Jigoshop v1.8.1 - en to nb_NO translation catalogue (960 entries)

en:  (billing) is a required field.
nb_NO: (faktura) er et obligatorisk felt.

en:  (billing) is not a valid email address.
nb_NO: (faktura) er ikke en gyldig e-postadresse.

en:  (billing) is not a valid number.
nb_NO: (faktura) er ikke et gyldig tall.

en:  (billing) is not a valid postcode/ZIP.
nb_NO: (faktura) er ikke et gyldig postnummer.

en:  (ex. tax)
nb_NO: (eksl. moms)

en:  (shipping) is a required field.
nb_NO: (frakt) er et obligatorisk felt.

en:  (shipping) is not a valid postcode/ZIP.
nb_NO: (frakt) er ikke et gyldig postnummer.

en:  <small>(ex. tax)</small>
nb_NO:  <small>(eksl. moms)</small>

en:  <small>(inc. tax)</small>
nb_NO:  <small>(inkl. moms)</small>

en:  available
nb_NO: tilgjengelig

en: %d units of #%d %s (#%s) have been backordered.
nb_NO: %d enheter av #%d %s (#%s) er på restordre.

en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: &larr; Continue Shopping
nb_NO: &larr; Fortsett å handle

en: &larr; Return to Shop
nb_NO: &larr; Tilbake til butikken

en: (ex. tax)
nb_NO: (eksl. moms)

en: + Add Coupon
nb_NO: + Legg til rabatt

en: + Add Tax Rule
nb_NO: + Legg til momsregel

en: - Emails the customer order details and a payment link.
nb_NO: - Sender kunden ordredetaljene og betalingslenke på e-post.

en: - Reduces stock for each item in the order; useful after manually creating an order or manually marking an order as complete/processing after payment.
nb_NO: - Reduserer lagerbeholdningen for hver vare i ordren; nyttig når man lager en bestilling manuelt eller manuelt merker en ordre som ferdig/behandlet etter betaling.

en: - Restores stock for each item in the order; useful after refunding or canceling the entire order.
nb_NO: - Gjenoppretter lagerbeholdning for hver vare i ordren; nyttig når man tilbakebetaler eller kansellerer hele ordren.

en: - Save/update the order.
nb_NO: - Lagre/oppdater bestillingen.

en: . Their order is as follows:
nb_NO: . Bestillingen deres er som følger:

en: <a href="%s" target="_TOP">Read why</a> we did this for you.
nb_NO: <a href="%s" target="_TOP">Les hvorfor</a> vi gjorde dette for deg.

en: <a href="//support.google.com/analytics/bin/answer.py?hl=en&answer=1009612">Learn how to enable</a> eCommerce tracking for your Google Analytics account.
nb_NO: <a href="//support.google.com/analytics/bin/answer.py?hl=en&answer=1009612">Lær hvordan aktivere</a> eHandels-sporing for din Google Analytics-konto.

en: <p>Thank you. Your order has been processed successfully.</p>
nb_NO: <p>Takk! Bestillingen din er ferdig behandlet.</p>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
nb_NO: <span class="meta-nav">&larr;</span> Forrige

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
nb_NO: <strong>FEIL</strong>: Kunne ikke registrere deg... vennligst kontakt <a href="mailto:%s">webmasteren</a> !

en: A list of your customers most recently viewed products
nb_NO: En liste over hvilke produkter kundene nylig har sett på

en: A list or dropdown of product categories
nb_NO: En nedfellsliste med produktkategorier

en: A search form for your products
nb_NO: Et søkeskjema for produktene dine

en: Accept Bank Transfers as a method of payment. There is no automated process associated with this, you must manually process an order when you receive payment.
nb_NO: Tillat bankoverføring som betalingsmåte. Det er ingen automatisert prosess ved dette. Du må manuelt behandle ordren når du mottar betaling.

en: Account Number
nb_NO: Kontonummer

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
nb_NO: Handling feilet. Vennligst oppdater siden og prøv igjen.

en: Add Attribute
nb_NO: Legg til attributt

en: Add Google Analytics eCommerce tracking code upon successful orders
nb_NO: Legg til Google Analystics eHandel sporingskode på fullførte bestillinger

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Attribute
nb_NO: Legg til ny attributt

en: Add New Order status
nb_NO: Legg til ny ordrestatus

en: Add New Product
nb_NO: Legg til nytt produkt

en: Add New Product Category
nb_NO: Legg til ny produktkategori

en: Add New Product Tag
nb_NO: Legg til nytt produktstikkord

en: Add New Variation
nb_NO: Legg til ny variasjon

en: Add Review
nb_NO: Legg til anbefaling

en: Add Variation
nb_NO: Legg til variasjon

en: Add a review
nb_NO: Legg til anbefaling

en: Add item
nb_NO: Legg til

en: Add meta
nb_NO: Legg til meta

en: Add to cart
nb_NO: Kjøp

en: Adding Options
nb_NO: Attributt-innstillinger

en: Adding Product Categories
nb_NO: Legger til Produktkategorier

en: Adding Product Tags
nb_NO: Legger til Produktstikkord

en: Additional Info
nb_NO: Tilleggsinformasjon

en: Additional Information
nb_NO: Tilleggsinformasjon

en: Additional Tax classes
nb_NO: Tilleggsklasser for moms

en: Additional information you want to display to your customer.
nb_NO: Tilleggsinformasjon du ønsker å vise til kunden.

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Address 1
nb_NO: Adresselinje 1

en: Address 2
nb_NO: Adresselinje 2

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced Settings
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: After adding product to cart
nb_NO: Etter å ha lagt produktet i handlekurven

en: Aland Islands
nb_NO: Åland

en: Algeria
nb_NO: Algerie

en: All
nb_NO: Alle

en: All  Order statuses
nb_NO: Alle ordrestatuser

en: All Countries
nb_NO: Alle land

en: All Orders
nb_NO: Alle ordre

en: All Product Categories
nb_NO: Alle produktkategorier

en: All Product Tags
nb_NO: Alle produktstikkord

en: All Products
nb_NO: Alle produkter

en: All allowed countries
nb_NO: Alle tillatte land

en: All fields are required.
nb_NO: Alle felt er obligatoriske

en: All of
nb_NO: Alle

en: Allow guest purchases
nb_NO: Tillat gjestekjøp

en: Allow registration
nb_NO: Godta registrering

en: Allowed Countries
nb_NO: Tillatte land

en: Allows cash payments. Good for offline stores or having customers pay at the time of receiving the product.
nb_NO: Tillater kontantbetaling. Bra for offline-butikker eller for å få kunden til å betale når de mottar produktet.

en: Allows cheque payments. Allows you to make test purchases without having to use the sandbox area of a payment gateway. Quite useful for demonstrating to clients and for testing order emails and the 'success' pages etc.
nb_NO: Tillater betaling med sjekk. Tillater deg å gjøre testkjøp uten å måtte bruke sandkasse-områder på en betalingsløsning. Ganske nyttig for å demonstrere til klienter og for å teste ordre-eposter og "fullført"-siden osv.

en: Already registered?
nb_NO: Allerede registrert?

en: American Samoa
nb_NO: Amerikansk Samoa

en: Amount
nb_NO: Antall

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
nb_NO: En konto er allerede registrert med det brukernavnet. Vennligts velg et annet.

en: An account is already registered with your email address. Please login.
nb_NO: En konto er allerede registrert med din e-postadresse. Vennligst logg inn.

en: Antarctica
nb_NO: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
nb_NO: Antigua og Barbuda

en: Any
nb_NO: Hvilke som helst

en: Apply Coupon
nb_NO: Bruk rabattkode

en: Apply to shipping
nb_NO: Legg til på fraktkostnad

en: Are you sure you want to delete all variations
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette alle variasjoner

en: Are you sure you want to delete this?
nb_NO: Er du sikker du vil slette denne?

en: Are you sure you want to remove this variation?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne variasjonen?

en: Ascending
nb_NO: Økende

en: Attach to Product
nb_NO: Legg til på produkt

en: Attach to Variation
nb_NO: Legg til på variasjon

en: Attribute Label
nb_NO: Attributtnavn

en: Attribute Slug
nb_NO: Attributter

en: Attribute Types
nb_NO: Attributt-typer

en: Attribute taxonomies
nb_NO: Attributtklassifisering

en: Attribute taxonomy names cannot be changed; you may only change an attributes type.
nb_NO: Attributt-klassifisering kan ikke endre navn; du kan kun endre attributtypen.

en: Attribute type
nb_NO: Attributttype

en: Attribute:
nb_NO: Attributt:

en: Attributes
nb_NO: Attributter

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on
nb_NO: Attributter lar deg definere ekstra produktdata, slik som størrelse eller farge. Du kan bruke disse attributtene i butikkens sidemenu ved å bruke "layered nav" widgeter. NB: du kan ikke gi en attributt et nytt navn senere

en: Australian Dollar (&#36;)
nb_NO: Australske Dollar (&#36;)

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Author:
nb_NO: Forfatter:

en: Available downloads
nb_NO: Tilgjengelige nedlastinger

en: Available on Backorder
nb_NO: Tilgjengelig på restordre

en: Average
nb_NO: Midt på treet

en: Awaiting Bank Transfer
nb_NO: Venter på bankoverføring

en: Awaiting cheque payment
nb_NO: Venter på betaling med sjekk

en: Azerbaijan
nb_NO: Azerbadjan

en: BANK PAYMENT DETAILS
nb_NO: DETALJER FOR BANKOVERFØRING

en: BIC Code
nb_NO: BIC:

en: BILLING ADDRESS
nb_NO: FAKTURAADRESSE

en: Bank Name
nb_NO: Banknavn

en: Bank Transfer
nb_NO: Bankoverføring

en: Base Country/Region
nb_NO: Hovedland/region

en: Be the first to review
nb_NO: Vær den første til å skrive en anbefaling

en: Belarus
nb_NO: Hviterussland

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Best Sellers
nb_NO: Bestselgere

en: Billing & Shipping
nb_NO: Fakturering og frakt

en: Billing &amp; Shipping
nb_NO: Fakturering & Frakt

en: Billing Address
nb_NO: Fakturaadresse

en: Billing Email
nb_NO: Faktura-epost

en: Billing Email:
nb_NO: Fakturerings-epost

en: Billing Tel:
nb_NO: Faktureringstel:

en: Bosnia and Herzegovina
nb_NO: Bosnia og Herzegovina

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: Brazilian Real (&#82;&#36;)
nb_NO: Brasilianske Real (&#82;&#36;)

en: British Indian Ocean Territory
nb_NO: Det britiske territoriet i Indiahavet

en: British Virgin Islands
nb_NO: De britiske jomfruøyene

en: Bulk Actions
nb_NO: Massehandlinger

en: Buy product
nb_NO: Kjøp produkt

en: CUSTOMER DETAILS
nb_NO: KUNDEDETALJER

en: Calculate Shipping
nb_NO: Kalkuler fraktkostnad

en: Calculate Taxes
nb_NO: Kalkuler moms

en: Calculate totals
nb_NO: Beregn totalsum

en: Cambodia
nb_NO: Kambodsja

en: Cameroon
nb_NO: Kamerun

en: Canadian Dollar (&#36;)
nb_NO: Canadiske Dollar (&#36;)

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cancelled
nb_NO: Kansellert

en: Cart
nb_NO: Handlekurv

en: Cart % Discount
nb_NO: Kasserabatt %

en: Cart Discount
nb_NO: Kasserabatt

en: Cart Page
nb_NO: Side for Handlekurv

en: Cart Totals
nb_NO: Handlekurvens totalsum

en: Cart updated.
nb_NO: Handlekurv oppdatert

en: Cash on Delivery
nb_NO: Kontantbetaling ved levering.

en: Catalog &amp; Pricing
nb_NO: Katalog &amp; Pris

en: Catalog Images
nb_NO: Katalogbilder

en: Catalog Options
nb_NO: Katalogvalg

en: Catalog Prices include tax?
nb_NO: Katalogpriser inkluderer moms?

en: Catalog base page
nb_NO: Side for Katalog

en: Catalog products per page
nb_NO: Katalogprodukter per side

en: Catalog products per row
nb_NO: Katalogprodukter per rad

en: Catalog sort direction
nb_NO: Katalogens sorteringsrekkefølge

en: Cayman Islands
nb_NO: Caymanøyene

en: Central African Republic
nb_NO: Den Sentralafrikanske Republikk

en: Chad
nb_NO: Tsjad

en: Change
nb_NO: Endre

en: Change Password
nb_NO: Endre passord

en: Change Password Page
nb_NO: Side for Endre Passord

en: Check All
nb_NO: Velg alle

en: Checkout
nb_NO: Til kassen

en: Checkout &rarr;
nb_NO: Til kassen &rarr;

en: Checkout &rarr; Pay
nb_NO: Til kassen &rarr; Betaling

en: Checkout Page
nb_NO: Side for kassen

en: Cheque Payment
nb_NO: Betale med sjekk

en: China
nb_NO: Kina

en: Chinese yuan (&#165;)
nb_NO: Kinesiske Yuan (&#165;)

en: Choose an option
nb_NO: Velg et alternativ

en: Choose an option&hellip;
nb_NO: Velg et alternativ&hellip;

en: Christmas Island
nb_NO: Christmasøya

en: City
nb_NO: Poststed

en: Click here to login
nb_NO: Klikk her for å logge inn

en: Cocos (Keeling) Islands
nb_NO: Kokosøyene (Keelingøyene)

en: Code
nb_NO: Kode

en: Comoros
nb_NO: Komorene

en: Company
nb_NO: Firma

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Compound
nb_NO: Stoff

en: Configure&nbsp;terms
nb_NO: Konfigurer vilkår

en: Congo (Brazzaville)
nb_NO: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
nb_NO: Kongo (Kinshasa)

en: Cook Islands
nb_NO: Cookøyene

en: Copy billing address to shipping address
nb_NO: Kopier fakturaadresse til leveringsadresse

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
nb_NO: Kopiere faturaadresse til leveringsadresse? Dette vil fjerne nåværende innført leveringsinformasjon

en: Cost
nb_NO: Pris

en: Cost excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50.
nb_NO: Pris eksludert moms. Skriv inn et beløp, f.eks. 2.50

en: Cost per unit e.g. 2.99
nb_NO: Enhetspris, f.eks. 2.99

en: Cost per unit ex. tax e.g. 2.99
nb_NO: Enhetspris eksl. moms, f.eks. 2,99

en: Country
nb_NO: Land

en: Coupon
nb_NO: Kupong

en: Coupon Amount
nb_NO: Rabattbeløp

en: Coupon Code
nb_NO: Rabattkode

en: Coupon Information
nb_NO: Rabattinformasjon

en: Coupon does not exist or is no longer valid!
nb_NO: Rabattkoden finnes ikke eller er ikke lengre gyldig!

en: Coupons
nb_NO: Rabattkuponger

en: Creation Date
nb_NO: Opprettelsesdato

en: Croatia
nb_NO: Kroatia

en: Croatian Kuna (&#107;&#110;)
nb_NO: Kroatiske Kuna (&#107;&#110;)

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Currency display
nb_NO: Valutavisning

en: Custom field deleted.
nb_NO: Tilpasset felt slettet.

en: Custom field updated.
nb_NO: Tilpasset felt oppdatert.

en: Custom product attribute
nb_NO: Tilpasset produktattributt

en: Customer
nb_NO: Kunde

en: Customer Billing Address
nb_NO: Kundens Fakturaadresse

en: Customer Message
nb_NO: Kundemerknad

en: Customer Note:
nb_NO: Kundens Merknader:

en: Customer Shipping Address
nb_NO: Kundens Leveringsadresse

en: Customer details
nb_NO: Kundedetaljer

en: Customer's notes about the order
nb_NO: Kundens merknader om bestillingen

en: Customer:
nb_NO: Kunde:

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Czech Koruna (&#75;&#269;)
nb_NO: Tjekkiske Koruna (&#75;&#269;)

en: Czech Republic
nb_NO: Tsjekkia

en: Danish Krone (kr)
nb_NO: Danske Kroner (kr)

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Decimal separator
nb_NO: Desimaltegn

en: Define what should happen when a user clicks on &#34;Add to Cart&#34; on any product or page.
nb_NO: Definer hva som skal skje når en bruker klikker på &#34;Kjøp&#34; på produkter eller sider.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett for alltid

en: Delete this Coupon
nb_NO: Slett denne rabattkoden

en: Delete this coupon?
nb_NO: Slett denne rabatten?

en: Delete this rule?
nb_NO: Slett denne regelen?

en: Demo store
nb_NO: Demo-butikk

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Descending
nb_NO: Synkende

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Determines how many products to display on Shop, Category and Tag pages before needing next and previous page navigation.
nb_NO: Bestemmer hvor mange produkter som vises på butikk-, kategori- og stikkordsidene før det er nødvendig med neste og forrige sidenavigasjon.

en: Determines how many products to show on one display row for Shop, Category and Tag pages.
nb_NO: Bestemmer hvor mange produkter som vises på en rekke for butikk-, kategori- og stikkordsidene.

en: Determines the display sort order of products for the Shop, Categories, and Tag pages.
nb_NO: Bestemmer den viste sorteringsrekkefølgen for butikk- , kategori- og stikkordsidene.

en: Determines whether the catalog sort orderby is ascending or descending.
nb_NO: Bestemmer om katalogens sorteringsrekkefølge er økende eller synkende.

en: Dimensions
nb_NO: Dimensjoner

en: Dimensions Unit
nb_NO: Måleenhet

en: Disable Jigoshop frontend.css
nb_NO: Deaktivere Jigoshop frontend.css

en: Disable bundled Fancybox
nb_NO: Deaktiver medfølgende Fancybox

en: Discount
nb_NO: Rabatt

en: Discount:
nb_NO: Rabatt:

en: Discount:
nb_NO: Rabatt:

en: Display a list of products currently onsale
nb_NO: Viser en liste over produkter som for tiden er på salg

en: Display a list of your most recent product reviews
nb_NO: Viser en liste av dine siste prduktanbefalinger

en: Display on product page
nb_NO: Vis på produktsiden

en: Displays a handy login form for users
nb_NO: Viser et nyttig innloggingsskjema for brukerne

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Dominican Republic
nb_NO: Den Dominikanske Republikk

en: Downloadable
nb_NO: Nedlastbar

en: Draft
nb_NO: Kladd

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit Address Page
nb_NO: Side for Rediger Adresse

en: Edit Attribute
nb_NO: Rediger attributt

en: Edit My Address
nb_NO: Rediger adressen min

en: Edit Order
nb_NO: Rediger bestilling

en: Edit Order status
nb_NO: Rediger ordrestatus

en: Edit Product
nb_NO: Rediger produkt

en: Edit Product Category
nb_NO: Rediget produktkategori

en: Edit Product Tag
nb_NO: Rediger produktstikkord

en: Edit Variation
nb_NO: Rediger variasjon

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address
nb_NO: E-postadresse

en: Email invoice
nb_NO: Send faktura på e-post

en: Email you used during checkout.
nb_NO: E-post du brukte under betaling.

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Enable Bank Transfer
nb_NO: Aktiver bankoverføring

en: Enable Cash on Delivery
nb_NO: Aktiver kontantbetaling ved levering

en: Enable Cheque Payment
nb_NO: Aktiver Sjekk som betalingsmiddel

en: Enable Flat Rate
nb_NO: Aktiver Flat takst

en: Enable Free Shipping
nb_NO: Aktiver gratis frakt

en: Enable PayPal Standard
nb_NO: Aktiver PayPal Standard

en: Enable PayPal sandbox
nb_NO: Aktiver PayPal-sandkassen

en: Enable SKU field
nb_NO: Aktivere SKU-felt

en: Enable eCommerce Tracking
nb_NO: Aktiver ehandel-sporing

en: Enable local pickup
nb_NO: Aktiver lokal henting

en: Enable product dimensions
nb_NO: Aktiver produktstørrelse

en: Enable shipping calculator on cart
nb_NO: Aktiver fraktkalkulator på handlekurven

en: Enable this option to feature this product
nb_NO: Aktiver dette alternativet for å utheve produktet

en: Enable this option to show a banner at the top of every page stating this shop is currently in testing mode.
nb_NO: Aktiver dette alternativet for å vise et banner øverst på hver side som sier at butikken for øyeblikket er i testmodus.

en: Enable weight field
nb_NO: Aktivere vektfelt?

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enter a height value
nb_NO: Skriv inn høyde

en: Enter a length value
nb_NO: Skriv inn lengde

en: Enter a regular price
nb_NO: Skriv inn ordinær pris

en: Enter a sale price
nb_NO: Skriv inn salgspris

en: Enter a stock value
nb_NO: Skriv inn lagerbeholdning

en: Enter a weight value
nb_NO: Skriv inn vekt

en: Enter a width value
nb_NO: Skriv inn bredde

en: Enter your <a href='http://sharethis.com/account/'>ShareThis publisher ID</a> to show ShareThis on product pages.
nb_NO: Skriv inn <a href='http://sharethis.com/account/'>ShareThis Publisher Key</a> for å vise ShateThis på produktsider.

en: Equatorial Guinea
nb_NO: Ekvatorial-Guinea

en: Error 404
nb_NO: Feil 404

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Ethiopia
nb_NO: Etiopia

en: Extend Jigoshop with extra plugins and modules.
nb_NO: Utvid Jigoshop med tilleggsinnstikk og moduler.

en: Extend Jigoshop with themes.
nb_NO: Utvid Jigoshop med temaer.

en: Extensions
nb_NO: Utvidelser

en: External / Affiliate
nb_NO: Ekstern / Partner

en: F jS Y
nb_NO: j. F Y

en: Falkland Islands
nb_NO: Falklandsøyene

en: Faroe Islands
nb_NO: Færøyene

en: Featured
nb_NO: Anbefalt

en: Featured Products
nb_NO: Utvalgte produkter

en: Featured products on your site
nb_NO: Utvalgte produkter på siden din

en: Fee excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50, or a percentage, e.g. 5%. Leave blank to disable.
nb_NO: Avgift eksludert moms. Skriv inn et beløp, f.eks. 2.50, eller en prosentandel, f.eks. 5%. La stå tom for å deaktivere.

en: File Location
nb_NO: Filplassering

en: File Path
nb_NO: Filbane

en: File not found. <a href="%s">Go to homepage &rarr;</a>
nb_NO: Filen ble ikke funnet. <a href="%s">Gå til hovedsiden &rarr;</a>

en: Filter by Attributes
nb_NO: Filtrer etter attributter

en: Filter by Price
nb_NO: Filtrer etter pris

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Flat Rates
nb_NO: Flat takst

en: Flat rates let you define a standard rate per item, or per order.
nb_NO: Flate takster lar deg definere en standardtakst per vare, eller per ordre

en: Follow us on Twitter.
nb_NO: Følg oss på Twitter

en: For more information
nb_NO: For mer informasjon

en: Force SSL on checkout
nb_NO: Tving SSL i kassen

en: Forcing SSL is recommended. This will load your checkout page with https://. An SSL certificate is <strong>required</strong> if you choose yes. Contact your hosting provider for more information on SSL Certs.
nb_NO: Det er anbefalt å tvinge SSL. Dette vil laste kasse-siden med https://. Et SSL-sertifikat er <strong>nødvendig</strong> hvis du velger ja. Kontakt domeneleverandøren din for mer informasjon om SSL-sertifikat.

en: Forgot it?
nb_NO: Glemt det?

en: Found in your order confirmation email.
nb_NO: Finnes i din e-posten med bekreftelse på bestilling.

en: France
nb_NO: Frankrike

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Free Shipping
nb_NO: Gratis frakt

en: Free!
nb_NO: Gratis!

en: French Guiana
nb_NO: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nb_NO: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
nb_NO: De franske sørterritorier

en: From
nb_NO: Fra

en: General
nb_NO: Generelt

en: General Options
nb_NO: Generelle Innstillinger

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: Get help from the community.
nb_NO: Få hjelp fra fellesskapet.

en: Go to homepage &rarr;
nb_NO: Gå til hovedsiden &rarr;

en: Good
nb_NO: Bra

en: Grand Total
nb_NO: Totalsum

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Greenland
nb_NO: Grønnland

en: Group & File
nb_NO: Grupper & Arkiver

en: Grouped
nb_NO: Gruppert

en: Grouping
nb_NO: Gruppering

en: Guest
nb_NO: Gjest

en: Handle stock for me
nb_NO: Håndter lager for meg

en: Handling Fee
nb_NO: Ekspedisjonsgebyr

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Hello, <strong>%s</strong>. From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">change your password</a>.
nb_NO: Hallo, <strong>%s</strong>. Fra kontrollpanelet på kontoen din kan du se dine siste ordre, administrere leverings- og fakturaadresserFrom your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">change your password</a>.

en: Help extend Jigoshop.
nb_NO: Hjelp til å utvide Jigoshop

en: Hey %s!
nb_NO: Hei %s!

en: Hide out of stock products
nb_NO: Skjul produkter som er tomme på lager

en: Hungarian Forint (&#70;&#116;)
nb_NO: Ungarske Forint (&#70;&#116;)

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: I accept the
nb_NO: Jeg godtar

en: IPN payment completed
nb_NO: IPN-betaling fullført

en: Iceland
nb_NO: Island

en: If prices include tax then tax calculations will work backwards.
nb_NO: Hvis priser inkluderer moms vil momskalkulasjonen virke baklengs.

en: If you are not calculating taxes then you can ignore all other tax options.
nb_NO: Hvis du ikke kalkulerer moms kan du ignorere alle andre momsinnstillinger.

en: If you are not managing stock, turn it off here to disable it in admin and on the front-end.
nb_NO: Hvis du ikke administrerer lagerbeholdning, slå den av her for å deaktivere den i admin og i front-end.

en: If you define a &#34;Terms&#34; page the customer will be asked to accept it before allowing them to place their order.
nb_NO: Hvis du definerer en &#34;Vilkårsside&#34; vil kunden bli bedt om å godta disse før de kan bestille varer.

en: If your checkout page does not ask for shipping details, or if you do not want to send shipping information to PayPal, set this option to no. If you enable this option PayPal may restrict where things can be sent, and will prevent some orders going through for your protection.
nb_NO: Hvis kassen ikke be om fraktdetaljer, eller hvis du ikke vil sende fraktinformasjon til PayPal, sett dette alternativet til nei. Hvis du aktiverer dette alternativet kan PayPal begrense hvor ting kan sendes, og vil forhindre at enkelte bestillinger går gjennom for å beskytte deg.

en: Image Options
nb_NO: Bildeinnstillinger

en: Images
nb_NO: Bilder

en: In Stock
nb_NO: Inne på lager

en: Indian Rupee (&#8360;)
nb_NO: Indiske Rupee (&#8360;)

en: Indonesia Rupiah (&#82;&#112;)
nb_NO: Indonesiske Rupiah (&#82;&#112;)

en: Integration
nb_NO: Integrasjon

en: Invalid coupon!
nb_NO: Ugyldig rabattkode!

en: Invalid email address.
nb_NO: Ugyldig e-postadresse.

en: Invalid email/username.
nb_NO: Ugyldig e-post/brukernavn

en: Invalid order.
nb_NO: Ugyldig bestilling.

en: Invalid payment method.
nb_NO: Ugyldig betalingsmetode.

en: Invalid shipping method.
nb_NO: Ugyldig fraktmetode.

en: Inventory
nb_NO: Inventar

en: Inventory Management
nb_NO: Inventar-administrasjon

en: Inventory Options
nb_NO: Inventarvalg

en: Iraq
nb_NO: Irak

en: Ireland
nb_NO: Irland

en: Is for variations
nb_NO: er for variasjoner

en: Israeli Shekel (&#8362;)
nb_NO: Israelske Shekel (&#8362;)

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
nb_NO: Lagerbeholdning på vare #%s økt fra %s til %s.

en: Item #%s stock reduced from %s to %s.
nb_NO: Lagerbeholdning på vare #%s redusert fra %s til %s.

en: Item %s %s not found, skipping.
nb_NO: Produktet %s %s ble ikke funnet, hopper over.

en: Item Name
nb_NO: Varenavn

en: Ivory Coast
nb_NO: Elfenbenskysten

en: Japanese Yen (&yen;)
nb_NO: Japanske Yen (&yen;)

en: Jigoshop Dashboard
nb_NO: Jigoshop Kontrollpanel

en: Jigoshop Project
nb_NO: Jigoshop-prosjektet

en: Jigoshop Social
nb_NO: Jigoshop Sosialt

en: Jigoshop is brought to you by&hellip;
nb_NO: Jigoshop er brakt til deg av&hellip;

en: Jigoshop on Github
nb_NO: Jigoshop på Github

en: Jigoshop on WordPress.org
nb_NO: Jigoshop på WordPress.org

en: Jigoshop: Best Sellers
nb_NO: Jigoshop: Bestselgere

en: Jigoshop: Cart
nb_NO: Jigoshop: Handlekurv

en: Jigoshop: Featured Products
nb_NO: Jigoshop: Utvalgte produkter

en: Jigoshop: Layered Nav
nb_NO: Jigoshop: Lagvis navigasjon

en: Jigoshop: Login
nb_NO: Jigoshop: Logg inn

en: Jigoshop: New Products
nb_NO: Jigoshop: Nye produkter

en: Jigoshop: Price Filter
nb_NO: Jigoshop: Prisfilter

en: Jigoshop: Product Categories
nb_NO: Jigoshop: Produktkategorier

en: Jigoshop: Product Search
nb_NO: Jigoshop: Produktsøk

en: Jigoshop: Product Tag Cloud
nb_NO: Jigoshop: Produktstikkords-sky

en: Jigoshop: Products On-Sale
nb_NO: Jigoshop: Produkter på salg

en: Jigoshop: Random Products
nb_NO: Jigoshop: TIlfeldige produkter

en: Jigoshop: Recent Reviews
nb_NO: Jigoshop: Siste anbefalinger

en: Jigoshop: Recently Viewed
nb_NO: Jigoshop: Nylig vist

en: Jigoshop: Top Rated Products
nb_NO: Jigoshop: Topprangerte produkter

en: Join our growing developer community today, contribute to the jigoshop project via GitHub.
nb_NO: Bli med i vårt voksende fellesskap av utviklere idag, hjelp til med Jigoshop-prosjektet gjennom GitHub.

en: Kyrgyzstan
nb_NO: Kirgisistan

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Large Images
nb_NO: Store bilder

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Latest News
nb_NO: Siste nytt

en: Learn more about the Jigoshop plugin
nb_NO: Lær mer om Jigoshopinnstikket

en: Leave us a rating!
nb_NO: Anbefal oss!

en: Lebanon
nb_NO: Libanon

en: Length
nb_NO: Lengde

en: Let the customer know that their order won't be shipping until you receive payment.
nb_NO: La kunden vite at bestillingen deres ikke vil sendes før du har mottatt betaling.

en: List 1 per line. This is in addition to the default <em>Standard Rate</em>.
nb_NO: List 1 per linje. Dette er i tillegg til <em>standardsatsen</em>.

en: List product and shipping tax classes here, e.g. Zero Tax, Reduced Rate.
nb_NO: List opp produkt- og fraktskatteklasser her, f.eks. null moms, redusert takst.

en: Lists a random selection of products on your site.
nb_NO: Lister opp et tilfeldig utvalg produkter på siden din.

en: Lists the best selling products
nb_NO: Lister de bestselgende produktene

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Local pickup
nb_NO: Lokal henting

en: Log into your Google Analytics account to find your ID. e.g. <code>UA-XXXXXXX-X</code>
nb_NO: Logg inn på Google Analytics-kontoen din for å finne IDen din, f.eks. <code>UA-XXXXXXX-X</code>

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Lost Password?
nb_NO: Glemt passordet?

en: Low Stock
nb_NO: Lav lagerbeholdning

en: Low stock threshold
nb_NO: Lav lagerterskel

en: Luxembourg
nb_NO: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
nb_NO: j. M, Y @ H:i

en: Macao S.A.R., China
nb_NO: Macao

en: Macedonia
nb_NO: Makedonia

en: Madagascar
nb_NO: Madagaskar

en: Malaysian Ringgits (RM)
nb_NO: Malaysiske Ringgits (RM)

en: Maldives
nb_NO: Maldivene

en: Manage stock
nb_NO: Administrer lagerbeholdning

en: Manual stock reduction complete.
nb_NO: Manuell reduksjon av lagebeholdning fullført.

en: Manual stock restore complete.
nb_NO: Manuell gjenoppretting av lagebeholdning fullført.

en: Manually reducing stock.
nb_NO: Reduserer lager manuelt

en: Manually restoring stock.
nb_NO: Reduserer lager manuelt

en: Marshall Islands
nb_NO: Marshalløyene

en: Meta Name
nb_NO: Metanavn

en: Meta Value
nb_NO: Metaverdi

en: Method Title
nb_NO: Metodetittel

en: Method available for
nb_NO: Metode tilgjengelig for

en: Mexican Peso (&#36;)
nb_NO: Meksikanske Peso (&#36;)

en: Minimum Order Amount
nb_NO: Minimum kjøpssum

en: Missed schedule
nb_NO: Tapt tidsplan

en: Morocco
nb_NO: Marokko

en: Move to Trash
nb_NO: Flytt til papirkurven

en: Mozambique
nb_NO: Mosambik

en: Multiselect
nb_NO: Velg flere

en: My Account
nb_NO: Min konto

en: My Account Page
nb_NO: Side for Min Konto

en: My Addresses
nb_NO: Mine adresser

en: N/A
nb_NO: Ikke Tilgjengelig

en: Name
nb_NO: Navn

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: Netherlands Antilles
nb_NO: De Nederlandske Antillene

en: New
nb_NO: Ny

en: New Caledonia
nb_NO: Ny-Kaledonia

en: New Order
nb_NO: Ny bestilling

en: New Order status Name
nb_NO: Navn på ny ordrestatus

en: New Product
nb_NO: Nytt produkt

en: New Product Category Name
nb_NO: Navn på ny produktkategori

en: New Product Tag Name
nb_NO: Navn på nytt produktstikkord

en: New Products
nb_NO: Nye produkter

en: New Variation
nb_NO: Ny variasjon

en: New password
nb_NO: Nytt passord

en: New user?
nb_NO: Ny bruker?

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Neste <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Nigerian Naira (&#8358;)
nb_NO: Nigerianske Naira (&#8358;)

en: No
nb_NO: Nei

en: No Orders found
nb_NO: Ingen bestillinger funnet

en: No Orders found in trash
nb_NO: Ingen bestillinger funnet i papirkurven

en: No Products found
nb_NO: Ingen produkter funnet

en: No Products found in trash
nb_NO: Ingen produkter funnet i papirkurven

en: No Variations found
nb_NO: Ingen variasjoner funnet

en: No Variations found in trash
nb_NO: Ingen variasjoner funnet i papirkurven

en: No attributes currently exist.
nb_NO: Det finnes for øyeblikket ingen attributter.

en: No items found.
nb_NO: Ingen elementer funnet.

en: No products are low in stock.
nb_NO: Ingen produkter har lav lagerbeholdning

en: No products are out of stock.
nb_NO: Ingen produkter er tomme på lager.

en: No products found which match your selection.
nb_NO: Ingen produkter ble funnet som passer dine valg.

en: No products in the cart.
nb_NO: Ingen produkter i handlekurven

en: No products in your cart match that coupon!
nb_NO: Ingen produkter i handlekurven din passer med den rabattkoden!

en: None
nb_NO: Ingen

en: Norfolk Island
nb_NO: Norfolkøyene

en: North Korea
nb_NO: Nord-Korea

en: Northern Mariana Islands
nb_NO: Nord-Marianene

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Norwegian Krone (kr)
nb_NO: Norske kroner (kr)

en: Not that bad
nb_NO: Ikke så verst

en: Note:
nb_NO: Merknad:

en: Notes about your order.
nb_NO: Merknader om bestillingen din.

en: Notes/Comments
nb_NO: Merknader og Kommentarer

en: Notify on low stock
nb_NO: Si ifra når det er lite på lager

en: Notify on out of stock
nb_NO: Si ifra når det er tomt på lager

en: Number of decimals
nb_NO: Antall desimaler

en: Number of products to show:
nb_NO: Antall produkter som skal vises:

en: Off
nb_NO: Av

en: On
nb_NO: På

en: On Sale Between
nb_NO: På salge mellom

en: On-Hold
nb_NO: Satt på vent

en: Online Label
nb_NO: Online-etikett

en: Only ship to billing address?
nb_NO: Kun send til fakturaadresse?

en: Order
nb_NO: Bestilling

en: Order Actions
nb_NO: Ordrehandlinger

en: Order Complete
nb_NO: Bestillingen er fullført

en: Order Cost
nb_NO: Bestillingskostnad

en: Order Data
nb_NO: Ordredata

en: Order Details
nb_NO: Ordredetaljer

en: Order ID
nb_NO: OrdreID

en: Order Item Meta
nb_NO: Bestillingsvare-meta

en: Order Items <small>&ndash; Note: if you edit quantities or remove items from the order you will need to manually change the item's stock levels.</small>
nb_NO: Bestill Varer <small>&ndash; Merk: hvis du redigerer antall eller fjerner varer fra ordren må du manuelt endre varens lagerbeholdning.</small>

en: Order Notes
nb_NO: Merknader ang. bestillingen

en: Order Received
nb_NO: Ordre mottatt

en: Order Refunded
nb_NO: Ordre tilbakebetalt

en: Order Totals
nb_NO: Ordretotal

en: Order cancelled by customer.
nb_NO: Bestilling avbrutt av kunde.

en: Order draft updated.
nb_NO: Ordrekladd oppdatert.

en: Order item stock reduced successfully.
nb_NO: Lagerbeholdning for bestillingsvare redusert.

en: Order published.
nb_NO: Ordre publisert.

en: Order status
nb_NO: Ordrestatus

en: Order status changed from %s to %s.
nb_NO: Ordrestatus endret fra %s til %s.

en: Order status:
nb_NO: Ordrestatus:

en: Order status: <mark class="%s">%s</mark>
nb_NO: Ordrestatus: <mark class="%s">%s</mark>

en: Order statuses
nb_NO: Ordrestatuser

en: Order submitted.
nb_NO: Ordre sendt.

en: Order updated.
nb_NO: Ordre oppdatert.

en: Order:
nb_NO: Bestilling:

en: Orders
nb_NO: Bestillinger

en: Out of Stock
nb_NO: Tomt på lager

en: Out of Stock/Backorders
nb_NO: Tomt på lager/restordre

en: Out of stock threshold
nb_NO: Tomt lagerterskel

en: Outputs a price filter slider
nb_NO: Gir en glidebryter for prisfilter

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: Page
nb_NO: Side

en: Pages
nb_NO: Sider

en: Palestinian Territory
nb_NO: Palestinsk Territorium

en: Papua New Guinea
nb_NO: Papua Ny-Guinea

en: Parent
nb_NO: Forelder

en: Parent (no stock)
nb_NO: Forelder (ingen lagerbeh.)

en: Parent Order status
nb_NO: Foreldrebestilling-status

en: Parent Order status:
nb_NO: Foreldrebestilling-status:

en: Parent Orders
nb_NO: Foreldrebestillinger

en: Parent Product
nb_NO: Foreldreprodukt

en: Parent Product Category
nb_NO: Foreldre-produktkategori

en: Parent Product Category:
nb_NO: Foreldre-produktkategori:

en: Parent Product Tag
nb_NO: Foreldre-produktstikkord

en: Parent Product Tag:
nb_NO: Foreldre-produktstikkord:

en: Parent Variation
nb_NO: Foreldrevariasjon

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password again
nb_NO: Passord igjen

en: Password is required.
nb_NO: Passord er påkrevd.

en: Passwords do not match.
nb_NO: Passordene samsvarer ikke

en: Pay
nb_NO: Betal

en: Pay Page
nb_NO: Side for betaling

en: Pay for order
nb_NO: Betal for bestillingen

en: Pay via PayPal
nb_NO: Betal via PayPal

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
nb_NO: Betal med PayPal. Du kan betale mer kredittkort hvis du ikke har en PayPal-konto

en: PayPal email address
nb_NO: PayPal e-postadresse

en: Payment %s via IPN.
nb_NO: Betaling %s via IPN.

en: Payment Gateways
nb_NO: Betalingsløsninger

en: Payment method:
nb_NO: Betalingsmåte:

en: Payment:
nb_NO: Betaling

en: Pending
nb_NO: Venter

en: Per Item
nb_NO: Per vare

en: Per Order
nb_NO: Per ordre

en: Perfect
nb_NO: Perfekt

en: Philippine Pesos (&#8369;)
nb_NO: Filippinske Pesos (&#8369;)

en: Philippines
nb_NO: Filippinene

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Phone number
nb_NO: Telefonnummer

en: Pitcairn
nb_NO: Pitcairnøyene

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
nb_NO: Vennligst skriv inn et gyldig postnummer.

en: Please enter an account password.
nb_NO: Skriv inn passord

en: Please enter an account username.
nb_NO: Skriv inn brukernavn

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment!
nb_NO: Vennligst skriv inn din PayPal-registrerte e-post. Dette er nødvendig for å ta betaling!

en: Please enter your password.
nb_NO: Vennligst skriv inn passordet ditt.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
nb_NO: Vennligst fyll inn detaljene over for å se tilgjengelige betalingsmåter.

en: Please pay to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
nb_NO: Vennligst betal til Butikknavn, Butikkadresse.

en: Please rate the product.
nb_NO: Gi karakter på produktet

en: Please send your cheque to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
nb_NO: Vennligst send sjekk til Stempla Design, Gatenavn 1, 1234 Gateby, Norge

en: Please use the details below to transfer the payment for your order, once payment is received your order will be processed.
nb_NO: Vennligst bruk detaljene nedenfor til å overføre betalingen for bestillingen. Når betaling er mottatt vil ordren din bli behandlet.

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Polish Zloty (&#122;&#322;)
nb_NO: Polske Zloty (&#122;&#322;)

en: Postcode
nb_NO: Postnummer

en: Postcode/Zip
nb_NO: Postnummer

en: Posted in
nb_NO: Postet i

en: Posts tagged &ldquo;
nb_NO: Innlegg med stikkord &ldquo;

en: Pounds
nb_NO: Pund

en: Pounds Sterling (&pound;)
nb_NO: Britiske Pund (&pound;)

en: Price
nb_NO: Pris

en: Price Not Announced
nb_NO: Pris ikke annonsert

en: Price:
nb_NO: Pris:

en: Pricing Options
nb_NO: Prisvalg

en: Proceed to Checkout &rarr;
nb_NO: Gå til kassen &rarr;

en: Processing
nb_NO: Under behandling

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Product % Discount
nb_NO: Produkt %-rabatt

en: Product Categories
nb_NO: Produktkategorier

en: Product Category
nb_NO: Produktkategori

en: Product Data
nb_NO: Produktdata

en: Product Discount
nb_NO: Produktrabatt

en: Product Name
nb_NO: Produktnavn

en: Product Options
nb_NO: Produktinnstillinger

en: Product Post Order
nb_NO: Sortering for produktinnlegg

en: Product SKU must be unique
nb_NO: Produktets SKU må være unik

en: Product Search
nb_NO: Produktsøk

en: Product Tag
nb_NO: Produktstikkord

en: Product Tags
nb_NO: Produktstikkord

en: Product Title
nb_NO: Produkttittel

en: Product Type
nb_NO: Produkttype

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
nb_NO: Produktkladd oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Product low in stock
nb_NO: Produktets lagerbeholdning er lav

en: Product out of stock
nb_NO: Produktet er tomt på lager

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
nb_NO: Produkt publisert. <a href="%s">Se produktet</a>

en: Product restored to revision from %s
nb_NO: Produkt gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Product saved.
nb_NO: Produkt lagret.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
nb_NO: Produkt planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
nb_NO: Produkt sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Product successfully added to your cart.
nb_NO: Produktet ble lagt til i handlekurven.

en: Product updated.
nb_NO: Produkt oppdatert.

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
nb_NO: Produkt oppdatert. <a href="%s">Se produkt</a>

en: Products
nb_NO: Produkter

en: Products &amp; Inventory
nb_NO: Produkter &amp; Inventar

en: Products tagged &ldquo;
nb_NO: Produkter med stikkord &ldquo;

en: Published
nb_NO: Publisert

en: Qty
nb_NO: Antall

en: Quantity
nb_NO: Antall

en: Quantity e.g. 2
nb_NO: Antall, f.eks. 2

en: Random Products
nb_NO: Tilfeldige produkter

en: Rate
nb_NO: Takst

en: Rate...
nb_NO: Gi karakter...

en: Rated %s out of 5
nb_NO: Karakter %s av 5

en: Rating
nb_NO: Karakter

en: Rating by
nb_NO: Anbefaling av

en: Re-downloads Limit
nb_NO: Grense for ny nedlasting

en: Re-enter new password
nb_NO: Skriv inn passordet igjen

en: Receive priority, technical help from our dedicated support team.
nb_NO: Motta prioritert, teknisk hjelp fra vårt dedikerte supportteam.

en: Recent Orders
nb_NO: Nylige ordre

en: Recent Reviews
nb_NO: Siste anbefaliner

en: Recently Viewed Products
nb_NO: Nylig viste produkter

en: Redirect to Cart
nb_NO: Omdiriger til handlekurven

en: Redirect to Checkout
nb_NO: Omdiriger til kassen

en: Reduce stock
nb_NO: Reduser lagerbeh.

en: Refunded
nb_NO: Refundert

en: Regular Prices
nb_NO: Ordinære priser

en: Related Products
nb_NO: Relaterte produkter

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove All Variations
nb_NO: Fjern alle variasjoner

en: Remove this item.
nb_NO: Fjern denne varen.

en: Remove this item? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, will need to manually restore the item's stock.
nb_NO: Fjerne denne varen? Hvis du har tidligere reduser denne varens lagerbeholdning, eller denne ordren ble sendt inn av en kunde, må du manuelt gjenopprette varens lagerbeholdning.

en: Restore stock
nb_NO: Gjenoprett lagerbeh.

en: Retail Price
nb_NO: Utsalgspris

en: Retail Price:
nb_NO: Utsalgspris:

en: Return to homepage &rarr;
nb_NO: Tilbake til hovedsiden &rarr;

en: Reunion
nb_NO: Réunion

en: Reviews
nb_NO: Anbefalinger

en: Right Now
nb_NO: Akkurat nå

en: Romanian New Leu (&#108;&#101;&#105;)
nb_NO: Rumenske Leu (&#108;&#101;&#105;)

en: Russia
nb_NO: Russland

en: Russian Ruble (&#1088;&#1091;&#1073;)
nb_NO: Russiske Rubler (&#1088;&#1091;&#1073;)

en: SHIPPING ADDRESS
nb_NO: LEVERINGSADRESSE

en: Saint Kitts and Nevis
nb_NO: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Martin (French part)
nb_NO: Saint Martin (den franske delen)

en: Saint Pierre and Miquelon
nb_NO: Saint Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nb_NO: Saint Vincent og Grenadinene

en: Sale Price
nb_NO: Salgspris

en: Sale Prices
nb_NO: Salgspriser

en: Sale!
nb_NO: Salg!

en: Sao Tome and Principe
nb_NO: Sao Tome og Principe

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Address
nb_NO: Lagre adresser

en: Save Order
nb_NO: Lagre Bestilling

en: Save changes
nb_NO: Lagre innstillinger

en: Scheduled
nb_NO: Planlagt

en: Screen Content
nb_NO: Skjerminnhold

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search Order statuses
nb_NO: Søk i ordrestatuser

en: Search Orders
nb_NO: Søk i bestillinger

en: Search Product Categories
nb_NO: Søk i produktkategorier

en: Search Product Tags
nb_NO: Søk i produktstikkord

en: Search Products
nb_NO: Søk i produkter

en: Search Results:
nb_NO: Søkeresultat:

en: Search Variations
nb_NO: Søk i variasjoner

en: Search for products
nb_NO: Søk etter produkter

en: Search for:
nb_NO: Søk etter:

en: Search results for &ldquo;
nb_NO: Søkeresultater for &ldquo;

en: Searching for Products
nb_NO: Søker etter produkter

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select a state&hellip;
nb_NO: Velg en stat&hellip;

en: Send Jigoshop emails from
nb_NO: Send Jigoshop e-poster fra

en: Send shipping details to PayPal
nb_NO: Send leveringsdetaljer til PayPal

en: Set All
nb_NO: Sett alle

en: Set to yes to allow customers to view the amount of stock available for a product.
nb_NO: Sett denne til ja for å la kunder se tilgjengelig lagerbeholdning for et produkt.

en: Setting this to Yes will allow users to checkout without registering or signing up. Otherwise, users must be signed in or must sign up to checkout.
nb_NO: Å sette denne til Ja vil la brukere kjøpe uten å registrere seg på siden. Uten dette må brukere være innlogget eller registrere seg for å komme til kassen.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Seychelles
nb_NO: Seychellene

en: ShareThis Publisher ID
nb_NO: ShareThis Publisher Key

en: ShareThis is a small social sharing widget for posting links on popular sites such as Twitter and Facebook.
nb_NO: ShareThis er en liten sosial widget for å poste linker på populære nettverk som Twitter og Facebook.

en: Ship to
nb_NO: Send til

en: Shipping
nb_NO: Frakt

en: Shipping Address
nb_NO: Leveringsadresse

en: Shipping Options
nb_NO: Fraktalternativer

en: Shipping Tax:
nb_NO: Fraktavgift:

en: Shipping cost
nb_NO: Fraktkostnader

en: Shipping costs updated.
nb_NO: Fraktkostnad oppdatert.

en: Shipping:
nb_NO: Fraktkostnad:

en: Shop
nb_NO: Butikk

en: Shop Content
nb_NO: Butikkinnhold

en: Shop page configuration
nb_NO: Konfigurasjon for butikksider

en: Shopping Cart for the sidebar
nb_NO: Handlekurv for sidemenyen

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_cart]</code>
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_cart]</code>

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_change_password]</code><br/>Default parent page: My Account
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_change_password]</code><br/>Default parent page: My Account

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_checkout]</code>
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_checkout]</code>

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_edit_address]</code><br/>Default parent page: My Account
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_edit_address]</code><br/>Default parent page: My Account

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_my_account]</code>
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_my_account]</code>

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_order_tracking]</code>
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_order_tracking]</code>

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_pay]</code><br/>Default parent page: Checkout
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_pay]</code><br/>Default parent page: Checkout

en: Shortcode to place on page: <code>[jigoshop_thankyou]</code><br/>Default parent page: Checkout
nb_NO: Snarvei som plasseres på siden: <code>[jigoshop_thankyou]</code><br/>Default parent page: Checkout

en: Should the subtotal be shown including or excluding tax on the frontend?
nb_NO: Skal moms vises inkludert eller ekskludert i delsummen?

en: Show all types
nb_NO: Vis alle typer

en: Show as dropdown
nb_NO: Vis som nedfellsmeny

en: Show hidden product variations
nb_NO: Vis gjemte produktvariasjoner

en: Show hierarchy
nb_NO: Vis hierarki

en: Show login form
nb_NO: Vis innloggingsskjema

en: Show product counts
nb_NO: Vis produktantall

en: Show stock amounts
nb_NO: Vis lagerbeholdning

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of shown products in categories.
nb_NO: Viser en tilpasset attributt i en widget som lar deg begrense listen over viste produkter i kategorier.

en: Simple
nb_NO: Enkel

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
nb_NO: Siden nettleseren din ikke støtter JavaScript, eller det er deaktivert, vennligst vær sikker på at du klikker på <em>Oppdater totalsum-knappen</em> før du sender din bestilling. Du kan bli belastet for mer enn det ovenfornevnte beløpet dersom du unnlater å gjøre det.

en: Slug for your attribute (optional).
nb_NO: Permalenke til attributten din (valgfritt).

en: Solomon Islands
nb_NO: Solomonøyene

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
nb_NO: Beklager, det virker som om det ikke er noen tilgjengelige betalingsmåter for ditt sted. Ta kontakt med oss dersom du ønsker hjelp eller en alternativ avtale.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
nb_NO: Beklager, men det ser ikke ut til at det er tilgjengelige betalingsmåter for din stat. Vennligst kontakt oss hvis du ønsker hjelp eller en altenativ avtale.

en: Sorry, the shop owner has disabled guest purchases.
nb_NO: Beklager, butikkeieren har deaktivert gjestekjøp.

en: Sorry, we could not find that order id in our database. <a href="
nb_NO: Beklager, vi kunne ikke finne den ordre-IDen i databasen vår. <a href="

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order.  We have %d available at this time. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
nb_NO: Vi beklager.  Vi har ikke nok "%s" på lager til å fullføre bestillingen din.  Vi har %d tilgjengelig nå. Vennligst rediger handlekurven din og prøv igjen. Vi beklager de ulemper dette medfører.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
nb_NO: Vi beklager.  Vi har ikke nok "%s" på lager til å fullføre bestillingen din. Vennligst rediger handlekurven din og prøv igjen. Vi beklager de ulemper dette medfører.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order. We only have %d available at this time. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
nb_NO: Vi beklager.  Vi har ikke nok "%s" på lager til å fullføre bestillingen din.  Vi har bare %d tilgjengelig nå. Vennligst rediger handlekurven din og prøv igjen. Vi beklager de ulemper dette medfører.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file. <a href="%s">Go to homepage &rarr;</a>
nb_NO: Beklager, du har nådd nedlastingsgrensen for denne filen. <a href="%s">Gå til hovedsiden &rarr;</a>

en: Sorry, your session has expired.
nb_NO: Beklager, økten din har utløpt.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s">Return to homepage &rarr;</a>
nb_NO: Beklager, men økten har utløpt. <a href="%s">Gå tilbake til hovedsiden &rarr;</a>

en: Sort Code
nb_NO: Sorteringskode

en: Sort products in catalog by
nb_NO: Sorter produkter i katalogen etter

en: South Africa
nb_NO: Sør-Afrika

en: South African rand (R)
nb_NO: Sør-Afrikanske rand (R)

en: South Georgia/Sandwich Islands
nb_NO: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyene

en: South Korea
nb_NO: Sør-Korea

en: Spain
nb_NO: Spania

en: Special Offers
nb_NO: Spesialtilbud

en: Specific Countries
nb_NO: Spesifike land

en: Standard Rate
nb_NO: Standard takst

en: State/County
nb_NO: Stat/Fylke

en: Stay on the same page
nb_NO: Bli på samme side

en: Stock
nb_NO: Lagerbeholdning

en: Stock Qty
nb_NO: Varebeh.

en: Stock Report
nb_NO: Lagerrapport

en: Stuck? Read the plugin's documentation.
nb_NO: Sitter du fast? Les innstikkets dokumentasjon.

en: Submit Review
nb_NO: Send anbefaling

en: Subtotal
nb_NO: Delsum

en: Subtotal:
nb_NO: Delsum:

en: Suriname
nb_NO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
nb_NO: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Swedish Krona (kr)
nb_NO: Svenske Kroner (kr)

en: Swiss Franc (SFr.)
nb_NO: Sveitsiske Franc (SFr.)

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: System Info
nb_NO: Systeminfo

en: System Information
nb_NO: Systeminformasjon

en: Tagged as
nb_NO: Med stikkord

en: Take a tour of the plugin
nb_NO: Bli med på en omvisning av innstikket

en: Tax
nb_NO: Moms

en: Tax Classes
nb_NO: Momsklasser

en: Tax Options
nb_NO: Momsinnstillinger

en: Tax Rate
nb_NO: Momssats

en: Tax Rate e.g. 20.0000
nb_NO: Momssats, f.eks. 20.0000

en: Tax Status
nb_NO: Momsstatus

en: Tax rates
nb_NO: Momssatser

en: Taxable
nb_NO: Skattepliktig

en: Telephone:
nb_NO: Telefon:

en: Terms Page
nb_NO: Side for vilkår

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Thank you
nb_NO: Takk

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with PayPal.
nb_NO: Takk for bestillingen. Vennligst klikk på knappen nedenfor for å betale med PayPal.

en: Thank you for your order. We are now redirecting you to PayPal to make payment.
nb_NO: Takk for bestillingen. Vi sender deg nå videre til PayPal for betaling.

en: Thank you, we are now processing your order. Your order's details are below:
nb_NO: Takk! Vi behandler nå bestillingen din. Detaljene om kjøpet ditt er nedenfor:

en: Thanks Page
nb_NO: Side for takkemelding

en: That attribute already exists, no additions were made.
nb_NO: Den attributten finnes allerede, ingen tillegg ble gjort.

en: The best of the best on your site
nb_NO: Det beste av det beste på siden din

en: The email used to send all Jigoshop related emails, such as order confirmations and notices.
nb_NO: E-posten brukt til å sende alle Jigoshop-relaterte e-poster, slik som bestillingsbekreftelser og notiser.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
nb_NO: Følgende adresser vil bli brukt som standard ved betaling.

en: The label is how it appears on your site.
nb_NO: Navnet er hvordan det vises på nettsiden din

en: The most recent products on your site
nb_NO: De siste produktene på siden din

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
nb_NO: Ordretotalen har blitt oppdatert. Vennligts bekreft bestillingen din ved å klikke på Bestill-knappen på bunnen av siden.

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: There are no product reviews yet.
nb_NO: Det finnes ingen anbefalinger enda

en: There are no reviews yet, would you like to <a href="#review_form" class="inline show_review_form">submit yours</a>?
nb_NO: Det er ingen anmeldelser enda. Vil du <a href="#review_form" class="inline show_review_form">skrive en</a>?

en: These are countries that you are willing to ship to.
nb_NO: Dette er landene du er villig å sende til.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
nb_NO: Dette kontrollerer hvilken beskrivelse brukeren ser i kassen.

en: This controls the display of the currency symbol and currency code.
nb_NO: Dette kontrollerer visningen av valutasymbol og valutakode.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
nb_NO: Dette er tittelen brukeren ser når de betaler.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog, and which currency PayPal, and other gateways, will take payments in. See the list of supported <a target='_new' href='%s'>PayPal currencies</a>.
nb_NO: Dette bestemmer hvilke valutapriser som vises i katalogen, og hvilken valuta PayPal og andre betalingsløsninger vil ta betaling i. Se listen over hvilke <a target='_new' href='%s'>valutaer PayPal støtter</a>.

en: This controls what unit you will define dimensions in.
nb_NO: Dette kontrollerer hvilken måleenhet du vil bruke.

en: This controls what unit you will define weights in.
nb_NO: Dette kontrollerer hvilken enhet du vil definere vekt i.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
nb_NO: Dette er en demobutikk for å teste &mdash; ingen bestillinger blir fullført.

en: This is the base country for your business. Tax rates will be based on this country.
nb_NO: Dette er hovedlandet for bedriften din. Momssatser vil bli basert på dette landet.

en: This is where store orders are stored.
nb_NO: Her lagres butikkbestillingene.

en: This is where you can add new products to your store.
nb_NO: Her kan du legge til nye produkter i butikken din.

en: This sets the base page of your shop. You should not change this value once you have launched your site otherwise you risk breaking urls of other sites pointing to yours, etc.
nb_NO: Dette setter basesiden på butikken din. Du bør ikke endre denne verdien etter at du har lansert nettstedet ditt ellers risikerer du bryte andre nettsteders lenker som peker til din side osv.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
nb_NO: Dette setter tegnet som skiller tall og desimal på prisene, f.eks. 9,99.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
nb_NO: Dette setter antall desimaler som skal vises i prisene.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
nb_NO: Dette setter tegnet som skiller tusen-valører på prisene, f.eks. 6.000.

en: Thousand separator
nb_NO: Tusentegn:

en: Thumbnail Images
nb_NO: Miniatyrbilder

en: Tiny Images
nb_NO: Små bilder

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title (Logged In):
nb_NO: Tittel (Logget inn):

en: Title (Logged Out):
nb_NO: Tittel (Logget ut):

en: Title:
nb_NO: Tittel

en: To
nb_NO: Til

en: To avoid rounding errors, insert tax rates with 4 decimal places.
nb_NO: For å unngå avrundingsfeil, skriv inn momssats med 4 desimaler.

en: Toggle
nb_NO: Bytt

en: Top Rated Products
nb_NO: Topprangerte produkter

en: Total
nb_NO: Totalsum

en: Total:
nb_NO: Totalsum:

en: Total:
nb_NO: Totalt:

en: Totals
nb_NO: Sum

en: Tour
nb_NO: Omvisning

en: Track Order Page
nb_NO: Side for ordresporing

en: Track your order
nb_NO: Spor bestillingen din

en: Track"
nb_NO: Spor"

en: Trinidad and Tobago
nb_NO: Trinidad og Tobago

en: Turkey
nb_NO: Tyrkia

en: Turkish Lira (&#8356;)
nb_NO: Turkiske Lire (&#8356;)

en: Turks and Caicos Islands
nb_NO: Turks- og Caicosøyene

en: Turning off the SKU field will give products an SKU of their post id.
nb_NO: Å skru på SKU-feltet vil gi produkter en SKU av innleggs-ID'en deres.

en: U.S. Virgin Islands
nb_NO: De amerikanske jomfruøyene

en: US Dollar (&#36;)
nb_NO: Amerikanske Dollar (&#36;)

en: US Minor Outlying Islands
nb_NO: USAs ytre småøyer

en: Ukraine
nb_NO: Ukraina

en: Unavailable
nb_NO: Utilgjengelig

en: Uncheck All
nb_NO: Fjern alle

en: Unit Price
nb_NO: Enhetspris

en: United Arab Emirates
nb_NO: Forente Arabiske Emirater

en: United Arab Emirates dirham (&#1583;&#46;&#1573;)
nb_NO: Forente Arabiske Emirater dirham (&#1583;&#46;&#1573;)

en: United Kingdom
nb_NO: Storbritannia

en: United States
nb_NO: USA

en: Unpublished
nb_NO: Upublisert

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update Order status
nb_NO: Oppdater ordrestatus

en: Update Product Category
nb_NO: Oppdater produktkategori

en: Update Product Tag
nb_NO: Oppdater produktstikkord

en: Update Shopping Cart
nb_NO: Oppdater handlekurv

en: Update Totals
nb_NO: Oppdater totalsum

en: Update totals
nb_NO: Oppdater totalsum

en: Upload a file
nb_NO: Last opp en fil

en: Useful Links
nb_NO: Nyttige lenker

en: Useful if or one of your plugin already loads the Fancybox script and css. But be careful, Jigoshop will still try to open product images using Fancybox.
nb_NO: Nyttig hvis en eller flere av innstikkene dine allerede laster Fancybox skript og CSS. Men vær forsiktig, Jigoshop vil fremdeles forsøke å åpne produktbilder med Fancybox.

en: Useful if you want to disable Jigoshop styles and theme it yourself via your theme.
nb_NO: Nyttig hvis du vil deaktivere Jigoshops stiler designe det selv via ditt tema.

en: User:
nb_NO: Bruker:

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username is required.
nb_NO: Brukernavn er påkrevd.

en: Users will need to spend this amount to get free shipping. Leave blank to disable.
nb_NO: Brukere må bruke dette beløpet for å få gratis frakt. La stå tom for å deaktivere.

en: Uzbekistan
nb_NO: Usbekistan

en: Variable
nb_NO: Variabel

en: Variation
nb_NO: Variasjon

en: Variation ID
nb_NO: Variasjons-ID

en: Variations
nb_NO: Variasjoner

en: Vatican
nb_NO: Vatikanstaten

en: Very Poor
nb_NO: Veldig dårlig

en: Viet nam
nb_NO: Vietnam

en: View
nb_NO: Se

en: View Cart &rarr;
nb_NO: Se handlekurv &rarr;

en: View Order
nb_NO: Se bestilling

en: View Order Page
nb_NO: Side for Se Bestilling

en: View Product
nb_NO: Se produkt

en: View Variation
nb_NO: Se variasjon

en: Virtual
nb_NO: Virtuell

en: Visibility
nb_NO: Synlighet

en: Waiting for cash delivery
nb_NO: Venter på kontantbetaling ved levering

en: Wallis and Futuna
nb_NO: Wallis- og Futunaøyene

en: We are sorry.  We do not have enough "%s" to fill your request.
nb_NO: Vi beklager. Vi har ikke nok "%s" til å imøtekomme forespørselen.

en: We are sorry.  We do not have enough "%s" to fill your request.  You have %d of them in your Cart and we have %d available at this time.
nb_NO: Vi beklager.  Vi har ikke nok "%s" til å imøtekomme forespørselen.  Du har %d av dem i handlekurven og vi har %d tilgjengelig nå.

en: We are sorry.  We do not have enough "%s" to fill your request. There are only %d left in stock.
nb_NO: Vi beklager.  Vi har ikke nok "%s" til å imøtekomme forespørselen.  Det er bare %d igjen på lageret.

en: Weight
nb_NO: Vekt

en: Weight Unit
nb_NO: Vektenhet

en: Western Sahara
nb_NO: Vest-Sahara

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected products at once. To remove a product from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears
nb_NO: Når du bruker masseredigering, kan du endre metadata (kategorier, forfatter osv.) for alle valgte produkter samtidig. For å fjerne et produkt fra grupperingen, klikker du bare på X ved siden av navnet på Masseredigeringsområdet som vises

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Y/m/d
nb_NO: d/m/y

en: Y/m/d g:i:s A
nb_NO: d/m/Y H:i:s

en: Yemen
nb_NO: Jemen

en: Yes
nb_NO: Ja

en: You are using
nb_NO: Du bruker

en: You can also edit or move multiple products to the trash at once. Select the products you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply
nb_NO: Du kan også redigere eller flytte flere produkter til papirkurven på en gang. Velg de produktene du ønsker å gjøre noe med ved å markere avkrysningsboksene, velg deretter handlingen du ønsker fra Massehandlings-menyen og klikk Bruk

en: You can customize the display of this screen’s contents in a number of ways
nb_NO: Du kan tilpasse visningen av denne skjermens innhold på en rekke måter

en: You can filter the list of products by status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed products. The default view is to show all products
nb_NO: Du kan filtrere produktlisten per status ved å bruke tekstlenkene øverst for å vise Alle, Publiserte, Kladder eller Slettede produkter. Standardvisningen er å vise alle produkter

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many products to list per screen using the Screen Options tab
nb_NO: Du kan skjule/vise kolonner basert på dine behov og hvor mange produkter som skal listes opp per skjerm, ved å bruke Skjermvalg-innstillingene

en: You can manage stock on a per-item basis if you leave this option on.
nb_NO: Du kan administrere lageret på et per-vare nivå hvis du lar dette alternativet være på.

en: You can refine the list to show only products in a specific category, from a specific month, or by a specific type by using the dropdown menus above the products list. Click the Filter button after making your selection
nb_NO: Du kan finjustere listen til å kun vise produkter i en spesifik kategori, fra en spesifik måned, eller en spesifik type ved å bruke nedfellsmenuen over produktlisten. Klikk Filter-knappen etter at du har gjort ditt valg.

en: You can search for products in a number of ways
nb_NO: Du kan søke etter produkter på mange forskjellige måter

en: You cannot add this product to your cart because its price is not yet announced
nb_NO: Du kan ikke legge dette produktet til handlekurven fordi prisen ikke har blitt annonsert enda

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
nb_NO: Du har ikke tilstrekkelige rettigheter til å få tilgang til denne siden.

en: You have not set up a billing address yet.
nb_NO: Du har ikke satt opp en fakturaadresse enda.

en: You have not set up a shipping address yet.
nb_NO: Du har ikke satt opp en leveringsadresse enda.

en: You have received an order from
nb_NO: Du har mottatt en bestilling fra

en: You have taken too long. Please go back and refresh the page.
nb_NO: Du har brukt for lang tid. Vennligst gå tilbake og oppdater siden.

en: You have taken too long. Please refresh the page and retry.
nb_NO: Du har brukt for lang tid. Vennligst oppdater siden og prøv igjen.

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
nb_NO: Du må godta vilkårene våre.

en: You need to add some variations first
nb_NO: Du må legge til noen variasjoner først

en: You will receive a notification as soon this threshold is hit (if notifications are turned on).
nb_NO: Du vil få en melding så fort denne terskelen blir truffet (så lenge meldinger er slått på).

en: Your <strong>Base Country / Region</strong> setting has been changed to the last state in the country. Please update accordingly
nb_NO: Dine <strong>Hovedland/Region</strong> innstillinger har blitt endret til den siste staten i landet. Vennligts oppdater.

en: Your Bank Account number.
nb_NO: Ditt kontonummer.

en: Your Branch Identification Code. (BIC Number)
nb_NO: Din Branch Identification Code. (BIC Number)

en: Your IBAN number. (for International transfers)
nb_NO: Ditt IBAN nummer (for internasjonale overføringer)

en: Your bank name for reference. e.g. HSBC
nb_NO: Navn på banken din, f.eks. DNB

en: Your branch Sort Code.
nb_NO: Ditt bankkontors sorteringskode

en: Your cart is empty.
nb_NO: Handlekurven din er tom.

en: Your comment is awaiting approval
nb_NO: Kommentaren din venter på godkjenning

en: Your most used product tags in cloud format
nb_NO: Dine mest brukte produktstikkord i skyformat

en: Your order has already been paid for. Please contact us if you need assistance.
nb_NO: Bestillingen din har allerede blitt betalt. Vennligst kontakt oss dersom du trenger hjelp.

en: Your order has been refunded. Your order's details are below:
nb_NO: Bestillingen din har blitt tilbakebetalt. Ordredetaljer er nedenfor:

en: Your order is complete. Your order's details are below:
nb_NO: Bestillingen din er fullført. Detaljene om kjøpet ditt er nedenfor:

en: Your order is no longer pending and could not be cancelled. Please contact us if you need assistance.
nb_NO: Bestillingen din er ikke lengre på vent og kunne ikke bli avbrutt. Vennligst kontakt oss dersom du trenger hjelp.

en: Your order was cancelled.
nb_NO: Bestillingen din ble avbrutt

en: Your server does not support fsockopen.
nb_NO: Serveren din støtter ikke fsockopen

en: Your server supports fsockopen.
nb_NO: Serveren din støtter fsockopen

en: Your settings have been saved.
nb_NO: Innstillingene dine er lagret

en: [%s with ID of %d]
nb_NO: [%s med ID %d]

en: [%s with SKU of %s]
nb_NO: [%s med SKU %s]

en: [%s with product ID of %d]
nb_NO: [%s med produkt-ID %d]

en: backorders allowed
nb_NO: restordre tillatt

en: cancelled
nb_NO: kansellert

en: centimeters
nb_NO: centimeter

en: completed
nb_NO: fullført

en: failed
nb_NO: feilet

en: inches
nb_NO: tommer

en: is low in stock.
nb_NO: har lite igjen på lager.

en: is out of stock.
nb_NO: er tomt på lager.

en: l jS \of F Y h:i:s A
nb_NO: l j. F H:i:s

en: on
nb_NO: den

en: on-hold
nb_NO: satt på vent

en: out of 5
nb_NO: av 5

en: pending
nb_NO: venter

en: price excluding tax
nb_NO: pris eksludert moms

en: price including tax
nb_NO: pris inkludert moms

en: processing
nb_NO: under behandling

en: refunded
nb_NO: refundert

en: state
nb_NO: stat

en: terms &amp; conditions
nb_NO: vilårene

en: you@yourdomain.com
nb_NO: du@deg.com

en: yyyy-mm-dd
nb_NO: dd-mm-åååå
