MihanPanel - en to ar translation catalogue (154 entries)

en: Address 2
ar: العنوان 2

en: Login & Register
ar: الدخول و التسجيل

en: Register Form
ar: استمارة تسجيل

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Emails
ar: رسائل البريد الإلكتروني

en: Tools
ar: أدوات

en: User Fields
ar: حقول العضو

en: Yes
ar: نعم

en: Close
ar: إغلاق

en: An error occurred!
ar: حدث خطأ ما!

en: yes
ar: نعم

en: Menu title
ar: عنوان القائمة

en: Icon
ar: أيقونة

en: FontAwesome
ar: الخط رائع

en: Menu Title
ar: عنوان القائمة

en: Content
ar: المحتوى

en: Choose
ar: اختر

en: Shortcode
ar: اختصار

en: Successfully updated!
ar: تم التحديث بنجاح!

en: Successfully deleted!
ar: تم الحذف بنجاح!

en: My Purchases
ar: مشترياتي

en: Login Page
ar: صفحة تسجيل الدخول

en: Request is invalid!
ar: طلب غير صالح!

en: Registration complete.
ar: تم التسجيل بنجاح

en: Thanks!
ar: شكراً!

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Active
ar: نشط

en: Inactive
ar: غير نشط

en: Please fill all the fields
ar: رجاء إملأ كافة الحقول

en: Title
ar: العنوان

en: Required
ar: مطلوب

en: Type
ar: النوع

en: Fields
ar: حقول

en: New Field
ar: حقل جديد

en: Optional
ar: اختياري

en: Save
ar: حفظ

en: Passwords don't match!
ar: كلمات المرور غير متطابقة!

en: Your Comments
ar: تعليقاتك

en: Your tickets
ar: التذاكر الخاصة بك

en: Pro Version
ar: النسخة الاحترافية

en: Order Details
ar: تفاصيل الطلب

en: Both
ar: كلاهما

en: Go shop
ar: الذهاب للتسوق

en: No downloads available yet.
ar: لا توجد تنزيلات متوفرة حتى الآن.

en: Login
ar: تسجيل الدخول

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Textarea
ar: منطقة النص

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Checkbox
ar: مربع التأكد

en: Selectbox
ar: مربع إختيار

en: Radio Button
ar: زر الراديو

en: Date Picker
ar: منتقي التاريخ

en: Status
ar: الحالة

en: No item
ar: لا يوجد عنصر

en: ago
ar: منذ

en: More Articles
ar: المزيد من المقالات

en: Show User Profile
ar: إظهار ملف تعريف المستخدم

en: User Dashboard
ar: لوحة المستخدم

en: Edit Profile
ar: تعديل الملف الشخصي

en: Logout
ar: تسجيل الخروج

en: Register
ar: تسجيل

en: Back to Home Page
ar: العودة إلى الصفحة الرئيسية

en: First Name
ar: الاسم الاول

en: Last Name
ar: الاسم الاخير

en: New password
ar: كلمة مرور جديدة

en: Bio
ar: السيرة

en: Save Changes
ar: حفظ التغييرات

en: Invalid license key
ar: مفتاح ترخيص غير صالح

en: Role
ar: دور

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
ar: الملف المراد رفعه تجاوز الحد الأقصى

en: The uploaded file was only partially uploaded
ar: تم تحميل الملف بشكل جزئي فقط

en: No file was uploaded
ar: لم يتم رفع أي ملف

en: Missing a temporary folder
ar: مجلد مؤقت مفقود

en: Failed to write file to disk.
ar: فشل كتابة الملف إلى القرص.

en: A PHP extension stopped the file upload.
ar: أوقف امتداد PHP تحميل الملف.

en: Upload
ar: رفع

en: Audio
ar: صوت

en: Image
ar: صورة

en: Video
ar: فيديو

en: Compressed
ar: المضغوط

en: Text
ar: نص

en: Maximum file size
ar: الحد الأقصى لحجم الملف.

en: MB
ar: ميجابايت

en: Light
ar: فاتح

en: Dark
ar: داكن

en: Right
ar: يمين

en: Center
ar: وسط

en: Left
ar: يسار

en: Default
ar: افتراضي

en: Modern
ar: عصري

en: 3D
ar: 3d

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Activation Code
ar: رمز التفعيل

en: API Key
ar: مفتاح API

en: Template Name
ar: اسم القالب

en: Secret Key
ar: المفتاح السري

en: License
ar: الترخيص

en: License is inactive.
ar: الترخيص غير نشط.

en: Phone Number
ar: رقم الهاتف

en: Deactivate
ar: تعطيل

en: Activate
ar: تفعيل

en: Choose Image
ar: اختر صورة

en: Remove
ar: إزالة

en: Delete File
ar: حذف الملف

en: Choose File
ar: اختر ملف

en: Back
ar: رجوع

en: License Key
ar: مفتاح الترخيص

en: Activate License
ar: تفعيل الترخيص

en: Deactivate License
ar: إلغاء التنشيط

en: Get License Key
ar: الحصول علي مفتاح الترخيص

en: Get Code
ar: احصل على الكود

en: Network Settings
ar: اعدادات الشبكة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Welcome Email
ar: البريد الالكتروني الترحيبي

en: Email Content
ar: محتوى الإشعار

en: Reset Password Email
ar: البريد الإلكتروني لاسترجاع كلمة المرور

en: Account Status
ar: حاله الحساب

en: Logo
ar: الشعار

en: Login Form Theme
ar: قالب نموذج تسجيل الدخول

en: Form Position
ar: موضع النموذج

en: Upload Image
ar: رفع صورة

en: Logo Width (px)
ar: عرض الشعار (بكسل)

en: User Phone
ar: جوال العضو

en: Color scheme
ar: نظام الألوان

en: Dashboard Widgets
ar: أدوات لوحة المعلومات

en: Sender Email
ar: البريد الإلكتروني المرسل

en: User Role
ar: صلاحيات المستخدم

en: Create
ar: إنشاء

en: New
ar: جديد

en: Email field
ar: حقل البريد الإلكتروني

en: License is active
ar: الترخيص نشط

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
ar: ‫There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
ar: هناك إصدار جديد من  %1$s متاح. %2$ رؤية إصدار %3$ تفاصيل%4$ أو %5$تحديث الآن %6$s.

en: You do not have permission to install plugin updates
ar: ليس لديك إذن لتثبيت تحديثات المكون الإضافي

en: An error occurred, try again
ar: حدث خطأ ، حاول مرة أخرى

en: Plugin License
ar: تفعيل الاضافة

en: Support Ticket
ar: تذكرة دعم

en: List
ar: قائمة

en: Email Address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Company Name
ar: اسم الشركة

en: Address 1
ar: العنوان 1

en: City
ar: المدينة

en: Phone
ar: الهاتف

en: Link
ar: رابط

en: Credit
ar: الرصيد

en: Notification
ar: إشعارات

en: ZIP
ar: الرمز البريدي

en: Complete your profile
ar: أكمل ملفك الشخصي

en: Username:
ar: اسم المستخدم:

en: First Name:
ar: الاسم الأول:

en: Last Name:
ar: الاسم الأخير:

en: Error:
ar: خطأ :

en: Today
ar: اليوم
