SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to jw translation catalogue (188 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
jw: SkyLang Auto Translator kanggo Polylang

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
jw: Nambahake fitur kanggo otomatis ngasilake kiriman terjemahan kanggo Polylang. Versi gratis kalebu Google Translate, lan Pro mbukak kunci mesin AI.

en: Running …
jw: Mlaku…

en: Error
jw: Kesalahan

en: Unexpected error.
jw: Kesalahan sing ora dikarepke.

en: Request failed
jw: Panjaluk gagal

en: Category & Tag Sync
jw: Sinkronisasi Kategori & Tag

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
jw: Jalanake alat iki kanggo nyalin kategori & tag sing diterjemahake menyang kiriman terjemahan sing cocog.

en: Sync categories & tags
jw: Nyelarasake kategori & tag

en: Permission denied.
jw: Idin ditolak.

en: Polylang is not active.
jw: Polylang ora aktif.

en: Default language could not be determined.
jw: Basa standar ora bisa ditemtokake.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
jw: Sinkronisasi rampung. Dianyari %d kiriman sing diterjemahake.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
jw: Basa sing ora didhukung kanggo Google Terjemahan. Nganyarke menyang Pro kanggo mbukak kunci AI Engine karo Google Gemini, OpenAI, lan Claude kanggo konteks sing luwih apik lan dhukungan basa sing luwih jembar.

en: Settings
jw: Setelan

en: Leave a Review
jw: Ninggalake Review

en: Upgrade to Pro
jw: Nganyarke menyang Pro

en: Next →
jw: Sabanjure →

en: Save & Continue →
jw: Simpen & Terusake →

en: Copy
jw: Nyalin

en: Copied!
jw: Disalin!

en: Detecting your Polylang languages…
jw: Ndeteksi basa Polylang sampeyan…

en: %d languages detected successfully!
jw: %d basa kasil dideteksi!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
jw: Ora bisa ndeteksi basa. Priksa manawa Polylang aktif.

en: Network error. Please refresh and try again.
jw: Kesalahan jaringan. Mangga refresh lan coba maneh.

en: Please enter your Gemini API key to continue.
jw: Mangga ketik kunci Gemini API kanggo nerusake.

en: API key saved successfully!
jw: Tombol API kasil disimpen!

en: Failed to save API key.
jw: Gagal nyimpen kunci API.

en: Network error. Please try again.
jw: Kesalahan jaringan. Coba maneh.

en: Validating your API key with Google…
jw: Validasi kunci API sampeyan nganggo Google…

en: Validating model…
jw: Validasi model…

en: Translating…
jw: Nerjemahake…

en: Test Translation
jw: Tes Terjemahan

en: Translation
jw: Terjemahan

en: Translating...
jw: Nerjemahake...

en: Translated
jw: Diterjemahake

en: Unsupported language
jw: Basa sing ora didhukung

en: Copying...
jw: Nyalin...

en: Done
jw: rampung

en: Please select at least one item.
jw: Mangga pilih paling ora siji item.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
jw: Terjemahan akeh diwiwiti kanggo %d item. Aja ninggalake kaca iki nganti proses rampung.

en: Bulk translation complete!
jw: Terjemahan massal rampung!

en: Translating %d selected items...
jw: Nerjemahake %d item sing dipilih...

en: Bulk Editor translation complete.
jw: Terjemahan Editor Bulk rampung.

en: All translations already exist.
jw: Kabeh terjemahan wis ana.

en: SkyLang Settings
jw: Setelan SkyLang

en: Open your plugin tools from this shared menu.
jw: Bukak alat plugin saka menu sing dienggo bareng iki.

en: Manage your API translations and models in one place.
jw: Atur terjemahan lan model API sampeyan ing sak panggonan.

en: Bulk Editor
jw: Editor akeh

en: Tools
jw: piranti

en: API Configuration
jw: Konfigurasi API

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
jw: SkyLang nggunakake AI kanggo nerjemahake konten sampeyan. Kanggo asil paling apik, pilih panyedhiya lan model sing cocog karo kabutuhan.

en: AI Provider
jw: Panyedhiya AI

en: Select the AI provider you want to use for translations.
jw: Pilih panyedhiya AI sing pengin digunakake kanggo terjemahan.

en: API Timeout
jw: Wektu entek API

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
jw: Panjaluk wektu entek ing sawetara detik. Default yaiku 60. Tambah yen sampeyan entuk kesalahan wektu entek ing kiriman gedhe. Dianjurake antarane 30 lan 300.

en: Enable for Post Types
jw: Aktifake kanggo jinis kiriman

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
jw: Pilih jinis kiriman ing ngendi tombol "Terjemahake otomatis" kudu katon. Jinis kiriman uga kudu diaktifake kanggo terjemahan ing setelan Polylang.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
jw: Tresna SkyLang? Kita bakal appreciate a

en: review on WordPress.org
jw: review ing WordPress.org

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
jw: Nganyarke saka terjemahan harfiah menyang AI sing ngerti konteks

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
jw: Google Translate cepet kanggo teks biasa, nanging ora ngerti senar sadurunge utawa sawise teks sampeyan. SkyLang Pro nambahake Google Gemini, OpenAI, lan Claude supaya menu, tombol, label cendhak, lan basa sing ora didhukung nerjemahake kanthi luwih alami.

en: Free: Google Translate
jw: Gratis: Google Terjemahan

en: View Pro Plans & Pricing
jw: Deleng Pro Plans & Rega

en: Context-aware output
jw: Output sing ngerti konteks

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
jw: AI maca UI ing saubengé lan senar sing cedhak sadurunge nerjemahake.

en: Unsupported language coverage
jw: Jangkoan basa sing ora didhukung

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
jw: Nganyarke nalika Google Terjemahan mandheg ing pasangan basa utawa format sing ora didhukung.

en: Premium translation stack
jw: Tumpukan terjemahan premium

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
jw: Ngalih ing antarane Google Gemini, OpenAI, lan Claude kanggo paling pas.

en: SkyLang Free
jw: SkyLang Gratis

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
jw: Apik kanggo terjemahan mung teks kanthi cepet yen maknane jelas.

en: Fast translation for plain post content
jw: Terjemahan cepet kanggo konten kiriman kosong

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
jw: Ora ngerti konteks lingkungan saka senar sing cedhak

en: Can stop on unsupported language formats
jw: Bisa mandheg ing format basa sing ora didhukung

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
jw: Mbukak kunci Google Gemini, OpenAI, lan Claude kanggo terjemahan sing luwih dhuwur.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
jw: Ngerti konteks saka menu, tombol, lan salinan sekitar

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
jw: Nangani kasus basa sing ora didhukung luwih apik karo model AI

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
jw: Ngasilake frasa sing luwih alami ing senar UI sing cendhak

en: Example UI
jw: Tuladha UI

en: Why context matters for short strings
jw: Apa konteks penting kanggo strings cendhak

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
jw: Ing menu navigasi, tembung "Omah" biasane tegese homepage, dudu omah fisik. Google Translate mung ndeleng tembung siji. AI Engine ndeleng konteks menu ing sekitar lan nerjemahake kanthi bener.

en: About
jw: Babagan

en: Home
jw: Ngarep

en: Pricing
jw: pricing

en: Contact
jw: Kontak

en: Casa
jw: omah

en: Literal translation of the single word “Home”.
jw: Terjemahan harfiah saka tembung tunggal "Omah".

en: Inicio
jw: Ikicio

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
jw: Ngerti iku item menu situs web lan nerjemahake makna, ora mung teks.

en: Free vs Pro at a glance
jw: Free vs Pro ing Mirit

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
jw: Tansah Google Terjemahan kanggo dhasar, utawa upgrade yen sampeyan butuh akurasi sing luwih dhuwur lan jangkoan basa sing luwih apik.

en: Feature
jw: Fitur

en: Translation engine
jw: Mesin terjemahan

en: Context-aware translation
jw: Terjemahan kontekstual

en: Limited
jw: winates

en: Yes
jw: ya wis

en: Unsupported language fallback
jw: Mundur basa sing ora didhukung

en: No
jw: Ora

en: Elementor compatibility
jw: Kompatibilitas Elementor

en: Post & Page Translation
jw: Terjemahan Kiriman & Kaca

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
jw: Terjemahan Taksonomi (Kategori & Tag)

en: Custom Post Type Translation
jw: Terjemahan Jinis Kiriman Kustom

en: Pro Only
jw: Mung Pro

en: Supported
jw: Didhukung

en: Basic Support
jw: Dhukungan dhasar

en: Native UI Integration
jw: Integrasi UI asli

en: Priority Support
jw: Dhukungan Prioritas

en: Community Forum
jw: Forum Komunitas

en: Premium 24/7 Support
jw: Dhukungan Premium 24/7

en: Polylang is required to show translation status.
jw: Polylang dibutuhake kanggo nuduhake status terjemahan.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
jw: Ora ana jinis kiriman utawa basa Polylang sing bisa diterjemahake.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
jw: Deleng terjemahan Polylang sing ilang lan mbukak Auto-translate saka sak panggonan.

en: Bulk translate selected
jw: Terjemahan massal dipilih

en: Force translate selected
jw: Peksa terjemahake dipilih

en: Translate all missing
jw: Terjemahake kabeh ilang

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
jw: Gratis kalebu kiriman lan kaca. Pro nambahake jinis kiriman khusus sing diaktifake.

en: Content
jw: Isi

en: Type
jw: Jinis

en: Languages
jw: Basa

en: View
jw: Ndeleng

en: %d missing | %d missing
jw[0]: %d ilang
jw[1]: %d ilang

en: Complete
jw: jangkep

en: No source posts were found for the configured post types.
jw: Ora ana kiriman sumber sing ditemokake kanggo jinis kiriman sing dikonfigurasi.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
jw: SkyLang Auto Translator mbutuhake Polylang diinstal lan aktif.

en: Auto-translate
jw: Otomatis nerjemahake

en: Polylang default language is not configured.
jw: Basa standar Polylang ora dikonfigurasi.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
jw: Ora ana versi %s kanggo kiriman iki. Gawe utawa pulihake sadurunge mbukak Auto-translate.

en: Translation already exists and is not in trash.
jw: Terjemahan wis ana lan ora ana ing tong sampah.

en: Invalid nonce.
jw: Ora sah nonce.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
jw[0]: %d terjemahan anyar digawe.
jw[1]: %d terjemahan anyar digawe.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
jw[0]: Terjemahan akeh diwiwiti kanggo %d kiriman.
jw[1]: Terjemahan akeh diwiwiti kanggo %d kiriman.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
jw: 🎉 Penerjemah Otomatis SkyLang kerja keras!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
jw: SkyLang wis kasil nerjemahake 5+ kiriman! Yen sampeyan ngirit wektu, apa sampeyan bakal ninggalake review bintang 5? Iku mbantu kita tetep versi free urip lan nambah!

en: Sure, I'd love to leave a review
jw: Mesthi, aku seneng ninggalake review

en: Maybe Later
jw: Mungkin Mengko

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
jw: Polylang ora aktif. Mangga instal lan aktifake Polylang dhisik.

en: API key cannot be empty.
jw: Kunci API ora bisa kosong.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
jw: Kesalahan jaringan nalika nyambung menyang Google API. Mangga priksa sambungan sampeyan.

en: API key verified successfully!
jw: Kunci API kasil diverifikasi!

en: Invalid API key.
jw: Kunci API ora valid.

en: Could not verify API key. Please try again.
jw: Ora bisa verifikasi kunci API. Coba maneh.

en: No API key found. Please go back to step 2.
jw: Ora ana kunci API sing ditemokake. Mangga bali menyang langkah 2.

en: Network error fetching models.
jw: Model njupuk kesalahan jaringan.

en: Failed to fetch models.
jw: Gagal njupuk model.

en: Model validation failed: %s
jw: Validasi model gagal: %s

en: Missing text or target language.
jw: Ilang teks utawa basa target.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
jw: Ora ana tombol API sing dikonfigurasi. Mangga bali lan ketik kunci API Gemini.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
jw: Gemini 3.1 Pratinjau Pro - Pikiran lan pertimbangan sing luwih apik

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
jw: Gemini Flash Latest - Tansah release stabil paling cepet

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
jw: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview - Model cepet paling entheng

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
jw: Gemini 2.5 Pro - Penalaran majeng, multimodal

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
jw: Gemini 2.5 Flash - Pamikiran adaptif, efisiensi biaya

en: Custom Model
jw: Model Custom

en: Test
jw: Tes

en: Finish
jw: Rampung

en: Welcome to SkyLang!
jw: Sugeng rawuh ing SkyLang!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
jw: Ayo situs sampeyan siap kanggo terjemahan otomatis. Pisanan, kita bakal ndeteksi basa sing dikonfigurasi ing Polylang.

en: Test Your Setup
jw: Tes Setup Panjenengan

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
jw: Coba terjemahan cepet kanggo mesthekake yen kabeh bisa digunakake. Langkah iki opsional - sampeyan bisa ngliwati.

en: Text to translate
jw: Teks kanggo nerjemahake

en: Hello, welcome to my website!
jw: Halo, sugeng rawuh ing situs web kula!

en: Translate to
jw: Nerjemahake menyang

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
jw: Mbukak kunci terjemahan sing ngerti konteks nganggo SkyLang Pro

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
jw: Google Translate apik kanggo teks sing prasaja, nanging mung ndeleng string saiki. Ora ngerti senar sadurunge utawa sawise. SkyLang Pro nambahake Google Gemini, OpenAI, lan Claude supaya terjemahan tetep alami ing menu, tombol, lan basa sing ora didhukung.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
jw: Cepet kanggo teks sing prasaja, nanging diwatesi nalika makna gumantung ing UI sing cedhak.

en: Translates the current text only
jw: Nerjemahake teks saiki mung

en: Does not understand before or after strings
jw: Ora ngerti sadurunge utawa sawise senar

en: May fail on unsupported language formats
jw: Bisa gagal ing format basa sing ora didhukung

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
jw: Gunakake Google Gemini, OpenAI, lan Claude kanggo kualitas terjemahan sing luwih apik.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
jw: Ngerti menu, label, lan konteks sekitar

en: Translates unsupported-language cases more reliably
jw: Nerjemahake kasus basa sing ora didhukung kanthi luwih andal

en: Delivers more natural results for short UI text
jw: Ngasilake asil sing luwih alami kanggo teks UI sing cendhak

en: Menu translation with context
jw: Terjemahan menu kanthi konteks

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
jw: Kanggo menu situs web, "Ngarep" tegese homepage. Google Translate bisa maca kanthi harfiah, dene AI Engine ngerti pandhu arah sekitar lan nerjemahake makna sing dimaksud.

en: Literal text-only translation.
jw: Terjemahan mung teks literal.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
jw: Terjemahan kontekstual kanggo item menu homepage.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
jw: Akses Google Gemini, OpenAI, lan Claude

en: Custom Post Type translations
jw: Terjemahan Custom Post Type

en: Premium 24/7 Priority Support
jw: Dhukungan Prioritas 24/7 Premium

en: Pro is Active!
jw: Pro aktif!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
jw: Sampeyan lagi mlaku SkyLang Pro. Kabeh fitur premium ora dikunci lan siap digunakake.

en: You're All Set!
jw: Sampeyan Kabeh Siap!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
jw: SkyLang siyap nerjemahake konten sampeyan. Yen sampeyan seneng karo plugin kasebut, kita bakal seneng menehi rating kanthi cepet — pancen mbantu!

en: Leave a Review on WordPress.org
jw: Ninggalake Review ing WordPress.org

en: Go to Dashboard
jw: Pindhah menyang Dashboard

en: Visit Our Website
jw: Dolan maring Website Kita

en: Back
jw: Mbalik
