Inicio
my: အင်နီစီယို

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
my: ၎င်းသည် ဝဘ်ဆိုက်မီနူး အကြောင်းအရာတစ်ခုဖြစ်ကြောင်း နားလည်ပြီး စာသားသာမက အဓိပ္ပါယ်ကိုပါ ဘာသာပြန်ဆိုသည်။

en: Free vs Pro at a glance
my: Free vs Pro ကိုတစ်ချက်ကြည့်လိုက်ပါ။

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
my: အခြေခံများအတွက် Google Translate ကို သိမ်းဆည်းထားပါ သို့မဟုတ် ပိုမိုတိကျမှုနှင့် ပိုမိုကောင်းမွန်သော ဘာသာစကားလွှမ်းခြုံမှု လိုအပ်သည့်အခါ အဆင့်မြှင့်ပါ။

en: Feature
my: ထူးခြားချက်

en: Translation engine
my: ဘာသာပြန်အင်ဂျင်

en: Context-aware translation
my: စကားစပ်-သတိပြုဘာသာပြန်

en: Limited
my: ကန့်သတ်ချက်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: Unsupported language fallback
my: ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကား အစားထိုး

en: No
my: မရှိ

en: Elementor compatibility
my: Elementor နှင့် လိုက်ဖက်မှုရှိသည်။

en: Post & Page Translation
my: Post & Page ဘာသာပြန်ခြင်း။

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
my: Taxonomy ဘာသာပြန်များ (အမျိုးအစားများနှင့် တဂ်များ)

en: Custom Post Type Translation
my: စိတ်ကြိုက် Post အမျိုးအစား ဘာသာပြန်ခြင်း။

en: Pro Only
my: ပရိုသက်သက်

en: Supported
my: ထောက်ပံ့သည်။

en: String Translations
my: စာတန်းဘာသာပြန်များ

en: Basic Support
my: အခြေခံပံ့ပိုးမှု

en: Native UI Integration
my: မူရင်း UI ပေါင်းစပ်မှု

en: Priority Support
my: ဦးစားပေးပံ့ပိုးမှု

en: Community Forum
my: လူထုဖိုရမ်

en: Premium 24/7 Support
my: ပရီမီယံ 24/7 ပံ့ပိုးမှု

en: Polylang is required to show translation status.
my: ဘာသာပြန်ခြင်းအခြေအနေကိုပြသရန် Polylang လိုအပ်သည်။

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
my: ဘာသာပြန်နိုင်သော ပို့စ်အမျိုးအစားများ သို့မဟုတ် Polylang ဘာသာစကားများကို ရှာမတွေ့ပါ။

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
my: ပျောက်ဆုံးနေသော Polylang ဘာသာပြန်ချက်များကို ပြန်လည်သုံးသပ်ပြီး တစ်နေရာတည်းမှ အလိုအလျောက်ဘာသာပြန်ခြင်းကို လုပ်ဆောင်ပါ။

en: Bulk translate selected
my: အစုလိုက် ဘာသာပြန်ခြင်းကို ရွေးထားသည်။

en: Force translate selected
my: ဘာသာပြန်ဆိုရန် အတင်းရွေးချယ်ထားသည်။

en: Translate all missing
my: လွဲနေသမျှကို ဘာသာပြန်ပါ။

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
my: အခမဲ့ ပို့စ်များနှင့် စာမျက်နှာများ ပါဝင်သည်။ Pro သည် ဖွင့်ထားသော စိတ်ကြိုက်ပို့စ်အမျိုးအစားများကို ပေါင်းထည့်သည်။

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Type
my: ရိုက်ပါ။

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Status
my: အဆင့်အတန်း

en: ID: %d
my: ID- %d

en: View
my: အမြင်

en: %d missing | %d missing
my[0]: %d ပျောက်ဆုံးနေသည်။
my[1]: %d ပျောက်ဆုံးနေသည်။

en: Complete
my: ပြီးအောင်

en: No source posts were found for the configured post types.
my: ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ထားသော ပို့စ်အမျိုးအစားများအတွက် အရင်းအမြစ်ပို့စ်များကို ရှာမတွေ့ပါ။

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
my: SkyLang Auto Translator သည် Polylang ကို ထည့်သွင်းပြီး အသုံးပြုရန် လိုအပ်သည်။

en: Auto-translate
my: အလိုအလျောက်ဘာသာပြန်ပါ။

en: Polylang default language is not configured.
my: Polylang ၏ မူရင်းဘာသာစကားကို ပြုပြင်မထားပါ။

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
my: ဤပို့စ်အတွက် %s ဗားရှင်းမရှိပါ။ အလိုအလျောက်ဘာသာပြန်ခြင်းကို မလုပ်ဆောင်မီ ၎င်းကို ဖန်တီးပါ သို့မဟုတ် ပြန်လည်ရယူပါ။

en: Translation already exists and is not in trash.
my: ဘာသာပြန်ဆိုချက် ရှိနှင့်ပြီးသားဖြစ်ပြီး အမှိုက်ပုံးထဲတွင် မရှိပါ။

en: Invalid nonce.
my: မဟုတ်မမှန်ပါ။

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
my[0]: ဘာသာပြန်အသစ် %d ခု ဖန်တီးထားသည်။
my[1]: ဘာသာပြန်အသစ် %d ခု ဖန်တီးထားသည်။

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
my[0]: %d ပို့စ်များအတွက် အစုလိုက်ဘာသာပြန်ခြင်းကို စတင်ခဲ့သည်။
my[1]: %d ပို့စ်များအတွက် အစုလိုက်ဘာသာပြန်ခြင်းကို စတင်ခဲ့သည်။

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
my: 🎉 SkyLang Auto Translator သည် အလုပ်ကြိုးစားနေပါသည်။

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
my: SkyLang သည် ပို့စ် 5+ ခုကို အောင်မြင်စွာ ဘာသာပြန်ပြီးပါပြီ။ သင့်အား အချိန်ကုန်သက်သာစေမည်ဆိုပါက ကြယ် 5 ပွင့်ပြန်လည်သုံးသပ်ချက်ကို သင်ချန်ထားခဲ့လိုပါသလား။ ၎င်းသည် ကျွန်ုပ်တို့အား အခမဲ့ဗားရှင်းကို ဆက်လက်ရှင်သန်စေပြီး တိုးတက်စေရန် ကူညီပေးသည်။

en: Sure, I'd love to leave a review
my: ဟုတ်ပါတယ်၊ သုံးသပ်ချက်လေး ရေးချင်ပါတယ်။

en: Maybe Later
my: နောက်မှဖြစ်နိုင်တယ်။

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
my: Polylang သည် မတက်ကြွပါ။ Polylang ကို ဦးစွာ ထည့်သွင်းပြီး အသက်သွင်းပါ။

en: API key cannot be empty.
my: API သော့သည် ဗလာမဖြစ်ရပါ။

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
my: Google API သို့ ချိတ်ဆက်ရာတွင် ကွန်ရက်အမှားအယွင်းရှိသည်။ သင့်ချိတ်ဆက်မှုကို စစ်ဆေးပါ။

en: API key verified successfully!
my: API ကီးကို အောင်မြင်စွာ အတည်ပြုပြီးပါပြီ။

en: Invalid API key.
my: API ကီး မမှန်ကန်ပါ။

en: Could not verify API key. Please try again.
my: API ကီးကို အတည်မပြုနိုင်ပါ။ ထပ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: No API key found. Please go back to step 2.
my: API သော့ကို ရှာမတွေ့ပါ။ အဆင့် 2 သို့ပြန်သွားပါ။

en: Network error fetching models.
my: မော်ဒယ်များကို ရယူရာတွင် ကွန်ရက်အမှားအယွင်းရှိသည်။

en: Failed to fetch models.
my: မော်ဒယ်များကို ရယူ၍မရပါ။

en: Model validation failed: %s
my: မော်ဒယ်အတည်ပြုခြင်း မအောင်မြင်ပါ- %s

en: Missing text or target language.
my: စာသား သို့မဟုတ် ပစ်မှတ်ဘာသာစကား ပျောက်ဆုံးနေပါသည်။

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
my: API သော့ကို ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ထားခြင်းမရှိပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ ပြန်သွားပြီး သင်၏ Gemini API သော့ကို ရိုက်ထည့်ပါ။

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
my: Gemini 3.1 Pro အကြိုကြည့်ရှုခြင်း - ပိုမိုကောင်းမွန်သော တွေးခေါ်မှုနှင့် ကျိုးကြောင်းဆင်ခြင်ခြင်း။

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
my: Gemini Flash Latest - အမြဲတမ်း အမြန်ဆုံး တည်ငြိမ်သော ထုတ်ဝေမှု

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
my: Gemini 3.1 Flash-Lite အကြိုကြည့်ရှုခြင်း - အပေါ့ပါးဆုံး အလျင်မြန်သော မော်ဒယ်

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
my: Gemini 2.5 Pro - အဆင့်မြင့် ကျိုးကြောင်းဆင်ခြင်မှု၊ ဘက်စုံသုံး

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
my: Gemini 2.5 Flash - လိုက်လျောညီထွေတွေးခေါ်မှု၊ ကုန်ကျစရိတ်ထိရောက်မှု

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
my: Gemini 2.5 Flash-Lite အကြိုကြည့်ရှုခြင်း။

en: Custom Model
my: စိတ်ကြိုက်ပုံစံ

en: Test
my: စမ်း

en: Pro
my: လိုလားသူ

en: Finish
my: ပြီးအောင်

en: Welcome to SkyLang!
my: SkyLang မှကြိုဆိုပါတယ်။

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
my: အလိုအလျောက်ဘာသာပြန်ခြင်းများအတွက် သင့်ဆိုဒ်ကို အဆင်သင့်ပြင်ထားကြပါစို့။ ပထမဦးစွာ၊ Polylang တွင် ပြင်ဆင်ထားသော ဘာသာစကားများကို ကျွန်ုပ်တို့ ရှာဖွေနိုင်ပါမည်။

en: Test Your Setup
my: သင်၏တပ်ဆင်မှုကိုစမ်းသပ်ပါ။

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
my: အရာအားလုံး အဆင်ပြေကြောင်း သေချာစေရန် အမြန်ဘာသာပြန်ကြည့်ပါ။ ဤအဆင့်သည် ရွေးချယ်နိုင်သည် — သင် ကျော်သွားနိုင်သည်။

en: Text to translate
my: ဘာသာပြန်ရန် စာသား

en: Hello, welcome to my website!
my: မင်္ဂလာပါ၊ ကျွန်ုပ်၏ဝဘ်ဆိုဒ်မှကြိုဆိုပါသည်။

en: Translate to
my: ဘာသာပြန်ရန်

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
my: SkyLang Pro ဖြင့် context-aware translation ကို လော့ခ်ဖွင့်ပါ။

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
my: Google Translate သည် ရိုးရှင်းသော စာသားအတွက် ကောင်းမွန်သော်လည်း ၎င်းသည် လက်ရှိ စာကြောင်းကိုသာ မြင်သည်။ ရှေ့ သို့မဟုတ် ပြီးနောက် ကြိုးကို နားမလည်ပါ။ SkyLang Pro သည် Google Gemini၊ OpenAI နှင့် Claude တို့ကို ထည့်သွင်းထားသောကြောင့် ဘာသာပြန်ဆိုမှုများသည် မီနူးများ၊ ခလုတ်များနှင့် ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကားများတွင် သဘာဝအတိုင်း ရှိနေမည်ဖြစ်သည်။

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
my: ရိုးရှင်းသော စာသားအတွက် မြန်ဆန်သော်လည်း အဓိပ္ပါယ်သည် အနီးနားရှိ UI ပေါ်တွင် မူတည်သောအခါတွင် အကန့်အသတ်ရှိသည်။

en: Translates the current text only
my: လက်ရှိစာသားကိုသာ ဘာသာပြန်ပေးသည်။

en: Does not understand before or after strings
my: ရှေ့ သို့မဟုတ် နောက်တွင် စာကြောင်းများကို နားမလည်ပါ။

en: May fail on unsupported language formats
my: ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကားဖော်မတ်များတွင် ပျက်သွားနိုင်သည်။

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
my: ပိုမိုကောင်းမွန်သော ဘာသာပြန်အရည်အသွေးအတွက် Google Gemini၊ OpenAI နှင့် Claude ကို အသုံးပြုသည်။

en: Understands menus, labels, and surrounding context
my: မီနူးများ၊ အညွှန်းများနှင့် ပတ်ဝန်းကျင် အကြောင်းအရာများကို နားလည်သည်။

en: Translates unsupported-language cases more reliably
my: ပံ့ပိုးမထားသော ဘာသာစကားကိစ္စများကို ပိုမိုယုံကြည်စိတ်ချစွာ ဘာသာပြန်ဆိုသည်။

en: Delivers more natural results for short UI text
my: အတိုကောက် UI စာသားအတွက် ပိုသဘာဝရလဒ်များကို ပေးသည်။

en: Menu translation with context
my: အကြောင်းအရာဖြင့် ဘာသာပြန်သည့် မီနူး

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
my: ဝဘ်ဆိုက်မီနူးအတွက်၊ "ပင်မ" သည် ပင်မစာမျက်နှာကို ဆိုလိုရပါမည်။ Google Translate သည် ၎င်းကို စာသားအတိုင်း ဖတ်ရှုနိုင်သော်လည်း AI Engine သည် ပတ်ဝန်းကျင်လမ်းညွှန်မှုကို နားလည်ပြီး ရည်ရွယ်ထားသော အဓိပ္ပာယ်ကို ဘာသာပြန်ပေးပါသည်။

en: Literal text-only translation.
my: စာသားသီးသန့် ဘာသာပြန်ဆိုချက်။

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
my: ပင်မစာမျက်နှာမီနူးအကြောင်းအရာအတွက် စကားစပ်သိမြင်ဘာသာပြန်ဆိုချက်။

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
my: Google Gemini၊ OpenAI နှင့် Claude အသုံးပြုခွင့်

en: Custom Post Type translations
my: စိတ်ကြိုက် Post Type ဘာသာပြန်ချက်များ

en: Premium 24/7 Priority Support
my: ပရီမီယံ 24/7 ဦးစားပေးပံ့ပိုးမှု

en: Pro is Active!
my: Pro သည် အသက်ဝင်ပါသည်။

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
my: သင်သည် SkyLang Pro ကို အသုံးပြုနေပါသည်။ ပရီမီယံ ဝန်ဆောင်မှုအားလုံးကို လော့ခ်ဖွင့်ပြီး အသုံးပြုရန် အသင့်ဖြစ်ပါပြီ။

en: You're All Set!
my: အားလုံးအဆင်သင့်ဖြစ်ပါပြီ။

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
my: SkyLang သည် သင့်အကြောင်းအရာကို ဘာသာပြန်ရန် အဆင်သင့်ဖြစ်နေပါပြီ။ ပလပ်အင်ကို သင်နှစ်သက်ပါက၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် အမြန်အဆင့်သတ်မှတ်ခြင်းကို နှစ်သက်ပါသည် — ၎င်းသည် အမှန်တကယ် အထောက်အကူပြုပါသည်။

en: Leave a Review on WordPress.org
my: WordPress.org တွင် သုံးသပ်ချက်တစ်ခု ထားခဲ့ပါ။

en: Go to Dashboard
my: Dashboard သို့သွားပါ။

en: Visit Our Website
my: ကျွန်ုပ်တို့၏ဝဘ်ဆိုဒ်သို့ ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုပါ။

en: Back
my: ကျော

en: Skip
my: ကျော်သွားပါ။
