Send Emails with Mandrill - en to th translation catalogue (144 entries)

en:  emails
th:  อ�

en: /day
th: เ�

en: <br /><small>Check this if your WooCommerce emails are spaced incorrectly after enabling the <br/> setting above.</small>
th: �ล/วัน<br /><small>ทำเครื่องหมายนี้หากอีเมล WooCommerce ของ�

en: <br /><small>The selected template must have a <strong><em>mc:edit=\"main\"</em></strong> placeholder defined. The message will be shown there.</small>
th: �ุณมีระยะห่างไม่ถูกต้องหลังจากเปิดใช้งาน<br/> ก�

en: <strong>wpMandrill is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
th: �รตั้งค่าข้างต้น</small><br /><small>เทมเพลตที่เลือกต

en: A valid sender email address.
th: ��องมีตัวย�

en: API Key
th: ดต�

en: API Settings
th: แหน่�

en: All-time statistics since %s:
th:  <strong><em>mc:edit=\"m

en: Also note that if any error occurs while sending the email, the plugin will try to send the message again using the native WordPress mailing capabilities.
th: in\"</em></strong> กำหนดไว้ ข้อความจะแสดงที่นั่น</small><strong>wpMandri

en: And if you want an even greater integration between your application and Mandrill, we've created a convenient call to send emails from within your plugins.
th: l ถูกเปิดใช้งานแล้ว!</strong> แต่ละไซต์ในเครือข่ายของคุ�

en: Average Sending Volume
th: ต้องเช

en: Average Volume per Day
th: ��่อมต่�

en: Average Volume per Period
th: �แยกกันโ�

en: Bounced or Rejected
th: �ยผู้ดู

en: But if you need Mandrill Powers, we have included a full-featured PHP class called Mandrill. It has every API call defined in Mandrill's API. Check it out at <em>/wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em>.
th: ��ลระบบบนไซต์นั้นที่อยู่อีเมลผู้ส่งที่ถูกต้องคีย์ APIการตั้งค่า APIสถิติทั

en: By default, wpMandrill uses only one editable section of your templates: <em>main</em> so its use is transparent for the you.
th: ��งหมดตั้งแต่ %s: โปรดทราบว่าหากเกิดข้อผิดพลาด

en: Click Rate
th: ��ดๆ ข

en: Complaints:
th: ��ะส่�

en: Confirm that any change you made to the payload is in line with the <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/\" target=\"_blank\">Mandrill's API's documentation</a>. Also, the <em>X-*:</em> headers, must be in line with the <a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">SMTP API documentation</a>. By using this plugin, you agree that you and your website will adhere to <a href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">Mandrill's Terms of Use</a> and <a href=\"http://mandrill.com/privacy/\" target=\"_blank\">Privacy Policy</a>.
th: อีเมล ปลั๊กอินจะพยายามส่งข้อความอีกครั้งโดยใช้ความสามารถในการส่งเมลของ WordPress แบบพื้นฐานและหากคุณต้องการการบูรณาการที่ยิ่งใหญ่กว่าระหว่างแอปพลิเคชันของคุณกับ Mandrill เราได้สร้างฟังก์ชันที่สะดว�

en: Content
th: �ใน

en: Current backlog:
th: ��ารส่�

en: Daily Sending Volume and Open/Click Rate
th: อีเมลจากภายใ�

en: Day
th: ป

en: Days
th: ���

en: Display:
th: �๊�

en: Emails delivered:
th: �อินขอ

en: Emails sent:
th: ��คุณ

en: FROM Email
th: ��ริม

en: FROM Name
th: ��ณก�

en: Fetch new data
th: รส่ง�

en: Filter by:
th: �ฉล�

en: Filtered statistics:
th: �่ยป�

en: For example:
th: ิมาณ�

en: For more detailed statistics, please visit your Mandrill Dashboard
th: �ฉลี่ยต่อวันปริมาณเฉล�

en: General Design
th: ่ยต่

en: General Tags
th: ��ช่�

en: Hey! You've been using %1$s for a while now. If you're enjoying it, would you mind %2$sleaving a 5-star review%3$s? It helps us keep improving! �
th: งเวลาถูกตีกลับหรือปฏิเสธแต่หากคุณต้อง�

en: �� | Hide WP Dashboard Wid
th[0]: ารพลัง Man

en: et | H
th[0]: rill �

en: ur | Hourly Sending Volume and Open/Click R
th[0]: ราได้รวมคลาส PHP �

en: te | Ho
th[0]: �ี่

en: rs | However, if you need to customize any part of the email before sending, you can do so by using the WordPress filter <strong>mandrill_payload</stron
th[0]: ��ีคุณสมบัติครบถ้วนชื่อ Mandrill มันมี API call ทุกตัวที่�

en: >. | If there are tags that you want appended to every call, list them here, one per line:<br
th[0]: ำหนดไว้ใน Mandrill API ตรวจสอบได้ที�

en: /> | If you are a Plugin Developer and you need to create a deep integration between Mandrill and your WordPress installation, wpMandrill will make your life easi
th[0]: � <em>/wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em>
th[1]: โดยค่าเริ่มต้น wpMandrill ใช้เฉพาะส่ว�

en: r. | If you need to use more than one, <em>main</em> included, you need to provided an array with the content to use for each editable region involved. This array should be supply in the field \"html\" of the paylo
th[0]: �ที่แก้ไขได้หนึ่งส่วนของเทมเพลตของคุณ: <em>main</em> ดังนั้นการใช้งา�

en: d. | If you want further customization, you can use the <strong>mandrill_payload</strong> filter we've provid
th[0]: �จึงโปร่งใสสำหรับคุณ
th[1]: อัตราการคลิก
th[2]: การ�

en: d. | If you're a Plugin Developer, and you need to send a regular email using wpMandrill, you don't need to learn anything else. You can use the good ol' <strong>wp_mail</strong> function, as you would normally do if you were not using this plug
th[0]: �้องเรียน:
th[1]: ยืนยันว่าการเปลี่ยนแปลงใดๆ ที่คุณทำกับ payload สอดคล้องกับ<a href=\"http://mandrill

en: n. | Invalid API
th[0]: pp.com/api/docs/\"

en: ey | Just by setting it up, all the emails sent from your WordPress installation will be sent using the power of Mandri
th[0]: arget=\"_blank\">เอกสาร API ของ Mandrill</a> นอกจากนี้ ส

en: l. | Last 30 D
th[0]: ��วนห�

en: ys | Last 60 D
th[0]: ว <em>X-*:<

en: ys | Last 7 D
th[0]: em> ต้�

en: ys | Last 90 D
th[0]: งสอด�

en: ys | Leave a Rev
th[0]: �ล้อ

en: ew | Let's say you're using the <a href=\"http://wordpress.org/extend/plugins/cart66-lite/\" target=\"_blank\">Cart66 Lite Ecommerce plugin</a> and you want to modify the emails sent from this plugin. Here's what you should
th[0]: ��กับ<a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">เอกสาร SMTP API</a> การใช้ปลั๊กอินนี้ คุณตก�

en: o: | Mandr
th[0]: �งว�

en: ll | Mandrill How-
th[0]: �าคุณแล

en: os | Mandrill Recent Statist
th[0]: ��เว็บไซต

en: cs | Mandrill Repo
th[0]: ��ของค�

en: ts | Mandrill Service Rep
th[0]: �ณจะปฏิ�

en: rt | Mandrill Setti
th[0]: ัติตาม<

en: gs | Mandrill: How to modify a certain email using the <em>mandrill_payload</em> WordPress filt
th[0]:  href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">ข้อกำหน�

en: r. | Mandrill: How to send a regular ema
th[0]: �การใช้งา�

en: l. | Mandrill: How to send emails from within your plugi
th[0]: �ของ Mandrill</a> และ<a href=\"h

en: s. | Mandrill: How to tell WordPress to change line feeds by BR tags in a certain email using the <em>mandrill_nl2br</em> WordPress filt
th[0]: tp://mandrill.com/privacy/\" target=\"_blank\">นโยบายความเป็นส่วนตัว</a>
th[1]: เน�

en: r. | Mandrill: How to tell WordPress to use wpMandri
th[0]: �้อหา
th[1]: งานค้างปัจ�

en: l. | Mandrill: How to use multiple editable regions in your templa
th[0]: �ุบัน:
th[1]: ปริมาณการส่งร

en: e. | Mandrill: wp_mail has been declared by another process or plugin, so you won't be able to use Mandrill until the problem is solv
th[0]: ��ยวันและอัตราการเปิด/คลิก
th[1]: วัน
th[2]: วัน
th[3]: แสดง:
th[4]: อีเม�

en: d. | Maybe La
th[0]: �ที

en: er | Mess
th[0]: ��ส�

en: ge | Miscellane
th[0]: งแล

en: us | Name the recipients will see in their email clien
th[0]: ��ว:
th[1]: อีเมลที่ส่ง:
th[2]: �

en: s: | No fil
th[0]: �ีเม�

en: er | No templates fou
th[0]: ผู้ส

en: d. | Note that if you're sending additional headers in your emails, the only valid headers are <em>From:</em>, <em>Reply-To:</em>, and <em>X-*:</em>. <em>Bcc:</em> is also valid, but Mandrill will send the blind carbon copy to only the first address, and the remaining will be silently discard
th[0]: ��ง
th[1]: ชื่อผู้ส่ง
th[2]: ดึงข้อมูลใหม่
th[3]: กรองตาม:
th[4]: สถิติที่กรอง:
th[5]: ตัวอย่างเช่น:
th[6]: สำหรับสถิติโดยละเอียดเพิ่มเต�

en: d. | Once it has been properly configured, it will replace the regular WordPress emailing processes, so it's basically transparent for you and for WordPre
th[0]: ม โปรดไปที่แดชบอร์ด Mandrill ของคุณ
th[1]: ออกแบบทั่วไป
th[2]: แท�

en: s. | Once you have properly configured the settings, the plugin will take care of all the emails sent through your WordPress installati
th[0]: �กทั่วไป
th[1]: สวัสดี! คุณใช้ %1$s มาสักพักแล้ว �

en: n. | Open & Click R
th[0]: ากคุณพ�

en: te | Open R
th[0]: �ใจ ค�

en: te | Ope
th[0]: �ณช�

en: ed | Peri
th[0]: �วย%

en: ds | Quo
th[0]: $sเ�

en: a: | Rejec
th[0]: ีย�

en: s: | Reply-To Em
th[0]: �รีว�

en: il | Repo
th[0]: ว 5

en: ts | Reputati
th[0]: ��าว%3

en: n: | Security check fail
th[0]: sได้ไหม? มั�

en: d. | Select the template to u
th[0]: �ช่วยให�

en: e: | Send Emails with Mandrill requires PHP 5.6 or higher. Please upgrade your version of PHP to activa
th[0]: เราปรับปรุงต่อไปได้! 🙏
th[1]: ซ่อนวิดเจ็ต�

en: e. | Send T
th[0]: ดช�

en: st | Send a test email using these setti
th[0]: อร์ด WP
th[1]: ชั่วโมง

en: gs | Send
th[0]: ปร

en: to | Sender Setti
th[0]: ��มาณก�

en: gs | Send
th[0]: รส�

en: r: | Sending Vol
th[0]: �งรา�

en: me | Setti
th[0]: ชั่�

en: gs | Simply install wpMandrill and configure it to make it handle all the email functions of your WordPress installati
th[0]: �โมงและอัตราการเปิด/คลิก
th[1]: ชั่วโมง
th[2]: อย�

en: n. | Sorry. Invalid API k
th[0]: างไรก็ตา�

en: y. | Sub Acco
th[0]:  หา�

en: nt | Subj
th[0]: คุณ

en: ct | T
th[0]: ��้

en: g: | T
th[0]: ���

en: gs | Templ
th[0]: กา�

en: te | Test executed: %1$d emails sent, %2$d emails queued and %3$d emails rejec
th[0]: �ปรับแต่งส่วนใดๆ ของอีเมลก่อน

en: ed | That's easy! Just do something like th
th[0]: ��่ง คุณส

en: s: | There was a problem retrieving statisti
th[0]: ��มารถทำ�

en: s. | This address will be used as the recipient where replies from the users will be sent
th[0]: ด้โดยใช้ตัวกรอง WordPress <stro

en: o: | This address will be used as the sender of the outgoing emai
th[0]: g>mandrill_payload</strong>
th[1]: หากม�

en: s: | This array has the same structure of the parameter <em>template_content</em> of the API call <a href=\"https://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">send-template</
th[0]: แท็กที่คุณต้องการผนวกเข้ากับทุกการเรียก ให้ระบุไว้ที่นี่ทีละบรรทัด:<br

en: >: | To get your API key, please visit your <a href=\"http://mandrillapp.com/settings/index\" target=\"_blank\">Mandrill Settings<
th[0]: />
th[1]: หากคุณเป็นนักพัฒนาปลั๊กอินและคุณต้องการสร้�

en: a> | To test wpMandrill, log out, and try to use the <em>Forgot your password?</em> feature in WordPress (you don't need to reset your password though. Just check the headers of the email that it sends you, and you'll see that it comes from Mandrill's server
th[0]: งการบูรณาการอย่างลึกซึ้งระหว่าง Mandrill กับการติดตั้ง WordPress ของคุณ wpMandrill จะทำให�

en: ). | To use it, just instantiate an object passing your API key, and make the cal
th[0]: ชีวิตของคุณง่ายขึ้น
th[1]: หาก

en: s: | To use it, you must create a function that analyzes the payload that is about to be sent to Mandrill, and modify it based on your requirements. Then you'll need to add this function as the callback of the mentioned filter, using the <em>add_filter</em> WordPress call. And finally, insert it into your theme's functions.php file or you own plugin's fi
th[0]: ��ุณต้องการใช้มากกว่าหนึ่งตัว รวม <em>main</em> คุณต้องจัดเตรียมอาร์เรย์ที่มีเนื้อหาที่จะใช้สำหรับแต่ละภูมิภาคที�

en: e. | To use this plugin you will ne
th[0]: �แก้ไขได้ อา

en: d: | To
th[0]: ��์�

en: ay | Total Volume per
th[0]: �รย์น�

en: ay | Total Volume per Per
th[0]: ้ควรจั�

en: od | Tot
th[0]: ห�

en: l: | Track cli
th[0]: �ในฟิ

en: ks | Track op
th[0]: ��ด์ \"ht

en: ns | Tracked clic
th[0]: l\" ของ

en: s: | Tracked ope
th[0]: ayload
th[1]: หาก�

en: s: | Track
th[0]: �ุณ�

en: ng | Unkn
th[0]: ้อ�

en: wn | Unknown request t
th[0]: �การปรับ

en: pe | Unope
th[0]: ��ต่ง�

en: ed | Vol
th[0]: พิ

en: me | We have exposed a simple function that allows you to add tags and specify the template to use, in addition to specifying the To, Subject and Body sections of the ema
th[0]: ��มเติม คุณสามารถใช้ตัวกรอง <strong>mandrill_payload</strong> ที่เรา�

en: l: | WooCommerce
th[0]: �ัดเตร�

en: ix | You can change the value of this setting on the fly by using the %1$s filt
th[0]: �ยมไว้ให้
th[1]: หากคุณเป็นน�

en: r. | You can learn more about all of these features right from this pa
th[0]: กพัฒนาปลั๊กอินและคุณต้อง

en: e. | You can use the following code as an skeleton for your own callbac
th[0]: ��ารส่งอีเมลปกติโดยใช้

en: s: | You do not have sufficient permissions to access this pa
th[0]: wpMandrill คุณไม่จำเ�

en: e. | You must define a valid sender ema
th[0]: ็นต้องเรียน

en: l. | Your Mandrill accou
th[0]: ��ู้อะไร�

en: t. | ema
th[0]: �ื�

en: ls | if you have any question about Mandrill or this plugin, visit the <a href=\"http://help.mandrill.com/\" target=\"_blank\">Mandrill's Support Center</
th[0]: �น คุณสามารถใช้ฟังก์ชัน <strong>wp_mail</strong> แบบเก่าๆ ได้ตามปกต

en: >. | if you need to fine tune one or some of the emails sent through your WordPress installation, you will need to use the <em>mandrill_payload</em> filt
th[0]: ��เหมือนที่คุณจะทำหากไม่ได้ใช้ปลั๊กอินนี้
th[1]: คี

en: r. | in the last 30 d
th[0]: ��์ API ไม�

en: ys | in the last few d
th[0]: ถูกต้อง
th[1]: �

en: ys | in the last few mon
th[0]: พียงแค่ต�

en: hs | mandrill_nl
th[0]: ้งค่�

en: br | sends/h
th[0]:  อีเม�
