Send Emails with Mandrill - en to ro_RO translation catalogue (157 entries)

en:  emails
ro_RO:  e-mailuri

en: $message[\"html\"] = array( array(\"name\" => region_name_1\", \"content\" => \"My awesome content for Region 1\"), ... , array( \"name\" => region_name_2\", \"content\" => \"My awesome content for Region 2\") )
ro_RO: $message[\"html\"] = array( array(\"name\" => region_name_1\", \"content\" => \"Conținutul meu minunat pentru Regiunea 1\"), ... , array( \"name\" => region_name_2\", \"content\" => \"Conținutul meu minunat pentru Regiunea 2\")

en: &lt;?php $mandrill = Mandrill($my_api_key); echo $mandrill->ping(); ?&gt;
ro_RO: )&lt;?php $mandrill = Mandrill($my_api_key); echo $mandrill->ping(); ?&g

en: &lt;?php wpMandrill::mail($to, $subject, $html, $headers = '', $attachments = array(), $tags = array(), $from_name = '', $from_email = '', $template_name = ''); ?&gt;
ro_RO: ;&lt;?php wpMandrill::mail($to, $subject, $html, $headers = '', $attachments = array(), $tags = array(), $from_name = '', $from_email = '', $template_name = ''); ?&g

en: &lt;?php wp_mail('your@address.com', 'Your subject', 'Your message'); ?&gt;
ro_RO: ;&lt;?php wp_mail('your@address.com', 'Subiectul dvs.', 'Mesajul dvs.'); ?&g

en: /day
ro_RO: ;/

en: <br /><small>Check this if your WooCommerce emails are spaced incorrectly after enabling the <br/> setting above.</small>
ro_RO: i<br /><small>Bifați aceasta dacă e-mailurile WooCommerce sunt spațiate incorect după activarea setării de mai sus.<

en: <br /><small>If you are sending HTML emails already keep this setting deactivated.<br/>But if you are sending text only emails (WordPress default) this option might help your emails look better.</small>
ro_RO: small><br /><small>Dacă trimiteți deja e-mailuri HTML, mențineți această setare dezactivată.<br/>Dar dacă trimiteți e-mailuri doar text (implicit WordPress), această opțiune poate ajuta e-mailurile să arate

en: <br /><small>The selected template must have a <strong><em>mc:edit=\"main\"</em></strong> placeholder defined. The message will be shown there.</small>
ro_RO: mai bine.</small><br /><small>Șablonul selectat trebuie să aibă definit un substituent <strong><em>mc:edit=\"main\"</em></strong>. Mesajul va fi

en: <strong>wpMandrill is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
ro_RO: fișat acolo.</small><strong>wpMandrill este activat!</strong> Fiecare site din rețeaua dvs. trebuie conectat individual de un admini

en: A valid sender email address.
ro_RO: trator al acelui site.O adresă de e-mail va

en: API Key
ro_RO: abilă pe

en: API Settings
ro_RO: tru expedi

en: All-time statistics since %s:
ro_RO: or.Cheie APISetări APISt

en: Also keep in mind that you can add or remove tags using the <em><a href=\"#\" onclick=\"jQuery('a#contextual-help-link').trigger('click');return false;\">mandrill_payload</a></em> WordPress filter.
ro_RO: tistici totale de la %s: De asemenea, rețineți că puteți adăuga sau elimina etichete folosind filtrul WordPress <em><a href=\"#\" onclick=\"jQuery('a#contextual-help-link').trigger('click');return fals

en: Also note that if any error occurs while sending the email, the plugin will try to send the message again using the native WordPress mailing capabilities.
ro_RO: ;\">mandrill_payload</a></em>.De asemenea, rețineți că dacă apare o eroare în timpul trimiterii e-mailului, plugin-ul va încerca să trimită din nou mesajul folosind c

en: And if you want an even greater integration between your application and Mandrill, we've created a convenient call to send emails from within your plugins.
ro_RO: pacitățile native de e-mail WordPress.Și dacă doriți o integrare și mai mare între aplicația dvs. și Mandrill, am creat un apel convenabil

en: Average Sending Volume
ro_RO: entru a trimite e-mailur

en: Average Volume per Day
ro_RO:  din plugin-urile

en: Average Volume per Period
ro_RO: dvs.Volum mediu de tri

en: Bounced or Rejected
ro_RO: itereVolum mediu p

en: But if you need Mandrill Powers, we have included a full-featured PHP class called Mandrill. It has every API call defined in Mandrill's API. Check it out at <em>/wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em>.
ro_RO:  ziVolum mediu pe perioadăRespins sau refuzatDar dacă aveți nevoie de puterea completă Mandrill, am inclus o clasă PHP completă numită Mandrill. Aceasta conține toate apelurile API definite în API-ul Mandrill. Verificați-o la <em>

en: By default, wpMandrill uses only one editable section of your templates: <em>main</em> so its use is transparent for the you.
ro_RO: wp-content/plugin/wpmandrill/lib/mandrill.class.php</em>.În mod implicit, wpMandrill folosește doar o secțiune editabilă din șabloanele dvs.: <em>main

en: Click Rate
ro_RO: /em>, astfel î

en: Complaints:
ro_RO: cât util

en: Confirm that any change you made to the payload is in line with the <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/\" target=\"_blank\">Mandrill's API's documentation</a>. Also, the <em>X-*:</em> headers, must be in line with the <a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">SMTP API documentation</a>. By using this plugin, you agree that you and your website will adhere to <a href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">Mandrill's Terms of Use</a> and <a href=\"http://mandrill.com/privacy/\" target=\"_blank\">Privacy Policy</a>.
ro_RO: zarea sa este transparentă pentru dvs.Rată de clicuriPlângeri:Confirmați că orice modificare pe care ați făcut-o la payload este în conformitate cu <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/\" target=\"_blank\">documentația API Mandrill</a>. De asemenea, antetele <em>X-*:</em> trebuie să fie în conformitate cu <a href=\"http://help.mandrill.com/forums/20689696-smtp-integration\" target=\"_blank\">documentația API SMTP</a>. Prin utilizarea acestui plugin, sunteți de acord că dvs. și site-ul dvs. veți respecta <a href=\"http://www.mandrill.com/terms/\" target=\"_blank\">Termenii de utilizare Mandrill</a> și <a href=\"h

en: Content
ro_RO: tp://man

en: Current backlog:
ro_RO: rill.com/privacy/

en: Daily Sending Volume and Open/Click Rate
ro_RO: " target=\"_blank\">Politica de confidențialitate</a>.

en: Day
ro_RO: Co

en: Days
ro_RO: țin

en: Display:
ro_RO: tRestan

en: Emails delivered:
ro_RO: �ă curentă:Volu

en: Emails sent:
ro_RO:  zilnic de trimite

en: FROM Email
ro_RO: e și rată

en: FROM Name
ro_RO: e deschide

en: Fetch new data
ro_RO: e/clicuriZiZile

en: Filter by:
ro_RO: Afișare:E-ma

en: Filtered statistics:
ro_RO: luri livrate:E-mail

en: For example:
ro_RO: ri trimise:

en: For more detailed statistics, please visit your Mandrill Dashboard
ro_RO: E-mail DE LANume DE LAPreluare date noiFiltrare după:Statistici filtrate:

en: General Design
ro_RO: De exemplu:Pe

en: General Tags
ro_RO: tru statistici ma

en: Hey! You've been using %1$s for a while now. If you're enjoying it, would you mind %2$sleaving a 5-star review%3$s? It helps us keep improving! �
ro_RO:  detaliate, vă rugăm să vizitați tabloul de bord MandrillDesign generalEtichete generaleSalut! Folosiți %1$s de ceva timp. Dacă v

en: �� | Hide WP Dashboard Wid
ro_RO[0]: � place, ați putea %2$slăsa o recenzie

en: et | H
ro_RO[0]: de

en: ur | Hourly Sending Volume and Open/Click R
ro_RO[0]:  stele%3$s? Ne ajută să continuăm să ne îmbunăt

en: te | Ho
ro_RO[0]: �ț

en: rs | However, if you need to customize any part of the email before sending, you can do so by using the WordPress filter <strong>mandrill_payload</stron
ro_RO[0]: m! 🙏
ro_RO[1]: Ascundeți widget-ul tabloului de bord WP
ro_RO[2]: Oră
ro_RO[3]: Volum orar de trimitere și rată de deschidere/clicuri
ro_RO[4]: Ore
ro_RO[5]: Cu toate acestea, dacă trebuie să personalizați orice parte a e

en: >. | If there are tags that you want appended to every call, list them here, one per line:<br
ro_RO[0]: mailului înainte de trimitere, puteți face acest lucru utilizând filtrul WordPress <strong>mandrill_pay

en: /> | If you are a Plugin Developer and you need to create a deep integration between Mandrill and your WordPress installation, wpMandrill will make your life easi
ro_RO[0]: oad</strong>.
ro_RO[1]: Dacă există etichete pe care doriți să le adăugați la fiecare apel, enumerați-le aici, una pe linie:<br />
ro_RO[2]: Dacă sunteți dezvolt

en: r. | If you need to use more than one, <em>main</em> included, you need to provided an array with the content to use for each editable region involved. This array should be supply in the field \"html\" of the paylo
ro_RO[0]: tor de plugin-uri și trebuie să creați o integrare profundă între Mandrill și instalarea WordPress, wpMandrill vă va ușura viața.
ro_RO[1]: Dacă trebuie să utilizați mai mult de una, inclusiv <em>main</em>, trebuie să furnizați o mat

en: d. | If you want further customization, you can use the <strong>mandrill_payload</strong> filter we've provid
ro_RO[0]: ice cu conținutul de utilizat pentru fiecare regiune editabilă implicată. Această matrice trebuie furnizată în c�

en: d. | If you're a Plugin Developer, and you need to send a regular email using wpMandrill, you don't need to learn anything else. You can use the good ol' <strong>wp_mail</strong> function, as you would normally do if you were not using this plug
ro_RO[0]: mpul \"html\" al payload-ului.
ro_RO[1]: Dacă doriți personalizare suplimentară, puteți utiliza filtrul <strong>mandrill_payload</strong> pe care l-am furnizat.
ro_RO[2]: Dacă sunteți dezvoltator de plugin-uri și trebuie să trimiteți un e-mail obișnuit folosind wpMan

en: n. | Invalid API
ro_RO[0]: rill, nu trebuie s

en: ey | Just by setting it up, all the emails sent from your WordPress installation will be sent using the power of Mandri
ro_RO[0]: � învățați nimic altceva. Puteți utiliza bunul vechi <strong>wp_mail</strong>, așa cum ați face în mod no

en: l. | Last 30 D
ro_RO[0]: mal dacă nu ați f

en: ys | Last 60 D
ro_RO[0]: losi acest plugin.

en: ys | Last 7 D
ro_RO[0]: heie API invali

en: ys | Last 90 D
ro_RO[0]: ă
ro_RO[1]: Doar configurân

en: ys | Leave a Rev
ro_RO[0]: u-l, toate e-mail

en: ew | Leave blank to use the FROM Email. If you want to override this setting, you must use the <em><a href=\"#\" onclick=\"jQuery('a#contextual-help-link').trigger('click');return false;\">mandrill_payload</a></em> WordPress filt
ro_RO[0]: rile trimise din instalarea WordPress vor fi trimise folosind puterea Mandrill.
ro_RO[1]: Ultimele 30 de zile
ro_RO[2]: Ultimele 60 de zile
ro_RO[3]: Ultimele 7 zile
ro_RO[4]: Ultimele 90 de zile
ro_RO[5]: Lăsați o recenzie
ro_RO[6]: Lăsați necompletat pentru a utiliza e-mailul DE LA. Dacă doriți să suprasc

en: r. | Let's say you're using the <a href=\"http://wordpress.org/extend/plugins/cart66-lite/\" target=\"_blank\">Cart66 Lite Ecommerce plugin</a> and you want to modify the emails sent from this plugin. Here's what you should
ro_RO[0]: ieți această setare, trebuie să utilizați filtrul WordPress <em><a href=\"#\" onclick=\"jQuery('a#contextual-help-link').trigger('click');return false;\">mandrill_payload</a></em>.
ro_RO[1]: Să presupunem că utilizați <a href=\"http://

en: o: | Mandr
ro_RO[0]: ordpress

en: ll | Mandrill How-
ro_RO[0]: org/extend/plugi

en: os | Mandrill Repo
ro_RO[0]: s/cart66-lite/\"

en: ts | Mandrill Service Rep
ro_RO[0]: arget=\"_blank\">plugin-

en: rt | Mandrill Setti
ro_RO[0]: l Cart66 Lite E

en: gs | Mandrill: How to modify a certain email using the <em>mandrill_payload</em> WordPress filt
ro_RO[0]: ommerce</a> și doriți să modificați e-mailurile trimise din acest plugin. Iată ce ar trebui s

en: r. | Mandrill: How to send a regular ema
ro_RO[0]: � faceți:
ro_RO[1]: Mandrill
ro_RO[2]: Ghiduri Mandrill
ro_RO[3]: Rapoarte

en: l. | Mandrill: How to send emails from within your plugi
ro_RO[0]: andrill
ro_RO[1]: Raport serviciu Mandrill
ro_RO[2]: Setări Mandrill
ro_RO[3]: Mandrill

en: s. | Mandrill: How to tell WordPress to change line feeds by BR tags in a certain email using the <em>mandrill_nl2br</em> WordPress filt
ro_RO[0]:  Cum să modificați un anumit e-mail folosind filtrul WordPress <em>mandrill_payload</em>.
ro_RO[1]: Mandrill: Cum să trimiteți un e-mail obișnuit.
ro_RO[2]: Mandrill: Cum

en: r. | Mandrill: How to tell WordPress to use wpMandri
ro_RO[0]: ă trimiteți e-mailuri din plugin-urile dvs.
ro_RO[1]: Mandrill: Cum

en: l. | Mandrill: How to use multiple editable regions in your templa
ro_RO[0]: ă spuneți WordPress să schimbe alimentările de linie cu etichete BR

en: e. | Mandrill: wp_mail has been declared by another process or plugin, so you won't be able to use Mandrill until the problem is solv
ro_RO[0]: într-un anumit e-mail folosind filtrul WordPress <em>mandrill_nl2br</em>.
ro_RO[1]: Mandrill: Cum să spuneți WordPress să folosească wpMandrill.
ro_RO[2]: M

en: d. | Maybe La
ro_RO[0]: ndrill: Cum să

en: er | Mess
ro_RO[0]: tiliz

en: ge | Miscellane
ro_RO[0]: ți mai

en: us | Name of the sub account you wish to use (optiona
ro_RO[0]: multe regiuni editabile în șablonul dvs.
ro_RO[1]: Mandrill: wp_mail a fost

en: ): | Name the recipients will see in their email clien
ro_RO[0]: declarat de un alt proces sau plugin, astfel încât nu veți putea

en: s: | No fil
ro_RO[0]: utiliza Man

en: er | No templates fou
ro_RO[0]: rill până când probl

en: d. | Note that if you're sending additional headers in your emails, the only valid headers are <em>From:</em>, <em>Reply-To:</em>, and <em>X-*:</em>. <em>Bcc:</em> is also valid, but Mandrill will send the blind carbon copy to only the first address, and the remaining will be silently discard
ro_RO[0]: ma este rezolvată.
ro_RO[1]: Poate mai târziu
ro_RO[2]: Mesaj
ro_RO[3]: Diverse
ro_RO[4]: Numele contului secundar pe care doriți să îl utilizați (opțional):
ro_RO[5]: Numele pe care destinatarii îl vor vedea în clienții lor de e-mail:
ro_RO[6]: Fără filtru
ro_RO[7]: Nu s-au găsit șabloane.
ro_RO[8]: Rețineți că dacă trimiteți antete suplimentare

en: d. | Once it has been properly configured, it will replace the regular WordPress emailing processes, so it's basically transparent for you and for WordPre
ro_RO[0]: �n e-mailurile dvs., singurele antete valide sunt <em>From:</em>, <em>Reply-To:</em> și <em>X-*:</em>. <em>Bcc:</em> este, de asemenea, valid, dar Mandrill

en: s. | Once you have properly configured the settings, the plugin will take care of all the emails sent through your WordPress installati
ro_RO[0]: a trimite copia ascunsă doar la prima adresă, iar restul vor fi eliminate în tăcere.
ro_RO[1]: Odată ce a fost configurat c

en: n. | Open & Click R
ro_RO[0]: rect, va înlocui procesele o

en: te | Open R
ro_RO[0]: ișnuite de e-mail

en: te | Ope
ro_RO[0]: WordPre

en: ed | Peri
ro_RO[0]: s, astfe

en: ds | Quo
ro_RO[0]:  înc

en: a: | Rejec
ro_RO[0]: �t este pra

en: s: | Replace all line feeds (\"\\n\") by &lt;br/&gt; in the message bo
ro_RO[0]: tic transparent pentru dvs. și pentru WordPress.
ro_RO[1]: Odată ce ați configurat corect

en: y? | Reply-To Em
ro_RO[0]: etările, plugin-ul s

en: il | Repo
ro_RO[0]:  va ocup

en: ts | Reputati
ro_RO[0]:  de toate

en: n: | Save Chan
ro_RO[0]: -mailurile trimise pr

en: es | Security check fail
ro_RO[0]: n instalarea WordPress.
ro_RO[1]: Rată de d

en: d. | Select the template to u
ro_RO[0]: schidere și clicuri
ro_RO[1]: Rată de d

en: e: | Send Emails with Mandrill requires PHP 5.6 or higher. Please upgrade your version of PHP to activa
ro_RO[0]: schidere
ro_RO[1]: Deschis
ro_RO[2]: Perioade
ro_RO[3]: Cotă:
ro_RO[4]: Respingeri:
ro_RO[5]: Înlocuiți toate alimentările de linie (\"\\n\") cu &lt;br/&gt;

en: e. | Send T
ro_RO[0]: �n corpul me

en: st | Send a test email using these setti
ro_RO[0]: ajului?
ro_RO[1]: E-mail pentru răspuns
ro_RO[2]: Rapoarte
ro_RO[3]: Reputație

en: gs | Send
ro_RO[1]: Salvează

en: to | Sender Setti
ro_RO[0]: modificările
ro_RO[1]: Ve

en: gs | Send
ro_RO[0]: ificarea d

en: r: | Sending Vol
ro_RO[0]:  securitate a eșu

en: me | Setti
ro_RO[0]: t.
ro_RO[1]: Sel

en: gs | Se
ro_RO[0]: ctați șab

en: up | Simply install wpMandrill and configure it to make it handle all the email functions of your WordPress installati
ro_RO[0]: onul de utilizat:
ro_RO[1]: Send Emails with Mandrill necesită PHP 5.6 sau superior. Vă rugăm să actualizați versiunea PHP pen

en: n. | Sorry. Invalid API k
ro_RO[0]: ru a activa.
ro_RO[1]: Trimite test
ro_RO[2]: Trimit

en: y. | Sub Acco
ro_RO[0]: ți un e-mail

en: nt | Subj
ro_RO[0]: de test

en: ct | T
ro_RO[0]: folosind

en: g: | T
ro_RO[0]: ceste se

en: gs | Templ
ro_RO[0]: ări
ro_RO[1]: T

en: te | Test executed: %1$d emails sent, %2$d emails queued and %3$d emails rejec
ro_RO[0]: imite la
ro_RO[1]: Setări expeditor
ro_RO[2]: Expeditor:
ro_RO[3]: Volum de trimitere
ro_RO[4]: Setări
ro_RO[5]: Configurare
ro_RO[6]: Pur și simp

en: ed | Test failed. Please verify the following:\n<ol>\n<li>That your web server has either cURL installed or is able to use fsock*() functions (if you don't know what this means, you may want to check with your hosting provider for more details);</li>\n<li>That your API key is active (this can be viewed on the <a href=\"https://mandrillapp.com/settings/index\" target=\"_blank\">SMTP & API Credentials</a> page in your Mandrill account);</li>\n</
ro_RO[0]: u instalați wpMandrill și configurați-l pentru a gestiona toate funcțiile de e-mail ale instalării WordPress.
ro_RO[1]: Ne pare rău. Cheie API invalidă.
ro_RO[2]: Cont secundar
ro_RO[3]: Subiect
ro_RO[4]: Etichetă:
ro_RO[5]: Etichete
ro_RO[6]: Șablon
ro_RO[7]: Test executat: %1$d e-mailuri trimise, %2$d e-mailuri în coadă și %3$d e-mailuri respinse
ro_RO[8]: Test eșuat. Vă rugăm să verificați următoarele:\n<ol>\n<li>Că serverul dvs. web are instalat cURL sau poate utiliza funcțiile fsock*() (dacă nu știți ce înseamnă acest lucru, e

en: l> | That's easy! Just do something like th
ro_RO[0]: te posibil să doriți să verificați cu fu

en: s: | The purpose of this how-to is to show you how easy it is to start using the awesome platform that Mandrill offers to handle your transactional emai
ro_RO[0]: nizorul de găzduire pentru mai multe detalii);</li>\n<li>Că cheia dvs. API este activă (acest lucru poate fi vizualizat pe pagina <a href=\"https://mandrillapp.com/settin

en: s. | There was a problem retrieving statisti
ro_RO[0]: s/index\" target=\"_blank\">SMTP și acredităr

en: s. | This address will be used as the recipient where replies from the users will be sent
ro_RO[0]:  API</a> din contul dvs. Mandrill);</li>\n</ol>
ro_RO[1]: Este ușor! Doar faceți ceva de genul acesta:
ro_RO[2]: S

en: o: | This address will be used as the sender of the outgoing emai
ro_RO[0]: opul acestui ghid este să vă arate cât de ușor este să începe�

en: s: | This array has the same structure of the parameter <em>template_content</em> of the API call <a href=\"https://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">send-template</
ro_RO[0]: i să utilizați platforma minunată pe care Mandrill o oferă pentru a gestiona e-mailurile dvs. tranzacționale.
ro_RO[1]: A apărut o problemă la preluarea statisticilor.
ro_RO[2]: Această adresă va fi utilizată ca destinat

en: >: | This filter has the same structure as Mandrill's API call <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send\" target=\"_blank\">/messages/send</a>, except that it can have one additional parameter when the email is based on a template. The parameter is called \"<em>template</em>\", which is an associative array of two elements (the first element, a string whose key is \"<em>template_name</em>\", and a second parameter whose key is \"<em>template_content</em>\". Its value is an array with the same structure of the parameter \"<em>template_content</em>\" in the call <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">/messages/send-template</a
ro_RO[0]: r unde vor fi trimise răspunsurile de la utilizatori:
ro_RO[1]: Această adresă va fi utilizată ca expeditor al e-mailurilor trimise:
ro_RO[2]: Această matrice are aceeași structură cu parametrul <em>template_content</em> al apelului API <a href=\"https://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">send-template</a>:
ro_RO[3]: Acest filtru are aceeași structură cu apelul API Mandrill <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send\" target=\"_blank\">/messages/send</a>, cu excepția faptului că poate avea un parametru suplimentar atunci când e-mailul se bazează pe un șablon. Parametrul se numește \"<em>template</em>\", care este o matrice asociativă de două elemente (primul element, un șir

en: .) | To get your API key, please visit your <a href=\"http://mandrillapp.com/settings/index\" target=\"_blank\">Mandrill Settings<
ro_RO[0]:  cărui cheie este \"<em>template_name</em>\", și un al doilea parametru a cărui cheie este \"<em>template_content</em>\". Valoarea sa

en: a> | To test wpMandrill, log out, and try to use the <em>Forgot your password?</em> feature in WordPress (you don't need to reset your password though. Just check the headers of the email that it sends you, and you'll see that it comes from Mandrill's server
ro_RO[0]: ste o matrice cu aceeași structură a parametrului \"<em>template_content</em>\" în apelul <a href=\"http://mandrillapp.com/api/docs/messages.html#method=send-template\" target=\"_blank\">/messages/send-template</a>.)
ro_RO[1]: Pentru a obține cheia API, vă rugăm s

en: ). | To use it, just instantiate an object passing your API key, and make the cal
ro_RO[0]: � vizitați <a href=\"http://mandrillapp.com/settings/index\" target=\"_blank\">Setări

en: s: | To use it, you must create a function that analyzes the payload that is about to be sent to Mandrill, and modify it based on your requirements. Then you'll need to add this function as the callback of the mentioned filter, using the <em>add_filter</em> WordPress call. And finally, insert it into your theme's functions.php file or you own plugin's fi
ro_RO[0]: e Mandrill</a>
ro_RO[1]: Pentru a testa wpMandrill, deconectați-vă și încercați să utilizați funcția <em>Ați uitat parola?</em> din WordPress (nu trebuie să vă resetați parola. Verificați doar antetele e-mailului pe care vi-l trimite și veți vedea că provine de pe serverele Mandrill).
ro_RO[2]: Pentru a-l utiliza, instanțiați un obiect transmițând cheia API și efectuați apelurile:
ro_RO[3]: Pentru a-l

en: e. | To use this plugin you will ne
ro_RO[0]: utiliza, trebuie să creați o funcție care anali

en: d: | To
ro_RO[0]: ează

en: ay | Total Volume per
ro_RO[0]: ayload-ul care ur

en: ay | Total Volume per Per
ro_RO[0]: ează să fie trimis c�

en: od | Tot
ro_RO[0]: tre Ma

en: l: | Track cli
ro_RO[0]: drill și să î

en: ks | Track op
ro_RO[0]:  modificați în fu

en: ns | Tracked clic
ro_RO[0]: cție de cerințe

en: s: | Tracked ope
ro_RO[0]: e dvs. Apoi va trebu

en: s: | Track
ro_RO[0]:  să ad�

en: ng | Unkn
ro_RO[0]: ugați ace

en: wn | Unknown request t
ro_RO[0]: stă funcție ca callbac

en: pe | Unope
ro_RO[0]:  al filtr

en: ed | Vol
ro_RO[0]: lui m

en: me | We have exposed a simple function that allows you to add tags and specify the template to use, in addition to specifying the To, Subject and Body sections of the ema
ro_RO[0]: nționat, folosind apelul WordPress <em>add_filter</em>. Și în cele din urmă, inserați-l în fișierul functions.php al temei dvs. sau în fișierul plugin-ului dvs.
ro_RO[1]: Pentr

en: l: | WooCommerce
ro_RO[0]:  a utiliza acest plug

en: ix | You can change the value of this setting on the fly by using the %1$s filt
ro_RO[0]: n veți avea nevoie de:
ro_RO[1]: Astăzi
ro_RO[2]: Volum total pe zi
ro_RO[3]: Volum total pe perioad

en: r. | You can learn more about all of these features right from this pa
ro_RO[0]: �
ro_RO[1]: Total:
ro_RO[2]: Urmărire clicuri
ro_RO[3]: Urmărire deschideri
ro_RO[4]: Clicuri urmărite:
ro_RO[5]: Deschideri

en: e. | You can use the following code as an skeleton for your own callbac
ro_RO[0]: urmărite:
ro_RO[1]: Urmărire
ro_RO[2]: Necunoscut
ro_RO[3]: Tip de cerere necunoscut
ro_RO[4]: Nedeschis
ro_RO[5]: Volum
ro_RO[6]: Am

en: s: | You do not have sufficient permissions to access this pa
ro_RO[0]: expus o funcție simplă care vă permite să adăugați etich

en: e. | You must define a valid sender ema
ro_RO[0]: te și să specificați șablonul de utilizat, pe

en: l. | Your Mandrill accou
ro_RO[0]: lângă specificarea

en: t. | ema
ro_RO[0]: ecțiunil

en: ls | if you have any question about Mandrill or this plugin, visit the <a href=\"http://help.mandrill.com/\" target=\"_blank\">Mandrill's Support Center</
ro_RO[0]: r Către, Subiect și Corp ale e-mailului:
ro_RO[1]: Remediere WooCommerce
ro_RO[2]: Puteți modifica valoarea acestei setări din mers utilizând filtrul %1$s.
ro_RO[3]: Puteți afla

en: >. | if you need to fine tune one or some of the emails sent through your WordPress installation, you will need to use the <em>mandrill_payload</em> filt
ro_RO[0]: ai multe despre toate aceste funcții chiar de pe această pagină.
ro_RO[1]: Puteți utiliza următorul cod ca schelet pentru propriile dvs. callback-uri:
ro_RO[2]: Nu aveț

en: r. | in the last 30 d
ro_RO[0]:  permisiuni suficiente

en: ys | in the last few d
ro_RO[0]: pentru a accesa aceast�

en: ys | in the last few mon
ro_RO[0]:  pagină.
ro_RO[1]: Trebuie să d

en: hs | mandrill_nl
ro_RO[0]: finiți un e-m

en: br | sends/h
ro_RO[0]: il de expedit
