PublishPress Permissions Free 4.8.2 - en to el translation catalogue (1119 entries)

note: Description of the plugin
en: PublishPress Permissions allows you to enable or deny access to posts, pages, categories, tags and more.
el: Το PublishPress Permissions σας επιτρέπει να επιτρέψετε ή να αρνηθείτε την πρόσβαση σε δημοσιεύσεις, σελίδες, κατηγορίες, ετικέτες και άλλα.

note: Author of the plugin
en: PublishPress
el: ΔημοσίευσηPress

en: Edit Tag for All Post Types
el: Επεξεργασία Ετικέτας για Όλους τους Τύπους Αναρτήσεων

en: Edit Tag for Posts
el: Επεξεργασία Ετικέτας για Αναρτήσεις

en: Advanced Custom Fields
el: Προηγμένα Προσαρμοσμένα Πεδία

en: Control front-end access to Field Groups with advanced permission management.
el: Ελέγξτε την πρόσβαση στο front-end σε Ομάδες Πεδίων με προχωρημένη διαχείριση δικαιωμάτων.

en: Control access to Field Groups
el: Ελέγξτε την πρόσβαση σε Ομάδες Πεδίου

en: Front-end visibility restrictions
el: Περιορισμοί ορατότητας στην εμπρόσθια όψη

en: Integration with permission groups
el: Ενσωμάτωση με ομάδες δικαιωμάτων

en: Compatibility with Edit Permissions in Beaver Builder.
el: Συμβατότητα με την Επεξεργασία Δικαιωμάτων στο Beaver Builder.

en: Beaver editor integration
el: Ενσωμάτωση επεξεργαστή Beaver

en: Widget-level permission controls
el: Έλεγχοι δικαιωμάτων σε επίπεδο widget

en: Template access restrictions
el: Περιορισμοί πρόσβασης σε πρότυπα

en: Forum-specific permissions for bbPress with detailed control over forum access and participation.
el: Δικαιώματα συγκεκριμένα για το φόρουμ για το bbPress με λεπτομερή έλεγχο της πρόσβασης και συμμετοχής στο φόρουμ.

en: Forum-specific permissions
el: Δικαιώματα συγκεκριμένων φόρουμ

en: Topic creation restrictions
el: Περιορισμοί δημιουργίας θεμάτων

en: Forum access controls
el: Έλεγχοι πρόσβασης φόρουμ

en: Assign post and term permissions to BuddyPress groups for enhanced content control.
el: Αναθέστε δικαιώματα δημοσιεύσεων και όρων σε ομάδες BuddyPress για βελτιωμένο έλεγχο περιεχομένου.

en: Assign post permissions to BuddyPress groups
el: Ανάθεση δικαιωμάτων δημοσίευσης σε ομάδες BuddyPress

en: Assign term permissions to BuddyPress groups
el: Ανάθεση δικαιωμάτων όρων σε ομάδες BuddyPress

en: Group-based content permissions
el: Δικαιώματα περιεχομένου βασισμένα σε ομάδες

en: CMS Tree View
el: Δέντρο CMS

en: Compatibility with Edit Permissions in CMS Tree View.
el: Συμβατότητα με την Επεξεργασία Δικαιωμάτων στο Δέντρο CMS.

en: Permission-aware tree view
el: Δέντρο με γνώση δικαιωμάτων

en: Hierarchical content controls
el: Ιεραρχικοί έλεγχοι περιεχομένου

en: Compatibility with Edit Permissions in Elementor.
el: Συμβατότητα με την Επεξεργασία Δικαιωμάτων στο Elementor.

en: Elementor editor integration
el: Ενσωμάτωση επεξεργαστή Elementor

en: The Events Calendar
el: Ημερολόγιο Εκδηλώσεων

en: Apply permission controls to events and event-related content.
el: Εφαρμογή ελέγχων δικαιωμάτων σε εκδηλώσεις και περιεχόμενο σχετικό με εκδηλώσεις.

en: Event post permissions
el: Δικαιώματα δημοσίευσης εκδηλώσεων

en: Event taxonomy controls
el: Έλεγχοι ταξινόμησης εκδηλώσεων

en: Nested Pages
el: Εγκατεστημένες Σελίδες

en: Compatibility with Edit Permissions in Nested Pages.
el: Συμβατότητα με την Επεξεργασία Δικαιωμάτων στις Εγκατεστημένες Σελίδες.

en: Permission-aware nested view
el: Ενημερωμένη προβολή με γνώση αδειών

en: Quick edit integration
el: Ενοποίηση γρήγορης επεξεργασίας

en: PublishPress Statuses
el: Καταστάσεις PublishPress

en: Compatibility with PublishPress Statuses plugin.
el: Συμβατότητα με το πρόσθετο PublishPress Statuses.

en: Custom status permissions
el: Προσαρμοσμένες άδειες κατάστασης

en: Workflow-specific access controls
el: Έλεγχοι πρόσβασης συγκεκριμένοι για ροές εργασίας

en: Status-based editing capabilities
el: Δυνατότητες επεξεργασίας με βάση την κατάσταση

en: Filter search results based on View Permissions for secure content discovery.
el: Φιλτράρετε τα αποτελέσματα αναζήτησης με βάση τα Δικαιώματα Προβολής για ασφαλή ανακάλυψη περιεχομένου.

en: Search result filtering
el: Φιλτράρισμα αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Permission-aware indexing
el: Ευρετηρίαση με γνώση αδειών

en: Secure content discovery
el: Ασφαλής ανακάλυψη περιεχομένου

en: Compatibility with SearchWP term filtering for advanced search capabilities.
el: Συμβατότητα με το φιλτράρισμα όρων του SearchWP για προηγμένες δυνατότητες αναζήτησης.

en: Permission-aware search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης με γνώση αδειών

en: Term-based filtering
el: Φιλτράρισμα με βάση τους όρους

en: Advanced search controls
el: Προηγμένοι έλεγχοι αναζήτησης

en: Apply permission controls to WooCommerce products and product categories.
el: Εφαρμογή ελέγχων αδειών στα προϊόντα και τις κατηγορίες προϊόντων του WooCommerce.

en: Product permissions
el: Άδειες προϊόντων

en: Product category controls
el: Έλεγχοι κατηγορίας προϊόντων

en: Multilingual support with permission synchronization across content translations.
el: Υποστήριξη πολλών γλωσσών με συγχρονισμό δικαιωμάτων σε μεταφράσεις περιεχομένου.

en: Permission synchronization across translations
el: Συγχρονισμός δικαιωμάτων σε μεταφράσεις

en: Language-specific content access
el: Πρόσβαση περιεχομένου ανά γλώσσα

en: Multilingual permission management
el: Διαχείριση πολυγλωσσικών δικαιωμάτων

en: Exclude restricted posts from XML sitemaps to maintain proper SEO indexing.
el: Αποκλεισμός περιορισμένων αναρτήσεων από XML sitemaps για τη διατήρηση σωστής ευρετηρίασης SEO.

en: Sitemap filtering for restricted content
el: Φιλτράρισμα sitemap για περιορισμένο περιεχόμενο

en: Search engine visibility controls
el: Έλεγχοι ορατότητας μηχανών αναζήτησης

en: Permission-aware XML sitemaps
el: XML sitemaps με επίγνωση δικαιωμάτων

en: Compatibility with YooTheme builder and term permissions.
el: Συμβατότητα με τον κατασκευαστή YooTheme και τα δικαιώματα όρων.

en: Builder interface compatibility
el: Συμβατότητα διεπαφής κατασκευαστή

en: Term permission integration
el: Ενσωμάτωσης δικαιωμάτων όρων

en: Template access controls
el: Έλεγχοι πρόσβασης σε πρότυπα

en: Viewing
el: Προβολή

en: Access Circles
el: Κύκλοι πρόσβασης

en: Editing Permissions
el: Επεξεργασία Δικαιωμάτων

en: Compatibility Pack
el: Πακέτο Συμβατότητας

en: Teaser
el: Δημοσίευση

en: File Access
el: Πρόσβαση σε Αρχεία

en: Membership
el: Συμμετοχή

en: User Posts
el: Δημοσιεύσεις Χρηστών

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members.
el: Οι Κύκλοι Ορατότητας και οι Συντακτικοί Κύκλοι αποκλείουν την πρόσβαση σε περιεχόμενο που δεν έχει συγγραφεί από άλλα μέλη της ομάδας.

en: Post-specific and category-specific permissions for creation and editing.
el: Ειδικές άδειες για τη δημιουργία και την επεξεργασία συγκεκριμένων δημοσιεύσεων και κατηγοριών.

en: Integration with ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML and other plugins; enhanced Multisite support.
el: Ενσωμάτωση με ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML και άλλα πρόσθετα; βελτιωμένη υποστήριξη Multisite.

en: On the site front end, display teaser text for unreadable posts instead of hiding them.
el: Στην πρόσοψη του ιστότοπου, εμφανίστε κείμενο teaser για μη αναγνώσιμες δημοσιεύσεις αντί να τις αποκρύψετε.

en: Restrict direct file requests based on user's access to the page a file is attached to.
el: Περιορίστε τις άμεσες αιτήσεις αρχείων με βάση την πρόσβαση του χρήστη στη σελίδα στην οποία είναι συνδεδεμένο ένα αρχείο.

en: Time-limit access customizations by delaying or expiring Permission Group membership.
el: Προσαρμογές περιορισμού πρόσβασης στο χρόνο με καθυστέρηση ή λήξη της συμμετοχής στην Ομάδα Δικαιωμάτων.

en: Auto-create a page for each user of specified roles. Compatible with several Team / Staff plugins.
el: Δημιουργήστε αυτόματα μια σελίδα για κάθε χρήστη με καθορισμένους ρόλους. Συμβατό με αρκετά πρόσθετα Ομάδας / Προσωπικού.

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members. Any WP Role, BuddyPress Group or custom Group can be marked as a Circle for specified post types.
el: Οι Κύκλοι Ορατότητας και οι Συντακτικοί Κύκλοι αποκλείουν την πρόσβαση σε περιεχόμενο που δεν έχει συγγραφεί από άλλα μέλη της ομάδας. Οποιοσδήποτε Ρόλος WP, Ομάδα BuddyPress ή προσαρμοσμένη Ομάδα μπορεί να χαρακτηριστεί ως Κύκλος για καθορισμένους τύπους δημοσιεύσεων.

en: Supports content-specific permissions for editing, term assignment and page parent selection. In combination with other modules, supports workflow statuses, PublishPress and PublishPress Revisions.
el: Υποστηρίζει δικαιώματα συγκεκριμένα για περιεχόμενο για επεξεργασία, ανάθεση όρων και επιλογή γονέα σελίδας. Σε συνδυασμό με άλλα modules, υποστηρίζει καταστάσεις ροής εργασίας, PublishPress και PublishPress Revisions.

en: Adds compatibility or integration with ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML, various other plugins. Configure any BuddyPress Group as a Permissions Group. For multisite, provides network-wide Permission Groups.
el: Προσθέτει συμβατότητα ή ενσωμάτωση με ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML και διάφορα άλλα πρόσθετα. Ρυθμίστε οποιαδήποτε Ομάδα BuddyPress ως Ομάδα Δικαιωμάτων. Για multisite, παρέχει Ομάδες Δικαιωμάτων σε ολόκληρο το δίκτυο.

en: On the site front end, replace non-readable content with placeholder text. Can be enabled for any post type. Custom filters are provided but no programming is required for basic usage.
el: Στην πρόσοψη του ιστότοπου, αντικαταστήστε το μη αναγνώσιμο περιεχόμενο με κείμενο κράτησης θέσης. Μπορεί να ενεργοποιηθεί για οποιοδήποτε τύπο δημοσίευσης. Παρέχονται προσαρμοσμένα φίλτρα αλλά δεν απαιτείται προγραμματισμός για βασική χρήση.

en: Filters direct file access, based on user's access to post(s) which the file is attached to. No additional configuration required. Creates/modifies .htaccess file in uploads folder (and in main folder for multisite).
el: Φιλτράρει την άμεση πρόσβαση σε αρχεία, με βάση την πρόσβαση του χρήστη σε δημοσιεύσεις στις οποίες είναι συνδεδεμένο το αρχείο. Δεν απαιτείται πρόσθετη ρύθμιση. Δημιουργεί/τροποποιεί το αρχείο .htaccess στον φάκελο uploads (και στον κύριο φάκελο για multisite).

en: Allows Permission Group membership to be date-limited (delayed and/or scheduled for expiration). Simple date picker UI alongside group membership selection.
el: Επιτρέπει τη συμμετοχή στην Ομάδα Δικαιωμάτων να περιορίζεται σε συγκεκριμένες ημερομηνίες (καθυστερημένη και/ή προγραμματισμένη για λήξη). Απλή διεπαφή επιλογής ημερομηνίας παράλληλα με την επιλογή συμμετοχής στην ομάδα.

en: Create or synchronize posts to match users. Designed for Team / Staff plugins, but with broad usage potential.
el: Δημιουργήστε ή συγχρονίστε δημοσιεύσεις για να ταιριάζουν με χρήστες. Σχεδιασμένο για πρόσθετα Ομάδας / Προσωπικού, αλλά με ευρύ δυναμικό χρήσης.

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
el: Αν σας αρέσει το %s, παρακαλώ αφήστε μας μια βαθμολογία %s. Ευχαριστούμε!

en: About PublishPress Permissions
el: Σχετικά με τις Αδειες του PublishPress

en: About
el: Σχετικά

en: Permissions Documentation
el: Τεκμηρίωση Δικαιωμάτων

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Contact the PublishPress team
el: Επικοινωνήστε με την ομάδα PublishPress

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Permission Group
el: Ομάδα Δικαιωμάτων

en: Specific Permissions: restrictions ('Blocked') take priority over additions ('Enabled')
el: Συγκεκριμένα Δικαιώματα: περιορισμοί ('Αποκλεισμένα') έχουν προτεραιότητα σε προσθήκες ('Ενεργοποιημένα')

en: Specific Permissions: no restrictions ('Blocked') can be applied to custom-defined groups
el: Συγκεκριμένες Άδειες: καμία περιορισμός ('Εμποδισμένο') δεν μπορεί να εφαρμοστεί σε ομάδες που έχουν καθοριστεί από τον χρήστη

en: Extra Roles assignment available for {All} and {Anonymous} metagroups
el: Διαθέσιμη ανάθεση επιπλέον ρόλων για τις μεταομάδες {All} και {Anonymous}

en: Allow the {All} and {Anonymous} metagroups to be granted specific reading permissions for private content
el: Επιτρέψτε στις μεταομάδες {All} και {Anonymous} να αποκτούν συγκεκριμένες άδειες ανάγνωσης για ιδιωτικό περιεχόμενο

en: Users who have specific editing permissions for a post or attachment can also delete it
el: Χρήστες που έχουν συγκεκριμένες άδειες επεξεργασίας για μια ανάρτηση ή συνημμένο μπορούν επίσης να το διαγράψουν

en: Users who have custom editing permissions for an attachment can also delete it
el: Χρήστες που έχουν προσαρμοσμένες άδειες επεξεργασίας για ένα συνημμένο μπορούν επίσης να το διαγράψουν

en: Disable front end filtering if logged user is a content administrator (normally filter to force inclusion of readable private posts in get_pages() listing, post counts, etc.
el: Απενεργοποιήστε το φιλτράρισμα στην εμπρόσθια όψη αν ο συνδεδεμένος χρήστης είναι διαχειριστής περιεχομένου (κανονικά φιλτράρισμα για να επιβληθεί η συμπερίληψη αναγνώσιμων ιδιωτικών αναρτήσεων στην καταχώριση get_pages(), αριθμούς αναρτήσεων κ.λπ.

en: Disable front end filtering for all users (subject to limitation by PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)
el: Απενεργοποιήστε το φιλτράρισμα στην εμπρόσθια όψη για όλους τους χρήστες (υπόκειται σε περιορισμό από PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)

en: Comma-separated list of post types to limit the effect of PP_UNFILTERED_FRONT and apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' )
el: Λίστα τύπων αναρτήσεων διαχωρισμένη με κόμμα για να περιορίσετε την επίδραση του PP_UNFILTERED_FRONT και να εφαρμόσετε φίλτρα ( 'presspermit_skip_cap_filtering' )

en: Specific Permissions: additions ('Enabled') are not applied, cannot be assigned
el: Συγκεκριμένες Άδειες: προσθήκες ('Ενεργοποιημένο') δεν εφαρμόζονται, δεν μπορούν να ανατεθούν

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'post' type
el: Μην αναθέτετε ή εφαρμόζετε συγκεκριμένα δικαιώματα για τον τύπο 'ανάρτησης'

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'page' type
el: Μην αναθέτετε ή εφαρμόζετε συγκεκριμένα δικαιώματα για τον τύπο 'σελίδας'

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'media' type
el: Μην αναθέτετε ή εφαρμόζετε συγκεκριμένα δικαιώματα για τον τύπο 'μέσων'

en: Don't assign or apply specific permissions for the specified custom post type
el: Μην αναθέτετε ή εφαρμόζετε συγκεκριμένες άδειες για τον καθορισμένο προσαρμοσμένο τύπο ανάρτησης

en: Include scheduled posts in the posts query if user can edit them
el: Συμπεριλάβετε τις προγραμματισμένες αναρτήσεις στο ερώτημα αναρτήσεων αν ο χρήστης μπορεί να τις επεξεργαστεί

en: Don't filter term post counts in get_terms() call
el: Μη φιλτράρετε τους μετρητές αναρτήσεων όρων στην κλήση get_terms()

en: Leave unreadable posts on WP Navigation Menus
el: Αφήστε τις μη αναγνώσιμες αναρτήσεις στα Μενού Πλοήγησης WP

en: Don't apply CSS to hide empty Nav Menus
el: Μη εφαρμόζετε CSS για να κρύψετε τα κενά Μενού Πλοήγησης

en: For legacy Nav Menus, hide empty nav menu div
el: Για τα παλαιά Μενού Πλοήγησης, κρύψτε το div του κενών μενού πλοήγησης

en: Leave terms with no readable posts on WP Navigation Menus
el: Αφήστε τους όρους χωρίς αναγνώσιμες αναρτήσεις στα Μενού Πλοήγησης WP

en: When Teaser is applied with Redirect enabled, append original url as redirect_to argument
el: Όταν η προεπισκόπηση εφαρμόζεται με ενεργοποιημένη την ανακατεύθυνση, προσθέστε το αρχικό URL ως παράμετρο redirect_to

en: For Teaser compatibility, specify a redirect argument to use instead of redirect_to
el: Για συμβατότητα με την προεπισκόπηση, καθορίστε μια παράμετρο ανακατεύθυνσης για να χρησιμοποιήσετε αντί για redirect_to

en: For Teaser compatibility, specify an additional redirect argument other than redirect_to
el: Για συμβατότητα με την προεπισκόπηση, καθορίστε μια επιπλέον παράμετρο ανακατεύθυνσης εκτός από το redirect_to

en: For Teaser compatibility, prevent the pp_permissions argument from being appended to redirects
el: Για συμβατότητα με την προεπισκόπηση, αποτρέψτε την προσθήκη της παραμέτρου pp_permissions στις ανακατευθύνσεις

en: Filter priority for 'get_pages' filter (default: 1)
el: Προτεραιότητα φίλτρου για το φίλτρο 'get_pages' (προεπιλογή: 1)

en: Don't include readable private pages in the Pages widget or other wp_list_pages() / get_pages() results
el: Μην συμπεριλαμβάνετε αναγνώσιμες ιδιωτικές σελίδες στο widget Σελίδες ή σε άλλα αποτελέσματα wp_list_pages() / get_pages()

en: If some pages have been suppressed from get_pages() results, change child pages' corresponding post_parent values to a visible ancestor
el: Εάν κάποιες σελίδες έχουν αποκλειστεί από τα αποτελέσματα get_pages(), αλλάξτε τις αντίστοιχες τιμές post_parent των παιδιών σε μια ορατή ρίζα

en: Never modify the post_parent value in the get_pages() result set, even if some pages have been suppressed
el: Ποτέ μην τροποποιείτε την τιμή post_parent στο σύνολο αποτελεσμάτων get_pages(), ακόμη και αν κάποιες σελίδες έχουν αποκλειστεί

en: For performance, change the get_pages() database query to return only a subset of fields, excluding post_content
el: Για απόδοση, αλλάξτε το ερώτημα βάσης δεδομένων get_pages() για να επιστρέφει μόνο ένα υποσύνολο πεδίων, αποκλείοντας το post_content

en: Don't apply content teaser to get_pages() results (leave unreadable posts hidden)
el: Μην εφαρμόζετε περιεχόμενο προεπισκόπησης στα αποτελέσματα get_pages() (αφήστε τις μη αναγνώσιμες αναρτήσεις κρυφές)

en: If some terms have been suppressed from get_terms() results, change child terms' corresponding parent values to a visible ancestor
el: Εάν κάποιες κατηγορίες έχουν αποκλειστεί από τα αποτελέσματα get_terms(), αλλάξτε τις αντίστοιχες τιμές γονέων των παιδιών σε μια ορατή ρίζα

en: Never modify the parent value in the get_terms() result set, even if some terms have been suppressed
el: Ποτέ μην τροποποιείτε την τιμή γονέα στο σύνολο αποτελεσμάτων get_terms(), ακόμη και αν κάποιες κατηγορίες έχουν αποκλειστεί

en: Set Author to current user if autoset_post_author / autoset_page_author capability is assigned
el: Ρυθμίστε τον συγγραφέα στον τρέχοντα χρήστη αν η δυνατότητα autoset_post_author / autoset_page_author είναι ανατεθειμένη

en: Leave Media Library with normal access criteria based on user's role capabilities
el: Αφήστε τη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων με κανονικά κριτήρια πρόσβασης βάσει των ικανοτήτων του ρόλου του χρήστη

en: Accommodate front end uploading solutions that require page editing capabilities for the async upload request
el: Προσαρμόστε τις λύσεις ανέβασμα στο frontend που απαιτούν ικανότητες επεξεργασίας σελίδας για το αίτημα ασύγχρονης ανέβασης

en: Treat media attached to unregistered post types as unattached, to avoid improper and confusing filtering
el: Αντιμετωπίστε τα μέσα που συνδέονται με μη καταχωρισμένους τύπους αναρτήσεων ως μη συνδεδεμένα, για να αποφευχθεί η ακατάλληλη και συγχυτική φιλτράρισμα

en: Attached Files Private setting available
el: Διαθέσιμη ρύθμιση Ιδιωτικών Συνημμένων Αρχείων

en: Comma-separated list of mime types to exclude from File Access filtering
el: Λίστα τύπων mime διαχωρισμένη με κόμμα για αποκλεισμό από το φιλτράρισμα Πρόσβασης Αρχείων

en: Comma-separated list of mime types to include in File Access filtering (bypassing others)
el: Λίστα τύπων mime διαχωρισμένων με κόμμα που να περιλαμβάνονται στο φιλτράρισμα πρόσβασης σε αρχεία (παρακάμπτοντας άλλους)

en: When file access is blocked, do not set the WP_Query 404 / 403 property
el: Όταν η πρόσβαση σε αρχεία είναι αποκλεισμένη, μην ορίσετε την ιδιότητα WP_Query 404 / 403

en: HTTP status code to send when file access is blocked
el: Κωδικός κατάστασης HTTP για αποστολή όταν η πρόσβαση σε αρχεία είναι αποκλεισμένη

en: On Users listing, Permission groups in custom column are list filter links instead of group edit links
el: Στη λίστα χρηστών, οι ομάδες δικαιωμάτων σε προσαρμοσμένη στήλη είναι σύνδεσμοι φίλτρου λίστας αντί για συνδέσμους επεξεργασίας ομάδας

en: Unlock Permissions > Settings > Core > Admin Back End > 'Hide non-editable posts'
el: Ξεκλειδώστε τα Δικαιώματα > Ρυθμίσεις > Κύριο > Διαχείριση Πίσω > 'Απόκρυψη μη επεξεργάσιμων αναρτήσεων'

en: Within the async-upload.php script, filter author's retrieval of the attachment they just uploaded
el: Μέσα στο σενάριο async-upload.php, φιλτράρετε την ανάκτηση του συγγραφέα για το συνημμένο που μόλις ανέβασαν

en: Don't filter comment display or moderation within wp-admin
el: Μη φιλτράρετε την εμφάνιση ή τη μετριασμό σχολίων μέσα στο wp-admin

en: Allow Administrators to be added to Permission Groups, even though they are not restricted
el: Επιτρέψτε στους Διαχειριστές να προστεθούν σε Ομάδες Δικαιωμάτων, παρόλο που δεν είναι περιορισμένοι

en: If propagating permissions are assigned to a page branch, overwrite any explicitly assigned permissions in sub-pages
el: Αν οι κληρονομούμενες άδειες είναι ανατεθειμένες σε ένα κλάδο σελίδας, αντικαταστήστε τυχόν ρητά ανατεθειμένες άδειες στις υποσελίδες

en: Max number of specific permissions to insert in a single database query (default 1000)
el: Μέγιστος αριθμός συγκεκριμένων αδειών που να εισάγονται σε ένα μόνο ερώτημα βάσης δεδομένων (προεπιλογή 1000)

en: Don't tweak the admin menu indexes to position Permissions menu under Users
el: Μη προσαρμόζετε τους δείκτες μενού διαχείρισης για να τοποθετήσετε το μενού Δικαιωμάτων κάτω από τους Χρήστες

en: Don't add a Permissions menu. Instead, add menu items to the Users and Settings menus.
el: Μην προσθέτετε μενού Δικαιωμάτων. Αντί αυτού, προσθέστε στοιχεία μενού στα μενού Χρηστών και Ρυθμίσεων.

en: Customize Permissions screen title for Groups
el: Προσαρμόστε τον τίτλο οθόνης Δικαιωμάτων για τις Ομάδες

en: Customize Permission Groups caption on user profile
el: Προσαρμόστε τη λεζάντα Ομάδων Δικαιωμάτων στο προφίλ χρήστη

en: Only one group is selectable on Add User screen
el: Μόνο μία ομάδα είναι επιλέξιμη στην οθόνη Προσθήκης Χρήστη

en: Only one group is selectable on Edit User screen
el: Μόνο μία ομάδα είναι επιλέξιμη στην οθόνη Επεξεργασίας Χρήστη

en: Display a custom hint on Permissions > User Groups
el: Εμφάνιση μιας προσαρμοσμένης υποδείξεως για Άδειες > Ομάδες Χρηστών

en: Max number of non-hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
el: Μέγιστος αριθμός μη ιεραρχικών αναρτήσεων / όρων που να εμφανίζονται ταυτόχρονα (ανά σελίδα)

en: Max number of hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
el: Μέγιστος αριθμός ιεραρχικών αναρτήσεων / όρων που θα εμφανίζονται ταυτόχρονα (ανά σελίδα)

en: Disable auto-determination of how many levels of page tree to make visble by default. Instead, use specified value.
el: Απενεργοποιήστε την αυτόματη προσδιορισμό του πόσες επίπεδα από το δέντρο σελίδων να είναι ορατά από προεπιλογή. Αντί αυτού, χρησιμοποιήστε την καθορισμένη τιμή.

en: Target number of visible pages/terms, used for auto-determination of number of visible levels
el: Στοχευμένος αριθμός ορατών σελίδων/όρων, που χρησιμοποιείται για την αυτόματη προσδιορισμό του αριθμού των ορατών επιπέδων

en: Make search function on the post selection metabox look at post content
el: Κάντε τη λειτουργία αναζήτησης στο πλαίσιο επιλογής ανάρτησης να εξετάζει το περιεχόμενο της ανάρτησης

en: Make search function on the post selection metabox look at post excerpt
el: Κάντε τη λειτουργία αναζήτησης στο πλαίσιο επιλογής ανάρτησης να εξετάζει την περίληψη της ανάρτησης

en: Search by last name instead of display name
el: Αναζήτηση με βάση το επώνυμο αντί για το όνομα εμφάνισης

en: User field to search by default
el: Πεδίο χρήστη για αναζήτηση κατά προεπιλογή

en: User meta fields selectable for search (comma-separated)
el: Πεδία μεταδεδομένων χρηστών που είναι επιλέξιμα για αναζήτηση (διαχωρισμένα με κόμμα)

en: User meta fields which should be treated as numeric (comma-separated)
el: Πεδία μεταδεδομένων χρηστών που θα πρέπει να αντιμετωπίζονται ως αριθμητικά (διαχωρισμένα με κόμμα)

en: User meta fields which should be treated as boolean (comma-separated)
el: Πεδία μεταδεδομένων χρηστών που θα πρέπει να αντιμετωπίζονται ως boolean (διαχωρισμένα με κόμμα)

en: Use display name for search results instead of user_login
el: Χρήση του ονόματος εμφάνισης για τα αποτελέσματα αναζήτησης αντί του user_login

en: When synchronizing role metagroups to currently defined WP roles, don't delete groups for previously defined WP roles.
el: Όταν συγχρονίζετε τις μεταομάδες ρόλων με τους τρέχοντες καθορισμένους ρόλους WP, μην διαγράφετε ομάδες για προηγουμένως καθορισμένους ρόλους WP.

en: Force detection of WP user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database.
el: Αναγκάστε την ανίχνευση ρόλων χρηστών WP που προστίθενται δυναμικά αλλά δεν αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων WP.

en: To save memory on front end access, don't register any filters related to content editing
el: Για να σώσετε μνήμη κατά την πρόσβαση στο frontend, μην καταχωρείτε κανένα φίλτρο σχετικό με την επεξεργασία περιεχομένου

en: Attached media do not have any comments, so don't append clauses to comment queries for them
el: Τα συνδεδεμένα μέσα δεν έχουν σχόλια, επομένως μην προσθέτετε ρήτρες σε ερωτήματα σχολίων για αυτά

en: Reduce overhead of pages query (in get_pages() and wp-admin) by defaulting fields to a set list that does not include post_content
el: Μειώστε την υπερβολή του ερωτήματος σελίδων (στο get_pages() και wp-admin) προεπιλέγοντας τα πεδία σε μια καθορισμένη λίστα που δεν περιλαμβάνει post_content

en: Reduce overhead of wp-admin posts query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
el: Μείωση του φόρτου του wp-admin posts query ορίζοντας τα πεδία σε μια καθορισμένη λίστα που δεν περιλαμβάνει το post_content

en: Reduce overhead of wp-admin Media query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
el: Μείωση του φόρτου του wp-admin Media query ορίζοντας τα πεδία σε μια καθορισμένη λίστα που δεν περιλαμβάνει το post_content

en: Reduce overhead of wp-admin query for specified custom post type by defaulting fields to a set list that does not include post_content
el: Μείωση του φόρτου του wp-admin query για τον καθορισμένο τύπο προσαρμοσμένης ανάρτησης ορίζοντας τα πεδία σε μια καθορισμένη λίστα που δεν περιλαμβάνει το post_content

en: Work around database setup warnings (at plugin activation) on some servers
el: Εργασία γύρω από προειδοποιήσεις ρύθμισης βάσης δεδομένων (κατά την ενεργοποίηση του πρόσθετου) σε ορισμένους διακομιστές

en: Development use only (suppresses post_status = 'publish' clause for unfiltered post types with anonymous user)
el: Μόνο για ανάπτυξη (καταστέλλει την ρήτρα post_status = 'publish' για μη φιλτραρισμένους τύπους αναρτήσεων με ανώνυμους χρήστες)

en: Development use only (on front end, do not replace 'post_status = 'publish'' clause with filtered equivalent)
el: Μόνο για ανάπτυξη (στην εμπρόσθια όψη, μην αντικαθιστάτε την ρήτρα 'post_status = 'publish'' με φιλτραρισμένο αντίστοιχο)

en: Logged In
el: Συνδεδεμένος

en: Not Logged In
el: Μη συνδεδεμένος

en: Everyone
el: Όλοι

en: Change Request Notifications
el: Ειδοποιήσεις Αιτήσεων Αλλαγής

en: Scheduled Change Notifications
el: Προγραμματισμένες Ειδοποιήσεις Αλλαγής

en: Scheduled Revision Monitors
el: Προγραμματισμένες Εξετάσεις Αναθεώρησης

en: Authenticated site users, except for Administrators
el: Επαληθευμένοι χρήστες του ιστότοπου, εκτός από τους Διαχειριστές

en: Anonymous users (not logged in)
el: Ανόητοι χρήστες (μη συνδεδεμένοι)

en: All users (including anonymous)
el: Όλοι οι χρήστες (συμπεριλαμβανομένων των ανώνυμων)

en: All users with the WordPress role of %s
el: Όλοι οι χρήστες με τον ρόλο WordPress του %s

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade PHP to version %2$s or later. Current version: %3$s
el: %1$s δεν θα λειτουργήσει μέχρι να αναβαθμίσετε το PHP στην έκδοση %2$s ή νεότερη. Τρέχουσα έκδοση: %3$s

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade %2$s to version %3$s or later.
el: %1$s δεν θα λειτουργήσει μέχρι να αναβαθμίσετε το %2$s στην έκδοση %3$s ή νεότερη.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade WordPress to version %2$s or later.
el: %1$s δεν θα λειτουργήσει μέχρι να αναβαθμίσετε το WordPress στην έκδοση %2$s ή νεότερη.

en: This version of %1$s cannot work with your current %2$s version. Please upgrade it to %3$s or later.
el: Αυτή η έκδοση του %1$s δεν μπορεί να λειτουργήσει με την τρέχουσα έκδοση %2$s. Παρακαλώ αναβαθμίστε την σε %3$s ή νεότερη.

en: Duplicate %1$s module activated (%2$s in folder %3$s).
el: Ο διπλασιασμένος %1$s module ενεργοποιήθηκε (%2$s στον φάκελο %3$s).

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: Custom Group
el: Προσαρμοσμένη Ομάδα

en: Custom Groups
el: Προσαρμοσμένες Ομάδες

en: Groups
el: Ομάδες

en: (using default capabilities due to invalid %s definition)
el: (χρησιμοποιώντας προεπιλεγμένες δυνατότητες λόγω μη έγκυρου ορισμού %s)

en: Your license key has expired. For updates to PublishPress Permissions Pro and priority support, %splease renew%s.
el: Η άδεια σας έχει λήξει. Για ενημερώσεις στο PublishPress Permissions Pro και προτεραιότητα υποστήριξης, %sπαρακαλώ ανανεώστε%s.

en: All users with a WordPress %s role
el: Όλοι οι χρήστες με ρόλο WordPress %s

en: All users who are logged in and have a role on the site
el: Όλοι οι χρήστες που είναι συνδεδεμένοι και έχουν ρόλο στον ιστότοπο

en: Users to notify when revisions are submitted
el: Χρήστες που θα ειδοποιηθούν όταν υποβληθούν αναθεωρήσεις

en: Users to notify when scheduled revisions are published
el: Χρήστες που θα ειδοποιηθούν όταν δημοσιευθούν προγραμματισμένες αναθεωρήσεις

en: (login timed out)
el: (η σύνδεση έχει λήξει)

en: View
el: Προβολή

en: Control assignment of selected terms to %s.
el: Έλεγχος της ανάθεσης επιλεγμένων όρων στο %s.

en: Control if this %s can be selected as a Parent Page.
el: Ελέγξτε αν αυτό το %s μπορεί να επιλεγεί ως Γονική Σελίδα.

en: Control editing of selected %s.
el: Έλεγχος επεξεργασίας επιλεγμένου %s.

en: Control publishing of selected %s.
el: Έλεγχος δημοσίευσης επιλεγμένου %s.

en: Control deletion of selected %s.
el: Έλεγχος διαγραφής επιλεγμένου %s.

en: Control term management for selected %s.
el: Έλεγχος διαχείρισης όρων για επιλεγμένο %s.

en: Control frontend viewing of selected %s.
el: Έλεγχος προβολής frontend για επιλεγμένο %s.

en: Control who can create a revision of this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να δημιουργήσει μια αναθεώρηση αυτού του %s.

en: Control who can submit a revision of this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να υποβάλει μια αναθεώρηση αυτού του %s.

en: Control which terms can be set as a Parent of other terms.
el: Ελέγξτε ποιους όρους μπορεί να ορίσει ως Γονέα άλλων όρων.

en: Allow users to manage selected terms.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να διαχειρίζονται τους επιλεγμένους όρους.

en: Control management of selected groups.
el: Ελέγξτε τη διαχείριση των επιλεγμένων ομάδων.

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Block
el: Αποκλεισμός

en: Limit to
el: Περιορισμός σε

en: Expand access to allow specified items regardless of role capabilities or restrictions.
el: Επεκτείνετε την πρόσβαση για να επιτρέψετε καθορισμένα στοιχεία ανεξάρτητα από τις ικανότητες ή τους περιορισμούς ρόλων.

en: Restrict access by blocking specified items unless an "Enabled" exception is also stored.
el: Περιορίστε την πρόσβαση αποκλείοντας καθορισμένα στοιχεία εκτός εάν αποθηκευτεί επίσης μια εξαίρεση "Ενεργοποιημένη".

en: Restrict access by limiting role capabilities to apply only for specified items. Users still need capabilities in their main role or extra roles.
el: Περιορίστε την πρόσβαση περιορίζοντας τις ικανότητες ρόλων ώστε να ισχύουν μόνο για καθορισμένα στοιχεία. Οι χρήστες εξακολουθούν να χρειάζονται ικανότητες στον κύριο ρόλο τους ή σε επιπλέον ρόλους.

en: Using group membership to block access is not recommended. Consider reducing the user's role capabilities and using group membership to add access.
el: Η χρήση της συμμετοχής σε ομάδες για τον αποκλεισμό πρόσβασης δεν συνιστάται. Σκεφτείτε να μειώσετε τις ικανότητες του ρόλου του χρήστη και να χρησιμοποιήσετε τη συμμετοχή σε ομάδες για να προσθέσετε πρόσβαση.

en: Selected:
el: Επιλεγμένο:

en: Nav Menus (Legacy)
el: Μενού πλοήγησης (Κληρονομικά)

en: Legacy
el: Κληρονομικά

en: Selected %s:
el: Επιλεγμένο %s:

en: Sub-%s:
el: Υπο-%s:

en: All Statuses
el: Όλες οι Καταστάσεις

en: %s Visibility
el: %s Ορατότητα

en: No user/group specified.
el: Δεν έχει καθοριστεί χρήστης/ομάδα.

en: You are not permitted to do that.
el: Δεν έχετε άδεια να το κάνετε αυτό.

en: Invalid user ID.
el: Μη έγκυρος αναγνωριστικός αριθμός χρήστη.

en: Invalid group ID.
el: Μη έγκυρος αναγνωριστικός αριθμός ομάδας.

en: Roles updated.
el: Ρόλοι ενημερώθηκαν.

en: Specific Permissions updated.
el: Συγκεκριμένες Άδειες ενημερώθηκαν.

en: Roles and Permissions copied.
el: Ρόλοι και Άδειες αντιγράφηκαν.

en: Group updated.
el: Η ομάδα ενημερώθηκε.

en: Back to permissions list
el: Πίσω στη λίστα δικαιωμάτων

en: Edit User Permissions
el: Επεξεργασία δικαιωμάτων χρήστη

en: Add User Permissions
el: Προσθήκη δικαιωμάτων χρήστη

en: Edit Permissions
el: Επεξεργασία δικαιωμάτων

en: Edit Permissions (%s)
el: Επεξεργασία δικαιωμάτων (%s)

en: %sEdit WordPress Role%s
el: %sΕπεξεργασία ρόλου WordPress%s

en: Edit role capabilities directly
el: Επεξεργασία δυνατοτήτων ρόλου απευθείας

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Name:
el: Όνομα:

en: Primary Role:
el: Κύριος Ρόλος:

en: User ID:
el: ID Χρήστη:

en: Member since:
el: Μέλος από:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Update Permissions
el: Ενημέρωση δικαιωμάτων

en: View Full Profile
el: Προβολή πλήρους προφίλ

en: Extra Roles %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
el: Επιπλέον Ρόλοι %1$s(από τον κύριο ρόλο ή %2$sgroup membership%3$s)%4$s

en: Specific Permissions %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
el: Συγκεκριμένες Άδειες %1$s(από τον κύριο ρόλο ή %2$sgroup membership%3$s)%4$s

en: View currently stored user permissions:
el: Προβολή των δικαιωμάτων χρήστη που είναι αποθηκευμένα αυτή τη στιγμή:

en: %1$sUsers who have Extra Roles assigned directly%2$s
el: %1$sΧρήστες που έχουν ανατεθεί επιπλέον ρόλοι απευθείας%2$s

en: %1$sUsers who have Specific Permissions assigned directly%2$s
el: %1$sΧρήστες που έχουν ανατεθεί συγκεκριμένα δικαιώματα απευθείας%2$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles or Specific Permissions directly%2$s
el: %1$sΧρήστες που έχουν Επιπλέον Ρόλους ή Συγκεκριμένες Άδειες άμεσα%2$s

en: Add Roles
el: Προσθήκη Ρόλων

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: No statuses selected!
el: Δεν έχουν επιλεγεί καταστάσεις!

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Roles</strong>.
el: Ελέγξτε την επιλογή παρακάτω και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο <strong>Αποθήκευση Ρόλων</strong>.

en: Role already selected!
el: Ο ρόλος έχει ήδη επιλεγεί!

en: No Action selected!
el: Δεν έχει επιλεγεί καμία ενέργεια!

en: Saving Roles...
el: Αποθήκευση Ρόλων...

en: Reload form for further changes to this role
el: Επαναφόρτωση της φόρμας για περαιτέρω αλλαγές σε αυτόν τον ρόλο

en: Show Groups
el: Εμφάνιση Ομάδων

en: Hide Groups
el: Απόκρυψη Ομάδων

en: Add Specific Permissions
el: Προσθήκη Συγκεκριμένων Αδειών

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Permissions</strong>.
el: Εξετάστε την επιλογή παρακάτω και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο <strong>Αποθήκευση Δικαιωμάτων</strong>.

en: Permission already selected!
el: Η άδεια έχει ήδη επιλεγεί!

en: Saving Permissions...
el: Αποθήκευση Αδειών...

en: Reload form for further changes to this permission
el: Επαναφόρτωση της φόρμας για περαιτέρω αλλαγές σε αυτήν την άδεια

en: Permissions mirrored. Reload form to view newly saved permissions.
el: Οι άδειες καθρεφτίστηκαν. Επαναφόρτωση της φόρμας για να δείτε τις νεοαποθηκευμένες άδειες.

en: Permissions converted. Reload form to view newly saved permissions.
el: Οι άδειες μετατράπηκαν. Επαναφόρτωση της φόρμας για να δείτε τις νεοαποθηκευμένες άδειες.

en: No Qualification selected!
el: Δεν έχει επιλεγεί καμία Πιστοποίηση!

en: No items selected!
el: Δεν έχουν επιλεγεί αντικείμενα!

en: (no parent)
el: (κανένας γονέας)

en: (none)
el: (κανένα)

en: No results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: select...
el: επιλέξτε...

en: Nav Menu (Block)
el: Μενού Πλοήγησης (Μπλοκ)

en: All Post Types
el: Όλοι οι Τύποι Δημοσιεύσεων

en: n/a
el: δ/υ

en: Post Type
el: Τύπος Δημοσίευσης

en: Operation
el: Δράση

en: Adjustment
el: Ρύθμιση

en: Qualification
el: Προσόν

en: Statuses
el: Καταστάσεις

en: for item
el: για το στοιχείο

en: Warning: Content hidden by these Permissions will be displayed if PP is deactivated. Consider setting a private Visibility on Edit Post screen instead.
el: Προειδοποίηση: Το περιεχόμενο που κρύβεται από αυτά τα Δικαιώματα θα εμφανιστεί αν η PP απενεργοποιηθεί. Σκεφτείτε να ορίσετε μια ιδιωτική Ορατότητα στη οθόνη Επεξεργασίας Ανάρτησης αντ' αυτού.

en: To assign page-specific Permissions for editing, parent selection or term assignment, enable the Editing Permissions feature.
el: Για να αναθέσετε δικαιώματα συγκεκριμένα για σελίδες για επεξεργασία, επιλογή γονέα ή ανάθεση όρου, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Δικαιωμάτων Επεξεργασίας.

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, activate the Compatibility Pack feature.
el: Για να αναθέσετε δικαιώματα συγκεκριμένα για φόρουμ για bbPress, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πακέτου Συμβατότητας.

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
el: Για να αναθέσετε δικαιώματα συγκεκριμένα για φόρουμ για bbPress, %1$sαναβαθμίστε σε Permissions Pro%2$s και ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πακέτου Συμβατότητας.

en: Role
el: Ρόλος

en: For Statuses
el: Για Καταστάσεις

en: Standard statuses
el: Κανονικές καταστάσεις

en: Status: Private
el: Κατάσταση: Ιδιωτική

en: Add Role
el: Προσθήκη Ρόλου

en: To assign roles for bbPress forums, activate the Compatibility Pack feature.
el: Για να αναθέσετε ρόλους για τα φόρουμ bbPress, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πακέτου Συμβατότητας.

en: To assign roles for bbPress forums, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
el: Για να αναθέσετε ρόλους για φόρουμ bbPress, %1$sαναβαθμίστε σε Permissions Pro%2$s και ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πακέτου Συμβατότητας.

en: To assign page-specific PublishPress Revision permissions, enable the Editing Permissions feature.
el: Για να αναθέσετε δικαιώματα Δημοσίευσης ειδικά για τη σελίδα στο PublishPress Revision, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Δικαιωμάτων Επεξεργασίας.

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Status
el: Κατάσταση

en: Save Roles
el: Αποθήκευση Ρόλων

en: Save Permissions
el: Αποθήκευση Δικαιωμάτων

en: Add Extra Roles
el: Προσθήκη Επιπλέον Ρόλων

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Extra Roles %1$s(for this user)%2$s
el: Επιπλέον Ρόλοι %1$s(για αυτόν τον χρήστη)%2$s

en: Extra Roles
el: Επιπλέον Ρόλοι

en: Term Management
el: Διαχείριση Όρων

en: objects
el: αντικείμενα

en: Direct-Assigned
el: Άμεσα Ανατεθειμένοι

en: Disabled Type
el: Απενεργοποιημένος Τύπος

en: %s Roles
el: %s Ρόλοι

en: item(s)
el: αντικείμενο(α)

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Nav Menu (Legacy)
el: Μενού Πλοήγησης (Παλαιά)

en: (from primary role or group membership)
el: (από τον κύριο ρόλο ή την συμμετοχή στην ομάδα)

en: (all post types)
el: (όλοι οι τύποι αναρτήσεων)

en: item
el: στοιχείο

en: items
el: στοιχείο

en: Group
el: Ομάδα

en: unpublished
el: μη δημοσιευμένο

en: this %1$s
el: αυτό το %1$s

en: sub-%1$s of this %2$s
el: υπο-%1$s αυτού του %2$s

en: this %1$s and its sub-%2$s
el: αυτό το %1$s και τα υπο-%2$s του

en: %1$s access for %2$s is ENABLED within %3$s, regardless of role capabilities.
el: %1$s πρόσβαση για %2$s είναι ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ εντός %3$s, ανεξάρτητα από τις δυνατότητες ρόλου.

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED within %3$s, unless enabled by another Permission.
el: %1$s πρόσβαση για %2$s είναι ΕΜΠΟΔΙΣΜΕΝΗ εντός %3$s, εκτός αν ενεργοποιηθεί από άλλη Άδεια.

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies only within %3$s, along with other specified %4$s.
el: Οποιαδήποτε πρόσβαση %1$s με βάση το ρόλο για %2$s είναι ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ. Ισχύει μόνο εντός %3$s, μαζί με άλλες καθορισμένες %4$s.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED, regardless of role capabilities.
el: %1$s πρόσβαση για %2$s είναι ΕΝΕΡΓΗ, ανεξαρτήτως ικανοτήτων ρόλου.

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED, unless enabled by another Permission.
el: %1$s πρόσβαση για %2$s είναι ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ, εκτός αν ενεργοποιηθεί από άλλο Δικαίωμα.

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies to only %3$s, along with other specified %4$s.
el: Οποιαδήποτε πρόσβαση %1$s με βάση το ρόλο για %2$s είναι ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ. Ισχύει μόνο για %3$s, μαζί με άλλες καθορισμένες %4$s.

en: Assigned for sub-%s only.
el: Ανατεθεί μόνο για υπο-%s.

en: Assigned for %s and sub-%s.
el: Ανατεθεί για %s και υπο-%s.

en: This Permission is redundant due to a corresponding Limitation.
el: Αυτή η Άδεια είναι περιττή λόγω μιας αντίστοιχης Περιορισμού.

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: Assign for selected and sub-%s
el: Ανάθεση για επιλεγμένα και υπο-%s

en: Assign for selected %s only
el: Ανάθεση μόνο για επιλεγμένα %s

en: Assign for sub-%s only
el: Ανάθεση μόνο για υπο-%s

en: Assign for selected and sub-terms
el: Ανάθεση για επιλεγμένους και υπο-όρους

en: Assign for selected term only
el: Ανάθεση μόνο για επιλεγμένο όρο

en: Assign for sub-terms only
el: Ανάθεση μόνο για υπο-όρους

en: Convert to "Enabled"
el: Μετατροπή σε "Ενεργοποιημένο"

en: Convert to "Blocked"
el: Μετατροπή σε "Μπλοκαρισμένο"

en: Convert to "Limit to"
el: Μετατροπή σε "Περιορισμός σε"

en: Mirror to %s
el: Καθρέφτης σε %s

en: Mirror to %s %s
el: Καθρέφτης σε %s %s

en: = Enabled
el: = Ενεργοποιημένο

en: = Blocked
el: = Μπλοκαρισμένο

en: = Limitation
el: = Περιορισμός

en: = %1$s and sub-%1$s
el: = %1$s και υπο-%1$s

en: = sub-%s only
el: = υπο-%s μόνο

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Sub-%1$s Permissions are not separately listed.
el: Οι Άδειες υπο-%1$s δεν αναφέρονται ξεχωριστά.

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Hide auto-assigned Sub-%s Permissions
el: Απόκρυψη αυτόματα καθορισμένων Δικαιωμάτων Υπο-%s

en: Other plugins (or deactivation of PublishPress Permissions) can prevent sub-page permissions from being properly applied when a new sub-page is created.
el: Άλλες προσθήκες (ή απενεργοποίηση των Δικαιωμάτων PublishPress) μπορεί να εμποδίσουν την σωστή εφαρμογή των δικαιωμάτων υποσελίδας όταν δημιουργείται μια νέα υποσελίδα.

en:  %1$sFix Sub-%2$s Permissions%3$s
el:  %1$sΔιόρθωση Δικαιωμάτων Υπο-%2$s%3$s

en: %s Permissions
el: %s Δικαιώματα

en: Group Restrictions are not available because of a constant definition
el: Οι Περιορισμοί Ομάδας δεν είναι διαθέσιμοι λόγω ορισμού σταθεράς

en: Permissions to enable access are not available because of a constant definition
el: Τα δικαιώματα για την ενεργοποίηση πρόσβασης δεν είναι διαθέσιμα λόγω ορισμού σταθερής τιμής

en: Group Members
el: Μέλη Ομάδας

en: Copy Roles and Permissions from:
el: Αντιγραφή Ρόλων και Δικαιωμάτων από:

en: Copy Roles and Permissions
el: Αντιγραφή Ρόλων και Δικαιωμάτων

en: Limit to:
el: Περιορισμός σε:

en: Blocked:
el: Αποκλεισμένα:

en: Enabled:
el: Ενεργοποιημένα:

en: Direct-assigned
el: Άμεσα καθορισμένα

en: Standard Statuses
el: Κανονικές Καταστάσεις

en: (invalid role definition)
el: (άκυρος ορισμός ρόλου)

en: eligible (%d):
el: επιλέξιμο (%d):

en: current (%d):
el: τρέχον (%d):

en: view / edit group
el: προβολή / επεξεργασία ομάδας

en: edit
el: επεξεργασία

en: Find Users by %s
el: Βρείτε Χρήστες με %s

en: Search Users
el: Αναζήτηση Χρηστών

en: Search Custom Groups
el: Αναζήτηση Προσαρμοσμένων Ομάδων

en: For additional fields, define constant PP_USER_SEARCH_META_FIELDS
el: Για επιπλέον πεδία, ορίστε τη σταθερά PP_USER_SEARCH_META_FIELDS

en: First Name
el: Όνομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: (user field)
el: (πεδίο χρήστη)

en: (any WP role)
el: (οποιοσδήποτε ρόλος WP)

en: Search Results:
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης:

en: Current Selections:
el: Τρέχουσες Επιλογές:

en: Search for a group
el: Αναζητήστε μια ομάδα

en: Search for a user
el: Αναζητήστε έναν χρήστη

en: Search for an author
el: Αναζητήστε έναν συγγραφέα

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Add New Permission Group
el: Προσθήκη Νέας Ομάδας Δικαιωμάτων

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Role Usage
el: Χρήση Ρόλου

en: Edit Role Usage
el: Επεξεργασία Χρήσης Ρόλου

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: (Default access)
el: (Προκαθορισμένη πρόσβαση)

en: (Default access: Enabled)
el: (Προεπιλεγμένη πρόσβαση: Ενεργοποιημένη)

en: (Default access: Blocked)
el: (Προεπιλεγμένη πρόσβαση: Αποκλεισμένη)

en: (No setting)
el: (Καμία ρύθμιση)

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Blocked
el: Αποκλεισμένο

en: (Blocked)
el: (Αποκλεισμένο)

en: Unblocked
el: Αποκλεισμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: User
el: Χρήστης

en: This %s
el: Αυτό το %s

en: Sub-%s
el: Υπο-%s

en: Default All
el: Προεπιλογή Όλα

en: Group restrictions are not recommended.
el: Οι περιορισμοί ομάδας δεν συνιστώνται.

en: Control who can assign terms to this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να αναθέσει όρους σε αυτό το %s.

en: Control who can select this page as parent %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να επιλέξει αυτή τη σελίδα ως γονική %s.

en: Control editing of this %s.
el: Ελέγξτε την επεξεργασία αυτού του %s.

en: Control publishing of this %s.
el: Ελέγξτε την δημοσίευση αυτού του %s.

en: Control deletion of this %s.
el: Ελέγξτε τη διαγραφή αυτού του %s.

en: Control term management for this %s.
el: Ελέγξτε τη διαχείριση όρων για αυτό το %s.

en: Control frontend viewing of this %s.
el: Ελέγξτε την προβολή αυτού του %s στο frontend.

en: Control who add this %s to %s.
el: Ελέγξτε ποιος προσθέτει αυτό το %s στο %s.

en: Control who can edit %s with this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να επεξεργαστεί %s με αυτό το %s.

en: Control who can view %s with this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να δει %s με αυτό το %s.

en: Control who can create a revision of %s with this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να δημιουργήσει μια αναθεώρηση του %s με αυτό το %s.

en: Control who can submit a revision of %s with this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να υποβάλει μια αναθεώρηση του %s με αυτό το %s.

en: Control who can select this %s as a parent %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να επιλέξει αυτό το %s ως γονικό %s.

en: Control who add this %s to all post types.
el: Ελέγξτε ποιος προσθέτει αυτό το %s σε όλους τους τύπους αναρτήσεων.

en: Control who can edit all post types in this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να επεξεργαστεί όλους τους τύπους αναρτήσεων σε αυτό το %s.

en: Control who can view all post types in this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να δει όλους τους τύπους αναρτήσεων σε αυτό το %s.

en: Control who can create a revision of all post types in this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να δημιουργήσει μια αναθεώρηση όλων των τύπων αναρτήσεων σε αυτό το %s.

en: Control who can submit a revision of all post types in this %s.
el: Ελέγξτε ποιος μπορεί να υποβάλει μια αναθεώρηση όλων των τύπων αναρτήσεων σε αυτό το %s.

en: Roles & Groups
el: Ρόλοι & Ομάδες

en: Search roles and groups...
el: Αναζήτηση ρόλων και ομάδων...

en: Search roles...
el: Αναζήτηση ρόλων...

en: Users
el: Χρήστες

en: Sort by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Name (A-Z)
el: Όνομα (Α-Ω)

en: Name (Z-A)
el: Όνομα (Ω-Α)

en: Most Users
el: Περισσότεροι Χρήστες

en: Fewest Users
el: Λιγότεροι Χρήστες

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Bulk Actions
el: Μαζικές Ενέργειες

en: Set to Enabled
el: Ρύθμιση σε Ενεργοποιημένο

en: Set to Blocked
el: Ρύθμιση σε αποκλεισμένο

en: Set to Default
el: Ρύθμιση σε προεπιλογή

en: selected
el: επιλεγμένο

en: Search and add users...
el: Αναζήτηση και προσθήκη χρηστών...

en: No role exceptions set
el: Δεν έχουν καθοριστεί εξαιρέσεις ρόλων

en: No specific user permissions. Use the search box to add users.
el: Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες άδειες χρηστών. Χρησιμοποιήστε το πλαίσιο αναζήτησης για να προσθέσετε χρήστες.

en: Remove Selected
el: Αφαίρεση επιλεγμένων

en: Login State
el: Κατάσταση σύνδεσης

en: Sub-Sections
el: Υποενότητες

en: This Section
el: Αυτή η ενότητα

en: Remove custom permissions for user
el: Αφαίρεση προσαρμοσμένων δικαιωμάτων για τον χρήστη

en: PublishPress Permissions needs directions. Please go to %1$sPermissions > Settings%2$s and indicate which Post Types and Taxonomies should be filtered.
el: Το PublishPress Permissions χρειάζεται οδηγίες. Παρακαλώ πηγαίνετε στο %1$sPermissions > Ρυθμίσεις%2$s και υποδείξτε ποιους Τύπους Αναρτήσεων και Ταξινομήσεις πρέπει να φιλτραριστούν.

en: Please upgrade PublishPress Authors to version 3.8.0 or later for Permissions integration.
el: Παρακαλώ αναβαθμίστε το PublishPress Authors στην έκδοση 3.8.0 ή νεότερη για την ενσωμάτωσή του με τα δικαιώματα.

en: Editing can't be granted to non-users.
el: Η επεξεργασία δεν μπορεί να παραχωρηθεί σε μη χρήστες.

en: You can now set individual permissions for
el: Μπορείτε τώρα να ορίσετε ατομικά δικαιώματα για

en: All
el: Όλα

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Please select a bulk action first.
el: Παρακαλώ επιλέξτε πρώτα μια μαζική ενέργεια.

en: Please select at least one item.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα στοιχείο.

en: Are you sure you want to remove the selected user(s) from exceptions?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε τον επιλεγμένο χρήστη(ες) από τις εξαιρέσεις;

en: Remove the custom permisisons for "%s"?
el: Αφαιρέστε τα προσαρμοσμένα δικαιώματα για "%s";

en: Permissions Settings
el: Ρυθμίσεις αδειών

en: Permissions: %s
el: Άδειες: %s

en: Permissions: Select this %s as Parent
el: Άδειες: Επιλέξτε αυτό το %s ως γονέα

en: Permissions: Assign Terms to this %s
el: Άδειες: Ανάθεση όρων σε αυτό το %s

en: Permissions: %s this %s
el: Άδειες: %s αυτό το %s

en: enable custom permissions for %s
el: ενεργοποίηση προσαρμοσμένων δικαιωμάτων για %s

en: Select as Parent
el: Επιλογή ως Γονέας

en: Assign Terms
el: Ανάθεση Όρων

en: Specific Permissions %1$s(for this user)%2$s
el: Συγκεκριμένα Δικαιώματα %1$s(για αυτόν τον χρήστη)%2$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or group membership)%2$s
el: Επιπλέον Ρόλοι %1$s(από τον κύριο ρόλο ή τη συμμετοχή σε ομάδα)%2$s

en: Specific Permissions (from primary role or group membership)
el: Συγκεκριμένα Δικαιώματα (από τον κύριο ρόλο ή τη συμμετοχή σε ομάδα)

en: Permission Groups
el: Ομάδες Δικαιωμάτων

en: This user is not a member of any custom Permission Groups.
el: Αυτός ο χρήστης δεν είναι μέλος καμίας προσαρμοσμένης Ομάδας Δικαιωμάτων.

en: Edit this user's group membership
el: Επεξεργασία της συμμετοχής αυτού του χρήστη στην ομάδα

en: Note: BuddyPress Groups and other externally defined groups are not listed here, even if they modify permissions
el: Σημείωση: Οι ομάδες BuddyPress και άλλες εξωτερικά καθορισμένες ομάδες δεν αναφέρονται εδώ, ακόμη και αν τροποποιούν τα δικαιώματα

en: %s, more...
el: %s, περισσότερα...

en: edit user permissions
el: επεξεργασία δικαιωμάτων χρήστη

en: Assign to %s
el: Ανάθεση σε %s

en: Assign (All Types)
el: Ανάθεση (Όλοι οι Τύποι)

en: %s (All Types)
el: %s (Όλοι οι Τύποι)

en: Permissions: %1$s in %2$s
el: Δικαιώματα: %1$s σε %2$s

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
el: Οι εμφανιζόμενες άδειες είναι αυτές που έχουν ανατεθεί για τον τύπο "%1$s". Μπορείτε επίσης να %2$sκαθορίσετε παγκόσμιες %3$s άδειες που ισχύουν για όλους τους σχετικούς τύπους αναρτήσεων%4$s.

en: Permissions: Assign this %2$s to %3$s
el: Δικαιώματα: Ανάθεση αυτού του %2$s σε %3$s

en: Permissions: Assign this %2$s for All Post Types
el: Δικαιώματα: Ανάθεση αυτού του %2$s για Όλους τους Τύπους Δημοσιεύσεων

en: Permissions: %1$s %2$s in this %3$s
el: Δικαιώματα: %1$s %2$s σε αυτό το %3$s

en: Permissions: %1$s all content in this %2$s for All Post Types
el: Δικαιώματα: %1$s όλο το περιεχόμενο σε αυτό το %2$s για Όλους τους Τύπους Δημοσιεύσεων

en: Permissions: %1$s this %2$s
el: Δικαιώματα: %1$s αυτό το %2$s

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type.%2$sYou can also %3$sdefine universal %4$s permissions which apply to all related post types%5$s.
el: Οι εμφανιζόμενες άδειες είναι αυτές που έχουν ανατεθεί για τον τύπο "%1$s".%2$s Μπορείτε επίσης να %3$sκαθορίσετε παγκόσμιες %4$s άδειες που ισχύουν για όλους τους σχετικούς τύπους αναρτήσεων%5$s.

en: Listed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
el: Οι καταγεγραμμένες άδειες είναι αυτές που έχουν ανατεθεί για τον τύπο "%1$s". Μπορείτε επίσης να %2$sκαθορίσετε παγκόσμιες %3$s άδειες που ισχύουν για όλους τους σχετικούς τύπους αναρτήσεων%4$s.

en: Click to list/edit universal permissions
el: Κάντε κλικ για να καταχωρήσετε/επεξεργαστείτε τα καθολικά δικαιώματα

en: %1$s Permissions %2$s*%3$s
el: %1$s Δικαιώματα %2$s*%3$s

en: Universal Permissions
el: Καθολικά Δικαιώματα

en: Permissions&hellip;
el: Δικαιώματα&hellip;

en: Add
el: Προσθέστε

en: Add selected users to Permission Group
el: Προσθέστε επιλεγμένους χρήστες στην Ομάδα Δικαιωμάτων

en: Remove selected users from Permission Group
el: Αφαιρέστε επιλεγμένους χρήστες από την Ομάδα Δικαιωμάτων

en: Click to show only users who have no group
el: Κάντε κλικ για να δείτε μόνο χρήστες που δεν έχουν ομάδα

en: Click to show only users who have extra roles
el: Κάντε κλικ για να δείτε μόνο χρήστες που έχουν επιπλέον ρόλους

en: Click to show only users who have Specific Permissions assigned directly
el: Κάντε κλικ για να δείτε μόνο χρήστες που έχουν συγκεκριμένα δικαιώματα που έχουν ανατεθεί απευθείας

en: Specific Permissions
el: Συγκεκριμένα Δικαιώματα

en: edit group
el: επεξεργασία ομάδας

en: %s more
el: %s περισσότερα

en: Group created.
el: Η ομάδα δημιουργήθηκε.

en: Create New Permission Group
el: Δημιουργία Νέας Ομάδας Δικαιωμάτων

en: Create New %s
el: Δημιουργία Νέου %s

en: Name
el: Όνομα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Note: Groups are a more flexible alternative to user roles. You can create groups of users and give or deny them access to areas of your site.
el: Σημείωση: Οι ομάδες είναι μια πιο ευέλικτη εναλλακτική λύση σε ρόλους χρηστών. Μπορείτε να δημιουργήσετε ομάδες χρηστών και να τους δώσετε ή να τους αρνηθείτε πρόσβαση σε περιοχές του ιστότοπού σας.

en: Create Group
el: Δημιουργία Ομάδας

en: Shop manager
el: Διαχειριστής καταστήματος

en: Translator
el: Μεταφραστής

en: Customer
el: Πελάτης

en: You have specified this group for deletion: | You have specified these groups for deletion:
el[0]: Έχετε καθορίσει αυτή την ομάδα προς διαγραφή:
el[1]: Έχετε καθορίσει αυτές τις ομάδες προς διαγραφή:

en: There are no valid groups selected for deletion.
el: Δεν υπάρχουν έγκυρες ομάδες επιλεγμένες για διαγραφή.

en: %s group deleted | %s groups deleted
el[0]: %s ομάδα διαγράφηκε
el[1]: %s ομάδες διαγράφηκαν

en: New group created.
el: Νέα ομάδα δημιουργήθηκε.

en: Add New Group
el: Προσθήκη Νέας Ομάδας

en: User Groups
el: Ομάδες Χρηστών

en: WordPress Role
el: Ρόλος WordPress

en: WordPress Roles
el: Ρόλοι WordPress

en: %1$sGroup Type:%2$s %3$s
el: %1$sΤύπος Ομάδας:%2$s %3$s

en: Has Permissions
el: Έχει Δικαιώματα

en: Has Specific Permissions
el: Έχει Συγκεκριμένα Δικαιώματα

en: Has Extra Roles
el: Έχει Πρόσθετους Ρόλους

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης για &#8220;%s&#8221;

en: Search Groups
el: Ομάδες Αναζήτησης

en: All Users
el: Όλοι οι Χρήστες

en: Has Permissions Set Directly
el: Έχει Άδειες Ρυθμισμένες Άμεσα

en: No Custom Group
el: Καμία Προσαρμοσμένη Ομάδα

en: No matching groups were found.
el: Δεν βρέθηκαν αντίστοιχες ομάδες.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Workflow
el: Ροή Εργασίας

en: edit group permissions
el: επεξεργασία αδειών ομάδας

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: Please enter a group name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα ομάδας.

en: This group name is already registered. Please choose another one.
el: Αυτό το όνομα ομάδας είναι ήδη καταχωρημένο. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: You can&#8217;t delete that group.
el: Δεν μπορείτε να διαγράψετε αυτή την ομάδα.

en: To block direct access to unreadable files, activate the File Access feature.
el: Για να αποκλείσετε άμεση πρόσβαση σε μη αναγνώσιμα αρχεία, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πρόσβασης σε Αρχεία.

en: To block direct access to unreadable files, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
el: Για να αποκλείσετε άμεση πρόσβαση σε μη αναγνώσιμα αρχεία, %1$s αναβαθμίστε σε Permissions Pro %2$s και ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πρόσβασης σε Αρχεία.

en: To customize editing permissions, enable the Editing Permissions feature.
el: Για να προσαρμόσετε τις άδειες επεξεργασίας, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Επεξεργασίας Αδειών.

en: Block URL access
el: Αποκλεισμός πρόσβασης URL

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, activate the File Access feature.
el: Για να αποκλείσετε άμεση URL πρόσβαση σε συνημμένα μη αναγνώσιμων αναρτήσεων, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πρόσβασης σε Αρχεία.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
el: Για να αποκλείσετε άμεση URL πρόσβαση σε συνημμένα μη αναγνώσιμων αναρτήσεων, %1$s αναβαθμίστε σε Permissions Pro %2$s και ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πρόσβασης σε Αρχεία.

en: Customize
el: Προσαρμογή

en: To customize publication workflow, %1$sinstall PublishPress Statuses%2$s.
el: Για να προσαρμόσετε τη ροή εργασίας δημοσίευσης, %1$sεγκαταστήστε το PublishPress Statuses%2$s.

en: Show list of Permissions Pro features and screencasts
el: Εμφάνιση λίστας χαρακτηριστικών και βίντεο του Permissions Pro

en: Knowledge Base
el: Βάση Γνώσεων

en: Detailed Feature Grid
el: Λεπτομερής Πίνακας Χαρακτηριστικών

en: Contact Us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Purchase
el: Αγορά

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: None. All %ss will be hidden by default.
el: Κανένα. Όλα τα %ss θα είναι κρυφά από προεπιλογή.

en: Add Selected Permissions
el: Προσθήκη Επιλεγμένων Δικαιωμάτων

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
el: Εάν χρειάζεστε βοήθεια ή έχετε αίτημα για νέα χαρακτηριστικά, ενημερώστε μας.

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Request Support
el: Αίτημα Υποστήριξης

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
el: Λεπτομερής τεκμηρίωση είναι επίσης διαθέσιμη στον ιστότοπο του πρόσθετου.

en: View Knowledge Base
el: Προβολή Βάσης Γνώσεων

en: All settings were updated.
el: Όλες οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν.

en: All settings were reset to defaults.
el: Όλες οι ρυθμίσεις επαναφέρθηκαν στις προεπιλεγμένες τιμές.

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Upgrade to Permissions Pro
el: Αναβάθμιση σε Permissions Pro

en: Need Permissions Support?
el: Χρειάζεστε Υποστήριξη Δικαιωμάτων;

en: If disabled, manually "blocked" posts can be unblocked by specific Category / Term Permissions.
el: Εάν είναι απενεργοποιημένο, οι «φραγμένες» αναρτήσεις μπορούν να αποδεσμευτούν από συγκεκριμένες άδειες Κατηγορίας / Όρου.

en: If enabled, corresponding Media edit and delete capabilities must be added to existing roles.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να προστεθούν αντίστοιχες ικανότητες επεξεργασίας και διαγραφής Πολυμέσων στους υπάρχοντες ρόλους.

en: For specialized Media Library permissions, enable the Editing Permissions feature.
el: Για εξειδικευμένες άδειες Βιβλιοθήκης Πολυμέσων, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Άδειες Επεξεργασίας.

en: To customize bbPress forum permissions, activate the Compatibility Pack feature.
el: Για να προσαρμόσετε τις άδειες φόρουμ bbPress, ενεργοποιήστε τη δυνατότητα Πακέτο Συμβατότητας.

en: To customize bbPress forum permissions, activate your Permissions Pro license key.
el: Για να προσαρμόσετε τις άδειες φόρουμ bbPress, ενεργοποιήστε το κλειδί άδειας Permissions Pro.

en: Remove the "Private:" and "Protected" prefix from Post, Page titles.
el: Αφαιρέστε το πρόθεμα "Ιδιωτικό:" και "Προστατευμένο" από τους τίτλους Αναρτήσεων και Σελίδων.

en: If the user is blocked from reading posts in a category, also block access to category archive page.
el: Εάν ο χρήστης αποκλειστεί από την ανάγνωση αναρτήσεων σε μια κατηγορία, αποκλείστε επίσης την πρόσβαση στη σελίδα αρχείου κατηγορίας.

en: Remove unreadable Menu Items. If menu rendering problems occur with a third party plugin, disable this setting.
el: Αφαιρέστε μη αναγνώσιμα Στοιχεία Μενού. Εάν προκύψουν προβλήματα απόδοσης με ένα τρίτο plugin, απενεργοποιήστε αυτή τη ρύθμιση.

en: Unmodified from WordPress default behavior. To enable filtering, remove constant definition PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.
el: Απαράλλακτο από την προεπιλεγμένη συμπεριφορά του WordPress. Για να ενεργοποιήσετε τη φιλτράρισμα, αφαιρέστε τον σταθερό ορισμό PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.

en: Note: Groups and Roles are always displayed on the Edit User screen.
el: Σημείωση: Οι ομάδες και οι ρόλοι εμφανίζονται πάντα στην οθόνη Επεξεργασία Χρήστη.

en: Disable Permissions filtering for users who are not logged in.
el: Απενεργοποιήστε το φιλτράρισμα αδειών για χρήστες που δεν έχουν συνδεθεί.

en: Legacy compatibility: front end term filters are not applied on some sites.
el: Κληρονομική συμβατότητα: οι φίλτρα όρων στο front end δεν εφαρμόζονται σε ορισμένες τοποθεσίες.

en: If checked, pages blocked from the "All" or "Logged In" groups will still be listed to Administrators.
el: Εάν είναι ελεγμένο, οι σελίδες που είναι αποκλεισμένες από τις ομάδες "Όλα" ή "Συνδεδεμένοι" θα εξακολουθούν να αναφέρονται στους Διαχειριστές.

en: Display a role dropdown alongside the user search input box to narrow results.
el: Εμφάνιση αναπτυσσόμενου μενού ρόλων δίπλα στο πλαίσιο εισόδου αναζήτησης χρηστών για να περιορίσετε τα αποτελέσματα.

en: Display descriptive captions on Permissions screens.
el: Εμφανίστε περιγραφικούς τίτλους στις οθόνες Αδειών.

en: Display descriptive captions for features available in missing or deactivated modules.
el: Εμφάνιση περιγραφικών λεζαντών για δυνατότητες που είναι διαθέσιμες σε λείποντα ή απενεργοποιημένα μοντέλα.

en: Extra Roles cause "_posts" capabilities in the Pattern Role (Author, Editor, etc.) to be assigned for the selected post type. Enable this setting to also include all other capabilities in the Pattern Role.
el: Επιπλέον ρόλοι προκαλούν τις δυνατότητες "_posts" στον Ρόλο Πρότυπο (Συγγραφέας, Συντάκτης, κ.λπ.) να ανατίθενται για τον επιλεγμένο τύπο ανάρτησης. Ενεργοποιήστε αυτή τη ρύθμιση για να συμπεριλάβετε επίσης όλες τις άλλες δυνατότητες στον Ρόλο Πρότυπο.

en: Detect user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database. May be useful for sites that sync with Active Directory or other external user registration systems.
el: Ανίχνευση ρόλων χρηστών που προστίθενται δυναμικά αλλά δεν αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων WP. Μπορεί να είναι χρήσιμο για ιστότοπους που συγχρονίζονται με το Active Directory ή άλλα εξωτερικά συστήματα εγγραφής χρηστών.

en: You can adjust some Permissions behavior by %1$s adding capabilities to a WordPress role%2$s.
el: Μπορείτε να προσαρμόσετε τη συμπεριφορά ορισμένων Δικαιωμάτων προσθέτοντας %1$s δυνατότητες σε έναν ρόλο WordPress %2$s.

en: You can add Permissions capabilities to a role using the %1$s plugin.
el: Μπορείτε να προσθέσετε δυνατότητες δικαιωμάτων σε έναν ρόλο χρησιμοποιώντας το %1$s πρόσθετο.

en: Regardless of this setting, the pp_set_view_permissions capability is also required.
el: Ανεξάρτητα από αυτή τη ρύθμιση, απαιτείται επίσης η δυνατότητα pp_set_view_permissions.

en: Regardless of this setting, the pp_set_edit_permissions capability is also required.
el: Ανεξάρτητα από αυτή τη ρύθμιση, απαιτείται επίσης η δυνατότητα pp_set_edit_permissions.

en: Settings related to content editing permissions, provided by the %s module.
el: Ρυθμίσεις σχετικές με τα δικαιώματα επεξεργασίας περιεχομένου, που παρέχονται από το %s module.

en: If this setting is disabled, you can enable a role by giving it capabilities: list_others_posts, list_others_published_pages, etc.
el: Εάν αυτή η ρύθμιση είναι απενεργοποιημένη, μπορείτε να ενεργοποιήσετε έναν ρόλο δίνοντάς του δυνατότητες: list_others_posts, list_others_published_pages, κ.λπ.

en: Display a custom column on Edit Posts screen for all related taxonomies which are enabled for Permissions filtering.
el: Εμφάνιση μιας προσαρμοσμένης στήλης στην οθόνη Επεξεργασία Αναρτήσεων για όλες τις σχετικές ταξινομήσεις που είναι ενεργοποιημένες για φιλτράρισμα Δικαιωμάτων.

en: Allows creation of a new post (of any type) for each selected user, using an existing post as the pattern.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία μιας νέας ανάρτησης (οποιουδήποτε τύπου) για κάθε επιλεγμένο χρήστη, χρησιμοποιώντας μια υπάρχουσα ανάρτηση ως πρότυπο.

en: Other users will be unable to publish new top-level pages (Parent = "Main Page"), or move a published page from "Main Page" to a different Parent.
el: Άλλοι χρήστες δεν θα είναι σε θέση να δημοσιεύσουν νέες σελίδες ανώτατου επιπέδου (Γονέας = "Κύρια Σελίδα"), ή να μετακινήσουν μια δημοσιευμένη σελίδα από την "Κύρια Σελίδα" σε διαφορετικό Γονέα.

en: This feature has been moved to PublishPress Capabilities > Editor Features > Element IDs. Please use the Capabilities plugin for better organization and enhanced functionality.
el: Αυτή η δυνατότητα έχει μετακινηθεί στο PublishPress Capabilities > Χαρακτηριστικά Συντάκτη > IDs Στοιχείων. Παρακαλώ χρησιμοποιήστε το πρόσθετο Δικαιωμάτων για καλύτερη οργάνωση και βελτιωμένη λειτουργικότητα.

en: The following settings are currently overridden by the constant PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (defined in wp-config.php or some other file you maintain). Media Library access will not be altered by Permissions.
el: Οι παρακάτω ρυθμίσεις παρακάμπτονται επί του παρόντος από τη σταθερά PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (ορισμένη στο wp-config.php ή κάποιο άλλο αρχείο που διατηρείτε). Η πρόσβαση στη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων δεν θα αλλάξει από τα Δικαιώματα.

en: Show files uploaded by others users if they are attached to a post the user is allowed to view.
el: Εμφάνιση αρχείων που έχουν ανέβει από άλλους χρήστες εάν είναι συνημμένα σε μια ανάρτηση που έχει δικαίωμα προβολής ο χρήστης.

en: Show files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
el: Εμφάνιση αρχείων που έχουν ανέβει από άλλους χρήστες εάν είναι συνημμένα σε μια ανάρτηση που έχει δικαίωμα επεξεργασίας ο χρήστης.

en: Allow users to edit files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να επεξεργάζονται αρχεία που έχουν ανέβει από άλλους χρήστες εάν είναι συνημμένα σε μια ανάρτηση που έχει δικαίωμα επεξεργασίας ο χρήστης.

en: Show users all the files in the Media Library. Unchecking this box will hide media files that are uploaded by other users.
el: Εμφάνιση όλων των αρχείων στη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων. Αποεπιλέγοντας αυτό το πλαίσιο θα κρύψει τα μέσα που έχουν ανέβει από άλλους χρήστες.

en: Stop users from editing files uploaded by other users unless they are attached to a post the user is allowed to edit.
el: Σταματήστε τους χρήστες από το να επεξεργάζονται αρχεία που έχουν ανέβει από άλλους χρήστες εκτός αν είναι συνημμένα σε μια ανάρτηση που έχει δικαίωμα επεξεργασίας ο χρήστης.

en: Allow users to edit files they have uploaded, regardless of other restrictions.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να επεξεργάζονται αρχεία που έχουν ανεβάσει, ανεξαρτήτως άλλων περιορισμών.

en: Allow non-Administrators to rename menu items they cannot fully edit. Menu items will be locked into current positions.
el: Επιτρέψτε στους μη Διαχειριστές να μετονομάζουν στοιχεία μενού που δεν μπορούν να επεξεργαστούν πλήρως. Τα στοιχεία του μενού θα παραμείνουν στις τρέχουσες θέσεις τους.

en: Prevent creation or editing of custom items for non-Administrators who lack edit_theme_options capability.
el: Απαγόρευση δημιουργίας ή επεξεργασίας προσαρμοσμένων στοιχείων για μη Διαχειριστές που δεν διαθέτουν ικανότητα edit_theme_options.

en: Prevent non-Administrators with user editing permissions from editing a higher-level user or assigning a role higher than their own.
el: Απαγόρευση στους μη Διαχειριστές με δικαιώματα επεξεργασίας χρηστών να επεξεργάζονται έναν χρήστη υψηλότερου επιπέδου ή να αναθέτουν ρόλο ανώτερο από τον δικό τους.

en: Circle members will be blocked from accessing Revisions authored by non-members.
el: Τα μέλη του κύκλου θα αποκλείονται από την πρόσβαση σε Αναθεωρήσεις που έχουν συγγραφεί από μη μέλη.

en: Enable post contributors or authors with pp_set_edit_permissions capability to set editing Permissions on posts authored by others
el: Ενεργοποιήστε τους συνεισφέροντες ή τους συγγραφείς αναρτήσεων με τη δυνατότητα pp_set_edit_permissions να ορίσουν άδειες επεξεργασίας σε αναρτήσεις που έχουν συγγραφεί από άλλους

en: Permissions setting 'Pages can be set or removed from Top Level by' applies to 'page' type only
el: Η ρύθμιση αδειών 'Οι Σελίδες μπορούν να ρυθμιστούν ή να αφαιρεθούν από το Υψηλότερο Επίπεδο από' ισχύει μόνο για τον τύπο 'σελίδα'

en: If user cannot generally save pages to top level but a page they are editing is already there, allow it to stay at top level even if not yet published
el: Εάν ο χρήστης δεν μπορεί γενικά να αποθηκεύσει σελίδες στο ανώτατο επίπεδο αλλά μια σελίδα που επεξεργάζεται είναι ήδη εκεί, επιτρέψτε της να παραμείνει στο ανώτατο επίπεδο ακόμη και αν δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα

en: Circle membership does not limit page association (page parent setting) ability
el: Η συμμετοχή στον κύκλο δεν περιορίζει την ικανότητα συσχέτισης σελίδων (ρύθμιση γονικής σελίδας)

en: Determines the default value of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default term
el: Καθορίζει την προεπιλεγμένη τιμή των Αδειών > Ρυθμίσεις > Επεξεργασία > Αυτόματη εκχώρηση προεπιλεγμένου όρου

en: Always auto-assign a category if none are selected and user lacks permission for default category
el: Πάντα να εκχωρείτε αυτόματα μια κατηγορία εάν δεν έχουν επιλεγεί και ο χρήστης δεν διαθέτει άδεια για την προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Always auto-assign a post tag if none are selected
el: Πάντα αυτόματη ανάθεση ετικέτας δημοσίευσης εάν καμία δεν έχει επιλεγεί

en: Always auto-assign a term of this taxonomy if none are selected
el: Πάντα αυτόματη ανάθεση ενός όρου αυτής της ταξινόμησης εάν καμία δεν έχει επιλεγεί

en: Determines the default setting of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default terms
el: Καθορίζει την προεπιλεγμένη ρύθμιση των Αδειών > Ρυθμίσεις > Επεξεργασία > Αυτόματη εκχώρηση προεπιλεγμένων όρων

en: Do not auto-assign a category (except standard default category if user has permission)
el: Μην εκχωρείτε αυτόματα μια κατηγορία (εκτός από την κανονική προεπιλεγμένη κατηγορία εάν ο χρήστης έχει άδεια)

en: Do not auto-assign a post tag
el: Μην αυτόματη ανάθεση ετικέτας δημοσίευσης

en: Do not auto-assign a term of this taxonomy
el: Μην αυτόματη ανάθεση όρου αυτής της ταξινόμησης

en: Do not auto-assign a term if the user has permission for more than one term in the taxonomy
el: Μην εκχωρείτε αυτόματα έναν όρο εάν ο χρήστης έχει άδεια για περισσότερους από έναν όρο στην ταξινόμηση

en: If auto-assign term setting is enabled, apply it even if user does not have term assignment limitations
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση αυτόματης εκχώρησης όρου, εφαρμόστε την ακόμα κι αν ο χρήστης δεν έχει περιορισμούς εκχώρησης όρων

en: Don't define an 'Approved' status, even if Status Control feature is active
el: Μην ορίσετε κατάσταση 'Εγκεκριμένο', ακόμα κι αν η δυνατότητα Ελέγχου Κατάστασης είναι ενεργή

en: If user has Nav Menu management capabilities but can't 'edit_theme_options', strip link out of wp-admin Appearance Menu instead of linking it to nav-menus
el: Εάν ο χρήστης έχει ικανότητες διαχείρισης μενού πλοήγησης αλλά δεν μπορεί να 'edit_theme_options', αφαιρέστε το σύνδεσμο από το μενού εμφάνισης του wp-admin αντί να το συνδέσετε με τα μενού πλοήγησης

en: Don't credit implicit 'manage_nav_menus' capability to users who have 'edit_theme_options' or 'switch_themes' capability
el: Μην πιστώνετε την έμμεση ικανότητα 'manage_nav_menus' σε χρήστες που έχουν ικανότητα 'edit_theme_options' ή 'switch_themes'

en: Prevent non-Administrators from adding new Nav Menu items to top level (add below existing editable items instead)
el: Απαγόρευση στους μη Διαχειριστές να προσθέτουν νέα στοιχεία μενού πλοήγησης στο ανώτατο επίπεδο (προσθέστε κάτω από τα υπάρχοντα επεξεργάσιμα στοιχεία αντί)

en: For non-Administrators, new Nav Menu items default to being a child of first editable item
el: Για τους μη Διαχειριστές, τα νέα στοιχεία μενού πλοήγησης προεπιλέγονται να είναι παιδί του πρώτου επεξεργάσιμου στοιχείου

en: Don't require any additional capabilities for management of Nav Menu settings (normally require 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' or 'publish_pages')
el: Μην απαιτείτε οποιεσδήποτε επιπλέον ικανότητες για τη διαχείριση των ρυθμίσεων του μενού πλοήγησης (κανονικά απαιτούν 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' ή 'publish_pages')

en: Eliminate extra filtering queries on Nav Menu update, even for non-Administrators
el: Εξαλείψτε τις επιπλέον ερωτήσεις φιλτραρίσματος κατά την ενημέρωση του μενού πλοήγησης, ακόμη και για μη Διαχειριστές

en: Don't allow non-Administrators to see others' unattached uploads, regardless of Permissions settings.  Their own unattached uploads are still accessible unless option 'own_attachments_always_editable' is set false
el: Μην επιτρέπετε σε μη Διαχειριστές να βλέπουν τις μη συνημμένες αναρτήσεις άλλων, ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις Δικαιωμάτων. Οι δικές τους μη συνημμένες αναρτήσεις είναι ακόμα προσβάσιμες εκτός αν η επιλογή 'own_attachments_always_editable' έχει ρυθμιστεί σε false

en: Limited User Editors can assign their own role
el: Οι περιορισμένοι χρήστες επεξεργασίας μπορούν να αναθέσουν τον δικό τους ρόλο

en: Post Meta fields to copy when using 'Add Author Page' dropdown on Users screen
el: Μεταδεδομένα ανάρτησης που θα αντιγραφούν όταν χρησιμοποιείτε το αναπτυσσόμενο μενού 'Προσθήκη Σελίδας Συγγραφέα' στην οθόνη Χρηστών

en: Manage PublishPress Permissions plugin settings.
el: Διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις του πρόσθετου Permissions του PublishPress.

en: Access the Teaser settings admin screen.
el: Πρόσβαση στην οθόνη διαχείρισης ρυθμίσεων Teaser.

en: PublishPress Permissions will not apply any Extra Roles or Permissions to limit or expand viewing or editing access.
el: Οι άδειες PublishPress δεν θα εφαρμόσουν καμία Επιπλέον Ρόλους ή Δικαιώματα για να περιορίσουν ή να επεκτείνουν την πρόσβαση σε προβολή ή επεξεργασία.

en: Manage other user's Permissions. Also grants capabilities for all post types and statuses.
el: Διαχείριση των Δικαιωμάτων άλλων χρηστών. Παρέχει επίσης δυνατότητες για όλους τους τύπους και τις καταστάσεις αναρτήσεων.

en: Create new Permission Groups and set the name and description.
el: Δημιουργήστε νέες Ομάδες Δικαιωμάτων και ορίστε το όνομα και την περιγραφή.

en: Edit the name and description of existing Permission Groups.
el: Επεξεργαστείτε το όνομα και την περιγραφή των υπαρχουσών Ομάδων Δικαιωμάτων.

en: Delete Permission Groups.
el: Διαγράψτε Ομάδες Δικαιωμάτων.

en: If group editing is allowed, can also modify group membership.
el: Εάν επιτρέπεται η επεξεργασία ομάδων, μπορείτε επίσης να τροποποιήσετε τη συμμετοχή στην ομάδα.

en: Assign Extra Roles or Permissions on the Edit Permissions screen.
el: Αναθέστε Επιπλέον Ρόλους ή Δικαιώματα στην οθόνη Επεξεργασίας Δικαιωμάτων.

en: Set Viewing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
el: Ορίστε Δικαιώματα Θέασης για συγκεκριμένες Αναρτήσεις, Κατηγορίες ή Όρους.

en: Set Editing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
el: Ορίστε Δικαιώματα Επεξεργασίας για συγκεκριμένες Αναρτήσεις, Κατηγορίες ή Όρους.

en: Set Revision Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
el: Ορίστε Δικαιώματα Αναθεώρησης για συγκεκριμένες Αναρτήσεις, Κατηγορίες ή Όρους.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Posts.
el: Ορίστε Δικαιώματα "Ορίστε ως Γονέα" για συγκεκριμένες Αναρτήσεις.

en: Set Term Assignment Permissions.
el: Ορίστε Δικαιώματα Ανάθεσης Όρων.

en: Set Term Management Permissions.
el: Ορίστε Δικαιώματα Διαχείρισης Όρων.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Categories or Terms.
el: Ορίστε άδειες "Ορισμός ως Γονέας" για συγκεκριμένες Κατηγορίες ή Όρους.

en: Edit own file uploads, even if they become attached to an uneditable post.
el: Επεξεργαστείτε τις δικές σας αναρτήσεις αρχείων, ακόμα και αν συνδεθούν με μια μη επεξεργάσιμη ανάρτηση.

en: See other user's unattached file uploads in Media Library.
el: Δείτε τις μη συνδεδεμένες αναρτήσεις αρχείων άλλου χρήστη στη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων.

en: Can bypass restrictive "Set as Parent" Permissions (for all hierarchical post types).
el: Μπορεί να παρακαμφθούν οι περιοριστικές άδειες "Ορισμός ως Γονέας" (για όλους τους ιεραρχικούς τύπους αναρτήσεων).

en: Do not alter the Media Library listing provided by WordPress.
el: Μην τροποποιείτε τη λίστα της Βιβλιοθήκης Πολυμέσων που παρέχεται από το WordPress.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_posts capability by listing uneditable drafts.
el: Στην οθόνη Αναρτήσεων, ικανοποιήστε μια ελλιπή δυνατότητα edit_posts καταγράφοντας μη επεξεργάσιμα προσχέδια.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_others_posts capability by listing other user's uneditable posts.
el: Στην οθόνη Αναρτήσεων, ικανοποιήστε μια ελλιπή δυνατότητα edit_others_posts καταγράφοντας τις μη επεξεργάσιμες αναρτήσεις άλλων χρηστών.

en: On the Pages screen, satisfy a missing edit_private_pages capability by listing uneditable private pages.
el: Στην οθόνη Σελίδων, ικανοποιήστε μια ελλιπή δυνατότητα edit_private_pages καταγράφοντας τις μη επεξεργάσιμες ιδιωτικές σελίδες.

en: Allow non-Administrators to Quick Edit or Bulk Edit (possibly allowing them to bypass restrictions).
el: Επιτρέψτε στους μη Διαχειριστές να κάνουν Γρήγορη Επεξεργασία ή Μαζική Επεξεργασία (πιθανώς επιτρέποντάς τους να παρακάμψουν περιορισμούς).

en: (Statuses Pro capability)
el: (Δυνατότητα Στατιστικών Pro)

en: Advanced
el: Σύνθετα

en: Advanced Settings
el: Σύνθετες Ρυθμίσεις

en: Network-Wide Settings
el: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: Editor Options
el: Επιλογές Συντάκτη

en: Page Structure
el: Δομή Σελίδας

en: Permissions Capabilities
el: Δυνατότητες Αδειών

en: Front End
el: Μπροστινή Εμφάνιση

en: User Management
el: Διαχείριση Χρηστών

en: Constants
el: Σταθερές

en: Role Integration
el: Ενσωμάτωσης Ρόλων

en: Nav Menu Editing
el: Επεξεργασία Μενού Πλοήγησης

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Display all advanced settings
el: Εμφάνιση όλων των προηγμένων ρυθμίσεων

en: Use modern tabbed metabox interface
el: Χρήση σύγχρονης διεπαφής με μεταβλητές καρτέλες

en: Delete settings on plugin deletion
el: Διαγραφή ρυθμίσεων κατά την διαγραφή του πρόσθετου

en: Post-specific Permissions take priority
el: Οι άδειες συγκεκριμένων αναρτήσεων έχουν προτεραιότητα

en: Search Results include Media
el: Τα αποτελέσματα αναζήτησης περιλαμβάνουν Μέσα

en: Regulate access to Category archive pages
el: Ρύθμιση πρόσβασης στις σελίδες αρχείων Κατηγορίας

en: Performance: Don't filter category / tag counts
el: Απόδοση: Μην φιλτράρετε τις μετρήσεις κατηγορίας / ετικέτας

en: Filter Menu Items
el: Φιλτράρισμα Στοιχείων Μενού

en: Page Parent selection for editable pages only
el: Επιλογή Γονέα Σελίδας μόνο για επεξεργάσιμες σελίδες

en: Auto-assign available term if default term is unavailable
el: Αυτόματη ανάθεση διαθέσιμου όρου εάν ο προεπιλεγμένος όρος είναι μη διαθέσιμος

en: List other user's uneditable posts
el: Λίστα μη επεξεργάσιμων αναρτήσεων άλλου χρήστη

en: Pages can be set or removed from Top Level by:
el: Οι σελίδες μπορούν να ρυθμιστούν ή να αφαιρεθούν από την Υψηλότερη Επίπεδο από:

en: Tag creation requires Tag edit capability
el: Η δημιουργία ετικέτας απαιτεί δυνατότητα επεξεργασίας ετικετών

en: Type-specific Extra Roles grant all capabilities in Pattern Role
el: Επιπλέον Ρόλοι συγκεκριμένων τύπων παρέχουν όλες τις δυνατότητες στον Ρόλο Δειγματολήπτη

en: Suppress "Private: " Caption
el: Καταστολή της λεζάντας "Ιδιωτικό: "

en: Select Permission Groups at User creation
el: Επιλέξτε Ομάδες Αδειών κατά τη δημιουργία Χρήστη

en: Permission Groups on User Profile
el: Ομάδες Αδειών στο Προφίλ Χρήστη

en: Extra Roles on User Profile
el: Επιπλέον Ρόλοι στο Προφίλ Χρήστη

en: Order Page Parent dropdown by Title
el: Ταξινόμηση του γονικού αναπτυσσόμενου μενού της Σελίδας Παραγγελίας κατά Τίτλο

en: Add taxonomy columns to Edit Posts screen
el: Προσθήκη στηλών ταξινομίας στην οθόνη Επεξεργασίας Δημοσιεύσεων

en: Allow Renaming of uneditable Items
el: Επιτρέψτε την Επανανομασία μη επεξεργάσιμων Αντικειμένων

en: Lock custom menu items
el: Κλείδωμα προσαρμοσμένων στοιχείων μενού

en: Bulk Add Author Pages on Users screen
el: Μαζική Προσθήκη Σελίδων Συγγραφέων στην οθόνη Χρηστών

en: %1$sDisable%2$s all filtering for anonymous users
el: %1$sΑπενεργοποίηση%2$s κάθε φιλτραρίσματος για ανώνυμους χρήστες

en: %1$sDo not apply%2$s metagroup permissions for Administrators
el: %1$sΜην εφαρμόζετε%2$s δικαιώματα μετα-ομάδας για Διαχειριστές

en: Limit front-end category / term filtering
el: Περιορισμός φιλτραρίσματος κατηγορίας / όρου στο front-end

en: User Search: Filter by WP role
el: Αναζήτηση Χρηστών: Φιλτράρισμα κατά ρόλο WP

en: Display Administrative Hints
el: Εμφάνιση Διοικητικών Υποδείξεων

en: Display Module Hints
el: Εμφάνιση Υποδείξεων Μονάδας

en: Detect Dynamically Mapped WP Roles
el: Αναγνώριση Δυναμικά Χαρτογραφημένων Ρόλων WP

en: Non-Administrators can set Reading Permissions for their editable posts
el: Μη Διαχειριστές μπορούν να ορίσουν Δικαιώματα Ανάγνωσης για τις επεξεργάσιμες δημοσιεύσεις τους

en: Bulk Add / Remove Groups on Users Screen
el: Μαζική Προσθήκη / Αφαίρεση Ομάδων στην οθόνη Χρηστών

en: Non-Administrators can set Editing Permissions for their editable posts
el: Μη Διαχειριστές μπορούν να ορίσουν Δικαιώματα Επεξεργασίας για τις επεξεργάσιμες δημοσιεύσεις τους

en: Assign Publish Permissions separate from Edit Permissions
el: Ανάθεση Δικαιωμάτων Δημόσιας Ανάρτησης ξεχωριστά από Δικαιώματα Επεξεργασίας

en: note: Plugin settings and configuration data will be deleted, but only after the last copy of Permissions / Permissions Pro is deleted.
el: σημείωση: Οι ρυθμίσεις του πρόσθετου και τα δεδομένα διαμόρφωσης θα διαγραφούν, αλλά μόνο μετά τη διαγραφή της τελευταίας αντιγράφου των Δικαιωμάτων / Permissions Pro.

en: The following would revert to default settings:
el: Τα παρακάτω θα επανέλθουν στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις:

en: The following would change from defaults to previously stored settings:
el: Τα παρακάτω θα αλλάξουν από τις προεπιλεγμένες σε προηγουμένως αποθηκευμένες ρυθμίσεις:

en: no Page Parent filter
el: χωρίς φίλτρο Γονικής Σελίδας

en: Page Authors, Editors and Administrators
el: Συγγραφείς, Συντάκτες και Διαχειριστές Σελίδας

en: Page Editors and Administrators
el: Συντάκτες και Διαχειριστές Σελίδας

en: Administrators
el: Διαχειριστές

en: When saving a post, if the default term is not selectable, substitute first available.
el: Όταν αποθηκεύετε μια ανάρτηση, αν ο προεπιλεγμένος όρος δεν είναι επιλέξιμος, αντικαταστήστε τον με τον πρώτο διαθέσιμο.

en: Some term-limited editing configurations require this.
el: Ορισμένες ρυθμίσεις επεξεργασίας με περιορισμένο χρόνο απαιτούν αυτό.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with a WordPress role editor like PublishPress Capabilities.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, οι χρήστες δεν μπορούν να δημιουργήσουν νέες ετικέτες για μια ανάρτηση εκτός αν έχουν τη δυνατότητα edit_tags. Μπορείτε να το διαχειριστείτε με έναν επεξεργαστή ρόλων WordPress όπως το PublishPress Capabilities.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with Capabilities > Capabilities > Taxonomies for any role.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, οι χρήστες δεν μπορούν να δημιουργήσουν νέες ετικέτες για μια ανάρτηση εκτός αν έχουν τη δυνατότητα edit_tags. Μπορείτε να το διαχειριστείτε με Δυνατότητες > Δυνατότητες > Ταξινομήσεις για οποιονδήποτε ρόλο.

en: Display all permission operations in a single metabox with tabs (modern UI). When disabled, each operation has a separate metabox (legacy UI).
el: Εμφάνιση όλων των λειτουργιών άδειας σε ένα μόνο μετabox με καρτέλες (σύγχρονη διεπαφή χρήστη). Όταν απενεργοποιηθεί, κάθε λειτουργία έχει ένα ξεχωριστό μετabox (παλαιά διεπαφή χρήστη).

en: %sPosts / Pages Listing:%s %s
el: %sΑναρτήσεις / Λίστα Σελίδων:%s %s

en: User editing capabilities apply for
el: Οι ικανότητες επεξεργασίας χρηστών ισχύουν για

en: any user
el: οποιονδήποτε χρήστη

en: equal or lower role levels
el: ισότιμα ή χαμηλότερα επίπεδα ρόλων

en: lower role levels
el: χαμηλότερα επίπεδα ρόλων

en: To control how Extra Roles are applied, see %1$sRole Usage%2$s.
el: Για να ελέγξετε πώς εφαρμόζονται οι Πρόσθετοι Ρόλοι, δείτε %1$sΧρήση Ρόλων%2$s.

en: Defined Constant
el: Ορισμένη Σταθερά

en: Setting
el: Ρύθμιση

en: Available Constant
el: Διαθέσιμη Σταθερά

en: To modify one or more default settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
el: Για να τροποποιήσετε μία ή περισσότερες προεπιλεγμένες ρυθμίσεις σε όλο το δίκτυο, <strong>αντιγράψτε</strong> τον ακόλουθο κώδικα στο αρχείο <strong>functions.php</strong> του θέματος σας (ή σε κάποιο άλλο αρχείο που εκτελείται πάντα και δεν ενημερώνεται αυτόματα) και τροποποιήστε όπως επιθυμείτε:

en: To force the value of one or more settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
el: Για να επιβάλετε την τιμή μίας ή περισσότερων ρυθμίσεων σε όλο το δίκτυο, <strong>αντιγράψτε</strong> τον ακόλουθο κώδικα στο αρχείο <strong>functions.php</strong> του θέματος σας (ή σε κάποιο άλλο αρχείο που εκτελείται πάντα και δεν ενημερώνεται αυτόματα) και τροποποιήστε όπως επιθυμείτε:

en: All settings in this form (including those on undisplayed tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
el: Όλες οι ρυθμίσεις σε αυτή τη φόρμα (συμπεριλαμβανομένων αυτών σε μη εμφανιζόμενες καρτέλες) θα επαναρυθμιστούν σε ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΕΣ. Είστε σίγουροι;

en: Revert to Defaults
el: Επαναφορά στις Προεπιλογές

en: General
el: Γενικά

en: Taxonomies
el: Ταξινομήσεις

en: Post Types
el: Τύποι Δημοσιεύσεων

en: Database Maintenance
el: Συντήρηση Βάσης Δεδομένων

en: Enforce distinct edit, delete capability requirements for Media
el: Επιβολή ξεχωριστών απαιτήσεων ικανότητας επεξεργασίας και διαγραφής για τα Μέσα

en: Modify permissions for these Taxonomies:
el: Τροποποίηση δικαιωμάτων για αυτές τις Ταξινομήσεις:

en: Modify permissions for these Post Types:
el: Τροποποίηση δικαιωμάτων για αυτούς τους Τύπους Δημοσιεύσεων:

en: This causes unique capabilities to be required for editing each post type.
el: Αυτό απαιτεί μοναδικές ικανότητες για την επεξεργασία κάθε τύπου δημοσίευσης.

en: Nav Menus (Block)
el: Μενού Πλοήγησης (Μπλοκ)

en: Metabox enabled
el: Ενεργοποιημένο το Metabox

en: Metabox disabled
el: Απενεργοποιημένο το Metabox

en: Permissions screen enabled
el: Ενεργοποιημένη η οθόνη δικαιωμάτων

en: Permissions screen disabled
el: Απενεργοποιημένη η οθόνη δικαιωμάτων

en: This feature allows you to restrict access to Media Library files when they are accessed via WordPress. To restrict viewing of files when they are visited directly via the URL, use the "File Access" feature.
el: Αυτή η δυνατότητα σας επιτρέπει να περιορίσετε την πρόσβαση στα αρχεία της Βιβλιοθήκης Πολυμέσων όταν προσπελάζονται μέσω του WordPress. Για να περιορίσετε την προβολή αρχείων όταν επισκέπτονται απευθείας μέσω της διεύθυνσης URL, χρησιμοποιήστε τη δυνατότητα "Πρόσβαση Αρχείου".

en: Enable metabox on %s editing screen
el: Ενεργοποίηση του metabox στην οθόνη επεξεργασίας %s

en: Enable on Permissions screen
el: Ενεργοποίηση στην οθόνη δικαιωμάτων

en: Make Unattached Files Private
el: Κάντε τα Ασύνδετα Αρχεία Ιδιωτικά

en: Small Thumbnails Unfiltered
el: Μικρές Μικρογραφίες χωρίς φίλτρο

en: Compatibility Mode: Apply extra redirect
el: Λειτουργία Συμβατότητας: Εφαρμογή επιπλέον ανακατεύθυνσης

en: Media File Protection
el: Προστασία Αρχείων Πολυμέσων

en: Control direct access to Media files
el: Έλεγχος άμεσης πρόσβασης σε αρχεία πολυμέσων

en: Automatic .htaccess file management
el: Αυτόματη διαχείριση αρχείου .htaccess

en: File Access key with on-demand regeneration
el: Κλειδί πρόσβασης αρχείου με αναγέννηση κατόπιν ζήτησης

en: Pro Feature
el: Επαγγελματική Δυνατότητα

en: Upgrade to Pro to unlock advanced file protection capabilities
el: Αναβάθμιση σε Επαγγελματική Έκδοση για να ξεκλειδώσετε προηγμένες δυνατότητες προστασίας αρχείων

en: Learn More
el: Μάθετε Περισσότερα

en: Privacy & Performance
el: Απόρρητο & Απόδοση

en: Limit attachment access by post permissions
el: Περιορισμός πρόσβασης σε συνημμένα με βάση τα δικαιώματα ανάρτησης

en: Make unattached files private
el: Κάντε τα αρχεία που δεν είναι συνημμένα ιδιωτικά

en: Directly control specific files
el: Ελέγξτε άμεσα συγκεκριμένα αρχεία

en: Optimize your site with advanced privacy and performance controls
el: Βελτιστοποιήστε την ιστοσελίδα σας με προηγμένους ελέγχους απορρήτου και απόδοσης

en: Advanced Integration
el: Προηγμένη Ενοποίηση

en: Nginx integration support
el: Υποστήριξη ενοποίησης Nginx

en: Process externally uploaded files
el: Επεξεργασία αρχείων που έχουν μεταφορτωθεί εξωτερικά

en: Supports network (multisite) installs
el: Υποστηρίζει εγκαταστάσεις δικτύου (πολυτοποθεσίες)

en: Get advanced integration features with Nginx, FTP, and more
el: Αποκτήστε προηγμένες δυνατότητες ενοποίησης με Nginx, FTP, και άλλα

en: Ready to secure your files?
el: Έτοιμοι να ασφαλίσετε τα αρχεία σας;

en: Upgrade to Pro and get advanced file access control with all these features and more.
el: Αναβαθμίστε σε Pro και αποκτήστε προηγμένο έλεγχο πρόσβασης αρχείων με όλες αυτές τις δυνατότητες και περισσότερα.

en: Integrations
el: Ενοποιήσεις

en: Compatibility Packs
el: Πακέτα Συμβατότητας

en: Unlock Pro Integrations
el: Ξεκλειδώστε τις Επαγγελματικές Ενσωματώσεις

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
el: Αναβαθμίστε στην έκδοση Pro για βέλτιστη συμβατότητα και άμεση, επαγγελματική υποστήριξη.

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Builder
el: Δημιουργός

en: Cache
el: Κρυφή μνήμη

en: Community
el: Κοινότητα

en: E-Commerce
el: Ηλεκτρονικό Εμπόριο

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Multilingual
el: Πολύγλωσσος

en: Fields
el: Πεδία

en: Commerce
el: Εμπόριο

en: Multilang
el: Πολύγλωσσος

en: Pro
el: Επαγγελματική

en: Active Plugin
el: Ενεργό Πρόσθετο

en: Integration Active
el: Ενεργή Ενσωμάτωση

en: Upgrade to Pro to enable this integration
el: Αναβαθμίστε σε Επαγγελματική για να ενεργοποιήσετε αυτήν την ενσωμάτωση

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
el: Ξεκλειδώστε την ενσωμάτωση %s για να ενισχύσετε τη λύση αναθεώρησής σας.

en: Active Plugin Integration
el: Ενεργή Ενσωμάτωση Πρόσθετου

en: Supported Plugin Integration
el: Υποστηριζόμενη Ενσωμάτωση Πρόσθετου

en: Enable Circles
el: Ενεργοποίηση Κύκλων

en: Time-limited Membership
el: Μέ membership περιορισμένου χρόνου

en: Membership Notifications
el: Ειδοποιήσεις Μέλους

en: Limit access based on post authorship and group membership for more granular permissions control.
el: Περιορίστε την πρόσβαση με βάση την συγγραφή δημοσιεύσεων και την συμμετοχή σε ομάδες για πιο λεπτομερή έλεγχο δικαιωμάτων.

en: Modify viewing or editing access
el: Τροποποιήστε την πρόσβαση προβολής ή επεξεργασίας

en: Use any Role or Permission Group
el: Χρησιμοποιήστε οποιονδήποτε Ρόλο ή Ομάδα Δικαιωμάτων

en: Circle member's capabilities apply only for other member's posts
el: Οι δυνατότητες του μέλους του κύκλου ισχύουν μόνο για τις δημοσιεύσεις άλλων μελών

en: Upgrade to Pro to limit access based on post author relationships
el: Αναβαθμίστε σε Pro για να περιορίσετε την πρόσβαση με βάση τις σχέσεις συγγραφέα δημοσιεύσεων

en: Create time-limited permission group memberships with automatic expiration.
el: Δημιουργήστε μέλη με ομάδες δικαιωμάτων περιορισμένου χρόνου με αυτόματη λήξη.

en: Delay membership start date
el: Καθυστερήστε την ημερομηνία έναρξης της συμμετοχής

en: Set membership expiration date
el: Ορίστε ημερομηνία λήξης συμμετοχής

en: Group membership grants access to content of your choice
el: Η συμμετοχή σε ομάδες παρέχει πρόσβαση σε περιεχόμενο της επιλογής σας

en: Go Pro for time-limited group membership
el: Πηγαίνετε Pro για συμμετοχή σε ομάδες περιορισμένου χρόνου

en: Ready to enhance your membership features?
el: Είστε έτοιμοι να ενισχύσετε τα χαρακτηριστικά συμμετοχής σας;

en: Upgrade to Pro and get advanced membership management with circles, time-limited memberships, and more.
el: Αναβαθμίστε σε Pro και αποκτήστε προηγμένη διαχείριση μελών με κύκλους, περιορισμένα χρονικά μέλη και άλλα.

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Active
el: Ενεργό

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: User Posts Synchronization
el: Συγχρονισμός Δημοσιεύσεων Χρηστών

en: Synchronize User Posts
el: Συγχρονίστε τις Δημοσιεύσεις Χρηστών

en: Bulk Create Author Posts
el: Μαζική Δημιουργία Δημοσιεύσεων Συγγραφέα

en: Smart User Matching
el: Έξυπνη Αντιστοίχιση Χρηστών

en: Role-Based Synchronization
el: Συγχρονισμός Βασισμένος σε Ρόλους

en: Create Posts for Your Users
el: Δημιουργία Δημοσιεύσεων για τους Χρήστες σας

en: Automatically generate posts for users
el: Δημιουργήστε αυτόματα δημοσιεύσεις για τους χρήστες

en: Set up posts for existing users
el: Ρυθμίστε δημοσιεύσεις για υπάρχοντες χρήστες

en: Produce posts for users when they register
el: Παράγετε δημοσιεύσεις για τους χρήστες όταν εγγράφονται

en: Upgrade to Pro to automatically generate posts for users
el: Αναβαθμίστε σε Pro για να δημιουργείτε αυτόματα δημοσιεύσεις για τους χρήστες

en: Bulk Page Creation
el: Μαζική Δημιουργία Σελίδων

en: Generate posts for user roles that you select
el: Δημιουργήστε δημοσιεύσεις για ρόλους χρηστών που επιλέγετε

en: Choose how many posts to create per user
el: Επιλέξτε πόσες δημοσιεύσεις να δημιουργηθούν ανά χρήστη

en: Decide which status to use for new posts
el: Αποφασίστε ποια κατάσταση θα χρησιμοποιήσετε για νέες δημοσιεύσεις

en: Upgrade to Pro to unlock bulk page creation features
el: Αναβαθμίστε σε Pro για να ξεκλειδώσετε δυνατότητες μαζικής δημιουργίας σελίδων

en: Advanced Configuration
el: Προχωρημένη Διαμόρφωση

en: Automatically detect and avoid duplicate posts
el: Αναγνωρίστε και αποφύγετε αυτόματα διπλές δημοσιεύσεις

en: Add new pages to a parent page
el: Προσθέστε νέες σελίδες σε μια γονική σελίδα

en: Allow users to edit their new posts
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να επεξεργάζονται τις νέες τους δημοσιεύσεις

en: Unlock advanced user synchronization features
el: Ξεκλειδώστε προηγμένες δυνατότητες συγχρονισμού χρηστών

en: Ready to automatically generate posts for your users?
el: Είστε έτοιμοι να δημιουργείτε αυτόματα δημοσιεύσεις για τους χρήστες σας;

en: Upgrade to Pro and get advanced user post generation with all these features and more.
el: Αναβαθμίστε σε Pro και αποκτήστε προηγμένη δημιουργία δημοσιεύσεων χρηστών με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά και άλλα.

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Specific Permissions %1$s
el: Συγκεκριμένες Άδειες %1$s

en: Specific Permissions assigned directly to the user
el: Συγκεκριμένες Άδειες που ανατίθενται απευθείας στον χρήστη

en: Specific Permissions assigned to the user or one of their groups
el: Συγκεκριμένες Άδειες που ανατίθενται στον χρήστη ή σε μία από τις ομάδες του

en: User Roles %1$s
el: Ρόλοι Χρηστών %1$s

en: Roles %1$s
el: Ρόλοι %1$s

en: Roles assigned directly to the user
el: Ρόλοι που ανατίθενται απευθείας στον χρήστη

en: Roles assigned to the user or one of their groups
el: Ρόλοι που ανατίθενται στον χρήστη ή σε μία από τις ομάδες του

en: Edit User
el: Επεξεργασία Χρήστη

en: Set Viewing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
el: Ρυθμίστε τις άδειες προβολής για συγκεκριμένες Αναρτήσεις, Κατηγορίες ή Όρους.

en: Set Editing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
el: Ρυθμίστε τις άδειες επεξεργασίας για συγκεκριμένες Αναρτήσεις, Κατηγορίες ή Όρους.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Pages.
el: Ρυθμίστε τις άδειες "Ορισμός ως Γονέας" για συγκεκριμένες Σελίδες.

en: Set Assign Term permissions.
el: Ρυθμίστε τις άδειες Ανάθεσης Όρου.

en: Set "Manage This Term" permissions for specific terms.
el: Ορίστε δικαιώματα "Διαχείριση αυτού του Όρου" για συγκεκριμένους όρους.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Categories or Terms.
el: Ρυθμίστε τις άδειες "Ορισμός ως Γονέας" για συγκεκριμένες Κατηγορίες ή Όρους.

en: Set Copy Permissions for specific Posts.
el: Ορίστε Άδειες Αντιγραφής για συγκεκριμένες Αναρτήσεις.

en: Permissions & Access
el: Άδειες & Πρόσβαση

en: Full editing access for all post types. Also gives the ability to edit Permissions for user roles.
el: Πλήρης πρόσβαση επεξεργασίας για όλους τους τύπους αναρτήσεων. Δίνει επίσης τη δυνατότητα επεξεργασίας Δικαιωμάτων για ρόλους χρηστών.

en: Access to the Settings screen.
el: Πρόσβαση στην οθόνη Ρυθμίσεων.

en: Access to the Teaser screen.
el: Πρόσβαση στην οθόνη Teaser.

en: All Enabled and Blocked Permissions are ignored for this role.
el: Όλες οι Ενεργές και Αποκλεισμένες Άδειες αγνοούνται για αυτόν τον ρόλο.

en: Create Custom Groups.
el: Δημιουργία Προσαρμοσμένων Ομάδων.

en: View Custom Groups on the Permissions screen. Also allows access to the editing screen for Custom Groups.
el: Προβολή Προσαρμοσμένων Ομάδων στην οθόνη Δικαιωμάτων. Επιτρέπει επίσης την πρόσβαση στην οθόνη επεξεργασίας για τις Προσαρμοσμένες Ομάδες.

en: Delete Custom Groups.
el: Διαγραφή Προσαρμοσμένων Ομάδων.

en: Manage members in Custom Groups.
el: Διαχείριση μελών σε Προσαρμοσμένες Ομάδες.

en: Set Permissions in Post or Term Editing Screen
el: Ορίστε Δικαιώματα στην Οθόνη Επεξεργασίας Δημοσίευσης ή Όρου

en: Subscribers
el: Συνδρομητές

en: Contributors
el: Συμβολιστές

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Editors
el: Επιμελητές

en: You're using PublishPress Permissions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
el: Χρησιμοποιείτε το PublishPress Permissions Free. Η Pro έκδοση έχει περισσότερα χαρακτηριστικά και υποστήριξη. %sΑναβαθμίστε σε Pro%s

en: Promo file not found.
el: Το αρχείο προώθησης δεν βρέθηκε.

en: Upgrade to Pro to unlock seamless integration.
el: Αναβαθμίστε σε Pro για να ξεκλειδώσετε την απρόσκοπτη ενσωμάτωσή.

en: Posts Teaser
el: Προεπισκόπηση Δημοσιεύσεων

en: Show a teaser message or login prompt for protected content. Available in PublishPress Permissions Pro.
el: Εμφανίστε ένα μήνυμα teaser ή προτροπή σύνδεσης για προστατευμένο περιεχόμενο. Διαθέσιμο στο PublishPress Permissions Pro.

en: Post Statuses for Editorial Workflow
el: Καταστάσεις Δημοσιεύσεων για Εκδοτική Ροή Εργασίας

en: Control access to custom post statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
el: Ελέγξτε την πρόσβαση σε προσαρμοσμένες καταστάσεις δημοσιεύσεων. Αυτή η δυνατότητα ροής εργασίας είναι διαθέσιμη στο PublishPress Permissions Pro.

en: Automatically generate a personal page for each user. This feature is available in PublishPress Permissions Pro.
el: Δημιουργήστε αυτόματα μια προσωπική σελίδα για κάθε χρήστη. Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη στο PublishPress Permissions Pro.

en: Post Visibility Statuses
el: Καταστάσεις Ορατότητας Δημοσιεύσεων

en: Control access to post visibility statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
el: Ελέγξτε την πρόσβαση σε καταστάσεις ορατότητας δημοσιεύσεων. Αυτή η δυνατότητα ροής εργασίας είναι διαθέσιμη στο PublishPress Permissions Pro.

en: License
el: Άδεια

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Version
el: Έκδοση

en: Version info was refreshed.
el: Οι πληροφορίες έκδοσης ανανεώθηκαν.

en: Further details for your installation:
el: Περισσότερες λεπτομέρειες για την εγκατάστασή σας:

en: Your presspermit.com key has expired, but a <a href="%s">PublishPress renewal</a> discount may be available.
el: Το κλειδί σας στο presspermit.com έχει λήξει, αλλά μπορεί να είναι διαθέσιμη μια έκπτωση ανανέωσης <a href="%s">PublishPress</a>.

en: Permissions Pro was previously active. You are now running the free version, with fewer features.
el: Το Permissions Pro ήταν προηγουμένως ενεργό. Τώρα χρησιμοποιείτε την δωρεάν έκδοση, με λιγότερα χαρακτηριστικά.

en: A presspermit.com key appears to be active. <a href="%s" target="_blank">Contact us</a> for assistance in migrating your account to publishpress.com.
el: Φαίνεται ότι ένα κλειδί presspermit.com είναι ενεργό. <a href="%s" target="_blank">Επικοινωνήστε μαζί μας</a> για βοήθεια στη μετανάστευση του λογαριασμού σας στο publishpress.com.

en: PublishPress Permissions Version: %1$s %2$s
el: Έκδοση PublishPress Permissions: %1$s %2$s

en: %s&nbsp;details
el: %s&nbsp;λεπτομέρειες

en: Installation History
el: Ιστορικό Εγκατάστασης

en: %s (previous install)
el: %s (προηγούμενη εγκατάσταση)

en: WordPress Version: %s
el: Έκδοση WordPress: %s

en: PHP Version: %s
el: Έκδοση PHP: %s

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
el: %1$s ερωτήσεις σε %2$s δευτερόλεπτα. %3$s MB χρησιμοποιήθηκαν.

en: Term
el: Όρος

en: Terms
el: Όροι

en: %s Manager
el: %s Διαχειριστής

en: You do not have permission to update that Navigation Menu
el: Δεν έχετε άδεια να ενημερώσετε αυτό το Μενού Πλοήγησης

en: You do not have permission to create new Navigation Menus
el: Δεν έχετε άδεια να δημιουργήσετε νέα Μενού Πλοήγησης

en: You do not have permission to delete that Navigation Menu.
el: Δεν έχετε άδεια να διαγράψετε αυτό το Μενού Πλοήγησης.

en: The %s was saved, but you can no longer edit it.
el: Το %s αποθηκεύτηκε, αλλά δεν μπορείτε πλέον να το επεξεργαστείτε.

en: Go to %s
el: Μετάβαση στο %s

en: The requested modification was processed, but you can no longer edit the post.
el: Η ζητούμενη τροποποίηση επεξεργάστηκε, αλλά δεν μπορείτε πλέον να επεξεργαστείτε τη δημοσίευση.

en: You do not have permission to move the menu item "%1$s"
el: Δεν έχετε άδεια να μετακινήσετε το στοιχείο μενού "%1$s"

en: Return to Menu Editor
el: Επιστροφή στον Επεξεργαστή Μενού

en: You do not have permission to delete the menu item "%1$s"
el: Δεν έχετε άδεια να διαγράψετε το στοιχείο μενού "%1$s"

en: You do not have permission to edit the menu item "%1$s"
el: Δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε το στοιχείο μενού "%1$s"

en: Editing
el: Επεξεργασία

en: Publishing
el: Δημοσίευση

en: Working Copy of
el: Εργασιακή Έκδοση του

en: Working Copy
el: Εργασιακή Έκδοση

en: Submit Changes to
el: Υποβολή Αλλαγών σε

en: Submit Changes
el: Υποβολή Αλλαγών

en: Request
el: Αίτηση

en: Create Revision of
el: Δημιουργία Αναθεώρησης του

en: Create Revision
el: Δημιουργία Αναθεώρησης

en: New Revision
el: Νέα Αναθεώρηση

en: Submit Revision of
el: Υποβολή Αναθεώρησης του

en: Submit Revision
el: Υποβολή Αναθεώρησης

en: Submitted Revision
el: Υποβληθείσα Αναθεώρηση

en: Revise
el: Αναθεώρηση

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Assign Term
el: Ανάθεση Όρου

en: Assignment
el: Ανάθεση

en: Management
el: Διαχείριση

en: (unpublished)
el: (μη δημοσιευμένο)

en: You are not permitted to manage menu locations
el: Δεν έχετε δικαίωμα να διαχειριστείτε τις τοποθεσίες μενού

en: Post Approved
el: Η Δημοσίευση Εγκεκριμένη

en: Page Approved
el: Η Σελίδα Εγκεκριμένη

en: Limited Editing Elements feature has moved to <a href="%s">Capabilities > Editor Features</a>.
el: Η δυνατότητα Περιορισμένων Στοιχείων Επεξεργασίας έχει μεταφερθεί στο <a href="%s">Δικαιώματα > Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή</a>.

en: Limited Editing Elements feature requires <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a> plugin.
el: Η δυνατότητα Περιορισμένων Στοιχείων Επεξεργασίας απαιτεί το <a href="%s" target="_blank">Πρόσθετο PublishPress Capabilities</a>.

en: Author Search / Select
el: Αναζήτηση / Επιλογή Συγγραφέα

en: select other
el: επιλέξτε άλλο

en: close
el: κλείσιμο

en: Permissions: Select this %1$s as Parent for All Post Types
el: Δικαιώματα: Επιλέξτε αυτό το %1$s ως Γονέα για Όλους τους Τύπους Δημοσιεύσεων

en: Permissions: %1$s this %2$s for All Post Types
el: Δικαιώματα: %1$s αυτό το %2$s για Όλους τους Τύπους Δημοσιεύσεων

en: You do not have permission to select that Parent
el: Δεν έχετε δικαίωμα να επιλέξετε αυτόν τον Γονέα

en: %s author page added | %s author pages added
el[0]: Η σελίδα συγγραφέα %s προστέθηκε
el[1]: Οι σελίδες συγγραφέων %s προστέθηκαν

en: No users selected
el: Δεν έχουν επιλεγεί χρήστες

en: Selected users already have specified author page
el: Οι επιλεγμένοι χρήστες έχουν ήδη καθορισμένη σελίδα συγγραφέα

en: Add Author Page&hellip;
el: Προσθήκη Σελίδας Συγγραφέα&hellip;

en: make each selected user the author of a new page
el: κάντε κάθε επιλεγμένο χρήστη τον συγγραφέα μιας νέας σελίδας

en: pattern post sets default content and categories for author post
el: το πρότυπο ανάρτησης ορίζει προεπιλεγμένο περιεχόμενο και κατηγορίες για την ανάρτηση του συγγραφέα

en: pattern post sets parent, default content and template for author page
el: το πρότυπο ανάρτησης ορίζει γονέα, προεπιλεγμένο περιεχόμενο και πρότυπο για τη σελίδα του συγγραφέα

en: pattern page sets parent and default content for author page
el: το πρότυπο σελίδας ορίζει γονέα και προεπιλεγμένο περιεχόμενο για τη σελίδα του συγγραφέα

en: patterned on&hellip;
el: βάσει του&hellip;

en: patterned on...
el: βάσει του...

en: Pattern ID:
el: Ταυτότητα Προτύπου:

en: enter post ID/slug
el: εισάγετε ID/slug ανάρτησης

en: Title:
el: Τίτλος:

en: supported tags are [username] and [userid]
el: οι υποστηριζόμενες ετικέτες είναι [username] και [userid]

en: Add Pages
el: Προσθήκη Σελίδων

en: (select...)
el: (επιλέξτε...)

en: Role Usage edited.
el: Η χρήση ρόλου έχει επεξεργαστεί.

en: These optional settings customize how PublishPress Permissions applies extra roles. Your existing WP Role Definitions can be applied in two different ways:
el: Αυτές οι προαιρετικές ρυθμίσεις προσαρμόζουν τον τρόπο που οι Permissions του PublishPress εφαρμόζουν επιπλέον ρόλους. Οι υπάρχουσες Ορισμοί Ρόλων WP μπορούν να εφαρμοστούν με δύο διαφορετικούς τρόπους:

en: Pattern Roles convert 'post' capabilities to the corresponding type-specific capability.  In a normal WP installation, this is the easiest solution.
el: Οι Ρόλοι Μοτίβου μετατρέπουν τις ικανότητες 'δημοσίευσης' στην αντίστοιχη ικανότητα συγκεκριμένου τύπου. Σε μια κανονική εγκατάσταση WP, αυτή είναι η πιο εύκολη λύση.

en: With Direct Assignment, capabilities are applied without modification.
el: Με την Άμεση Ανάθεση, οι ικανότητες εφαρμόζονται χωρίς τροποποίηση.

en: All Role Usage settings will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
el: Όλες οι ρυθμίσεις Χρήσης Ρόλου θα επαναρυθμιστούν στις ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΕΣ. Είστε σίγουροι;

en: Role Usage updated.
el: Η χρήση ρόλου ενημερώθηκε.

en: Role Usage: %s
el: Χρήση Ρόλου: %s

en: Usage
el: Χρήση

en: no supplemental assignment
el: χωρίς πρόσθετη ανάθεση

en: Pattern Role
el: Ρόλος Προτύπου

en: Direct Assignment
el: Άμεση Ανάθεση

en: Post Capabilities
el: Δυνατότητες Δημοσίευσης

en: Type-specific and/or status-specific equivalents of the following capabilities are included in supplemental %s roles:
el: Οι αντίστοιχες ικανότητες συγκεκριμένων τύπων και/ή καταστάσεων των παρακάτω ικανοτήτων περιλαμβάνονται στους συμπληρωματικούς %s ρόλους:

en: Arbitrary Capabilities
el: Αυθαίρετες Δυνατότητες

en: The following capabilities are included in supplemental %s roles:
el: Οι παρακάτω δυνατότητες περιλαμβάνονται σε πρόσθετους ρόλους %s:

en: Role Capabilities
el: Δυνατότητες Ρόλου

en: All capabilities defined for this WordPress role will be applied in supplemental assignments:
el: Όλες οι ικανότητες που ορίζονται για αυτόν τον ρόλο WordPress θα εφαρμοστούν σε συμπληρωματικές αναθέσεις:

en: Notes regarding Pattern Roles
el: Σημειώσεις σχετικά με τους Ρόλους Προτύπου

en: Back to Role Usage List
el: Επιστροφή στη Λίστα Χρήσης Ρόλων

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: The 'posts' capabilities in a WP role determine its function as a Pattern Role for supplemental assignment to Permission Groups. When you assign the 'Author' pattern role for Pages, edit_posts and edit_published_posts become edit_pages and edit_published_pages.
el: Οι ικανότητες 'δημοσιεύσεων' σε έναν ρόλο WP προσδιορίζουν τη λειτουργία του ως Ρόλος Μοτίβου για συμπληρωματική ανάθεση σε Ομάδες Δικαιωμάτων. Όταν αναθέτετε τον ρόλο μοτίβου 'Συγγραφέας' για Σελίδες, οι edit_posts και edit_published_posts γίνονται edit_pages και edit_published_pages.

en: Role capabilities defined for other post types (i.e. 'edit_others_pages', 'edit_things') are ignored unless Role Usage is set to Direct Assignment.
el: Οι ικανότητες ρόλου που ορίζονται για άλλους τύπους δημοσιεύσεων (π.χ. 'edit_others_pages', 'edit_things') αγνοούνται εκτός εάν η Χρήση Ρόλου είναι ρυθμισμένη σε Άμεση Ανάθεση.

en: If one of the default roles is deleted from the WP database, it will remain available as a pattern role with default WP capabilities (but can be disabled here).
el: Εάν διαγραφεί ένας από τους προεπιλεγμένους ρόλους από τη βάση δεδομένων του WP, θα παραμείνει διαθέσιμος ως πρότυπος ρόλος με προεπιλεγμένες δυνατότητες του WP (αλλά μπορεί να απενεργοποιηθεί εδώ).

en: No matching roles were found.
el: Δεν βρέθηκαν αντιστοιχίσεις ρόλων.

en: Media Library
el: Βιβλιοθήκη Πολυμέσων

en: Posts / Pages Listing
el: Λίστα Δημοσιεύσεων / Σελίδων

en: List other users' files if attached to a editable post
el: Λίστα αρχείων άλλων χρηστών αν είναι συνημμένα σε μια επεξεργάσιμη δημοσίευση

en: List other users' files if attached to a viewable post
el: Λίστα αρχείων άλλων χρηστών αν είναι συνδεδεμένα σε μια ορατή ανάρτηση

en: List other users' unattached files by default
el: Λίστα αρχείων άλλων χρηστών χωρίς σύνδεση από προεπιλογή

en: Edit other users' files if attached to an editable post
el: Επεξεργασία αρχείων άλλων χρηστών αν είναι συνδεδεμένα σε μια επεξεργάσιμη ανάρτηση

en: Prevent editing files if attached to a non-editable post
el: Απαγόρευση επεξεργασίας αρχείων αν είναι συνδεδεμένα σε μια μη επεξεργάσιμη ανάρτηση

en: Users can always edit their own files
el: Οι χρήστες μπορούν πάντα να επεξεργάζονται τα δικά τους αρχεία

en: Limited Editing Elements
el: Περιορισμένα Στοιχεία Επεξεργασίας

en: Feature Moved
el: Η δυνατότητα μετακινήθηκε

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to %1$sCapabilities > Editor Features > Element IDs%2$s for better organization and enhanced functionality.
el: Η λειτουργία Περιορισμένα Στοιχεία Επεξεργασίας έχει μεταφερθεί σε %1$sΔυνατότητες > Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή > IDs Στοιχείων%2$s για καλύτερη οργάνωση και βελτιωμένη λειτουργικότητα.

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to the PublishPress Capabilities plugin. Please install %1$sPublishPress Capabilities%2$s to access this functionality.
el: Η λειτουργία Περιορισμένα Στοιχεία Επεξεργασίας έχει μεταφερθεί στο πρόσθετο Δυνατότητες PublishPress. Παρακαλώ εγκαταστήστε %1$sΔυνατότητες PublishPress%2$s για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτή τη λειτουργικότητα.

en: Current Settings:
el: Τρέχουσες Ρυθμίσεις:

en: HTML Element IDs:
el: IDs Στοιχείων HTML:

en: List Files
el: Λίστα Αρχείων

en: The following settings apply to users who are able to access the Media Library. Normally this requires the upload_files or edit_files capability.
el: Οι παρακάτω ρυθμίσεις ισχύουν για χρήστες που έχουν πρόσβαση στη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων. Κανονικά αυτό απαιτεί την ικανότητα upload_files ή edit_files.

en: Edit Files
el: Επεξεργασία Αρχείων

en: You are not allowed to create new %s
el: Δεν επιτρέπεται να δημιουργήσετε νέο %s

en: access denied
el: πρόσβαση απορρίφθηκε

en: Approve
el: Έγκριση

en: Revisors
el: Εξεταστές

en: Revisor
el: Εξεταστής

en: To read the full content, please log in to this site.
el: Για να διαβάσετε το πλήρες περιεχόμενο, παρακαλώ συνδεθείτε σε αυτή την ιστοσελίδα.

en: Content requires additional permissions.
el: Το περιεχόμενο απαιτεί επιπλέον άδειες.

en: Read More
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Teaser Type
el: Τύπος προεπισκόπησης

en: Coverage
el: Κάλυψη

en: Teaser Text
el: Κείμενο προεπισκόπησης

en: Read More Notice
el: Ειδοποίηση για Διαβάστε περισσότερα

en: Redirect
el: Ανακατεύθυνση

en: Options
el: Επιλογές

en: Hidden Content Teaser
el: Προεπισκόπηση κρυφού περιεχομένου

en: Display mode for readable private posts
el: Λειτουργία εμφάνισης για αναγνώσιμες ιδιωτικές αναρτήσεις

en: Display mode for readable non-private posts
el: Λειτουργία εμφάνισης για αναγνώσιμες μη-ιδιωτικές αναρτήσεις

en: Feed Replacement Text (use %permalink% for post URL)
el: Κείμενο αντικατάστασης ροής (χρησιμοποιήστε %permalink% για το URL της ανάρτησης)

en: Login Notice Message
el: Μήνυμα ειδοποίησης σύνδεσης

en: Hide Featured Image when Teaser is applied
el: Απόκρυψη εικόνας προεπισκόπησης όταν εφαρμόζεται η προεπισκόπηση

en: "Hide Private" settings only apply to custom privacy (Member, Premium, Staff, etc.)
el: "Απόκρυψη Ιδιωτικού" ρυθμίσεις ισχύουν μόνο για προσαρμοσμένη ιδιωτικότητα (Μέλος, Premium, Προσωπικό κ.λπ.)

en: %s is a PRO feature
el: %s είναι μια PRO δυνατότητα

en: 🔓 Unlock %s
el: 🔓 Ξεκλειδώστε το %s

en: This feature is available in PublishPress Permissions PRO
el: Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη στο PublishPress Permissions PRO

en: Upgrade to PRO
el: Αναβάθμιση σε PRO

en: Compare Features
el: Σύγκριση δυνατοτήτων

en: All post teaser settings were updated.
el: Όλες οι ρυθμίσεις προεπισκόπησης ανάρτησης ενημερώθηκαν.

en: All post teaser settings were reset to defaults.
el: Όλες οι ρυθμίσεις προεπισκόπησης ανάρτησης επαναφέρθηκαν στις προεπιλεγμένες τιμές.

en: Teaser Settings
el: Ρυθμίσεις Προεπισκόπησης

en: Display for readable private posts:
el: Εμφάνιση για αναγνώσιμες ιδιωτικές αναρτήσεις:

en: Full Content
el: Πλήρης Περιεχόμενο

en: Excerpt Only
el: Μόνο Απόσπασμα

en: Title Only
el: Μόνο Τίτλος

en: Display for readable non-private posts:
el: Εμφάνιση για αναγνώσιμες μη ιδιωτικές αναρτήσεις:

en: Feed Replacement Text:
el: Κείμενο Αντικατάστασης Ροής:

en: Use %s for post URL
el: Χρησιμοποιήστε %s για το URL της ανάρτησης

en: Select Post Type to Configure
el: Επιλέξτε Τύπο Ανάρτησης προς Ρύθμιση

en: Choose which post type you want to configure teaser settings for.
el: Επιλέξτε ποιον τύπο ανάρτησης θέλετε να ρυθμίσετε τις ρυθμίσεις προεπισκόπησης.

en: Pages and custom post types are available in %sPRO%s
el: Σελίδες και προσαρμοσμένοι τύποι αναρτήσεων είναι διαθέσιμοι στο %sPRO%s

en: WordPress default. Show "Page not found" screen
el: Προεπιλογή WordPress. Εμφάνιση οθόνης "Η σελίδα δεν βρέθηκε"

en: Teaser text
el: Κείμενο Προεπισκόπησης

en: Use content before Read More link as teaser text
el: Χρησιμοποιήστε το περιεχόμενο πριν από τον σύνδεσμο Διαβάστε Περισσότερα ως κείμενο προεπισκόπησης

en: Use Excerpt as teaser text
el: Χρησιμοποιήστε το Απόσπασμα ως κείμενο προεπισκόπησης

en: Use Excerpt or pre-More as teaser text
el: Χρησιμοποιήστε το Απόσπασμα ή το προ του Περισσότερα ως κείμενο προεπισκόπησης

en: Use Excerpt, pre-More or First X Characters as teaser text
el: Χρησιμοποιήστε το Απόσπασμα, το προ του Περισσότερα ή τους Πρώτους X Χαρακτήρες ως κείμενο προεπισκόπησης

en: Redirect to another post
el: Ανακατεύθυνση σε άλλη ανάρτηση

en: No teaser will be applied
el: Δεν θα εφαρμοστεί καμία προεπισκόπηση

en: Use configured teaser text to replace or supplement content
el: Χρησιμοποιήστε το κείμενο προεπισκόπησης που έχει ρυθμιστεί για να αντικαταστήσετε ή να συμπληρώσετε το περιεχόμενο

en: Show a "Read More" link that requires login
el: Εμφάνιση ενός συνδέσμου "Διαβάστε περισσότερα" που απαιτεί σύνδεση

en: Use the post excerpt as teaser content
el: Χρησιμοποιήστε την περίληψη της ανάρτησης ως περιεχόμενο προεπισκόπησης

en: Use excerpt or content before More tag
el: Χρησιμοποιήστε την περίληψη ή το περιεχόμενο πριν από την ετικέτα Περισσότερα

en: Show the first X characters of the post content
el: Εμφάνιση των πρώτων X χαρακτήρων του περιεχομένου της ανάρτησης

en: Redirect users to another page when they try to access restricted content
el: Ανακατεύθυνση χρηστών σε άλλη σελίδα όταν προσπαθούν να αποκτήσουν πρόσβαση σε περιορισμένο περιεχόμενο

en: Use first X characters of content as teaser text
el: Χρησιμοποιήστε τους πρώτους X χαρακτήρες του περιεχομένου ως κείμενο προεπισκόπησης

en: Use excerpt or first X characters of content
el: Χρησιμοποιήστε την περίληψη ή τους πρώτους X χαρακτήρες του περιεχομένου

en: Teaser Settings for %s
el: Ρυθμίσεις προεπισκόπησης για %s

en: Teaser Type:
el: Τύπος προεπισκόπησης:

en: Read More links, excerpts, and redirects are available in %sPRO%s
el: Οι σύνδεσμοι "Διαβάστε περισσότερα", οι περίληψεις και οι ανακατευθύνσεις είναι διαθέσιμοι στο %sPRO%s

en: Show only the first
el: Εμφάνιση μόνο των πρώτων

en: Chars
el: Χαρακτήρων

en: characters
el: χαρακτήρες

en: Max
el: Μέγιστο

en: characters (leave empty for full excerpt)
el: χαρακτήρες (αφήστε κενό για πλήρη περίληψη)

en: Teaser Application:
el: Εφαρμογή προεπισκόπησης:

en: List and Single view
el: Λίστα και Μοναδική προβολή

en: Single view only
el: Μόνο σε προβολή ενός

en: User Application:
el: Εφαρμογή Χρήστη:

en: Both
el: Και οι δύο

en: Not Logged In Users
el: Χρήστες που δεν έχουν συνδεθεί

en: Logged In Users
el: Χρήστες που έχουν συνδεθεί

en: Navigation Menus:
el: Μενού Πλοήγησης:

en: Display links if user doesn't have access
el: Εμφάνιση συνδέσμων αν ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση

en: Hide links if user doesn't have access
el: Απόκρυψη συνδέσμων αν ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση

en: Private Posts:
el: Ιδιωτικές Αναρτήσεις:

en: Apply Teaser to Private Posts
el: Εφαρμογή Teaser σε Ιδιωτικές Αναρτήσεις

en: Hide Private Posts if user doesn't have access
el: Απόκρυψη Ιδιωτικών Αναρτήσεων αν ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση

en: Hide for Custom Visibility
el: Απόκρυψη για Προσαρμοσμένη Ορατότητα

en: Featured Image:
el: Επιλεγμένη Εικόνα:

en: Show featured image
el: Εμφάνιση επιλεγμένης εικόνας

en: Hide featured image when teaser is applied
el: Απόκρυψη επιλεγμένης εικόνας όταν εφαρμόζεται teaser

en: Teaser Message Style:
el: Στυλ Μηνύματος Teaser:

en: Use Default Teaser Message Style
el: Χρήση Προεπιλεγμένου Στυλ Μηνύματος Teaser

en: Use Custom Teaser Message Style
el: Χρήση Προσαρμοσμένου Στυλ Μηνύματος Teaser

en: Choose whether to use the default message style or customize the appearance of teaser messages.
el: Επιλέξτε εάν θα χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο στυλ μηνύματος ή να προσαρμόσετε την εμφάνιση των μηνυμάτων teaser.

en: Teaser Message
el: Μήνυμα Teaser

en: Replace the post content entirely with custom content for users who don't have access.
el: Αντικαταστήστε το περιεχόμενο της ανάρτησης πλήρως με προσαρμοσμένο περιεχόμενο για χρήστες που δεν έχουν πρόσβαση.

en: This field is required.
el: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό.

en: Replace Post Content With:
el: Αντικατάσταση περιεχομένου ανάρτησης με:

en: Insert a login form by using %s[login_form]%s shortcode.
el: Εισάγετε μια φόρμα σύνδεσης χρησιμοποιώντας το shortcode %s[login_form]%s.

en: Teaser Text Configuration
el: Διαμόρφωση κειμένου προεπισκόπησης

en: Configure custom teaser text for this post type.
el: Διαμορφώστε προσαρμοσμένο κείμενο προεπισκόπησης για αυτόν τον τύπο ανάρτησης.

en: post title
el: τίτλος ανάρτησης

en: post content
el: περιεχόμενο ανάρτησης

en: Before %s:
el: Πριν από %s:

en: After %s:
el: Μετά από %s:

en: Redirect Settings
el: Ρυθμίσεις ανακατεύθυνσης

en: Redirect functionality is available in PRO
el: Η δυνατότητα ανακατεύθυνσης είναι διαθέσιμη στην έκδοση PRO

en: Automatically redirect users to a login page or custom page when they try to access restricted content.
el: Αυτόματα ανακατευθύνετε τους χρήστες σε μια σελίδα σύνδεσης ή προσαρμοσμένη σελίδα όταν προσπαθούν να αποκτήσουν πρόσβαση σε περιορισμένο περιεχόμενο.

en: Redirection
el: Ανακατεύθυνση

en: Target Post Type
el: Στόχος τύπος ανάρτησης

en: Select Post
el: Επιλέξτε ανάρτηση

en: Not Logged In:
el: Δεν είστε συνδεδεμένοι:

en: No redirect
el: Καμία ανακατεύθυνση

en: Redirect to WordPress login
el: Ανακατεύθυνση στη σύνδεση του WordPress

en: Redirect to a custom post
el: Ανακατεύθυνση σε μια προσαρμοσμένη ανάρτηση

en: This is a custom login page
el: Αυτή είναι μια προσαρμοσμένη σελίδα σύνδεσης

en: After the user logs in, they will be redirected back to the original post they were viewing.
el: Αφού συνδεθεί ο χρήστης, θα ανακατευθυνθεί πίσω στην αρχική ανάρτηση που έβλεπε.

en: Logged in Users:
el: Συνδεδεμένοι Χρήστες:

en: Message for Blocked Users
el: Μήνυμα για αποκλεισμένους χρήστες

en: Customize the message shown to users who are blocked from viewing the full content when using the "Read More" teaser type.
el: Προσαρμόστε το μήνυμα που εμφανίζεται στους χρήστες που αποκλείονται από την προβολή του πλήρους περιεχομένου όταν χρησιμοποιούν τον τύπο teaser "Διαβάστε περισσότερα".

en: This message will be displayed in a styled notice box above the teaser content for users who are not logged in.
el: Αυτό το μήνυμα θα εμφανίζεται σε ένα στυλιζαρισμένο πλαίσιο ειδοποίησης πάνω από το περιεχόμενο teaser για χρήστες που δεν είναι συνδεδεμένοι.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "Excerpt" teaser type.
el: Προσαρμόστε το μήνυμα ειδοποίησης σύνδεσης που εμφανίζεται σε χρήστες που δεν είναι συνδεδεμένοι όταν χρησιμοποιούν τον τύπο teaser "Απόσπασμα".

en: This message will be displayed in a styled notice box below the excerpt teaser content for users who are not logged in.
el: Αυτό το μήνυμα θα εμφανίζεται σε ένα στυλιζαρισμένο πλαίσιο ειδοποίησης κάτω από το περιεχόμενο teaser απόσπασμα για χρήστες που δεν είναι συνδεδεμένοι.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "First X Characters" teaser type.
el: Προσαρμόστε το μήνυμα ειδοποίησης σύνδεσης που εμφανίζεται σε χρήστες που δεν είναι συνδεδεμένοι όταν χρησιμοποιούν τον τύπο teaser "Πρώτοι X Χαρακτήρες".

en: This message will be displayed in a styled notice box below the truncated content teaser for users who are not logged in.
el: Αυτό το μήνυμα θα εμφανίζεται σε ένα στυλιζαρισμένο πλαίσιο ειδοποίησης κάτω από το περιορισμένο περιεχόμενο teaser για χρήστες που δεν είναι συνδεδεμένοι.

en: Teaser Message Style Customization
el: Προσαρμογή Στυλ Μηνύματος Teaser

en: Customize the appearance of teaser message displayed to blocked users.
el: Προσαρμόστε την εμφάνιση του μηνύματος teaser που εμφανίζεται σε αποκλεισμένους χρήστες.

en: Background Color:
el: Χρώμα Φόντου:

en: Text Color:
el: Χρώμα Κειμένου:

en: Border Color:
el: Χρώμα Περιγράμματος:

en: Border Width (px):
el: Πλάτος Περιγράμματος (px):

en: Border Position:
el: Θέση Περιγράμματος:

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Top
el: Επάνω

en: Bottom
el: Κάτω

en: All Sides
el: Όλες οι Πλευρές

en: Padding (px):
el: Περιθώριο (px):

en: Border Radius (px):
el: Ακτίνα Περιγράμματος (px):

en: Font Size (px):
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς (px):

en: Live Preview
el: Ζωντανή Προεπισκόπηση

en: This is how the teaser message will appear on your site. Changes update in real-time.
el: Αυτή είναι η εμφάνιση του μηνύματος teaser στον ιστότοπό σας. Οι αλλαγές ενημερώνονται σε πραγματικό χρόνο.

en: No Teaser
el: Χωρίς Teaser

en: Configured Teaser Text
el: Διαμορφωμένο Κείμενο Teaser

en: This is a PRO feature
el: Αυτή είναι μια λειτουργία PRO

en: %s is available in PRO
el: %s είναι διαθέσιμο στο PRO

en: Select a page
el: Επιλέξτε μια σελίδα

en: Select terms
el: Επιλέξτε όρους

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
el: <strong>Αυτό το πρόσθετο μπορεί να διαγραφεί.</strong>

[ctx: user]
en: Select &gt;
el: Επιλέξτε &gt;

[ctx: user]
en: &lt; Unselect
el: &lt; Αποεπιλογή

[ctx: count]
en: Users
el: Χρήστες

[ctx: count]
en: Specific Permissions
el: Συγκεκριμένες Άδειες

[ctx: count]
en: Extra Roles
el: Επιπλέον Ρόλοι

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Groups
el: Ομάδες
