Meacodes Accessibility Tools 1.2.0 - en to tr translation catalogue (168 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Meacodes Accessibility Tools
tr: Meacodes Erişilebilirlik Araçları

note: Description of the plugin
en: This is an accessibility tools for people with disabilities to use the web easily.
tr: Engelli kişilerin web'i kolayca kullanabilmesi için erişilebilirlik araçlarıdır.

en: jQuery is not loaded!
tr: jQuery yüklenmedi!

en: General
tr: Genel

en: Features
tr: Özellikler

en: Style
tr: Stil

en: Scan
tr: Tarama

en: Attention
tr: Dikkat

en: We updated the plugin button logic to enable more customization. If after updating it does not work on your site, this is likely a cache issue. Please clear your server and browser cache, then refresh the page.
tr: Eklenti düğme mantığını daha fazla özelleştirmeye olanak sağlamak için güncelledik. Güncelleme sonrası sitenizde çalışmıyorsa, bu muhtemelen bir önbellek sorunudur. Lütfen sunucu ve tarayıcı önbelleğinizi temizleyin, ardından sayfayı yenileyin.

en: Close notice
tr: Bildirimi kapat

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Enable or Disable Meacodes Accessibility Tools:
tr: Meacodes Erişilebilirlik Araçlarını Etkinleştir veya Devre Dışı Bırak:

en: Plugin Name:
tr: Eklenti Adı:

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: This means that the plugin name is a default and automatic translation of the word Accessibility.
tr: Bu, eklenti adının Erişilebilirlik kelimesinin varsayılan ve otomatik çevirisi olduğu anlamına gelir.

en: This name will be displayed opposite the plugin icon in the header section when the accessibility plugin is opened by the user on your website.
tr: Bu isim, kullanıcı web sitenizde erişilebilirlik eklentisini açtığında, başlık bölümünde eklenti simgesinin karşısında görüntülenecektir.

en: If you do not want any text to be displayed in that section, Clear default name and save changes.
tr: Bu bölümde herhangi bir metin görüntülenmesini istemiyorsanız, varsayılan adı temizleyin ve değişiklikleri kaydedin.

en: If your site is multilingual (using Polylang), keep in mind that if you change this name, the name you choose will be displayed without translation and fixed in all languages unless you rebuild the plugins language file with Polylang and enter the translation of the chosen name. Also, if you want the chosen name to revert to the default name and be displayed translated in any language, reset settings once.
tr: Siteniz çok dilli ise (Polylang kullanarak), bu adı değiştirirseniz, seçtiğiniz adın çeviri olmadan görüntüleneceğini ve Polylang ile eklenti dil dosyasını yeniden oluşturup seçilen adın çevirisini girmedikçe tüm dillerde sabit kalacağını unutmayın. Ayrıca, seçilen adın varsayılan adına geri dönmesini ve herhangi bir dilde çevrilmiş olarak görüntülenmesini istiyorsanız, ayarları bir kez sıfırlayın.

en: Enable or Disable GDPR Notice:
tr: GDPR Bildirimini Etkinleştir veya Devre Dışı Bırak:

en: Developed by label:
tr: Geliştiren etiketi:

en: Enable "Developed by" label
tr: "Geliştiren" etiketini etkinleştir

en: Please turn the Developed by label on to support us and help the project move forward.
tr: Lütfen bizi desteklemek ve projenin ilerlemesine yardımcı olmak için Geliştiren etiketini açın.

en: You can also buy us a coffee on the
tr: Ayrıca bize kahve ısmarlayabilirsiniz

en: Donation page.
tr: Bağış sayfasında.

en: Thanks for your supports.
tr: Desteğiniz için teşekkürler.

en: scanning please wait...
tr: taranıyor, lütfen bekleyin...

en: Just now
tr: Şimdi

en: Pages with Issues
tr: Sorunlu Sayfalar

en: Issues Found:
tr: Bulunan Sorunlar:

en: Scan Results
tr: Tarama Sonuçları

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Last Scan
tr: Son Tarama

en: Pages Scanned
tr: Taranan Sayfalar

en: pages
tr: sayfa

en: Accessibility Issues Found
tr: Erişilebilirlik Sorunları Bulundu

en: Scan failed. Please try again.
tr: Tarama başarısız. Lütfen tekrar deneyin.

en: The Accessibility plugin provides a set of tools and features to create an easier and more inclusive user experience for users with various needs. You can enable or disable each of these features individually.
tr: Erişilebilirlik eklentisi, çeşitli ihtiyaçları olan kullanıcılar için daha kolay ve kapsayıcı bir kullanıcı deneyimi oluşturmak üzere bir dizi araç ve özellik sağlar. Bu özelliklerin her birini ayrı ayrı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Font Size Feature:
tr: Yazı Boyutu Özelliği:

en: Line Height Feature:
tr: Satır Yüksekliği Özelliği:

en: Letter Spacing Feature:
tr: Harf Aralığı Özelliği:

en: Dyslexia Mask Feature:
tr: Disleksi Maskesi Özelliği:

en: Grayscale Page Feature:
tr: Gri Tonlu Sayfa Özelliği:

en: Contrast Feature:
tr: Kontrast Özelliği:

en: Negative Feature:
tr: Negatif Özelliği:

en: Underlined Links Feature:
tr: Altı Çizili Bağlantılar Özelliği:

en: Highlight Links Feature:
tr: Bağlantıları Vurgula Özelliği:

en: Grayscale Images Feature:
tr: Gri Tonlu Görüntüler Özelliği:

en: Black and white Feature:
tr: Siyah ve Beyaz Özelliği:

en: Style Settings
tr: Stil Ayarları

en: Customize the plugins appearance to match your taste and needs using the style settings.
tr: Stil ayarlarını kullanarak eklentinin görünümünü zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirin.

en: Plugin Button Size:
tr: Eklenti Düğme Boyutu:

en: Plugin Button Border Radius:
tr: Eklenti Düğme Kenar Yarıçapı:

en: Plugin Button Margin:
tr: Eklenti Düğme Kenar Boşluğu:

en: Plugin Button Icon Size:
tr: Eklenti Düğme Simge Boyutu:

en: Positionable by User:
tr: Kullanıcı Tarafından Konumlandırılabilir:

en: Enabling this option allows users to freely move the accessibility plugin around the page on desktop devices. Please note that this feature is not available on mobile devices.
tr: Bu seçeneği etkinleştirmek, kullanıcıların erişilebilirlik eklentisini masaüstü cihazlarda sayfa etrafında serbestçe hareket ettirmesine olanak tanır. Bu özelliğin mobil cihazlarda mevcut olmadığını lütfen unutmayın.

en: Plugin Position:
tr: Eklenti Konumu:

en: Bottom Left Corner
tr: Sol Alt Köşe

en: Bottom Right Corner
tr: Sağ Alt Köşe

en: Top Left Corner
tr: Sol Üst Köşe

en: Top Right Corner
tr: Sağ Üst Köşe

en: Background Color:
tr: Arka Plan Rengi:

en: Background color of plugin and logo border.
tr: Eklenti ve logo kenarlığının arka plan rengi.

en: Labels Color:
tr: Etiket Renkleri:

en: Color of the labels or name of each feature and Plugin name to.
tr: Her özelliğin etiketlerinin veya adının ve Eklenti adının rengi.

en: Divider Line Color:
tr: Ayırıcı Çizgi Rengi:

en: Color of plugin header & features section divider.
tr: Eklenti başlığı ve özellikler bölümü ayırıcısının rengi.

en: Plugin button Color:
tr: Eklenti düğme Rengi:

en: Color Scheme for Plugin Logo.
tr: Eklenti Logosu için Renk Şeması.

en: Accent Color:
tr: Vurgu Rengi:

en: Color scheme for:
tr: Renk şeması:

en: Active features and their toggle buttons on hover.
tr: Aktif özellikler ve üzerlerine gelindiğinde geçiş düğmeleri.

en: Dyslexia reading mask bars
tr: Disleksi okuma maske çubukları

en: ‌Buttons Color (Reset/Close):
tr: düğmeler Renk (Sıfırla/Kapat):

en: Buttons Hover Color (Reset/Close):
tr: Düğme Üzerine Gelme Rengi (Sıfırla/Kapat):

en: Accessibility Quick Scan
tr: Erişilebilirlik Hızlı Tarama

en: Scan your website for accessibility issues manually.
tr: Web sitenizi erişilebilirlik sorunları için manuel olarak tarayın.

en: Manual Accessibility Scan
tr: Manuel Erişilebilirlik Taraması

en: Click the button below to scan your website for accessibility issues. This will check your pages for common accessibility problems.
tr: Web sitenizi erişilebilirlik sorunları için taramak üzere aşağıdaki düğmeye tıklayın. Bu, sayfalarınızı yaygın erişilebilirlik sorunları için kontrol edecektir.

en: Maximum Pages to Scan:
tr: Taranacak Maksimum Sayfa:

en: (1-35 pages)
tr: (1-35 sayfa)

en: Run Accessibility Scan Now
tr: Erişilebilirlik Taramasını Şimdi Çalıştır

en: Last Scan Results
tr: Son Tarama Sonuçları

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Reset Settings
tr: Ayarları Sıfırla

en: Save Changes will save all settings across all tabs. Reset Settings will restore all options to their default values.
tr: Tüm seçenekleri varsayılan değerlerine geri yükler.

en: Accessibility Tools Version:
tr: Erişilebilirlik Araçları Sürümü:

en: Open/Close Accessibility Options
tr: Erişilebilirlik Seçeneklerini Aç/Kapat

en: Drag and move the accessibility box
tr: Erişilebilirlik kutusunu sürükleyin ve taşıyın

en: Click to read GDPR Notice
tr: GDPR Bildirimini okumak için tıklayın

en: Font Size
tr: Yazı Boyutu

en: Line Height
tr: Satır Yüksekliği

en: Letter Spacing
tr: Harf Aralığı

en: Dyslexia Mask
tr: Disleksi Maskesi

en: Grayscale Page
tr: Gri Tonlu Sayfa

en: Contrast
tr: Kontrast

en: Negative
tr: Negatif

en: Underlined Links
tr: Altı Çizili Bağlantılar

en: Highlight Links
tr: Bağlantıları Vurgula

en: Grayscale Images
tr: Gri Tonlu Görüntüler

en: Black and white
tr: Siyah ve beyaz

en: Developed by
tr: Geliştiren:

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Close
tr: Kapat

en: GDPR Notice:
tr: GDPR Bildirimi:

en: This plugin uses cookies to enhance your experience and provide personalized accessibility settings. These cookies are stored in your browser and allow us to remember your preferences for font size, color schemes, and other accessibility features. By using this plugin, you consent to the use of cookies for these purposes. You can delete or block cookies in your browser settings at any time. Please note that doing so may affect your experience on the site.
tr: Bu eklenti, deneyiminizi geliştirmek ve kişiselleştirilmiş erişilebilirlik ayarları sağlamak için çerezler kullanır. Bu çerezler tarayıcınızda saklanır ve yazı boyutu, renk şemaları ve diğer erişilebilirlik özellikleri için tercihlerinizi hatırlamamıza olanak tanır. Bu eklentiyi kullanarak, bu amaçlar için çerez kullanımına onay vermiş olursunuz. Çerezleri tarayıcı ayarlarınızdan istediğiniz zaman silebilir veya engelleyebilirsiniz. Bunun sitenizdeki deneyiminizi etkileyebileceğini lütfen unutmayın.

en: Close banner
tr: Bannerı kapat

en: 🎉 Congratulations!
tr: 🎉 Tebrikler!

note: translators: %s: Plugin name
en: You've been recognized as an %s of Meacodes Accessibility Tools.
tr: Meacodes Erişilebilirlik Araçları'nın %s olarak tanındınız.

note: translators: %1$s: Pro Version 2, %2$s: Early Supporter Badge
en: As part of the upcoming %1$s rollout, early supporters will receive an exclusive %2$s and extended Pro access privileges.
tr: Yaklaşan %1$s lansmanının bir parçası olarak, erken destekçiler özel %2$s ve genişletilmiş Pro erişim ayrıcalıkları alacaklar.

en: To learn how the badge system works and how sites are verified,
tr: Rozet sisteminin nasıl çalıştığını ve sitelerin nasıl doğrulandığını öğrenmek için,

en: 👉 visit meacodes.com
tr: 👉 meacodes.com'u ziyaret edin

en: This notice will hide for 24 hours once dismissed.
tr: Bu bildirim bir kez reddedildiğinde 24 saat gizlenecektir.

en: Meacodes Pro Badge
tr: Meacodes Pro Rozeti

en: Security check failed
tr: Güvenlik kontrolü başarısız

en: Insufficient permissions
tr: Yetersiz izinler

en: Banner dismissed successfully
tr: Banner başarıyla kapatıldı

en: Unable to get scan status:
tr: Tarama durumu alınamadı:

en: MeacodesQuickScan_Scheduler class not found
tr: MeacodesQuickScan_Scheduler sınıfı bulunamadı

en: Error:
tr: Hata:

en: Unable to load accessibility scan data:
tr: Erişilebilirlik tarama verileri yüklenemedi:

en: Scan is currently running...
tr: Tarama şu anda çalışıyor...

en: Please wait while we scan your website for accessibility issues.
tr: Web sitenizi erişilebilirlik sorunları için tararken lütfen bekleyin.

en: View Details
tr: Detayları Görüntüle

en: No Scan Results Yet
tr: Henüz Tarama Sonucu Yok

en: Run your first accessibility scan to see results here.
tr: Sonuçları burada görmek için ilk erişilebilirlik taramanızı çalıştırın.

en: Error
tr: Hata

en: Quick Actions
tr: Hızlı İşlemler

en: Perform New Scan
tr: Yeni Tarama Yap

en: Lightweight summary only.
tr: Sadece hafif özet.

en: Full page-by-page reports & fixes guides will be available in Pro v2.
tr: Tam sayfa sayfa raporlar ve düzeltme kılavuzları Pro v2'de mevcut olacak.

en: Read More / Join Airdrop
tr: Daha Fazla Oku / Airdrop'a Katıl

en: Scanning...
tr: Taranıyor...

en: Scan in progress...
tr: Tarama devam ediyor...

en: Please wait while we scan your website.
tr: Web sitenizi tararken lütfen bekleyin.

en: Scan completed successfully!
tr: Tarama başarıyla tamamlandı!

en: Redirecting to results...
tr: Sonuçlara yönlendiriliyor...

en: Scan failed:
tr: Tarama başarısız:

en: Unknown error occurred
tr: Bilinmeyen hata oluştu

en: Network error occurred
tr: Ağ hatası oluştu

en: Unable to display accessibility scan widget.
tr: Erişilebilirlik tarama widget'ı görüntülenemedi.

en: You do not have permission to run scans.
tr: Tarama çalıştırma izniniz yok.

en: Scan is running...
tr: Tarama çalışıyor...

note: translators: %d is the number of images without alt text
en: %d images without alt text
tr: %d alternatif metin olmayan görsel

note: translators: %d is the number of form elements without labels
en: %d form elements without labels
tr: %d etiket olmayan form öğesi

note: translators: %d is the number of missing language declarations
en: %d missing language declaration
tr: %d eksik dil bildirimi

note: translators: %d is the number of buttons without accessible names
en: %d buttons without accessible names
tr: %d erişilebilir isim olmayan düğme

note: translators: %d is the number of tables without proper headers
en: %d tables without proper headers
tr: %d uygun başlık olmayan tablo

note: translators: %d is the number of empty or unclear links
en: %d empty or unclear links
tr: %d boş veya belirsiz bağlantı

note: translators: %d is the number of heading structure issues
en: %d heading structure issues
tr: %d başlık yapısı sorunu

note: translators: %d is the number of missing skip links
en: %d missing skip links
tr: %d eksik atlama bağlantısı

note: translators: %d is the number of missing focus indicators
en: %d missing focus indicators
tr: %d eksik odak göstergesi

note: translators: %d is the number of missing landmark roles
en: %d missing landmark roles
tr: %d eksik işaret rolü

note: translators: %d is the number of form validation issues
en: %d form validation issues
tr: %d form doğrulama sorunu

note: translators: %d is the number of potential color contrast issues
en: %d potential color contrast issues
tr: %d potansiyel renk kontrastı sorunu

note: translators: %d is the number of motion/animation issues
en: %d motion/animation issues
tr: %d hareket/animasyon sorunu

note: translators: %d is the number of text spacing issues
en: %d text spacing issues
tr: %d metin aralığı sorunu

en: A-Level Issues
tr: A-Seviye Sorunları

en: Basic accessibility: Images, forms, language, buttons, tables
tr: Temel erişilebilirlik: Görüntüler, formlar, dil, düğmeler, tablolar

en: AA-Level Issues
tr: AA-Seviye Sorunları

en: Enhanced accessibility: Links, headings, navigation, focus, landmarks
tr: Gelişmiş erişilebilirlik: Bağlantılar, başlıklar, navigasyon, odak, işaretler

en: AAA-Level Issues
tr: AAA-Seviye Sorunları

en: Advanced accessibility: Contrast, motion, text spacing
tr: İleri düzey erişilebilirlik: Kontrast, hareket, metin aralığı

en: Invalid nonce.
tr: Geçersiz nonce.

en: A scan is already running. Please wait for it to complete.
tr: Bir tarama zaten çalışıyor. Lütfen tamamlanmasını bekleyin.

en: Scan failed to complete.
tr: Tarama tamamlanamadı.

en: Mea Accessibility
tr: Mea Erişilebilirlik

en: Settings
tr: Ayarlar
