Serial Codes Generator and Validator 2.9.0 - en to nb_NO translation catalogue (559 entries)

en: Security check failed
nb_NO: Sikkerhetskontroll mislyktes

en: function not implemented
nb_NO: Funksjon ikke implementert

en: #9001 premium is not active
nb_NO: #9001 Premium er ikke aktivt

en: #9002 premium action is missing
nb_NO: #9002 Premium-handling mangler

en: Tables repair executed at
nb_NO: Tabellreparasjon utført den

en: #9401 CSV file for list is missing
nb_NO: #9401 CSV-fil for liste mangler

en: #9403 name column missing
nb_NO: #9403 Navnekolonne mangler

en: #9402 List could not be created or loaded
nb_NO: #9402 Listen kunne ikke opprettes eller lastes

en: #9101 code is missing
nb_NO: #9101 Kode mangler

en: #9221 code missing
nb_NO: #9221 Kode mangler

en: #9222 code missing
nb_NO: #9222 Kode mangler

en: #9231 code missing
nb_NO: #9231 Kode mangler

en: #9233 code missing
nb_NO: #9233 Kode mangler

en: #104 id is missing
nb_NO: #104 ID mangler

en: #105 not found
nb_NO: #105 ikke funnet

en: #101 name missing
nb_NO: #101 Navn mangler

en: #108 too many codes. Unlimited codes only with premium
nb_NO: #108 For mange koder. Ubegrenset antall koder kun med Premium

en: Could not create code list. Name exists already.
nb_NO: Kunne ikke opprette kodeliste. Navnet finnes allerede.

en: #102 name missing
nb_NO: #102 Navn mangler

en: #103 id missing
nb_NO: #103 ID mangler

en: #106 id is missing
nb_NO: #106 ID mangler

en: #202 code missing
nb_NO: #202 Kode mangler

en: Code is empty
nb_NO: Koden er tom

en: #205 code exists already
nb_NO: #205 Koden finnes allerede

en: #602 list id invalid
nb_NO: #602 Liste-ID ugyldig

en: #601 code could not be generated and stored
nb_NO: #601 Koden kunne ikke genereres og lagres

en: Set new expiration date: %1$s to %2$s for purchased item %3$dx %4$s.
nb_NO: Ny utløpsdato satt: %1$s til %2$s for kjøpt vare %3$dx %4$s.

en: #9601 code is missing
nb_NO: #9601 Kode mangler

en: #9602 order id is missing
nb_NO: #9602 Ordre-ID mangler

en: #9611 code is missing
nb_NO: #9611 Kode mangler

en: #9621 code is missing
nb_NO: #9621 Kode mangler

en: #9625 code is missing
nb_NO: #9625 Kode mangler

en: Ticket number: %1$s for order item of product #%2$d removed.
nb_NO: Billettnummer: %1$s for ordrelinje av produkt #%2$d fjernet.

en: #9622 code is missing
nb_NO: #9622 Kode mangler

en: #9623 code is missing
nb_NO: #9623 Kode mangler

en: #9624 code is not bound to an order
nb_NO: #9624 Koden er ikke knyttet til en ordre

en: #9625 WooCommerce missing or not active
nb_NO: #9625 WooCommerce mangler eller er ikke aktivt

en: Order item serial changed to ticket with ticket number: %s
nb_NO: Ordrevarens serienummer endret til billett med billettnummer: %s

en: #201 code missing
nb_NO: #201 Kode mangler

en: #211 codes missing
nb_NO: #211 Koder mangler

en: #212 codes must be an array
nb_NO: #212 Koder må være en array

en: #206 code missing
nb_NO: #206 Kode mangler

en: nothing to update
nb_NO: Ingenting å oppdatere

en: #207 code is missing
nb_NO: #207 Kode mangler

en: #209 ids are missing
nb_NO: #209 ID-er mangler

en: #210 ids must be an array
nb_NO: #210 ID-er må være en array

en: no data
nb_NO: Ingen data

en: Serial Codes Registered
nb_NO: Registrerte seriekoder

en: Serial Codes Numbers
nb_NO: Seriekodenumre

en: #9999 DB needed
nb_NO: #9999 Database kreves

en: #9232 not found
nb_NO: #9232 ikke funnet

en: #9234 not found
nb_NO: #9234 ikke funnet

en: #203 code empty
nb_NO: #203 Kode tom

en: #204 code not found
nb_NO: #204 Kode ikke funnet

en: #208 too many codes. Unlimited codes only with premium
nb_NO: #208 For mange koder. Ubegrenset antall koder kun med Premium

en: #220 id of code empty
nb_NO: #220 Kode-ID tom

en: #221 code not found
nb_NO: #221 Kode ikke funnet

en: USERID DOES NOT EXIST
nb_NO: BRUKER-ID FINNES IKKE

en: #9301 ticket id not found
nb_NO: #9301 Billett-ID ikke funnet

en: #9302 ticket id not correct
nb_NO: #9302 Billett-ID ikke korrekt

en: #1001 code missing
nb_NO: #1001 Kode mangler

en: #1002a code not in list
nb_NO: #1002a Kode ikke i listen

en: #9201 code missing
nb_NO: #9201 Kode mangler

en: #9202 value missing
nb_NO: #9202 Verdi mangler

en: #9205 code not correct
nb_NO: #9205 Kode ikke korrekt

en: #9206 code expired
nb_NO: #9206 Kode utløpt

en: #9207 code already taken
nb_NO: #9207 Kode allerede tatt

en: Access
nb_NO: Tilgang

en: Allow only specific roles access to the admin area
nb_NO: Tillat kun spesifikke roller tilgang til administrasjonsområdet

en: If active, then only the administrator and the choosen roles area allowed to access this admin area.
nb_NO: Hvis aktivt, er det kun administratoren og de valgte rollene som har tilgang til dette administrasjonsområdet.

en: No role execept Administrator allowed
nb_NO: Ingen rolle unntatt Administrator tillatt

en: Allow the specific role to access
nb_NO: Tillat den spesifikke rollen tilgang

en: If a role is chosen, then the user with this role is allowed to see the admin area. This will not exclude the 'administrator', if the option is activated.
nb_NO: Hvis en rolle er valgt, har brukeren med denne rollen tilgang til å se administrasjonsområdet. Dette utelukker ikke 'administratoren' hvis alternativet er aktivert.

en: Validator Form
nb_NO: Valideringsskjema

en: Your own check button label
nb_NO: Egen etikett for kontrollknappen

en: If left empty, default will be 'Check'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Kontroller'

en: Your own input field placeholder text
nb_NO: Egen plassholdertekst for inntastingsfeltet

en: If left empty, default will be 'XXYYYZZ'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'XXYYYZZ'

en: You own background color of the button
nb_NO: Egen bakgrunnsfarge for knappen

en: If left empty, default will be <span style='color:#007bff;'>'#007bff'</span>
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden <span style='color:#007bff;'>'#007bff'</span>

en: You own border color of the button
nb_NO: Egen kantfarge for knappen

en: You own text color of the button
nb_NO: Egen tekstfarge for knappen

en: If left empty, default will be 'white'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'white'

en: Enable QR code scanner on the validation form
nb_NO: Aktiver QR-kodeskanner i valideringsskjemaet

en: If active, a camera icon will be displayed next to the input field, allowing users to scan QR codes with their device camera. Requires HTTPS.
nb_NO: Hvis aktivt, vises et kameraikon ved siden av inntastingsfeltet, slik at brukere kan skanne QR-koder med enhetens kamera. Krever HTTPS.

en: Validation Messages
nb_NO: Valideringsmeldinger

en: Your own 'Code confirmed' message
nb_NO: Egen melding for 'Kode bekreftet'

en: If left empty, default will be 'Code confirmed'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Kode bekreftet'

en: Your own 'Code not found' message
nb_NO: Egen melding for 'Kode ikke funnet'

en: If left empty, default will be 'Code not found'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Kode ikke funnet'

en: Your own 'Code inactive' message
nb_NO: Egen melding for 'Kode inaktiv'

en: If left empty, default will be 'Please contact support for further investigation'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Vennligst kontakt support for videre undersøkelse'

en: Your own 'Code is already registered to a user' message
nb_NO: Egen melding for 'Koden er allerede registrert til en bruker'

en: If left empty, default will be 'Is registered to a user'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Er registrert til en bruker'

en: Your own 'Code expired' message
nb_NO: Egen melding for 'Kode utløpt'

en: If left empty, default will be 'Code expired'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Kode utløpt'

en: Your own 'Code and CVV is not valid' message
nb_NO: Egen melding for 'Kode og CVV er ugyldige'

en: If left empty, default will be 'Code and CVV is not valid'.
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Kode og CVV er ugyldige'.

en: Your own 'Product/Code stolen' message
nb_NO: Egen melding for 'Produkt/Kode stjålet'

en: If left empty, default will be 'Product stolen'. You coud set it to be more precise e.g.: 'The serial number is reported as stolen'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Produkt stjålet'. Du kan angi en mer presis melding f.eks.: 'Serienummeret er rapportert som stjålet'

en: Your own question for 'Please enter your CVV for this serial code' label
nb_NO: Egen etikett for 'Vennligst skriv inn din CVV for denne seriekoden'

en: If left empty, default will be 'Please enter your CVV for this serial code'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Vennligst skriv inn din CVV for denne seriekoden'

en: Display Additional Information
nb_NO: Vis tilleggsinformasjon

en: Your own date format
nb_NO: Eget datoformat

en: If left empty, default will be 'Y/m/d'. Using the php date function format. Y=year, m=month, d=day H:hours, i:minutes, s=seconds
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Y/m/d'. Bruker PHP-datofunksjonens format. Y=år, m=måned, d=dag H=timer, i=minutter, s=sekunder

en: Display a column with the name of the buyer
nb_NO: Vis en kolonne med kjøperens navn

en: If active, then a new column within the admin area for each code will be shown with the billing name. It will also add the billing name to the export. <b>This feature can be very slow.</b>
nb_NO: Hvis aktivt, vises en ny kolonne i administrasjonsområdet for hver kode med faktureringsnavnet. Faktureringsnavnet legges også til i eksporten. <b>Denne funksjonen kan være veldig treg.</b>

en: Display the assigned code list description if the serial code was confirmed.
nb_NO: Vis den tildelte kodelistens beskrivelse hvis seriekoden ble bekreftet.

en: If active and a code list is assigned to the code, then the description will be shown to the 'Code confirmed' message
nb_NO: Hvis aktivt og en kodeliste er tildelt koden, vises beskrivelsen sammen med meldingen 'Kode bekreftet'

en: Display the first successful check date.
nb_NO: Vis datoen for den første vellykkede kontrollen.

en: Displays the label and date of the first successful validation, if not empty.
nb_NO: Viser etiketten og datoen for den første vellykkede valideringen, hvis den finnes.

en: Your own 'first successful check' label
nb_NO: Egen etikett for 'Første vellykkede kontroll'

en: If left empty, default will be 'Successful validation at {VALIDATION-FIRST_SUCCESS}'. The placeholder {VALIDATION-FIRST_SUCCESS} will be replace with the data. If you do not enter the placeholder, then the data will be added at the end of the label.
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Vellykket validering den {VALIDATION-FIRST_SUCCESS}'. Plassholderen {VALIDATION-FIRST_SUCCESS} erstattes med datoen. Hvis du ikke skriver inn plassholderen, legges datoen til på slutten av etiketten.

en: Display the last successful check date.
nb_NO: Vis datoen for den siste vellykkede kontrollen.

en: Displays the label and date of the last successful validation, if not empty.
nb_NO: Viser etiketten og datoen for den siste vellykkede valideringen, hvis den finnes.

en: Your own 'last successful check' label
nb_NO: Egen etikett for 'Siste vellykkede kontroll'

en: If left empty, default will be 'Last successful validation at {VALIDATION-LAST_SUCCESS}'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Siste vellykkede validering den {VALIDATION-LAST_SUCCESS}'

en: Display the amount of successful checks.
nb_NO: Vis antallet vellykkede kontroller.

en: Displays the label and amount of the successful validations
nb_NO: Viser etiketten og antallet vellykkede valideringer

en: Your own 'amount of successful checks' label
nb_NO: Egen etikett for 'Antall vellykkede kontroller'

en: If left empty, default will be 'This code was already {CONFIRMEDCOUNT} times validated'. The placeholder {CONFIRMEDCOUNT} will be replace with the amount. If you do not enter the placeholder, then the amount will be added at the end of the label.
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Denne koden er allerede validert {CONFIRMEDCOUNT} ganger'. Plassholderen {CONFIRMEDCOUNT} erstattes med antallet. Hvis du ikke skriver inn plassholderen, legges antallet til på slutten av etiketten.

en: Logged in user only
nb_NO: Kun for innloggede brukere

en: Allow only logged in wordpress user to enter a serial code
nb_NO: Tillat kun innloggede WordPress-brukere å skrive inn en seriekode

en: If active and the user is not logged in, then the input fields will be disabled.
nb_NO: Hvis aktivt og brukeren ikke er innlogget, deaktiveres inntastingsfeltene.

en: Your own 'Only for logged in user' message
nb_NO: Egen melding for 'Kun for innloggede brukere'

en: If left empty, default will be 'You need to log in to use the serial code validator'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Du må logge inn for å bruke seriekodevalidatoren'

en: One time code check
nb_NO: Engangskodekontroll

en: Each 'confirmed' code will be marked as used
nb_NO: Hver 'bekreftet' kode markeres som brukt

en: If active, a successful checked code will be marked as used and the message for used-code will be displayed instead of the code-confirmed message
nb_NO: Hvis aktivt, markeres en godkjent kode som brukt, og meldingen for brukt kode vises i stedet for meldingen kode bekreftet

en: Your own 'Code is used' message
nb_NO: Egen melding for 'Kode er brukt'

en: If left empty, default will be 'Code is already used'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Koden er allerede brukt'

en: After which successful 'confirmed' check, should the code be marked as used?
nb_NO: Etter hvilken vellykket 'bekreftet' kontroll skal koden markeres som brukt?

en: If left empty, default will be '1'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden '1'

en: Record wordpress userid
nb_NO: Lagre WordPress-bruker-ID

en: If active, the wordpress userid will be stored if the user is logged in.
nb_NO: Hvis aktivt, lagres WordPress-bruker-ID-en hvis brukeren er innlogget.

en: Register user to code
nb_NO: Registrer bruker til kode

en: Register user to the purchased code.
nb_NO: Registrer bruker til den kjøpte koden.

en: If active, the user of the order will be to register to the code(s) during the order purchase. It will only work, if the order has a user. Guests cannot be assigned to the code, because no user id available.
nb_NO: Hvis aktivt, registreres ordrens bruker til koden(e) ved kjøpet. Dette fungerer bare hvis ordren har en bruker. Gjester kan ikke tildeles koden fordi ingen bruker-ID er tilgjengelig.

en: Allow your users to register themself for a code.
nb_NO: Tillat brukerne å registrere seg selv for en kode.

en: If active, the user will get the option to register with an 'email address' (or your registration value text) to the code. <b>IMPORTANT</b>: If activate, the redirect option will executed after the registration.
nb_NO: Hvis aktivt, får brukeren muligheten til å registrere seg med en 'e-postadresse' (eller din registreringsverditekst) til koden. <b>VIKTIG</b>: Hvis aktivert, utføres omdirigeringsalternativet etter registreringen.

en: Your own button label 'Register for this code'
nb_NO: Egen knappetikett 'Registrer for denne koden'

en: If left empty, default will be 'Register for this code'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Registrer for denne koden'

en: Your own label for the user registration value question
nb_NO: Egen etikett for spørsmålet om registreringsverdi

en: If left empty, default will be 'Enter your email address'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Skriv inn din e-postadresse'

en: Your own message for the 'user registration value is stored' operation
nb_NO: Egen melding for handlingen 'registreringsverdi er lagret'

en: If left empty, default will be 'Your code is registered to you'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Din kode er registrert til deg'

en: Track wordpress userid
nb_NO: Spor WordPress-bruker-ID

en: If active and the user is logged in, then the userid will be stored to the registration information.
nb_NO: Hvis aktivt og brukeren er innlogget, lagres bruker-ID-en i registreringsinformasjonen.

en: Skip asking for the registration value, if the user is logged in
nb_NO: Hopp over spørsmålet om registreringsverdi hvis brukeren er innlogget

en: If active and the user is logged in, then question of 'Register for this code' will be not shown and the 'is stored text' will be displayed immediately.
nb_NO: Hvis aktivt og brukeren er innlogget, vises ikke spørsmålet 'Registrer for denne koden', og teksten 'er lagret' vises umiddelbart.

en: Display registered information of a code
nb_NO: Vis registrert informasjon for en kode

en: Display the collected information of a registration to a code.
nb_NO: Vis den innsamlede informasjonen fra en registrering til en kode.

en: Usefull if your codes are certificatins and you want if somebody type in the code to see who it belongs to.
nb_NO: Nyttig hvis kodene er sertifiseringer og du ønsker at den som skriver inn koden kan se hvem den tilhører.

en: Your own pre-text for the display of the collected information
nb_NO: Egen fortekst for visning av den innsamlede informasjonen

en: If not empty, it will be added one line above the registered information to the code
nb_NO: Hvis ikke tomt, legges den til en linje over den registrerte informasjonen for koden

en: Your own after-text for the display of the collected information
nb_NO: Egen ettertekst for visning av den innsamlede informasjonen

en: If not empty, it will be added one line below the registered information to the code
nb_NO: Hvis ikke tomt, legges den til en linje under den registrerte informasjonen for koden

en: User redirection
nb_NO: Brukeromdirigering

en: Activate redirect the user after a valid code found.
nb_NO: Aktiver omdirigering av brukeren etter at en gyldig kode er funnet.

en: If active, the user will be redirected to the URL your provide below.
nb_NO: Hvis aktivt, omdirigeres brukeren til URL-en du oppgir nedenfor.

en: Redirect already registered codes and the user is the same.
nb_NO: Omdiriger allerede registrerte koder når brukeren er den samme.

en: If active, the user will be redirected to the URL your provide below, even if the code is registered already and user checking is the same user that is registered to the code. It will not be executed, if the 'one time usage restriction is active'.
nb_NO: Hvis aktivt, omdirigeres brukeren til URL-en du oppgir nedenfor, selv om koden allerede er registrert og den kontrollerende brukeren er den samme brukeren som er registrert til koden. Dette utføres ikke hvis 'engangsbrukbegrensningen er aktiv'.

en: URL to redirect the user, if the code is valid.
nb_NO: URL for omdirigering av brukeren hvis koden er gyldig.

en: The URL can be relative like '/page/' or absolute 'https//domain/url/'.<br>You can use these placeholder for your URL:<ul><li><b>{USERID}</b>: Will be replaced with the userid if the user is loggedin or empty</li><li><b>{CODE}</b>: Will be replaced with the code (without the delimiters)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Will be replaced with the code (WITH the delimiters)</li><li><b>{IP}</b>: The IP address of the user</li><li><b>{LIST}</b>: Name of the list if assigned</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Description of the assigned list</li><li><a href='#replacementtags'>More tags here</a></li></ul>
nb_NO: URL-en kan være relativ som '/side/' eller absolutt 'https//domene/url/'.<br>Du kan bruke disse plassholderne i din URL:<ul><li><b>{USERID}</b>: Erstattes med bruker-ID-en hvis brukeren er innlogget, ellers tomt</li><li><b>{CODE}</b>: Erstattes med koden (uten skilletegn)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Erstattes med koden (MED skilletegn)</li><li><b>{IP}</b>: Brukerens IP-adresse</li><li><b>{LIST}</b>: Listens navn hvis tildelt</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Beskrivelse av den tildelte listen</li><li><a href='#replacementtags'>Flere tagger her</a></li></ul>

en: Button to click for the user to be forwarded
nb_NO: Knapp å klikke på for å videresendes brukeren

en: Only if filled out, the button will be displayed. If you left this field empty, then the user will be redirected immediately if the code is valid, without a button to click.
nb_NO: Knappen vises bare hvis feltet er fylt ut. Hvis du lar feltet stå tomt, omdirigeres brukeren umiddelbart hvis koden er gyldig, uten en knapp å klikke på.

en: Activate webhooks to call a service with the validation check.
nb_NO: Aktiver webhooks for å kalle en tjeneste med valideringskontrollen.

en: If active, each validation request from a user will trigger an URL from the server side to another URL. Be carefull. This could slow down the validation check. It depends how fast your service URLs are responding.<br>The URL can be relative like '/page/' or absolute 'https//domain/url/'.<br><br><b>You can use these placeholder for your URL:</b><ul><li><b>{USERID}</b>: Will be replace with the userid if the user is loggedin or empty</li><li><b>{CODE}</b>: Will be replace with the code (without the delimiters)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Will be replace with the code (WITH the delimiters)</li><li><b>{IP}</b>: The IP address of the user</li><li><b>{LIST}</b>: Name of the list if assigned</li><li><a href='#replacementtags'>More tags here</a></li></ul>
nb_NO: Hvis aktivt, vil hver valideringsforespørsel fra en bruker utløse et URL-kall fra serversiden til en annen URL. Vær forsiktig. Dette kan gjøre valideringskontrollen tregere. Det avhenger av hvor raskt tjeneste-URL-ene svarer.<br>URL-en kan være relativ som '/side/' eller absolutt 'https//domene/url/'.<br><br><b>Du kan bruke disse plassholderne i din URL:</b><ul><li><b>{USERID}</b>: Erstattes med bruker-ID-en hvis brukeren er innlogget, ellers tomt</li><li><b>{CODE}</b>: Erstattes med koden (uten skilletegn)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Erstattes med koden (MED skilletegn)</li><li><b>{IP}</b>: Brukerens IP-adresse</li><li><b>{LIST}</b>: Listens navn hvis tildelt</li><li><a href='#replacementtags'>Flere tagger her</a></li></ul>

en: URL to your service if the checked code <b>is inactive</b>.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis den kontrollerte koden <b>er inaktiv</b>.

en: Only triggered, if not empty.
nb_NO: Utløses bare hvis ikke tomt.

en: URL to your service if the checked code <b>is valid</b>.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis den kontrollerte koden <b>er gyldig</b>.

en: URL to your service if the checked code <b>is invalid</b> (not found).
nb_NO: URL til din tjeneste hvis den kontrollerte koden <b>er ugyldig</b> (ikke funnet).

en: URL to your service if <b>someone register to this code</b>.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis <b>noen registrerer seg til denne koden</b>.

en: URL to your service if the checked code is already <b>registered to someone</b>.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis den kontrollerte koden allerede er <b>registrert til noen</b>.

en: URL to your service if the checked code is valid and is <b>marked to be used the first time</b>.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis den kontrollerte koden er gyldig og <b>markeres som brukt for første gang</b>.

en: URL to your service if the checked code is already <b>marked as used and checked again</b>.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis den kontrollerte koden allerede er <b>markert som brukt og kontrolleres igjen</b>.

en: URL to your service if an order item is bought using a restriction code.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis en ordrevare kjøpes med en begrensningskode.

en: URL to your service if a code received WooCommerce data, if a 'code was purchased'.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis en kode mottok WooCommerce-data, dvs. hvis en 'kode ble kjøpt'.

en: URL to your service if the WooCommerce data is removed from the code.
nb_NO: URL til din tjeneste hvis WooCommerce-data fjernes fra koden.

en: Woocommerce product serial assignment
nb_NO: WooCommerce produktserietildeling

en: Text that will be used, if you do not have <b>premium</b> and run out of free code amount. This text will be added to the WooCoomerce purchase information instead of the code
nb_NO: Tekst som brukes hvis du ikke har <b>Premium</b> og det gratis kodeantallet er brukt opp. Denne teksten legges til i WooCommerce-kjøpsinformasjonen i stedet for koden

en: If left empty, default will be 'Please contact our support for the serial code'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Vennligst kontakt vår support for seriekoden'

en: Reuse codes from the code list assigned to the woocommerce product, that are not already used by a woocommerce purchase.
nb_NO: Gjenbruk koder fra kodelisten som er tildelt WooCommerce-produktet, som ikke allerede er brukt av et WooCommerce-kjøp.

en: If active, the system will try to use an existing code from the code list that is free. If no free code could be found, a new code will be created and assigned to the purchase.
nb_NO: Hvis aktivt, prøver systemet å bruke en eksisterende ledig kode fra kodelisten. Hvis ingen ledig kode finnes, opprettes en ny kode og tildeles kjøpet.

en: Text that will be added before the code on the PDF invoice.
nb_NO: Tekst som legges til før koden på PDF-fakturaen.

en: If left empty, default will be 'Code:'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Kode:'

en: Do not print the serial code CVV on the email 'customer completed order'.
nb_NO: Ikke skriv ut seriekodens CVV i e-posten 'kunde fullført ordre'.

en: If active, the assigned CVV will not be printed on the email
nb_NO: Hvis aktivt, skrives den tildelte CVV-en ikke ut i e-posten

en: Do not print the serial code CVV on the PDF invoice woocommerce purchase.
nb_NO: Ikke skriv ut seriekodens CVV på PDF-fakturaen for WooCommerce-kjøp.

en: If active, the assigned CVV will not be printed on the PDF
nb_NO: Hvis aktivt, skrives den tildelte CVV-en ikke ut på PDF-en

en: Do not put the serial code in the email 'customer completed order'.
nb_NO: Ikke legg seriekoden i e-posten 'kunde fullført ordre'.

en: If active, the assigned serial code will not be put in the email
nb_NO: Hvis aktivt, legges den tildelte seriekoden ikke i e-posten

en: Do not print the serial code on the PDF invoice woocommerce purchase.
nb_NO: Ikke skriv ut seriekoden på PDF-fakturaen for WooCommerce-kjøp.

en: If active, the assigned serial code will not be printed on the PDF
nb_NO: Hvis aktivt, skrives den tildelte seriekoden ikke ut på PDF-en

en: On Email: Text or letter to be used to be used as a seperator for codes of the user.
nb_NO: I e-post: Tekst eller tegn som brukes som skilletegn for brukerens koder.

en: If the user has more than one code assigned to her, then this text will be used to seperate them for display the codes. If left empty, then it will be ', ' as a default.
nb_NO: Hvis brukeren har mer enn én kode tildelt, brukes denne teksten som skilletegn for å vise kodene. Hvis tomt, brukes ', ' som standard.

en: On PDF invoice: Text or letter to be used to be used as a seperator for codes of the user.
nb_NO: På PDF-faktura: Tekst eller tegn som brukes som skilletegn for brukerens koder.

en: Set the serial code formatter pattern for new sales.
nb_NO: Angi formateringsmønsteret for seriekoder ved nye salg.

en: If active, the a new serial code will generated using the following settings
nb_NO: Hvis aktivt, genereres en ny seriekode med følgende innstillinger

en: Woocommerce restrict product sale without serial code
nb_NO: WooCommerce begrens produktsalg uten seriekode

en: You can restrict the sale of products to be allowed only if your customer enters a valid and unused serial code. You can assign the serial code list for the restriction, within the product details.
nb_NO: Du kan begrense salget av produkter slik at det kun tillates hvis kunden skriver inn en gyldig og ubrukt seriekode. Du kan tildele seriekodelisten for begrensningen i produktdetaljene.

en: Activate the purchase restrictions of product sales without a valid and unused serial code.
nb_NO: Aktiver kjøpsbegrensninger for produktsalg uten en gyldig og ubrukt seriekode.

en: If active and a product in the cart has an active restriction set, then your customer will see an input field for the purchase allowance code<br>If not activated, then the restrictions set on the products are ignored - allows you to pause the purchase restriction feature.
nb_NO: Hvis aktivt og et produkt i handlekurven har en aktiv begrensning satt, vil kunden se et inntastingsfelt for kjøpstilllatelseskoden.<br>Hvis ikke aktivert, ignoreres begrensningene satt på produktene - dette lar deg pause kjøpsbegrensningsfunksjonen.

en: Do not print the used restriction serial code on the PDF invoice woocommerce purchase.
nb_NO: Ikke skriv ut den brukte begrensningsseriekoden på PDF-fakturaen for WooCommerce-kjøp.

en: If active, the used serial code will not be printed on the PDF
nb_NO: Hvis aktivt, skrives den brukte seriekoden ikke ut på PDF-en

en: Text that will be added before the used purchase code on the PDF invoice, order table and order details.
nb_NO: Tekst som legges til før den brukte kjøpskoden på PDF-fakturaen, ordretabellen og ordredetaljene.

en: If left empty, default will be 'Purchase Code:'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Kjøpskode:'

en: Text that will be displayed below the product title within the WooCommerce cart.
nb_NO: Tekst som vises under produkttittelen i WooCommerce-handlekurven.

en: If left empty, default will be 'This product can only be purchased with a code'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Dette produktet kan kun kjøpes med en kode'

en: Text that will be displayed as the placeholder text on the code input field.
nb_NO: Tekst som vises som plassholdertekst i kodeinntastingsfeltet.

en: If left empty, default will be 'Enter purchase allowance code'
nb_NO: Hvis tomt, brukes standarden 'Skriv inn kjøpstillatelseskode'

en: Clear the code if the order was deleted or a refund triggered
nb_NO: Nullstill koden hvis ordren ble slettet eller en refusjon ble utløst

en: If the order is deleted or the status is set to 'refund', then the WooCommerce order information is removed from the code. If the option 'one time usage' is active, then the code will be unmarked as used.
nb_NO: Hvis ordren slettes eller statusen settes til 'refusjon', fjernes WooCommerce-ordreinformasjonen fra koden. Hvis alternativet 'engangsbruk' er aktivt, fjernes bruktmarkeringen fra koden.

en: Mark the used restriction serial as used
nb_NO: Merk det brukte begrensningsserienummeret som brukt

en: If someone used the restriction key, it will be marked as used and cannot be used anymore.
nb_NO: Hvis noen brukte begrensningsnøkkelen, markeres den som brukt og kan ikke brukes lenger.

en: Use the One-Time-Usage settings for serials
nb_NO: Bruk engangsbrukinnstillingene for serienumre

en: Mark immediately as used - one time usage
nb_NO: Merk umiddelbart som brukt - engangsbruk

en: Unlimited usage allowed
nb_NO: Ubegrenset bruk tillatt

en: Woocommerce ticket sale
nb_NO: WooCommerce billettsalg

en: You can assign a code list to a product and this will generate or re-use a code from this code list as a ticket serial code It will be printed on the purchase information to the customer.
nb_NO: Du kan tildele en kodeliste til et produkt, og dette genererer eller gjenbruker en kode fra denne kodelisten som en billettseriekode. Den skrives ut på kjøpsinformasjonen til kunden.

en: Display code to your loggedin user
nb_NO: Vis kode for innloggede brukere

en: You can display the serial codes assigned to an user with this shortcode <b>[sngmbhSerialcodesValidator_code]</b>.
nb_NO: Du kan vise seriekodene tildelt en bruker med denne kortkoden <b>[sngmbhSerialcodesValidator_code]</b>.

en: Text that will be added before the serial code(s) for the user are displayed.
nb_NO: Tekst som legges til før brukerens seriekode(r) vises.

en: Display the prefix text always.
nb_NO: Vis forteksten alltid.

en: If active, your prefix text will be rendered always. Even if the user is not logged in or do not have any serial codes assigned to her yet.
nb_NO: Hvis aktivt, vises din fortekst alltid. Selv om brukeren ikke er innlogget eller ikke har noen seriekoder tildelt ennå.

en: Text or letter to be used to be used as a seperator for codes of the user.
nb_NO: Tekst eller tegn som brukes som skilletegn for brukerens koder.

en: User profile
nb_NO: Brukerprofil

en: Display registered serial numbers within the user profile
nb_NO: Vis registrerte serienumre i brukerprofilen

en: Display bought serial numbers within the user profile
nb_NO: Vis kjøpte serienumre i brukerprofilen

en: QR code
nb_NO: QR-kode

en: You can generate QR code images for your serial codes.
nb_NO: Du kan generere QR-kodebilder for dine seriekoder.

en: URL for the QR image.
nb_NO: URL for QR-bildet.

en: The URL should be absolute, if you like to provide the generated QR image to your customers. The image can be retrieved within the serial code area. The code detail contains a button for it.<br>You can use these placeholder for your URL:<ul><li><b>{CODE}</b>: Will be replaced with the code (without the delimiters)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Will be replaced with the code (WITH the delimiters)</li><b>{LIST}</b>: Name of the list if assigned</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Description of the assigned list</li><li><a href='#replacementtags'>You could use more tags.</a> But it is not recommend, since the QR code is generated within the admin area.</li></ul>
nb_NO: URL-en bør være absolutt hvis du ønsker å tilby det genererte QR-bildet til dine kunder. Bildet kan hentes i seriekodeområdet. Kodedetaljene inneholder en knapp for dette.<br>Du kan bruke disse plassholderne i din URL:<ul><li><b>{CODE}</b>: Erstattes med koden (uten skilletegn)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Erstattes med koden (MED skilletegn)</li><b>{LIST}</b>: Listens navn hvis tildelt</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Beskrivelse av den tildelte listen</li><li><a href='#replacementtags'>Flere tagger er tilgjengelige.</a> Det anbefales imidlertid ikke da QR-koden genereres i administrasjonsområdet.</li></ul>

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tilstrekkelige tillatelser til å få tilgang til denne siden.

en: Ticket Info
nb_NO: Billettinfo

en: For the Code List for sale restriction the plugin requires WooCommerce %1$s or greater to be installed and active. WooCommerce %2$s is not supported.
nb_NO: For kodelisten for salgsbegrensning krever utvidelsen WooCommerce %1$s eller nyere installert og aktivt. WooCommerce %2$s støttes ikke.

en: Ticket Number
nb_NO: Billettnummer

en: Serial Code
nb_NO: Seriekode

en: Serial Code List ID
nb_NO: Seriekodeliste-ID

en: Is Ticket
nb_NO: Er billett

en: function "%s" in wc backend not implemented
nb_NO: Funksjon "%s" i WC-backend ikke implementert

en: 1 or 0 to deactivate or activate the redirect option for this list
nb_NO: 1 eller 0 for å deaktivere eller aktivere omdirigeringsalternativet for denne listen

en: 1 or 0 to hide or display the redirect button
nb_NO: 1 eller 0 for å skjule eller vise omdirigeringsknappen

en: active
nb_NO: aktiv

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add Code
nb_NO: Legg til kode

en: Add List
nb_NO: Legg til liste

en: After how many letters?
nb_NO: Etter hvor mange bokstaver?

en: All
nb_NO: Alle

en: Amount:
nb_NO: Antall:

en: Amount of letter needed
nb_NO: Antall bokstaver som trengs

en: Amount of letters has to be higher
nb_NO: Antallet bokstaver må være høyere

en: Are you sure, you want to delete all selected codes?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette alle valgte koder?

en: Are you sure, you want to delete this code?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne koden?

en: Are you sure, you want to delete this list?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne listen?

en: Are you sure you want to reset all options to their default values? This cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille alle alternativer til standardverdiene? Dette kan ikke angres.

en: Ascending
nb_NO: Stigende

en: Assign to this code list
nb_NO: Tildel til denne kodelisten

en: Back to overview
nb_NO: Tilbake til oversikten

en: Basic DB Version
nb_NO: Grunnleggende DB-versjon

en: Basic Plugin Version
nb_NO: Grunnleggende utvidelsesversjon

en: Billing Email:
nb_NO: Fakturerings-e-post:

en: Both
nb_NO: Begge

en: Bulk Action
nb_NO: Massehandling

en: button label for the redirect button
nb_NO: Knappetikett for omdirigeringsknappen

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Changed By
nb_NO: Endret av

en: Change History
nb_NO: Endringshistorikk

en: Changes will trigger the webhook, if activated.
nb_NO: Endringer utløser webhooken hvis den er aktivert.

en: Choose a file suffix
nb_NO: Velg filendelse

en: Choose a sorting direction
nb_NO: Velg sorteringsretning

en: Choose a sorting field
nb_NO: Velg sorteringsfelt

en: Choose CSV file
nb_NO: Velg CSV-fil

en: Choose delimiter of your columns:
nb_NO: Velg skilletegn for kolonnene:

en: Choose the delimiter for the column values
nb_NO: Velg skilletegn for kolonneverdiene

en: Choose type of codes
nb_NO: Velg kodetype

en: Choose your export settings
nb_NO: Velg dine eksportinnstillinger

en: Clear the code list textarea field below to add only the new generated codes
nb_NO: Tøm kodelistens tekstfelt nedenfor for å bare legge til de nylig genererte kodene

en: click to hide
nb_NO: Klikk for å skjule

en: click to show
nb_NO: Klikk for å vise

en: Code
nb_NO: Kode

en: Code:
nb_NO: Kode:

en: Code and CVV is not valid
nb_NO: Kode og CVV er ugyldige

en: Code confirmed
nb_NO: Kode bekreftet

en: Code Display
nb_NO: Kodevisning

en: Code Display:
nb_NO: Kodevisning:

en: Code expired
nb_NO: Kode utløpt

en: Code Generator
nb_NO: Kodegenerator

en: Code is already used
nb_NO: Koden er allerede brukt

en: Code marked as used
nb_NO: Kode markert som brukt

en: Code not found
nb_NO: Kode ikke funnet

en: codes
nb_NO: Koder

en: Codes
nb_NO: Koder

en: codes. In
nb_NO: Koder. I

en: codes is reached. Use the premium version to have unlimited codes.
nb_NO: koder er nådd. Bruk Premium-versjonen for ubegrenset antall koder.

en: codes stored.
nb_NO: koder lagret.

en: codes. Unlimited with
nb_NO: koder. Ubegrenset med

en: codes will be deleted.
nb_NO: koder vil bli slettet.

en: Code Verification Value (CVV):
nb_NO: Kodeverifiseringsverdi (CVV):

en: Comma
nb_NO: Komma

en: Confirmed count:
nb_NO: Bekreftelseantall:

en: contains
nb_NO: inneholder

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Copy the support information below and include it in your email. Remove any critical information if needed.
nb_NO: Kopier supportinformasjonen nedenfor og inkluder den i e-posten din. Fjern eventuell kritisk informasjon ved behov.

en: Copy to Clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavle

en: Created
nb_NO: Opprettet

en: Created:
nb_NO: Opprettet:

en: Creation date
nb_NO: Opprettelsesdato

en: Current Options
nb_NO: Gjeldende alternativer

en: Customer
nb_NO: Kunde

en: CVV - use 4 digits for best results
nb_NO: CVV - bruk 4 sifre for beste resultat

en: Date
nb_NO: Dato

en: day
nb_NO: dag

en: Default search filter
nb_NO: Standard søkefilter

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete all selected codes?
nb_NO: Slette alle valgte koder?

en: Delete code used information
nb_NO: Slett kodens bruksinformasjon

en: Delete registered user information
nb_NO: Slett registrert brukerinformasjon

en: Delete WooCommerce order info for this code
nb_NO: Slett WooCommerce-ordreinfo for denne koden

en: Delete WooCommerce purchase code info from order
nb_NO: Slett WooCommerce-kjøpskodeinfo fra ordre

en: Delimiter?
nb_NO: Skilletegn?

en: Descending
nb_NO: Synkende

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Display QR with code
nb_NO: Vis QR med kode

en: Display QR with URL
nb_NO: Vis QR med URL

en: Do not redirect the user.
nb_NO: Ikke omdiriger brukeren.

en: Do not show the button and redirect immediately. Overrules the global settings.
nb_NO: Ikke vis knappen og omdiriger umiddelbart. Overstyrer de globale innstillingene.

en: Do you really want to remove the image information from this option?
nb_NO: Vil du virkelig fjerne bildeinformasjonen fra dette alternativet?

en: Do you really want to try to repair your database table definitions? It should be safe, but only needed in very rare cases.
nb_NO: Vil du virkelig prøve å reparere databasetabelldefinisjonene dine? Det bør være trygt, men er bare nødvendig i svært sjeldne tilfeller.

en: Do you want to delete?
nb_NO: Vil du slette?

en: Each entry will turn green (successfull stored) or red (NOT OK - duplicat entry on the server).
nb_NO: Hver oppføring blir grønn (vellykket lagret) eller rød (IKKE OK - duplikatoppføring på serveren).

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit Code
nb_NO: Rediger kode

en: Edit List
nb_NO: Rediger liste

en: Edit registered user
nb_NO: Rediger registrert bruker

en: Edit registered user information
nb_NO: Rediger registrert brukerinformasjon

en: Edit requested wordpress user
nb_NO: Rediger den forespurte WordPress-brukeren

en: Edit wordpress user information
nb_NO: Rediger WordPress-brukerinformasjon

en: Email
nb_NO: E-post

en: Empty table
nb_NO: Tom tabell

en: Enter amount of codes
nb_NO: Angi antall koder

en: Enter amount of codes needed
nb_NO: Angi antall koder som trengs

en: Enter an amount of how many codes you need
nb_NO: Angi hvor mange koder du trenger

en: Enter a prefix (optional)
nb_NO: Angi et prefiks (valgfritt)

en: Enter your row start (0 = from the first)
nb_NO: Angi din startrad (0 = fra den første)

en: Error
nb_NO: Feil

en: ERROR:
nb_NO: FEIL:

en: Error 505
nb_NO: Feil 505

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Export codes
nb_NO: Eksporter koder

en: False
nb_NO: Usant

en: Filter for cvv value
nb_NO: Filtrer etter CVV-verdi

en: Filter for list id
nb_NO: Filtrer etter liste-ID

en: Filter for order id
nb_NO: Filtrer etter ordre-ID

en: Filter for product id
nb_NO: Filtrer etter produkt-ID

en: Filter for registered user id
nb_NO: Filtrer etter registrert bruker-ID

en: Filter for status (1:active, 0:inactive, 2:stolen)
nb_NO: Filtrer etter status (1:aktiv, 0:inaktiv, 2:stjålet)

en: First successful validation at:
nb_NO: Første vellykkede validering den:

en: First successful validation IP:
nb_NO: IP for første vellykkede validering:

en: for the list name
nb_NO: for listenavnet

en: For the validator form. This will contain the user input - code.
nb_NO: For valideringsskjemaet. Dette inneholder brukerinntastingen - kode.

en: for this field will be taken.
nb_NO: for dette feltet vil bli brukt.

en: function
nb_NO: Funksjon

en: Generate codes
nb_NO: Generer koder

en: Generate Code Verification Value (CVV) for each code
nb_NO: Generer kodeverifiseringsverdi (CVV) for hver kode

en: Hi Support,
nb_NO: Hei Support,

en: Home
nb_NO: Startside

en: hour
nb_NO: time

en: If CVV is set, then your user will be asked to enter also the CVV to check the serial code.
nb_NO: Hvis CVV er satt, blir brukeren også bedt om å skrive inn CVV for å kontrollere seriekoden.

en: If the list already exists then it will be updated.
nb_NO: Hvis listen allerede finnes, vil den bli oppdatert.

en: If the same list name will be used in the same file, then the description will be updated with the last line and the serials are added. No serials are removed from the list.
nb_NO: Hvis samme listenavn brukes i samme fil, oppdateres beskrivelsen med den siste linjen, og serienumrene legges til. Ingen serienumre fjernes fra listen.

en: If you want to add the CVV number then separate your serial code with (;) and append your CVV number.
nb_NO: Hvis du vil legge til CVV-nummeret, skiller du seriekoden med (;) og legger til CVV-nummeret.

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import Complete
nb_NO: Import fullført

en: Imported:
nb_NO: Importert:

en: Import Error
nb_NO: Importfeil

en: Importing
nb_NO: Importerer

en: Import List
nb_NO: Importer liste

en: Import Options
nb_NO: Importalternativer

en: Import process finished
nb_NO: Importprosessen fullført

en: inactive
nb_NO: inaktiv

en: In the textarea below you will find all the successful stored codes.
nb_NO: I tekstfeltet nedenfor finner du alle vellykket lagrede koder.

en: Invalid JSON file.
nb_NO: Ugyldig JSON-fil.

en: Invalid options file: missing options data.
nb_NO: Ugyldig alternativfil: alternativdata mangler.

en: IP list checked for this code
nb_NO: IP-liste kontrollert for denne koden

en: is activ
nb_NO: er aktiv

en: is inactiv
nb_NO: er inaktiv

en: Is registered to a user
nb_NO: Er registrert til en bruker

en: is stolen
nb_NO: er stjålet

en: It will work, but no updates are possible for the premium plugin after the expiration date.
nb_NO: Det vil fungere, men ingen oppdateringer er mulige for Premium-utvidelsen etter utløpsdatoen.

en: Last successful validation at:
nb_NO: Siste vellykkede validering den:

en: Last successful validation IP:
nb_NO: IP for siste vellykkede validering:

en: Letter exclusion
nb_NO: Bokstavekskludering

en: Letter style
nb_NO: Bokstavstil

en: Limit export to code list
nb_NO: Begrens eksport til kodeliste

en: List
nb_NO: Liste

en: List name
nb_NO: Listenavn

en: Lists
nb_NO: Lister

en: Lists of codes
nb_NO: Kodelister

en: list. Unlimited with
nb_NO: liste. Ubegrenset med

en: loading...
nb_NO: Laster...

en: Lowercase
nb_NO: Små bokstaver

en: Max.
nb_NO: Maks.

en: minutes
nb_NO: minutter

en: month
nb_NO: måned

en: Name
nb_NO: Navn

en: Network Home
nb_NO: Nettverksstart

en: NEW
nb_NO: NY

en: New Value
nb_NO: Ny verdi

en: No
nb_NO: Nei

en: No code will be deleted. Just the list.
nb_NO: Ingen kode vil bli slettet. Bare listen.

en: None
nb_NO: Ingen

en: No registration to this code done
nb_NO: Ingen registrering for denne koden gjort

en: Note:
nb_NO: Merk:

en: NOTE:
nb_NO: MERK:

en: not found. Please check your shortcode parameters
nb_NO: ikke funnet. Vennligst kontroller kortkodeparameterne dine

en: Not OK:
nb_NO: Ikke OK:

en: Not used - still available
nb_NO: Ikke brukt - fortsatt tilgjengelig

en: Numbers
nb_NO: Tall

en: Numbers needed?
nb_NO: Tall trengs?

en: Numbers options
nb_NO: Tallalternativer

en: Offset for each number
nb_NO: Forskyvning for hvert nummer

en: Old value:
nb_NO: Gammel verdi:

en: Old Value
nb_NO: Gammel verdi

en: One code per line and/or comma-separated (,).
nb_NO: En kode per linje og/eller kommaseparert (,).

en: one or more serials that will be added if not exists and assigned to the list.
nb_NO: ett eller flere serienumre som legges til hvis de ikke finnes og tildeles listen.

en: Only numbers
nb_NO: Bare tall

en: Open Email
nb_NO: Åpne e-post

en: Option
nb_NO: Alternativ

en: optional
nb_NO: valgfritt

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: options. Skipped:
nb_NO: alternativer. Hoppet over:

en: options? This will overwrite current settings.
nb_NO: alternativer? Dette overskriver gjeldende innstillinger.

en: Order from:
nb_NO: Ordre fra:

en: Order Id
nb_NO: Ordre-ID

en: OrderId
nb_NO: Ordre-ID

en: Order ID:
nb_NO: Ordre-ID:

en: Order Status:
nb_NO: Ordrestatus:

en: Organize your codes in lists. You can assign codes to a list.
nb_NO: Organiser kodene dine i lister. Du kan tildele koder til en liste.

en: Or the value of the global setting
nb_NO: Eller verdien fra den globale innstillingen

en: Output
nb_NO: Utdata

en: Overrule
nb_NO: Overstyr

en: Overrule the serial code format settings.
nb_NO: Overstyr seriekodeformatinnstillingene.

en: per Code list
nb_NO: per kodeliste

en: Please contact support for further investigation
nb_NO: Vennligst kontakt supporten for videre undersøkelse

en: Please find my system information below:
nb_NO: Nedenfor finner du min systeminformasjon:

en: Please select at least one code first.
nb_NO: Vennligst velg minst én kode først.

en: Plugin
nb_NO: Utvidelse

en: Premium DB Version
nb_NO: Premium DB-versjon

en: [PREMIUM ONLY]
nb_NO: [KUN PREMIUM]

en: Premium Plugin Version
nb_NO: Premium-utvidelsesversjon

en: Premium Serial
nb_NO: Premium-serienummer

en: Product:
nb_NO: Produkt:

en: Product Id:
nb_NO: Produkt-ID:

en: Product is stolen
nb_NO: Produktet er stjålet

en: QR with code
nb_NO: QR med kode

en: QR with URL and code
nb_NO: QR med URL og kode

en: Redirect user is deactivated in the option.
nb_NO: Brukeromdirigering er deaktivert i alternativet.

en: Register by wordpress user:
nb_NO: Registrert av WordPress-bruker:

en: Register by wordpress userid:
nb_NO: Registrert av WordPress-bruker-ID:

en: Registered user
nb_NO: Registrert bruker

en: Registered value
nb_NO: Registrert verdi

en: Registered wordpress userid
nb_NO: Registrert WordPress-bruker-ID

en: Register value:
nb_NO: Registreringsverdi:

en: renew your license here
nb_NO: Forny lisensen din her

en: Repair database tables?
nb_NO: Reparer databasetabeller?

en: Repaired
nb_NO: Reparert

en: Repair Tables
nb_NO: Reparer tabeller

en: Replacement Tags
nb_NO: Erstatningstagger

en: Request by wordpress user:
nb_NO: Forespurt av WordPress-bruker:

en: Requested wordpress userid
nb_NO: Forespurt WordPress-bruker-ID

en: Request from:
nb_NO: Forespørsel fra:

en: Request from IP:
nb_NO: Forespørsel fra IP:

en: Reset All Options
nb_NO: Tilbakestill alle alternativer

en: Reset to Default
nb_NO: Tilbakestill til standard

en: Revert
nb_NO: Tilbakestill

en: Revert option
nb_NO: Tilbakestill alternativ

en: Revert Option
nb_NO: Tilbakestill alternativ

en: runs to find unique codes
nb_NO: kjøringer for å finne unike koder

en: Scan QR Code
nb_NO: Skann QR-kode

en: Scroll down and wait for all to finish.
nb_NO: Rull ned og vent til alt er ferdig.

en: Scroll to top
nb_NO: Rull til toppen

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: seconds, with
nb_NO: sekunder, med

en: Semicolon
nb_NO: Semikolon

en: Serial Code Generator: Input element cannot be found. Please check your inputid-value on the shortcode
nb_NO: Seriekodegenerator: Inntastingselement kan ikke finnes. Vennligst kontroller inputid-verdien din i kortkoden

en: Serial Code Generator: Output element cannot be found. Please check your outputid-value on the shortcode
nb_NO: Seriekodegenerator: Utdataelement kan ikke finnes. Vennligst kontroller outputid-verdien din i kortkoden

en: Serial Code Generator: Trigger not found. Please check your triggerid-value on the shortcode
nb_NO: Seriekodegenerator: Utløser ikke funnet. Vennligst kontroller triggerid-verdien din i kortkoden

en: Serial Infos for Product
nb_NO: Seriekodeinfo for produkt

en: Serials
nb_NO: Serienumre

en: Serials options
nb_NO: Serienummeralternativer

en: Set a range
nb_NO: Angi et område

en: short description
nb_NO: kort beskrivelse

en: Show in WooCommerce Orders
nb_NO: Vis i WooCommerce-ordrer

en: Show Product
nb_NO: Vis produkt

en: Site URL
nb_NO: Nettsted-URL

en: Some systems are slow and the connection timeout interupts the export, if you have too many codes. In that case, you can export your codes in several steps. e.g. 0 and 20000 amount and then 20001 and 20000 amount.
nb_NO: Noen systemer er trege, og tilkoblingstidsbegrensningen avbryter eksporten hvis du har for mange koder. I så fall kan du eksportere kodene dine i flere trinn, f.eks. 0 og 20000 antall og deretter 20001 og 20000 antall.

en: Space
nb_NO: Mellomrom

en: Start number
nb_NO: Startnummer

en: stolen
nb_NO: stjålet

en: Store codes
nb_NO: Lagre koder

en: Store Codes on Server
nb_NO: Lagre koder på serveren

en: Successfull stored codes
nb_NO: Vellykket lagrede koder

en: Support Contact
nb_NO: Supportkontakt

en: Support Info
nb_NO: Supportinfo

en: Support: Serial Codes Generator
nb_NO: Support: Seriekodegenerator

en: The IP will be updated too. The requested date will only be changed, if it was not set already.
nb_NO: IP-adressen oppdateres også. Den forespurte datoen endres bare hvis den ikke allerede var satt.

en: The IP will updated too. The registered date will only be changed, if it was not set already.
nb_NO: IP-adressen oppdateres også. Registreringsdatoen endres bare hvis den ikke allerede var satt.

en: This QR image contains:
nb_NO: Dette QR-bildet inneholder:

en: to its previous value?
nb_NO: til dens forrige verdi?

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Total codes created:
nb_NO: Totalt opprettede koder:

en: Total codes found:
nb_NO: Totalt funne koder:

en: Total codes updated:
nb_NO: Totalt oppdaterte koder:

en: Total lines read:
nb_NO: Totalt leste linjer:

en: Total lines with lists:
nb_NO: Totalt linjer med lister:

en: Total lists created:
nb_NO: Totalt opprettede lister:

en: Total lists imported:
nb_NO: Totalt importerte lister:

en: Total lists updated:
nb_NO: Totalt oppdaterte lister:

en: True
nb_NO: Sant

en: unix timestamp
nb_NO: Unix-tidsstempel

en: unlimited
nb_NO: ubegrenset

en: Up 100.000 codes generation per run. The limit is to prevent performance issues.
nb_NO: Opptil 100 000 kodegenereringer per kjøring. Grensen er for å forhindre ytelsesproblemer.

en: Uppercase
nb_NO: Store bokstaver

en: up to 100.000 for each run
nb_NO: opptil 100 000 per kjøring

en: URL for a redirect
nb_NO: URL for omdirigering

en: used
nb_NO: brukt

en: Used
nb_NO: Brukt

en: Used for Order ID:
nb_NO: Brukt for ordre-ID:

en: use the add option
nb_NO: Bruk legg til-alternativet

en: Variation:
nb_NO: Variant:

en: While storing the codes to the server, it will check if the code is unique and mark the codes, that are not.
nb_NO: Ved lagring av kodene på serveren kontrolleres det om koden er unik, og koder som ikke er det markeres.

en: Will be overriden if you set the serial code format settings on the product!
nb_NO: Vil bli overstyrt hvis du angir seriekodeformatinnstillingene på produktet!

en: With your QR code value
nb_NO: Med din QR-kodeverdi

en: WooCommerce not found
nb_NO: WooCommerce ikke funnet

en: WooCommerce Order
nb_NO: WooCommerce-ordre

en: WooCommerce Purchase Restriction
nb_NO: WooCommerce-kjøpsbegrensning

en: WooCommerce Subscription Orders
nb_NO: WooCommerce-abonnementsordrer

en: year
nb_NO: år

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You are using the premium version. Many thanks, please enter your serial key within the options
nb_NO: Du bruker Premium-versjonen. Tusen takk, vennligst skriv inn din serienøkkel i alternativene

en: You can
nb_NO: Du kan

en: You can export your current settings first.
nb_NO: Du kan eksportere dine gjeldende innstillinger først.

en: You can repeat the "store codes" operations as often as needed.
nb_NO: Du kan gjenta handlingen "lagre koder" så ofte som nødvendig.

en: You can store up to
nb_NO: Du kan lagre opptil

en: You can upload a CSV file (, delimiter). You have to provide a header line with column names.
nb_NO: Du kan laste opp en CSV-fil (, skilletegn). Du må oppgi en overskriftslinje med kolonnenavn.

en: You can use:
nb_NO: Du kan bruke:

en: You can use date placeholder to have the prefix filled with the date of the confirmed purchase.
nb_NO: Du kan bruke datoplassholdere for å fylle prefikset med datoen for det bekreftede kjøpet.

en: You can use these replacement tags in your text messages and URLs for the meta code values
nb_NO: Du kan bruke disse erstatningstaggene i tekstmeldingene og URL-ene dine for metakodeverdiene

en: You can use ";" to add more than one code. e.g. 1234-abc;2345-abc. Missing codes will be created and set active.
nb_NO: Du kan bruke ";" for å legge til mer enn én kode. F.eks. 1234-abc;2345-abc. Manglende koder opprettes og settes som aktive.

en: You have
nb_NO: Du har

en: You have to create a list first before you can add codes.
nb_NO: Du må opprette en liste først før du kan legge til koder.

en: You reached maximum amount of codes. You need to delete codes before you can add more new codes or buy the premium version to have unlimited codes.
nb_NO: Du har nådd det maksimale antallet koder. Du må slette koder før du kan legge til flere nye koder, eller kjøpe Premium-versjonen for ubegrenset antall koder.

en: Your Limit of
nb_NO: Din grense på

en: Your premium serial expires soon, at the
nb_NO: Ditt Premium-serienummer utløper snart, den

en: Your start number is not correct. It has to be an integer and start from 1
nb_NO: Startnummeret ditt er ikke korrekt. Det må være et heltall og starte fra 1

en: Your premium serial will expire in %1$d days (on %2$s).
nb_NO: Premium-lisensen din utløper om %1$d dager (%2$s).

en: Your premium serial has expired. Updates are no longer available.
nb_NO: Premium-lisensen din er utløpt. Oppdateringer er ikke lenger tilgjengelige.

en: Renew now
nb_NO: Forny nå
