SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to fa translation catalogue (205 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
fa: مترجم خودکار SkyLang برای Polylang

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
fa: یک ویژگی برای تولید خودکار ترجمه پست برای Polylang اضافه می کند. نسخه رایگان شامل Google Translate است و Pro موتورهای هوش مصنوعی را باز می کند.

note: Author of the plugin
en: Siteskyline
fa: خط افق سایت

en: Running …
fa: در حال دویدن…

en: Error
fa: خطا

en: Unexpected error.
fa: خطای غیرمنتظره

en: Request failed
fa: درخواست ناموفق بود

en: Category & Tag Sync
fa: همگام سازی دسته و برچسب

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
fa: این ابزار را برای کپی کردن دسته ها و برچسب های ترجمه شده در پست های ترجمه شده مربوطه خود اجرا کنید.

en: Sync categories & tags
fa: دسته ها و برچسب ها را همگام کنید

en: Permission denied.
fa: اجازه رد شد.

en: Polylang is not active.
fa: Polylang فعال نیست.

en: Default language could not be determined.
fa: زبان پیش‌فرض تعیین نشد.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
fa: همگام سازی به پایان رسید. %d پست ترجمه شده به روز شد.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
fa: زبان پشتیبانی نشده برای Google Translate. برای باز کردن قفل AI Engine با Google Gemini، OpenAI و Claude به Pro ارتقا دهید تا زمینه بهتر و پشتیبانی از زبان گسترده‌تر شود.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Leave a Review
fa: نظر بدهید

en: Upgrade to Pro
fa: به Pro ارتقا دهید

en: Next →
fa: بعدی →

en: Save & Continue →
fa: ذخیره و ادامه →

en: Copy
fa: کپی کنید

en: Copied!
fa: کپی شده!

en: Detecting your Polylang languages…
fa: در حال شناسایی زبان‌های Polyang شما…

en: %d languages detected successfully!
fa: %d زبان با موفقیت شناسایی شد!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
fa: زبان ها شناسایی نشد. مطمئن شوید که Polylang فعال است.

en: Network error. Please refresh and try again.
fa: خطای شبکه لطفاً بازخوانی کنید و دوباره امتحان کنید.

en: Default
fa: پیش فرض

en: Please enter your Gemini API key to continue.
fa: لطفاً کلید Gemini API خود را برای ادامه وارد کنید.

en: API key saved successfully!
fa: کلید API با موفقیت ذخیره شد!

en: Failed to save API key.
fa: کلید API ذخیره نشد.

en: Network error. Please try again.
fa: خطای شبکه لطفا دوباره امتحان کنید.

en: Validating your API key with Google…
fa: در حال اعتبارسنجی کلید API شما با Google…

en: Validating model…
fa: اعتبارسنجی مدل…

en: Translating…
fa: در حال ترجمه…

en: Test Translation
fa: ترجمه تستی

en: Translation
fa: ترجمه

en: Translating...
fa: در حال ترجمه...

en: Translated
fa: ترجمه شده است

en: Unsupported language
fa: زبان پشتیبانی نشده

en: Copying...
fa: در حال کپی کردن...

en: Done
fa: انجام شد

en: Please select at least one item.
fa: لطفا حداقل یک مورد را انتخاب کنید.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
fa: ترجمه انبوه برای %d مورد شروع شد. لطفاً تا زمانی که فرآیند کامل نشده است این صفحه را ترک نکنید.

en: Bulk translation complete!
fa: ترجمه انبوه کامل شد!

en: Translating %d selected items...
fa: در حال ترجمه %d مورد انتخابی...

en: Bulk Editor translation complete.
fa: ترجمه انبوه ویرایشگر کامل شد.

en: All translations already exist.
fa: همه ترجمه ها از قبل وجود دارند.

en: SkyLang Settings
fa: تنظیمات SkyLang

en: SkyLang Setup
fa: راه اندازی SkyLang

en: Open your plugin tools from this shared menu.
fa: ابزارهای افزونه خود را از این منوی مشترک باز کنید.

en: SkyLang Auto Translator
fa: مترجم خودکار SkyLang

en: Manage your API translations and models in one place.
fa: ترجمه ها و مدل های API خود را در یک مکان مدیریت کنید.

en: Bulk Editor
fa: ویرایشگر انبوه

en: Tools
fa: ابزار

en: API Configuration
fa: پیکربندی API

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
fa: SkyLang از هوش مصنوعی برای ترجمه محتوای شما استفاده می کند. برای بهترین نتایج، ارائه دهنده و مدلی را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

en: AI Provider
fa: ارائه دهنده هوش مصنوعی

en: Google Translator
fa: مترجم گوگل

en: Select the AI provider you want to use for translations.
fa: ارائه دهنده هوش مصنوعی را که می خواهید برای ترجمه استفاده کنید انتخاب کنید.

en: API Timeout
fa: پایان زمان API

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
fa: درخواست مهلت در چند ثانیه پیش‌فرض 60 است. در صورت دریافت خطاهای مهلت زمانی در پست‌های بزرگ، آن را افزایش دهید. بین 30 تا 300 توصیه می شود.

en: Enable for Post Types
fa: برای انواع پست فعال کنید

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
fa: انواع پست را که باید دکمه «ترجمه خودکار» ظاهر شود، انتخاب کنید. انواع پست نیز باید برای ترجمه در تنظیمات Polylang فعال شوند.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
fa: SkyLang را دوست دارید؟ ما قدردانی می کنیم

en: review on WordPress.org
fa: بررسی در WordPress.org

en: AI Engine Upgrade
fa: ارتقاء موتور هوش مصنوعی

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
fa: ارتقاء از ترجمه تحت اللفظی به هوش مصنوعی آگاه از متن

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
fa: Google Translate برای متن ساده سریع است، اما رشته قبل یا بعد از متن شما را نمی فهمد. SkyLang Pro Google Gemini، OpenAI و Claude را اضافه می‌کند تا منوها، دکمه‌ها، برچسب‌های کوتاه و زبان‌های پشتیبانی‌نشده طبیعی‌تر ترجمه شوند.

en: Free: Google Translate
fa: رایگان: Google Translate

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
fa: حرفه ای: Gemini + OpenAI + کلود

en: View Pro Plans & Pricing
fa: مشاهده طرح های حرفه ای و قیمت

en: Context-aware output
fa: خروجی متن آگاه

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
fa: هوش مصنوعی UI اطراف و رشته های اطراف را قبل از ترجمه می خواند.

en: Unsupported language coverage
fa: پوشش زبان پشتیبانی نشده

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
fa: هنگامی که Google Translate روی جفت‌ها یا قالب‌های زبان پشتیبانی‌نشده متوقف می‌شود، ارتقا دهید.

en: Premium translation stack
fa: پشته ترجمه ممتاز

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
fa: برای بهترین تناسب، بین Google Gemini، OpenAI و Claude جابه‌جا شوید.

en: SkyLang Free
fa: SkyLang رایگان

en: Google Translate
fa: ترجمه گوگل

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
fa: وقتی معنی واضح باشد برای ترجمه سریع فقط متنی خوب است.

en: Fast translation for plain post content
fa: ترجمه سریع برای محتوای پست ساده

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
fa: زمینه اطراف را از رشته های نزدیک درک نمی کند

en: Can stop on unsupported language formats
fa: می تواند در قالب های زبان پشتیبانی نشده متوقف شود

en: AI Engine
fa: موتور هوش مصنوعی

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
fa: قفل Google Gemini، OpenAI و Claude را برای ترجمه با کیفیت بالاتر باز کنید.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
fa: زمینه را از منوها، دکمه‌ها و کپی اطراف می‌فهمد

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
fa: با مدل‌های هوش مصنوعی، موارد با زبان پشتیبانی‌نشده را بهتر مدیریت می‌کند

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
fa: عبارات طبیعی تری را در رشته های رابط کاربری کوتاه ایجاد می کند

en: Example UI
fa: UI مثال

en: Why context matters for short strings
fa: چرا زمینه برای رشته های کوتاه اهمیت دارد

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
fa: در منوی ناوبری، کلمه "Home" معمولا باید به معنای صفحه اصلی باشد، نه یک خانه فیزیکی. Google Translate فقط یک کلمه را می بیند. AI Engine زمینه منوی اطراف را می بیند و آن را به درستی ترجمه می کند.

en: About
fa: درباره

en: Home
fa: صفحه اصلی

en: Pricing
fa: قیمت گذاری

en: Contact
fa: تماس بگیرید

en: Casa
fa: کاسا

en: Literal translation of the single word “Home”.
fa: ترجمه تحت اللفظی کلمه واحد "خانه".

en: Inicio
fa: اینیسیو

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
fa: می داند که این یک آیتم منوی وب سایت است و معنی را ترجمه می کند، نه فقط متن را.

en: Free vs Pro at a glance
fa: رایگان در مقابل حرفه ای در یک نگاه

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
fa: Google Translate را برای اصول اولیه نگه دارید یا زمانی که به دقت بالاتر و پوشش زبانی بهتر نیاز دارید ارتقا دهید.

en: Feature
fa: ویژگی

en: Translation engine
fa: موتور ترجمه

en: Google Gemini + OpenAI + Claude
fa: Google Gemini + OpenAI + کلود

en: Context-aware translation
fa: ترجمه متن آگاه

en: Limited
fa: محدود

en: Yes
fa: بله

en: Unsupported language fallback
fa: زبان جایگزین پشتیبانی نشده است

en: No
fa: خیر

en: Elementor compatibility
fa: سازگاری المنتور

en: Post & Page Translation
fa: ترجمه پست و صفحه

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
fa: ترجمه طبقه بندی (دسته ها و برچسب ها)

en: Custom Post Type Translation
fa: ترجمه سفارشی نوع پست

en: Pro Only
fa: فقط حرفه ای

en: Supported
fa: پشتیبانی می شود

en: String Translations
fa: ترجمه های رشته ای

en: Basic Support
fa: پشتیبانی اولیه

en: Native UI Integration
fa: یکپارچه سازی رابط کاربری بومی

en: Priority Support
fa: پشتیبانی اولویت دار

en: Community Forum
fa: انجمن انجمن

en: Premium 24/7 Support
fa: پشتیبانی 24/7 پریمیوم

en: Polylang is required to show translation status.
fa: Polylang برای نشان دادن وضعیت ترجمه مورد نیاز است.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
fa: هیچ نوع پست قابل ترجمه یا زبان Polyang یافت نشد.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
fa: ترجمه‌های گمشده Polylang را مرور کنید و ترجمه خودکار را از یک مکان اجرا کنید.

en: Bulk translate selected
fa: ترجمه انبوه انتخاب شد

en: Force translate selected
fa: ترجمه اجباری انتخاب شد

en: Translate all missing
fa: همه موارد گمشده را ترجمه کنید

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
fa: رایگان شامل پست ها و صفحات است. Pro انواع پست سفارشی فعال را اضافه می کند.

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: تایپ کنید

en: Languages
fa: زبان ها

en: Status
fa: وضعیت

en: ID: %d
fa: شناسه: %d

en: View
fa: مشاهده کنید

en: %d missing | %d missing
fa[0]: %d وجود ندارد
fa[1]: %d وجود ندارد

en: Complete
fa: کامل

en: No source posts were found for the configured post types.
fa: هیچ پست منبعی برای انواع پست های پیکربندی شده یافت نشد.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
fa: SkyLang Auto Translator به نصب و فعال بودن Polylang نیاز دارد.

en: Auto-translate
fa: ترجمه خودکار

en: Polylang default language is not configured.
fa: زبان پیش‌فرض Polylang پیکربندی نشده است.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
fa: هیچ نسخه %s برای این پست وجود ندارد. لطفاً قبل از اجرای ترجمه خودکار، آن را ایجاد یا بازیابی کنید.

en: Translation already exists and is not in trash.
fa: ترجمه از قبل وجود دارد و در سطل زباله نیست.

en: Invalid nonce.
fa: غیر معتبر.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
fa[0]: %d ترجمه جدید ایجاد شد.
fa[1]: %d ترجمه جدید ایجاد شد.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
fa[0]: ترجمه انبوه برای %d پست شروع شد.
fa[1]: ترجمه انبوه برای %d پست شروع شد.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
fa: 🎉 مترجم خودکار SkyLang سخت کار می کند!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
fa: SkyLang با موفقیت بیش از 5 پست را ترجمه کرده است! اگر در وقت شما صرفه جویی می کنیم، آیا بد نیست یک بررسی 5 ستاره بگذارید؟ این به ما کمک می کند تا نسخه رایگان را زنده نگه داریم و بهبود بخشیم!

en: Sure, I'd love to leave a review
fa: مطمئنا، من دوست دارم یک بررسی بگذارم

en: Maybe Later
fa: شاید بعدا

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
fa: Polylang فعال نیست. لطفا ابتدا Polylang را نصب و فعال کنید.

en: API key cannot be empty.
fa: کلید API نمی تواند خالی باشد.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
fa: خطای شبکه در اتصال به Google API. لطفا اتصال خود را بررسی کنید.

en: API key verified successfully!
fa: کلید API با موفقیت تأیید شد!

en: Invalid API key.
fa: کلید API نامعتبر است.

en: Could not verify API key. Please try again.
fa: کلید API تأیید نشد. لطفا دوباره امتحان کنید.

en: No API key found. Please go back to step 2.
fa: کلید API پیدا نشد. لطفاً به مرحله 2 برگردید.

en: Network error fetching models.
fa: خطای شبکه واکشی مدل‌ها.

en: Failed to fetch models.
fa: مدل‌ها واکشی نشد.

en: Model validation failed: %s
fa: اعتبار مدل ناموفق بود: %s

en: Missing text or target language.
fa: متن یا زبان مقصد وجود ندارد.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
fa: هیچ کلید API پیکربندی نشده است. لطفاً به عقب برگردید و کلید Gemini API خود را وارد کنید.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
fa: پیش نمایش Gemini 3.1 Pro – تفکر و استدلال پیشرفته

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
fa: Gemini Flash Latest – همیشه سریعترین نسخه پایدار

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
fa: پیش نمایش Gemini 3.1 Flash-Lite – سبک ترین مدل سریع

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
fa: Gemini 2.5 Pro – استدلال پیشرفته، چندوجهی

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
fa: Gemini 2.5 Flash – تفکر تطبیقی، کارایی هزینه

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
fa: پیش نمایش Gemini 2.5 Flash-Lite

en: Custom Model
fa: مدل سفارشی

en: Test
fa: تست کنید

en: Pro
fa: حرفه ای

en: Finish
fa: پایان

en: Welcome to SkyLang!
fa: به SkyLang خوش آمدید!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
fa: بیایید سایت شما را برای ترجمه خودکار آماده کنیم. ابتدا زبان های پیکربندی شده در Polylang را شناسایی می کنیم.

en: Test Your Setup
fa: تنظیمات خود را تست کنید

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
fa: یک ترجمه سریع را امتحان کنید تا مطمئن شوید همه چیز کار می کند. این مرحله اختیاری است - می توانید از آن رد شوید.

en: Text to translate
fa: متن برای ترجمه

en: Hello, welcome to my website!
fa: سلام، به وب سایت من خوش آمدید!

en: Translate to
fa: ترجمه به

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
fa: ترجمه آگاه از متن را با SkyLang Pro باز کنید

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
fa: Google Translate برای متن ساده عالی است، اما فقط رشته فعلی را می بیند. رشته قبل یا بعدش را نمی فهمد. SkyLang Pro Google Gemini، OpenAI و Claude را اضافه می‌کند تا ترجمه‌ها در منوها، دکمه‌ها و زبان‌های پشتیبانی‌نشده طبیعی بمانند.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
fa: برای نوشتار ساده سریع است، اما زمانی که معنی آن به رابط کاربری نزدیک بستگی دارد، محدود است.

en: Translates the current text only
fa: فقط متن فعلی را ترجمه می کند

en: Does not understand before or after strings
fa: قبل یا بعد رشته را نمی فهمد

en: May fail on unsupported language formats
fa: ممکن است در قالب‌های زبان پشتیبانی‌نشده با شکست مواجه شود

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
fa: از Google Gemini، OpenAI و Claude برای کیفیت بهتر ترجمه استفاده می کند.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
fa: منوها، برچسب ها و زمینه اطراف را درک می کند

en: Translates unsupported-language cases more reliably
fa: موارد زبان پشتیبانی نشده را با اطمینان بیشتری ترجمه می کند

en: Delivers more natural results for short UI text
fa: نتایج طبیعی تری را برای متن UI کوتاه ارائه می دهد

en: Menu translation with context
fa: ترجمه منو با زمینه

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
fa: برای منوی وب سایت، «صفحه اصلی» باید به معنای صفحه اصلی باشد. Google Translate می تواند آن را به معنای واقعی کلمه بخواند، در حالی که AI Engine مسیریابی اطراف را درک می کند و معنای مورد نظر را ترجمه می کند.

en: Literal text-only translation.
fa: ترجمه تحت اللفظی فقط متن.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
fa: ترجمه آگاه از زمینه برای یک آیتم منوی صفحه اصلی.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
fa: دسترسی گوگل جمینی، OpenAI، و کلود

en: Custom Post Type translations
fa: ترجمه های سفارشی نوع پست

en: Native String Translation UI
fa: رابط کاربری ترجمه رشته بومی

en: Premium 24/7 Priority Support
fa: پشتیبانی با اولویت 24/7 Premium

en: Pro is Active!
fa: Pro Active است!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
fa: شما SkyLang Pro را اجرا می کنید. تمام ویژگی‌های پریمیوم قفل شده و آماده استفاده هستند.

en: You're All Set!
fa: همه چیز آماده است!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
fa: SkyLang آماده است تا محتوای شما را ترجمه کند. اگر از این افزونه لذت می برید، ما دوست داریم یک امتیاز سریع دریافت کنید - واقعاً کمک می کند!

en: Leave a Review on WordPress.org
fa: نظر خود را در WordPress.org بگذارید

en: Go to Dashboard
fa: به داشبورد بروید

en: Visit Our Website
fa: از وب سایت ما دیدن کنید

en: Back
fa: برگشت

en: Skip
fa: پرش کنید
