PublishPress Planner 4.8.0 - en to da-DK translation catalogue (647 entries)

en:  <a href="%s">Add fields to get started</a>.
da-DK:  <a href="%s">Tilføj felter for at komme i gang</a>.

en:  Encourage your site administrator to configure your editorial workflow by adding editorial fields.
da-DK: Opmuntr din webstedsadministrator til at konfigurere dit redaktionelle workflow ved at tilføje redaktionelle felter.

en:  Scheduled
da-DK:  Planlagt

en:  Scheduled, but late
da-DK:  Planlagt, men forsinket

en: "Notify me"
da-DK: "Underret mig"

en: %1$s #%2$s "%3$s" was moved to the trash by %4$s %5$s
da-DK: %1$s #%2$s "%3$s" blev flyttet til papirkurven af %4$s %5$s

en: %1$s #%2$s "%3$s" was published by %4$s %5$s
da-DK: %1$s #%2$s "%3$s" blev udgivet af %4$s %5$s

en: %1$s #%2$s "%3$s" was restored from trash by %4$s %5$s
da-DK: %1$s #%2$s "%3$s" blev gendannet fra papirkurven af %4$s %5$s

en: %1$s #%2$s "%3$s" was unpublished by %4$s %5$s
da-DK: %1$s #%2$s "%3$s" blev upubliceret af %4$s %5$s

en: %1$s (%2$s ) said on %3$s at %4$s:
da-DK: %1$s (%2$s ) sagde den %3$s kl. %4$s:

[ctx: %1$s = start date, %2$s = end date]
en:  %1$s <div class="input-divider">to</div> %2$s
da-DK:  %1$s <div class="input-divider">til</div> %2$s

en: %1$s at %2$s
da-DK: %1$s kl. %2$s

en: %1$s last updated on %2$s
da-DK: %1$s sidst opdateret den %2$s

en: %1s weeks
da-DK: %1s uger

en: %d Group | %d Groups
da-DK[0]: %d Gruppe
da-DK[1]: %d Grupper

en: %d Role | %d Roles
da-DK[0]: %d Rolle
da-DK[1]: %d Roller

en: %d User | %d Users
da-DK[0]: %d Bruger
da-DK[1]: %d Brugere

en: %d week | %d weeks
da-DK[0]: %d uge
da-DK[1]: %d uger

en: %d weeks
da-DK: %d uger

en: %s could not be created
da-DK: %s kunne ikke oprettes

en: %s created successfully. <a href="%s" target="_blank">Edit %s</a>
da-DK: %s oprettet med succes. <a href="%s" target="_blank">Rediger %s</a>

en: %s notification found. | %s notifications found.
da-DK[0]: %s underretning fundet.|%s underretninger fundet.
da-DK[1]: %s underretninger fundet.|%s underretning fundet.

en: %s notification workflow moved to the Trash. | %s notification workflows moved to the Trash.
da-DK[0]: %s notifikationsflow flyttet til papirkurven.|
da-DK[1]: %s notifikationsflows flyttet til papirkurven.

en: %s notification workflow not updated, somebody is editing it. | %s notification workflows not updated, somebody is editing them.
da-DK[0]: %s notifikationsflow ikke opdateret, nogen redigerer det.|
da-DK[1]: %s notifikationsflows ikke opdateret, nogen redigerer dem.

en: %s notification workflow permanently deleted. | %s notification workflows permanently deleted.
da-DK[0]: %s notifikationsflow permanent slettet.|
da-DK[1]: %s notifikationsflows permanent slettet.

en: %s notification workflow restored from the Trash. | %s notification workflows restored from the Trash.
da-DK[0]: %s notifikationsflow gendannet fra papirkurven.|
da-DK[1]: %s notifikationsflows gendannet fra papirkurven.

en: %s notification workflow updated. | %s notification workflows updated.
da-DK[0]: %s notifikationsflow opdateret.
da-DK[1]: %s notifikationsflows opdateret.

en: (Hide all)
da-DK: (Skjul alle)

en: (no title)
da-DK: (ingen titel)

en: - any status -
da-DK: - enhver status -

en: -- Select %s --
da-DK: -- Vælg %s --

en: -- Select a user --
da-DK: -- Vælg en bruger --

en: 1 notification workflow not updated, somebody is editing it.
da-DK: 1 notifikationsflow ikke opdateret, nogen redigerer det.

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/calendar/">Calendar Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
da-DK: <p><strong>For mere information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/calendar/">Kalenderdokumentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress på Github</a></p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-comments/">Editorial Comments Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
da-DK: <p><strong>For mere information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-comments/">Dokumentation for redaktionelle kommentarer</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress på Github</a></p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-metadata/">Editorial Fields Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
da-DK: <p><strong>For mere information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-metadata/">Dokumentation om redaktionelle felter</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress på Github</a></p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/notifications/">Notifications Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
da-DK: <p><strong>For mere information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/notifications/">Dokumentation om meddelelser</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress på Github</a></p>

en: <p>Editorial comments help you cut down on email overload and keep the conversation close to where it matters: your content. Threaded commenting in the admin, similar to what you find at the end of a blog post, allows writers and editors to privately leave feedback and discuss what needs to be changed before publication.</p><p>Anyone with access to view the story in progress will also have the ability to comment on it. If you have notifications enabled, those following the post will receive an email every time a comment is left.</p>
da-DK: <p>Redaktionelle kommentarer hjælper dig med at reducere e-mail overload og holde samtalen tæt på, hvor det betyder noget: dit indhold. Trådet kommentering i admin, ligesom hvad du finder i slutningen af et blogindlæg, giver forfattere og redaktører mulighed for privat at give feedback og diskutere, hvad der skal ændres før offentliggørelse.</p><p>Alle med adgang til at se historien under udvikling vil også have mulighed for at kommentere på den. Hvis du har notifikationer aktiveret, vil dem, der følger indlægget, modtage en e-mail hver gang en kommentar efterlades.</p>

en: <p>Keep track of important details about your content with editorial fields. This feature allows you to create as many date, text, number, etc. fields as you like, and then use them to store information like contact details or the location of an interview.</p><p>Once you’ve set your fields up, editorial fields integrates with both the calendar and the content overview. Make an editorial fields item visible to have it appear to the rest of your team. Keep it hidden to restrict the information between the writer and their editor.</p>
da-DK: <p>Hold styr på vigtige detaljer om dit indhold med redaktionelle felter. Denne funktion giver dig mulighed for at oprette så mange dato-, tekst-, tal- osv. felter, som du ønsker, og derefter bruge dem til at gemme information som kontaktoplysninger eller placeringen af et interview.</p><p>Når du har oprettet dine felter, integreres redaktionelle felter med både kalenderen og indholdsoversigten. Gør et redaktionelt felts element synligt for at få det til at vises for resten af dit team. Hold det skjult for at begrænse informationen mellem forfatteren og deres redaktør.</p>

en: <p>Notifications ensure you keep up to date with progress your most important content. Users can be subscribed to notifications on a post one by one or by selecting roles.</p><p>When enabled, notifications can be sent when a post changes status or an editorial comment is left by a writer or an editor.</p>
da-DK: <p>Meddelelser sikrer, at du holder dig opdateret med fremskridtene i dit mest vigtige indhold. Brugere kan abonnere på meddelelser om et indlæg én ad gangen eller ved at vælge roller.</p><p>Når aktiveret, kan meddelelser sendes, når et indlæg ændrer status, eller en redaktionel kommentar efterlades af en forfatter eller en redaktør.</p>

en: <p>The calendar is a convenient week-by-week or month-by-month view into your content. Quickly see which stories are on track to being published on time, and which will need extra effort.</p>
da-DK: <p>Kalenderen er en praktisk uge-for-uge eller måned-for-måned oversigt over dit indhold. Se hurtigt, hvilke historier der er på vej til at blive offentliggjort til tiden, og hvilke der vil kræve ekstra indsats.</p>

en: == %s Details ==
da-DK: == %s Detaljer ==

en: == Actions ==
da-DK: == Handlinger ==

en: A new %1$s (#%2$s "%3$s" ) was created by %4$s %5$s
da-DK: En ny %1$s (#%2$s "%3$s") blev oprettet af %4$s %5$s

en: A new editorial comment was added to %3$s #%1$s "%2$s"
da-DK: En ny redaktionel kommentar blev tilføjet til %3$s #%1$s "%2$s"

en: About
da-DK: Om

en: Access denied
da-DK: Adgang nægtet

en: Action nonce not found.
da-DK: Handling nonce ikke fundet.

en: Active Notifications
da-DK: Aktive notifikationer

en: Add Another Option
da-DK: Tilføj en anden mulighed

en: Add Column
da-DK: Tilføj Kolonne

en: Add Comment
da-DK: Tilføj kommentar

en: Add Filter
da-DK: Tilføj Filter

en: Add New
da-DK: Tilføj ny

en: Add New %s
da-DK: Tilføj Ny %s

en: Add New Editorial Fields
da-DK: Tilføj nye redaktionelle felter

en: Add New Editorial fields term
da-DK: Tilføj ny redaktionel felter term

en: Add New Notification
da-DK: Tilføj Ny Notifikation

en: Add a list of taxonomy-slugs separated by comma that should not be loaded by the Taxonomy content filter when adding a new Notification Workflow.
da-DK: Tilføj en liste over taksonomi-slugger adskilt af komma, som ikke skal indlæses af taksonomiindholdsfilteret, når der tilføjes en ny meddelelsesarbejdsgang.

en: Add an editorial comment
da-DK: Tilføj en redaktionel kommentar

en: Add content for %s
da-DK: Tilføj indhold til %s

en: Add editorial comment: %s
da-DK: Tilføj redaktionel kommentar: %s

en: Add to post types
da-DK: Tilføj til indlægstyper

en: Advanced Notifications
da-DK: Avancerede underretninger

en: All
da-DK: Alle

en: All %s
da-DK: Alle %s

en: All Actions
da-DK: Alle handlinger

en: All Channels
da-DK: Alle kanaler

en: All Editorial Fields
da-DK: Alle redaktionelle felter

en: All Posts
da-DK: Alle indlæg

en: All Receivers
da-DK: Alle modtagere

en: All Statuses
da-DK: Alle statuser

en: All Users
da-DK: Alle brugere

en: All Workflows
da-DK: Alle arbejdsprocesser

en: All authors
da-DK: Alle forfattere

en: All categories
da-DK: Alle kategorier

en: All channels
da-DK: Alle kanaler

en: All events
da-DK: Alle begivenheder

en: All options value and labels are required.
da-DK: Alle valgmuligheder og etiketter er påkrævet.

en: All post types
da-DK: Alle indlægstyper

en: All posts
da-DK: Alle indlæg

en: All status
da-DK: Alle statusser

en: All statuses
da-DK: Alle statusser

en: All tags
da-DK: Alle tags

en: All types
da-DK: Alle typer

en: Allow public access to subscriptions in iCal or Google Calendar
da-DK: Tillad offentlig adgang til abonnementer i iCal eller Google Kalender

en: Always notify the author of the content:
da-DK: Underret altid forfatteren af indholdet:

en: Always notify users who have edited the content:
da-DK: Underret altid brugere, der har redigeret indholdet:

en: Always show complete post titles
da-DK: Vis altid komplette indlægstitler

en: An error occured
da-DK: Der opstod en fejl

en: Apply
da-DK: Anvend

en: Apply Changes
da-DK: Anvend Ændringer

en: Are you sure you want to delete this comment?
da-DK: Er du sikker på, at du vil slette denne kommentar?

en: Are you sure you want to delete this term? Any metadata for this term will remain but will not be visible unless this term is re-added.
da-DK: Er du sikker på, at du vil slette dette udtryk? Enhver metadata for dette udtryk vil forblive, men vil ikke være synlig, medmindre dette udtryk tilføjes igen.

en: Assignment
da-DK: Opgave

en: Async Notifications
da-DK: Asynkrone notifikationer

en: At least one post type must be selected
da-DK: Mindst én indlægstype skal vælges

en: Attach file
da-DK: Vedhæft fil

en: Author | Authors
da-DK[0]: Forfatter
da-DK[1]: Forfattere

en: Author of the revision
da-DK: Forfatter af revisionen

en: Author: %1$s (%2$s )
da-DK: Forfatter: %1$s (%2$s )

en: Authors
da-DK: Forfattere

en: Authors of the content
da-DK: Forfattere af indholdet

en: Authors of the parent page
da-DK: Forfattere af forældre siden

en: Auto-draft
da-DK: Auto-udkast

en: Available fields
da-DK: Tilgængelige felter

en: Blacklisted taxonomies for Notifications
da-DK: Blacklisted taksonomier for meddelelser

en: Blog ID: %d
da-DK: Blog-ID: %d

en: Body
da-DK: Brødtekst

en: Cancel
da-DK: Annuller

en: Card Data updated successfully.
da-DK: Kortdata opdateret med succes.

en: Categories
da-DK: Kategorier

en: Category | Categories
da-DK[0]: Kategori
da-DK[1]: Kategorier

en: Change
da-DK: Ændre

en: Changes saved!
da-DK: Ændringer gemt!

en: Channels
da-DK: Kanaler

en: Cheatin&#8217; uh?
da-DK: Snyder du, huh?

en: Checkbox
da-DK: Afkrydsningsfelt

en: Checked
da-DK: Markeret

en: Choose Post Types
da-DK: Vælg indlægstyper

en: Choose the channels where each workflow will send notifications to:
da-DK: Vælg de kanaler, hvor hver arbejdsgang vil sende underretninger til:

en: Click here to read more about shortcode options...
da-DK: Klik her for at læse mere om kortkodeindstillinger...

en: Click here to subscribe in iCal or Google Calendar
da-DK: Klik her for at abonnere i iCal eller Google Kalender

en: Click the "Add New" button to create new card data.
da-DK: Klik på "Tilføj ny" knappen for at oprette nye kortdata.

en: Click the "Add New" button to create new columns.
da-DK: Klik på "Tilføj Ny" knappen for at oprette nye kolonner.

en: Click the "Add New" button to create new filters.
da-DK: Klik på "Tilføj Ny" knappen for at oprette nye filtre.

en: Click to add
da-DK: Klik for at tilføje

en: Click to delete the log file. Be careful, this operation can not be undone.
da-DK: Klik for at slette logfilen. Vær forsigtig, denne handling kan ikke fortrydes.

en: Click to start being notified on updates for this post
da-DK: Klik for at begynde at modtage opdateringer for dette indlæg

en: Click to stop being notified on updates for this post
da-DK: Klik for at stoppe med at modtage opdateringer for dette indlæg

en: Close
da-DK: Luk

en: Column Title
da-DK: Kolonne Titel

en: Column updated successfully.
da-DK: Kolonne opdateret succesfuldt.

en: Comment
da-DK: Kommentar

en: Comment author name field:
da-DK: Navn på kommentarforfatter:

en: Comment deleted successfully.
da-DK: Kommentar slettet med succes.

en: Comment: %s (%d)
da-DK: Kommentar: %s (%d)

en: Configure
da-DK: Konfigurer

en: Contact
da-DK: Kontakt

en: Content
da-DK: Indhold

en: Content Board
da-DK: Indholdstavle

en: Content Calendar
da-DK: Indholdskalender

en: Content Overview
da-DK: Indholdsoversigt

en: Content:
da-DK: Indhold:

en: Copy to the clipboard
da-DK: Kopier til udklipsholderen

en: Create %s
da-DK: Opret %s

en: Created on
da-DK: Oprettet den

en: Current week
da-DK: Nuværende uge

en: Custom Columns
da-DK: Brugerdefinerede kolonner

en: Custom Items
da-DK: Brugerdefinerede elementer

en: Custom filters
da-DK: Brugerdefinerede filtre

en: Customize Card Data
da-DK: Tilpas kortdata

en: Customize Columns
da-DK: Tilpas kolonner

en: Customize Filters
da-DK: Tilpas filtre

en: Dashboard Note
da-DK: Dashboard Notat

en: Date
da-DK: Dato

en: Days
da-DK: Dage

en: Debug data
da-DK: Debugdata

en: Default Date
da-DK: Standarddato

en: Default notification channels:
da-DK: Standard underretningskanaler:

en: Default option
da-DK: Standardmulighed

en: Default publish time for items created in the calendar
da-DK: Standard publiceringstid for elementer oprettet i kalenderen

en: Delete
da-DK: Slet

en: Delete All
da-DK: Slet alle

en: Delete file
da-DK: Slet fil

en: Description
da-DK: Beskrivelse

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
da-DK: Detaljeret dokumentation er også tilgængelig på plugin-webstedet.

en: Disabled
da-DK: Deaktiveret

en: Disabled because add_post_type_support('%1$s', '%2$s') is included in a loaded file.
da-DK: Deaktiveret, fordi add_post_type_support('%1$s', '%2$s') er inkluderet i en indlæst fil.

en: Display Label
da-DK: Visningsetiket

en: Display Name
da-DK: Visningsnavn

en: Documentation
da-DK: Dokumentation

en: Does not equal (!=)
da-DK: Ikke lig med (!=)

en: Download .ics file
da-DK: Download .ics fil

en: Draft
da-DK: Udkast

en: Drag to change enabled card data order.
da-DK: Træk for at ændre rækkefølgen af aktiverede kortdata.

en: Drag to change enabled columns order.
da-DK: Træk for at ændre rækkefølgen af aktiverede kolonner.

en: Drag to change enabled filters order.
da-DK: Træk for at ændre rækkefølgen af aktiverede filtre.

en: Dropdown Option
da-DK: Dropdown mulighed

en: Dropdown Select
da-DK: Dropdown-vælg

en: Duplicated notification threshold:
da-DK: Dupliceret underretningsgrænse:

en: Edit
da-DK: Rediger

en: Edit Editorial Fields
da-DK: Rediger redaktionelle felter

en: Edit Flow should not be used alongside PublishPress Planner. If you want to use PublishPress Planner, please complete Edit Flow data migration and then deactivate Edit Flow.
da-DK: Edit Flow bør ikke bruges sammen med PublishPress Planner. Hvis du vil bruge PublishPress Planner, skal du venligst fuldføre datamigreringen fra Edit Flow og derefter deaktivere Edit Flow.

en: Edit Notification
da-DK: Rediger Notifikation

en: Edit this post
da-DK: Rediger dette indlæg

en: Edit: %s
da-DK: Rediger: %s

en: Editorial Comment
da-DK: Redaktionel kommentar

en: Editorial Comments
da-DK: Redaktionelle kommentarer

en: Editorial Fields
da-DK: Redaktionelle Felter

en: Editorial Notifications
da-DK: Redaktionelle underretninger

en: Editorial fields order updated.
da-DK: Redaktionelle felters rækkefølge opdateret.

en: Editorial fields term added.
da-DK: Redaktionelt felt betegnelse tilføjet.

en: Editorial fields term deleted.
da-DK: Redaktionelt felt betegnelse slettet.

en: Editorial fields term doesn't exist.
da-DK: Redaktionelt felt betegnelse findes ikke.

en: Editorial fields term updated.
da-DK: Redaktionelt felt betegnelse opdateret.

en: Editorial fields visibility changed.
da-DK: Redaktionelle felters synlighed ændret.

en: Eight months
da-DK: Otto måneder

en: Eleven months
da-DK: Elve måneder

en: Email
da-DK: E-mail

en: Email from:
da-DK: E-mail fra:

en: Enable Columns
da-DK: Aktiver kolonner

en: Enable Filters
da-DK: Aktivér filtre

en: Enable for these post types:
da-DK: Aktiver for disse indlægstyper:

en: Enable or Disable
da-DK: Aktiver eller Deaktiver

en: Enable or Disable Content Board Card Data.
da-DK: Aktiver eller Deaktiver indholdstavle kortdata.

en: Enable or Disable Content Board filter.
da-DK: Aktiver eller Deaktiver indholdstavlefilter.

en: Enable or Disable Content Overview filter.
da-DK: Aktivér eller deaktiver filter for indholdsoversigt.

en: Enable or Disable Content Overview table column.
da-DK: Aktiver eller deaktiver kolonne for indholdsoversigt.

en: Enable or Disable Content calendar filter.
da-DK: Aktivér eller deaktiver filter for indholdskalender.

en: Enable subscriptions in iCal or Google Calendar
da-DK: Aktiver abonnementer i iCal eller Google Kalender

en: Enabled
da-DK: Aktiveret

en: Enabled features
da-DK: Aktiverede funktioner

en: End date
da-DK: Slutdato

en: Enhance the power of PublishPress Planner with the Pro version:
da-DK: Forstærk kraften i PublishPress Planner med Pro-versionen:

en: Enter the dropdown option value and label. You can move options to change their order.
da-DK: Indtast dropdown-optionens værdi og label. Du kan flytte muligheder for at ændre deres rækkefølge.

en: Enter users, roles, or email addresses that should receive notifications for this post.
da-DK: Indtast brugere, roller eller e-mailadresser, der skal modtage meddelelser for dette indlæg.

en: Equals (=)
da-DK: Lige med (=)

en: Error
da-DK: Fejl

en: Error adding term.
da-DK: Fejl ved tilføjelse af betegnelse.

en: Error deleting term.
da-DK: Fejl ved sletning af betegnelse.

en: Error fetching post data.
da-DK: Fejl ved hentning af indlægdata.

en: Error updating term.
da-DK: Fejl ved opdatering af betegnelse.

en: Error validating nonce. Please reload this page and try again.
da-DK: Fejl ved validering af nonce. Genindlæs venligst denne side og prøv igen.

en: Event: %s, Workflow ID: %s, Post ID: %s, User ID: %s
da-DK: Hændelse: %s, Workflow ID: %s, Post ID: %s, Bruger ID: %s

en: Excerpt View
da-DK: Uddrag visning

en: Existing Post is updated
da-DK: Eksisterende indlæg er opdateret

en: Failed
da-DK: Fejlet

en: Fast, professional support
da-DK: Hurtig, professionel support

en: Features
da-DK: Funktioner

en: Feel free to select only the features you need.
da-DK: Du er velkommen til kun at vælge de funktioner, du har brug for.

en: Field Type
da-DK: Felt Type

en: Field used for sorting the calendar items in a day cell
da-DK: Felt brugt til at sortere kalenderindlæg i en dagcelle

en: File info
da-DK: Filinfo

en: Filter
da-DK: Filtrer

en: Filter Title
da-DK: Filtrér Titel

en: Filter reset successfully.
da-DK: Filter nulstillet med succes.

en: Filter the content?
da-DK: Filtrer indholdet?

en: Filter the list of users in the editorial meta to users in the selected roles.
da-DK: Filtrer listen over brugere i den redaktionelle metadata til brugere i de valgte roller.

en: Filter updated successfully.
da-DK: Filter opdateret med succes.

en: First Draft Date
da-DK: Første udkast dato

en: First Name
da-DK: Fornavn

en: Five months
da-DK: Fem måneder

en: Five months ago
da-DK: For fem måneder siden

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Revisions Pro%s.
da-DK: For Revisionsintegration på Indholdskalenderen, Oversigt og Indholdstavle, opdater venligst %sPublishPress Revisions Pro%s.

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Revisions%s.
da-DK: For Revisionsintegration på Indholdskalenderen, Oversigt og Indholdstavle, opdater venligst %sPublishPress Revisions%s.

en: For custom Revision Statuses, upgrade to %sPublishPress Statuses Pro%s.
da-DK: For brugerdefinerede revisionsstatusser, opgrader til %sPublishPress Statuses Pro%s.

en: For which content?
da-DK: For hvilket indhold?

en: Four months
da-DK: Fire måneder

en: Four months ago
da-DK: For fire måneder siden

en: Four weeks
da-DK: Fire uger

en: Fri
da-DK: Fre

en: From date
da-DK: Fra dato

en: Greater than (>)
da-DK: Større end (>)

en: Greater than or equals (>=)
da-DK: Større end eller lig med (>=)

en: Group
da-DK: Gruppe

en: Groups
da-DK: Grupper

en: Help
da-DK: Hjælp

en: Hide the %s last items
da-DK: Skjul de %s sidste elementer

en: If enabled, this field will be available when adding new posts on the Content Calendar and Overview screen.
da-DK: Hvis aktiveret, vil dette felt være tilgængeligt, når du tilføjer nye indlæg på skærmen for indholdskalenderen og oversigten.

en: If you like %s please leave us a %s rating. Thank you!
da-DK: Hvis du kan lide %s, så giv os venligst en %s vurdering. Tak!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
da-DK: Hvis du har brug for hjælp eller har en ny funktionsanmodning, så lad os det vide.

en: If you see any error or look for information regarding PublishPress, please don't hesitate to contact the support team. E-mail us:
da-DK: Hvis du ser nogen fejl eller leder efter information vedrørende PublishPress, så tøv ikke med at kontakte supportteamet. E-mail os:

en: Inbuilt Card Data
da-DK: Indbyggede kortdata

en: Inbuilt Columns
da-DK: Indbyggede kolonner

en: Inbuilt filters
da-DK: Indbyggede filtre

en: Indicate the select type.
da-DK: Angiv valgtypen.

en: Indicate the type of editorial fields.
da-DK: Angiv typen af redaktionelle felter.

en: Initializing the calendar. Please wait...
da-DK: Initialiserer kalenderen. Vent venligst...

en: Integrate with the The Events Calendar plugin
da-DK: Integrer med The Events Calendar-pluginet

en: Integration with SEO plugins
da-DK: Integration med SEO-plugins

en: Invalid Publish Date supplied.
da-DK: Ugyldig udgivelsesdato angivet.

en: Invalid Status supplied.
da-DK: Ugyldig status angivet.

en: Invalid action nonce.
da-DK: Ugyldig handling nonce.

en: Invalid channel for the notification
da-DK: Ugyldig kanal for meddelelsen

en: Invalid comment data
da-DK: Ugyldige kommentardata

en: Invalid date
da-DK: Ugyldig dato

en: Invalid form request.
da-DK: Ugyldig formularanmodning.

en: Invalid input
da-DK: Ugyldigt input

en: Invalid nonce
da-DK: Ugyldig nonce

en: Invalid receiver for the notification
da-DK: Ugyldig modtager for meddelelsen

en: It seems like it is taking too long. Please, try reloading the page again and check the browser console looking for errors.
da-DK: Det ser ud til, at det tager for lang tid. Prøv venligst at genindlæse siden igen og tjek browserkonsollen for fejl.

en: Item moved to the trash. | %d items moved to the trash.
da-DK[0]: Element flyttet til papirkurven.|%d element flyttet til papirkurven.
da-DK[1]: Elementer flyttet til papirkurven.|%d elementer flyttet til papirkurven.

en: Item restored from the Trash. | %d items restored from the Trash.
da-DK[0]: Element gendannet fra papirkurven.|%d element gendannet fra papirkurven.
da-DK[1]: Elementer gendannet fra papirkurven.|%d elementer gendannet fra papirkurven.

en: Last Modified
da-DK: Sidst ændret

en: Last Name
da-DK: Efternavn

en: Less than (<)
da-DK: Mindre end (<)

en: Less than or equals (<=)
da-DK: Mindre end eller lig med (<=)

en: Like/Contains
da-DK: Ligesom/Indeholder

en: Loading item...
da-DK: Indlæser element...

en: Loading...
da-DK: Indlæser...

en: Location
da-DK: Placering

en: Log File
da-DK: Logfil

en: Log content
da-DK: Logindhold

en: Log file not found.
da-DK: Logfil ikke fundet.

en: Max visible posts per date
da-DK: Maksimalt synlige indlæg pr. dato

en: Maximum number of posts to display
da-DK: Maksimalt antal indlæg der skal vises

en: May
da-DK: Maj

en: Me Mode
da-DK: Mig-tilstand

en: Message
da-DK: Besked

en: Meta Value
da-DK: Metadata værdi

en: Meta fields
da-DK: Meta felter

en: Metadata name conflicts with existing term. Please choose another.
da-DK: Metadata navn konflikterer med eksisterende betegnelse. Vælg venligst et andet.

en: Modals so you can edit posts without changing screen
da-DK: Modaler så du kan redigere indlæg uden at ændre skærm

en: Modified on
da-DK: Ændret den

en: Mon
da-DK: Man

en: Months
da-DK: Måneder

en: Move posts here to change their status
da-DK: Flyt indlæg her for at ændre deres status

en: Move this item to the Trash
da-DK: Flyt dette element til papirkurven

en: Moving the item...
da-DK: Flytter elementet...

en: Multiple Select
da-DK: Flere valg

en: Muted
da-DK: Slået fra

en: My Content Notifications
da-DK: Mine Indholdsnotifikationer

en: Name
da-DK: Navn

en: Name already in use. Please choose another.
da-DK: Navnet er allerede i brug. Vælg venligst et andet.

en: Name cannot exceed 200 characters. Please try a shorter name.
da-DK: Navnet må ikke overstige 200 tegn. Prøv venligst et kortere navn.

en: Name conflicts with existing term. Please choose another.
da-DK: Navnet konflikterer med eksisterende betegnelse. Vælg venligst et andet.

en: Name conflicts with slug for another term. Please choose something else.
da-DK: Navnet konflikterer med slug for en anden betegnelse. Vælg venligst noget andet.

en: Need PublishPress Planner Support?
da-DK: Har du brug for PublishPress Planner support?

en: New
da-DK: Ny

en: New Editorial Fields
da-DK: Nye redaktionelle felter

en: New Post
da-DK: Nyt indlæg

en: New Post is Published
da-DK: Nyt indlæg er offentliggjort

en: New Post is created in Draft status
da-DK: Nyt indlæg er oprettet i kladde-status

en: New post status: %s
da-DK: Ny indlæg status: %s

en: New status
da-DK: Ny status

en: Next Post
da-DK: Næste indlæg

en: Nickname
da-DK: Kaldenavn

en: Nine months
da-DK: Ni måneder

en: No
da-DK: Nej

en: No active notifications found for this %s.
da-DK: Ingen aktive meddelelser fundet for denne %s.

en: No date supplied.
da-DK: Ingen dato angivet.

en: No editorial comments.
da-DK: Ingen redaktionelle kommentarer.

en: No editorial fields available.
da-DK: Ingen redaktionelle felter tilgængelige.

en: No editorial fields found.
da-DK: Ingen redaktionelle felter fundet.

en: No enough permissions
da-DK: Ikke nok tilladelser

en: No notification found
da-DK: Ingen notifikationer fundet

en: No notifications found.
da-DK: Ingen underretninger fundet.

en: No results found
da-DK: Ingen resultater fundet

en: No terms
da-DK: Ingen vilkår

en: No workflows found.
da-DK: Ingen arbejdsprocesser blev fundet.

en: Nonce check failed. Please ensure you're supposed to be adding editorial comments.
da-DK: Nonce-kontrol fejlede. Sørg for, at du skal tilføje redaktionelle kommentarer.

en: Nonce check failed. Please ensure you're supposed to be editing editorial comments.
da-DK: Nonce-kontrol fejlede. Sørg for, at du skal redigere redaktionelle kommentarer.

en: None
da-DK: Ingen

en: Not Exists/Empty
da-DK: Findes ikke/Tom

en: Not Like
da-DK: Ikke ligesom

en: Not filtered
da-DK: Ikke filtreret

en: Not set
da-DK: Ikke indstillet

en: Notification
da-DK: Underretning

en: Notification Group
da-DK: Notifikationsgruppe

en: Notification Groups
da-DK: Notifikationsgrupper

en: Notification log not found
da-DK: Meddelelsesloggen blev ikke fundet

en: Notification workflow draft updated.
da-DK: Notifikationsflow udkast opdateret.

en: Notification workflow published.
da-DK: Notifikationsflow offentliggjort.

en: Notification workflow saved.
da-DK: Notifikationsflow gemt.

en: Notification workflow scheduled for: %s.
da-DK: Notifikationsflow planlagt til: %s.

en: Notification workflow submitted.
da-DK: Notifikationsflow indsendt.

en: Notification workflow updated.
da-DK: Notifikationsflow opdateret.

en: Notifications
da-DK: Notifikationer

en: Notifications Log
da-DK: Notifikationslog

en: Notify Email
da-DK: Underret e-mail

en: Notify Emails
da-DK: Underret e-mails

en: Notify Role
da-DK: Underret rolle

en: Notify Roles
da-DK: Underret roller

en: Notify User
da-DK: Underret bruger

en: Notify Users
da-DK: Underret brugere

en: Notify me
da-DK: Underret mig

en: Notify on editorial comments
da-DK: Underret om redaktionelle kommentarer

en: Number
da-DK: Nummer

en: Oct
da-DK: Okt

en: Old post status: %s
da-DK: Gammel indlæg status: %s

en: On each shortcode, you can select one or more fields. If more than one, they will be displayed separated by ", ".
da-DK: På hver shortcode kan du vælge et eller flere felter. Hvis der er mere end et, vil de blive vist adskilt af ", ".

en: One month
da-DK: En måned

en: One month ago
da-DK: For en måned siden

en: One week
da-DK: En uge

en: Only editable posts will be moveable.
da-DK: Kun redigerbare indlæg vil kunne flyttes.

en: Options
da-DK: Muligheder

en: Overview
da-DK: Oversigt

en: Paragraph
da-DK: Afsnit

en: Parent Page Authors
da-DK: Forfattere af forældresiden

en: Passed
da-DK: Bestået

en: Path
da-DK: Sti

en: Pending Review
da-DK: Afventer anmeldelse

en: Period
da-DK: Periode

en: Permission Groups
da-DK: Tilladelsesgrupper

en: Planner
da-DK: Planlægger

en: Please correct your form errors below and try again.
da-DK: Venligst ret dine formularfejl nedenfor og prøv igen.

en: Please enter a comment
da-DK: Indtast venligst en kommentar

en: Please enter a comment.
da-DK: Indtast venligst en kommentar.

en: Please enter a name for the editorial fields
da-DK: Indtast venligst et navn til de redaktionelle felter

en: Please enter a name for the editorial fields.
da-DK: Indtast venligst et navn til de redaktionelle felter.

en: Please enter a slug for the editorial fields.
da-DK: Indtast venligst en slug til de redaktionelle felter.

en: Please enter a valid, non-numeric name for the editorial fields.
da-DK: Indtast venligst et gyldigt, ikke-numerisk navn til de redaktionelle felter.

en: Please select a valid metadata type.
da-DK: Vælg venligst en gyldig metadata type.

en: Please select at least one event
da-DK: Vælg venligst mindst én begivenhed

en: Please, wait! Loading the form fields...
da-DK: Vent venligst! Indlæser formularfelterne...

en: Popular Editorial Fields
da-DK: Populære redaktionelle felter

en: Post
da-DK: Indlæg

en: Post Date
da-DK: Udgivelsesdato

en: Post ID: %d
da-DK: Indlægs-ID: %d

en: Post Status
da-DK: Indlægstatus

en: Post Status Widget
da-DK: Indlæg Status Widget

en: Post Type
da-DK: Indlægstype

en: Post Types
da-DK: Indlægstyper

en: Post could not be created
da-DK: Indlæg kunne ikke oprettes

en: Post created successfully
da-DK: Indlæg oprettet succesfuldt

en: Post date updated.
da-DK: Postdato opdateret.

en: Post does not exist
da-DK: Indlægget findes ikke

en: Post moved to the trash. | %d posts moved to the trash.
da-DK[0]: Indlæg flyttet til papirkurven.
da-DK[1]: %d indlæg flyttet til papirkurven.

en: Post not found
da-DK: Indlæg ikke fundet

en: Post restored from the Trash. | %d posts restored from the Trash.
da-DK[0]: Indlæg gendannet fra papirkurven.
da-DK[1]: %d indlæg gendannet fra papirkurven.

en: Post status updated.
da-DK: Poststatus opdateret.

en: Post type
da-DK: Indlægstype

en: Post type not found
da-DK: Indlægstype ikke fundet

en: Post type:
da-DK: Indlægstype:

en: Post type: %s
da-DK: Indlægstype: %s

en: Post types to show
da-DK: Indlægstyper, der skal vises

en: Post types to show:
da-DK: Indlægstyper der skal vises:

en: Posts at a Glance
da-DK: Indlæg ved første øjekast

en: Posts publish time format
da-DK: Indstillingsformat for publiceringstid for indlæg

en: Preview
da-DK: Forhåndsvisning

en: Preview &#8220;%s&#8221;
da-DK: Forhåndsvisning &#8220;%s&#8221;

en: Previous Post
da-DK: Tidligere indlæg

en: Previous status
da-DK: Tidligere status

en: Print
da-DK: Udskriv

en: Private
da-DK: Privat

en: Publish Date
da-DK: Udgivelsesdato

en: Publish Time
da-DK: Udgivelsestid

en: Publish on
da-DK: Udgiv på

en: PublishPress Planner helps you plan and publish content inside WordPress. Features include a content calendar, kanban board, and notifications.
da-DK: PublishPress Planner hjælper dig med at planlægge og offentliggøre indhold i WordPress. Funktioner inkluderer en indholdskalender, kanban-tavle og notifikationer.

en: PublishPress Planner tried to load multiple times. Please, deactivate and remove other instances of PublishPress, specially if you are using PublishPress Pro.
da-DK: PublishPress Planner forsøgte at indlæse flere gange. Deaktiver venligst og fjern andre instanser af PublishPress, især hvis du bruger PublishPress Pro.

en: PublishPress Revisions integration
da-DK: Integration med PublishPress Revisions

en: PublishPress Settings
da-DK: PublishPress Indstillinger

en: Published
da-DK: Udgivet

en: Publishing Time
da-DK: Publiceringstid

en: Receiver
da-DK: Modtager

en: Regenerate calendar feed secret
da-DK: Genopret kalenderfeedhemmelighed

en: Register editorial fields for these post types:
da-DK: Registrer redaktionelle felter for disse indlægstyper:

en: Remove
da-DK: Fjern

en: Remove PublishPress ads and branding
da-DK: Fjern PublishPress annoncer og branding

en: Reorder
da-DK: Omarranger

en: Reorder Columns
da-DK: Omarranger kolonner

en: Reorder Filters
da-DK: Omarranger filtre

en: Reply
da-DK: Svar

en: Reply to this comment
da-DK: Svar på denne kommentar

en: Reply: %s
da-DK: Svar: %s

en: Request Support
da-DK: Anmod om support

en: Reschedule
da-DK: Flyt tidsplan

en: Reset
da-DK: Nulstil

en: Reset Filters
da-DK: Nulstil filtre

en: Reviews
da-DK: Anmeldelser

en: Revision Author
da-DK: Revisionsforfatter

en: Revision Status
da-DK: Revisionsstatus

en: Role
da-DK: Rolle

en: Roles
da-DK: Roller

en: Sat
da-DK: Lør

en: Save
da-DK: Gem

en: Save Changes
da-DK: Gem ændringer

en: Save and edit
da-DK: Gem og rediger

en: Saving...
da-DK: Gemmer...

en: Scheduled
da-DK: Planlagt

en: Scheduled for %d receivers. Click here to display them.
da-DK: Planlagt til %d modtagere. Klik her for at vise dem.

en: Search
da-DK: Søg

en: Search Comments
da-DK: Søg kommentarer

en: Search Editorial Fields
da-DK: Søg redaktionelle felter

en: Search Metakey
da-DK: Søg Metakey

en: Search Notifications
da-DK: Søg Notifikationer

en: Search box
da-DK: Søgefelt

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
da-DK: Søgeresultater for &#8220;%s&#8221;

en: Select %s
da-DK: Vælg %s

en: Select Metakey
da-DK: Vælg Metakey

en: Select Type
da-DK: Vælg type

en: Select at least one option for each section.
da-DK: Vælg mindst én mulighed for hver sektion.

en: Select option...
da-DK: Vælg mulighed...

en: Select roles...
da-DK: Vælg roller...

en: Send reminder notifications
da-DK: Send påmindelsesmeddelelser

en: Sending content...
da-DK: Sender indhold...

en: Sent
da-DK: Sendt

en: Settings
da-DK: Indstillinger

en: Settings updated successfully.
da-DK: Indstillinger opdateret med succes.

en: Seven months
da-DK: Syv måneder

en: Show %s more
da-DK: Vis %s mere

en: Show Revision
da-DK: Vis revision

en: Show active notifications
da-DK: Vis aktive notifikationer

en: Show content from
da-DK: Vis indhold fra

en: Show on Content Calendar and Overview form
da-DK: Vis på indholdskalender og oversigt formular

en: Show on Post Types screen
da-DK: Vis på indlægstyper skærm

en: Show the "Notify me" and "Stop notifying me" links for these post types:
da-DK: Vis "Underret mig" og "Stop med at underrette mig" links for disse posttyper:

en: Show today's date in the first row
da-DK: Vis dagens dato i den første række

en: Single Select
da-DK: Enkeltvalg

en: Site Administrator
da-DK: Siteadministrator

en: Six months
da-DK: Seks måneder

en: Six months ago
da-DK: For seks måneder siden

en: Size
da-DK: Størrelse

en: Skip current user
da-DK: Spring den nuværende bruger over

en: Skip notifications for the user who triggered the action
da-DK: Spring meddelelser over for den bruger, der udløste handlingen

en: Skipped
da-DK: Sprunget over

en: Slack integration for notifications
da-DK: Slack-integration til meddelelser

en: Slug already in use. Please choose another.
da-DK: Slug er allerede i brug. Vælg venligst et andet.

en: Sorry! You're not subscribed to any posts!
da-DK: Beklager! Du er ikke tilmeldt nogen indlæg!

en: Sorry, you can't delete this editorial comment because it has some replies.
da-DK: Beklager, du kan't slette denne redaktionelle kommentar, fordi den har nogle svar.

en: Sorry, you don't have the privileges to add editorial comments. Please talk to your Administrator.
da-DK: Beklager, du har ikke privilegierne til at tilføje redaktionelle kommentarer. Tal venligst med din administrator.

en: Sorry, you don't have the privileges to delete this editorial comment. Please talk to your Administrator.
da-DK: Beklager, du har ikke de nødvendige rettigheder til at slette denne redaktionelle kommentar. Tal venligst med din administrator.

en: Sorry, you don't have the privileges to edit editorial comments. Please talk to your Administrator.
da-DK: Beklager, du har ikke privilegierne til at redigere redaktionelle kommentarer. Tal venligst med din administrator.

en: Sorry, you don't have the privileges to edit this editorial comment. Please talk to your Administrator.
da-DK: Beklager, du har ikke de nødvendige rettigheder til at redigere denne redaktionelle kommentar. Tal venligst med din administrator.

en: Start Date
da-DK: Startdato

en: Start date
da-DK: Startdato

en: Status was changed for %1$s #%2$s "%3$s" by %4$s %5$s
da-DK: Status blev ændret for %1$s #%2$s "%3$s" af %4$s %5$s

en: Statuses to display publish time
da-DK: Statuser til at vise udgivelsestidspunkt

en: Stop notifying me
da-DK: Stop med at underrette mig

en: Subject
da-DK: Emne

en: Subject:
da-DK: Emne:

en: Submit
da-DK: Indsend

en: Submitted on
da-DK: Indsendt den

en: Subscribe in iCal or Google Calendar
da-DK: Tilmeld i iCal eller Google Kalender

en: Success
da-DK: Succes

en: Sun
da-DK: Søn

en: Taxonomies
da-DK: Taksonomier

en: Taxonomy
da-DK: Taksonomi

en: Taxonomy not set.
da-DK: Taksonomi ikke indstillet.

en: Ten months
da-DK: Ti måneder

en: Terms
da-DK: Termer

en: Terms not set.
da-DK: Betegnelser ikke indstillet.

en: Text
da-DK: Tekst

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
da-DK: Den "slug" er den URL-venlige version af navnet. Den er normalt helt med små bogstaver og indeholder kun bogstaver, tal og bindestreger.

en: The Events Calendar Integration
da-DK: Integration med The Events Calendar

en: The description can be used to communicate with your team about what the field is for.
da-DK: Beskrivelsen kan bruges til at kommunikere med dit team om, hvad feltet er til.

en: The description can be used to communicate with your team about what the metadata is for.
da-DK: Beskrivelsen kan bruges til at kommunikere med dit team om, hvad metadata er til.

en: The field type cannot be changed once created.
da-DK: Feltet kan ikke ændres, når det først er oprettet.

en: The name is for labeling the editorial fields.
da-DK: Navnet er til at mærke de redaktionelle felter.

en: The notification was set as "Scheduled" but the cron task is not found
da-DK: Meddelelsen blev sat som "Planlagt", men cron-opgaven blev ikke fundet

en: The notifications module will need to be enabled for this widget to display.
da-DK: Notifikationsmodulet skal aktiveres for at denne widget kan vises.

en: The parent log was deleted or probably rescheduled
da-DK: Forældreloggen blev slettet eller er sandsynligvis omplanlagt

en: The selected post type is not enabled for the calendar.
da-DK: Den valgte indlægstype er ikke aktiveret for kalenderen.

en: The selected user doesn't have enough permissions to be set as the post author.
da-DK: Den valgte bruger har ikke tilstrækkelige tilladelser til at blive sat som indlægsforfatter.

en: The slug cannot be changed once the term has been created.
da-DK: Slug'en kan ikke ændres, når betegnelse er oprettet.

en: There are no PublishPress modules registered
da-DK: Der er ingen PublishPress-moduler registreret

en: There are no posts in the range or filter specified.
da-DK: Der er ingen indlæg i det angivne interval eller filter.

en: There was a problem of some sort. Try again or contact your administrator.
da-DK: Der opstod et eller andet problem. Prøv igen eller kontakt din administrator.

en: There was an error updating the post. Please try again.
da-DK: Der opstod en fejl under opdatering af indlægget. Prøv venligst igen.

en: This action was taken on %1$s at %2$s %3$s
da-DK: Denne handling blev udført den %1$s kl. %2$s %3$s

en: This comment can't be deleted because it has one or more replies. Before deleting it make sure to delete all the replies first.
da-DK: Denne kommentar kan ikke slettes, fordi den har et eller flere svar. Før du sletter den, skal du sørge for først at slette alle svar.

en: This editorial fields type is not yet supported.
da-DK: Denne type redaktionelle felter understøttes endnu ikke.

en: This email was sent %s.
da-DK: Denne e-mail blev sendt %s.

en: This field will be available for these post types.
da-DK: Dette felt vil være tilgængeligt for disse indlægstyper.

en: This field will be viewable on the overview screens for these post types.
da-DK: Dette felt vil være synligt på oversigtsskærmene for disse indlægstyper.

en: This is a preview of the scheduled message. The content can still change until the notification is sent.
da-DK: Dette er en forhåndsvisning af den planlagte meddelelse. Indholdet kan stadig ændre sig, indtil meddelelsen sendes.

en: This is the default publish date from today for posts moving to the Scheduled status.
da-DK: Dette er den standard udgivelsesdato fra i dag for indlæg, der flyttes til den planlagte status.

en: This notification is very similar to another one sent less than %d minutes ago for the same receiver
da-DK: Denne meddelelse ligner meget en anden, der blev sendt for mindre end %d minutter siden til den samme modtager

en: This post was last updated on
da-DK: Dette indlæg blev sidst opdateret den

en: This will prevent too many notifications being sent for the same or similar events. Set this to a higher number if you are receiving duplicate emails.
da-DK: Dette vil forhindre, at der sendes for mange meddelelser for de samme eller lignende begivenheder. Sæt dette til et højere antal, hvis du modtager duplikat-e-mails.

en: This won't have any effect unless you have at least one workflow targeting the "Users who selected "Notify me" for the content" option.
da-DK: Dette vil ikke have nogen effekt, medmindre du har mindst én arbejdsgang, der retter sig mod indstillingen "Brugere, der har valgt "Underret mig" for indholdet".

en: Three months
da-DK: Tre måneder

en: Three months ago
da-DK: For tre måneder siden

en: Three weeks
da-DK: Tre uger

en: Thu
da-DK: Tor

en: Title
da-DK: Titel

en: Title: %s
da-DK: Titel: %s

en: To date
da-DK: Til dato

en: To refine your workflow with custom Post Statuses, install the %sPublishPress Statuses%s plugin.
da-DK: For at forbedre dit workflow med tilpassede Post Statuser, installer %sPublishPress Statuses%s pluginet.

en: Today
da-DK: I dag

en: Trash
da-DK: Papirkurv

en: Tue
da-DK: Tir

en: Twelve months
da-DK: Tolv måneder

en: Two months
da-DK: To måneder

en: Two months ago
da-DK: For to måneder siden

en: Two weeks
da-DK: To uger

en: Undefined error found
da-DK: Udefineret fejl fundet

en: Undo
da-DK: Fortryd

en: Unpublished Content
da-DK: Upubliceret Indhold

en: Untitled
da-DK: Uden titel

en: Update Editorial Fields
da-DK: Opdater redaktionelle felter

en: Update Editorial fields term
da-DK: Opdater redaktionelle felter term

en: Update Note
da-DK: Opdater Notat

en: Updating the post date dynamically doesn't work for published content. Please <a href='%s'>edit the post</a>.
da-DK: Opdatering af postdatoen dynamisk fungerer ikke for offentliggjort indhold. Venligst <a href='%s'>rediger indlægget</a>.

en: Upgrade to Pro
da-DK: Opgrader til Pro

en: Upgrade to PublishPress Planner Pro
da-DK: Opgrader til PublishPress Planner Pro

en: Use post meta in notifications
da-DK: Brug postmeta i meddelelser

en: User
da-DK: Bruger

en: User Url
da-DK: Bruger Url

en: User making changes or comments
da-DK: Bruger der foretager ændringer eller kommentarer

en: User role
da-DK: Brugerrolle

en: User: %s (%d)
da-DK: Bruger: %s (%d)

en: Username
da-DK: Brugernavn

en: Users
da-DK: Brugere

en: Users who selected "Notify me" for the content
da-DK: Brugere der har valgt "Underret mig" for indholdet

en: View
da-DK: Vis

en: View &#8220;%s&#8221;
da-DK: Vis &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; on Google Maps
da-DK: Se &#8220;%s&#8221; på Google Maps

en: View Knowledge Base
da-DK: Vis vidensbase

en: View: %s
da-DK: Vis: %s

en: Warning
da-DK: Advarsel

en: Wed
da-DK: Ons

en: Weeks
da-DK: Uger

en: What the post needs to cover.
da-DK: Hvad indlægget skal dække.

en: What to say?
da-DK: Hvad skal der siges?

en: When an editorial comment is added
da-DK: Når en redaktionel kommentar tilføjes

en: When taxonomy is updated
da-DK: Når taksonomien opdateres

en: When the content is moved to a new status
da-DK: Når indholdet flyttes til en ny status

en: When the content is updated
da-DK: Når indholdet opdateres

en: When the first draft needs to be ready.
da-DK: Hvornår første udkast skal være klar.

en: When the status is changed
da-DK: Når status ændres

en: When to notify?
da-DK: Hvornår skal der gives besked?

en: Who to notify?
da-DK: Hvem skal der gives besked til?

en: Widget Options
da-DK: Widget Indstillinger

en: Workflow Settings
da-DK: Workflowindstillinger

en: Workflow has users enrolled
da-DK: Workflow har brugere tilmeldt

en: Workflow: %s
da-DK: Arbejdsgang: %s

en: Workflows
da-DK: Arbejdsgange

en: Years
da-DK: År

en: Yes
da-DK: Ja

en: You are receiving this email because you are subscribed to "%s".
da-DK: Du modtager denne e-mail, fordi du er tilmeldt "%s".

en: You can add dynamic information to the Subject or Body text using the following shortcodes:
da-DK: Du kan tilføje dynamisk information til emnet eller brødteksten ved hjælp af følgende shortcodes:

en: You can add editorial comments to a post once you've saved it for the first time.
da-DK: Du kan tilføje redaktionelle kommentarer til et indlæg, når du har gemt det for første gang.

en: You can see all editorial comments on this %s here:
da-DK: Du kan se alle redaktionelle kommentarer på denne %s her:

en: You do not have any editorial fields enabled
da-DK: Du har ikke nogen redaktionelle felter aktiveret

en: You do not have any public taxonomies
da-DK: Du har ikke nogen offentlige taksonomier

en: You do not have necessary permissions to complete this action.
da-DK: Du har ikke de nødvendige tilladelser til at fuldføre denne handling.

en: You do not have permission to add new %s
da-DK: Du har ikke tilladelse til at tilføje nye %s

en: You do not have permission to edit selected post.
da-DK: Du har ikke tilladelse til at redigere det valgte indlæg.

en: You do not have permission to move post to selected post status.
da-DK: Du har ikke tilladelse til at flytte indlæg til den valgte indlægstatus.

en: You do not have permission to move post to this status
da-DK: Du har ikke tilladelse til at flytte indlæg til denne status

en: You don't have any notifications
da-DK: Du har ikke nogen meddelelser

en: You're using PublishPress Planner Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
da-DK: Du bruger PublishPress Planner Gratis. Pro-versionen har flere funktioner og support. %sOpgradér til Pro%s

en: [%1$s] %2$s Published: "%3$s"
da-DK: [%1$s] %2$s Udgivet: "%3$s"

en: [%1$s] %2$s Restored (from Trash ): "%3$s"
da-DK: [%1$s] %2$s Gendannet (fra Papirkurv): "%3$s"

en: [%1$s] %2$s Status Changed for "%3$s"
da-DK: [%1$s] %2$s Status ændret for "%3$s"

en: [%1$s] %2$s Trashed: "%3$s"
da-DK: [%1$s] %2$s Slettet: "%3$s"

en: [%1$s] %2$s Unpublished: "%3$s"
da-DK: [%1$s] %2$s Upubliceret: "%3$s"

en: [%1$s] New %2$s Created: "%3$s"
da-DK: [%1$s] Ny %2$s Oprettet: "%3$s"

en: [%1$s] New Editorial Comment: "%2$s"
da-DK: [%1$s] Ny redaktionel kommentar: "%2$s"

en: asynchronous
da-DK: asynkron

en: by
da-DK: af

en: edit
da-DK: rediger

en: field
da-DK: felt

en: group %d: %s
da-DK: gruppe %d: %s

en: iCal secret key regenerated. Please inform all users they will need to resubscribe.
da-DK: iCal hemmelig nøgle er regenereret. Venligst informér alle brugere om, at de skal tilmelde sig igen.

en: minutes
da-DK: minutter

en: role:%s
da-DK: rolle:%s

en: said on %1$s at %2$s
da-DK: sagde den %1$s kl. %2$s

en: settings
da-DK: indstillinger

en: shortcode
da-DK: kortkode

en: synchronous
da-DK: synkron

[ctx: taxonomy general name]
en: Editorial Field
da-DK: Redaktionelt felt

[ctx: taxonomy singular name]
en: Editorial Field
da-DK: Redaktionelt felt

en: to
da-DK: til

en: user
da-DK: bruger
