jQuery-Colorbox - en to fi_FI translation catalogue (115 entries)

en: Theme #1
fi_FI: Teema #1

en: Theme #2
fi_FI: Teema #2

en: Theme #3
fi_FI: Teema #3

en: Theme #4
fi_FI: Teema #4

en: Theme #5
fi_FI: Teema #5

en: Theme #6
fi_FI: Teema #6

en: Theme #7
fi_FI: Teema #7

en: Theme #8
fi_FI: Teema #8

en: Theme #9
fi_FI: Teema #9

en: Theme #10
fi_FI: Teema #10

en: Theme #11
fi_FI: Teema #11

en: Theme #12
fi_FI: Teema #12

en: Theme #13
fi_FI: Teema #13

en: Theme #14
fi_FI: Teema #14

en: Theme #15
fi_FI: Teema #15

en: percent
fi_FI: prosenttia

en: pixels
fi_FI: pikseliä

en: elastic
fi_FI: elastinen

en: fade
fi_FI: häivytys

en: none
fi_FI: ei mitään

en: Successfully updated %1$s settings.
fi_FI: %1$s asetukset päivitetty onnistuneesti.

en: %1$s settings were successfully deleted.
fi_FI: %1$s asetukset poistettu onnistuneesti.

en: needs attention: the plugin is not activated to work for all images.
fi_FI: huomioitavaa: Lisäosa ei ole aktivoitu toimimaan kaikkien kuvien kanssa.

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Did not update settings, you do not have the necessary rights.
fi_FI: Asetuksia ei päivitetty, sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia.

en: Did not delete %1$s settings. Either you dont have the nececssary rights or you didnt check the checkbox.
fi_FI: %1$s asetuksia ei poistettu. Joko sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia tai et valinnut valintaruutua.

en: Using
fi_FI: Käyttäen

en: close
fi_FI: sulje

en: next
fi_FI: seuraava

en: previous
fi_FI: edellinen

en: start slideshow
fi_FI: aloita diaesitys

en: stop slideshow
fi_FI: lopeta diaesitys

en: {current} of {total} images
fi_FI: {current} / {total} kuvasta

en: %1$s Settings
fi_FI: %1$s Asetukset

en: Colorbox settings
fi_FI: Colorbox asetukset

en: Theme
fi_FI: Teema

en: Select the theme you want to use on your blog.
fi_FI: Valitse teema jota haluat käyttää blogissasi.

en: Theme screenshot
fi_FI: Teeman kuvankaappaus

en: Add Slideshow to groups
fi_FI: Lisää diaesitys ryhmille

en: Add Slideshow functionality for %1$s Groups
fi_FI: Lisää diaesitys toiminto %1$s ryhmille

en: Start Slideshow automatically
fi_FI: Aloita diaesitys automaattisesti

en: Start Slideshow automatically if slideshow functionality is added to %1$s Groups
fi_FI: Aloita diaesitys automaattisesti jos diaesitys toiminto on lisätty %1$s ryhmille

en: Speed of the slideshow
fi_FI: Diaesityksen nopeus

en: milliseconds
fi_FI: millisekuntia

en: Sets the speed of the slideshow, in milliseconds
fi_FI: Asettaa diaesityksen nopeuden millisekunteina

en: Disable loop
fi_FI: Estä uudelleen toisto

en: Disable looping through image groups
fi_FI: Estä ryhmien toistaminen uudelleen

en: Disable keys
fi_FI: Estä näppäimistö komennot

en: Disable ESC to close Colorbox and arrow keys to go to next and previous images
fi_FI: Estä sulkeminen ESC näppäimellä ja siirtyminen edelliseen tai seuraavaan nuolinäppäimillä

en: Maximum width of an image
fi_FI: Kuvan maksimi leveys

en: Do not set width
fi_FI: Älä aseta leveyttä

en: Set maximum width of an image
fi_FI: Aseta kuvan maksimi leveys

en: Set the maximum width of the image in the Colorbox in relation to the browser window in percent or pixels. If maximum width is not set, image is as wide as the Colorbox
fi_FI: Aseta kuvan maksimi leveys Colorboxin sisällä suhteessa selaimen ikkunaan prosentteina tai pikseleinä. Jos maksimi leveyttä ei ole asetettu, kuva on yhtä leveä kuin Colorbox

en: Maximum height of an image
fi_FI: Kuvan maksimi korkeus

en: Do not set height
fi_FI: Älä aseta korkeutta

en: Set maximum height of an image
fi_FI: Aseta kuvan maksimi korkeus

en: Set the maximum height of the image in the Colorbox in relation to the browser window to a value in percent or pixels. If maximum height is not set, the image is as high as the Colorbox
fi_FI: Aseta kuvan maksimi korkeus Colorboxin sisällä suhteessa selaimen ikkunaan prosentteina tai pikseleinä. Jos maksimi korkeutta ei ole asetettu, kuva on yhtä korkea kuin Colorbox

en: Maximum width of the Colorbox
fi_FI: Colorboxin maksimi leveys

en: Set width of the Colorbox
fi_FI: Aseta Colorboxin maksimi leveys

en: Set the maximum width of the Colorbox itself in relation to the browser window to a value between in percent or pixels. If the image is bigger than the colorbox, scrollbars are displayed. If width is not set, the Colorbox will be as wide as the picture in it
fi_FI: Aseta Colorboxin itsensä maksimi leveys suhteessa selaimen ikkunaan prosentteina tai pikseleinä. Jos kuva on isompi kuin Colorbox näytetään vierityspalkit. Jos leveyttä ei ole asetettu Colorboxin leveys on yhtä suuri kuin kuvan

en: Maximum height of the Colorbox
fi_FI: Colorboxin maksimi korkeus

en: Set height of the Colorbox
fi_FI: Aseta Colorboxin maksimi korkeus

en: Set the maximum height of the Colorbox itself in relation to the browser window to a value between in percent or pixels. If the image is bigger than the colorbox, scrollbars are displayed. If height is not set, the Colorbox will be as high as the picture in it
fi_FI: Aseta Colorboxin itsensä maksimi korkeus suhteessa selaimen ikkunaan prosentteina tai pikseleinä. Jos kuva on isompi kuin Colorbox näytetään vierityspalkit. Jos korkeutta ei ole asetettu Colorboxin korkeus on yhtä suuri kuin kuvan

en: Maximum width of the Colorbox used for links
fi_FI: Colorboxin maksimi leveys kun näytetään linkki

en: Maximum height of the Colorbox used for links
fi_FI: Colorboxin maksimi korkeus kun näytetään linkki

en: Initial width of the Colorbox
fi_FI: Colorboxin perus leveys

en: Set the maximum width of the Colorbox before the content is loaded
fi_FI: Aseta Colorboxin maksimi leveys ennen kuin sisältö on ladattu

en: Initial height of the Colorbox
fi_FI: Colorboxin perus korkeus

en: Set the maximum height of the Colorbox before the content is loaded
fi_FI: Aseta Colorboxin maksimi korkeus ennen kuin sisältö on ladattu

en: Resize images
fi_FI: Skaalaa kuvat

en: If enabled and if maximum width of images, maximum height of images, width of the Colorbox, or height of the Colorbox have been defined, ColorBox will scale photos to fit within the those values
fi_FI: Jos tämä on valittu ja kuvien maksimi leveys, kuvien maksimi korkeus, Colorboxin leveys tai Colorboxin korkeus on asetettu, Colorbox skaalaa kuvat sopimaan noihin mittoihin

en: Close Colorbox on overlay click
fi_FI: Ulkopuolelle klikkaus sulkee Colorboxin

en: If checked, enables closing ColorBox by clicking on the background overlay
fi_FI: Jos valittuna, Colorboxin reunojen ulkopuolelle klikkaus sulkee Colorboxin

en: Preload images
fi_FI: Esilataa kuvat

en: Allows for preloading of "next" and "previous" content in a group, after the current content has finished loading. Uncheck box to disable.
fi_FI: Sallii esilatauksen ryhmässä sisällölle "seuraava" ja "edellinen", sen jälkeen kun nykyinen sisältö on ladattu. Estä poistamalla valinta

en: Transition type
fi_FI: Siirtymän efekti

en: The transition type of the Colorbox. Can be set to "elastic", "fade", or "none"
fi_FI: Colorboxin efektin tyyppi. Voidaan asettaa typpeihin "elastinen", "häivytys", tai "ei mitään"

en: Transition speed
fi_FI: Siirtymän nopeus

en: Sets the speed of the "fade" and "elastic" transitions, in milliseconds
fi_FI: Asettaa "elastinen" ja "häivytys" siirtymien nopeuden millisekunteina

en: Opacity
fi_FI: Läpinäkyvyys

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1
fi_FI: Taustan läpinäkyvyyden aste. Väliltä: 0-1

en: Save Changes
fi_FI: Tallenna muutokset

en: Delete Settings
fi_FI: Poista asetukset

en: Check the box and click this button to delete settings of this plugin.
fi_FI: Valitse valintaruutu ja klikkaa tätä nappia poistaaksesi tämän lisäosan asetukset.

en: Donate
fi_FI: Lahjoita

en: If you would like to make a small (or large) contribution towards future development please consider making a donation.
fi_FI: Jos haluat hieman (tai enemmän) auttaa tämän lisäosan tulevaisuuden kehittämistä. Ole hyvä ja tee lahjoitus.

en: Donate using Paypal
fi_FI: Lahjoita Paypalin välityksellä

en: Techotronic Development Support
fi_FI: Techotronic kehitystuki

en: Please enter the URL you'd like me to link to in the donors lists
fi_FI: Ole hyvä ja täytä URL osoite, jos haluat minun linkittävän sinut lahjoittajien listaan

en: Return to Your Dashboard
fi_FI: Palaa ohjausnäkymään

en: Select Preset Amount
fi_FI: Valitse säännöllinen summa

en: Or
fi_FI: Tai

en: Enter Custom Amount
fi_FI: Syötä oma summa

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: Top donations
fi_FI: Suurimmat lahjoitukset

en: Latest donations
fi_FI: Viimeisimmät lahjoitukset

en: Plugin settings
fi_FI: Lisäosan asetukset

en: Automate %1$s for all images in pages, posts and galleries
fi_FI: Automatisoi %1$s kaikille kuville sivuilla, artikkeleissa ja gallerioissa

en: Automatically add colorbox-class to images in posts and pages. Also adds colorbox-class to galleries. Images in one page or post are grouped automatically.
fi_FI: Lisää colorbox-css luokka automaattisesti kuviin artikkeleissa ja sivuilla. Lisää colorbox-css luokkan myös gallerioihin. Kuvat yhdellä sivulla tai artikkelissa liitetään samaan ryhmään automaattisesti.

en: Automate %1$s for images in WordPress galleries only
fi_FI: Automatisoi %1$s vain kuville Wordpressin gallerioissa

en: Automatically add colorbox-class to images in WordPress galleries, but nowhere else. Images in one page or post are grouped automatically.
fi_FI: Lisää colorbox-css luokka automaattisesti kuviin Wordpress gallerioissa, mutta ei muualla. Artikkelien ja sivujen kuvat litetään automaattisesti samaksi ryhmäksi.

en: Automate %1$s for all other images
fi_FI: Automatisoi %1$s kaikille muille kuville

en: Automatically add colorbox-class to all images that are not in posts and pages (e.g. the sidebar).
fi_FI: Lisää colorbox-css luokka automaattisesti kuville jotka eivät ole artikkeleissa tai sivuilla (esim. sivupalkki).

en: Automate hiding of flash objects
fi_FI: Piilota Flash objektit automaattisesti

en: Automatically hide embeded flash objects behind the Colorbox layer.
fi_FI: Piilota automaattisesti Colorbox tason takana olevat upotetut flash objektit.

en: Add JavaScript to footer
fi_FI: Lisää JavaScript sivun loppuosaan

en: Add JavaScript to footer instead of the header.
fi_FI: Lisää JavaScript sivun loppuosaan alkuosan sijasta.

en: Remove link from Meta-box
fi_FI: Poista linkki kuvan lisäys asetuksista

en: Remove the link to the developers site from the WordPress meta-box.
fi_FI: Poista linkki kehittäjien sivustolle Wordpressistä

en: Activate debug mode
fi_FI: Aseta virheenkorjaus (debug) moodi päälle

en: Adds debug information and non-minified JavaScript to the page. Useful for troubleshooting.
fi_FI: Lisää virheenkorjaustietoa ja ei minimoitua JavaScriptiä sivulle. Käytännällinen vian etsinnässä.

en: Disable warning
fi_FI: Piilota varoitus

en: Disables the warning that is displayed if the plugin is activated but the auto-colorbox feature for all images is turned off.
fi_FI: Piiloita varoitus joka näytetään kun lisäosa on aktivoitu, mutta ei ole kytketty päälle kaikille kuville.

en: Translation
fi_FI: Käännös

en: The english translation was done by <a href="http://www.techotronic.de">Arne Franken</a>.
fi_FI: Suomenkielisen käännöksen on tehnyt <a href="http://www.merisaari.com">Lauri Merisaari</a>.
