SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to az translation catalogue (199 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
az: Polylang üçün SkyLang Avtomatik Tərcüməçi

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
az: Polylang üçün post tərcümələrini avtomatik yaratmaq üçün funksiya əlavə edir. Pulsuz versiyaya Google Translate daxildir və Pro AI mühərriklərini açır.

en: Running …
az: Qaçır...

en: Error
az: Xəta

en: Unexpected error.
az: Gözlənilməz xəta.

en: Request failed
az: Sorğu alınmadı

en: Category & Tag Sync
az: Kateqoriya və Teq Sinxronizasiyası

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
az: Tərcümə edilmiş kateqoriyaları və teqləri müvafiq tərcümə edilmiş yazılarına köçürmək üçün bu aləti işə salın.

en: Sync categories & tags
az: Kateqoriyaları və teqləri sinxronlaşdırın

en: Permission denied.
az: İcazə rədd edildi.

en: Polylang is not active.
az: Polylang aktiv deyil.

en: Default language could not be determined.
az: Defolt dili müəyyən etmək mümkün olmadı.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
az: Sinxronizasiya tamamlandı. %d tərcümə edilmiş post yeniləndi.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
az: Google Translate üçün dəstəklənməyən dil. Daha yaxşı kontekst və daha geniş dil dəstəyi üçün Google Gemini, OpenAI və Claude ilə AI Mühərrikinin kilidini açmaq üçün Pro-ya təkmilləşdirin.

en: Settings
az: Parametrlər

en: Leave a Review
az: Rəy buraxın

en: Upgrade to Pro
az: Pro-a yüksəldin

en: Next →
az: Sonrakı →

en: Save & Continue →
az: Saxla və Davam et →

en: Copy
az: Kopyalayın

en: Copied!
az: Kopyalandı!

en: Detecting your Polylang languages…
az: Polilang dilləriniz aşkarlanır...

en: %d languages detected successfully!
az: %d dil uğurla aşkar edildi!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
az: Dilləri aşkar etmək mümkün olmadı. Polylang-ın aktiv olduğundan əmin olun.

en: Network error. Please refresh and try again.
az: Şəbəkə xətası. Lütfən, təzələyin və yenidən cəhd edin.

en: Default
az: Defolt

en: Please enter your Gemini API key to continue.
az: Davam etmək üçün Əkizlər API açarınızı daxil edin.

en: API key saved successfully!
az: API açarı uğurla yadda saxlanıldı!

en: Failed to save API key.
az: API açarını saxlamaq alınmadı.

en: Network error. Please try again.
az: Şəbəkə xətası. Yenidən cəhd edin.

en: Validating your API key with Google…
az: API açarınız Google ilə təsdiqlənir...

en: Validating model…
az: Model təsdiqlənir...

en: Translating…
az: Tərcümə edilir...

en: Test Translation
az: Test Tərcümə

en: Translation
az: Tərcümə

en: Translating...
az: Tərcümə edilir...

en: Translated
az: Tərcümə edilmişdir

en: Unsupported language
az: Dəstəklənməyən dil

en: Copying...
az: Kopyalanır...

en: Done
az: Bitdi

en: Please select at least one item.
az: Ən azı bir element seçin.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
az: %d element üçün toplu tərcümə başladı. Proses tamamlanana qədər bu səhifəni tərk etməyin.

en: Bulk translation complete!
az: Toplu tərcümə tamamlandı!

en: Translating %d selected items...
az: %d seçilmiş element tərcümə edilir...

en: Bulk Editor translation complete.
az: Toplu Redaktor tərcüməsi tamamlandı.

en: All translations already exist.
az: Bütün tərcümələr artıq mövcuddur.

en: SkyLang Settings
az: SkyLang Parametrləri

en: SkyLang Setup Wizard
az: SkyLang Quraşdırma Sihirbazı

en: SkyLang Setup
az: SkyLang Quraşdırma

en: Open your plugin tools from this shared menu.
az: Bu paylaşılan menyudan plagin alətlərinizi açın.

en: SkyLang Auto Translator
az: SkyLang Avtomatik Tərcüməçi

en: Manage your API translations and models in one place.
az: API tərcümələrinizi və modellərinizi bir yerdə idarə edin.

en: Bulk Editor
az: Toplu redaktor

en: Tools
az: Alətlər

en: API Configuration
az: API Konfiqurasiyası

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
az: SkyLang məzmununuzu tərcümə etmək üçün süni intellektdən istifadə edir. Ən yaxşı nəticələr üçün ehtiyaclarınıza uyğun provayder və modeli seçin.

en: AI Provider
az: AI Provayderi

en: Google Translator
az: Google Tərcüməçi

en: Select the AI provider you want to use for translations.
az: Tərcümələr üçün istifadə etmək istədiyiniz AI provayderini seçin.

en: API Timeout
az: API müddəti

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
az: Saniyədə fasilə tələb edin. Defolt 60-dır. Böyük postlarda vaxt aşımı xətaları alsanız, artırın. 30 ilə 300 arasında tövsiyə olunur.

en: Enable for Post Types
az: Post növləri üçün aktivləşdirin

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
az: "Avtomatik tərcümə" düyməsinin görünməli olduğu yazı növlərini seçin. Yazı növləri də Polylang ayarlarında tərcümə üçün aktivləşdirilməlidir.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
az: SkyLang-ı sevirsiniz? Biz təşəkkür edirik a

en: review on WordPress.org
az: WordPress.org-da nəzərdən keçirin

en: AI Engine Upgrade
az: AI Mühərrikinin Təkmilləşdirilməsi

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
az: Hərfi tərcümədən kontekstdən xəbərdar AI-yə təkmilləşdirin

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
az: Google Tərcümə düz mətn üçün sürətlidir, lakin mətndən əvvəl və ya sonrakı sətri başa düşmür. SkyLang Pro Google Gemini, OpenAI və Claude əlavə edir ki, menyular, düymələr, qısa etiketlər və dəstəklənməyən dillər daha təbii tərcümə olunsun.

en: Free: Google Translate
az: Pulsuz: Google Translate

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
az: Pro: Əkizlər + OpenAI + Claude

en: View Pro Plans & Pricing
az: Pro Planlarına və Qiymətlərə baxın

en: Context-aware output
az: Kontekstdən xəbərdar çıxış

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
az: AI tərcümə etməzdən əvvəl ətrafdakı UI və yaxınlıqdakı sətirləri oxuyur.

en: Unsupported language coverage
az: Dəstəklənməyən dil əhatəsi

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
az: Google Translate dəstəklənməyən dil cütləri və ya formatları dayandırdıqda təkmilləşdirin.

en: Premium translation stack
az: Premium tərcümə yığını

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
az: Ən yaxşı uyğunlaşma üçün Google Gemini, OpenAI və Claude arasında keçid edin.

en: SkyLang Free
az: SkyLang Pulsuz

en: Google Translate
az: Google Tərcümə

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
az: Məna aydın olduqda sürətli mətn tərcüməsi üçün yaxşıdır.

en: Fast translation for plain post content
az: Düz yazı məzmunu üçün sürətli tərcümə

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
az: Yaxınlıqdakı sətirlərdən ətrafdakı konteksti başa düşmür

en: Can stop on unsupported language formats
az: Dəstəklənməyən dil formatlarında dayana bilər

en: AI Engine
az: AI Mühərriki

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
az: Yüksək keyfiyyətli tərcümələr üçün Google Gemini, OpenAI və Claude-un kilidini açın.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
az: Menyulardan, düymələrdən və ətrafdakı nüsxədən konteksti başa düşür

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
az: Süni intellekt modelləri ilə dəstəklənməyən dil hallarını daha yaxşı idarə edir

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
az: Qısa UI sətirlərində daha təbii ifadələr yaradır

en: Example UI
az: Nümunə UI

en: Why context matters for short strings
az: Niyə kontekst qısa sətirlər üçün vacibdir

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
az: Naviqasiya menyusunda “Ev” sözü adətən fiziki ev deyil, ana səhifəni ifadə etməlidir. Google Translate yalnız bir sözü görür. AI Mühərriki ətrafdakı menyu kontekstini görür və onu düzgün tərcümə edir.

en: About
az: Haqqında

en: Home
az: Ev

en: Pricing
az: Qiymətləndirmə

en: Contact
az: Əlaqə

en: Literal translation of the single word “Home”.
az: Tək "Ev" sözünün hərfi tərcüməsi.

en: Inicio
az: Başlanğıc

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
az: Bunun vebsayt menyu elementi olduğunu başa düşür və təkcə mətni deyil, mənasını tərcümə edir.

en: Free vs Pro at a glance
az: Bir baxışda pulsuz vs Pro

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
az: Əsas məlumatlar üçün Google Tərcüməni saxlayın və ya daha yüksək dəqiqliyə və daha yaxşı dil əhatəsinə ehtiyacınız olduqda təkmilləşdirin.

en: Feature
az: Xüsusiyyət

en: Translation engine
az: Tərcümə mühərriki

en: Context-aware translation
az: Kontekstdən xəbərdar tərcümə

en: Limited
az: Məhduddur

en: Yes
az: Bəli

en: Unsupported language fallback
az: Dəstəklənməyən dil ehtiyatı

en: No
az: yox

en: Elementor compatibility
az: Element uyğunluğu

en: Post & Page Translation
az: Post və Səhifə Tərcüməsi

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
az: Taksonomiya Tərcümələri (Kateqoriyalar və Teqlər)

en: Custom Post Type Translation
az: Fərdi Yazı Tipi Tərcümə

en: Pro Only
az: Yalnız Pro

en: Supported
az: Dəstəklənir

en: String Translations
az: Simli Tərcümələr

en: Basic Support
az: Əsas Dəstək

en: Native UI Integration
az: Doğma UI inteqrasiyası

en: Priority Support
az: Prioritet Dəstək

en: Community Forum
az: İcma Forumu

en: Premium 24/7 Support
az: Premium 24/7 dəstək

en: Polylang is required to show translation status.
az: Tərcümə statusunu göstərmək üçün polylang tələb olunur.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
az: Tərcümə edilə bilən yazı növləri və ya Polilang dilləri tapılmadı.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
az: Çatışmayan Polilang tərcümələrini nəzərdən keçirin və bir yerdən Avtomatik tərcüməni işə salın.

en: Bulk translate selected
az: Toplu tərcümə seçildi

en: Force translate selected
az: Seçilmiş tərcüməni məcbur edin

en: Translate all missing
az: Bütün itkinləri tərcümə edin

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
az: Pulsuz yazılar və səhifələr daxildir. Pro aktivləşdirilmiş fərdi yazı növləri əlavə edir.

en: Content
az: Məzmun

en: Type
az: Növ

en: Languages
az: Dillər

en: Status
az: Vəziyyət

en: View
az: Baxın

en: %d missing | %d missing
az[0]: %d yoxdur
az[1]: %d yoxdur

en: Complete
az: Tamamlayın

en: No source posts were found for the configured post types.
az: Konfiqurasiya edilmiş yazı növləri üçün heç bir mənbə yazısı tapılmadı.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
az: SkyLang Auto Translator Polylang-ın quraşdırılmasını və aktiv olmasını tələb edir.

en: Auto-translate
az: Avtomatik tərcümə

en: Polylang default language is not configured.
az: Polylang defolt dili konfiqurasiya edilməyib.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
az: Bu yazı üçün %s versiyası mövcud deyil. Avtomatik tərcüməni işə salmazdan əvvəl onu yaradın və ya bərpa edin.

en: Translation already exists and is not in trash.
az: Tərcümə artıq mövcuddur və zibil qutusunda deyil.

en: Invalid nonce.
az: Etibarsız bir zaman.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
az[0]: %d yeni tərcümə yaradıldı.
az[1]: %d yeni tərcümə yaradıldı.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
az[0]: %d post üçün toplu tərcümə başladı.
az[1]: %d post üçün toplu tərcümə başladı.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
az: 🎉 SkyLang Auto Translator çox işləyir!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
az: SkyLang 5+ postu uğurla tərcümə etdi! Əgər vaxtınıza qənaət ediriksə, 5 ulduzlu rəy buraxmaq fikrindəsinizmi? Bu, pulsuz versiyanı canlı saxlamağa və təkmilləşdirməyə kömək edir!

en: Sure, I'd love to leave a review
az: Əlbəttə ki, rəy yazmaq istərdim

en: Maybe Later
az: Bəlkə sonra

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
az: Polylang aktiv deyil. Zəhmət olmasa əvvəlcə Polylangı quraşdırın və aktivləşdirin.

en: API key cannot be empty.
az: API açarı boş ola bilməz.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
az: Google API-yə qoşulma zamanı şəbəkə xətası. Bağlantınızı yoxlayın.

en: API key verified successfully!
az: API açarı uğurla təsdiqləndi!

en: Invalid API key.
az: Yanlış API açarı.

en: Could not verify API key. Please try again.
az: API açarını doğrulamaq mümkün olmadı. Yenidən cəhd edin.

en: No API key found. Please go back to step 2.
az: Heç bir API açarı tapılmadı. Zəhmət olmasa 2-ci addıma qayıdın.

en: Network error fetching models.
az: Modelləri əldə edərkən şəbəkə xətası.

en: Failed to fetch models.
az: Modelləri əldə etmək alınmadı.

en: Model validation failed: %s
az: Modelin doğrulanması uğursuz oldu: %s

en: Missing text or target language.
az: Çatışmayan mətn və ya hədəf dil.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
az: Heç bir API açarı konfiqurasiya olunmayıb. Zəhmət olmasa geri qayıdın və Gemini API açarınızı daxil edin.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
az: Əkizlər 3.1 Pro Preview – Təkmilləşdirilmiş düşüncə və əsaslandırma

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
az: Gemini Flash Latest – Həmişə ən sürətli stabil buraxılışdır

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
az: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Ən yüngül sürətli model

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
az: Əkizlər 2.5 Pro – Təkmil düşünmə, multimodal

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
az: Əkizlər 2.5 Flaş – Uyğunlaşan düşüncə, qənaətlilik

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
az: Əkizlər 2.5 Flash-Lite Preview

en: Custom Model
az: Xüsusi Model

en: Finish
az: Bitir

en: Welcome to SkyLang!
az: SkyLang-a xoş gəlmisiniz!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
az: Gəlin saytınızı avtomatik tərcümələr üçün hazırlayaq. Əvvəlcə Polylang-da konfiqurasiya edilmiş dilləri aşkar edəcəyik.

en: Test Your Setup
az: Quraşdırmanızı Test edin

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
az: Hər şeyin işlədiyinə əmin olmaq üçün sürətli tərcüməyə cəhd edin. Bu addım isteğe bağlıdır - onu keçə bilərsiniz.

en: Text to translate
az: Tərcümə etmək üçün mətn

en: Hello, welcome to my website!
az: Salam, saytıma xoş gəlmisiniz!

en: Translate to
az: Tərcümə et

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
az: SkyLang Pro ilə kontekstdən xəbərdar tərcümənin kilidini açın

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
az: Google Translate sadə mətn üçün əladır, lakin o, yalnız cari sətri görür. Ondan əvvəl və ya sonrakı simli başa düşmür. SkyLang Pro Google Gemini, OpenAI və Claude əlavə edir ki, tərcümələr menyularda, düymələrdə və dəstəklənməyən dillərdə təbii qalsın.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
az: Sadə mətn üçün sürətli, lakin məna yaxınlıqdakı UI-dən asılı olduqda məhduddur.

en: Translates the current text only
az: Yalnız cari mətni tərcümə edir

en: Does not understand before or after strings
az: Simlərdən əvvəl və ya sonra başa düşmür

en: May fail on unsupported language formats
az: Dəstəklənməyən dil formatlarında uğursuz ola bilər

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
az: Daha yaxşı tərcümə keyfiyyəti üçün Google Gemini, OpenAI və Claude istifadə edir.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
az: Menyuları, etiketləri və ətrafdakı konteksti başa düşür

en: Translates unsupported-language cases more reliably
az: Dəstəklənməyən dilli hadisələri daha etibarlı tərcümə edir

en: Delivers more natural results for short UI text
az: Qısa UI mətni üçün daha təbii nəticələr verir

en: Menu translation with context
az: Kontekstlə menyu tərcüməsi

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
az: Veb sayt menyusu üçün “Ana səhifə” əsas səhifəni ifadə etməlidir. Google Translate onu hərfi oxuya bilər, süni intellekt mühərriki isə ətrafdakı naviqasiyanı başa düşür və nəzərdə tutulan mənası tərcümə edir.

en: Literal text-only translation.
az: Yalnız hərfi mətn tərcüməsi.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
az: Əsas səhifə menyu elementi üçün kontekstdən xəbərdar tərcümə.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
az: Google Gemini, OpenAI və Claude girişi

en: Custom Post Type translations
az: Fərdi Post Növü tərcümələri

en: Premium 24/7 Priority Support
az: Premium 24/7 Prioritet Dəstəyi

en: Pro is Active!
az: Pro Aktivdir!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
az: Siz SkyLang Pro-nu idarə edirsiniz. Bütün premium funksiyalar kiliddən çıxarılıb və istifadəyə hazırdır.

en: You're All Set!
az: Hər şey hazırsınız!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
az: SkyLang məzmununuzu tərcümə etməyə hazırdır. Əgər plaqindən zövq alırsınızsa, tez bir reytinq vermək istərdik – bu, həqiqətən kömək edir!

en: Leave a Review on WordPress.org
az: WordPress.org saytında rəy yazın

en: Go to Dashboard
az: İdarə panelinə keçin

en: Visit Our Website
az: Veb saytımızı ziyarət edin

en: Back
az: Geri

en: Skip
az: Keç
