Advanced Custom Fields Pro v5.2.9 - en to ro_RO translation catalogue (527 entries)

en: Advanced Custom Fields
ro_RO: Câmpuri Personalizate Avansate

en: Field Groups
ro_RO: Grupuri de câmpuri

en: Field Group
ro_RO: Grup de câmp

en: Add New
ro_RO: Adaugă

en: Add New Field Group
ro_RO: Adaugă un nou grup de câmpuri

en: Edit Field Group
ro_RO: Editează grupul

en: New Field Group
ro_RO: Grup de câmp nou

en: View Field Group
ro_RO: Vizulaizează grupul de câmp

en: Search Field Groups
ro_RO: Caută în grupurile de câmp

en: No Field Groups found
ro_RO: Nu s-a găsit nici un câmp de grupuri

en: No Field Groups found in Trash
ro_RO: Nu s-a găsit nici un câmp de grupuri în coșul de gunoi

en: Fields
ro_RO: Câmpuri

en: Field
ro_RO: Câmp

en: Add New Field
ro_RO: Adaugă un nou câmp

en: Edit Field
ro_RO: Editează câmpul

en: New Field
ro_RO: Câmp nou

en: View Field
ro_RO: Vizualizează câmpul

en: Search Fields
ro_RO: Caută câmpuri

en: No Fields found
ro_RO: Nu s-au găsit câmpuri

en: No Fields found in Trash
ro_RO: Nu s-a găsit nici un câmp în coșul de gunoi

en: Inactive
ro_RO: Inactiv

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Inactiv <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Inactive <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Inactivs <span class="count">(%s)</span>

en: Field group updated.
ro_RO: Grup actualizat.

en: Field group deleted.
ro_RO: Grup șters.

en: Field group published.
ro_RO: Grup publicat.

en: Field group saved.
ro_RO: Grup salvat.

en: Field group submitted.
ro_RO: Grup trimis.

en: Field group scheduled for.
ro_RO: Grup programat pentru.

en: Field group draft updated.
ro_RO: Ciorna grup actualizat.

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
ro_RO: Textul "field_" nu poate fi folosit la începutul denumirii unui câmp

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
ro_RO: Acest câmp nu poate fi mutat decât după salvarea modificărilor

en: Field group title is required
ro_RO: Titlul grupului este obligatoriu

en: Move to trash. Are you sure?
ro_RO: Mută în coșul de gunoi. Ești sigur?

en: Move Custom Field
ro_RO: Mută câmpul personalizat

en: checked
ro_RO: marcat

en: (no label)
ro_RO: (fără etichetă)

en: copy
ro_RO: copie

en: or
ro_RO: sau

en: Null
ro_RO: Gol

en: Location
ro_RO: Locația

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Field Keys
ro_RO: Cheile câmpulurilor

en: Active
ro_RO: Activ

en: Move Complete.
ro_RO: Mutare Completă.

en: The %s field can now be found in the %s field group
ro_RO: Acest %s câmp acum poate fi găsit în %s grupul de câmpuri

en: Close Window
ro_RO: Închide Fereastra

en: Please select the destination for this field
ro_RO: Selectează destinația pentru acest câmp

en: Move Field
ro_RO: Mută Câmpul

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: <span class="count">(%s)</span> Activ
ro_RO[1]: <span class="count">(%s)</span> Active
ro_RO[2]: <span class="count">(%s)</span> Active

en: Field group duplicated. %s
ro_RO: Grupul de câmpuri a fost duplicat. %s

en: %s field group duplicated. | %s field groups duplicated.
ro_RO[0]: %s grupul de câmpuri a fost duplicat.
ro_RO[1]: %s grupurile de câmpuri au fost duplicate.
ro_RO[2]: %s grupurile de câmpuri au fost duplicate.

en: Field group synchronised. %s
ro_RO: Grupul de câmpuri a fost sincronizat. %s

en: %s field group synchronised. | %s field groups synchronised.
ro_RO[0]: %s grupul de câmpuri a fost sincronizat.
ro_RO[1]: %s grupurile de câmpuri au fost sincronizate.
ro_RO[2]: %s grupurile de câmpuri au fost sincronizate.

en: Sync available
ro_RO: Sincronizare disponibilă

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Status
ro_RO: Stare

note: Description of the plugin/theme
en: Customise WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
ro_RO: Adaugă câmpuri puternice și intuitive pentru a personaliza WordPress.

en: Changelog
ro_RO: Catalog schimbări

en: See what's new in <a href="%s">version %s</a>.
ro_RO: Vezi ce este nou în <a href="%s">versiunea %s</a>.

en: Resources
ro_RO: Resurse

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Support
ro_RO: Suport Tehnic

en: Duplicate this item
ro_RO: Copiază acest item

en: Duplicate
ro_RO: Copiază

en: Search
ro_RO: Caută

en: Select %s
ro_RO: Selectează %s

en: Synchronise field group
ro_RO: Sincronizare grup de câmpuri

en: Sync
ro_RO: Sincronizare

en: Apply
ro_RO: Salvează

en: Bulk Actions
ro_RO: Acțiuni în masă

en: Tools
ro_RO: Unelte

en: Custom Fields
ro_RO: Câmpuri Personalizate

en: Upgrade Database
ro_RO: Actualizează baza de date

en: Add-ons
ro_RO: Suplimente

en: <b>Error</b>. Could not load add-ons list
ro_RO: <b>Eroare</b>. Lista de suplimente nu poate fi încărcată

en: Info
ro_RO: Informații

en: What's New
ro_RO: Ce este nou

en: Export Field Groups
ro_RO: Exportați Grupurile de Câmputri

en: Generate PHP
ro_RO: Generează PHP

en: No field groups selected
ro_RO: Nu a fost selectat nici un grup de câmpuri

en: Exported 1 field group. | Exported %s field groups.
ro_RO[0]: Un grup exportat.
ro_RO[1]: %s grupuri exportate.
ro_RO[2]: %s de grupuri exportate.

en: Select Field Groups
ro_RO: Selectați Grupurile de Câmpuri

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Use the download button to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Use the generate button to export to PHP code which you can place in your theme.
ro_RO: Selectați grupurile de câmpuri pe care doriți să le exportați și apoi selectați metoda de export. Folosiți butonul de descărcare pentru a exporta într-un fișier .json pe care apoi îl puteți folosi pentru a importa într-o altă instalare a ACF. Folosiți butonul Generare pentru a exporta totul în cod PHP, pe care îl puteți pune apoi in tema voastră.

en: Export File
ro_RO: Exportă fișierul

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
ro_RO: Următorul bloc de cod poate fi folosit pentru a înregistra o copie locală a grupului(lor) de câmpuri selectat(e). Un grup de câmpuri local poate facilita multe beneficii cum ar fi un timp de încărcare mai mic, control al versiunii și câmpuri / setări dinamice. Pentru a beneficia de toate acestea nu trebuie decât să copiați și să inserați următorul bloc de cod în fișierul functions.php al temei sau să-l includeți într-un fișier extern.

en: Copy to clipboard
ro_RO: Copiază în clipboar

en: Copied
ro_RO: Copiat

en: Import Field Groups
ro_RO: Importă Grupurile de câmpuri

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups.
ro_RO: Alege fișierul JSON ACF pe care dorești să-l imporți. Când vei apăsa butonul import de mai jos, ACF v-a importa toate grupurile de câmpuri.

en: Select File
ro_RO: Selectează fișierul

en: Import File
ro_RO: Importă fișier

en: No file selected
ro_RO: Nu a fost selectat nici un fișier

en: Error uploading file. Please try again
ro_RO: Eroare la încărcarea fișierului. Încearcă din nou

en: Incorrect file type
ro_RO: Tipul fișierului este incorect

en: Import file empty
ro_RO: Fișierul import este gol

en: Imported 1 field group | Imported %s field groups
ro_RO[0]: Un grup importat
ro_RO[1]: %s grupuri importate
ro_RO[2]: %s de grupuri importate

en: Conditional Logic
ro_RO: Condiție Logică

en: Show this field if
ro_RO: Arată acest câmp dacă

en: and
ro_RO: și

en: Add rule group
ro_RO: Adaugă grup de reguli

en: Drag to reorder
ro_RO: Trage pentru a reordona

en: Edit field
ro_RO: Editează câmp

en: Edit
ro_RO: Editeză

en: Duplicate field
ro_RO: Copiază câmp

en: Move field to another group
ro_RO: Mută acest câmp în alt grup

en: Move
ro_RO: Mută

en: Delete field
ro_RO: Șterge câmp

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Field Label
ro_RO: Etichetă Câmp

en: This is the name which will appear on the EDIT page
ro_RO: Acesta este numele care va apărea în pagina de editare

en: Field Name
ro_RO: Nume Câmp

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
ro_RO: Un singur cuvânt, fără spații. Caracterele _ (underscore) și - (minus) sunt permise

en: Field Type
ro_RO: Tipul Câmpului

en: Instructions
ro_RO: Instrucțiuni

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
ro_RO: Instrucțiuni pentru autor. Sunt afișate când se adaugă valori

en: Required?
ro_RO: Obligatoriu?

en: Wrapper Attributes
ro_RO: Atributele Wrapper-ului

en: width
ro_RO: lățime

en: class
ro_RO: clasă

en: Close Field
ro_RO: Închide Câmpul

en: Order
ro_RO: Ordine

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Name
ro_RO: Nume

en: Type
ro_RO: Tip

en: No fields. Click the <strong>+ Add Field</strong> button to create your first field.
ro_RO: Nici un câmp. Click pe butonul <strong>+ Adaugă Câmp</strong> pentru a crea primul câmp.

en: + Add Field
ro_RO: + Adaugă Câmp

en: Rules
ro_RO: Reguli

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
ro_RO: Crează un set de reguli pentru a determina unde vor fi afișate aceste câmpuri avansate personalizate

en: Style
ro_RO: Stil

en: Standard (WP metabox)
ro_RO: Standard (asemănător WP, folosește metabox-uri)

en: Seamless (no metabox)
ro_RO: Seamless (fără metabox-uri)

en: Position
ro_RO: Poziție

en: High (after title)
ro_RO: Mare (după titlul aricolului / paginii)

en: Normal (after content)
ro_RO: Normal (dupa conținutul articolului / paginii)

en: Side
ro_RO: Lateral

en: Label placement
ro_RO: Poziționarea etichetei

en: Top aligned
ro_RO: Aliniere Sus

en: Left aligned
ro_RO: Aliniere Stanga

en: Instruction placement
ro_RO: Plasamentul instrucțiunilor

en: Below labels
ro_RO: Sub etichete

en: Below fields
ro_RO: Sub câmpuri

en: Order No.
ro_RO: Nr. crt.

en: Hide on screen
ro_RO: Ascunde pe ecran

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
ro_RO: <b>Selectează</b> ce opțiuni să fie <b>ascune</b> din ecranul de editare al articolului sau al paginii.

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
ro_RO: Daca în ecranul de editare al articolului / paginii apar mai multiple grupuri de câmpuri, atunci opțiunile primul grup de câmpuri vor fi folosite (cel cu numărul de ordine cel mai mic)

en: Permalink
ro_RO: Legătură permanentă

en: Content Editor
ro_RO: Editorul de conținut

en: Excerpt
ro_RO: Descriere scurtă

en: Discussion
ro_RO: Discuții

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Revisions
ro_RO: Revizii

en: Author
ro_RO: Autor

en: Page Attributes
ro_RO: Atributele Paginii

en: Featured Image
ro_RO: Imagine Reprezentativă

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Send Trackbacks
ro_RO: Trackback-uri

en: Show this field group if
ro_RO: Arată acest grup de câmpuri dacă

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
ro_RO: Este puternic recomandat să faceți o copie de siguranța a bazei de date înainte de a începe procesul de actualizare. Ești sigur că vrei să începi actualizarea acum?

en: Upgrading data to version %s
ro_RO: Actualizarea datelor la versiunea %s

en: Flexible Content
ro_RO: Conținut Flexibil

en: Gallery
ro_RO: Galerie

en: Options Page
ro_RO: Pagina de Opțiuni

en: Database Upgrade Required
ro_RO: Actualizare bazei de date este necesară

en: Thank you for updating to %s v%s!
ro_RO: Îți mulțumim pentru actualizarea făcută la %s v%s!

en: Before you start using the new awesome features, please update your database to the newest version.
ro_RO: Înainte de a începe să folosești uimitoarele funcții noi, te rungăm să actualizezi baza de date la o versiune mai recentă.

en: Reading upgrade tasks...
ro_RO: Citirea sarcinilor necesare pentru actualizare...

en: Download & Install
ro_RO: Descarcă & Instalează

en: Installed
ro_RO: Instalat

en: Welcome to Advanced Custom Fields
ro_RO: Bine ai venit la Câmpuri Personalizate Avansate

en: Thank you for updating! ACF %s is bigger and better than ever before. We hope you like it.
ro_RO: Iți mulțumim pentru actualizare! ACF %s  a devenit mai mare și mai bun. Sperăm să-ți placă.

en: A smoother custom field experience
ro_RO: O folosire mai ușoara a câmpurilor personalizate

en: Improved Usability
ro_RO: Folosire Facilă

en: Including the popular Select2 library has improved both usability and speed across a number of field types including post object, page link, taxonomy and select.
ro_RO: Includerea popularei librării Select2 a îmbunătățit folosirea dar și viteaza pentru un număr ridicat de tipuri de câmpuri care includ, obiectele articol, legătura paginii, taxonomia și selecția.

en: Improved Design
ro_RO: Design îmbunătățit

en: Many fields have undergone a visual refresh to make ACF look better than ever! Noticeable changes are seen on the gallery, relationship and oEmbed (new) fields!
ro_RO: Multe câmpuri au dobândit un nou design vizual pentru a face ACF un produs mai ușor de folosit! Schimbările pot fi văzute în special, la câmpurile Galerie, Relații și oEmbed(nou)!

en: Improved Data
ro_RO: Tipuri de Date imbunătățite

en: Redesigning the data architecture has allowed sub fields to live independently from their parents. This allows you to drag and drop fields in and out of parent fields!
ro_RO: Refacerea arhitecturii tipurilor de date a permis ca sub câmpurile să fie independente de câmpurile părinte. Acest lucru vă permite să trageți și să eliberați câmpurile în și în afara câmpurilor părinte!

en: Goodbye Add-ons. Hello PRO
ro_RO: La revedere Add-onuri. Salut PRO

en: Introducing ACF PRO
ro_RO: Introducere în ACF PRO

en: We're changing the way premium functionality is delivered in an exciting way!
ro_RO: Am schimbat modul în care funcționalitatea premium este transmisă!

en: All 4 premium add-ons have been combined into a new <a href="%s">Pro version of ACF</a>. With both personal and developer licenses available, premium functionality is more affordable and accessible than ever before!
ro_RO: Toate cele 4 add-onuri premium au fost combinate într-o nouă <a href="%s">Versiune PRO a ACF</a>. Putând alege licența personală sau licența de developer, funcționalitatea premium este acum mai accesibilă ca niciodată!

en: Powerful Features
ro_RO: Caracteristici puternice

en: ACF PRO contains powerful features such as repeatable data, flexible content layouts, a beautiful gallery field and the ability to create extra admin options pages!
ro_RO: ACF PRO conține caracteristici puternice cum ar fi date repetabile, machete de conținut flexibil, un frumos câmp pentru galerie și puterea de a crea pagini administrative de opțiuni!

en: Read more about <a href="%s">ACF PRO features</a>.
ro_RO: Citește mai mult despre <a href="%s">Caracteristicile ACF PRO</a>.

en: Easy Upgrading
ro_RO: Actualizare ușoară

en: To help make upgrading easy, <a href="%s">login to your store account</a> and claim a free copy of ACF PRO!
ro_RO: Pentru a facilita actualizarea într-un mod ușor, <a href="%s">intră în contul tău</a> și obține o copie gratis a ACF PRO!

en: We also wrote an <a href="%s">upgrade guide</a> to answer any questions, but if you do have one, please contact our support team via the <a href="%s">help desk</a>
ro_RO: De asemenea am pus la dispoziția ta <a href="%s">un ghid de actualizare</a> pentru a răspunde tuturor întrebărilor, dar dacă totuși ai o întrebare, te rog sa contactezi echipa noastră de suport, folosind <a href="%s">help desk</a>

en: Under the Hood
ro_RO: Sub capată

en: Smarter field settings
ro_RO: Setări deștepte ale câmpurilor

en: ACF now saves its field settings as individual post objects
ro_RO: ACF salvează acum setările câmpurilor ca fiind obiecte de tip articol individuale

en: More AJAX
ro_RO: Mai mult AJAX

en: More fields use AJAX powered search to speed up page loading
ro_RO: Mai multe câmpuri folosesc puterea de căutare AJAX pentru a micșora timpul de încărcare al paginii

en: Local JSON
ro_RO: JSON local

en: New auto export to JSON feature improves speed
ro_RO: Noua funcționalitate de auto import în JSON îmbunătățește viteza

en: Better version control
ro_RO: Un control mai bun al versiunii

en: New auto export to JSON feature allows field settings to be version controlled
ro_RO: Noua funcționalitate de auto export în JSON permite ca setările câmpurilor să fie versionabile

en: Swapped XML for JSON
ro_RO: Am schimbat XML în favoarea JSON

en: Import / Export now uses JSON in favour of XML
ro_RO: Importul / Exportul folosește acum JSON în defavoarea XML

en: New Forms
ro_RO: Noi formulare

en: Fields can now be mapped to comments, widgets and all user forms!
ro_RO: Câmpurile pot fi acum mapate la comentarii, widget-uri sau orice alt formular creat de user!

en: A new field for embedding content has been added
ro_RO: Un nou câmp pentru încorporarea conținutului a fost adaugat

en: New Gallery
ro_RO: Galerie Nouă

en: The gallery field has undergone a much needed facelift
ro_RO: Câmpul Galierie a suferit un facelift bine meritat

en: New Settings
ro_RO: Configurări noi

en: Field group settings have been added for label placement and instruction placement
ro_RO: Setările grupului de câmpuri a fost adăugat pentru poziționarea etichitelor și a instrucțiunilor

en: Better Front End Forms
ro_RO: Formulare Front End mai bune

en: acf_form() can now create a new post on submission
ro_RO: acf_form() poate crea acum un nou articol odată ce cererea a fost trimisă

en: Better Validation
ro_RO: O validare mai bună

en: Form validation is now done via PHP + AJAX in favour of only JS
ro_RO: Validarea formularelor se face acum via PHP + AJAX în defavoarea numai JS

en: Relationship Field
ro_RO: Câmp de realționare

en: New Relationship field setting for 'Filters' (Search, Post Type, Taxonomy)
ro_RO: Setările noului câmp de relaționare pentru Filtre (Caută, Tipul Articolului, Taxonomie)

en: Moving Fields
ro_RO: Câmpuri care pot fi mutate

en: New field group functionality allows you to move a field between groups & parents
ro_RO: Noua funcționalitate a grupului de câmpuri îți permite acum să muți câmpurile între grupuri

en: Page Link
ro_RO: Legătura Paginii

en: New archives group in page_link field selection
ro_RO: Noua arhivă de grup în selecția page_link

en: Better Options Pages
ro_RO: Opțiuni mai bune pentru Pagini

en: New functions for options page allow creation of both parent and child menu pages
ro_RO: Noile funcții pentru opțiunile pagini îți permite acum create de pagini meniu și submeniuri

en: We think you'll love the changes in %s.
ro_RO: Credem că vei îndrăgi shimbările în %s.

en: Thumbnail
ro_RO: Miniatură

en: Medium
ro_RO: Mediu

en: Large
ro_RO: Mare

en: Full Size
ro_RO: Marime completă

en: (no title)
ro_RO: (fără titlu)

en: Image width must be at least %dpx.
ro_RO: Lățimea imaginii trebuie să fie cel puțin %dpx.

en: Image width must not exceed %dpx.
ro_RO: Lățimea imaginii nu trebuie să depășească %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
ro_RO: Înălțimea imaginii trebuie să fie cel puțin %dpx.

en: Image height must not exceed %dpx.
ro_RO: Înălțimea imaginii nu trebuie să depășească %dpx.

en: File size must be at least %s.
ro_RO: Mărimea fișierului trebuie să fie cel puțin %s.

en: File size must must not exceed %s.
ro_RO: Mărimea fișierului nu trebuie să depășească %s.

en: File type must be %s.
ro_RO: Tipul fișierului trebuie să fie %s.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
ro_RO: Modificările făcute vor fi pierdute dacă nu salvați

[ctx: verb]
en: Select
ro_RO: Selectează

[ctx: verb]
en: Edit
ro_RO: Editeză

[ctx: verb]
en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Uploaded to this post
ro_RO: Încărcate pentru acest articol

en: Expand Details
ro_RO: Extinde Detaliile

en: Collapse Details
ro_RO: Închide Detaliile

en: All images
ro_RO: Toate imaginiile

en: Validation successful
ro_RO: Validare a fost făcută cu succes

en: Validation failed
ro_RO: Validarea a eșuat

en: Yes
ro_RO: Da

en: No
ro_RO: Nu

en: Remove
ro_RO: Înlătură

en: Basic
ro_RO: De bază

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Choice
ro_RO: Alegere

en: Relational
ro_RO: Relațional

en: Layout
ro_RO: Schemă

en: Field type does not exist
ro_RO: Tipul câmpului nu există

en: Choices
ro_RO: Alegere

en: Enter each choice on a new line.
ro_RO: Pune fiecare alegere pe o linie nouă.

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
ro_RO: Pentru un mai bun control, poți specifica o valoare și o etichetă ca de exemplu:

en: red : Red
ro_RO: roșu : Roșu

en: Allow Null?
ro_RO: Permite valori nule?

en: Default Value
ro_RO: Valoare implicită

en: Appears when creating a new post
ro_RO: Apare cănd creați un articol nou

en: Horizontal
ro_RO: Orizontal

en: Return Value
ro_RO: Valoarea returnată

en: Specify the returned value on front end
ro_RO: Specificați valoarea returnată în front end

en: Toggle All
ro_RO: Comută tot

en: Enter each default value on a new line
ro_RO: Introdu fiecare valoare implicită pe o linie nouă

en: Color Picker
ro_RO: Alege Culoarea

en: Clear
ro_RO: Curăță

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Select Color
ro_RO: Alege Culoarea

en: Date Picker
ro_RO: Alege data calendaristică

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
ro_RO: Astăzi

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
ro_RO: Următor

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
ro_RO: Anterior

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
ro_RO: Săpt

en: Display Format
ro_RO: Formatul de Afișare

en: The format displayed when editing a post
ro_RO: Formatul afișat în momentul editării unui articol

en: Return Format
ro_RO: Formatul Returnat

en: The format returned via template functions
ro_RO: Formatul rezultat via funcțiilor șablon

en: Week Starts On
ro_RO: Săptămâna începe în ziua de

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
ro_RO: Alege ora

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
ro_RO: Ora

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
ro_RO: Oră

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
ro_RO: Minut

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
ro_RO: Secundă

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
ro_RO: Milisecundă

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
ro_RO: Microsecundă

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
ro_RO: Fus Orar

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
ro_RO: Acum

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
ro_RO: Gata

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
ro_RO: Selectează

en: Email
ro_RO: Adresă de email

en: Placeholder Text
ro_RO: Textul afișat ca placeholder

en: Appears within the input
ro_RO: Apare în intrare

en: Prepend
ro_RO: Prefixează

en: Appears before the input
ro_RO: Apare înainte de intrare

en: Append
ro_RO: Adaugă

en: Appears after the input
ro_RO: Apare după intrare

en: File
ro_RO: Fișier

en: Edit File
ro_RO: Editează fișierul

en: Update File
ro_RO: Actualizează fișierul

en: File size
ro_RO: Mărime fișier

en: Add File
ro_RO: Adaugă fișier

en: File Array
ro_RO: Mulțime de fișier

en: File URL
ro_RO: Cale Fișier

en: File ID
ro_RO: ID Fișier

en: Library
ro_RO: Librărie

en: Limit the media library choice
ro_RO: Limitați alegerea librăriei media

en: All
ro_RO: Toate

en: Uploaded to post
ro_RO: Încărcate pentru acest articol

en: Minimum
ro_RO: Minim

en: Restrict which files can be uploaded
ro_RO: Restricționați ce tipuri de fișiere pot fi încărcate

en: Maximum
ro_RO: Maxim

en: Allowed file types
ro_RO: Tipuri de fișiere permise

en: Comma separated list. Leave blank for all types
ro_RO: Listă separată prin virgulă. Lăsați liber pentru toate tipurile

en: Google Map
ro_RO: Hartă Google

en: Sorry, this browser does not support geolocation
ro_RO: Ne pare rău, acest broswer nu suportă geo locația

en: Clear location
ro_RO: Sterge Locația

en: Find current location
ro_RO: Găsește locația curentă

en: Search for address...
ro_RO: Caută adresa...

en: Center
ro_RO: Centru

en: Center the initial map
ro_RO: Centrează harta inițială

en: Set the initial zoom level
ro_RO: Setează nivelul de zoom inițial

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Customise the map height
ro_RO: Personalizați înălțimea hărții

en: Sub Fields
ro_RO: Sub câmpuri

en: Block
ro_RO: Bloc

en: Table
ro_RO: Tabel

en: Row
ro_RO: Linie

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Select Image
ro_RO: Alege imaginea

en: Edit Image
ro_RO: Editează imaginea

en: Update Image
ro_RO: Actualizează imaginea

en: No image selected
ro_RO: Nu ai selectat nici o imagine

en: Add Image
ro_RO: Adaugă o imagine

en: Image Array
ro_RO: Mulțime de imagini

en: Image URL
ro_RO: URL-ul imaginii

en: Image ID
ro_RO: ID-ul imaginii

en: Preview Size
ro_RO: Dimensiunea previzualizării

en: Shown when entering data
ro_RO: Afișat la introducerea datelor

en: Restrict which images can be uploaded
ro_RO: Restricționează care imagini pot fi încărcate

en: Width
ro_RO: Lățime

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: New Lines
ro_RO: Linii Noi

en: Controls how new lines are rendered
ro_RO: Controlează cum sunt redate noile linii

en: Automatically add paragraphs
ro_RO: Adaugă automat paragrafe

en: Automatically add &lt;br&gt;
ro_RO: Adaugă automat &lt;br&gt;

en: No Formatting
ro_RO: Nici o Formater

en: Escape HTML
ro_RO: Scăpare HTML

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
ro_RO: Permite markup-ului HTML să fie afișat că text vizibil în loc să fie interpretat

en: Number
ro_RO: Număr

en: Minimum Value
ro_RO: Valoare minimă

en: Maximum Value
ro_RO: Valoare maximă

en: Step Size
ro_RO: Mărime pas

en: Value must be a number
ro_RO: Valoarea trebuie să fie un număr

en: Value must be equal to or higher than %d
ro_RO: Valoarea trebuie să fie egală sau mai mare decât %d

en: Value must be equal to or lower than %d
ro_RO: Valoarea trebuie să fie egală sau mai mică decât %d

en: Enter URL
ro_RO: Introduceți URL

en: Embed Size
ro_RO: Marimea Embed

en: Archives
ro_RO: Arhive

en: Filter by Post Type
ro_RO: Filtur dupa Tipul Articolului

en: All post types
ro_RO: Toate Tipurile Articolului

en: Filter by Taxonomy
ro_RO: Filtru după Taxonomie

en: All taxonomies
ro_RO: Toate Taxonomiile

en: Select multiple values?
ro_RO: Permite selecția de valori multiple?

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Post Object
ro_RO: Obiect Articol

en: Post ID
ro_RO: ID-ul Articolului

en: Radio Button
ro_RO: Buton Radio

en: Other
ro_RO: Altceva

en: Add 'other' choice to allow for custom values
ro_RO: Adaugă 'Altceva' pentru a permite o valoare personalizată

en: Save Other
ro_RO: Salvează Altceva

en: Save 'other' values to the field's choices
ro_RO: Salvează valoarea 'Altceva' la opțiunile câmpului

en: Relationship
ro_RO: Relație

en: Maximum values reached ( {max} values )
ro_RO: Valorile maxime atinse  ( {max} valori )

en: Loading
ro_RO: Se încarcă

en: No matches found
ro_RO: Nici un rezultat

en: Select post type
ro_RO: Alegeți tipul articolului

en: Select taxonomy
ro_RO: Alegeți taxonomia

en: Search...
ro_RO: Caută...

en: Filters
ro_RO: Filtre

en: Post Type
ro_RO: Tipul Articolului

en: Taxonomy
ro_RO: Taxonomie

en: Elements
ro_RO: Elemente

en: Selected elements will be displayed in each result
ro_RO: Elementele selectate vor apărea în fiecare rezultat

en: Maximum posts
ro_RO: Numărul maxim de articole

en: %s requires at least %s selection | %s requires at least %s selections
ro_RO[0]: %s necesită cel puțin %s selectie
ro_RO[1]: %s necesită cel puțin %s selecții
ro_RO[2]: %s necesită cel puțin %s selecții

[ctx: noun]
en: Select
ro_RO: Selectează

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
ro_RO: Un rezultat disponibil, apasă enter pentru a-l selecta.

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
ro_RO: %d rezultate disponibile, apasă tastele sus/jos pentru a naviga.

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
ro_RO: Nici un rezultat

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
ro_RO: Te rog să introduci cel puțin un caracter

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
ro_RO: Te rog să introduci %d sau mai multe caractere

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
ro_RO: Te rog să ștergi un caracter

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
ro_RO: Te rog să ștergi %d caractere

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
ro_RO: Poți selecta un singur element

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
ro_RO: Poți selecta %d elemente

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
ro_RO: Se încarcă mai multe rezultate&hellip;

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
ro_RO: Se caută&hellip;

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
ro_RO: Încărcarea a eșuat

en: Stylised UI
ro_RO: UI stilizat

en: Use AJAX to lazy load choices?
ro_RO: Folosiți AJAX pentru a încărca alegerile în modul ”Lazy Load”?

en: Placement
ro_RO: Plasament

[ctx: No terms]
en: No %s
ro_RO: Fără %s

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Multiple Values
ro_RO: Valori multiple

en: Multi Select
ro_RO: Selectie multiplă

en: Single Value
ro_RO: O singură valoare

en: Radio Buttons
ro_RO: Butoane radio

en: Term Object
ro_RO: Obiectul Termen

en: Term ID
ro_RO: ID-ul Termenului

en: Error.
ro_RO: Eroare.

en: Character Limit
ro_RO: Limită de caractere

en: Leave blank for no limit
ro_RO: Lasă gol pentru a nu a avea o limită

en: Text Area
ro_RO: Zonă de Text

en: Rows
ro_RO: Linii

en: Sets the textarea height
ro_RO: Setează înălțimea zonei de text

en: True / False
ro_RO: Adevărat / False

en: Value must be a valid URL
ro_RO: Valoarea trebuie să fie un URL valid

en: User
ro_RO: Utilizatorul

en: Filter by role
ro_RO: Filtrează după rol

en: All user roles
ro_RO: Toate rolurile de utilizator

en: Wysiwyg Editor
ro_RO: Editor Vizual

en: Tabs
ro_RO: Taburi

en: Visual & Text
ro_RO: Vizual & Text

en: Visual Only
ro_RO: Doar Vizual

en: Text Only
ro_RO: Doar Text

en: Toolbar
ro_RO: Bară de instrumente

en: Show Media Upload Buttons?
ro_RO: Arată Butoanele de Încărcare a fișierelor Media?

en: Edit field group
ro_RO: Editează Grupul de Câmpuri

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Post updated
ro_RO: Articol Actualizat

en: Post
ro_RO: Articol

en: Page
ro_RO: Pagina

en: Forms
ro_RO: Formulare

en: is equal to
ro_RO: este egal cu

en: is not equal to
ro_RO: nu este egal cu

en: Attachment
ro_RO: Atașament

en: Comment
ro_RO: Comentariu

en: Current User Role
ro_RO: Rolul Utilizatorului Curent

en: Current User
ro_RO: Utilizatorul Curent

en: Logged in
ro_RO: Autentifiat

en: Viewing front end
ro_RO: Vezi front-end

en: Viewing back end
ro_RO: Vezi back-end

en: Page Parent
ro_RO: Pagina Părinte

en: Page Template
ro_RO: Macheta Pagini

en: Default Template
ro_RO: Format Implicit

en: Page Type
ro_RO: Tipul Pagini

en: Front Page
ro_RO: Pagina principală

en: Posts Page
ro_RO: Pagina Articolelor

en: Top Level Page (no parent)
ro_RO: Pagina primului nivel (fără părinte)

en: Parent Page (has children)
ro_RO: Pagina părinte (are succesori)

en: Child Page (has parent)
ro_RO: Pagina Succesor (are părinte)

en: Post Category
ro_RO: Categoria Articolului

en: Post Format
ro_RO: Formatul Articolului

en: Post Status
ro_RO: Starea Articolui

en: Post Taxonomy
ro_RO: Taxonomia Articolului

en: User Form
ro_RO: Formularul Utilizatorului

en: Add / Edit
ro_RO: Adaugă / Editează

en: Register
ro_RO: Înregistrează

en: User Role
ro_RO: Rolul Utilizatorului

en: Widget
ro_RO: Piesă

en: %s value is required
ro_RO: %s valoarea este obligatorie

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Advanced Custom Fields PRO
ro_RO: Câmpuri Avansate Personalizate PRO

en: Publish
ro_RO: Publică

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
ro_RO: Nu a fost găsit nici un grup de câmpuri personalizate. <a href="%s">Creează un Grup de Câmpuri Personalizat</a>

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
ro_RO: <b>Eroare</b>. Conexiunea cu servărul a fost pierdută

en: Updates
ro_RO: Actualizări

en: Deactivate License
ro_RO: Dezactivează Licența

en: Activate License
ro_RO: Activează Licența

en: License Key
ro_RO: Cod de activare

en: Update Information
ro_RO: Actualizează infromațiile

en: Current Version
ro_RO: Versiunea curentă

en: Latest Version
ro_RO: Ultima versiune

en: Update Available
ro_RO: Sunt disponibile actualizări

en: Update Plugin
ro_RO: Actualizează Modulul

en: Please enter your license key above to unlock updates
ro_RO: Te rog sa introduci codul de activare în câmpul de mai sus pentru a permite actualizări

en: Check Again
ro_RO: Verifică din nou

en: Upgrade Notice
ro_RO: Anunț Actualizări

[ctx: noun]
en: Clone
ro_RO: Clonează

en: Display
ro_RO: Arată

en: Unknown field
ro_RO: Câmp necunoscut

en: Unknown field group
ro_RO: Grup de câmpuri necunoscut

en: Add Row
ro_RO: Adaugă o linie nouă

en: layout
ro_RO: schemă

en: layouts
ro_RO: scheme

en: remove {layout}?
ro_RO: înlătură {layout}?

en: This field requires at least {min} {identifier}
ro_RO: Acest câmp necesită cel puțin {min} {identifier}

en: This field has a limit of {max} {identifier}
ro_RO: Acest câmp are o limită de {max} {identifier}

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
ro_RO: Acest câmp necesită cel puțin {min} {label} {identifier}

en: Maximum {label} limit reached ({max} {identifier})
ro_RO: Numărul maxim de {label} a fost atins ({max} {identifier})

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
ro_RO: {available} {label} {identifier} disponibile (max {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
ro_RO: {required} {label} {identifier} obligatoriu (min {min})

en: Flexible Content requires at least 1 layout
ro_RO: Conținutul Flexibil necesită cel puțin 1 schemă

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
ro_RO: Apasă butonul  "%s" de mai jos pentru a începe să îți creezi schema

en: Add layout
ro_RO: Adaugă Schema

en: Remove layout
ro_RO: Înlătură Schema

en: Reorder Layout
ro_RO: Reordonează Schema

en: Reorder
ro_RO: Reordonează

en: Delete Layout
ro_RO: Șterge Schema

en: Duplicate Layout
ro_RO: Copiază Schema

en: Add New Layout
ro_RO: Adaugă o Nouă Schemă

en: Button Label
ro_RO: Buton Etichetă

en: Minimum Layouts
ro_RO: Scheme Minime

en: Maximum Layouts
ro_RO: Scheme Maxime

en: Add Image to Gallery
ro_RO: Adaugă imagini în Galerie

en: Maximum selection reached
ro_RO: Selecția maximă atinsă

en: Length
ro_RO: Lungime

en: Alt Text
ro_RO: Text alternativ

en: Add to gallery
ro_RO: Adaugă în galerie

en: Bulk actions
ro_RO: Acțiuni în masă

en: Sort by date uploaded
ro_RO: Sortează după data încărcării

en: Sort by date modified
ro_RO: Sortează după data modficării

en: Sort by title
ro_RO: Sortează după titlu

en: Reverse current order
ro_RO: Inversează ordinea curentă

en: Close
ro_RO: Închide

en: Minimum Selection
ro_RO: Selecție minimă

en: Maximum Selection
ro_RO: Selecție maximă

en: Append to the end
ro_RO: Adaugă la sfârșit

en: Prepend to the beginning
ro_RO: Adaugă la început

en: Minimum rows reached ({min} rows)
ro_RO: Numărul minim de linii a fost atins ({min} rows)

en: Maximum rows reached ({max} rows)
ro_RO: Numărul maxim de linii a fost atins ({max} rows)

en: Add row
ro_RO: Adaugă linie

en: Remove row
ro_RO: Înlătură linie

en: Minimum Rows
ro_RO: Numărul minim de Linii

en: Maximum Rows
ro_RO: Numărul maxim de Linii

en: No options pages exist
ro_RO: Nu există nicio pagină de opțiuni

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Options Updated
ro_RO: Opțiunile au fost actualizate

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%s">details & pricing</a>.
ro_RO: Pentru a activa actualizările, este nevoie să introduci licența în pagina <a href="%s">de actualizări</a>. Dacă nu ai o licență, verifică aici <a href="%s">detaliile și prețul</a>.
