Simple Tags 1.5.1 for WP2.3 & WP2.5 - en to be translation catalogue (187 entries)

en: %d items were imported from %s
be: %d элементаў імпартавана з %s

en: %s ago
be: %s назад

en: (not available in UTW and Simple Tagging)
be: (не даступна ў UTW і Simple Tagging)

en: (page %d of %d)
be: (старонка %d з %d)

en: 404 Page
be: Старонка 404 памылкі

en: <p style="color: red">That function is not defined</p>
be: <p style="color: red">Гэтая функцыя не вызначаная</p>

en: <p style="color: red">You are not allowed access to this resource</p>
be: <p style="color: red">Вам не дазволены доступ да гэтага рэсурсу</p>

en: <p>Tags:
be: <p>Пазнакі:

en: Add Plugin
be: Дадаць убудову

en: Add tags to dictionary
be: Дадаць пазнакі ў слоўнік

en: Adds CrazyEgg tracking code to all pages
be: Дадае код сачэння <a href="http://crazyegg.com/">CrazyEgg</a> да ўсіх старонак

en: Adds Google Analytic tracking code to all pages
be: Дадае код сачэння <a href="http://google.com/Analytics">Google Analytics</a> да ўсіх старонак

en: Adds Mint tracking code to all pages
be: Дадае код сачэння <a href="http://mint.com">Mint</a> да ўсіх старонак

en: Adds StatCounter tracking code to all pages
be: Дадае код сачэння <a href="http://statcounter.com">StatCounter</a> да ўсіх старонак

en: Adds additional functions to allow blogging tools such as Ecto to use tagging
be: Дадае дадатковыя функцыі, адрознівальныя такім прыладам вядзення блогаў, як <a href="http://ecto.kung-foo.tv/archives/001325.php">Ecto</a>, выкарыстаць пазнакі

en: Advanced
be: Пашыраныя

en: After
be: Пасля

en: All descriptions will be trimmed to this length
be: Усё апісанні будуць зрэзаныя да гэтай даўжыні

en: Allow external JavaScript files to be referenced
be: Дазволіць спасылкі на знешнія старонкі JavaScript

en: Allow page title to be changed (i.e. the title in the browser window title)
be: Дазволіць змену загалоўка старонкі (т.е. загалоўка акна браўзэра)

en: Allows CSS stylesheets to be added to a page
be: Дазваляе даданне да старонкі табліцы стыляў CSS

en: Allows a custom page-specific theme to over-ride the default theme
be: Дазваляе магчымасць, калі спецыфічная для старонкі тэма замяшчае тэму па змаўчанні

en: Allows a no-index/no-follow option to be set to prevent search engines and robots from indexing or following pages
be: Дазваляе ўсталёўку параметраў no-index/no-follow, каб прадухіліць індэксацыю або прытрымліванне па старонках для пошукавікаў і робатаў

en: Allows a short description about the page that is used by search engines
be: Дазваляе кароткае апісанне старонкі, якое выкарыстоўваецца пошукавікамі

en: Allows disabled plugins to be enabled on specific pages
be: Дазваляе, каб забароненыя ўбудовы былі дазволеныя для вызначаных старонак

en: Allows raw data to be inserted into the page meta section
be: Дазваляе ўвод неапрацаваных дадзеных у падзел meta старонкі

en: Allows site RSS description to be changed
be: Дазваляе змену апісання сайта ў RSS

en: Allows site RSS name to be changed
be: Дазваляе змену імя сайта ў RSS

en: Allows site description to be changed (i.e. the tagline)
be: Дазваляе змену апісання сайта (т.е падзагаловак)

en: Allows site name to be changed (i.e your blog name)
be: Дазваляе змену імя сайта (т.е імя блога)

en: Allows tags/keywords to be added to pages
be: Дазваляе даданне пазанак/ключавых слоў да старонак

en: Allows the 'more' text to be changed
be: Дазваляе змену тэксту 'more'

en: Allows you to enable or disable various WordPress auto-formatting (including wpautop)
be: Дазваляе Вам уключыць або выключыць рознае аўта-фарматаванне WordPress (уключаючы wpautop)

en: Alphabetically order tags
be: Алфавітны парадак размяшчэння пазанак

en: Always
be: Заўсёды

en: Archives
be: Архівы

en: As with anything else that modifies your database you should <strong>backup your data before running an import</strong>.  No responsibility is accepted for any kittens that may be killed in the process.
be: Таксама як для любога дзеяння, якое змяняе Вашу базу дадзеных, Вы павінны <strong>зрабіць рэзервовую копію Вашых дадзеных перад аперацыяй імпарту</strong>.  Мы не адказваем за котят, якія могуць быць задушаныя падчас гэтага працэсу.

en: Author Pages
be: Аўтарскія старонкі

en: Auto-fancy quotes
be: Аўта-цытаванне

en: Auto-formatting
be: Аўта-фарматаванне

en: Auto-link
be: Аўта-спасылкі

en: Automatically add new tags to dictionary
be: Аўтаматычна дадаваць новыя пазнакі ў слоўнік

en: Before
be: Перад

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Check for updates
be: Праверыць абнаўленні

en: Check for updates from within HeadSpace
be: Праверыць абнаўленні ўсярэдзіне HeadSpace

en: CrazyEgg ID
be: Ідэнтыфікатар CrazyEgg

en: Current theme
be: Бягучая тэма

en: Customise the number of posts shown on the archive and search pages, and decide whether to show full content or the excerpt
be: Наладзіць колькасць артыкулаў, якія будуць паказаныя на архіўных старонках і старонках пошуку, і вырашыць ці паказваць поўнае ўтрыманне або вытрымку

en: Delete HeadSpace
be: Выдаліць HeadSpace

en: Description
be: Апісанне

en: Dictionary
be: Слоўнік

en: Disabled
be: Забароненае

en: Edit Category &raquo;
be: Рэдагаваць катэгорыю &raquo;

en: Enter the URL you want outbound links tracked to, or leave empty for no outbound tracking
be: Увядзіце URL, па якім Вы збіраецеся адсочваць выходныя спасылкі, або пакіньце пустым, калі не збіраецеся гэта рабіць

en: Enter the full Google JavaScript tracking code, or just the <code>_uacct</code> number.
be: Увядзіце поўны сачыльны код Google JavaScript, або проста ідэнтыфікатар<code>_uacct</code>

en: Enter the relative URL to your Mint installation (i.e. <code>/mint/</code>).
be: Увядзіце адносны шлях да Вашай усталёўкі Mint  (т.е. <code>/mint/</code>).

en: Enter your full <a href="http://crazyegg.com/pages/instructions">CrazyEgg ID</a>
be: Увядзіце поўны <a href="http://crazyegg.com/pages/instructions">CrazyEgg ID</a>

en: Everyone
be: Любы

en: General Options
be: Агульныя параметры

en: Global Settings
be: Глабальныя налады

en: Head META Description
be: Апісанне Head META

en: HeadSpace Meta data
be: Дадзеныя Meta HeadSpace

en: HeadSpace Settings
be: Параметры HeadSpace

en: HeadSpace has been removed
be: HeadSpace выдалены

en: HeadSpace tags (convert to WordPress 2.3 tags)
be: Пазнакі HeadSpace (пераўтварыць у пазнакі WordPress 2.3)

en: HeadSpace2 News
be: Навіны HeadSpace2

en: Home Page
be: Галоўная старонка

en: How many widgets would you like?
be: Колькі виджетов Вы жадаеце?

en: Import
be: Імпартаваць

en: Import and remove original data
be: Імпартаваць і выдаліць зыходныя дадзеныя

en: Inherit from global settings
be: Атрымліваць у спадчыну ад глабальных параметраў

en: Inherit settings
be: Атрымліваць у спадчыну параметры

en: Invalid module
be: Няправільны модуль

en: Jerome's Keywords
be: Ключавыя словы ад Jerome

en: Leave blank to use theme default
be: Пакіньце пустым для выкарыстання тэмы па змаўчанні

en: Makes links clickable in comments
be: Зрабіць спасылкі кликабельными у каментарах

en: Mass Edit Meta-data
be: Масавае рэдагаванне мета-дадзеных

en: Max length
be: Максімальная даўжыня

en: Meta-data
be: Мета-дадзеныя

en: Mint path
be: Шлях Mint

en: Modules
be: Модулі

en: Modules are disabled and do not appear
be: Модулі забароненыя і не з'яўляюцца

en: Modules will always appear on edit screens
be: Модулі будуць заўсёды з'яўляцца на экране рэдагавання

en: Modules will be hidden behind a link
be: Модулі будуць утоеныя за спасылкай

en: More text
be: Дадатковы тэкст

en: Never
be: Ніколі

en: Next
be: Наступны

en: Options
be: Параметры

en: Order tags
be: Парадак пазанак

en: Page Counts
be: Лічыльнікі старонкі

en: Page Modules
be: Модулі старонкі

en: Page Settings
be: Параметры старонкі

en: Page Title
be: Загаловак старонкі

en: Page description
be: Апісанне старонкі

en: Page modules apply to individual pages.  Drag-and-drop modules into the appropriate area.  Modules can be re-ordered to change their position on the edit screen.
be: Модулі старонкі ўжываюцца да асобных старонак. Перацягнеце-і-адпусціце модулі на адпаведную вобласць. Парадак модуляў можа змяняцца, што адаб'ецца ў акне рэдагавання.

en: Page slug
be: Кароткая спасылка на старонку

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Page-specific Plugins
be: Убудовы для гэтай старонкі

en: Page-specific Themes
be: Тэмы для гэтай старонкі

en: Per page
be: На старонку

en: Plugins
be: Убудовы

en: Post slug
be: Кароткая спасылка на артыкул

en: Post title
be: Загаловак артыкула

en: Posts &amp; Pages
be: Артыкулы &amp; Старонкі

en: Posts successfully updated
be: Артыкул паспяхова абноўленая

en: Previous
be: Папярэдні

en: Project ID
be: Ідэнтыфікатар праекту

en: RPC support for Ecto
be: Падтрымка RPC у Ecto

en: RSS Description
be: Апісанне ў RSS

en: RSS Name
be: Імя ў RSS

en: Raw data
be: Неапрацаваныя дадзеныя

en: Remove HeadSpace
be: Выдаліць HeadSpace

en: Replaced with the category description
be: Замяніць апісаннем катэгорыі

en: Replaced with the current date
be: Замяніць бягучай датай

en: Replaced with the current page number (i.e. page 2 of 4)
be: Замяніць бягучым нумарам старонкі (т.е. старонка 2 з 4)

en: Replaced with the current search phrase
be: Замяніць шуканым тэкстам

en: Replaced with the current time
be: Замяніць бягучым часам

en: Replaced with the date of the post/page
be: Замяніць датай артыкула/старонкі

en: Replaced with the post categories (comma seperated)
be: Замяніць катэгорыямі артыкула (падзеленымі коскі)

en: Replaced with the post/page ID
be: Замяніць ідэнтыфікатарам артыкула/старонкі

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
be: Замяніць 'прыгожым' імем аўтара артыкула/старонкі

en: Replaced with the post/page author's userid
be: Замяніць імем карыстача аўтара артыкула/старонкі

en: Replaced with the post/page excerpt
be: Замяніць вытрымкай з артыкула/старонкі

en: Replaced with the post/page modified time
be: Замяніць часам змены артыкула/старонкі

en: Replaced with the title of the post/page
be: Замяніць загалоўкам артыкула/старонкі

en: Save
be: Захаваць

en: Save all data
be: Захаваць усе дадзеныя

en: Save module order
be: Захаваць парадак модуляў

en: Search
be: Шукаць

en: Search Pages
be: Шукаць старонкі

en: Searches
be: Шукае

en: Security ID
be: Ідэнтыфікатар бяспекі

en: Separator position
be: Пазіцыя падзельніка

en: Settings can be applied to specific posts &amp; pages from the <strong>post edit page</strong>, and to specific categories from the <strong>edit category</strong> page.
be: Параметры могуць быць ужытыя да асобных артыкулаў і старонкам са <strong>старонкі рэдагавання артыкула</strong>, і да асобных категорииям са <strong>старонкі рэдагавання катэгорый</strong>

en: Show in admin
be: Паказаць у Адміністрацыйнай кансолі

en: Show tags in pages
be: Паказаць пазнакі на старонках

en: Show tags in posts
be: Паказаць пазнакі ў артыкулах

en: Shows page-specific plugins in the administration menus
be: Паказаць спецыфічныя для старонкі ўбудовы ў меню адміністратара

en: Simple
be: Стандартныя

en: Site Modules
be: Модулі сайта

en: Site description
be: Апісанне сайта

en: Site modules apply to your site as a whole.  Only checked modules will run (when properly configured).
be: Модулі сайта ўжываюцца цалкам на ўвесь сайт. Будуць працаваць толькі пазначаныя модулі (адпаведна сканфігураваныя).

en: Site name
be: Імя сайта

en: Special Tags
be: Адмысловыя пазнакі

en: StatCounter
be: Лічыльнік статыстыкі

en: Stylesheets
be: Табліцы стыляў

en: Suggest tags based on content
be: Рэкамендаваць пазнакі ў залежнасці ад утрымання

en: Suggested tags
be: Рэкамендаваныя пазнакі

en: Tag separator
be: Падзельнік пазанак

en: Tags (keywords)
be: Пазнакі (ключавыя словы)

en: Tags/keywords
be: Пазнакі/ключавыя словы

en: Theme
be: Тэма

en: This must match the separator defined in Ecto 'Templates', 'Tags', 'Tag separator'
be: Ён павінен адпавядаць падзельніку, вызначанаму ў Ecto 'Шаблоны', 'Пазнакі', 'Падзельнік пазанак'

en: This option will remove HeadSpace and delete all settings, tags, and meta-data.
be: Гэта выдаліць HeadSpace і выдаліць усе налады, пазнакі і мета-дадзеныя

en: This page will allow you to import meta-data from other WordPress plugins.  The other plugins do not need to be active for the import to work.
be: Гэтая старонка дазволіць Вам імпартаваць мета-дадзеныя з іншых убудоў WordPress. Іншыя ўбудовы могуць быць неактыўнымі для працы працэдуры імпарту.

en: Title separator
be: Падзельнік загалоўка

en: Track outbound links
be: Адсочваць выходныя спасылкі

en: Tracking code
be: Адсочваць код

en: Update Options &raquo;
be: Абнавіць параметры &raquo;

en: Use <code>wpautop</code> to format paragraphs
be: Выкарыстаць <code>wpautop</code> для фарматавання абзацаў

en: Use <code>wptexturize</code> to turn quotes into fancy quotes
be: Выкарыстаць <code>wptexturize</code> для ператварэння двукоссяў у прыгажэйшы выгляд

en: Users of the specified role or less will be tracked
be: Будуць адсочвацца карыстачы пачынальна з паказанай ролі і ніжэй

en: Who to track
be: Каго адсочваць

en: WordPress content formatting
be: Фарматаванне кантэнту WordPress

en: Wraps all post and page content inside a Google targeted section
be: Выраўноўвае ўсе артыкулы і змесціва старонак усярэдзіне мэтавай секцыі Google

en: Your module positions have been saved
be: Вашы пазіцыі модуляў захаваныя

en: Your options have been updated
be: Вашы параметры абноўленыя

en: add
be: дадаць

en: add all
be: дадаць усё

en: advanced
be: пашыраны

en: applied to author pages
be: выкарыстаць да старонак аўтара

en: applied to category pages without specific settings
be: выкарыстаць да старонак катэгорый без адмысловых налад

en: applied to everything unless otherwise specified
be: выкарыстаць усюды, калі іншае не паказана

en: applied to posts &amp; pages without specific settings
be: выкарыстаць да артыкулаў &amp; старонкам без адмысловых налад

en: applied to the home page
be: выкарыстаць на Галоўнай старонцы

en: applied when viewing a 404 error
be: выкарыстаць на старонцы 404 памылкі

en: applied when viewing search results
be: выкарыстаць, калі паказваюцца вынікі пошуку

en: applied when viewing the archives
be: выкарыстаць, калі паказваюцца архівы

en: content
be: утрыманне

en: default
be: па змаўчанні

en: excerpt
be: вытрымка

en: go
be: перайсці

en: posts, showing the
be: артыкулы, якія паказваюць

en: set number of posts to 0 for theme default
be: усталюеце колькасць артыкулаў у 0 для тэмы па змаўчанні

en: suggest
be: рэкамендаваць
