post-slider-wd - en to el translation catalogue (454 entries)

en:  is not a directory.
el: δεν είναι ένας κατάλογος.

en: - Select a Slider -
el: - Επιλέξτε μια Slider -

en: 0 for play infinte times
el: 0 για το παιχνίδι άπειρες φορές

en: 3D Random
el: Τυχαία 3D

en: A term with the name provided already exists.
el: Ένας όρος με την ονομασία που προβλέπεται ήδη υπάρχει.

en: Action
el: Δράση

en: Active Background color:
el: Ενεργά Χρώμα φόντου:

en: Active border:
el: Ενεργό σύνορο:

en: Active color:
el: Ενεργό χρώμα:

en: Add Hotspot Layer
el: Προσθήκη Hotspot Layer

en: Add Image Layer
el: Προσθήκη Layer Εικόνα

en: Add Post
el: Προσθήκη Δημοσίευση

en: Add Posts
el: Προσθήκη Δημοσιεύσεις

en: Add Social Button Layer
el: Προσθήκη Κοινωνική Layer Button

en: Add Text Layer
el: Προσθέστε στρώμα του κειμένου

en: Add custom CSS to apply custom changes to the slider.
el: Προσθήκη προσαρμοσμένων CSS να εφαρμόσουν προσαρμοσμένες αλλαγές στο ρυθμιστικό.

en: Add font-family
el: Προσθέστε font-family

en: Add font-family:
el: Προσθήκη font-family:

en: Add new
el: Προσθεσε νεο

en: Add to Google fonts
el: Προσθήκη στα γραμματοσειρές Google

en: Add to slider
el: Προσθήκη στα Διακόπτης

en: Add/Edit Post
el: Προσθήκη / Επεξεργασία Δημοσίευση

en: Adding Layers to Sliders
el: Προσθήκη επιπέδων σε ρυθμιστικά

en: Align:
el: Ευθυγράμμιση:

en: All
el: Όλοι

en: Allow adding only posts containing featured image.
el: Επιτρέπουν την προσθήκη μόνο των μηνυμάτων που περιέχουν χαρακτήρισε την εικόνα.

en: Always
el: Πάντοτε

en: Angle
el: Γωνία

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to delete this layer ?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το στρώμα;

en: Are you sure you want to reset the slider?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε το ρυθμιστικό;

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author:
el: Συγγραφέας:

en: Autoplay:
el: Αυτόματο παιχνίδι:

en: Background Color:
el: Χρώμα του φόντου:

en: Background color:
el: Χρώμα του φόντου:

en: Background fit:
el: Τακτοποίηση φόντο:

en: Background image angle:
el: Φόντο γωνία της εικόνας:

en: Background image grayscale:
el: Ιστορικό κλίμακα του γκρι εικόνα:

en: Background image transparency:
el: Ιστορικό της διαφάνειας εικόνα:

en: Before uninstalling the plugin, please Contact our %s. We'll do our best to help you out with your issue. We value each and every user and value what's right for our users in everything we do.<br />
              However, if anyway you have made a decision to uninstall the plugin, please take a minute to %s and tell what you didn't like for our plugins further improvement and development. Thank you !!!
el: Πριν από την κατάργηση της εγκατάστασης του plugin, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας %s. Θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να σας βοηθήσουμε στο πρόβλημα σας. Εκτιμούμε κάθε χρήστη και εκτιμούμε τι είναι σωστό για τους χρήστες μας σε ό, τι κάνουμε.<br />Ωστόσο, εάν ούτως ή άλλως έχετε αποφασίσει να απεγκαταστήσετε το πρόσθετο, παρακαλώ πάρτε ένα λεπτό %s Και να πω τι δεν σας άρεσε για τις πρόσθετες δυνατότητες μας περαιτέρω βελτίωση και ανάπτυξη. Ευχαριστώ !!!

en: Blind
el: Τυφλός

en: Blind Horizontal
el: Περσίδες οριζόντιες

en: Blind Vertical
el: Περσίδες κάθετη

en: Block Scale
el: Αποκλεισμός Κλίμακα

en: Block Scale Random
el: Αποκλεισμός Κλίμακα Τυχαία

en: Border radius:
el: Ακτίνα των συνόρων:

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Bounce
el: Αναπήδηση

en: Break-word
el: Διάλειμμα-λέξη

en: Break-word:
el: Διάλειμμα-λέξη:

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: Bullet style:
el: Bullet στυλ:

en: Bullets
el: Σφαίρες

en: Buttons color:
el: Κουμπιά χρώμα:

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Carousel
el: Καρουζέλ

en: Carousel image ratio:
el: Carousel αναλογία εικόνας:

en: Carousel is disabled in free version.
el: Carousel είναι απενεργοποιημένη σε δωρεάν έκδοση.

en: Center
el: Κέντρο

en: Changes made in this table should be saved.
el: Οι αλλαγές που γίνονται σε αυτόν τον πίνακα θα πρέπει να σωθεί.

en: Changes must be saved.
el: Οι αλλαγές πρέπει να σωθεί.

en: Chevron
el: Σιρίτι

en: Chooes buttons:
el: Chooes κουμπιά:

en: Choose buttons:
el: Επιλέξτε κουμπιά:

en: Choose color
el: Επιλέξτε χρώμα

en: Choose file.
el: Επιλέξτε το αρχείο.

en: Choose group
el: Επιλέξτε ομάδα

en: Choose post type:
el: Επιλέξτε τύπο post:

en: Choose the style for the bullets.
el: Επιλέξτε το στυλ για τις σφαίρες.

en: Choose the style of the button you prefer to have as navigation buttons.
el: Επιλέξτε το στυλ του κουμπιού που προτιμούν να έχουν ως κουμπιά πλοήγησης.

en: Choose the type and color for navigation button images. The option is designed for limited preview (colors not included) purposes and can't be saved.
el: Επιλέξτε τον τύπο και το χρώμα για τις εικόνες πλήκτρο πλοήγησης. Η επιλογή είναι σχεδιασμένο για περιορισμένη προεπισκόπηση (χρώματα δεν περιλαμβάνεται) σκοπούς και δεν μπορεί να σωθεί.

en: Choose the type and color for the bullets. The option is designed for limited preview (colors not included) purposes and can't be saved.
el: Επιλέξτε τον τύπο και το χρώμα για τις σφαίρες. Η επιλογή είναι σχεδιασμένο για περιορισμένη προεπισκόπηση (χρώματα δεν περιλαμβάνεται) σκοπούς και δεν μπορεί να σωθεί.

en: Choose the type of the timer bar to be used within the slider.
el: Επιλέξτε το είδος της γραμμής χρονόμετρο να χρησιμοποιηθεί εντός του ρυθμιστή.

en: Choose to have faster load for the first few images and process the rest meanwhile.
el: Επιλέξτε να έχουν ταχύτερη φορτίου για τις πρώτες εικόνες και να επεξεργαστείτε το υπόλοιπο διάστημα.

en: Choose whether to autoplay the sliders or not.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να αναπαράγεται αυτόματα τα ρυθμιστικά ή όχι.

en: Choose whether to display Play and Pause buttons or not.
el: Επιλέξτε αν θα εμφανίζεται Play και Pause κουμπιά ή όχι.

en: Choose whether to display Previous and Next buttons or not.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να εμφανίσετε κουμπιά Προηγούμενο και Επόμενο ή όχι.

en: Choose whether to have music/audio track playback with the slider or not.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να έχετε αναπαραγωγή μουσικής / κομμάτι ήχου με το ρυθμιστικό ή όχι.

en: Choose whether to have navigation bullets or not.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να έχετε σφαίρες πλοήγησης ή όχι.

en: Choose whether to have the layer effect out regardless of the timing between the hit to the next slider or skip the effect out and get to the next image.
el: Επιλέξτε αν θα έχει ως αποτέλεσμα στρώμα έξω, ανεξάρτητα από το χρονικό διάστημα μεταξύ της χτύπημα στο επόμενο ρυθμιστικό ή παραλείψτε το αποτέλεσμα έξω και να πάρει την επόμενη εικόνα.

en: Choose whether to have the slides change in a random manner or to keep the original sequence.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να έχουν οι διαφάνειες αλλάζουν με τυχαίο τρόπο ή να διατηρήσετε την αρχική ακολουθία.

en: Choose whether to have thumbnails of the slides displayed as a filmstrip or not.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να έχετε μικρογραφίες των διαφανειών εμφανίζεται ως προβολή ακίνητων εικόνων ή όχι.

en: Choose whether to publish the mentioned slider or not.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να δημοσιεύσετε το αναφερόμενο ρυθμιστικό ή όχι.

en: Choose whether to use default navigation buttons or to upload custom ones.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τα κουμπιά πλοήγησης προεπιλογή ή να φορτώσετε προσαρμοσμένες.

en: Choose whether to use default or styled bullets.
el: Επιλέξτε εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο στυλ ή σφαίρες.

en: Choose whether to use default play/pause buttons or to upload custom ones.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τις προεπιλεγμένες αναπαραγωγή / παύση κουμπιά ή να φορτώσετε προσαρμοσμένες.

en: Circle
el: Κύκλος

en: Circle O
el: Ο Κύκλος

en: Circle bottom left
el: Κάτω αριστερά κύκλο

en: Circle bottom right
el: Κύκλος κάτω δεξιά

en: Circle top left
el: Κύκλος επάνω αριστερά

en: Circle top right
el: Κύκλος επάνω δεξιά

en: Click Here
el: Κανε κλικ εδώ

en: Color:
el: Χρώμα:

en: Contact us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Contain
el: Περιέχουν

en: Container fit:
el: Κατάλληλο δοχείο:

en: Cover
el: Κάλυμμα

en: Create new post slider
el: Δημιουργία νέου θέματος ρυθμιστικό

en: Creating Dynamic Posts Slider
el: Δημιουργία Δυναμική Δημοσιεύσεις Slider

en: Creating Posts Sliders
el: Δημιουργία Δημοσιεύσεις Sliders

en: Creating Static Posts Slider
el: Δημιουργία Στατική Δημοσιεύσεις Slider

en: Crop Image Position:
el: Περικοπή Θέση Image:

en: Cube Horizontal
el: Cube Οριζόντια

en: Cube Random
el: Τυχαία Cube

en: Cube Vertical
el: Cube Κάθετη

en: Custom
el: Έθιμο

en: Dashed
el: Διακεκομμένη

en: Database Tables
el: Πίνακες της βάσης δεδομένων

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Date modified
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Day
el: Ημέρα

en: Deactivating Post Slider WD plugin does not remove any data that may have been created. To completely remove this plugin, you can uninstall it here.
el: Απενεργοποίηση Δημοσίευση Slider WD plugin δεν καταργήσει όλα τα δεδομένα που μπορεί να έχουν δημιουργηθεί. Για να καταργήσετε εντελώς αυτό το plugin, μπορείτε να απεγκαταστήσετε εδώ.

en: Deactive transparency:
el: Ανενεργή διαφάνειας:

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Define the height of the timer bar.
el: Ορίστε το ύψος της μπάρας χρονοδιακόπτη.

en: Define the maximum width and heigth of the filmstrip thumbnails.
el: Ορίστε το μέγιστο πλάτος και το Ύψος των μικρογραφιών filmstrip.

en: Define the size of the navigation bullets.
el: Ορίστε το μέγεθος των σφαιρών πλοήγησης.

en: Define the time for the effect.
el: Ορίστε το χρόνο για το αποτέλεσμα.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete layer
el: Διαγραφή στρώμα

en: Delete slide
el: Διαγραφή διαφάνειας

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Dimensions:
el: Διαστάσεις:

en: Disable image right click possibility.
el: Απενεργοποίηση της εικόνας, κάντε δεξί κλικ δυνατότητα.

en: Do you really want to uninstall Post Slider WD plugin?
el: Θέλετε πραγματικά να απεγκαταστήσετε Δημοσίευση Slider WD plugin;

en: Do you want to delete selected items?
el: Θέλετε να διαγράψετε τα επιλεγμένα στοιχεία;

en: Do you want to delete slide?
el: Θέλετε να διαγράψετε διαφάνεια;

en: Do you want to duplicate selected items?
el: Θέλετε να αντιγράψετε τα επιλεγμένα στοιχεία;

en: Dotted
el: Διακεκομμένη

en: Double
el: Διπλό

en: Drag to re-order
el: Σύρετε για να αλλάξετε τη σειρά

en: Duplicate
el: Διπλότυπο

en: Duplicate layer
el: Διπλότυπο στρώμα

en: Duplicate slide
el: Διπλότυπη διαφάνεια

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Dynamic posts slides
el: Δυναμική δημοσιεύσεις διαφάνειες

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Image
el: Επεξεργασία εικόνας

en: Edit Post
el: Επεξεργασία Δημοσίευση

en: Edit Slide
el: Edit slide

en: Edit Slides
el: Επεξεργασία Διαφάνειες

en: Edit post slider
el: Επεξεργασία ανάρτησης ρυθμιστικό

en: Effect
el: Αποτέλεσμα

en: Effect In:
el: Επίδραση στις:

en: Effect Out:
el: Αποτέλεσμα Από:

en: Effect duration:
el: Διάρκεια της επίδρασης:

en: Effect in:
el: Επίδραση σε:

en: Effect out:
el: Αποτέλεσμα από:

en: Effect:
el: Αποτέλεσμα:

en: Enable bullets:
el: Ενεργοποίηση σφαίρες:

en: Enable filmstrip:
el: Ενεργοποίηση filmstrip:

en: Enable loop:
el: Ενεργοποίηση βρόχο:

en: Enable timer bar:
el: Ενεργοποίηση μπάρα του χρονομέτρου:

en: Enter absolute url of the image.
el: Εισάγετε απόλυτο url της εικόνας.

en: Error. Please install plugin again.
el: Σφάλμα. Παρακαλώ εγκαταστήστε plugin πάλι.

en: Fade
el: Ξεθωριάζει

en: FadeIn
el: Ξεθωριάζω

en: FadeOut
el: Fadeout

en: Fan
el: Ανεμιστήρας

en: Featured image
el: Προτεινόμενα εικόνα

en: Fill
el: Γεμίστε

en: Filmstrip is disabled in free version.
el: Filmstrip είναι απενεργοποιημένη σε δωρεάν έκδοση.

en: Fixed step (left, center, right)
el: Σταθερό βήμα (αριστερά, κέντρο, δεξιά)

en: Fixed width:
el: Σταθερό πλάτος:

en: Flash
el: Φλας

en: Font family:
el: Οικογένεια γραμματοσειρών:

en: Font weight:
el: Font βάρος:

en: Full width on small screens:
el: Όλο το πλάτος σε μικρές οθόνες:

en: Full width slider when resolution is smaller than.
el: ρυθμιστικό πλήρες πλάτος όταν η ανάλυση είναι μικρότερο από ό, τι.

en: Full width:
el: Πλήρες πλάτος:

en: Get Pro
el: Πάρτε Pro

en: Global
el: Παγκόσμια

en: Global Options
el: Παγκόσμια Επιλογές

en: Global Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Google fonts
el: γραμματοσειρές Google

en: Helps to decrease page load time. Might not function with some custom themes.
el: Βοηθά να μειώσετε χρόνο φόρτωσης της σελίδας. δεν μπορεί να λειτουργήσει με κάποια έθιμο θέματα.

en: Hide on small screens:
el: Απόκρυψη σε μικρές οθόνες:

en: Hide slider when resolution is smaller than
el: Απόκρυψη slider όταν η ανάλυση είναι μικρότερο από

en: Hinge
el: Μεντεσές

en: Hotspot Background Color:
el: Hotspot Χρώμα φόντου:

en: Hotspot Border:
el: Hotspot συνόρων:

en: Hotspot Radius:
el: Hotspot Ακτίνα:

en: Hotspot Width:
el: Hotspot Πλάτος:

en: Hotspot text position:
el: Hotspot θέση του κειμένου:

en: Hour
el: Ώρα

en: Hover Color:
el: Hover Χρώμα:

en: Hover color:
el: Hover χρώμα:

en: I've already left a review
el: Έχω ήδη εγκαταλείψει μια κριτική

en: If you activate this feature the effects you had chosen in Global settings for your slider will not play.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό των επιπτώσεων που είχε επιλέξει στην παγκόσμια ρυθμίσεις για ρυθμιστικό σας δεν θα παίξει.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Layer
el: Layer εικόνα

en: Image for Next / Previous buttons:
el: Εικόνα για Επόμενο / Προηγούμενο κουμπιά:

en: Image for Play / Pause buttons:
el: Εικόνα για τα πλήκτρα Αναπαραγωγή / Παύση:

en: Image for bullets:
el: Εικόνα για σφαίρες:

en: In addition you can drag and drop the layer to a desired position.
el: Επιπλέον, μπορείτε να σύρετε και να αφήσετε το στρώμα στην επιθυμητή θέση.

en: Include scripts/styles only on necessary pages
el: Περιλαμβάνουν scripts / στυλ μόνο για τις απαραίτητες σελίδες

en: Inserting Post Slider
el: Εισαγωγή Δημοσίευση Slider

en: Inset
el: Ένθετο

en: Installing the Post Slider WD
el: Εγκατάσταση της δημοσίευσης Slider WD

en: Item Succesfully Deleted.
el: Θέση Succesfully διαγράφεται.

en: Item Succesfully Published.
el: Θέση Succesfully Δημοσιεύθηκε.

en: Item Succesfully Saved.
el: Θέση Succesfully Αποθηκευμένες.

en: Item Succesfully Unpublished.
el: Θέση Succesfully Αδημοσίευτη.

en: Items Succesfully Deleted.
el: Είδη Succesfully διαγράφεται.

en: Items Succesfully Duplicated.
el: Είδη Succesfully διπλές.

en: Items Succesfully Published.
el: Είδη Succesfully Δημοσιεύθηκε.

en: Items Succesfully Saved.
el: Είδη Succesfully Αποθηκεύτηκε.

en: Items Succesfully Unpublished.
el: Είδη Succesfully Αδημοσίευτη.

en: Iteration
el: Επανάληψη

en: Kaleidoscope
el: Καλειδοσκόπιο

en: Keyboard navigation:
el: πλοήγησης του πληκτρολογίου:

en: Layer out on next:
el: Layer έξω για τις επόμενες:

en: Layer title
el: Στρώμα του τίτλου

en: Layers
el: Επίπεδα

en: Leave A Review?
el: Αφήστε μία κριτική;

en: Leave blank to keep the initial width and height.
el: Αφήστε το κενό για να διατηρήσει το αρχικό πλάτος και ύψος.

en: Left
el: Αριστερά

en: Lighter
el: Αναπτήρας

en: Line Bottom
el: Bottom Line

en: Line top
el: TOP LINE

en: Link the slide to post:
el: Συνδέστε το κάλυμμα στη θέση:

en: Link the slide to:
el: Συνδέστε το κλείστρο για να:

en: Margin:
el: Περιθώριο:

en: Maximum width and height for slider.
el: Μέγιστο πλάτος και το ύψος ρυθμιστικό.

en: Maybe Later
el: Ίσως αργότερα

en: Menu Order
el: Μενού Παραγγελία

en: Minimal size must be less than the actual size.
el: Ελάχιστο μέγεθος πρέπει να είναι μικρότερο από το πραγματικό μέγεθος.

en: Minus
el: Μείον

en: Modification Date
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Month
el: Μήνας

en: Mouse swipe navigation:
el: Ποντίκι πλοήγησης κτύπημα:

en: Mouse wheel navigation:
el: πλοήγηση τροχό του ποντικιού:

en: Music url:
el: Μουσική url:

en: Music:
el: Μουσική:

en: Name
el: Όνομα

en: Name field is required.
el: Όνομα το πεδίο είναι υποχρεωτικό.

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Never show again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά

en: Next / Previous buttons size:
el: Επόμενο / Προηγούμενο κουμπιά Μέγεθος:

en: Next / Previous buttons style:
el: Επόμενο / Προηγούμενο κουμπιά στυλ:

en: Next / Previous buttons:
el: Επόμενο / Προηγούμενο κουμπιά:

en: No
el: Κανένα

en: No %s found.
el: Όχι  %s θεμελιώ.

en: None
el: Κανένας

en: Normal
el: Κανονική

en: Number of Comments
el: Αριθμός Σχόλια

en: Number of images for carousel:
el: Αριθμός των εικόνων για καρουσέλ:

en: Number of posts:
el: Αριθμός μηνυμάτων:

en: On hover
el: Από το ποντίκι

en: Once uninstalled, this can't be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first.
el: Μόλις απεγκαταστήσει, αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί. Θα πρέπει να χρησιμοποιείτε μια βάση δεδομένων αντιγράφων ασφαλείας plugin του WordPress για να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας όλων των δεδομένων για πρώτη φορά.

en: Only .aac,.m4a,.f4a,.mp3,.ogg,.oga formats are supported.
el: Μόνο .aac, οι .m4a, .f4a, .mp3, .ogg, μορφές .oga υποστηρίζονται.

en: Open in a new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Options Succesfully Saved.
el: Επιλογές Succesfully Αποθηκευμένες.

en: Order posts by:
el: Παραγγελία δημοσιεύσεων από:

en: Ordering Succesfully Saved.
el: Παραγγελία Succesfully Αποθηκευμένες.

en: Outset
el: Εξ αρχής

en: PHP function
el: PHP λειτουργία

en: Parallel Slide Horizontal
el: Παράλληλα συρόμενος Οριζόντια

en: Parallel Slide Vertical
el: Παράλληλα συρόμενος Κάθετη

en: Pause
el: Παύση

en: Period of posts to display:
el: Περίοδος δημοσιεύσεις προς εμφάνιση:

en: Play
el: Παίξτε

en: Play / Pause button size:
el: Αναπαραγωγή σε μέγεθος κουμπιού / Παύση:

en: Play / Pause button:
el: Κουμπί Αναπαραγωγή / Παύση:

en: Play / Pause buttons style:
el: Αναπαραγωγή / Παύση κουμπιά στυλ:

en: Position:
el: Θέση:

en: Post Slider Settings
el: Δημοσίευση Ρυθμίσεις Slider

en: Post Sliders
el: Δημοσίευση Κυλίσεις

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post slider type:
el: Δημοσίευση τύπου slider:

en: Post taxonomies:
el: Ταξινομήσεις Δημοσίευση:

en: Posts
el: Δημοσιεύσεις

en: Publish
el: Δημοσιεύστε

en: Published
el: Δημοσιεύθηκε

en: Published:
el: Δημοσιεύθηκε:

en: Publishing Date
el: Εκδόσεις Ημερομηνία

en: Radius:
el: Ακτίνα:

en: Random
el: Τυχαία

en: Ratio
el: Αναλογία

en: Read More in User Manual
el: Διαβάστε περισσότερα στο Εγχειρίδιο Χρήσης

en: Remove Slide
el: Κατάργηση Slide

en: Remove shortcode:
el: Αφαιρέστε Σύντομος:

en: Remove shortcode:
el: Αφαιρέστε Σύντομος:

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Reverse
el: Αντίστροφη

en: Ridge
el: Κορυφογραμμή

en: Right
el: Δεξιά

en: Right click protection:
el: Δικαίωμα προστασίας κλικ:

en: RollIn
el: Rollin

en: RollOut
el: Απλώνω, ξεδιπλώνω, ξετυλίγω

en: RubberBand
el: Λαστιχάκι

en: Sample text
el: Δείγμα κειμένου

en: Save
el: Αποθηκεύσετε

en: Save as Copy
el: Αποθήκευση ως Αντιγραφή

en: Scale In
el: Στην Κλίμακα

en: Scale Out
el: Κλιμάκωση της

en: Scale:
el: Κλίμακα:

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Select
el: Επιλέγω

en: Select All
el: Επίλεξέ τα όλα

en: Select Slider
el: Επιλέξτε Slider

en: Select a Slider
el: Επιλέξτε μια Slider

en: Select a color for the navigation buttons.
el: Επιλέξτε ένα χρώμα για τα κουμπιά πλοήγησης.

en: Select a hover color for the navigation buttons.
el: Επιλέξτε ένα χρώμα αιωρείται για τα κουμπιά πλοήγησης.

en: Select between the option of always displaying the bullets or only when hovered.
el: Επιλέξτε ανάμεσα στην επιλογή να εμφανίζει πάντα τις σφαίρες ή μόνο όταν κινήθηκε.

en: Select between the option of always displaying the navigation buttons or only when hovered.
el: Επιλέξτε μεταξύ της δυνατότητας πάντα εμφανίζει τα κουμπιά πλοήγησης ή μόνο όταν άρχισε να αιωρείται.

en: Select the author whose posts will be displayed within the slider.
el: Επιλέξτε τον συγγραφέα οποίων οι θέσεις θα εμφανίζονται στο ρυθμιστικό.

en: Select the background color for the bullet, which is currently displaying a corresponding image.
el: Επιλέξτε το χρώμα φόντου για τη σφαίρα, η οποία αυτή τη στιγμή εμφανίζει μια αντίστοιχη εικόνα.

en: Select the background color for the bullet.
el: Επιλέξτε το χρώμα φόντου για τη σφαίρα.

en: Select the background color for the filmstrip.
el: Επιλέξτε το χρώμα φόντου για το filmstrip.

en: Select the color for the bullet, which is currently displaying a corresponding image.
el: Επιλέξτε το χρώμα για τη σφαίρα, η οποία αυτή τη στιγμή εμφανίζει μια αντίστοιχη εικόνα.

en: Select the color for the navigation bullets.
el: Επιλέξτε το χρώμα για τις σφαίρες πλοήγησης.

en: Select the option which will be used as a sorting basis while displaying posts.
el: Επιλέξτε την επιλογή που θα χρησιμοποιηθεί ως βάση διαλογής, ενώ εμφανίζει θέσεις.

en: Select the position for the navigation bullets.
el: Επιλέξτε τη θέση για τις σφαίρες πλοήγησης.

en: Select the type for the dynamic posts, e.g. standard or custom post types.
el: Επιλέξτε τον τύπο για τις δυναμικές θέσεις, π.χ. τυποποιημένες ή κατά παραγγελία μετά τύπων.

en: Select the type, size and the color of border for the navigation buttons.
el: Επιλέξτε τον τύπο, το μέγεθος και το χρώμα των συνόρων για τα κουμπιά πλοήγησης.

en: Set a margin for the slider.
el: Ορίστε ένα περιθώριο για το ρυθμιστικό.

en: Set the HTML attribute specified in the IMG tag.
el: Ρυθμίστε την παράμετρο HTML καθορίζεται στην ετικέτα IMG.

en: Set the alignment of the slider.
el: Ρυθμίστε την ευθυγράμμιση του δρομέα.

en: Set the border width, type and the color.
el: Ρυθμίστε το πλάτος των συνόρων, τον τύπο και το χρώμα.

en: Set the margin for the navigation bullets in pixels.
el: Ορίστε το περιθώριο για τις σφαίρες πλοήγησης σε pixels.

en: Set the number of posts which will be displayed as slides. If set to 0 or left empty it will display all posts.
el: Ορίστε τον αριθμό των θέσεων που θα εμφανίζονται ως διαφάνειες. Αν οριστεί σε 0 ή μένουν κενά θα εμφανίσει όλες τις θέσεις.

en: Set the ordering sequence for the posts- ascending or descending.
el: Ρυθμίστε την ακολουθία αιτήσεων για την posts- αύξουσα ή φθίνουσα.

en: Set the position of the filmstrip.
el: Ρυθμίστε τη θέση του filmstrip.

en: Set the separator for the thumbnails.
el: Ρυθμίστε το διαχωριστικό για τις μικρογραφίες.

en: Set the size for the next / previous buttons.
el: Ρυθμίστε το μέγεθος για τις επόμενες / προηγούμενες κουμπιά.

en: Set the size for the play / pause buttons.
el: Ρυθμίστε το μέγεθος για τα κουμπιά play / pause.

en: Set the time for the posts, e.g. if set it to 24 hours it will display the posts added within the last 24 hours.
el: Ρυθμίστε την ώρα για τις θέσεις, π.χ. αν οριστεί σε 24 ώρες θα εμφανίσει τις θέσεις προστίθενται κατά τις τελευταίες 24 ώρες.

en: Set the time interval for the change of the sliders when autoplay is on.
el: Ρυθμίστε το χρονικό διάστημα για την αλλαγή των δρομέων, όταν είναι ενεργοποιημένο το Αυτόματο παιχνίδι.

en: Set width and height of the image.
el: Σετ πλάτος και ύψος της εικόνας.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings Succesfully Reset.
el: Ρυθμίσεις Succesfully Επαναφορά.

en: Shadow:
el: Σκιά:

en: Shortcode
el: Σύντομος

en: Show Navigation buttons:
el: Εμφάνιση Πλήκτρα πλοήγησης:

en: Show bullets:
el: Εμφάνιση σφαίρες:

en: Show order column
el: Εμφάνιση προκειμένου στήλη

en: Show thumbnail on bullet hover:
el: Εμφάνιση μικρογραφιών στην σφαίρα αιωρείται:

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Slice 3D Horizontal
el: Φέτα 3D Οριζόντια

en: Slice 3D Horizontal Random
el: Φέτα 3D Οριζόντια Τυχαία

en: Slice 3D Vertical
el: Φέτα 3D Κάθετη

en: Slice 3D Vertical Random
el: Φέτα 3D Κάθετη Τυχαία

en: Slice Horizontal
el: Φέτα Οριζόντια

en: Slice Vertical
el: Φέτα Κάθετη

en: Slide
el: Ολίσθηση

en: Slide Horizontal
el: Σύρετε Οριζόντια

en: Slide Vertical
el: Σύρετε Κάθετη

en: Slider
el: Ολισθητής

en: Slider Title:
el: Slider Τίτλος:

en: Slider title
el: τίτλος slider

en: Sliders
el: Κυλίσεις

en: Slides
el: Διαφάνειες

en: Slideshow can go backwards if someone switch to a previous slide.
el: Slideshow μπορεί να πάει πίσω, αν κάποιος στραφεί σε προηγούμενη διαφάνεια.

en: Social Button Layer
el: Κοινωνική Layer Button

en: Social button:
el: Κοινωνική πλήκτρο:

en: Solid
el: Στερεά

en: Some effects are disabled in free version.
el: Μερικά αποτελέσματα απενεργοποιηθεί σε δωρεάν έκδοση.

en: Some options are disabled in free version.
el: Ορισμένες επιλογές απενεργοποιηθεί σε δωρεάν έκδοση.

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
el: Μας συγχωρείτε, δεν σας επιτρέπεται να φορτώσετε αυτόν τον τύπο αρχείου.

en: Sort posts by:
el: Ταξινόμηση δημοσιεύσεων από:

en: Square
el: Πλατεία

en: Square O
el: Πλατεία O

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Start with slide:
el: Ξεκινήστε με διαφάνεια:

en: Static posts slides
el: Στατική δημοσιεύσεις διαφάνειες

en: Static slides order direction:
el: Στατική διαφάνειες διατάξει την κατεύθυνση:

en: Stop on hover:
el: Σταματήστε το ποντίκι:

en: Styled
el: Στυλ

en: Support Forum
el: Φόρουμ υποστήριξης

en: Sure! I'd love to!
el: Σίγουρος! Θα ήθελα πολύ να!

en: Swing
el: Κούνια

en: Tada
el: Τάντα

en: Taxonomies
el: ταξινομήσεις

en: Text
el: κείμενο

en: Text Layer
el: Layer κείμενο

en: Text alignment:
el: στοίχιση του κειμένου:

en: Text layer character limit:
el: Κείμενο όριο χαρακτήρων στρώμα:

en: Text:
el: Κείμενο:

en: The added font family will appear in the drop-down list of fonts.
el: Η προστιθέμενη γραμματοσειρά οικογένεια θα εμφανιστεί στην αναπτυσσόμενη λίστα των γραμματοσειρών.

en: The direction of the movement, as well as the layer moving pace depend on the z-index value.
el: Η κατεύθυνση της κίνησης, καθώς και η κινούμενη στρώμα ρυθμός εξαρτάται από την αξία z-index.

en: The following Database Tables successfully deleted:
el: Οι παρακάτω πίνακες βάσης δεδομένων διαγράφηκε με επιτυχία:

en: The following Database Tables will be deleted:
el: Οι παρακάτω πίνακες βάσης δεδομένων θα διαγραφούν:

en: The image will stretch to the page width, taking the height based on dimensions ratio.
el: Η εικόνα θα τεντώσει το πλάτος της σελίδας, λαμβάνοντας το ύψος με βάση την αναλογία διαστάσεων.

en: The item is successfully set as default.
el: Το στοιχείο έχει ρυθμιστεί με επιτυχία ως προεπιλογή.

en: The option works when autoplay is on.
el: Η επιλογή αυτή λειτουργεί, όταν είναι ενεργοποιημένο το Αυτόματο παιχνίδι.

en: The post content will not be displayed on back end. You will see a sample background, where you can add standard and dynamic-post layers, which will be displayed over the posts on front end.
el: Το περιεχόμενο των υστέρων δεν θα εμφανίζεται στην πίσω τέλος. Θα δείτε ένα φόντο δείγμα, όπου μπορείτε να προσθέσετε πρότυπο και δυναμική των υστέρων στρώματα, το οποίο θα εμφανίζεται πάνω από τις θέσεις στο μπροστινό άκρο.

en: The slider will start with the specified slide. You can use the value 0 for random.
el: Το ρυθμιστικό θα ξεκινήσει με την καθορισμένη διαφάνεια. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την τιμή 0 για τυχαία.

en: The slug must be unique.
el: Ο γυμνοσάλιαγκας πρέπει να είναι μοναδικό.

en: The thumbnail for the currently displayed image will have a border. You can set its size, type and color.
el: Η μικρογραφία για την τρέχουσα εμφανιζόμενη εικόνα θα έχει σύνορα. Μπορείτε να ρυθμίσετε το μέγεθος, τον τύπο και το χρώμα του.

en: The thumbnail size must be between 0 to 1.
el: Το μέγεθος της μικρογραφίας πρέπει να είναι μεταξύ 0 έως 1.

en: The value must be between 0 and 1.
el: Η τιμή πρέπει να είναι μεταξύ 0 και 1.

en: There are no posts in this slider.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα σε αυτό το ρυθμιστικό.

en: There is no slider selected or the slider was deleted.
el: Δεν υπάρχει επιλεγμένο ρυθμιστικό ή το ρυθμιστικό διαγράφηκε.

en: This functionality is disabled in free version.
el: Αυτή η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη στη δωρεάν έκδοση.

en: This option is disabled in free version.
el: Αυτή η επιλογή είναι απενεργοποιημένη σε δωρεάν έκδοση.

en: This section allows you to %s.
el: Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να %s.

en: This will limit the number of characters for post content displayed as a text layer.
el: Αυτό θα περιορίσει τον αριθμό των χαρακτήρων για μετα περιεχόμενο που εμφανίζεται ως ένα στρώμα κειμένου.

en: Thumbnail Size:
el: Μικρογραφία Μέγεθος:

en: Thumbnail dimensions:
el: Μικρογραφία διαστάσεις:

en: Thumbnail separator:
el: Thumbnail διαχωριστικό:

en: Tiles
el: Πλακάκια

en: Time Interval:
el: Χρονικό διάστημα:

en: Timer Bar
el: Χρονόμετρο Bar

en: Timer bar
el: Μπάρα του χρονομέτρου

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Τίτλος:

en: To Finish the Uninstallation and Post Slider WD will be Deactivated Automatically.
el: Για να ολοκληρωθεί η απεγκατάσταση και Ταχυδρομείων Slider WD θα απενεργοποιείται αυτόματα.

en: Top
el: Να π

en: Touch Swipe Navigation
el: Αγγίξτε σύρετε πλοήγησης

en: Touch swipe navigation:
el: Αγγίξτε κτύπημα πλοήγησης:

en: Transparency value must be between 0 to 100.
el: Τιμή διαφάνειας πρέπει να είναι μεταξύ 0-100.

en: Transparent:
el: Διαφανής:

en: Twitter
el: Κελάδημα

en: Two way slideshow:
el: Δύο τρόπο παρουσίασης:

en: Type
el: Τύπος

en: Type:
el: Είδος:

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Uninstall Post Slider WD
el: Κατάργηση εγκατάστασης Δημοσίευση Slider WD

en: Unpublish
el: Κατάργηση δημοσίευσης

en: Upgrade to paid version
el: Αναβάθμιση σε πληρωμένη έκδοση

en: Upload buttons images:
el: Ανεβάστε κουμπιά εικόνες:

en: Use CSS type values (e.g. 10px 10px 5px #888888).
el: Πληκτρολογήστε τιμές χρήση CSS (π.χ. 10px 10px 5px # 888888).

en: Use CSS type values.
el: Χρησιμοποιήστε αξίες τύπου CSS.

en: Use http:// and https:// for external links.
el: Χρησιμοποιήστε το http: // και https: // για εξωτερικούς συνδέσμους.

en: Value must be between 0 to 1.
el: Η τιμή πρέπει να είναι μεταξύ 0 έως 1.

en: Value must be between 0 to 100.
el: Η τιμή πρέπει να είναι μεταξύ 0-100.

en: WARNING:
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
el: Ελπίζουμε ότι έχετε απολαύσει χρησιμοποιώντας WordPress% s! Θα εξετάσει αφήνοντας μας μια κριτική για WordPress.org;

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Wobble
el: Ταλάντευση

en: Yes
el: Ναί

en: You are About to Uninstall Post Slider WD plugin from WordPress.This Action Is Not Reversible.
el: Είστε έτοιμοι να απεγκαταστήσετε Δημοσίευση Slider WD plugin από WordPress.This δράσης δεν είναι αναστρέψιμη.

en: You can add a bar displaying the timing left to switching to the next slide on autoplay.
el: Μπορείτε να προσθέσετε μια γραμμή εμφανίζει το χρόνο αριστερά για μετάβαση στην επόμενη διαφάνεια σχετικά με autoplay.

en: You can change the color scheme for background images to grayscale. Values must be between 0 to 100.
el: Μπορείτε να αλλάξετε το συνδυασμό χρωμάτων για τις εικόνες φόντου σε κλίμακα του γκρι. Τιμές πρέπει να είναι μεταξύ 0 έως 100.

en: You can include only published posts with featured image. If you want to include posts without featured image into the list, disable Featured image option in Settings->Global Options.
el: Μπορείτε να συμπεριλάβετε μόνο δημοσιεύονται αναρτήσεις με χαρακτήρισε την εικόνα. Αν θέλετε να συμπεριλάβετε θέσεις χωρίς χαρακτήρισε την εικόνα στη λίστα, απενεργοποιήστε Προτεινόμενα επιλογή εικόνας στο Ρυθμίσεις-> Παγκόσμια Επιλογές.

en: You can set a redirection link, so that the user will get to the mentioned location upon hitting the slide. Use http:// and https:// for external links.
el: Μπορείτε να ρυθμίσετε μια σύνδεση ανακατεύθυνση, έτσι ώστε ο χρήστης θα φτάσουμε στην ανέφεραν την τοποθεσία μετά το χτύπημα του slide.Χρησιμοποιήστε το http: // και https: // για τις εξωτερικές συνδέσεις.

en: You can set a transparency level for the inactive filmstrip items which must be between 0 to 100..
el: Μπορείτε να ορίσετε ένα επίπεδο διαφάνειας για τα ανενεργά στοιχεία filmstrip που πρέπει να είναι μεταξύ 0-100 ..

en: You can set transparency level for background images. Values should be between 0 to 100.
el: Μπορείτε να ρυθμίσετε το επίπεδο διαφάνειας για τις εικόνες φόντου. Οι τιμές πρέπει να είναι μεταξύ 0 έως 100.

en: You can't delete default theme
el: Δεν μπορείτε να διαγράψετε προεπιλεγμένο θέμα

en: You can't edit the layer in free version.
el: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το στρώμα στη δωρεάν έκδοση.

en: You must select an audio file.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο ήχου.

en: You must select an image file.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα αρχείο εικόνας.

en: You must select at least one item.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα στοιχείο.

en: You must set watermark type.
el: Θα πρέπει να ορίσετε τον τύπο του υδατογραφήματος.

en: Zoom Fade
el: Ζουμ Fade

en: ZoomIn
el: Μεγέθυνση

en: ZoomOut
el: Σμίκρυνση

en: item
el: στοιχείο

en: support team
el: ομάδα υποστήριξης
