NextGEN Gallery - en to tr translation catalogue (610 entries)

en:  Image(s) successfully added
tr: Resim(ler) başarıyla eklendi

en:  MByte
tr: Mbyte

en:  Please note : For safe-mode = ON you need to add the subfolder thumbs manually
tr: Lütfen dikkat: Güvenli Mod = Açık konumda ise alt klasörlerdeki önzilemeleri elle oluşturmalısınız

en:  is not writeable
tr: konumu yazılamaz

en:  is not writeable
tr: konumu yazılamaz

en:  picture(s) successfully added
tr: resim(ler) başarıyla eklendi

en:  sec
tr: sn

en: %1s tag(s) deleted.
tr: %1s etiket(ler)i silindi.

en: %s slug(s) edited.
tr: %s maske(ler)i düzenlendi.

en: (From the theme folder)
tr: (tema klasöründen)

en: 0 will disable pagination, all images on one page
tr: 0 girerseniz tüm resimler bir sayfda gösterilir

en: 0 will show all images
tr: 0 değeri tüm uyuşanları gösterir

en: <a href="http://alexrabe.boelinger.com/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/" target="_blank">Translation by alex rabe</a>
tr: <a href="http://alexrabe.boelinger.com/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/" target="_blank">Tercümeler</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-image-management/" target="_blank">Image management</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-image-management/" target="_blank">Resim yönetimi</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Album management</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Albüm yönetimi</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Gallery management</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Galeri Yönetimi</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Gallery tags</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Galeri etiketleri</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Introduction</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Giriş</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Roles / Capabilities</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">İzinler / Olanaklar</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Setup</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Kurulum</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Styles</a>
tr: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Stiller</a>

en: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery" target="_blank">Support Forums</a>
tr: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery" target="_blank">Destek Forumları</a>

en: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Get the Flash Player</a> to see the slideshow.
tr: Slayt Gösterisini izleyebilmek için<a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> kurmalısınız.

en: A failure occurred
tr: Bir hata oluştu

en: A new version of NextGEN Gallery is available !
tr: NextGEN Galerinin yeni versiyonu çıktı !

en: About
tr: Hakkında

en: About this Gallery
tr: Galeri Hakkında

en: Action
tr: İşlem

en: Activate
tr: Aktifleştir

en: Activate PicLens/CoolIris support
tr: PicLens/CoolIris desteğini etkinleştir

en: Activate and use style sheet:
tr: Stil şablonunu aktifleştir

en: Activate permalinks
tr: Permalinkleri Etkinleştir

en: Activate related images
tr: Benzer Resimleri Göster

en: Add
tr: Ekle

en: Add Gallery / Images
tr: Galeri / Resim Ekleme

en: Add gallery
tr: Galeri oluştur

en: Add gallery / Upload images
tr: Galeri ekle / Resim yükle

en: Add new album
tr: Yeni albüm ekle

en: Add new gallery
tr: Yeni galeri ekle

en: Add page
tr: Sayfa ekle

en: Add recent or random images from the galleries
tr: Galerilerden güncel ya da rastgele resim ekle

en: Add tags
tr: Etiket ekle

en: After you create and select a album, you can drag and drop a gallery into your album below
tr: Yeni bir albüm oluşturup seçtikten sonra, galerileri albümlerinizinin içine sürükleyip bırakabilirsiniz

en: Album | Albums
tr[0]: Albüm
tr[1]: Albümler

en: Album Page ID
tr: Albüm ID

en: Album deleted
tr: Albüm silindi

en: Album example
tr: Albüm örneği

en: Album overview
tr: Albüm başlangıcı

en: Album tags
tr: Albüm etiketleri

en: Alignment
tr: Hizalama

en: All galleries
tr: Tüm galeriler

en: All images
tr: Tüm Resimler

en: Allow users to change the roles for other blog authors.
tr: Diğer günce yazarlarının izinlerini değiştirmeye izin ver

en: Allow users to choose a style for the gallery.
tr: Kullanıcıların galeri için stil seçmesine izin ver

en: Allow users to upload zip folders.
tr: Kullanıcıların zip dosyası yüklemelerine izin ver

en: Allowed characters for file and folder names are
tr: Dosya isimleri için izin verilen karakterler:

en: Alphabetical
tr: Alfabetik

en: Alt &amp; Title Text
tr: Alt &amp; Başlık Yazısı

en: Alt / Title text
tr: Alt / Başlık Yazısı

en: Alt/Title text
tr: Alt/Başlık Yazısı

en: Ascending
tr: Artan

en: At a Glance
tr: Bir bakışta

en: Author
tr: Yazar

en: Author Position
tr: Yazar Konumu

en: Back
tr: Geri

en: Back to gallery
tr: Galeriye dön

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Background music (URL)
tr: Arkaplan Müziği (URL)

en: Browse...
tr: Gözat...

en: Browsing <strong>%s</strong>
tr: Görüntüleniyor: <strong>%s</strong>

en: CSS file successfully updated
tr: CSS dosyası başaıyla güncellendi

en: Cache cleared
tr: Ön bellek temizlendi

en: Cache single pictures
tr: Ön belleğe al

en: Camera
tr: Kamera

en: Camera / Type
tr: Kamera / Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Caption
tr: Çekim

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Category
tr: Kategori

en: Center
tr: Ortada

en: Change options
tr: Tercihleri değiştir

en: Change style
tr: Stil Değiştir

en: Cheatin&#8217; uh?
tr: Uyanıklık yapıosn he ? =)

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
tr: İzinleri nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız bu linki taip edin:

en: Choose gallery
tr: Galeri seçiniz

en: Choose the default style for the galleries.
tr: Galeriler için varsayılan stili seçin

en: City
tr: Şehir

en: Clear cache folder
tr: Ön belleği temizle

en: Click here for more settings
tr: Daha fazla seçenek için buraya tıklayın

en: Click to Close
tr: Kapat

en: Color
tr: Renk

en: Compact version
tr: Kompakt Sürüm

en: Contact
tr: İletişim

en: Continue
tr: Devam

en: Contribute development
tr: Geliştirmeye katıl

en: Contributors / Tribute to
tr: Destekleyiciler / Katılımcılar

en: Copied %1$s picture(s) to gallery: %2$s .
tr: %1$s Resim(ler)i %2$s galerisine kopyalandı .

en: Copy to...
tr: Kopyala...

en: Copyright
tr: Telif Hakkı

en: Copyright Notice
tr: Telif Hakkı Notları

en: Copyright notes / Credits
tr: Telif Hakları / Jenerik

en: Could not get a vaild foldername
tr: Geçerli bir klasör ismi algılanamadı

en: Country
tr: Ülke

en: Country code
tr: Ülke Kodu

en: Create a new , empty gallery below the folder
tr: Yeni galerinin oluşturulacağı klasör:

en: Create new page
tr: Yeni sayfa oluştur

en: Create new thumbnails
tr: Yeni önizlemeler oluştur

en: Create square thumbnails, use only the width setting :
tr: Resimden şu ölçülerde bir kare keser:

en: Creates a file for each singlepic settings. Reduce the CPU load
tr: Her tekil resim için bir dosya oluşturur. CPU yüklemesini azaltır

en: Credit
tr: Jenerik

en: Crop square thumbnail from image
tr: Kare önizleme oluştur

en: Custom
tr: Özel

en: Custom fields
tr: Özel alanlar

en: Custom order
tr: Özel Sıralama

en: Database error. Could not add gallery!
tr: Veritabanı hatası. Galeri oluşturulamadı !

en: Date
tr: Tarih

en: Date / Time
tr: Tarih / zaman

en: Date Created
tr: Oluşturulduğu Tarih

en: Date/Time
tr: Tarih / Saat

en: Deactivate gallery page link
tr: Aynı sayfada aç

en: Default size (W x H)
tr: Varsayılan Boyut (GxY)

en: Default style
tr: Varsayılan Stil

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Tag
tr: Etiketi sil

en: Delete album ?
tr: Albümü sil ?

en: Delete files, when removing a gallery in the database
tr: Galeriyi veritabanından silerken resim dosyalarını da siler

en: Delete image files
tr: Resim Dosyaları Silinmesi

en: Delete images
tr: Resim sil

en: Delete tags
tr: Etiket sil

en: Delete this file ?
tr: Dosyayı sil ?

en: Delete this gallery ?
tr: Galeriyi Sil ?

en: Descending
tr: Azalan

en: Description
tr: Tanım

en: Directory
tr: Konum

en: Disable flash upload
tr: Flash devre dışı

en: Donate the work via paypal
tr: Paypal ile bağış yapın

en: Download here
tr: Burdan indirin

en: Download latest version
tr: Son sürümü indir

en: Duration time
tr: Süre

en: EXIF Data
tr: EXIF Verisi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Album
tr: Albüm Düzenle

en: Edit Status
tr: Durumu düzenle

en: Edit Tag Slug
tr: Etiket Maskelerini Düzenle

en: Edit gallery
tr: Galeriyi düzenle

en: Editing <strong>%s</strong>
tr: Düzenleniyor: <strong>%s</strong>

en: Effect
tr: Efekt

en: Effects
tr: Efektler

en: Enable flash based upload
tr: Flashı etkinleştir

en: Enable roles/capabilities
tr: İzinler / Yetkileri aktifleştir

en: Enable style selection
tr: Stil seçimine izin ver

en: Enable upload quota check
tr: Yükleme kotası kontrolünü etkinleştir

en: Enable zip upload option
tr: Zip Dosyası yüklemeyi etkinleştir

en: Enter the name of the tag to delete.  This tag will be removed from all posts.
tr: Silmek istediğiniz etiketin ismini girin. Bu etikete sahip tüm mesajlardan kaldırılacak

en: Enter the tag name to edit and its new slug. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug">Slug definition</a>
tr: Etiket ismini girin ve sahip olacağı yeni maskeyi düzenleyin

en: Enter the tag to rename and its new value.  You can use this feature to merge tags too. Click "Rename" and all posts which use this tag will be updated.
tr: Değiştirilmesini istediğiniz etiketin eski ve yeni değerlerini girin. Bu özelliği etiketi bölmek için de kullanabilirsiniz. Uygulaya bastığınızda bu etiketi taşıyan resimler güncellenecek

en: Enter the tags
tr: Etiketlendir

en: Error, the file could not moved to :
tr: Hata, dosya şu konuma taşınamadı:

en: Error, the file permissions could not set
tr: Hata, dosya izinleri düzenlenemedi

en: Error. No enough tags for rename. Too for merge. Choose !
tr: Hata. Yeniden adlandırmak için yeterli etiket yok. Ayırmak için çok fazla. Lütfen seçim yapın !

en: Existing Tags
tr: Mevcut Etiketler

en: Extended version
tr: Genişletilmiş Sürüm

en: FAQ
tr: SSS

en: Failed to copy database row for picture %s
tr: %s resmi için veritabanı sütunu kopyalanamıyor

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
tr: %1$s dosyası %2$s konumuna kopyalanamadı

en: Failed to move image %1$s to %2$s
tr: %1$s dosyasını %2$s konumuna taşırken başarısız oldu

en: Failure in database, no gallery path set !
tr: Veritabanında hata, galeri konumu ayarlanmamış !

en: Feature request
tr: Özellik isteği

en: File name
tr: Dosya ismi

en: Filename
tr: Dosya ismi

en: Focal Length
tr: Odak Uzaklığı

en: Focal length
tr: Odak Uzaklığı

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: For a more flexible user management you can use the
tr: Daha esnek bir kullanıcı yönetimi için şunu kullanabilirsin:

en: Format
tr: Biçim

en: Full size
tr: Tam boy

en: GD Library
tr: GD Kütüphanesi

en: Gallery | Galleries
tr[0]: Galeri
tr[1]: Galeriler

en: Gallery %1$s successfully created.<br/>You can show this gallery with the tag %2$s.<br/>
tr: %1$s Galerisi başarıyla yaratıldı.<br/>%2$s etiketini kullanarak bu galeriyi gösterebilirsiniz.<br/>

en: Gallery Administrator
tr: Galeri Yöneticisi

en: Gallery Editor
tr: Galeri düzenleyicisi

en: Gallery ID :
tr: Galeri ID :

en: Gallery IDs, separated by commas.
tr: Galeri ID'leri, virgülle ayrılmış.

en: Gallery Overview
tr: Galeri Özeti

en: Gallery example
tr: Galeri örneği

en: Gallery not found.
tr: Galeri bulunamadı.

en: Gallery path
tr: Galeri konumu

en: Gallery settings
tr: Galeri Ayarları

en: Gallery tags
tr: Galeri etiketleri

en: General Options
tr: Genel Tercihler

en: General WordPress MU Settings
tr: Genel WordPress MU Tercihleri

en: Get help with NextGEN Gallery
tr: NextGEN Galeri için yardım al

en: Get your language pack
tr: Dil paketi indirin

en: Go
tr: Bul

en: Graphic Library
tr: Grafik Kütüphanesi

en: Headline
tr: Başlık

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Here you can control your images, galleries and albums.
tr: Burdan resimleri, galerileri ve albümleri kontrol edebilirsiniz

en: Here you can select the thumbnail effect, NextGEN Gallery will integrate the required HTML code in the images. Please note that only the Thickbox effect will automatic added to your theme.
tr: Burdan önizleme efektini seçebilirsiniz, NextGEN Galeri gerekli HTML kodlarını resimlere ekleyecektir. Lütfen dikkat sadece Thickbox efekti temanıza otomatik olarak eklenebilir.

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide tags
tr: Etiketleri gizle

en: Hide thumbnails
tr: Önizlemeyi gizle

en: How to support ?
tr: Nasıl desteklerim?

en: IPTC Data
tr: IPTC Verisi

en: If this file were writable you could edit it.
tr: Bu konum yazılabilir olsaydı dosyayı düzenleyebilirdiniz.

en: If you didn't find your name on this list and there is some code which I integrate in my plugin, don't hesitate to send me a mail.
tr: Eğer listede adınızı göremediyseniz ve eklentide sizin yazdığınız kodların bulunduğunu düşünüyorsanız, çekinmeden bana bir e-posta gönderin.

en: If you have problems, please create directory
tr: Problem yaşıyorsanız şu konumu oluşturun:

en: If you study the code of this plugin, you will find out that we mixed a lot of good already existing code and ideas together.
tr: Bu eklentinin kodlarıyla uğraştıysanız, zaten çok iyi kodların ve fikirlerin birlikte harmanlandığını göreceksiniz.

en: If you would like to downgrade later, please make first a complete backup of your database and the images.
tr: Eğer daha sonra bu sürüme geri dönmeyi düşünüyorsanız, lütfen önce resimlerin ve veritabnının tam bir yedeğini alın.

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
tr: Oranı göz ardı eder, portre önzilemeler oluşmaz

en: Image | Images
tr[0]: Resim
tr[1]: Resimler

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s)
tr: %1$s (%2$s) Resmi %3$s (%4$s) olarak kopyalandı

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s) &raquo; The file already existed in the destination gallery.
tr: %1$s (%2$s) Resmi %3$s (%4$s) olarak kopyalandı &raquo; Hedef galeride dosya zaten mevcut.

en: Image Files
tr: Resim Dosyaları

en: Image ID
tr: Resim ID

en: Image ID:
tr: Resim ID:

en: Image list
tr: Resim Listesi

en: Image quality
tr: Kalite

en: Image settings
tr: Resim tercihleri

en: ImageMagick (Experimental). Path to the library :
tr: ImageMagic (Deneysel). Kütüphane konumu:

en: Imagebrowser
tr: ImageBrowser

en: Images
tr: Resimler

en: Import a folder with all images.
tr: Sadece resim dolu bir klasör ekleyin

en: Import date and time information...
tr: Tarih ve Zaman bilgisini ekle..

en: Import folder
tr: Klasörü ekle

en: Import from Server path:
tr: Serverdaki konumu:

en: Import image folder
tr: Resim klasörü ekle

en: Import metadata
tr: metadata ekle

en: Import metadata finished
tr: Metadata ekleme işlemi bitti

en: Important : Could causes problem at some browser. Please recheck your page.
tr: Önemli: Bazı tarayıcılarda problem yaratabilir. Lütfen sayfanızı tekrar kontrol edin.

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert into Post
tr: Yazı içine ekle

en: Integrate slideshow
tr: Slayt Gösterisi Ekle

en: Invalid MediaRSS command (%s).
tr: Yanlış MediaRSS komutu (%s).

en: Invalid upload. Error Code :
tr: Hatalı yükleme. Hata Kodu :

en: JavaScript Thumbnail effect
tr: JS Önizleme Efekti

en: Keywords
tr: Anahtar Kelimeler

en: L O A D I N G
tr: Y Ü K L E N İ Y O R

en: Last modified
tr: Son Düzenleme

en: Latest News
tr: Güncel Haberler

en: Least used
tr: Az kullanılmış

en: Left
tr: Sola

en: Link Code line
tr: Kod Satırı

en: Link to the main image feed
tr: Ana resim beslemesine bağlantı

en: Location
tr: Bölge

en: MYSQL Version
tr: MySQL Sürümü

en: Main NextGEN Gallery overview
tr: NextGEN Galeri Başlangıç Sayfası

en: Main page (No parent)
tr: Ana sayfa (Üst konum değil)

en: Make
tr: Yapım

en: Manage Albums
tr: Albümleri Yönet

en: Manage Gallery
tr: Galeri Yönetimi

en: Manage gallery
tr: Galerileri Yönet

en: Manage image tags
tr: Resim etiketlerini yönet

en: Manage others gallery
tr: Başka galerileri yönet

en: Manage tags
tr: Etiketleri yönet

en: Match with
tr: Uyuşma biçimi

en: Max. number of images
tr: Max. Resim sayısı

en: Media RSS icon:
tr: Media RSS ikonu:

en: Memory usage
tr: Bellek kullanımı

en: Merge tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;. %3$s objects edited.
tr: &laquo;%1$s&raquo; etiket(ler)i &laquo;%2$s&raquo; etiket(ler)ine ayrıldı. %3$s nesnesi düzenlendi.

en: Meta data
tr: Metadata

en: More Help & Info
tr: Daha fazla bilgi & yardım

en: Most popular
tr: Popülarite

en: Move to...
tr: Taşı...

en: Moved %1$s picture(s) to gallery : %2$s .
tr: %1$s resim(ler)i %2$s galerisine taşındı.

en: N/A
tr: Bilinmiyor

en: Name
tr: İsim

en: New Gallery
tr: Yeni Galeri

en: New gallery page ID
tr: Yeni galeri sayfa ID

en: New tag name(s):
tr: Yeni etiket değerleri

en: Newsfeed could not be loaded.  Check the <a href="%s">front page</a> to check for updates.
tr: Haber Kaynağı yüklenemedi. Güncellemeleri kontrol etmek için <a href="%s">ana sayfayı</a> ziyaret edin.

en: Next
tr: İleri

en: Next tags
tr: Sonraki etiketler

en: NextGEN DEV Team
tr: NextGEN DEV Takımı

en: NextGEN Gallery
tr: NextGEN Galeri

en: NextGEN Gallery : Tables could not created, please check your database settings
tr: NextGEN Galeri: Tablolar oluşturulamadı, lütfen veritabanı ayarlarınızı kontrol edin

en: NextGEN Gallery Overview
tr: NextGEN Galeri Başlangıcı

en: NextGEN Slideshow
tr: NextGEN Galeri Slay Gösterisi

en: NextGEN Widget
tr: NextGEN Galeri Aracı

en: No
tr: Yok

en: No GD support
tr: GD Desteği yok

en: No Picture
tr: Resim yok

en: No action
tr: İşlem Yok

en: No album
tr: Albüm seçilmedi

en: No album ID has been provided as parameter
tr: Henüz hiç Albüm ID oluşturulmadı

en: No album selected
tr: Albüm seçilmedi

en: No album selected!
tr: Albüm seçilmedi

en: No doubt a very useful and easy motivation :-)
tr: Şüphesiz ki çok kullanışlı ve kolay bir destek yöntemi

en: No effect
tr: Efekt seçilmedi

en: No entries found
tr: Girdiler bulunamadı

en: No exif data
tr: exif verisi yok

en: No galleries have been yet created.
tr: Henüz hiç galeri oluşturulmamış.

en: No gallery
tr: hiç galeri

en: No gallery selected !
tr: Galeri seçilmedi !

en: No images selected
tr: Resim seçilmedi

en: No new slug(s) specified!
tr: Yeni maske(ler) belirlenemedi!

en: No new tag specified!
tr: Yeni etiket belirtilmedi!

en: No new/old valid tag specified!
tr: Yeni/Eski hiçbir etiket belirlenmedi!

en: No objects (post/page) found for specified old tags.
tr: Belirtilen etiketler için nesne(sayfa/yazı) bulunamadı.

en: No picture
tr: Resim seçilmedi

en: No problem, before you deactivate this plugin press the Uninstall Button, because deactivating NextGEN Gallery does not remove any data that may have been created.
tr: Sorun değil, eklentiyi etkisizleştirmeden evven, eklentiyi kaldır düğmesine basın, yoksa NextGEN Galerinin oluşturduğu veritabanları silinmez.

en: No slug edited.
tr: Hiç bir maske düzenlenmedi.

en: No tag deleted.
tr: Hiç bir etiket silinemedi.

en: No tag merged.
tr: Etiketler bölünemedi.

en: No tag renamed.
tr: Etiket yeniden adlandırılamadı.

en: No tag specified!
tr: Herhangi bir etiket belirlenemedi !

en: No valid gallery name!
tr: Geçerli bir galeri ismi değil !

en: No valid new tag.
tr: Yeni etiket geçerli değil.

en: None
tr: Hizalama yok

en: Not linked
tr: Link verilmemiş

en: Not set
tr: Kurulmamış

en: Note : The upload limit on your server is
tr: Not: Serverınızın yükleme limiti:

en: Number of images per page
tr: Sayfa başına resim

en: OK
tr: TAMAM

en: Object didn't contain correct data
tr: Nesne doğru veriye sahip değil

en: Off
tr: Kapalı

en: Offset
tr: Kaydırma

en: On
tr: Açık

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to backup all the tables first. NextGEN gallery is stored in the tables
tr: Bir kere kaldırma işlemi gerçekleştirildiğinde geri alınamaz. Ayrıca Wordpress veritabanı için yedek almayı da unutmayın. NextGEN Galeri şu tablolarda veri oluşturur:

en: Only which are listed
tr: Sadece listelenenler

en: Only which are not listed
tr: Sadece listelenmeyenler

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
tr: Hooop, böyle bi dosya yok. İsmini iki defa kontrol edip tekrar deneyin, merci.

en: Opaque
tr: Opaklık

en: Operating System
tr: İşletim Sistemi

en: Operation successfull. Please clear your browser cache.
tr: Uygulama başarılı. Lütfen tarayıcınızın ön belleğini boşaltın.

en: Options
tr: Ayarlar

en: Orginal images
tr: Orjinal Resimler

en: Overview
tr: Başlangıç

en: Overwrite tags
tr: Yeniden etiketlendir

en: PHP Allow URL fopen
tr: PHP Açık Adres izni

en: PHP Exif support
tr: PHP Exif desteği

en: PHP IPTC support
tr: PHP IPTC desteği

en: PHP Max Post Size
tr: PHP Max Gönderi Boyutu

en: PHP Max Script Execute Time
tr: PHP Max Betik Uygulama Zamanı

en: PHP Max Upload Size
tr: PHP Max Yükleme Boyutu

en: PHP Memory Limit
tr: PHP Bellek Sınırı

en: PHP Safe Mode
tr: PHP Güvenli Mod

en: PHP Version
tr: PHP Sürümü

en: PHP XML support
tr: PHP XML desteği

en: Page
tr: Sayfa

en: Page ID
tr: Sayfa ID

en: Page Link to
tr: Şu sayfaya link

en: Path
tr: Konum

en: Photos
tr: Fotoğraflar

en: Picture
tr: Resim

en: Picture tag
tr: Resim etiketi

en: Picture tag: %2$l.
tr: Resim etiketi: %2$l.

en: Pictures deleted successfully
tr: Resimler başarıyla silindi

en: Place a link to the plugin in your blog/webpage
tr: Güncenizde/Websayfanızda eklenti için bir link verin

en: Please note : If you change the settings, you need to recreate the thumbnails under -> Manage Gallery .
tr: Lütfen dikkat: Eğer tercihleri değiştirirseniz, Galeri Yönetiminden önizlemeleri yeniden oluşturmanız gerektiğini hatırlayın.

en: Please note : You can only activate the watermark under -> Manage Gallery . This action cannot be undone.
tr: Lütfen dikkat: Şeffaf Damgayı sadece Galeri Yönetimi altından aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlem geri alınamaz.

en: Position
tr: Konum

en: Presort
tr: Sıralanmış

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview image
tr: Resim önizle

en: Previous tags
tr: Önceki etiketler

en: Proceed now
tr: Şimdi çalıştır

en: Program tool
tr: Program araçları

en: Province/State
tr: Eyalet

en: Quantity
tr: Miktar

en: Related images
tr: Benzer resimler

en: Related images for
tr: Bununla alakalı resimler:

en: Rename
tr: Uygula

en: Rename Tag
tr: Etiketi yeniden adlandır

en: Rename failed
tr: Yeniden adlandırma başarısız oldu

en: Renamed tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;
tr: &laquo;%1$s&raquo; etiketi &laquo;%2$s&raquo; olarak değiştirildi

en: Reset all options to default settings ?\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.\n
tr: Tüm tercihler sıfırlanacak \n\nDevam edilsin mi?

en: Reset all options/settings to the default installation.
tr: Tüm tercihleri / ayarları varsayılan haline getirin

en: Reset all settings to default parameter
tr: Tüm değişikleri varsayılana çevir

en: Reset options
tr: Tercihleri Sıfırlama

en: Reset settings
tr: Tercihleri sıfırla

en: Resize Images
tr: Yeniden Boyutlandır

en: Resize images
tr: Resmi yeniden boyutlandır

en: Right
tr: Sağa

en: Roles
tr: İzinler

en: Roles / capabilities
tr: İzinler / Yetkiler

en: Rollover / Active Color
tr: Aktif / Rollover Rengi

en: SAFE MODE Restriction in effect! You need to create the folder <strong>%s</strong> manually
tr: Efektlerde Güvenli Mod Engellemesi !  <strong>%s</strong> Dosyasını elle oluşturmalısınız

en: SQL Mode
tr: SQL Modülü

en: Save Changes
tr: Değişikleri Kaydet

en: Save all changes
tr: Tüm değişiklikleri kaydet

en: Scan Folder for new images
tr: Klasörü yeni resimler için tara

en: Screen Color
tr: Ekran Rengi

en: Search tags
tr: Etiketlerde ara

en: See more information for the Flash Player on the web page
tr: Flash Player için daha fazla bilgi web sayfasında:

en: Select &#187;
tr: Seç &#187;

en: Select :
tr: Seç :

en: Select Gallery
tr: Galeri seç

en: Select Gallery:
tr: Galeri Seç:

en: Select Zip-File
tr: Zip Dosyası konumu

en: Select album
tr: Albüm seç

en: Select gallery
tr: Galeri seç

en: Select graphic library
tr: Grafik Kütüphanesi

en: Select picture
tr: Rsim seç

en: Select the destination gallery:
tr: Hedef galeriyi seçin

en: Select the lowest role which should be able to access the follow capabilities. NextGEN Gallery supports the standard roles from WordPress.
tr: NextGEN Galeri, wordpress'in standar izinlerini kullanır, aşağıdaki haklara sahip olacak en düşük yetkiliyi seçin

en: Send us bugfixes / code changes
tr: Kod değişiklerini / hatalarını gönderin

en: Separate picture tags with commas.
tr: Etiketleri girerken aralarına virgül koyunuz

en: Server Settings
tr: Server Ayarları

en: Set fix dimension
tr: Sabit boyut

en: Set watermark
tr: Şeffaf Damga Ayarla

en: Setup
tr: Kurulum

en: Setup Gallery
tr: Galeri Kurulumu

en: Should work if the gallery is bellow the blog.dir
tr: Galeri günce konumunun altındaysa çalışmalı

en: Show
tr: Göster

en: Show :
tr: Göster :

en: Show ImageBrowser
tr: ImageBrowser Göster

en: Show Meta data
tr: Metadata göster

en: Show a NextGEN Gallery Slideshow
tr: NextGEN Galeri Slayt Gösterisi Yap

en: Show as
tr: Gösterim

en: Show first
tr: Öncelik

en: Show loading icon
tr: Yükleniyor simgesi göster

en: Show navigation bar
tr: Navigasyonu göster

en: Show next image on click
tr: Tıklayınca sonraki resme geç

en: Show tags
tr: Etiketleri göster

en: Show the global Media RSS link:
tr: Evrensel Media RSS linkini göster:

en: Show thumbnails
tr: Önizleme göster

en: Shuffle mode
tr: Karıştır

en: Shutter speed
tr: Deklanşör Hızı

en: Single picture
tr: Tekil Resim

en: Singlepic
tr: Tek resim

en: Size
tr: Boyut

en: Slideshow
tr: Slayt Gösterisi

en: Slug(s) to set:
tr: Maske(ler)i

en: So, we would like to thank the following people for their pioneer work (without this work it's impossible to create such a plugin so fast)
tr: Bu yüzden aşağıda isimleri yazılı insanlara inanılmaz çalışmaları için teşekkür etmek istiyoruz ( onların çalışmalar olmadan bu eklentinin bu kadar çabuk hazırlanması olanaksız)

en: Some folders/files could not renamed, please recheck the permission and rescan the folder in the manage gallery section.
tr: Bazı klasörlerin/dosyaların isimleri değiştirilemedi, lütfen izinleri tekrar kontrol edin

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a Memory Limit of 16 MB higher
tr: Üzgünüm, NextGEN Galeri çalışmak için 16 MB ve üzeri belleğe ihtiyaç duyar

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a role called administrator
tr: Üzgünüm, NextGEN Galeri sadece yönetici izni ile çalışmaktadır

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
tr: Üzgünüm, size ayrılan alanı kullanıyorsunuz. Daha fazla dosya yükleyebilmek için bazı resimlerinizi silmelisiniz.

en: Sort Gallery
tr: Galeri sıralama

en: Sort Order:
tr: Sıralama biçimi

en: Sort direction
tr: Sıralama Yönü

en: Sort gallery
tr: Galeri sıralama

en: Sort options
tr: Sıralama Tercihi

en: Sort order changed
tr: Sıralama ölçütü değişti

en: Sort thumbnails
tr: Önizlemeleri sırala

en: Source
tr: Kaynak

en: Start upgrade now
tr: Güncelleştirmeye başla

en: Start upload
tr: Yüklemeye başla

en: Storage Space
tr: Saklama Alanı

en: Stretch image
tr: Resmi Çekiştir

en: Style
tr: Stil

en: Style Editor
tr: Stil düzenleyicisi

en: Subject
tr: Konu

en: Tag
tr: Etiket

en: Tag(s) to delete:
tr: Silinecek etiketler:

en: Tag(s) to match:
tr: Etiket(ler)

en: Tag(s) to rename:
tr: Yeniden adlandırılacak etiketler

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tags (comma separated list)
tr: Etiketler (virgülle ayrılmış liste)

en: Tags / Categories
tr: Etiketler / Kategoriler

en: Tags changed
tr: Etiketler değişti

en: Tags number and slugs number isn't the same!
tr: Etiket ve maske numaraları aynı değildir!

en: Templates
tr: Temalar

en: Text
tr: Yazı

en: Text for the global Media RSS link:
tr: Evrensel Media RSS için yazı:

en: Texts / Buttons Color
tr: Yazı / Düğme Rengi

en: Thanks!
tr: Teşekkürler!

en: The <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> and <a href="http://www.mozilla.com/firefox/">a browser with Javascript support</a> are needed..
tr: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> ve <a href="http://www.mozilla.com/firefox/">Javascript destekli bir tarayıcı</a> gerekli.

en: The accessing of URL files is disabled at your server (allow_url_fopen)
tr: URL dosyalarını erişim serverınızda engellenmiş durumda ( PHP Açık Adres izni)

en: The album ID=%s does not exist.
tr: Albüm ID=%s mevcut değil

en: The album will not link to a gallery subpage. The gallery is shown on the same page.
tr: Albümler galeri sayfasının alt sayfaları olarak çalışmayacak, aynı sayfada açılacaklar

en: The batch upload requires Adobe Flash 9, disable it if you have problems
tr: Betik yükleme için Adobe Flash 9 gerekli, eğer problem yaşarsanız devre dışı bırakın

en: The destination gallery does not exist
tr: Hedef galeri bulunamıyor

en: The gallery ID=%s does not exist.
tr: Galeri ID=%s bulunamadı.

en: The gallery will open the ImageBrowser instead the effect.
tr: Seçtiğiniz efekte dahil olarak ImageBrowser gösterilir

en: The imagerotator.swf is not in the nggallery folder, the slideshow will not work.
tr: imagerotator.swf dosyası nggallery klasöründe değil, slayt gösterisi çalışmayacak.

en: The most motivated support for this plugin are your ideas and brain work
tr: Bizi en çok mutlu eden destek, eklenti için yeni fikirleriniz ve çalışmanız

en: The script detect that you upgrade from a older version.
tr: Betik daha eski bir sürümden güncelleştirme yaptığınızı tespit etti.

en: The server setting Safe-Mode is on !
tr: Server ayarlarında Güvenli Mod = Açık !

en: The settings are used in the JW Image Rotator Version
tr: JW Image Rotator  için kullanılan tercihler, sürüm:

en: The upgrade process may take a while, so please be patient.
tr: Güncelleştirme işlemi biraz uzun sürebilir, lütfen sabırlı olun.

en: There are many other folks who have made contributions to this project :
tr: Tabi bu proje için çalışam bir sürü katılımcı daha var:

en: There exist several ways to contribute, help or support us in this work. Non of them are mandatory.
tr: Bu çalışmaya katılmanın bir çok farklı yolu var, yardım edin ya da destekleyin. Her türlü katılım bizim için faydalı.

en: These values are maximum values
tr: Max. değerleri giriniz

en: This function will not work, cause you need the FreeType library
tr: Bu özellik çalışmayacak, çünkü FreeType Kütüphanesine ihtiyacınız var

en: This is the default path for all blogs. With the placeholder %BLOG_ID% you can organize the folder structure better. The path must end with a /.
tr: Bu konum tüm günceler için varsayılandır. %BLOG_ID% yer tutucusunu istediğiniz gibi düzenleyerek daha esnek dosya sistemi oluşturabilirsiniz. Konumlar mutlaka / ile bitmelidir.

en: This is the default path for all galleries
tr: Bu konuma galeriler için varsayılan konumdur

en: This option will append related images to every post
tr: Bu tercih her mesajda benzer resimleri gösterecek

en: This plugin is primarily developed, maintained, supported, documented by
tr: Bu eklentiyi düşünüp, insanlık yararına ortaya çıkaran, destekleyen :

en: Thumbnail
tr: Önizleme

en: Thumbnail quality
tr: Önizleme kalitesi

en: Thumbnail settings
tr: Önizleme Tercihleri

en: Thumbnails
tr: Önzilemeler

en: Time Created
tr: Oluşturulduğu Saat

en: Tip : Copy your stylesheet (nggallery.css) to your theme folder, so it will be not lost during a upgrade
tr: İpucu: nggallery.css dosyasını temanızla aynı klasöre kopyalarsanız, update ederken değişikleriniz kaybolmaz

en: Title
tr: Başlık

en: Title :
tr: Başlık :

en: Title:
tr: Başlık:

en: To help people to work with this plugin, I would like to have it in all available languages
tr: İnsanların bu eklentiyi kullanabilmesi için bütün dillere çevirisini yapın ve onlara yardım edin

en: Tooltip text for the global Media RSS link:
tr: Evrensel Media RSS bağlantısı için araç kutusu yazısı

en: Transition / Fade effect
tr: Geçiş / Gidiş Efektleri

en: Translate the plugin
tr: Eklentiyi tercüme edin

en: Try XHTML validation (with CDATA)
tr: xHTML doğrulamasını dene (CDATA ile)

en: URL to file
tr: Dosya adresi

en: Unable to create directory
tr: Konum oluşturulamıyor

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
tr: %s konumu oluşturulamıyor. Oluşturulacağı konum server tarafından yazılabilir mi?

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
tr: %s konumuna erişilemiyor. Bu konum server tarafından yazılabilir mi?

en: Unexpected Error
tr: Beklenmedik Hata

en: Uninstall plugin
tr: Eklentiyi Kaldır

en: Uninstall plugin tables
tr: Eklenti tablolarını kaldır

en: Uninstall sucessfull ! Now delete the plugin and enjoy your life ! Good luck !
tr: Kaldırma başarılı ! Şimdi eklentiyi silin ve hayatın tadını çıkarın ! İyi Şanslar !

en: Unsorted
tr: Sıralanmamış

en: Update
tr: Güncelle

en: Update File
tr: Dosyayı Güncelleştir

en: Update Sort Order
tr: Sıralama ölçtünü güncelle

en: Update Successfully
tr: Güncelleme Başarılı

en: Update capabilities
tr: Yetkileri güncelle

en: Update file structure...
tr: Dosya yapısını güncelleştir..

en: Update successful
tr: Güncelleme başarılı

en: Update successfully
tr: Güncelleştirme başarılı

en: Updated capabilities
tr: Güncellenen yetenekler

en: Upgrade NextGEN Gallery
tr: NextGEN Galeriyi güncelleştir

en: Upgrade database structure...
tr: Veritabanı yapısını güncelleştir..

en: Upgrade sucessfull
tr: Güncelleştirme başarılı

en: Upload Images
tr: Resim Yükle

en: Upload Space Remaining:
tr: Kalan Yükleme Alanı:

en: Upload Space Used:
tr: Kullanılan Yükleme Alanı:

en: Upload a Zip-File
tr: Zip Dosyası yükle

en: Upload a zip file with images
tr: İçinde resim bulunan bir zip dosyası yükleyin

en: Upload failed!
tr: Upload başarısız!

en: Upload image
tr: Resim yükle

en: Upload images
tr: Resim yükle

en: Upload multiple files at once by ctrl/shift-selecting in dialog
tr: Birden fazla dosya seçmek için ctrl/shift seçim yöntemini kullanın

en: Upload pictures
tr: Resimleri yükle

en: Uploaded file was no or a faulty zip file ! The server recognize :
tr: Yüklenen dosya zip dosyası değil ya da hasar görmüş ! Server şöyle algıladı:

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
tr: TinyMCE Düğmesi / Yükleme Sekmesi kullan

en: Use image as watermark
tr: Şeffaf Damga olarak resim kullan

en: Use slow zooming effect
tr: Yavaş yakınlaştırma kullan

en: Use text as watermark
tr: Şeffaf Damga olarak yazı kullan

en: Use watermark logo
tr: Şeffaf Damga kullan

en: Value
tr: Değer

en: Version
tr: Sürüm

en: View all images tagged with %s
tr: %s ile etiketlenmiş tüm resimleri göster

en: WARNING:
tr: UYARI:

en: Watermark
tr: Şeffaf Damga

en: We would like to thank this people which support us in the work :
tr: Burdaki insanlara da çalışmaları için ayrıca teşekkür etmek istiyorum:

en: Welcome to NextGEN Gallery !
tr: NextGEN Galeri'ye Hoş Geldiniz !

en: When safe_mode is on, PHP checks to see if the owner (%s) of the current script matches the owner (%s) of the file to be operated on by a file function or its directory
tr: Güvenli Mod açık olduğunda, PHP kullanılan dosyanın sahibi(%s) ile dosyayı kullanan betiğin sahibinin (%s) eşleşip eşleşmediğine ve çalışan dosyaların doğru konumda olup olmadığına bakar

en: When you activate this option, some javascript is added to your site footer. Make sure that wp_footer is called in your theme.
tr: Bunu etkinleştirdiğinizde, blog'unuzun footer kısmına bazı javascript kodları eklenecek. Temanızda wp_footer çağrıldığında dikkat etmeniz gerek.

en: When you activate this option, you need to update your permalink structure one time.
tr: Bu tercihi aktifleştirirseniz, bir gün permalink sütrüktürünüzü güncellemeniz gerekecek

en: Widget that displays Media RSS links for NextGEN Gallery.
tr: NextGEN Galeri için Media RSS linkleri gösteren araç.

en: Width x Height
tr: G x Y

en: Width x Height :
tr: G x Y

en: Width x height (in pixel)
tr: Genişlik x yükseklik (px)

en: Width x height (in pixel). NextGEN Gallery will keep ratio size
tr: G x Y (px) NextGEN Galeri en-boy oranına dikkat edecektir

en: Width:
tr: Genişlik:

en: XMP Data
tr: XMP Verisi

en: Yes
tr: Var

en: Yes, share and trackback is also a good support for this work
tr: Evet, paylaşım ve geri bildirim de bu çalışma için çok yararlı bir destek

en: You are about to Uninstall this plugin from WordPress.\nThis action is not reversible.\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to Uninstall.\n
tr: Eklentiyi kaldırmak üzeresiniz \n\nDevam Edilsin mi?

en: You are about to copy or move %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
tr: %s resimlerini kopyalamak / taşımak üzeresiniz 
    
    devam edilsin mi?

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
tr: %s resmi için önemsiz düzenlemesi yapmak üzeresiniz. 
    
    Devam edilsin mi?

en: You are not allowed to be here
tr: Buraya erişiminize izin verilmemektedir

en: You can change the logo at the watermark settings
tr: Şeffaf Damga tercihlerinden logonuzu değiştirebilirsiniz

en: You can specify multiple tags to delete by separating them with commas
tr: Virgülle ayırarak birden fazla etiket girebilirsiniz

en: You can specify multiple tags to rename by separating them with commas.
tr: Birden fazla etiket kullanmak istiyorsanız virgülle ayırmayı kullanabilirsiniz

en: You can upload more fonts in the folder <strong>nggallery/fonts</strong>
tr: <strong>nggallery/fonts</strong> klasörüne daha fazla yazı tipi yükleyebilirsiniz

en: You currently have %s rights.
tr: Şu anda %s yetkisine sahipsiniz

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this blog.
tr: Bu güncenin temasını düzenlemek için yeterli yetkiye sahip değilsin

en: You do not have the correct permission
tr: Doğru yetkiye sahip değilsiniz

en: You don't like NextGEN Gallery ?
tr: NextGEN Galeri'yi sevmediniz mi?

en: Your database tables for NextGEN Gallery is out-of-date, and must be upgraded before you can continue.
tr: NextGEN galeri veritabanınız zaman aşımına uğramış, ve devam etmeden önce güncelleştirilmesi gerekiyor.

en: Your theme contain a NextGEN Gallery stylesheet (nggallery.css), this file will be used
tr: Temanız NextGEN Galeri stil altlığu kullanmakta (nggallery.css), bu dosya kullanılmakta

en: Zip-File successfully unpacked
tr: Zip Dosyası başarıyla çıkarıldı

en: [Album not found]
tr: [Albüm bulunamadı]

en: [Gallery not found]
tr: [Galeri bulunamadı]

en: [Maximize]
tr: [Çoğalt]

en: [Minimize]
tr: [Azalt]

en: [Pictures not found]
tr: [Resimler bulunamadı]

en: [Show all]
tr: [Tümünü Göster]

en: [Show as slideshow]
tr: [Slayt Gösterisi]

en: [Show picture list]
tr: [Resim listesi]

en: [SinglePic not found]
tr: [Tekil Resim bulunamadı]

en: [View with PicLens]
tr: [PicLens ile bak]

en: a new gallery
tr: yeni galeri oluştur

en: already exists
tr: konumu zaten mevcut

en: and
tr: ve

en: and the thumbnails directory
tr: ve önizleme konumunu

en: contains no pictures
tr: hiç resim içermiyor

en: created
tr: oluşturuldu

en: deleted successfully
tr: silme işlemi başarılı

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
tr: bulunamıyor. Lütfen önce ana galeri klasörünü oluşturun

en: doesn&#96;t exist!
tr: mevcut değil

en: exclude
tr: uygula

en: false
tr: değişiklik yok

en: finished
tr: bitti

en: fit
tr: iç teğet

en: for PclZip , a PHP library that manage ZIP archives
tr: Zip arşivlerini yöneten PHP kütüphanesi PclZip

en: for Shutter Reloaded, a real lightweight image effect
tr: gerçek bir resim efekti sağlayıcısı Shutter Reloaded

en: for a lot of very useful plugins and ideas
tr: çok kullanışlı eklentiler ve fikirler

en: for jQuery, which is the best Web2.0 framework
tr: Web2.0 kütüphanesinin en iyilerinden jQuery

en: for the Fugue Iconset
tr: Fugue Simge paketi

en: for the Watermark plugin
tr: Şeffaf Damga eklentisi

en: for the best Media Flash Scripts on earth
tr: yeryüzündeki en iyi Media Flash Scripti

en: for the fantastic PHP Thumbnail Class
tr: fantastik PHP Önzileme Sınıfı

en: for their great documented code
tr: harika yazılmış kodlar

en: in to
tr: konum:

en: is no valid image file!
tr: dosyası geçerli bir resim dosyası değil !

en: is not writeable !
tr: konumu yazılabilr değil !

en: none
tr: hiç biri

en: of
tr: /

en: random
tr: rastgele

en: recent added
tr: son eklenenler

en: remove
tr: sil

en: sec.
tr: sn.

en: successfully created!
tr: başarıyla oluşturuldu !

en: true
tr: Pencereye yay

en: with permission 777 manually !
tr: izinleri 777 olarak ayarlamayı unutmayın !

en: you can activate a navigation through the images (depend on the effect). Change the code line only , when you use a different thumbnail effect or you know what you do.
tr: değerini kullanarak resimlere yönlendirme ekleyebilirsiniz (efekte bağlıdır) Ne yaptığınız biliyorsanız ve farklı bir önizleme efekti kullanacaksanız sadece kod satırını değiştirin.
