SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to am translation catalogue (205 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
am: ስካይላንግ አውቶ ተርጓሚ ለፖሊላንግ

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
am: ለPolylang የልጥፍ ትርጉሞችን በራስ ሰር ለማመንጨት ባህሪን ያክላል። ነፃ እትም ጎግል ተርጓሚን ያካትታል፣ እና ፕሮ AI ሞተሮችን ይከፍታል።

note: Author of the plugin
en: Siteskyline
am: ሳይትስኪላይን

en: Running …
am: በመሮጥ ላይ…

en: Error
am: ስህተት

en: Unexpected error.
am: ያልተጠበቀ ስህተት።

en: Request failed
am: ጥያቄው አልተሳካም።

en: Category & Tag Sync
am: ምድብ እና መለያ ማመሳሰል

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
am: የተተረጎሙ ምድቦችን እና መለያዎችን ወደ ተዛማጅ የተተረጎሙ ልጥፎቻቸው ለመቅዳት ይህንን መሳሪያ ያሂዱ።

en: Sync categories & tags
am: ምድቦችን እና መለያዎችን አስምር

en: Permission denied.
am: ፍቃድ ተከልክሏል።

en: Polylang is not active.
am: ፖሊላንግ ንቁ አይደለም።

en: Default language could not be determined.
am: ነባሪ ቋንቋ ሊታወቅ አልቻለም።

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
am: ማመሳሰል አልቋል። %d የተተረጎሙ ልጥፎች ተዘምነዋል።

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
am: ለGoogle ትርጉም የማይደገፍ ቋንቋ። ለተሻለ አውድ እና ሰፊ የቋንቋ ድጋፍ AI Engineን በGoogle Gemini፣ OpenAI እና Claude ለመክፈት ወደ ፕሮ ያሻሽሉ።

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Leave a Review
am: ግምገማ ይተው

en: Upgrade to Pro
am: ወደ ፕሮ ያሻሽሉ።

en: Next →
am: ቀጣይ →

en: Save & Continue →
am: አስቀምጥ እና ቀጥል →

en: Copy
am: ቅዳ

en: Copied!
am: ተቀድቷል!

en: Detecting your Polylang languages…
am: የእርስዎን የፖሊላንግ ቋንቋዎች በማግኘት ላይ…

en: %d languages detected successfully!
am: %d ቋንቋዎች በተሳካ ሁኔታ ተገኝተዋል!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
am: ቋንቋዎችን ማግኘት አልተቻለም። ፖሊላንግ ንቁ መሆኑን ያረጋግጡ።

en: Network error. Please refresh and try again.
am: የአውታረ መረብ ስህተት። እባክዎ ያድሱ እና እንደገና ይሞክሩ።

en: Default
am: ነባሪ

en: Please enter your Gemini API key to continue.
am: ለመቀጠል እባክዎ የጌሚኒ ኤፒአይ ቁልፍዎን ያስገቡ።

en: API key saved successfully!
am: የኤፒአይ ቁልፍ በተሳካ ሁኔታ ተቀምጧል!

en: Failed to save API key.
am: የኤፒአይ ቁልፍ ማስቀመጥ አልተሳካም።

en: Network error. Please try again.
am: የአውታረ መረብ ስህተት። እባክዎ እንደገና ይሞክሩ።

en: Validating your API key with Google…
am: የእርስዎን API ቁልፍ በGoogle በማረጋገጥ ላይ…

en: Validating model…
am: ሞዴልን በማረጋገጥ ላይ…

en: Translating…
am: በመተርጎም ላይ…

en: Test Translation
am: ትርጉምን ፈትኑ

en: Translation
am: ትርጉም

en: Translating...
am: በመተርጎም ላይ...

en: Translated
am: ተተርጉሟል

en: Unsupported language
am: የማይደገፍ ቋንቋ

en: Copying...
am: በመቅዳት ላይ...

en: Done
am: ተከናውኗል

en: Please select at least one item.
am: እባክዎ ቢያንስ አንድ ንጥል ይምረጡ።

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
am: ለ%d ንጥሎች የጅምላ ትርጉም ተጀምሯል። እባክዎ ሂደቱ እስኪጠናቀቅ ድረስ ከዚህ ገጽ አይውጡ።

en: Bulk translation complete!
am: የጅምላ ትርጉም ተጠናቅቋል!

en: Translating %d selected items...
am: %d የተመረጡ ንጥሎችን በመተርጎም ላይ...

en: Bulk Editor translation complete.
am: የጅምላ አርታዒ ትርጉም ተጠናቅቋል።

en: All translations already exist.
am: ሁሉም ትርጉሞች ቀድሞውኑ አሉ።

en: SkyLang Settings
am: SkyLang ቅንብሮች

en: SkyLang
am: ስካይላንግ

en: SkyLang Setup
am: SkyLang ማዋቀር

en: Open your plugin tools from this shared menu.
am: የተሰኪ መሳሪያዎችዎን ከዚህ የተጋራ ምናሌ ይክፈቱ።

en: SkyLang Auto Translator
am: SkyLang ራስ ተርጓሚ

en: Manage your API translations and models in one place.
am: የእርስዎን የኤፒአይ ትርጉሞች እና ሞዴሎች በአንድ ቦታ ያስተዳድሩ።

en: Bulk Editor
am: የጅምላ አርታዒ

en: Tools
am: መሳሪያዎች

en: API Configuration
am: የኤፒአይ ውቅር

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
am: SkyLang የእርስዎን ይዘት ለመተርጎም AI ይጠቀማል። ለተሻለ ውጤት ከፍላጎትዎ ጋር የሚስማማ አቅራቢ እና ሞዴል ይምረጡ።

en: AI Provider
am: AI አቅራቢ

en: Google Translator
am: ጉግል መነገድ

en: Select the AI provider you want to use for translations.
am: ለትርጉሞች ሊጠቀሙበት የሚፈልጉትን AI አቅራቢ ይምረጡ።

en: API Timeout
am: ኤፒአይ ጊዜው አልፎበታል።

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
am: በሰከንዶች ውስጥ የጊዜ ማብቂያ ይጠይቁ። ነባሪው 60 ነው። በትልልቅ ልጥፎች ላይ የማለፊያ ስህተቶች ካገኙ ይጨምሩ። በ30 እና 300 መካከል የሚመከር።

en: Enable for Post Types
am: ለፖስታ ዓይነቶች አንቃ

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
am: "በራስ-ተርጓሚ" አዝራር መታየት ያለበትን የልጥፍ ዓይነቶችን ይምረጡ። የፖስታ ዓይነቶች በፖሊላንግ ቅንብሮች ውስጥ ለትርጉም መንቃት አለባቸው።

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
am: SkyLang ይወዳሉ? እናደንቃለን ሀ

en: review on WordPress.org
am: በ WordPress.org ላይ ግምገማ

en: AI Engine Upgrade
am: AI ሞተር ማሻሻል

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
am: ከትክክለኛ ትርጉም ወደ አውድ-የሚያውቅ AI አሻሽል።

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
am: ጎግል ተርጓሚ ለቀላል ጽሑፍ ፈጣን ነው፣ ነገር ግን ከጽሑፍዎ በፊት ወይም በኋላ ያለውን ሕብረቁምፊ አይረዳም። ስካይላንግ ፕሮ ጎግል ጀሚኒን፣ ኦፕንኤአይ እና ክላውድ ያክላል ስለዚህ ሜኑዎች፣ አዝራሮች፣ አጫጭር መለያዎች እና የማይደገፉ ቋንቋዎች የበለጠ በተፈጥሮ ይተረጉማሉ።

en: Free: Google Translate
am: ነፃ፡ ጎግል ትርጉም

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
am: ፕሮ፡ ጀሚኒ + ክፍት AI + ክላውድ

en: View Pro Plans & Pricing
am: የፕሮ ዕቅዶችን እና ዋጋን ይመልከቱ

en: Context-aware output
am: ዐውደ-ጽሑፍ ውፅዓት

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
am: AI ከመተርጎሙ በፊት በዙሪያው UI እና በአቅራቢያ ያሉ ሕብረቁምፊዎችን ያነባል።

en: Unsupported language coverage
am: የማይደገፍ የቋንቋ ሽፋን

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
am: ጉግል ትርጉም በማይደገፉ የቋንቋ ጥንዶች ወይም ቅርጸቶች ላይ ሲቆም አሻሽል።

en: Premium translation stack
am: የፕሪሚየም የትርጉም ቁልል

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
am: ለተሻለ ሁኔታ በGoogle Gemini፣ OpenAI እና Claude መካከል ይቀያይሩ።

en: SkyLang Free
am: SkyLang ነፃ

en: Google Translate
am: የጉግል ትርጉም

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
am: ትርጉሙ ግልጽ ሲሆን ለፈጣን የጽሑፍ-ብቻ ትርጉም ጥሩ ነው።

en: Fast translation for plain post content
am: ለግልጽ ይዘት ፈጣን ትርጉም

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
am: በዙሪያው ካሉ ሕብረቁምፊዎች የአከባቢውን አውድ አይረዳም።

en: Can stop on unsupported language formats
am: በማይደገፉ የቋንቋ ቅርጸቶች ላይ ማቆም ይችላል።

en: AI Engine
am: AI ሞተር

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
am: ከፍተኛ ጥራት ላላቸው ትርጉሞች Google Geminiን፣ OpenAI እና Claudeን ይክፈቱ።

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
am: አውዱን ከምናሌዎች፣ አዝራሮች እና ከዙሪያው ቅጂ ይገነዘባል

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
am: በ AI ሞዴሎች የማይደገፉ የቋንቋ ጉዳዮችን በተሻለ ሁኔታ ያስተናግዳል።

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
am: በአጭር የUI ሕብረቁምፊዎች ላይ የበለጠ ተፈጥሯዊ ሀረጎችን ይፈጥራል

en: Example UI
am: ምሳሌ UI

en: Why context matters for short strings
am: ለምን አውድ ለአጫጭር ሕብረቁምፊዎች አስፈላጊ ነው።

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
am: በአሰሳ ሜኑ ውስጥ “ቤት” የሚለው ቃል አብዛኛውን ጊዜ መነሻ ገጽ እንጂ አካላዊ ቤት ማለት አይደለም። ጎግል ተርጓሚ የሚያየው ነጠላውን ቃል ብቻ ነው። የ AI ሞተር በዙሪያው ያለውን የምናሌ አውድ አይቶ በትክክል ይተረጉመዋል።

en: About
am: ስለ

en: Home
am: ቤት

en: Pricing
am: የዋጋ አሰጣጥ

en: Contact
am: ተገናኝ

en: Casa
am: ካሳ

en: Literal translation of the single word “Home”.
am: የነጠላ ቃል “ቤት” ቀጥተኛ ትርጉም።

en: Inicio
am: ኢኒሲዮ

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
am: የድረ-ገጽ ምናሌ ንጥል መሆኑን ተረድቶ ትርጉሙን እንጂ ጽሑፉን ብቻ አይደለም.

en: Free vs Pro at a glance
am: ነፃ እና ፕሮ በጨረፍታ

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
am: Google ትርጉምን ለመሠረታዊ ነገሮች ያቆዩት ወይም ከፍ ያለ ትክክለኛነት እና የተሻለ የቋንቋ ሽፋን ሲፈልጉ ያሻሽሉ።

en: Feature
am: ባህሪ

en: Translation engine
am: የትርጉም ሞተር

en: Context-aware translation
am: ዐውደ-ጽሑፍ ትርጉም

en: Limited
am: የተወሰነ

en: Yes
am: አዎ

en: Unsupported language fallback
am: የማይደገፍ የቋንቋ ውድቀት

en: No
am: አይ

en: Elementor compatibility
am: የኤለመንቶር ተኳሃኝነት

en: Post & Page Translation
am: ልጥፍ እና ገጽ ትርጉም

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
am: የታክሶኖሚ ትርጉሞች (ምድቦች እና መለያዎች)

en: Custom Post Type Translation
am: ብጁ የፖስታ ዓይነት ትርጉም

en: Pro Only
am: ፕሮ ብቻ

en: Supported
am: የሚደገፍ

en: String Translations
am: የሕብረቁምፊ ትርጉሞች

en: Basic Support
am: መሰረታዊ ድጋፍ

en: Native UI Integration
am: ቤተኛ UI ውህደት

en: Priority Support
am: ቅድሚያ የሚሰጠው ድጋፍ

en: Community Forum
am: የማህበረሰብ መድረክ

en: Premium 24/7 Support
am: ፕሪሚየም 24/7 ድጋፍ

en: Polylang is required to show translation status.
am: የትርጉም ሁኔታን ለማሳየት ፖሊላንግ ያስፈልጋል።

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
am: ምንም ሊተረጎሙ የሚችሉ የፖስታ አይነቶች ወይም ፖሊላንግ ቋንቋዎች አልተገኙም።

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
am: የጎደሉ የPolylang ትርጉሞችን ይገምግሙ እና ከአንድ ቦታ ሆነው በራስ-መተርጎምን ያሂዱ።

en: Bulk translate selected
am: የጅምላ ትርጉም ተመርጧል

en: Force translate selected
am: መተርጎምን አስገድድ ተመርጧል

en: Translate all missing
am: የጎደሉትን ሁሉ ተርጉም።

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
am: ነፃ ልጥፎችን እና ገጾችን ያካትታል። ፕሮ የነቁ ብጁ የፖስታ አይነቶችን ያክላል።

en: Content
am: ይዘት

en: Type
am: ዓይነት

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Status
am: ሁኔታ

en: ID: %d
am: መታወቂያ፡ %d

en: View
am: ይመልከቱ

en: %d missing | %d missing
am[0]: %d ጠፍቷል
am[1]: %d ጠፍቷል

en: Complete
am: ተጠናቀቀ

en: No source posts were found for the configured post types.
am: ለተዋቀሩ የፖስታ አይነቶች ምንም የምንጭ ልጥፎች አልተገኙም።

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
am: SkyLang አውቶ ተርጓሚ ፖሊላንግ እንዲጫን እና እንዲነቃ ይፈልጋል።

en: Auto-translate
am: በራስ ሰር መተርጎም

en: Polylang default language is not configured.
am: የፖሊላንግ ነባሪ ቋንቋ አልተዋቀረም።

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
am: ለዚህ ልጥፍ ምንም %s ስሪት የለም። እባክህ ፍጠር ወይም እነበረበት መልስ ራስ-መተርጎምን ከማሄድህ በፊት።

en: Translation already exists and is not in trash.
am: ትርጉም አስቀድሞ አለ እና በቆሻሻ መጣያ ውስጥ የለም።

en: Invalid nonce.
am: ልክ ያልሆነ ምንም።

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
am[0]: %d አዲስ ትርጉሞች ተፈጥረዋል።
am[1]: %d አዲስ ትርጉሞች ተፈጥረዋል።

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
am[0]: ለ%d ልጥፎች የጅምላ ትርጉም ተጀምሯል።
am[1]: ለ%d ልጥፎች የጅምላ ትርጉም ተጀምሯል።

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
am: 🎉 SkyLang Auto Translator ጠንክሮ እየሰራ ነው!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
am: SkyLang 5+ ልጥፎችን በተሳካ ሁኔታ ተርጉሟል! ጊዜ እየቆጠብንዎት ከሆነ ባለ 5-ኮከብ ግምገማ መተው ያስቸግረዎታል? ነፃውን እትም በሕይወት እንድናቆይ እና እንዲሻሻል ይረዳናል!

en: Sure, I'd love to leave a review
am: እንዴ በእርግጠኝነት፣ ግምገማ ብተወው ደስ ይለኛል።

en: Maybe Later
am: ምናልባት በኋላ

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
am: ፖሊላንግ ንቁ አይደለም። እባክዎ መጀመሪያ ፖሊላንግን ይጫኑ እና ያግብሩ።

en: API key cannot be empty.
am: የኤፒአይ ቁልፍ ባዶ ሊሆን አይችልም።

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
am: ከGoogle ኤፒአይ ጋር መገናኘት ላይ የአውታረ መረብ ስህተት። እባክዎ ግንኙነትዎን ያረጋግጡ።

en: API key verified successfully!
am: የኤፒአይ ቁልፍ በተሳካ ሁኔታ ተረጋግጧል!

en: Invalid API key.
am: ልክ ያልሆነ የኤፒአይ ቁልፍ።

en: Could not verify API key. Please try again.
am: የኤፒአይ ቁልፍ ማረጋገጥ አልተቻለም። እባክዎ እንደገና ይሞክሩ።

en: No API key found. Please go back to step 2.
am: ምንም የኤፒአይ ቁልፍ አልተገኘም። እባክህ ወደ ደረጃ 2 ተመለስ።

en: Network error fetching models.
am: ሞዴሎችን ማምጣት ላይ የአውታረ መረብ ስህተት።

en: Failed to fetch models.
am: ሞዴሎችን ማምጣት አልተሳካም።

en: Model validation failed: %s
am: የሞዴል ማረጋገጫ አልተሳካም፦ %s

en: Missing text or target language.
am: የጽሑፍ ወይም የዒላማ ቋንቋ ይጎድላል።

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
am: ምንም የኤፒአይ ቁልፍ አልተዋቀረም። እባክህ ተመለስ እና የጌሚኒ ኤፒአይ ቁልፍህን አስገባ።

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
am: Gemini 3.1 Pro ቅድመ እይታ - የተሻሻለ አስተሳሰብ እና አስተሳሰብ

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
am: የጌሚኒ ፍላሽ የቅርብ ጊዜ - ሁልጊዜ ፈጣን የተረጋጋ ልቀት

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
am: ጀሚኒ 3.1 ፍላሽ-ላይት ቅድመ እይታ - ፈጣኑ ፈጣን ሞዴል

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
am: Gemini 2.5 Pro - የላቀ ምክንያት, መልቲሞዳል

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
am: Gemini 2.5 ፍላሽ - ተስማሚ አስተሳሰብ, ወጪ ቆጣቢነት

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
am: ጀሚኒ 2.5 ፍላሽ-ላይት ቅድመ እይታ

en: Custom Model
am: ብጁ ሞዴል

en: Test
am: ሙከራ

en: Pro
am: ፕሮ

en: Finish
am: ጨርስ

en: Welcome to SkyLang!
am: ወደ SkyLang እንኳን በደህና መጡ!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
am: ጣቢያዎን ለራስ-ሰር ትርጉሞች እናዘጋጅ። በመጀመሪያ፣ በፖሊላንግ ውስጥ የተዋቀሩ ቋንቋዎችን እናገኛለን።

en: Test Your Setup
am: ማዋቀርዎን ይሞክሩ

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
am: ሁሉም ነገር እየሰራ መሆኑን ለማረጋገጥ ፈጣን ትርጉም ይሞክሩ። ይህ እርምጃ አማራጭ ነው - መዝለል ይችላሉ.

en: Text to translate
am: ለመተርጎም ጽሑፍ

en: Hello, welcome to my website!
am: ጤና ይስጥልኝ ወደ ድረ-ገጼ እንኳን በደህና መጡ!

en: Translate to
am: ተርጉም ወደ

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
am: በSkyLang Pro አውድ የሚያውቅ ትርጉም ይክፈቱ

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
am: ጎግል ተርጓሚ ለቀላል ጽሁፍ ጥሩ ነው ነገር ግን የአሁኑን ሕብረቁምፊ ብቻ ነው የሚያየው። ከእሱ በፊትም ሆነ በኋላ ገመዱን አይረዳውም. SkyLang Pro በምናሌዎች፣ አዝራሮች እና በማይደገፉ ቋንቋዎች ውስጥ ተፈጥሯዊ ሆነው እንዲቆዩ Google Geminiን፣ OpenAI እና Claudeን ይጨምራል።

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
am: ለቀላል ጽሑፍ ፈጣን፣ ነገር ግን ትርጉሙ በአቅራቢያው UI ላይ በሚወሰንበት ጊዜ የተገደበ።

en: Translates the current text only
am: የአሁኑን ጽሑፍ ብቻ ነው የሚተረጉመው

en: Does not understand before or after strings
am: ከሕብረቁምፊዎች በፊት ወይም በኋላ አይረዳም።

en: May fail on unsupported language formats
am: በማይደገፉ የቋንቋ ቅርጸቶች ላይ ሊሳካ ይችላል።

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
am: ለተሻለ የትርጉም ጥራት Google Gemini፣ OpenAI እና Claude ይጠቀማል።

en: Understands menus, labels, and surrounding context
am: ምናሌዎችን፣ ስያሜዎችን እና በዙሪያው ያሉትን አውድ ይገነዘባል

en: Translates unsupported-language cases more reliably
am: የማይደገፉ የቋንቋ ጉዳዮችን በአስተማማኝ ሁኔታ ይተረጉማል

en: Delivers more natural results for short UI text
am: ለአጭር UI ጽሑፍ የበለጠ ተፈጥሯዊ ውጤቶችን ያቀርባል

en: Menu translation with context
am: የምናሌ ትርጉም ከአውድ ጋር

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
am: ለድር ጣቢያ ሜኑ “ቤት” ማለት መነሻ ገጽ ማለት ነው። ጎግል ተርጓሚ ቃል በቃል ሊያነበው ይችላል፣ የ AI ኤንጂን ደግሞ በዙሪያው ያለውን አሰሳ ይገነዘባል እና የታሰበውን ትርጉም ይተረጉመዋል።

en: Literal text-only translation.
am: የጽሑፍ-ብቻ ትርጉም።

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
am: ለመነሻ ገጽ ምናሌ ንጥል ነገር አውድ የሚያውቅ ትርጉም።

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
am: Google Gemini፣ OpenAI እና Claude መዳረሻ

en: Custom Post Type translations
am: ብጁ የፖስታ ዓይነት ትርጉሞች

en: Native String Translation UI
am: ቤተኛ ሕብረቁምፊ ትርጉም UI

en: Premium 24/7 Priority Support
am: ፕሪሚየም 24/7 ቅድሚያ የሚሰጠው ድጋፍ

en: Pro is Active!
am: Pro ንቁ ነው!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
am: SkyLang Proን እያሄዱ ነው። ሁሉም ፕሪሚየም ባህሪያት ተከፍተዋል እና ለመጠቀም ዝግጁ ናቸው።

en: You're All Set!
am: ጨርሰሃል!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
am: SkyLang የእርስዎን ይዘት ለመተርጎም ዝግጁ ነው። በፕለጊኑ የሚደሰቱ ከሆነ፣ ፈጣን ደረጃ መስጠት እንፈልጋለን - በእርግጥ ይረዳል!

en: Leave a Review on WordPress.org
am: በ WordPress.org ላይ ግምገማ ይተዉ

en: Go to Dashboard
am: ወደ ዳሽቦርድ ይሂዱ

en: Visit Our Website
am: ድህረ ገጻችንን ይጎብኙ

en: Back
am: ተመለስ

en: Skip
am: ዝለል
