Pressbooks - en to el translation catalogue (623 entries)

en:  Right margin (in milimeters)
el: Δεξί περιθώριο (σε χιλιοστά)

en: % Comments
el: % Σχόλια

en: %1$s at %2$s
el: %1$s σε %2$s

en: %s on
el: %s σε

en: 's Catalog Page
el: 's Σελίδα Καταλόγου

en: (Edit)
el: (Επεξεργασία)

en: 1 Comment
el: 1 σχόλιο

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
el: <span class="meta-nav">&larr;</span> Παλαιότερα σχόλια

en: A short paragraph about your book, for catalogs, reviewers etc. to quote.
el: Μία μικρή παράγραφος για το βιβλίο σας, για αναφορά σε καταλόγους, για κριτικούς κλπ.

en: A very short description of your book. It should fit in a Twitter post, and encapsulate your book in the briefest sentence.
el: Μία πολύ σύντομη περιγραφή του βιβλίου σας. Θα πρέπει να χωράει σε ένα post του Twitter και να συμπυκνώνει το βιβλίο σας σε μία πρόταση

en: About
el: Σχετικα με

en: About Pressbooks
el: Σχετικα με το Pressbooks

en: About The Book
el: Σχετικά με το βιβλίο

en: About Us
el: Σχετικά με εμάς

en: Access Denied
el: Η πρόσβαση απαγορεύεται

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add A New Book
el: Προσθήκη νέου βιβλίου

en: Add Back Matter
el: Προσθήκη μετακειμενικού στοιχείου

en: Add By URL
el: Προσθέστε από URL

en: Add Chapter
el: Προσθήκη κεφαλαίου

en: Add Front Matter
el: Προσθήκη προκειμενικού στοιχείου

en: Add New Back Matter
el: Προσθήκη μετακειμενικού στοιχείου

en: Add New Back Matter Type
el: Προσθήκη νέου τύπου μετακειμενικού στοιχείου

en: Add New Chapter
el: Προσθήκη νέου κεφαλαίου

en: Add New Chapter Type
el: Προσθήκη νέου τύπου κεφαλαίου

en: Add New Front Matter
el: Προσθήκη προκειμενικού στοιχείου

en: Add New Front Matter Type
el: Προσθήκη νέου τύπου προκειμενικού στοιχείου

en: Add New Part
el: Προσθήκη νέου μέρους

en: Add Part
el: Προσθήκη μέρους

en: Add a description of your collection or institution below.
el: Προσθέστε μία περιγραφή του ιδρύματός σας εδώ.

en: Add if your book is part of a series. This is not used by Pressbooks.
el: Προστίθεται εάν το βιβλίο είναι μέρος κάποιας σειρά. Δεν χρησιμοποιείται από την Pressbooks.

en: Add or remove back matter type
el: Προσθαφαίρεση τύπου μετακειμενικού στοιχείου

en: Add or remove chapter type
el: Προσθήκη ή αφαίρεση τύπου κεφαλαίων

en: Add or remove front matter type
el: Προσθαφαίρεση τύπου προκειμενικού στοιχείου

en: Adding BUY Links to Your Pressbooks Web Book
el: Προσθήκη συνδέσμων για αγορά στο Web βιβλίο σας

en: Additional Catalog Information
el: Επιπρόσθετες πληροφορίες καταλόγου

en: Admin
el: Διαχείριση

en: All Back Matter Types
el: Όλοι οι τύποι μετακειμενικών στοιχείων

en: All Chapter Types
el: Όλοι οι τύποι κεφαλαίων

en: All Front Matter Types
el: Όλοι οι τύποι προκειμενικών στοιχείων

en: All Rights Reserved
el: Τα πνευματικά δικαιώματα προστατεύονται

en: All logged in users including subscribers.
el: Όλοι οι συνδεδεμένοι χρήστες και οι εγγεγραμμένοι

en: Ancient Greek
el: Αρχαία ελληνικά.

en: Appears on part page. Parts will not appear if a book has only one part.
el: Εμφανίζεται στη σελίδα του μέρους. Τα μέρη δεν εμφανίζονται εάν το βιβλίο έχει μόνο ένα μέρος.

en: Appendix
el: Παράρτημα

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Archives
el: Αρχεία

en: Archives: %s
el: Αρχεία: %s

en: Are you sure you want to abort the import?
el: Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να διακόψεις την εισαγωγή;

en: Are you sure you want to delete this?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να το διαγράψετε αυτό;

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author, file as
el: Συγγραφέας, κατά επώνυμο

en: Author: %s
el: Συγγραφέας: %s

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: BISAC subject headings help your book get properly classified in (e)book stores. This is not used by Pressbooks.
el: Η ταξινόμηση BISAC βοηθά το βιβλίο σας να ταξινομηθεί σωστά στα (ψηφιακά) βιβλιοπωλεία. Δεν χρησιμοποιείται από την Pressbooks.

en: Back Matter
el: Μετακειμενικά στοιχεία

en: Back Matter Author (appears in Web/ebook/PDF output)
el: Συγγραφέας μετακειμενικών στοιχείων (εμφανίζεται στο web βιβλίο, στο ψηφιακό και στο PDF)

en: Back Matter Copyright License (overrides book license on this page)
el: Άδεια δικαιωμάτων μετακειμενικών στοιχείων (υπερκαλύπτει την άδεια του βιβλίου σε αυτή τη σελίδα)

en: Back Matter Metadata
el: Μεταδεδομένα μετακειμενικών στοιχείων

en: Back Matter Short Title (appears in the PDF running header)
el: Σύντομος τίτλος μετακειμενικών στοιχείων (εμφανίζεται στην επικεφαλίδα του αρχείου PDF)

en: Back Matter Subtitle (appears in the Web/ebook/PDF output)
el: Υπότιτλος μετακειμενικών στοιχείων (εμφανίζεται στο web βιβλίο, στο ψηφιακό και στο PDF)

en: Back Matter Types
el: Τύποι μετακειμενικών στοιχείων

en: Back Matter draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Back Matter</a>
el: Το προσχέδιο του μετακειμενικού στοιχείου ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση μετακειμενικού στοιχείου</a>

en: Back Matter published. <a href="%s">View Back Matter</a>
el: Το μετακειμενικό στοιχείο δημοσιεύθηκε. <a href="%s">Δείτε το μετακειμενικό στοιχείο</a>

en: Back Matter restored to revision from %s
el: Το μετακειμενικό στοιχείο τέθηκε προς αναθεώρηση από %s

en: Back Matter saved.
el: Το μετακειμενικό στοιχείο αποθηκεύτηκε

en: Back Matter scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Back Matter</a>
el: Το μετακειμενικό στοιχείο προγραμματίστηκε για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση μετακειμενικού στοιχείου</a>

en: Back Matter submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Back Matter</a>
el: Το μετακειμενικό στοιχείο εστάλη.  <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση μετακειμενικού στοιχείου</a>

en: Back Matter updated.
el: Το μετακειμενικό στοιχείο ενημερώθηκε

en: Back Matter updated. <a target="_blank" href="%s">View Back Matter</a>
el: Το μετακειμενικό στοιχείο ανανεώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Δείτε το μετακειμενικό στοιχείο</a>

en: Biblical Hebrew
el: Βιβλική Εβραϊκή

en: Bisac Regional Theme
el: Τοπικό θέμα BISAC

en: Blank Pages
el: Λευκές σελίδες

en: Book Description
el: Περιγραφή βιβλίου

en: Book Info
el: Πληροφορίες βιβλίου

en: Book Information
el: Πληροφορίες βιβλίου

en: Book Information restored to revision from %s
el: Οι πληροφορίες του βιβλίου τέθηκαν προς επιθεώρηση από %s.

en: Book Information saved.
el: Οι πληροφορίες του βιβλίου αποθηκεύτηκαν.

en: Book Information submitted.
el: Οι πληροφορίες βιβλίου απεστάλησαν.

en: Book Information updated.
el: Οι πληροφορίες του βιβλίου ανανεώθηκαν

en: Book Language:
el: Γλώσσα βιβλίου:

en: Book Name
el: Όνομα βιβλίου

en: Book Tagline
el: Ετικέτα βιβλίου

en: Book Title:
el: Τίτλος βιβλίου:

en: Book Visibility
el: Ορατότητα βιβλίου

en: Books you are already a member of:
el: Βιβλία στα οποία είστε μέλος:

en: Border
el: Πλαίσιο

en: But, before you can start writing your book, <strong>you must activate it</strong>.
el: Αλλά, πριν αρχίσετε να γράφετε το βιβλίο σας, <strong> πρέπει να το ενεργοποιήσετε</strong>.

en: Buy
el: Αγορά

en: Buy the Book
el: Αγοράστε το βιβλίο

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot find Pressbooks install.
el: Δεν βρέθηκε εγκατεστημένο το Pressbook.

en: Catalog
el: Κατάλογος

en: Catalog Logo
el: Λογότυπο καταλόγου

en: Catalog Order
el: Παραγγελία καταλόγου

en: Catalog Status
el: Κατάσταση καταλόγου

en: Catalog sorting
el: Ταξινόμηση καταλόγου

en: Catalog updated.
el: Ο κατάλογος ανανεώθηκε.

en: Category: %s
el: Κατηγορία: %s

en: Change Theme
el: Αλλαγή Θέματος

en: Chapter
el: Κεφάλαιο

en: Chapter 1
el: Κεφάλαιο 1

en: Chapter Author (appears in Web/ebook/PDF output)
el: Συγγραφέας κεφαλαίου (εμφανίζεται στην εξαγωγή ψηφιακού-web βιβλίου και PDF)

en: Chapter Copyright License (overrides book license on this page)
el: Άδεια δικαιωμάτων κεφαλαίου (υπερκαλύπτει την άδεια του βιβλίου σε αυτή τη σελίδα)

en: Chapter Metadata
el: Μεταδεδομένα κεφαλαίου

en: Chapter Numbers
el: Αριθμοί κεφαλαίου

en: Chapter Short Title (appears in the PDF running header)
el: Σύντομος τίτλος κεφαλαίου (εμφανίζεται στην επικεφαλίδα του αρχείου PDF)

en: Chapter Subtitle (appears in the Web/ebook/PDF output)
el: Υπότιτλος κεφαλαίου (εμφανίζεται στην εξαγωγή ψηφιακού-web βιβλίου και PDF)

en: Chapter Types
el: Τύποι κεφαλαίων

en: Chapter draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Chapter</a>
el: Το προσχέδιο του κεφαλαίου ανανεώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση κεφαλαίου</a>

en: Chapter published. <a href="%s">View Chapter</a>
el: Το κεφάλαιο ανανεώθηκε. <a href="%s">Δες το κεφάλαιο</a>

en: Chapter restored to revision from %s
el: Το κεφάλαιο τέθηκε προς επιθεώρηση από %s

en: Chapter saved.
el: Το κεφάλαιο αποθηκεύτηκε.

en: Chapter scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Chapter</a>
el: Το κεφάλαιο προγραμματίστηκε για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση κεφαλαίου</a>

en: Chapter submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Chapter</a>
el: Το κεφάλαιο εστάλη. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση κεφαλαίου</a>

en: Chapter updated.
el: Το κεφάλαιο ανανεώθηκε.

en: Chapter updated. <a target="_blank" href="%s">View Chapter</a>
el: Το κεφάλαιο ανανεώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Δες το κεφάλαιο</a>

en: Chapters
el: Κεφάλαια

en: Chinese (Simplified)
el: Κινέζικη (απλοποιημένη)

en: Chinese (Taiwan)
el: Κινέζικη (Ταϊβάν)

en: Chinese (Traditional)
el: Κινέζικη (παραδοσιακή)

en: Choose from the most used back matter type
el: Επιλέξτε από τους πιο συνηθισμένους τύπους μετακειμενικών στοιχείων

en: Choose from the most used chapter type
el: Επιλέξτε από τους πιο συνηθισμένους τύπους κεφαλαίων

en: Choose from the most used front matter type
el: Επιλέξτε από τους πιο συνηθισμένους τύπους προκειμενικών στοιχείων

en: Class
el: Τάξη

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Columns
el: Στήλες

en: Comment navigation
el: Πλοήγηση σχολίων

en: Comments
el: Σχόλια

en: Comments are closed.
el: Τα σχόλια έχουν κλείσει.

en: Congratulations! Your new book, %s, is almost ready
el: Συγχαρητήρια! Το νέο σας βιβλίο, %s, είναι σχεδόν έτοιμο

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Συνεχίστε την ανάγνωση %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Contributing Author
el: Συνεργαζόμενος συγγραφέας

en: Contributing Authors
el: Συνεργαζόμενοι συγγραφείς

en: Convert MS Word Footnotes
el: Μετατροπή υποσημειώσεων του MS Word

en: Convert part numbers into Roman numerals
el: Μετατροπή αριθμού μερών σε ρωμαϊκό

en: Coptic
el: Κοπτική

en: Copy CSS from
el: Αντιγραφή CSS από

en: Copyright Holder
el: Ιδιοκτήτης δικαιωμάτων

en: Copyright License
el: Άδεια δικαιωμάτων

en: Copyright Notice
el: Επισήμανση πνευματικών δικαιωμάτων

en: Copyright Year
el: Έτος Copyright

en: Cover
el: Εξώφυλλο

en: Cover Image
el: Εικόνα εξωφύλλου

en: Create Book
el: Δημιουργία βιβλίου

en: Create Site
el: Δημιουργία ιστοχώρου

en: Create a new book
el: Δημιουργία νέου βιβλίου

en: Crop Marks
el: Σημεία κοπής

en: Custom (8.5&quot; &times; 9.25&quot;)
el: Διαμόρφωση (8.5&quot; &times; 9.25&quot;)

en: Custom CSS for Ebook
el: Διαμόρφωση CSS για ψηφιακό βιβλίο

en: Custom CSS for PDF
el: Διαμόρφωση CSS για PDF

en: Custom CSS for Web
el: Διαμόρφωση CSS για Web

en: Custom Textbox
el: Διαμόρφωση πλαισίου κειμένου

en: Custom field deleted.
el: Το ρυθμισμένο πεδίο διεγράφη.

en: Custom field updated.
el: Το ρυθμισμένο πεδίο ανανεώθηκε.

en: Custom...
el: Καθορισμός...

en: DOCX (word processing file format of Microsoft)
el: DOCX (αρχείο επεξεργαστή κειμένου Microsoft Word)

en: Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου

en: Dashboard Feed
el: Τροφοδοσία Πίνακα Ελέγχου

en: Day: %s
el: Μέρα: %s

en: Default Data
el: Προεπιλεγμένα Δεδομένα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Dismiss this notice.
el: Διαγράψτε αυτή τη σημείωση.

en: Display chapter numbers
el: Εμφάνιση αριθμών κεφαλαίων

en: Display cover image
el: Εμφάνιση εικόνας εξωφύλλου

en: Display crop marks
el: Εμφάνιση σημείων κοπής

en: Display table of contents
el: Εμφάνιση πίνακα περιεχομένων

en: Display your intro text in one or two columns.
el: Εμφανίστε το εισαγωγικό κείμενο σε μία ή δύο στήλες.

[ctx: Droid Sans font: on or off]
en: on
el: σε

[ctx: Droid Serif font: on or off]
en: on
el: σε

en: EPUB (for Nook, iBooks, Kobo etc.)
el: EPUB (για Nook, iBooks, Kobo κλπ)

en: EPUB is required for MOBI export. Would you like to reenable it?
el: Το EPUB απαιτείται για εξαγωγή σε MOBI. Θέλετε να το ενεργοποιήσετε;

en: Ebook ISBN
el: ISBN ψηφιακού βιβλίου

en: Ebook Options
el: Επιλογές ψηφιακού βιβλίου

en: Ebook Stores
el: Καταστήματα ψηφιακών βιβλίων

en: Ebook start point
el: Σημείο εκκίνησης ψηφιακού βιβλίου

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Back Matter
el: Επεξεργασία μετακειμενικού στοιχείου

en: Edit Back Matter Type
el: Επεξεργασία τύπου μετακειμενικού στοιχείου

en: Edit Book Information
el: Επεξεργασία πληροφοριών βιβλίου

en: Edit CSS
el: Επεξεργασία CSS

en: Edit Chapter
el: Επεξεργασία κεφαλαίου

en: Edit Chapter Type
el: Επεξεργασία τύπου κεφαλαίου

en: Edit Front Matter
el: Επεξεργασία προκειμενικού στοιχείου

en: Edit Front Matter Type
el: Επεξεργασία τύπου προκειμενικού στοιχείου

en: Edit Part
el: Επεξεργασία μέρους

en: Edit Profile
el: Επεξεργασία προφίλ

en: Edit Tags
el: Επεξεργασία ετικετών

en: Editor
el: Επιμελητής

en: Elsewhere
el: Διαφορετικά

en: Email to a friend
el: Ταχυδρομήστε το σε ένα φίλο

en: Emailed to:
el: Ταχυδρομήθηκε σε:

en: Enable Social Media
el: Ενεργοποίηση κοινωνικών δικτύων

en: Enable hyphenation
el: Ενεργοποίηση συλλαβισμού

en: English (United States)
el: Αγγλική (ΗΠΑ)

en: Enter a custom copyright notice, with whatever infomation you like. This will override the auto-generated copyright notice, and be inserted after the title page.
el: Επιλέξτε τις πληροφορίες που επιθυμείτε σχετικά με τα πνευματικά δικαιώματα. Αυτό θα αντικαταστήσει το αυτόματο σημείωμα πνευματικών δικαιωμάτων και θα εμφανίζεται μετά τη σελίδα του τίτλου.

en: Error: Something went wrong. See logs for more details.
el: Σφάλμα: Κάτι πήγε στραβά. Δες το αρχείο καταγραφής για λεπτομέρειες.

en: Error: The export failed. See logs for more details.
el: Σφάλμα: Η εξαγωγή απέτυχε. Για λεπτομέρειες δες το αρχείο καταγραφής.

en: Error: Unknown export format.
el: Σφάλμα: άγνωστος τύπος εξαγόμενου αρχείου

en: Estonian
el: Εσθονική

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Exercises
el: Ασκήσεις

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Settings
el: Ρυθμίσεις εξαγωγής

en: Export Your Book
el: Εξαγωγή βιβλίου

en: Exported
el: Έγινε εξαγωγή

en: Extra Profile Information
el: Πρόσθετες πληροφορίες προφίλ

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: File
el: Αρχείο

en: File not found
el: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: First
el: Πρώτο

en: French (France)
el: Γαλλική (Γαλλία)

en: Front Matter
el: Προκειμενικά στοιχεία

en: Front Matter Author (appears in Web/ebook/PDF output)
el: Συγγραφέας προκειμενικών στοιχείων (εμφανίζεται στο web βιβλίο, στο ψηφιακό και στο PDF)

en: Front Matter Copyright License (overrides book license on this page)
el: Άδεια δικαιωμάτων προκειμενικών στοιχείων (υπερκαλύπτει την άδεια του βιβλίου σε αυτή τη σελίδα)

en: Front Matter Metadata
el: Μεταδεδομένα προκειμενικών στοιχείων

en: Front Matter Short Title (appears in the PDF running header)
el: Σύντομος τίτλος προκειμενικών στοιχείων (εμφανίζεται στην επικεφαλίδα του αρχείου PDF)

en: Front Matter Subtitle (appears in the Web/ebook/PDF output)
el: Υπότιτλος προκειμενικών στοιχείων (εμφανίζεται στο web βιβλίο, στο ψηφιακό και στο PDF)

en: Front Matter Types
el: Τύποι μετακειμενικών στοιχείων

en: Front Matter draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Front Matter</a>
el: Το προσχέδιο του προκειμενικού στοιχείου ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση προκειμενικού στοιχείου</a>

en: Front Matter published. <a href="%s">View Front Matter</a>
el: Το προκειμενικό στοιχείο δημοσιεύθηκε. <a href="%s">Δείτε το προκειμενικό στοιχείο</a>

en: Front Matter restored to revision from %s
el: Το προκειμενικό στοιχείο τέθηκε προς αναθεώρηση από %s

en: Front Matter saved.
el: Το προκειμενικό στοιχείο αποθηκεύτηκε

en: Front Matter scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Front Matter</a>
el: Το προκειμενικό στοιχείο προγραμματίστηκε για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση προκειμενικού στοιχείου</a>

en: Front Matter submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Front Matter</a>
el: Το προκειμενικό στοιχείο εστάλη.  <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση προκειμενικού στοιχείου</a>

en: Front Matter updated.
el: Το προκειμενικό στοιχείο ενημερώθηκε

en: Front Matter updated. <a target="_blank" href="%s">View Front Matter</a>
el: Το προκειμενικό στοιχείο ανανεώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Δείτε το προκειμενικό στοιχείο</a>

en: General Book Information
el: Γενικές πληροφορίες βιβλίου

en: German
el: Γερμανική

en: Global Options
el: Γενικές επιλογές

en: Google Analytics settings.
el: Ρυθμίσεις Google Analytics.

en: Gujarati
el: Γκουτζαράτι

en: HTML (scrape content from a URL)
el: HTML (λήψη περιεχομένου από URL)

en: Hanging indent
el: "Κρεμαστή" παράγραφος

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hide from table of contents and part numbering.
el: Απόκρυψη από τον πίνακα περιεχομένων και την αρίθμηση μερών.

en: Hide in Catalog
el: Απόκρυψη καταλόγου

en: Home
el: Αρχική

en: Hyphens
el: Ενωτικά

en: I wanted to share this post with you from
el: Θέλω να μοιραστώ μαζί σου αυτό το άρθρο του

en: ICML (for InDesign)
el: ICML (για InDesing)

en: ISBN is the International Standard Book Number, and you'll need one if you want to sell your book in online and physical book stores.
el: Το ISBN είναι ο Διεθνής Πρότυπος Αριθμός Βιβλίου και απαιτείται ένας εάν θέλετε να πωλήσετε το βιβλίο σας σε διαδικτυακά και συμβατικά βιβλιοπωλεία.

en: ISBN is the International Standard Book Number, and you'll need one if you want to sell your book in some online ebook stores. This is added to the metadata in your ebook.
el: Το ISBN είναι ο Διεθνής Πρότυπος Αριθμός Βιβλίου και απαιτείται ένας εάν θέλετε να πωλήσετε το βιβλίο σας σε διαδικτυακά βιβλιοπωλεία. Προστίθεται στα  μεταδεδομένα του βιβλίου σας.

en: If enabled, the Google Analytics settings page will be visible to book administrators, allowing them to use their own Google Analytics accounts to track statistics at the book level.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, η σελίδα ρυθμίσεων του Google Analytics θα είναι ορατή στους διαχειριστές βιβλίων, επιτρέποντάς του να χρησιμοποιούν τους δικούς τους λογαριασμούς Google Analytics για να παρακαλουθήσουν στατιστικά στο επίπεδο βιβλίου.

en: If you do not wish to submit your ebooks yourself, we recommend using a third-party distribution service such as <a href="%1s">IngramSpark</a>, which can also make your books available online in print.
el: Εάν δεν επιθυμείτε να αποστείλετε μόνοι σας τα βιβλία σας, προτείνουμε τη χρήση υπηρεσιών διανομής όπως <a href="%1s">IngramSpark</a>, που μπορεί να διαθέσει τα βιβλία σας online σε έντυπη μορφή.

en: If you wish to sell your printed books online, we recommend going through <a href="%1s">IngramSpark</a> or Amazon's <a href="%2s">CreateSpace</a>.
el: Εάν επιθυμείτε να πωλήσετε online τα βιβλία σας τυπωμένα προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε την <a href="%1s">IngramSpark</a> ή την <a href="%2s">CreateSpace</a> της Amazon.

en: If you would like to add <strong>BUY</strong> links to your Pressbooks web book, add the links to your book at the different retailers below:
el: Εάν επιθυμείτε να προσθέσετε ένα σύνδεσμο <strong>ΑΓΟΡΑ</strong> στο web βιβλίο σας προσθέστε τους συνδέσμους των διαφόρων πωλητών παρακάτω:

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import in progress: %s
el: Εισαγωγή σε εξέλιξη: %s

en: Imported %s chapters.
el: Εισήχθησαν %s κεφάλαια.

en: In Catalog
el: Κατάλογος

en: In case of long titles that might be truncated in running heads in the PDF export.
el: Οι μεγάλοι τίτλοι ενδέχεται να περικοπούν στις επικεφαλίδες κατά την εξαγωγή σε PDF

en: Include blank pages (for print PDF)
el: Να συμπεριληφθούν λευκές σελίδες (για εκτύπωση PDF)

en: Include fonts to support the following languages:
el: Ενσωμάτωση γραμματοσειρών για υποστήριξη των παρακάτω γλωσσών:

en: Include in exports
el: Να συμπεριλαμβάνεται στην εξαγωγή

en: Increase Font Size
el: Αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς

en: Increases font size and line height for greater accessibility
el: Αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς και βάρους γραμμής για μεγαλύτερη προσβασιμότητα

en: Indent
el: Εσοχή παραγράφου

en: Indent paragraphs
el: Προσθήκη εσοχής παραγράφου

en: Insert Footnote
el: Εισαγωγή υποσημείωσης

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Invalid URL.
el: Λανθασμένη διεύθυνση

en: Invalid permission error
el: Σφάλμα μη ορθής άδειας

en: Invalid permissions.
el: Λανθασμένη άδεια

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
el: Φαίνεται πως δεν υπάρχει τίποτα σε αυτή τη διεύθυνση. Δοκιμάστε ένα από τους παρακάτω συνδέσμους ή κάντε μία αναζήτηση.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el: Δεν βρέθηκε αυτό που αναζητήσατε. Ίσως η αναζήτηση μπορεί να σας βοηθήσει.

en: It's coming!
el: Προσεχώς!

en: Italian
el: Ιταλική

en: Japanese
el: Ιαπωνική

en: Key Takeaways
el: Σημεία κλειδιά

en: Keywords
el: Λέξεις-κλειδιά

en: Keywords/Tags
el: Λέξεις-κλειδιά/Ετικέτες

en: Korean
el: Κορεατική

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last 10 CSS Revisions
el: Οι τελευταίες 10 αναθεωρήσεις CSS

en: Latest Export
el: Πιο πρόσφατη εξαγωγή

en: Learning Objectives
el: Σκοποί μάθησης

en: Leave a comment
el: Αφηστε ένα σχόλιο

en: Left margin
el: Αριστερό περιθώριο

en: Lines
el: Γραμμές

en: List Price (PDF)
el: Τιμή καταλόγου (PDF)

en: List Price (Print)
el: Τιμή καταλόγου (Έντυπο)

en: List Price (Web)
el: Τιμή καταλόγου (Web)

en: List Price (ebook)
el: Τιμή καταλόγου (ψηφιακό βιβλίο)

en: Logo Or Image
el: Λογότυπος ή εικόνα

en: Long Description
el: Εκτενής περιγραφή

en: Loose tracking
el: Χαλαρό διάστημα

en: M j, Y @ G:i
el: M η, Ε @ Ω:λ

en: MOBI (for Kindle)
el: MOBI (για Kindle)

en: Main Body
el: Κυρίως μέρος

en: Make your own books on Pressbooks
el: Δημιουργήστε τα δικά σας βιβλία στο Pressbooks

en: Make your own books using Pressbooks.com
el: Δημιούργησε τα βιβλία σου με το Pressbooks.com

en: Maximum file size:
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου:

en: Mirror Margins
el: "Καθρεφτιστά" περιθώρια

en: Month: %s
el: Μήνας: %s

en: Most Used Categories
el: Περισσότερο επιλεγμένες κατηγορίες

en: My Book
el: Το βιβλίο μου

en: My Books
el: Τα βιβλία μου

en: My Catalog
el: Ο κατάλογός μου

en: My Catalog Profile
el: Προφίλ Καταλόγου

en: Name of the copyright holder.
el: Όνομα κατόχου των δικαιωμάτων.

en: Network Admin
el: Διαχειριστής δικτύου

en: Network Managers
el: Δίκτυο διαχειριστών

en: New Back Matter
el: Νέο μετακειμενικό στοιχείο

en: New Back Matter Type Name
el: Όνομα τύπου νέου μετακειμενικού στοιχείου

en: New Book Information
el: Νέες πληροφορίες βιβλίου

en: New Chapter
el: Νέο κεφάλαιο

en: New Chapter Type Name
el: Νέο όνομα τύπου κεφαλαίου

en: New Front Matter
el: Νέο προκειμενικό στοιχείο

en: New Front Matter Type Name
el: Όνομα τύπου νέου προκειμενικού στοιχείου

en: New Part
el: Νέο μέρος

en: Newer Comments
el: Νεότερα σχόλια

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Νεότερα σχόλια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts
el: Νεότερα άρθρα

en: Next
el: Επόμενο

en: No back matter found
el: Δεν βρέθηκε το μετακειμενικό στοιχείο

en: No back matter found in Trash
el: Δεν βρέθηκε μετακειμενικό στοιχείο στον Κάδο

en: No book found.
el: Δεν βρέθηκε βιβλίο.

en: No book information found
el: Δεν βρέθηκαν πληροφορίες βιβλίου

en: No book information found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν πληροφορίες βιβλίου στον Κάδο

en: No catalog was found for user
el: Δεν βρέθηκε κατάλογος γι'αυτόν τον χρήστη

en: No chapters found
el: Δεν βρέθηκαν κεφάλαια

en: No chapters found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν κεφάλαια στον Κάδο

en: No front matter found
el: Δεν βρέθηκε το προκειμενικό στοιχείο

en: No front matter found in Trash
el: Δεν βρέθηκε προκειμενικό στοιχείο στον Κάδο

en: No indent
el: Χωρίς εσοχή παραγράφου

en: No lines
el: Χωρίς γραμμές

en: No parts found
el: Δεν βρέθηκαν μέρη

en: No parts found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν μέρη στον Κάδο

en: No. Ignore validation errors.
el: Όχι. Αγνόησε λάθη πιστοποίησης.

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Nothing Found
el: Δεν βρέθηκε

en: ODT (word processing file format of OpenDocument)
el: ODT (αρχείο επεξεργαστή κειμένου OpenDocument)

en: Older Comments
el: Παλαιότερα σχόλια

en: Older posts
el: Παλαιότερα άρθρα

en: On-Sale Date
el: Ημερομηνία πώλησης

en: Once you have downloaded your files, you can either submit them to ebookstores yourself, or use a third-party distributor. Recommended self-serve ebookstores are <a href="%1s">Kindle</a>, <a href="%2s">Kobo</a>, and <a href="%3s">Nook</a>. Other ebook stores include Apple iBooks and Google.
el: Αφού κατεβάσετε τα αρχεία σας, μπορείτε είτε να το αποστείλετε σε βιβλιοπωλείο μόνοι σας ή να χρησιμοποιήσετε διανομέα. Προτεινόμενα βιβλιοπωλεία <a href="%1s">Kindle</a>, <a href="%2s">Kobo</a>, και <a href="%3s">Nook</a>. Άλλα βιβλιοπωλεία συμπεριλαμβανομένου Apple iBooks και Google.

en: Once your book is finished, you can download the files and submit them to ebookstores and print-on-demand providers. And if you like, Pressbooks can print your books, and ship them right to your door.
el: Μόλις ολοκληρωθεί το βιβλίο σας, μπορείτε να κατεβάσετε τα αρχεία και να τα αποστείλετε σε ψηφιακά βιβλιοπωλεία ή παρόχους εκτύπωσης κατά παραγγελία. Εάν θέλετε, η Pressbooks μπορεί να εκτυπώσει τα βιβλία σας και να τα αποστείλει στη διεύθυνσή σας.

en: One column
el: Μία στήλη

en: Only logged in editors and administrators.
el: Μόνο συνδεδεμένοι επιμελητές και διαχειριστές.

en: Only users you invite can see your book, regardless of individual chapter privacy settings below.
el: Μόνο οι χρήστες που προσκαλείτε μπορούν να δουν το βιβλίο, εκτός εάν ορίζεται διαφορετικά από τις ειδικές ρυθμίσεις για κάθε κεφάλαιο παρακάτω.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el: Δυστυχώς η σελίδα δεν βρέθηκε.

en: Options
el: Επιλογές

en: Ordering Printed Books
el: Παραγγελία έντυπων βιβλίων

en: Organize
el: Οργάνωση

en: Organize your public Catalog page.
el: Οργανώστε τη δημόσια σελίδα καταλόγου σας

en: Orphans
el: Ορφανές

[ctx: Oswald font: on or off]
en: on
el: σε

en: Other Service URL
el: URL άλλης υπηρεσίας

en: Other books
el: Άλλα βιβλία

en: PDF (for printing)
el: PDF (για εκτύπωση)

en: PDF Options
el: Επιλογές PDF

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: Page Size
el: Μέγεθος σελίδας

en: Pages:
el: Σελίδες

en: Paragraph Separation
el: Διαχωρισμός παραγράφων

en: Part
el: Μέρος

en: Part Text
el: Κείμενο μέρους

en: Part Visibility
el: Ορατότητα μέρους

en: Part draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Part</a>
el: Το προσχέδιο μέρους ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση μέρους</a>

en: Part published.
el: Το μέρος δημοσιεύθηκε.

en: Part published. <a target="_blank" href="%s">View Part</a>
el: Το μέρος δημοσιεύθηκε. <a target="_blank" href="%s">Δείτε το μέρος</a>

en: Part restored to revision from %s
el: Το μέρος τέθηκε προς επιθεώρηση από %s

en: Part saved.
el: Το μέρος αποθηκεύτηκε.

en: Part scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Part</a>
el: Το μέρος προγραμματίστηκε για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση μέρους</a>

en: Part submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Part</a>
el: Το μέρος εστάλη. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση μέρους</a>

en: Part updated.
el: Το μέρος ανανεώθηκε.

en: Part updated. <a target="_blank" href="%s">View Part</a>
el: Το μέρος ανανεώθηκε <a target="_blank" href="%s">Δες μέρος</a>

en: Parts
el: Μέρη

en: Pocket (4.25&quot; &times; 7&quot;)
el: Τσέπης (4.25&quot; &times; 7&quot;)

en: Popular Back Matter Types
el: Δημοφιλείς τύποι μετακειμενικών στοιχείων

en: Popular Chapter Types
el: Δημοφιλείς τύποι κεφαλαίων

en: Popular Front Matter Types
el: Δημοφιλείς τύποι προκειμενικών στοιχείων

en: Portuguese (Brazil)
el: Πορτογαλική (Βραζιλία)

en: Post navigation
el: Πλοήγηση αναρτήσεων

en: Posted in %1$s
el: Δημοσιεύθηκε σε %1$s

en: Posts navigation
el: Πλοήγηση αναρτήσεων

en: Powered by
el: Υποστηρίζεται από

en: Pressbooks Network Managers
el: Δίκτυο διαχειριστών Pressbooks

en: Pressbooks can print your books and send them to you. For pricing and more details, please send an email to: <a href="%1s">print@pressbooks.com</a>
el: Η Pressbooks μπορεί να τυπώσει τα βιβλία σας και να σας τα αποστείλει. Για τιμές και λεπτομέρειες παρακαλώ στείλτε μία επιστολή στο: <a href="%1s">print@pressbooks.com</a>

en: Pressbooks will not work with your version of PHP. Pressbooks requires PHP version %s or greater. Please upgrade PHP if you would like to use Pressbooks.
el: To Pressbooks δεν λειτουργεί με την έκδοση της PHP που χρησιμοποιείτε. Απαιτείται έκδοση %s ή νεότερη. Παρακαλούμε αναβαθμίστε την έκδοση PHP.

en: Pressbooks will not work with your version of WordPress. Pressbooks requires a dedicated install of WordPress Multi-Site, version %s or greater. Please upgrade WordPress if you would like to use Pressbooks.
el: To Pressbooks δεν λειτουργεί με την έκδοση του Wordpress που χρησιμοποιείτε. Απαιτείται μία πλήρης εγκατάσταση του WordPress Multi-Site, έκδοση %s ή νεότερη. Παρακαλούμε αναβαθμίστε την έκδοση του WordPress για να χρησιμοποιήσετε το Pressbooks.

en: Pressbooks.com: Simple Book Production
el: Pressbooks.com: Δημιουργία βιβλίου με απλό τρόπο

en: Pressbooks: the CMS for Books.
el: Pressbooks: CMS για βιβλία.

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Print ISBN
el: Εκτύπωση ISBN

en: Print-on-Demand
el: Εκτύπωση κατά παραγγελία

en: Privacy Status
el: Κατάσταση Ιδιωτικότητας

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Private Content
el: Ιδιωτικό περιεχόμενο

en: Private. I would like this book to be accessible only to people I invite.
el: Ιδιωτικό. Θέλω αυτό το βιβλίο να είναι προσβάσιμο σε όσους προσκαλώ.

en: Promote your book, set individual chapters privacy below.
el: Προωθήστε το βιβλίο σας, ορίστε ξεχωριστές ρυθμίσεις ιδιωτικότητας ανά κεφάλαιο παρακάτω.

en: Pub Date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Public
el: Δημόσιο

en: Public. I would like this book to be visible to everyone.
el: Δημόσιο. Θέλω αυτό το βιβλίο να είναι ορατό σε όλους.

en: Publication Date
el: Ημερομηνία έκδοσης

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Published
el: Εκδόθηκε

en: Publisher
el: Εκδότης

en: Publisher City
el: Πόλη έκδοσης

en: Pullquote (left)
el: Pullquote (αριστερά)

en: Pullquote (right)
el: Pullquote (δεξιά)

en: Purchase here:
el: Αγοράστε από εδώ:

en: Purchase on  <a href="%1$s">amazon.com</a>
el: Αγοράστε το στο <a href="%1$s">amazon.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">apple.com</a>
el: Αγοράστε το στο <a href="%1$s">apple.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">barnesandnoble.com</a>
el: Αγοράστε το στο <a href="%1$s">barnesandnoble.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">kobobooks.com</a>
el: Αγοράστε το στο <a href="%1$s">kobobooks.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">oreilly.com</a>
el: Αγοράστε το στο <a href="%1$s">oreilly.com</a>

en: Read
el: Διαβάστε το

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el: Έτοιμος να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; <a href="%1$s">Ξεκινήστε εδώ</a>.

en: Reduce image size and quality
el: Μείωση μεγέθους και ποιότητας εικόνας

en: Register a %s account
el: Εγγραφή ενός %s λογαριασμού

en: Regular footnotes
el: Κανονικές υποσημειώσεις

en: Remove all blank pages (for web PDF)
el: Να διαγράφονται οι λευκές σελίδες (για web PDF)

en: Reordering Back Matter
el: Ανακατάταξη μετακειμενικών στοιχείων

en: Reordering Chapters
el: Ανακατάταξη κεφαλαίων

en: Reordering Front Matter
el: Ανακατάταξη προκειμενικών στοιχείων

en: Restrict Access
el: Περιορισμένη πρόσβαση

en: Right margin
el: Δεξί περιθώριο

en: Romanize Part Numbers
el: Ρωμαϊκή αρίθμηση για τα μέρη

en: SASS Error
el: Σφάλμα SASS

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Book Information
el: Αποθήκευση πληροφοριών βιβλίου

en: Save Part
el: Αποθήκευση μέρους

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Back Matter
el: Αναζήτηση μετακειμενικού στοιχείου

en: Search Back Matter Types
el: Αναζήτηση τύπου μετακειμενικών στοιχείων

en: Search Book Information
el: Αναζήτηση πληροφοριών βιβλίου

en: Search Chapter Types
el: Αναζήτηση τύπων κεφαλαίου

en: Search Chapters
el: Αναζήτηση κεφαλαίων

en: Search Front Matter
el: Αναζήτηση προκειμενικού στοιχείου

en: Search Front Matter Types
el: Αναζήτηση τύπων προκειμενικού στοιχείου

en: Search Parts
el: Αναζήτηση μερών

en: Search Results for: %s
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης για: %s

en: Second
el: Δεύτερο

en: Select languages&hellip;
el: Επιλογή γλωσσών&hellip;

en: Select which formats you want to export
el: Επίλεξε τους τύπους αρχείου προς εξαγωγή

en: Separate back matter types with commas
el: Διαχωρισμός με κόμματα τύπων μετακειμενικού στοιχείου

en: Separate chapter types with commas
el: Διαχωρισμός με κόμματα τύπων κεφαλαίου

en: Separate front matter types with commas
el: Διαχωρισμός με κόμματα τύπων προκειμενικού στοιχείου

en: Series Number
el: Αριθμός σειράς

en: Series Title
el: Τίτλος σειράς

en: Set as ebook start-point
el: Να γίνει αρχικό σημείο του ebook

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Shaded
el: Σκιασμένη

en: Share via Email
el: Μοιραστείτε το με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Share your catalog
el: Μοιραστείτε τον κατάλογό σας

en: Short Description
el: Σύντομη περιγραφή

en: Short Title
el: Σύντομος τίτλος

en: Show Title
el: Δείξε τίτλο

en: Show in Catalog
el: Εμφάνιση καταλόγου

en: Show title in exports
el: Εμφάνιση τίτλου στην εξαγωγή

en: Show/Hide books
el: Εμφάνιση/απόκρυψη βιβλίων

en: Sign in
el: Σύνδεση

en: Sign out
el: Αποσύνδεση

en: Simple Book Production
el: Εύκολη δημιουργία βιβλίου

en: Site-Specific Tracking
el: Παρακολούθηση Συγκεκριμένης Ιστοσελίδας

en: Sites
el: Ιστοσελίδες

en: Skip lines between paragraphs
el: Αποφυγή γραμμών μεταξύ παραγράφων

en: Skip to content
el: Προχωρήστε στο περιεχόμενο

en: Sorry, but no books matched your filtering criteria. Please <a class="clear-filters" href="#">clear your current filters</a> and try again.
el: Δυστυχώς δεν βρέθηκαν βιβλία που ταιριάζουν στα κριτήρια φιλτραρίσματος. Παρακαλούμε <a class="clear-filters" href="#">καθαρίστε τα κριτήρια</a> και προσπαθήστε ξανά.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el: Λυπούμαστε, δεν βρέθηκε κάτι που να ταιριάζει στα κριτήρια αναζήτησης. Παρακαλούμε προσπαθήστε με διαφορετικούς όρους αναζήτησης.

en: Spanish
el: Ισπανική

en: Standard
el: Προκαθορισμένο

en: Standard book formats
el: Συνήθεις τύποι βιβλίων

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Status
el: Κατάσταση

en: Submit
el: Αποστολή

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Supported file extensions:
el: Υποστηριζόμενοι τύποι αρχείων:

en: Swedish
el: Σουηδική

en: Syriac
el: Συριακή

en: Table Of Contents
el: Πίνακας περιεχομένων

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tag: %s
el: Ετικέτα: %s

en: Tagged %1$s
el: Τέθηκαν με ετικέτα %1$s

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Tags For
el: Ετικέτες για

en: Tags Name
el: Όνομα ετικετών

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Text
el: Κείμενο

en: Textboxes
el: Πλαίσια κειμένου

en: The Google Analytics ID for your book, e.g. &lsquo;UA-01234567-8&rsquo;.
el: Το Google Analytics ID για το βιβλίο σου, π.χ. &lsquo;UA-01234567-8&rsquo;.

en: The Google Analytics ID for your network, e.g. &lsquo;UA-01234567-8&rsquo;.
el: Το Google Analytics ID για το δίκτυό σου, π.χ. &lsquo;UA-01234567-8&rsquo;.

en: The document will mirror the left and right margin values on odd and even pages (i.e. they become inner and outer margins)
el: Το έγγραφο θα αντιγράψει τις τιμές δεξιού και αριστερού περιθωρίου στις μονές και ζυγές σελίδες (θα μετατραπούν σε εσωτερικά κι εξωτερικά περιθώρια)

en: The full description of your book.
el: Πλήρης περιγραφή του βιβλίου

en: The manager of this Pressbooks network has not made any books public viewable.
el: Ο διαχειριστής αυτού του δικτύου Pressbooks δεν επιτρέπει δημόσια προβολή για κάποιο βιβλίο

en: The public link to your catalog page
el: Ο δημόσιος σύνδεσμος για την σελίδα του καταλόγου σας

en: The requested user does not exist.
el: Ο χρήστης που ζητήσατε δεν υπάρχει

en: The website you are attempting to reach is not returning HTML content
el: Η ιστοσελίδα που προσπαθείτε να επισκεφθείτε δεν περιέχει HTML

en: The website you are attempting to reach is not returning a successful response header on a HEAD request:
el: H ιστοσελίδα στην οποία επιχειρείτε πρόσβαση δεν επιστρέφει επιτυχές αποτέλεσμα σε αναζήτηση HEAD.

en: The website you are attempting to reach is not returning a successful response on a GET request:
el: H ιστοσελίδα στην οποία επιχειρείτε πρόσβαση δεν επιστρέφει επιτυχές αποτέλεσμα σε αναζήτηση GET.

en: Theme Options
el: Επιλογές Θέματος

en: There was a problem with SASS. Contact your site administrator. Error: %s
el: Παρουσιάστηκε πρόβλημα με τη SASS. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή. Σφάλμα: %s

en: These are added to your webbook cover page, and in your ebook metadata. Keywords are used by online book stores and search engines.
el: Αυτές θα προστεθούν στο εξώφυλλο του βιβλίου στη web μορφή του και στα μεταδεδομένα του ψηφιακού βιβλίου. Οι λέξεις - κλειδιά χρησιμοποιούνται από τα διαδικτυακά βιβλιοπωλεία και τις μηχανές αναζήτησης.

en: These are added to your webbook cover page. For those of you who like Twitter.
el: Θα προστεθούν στο εξώφυλλο του βιβλίου στη web μορφή του. Για όσους αγαπούν το Twitter.

en: These options apply to PDF exports.
el: Oι επιλογές αυτές εφαρμόζονται στην εξαγωγή PDF

en: These options apply to ebook exports.
el: Οι επιλογές αυτές εφαρμόζονται στην εξαγωγή ψηφιακού βιβλίου

en: These options apply to mPDF exports.
el: Αυτές οι επιλογές εφαρμόζονται στην εξαγωγή mPDF.

en: These options apply to the webbook.
el: Αυτές οι επιλογές εφαρμόζονται στο web βιβλίο.

en: These options apply universally to webbook, PDF and ebook exports.
el: Αυτές οι επιλογές εφαρμόζονται στο web βιβλίο, στο PDF και στο ψηφιακό βιβλίο

en: This book is private, and accessible only to registered users. If you have an account you can <a href="
el: Το βιβλίο είναι ιδιωτικό και προσβάσιμο μόνο σε εγγεγραμμένους. Αν έχετε λογαριασμό μπορείτε να <a href="

en: This book is private, and accessible only to registered users. If you have an account you can login <a href="/wp-login.php">here</a>. You can also set up your own Pressbooks book at: <a href="http://pressbooks.com">Pressbooks.com</a>.
el: Αυτό το βιβλίο είναι ιδιωτικό και προσβάσιμο μόνο σε εγγεγραμμένους χρήστης. Αν έχετε λογαριασμό συνδεθείτε <a href="/wp-login.php">εδώ</a>. Δημιουργήστε το δικό σας βιβλίο με το Pressbooks στο: <a href="http://pressbooks.com">Pressbooks.com</a>.

en: This book was produced using Pressbooks.com, and PDF rendering was done by PrinceXML.
el: Το βιβλίο αυτό δημιουργήθηκε με Pressbooks.com και η μετατροπή σε PDF έγινε με PrinceXML.

en: This book's global privacy is set to
el: Η συνολική ιδιωτικότητα του βιβλίου ρυθμίστηκε σε

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
el: Αυτό δεν φαίνεται να είναι ένα αρχείο WXR. Ο αριθμός έκδοσης WXR λείπει ή είναι εσφαλμένος

en: This ensures that your ebook will sort properly in ebook stores, by the author's last name.
el: Αυτό εξασφαλίζει ότι το βιβλίο σας θα ταξινομηθεί σωστά στα ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία, με το επώνυμο του συγγραφέα.

en: This is added to the metadata in your ebook.
el: Προστίθεται στα μεταδεδομένα του βιβλίου σας.

en: This is not used by Pressbooks.
el: Δεν χρησιμοποιείται από την Pressbooks

en: This is the first chapter in the main body of the text. You can change the text, rename the chapter, add new chapters, and add new parts.
el: Αυτό είναι το πρώτο κεφάλαιο στο κύριο μέρος του κειμένου. Μπορείτε να αλλάξετε το κείμενο, να μετονομάσετε  το κεφάλαιο, να προσθέσετε κεφάλαια και νέα μέρη.

en: This is where you can add appendices or other back matter.
el: Η θέση όπου προσθέτετε παραρτήματα ή άλλα μετακειμενικά στοιχεία.

en: This is where you can write your introduction.
el: Εδώ μπορείτε να γράψετε την εισαγωγή του βιβλίου σας

en: This may be used when more than one person shares the responsibility for the intellectual content of a book.
el: Αυτό ίσως είναι χρήσιμο όταν τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν σε περισσότερους του ενός συγγραφείς.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el: Αυτό το άρθρο είναι προστατευμένο. Εισαγάγετε κωδικό πρόσβασης για να δείτε τα σχόλια.

en: This sets metadata in your ebook, making it easier to find in some stores. It also changes some system generated content for supported languages, such as the "Contents" header.
el: Αυτό δημιουργεί μεταδεδομένα στο ψηφιακό βιβλίο σας για ευκολότερη ανεύρευσή του σε μερικά καταστήματα. Αλλάζει επίσης το περιεχόμενο που δημιουργείται αυτόματα από το σύστημα για τις υποστηριζόμενες γλώσσες, όπως για παράδειγμα η επικεφαλίδα "Contents" στον πίνακα περιεχομένων.

en: This text appears on the title page of your book.
el: Το κείμενο αυτό εμφανίζεται στη σελίδα τίτλου του βιβλίου.

en: This theme includes built-in support for %s.
el: Αυτό το θέμα περιλαμβάνει ενσωματωμένη υποστήριξη για %s.

en: This will overwrite existing custom CSS. Are you sure?
el: Αυτό θα αντικαταστήσει το υπάρχον CSS. Είστε βέβαιος;

en: Tibetan
el: Θιβετιανή

en: Tight tracking
el: Σφιχτό διάστημα

en: Title
el: Τίτλος

en: Title Page
el: Τίτλος σελίδας

en: Translator
el: Μεταφραστής

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
el: Κάνετε αναζήτηση στα μηναία αρχεία. %1$s

en: Turkish
el: Τούρκικα

en: Two columns
el: Δύο στήλες

en: Type A paperback 111x178mm
el: Χαρτόδετο τύπου Α 111Χ178mm

en: Type B paperback 128x198mm
el: Χαρτόδετο τύπου Β 128x198mm

en: Type of file
el: Τύπος αρχείου

en: Type your examples here.
el: Πληκτρολογήστε τα παραδείγματά σας εδώ

en: Type your exercises here.
el: Πληκτρολογήστε τις ασκήσεις σας εδώ

en: Type your key takeaways here.
el: Πληκτρολογήστε τα σημεία κλειδιά σας εδώ.

en: Type your learning objectives here.
el: Πληκτρολογήστε τους σκοπούς μάθησης εδώ.

en: Type your textbox content here.
el: Πληκτρολογήστε το περιεχόμενο του πλαισίου κειμένου εδώ.

en: Unexpected Error: There was a problem trying to query slug: %s - Please contact technical support.
el: Απρόσμενο σφάλμα: Υπήρξε ένα πρόβλημα στο ερώτημα: %s - Παρακαλώ επικοινωνήστε με την τεχνική υποστήριξη.

en: Unrestrict Access
el: Απεριόριστη πρόσβαση

en: Unsupported post type.
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος άρθρου

en: Update Back Matter Type
el: Ανανέωση τύπου μετακειμενικού στοιχείου

en: Update Chapter Type
el: Ενημέρωση τύπου κεφαλαίου

en: Update Front Matter Type
el: Ανανέωση τύπου προκειμενικού στοιχείου

en: Upload file
el: Μεταφόρτωση αρχείου

en: Users
el: Χρήστες

en: Very loose tracking
el: Πολύ χαλαρό διάστημα

en: Very tight tracking
el: Πολύ σφιχτό διάστημα

en: View Back Matter
el: Θεώρηση μετακειμενικού στοιχείου

en: View Book Information
el: Δες πληροφορίες βιβλίου

en: View Chapter
el: Δες κεφάλαιο

en: View Front Matter
el: Θεώρηση προκειμενικού στοιχείου

en: View Part
el: Δες μέρος

en: Visit Admin
el: Δείτε Διαχειριστή

en: Visit Book
el: Δείτε το βιβλίο

en: Visit Catalog
el: Επισκεφθείτε τον κατάλογο

en: Visit Network
el: Επίσκεψη δικτύου

en: Visit Site
el: Επίσκεψη σελίδας

en: Warning: The export has validation errors. See logs for more details.
el: Προσοχή: η εξαγωγή έχει σφάλματα. Δες αρχείο καταγραφής για λεπτομέρειες.

en: Web Book Address:
el: Διεύθυνση βιβλίου στον Ιστό:

en: Web Options
el: Επιλογές web

en: Who can see private front matter, chapters and back matter?
el: Ποιος μπορεί να δει τα κεφάλαια, τα προκειμενικά και μετακειμενικά στοιχεία του βιβλίου;

en: Widows
el: Χήρες

en: Would you like your web book to be visible to the public?
el: Θέλετε η ιστοσελίδα του βιβλίου να είναι ορατή στο κοινό;

en: Year that the book is/was published.
el: Έτος έκδοσης του βιβλίου

en: Year: %s
el: Έτος: %s

en: You are currently editing CSS for
el: Τώρα επεξεργάζεστε το CSS του

en: You can buy <a href="%1$s">%2$s</a> by following any of the links below:
el: Μπορείτε να αγοράσετε το <a href="%1$s">%2$s</a> ακολουθώντας ένα από τους συνδέσμους:

en: You can export multiple file formats by selecting your Export Format Options below. Pressbooks saves your last %s batches of exported files.
el: Μπορείτε να εξαγάγετε το βιβλίο σε διάφορους τύπους επιλέγοντας παρακάτω Επιλογές Τύπου Εξαγωγής. Το Pressbooks αποθηκεύει τα τελευταία %s εξαγόμενα αρχεία ή σύνολα αρχείων

en: You can select various licenses including Creative Commons.
el: Μπορείτε να επιλέξετε διάφορα δικαιώματα συμπεριλαμβανομένων των Creative Commons

en: You do not have permission to do that.
el: Δεν έχετε την άδεια να το κάνετε αυτό.

en: You do not have sufficient permissions to access that URL.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης στη σελίδα

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης στη σελίδα.

en: Your Export Format Options
el: Επιλογές μορφής εξαγωγής

en: Your Theme Options
el: Επιλογές Θέματος

en: Your URL does not appear to be valid
el: Η διεύθυνση δεν είναι σωστή

en: Your comment is awaiting moderation.
el: Το σχόλιο αναμένει έγκριση

en: Your cover image (%s x %s) is too small. It should be 625px on the shortest side.
el: Η εικόνα εξωφύλλου (%s x %s) είναι πολύ μικρή. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 625 πίξελς.

en: Your cover image (%s) is too big. It should be no more than 2MB.
el: Η εικόνα εξωφύλλου (%s) είναι πολύ μεγάλη. Δεν πρέπει να ξεπερνά τα 2MB.

en: Your file does not appear to be a valid %s.
el: Το αρχείο φαίνεται ότι δεν είναι σωστό %s.

en: Your web book address must be at least 4 characters, letters and numbers only. It <strong>cannot be changed</strong>, so choose carefully!
el: Η διεύθυνση της ιστοσελίδας του βιβλίου σας πρέπει να είναι τουλάχιστον 4 χαρακτήρες, μόνο γράμματα ή αριθμοί. <strong>Δεν μπορεί να αλλάξει</strong>, γι' αυτό επιλέξτε προσεκτικά!

en: and
el: και

en: book
el: βιβλίο

[ctx: book]
en: Add New Back Matter
el: Προσθήκη μετακειμενικού στοιχείου

[ctx: book]
en: Add New Book Information
el: Προσθήκη νέων πληροφοριών βιβλίου

[ctx: book]
en: Add New Chapter
el: Προσθήκη νέου κεφαλαίου

[ctx: book]
en: Add New Front Matter
el: Προσθήκη προκειμενικού στοιχείου

[ctx: book]
en: Add Part
el: Προσθήκη μέρους

en: by
el: από

en: except where otherwise noted.
el: εκτός εάν υπάρχει διαφορετική επισήμανση.

en: filtering by
el: Φιλτραρισμένο από

en: login
el: Σύνδεση

en: logout
el: Αποσύνδεση

en: mPDF Options
el: Επιλογές mPDF

en: part
el: μέρος

[ctx: post author]
en: by %s
el: από %s

[ctx: post date]
en: Posted on %s
el: Δημοσιεύθηκε την %s

[ctx: post format archive title]
en: Asides
el: Επιπροσθέτως

[ctx: post format archive title]
en: Audio
el: Ακουστικό

[ctx: post format archive title]
en: Chats
el: Συνομιλίες

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
el: Πινακοθήκες

[ctx: post format archive title]
en: Images
el: Εικόνες

[ctx: post format archive title]
en: Links
el: Σύνδεσμοι

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
el: Δηλώσεις

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
el: Καταστάσεις

[ctx: post format archive title]
en: Videos
el: Βίντεο

[ctx: post type general name]
en: Back Matter
el: Μετακειμενικά στοιχεία

[ctx: post type general name]
en: Book Information
el: Πληροφορίες βιβλίου

[ctx: post type general name]
en: Chapters
el: Κεφάλαια

[ctx: post type general name]
en: Front Matter
el: Προκειμενικά στοιχεία

[ctx: post type general name]
en: Parts
el: Μέρη

[ctx: post type singular name]
en: Back Matter
el: Μετακειμενικά στοιχεία

[ctx: post type singular name]
en: Book Information
el: Πληροφορίες βιβλίου

[ctx: post type singular name]
en: Chapter
el: Κεφάλαιο

[ctx: post type singular name]
en: Front Matter
el: Προκειμενικά στοιχεία

[ctx: post type singular name]
en: Part
el: Μέρος

[ctx: taxonomy general name]
en: Back Matter Types
el: Τύποι μετακειμενικών στοιχείων

[ctx: taxonomy general name]
en: Chapter Types
el: Τύποι κεφαλαίων

[ctx: taxonomy general name]
en: Front Matter Types
el: Τύποι προκειμενικών στοιχείων

[ctx: taxonomy singular name]
en: Back Matter Type
el: Τύπος μετακειμενικού στοιχείου

[ctx: taxonomy singular name]
en: Chapter Type
el: Τύπος κεφαλαίου

[ctx: taxonomy singular name]
en: Front Matter Type
el: Τύπος προκειμενικού στοιχείου

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
el: E
