rencontre - en to da_DK translation catalogue (545 entries)

en: lines
da_DK: linjer

en: Done!
da_DK: Færdig!

en: photo
da_DK: Foto

en: TO CHANGE
da_DK: ÆNDRER

en: Unit
da_DK: Enhed

en: Update member profile
da_DK: Opdater profil

en: You have made changes. Remember to update when you're done.
da_DK: Du har foretaget &aelig;ndringer, husk at gemme n&aring;r du er f&aelig;rdig

en: General
da_DK: Generelt

en: Login
da_DK: Log på

en: Display
da_DK: Visning

en: OpenSSL doesn't seem to be working. Some features of this plugin will not be available.
da_DK: OpenSSL ikke ud til at virke. Nogle funktioner på denne plugin vil ikke være tilgængelig.

en: Plugin page
da_DK: Plugin side

en: Country selected by default
da_DK: Land valgt som standard

en: Do not remove WP roles
da_DK: Fjern ikke WP roller

en: Do not remove user in WP when remove in Rencontre
da_DK: Fjern ikke bruger i WP, når fjerne i Rencontre

en: Restores 'Menus' item in the WordPress Appearance tab
da_DK: Gendanner punktet 'Menuer' på fanen WordPress Udseende

en: Unchecked: WP roles will be destroyed. Users who are not in Rencontre will be destroyed. This is the best mode for a big and exclusive dating site.
da_DK: Off : WP roller vil blive ødelagt. Brugere, der ikke er i Rencontre vil blive ødelagt. Dette er den bedste indstilling for en stor og eksklusiv dating site.

en: Checked: Better choice to test this plugin or to use with other one (forum...). Over time, the site will be slower with numerous abandoned account.
da_DK: On : Bedre valg for at teste dette plugin eller til at bruge med andre en (forum ...). Over tid, vil siden være langsommere med talrige forladte konto.

en: Hour maintenance tasks (off peak)
da_DK: Tid for vedligeholdesopgaver

en: hours
da_DK: timer

en: Old messages deleted during maintenance (recommended)
da_DK: Gamle meddelelser slettes under vedligeholdelse (anbefales)

en: No
da_DK: Ingen

en: Monthly
da_DK: Månedlige

en: Quarterly
da_DK: Kvartalsvis

en: Biannual
da_DK: Halvårlig

en: Annual
da_DK: Årligt

en: Inactive users deleted during maintenance
da_DK: Inaktive brugere slettet under vedligeholdelse

en: Year
da_DK: år

en: Years
da_DK: flere år

en: Use member's picture as WordPress avatar
da_DK: Brug medlemmets billede som WordPress avatar

en: Number of days in jail (deleted account)
da_DK: Dage i f&aelig;ngsel ( slettede profiler )

en: Clean-up when uninstall
da_DK: Oprydning når afinstallere

en: Save
da_DK: Gem

en: Images names
da_DK: Billeder navne

en: Be careful, all pictures of the members will have another name.
da_DK: Vær forsigtig, vil alle billeder af medlemmerne har et andet navn.

en: Images names are encoded
da_DK: Images navne er kodet

en: Images names are not encoded
da_DK: Billeder navne er ikke kodet

en: I don't know if it's encoded or not
da_DK: Jeg ved ikke, om det er kodet eller ikke

en: Encode all images names
da_DK: Encode alle billeder navne

en: Decode all images names
da_DK: Decode alle billeder navne

en: Cleanup abandoned images
da_DK: Oprydning afladte billeder

en: Redirect to the plugin page after login
da_DK: Omdiriger til plugin side efter login

en: Enable rapid registration
da_DK: Aktiver hurtig registrering

en: Do not request a new password after registration
da_DK: Du må ikke anmode om en ny adgangskode efter registrering

en: Do not allow password change in -my account-
da_DK: Tillad ikke ændring af adgangskode på -min konto-

en: Obligation to choose a city in the wp_Geonames list during registration (if plugin installed)
da_DK: Forpligtelse til at vælge en by på wp_Geonames -listen under registrering (hvis plugin er installeret)

en: Auto-scrolling to center the page on this plugin
da_DK: Automatisk rulning for at centrere siden på dette plugin

en: Yes
da_DK: Ja

en: On smartphone only
da_DK: Kun på smartphone

en: Display a different name than login
da_DK: Vis et andet navn end login

en: Uneditable after registration
da_DK: Ubehandlet efter registrering

en: Editable in "my account"
da_DK: Redigerbar i "min konto"

en: Number of portrait on logged out plugin homepage
da_DK: Antal portræt i usammenhængende hjemmeside

en: Update now
da_DK: Opdater nu

en: Number of days to wait before presence homepage
da_DK: Antal dage f&oslash;r hjemmesiden vises

en: Min width of portrait on logged out plugin homepage
da_DK: Min bredde af portræt i usammenhængende hjemmeside

en: Min width of portrait on logged out plugin homepage on small screen
da_DK: Min bredde af portræt i usammenhængende hjemmeside på lille skærm

en: Max number of results per search
da_DK: Max antal resultater der kan vises per s&oslash;gning

en: Dynamic loading of search results
da_DK: Dynamisk indlæsning af søgeresultater

en: Display profiles searched in a new tab
da_DK: Visningsprofiler søgte i en ny fane

en: Precise criteria for featured profiles
da_DK: Præcise kriterier for fremhævede profiler

en: Only members from the same country on the logged on plugin homepage
da_DK: Kun mit land på min hjemmeside

en: Today's birthday
da_DK: De har f&oslash;dselsdag i dag

en: Profiles currently online
da_DK: Profiler der er online

en: Number of photos
da_DK: Antallet af billeder

en: Regenerate all photos
da_DK: Regenerere alle fotos

en: View a discrete copyright on photos
da_DK: S&aelig;t en diskret copyright p&aring; billeder

en: Upwardly inclined
da_DK: Vippes op

en: Downwardly inclined
da_DK: Skrå nedadgående

en: Copyright text on pictures. Empty => Site URL.
da_DK: Copyright tekst på billeder. Tom => site URL.

en: Lightbox Image Gallery
da_DK: Lightbox Billedgalleri

en: Photo required
da_DK: Foto påkrævet

en: Members without photo are less visible
da_DK: Medlemmer uden foto er mindre synlige

en: Members without photo cannot zoom other members
da_DK: Medlemmer uden foto kan ikke zoome andre medlemmer

en: Members without photo, attention-catcher and ad cannot send message
da_DK: Medlemmer uden foto, krog og ad kan ikke sende besked

en: Members without photo, attention-catcher and ad cannot make a report
da_DK: Medlemmer uden foto, krog og ad kan ikke lave en rapport

en: Merge My Account and Edit My Profile pages
da_DK: Flet Min konto og Rediger Min profil sider

en: Enable chat
da_DK: Tilf&oslash;j Chat

en: Chat thread down (Android)
da_DK: Chat -tråd ned (Android)

en: Members cannot hide their profile
da_DK: Medlemmer kan ikke skjule deres profil

en: Sending emails via WordPress can sometimes be tricky. If registration emails (for example) aren't being received, try an SMTP email plugin.
da_DK: Det kan nogle gange være vanskeligt at sende e-mails via WordPress. Hvis registrerings-e-mails (for eksempel) ikke modtages, kan du prøve et SMTP-e-mail-plugin.

en: Automatic sending a summary email to members (shared daily)
da_DK: Automatisk sende en email resumé til medlemmerne (distribueret hver dag)

en: Fortnightly
da_DK: Hver fjortende dag

en: Weekly
da_DK: Ugentlig

en: Up this week
da_DK: I alt denne uge

en: mail/hour
da_DK: e-mail/timer

en: sent during maintenance
da_DK: sendes under vedligeholdelse

en: Automatically sending an email happy birthday members
da_DK: Send automatisk e-mail til profiler der har f&oslash;dselsdag

en: Also send an email for a smile
da_DK: Også sende en e-mail for et smil

en: Send an email to the user whose account is deleted
da_DK: Send e-mail til bruger n&aring;r profilen er slettet

en: Regular email subject
da_DK: Almindelig e-mail-emne

en: Site title
da_DK: Webstedets titel

en: Empty
da_DK: Tom

en: Instant email subject
da_DK: Emne for øjeblikkelig e-mail

en: A member contact you
da_DK: En profil har kontaktet dig

en: Birthday email subject
da_DK: Fødselsdags e-mail emne

en: Happy Birthday
da_DK: Tillykke med fødselsdagen

en: Reminder email subject
da_DK: Påmindelse e-mail emne

en: Registration
da_DK: Registrering

en: Introductory text for the summary email (After hello login - Before the smiles and contact requests)
da_DK: Indledende tekst til den m&aring;nedlige e-mail (Efter goddag login - F&oslash;r smil, anmodninger og kontaktoplysninger)

en: Full text for the birthday mail (After hello pseudo)
da_DK: F&oslash;dselsdags tekst til e-mail, efter Hej og profilnavnet

en: Max number of mails sent per hour
da_DK: Max antal e-mails der kan sende per time

en: except during maintenance
da_DK: undtagen i forbindelse med vedligeholdelse

en: Only my country in summary email
da_DK: Kun mit land i kortfattet email

en: No members without photo in automatic mails
da_DK: Ingen medlemmer uden foto i automatiske mails

en: Force HTML mode (mail not readable)
da_DK: Kraft HTML-tilstand (mail ikke læses)

en: The language used for emails is the one of your ADMIN interface (hardcoded in DB).
da_DK: Det sprog, der bruges til e-mails, er det sprog, der bruges i din ADMIN-grænseflade (hardkodet i DB).

en: Export members in CSV
da_DK: Eksport medlemmer i CSV

en: All members
da_DK: Alle medlemmer

en: Active last month
da_DK: Aktive sidste måned

en: Active last 2 months
da_DK: Aktive sidste 2 måneder

en: Active last 6 months
da_DK: Aktive sidste 6 måneder

en: Active last 12 months
da_DK: Aktive sidste 12 måneder

en: Only members with photo
da_DK: Kun medlemmer med foto

en: Only members with attention-catcher and ad
da_DK: Kun medlemmer med titel og annonce

en: Export in CSV
da_DK: Eksport i CSV

en: Get back photos by FTP in wp-content/uploads/tmp/
da_DK: Kom tilbage billeder via FTP i wp-content/uploads/tmp/

en: Import members in CSV
da_DK: Importer medlemmer i CSV

en: Manual method
da_DK: Manuel metode

en: Put members photos in wp-content/uploads/tmp/photo_import/ by FTP before the start (right RW - no sub folder - .jpg - no zip).
da_DK: Put medlemmernes billeder i wp-content/uploads/tmp/photo_import/ via FTP før start (højre RW - ingen undermappe - .jpg - ingen zip).

en: Select your CSV file (.csv - no zip).
da_DK: Vælg din CSV-fil (.csv - ingen zip).

en: Import in CSV
da_DK: Import i CSV

en: Make an export and look at it to get the right format (The first line is not treated).
da_DK: Foretag en eksport og se på det for at få det rigtige format (første linje ikke behandles).

en: Zip package
da_DK: ZIP-pakke

en: Create a zip file containing a .csv file and a "photo_import" folder with the members' photos in .jpg.
da_DK: Opret en zip-fil, der indeholder en .csv-fil og en "photo_import" -mappe med medlemmernes fotos i .jpg.

en: CSV or ZIP File
da_DK: CSV- eller ZIP-fil

en: In case of interruption during the import of photos, restart the procedure. Doubloons are killed.
da_DK: I tilfælde af afbrydelse under import af billeder, begynde forfra proceduren. Dubloner bliver dræbt.

en: File loaded
da_DK: indlæst

en: Error !
da_DK: Fejl !

en: Import data
da_DK: Importer data

en: completed
da_DK: afsluttet

en: Photos Import
da_DK: Billeder Import

en: Import completed
da_DK: import afsluttet

en: Members
da_DK: Profiler

en: Number of registered members
da_DK: Antal af registerede profiler

en: Number of members with profile and photo
da_DK: Antal af profiler med foto

en: Online now
da_DK: Online nu

en: Statistic
da_DK: Statistik

en: Add new from WordPress
da_DK: Nyt medlem fra WordPress

en: Alias or email or ID
da_DK: Alias eller e-mail eller ID

en: Find
da_DK: S&oslash;g

en: Account deletion
da_DK: Sletning af profil og konto

en: Your account has been deleted
da_DK: Din konto er slettet

en: Reason for this action
da_DK: Årsag til denne handling

en: Sort
da_DK: Sortere

en: Action
da_DK: Handling

en: Photo
da_DK: Foto

en: My name
da_DK: Mit navn

en: Sex
da_DK: køn

en: Age
da_DK: Alder

en: Height
da_DK: Højde

en: Weight
da_DK: V&aelig;gt

en: Search
da_DK: S&oslash;gning

en: Place
da_DK: Sted

en: Ad (change)
da_DK: Annonce &aelig;ndring

en: Registered
da_DK: Anbefalet

en: IP address
da_DK: IP adresse

en: Reporting
da_DK: Rapportering

en: See
da_DK: Se

en: Unblock this member
da_DK: fjerne blokeringen af dette medlem

en: Block this member
da_DK: Bloker denne bruger

en: Allow sending message
da_DK: Tillad at sende besked

en: Prohibit contact
da_DK: Forbyd kontakt

en: New fast account not completed
da_DK: Ny hurtig konto ikke gennemført

en: Remove - Black list email
da_DK: Fjerne - Blacklist email

en: Profile switched off
da_DK: Profilen er slået fra

en: Profile hidden
da_DK: Profil skjult

en: multiple choice
da_DK: Multi liste

en: to
da_DK: til

en: Change a Profile
da_DK: ændre en profil

en: Previous page
da_DK: Forige side

en: Save profile
da_DK: Gem profil

en: Click to delete
da_DK: Klik for at slette

en: Click to add a photo
da_DK: Klik for at tilf&oslash;je billede

en: Delete all photos
da_DK: Slet alle billeder

en: My attention-catcher
da_DK: Min karakter

en: My ad
da_DK: Min annonce

en: I am
da_DK: Om mig

en: Born
da_DK: F&oslash;dt den

en: My country
da_DK: Mit land

en: My region
da_DK: Min region

en: My city
da_DK: Min by

en: Reset GPS
da_DK: Nulstil GPS

en: My height
da_DK: Min højde

en: My weight
da_DK: Min v&aelig;gt

en: I'm looking for
da_DK: Jeg s&oslash;ger efter

en: Age min/max
da_DK: Alder min/max

en: years
da_DK: &aring;rig

en: For
da_DK: Til

en: Reset
da_DK: Nulstil

en: Actions (contact request...)
da_DK: Handlinger (kontakt anmodning...)

en: Reports
da_DK: Rapporter

en: no mail
da_DK: ingen email

en: Confirmation email
da_DK: Bekræftelsesmail

en: Confirm
da_DK: Bekr&aelig;ft

en: Profile visibility
da_DK: Profilsynlighed

en: Profile visible
da_DK: Profilen er synlig

en: Done
da_DK: F&aelig;rdig

en: Jail
da_DK: F&aelig;ngsel

en: List of members removed by Admin. They are blacklisted. Subscription blocked
da_DK: Liste over medlemmer fjernet af Admin. De er sortlistet. Abonnement blokeret

en: days
da_DK: dage

en: Date
da_DK: Dato

en: Email address
da_DK: E-mail adresse

en: End
da_DK: Slut

en: Banning
da_DK: Forbyde

en: Release
da_DK: Frigivet

en: Only email
da_DK: Kun email

en: Only IP
da_DK: Kun IP

en: Email and IP
da_DK: Email og IP

en: Banning IP is a Premium feature.
da_DK: Forbyde IP er en Premium funktion.

en: The profiles are not all translated into the language of the site. Users will see the character "?".
da_DK: Profilerne er ikke alle oversat til webstedets sprog. Brugere vil se tegnet "?".

en: Profile
da_DK: Profil

en: It does not appear to be any profile. You can load the default profile if you wish.
da_DK: Der er ikke nogen profil. Du kan indl&aelig;se en standard profil, hvis du &oslash;nsker det.

en: Load profiles
da_DK: Vis profiler

en: You can create, rename and delete items from the profile.
da_DK: Du kan oprette, omd&oslash;be og slette indhold fra profilen.

en: Warning, this is not without consequences. The changes will be applied to the member profiles that can offend. Caution !
da_DK: Advarsel, dette er ikke uden konsekvenser. &aelig;ndringerne vil blive anvendt til medlemslandene profiler, der kan chokere. Forsigtig!

en: Ref language
da_DK: Refererende sprog

en: Other
da_DK: Andre

en: Add Language (2 lowercase letters comply with country code)
da_DK: Tilf&oslash;j sprog (2 sm&aring; bogstaver i overensstemmelse med landekode)

en: Add a language
da_DK: Tilf&oslash;j et sprog

en: Remove a language and all related content
da_DK: Slet sprog og relateret indhold

en: Remove a language
da_DK: Slet sprog

en: User blocking if a required field is missing
da_DK: Brugerblokering, hvis et påkrævet felt mangler

en: Just show a warning
da_DK: Bare vis en advarsel

en: Add category
da_DK: Tilf&oslash;j kategori

en: Required field (hidden)
da_DK: Påkrævet felt (skjult)

en: Move Up
da_DK: Mount

en: Move Down
da_DK: Komme ned

en: Change the name
da_DK: Skift navn

en: Remove the category
da_DK: Slet kategorien

en: Add value to this category
da_DK: Tilf&oslash;j v&aelig;rdi til kategori

en: Change the name or type
da_DK: Skift navn og type

en: Remove
da_DK: Slet

en: A line of text (TEXT)
da_DK: Enkelt tekst linje

en: Large text box (TEXTAREA)
da_DK: Stor tekst boks ( skrivefelt )

en: Add Value
da_DK: Tilf&oslash;j v&aelig;rdi

en: Single choice list (SELECT)
da_DK: Single list ( v&aelig;lg )

en: Change
da_DK: Skift

en: Multiple choice list (CHECKBOX)
da_DK: Multi liste ( brug checkbox )

en: Numeric choice list (SELECT)
da_DK: Numerisk liste valg ( v&aelig;lg )

en: Step
da_DK: Trin

en: A date (DATE)
da_DK: En dato (DATE)

en: Countries and Regions
da_DK: Lande og regioner

en: Cleaner
da_DK: Renere

en: Datas are old. You should delete all countries and load the new ones.
da_DK: Datas er gamle. Du skal slette alle lande og indlæse de nye.

en: If a country is loaded in wp-geonames, the regions list of this country will come from the wp-geonames base and not from here.
da_DK: Hvis et land er indlæst i wp-geonames, kommer regionens liste over dette land fra wp-geonames basis og ikke herfra.

en: The country table is empty. You can load the countries and regions by default if you wish.
da_DK: Lande tabellen er tom. Du kan indl&aelig;se de lande og regioner du &oslash;nsker som standard.

en: Load countries
da_DK: Vis lande

en: You can create, rename and delete countries and regions.
da_DK: Du kan oprette, omd&oslash;be og slette lande og regioner

en: Add a country
da_DK: Tilf&oslash;j land

en: Delete all countries
da_DK: Slet alle lande

en: Regions
da_DK: Regioner

en: Cleaning missing regions in users data
da_DK: Rengøring af manglende regioner i brugerdata

en: Missing regions
da_DK: Manglende regioner

en: Existing regions
da_DK: Eksisterende regioner

en: Replace
da_DK: Erstatte

en: Features
da_DK: Egenskaber

en: Words
da_DK: Sætninger

en: Translate
da_DK: Oversætte

en: No country
da_DK: Intet land

en: No region
da_DK: Ingen region

en: No localisation
da_DK: Ingen lokalisering

en: No birth date
da_DK: Ingen fødselsdato

en: Min age
da_DK: Minimumsalder

en: Max age
da_DK: Maksimal alder

en: No weight
da_DK: Ingen vægt

en: Min weight
da_DK: Min vægt

en: Max weight
da_DK: Max vægt

en: Weight unit
da_DK: Vægtenhed

en: Kilograms
da_DK: Kilogram

en: Both, the user chooses
da_DK: Begge dele, vælger brugeren

en: No height
da_DK: Ingen højde

en: Min height
da_DK: Min højde

en: Max height
da_DK: Max højde

en: Height unit
da_DK: Højde enhed

en: Meter
da_DK: Måler

en: Feet and Inches
da_DK: Fod og Tommer

en: No smiles
da_DK: Ingen smil

en: No contact request
da_DK: Ingen kontaktforespørgsel

en: No report
da_DK: ingen rapport

en: No emoticon
da_DK: Ingen smiley

en: Change relation type
da_DK: Skift relation typen

en: Change sex values
da_DK: Skift køn

en: Allow multi choice in relation and sex
da_DK: Tillad multi valg i forhold og køn

en: No homosexual
da_DK: Ingen homoseksuelle

en: No sex change
da_DK: Ingen kønsændring

en: No menu (I use WordPress menu)
da_DK: Uden menu (jeg bruge menuen WordPress)

en: No sidebar (I put it with widget)
da_DK: Ingen sidebar (jeg sætte det med widget)

en: Fit portraits width in home page
da_DK: Tilpas portrætter bredde på hjemmesiden

en: No ads on logged out plugin homepage
da_DK: Ingen annonce i usammenhængende hjemmeside

en: Only photo on logged out plugin homepage
da_DK: Kun foto i usammenhængende hjemmeside

en: Change register link on click a portrait
da_DK: Skift register link

en: (empty => default WP)
da_DK: (tom => standard WP)

en: No 'no email' button
da_DK: Ingen knappen 'ingen e-mail'

en: Be careful, already registered members will be in a category that no longer exists. They should update their account.
da_DK: Vær forsigtig, allerede registrerede medlemmer vil være i en kategori, der ikke længere eksisterer. De bør opdatere deres konto.

en: Change welcome text for new user
da_DK: Skift velkomst tekst til ny bruger

en: You will access all the possibilities offered by the site in few minutes.
da_DK: Du kan f&aring; adgang til alle de sp&aelig;mdende muligheder, i l&oslash;bet af et par minutter - s&aring; kom bare i gang !

en: Before that, you need to provide some information requested below.
da_DK: Du er n&oslash;d til at udfylde alle oplysningerne nedenfor

en: We would like to inform you that we do not use your personal data outside of this site.
da_DK: Alle personlige oplysninger er underlagt person data loven, og bruges udelukkende fortroligt p&aring; denne side.

en: Deleting your account on your part or ours, causes the deletion of all your data.
da_DK: Sletning af din profil indeb&aelig;rer at alle data slettes

en: This also applies to messages that you have sent to other members as well as those they have sent to you.
da_DK: Dette g&aelig;lder ogs&aring; for meddelelser, du har sendt til andre medlemmer s&aring;vel som dem, der har sendt til dig.

en: We wish you nice encounters.
da_DK: Du &oslash;nskes held og lykke med din s&oslash;gning

en: Change warning account blocked
da_DK: Skift advarsel konto blokeret

en: Your account is blocked. You are invisible. Change your profile.
da_DK: Din konto er blokeret. Du er usynlig. Ændrer din profil.

en: Change warning empty profile
da_DK: Skift advarsel tom profil

en: Your profile is empty. To take advantage of the site and being more visible, thank you to complete it.
da_DK: Din profil er tom. At drage fordel af sitet og være mere synlige, tak til at fuldføre det.

en: Change the quarantine warning
da_DK: Ændre karantæne advarsel

en: Your email address is currently in quarantine. Sorry
da_DK: Din e-mail adresse er ikke brugbar / er i karant&aelig;ne

en: Change the no-photo warning
da_DK: Skift no-foto advarsel

en: To be more visible and to view photos of other members, you should add one to your profile.
da_DK: For at være mere synlige og til at se billeder af andre medlemmer, skal du tilføje en til din profil.

en: Change the follow-up email
da_DK: Skift opfølgende email

en: You registered on our website but you did not complete the procedure. You'll miss a date. That's too bad.
da_DK: Du er blevet registreret på vores hjemmeside, men du  mangler at færdiggøre din datingprofil. Du vil gå glip af en dates. Det er ærgeligt.

en: Thus take two minutes to finish the registration. You should not be disappointed.
da_DK: Det tager to minutter at afslutte registreringen. Du kan kun glæde dig .

en: Regards,
da_DK: Hilsen

en: Change Smile word
da_DK: Skift Smile ord

en: (empty => no change)
da_DK: (tom => ingen ændring)

en: Smile
da_DK: smil

en: Who I smiled?
da_DK: Hvem jeg har sendt smil

en: I smiled at
da_DK: Jeg har sendt smil til

en: You have received a smile from
da_DK: Du har modtaget et smil fra

en: Smile already sent
da_DK: Smil er allerede sendt

en: Smile sent
da_DK: Smil er sendt

en: I got a smile from
da_DK: Jeg har f&aring;et smil fra

en: Change Look word
da_DK: Skift Look ord

en: Look
da_DK: Se her

en: I was watched by
da_DK: De har bes&oslash;gt min profil

en: No gender restriction in search
da_DK: Ingen kønsbegrænsning i søgning

en: Add relation type in quick search
da_DK: Tilføj relation skrive i hurtig søgning

en: No ad in search results
da_DK: Ingen annonce i søgeresultaterne

en: Add a profile element in quick search
da_DK: Tilføj en profil element i hurtig søgning

en: Add also numerous profile elements in search? Get the kit Premium.
da_DK: Tilføj også mange profil elementer i søgning? Få sættet Premium.

en: Menu color
da_DK: Menu farve

en: Menu buttons color
da_DK: Menuknapper farve

en: warning
da_DK: advarsel

en: checked
da_DK: Aktiveret

en: Block background color
da_DK: Bloker baggrundsfarve

en: Title color
da_DK: Titelfarve

en: Text color
da_DK: Tekstfarve

en: Label color
da_DK: Etiket farve

en: Inline color
da_DK: Inline farve

en: Inline badge color
da_DK: Inline badge farve

en: Line and border color
da_DK: Linje og kantfarve

en: Input background color
da_DK: Input baggrundsfarve

en: Select background color
da_DK: Select baggrundsfarve

en: Warning bar background color
da_DK: Advarselslinje baggrundsfarve

en: Modal warning background color
da_DK: Modal advarsel baggrundsfarve

en: Message sent background color
da_DK: Meddelelse sendt baggrundsfarve

en: Message received background color
da_DK: Meddelelse modtaget baggrundsfarve

en: Color palette
da_DK: Farvepalet

en: Custom templates in your theme
da_DK: Tilpassede templates i dit tema

en: Template file
da_DK: Template fil

en: Plugin version
da_DK: Version af plugin

en: Theme version
da_DK: Version af temaet

en: My homepage
da_DK: Start side

en: My card
da_DK: Mit kort

en: Edit My Profile
da_DK: &aelig;ndre min profil

en: Messaging
da_DK: Beskeder

en: My Account
da_DK: Min konto

en: Log in
da_DK: Log på

en: Register
da_DK: Tilmeld

en: Contact requests
da_DK: Kontakt anmodning

en: Who I asked for a contact?
da_DK: Hvem jeg har kontaktet?

en: Who I've blocked?
da_DK: Profiler jeg har blokeret?

en: Before adding Rencontre items to your menu, make sure you have <mark>correctly registered the plugin page</mark>:
da_DK: Før du tilføjer Rencontre-emner til din menu, skal du sikre dig, at du har <mark>korrekt registreret plugin-siden</mark>:

en: If the plugin page changes, you'll have to delete the items and redo your menu.
da_DK: Hvis plugin-siden ændres, bliver du nødt til at slette elementerne og gentage din menu.

en: The gender of some members is not in accordance with the custom parameter 'change sex values'. These members are not visible.
da_DK: Nogle medlemmers køn er ikke i overensstemmelse med den brugerdefinerede parameter 'Skift kÃ¸n'. Disse medlemmer er ikke synlige.

en: About This Plugin
da_DK: Om dette plugin

en: Enjoyed this free dating plugin? A donation or a good review will help us to spend more time to make it evolve. Thanks for your contribution.
da_DK: Nyd denne gratis plugin? En donation eller en god anmeldelse vil hjælpe os med at finde tid til at gøre det udvikle sig. Tak for din deltagelse.

en: US
da_DK: DK

en: Rencontre Plugin Donation
da_DK: donation plugin Rencontre

en: PayPal - The most secure online payment solution !
da_DK: PayPal - Online betalingsløsning

en: is a recommended plugin to use with Rencontre.
da_DK: er et anbefalet plugin til brug sammen med Rencontre.

en: You want an integrated payment system, an easy moderation panel and a lot of features?
da_DK: Vil du have et integreret betalingssystem, et nemt modereringspanel og mange funktioner?

en: Add this kit PREMIUM
da_DK: Tilføj dette kit PREMIUM

en: How to install this plugin?
da_DK: Sådan installere dette plugin?

en: In <a href="edit.php?post_type=page">Pages</a>, edit or create the page of your choice. Add the shortcodes <code>[rencontre][rencontre_libre]</code> in this page content.
da_DK: I <a href="edit.php?post_type=page">Sider</a>, skal du redigere eller oprette den side du ønsker. Tilføj shortcodes <code>[rencontre][rencontre_libre]</code> på dette sideindhold.

en: In <a href="admin.php?page=rencontre.php">Rencontre / General</a>, set the plugin page and save.
da_DK: I <a href="admin.php?page=rencontre.php">Rencontre / General</a>, skal du sætte plugin-siden og gemme.

en: You need the WordPress Login / Logout / Register links. Take a look in <a href="nav-menus.php">Appearance / Menus</a> if your theme has not these links.
da_DK: Du har brug for WordPress Log på / Log ud / Tilmeld links. Tag et kig på <a href="nav-menus.php">Udseende / menuer</a> hvis dit tema ikke har disse links.

en: If the menu tab is missing in appearance (theme full-site editing), install a classic theme (twenty-twenty-one) to create your menu. Then return to your theme and select the menu you've just created
da_DK: Hvis menufanen mangler i udseende (theme full-site editing), skal du installere et klassisk tema (twenty-twenty-one) for at oprette din menu. Vend derefter tilbage til dit tema og vælg den menu, du lige har oprettet

en: Add a new subscriber member in WP. Login this member and go to the plugin page (1).
da_DK: Tilføj et nyt abonnentmedlem i WP. Log ind på dette medlem og gå til plugin-siden (1).

en: To facilitate the settings after installing, you can download and install via CSV (<a href="admin.php?page=rencontre.php">Rencontre / General</a>) 20 test profiles with photo
da_DK: For at lette indstillingerne efter installationen kan du downloade og installere via CSV (<a href="admin.php?page=rencontre.php"> Rencontre / General </a>) 20 testprofiler med foto

en: More details in the <a href="https://wordpress.org/plugins/rencontre/#faq" target="_blank">F.A.Q</a>.
da_DK: Flere detaljer i <a href="https://wordpress.org/plugins/rencontre/#faq" target="_blank">F.A.Q</a>.

en: Rencontre - Members
da_DK: Dating - profiler

en: Log out
da_DK: Log ud

en: No matter
da_DK: Lige meget

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid password (6 characters min).
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Ugyldig adgangskode (6 tegn min).

en: Confirmation email already sent
da_DK: Bekræftelsesmail allerede sendt

en: Confirmation email sent
da_DK: Bekræftelsesmail sendt

en: Fake
da_DK: Falsk

en: profile
da_DK: Profil

en: email
da_DK: Email

en: Inadequate image
da_DK: Utilstrækkeligt billede

en: Inappropriate presentation
da_DK: Uheldig præsentation

en: Many reports
da_DK: Mange rapporter

en: Behavior on the site
da_DK: Adfærd på webstedet

en: Widget to integrate the dating website
da_DK: Widget til at integrere p&aring; dating hjemmesiden

en: You are connected as ADMIN
da_DK: Du er forbundet som ADMIN

en: You cannot use RENCONTRE as a user if you have ADMIN rights
da_DK: Du kan ikke bruge RENCONTRE som bruger, hvis du har ADMIN-rettigheder

en: %s ago
da_DK: % siden

en: (blocked)
da_DK: (blokeret)

en: You must first complete your registration.
da_DK: Du skal først gennemføre din registrering.

en: This member blocked you.
da_DK: Dette medlem blokerede dig.

en: You have been blocked by the moderator.
da_DK: Du er blevet blokeret af moderatoren.

en: You are no longer allowed to send messages.
da_DK: Du abonnerer ikke længere,du har ikke lov til at sende beskeder.

en: for
da_DK: til

en: between
da_DK: mellem

en: and
da_DK: og

en: You have no photo on your profile?
da_DK: Du har ingen foto på din profil?

en: You should complete your profile and add a photo to send messages.
da_DK: Du skal udfylde din profil og tilføje et foto til at sende beskeder.

en: Add a photo
da_DK: Tilføj et foto

en: Message sent
da_DK: besked sendt

en: Not sent
da_DK: Ikke sendt

en: I asked a contact
da_DK: Jeg &oslash;nsker kontakt

en: I had a contact request from
da_DK: Jeg har modtaget kontakt anmodring fra

en: I locked
da_DK: De har blokeret mig

en: You or this member do not want to interact if the criteria do not match.
da_DK: Du eller dette medlem ønsker ikke at interagere, hvis kriterierne ikke stemmer overens.

en: Sorry, but nothing matched your search terms.
da_DK: Beklager, men intet matchede dine søgeord.

en: Next Page
da_DK: Næste side

en: Astrological affinity
da_DK: Astrologisk affinitet

en: Affinity with my profile
da_DK: Tilknytning til min profil

en: points
da_DK: punkter

en: Region field is empty or outdated !
da_DK: Regionfelt er tomt eller forældet!

en: You are currently hidden to other members and you can't communicate because your account is not complete. You should promptly update this page otherwise your access will be canceled.
da_DK: Du er i øjeblikket skjult for andre medlemmer, og du kan ikke kommunikere, fordi din konto er ikke fuldstændig. Du bør straks opdatere denne side ellers din adgang vil blive annulleret.

en: You also need to confirm your email address by clicking the link that you received. You have 24 hours. Do not delay.
da_DK: Du skal også bekræfte din e-mailadresse ved at klikke på det link, du har modtaget. Du har 24 timer. Må ikke forsinke.

en: Email not received
da_DK: Email ikke modtaget

en: Contact already requested
da_DK: Kontakt allerede anmodet

en: Contact request sent
da_DK: Kontakt anmodning sendt

en: Reporting already done
da_DK: Rapportering er sket

en: Thank you for your report
da_DK: Tak for Din report

en: from my position
da_DK: fra min position

en: Yesterday
da_DK: I går

en: Widget to integrate the Rencontre sidebar in your theme sidebar
da_DK: Widget til at integrere Rencontre sidepanel i dit tema sidebar

en: Password changed !
da_DK: Password er &aelig;ndret

en: Change the value
da_DK: Skift v&aelig;rdi

en: Del
da_DK: Slet

en: Category
da_DK: Kategori

en: Value
da_DK: V&aelig;rdi

en: New Item
da_DK: Nye emner

en: Add
da_DK: Tilf&oslash;j

en: Country
da_DK: Land

en: Image file
da_DK: Billede fil

en: Add this photo
da_DK: Tilf&oslash;j foto

en: Delete photo
da_DK: Slet foto

en: Delete this photo
da_DK: Slet dette foto

en: Delete Account?
da_DK: Slet profil og konto?

en: Release this mail?
da_DK: Frigiv mailen?

en: Number of daily registrations
da_DK: Antal daglige registreringer

en: Entries already exist
da_DK: Angivelser altid eksistere

en: Entries active (<3 month)
da_DK: Angivelser aktiv (<3 måneder)

en: Hourly traffic (local time)
da_DK: Hver time trafik (lokal tid)

en: Traffic on the week
da_DK: Trafikken på ugen

en: sun
da_DK: søn

en: mon
da_DK: man

en: tue
da_DK: tir

en: wed
da_DK: ons

en: thu
da_DK: tor

en: fri
da_DK: fre

en: sat
da_DK: lør

en: Main photo
da_DK: Hovedfoto

en: incomplete fields or error
da_DK: ufuldst&aelig;ndige felter eller direkte fejl

en: Nickname unavailable
da_DK: Profil navn er optaget, v&aelig;lg et nyt

en: Confirm the deletion of the account?
da_DK: Bekr&aelig;ft sletning af din profil?

en: New Passwords are differents
da_DK: Password stemmer ikke overens

en: The original password is wrong
da_DK: Det oprindelige Password er forkert

en: Write and press <Enter>
da_DK: Skriv og tryk enter

en: Chat request sent. Wait ...
da_DK: Chat anmodning sendt - vent !

en: Chat request accepted. You can start...
da_DK: Chat anmodning accepteret. Du kan starte.

en: This chat is not currently available
da_DK: Denne chat er ikke tilgængelig i øjeblikket

en: You have a chat request
da_DK: Du har modtaget en Chat anmodning

en: Your contact closed his window.
da_DK: Den anden har lukket forbindelsen

en: A free powerful and exhaustive dating plugin with private messaging, webcam chat, search by profile and automatic sending of email. No third party.
da_DK: En gratis kraftfuld og udtømmende dating plugin med private beskeder, webcam chat, søgning ved profil og automatisk afsendelse af e-mail. Ingen tredjepart.

en: Serious relationship
da_DK: K&aelig;reste dating

en: Open relationship
da_DK: Sex dating

en: Friendship
da_DK: Venskab

en: a man
da_DK: Mand

en: a woman
da_DK: Kvinde

en: Rencontre - General
da_DK: Dating - generelt

en: Rencontre - Jail
da_DK: Dating - f&aelig;ngsel

en: Rencontre - Profile
da_DK: Daring - profil

en: Rencontre - Countries
da_DK: Dating - lande

en: Change password
da_DK: &aelig;ndre password

en: Former
da_DK: Tidligere

en: New
da_DK: Nyt

en: Retype the new
da_DK: Skriv igen

en: No interaction with members who don't match my search criteria
da_DK: Ingen interaktion med medlemmer, der ikke matcher mine søgekriterier

en: No beep on the chat
da_DK: Intet bip på chatten

en: No email from this site
da_DK: Ingen email fra dette websted

en: home page and search
da_DK: startside og søgning

en: home page, search and message
da_DK: startside, søgning og besked

en: This action will result in the complete deletion of your account and everything about you from our server. We do not keep historical accounts.
da_DK: Denne handling vil resultere i en fuldst&aelig;ndig sletning af din konto og alt om dig fra vores server. Vi gemmer ikke historiske beretninger.

en: Please note that this action is irreversible!
da_DK: Bem&aelig;rk, denne handling kan ikke fortrydes!

en: Delete Account
da_DK: Slet konto

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Registration confirmation will be emailed to you.
da_DK: Registreringsbekræftelse vil blive sendt til dig.

en: Username or Email Address
da_DK: Brugernavn eller Email adresse

en: Hello
da_DK: Hej

en: You should confirm your email with this link
da_DK: Du skal bekræfte din e-mail med dette link

en: You have received a contact request from
da_DK: Du har modtaget en anmodning fra en profil

en: You have
da_DK: Du har

en: messages
da_DK: beskeder

en: message
da_DK: besked

en: in your inbox.
da_DK: i din indbox

en: Ask for a contact
da_DK: Sp&oslash;rg om kontakt

en: Send a message
da_DK: Sende en meddelelse

en: Your profile has been visited
da_DK: Din profil har v&aelig;ret bes&oslash;gt

en: time
da_DK: tid

en: Here's a selection of members that may interest you
da_DK: Her er et udvalg af medlemmer, der kan interessere dig

en: Do not hesitate to send us your comments.
da_DK: Du er altid velkommen til at sende os en kommentar

en: Inbox
da_DK: Indbox

en: Answer
da_DK: Svar

en: Delete the conversation
da_DK: Slet samtalen

en: Send a message to
da_DK: Send en besked til

en: Accept
da_DK: acceptere

en: Ignore
da_DK: Ignorer

en: Your email is validated
da_DK: Din e-mail er valideret

en: Welcome to %s. You will stay hidden without interaction to other members as long as your account is not completed.
da_DK: Velkommen til %s. Du vil forblive skjult uden interaktion til andre medlemmer, så længe din konto er ikke fuldstændig.

en: You have 24 hours to confirm your email.
da_DK: Du har 24 timer til at bekræfte din e-mail.

en: Some required fields in your profile are incomplete. Thank you to fill them in.
da_DK: Nogle obligatoriske felter i din profil er ufuldstændige. Tak for at udfylde dem.

en: Featured profiles
da_DK: Udvalgte profiler

en: New entrants
da_DK: Nye profiler

en: My favourites
da_DK: Mine favoritter

en: You are blocked!
da_DK: Du er blokeret!

en: Block
da_DK: Bloker

en: Unblock
da_DK: Fjern blokering

en: Report a fake profile or inappropriate content
da_DK: Rapporter en falsk profil eller upassende / usandt indhold

en: Report
da_DK: Rapporter

en: Add to my favorites
da_DK: Føj til mine favoritter

en: Favorite
da_DK: Favorit

en: Delete from my favorites
da_DK: Slet fra mine favoritter

en: Click the photo
da_DK: Klik på foto

en: You are limited
da_DK: Du er begrænset

en: welcome to the site
da_DK: Velkommen

en: Gender
da_DK: køn

en: City
da_DK: By

en: Word in the ad
da_DK: Min profil tekst

en: Only with picture
da_DK: Kun med foto

en: The
da_DK: Denne

en: Quick Search
da_DK: Kvik s&oslash;gning

en: From
da_DK: Fra

en: To
da_DK: Til

en: After
da_DK: Efter

en: Before
da_DK: Før

en: Greater than
da_DK: Bedre end

en: Less than
da_DK: Mindre end
