NextGEN Gallery - en to be translation catalogue (529 entries)

en:  (require WordPress 2.3 or higher)
be:  (неабходны WordPress версіі 2.3 або вышэй)

en:  : Image resized...
be:  : памер зменены...

en:  : Import successfull
be: : паспяхова імпартавана

en:  : Thumbnail created...
be:  : мініяцюры створаныя...

en:  : Watermark created...
be:  : вадзянік знак усталяваны...

en:  Image(s) successfully added
be:  малюнкі дададзена паспяхова

en:  MByte
be: МБ

en:  Please note : For safe-mode = ON you need to add the subfolder thumbs manually
be: Звернеце ўвагу: калі на серверы ўсталявана save_mode = ON, то вам трэба дадаць падпапку &#171;thumbs&#187; уручную.

en:  mm
be:  мм

en:  picture(s) successfully added
be:  малюнак(я) паспяхова дададзена(ы)

en:  sec
be:  сек.

en: &laquo; Back
be: &laquo; Назад

en: (hex w/o #)
be: (без #)

en: 0 will disable pagination, all images on one page
be: 0 &#8212; не будзе разбіццё на старонкі, усё малюнкі на адной старонцы.

en: 0 will show all images
be: 0 &#8212; для адлюстравання ўсіх звязаных малюнкаў

en: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Get the Flash Player</a> to see the slideshow.
be: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Запампаваць Flash Player</a> каб праглядзець слайдшоў.

en: About
be: Аб NextGEN Gallery

en: About this Gallery
be: Аб гэтай галерэі

en: Action
be: Дзеянне

en: Activate
be: Актываваць

en: Activate and use style sheet:
be: Актываваць і выкарыстаць табліцу стыляў (CSS)

en: Activate permalinks
be: Уключыць прыгожыя урлы

en: Activate related images
be: Уключыць сувязь малюнкаў

en: Add Gallery
be: Стварыць / Загрузіць

en: Add Metadata :
be: Мета дадзеныя:

en: Add a new gallery or import pictures
be: Дадаць новую галерэю або малюнкі

en: Add gallery
be: Дадаць галерэю

en: Add gallery / Upload images
be: Загружаць малюнкі

en: Add new album
be: Дадаць новы альбом

en: Add new gallery
be: Дадаць новую галерэю

en: Add page
be: Дадаць старонку

en: Add tags
be: Дадаць пазнаку

en: After you create and select a album, you can drag and drop a gallery into your album below
be: Пасля стварэння і выбару альбома  вы можаце перацягваць галерэі ў альбом і сартаваць іх

en: Album
be: Альбомы

en: Album Page ID
be: Старонка альбома ID

en: Album deleted
be: Альбом выдалены

en: Alignment
be: Выраўнаванне

en: All galleries
be: Усе галерэі

en: All images
be: Усё малюнкі

en: Allow users to change the roles for other blog authors.
be: Дазволіць карыстачам змяняць правы доступу для іншых аўтараў.

en: Allow users to choose a style for the gallery.
be: Дазволіць карыстачам выбіраць стылі (css) для галерэй.

en: Allow users to upload zip folders.
be: Дазволіць карыстачам загружаць zip архівы.

en: Allowed characters for file and folder names are
be: Дапушчальныя знакі ў імі тэчкі

en: Alt &amp; Title Text
be: Alt &amp; Title Тэкст

en: Alt / Title text
be: Alt / Title тэкст

en: Alt/Title text
be: па Alt / Title тэксту

en: Aperture
be: Дыяфрагма

en: Are you sure you want to delete the file '%s'?
    Click ok to delete or cancel to go back.
be: Вы збіраецеся выдаліць файл '%s'?
    Націсніце [ОК] для выдалення або [АДМЕНА] для звароту назад.

en: Ascending
be: Па ўзрастанні

en: Author
be: Аўтар

en: Author Position
be: Размяшчэнне аўтара

en: Back
be: Назад

en: Back to gallery
be: Вярнуцца ў галерэю

en: Background Color
be: Колер фону

en: Background music (URL)
be: Фонавая музыка (URL)

en: Browse your files
be: Агляд

en: Browse...
be: Агляд…

en: Browsing <strong>%s</strong>
be: Прагляд <strong>%s</strong>

en: CSS file successfully updated
be: CSS файл паспяхова абноўлены

en: Cache cleared
be: Тэчка з кэшам вычышчаная.

en: Cache single pictures
be: Кэшаваць  малюнкі

en: Camera
be: Камера

en: Cancel
be: Адмена

en: Caption
be: Загаловак

en: Categories
be: катэгорыямі

en: Category
be: Катэгорыя

en: Center
be: Пасярэдзіне

en: Change options
be: Змяняць налады

en: Change style
be: Змяняць стылі

en: Change the settings of NextGEN Gallery
be: Змяніць налады NextGEN Gallery

en: Cheatin&#8217; uh?
be: Што вы робіце, гэй?

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
be: Скарыстайцеся гэтай спасылкай, калі вы не ведаеце як усталяваць правы:

en: Choose gallery
be: Вылучыць галерэю

en: Choose the default style for the galleries.
be: Вылучыць шлях па змаўчанні для ўсіх галерэй

en: City
be: Горад

en: Clear cache folder
be: Ачысціць тэчку з кэшам

en: Color
be: Колер

en: Compact version
be: Кампактная версія

en: Contact
be: Кантакт

en: Contributors / Tribute to
be: Памагатыя / Тыя, кім захапляемся

en: Copyright Notice
be: Аўтарскае права

en: Copyright notes / Credits
be: Аўтарскае права / Спіс удзельнікаў

en: Country
be: Краіна

en: Country code
be: Індэкс

en: Create a new , empty gallery below the folder
be: Стварыць новую, пустую галерэю ў тэчцы

en: Create and manage albums
be: Стварыць і кіраваць альбомам

en: Create new page
be: Стварыць новую старонку

en: Create new thumbnails
be: Стварыць новыя мініяцюры

en: Create square thumbnails, use only the width setting :
be: Стварыць квадратныя мініяцюры, выкарыстаючы толькі налады шырыні:

en: Creates a file for each singlepic settings. Reduce the CPU load
be: Ствараць файл для кожнай налады асобнага малюнка. Памяншае нагрузку на ЦПУ(CPU)

en: Credit
be: Крэдыт

en: Crop square thumbnail from image
be: Стварыць квадратныя мініяцюры з малюнка

en: Custom
be: Іншы

en: Custom order
be: Уручную

en: Database error. Could not add gallery!
be: Памылка базы дадзеных. Не магчыма дадасць галерэю!

en: Date Created
be: Дата стварэння

en: Date/Time
be: Дата/dhtvz

en: Deactivate gallery page link
be: Дынамічныя старонкі галерэй

en: Default size (W x H)
be: Памер па змаўчанні (У х Ш)

en: Default style
be: Стыль па змаўчанні

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete File
be: Выдаліць файл

en: Delete album ?
be: Выдаліць альбом?

en: Delete files, when removing a gallery in the database
be: Выдаляць файлы, калі выдаляеце галерэі ў базе дадзеных

en: Delete image ?
be: Выдаліць малюнак?

en: Delete image files
be: Выдаляць файлы малюнкаў

en: Delete images
be: Выдаліць малюнкі

en: Delete tags
be: Выдаліць пазнакі

en: Delete this file ?
be: Выдаліць гэты файл?

en: Delete this gallery ?
be: Выдаліць гэтую галерэю?

en: Descending
be: Па змяншэнні

en: Description
be: Апісанне

en: Description text
be: Апісанне

en: Direct link to file
be: Асноўная спасылка на файл

en: Directory
be: Дырэкторыя

en: Disable flash upload
be: Адключыць загрузнік на аснове flash

en: Donate the work via paypal
be: Ахвяраваць праз paypal

en: Download here
be: Загрузіць тут

en: Duration time
be: Працягласць аднаго слайда

en: EXIF Data
be: Дадзеныя EXIF

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Edit Album
be: Рэдагаваць альбомы

en: Edit Status
be: Статут рэдагавання

en: Editing <strong>%s</strong>
be: Рэдагаванне <strong>%s</strong

en: Effect
be: Эфект

en: Effects
be: Эфекты

en: Enable flash based upload
be: Уключыць загрузнік на аснове  flash

en: Enable roles/capabilities
be: Правы доступу

en: Enable style selection
be: Адключыць выбар стылю (css)

en: Enable upload quota check
be: Уключыць праверку квоты загрузак

en: Enable zip upload option
be: Уключыць загрузку zip архіваў

en: Enter the tags
be: Увядзіце пазнакі

en: Error, the file could not moved to :
be: Памылка, файл не магчыма перамясціць у:

en: Error, the file permissions could not set
be: Памылка, не магчыма ўсталяваць правы на файл

en: Extended version
be: Пашыраная версія

en: Failure in database, no gallery path set !
be: Няспраўнасць у базе дадзеных, не ўсталяваны шлях да галерэі!

en: File
be: Файл

en: File name
be: Назоў файла

en: Float
be: Абцяканне (Float)

en: Focal length
be: Фокусная адлегласць

en: Follow thumbnails could not created.
be: Некаторыя мініяцюры не перазапісвальныя

en: Font
be: Шрыфт

en: For a more flexible user management you can use the
be: Для больш складанага кіравання ролямі ў Wordpress скарыстайцеся ўбудовай

en: For safe-mode = ON you need to add the subfolder thumbs manually
be: Калі на серверы ўсталявана save_mode = ON, то вам трэба дадаць падпапку &#171;thumbs&#187; уручную.

en: Format
be: Фармат

en: Full size
be: Памер файла

en: GD support
be: Падтрымка GD

en: Gallery
be: Галерэя

en: Gallery
be: Галерэя

en: Gallery ID :
be: ID галерэі:

en: Gallery IDs, separated by commas.
be: ID галерэй падзеленыя коскамі.

en: Gallery Overview
be: Агляд галерэі

en: Gallery name
be: Імя галерэі

en: Gallery path
be: Шлях да галерэі

en: Gallery settings
be: Налада галерэі

en: General Options
be: Галоўныя налады

en: General WordPress MU Settings
be: Агульныя налады для WordPress MU

en: Headline
be: Загаловак

en: Height:
be: Вышыня:

en: Here you can control your images, galleries and albums. You currently have %s rights.
be: Сардэчна запрашаем у NextGEN Gallery. Тут вы можаце кіраваць вашымі малюнкамі, галерэямі і альбомамі. Зараз у вас права %s

en: Here you can select the thumbnail effect, NextGEN Gallery will integrate the required HTML code in the images. Please note that only the Thickbox effect will automatic added to your theme.
be: Тут вы можаце вылучыць эфект для мініяцюр, NextGEN Gallery дадасць патрабаваны HTML код у малюнкі. Калі ласка, звернеце ўвагу, што толькі Thickbox эфект будзе аўтаматычна дададзены да вашай тэмы.

en: Hide
be: Схаваць

en: Hide tags
be: Схаваць пазнакі

en: Hide thumbnails
be: Схаваць мініяцюры

en: How many NextGEN Gallery widgets would you like?
be: Колькі віджэтаў NextGEN галерэі неабходна?

en: How to support ?
be: Як падтрымаць?

en: IPTC Data
be: Дадзеныя IPTC

en: If this file were writable you could edit it.
be: Калі бы гэты файл быў перазапісвальны, то вы маглі бы яго змяніць.

en: If you didn't find your name on this list and there is some code which I integrate in my plugin, don't hesitate to send me a mail.
be: Калі вы не знайшлі сваё імя ў гэтым спісе, а ваш код выкарыстоўваецца ў гэтай убудове, то без ваганняў шліце мне ліст.

en: If you have problems, please create directory
be: Калі ласка, стварыце дырэкторыю

en: If you study the code of this plugin, you will find out that we mixed a lot of good already existing code and ideas together.
be: Калі вы будзіце даследаваць код, то выявіце, што мы ўзялі і змяшалі разам шмат ужо наяўных кодаў і ідэй.

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
be: Ігнараваць суадносіны бакоў, НЕ партрэтныя (кніжныя) арыентацыі ў мініяцюр

en: Image Files
be: Спіс малюнкаў

en: Image ID
be: па ID малюнкі

en: Image ID:
be: ID малюнкі:

en: Image list
be: Спіс малюнкаў

en: Image quality
be: Якасць малюнка

en: Image settings
be: Налады малюнка

en: Images
be: Малюнкі

en: Images successfully resized
be: У малюнкаў паспяхова зменены памер

en: Import
be: Імпартаваць

en: Import EXIF, IPTC or XMP data (if available)
be: Імпартаваць дадзеныя EXIF, IPTC або XMP (калі ёсць)

en: Import a folder with all images.
be: Імпартаваць тэчку са ўсімі  малюнкамі.

en: Import a folder with images. Please note :
be: Імпартаваць тэчку з малюнкамі. Калі ласка, звернеце ўвагу:

en: Import folder
be: Імпартаваць тэчку

en: Import from Server path:
be: Імпартаваць з шляху сервера

en: Import image folder
be: Імпартаваць тэчку з малюнкамі

en: Import metadata
be: Імпартаваць Мета дадзеныя

en: Import metadata finished
be: Імпарт мета дадзеных скончаны

en: Import this gallery ?
be: Імпартаваць гэтую галерэю?

en: Important : Could causes problem at some browser. Please recheck your page.
be: Важна: Могуць быць праблемы ў некаторых браўзэрах. Калі ласка, праверце слайдшоў пасля гэтага.

en: Insert
be: Уставіць

en: Insert into Post
be: Уставіць

en: Integrate slideshow
be: Дадаць слайдшоў

en: Invalid upload. Error Code :
be: Загрузка не атрымалася. Код памылкі:

en: JavaScript Thumbnail effect
be: JavaScript эфект для Мініяцюры

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Last modified
be: Зменены

en: Latest News
be: Апошнія навіны

en: Left
be: Злева

en: Link Code line
be: Радок кода для спасылкі

en: Link to:
be: Сыылка на:

en: Location
be: Месца

en: MYSQL Version
be: MYSQL версія

en: Main NextGEN Gallery overview
be: Працаваць з асноўным падзелам

en: Main page (No parent)
be: Галоўная старонка (корань)

en: Main settings
be: Галоўныя налады

en: Make
be: Створаны

en: Manage Albums
be: Кіраванне альбомамі

en: Manage Gallery
be: Галерэі

en: Manage galleries
be: Кіраваць галерэямі

en: Manage galleries and images
be: Кіраванне галерэямі і малюнкамі

en: Manage gallery
be: Кіраваць галерэямі

en: Match with
be: Звязаць малюнкі з

en: Max. number of images
be: Колькасць малюнкаў у запісах

en: Memory usage
be: Скарыстана памяці

en: Meta
be: Мета

en: N/A
be: Не даступна

en: Name
be: Імя

en: New Gallery
be: Новая галерэя

en: New Version available
be: Даступная новая версія

en: New gallery page ID
be: Новы ID старонкі галерэі

en: Newsfeed could not be loaded.  Check the <a href="%s">front page</a> to check for updates.
be: Стужку навін не магчыма загрузіць. Праверце <a href="%s">Галоўную старонку</a>, каб убачыць абнаўленні.

en: Next
be: Наперад

en: NextGEN Gallery
be: NextGEN галерэя

en: NextGEN Gallery %d
be: NextGEN галерэя  %d

en: NextGEN Gallery : Tables could not created, please check your database settings
be: NextGEN Gallery: немагчыма стварыць табліцы ў базе дадзеных, праверце яе налады

en: NextGEN Gallery Overview
be: Агляд NextGEN Gallery

en: NextGEN Gallery Widgets
be: Віджэты NextGEN Gallery

en: No
be: Не

en: No GD support
be: GD не падтрымліваецца

en: No Picture
be: Няма малюнка

en: No action
be: Без дзеяння

en: No album
be: Няма альбома

en: No album selected
be: Альбом не вылучаны

en: No album selected!
be: Альбом не вылучаны!

en: No doubt a very useful and easy motivation :-)
be: Без сумнення вельмі карысная і лёгкая матывацыя :-)

en: No doubt a very usefull and easy motivation :-)
be: Без сумнення вельмі карысная і лёгкая матывацыя :-)

en: No effect
be: Няма эфекту

en: No entries found
be: Змесціва не знойдзена

en: No exif data
be: Не EXIF дадзеных

en: No float
be: Не

en: No gallery
be: Няма галерэі

en: No gallery selected !
be: Галерэя не вылучаная!

en: No images selected
be: Малюнкі не вылучаныя

en: No picture
be: Няма малюнка

en: No problem, before you deactivate this plugin press the Uninstall Button, because deactivating NextGEN Gallery does not remove any data that may have been created.
be: Няма праблем, перш чым дэактываваць гэтую ўбудову націсніце &#171;Выдаліць убудову&#187;, таму што дэактывацыя NextGEN Gallery не выдаляе дадзеныя, якія маглі быць створаныя.

en: No valid gallery name!
be: Не дапушчальнае імя галерэі!

en: None
be: Не

en: Not linked
be: Без спасылкі

en: Not set
be: Не ўсталявана

en: Note : The upload limit on your server is
be: звернеце ўвагу: абмежаванне па загрузцы на вашым серверы

en: Number of images per page
be: Колькасць малюнкаў на старонцы

en: OK
be: ОК

en: Off
be: Выключана

en: Offset
be: Зрушэнне

en: On
be: Уключана

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to backup all the tables first. NextGEN gallery is stored in the tables
be: Аднойчы выдаліўшы, нічога ўжо нельга будзе вярнуць. Таму спачатку лепш скарыстацца ўбудовай &#171;Database Backup&#187; для WordPress, каб стварыць рэзервовую копію ўсіх табліц. NextGEN Gallery захоўваецца ў табліцах (Базы Дадзеных):

en: Only which are listed
be: Толькі тыя, якія ў спісе

en: Only which are not listed
be: Толькі тыя, якія не ў спісе

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
be: Ой, такога файла няма! Праверце імя і паспрабуйце зноў, дзякуй.

en: Opaque
be: Празрыстасць

en: Operating System
be: Аперацыйная сістэма

en: Options
be: Налады

en: Orginal images
be: Зыходныя малюнкі

en: Overview
be: Агляд галерэі

en: Overwrite tags
be: Перапісаць пазнакі

en: PHP Allow URL fopen
be: PHP даступнасць URL fopen

en: PHP Exif support
be: Падтрымка PHP Exif

en: PHP IPTC support
be: Падтрымка PHP IPTC

en: PHP Max Post Size
be: PHP макс. памер Post-запыту

en: PHP Max Script Execute Time
be: PHP макс. час выканання скрыпту

en: PHP Max Upload Size
be: PHP макс. памер загрузкі

en: PHP Memory Limit
be: PHP ліміт памяці

en: PHP Version
be: PHP версія

en: PHP XML support
be: Падтрымка PHP XML

en: Page
be: Старонка

en: Page ID
be: ID Старонкі

en: Page Link to
be: Спасылка на старонку

en: Path
be: Шлях

en: Photos
be: фота

en: Picture
be: Малюнак

en: Pictures deleted successfully
be: Малюнкі паспяхова выдаленыя

en: Place a link to the plugin in your blog/webpage
be: Змесціце спасылку на ўбудову на вашай выгодзе / сайце

en: Please note : If you change the settings, you need to recreate the thumbnails under -> Manage Gallery .
be: Звернеце ўвагу: калі вы змяняеце налады, то вам трэба зноўку стварыць мініяцюры ў кожнай галерэі: Галерэі -> змяніць -> стварыць новыя мініяцюры.

en: Please note : You can only activate the watermark under -> Manage Gallery . This action cannot be undone.
be: Звернеце ўвагу: Вы можаце ўсталяваць вадзяны знак на малюнкі ў падзеле Галерэі -> змяніць. Гэтае дзеянне нельга адмяніць - вадзянік знак накладваецца на малюнак назаўжды.

en: Position
be: Размяшчэнне

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Preview image
be: Вокладка для альбома

en: Proceed now
be: ОК

en: Program tool
be: Праграма

en: Province/State
be: Штат/правінцыя

en: Quantity
be: Колькасць

en: Resample Mode
be: Рэсэмплінг

en: Reset all options to default settings ?\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.\n
be: Вярнуць усе налады па змаўчанні?\n\n

en: Reset all options/settings to the default installation.
be: Вярнуць усе налады, якія былі па змаўчанні.

en: Reset all settings to default parameter
be: Усе налады вернутыя да значэнняў па змаўчанні

en: Reset options
be: Аднаўленне налад

en: Reset settings
be: Аднавіць налады

en: Resize Images
be: Змяняць памер малюнкаў

en: Resize images
be: Змяніць памер малюнкаў

en: Right
be: Справа

en: Roles
be: Доступ

en: Roles / capabilities
be: Правы доступу

en: Rollover / Active Color
be: Колер пры навядзенні курсора

en: Running... Please wait
be: У працэсе… чакайце

en: SAFE MODE Restriction in effect! You need to create the folder <strong>%s</strong> manually
be: У SAFE MODE ёсць абмежаванні! Вам трэба стварыць тэчку <strong>%s</strong> уручную

en: Save
be: Захаваць

en: Save &raquo;
be: Захаваць &raquo;

en: Save Changes
be: Захаваць змены

en: Save all changes
be: Захаваць змены

en: Scan Folder for new images
be: Сканаваць тэчку ў пошуках новых малюнкаў

en: Screen Color
be: Колер фону

en: See more information for the Flash Player on the web page
be: Больш інфармацыі аб Flash Player даступна на старонцы

en: Select :
be: Вылучыць:

en: Select Gallery
be: Галерэі

en: Select Gallery &#187;
be: Выберыце галерэі  &#187;

en: Select Gallery:
be: Вылучыць галерэю:

en: Select Zip-File
be: Вылучыць zip-файл

en: Select a gallery
be: Вылучыце галерэю

en: Select album
be: Вылучыць альбом

en: Select gallery
be: Вылучыць галерэю

en: Select loading image
be: Вылучыце малюнак, паказваемае пры загрузцы

en: Select picture
be: Вылучыць малюнак

en: Select the lowest role which should be able to access the follow capabilities. NextGEN Gallery supports the standard roles from WordPress.
be: Вы можаце ўсталяваць правы доступу ў да розных функцый NextGEN Gallery. Падтрымліваюцца стандартныя ролі WordPress.

en: Send to editor &raquo;
be: Перадаць у рэдактар &raquo;

en: Send us bugfixes / code changes
be: Дашліце нам выпраўленне памылак / змены ў кодзе

en: Server
be: Сервер

en: Server Settings
be: Налады сервера

en: Set fix dimension
be: Усталяваць фіксаваныя памеры

en: Set watermark
be: Усталяваць вадзяны знак

en: Setup
be: Выдаленне / Скід

en: Setup Gallery
be: Налада галерэі

en: Should work if the gallery is bellow the blog.dir
be: У выпадку, калі галерэя знаходзіцца ніжэй каранёвы дырэкторыі блога

en: Show
be: Паказаць

en: Show :
be: Паказаць:

en: Show ImageBrowser
be: Дынамічныя старонкі малюнкаў

en: Show Meta data
be: Паказаць Мета дадзеныя

en: Show as
be: Паказаць як

en: Show first
be: Паказваць спачатку

en: Show loading icon
be: Паказваць значок загрузкі

en: Show navigation bar
be: Паказваць навігацыйную панэль

en: Show next image on click
be: Паказваць наступны малюнак па кліку

en: Show tags
be: Паказаць пазнакі

en: Show thumbnail description
be: Паказаць апісанні мініяцюр

en: Show thumbnails
be: Паказаць мініяцюры

en: Show:
be: Паказаць:

en: Shuffle mode
be: Выпадковая змена малюнкаў

en: Shutter
be: Жалюзі

en: Shutter speed
be: Вытрымка

en: Single picture
be: Малюнак

en: Singlepic
be: Адзін малюнак

en: Size
be: Памер

en: Slideshow
be: Слайдшоў

en: So, we would like to thank the following people for their pioneer work (without this work it's impossible to create such a plugin so fast)
be: Таму мы бы жадалі падзякаваць наступных людзей, за іх наватарскую працу (без гэтай працы не было бы магчымым стварыць падобную ўбудову так хутка)

en: Some pictures are not writeable :
be: Некаторыя малюнкі не перазапісвальныя

en: Some thumbnails are not writeable :
be: Некаторыя мініяцюры не перазапісвальныя

en: Sorry, NextGEN Gallery works only under WordPress 2.1 or higher
be: Выбачыце, NextGEN Gallery працуе толькі з WordPress 2.1 або вышэй

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a Memory Limit of 16 MB higher
be: Выбачыце, для NextGEN Gallery патрабуецца памяці ад 16 мб (Memory Limit)

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a role called administrator
be: Выбачыце, NextGEN Gallery працуе толькі з прызначаным у наладах адміністратарам

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
be: Упс! Вы выкарысталі ўсё вылучанае вам месца на дыску. Выдаліце некаторыя файлы каб вызваліць месца.

en: Sort Gallery
be: Сартаванне

en: Sort direction
be: Сартыроўка

en: Sort gallery
be: Сартаванне

en: Sort options
be: Асноўныя налады

en: Sort order changed
be: Парадак мініяцюр захаваны

en: Sort thumbnails
be: Сартаваць мініяцюры

en: Source
be: Крыніца

en: Start upload
be: Пачаць загрузку

en: Storage Space
be: Колькі месцы на дыску

en: Stretch image
be: Расцягваць малюнак

en: Style
be: Стыль

en: Style Editor
be: Рэдактар стыляў (css)

en: Subject
be: Тэма

en: Summary
be: Статыстыка

en: Tag
be: Пазнака

en: Tags
be: пазнакамі

en: Tags (comma separated list)
be: Пазнакі (некалькі пазанак падзяляйце коскамі)

en: Tags / Categories
be: Пазнакі / Катэгорыі

en: Tags changed
be: Тэгі змененыя

en: Text
be: Тэкст

en: Texts / Buttons Color
be: Колер тэксту / кнопак

en: Thanks!
be: Дзякуй!

en: The <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> and <a href="http://www.mozilla.com/firefox/">a browser with Javascript support</a> are needed..
be: Неабходныя <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> і <a href="http://www.mozilla.com/firefox/">браўзэр з падтрымкай Javascript</a>.

en: The Zip-file is too large. Exceed Memory limit !
be: Памер zip-файла занадта вялікі. Перавышаны ліміт памяці!

en: The accessing of URL files is disabled at your server (allow_url_fopen)
be: Доступ да файлаў (URL) адключаны на вашым серверы (allow_url_fopen).

en: The album will not link to a gallery subpage. The gallery is shown on the same page.
be: Працаваць з дынамічнымі старонкамі галерэй (не трэба ствараць асобную старонку для кожнай галерэі яны будуць генеравацца дынамічна).

en: The batch upload requires Adobe Flash 9, disable it if you have problems
be: Для пакетнай загрузкі неабходны Adobe Flash 9, адключыце яго, калі ўзнікаюць праблемы

en: The gallery will open the ImageBrowser instead the effect.
be: Кожны малюнак галерэі адлюстроўваецца на асобнай дынамічна згенераванай старонцы. Пры ўключанай функцыі эфекты не працуюць.

en: The imagerotator.swf is not in the nggallery folder, the slideshow will not work.
be: Файл &#171;imagerotator.swf&#187; не знойдзены ў тэчцы &#171;nggallery&#187;, слайдшоў не будзе працаваць.

en: The most motivated support for this plugin are your ideas and brain work
be: Самая заахвочвальная падтрымка для гэтай убудовы &#8212; гэта вашы ідэі і разумовая праца

en: The server reports that a new NextGEN Gallery Version is now available. Please visit the plugin homepage for more information.
be: Сервер паведамляе, што новая версія NextGEN Gallery ужо даступная. Калі ласка, наведаеце хатнюю старонку ўбудовы для больш падрабязнай інфармацыі.

en: The server setting Safe-Mode is on !
be: На серверы ўключаны Safe-Mode!

en: The settings are used in the JW Image Rotator Version
be: Налады, выкарыстоўваныя ў JW Image Rotator версіі

en: There are many other folks who have made contributions to this project :
be: Тут таксама пералічаныя людзі, якія занеслі ўкладанне ў гэты праект:

en: There are totally %1$s pictures in %2$s galleries, which are spread across %3$s albums.
be: Усяго %1$s малюнкаў у %2$s галерэях, якія знаходзяцца ў %3$s альбомах.

en: There exist several ways to contribute, help or support us in this work. Non of them are mandatory.
be: Існуе некалькі шляхоў, каб занесці сваё ўкладанне, дапамагчы або падтрымаць нас у гэтай працы. Не адзін з іх не з'яўляецца абавязковым.

en: These values are maximum values
be: Гэта максімальныя значэнні

en: This function will not work, cause you need the FreeType library
be: Гэтая функцыя не будзе працаваць, для яе патрабуецца бібліятэка FreeType

en: This is the default path for all blogs. With the placeholder %BLOG_ID% you can organize the folder structure better. The path must end with a /.
be: Гэта шлях па змаўчанні для ўсіх блогаў. Выкарыстаючы %BLOG_ID% Вы можаце змяняць структуру тэчкі. У канцы шляху стаўце слэш /.

en: This is the default path for all galleries
be: Гэта шлях па змаўчанні для ўсіх галерэй

en: This option will append related images to every post
be: Аўтаматычна ўстаўляць малюнкі ў запісы звязаныя з імі трапнай або катэгорыяй.

en: This plugin is primarily developed, maintained, supported, documented by
be: Гэтая ўбудова стварае, падтрымлівае і піша да яго дакументацыю

en: Thumbnail
be: Мініяцюра

en: Thumbnail quality
be: Якасць мініяцюр

en: Thumbnail settings
be: Налады мініяцюр

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Thumbnails successfully created. Please refresh your browser cache.
be: Мініяцюры паспяхова створаныя. Калі ласка, абновіце старонку ў вашым браўзэры.

en: Time Created
be: Час стварэння

en: Title
be: Загаловак

en: Title :
be: Загаловак:

en: Title:
be: Загаловак:

en: To help people to work with this plugin, I would like to have it in all available languages
be: Каб дапамагчы людзям працаваць з гэтай убудовай, я бы жадаў мець яго пераклад на ўсіх мовах

en: To help people to work with this plugin, I would like to have it in all avaivable languages
be: Каб дапамагчы людзям працаваць з гэтай убудовай, я бы жадаў мець яго пераклад на ўсіх мовах

en: Transition / Fade effect
be: Эфект пераходу

en: Translate the plugin
be: Перавядзіце ўбудову

en: Try XHTML validation (with CDATA)
be: XHTML валідны код (дадаць CDATA)

en: URL to file
be: Абсалютны шлях (URL) да малюнка

en: Unable to create directory
be: Немагчыма стварыць дырэкторыю

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
be: Немагчыма стварыць тэчку  %s. Праверце правы CHMOD  на запіс у бацькоўскай тэчкі.

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
be: Немагчыма запісаць у дырэкторыю %s. Праверце правы на запіс (CHMOD) для гэтай тэчкі

en: Uninstall plugin
be: Выдаліць убудову

en: Uninstall plugin tables
be: Выдаленне табліц убудовы

en: Uninstall sucessfull ! Now delete the plugin and enjoy your life ! Good luck !
be: Паспяхова выдаленае! Зараз выдаліце ўбудову і атрымлівайце асалоду ад вашым жыццём! Поспехі!

en: Update
be: Абнавіць

en: Update File &raquo;
be: Абнавіць файл &raquo;

en: Update Sort Order
be: Захаваць сартаванне

en: Update Successfully
be: Абноўленае

en: Update capabilities
be: Абнавіць правы

en: Update successful
be: Паспяхова абноўленае

en: Update successfully
be: Паспяхова абноўленае

en: Updated capabilities
be: Абнавіць правы

en: Upload Images
be: Загрузіць малюнкі

en: Upload Space Remaining:
be: Засталося месцы на дыску:

en: Upload Space Used:
be: Скарыстана месцы:

en: Upload a Zip-File
be: Загрузіць zip-файл

en: Upload a zip file with images
be: Загрузіць zip-файл з малюнкамі

en: Upload failed!
be: Загрузка скончылася няўдачай!

en: Upload image
be: Загрузіць малюнак

en: Upload images
be: Загрузіць малюнкі

en: Upload multiple files at once by ctrl/shift-selecting in dialog
be: Загрузка некалькі файлаў адразу: выкарыстайце пры выбары файлаў кливиши ctrl або shift

en: Upload pictures
be: Загрузіць малюнкі

en: Uploaded file was no or a faulty zip file ! The server recognize :
be: Загружаны файл не быў zip-архівам альбо быў пашкоджаны! Сервер апазнаў:

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
be: Працаваць з кнопкамі ў TinyMCE

en: Use image as watermark
be: Выкарыстаць малюнак:

en: Use slow zooming effect
be: Эфект павольнага набліжэння

en: Use text as watermark
be: Выкарыстаць тэкст:

en: Use watermark logo
be: Выкарыстаць вадзянік знак

en: Value
be: Значэнне

en: Value between 1-5 (higher value, more CPU load)
be: Даступныя значэнні 1-5 (чым вышэй, тым больш нагрузка на ЦПУ(CPU))

en: Version
be: Версія

en: View
be: Глядзець

en: WARNING:
be: ПАПЯРЭДЖАННЕ:

en: Watch gallery
be: Глядзець галерэю

en: Watermark
be: Вадзянік знак

en: Watermark successfully added
be: Вадзянік знак паспяхова дададзены

en: We would like to thank this people which support us in the work :
be: Мы жадалі бы падзякаваць людзей, якія падтрымліваюць нас у працы:

en: Welcome
be: Сардэчна запрашаем

en: Welcome to NextGEN Gallery !
be: Сардэчна запрашаем  у NextGEN Gallery !

en: Welcome to NextGEN Gallery. Here you can control your images, galleries and albums. You currently have %s rights.
be: Сардэчна запрашаем у NextGEN Gallery. Тут вы можаце кіраваць вашымі малюнкамі, галерэямі і альбомамі. Зараз у вас права %s

en: When safe_mode is on, PHP checks to see if the owner (%s) of the current script matches the owner (%s) of the file to be operated on by a file function or its directory
be: Калі safe_mode уключаны, PHP правярае, каб супадаў уладальнік (%s) гэтага скрыпту з уладальнікам (%s) файла, які кіруецца функцыяй файла або яго директорией

en: When you activate this option, you need to update your permalink structure one time.
be: Пасля актывацыі гэтай опцыі трэба абнавіць структуру сталых спасылак (ЧПУ).

en: Width x Height
be: Вышыня х Шырыня

en: Width x Height :
be: Вышыня х Шырыня

en: Width x height (in pixel)
be: Вышыня і шырыня (у пікселях)

en: Width x height (in pixel). NextGEN Gallery will keep ratio size
be: Шырыня х вышыня (у пікселях). NextGEN Gallery будзе захоўваць прапорцыі

en: Width:
be: Шырыня:

en: With the placeholder
be: З дапамогай

en: XMP Data
be: Дадзеныя XMP

en: Yes
be: Так

en: Yes, share and trackback is also a good support for this work
be: Так, share і trackback таксама добрая падтрымка для гэтай працы

en: You are about to Uninstall this plugin from WordPress.\nThis action is not reversible.\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to Uninstall.\n
be: Вы збіраецеся выдаліць гэтую ўбудову з WordPress.\nГэтае дзеянне незваротна.\n\nВылучыце [Адмена] для&#8230; адмены, [OK] каб выдаліць убудову.\n

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
be: Вы сапраўды жадаеце змяніць %s малюнак(я)?

en: You can change the logo at the watermark settings
be: Вы можаце змяніць вадзяны знак у наладах

en: You can show this gallery with the tag
be: Вы можаце адлюстроўваць гэтую галерэю па пазнацы

en: You can upload more fonts in the folder <strong>nggallery/fonts</strong>
be: Вы можа выкарыстаць больш шрыфтоў, загрузіўшы іх у тэчку <strong>&#171;nggallery/fonts&#187;</strong>

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this blog.
be: У вас нядосыць мае рацыю для змены шаблонаў гэтага блога.

en: You don't like NextGEN Gallery ?
be: Вам не падабаецца NextGEN Gallery?

en: Zip-File successfully unpacked
be: Zip-файл паспяхова распакаваны

en: [Maximize]
be: [Разгарнуць]

en: [Minimize]
be: [Згарнуць]

en: [Show all]
be: [Паказаць усё]

en: [Show as slideshow]
be: [Паказаць як слайдшоў]

en: [Show picture list]
be: [Паказаць спіс малюнкаў]

en: a new gallery
be: новая галерэя

en: already exists
be: ужо існуе

en: and
be: і

en: and the thumbnails directory
be: і дырэкторыю з мініяцюрамі

en: bgfade
be: згасанне ч/бы

en: blocks
be: блокі

en: bubbles
be: бурбалкі

en: circles
be: кругі

en: contains no pictures
be: не ўтрымоўвае малюнкаў

en: created
be: створана

en: deleted successfully
be: паспяхова выдаленае

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
be: не існуе. Калі ласка стварыце асноўную тэчку галерэі.

en: doesn&#96;t exist!
be: не існуе

en: exclude
be: выключыць

en: fade
be: згасанне

en: false
be: захаваць прапорцыі

en: fit
be: так

en: flash
be: выбліск

en: fluids
be: цякучы

en: for PclZip , a PHP library that manage ZIP archives
be: за PclZip, PHP бібліятэку, якая кіруе ZIP архівамі

en: for Simple:Press Forum, it saved me a lot of time
be: за форум Simple:Press, гэта зэканоміла мне гуляю часу

en: for a lot of very useful plugins and ideas
be: за вялікая колькасць карысных убудоў і ідэй

en: for jQuery, which is the best Web2.0 framework
be: за jQuery, які з'яўляецца лепшым Web2.0 framework

en: for the Watermark plugin
be: за Watermark убудова

en: for the best Media Flash Scripts on earth
be: за лепшыя Media Flash Scripts на Зямлі

en: for the fantastic PHP Thumbnail Class
be: за фантастычны PHP Thumbnail Class

en: for their great documented code
be: за іх пышна дакументаваны код

en: from
be: з

en: gallery administrator
be: адміністратара галерэі

en: gallery editor
be: рэдактара галерэі

en: in to
be: у

en: is no valid image file!
be: не з'яўляецца файлам малюнка!

en: is not writeable !
be: Некаторыя малюнкі не перазапісвальныя

en: lines
be: лініі

en: myGallery Import
be: Імпарт з myGallery

en: none
be: не

en: random
be: у выпадковым парадку

en: recent added
be: нядаўна дададзеныя

en: remove
be: выдаліць

en: sec.
be: секунд

en: slowfade
be: павольнае згасанне

en: successfully created!
be: паспяхова створаная!

en: true
be: з абразаннем

en: with permission 777 manually !
be: з правамі 777 уручную!

en: you can activate a navigation through the images (depend on the effect). Change the code line only , when you use a different thumbnail effect or you know what you do.
be: вы можаце актываваць навігацыю па малюнках (залежыць ад эфекту). Зменіце толькі радок кода, калі вы выкарыстаеце розныя эфекты для мініяцюр або вы ведаеце, што вы робіце.
