Advanced Custom Fields Pro - en to fi translation catalogue (682 entries)

en: https://www.advancedcustomfields.com
fi: http://www.advancedcustomfields.com

en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
fi: Mukauta WordPressiä tehokkailla, ammattimaisilla ja intuitiivisilla kentillä.

en: Field Groups
fi: Kenttäryhmät

en: Field Group
fi: Kenttäryhmä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Field Group
fi: Lisää uusi kenttäryhmä

en: Edit Field Group
fi: Muokkaa kenttäryhmää

en: New Field Group
fi: Lisää uusi kenttäryhmä

en: View Field Group
fi: Katso kenttäryhmää

en: Search Field Groups
fi: Etsi kenttäryhmiä

en: No Field Groups found
fi: Kenttäryhmiä ei löytynyt

en: No Field Groups found in Trash
fi: Kenttäryhmiä ei löytynyt roskakorista

en: Fields
fi: Kentät

en: Field
fi: Kenttä

en: Add New Field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Edit Field
fi: Muokkaa kenttää

en: New Field
fi: Uusi kenttä

en: View Field
fi: Näytä kenttä

en: Search Fields
fi: Etsi kenttiä

en: No Fields found
fi: Ei löytynyt kenttiä

en: No Fields found in Trash
fi: Kenttiä ei löytynyt roskakorista

[ctx: post status]
en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Poistettu käytöstä <span class=”count”>(%s)</span>
fi[1]: Poistettu käytöstä <span class=”count”>(%s)</span>

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
fi: Lisäosien Advanced Custom Fields ja Advanced Custom Fields PRO ei pitäisi olla käytössä yhtäaikaa. Suljimme Advanced Custom Fields -lisäosan automaattisesti.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
fi: Lisäosien Advanced Custom Fields ja Advanced Custom Fields PRO ei pitäisi olla käytössä yhtäaikaa. Suljimme Advanced Custom Fields PRO -lisäosan automaattisesti.

en: (no label)
fi: (ei nimiötä)

en: copy
fi: kopio

en: <strong>%1$s</strong> - We've detected one or more calls to retrieve ACF field values before ACF has been initialized. This is not supported and can result in malformed or missing data. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to fix this</a>.
fi: <strong>%1$s</strong> - Olemme havainneet yhden tai useamman kutsun ACF-kenttäarvojen noutamiseksi ennen ACF:n alustamista. Tätä ei tueta ja se voi johtaa väärin muotoiltuihin tai puuttuviin tietoihin. <a href="%2$s" target="_blank">Lue lisää tämän korjaamisesta</a>.

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Comments
fi: Kommentit

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Menus
fi: Valikot

en: Menu items
fi: Valikkokohteet

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Options
fi: Asetukset

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Remove
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
fi: Tekemäsi muutokset menetetään, jos siirryt pois tältä sivulta

en: Validation successful
fi: Kenttäryhmän validointi onnistui

en: Validation failed
fi: Lisäkentän validointi epäonnistui

en: 1 field requires attention
fi: Yksi kenttä vaatii huomiota

en: %d fields require attention
fi: %d kenttää vaativat huomiota

en: Edit field group
fi: Muokkaa kenttäryhmää

en: Field type does not exist
fi: Kenttätyyppi ei ole olemassa

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Basic
fi: Perus

en: Content
fi: Sisältö

en: Choice
fi: Valintakentät

en: Relational
fi: Relationaalinen

en: Layout
fi: Asettelu

en: Class "%s" does not exist.
fi: Luokkaa "%s" ei ole.

en: Location type "%s" is already registered.
fi: Sijaintityyppi "%s" on jo rekisteröity.

en: Post
fi: Artikkeli

en: Page
fi: Sivu

en: User
fi: Käyttäjä

en: Forms
fi: Lomakkeet

[ctx: verb]
en: Select
fi: Valitse

[ctx: verb]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: verb]
en: Update
fi: Päivitä

en: Uploaded to this post
fi: Tähän kenttäryhmään ladatut kuvat

en: Expand Details
fi: Enemmän tietoja

en: Collapse Details
fi: Vähemmän tietoja

en: Restricted
fi: Rajoitettu

en: All images
fi: Kaikki kuvat

en: %s value is required
fi: %s arvo on pakollinen

en: Block type name is required.
fi: Lohkotyypin nimi on pakollinen.

en: Block type "%s" is already registered.
fi: Lohkotyyppi "%s" on jo rekisteröity.

en: Switch to Edit
fi: Siirry muokkaamaan

en: Switch to Preview
fi: Siirry esikatseluun

en: Change content alignment
fi: Sisällön tasauksen muuttaminen

note: translators: %s: Block type title
en: %s settings
fi: %s asetusta

en: Update
fi: Päivitä

en: Options Updated
fi: Asetukset päivitetty

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%2$s" target="_blank">details & pricing</a>.
fi: Ottaaksesi käyttöön päivitykset, syötä lisenssiavaimesi <a href="%1$s">Päivitykset</a> -sivulle. Jos sinulla ei ole lisenssiavainta, katso <a href="%2$s" target="_blank">tiedot ja hinnoittelu</a>.

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when deactivating your old licence
fi: <b>ACF:n aktivointivirhe</b>. Määritetty käyttöoikeusavain on muuttunut, mutta vanhan käyttöoikeuden poistamisessa tapahtui virhe

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when connecting to activation server
fi: <b>ACF:n aktivointivirhe</b>. Määritetty käyttöoikeusavain on muuttunut, mutta aktivointipalvelimeen yhdistämisessä tapahtui virhe

en: <b>ACF Activation Error</b>
fi: <b>ACF:n aktivointivirhe</b>

en: <b>ACF Activation Error</b>. An error occurred when connecting to activation server
fi: <b>ACF käynnistysvirhe</b>. Tapahtui virhe päivityspalvelimeen yhdistettäessä

en: Check Again
fi: Tarkista uudelleen

en: <b>ACF Activation Error</b>. Could not connect to activation server
fi: <b>ACF käynnistysvirhe</b>. Ei voitu yhdistää käynnistyspalvelimeen

en: Field group updated.
fi: Kenttäryhmä päivitetty.

en: Field group deleted.
fi: Kenttäryhmä poistettu.

en: Field group published.
fi: Kenttäryhmä julkaistu.

en: Field group saved.
fi: Kenttäryhmä tallennettu.

en: Field group submitted.
fi: Kenttäryhmä lähetetty.

en: Field group scheduled for.
fi: Kenttäryhmä ajoitettu.

en: Field group draft updated.
fi: Luonnos kenttäryhmästä päivitetty.

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
fi: Merkkijonoa "field_" ei saa käyttää kentän nimen alussa

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
fi: Tätä kenttää ei voi siirtää ennen kuin muutokset on talletettu

en: Field group title is required
fi: Kenttäryhmän otsikko on pakollinen

en: Move to trash. Are you sure?
fi: Haluatko varmasti siirtää roskakoriin?

en: No toggle fields available
fi: Ei vaihtokenttiä saatavilla

en: Move Custom Field
fi: Siirrä muokattua kenttää

en: Checked
fi: Valittu

en: (this field)
fi: (tämä kenttä)

en: or
fi: tai

en: Show this field group if
fi: Näytä tämä kenttäryhmä, jos

en: Null
fi: Tyhjä

en: Has any value
fi: On mitään arvoa

en: Has no value
fi: Ei ole arvoa

en: Value is equal to
fi: Arvo on sama kuin

en: Value is not equal to
fi: Arvo ei ole sama kuin

en: Value matches pattern
fi: Arvo vastaa kaavaa

en: Value contains
fi: Arvo sisältää

en: Value is greater than
fi: Arvo on suurempi kuin

en: Value is less than
fi: Arvo on pienempi kuin

en: Selection is greater than
fi: Valinta on suurempi kuin

en: Selection is less than
fi: Valinta on pienempi kuin

en: Repeater (Pro only)
fi: Toistin (vain Pro)

en: Flexible Content (Pro only)
fi: Joustava sisältö (vain Pro)

en: Clone (Pro only)
fi: Klooni (vain Pro)

en: Gallery (Pro only)
fi: Galleria (vain Pro)

en: Location
fi: Sijainti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Field Keys
fi: Kenttäavaimet

[ctx: post status]
en: Active
fi: Käytössä

en: Move Complete.
fi: Siirto valmis.

en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
fi: Kenttä %1$s löytyy nyt kenttäryhmästä %2$s

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Please select the destination for this field
fi: Valitse kohde kentälle

en: Move Field
fi: Siirrä kenttä

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>

en: Review local JSON changes
fi: Tarkista paikalliset JSON-muutokset

en: Loading diff
fi: Ladataan diff

en: Sync changes
fi: Synkronoi muutokset

en: Description
fi: Kuvaus

en: Key
fi: Avain

en: Local JSON
fi: Paikallinen JSON

en: Various
fi: Sekalaisia

en: Located in: %s
fi: Sijaitsee: %s

en: Located in plugin: %s
fi: Lisäosalla: %s

en: Located in theme: %s
fi: Teemalla: %s

en: Awaiting save
fi: Odottaa tallentamista

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Sync available
fi: Synkronointi saatavissa

en: Import
fi: Tuo

en: Sync
fi: Synkronointi

en: Review changes
fi: Tarkista muutokset

en: Duplicate this item
fi: Monista tämä kohde

en: Duplicate
fi: Monista

en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
fi[0]: Kenttäryhmä monistettu.
fi[1]: %s kenttäryhmää monistettu.

en: Field group synchronised. | %s field groups synchronised.
fi[0]: Kenttäryhmä synkronoitu.
fi[1]: %s kenttäryhmää synkronoitu.

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Tools
fi: Työkalut

en: Upgrade Database
fi: Päivitä tietokanta

en: Review sites & upgrade
fi: Tarkastele sivuja & päivitä

en: Custom Fields
fi: Lisäkentät

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
fi: Advanced Custom Fields -lisäosa tarjoaa visuaalisen lomaketyökalun WordPressin muokkausnäyttöjen mukauttamiseksi ylimääräisillä kentillä ja intuitiivisen API:n mukautettujen kenttäarvojen näyttämiseksi missä tahansa teeman mallitiedostossa.

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
fi: Ennen kuin luot ensimmäisen kenttäryhmäsi, suosittelemme lukemaan <a href="%s" target="_blank">aloitusoppaamme</a>, jossa tutustutaan lisäosan filosofiaan ja parhaisiin käytäntöihin.

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
fi: Ota yhteyttä Ohjeet & tukipalvelut -välilehdessä, jos huomaat tarvitsevasi apua.

en: Help & Support
fi: Ohjeet & tukipalvelut

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
fi: Olemme fanaattisia tuen suhteen ja haluamme, että saat kaiken mahdollisen irti verkkosivustostasi ACF:n avulla. Jos kohtaat ongelmia, apua löytyy useista paikoista:

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
fi: <a href="%s" target="_blank">Dokumentaatio</a>. Laaja dokumentaatiomme sisältää viittauksia ja oppaita useimpiin kohtaamiisi tilanteisiin.

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the ‘how-tos’ of the ACF world.
fi: <a href="%s" target="_blank">Keskustelut</a>. Yhteisöfoorumeillamme on aktiivinen ja ystävällinen yhteisö, joka voi ehkä auttaa sinua selvittämään ACF-maailman ihmeellisyyksiä.

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
fi: <a href="%s" target="_blank">Tukipalvelu</a>. Tukipalvelumme ammattilaiset auttavat syvällisemmissä teknisissä haasteissasi.

en: Information
fi: Tiedot

en: Version %s
fi: Versio %s

en: View details
fi: Näytä tarkemmat tiedot

en: Visit website
fi: Siirry verkkosivuille

en: and
fi: ja

en: Invalid field group parameter(s).
fi: Virheelliset kenttäryhmän parametrit.

en: Invalid field group ID.
fi: Virheellinen kenttäryhmän tunnus.

en: Sorry, this field group is unavailable for diff comparison.
fi: Tämä kenttäryhmä ei valitettavasti ole käytettävissä diff-vertailua varten.

en: Last updated: %s
fi: Päivitetty viimeksi: %s

en: Original field group
fi: Alkuperäinen kenttäryhmä

en: JSON field group (newer)
fi: JSON-kenttäryhmä (uusi)

en: No updates available.
fi: Päivityksiä ei ole saatavilla.

en: Invalid nonce.
fi: Virheellinen nonce.

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Large
fi: Iso

en: Full Size
fi: Täysikokoinen

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: Image width must not exceed %dpx.
fi: Kuvan leveys ei saa ylittää %dpx.

en: Image width must be at least %dpx.
fi: Kuvan leveys täytyy olla vähintään %dpx.

en: Image height must not exceed %dpx.
fi: Kuvan korkeus ei saa ylittää %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
fi: Kuvan korkeus täytyy olla vähintään %dpx.

en: File size must not exceed %s.
fi: Tiedoston koko ei saa ylittää %s.

en: File size must be at least %s.
fi: Tiedoston koko täytyy olla vähintään %s.

en: File type must be %s.
fi: Tiedoston koko täytyy olla %s.

en: Accordion
fi: Haitari (Accordion)

en: Open
fi: Avoinna

en: Display this accordion as open on page load.
fi: Näytä tämä haitari avoimena sivun latautuessa.

en: Multi-expand
fi: Avaa useita

en: Allow this accordion to open without closing others.
fi: Salli tämän haitarin avautua sulkematta muita.

en: Endpoint
fi: Päätepiste

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
fi: Määritä päätepiste aiemmalle haitarille. Tämä haitari ei tule näkyviin.

en: Button Group
fi: Painikeryhmä

en: Choices
fi: Valinnat

en: Enter each choice on a new line.
fi: Syötä jokainen valinta uudelle riville.

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
fi: Halutessasi voit määrittää sekä arvon että nimiön tähän tapaan:

en: red : Red
fi: koira_istuu : Koira istuu

en: Allow Null?
fi: Salli tyhjä?

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Appears when creating a new post
fi: Kentän oletusarvo

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Return Value
fi: Palauta arvo

en: Specify the returned value on front end
fi: Määritä palautettu arvo front endiin

en: Value
fi: Arvo

en: Label
fi: Nimiö

en: Both (Array)
fi: Molemmat (palautusmuoto on tällöin taulukko)

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Toggle All
fi: Valitse kaikki

en: Add new choice
fi: Lisää uusi valinta

en: Allow Custom
fi: Salli mukautettu

en: Allow 'custom' values to be added
fi: Salli käyttäjän syöttää omia arvojaan

en: Save Custom
fi: Tallenna mukautettu

en: Save 'custom' values to the field's choices
fi: Tallenna 'Muu’-kentän arvo kentän valinta vaihtoehdoksi tulevaisuudessa

en: Enter each default value on a new line
fi: Syötä jokainen oletusarvo uudelle riville

en: Toggle
fi: Valitse

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
fi: Näytetäänkö ”Valitse kaikki” -valintaruutu

en: Color Picker
fi: Värinvalitsin

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear color
fi: Tyhjennä väri

en: Default
fi: Oletus

en: Select default color
fi: Valitse oletusväri

en: Select Color
fi: Valitse väri

en: Color value
fi: Väriarvo

en: Hex String
fi: Heksamerkkijono

en: RGBA String
fi: RGBA-merkkijono

en: Enable Transparency
fi: Ota läpinäkyvyys käyttöön

en: Return Format
fi: Palautusmuoto

en: RGBA Array
fi: RGBA-taulukko

en: Date Picker
fi: Päivämäärävalitsin

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
fi: Sulje

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
fi: Tänään

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
fi: Edellinen

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
fi: Vk

en: Display Format
fi: Muokkausnäkymän muoto

en: The format displayed when editing a post
fi: Päivämäärän muoto muokkausnäkymässä

en: Custom:
fi: Mukautettu:

en: The format returned via template functions
fi: Sivupohjan funktioiden palauttama päivämäärän muoto

en: Save Format
fi: Tallennusmuoto

en: The format used when saving a value
fi: Arvo tallennetaan tähän muotoon

en: Week Starts On
fi: Viikon ensimmäinen päivä

en: Date Time Picker
fi: Päivämäärä- ja kellonaikavalitsin

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
fi: Valitse aika

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
fi: Aika

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
fi: Tunti

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
fi: Minuutti

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
fi: Sekunti

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
fi: Millisekunti

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
fi: Mikrosekunti

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
fi: Nyt

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
fi: Sulje

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
fi: Valitse

en: Email
fi: Sähköposti

en: Placeholder Text
fi: Täyteteksti

en: Appears within the input
fi: Näkyy input-kentän sisällä

en: Prepend
fi: Etuliite

en: Appears before the input
fi: Näkyy ennen input-kenttää

en: Append
fi: Loppuliite

en: Appears after the input
fi: Näkyy input-kentän jälkeen

en: '%s' is not a valid email address
fi: '%s' ei ole kelvollinen sähköpostiosoite

en: File
fi: Tiedosto

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: Edit File
fi: Muokkaa tiedostoa

en: Update File
fi: Päivitä tiedosto

en: File name
fi: Tiedoston nimi

en: File size
fi: Tiedoston koko

en: Edit
fi: Muokkaa

en: No file selected
fi: Ei valittua tiedostoa

en: Add File
fi: Lisää tiedosto

en: File Array
fi: Tiedosto

en: File URL
fi: Tiedoston URL

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: Library
fi: Kirjasto

en: Limit the media library choice
fi: Rajoita valintaa mediakirjastosta

en: All
fi: Kaikki

en: Uploaded to post
fi: Vain tähän artikkeliin ladatut

en: Minimum
fi: Minimiarvo(t)

en: Restrict which files can be uploaded
fi: Määritä tiedoston koko

en: Maximum
fi: Maksimiarvo(t)

en: Allowed file types
fi: Sallitut tiedostotyypit

en: Comma separated list. Leave blank for all types
fi: Erota pilkulla. Jätä tyhjäksi, jos haluat sallia kaikki tiedostyypit

en: %s requires a valid attachment ID.
fi: %s edellyttää kelvollista liitetunnusta (ID).

en: Google Map
fi: Google-kartta

en: Sorry, this browser does not support geolocation
fi: Pahoittelut, tämä selain ei tue paikannusta

en: Search
fi: Etsi

en: Clear location
fi: Tyhjennä paikkatieto

en: Find current location
fi: Etsi nykyinen sijainti

en: Search for address...
fi: Etsi osoite...

en: Center
fi: Sijainti

en: Center the initial map
fi: Kartan oletussijainti

en: Zoom
fi: Zoomaus

en: Set the initial zoom level
fi: Aseta oletuszoomaus

en: Height
fi: Korkeus

en: Customize the map height
fi: Kartan korkeuden mukauttaminen

en: Group
fi: Ryhmä

en: Sub Fields
fi: Alakentät

en: Specify the style used to render the selected fields
fi: Määritä tyyli, jota käytetään valittujen kenttien luomisessa

en: Block
fi: Lohko

en: Table
fi: Taulukko

en: Row
fi: Rivi

en: Image
fi: Kuva

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Edit Image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Update Image
fi: Päivitä kuva

en: No image selected
fi: Ei kuvia valittu

en: Add Image
fi: Lisää kuva

en: Image Array
fi: Kuva

en: Image URL
fi: Kuvan URL

en: Image ID
fi: Kuvan ID

en: Preview Size
fi: Esikatselukuvan koko

en: Restrict which images can be uploaded
fi: Määritä millaisia kuvia voidaan ladata

en: Width
fi: Leveys

en: Link
fi: Linkki

en: Select Link
fi: Valitse linkki

en: Opens in a new window/tab
fi: Avaa uuteen ikkunaan/välilehteen

en: Link Array
fi: Linkkitaulukko (array)

en: Link URL
fi: Linkin URL-osoite

en: Message
fi: Viesti

en: New Lines
fi: Uudet rivit

en: Controls how new lines are rendered
fi: Määrittää kuinka uudet rivit muotoillaan

en: Automatically add paragraphs
fi: Lisää automaattisesti kappale

en: Automatically add &lt;br&gt;
fi: Lisää automaattisesti &lt;br&gt;

en: No Formatting
fi: Ei muotoilua

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
fi: Salli HTML-muotoilun näkyminen tekstinä renderöinnin sijaan

en: Number
fi: Numero

en: Minimum Value
fi: Minimiarvo

en: Maximum Value
fi: Maksimiarvo

en: Step Size
fi: Askelluksen koko

en: Value must be a number
fi: Arvon täytyy olla numero

en: Value must be equal to or higher than %d
fi: Arvon täytyy olla sama tai suurempi kuin %d

en: Value must be equal to or lower than %d
fi: Arvon täytyy olla sama tai pienempi kuin %d

en: Enter URL
fi: Syötä URL

en: Embed Size
fi: Upotuksen koko

en: Page Link
fi: Sivun URL

en: Archives
fi: Arkistot

en: Parent
fi: Vanhempi

en: Filter by Post Type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: All post types
fi: Kaikki artikkelityypit

en: Filter by Taxonomy
fi: Suodata taksonomian mukaan

en: All taxonomies
fi: Kaikki taksonomiat

en: Allow Archives URLs
fi: Salli arkistojen URL-osoitteita

en: Select multiple values?
fi: Valitse useita arvoja?

en: Password
fi: Salasana

en: Post Object
fi: Artikkeliolio

en: Post ID
fi: Artikkelin ID

en: %1$s must have a valid post ID.
fi: %1$s:lla on oltava kelvollinen artikkelitunnus (post ID).

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
fi[0]: %1$s pitää olla artikkelityyppiä %2$s.
fi[1]: %1$s pitää olla joku seuraavista artikkelityypeistä: %2$s

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
fi[0]: %1$s:lla pitää olla termi %2$s.
fi[1]: %1$s:lla pitää olla jokin seuraavista termeistä: %2$s

en: Radio Button
fi: Valintanappi

en: Other
fi: Muu

en: Add 'other' choice to allow for custom values
fi: Lisää 'muu' vaihtoehto salliaksesi mukautettuja arvoja

en: Save Other
fi: Tallenna Muu

en: Save 'other' values to the field's choices
fi: Tallenna 'muu'-kentän arvo kentän valinnaksi

en: Range
fi: Liukusäädin

en: Relationship
fi: Suodata artikkeleita

en: Maximum values reached ( {max} values )
fi: Maksimiarvo saavutettu ( {max} artikkelia )

en: Loading
fi: Ladataan

en: No matches found
fi: Ei yhtään osumaa

en: Select post type
fi: Valitse artikkelityyppi

en: Select taxonomy
fi: Valitse taksonomia

en: Search...
fi: Etsi...

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Post Type
fi: Artikkelityyppi

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Elements
fi: Elementit

en: Selected elements will be displayed in each result
fi: Valitut elementit näytetään jokaisessa tuloksessa

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Minimum posts
fi: Vähimmäismäärä artikkeleita

en: Maximum posts
fi: Maksimimäärä artikkeleita

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
fi[0]: %1$s vaatii vähintään %2$s valinnan
fi[1]: %1$s vaatii vähintään %2$s valintaa

[ctx: noun]
en: Select
fi: Valintalista

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
fi: Yksi tulos on saatavilla. Valitse se painamalla enter-näppäintä.

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
fi: %d tulosta on saatavilla. Voit navigoida tuloksian välillä käyttämällä ”ylös” ja ”alas” -näppäimiä.

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
fi: Osumia ei löytynyt

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
fi: Kirjoita yksi tai useampi merkki

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
fi: Kirjoita %d tai useampi merkkiä

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
fi: Poista 1 merkki

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
fi: Poista %d merkkiä

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
fi: Voit valita vain yhden kohteen

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
fi: Voit valita vain %d kohdetta

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
fi: Lataa lisää tuloksia &hellip;

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
fi: Etsii&hellip;

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

en: Stylised UI
fi: Tyylikäs käyttöliittymä

en: Use AJAX to lazy load choices?
fi: Haluatko ladata valinnat laiskasti (käyttää AJAXia)?

en: Specify the value returned
fi: Määritä palautetun arvon muoto

en: %1$s is not one of %2$s
fi: %1$s ei ole yksi näistä: %2$s

en: Separator
fi: Erotusmerkki

en: Tab
fi: Välilehti

en: Placement
fi: Sijainti

en: Top aligned
fi: Tasaa ylös

en: Left aligned
fi: Tasaa vasemmalle

en: Define an endpoint for the previous tabs to stop. This will start a new group of tabs.
fi: Määritä päätepiste, johon edelliset välilehdet lopetetaan. Tämä aloittaa uuden välilehtiryhmän.

[ctx: No terms]
en: No %s
fi: Ei %s

en: Select the taxonomy to be displayed
fi: Valitse taksonomia, joka näytetään

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Select the appearance of this field
fi: Valitse ulkoasu tälle kenttälle

en: Multiple Values
fi: Useita arvoja

en: Multi Select
fi: Valitse useita

en: Single Value
fi: Yksi arvo

en: Radio Buttons
fi: Valintanappi

en: Create Terms
fi: Uusien ehtojen luominen

en: Allow new terms to be created whilst editing
fi: Salli uusien ehtojen luominen samalla kun muokataan

en: Save Terms
fi: Tallenna ehdot

en: Connect selected terms to the post
fi: Yhdistä valitut ehdot artikkeliin

en: Load Terms
fi: Lataa ehdot

en: Load value from posts terms
fi: Lataa arvo artikkelin ehdoista

en: Term Object
fi: Ehto

en: Term ID
fi: Ehdon ID

en: User unable to add new %s
fi: Käyttäjä ei voi lisätä uutta %s

en: %s already exists
fi: %s on jo olemassa

en: %s added
fi: %s lisättiin

en: Name
fi: Nimi

en: Add
fi: Lisää

en: Text
fi: Teksti

en: Character Limit
fi: Merkkirajoitus

en: Leave blank for no limit
fi: Jos et halua rajoittaa, jätä tyhjäksi

en: Value must not exceed %d characters
fi: Arvo ei saa olla suurempi kuin %d merkkiä

en: Text Area
fi: Tekstialue

en: Rows
fi: Rivit

en: Sets the textarea height
fi: Aseta tekstialueen koko

en: Time Picker
fi: Kellonaikavalitsin

en: True / False
fi: ”Tosi / Epätosi” -valinta

en: Displays text alongside the checkbox
fi: Näytä teksti valintaruudun rinnalla

en: On Text
fi: Päällä -teksti

en: Text shown when active
fi: Teksti, joka näytetään kun valinta on aktiivinen

en: Off Text
fi: Pois päältä -teksti

en: Text shown when inactive
fi: Teksti, joka näytetään kun valinta ei ole aktiivinen

en: Value must be a valid URL
fi: Arvon täytyy olla validi URL

en: Filter by role
fi: Suodata roolin mukaan

en: All user roles
fi: Kaikki käyttäjäroolit

en: User Array
fi: Käyttäjätaulukko

en: User Object
fi: Käyttäjäobjekti

en: User ID
fi: Käyttäjätunnus

en: Error loading field.
fi: Virhe ladattaessa kenttää.

en: Invalid request.
fi: Virheellinen pyyntö.

en: %1$s must have a valid user ID.
fi: %1$s:lla on oltava kelvollinen käyttäjätunnus.

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
fi[0]: %1$s:lla pitää olla käyttäjä roolilla %2$s.
fi[1]: %1$s:lla pitää olla käyttäjä jollakin näistä rooleista: %2$s

en: Wysiwyg Editor
fi: Wysiwyg-editori

en: Visual
fi: Graafinen

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
fi: Teksti

en: Click to initialize TinyMCE
fi: Klikkaa ottaaksesi käyttöön graafisen editorin

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Visual & Text
fi: Graafinen ja teksti

en: Visual Only
fi: Vain graafinen

en: Text Only
fi: Vain teksti

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Show Media Upload Buttons?
fi: Näytä Lisää media -painike?

en: Delay initialization?
fi: Viivytä alustusta?

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
fi: TinyMCE:tä ei alusteta ennen kuin kenttää napsautetaan

en: Title
fi: Otsikko

en: Validate Email
fi: Validoi sähköposti

en: Post updated
fi: Artikkeli päivitetty

en: Spam Detected
fi: Roskapostia havaittu

en: <strong>Error</strong>: %s
fi: <strong>Virhe</strong>: %s

en: is equal to
fi: on sama kuin

en: is not equal to
fi: ei ole sama kuin

en: Attachment
fi: Liite

en: All %s formats
fi: Kaikki %s muodot

en: Comment
fi: Kommentti

en: Current User Role
fi: Nykyinen käyttäjärooli

en: Super Admin
fi: Super pääkäyttäjä

en: Current User
fi: Nykyinen käyttäjä

en: Logged in
fi: Kirjautunut sisään

en: Viewing front end
fi: Käyttää front endiä

en: Viewing back end
fi: Käyttää back endiä

en: Menu Item
fi: Valikkokohde

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Locations
fi: Valikkosijainnit

en: Page Parent
fi: Sivun vanhempi

en: Page Template
fi: Sivupohja

en: Default Template
fi: Oletus sivupohja

en: Page Type
fi: Sivun tyyppi

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Posts Page
fi: Artikkelit -sivu

en: Top Level Page (no parent)
fi: Ylätason sivu (sivu, jolla ei ole vanhempia)

en: Parent Page (has children)
fi: Vanhempi sivu (sivu, jolla on alasivuja)

en: Child Page (has parent)
fi: Lapsisivu (sivu, jolla on vanhempi)

en: Post Category
fi: Artikkelin kategoria

en: Post Format
fi: Artikkelin muoto

en: Post Status
fi: Artikkelin tila

en: Post Taxonomy
fi: Artikkelin taksonomia

en: Post Template
fi: Sivupohja

en: User Form
fi: Käyttäjälomake

en: Add / Edit
fi: Lisää / Muokkaa

en: Register
fi: Rekisteröi

en: User Role
fi: Käyttäjän rooli

en: Widget
fi: Vimpain

en: Publish
fi: Julkaistu

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
fi: Yhtään lisäkenttäryhmää ei löytynyt tälle asetussivulle. <a href="%s">Luo lisäkenttäryhmä</a>

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
fi: <b>Virhe</b>. Ei voitu yhdistää päivityspalvelimeen

en: Updates
fi: Päivitykset

en: <b>Error</b>. Could not authenticate update package. Please check again or deactivate and reactivate your ACF PRO license.
fi: <b>Virhe</b>. Päivityspakettia ei voitu todentaa. Tarkista uudelleen tai poista käytöstä ACF PRO -lisenssi ja aktivoi se uudelleen.

en: <b>Error</b>. Your license for this site has expired or been deactivated. Please reactivate your ACF PRO license.
fi: <b>Virhe</b>. Lisenssisi on umpeutunut tai poistettu käytöstä. Aktivoi ACF PRO -lisenssisi uudelleen.

[ctx: noun]
en: Clone
fi: Klooni

en: Select one or more fields you wish to clone
fi: Valitse kentät, jotka haluat kopioida

en: Display
fi: Näytä

en: Specify the style used to render the clone field
fi: Määritä tyyli, jota käytetään kloonikentän luomisessa

en: Group (displays selected fields in a group within this field)
fi: Ryhmä (valitut kentät näytetään ryhmänä tämän klooni-kentän sisällä)

en: Seamless (replaces this field with selected fields)
fi: Saumaton (korvaa tämä klooni-kenttä valituilla kentillä)

en: Labels will be displayed as %s
fi: Kentän nimiö näytetään seuraavassa muodossa: %s

en: Prefix Field Labels
fi: Kentän nimiön etuliite

en: Values will be saved as %s
fi: Arvot tallennetaan muodossa: %s

en: Prefix Field Names
fi: Kentän nimen etuliite

en: Unknown field
fi: Tuntematon kenttä

en: Unknown field group
fi: Tuntematon kenttäryhmä

en: All fields from %s field group
fi: Kaikki kentät kenttäryhmästä %s

en: Flexible Content
fi: Joustava sisältö

en: Add Row
fi: Lisää rivi

en: layout | layouts
fi[0]: asettelu
fi[1]: asettelut

en: layouts
fi: asettelua

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
fi: Tämä kenttä vaatii vähintään {min} {label} {identifier}

en: This field has a limit of {max} {label} {identifier}
fi: Tämän kentän yläraja on {max} {label} {identifier}

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
fi: {available} {label} {identifier} saatavilla (max {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
fi: {required} {label} {identifier} vaadittu (min {min})

en: Flexible Content requires at least 1 layout
fi: Vaaditaan vähintään yksi asettelu

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
fi: Klikkaa ”%s” -painiketta luodaksesi oman asettelun

en: Drag to reorder
fi: Muuta järjestystä vetämällä ja pudottamalla

en: Add layout
fi: Lisää asettelu

en: Duplicate layout
fi: Monista asettelu

en: Remove layout
fi: Poista asettelu

en: Click to toggle
fi: Piilota/Näytä

en: Reorder Layout
fi: Järjestä asettelu uudelleen

en: Reorder
fi: Järjestä uudelleen

en: Delete Layout
fi: Poista asettelu

en: Delete
fi: Poista

en: Duplicate Layout
fi: Monista asettelu

en: Add New Layout
fi: Lisää uusi asettelu

en: Button Label
fi: Painikkeen teksti

en: Minimum Layouts
fi: Asetteluita vähintään

en: Maximum Layouts
fi: Asetteluita enintään

en: %s must be of type array or null.
fi: %s tyypin on oltava matriisi tai tyhjä.

en: %1$s must contain at least %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at least %2$s %3$s layouts.
fi[0]: %1$s täytyy sisältää vähintään %2$s %3$s asettelu.
fi[1]: %1$s täytyy sisältää vähintään %2$s %3$s asettelua.

en: %1$s must contain at most %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at most %2$s %3$s layouts.
fi[0]: %1$s täytyy sisältää korkeintaan %2$s %3$s asettelu.
fi[1]: %1$s täytyy sisältää korkeintaan %2$s %3$s asettelua.

en: Gallery
fi: Galleria

en: Add Image to Gallery
fi: Lisää kuva galleriaan

en: Maximum selection reached
fi: Et voi valita enempää kuvia

en: Length
fi: Pituus

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Alt Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Add to gallery
fi: Lisää galleriaan

en: Bulk actions
fi: Massatoiminnot

en: Sort by date uploaded
fi: Lajittele latauksen päivämäärän mukaan

en: Sort by date modified
fi: Lajittele viimeisimmän muokkauksen päivämäärän mukaan

en: Sort by title
fi: Lajittele otsikon mukaan

en: Reverse current order
fi: Käännän nykyinen järjestys

en: Close
fi: Sulje

en: Insert
fi: Lisää

en: Specify where new attachments are added
fi: Määritä mihin uudet liitteet lisätään

en: Append to the end
fi: Lisää loppuun

en: Prepend to the beginning
fi: Lisää alkuun

en: Minimum Selection
fi: Pienin määrä kuvia

en: Maximum Selection
fi: Suurin määrä kuvia

en: Repeater
fi: Toista rivejä

en: Minimum rows reached ({min} rows)
fi: Pienin määrä rivejä saavutettu ({min} riviä)

en: Maximum rows reached ({max} rows)
fi: Suurin määrä rivejä saavutettu ({max} riviä)

en: Add row
fi: Lisää rivi

en: Duplicate row
fi: Monista rivi

en: Remove row
fi: Poista rivi

en: Collapsed
fi: Piilotettu

en: Select a sub field to show when row is collapsed
fi: Valitse alakenttä, joka näytetään, kun rivi on piilotettu

en: Minimum Rows
fi: Pienin määrä rivejä

en: Maximum Rows
fi: Suurin määrä rivejä

en: No block types exist
fi: Lohkotyyppejä ei ole

en: Options Page
fi: Asetukset-sivu

en: No options pages exist
fi: Yhtään asetussivua ei ole olemassa

en: Hero
fi: Nosto

en: Display a random hero image.
fi: Näytä satunnainen nostokuva.

en: Test JS
fi: Testaa JS

en: A block for testing JS.
fi: Lohko JS:n testaamiseen.

en: Export Field Groups
fi: Vie kenttäryhmiä

en: Generate PHP
fi: Luo PHP-koodi

en: No field groups selected
fi: Ei kenttäryhmää valittu

en: Exported 1 field group. | Exported %s field groups.
fi[0]: Viety yksi kenttäryhmä.
fi[1]: Viety %s kenttäryhmää.

en: Select Field Groups
fi: Valitse kenttäryhmät

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Use the download button to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Use the generate button to export to PHP code which you can place in your theme.
fi: Valitse kenttäryhmät, jotka haluat viedä ja valitse sitten vientimetodisi. Käytä Lataa-painiketta viedäksesi .json-tiedoston, jonka voit sitten tuoda toisessa ACF asennuksessa. Käytä Generoi-painiketta luodaksesi PHP koodia, jonka voit sijoittaa teemaasi.

en: Export File
fi: Vie tiedosto

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
fi: Tällä koodilla voit rekisteröidä valitut kenttäryhmät paikallisesti. Paikallinen kenttäryhmä tarjoaa monia etuja, kuten nopeammat latausajat, versionhallinnan & dynaamiset kentät/asetukset. Kopioi ja liitä koodi teemasi functions.php tiedostoon tai sisällytä se ulkoisen tiedoston avulla.

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Import Field Groups
fi: Tuo kenttäryhmiä

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups.
fi: Valitse JSON-tiedosto, jonka haluat tuoda. Kenttäryhmät tuodaan, kun klikkaat Tuo-painiketta.

en: Import File
fi: Tuo tiedosto

en: Error uploading file. Please try again
fi: Virhe tiedostoa ladattaessa. Yritä uudelleen

en: Incorrect file type
fi: Virheellinen tiedostomuoto

en: Import file empty
fi: Tuotu tiedosto on tyhjä

en: Imported 1 field group | Imported %s field groups
fi[0]: Tuotu yksi kenttäryhmä
fi[1]: Tuotu %s kenttäryhmää

en: Conditional Logic
fi: Ehdollinen logiikka

en: Show this field if
fi: Näytä tämä kenttä, jos

en: Add rule group
fi: Lisää sääntöryhmä

en: Edit field
fi: Muokkaa kenttää

en: Duplicate field
fi: Monista kenttä

en: Move field to another group
fi: Siirrä kenttä toiseen ryhmään

en: Move
fi: Siirrä

en: Delete field
fi: Poista kenttä

en: Field Label
fi: Kentän nimiö

en: This is the name which will appear on the EDIT page
fi: Tätä nimeä käytetään MUOKKAA-sivulla

en: Field Name
fi: Kentän nimi

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
fi: Yksi sana, ei välilyöntejä. Alaviivat ja ajatusviivat sallitaan

en: Field Type
fi: Kenttätyyppi

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
fi: Ohjeet kirjoittajille. Näytetään tietojen lähettämisen yhteydessä

en: Required?
fi: Pakollinen?

en: Wrapper Attributes
fi: Kääreen määritteet

en: width
fi: leveys

en: Close Field
fi: Sulje kenttä

en: Order
fi: Järjestys

en: Type
fi: Tyyppi

en: No fields. Click the <strong>+ Add Field</strong> button to create your first field.
fi: Ei kenttiä. Klikkaa <strong>+ Lisää kenttä</strong> -painiketta luodaksesi ensimmäisen kenttäsi.

en: + Add Field
fi: + Lisää kenttä

en: Rules
fi: Säännöt

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
fi: Tästä voit määrittää, missä muokkausnäkymässä tämä kenttäryhmä näytetään

en: Active
fi: Käytössä

en: Show in REST API
fi: Näytä REST API:ssa

en: Style
fi: Tyyli

en: Standard (WP metabox)
fi: Standardi (WP-metalaatikko)

en: Seamless (no metabox)
fi: Saumaton (ei metalaatikkoa)

en: Position
fi: Sijainti

en: High (after title)
fi: Korkea (otsikon jälkeen)

en: Normal (after content)
fi: Normaali (sisällön jälkeen)

en: Side
fi: Reuna

en: Label placement
fi: Nimiön sijainti

en: Instruction placement
fi: Ohjeen sijainti

en: Below labels
fi: Tasaa nimiön alapuolelle

en: Below fields
fi: Tasaa kentän alapuolelle

en: Order No.
fi: Järjestysnro.

en: Field groups with a lower order will appear first
fi: Kenttäryhmät, joilla on pienempi järjestysnumero, tulostetaan ensimmäisenä

en: Shown in field group list
fi: Näytetään kenttäryhmien listauksessa

en: Permalink
fi: Kestolinkki

en: Content Editor
fi: Sisältöeditori

en: Excerpt
fi: Katkelma

en: Discussion
fi: Keskustelu

en: Revisions
fi: Tarkastettu

en: Slug
fi: Polkutunnus (slug)

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Format
fi: Muoto

en: Page Attributes
fi: Sivun attribuutit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Send Trackbacks
fi: Lähetä paluuviitteet

en: Hide on screen
fi: Piilota näytöltä

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
fi: <b>Valitse</b> kohteita <b>piilottaaksesi</b> ne muokkausnäkymästä.

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
fi: Jos muokkausnäkymässä on useita kenttäryhmiä, käytetään ensimmäisen (pienin järjestysnumero) kenttäryhmän asetuksia

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
fi: Seuraavat sivustot vaativat tietokantapäivityksen. Valitse ne, jotka haluat päivittää ja klikkaa %s.

en: Upgrade Sites
fi: Päivitä sivustot

en: Site
fi: Sivusto

en: Site is up to date
fi: Sivusto on ajan tasalla

en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
fi: Sivusto edellyttää tietokannan päivityksen (%1$s -> %2$s)

en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
fi: Tietokanta on päivitetty. <a href="%s">Palaa verkon hallinnan ohjausnäkymään</a>

en: Please select at least one site to upgrade.
fi: Valitse vähintään yksi päivitettävä sivusto.

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
fi: Tietokannan varmuuskopio on erittäin suositeltavaa ennen kuin jatkat. Oletko varma, että haluat jatkaa päivitystä nyt?

en: Upgrading data to version %s
fi: Päivitetään data versioon %s

en: Upgrade complete.
fi: Päivitys valmis.

en: Upgrade failed.
fi: Päivitys epäonnistui.

en: Reading upgrade tasks...
fi: Luetaan päivitystehtäviä...

en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
fi: Tietokannan päivitys on valmis. <a href="%s">Katso mikä on uutta</a>

en: Back to all tools
fi: Takaisin kaikkiin työkaluihin

en: Database Upgrade Required
fi: Tietokanta on päivitettävä

en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
fi: Kiitos päivityksestä: %1$s v%2$s!

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
fi: Tämä versio sisältää parannuksia tietokantaan ja edellyttää päivitystä.

en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
fi: Varmista myös, että kaikki premium-lisäosat (%s) on päivitetty uusimpaan versioon.

en: Deactivate License
fi: Poista lisenssi käytöstä

en: Activate License
fi: Aktivoi lisenssi

en: License Information
fi: Näytä lisenssitiedot

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see <a href="%s" target="_blank">details & pricing</a>.
fi: Ottaaksesi käyttöön päivitykset, syötä alle lisenssiavaimesi. Jos sinulla ei ole lisenssiavainta, katso <a href="%s" target="_blank">tarkemmat tiedot ja hinnoittelu</a>.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Your license key is defined in wp-config.php.
fi: Käyttöoikeusavain on määritelty wp-config.php:ssa.

en: Retry Activation
fi: Yritä aktivointia uudelleen

en: Update Information
fi: Päivitä tiedot

en: Current Version
fi: Nykyinen versio

en: Latest Version
fi: Uusin versio

en: Update Available
fi: Päivitys saatavilla

en: Please enter your license key above to unlock updates
fi: Syötä lisenssiavain saadaksesi päivityksiä

en: Update Plugin
fi: Päivitä lisäosa

en: Please reactivate your license to unlock updates
fi: Aktivoi käyttöoikeus saadaksesi päivityksiä

en: Changelog
fi: Muutosloki

en: Upgrade Notice
fi: Päivitys Ilmoitus
