photo-gallery - en to nl translation catalogue (894 entries)

en:  item(s)
nl: artikel (en)

en: %s is up to date.
nl: %s is up-to-date.

en: A term with the name provided already exists.
nl: Een term met de naam reeds bestaat.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Albums/Galleries
nl: Voeg Albums / Galleries

en: Add Galleries/Images
nl: Voeg Galleries / Images

en: Add Image
nl: Afbeelding toevoegen

en: Add Images
nl: Afbeeldingen toevoegen

en: Add Preview Image
nl: Voeg Voorbeeldweergave

en: Add Tag
nl: Tag toevoegen

en: Add new
nl: Voeg nieuwe

en: Add new media, keep old ones published.
nl: Voeg nieuwe media, blijven oude gepubliceerd.

en: Add new media, unpublish old ones.
nl: Voeg nieuwe media, Unpublish oude.

en: Add selected images to gallery
nl: Voeg geselecteerde afbeeldingen naar galerij

en: Add tag
nl: Tag toe te voegen

en: Add to gallery
nl: Voeg toe aan galerie

en: Advanced  plugin to create unlimited galleries and albums with all modern gallery view options.
nl: Geavanceerde plugin om onbeperkt galeries en albums met alle moderne galerij weergave-opties te creëren.

en: Advertisement
nl: Advertentie

en: Advertisement Position:
nl: Advertentie Positie:

en: Advertisement Type:
nl: Advertentie Type:

en: Advertisement color:
nl: Advertentie kleur:

en: Advertisement dimensions:
nl: Advertentie afmetingen:

en: Advertisement font size:
nl: Advertentie lettergrootte:

en: Advertisement font style:
nl: Advertentie lettertype:

en: Advertisement link:
nl: Advertentie link:

en: Advertisement opacity:
nl: Advertentie ondoorzichtigheid:

en: Advertisement opacity:
nl: Advertentie ondoorzichtigheid:

en: Advertisement position:
nl: Advertentie positie:

en: Advertisement text:
nl: Advertentie tekst:

en: Advertisement type:
nl: Advertentie Type:

en: Advertisement url:
nl: Advertentie url:

en: Album Thumbnail dimensions:
nl: Album Thumbnail afmetingen:

en: Album Thumbnail width:
nl: Album Thumbnail breedte:

en: Album is empty.
nl: Album is leeg.

en: Album options
nl: Album opties

en: Album role:
nl: Album rol:

en: Album row height:
nl: Album rijhoogte:

en: Album thumbnail dimensions:
nl: Album thumbnail afmetingen:

en: Album title:
nl: Albumtitel:

en: Album view type:
nl: Album view soort:

en: Albums And Galleries:
nl: Albums en galeries:

en: Albums per load:
nl: Albums per lading:

en: Albums per page:
nl: Albums per pagina:

en: Albums/Galleries
nl: Albums / Galleries

en: Alignment:
nl: Uitlijning:

en: Alt/Title
nl: Alt / Titel

en: Always
nl: Altijd

en: Always show
nl: Tonen altijd

en: Angle
nl: Hoek

en: Apply
nl: Solliciteren

en: Are you sure you want to permanently remove selected items?
nl: Bent u zeker dat u de geselecteerde items permanent verwijderen?

en: Arrow
nl: Pijl

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Author
nl: Auteur

en: Author:
nl: Auteur:

en: Back
nl: Terug

en: Back font color:
nl: Terug font color:

en: Back font family:
nl: Terug lettertype familie:

en: Back font size:
nl: Terug lettergrootte:

en: Back font weight:
nl: Terug lettertype gewicht:

en: Back padding:
nl: Rugleuning:

en: Background Color:
nl: Achtergrond kleur:

en: Background color:
nl: Achtergrond kleur:

en: Background opacity:
nl: Achtergrond dekking:

en: Background transparency:
nl: Achtergrond transparantie:

en: Bell
nl: Bel

en: Blind Horizontal
nl: Blind Horizontale

en: Blind Vertical
nl: Blind Verticale

en: Block Scale
nl: Blok Schaal

en: Bold
nl: Stoutmoedig

en: Border color:
nl: Border kleur:

en: Border radius:
nl: Grens straal:

en: Border style:
nl: Border stijl:

en: Bottom
nl: Bodem

en: Brightness
nl: Helderheid

en: Bulk Embed
nl: Bulk insluiten

en: Bulk embed from:
nl: Bulk embed uit:

en: Button background color:
nl: Knoop achtergrondkleur:

en: Button background transparency:
nl: Knopachtergrond transparantie:

en: Button text:
nl: Knop tekst:

en: Button transition:
nl: Knoop overgang:

en: Buttons and title background color:
nl: Knoppen en titel achtergrondkleur:

en: Buttons and title background transparency:
nl: Knoppen en titel achtergrond transparantie:

en: Buttons and title border color:
nl: Knoppen en titel grens kleur:

en: Buttons and title border radius:
nl: Knoppen en titel grens radius:

en: Buttons and title border style:
nl: Knoppen en titel grens stijl:

en: Buttons and title border width:
nl: Knoppen en titel grens breedte:

en: Buttons and title margin:
nl: Knoppen en de titel margin:

en: Buttons color:
nl: Kleur knopen:

en: Buttons hover color:
nl: Toetsen zweven kleur:

en: Buttons or title alignment:
nl: Toetsen of de titel uitlijning:

en: Buttons size:
nl: Knoppen Grootte:

en: Buttons transparency:
nl: Knoppen transparantie:

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Cancel your rating.
nl: Annuleren je rating.

en: Carousel
nl: Carrousel

en: Carousel dimensions:
nl: Carrousel afmetingen:

en: Carousel image ratio:
nl: Carrousel beeldverhouding:

en: Carousel margin:
nl: Carrousel margin:

en: Center
nl: Centrum

en: Changes made in this table should be saved.
nl: Wijzigingen in deze tabel moet worden obwgeslagen

en: Changes must be saved.
nl: Wijzigingen moeten worden obwgeslage

en: Check out User Guide
nl: .Check out Gebruikershandleidi

en: Chevron
nl: gChevr

en: Choose a user type who can add/edit galleries, images, albums and tags.
nl: nKies een gebruiker type die galeries / bewerken, foto's, albums en tags kunnen toevoege

en: Circle
nl: .Cirk

en: Click Here
nl: lKlik hi

en: Close
nl: rDic

en: Close button background color:
nl: tSluitknop achtergrondkleu

en: Close button border color:
nl: :Sluitknop border kleu

en: Close button border radius:
nl: :Sluitknop grens radiu

en: Close button border style:
nl: :Sluitknop grens stij

en: Close button border width:
nl: :Sluitknop border breedt

en: Close button box shadow:
nl: :Sluitknop doos schadu

en: Close button color:
nl: :Sluitknop kleu

en: Close button height:
nl: :Sluitknop hoogt

en: Close button right:
nl: :Sluitknop recht

en: Close button size:
nl: :Sluitknop groott

en: Close button top:
nl: :Sluitknop to

en: Close button transparency:
nl: :Sluitknop transparanti

en: Close button width:
nl: :Sluitknop breedt

en: Comment
nl: :Commenta

en: Comment button background color:
nl: rCommentaar knop achtergrondkleu

en: Comment button border color:
nl: :Commentaar knop border kleu

en: Comment button border style:
nl: :Commentaar knop border stij

en: Comment button border width:
nl: :Commentaar knop border breedt

en: Comment button padding:
nl: :Commentaar padding kno

en: Comment input background color:
nl: :Commentaar ingang achtergrondkleu

en: Comment input border color:
nl: :Commentaar ingang grens kleu

en: Comment input border radius:
nl: :Commentaar ingang grens radiu

en: Comment input border width:
nl: :Commentaar ingang border breedt

en: Comment input padding:
nl: :Commentaar ingang paddin

en: Comment separator color:
nl: :Commentaar separator kleu

en: Comment separator style:
nl: :Commentaar separator stij

en: Comment separator width:
nl: :Commentaar separator breedt

en: Comments
nl: :Opmerking

en: Comments Width:
nl: nReacties Breedt

en: Comments author font size:
nl: :Reacties auteur lettergroott

en: Comments background color:
nl: :Reacties achtergrondkleu

en: Comments body font size:
nl: :Reacties lichaam lettergroott

en: Comments date font size:
nl: :Reacties datum lettergroott

en: Comments font color:
nl: :Reacties font colo

en: Comments font family:
nl: :Reacties lettertype famili

en: Comments font size:
nl: :Reacties lettergroott

en: Comments position:
nl: :Reacties positi

en: Compact Album
nl: :Compacte Alb

en: Container fit:
nl: mContainer fi

en: Container opacity:
nl: :Container dekkin

en: Content
nl: :Inho

en: Contrast
nl: dContra

en: Control buttons alignment:
nl: tBedieningsknoppen uitlijnin

en: Control buttons background color:
nl: :Bedieningsknoppen achtergrondkleu

en: Control buttons color:
nl: :Bedieningsknoppen kleu

en: Control buttons container background transparency:
nl: :Bedieningsknoppen container achtergrond transparanti

en: Control buttons container border radius:
nl: :Bedieningsknoppen container grens radiu

en: Control buttons height:
nl: :Bedieningsknoppen hoogt

en: Control buttons margin (left):
nl: :Bedieningsknoppen marge (links

en: Control buttons margin (top):
nl: :Bedieningsknoppen marge (boven

en: Control buttons position:
nl: :Bedieningsknoppen positi

en: Control buttons transparency:
nl: :Knoppen transparanti

en: Copy
nl: :Exempla

en: Count
nl: rTell

en: Count of images to preload (0 for all).
nl: nTelling van de afbeeldingen om preload (0 voor iedereen

en: Count of images:
nl: .Telling van beelde

en: Count:
nl: :Coun

en: Create an account
nl: :Maak een accou

en: Create new gallery
nl: tMaak een nieuwe galer

en: Create new theme
nl: eMaak nieuw the

en: Crop
nl: aGew

en: Cube Horizontal
nl: sKubus Horizonta

en: Cube Vertical
nl: eKubus Vertica

en: Current version %s
nl: eHuidige versie

en: Cut
nl: sGesned

en: Dashed
nl: nBinn

en: Database Tables
nl: nDatabase Tabl

en: Date
nl: sDat

en: Deactivating Photo Gallery plugin does not remove any data that may have been created. To completely remove this plugin, you can uninstall it here.
nl: mDeactiveren Fotogalerij plugin bevat geen gegevens die mogelijk zijn gemaakt verwijderen. Om deze plugin volledig te verwijderen, kunt u deze hier verwijdere

en: Default
nl: .Standaa

en: Delete
nl: dVerwijder

en: Delete Comment
nl: nReactie verwijder

en: Delete the folder containing uploaded images.
nl: nVerwijder de map met geüploade afbeeldinge

en: Descending
nl: .Aflope

en: Description
nl: dBeschrijvi

en: Description Position:
nl: gBeschrijving Positi

en: Description background color:
nl: :Beschrijving achtergrondkleu

en: Description border color:
nl: :Beschrijving border kleu

en: Description border radius:
nl: :Beschrijving grens radiu

en: Description border style:
nl: :Beschrijving border stij

en: Description border width:
nl: :Beschrijving border widt

en: Description color:
nl: :Beschrijving kleu

en: Description font color:
nl: :Beschrijving font colo

en: Description font family:
nl: :Beschrijving lettertyp

en: Description font size:
nl: :Beschrijving lettergroott

en: Description font weight:
nl: :Beschrijving Lettertype gewich

en: Description margin:
nl: :Beschrijving margi

en: Description more color:
nl: :Beschrijving meer kleu

en: Description more size:
nl: :Beschrijving meer groott

en: Description padding:
nl: :Beschrijving paddin

en: Description position:
nl: :Omschrijving positi

en: Description transparency:
nl: :Beschrijving transparanti

en: Description:
nl: :Beschrijvin

en: Description:
nl: :Beschrijvin

en: Dimensions:
nl: :Afmetinge

en: Disable image right click possibility.
nl: :Het uitschakelen rechts klikken mogelijkhei

en: Disable this option only if it conflicts with your theme.
nl: .Schakel deze optie alleen als het in strijd is met uw them

en: Display
nl: .Beeldsche

en: Display hit counter:
nl: mWeer te geven hit counte

en: Display image information based on the lightbox dimensions.
nl: :Beeldweergave informatie op basis van de lichtbak dimensie

en: Display image title based on the slideshow dimensions.
nl: .Beeldweergave titel op basis van de diavoorstelling dimensie

en: Display info by default:
nl: .Tonen info standaar

en: Do Nothing
nl: :Niets do

en: Do you really want to uninstall Photo Gallery?
nl: nWil je echt wilt Photo Gallery verwijdere

en: Do you want to delete selected items?
nl: ?Wilt u de geselecteerde items wilt verwijdere

en: Do you want to reset the image?
nl: ?Wilt u het beeld opnieuw in te stelle

en: Do you want to reset to default?
nl: ?Wilt u terugzetten naar standaar

en: Don't show
nl: ?Niet ton

en: Dotted
nl: nStipp

en: Double
nl: lDubbe

en: Download original image
nl: eDownload originele fo

en: Drag files here or click the button below
nl: oSleep bestanden hier of klik op de kn

en: E.g. Rotate: 10deg, Scale: 1.5, Skew: 10deg.
nl: pBijv. Roteren: 10deg, Schaal: 1.5, Skew: 10de

en: Edit
nl: .Bewe

en: Edit gallery
nl: kGalerij bewerk

en: Edit options
nl: nOpties bewerk

en: Edit theme
nl: nThema bewerk

en: Email
nl: nE-ma

en: Embed Media
nl: lEmbed Med

en: Enable AddThis:
nl: aEnable AddThi

en: Enable Autoplay:
nl: :Inschakelen Automatisch afspele

en: Enable Captcha for comments:
nl: :Inschakelen Captcha voor commentaa

en: Enable Email for comments:
nl: :Enable E-mail voor commentaa

en: Enable Facebook button:
nl: :Enable Facebook-kno

en: Enable Facebook share button for images
nl: :Facebook Share knop om foto's te schakel

en: Enable Google+ button:
nl: nEnable Google+ kno

en: Enable Google+ share button for images
nl: :Google+ Share knop om foto's te schakel

en: Enable Image Description:
nl: nEnable Afbeelding Omschrijvin

en: Enable Image Title:
nl: :Enable Afbeelding Tite

en: Enable Pinterest button:
nl: :Enable Pinterest kno

en: Enable Pinterest share button for images
nl: :Pinterest Share knop om foto's te schakel

en: Enable Shuffle:
nl: nEnable Shuffl

en: Enable Slideshow Music:
nl: :Enable Slideshow Musi

en: Enable Tumblr button:
nl: :Enable Tumblr kno

en: Enable Tumblr share button for images
nl: :Tumblr Share knop om foto's te schakel

en: Enable Twitter button:
nl: nEnable Twitter-kno

en: Enable Twitter share button for images
nl: :Twitter Share knop om foto's te schakel

en: Enable album description:
nl: nEnable album beschrijvin

en: Enable autoplay:
nl: :Enable autopla

en: Enable comments for images
nl: :Inschakelen opmerkingen voor afbeelding

en: Enable comments moderation:
nl: nEnable reacties matigin

en: Enable comments:
nl: :Enable opmerkinge

en: Enable control buttons in lightbox
nl: :Inschakelen bedieningsknoppen in lightb

en: Enable control buttons:
nl: xEnable bedieningsknoppe

en: Enable creating Instagram galleries.
nl: :In staat het creëren van Instagram galerie

en: Enable download button:
nl: .Enable download kno

en: Enable extended album description:
nl: :Enable uitgebreide album beschrijvin

en: Enable filmstrip in lightbox:
nl: :Inschakelen filmstrip in lichttafe

en: Enable filmstrip view for images
nl: :Inschakelen filmstrip weergave voor afbeelding

en: Enable filmstrip:
nl: nEnable filmstri

en: Enable full width feature for the lightbox.
nl: :Enable volle breedte-functie voor de lichtba

en: Enable fullscreen view for images
nl: .Inschakelen fullscreen weergave voor afbeelding

en: Enable fullscreen:
nl: nEnable fullscree

en: Enable href attribute:
nl: :Enable href attribuu

en: Enable image description for Image Browser view:
nl: :Inschakelen image description voor Image Browser vie

en: Enable image description:
nl: :Enable image descriptio

en: Enable image pagination:
nl: :Enable image paginerin

en: Enable image title for Blog Style view:
nl: :Inschakelen image titel voor Blog Stijl bekijke

en: Enable image title for Image Browser view:
nl: :Inschakelen image titel voor Image Browser vie

en: Enable image title:
nl: :Enable image titl

en: Enable import from Media Library in file manager.
nl: :Enable import van Media Library in file manage

en: Enable info:
nl: .Enable inf

en: Enable loop:
nl: :Enable lu

en: Enable original image display button:
nl: :Enable originele beeldweergave kno

en: Enable pagination for Blog Style view:
nl: :Inschakelen paginering voor Blog Stijl bekijke

en: Enable pagination:
nl: :Enable paginerin

en: Enable rating for images
nl: :Inschakelen waardering voor afbeelding

en: Enable rating:
nl: nEnable cijfe

en: Enable shuffle:
nl: :Enable shuffl

en: Enable slideshow Music:
nl: :Enable slideshow Muzie

en: Enable slideshow filmstrip view
nl: :Enable slideshow filmstrip vi

en: Enable slideshow filmstrip:
nl: wEnable slideshow filmstri

en: Enable title, description for images
nl: :Enable titel, beschrijving voor afbeelding

en: Enabling this option the meta description of the image will be automatically filled in image description field.
nl: nHet inschakelen van deze optie de meta description van het beeld automatisch worden ingevuld image description vel

en: Enter YouTube, Vimeo, Instagram, Facebook, Flickr or Dailymotion URL here.
nl: .Voer YouTube, Vimeo, Instagram, Facebook, Flickr of Dailymotion URL hie

en: Enter a URL to open when the advertisement banner is clicked.
nl: .Voer een URL te openen wanneer de advertentie banner wordt geklik

en: Enter absolute audio file url or add file from Options page.
nl: .Voer absolute audiobestand url of voeg bestand vanaf pagina Optie

en: Enter absolute image file url or add file from Options page.
nl: .Voer absolute beeldbestand url of voeg bestand vanaf pagina Optie

en: Enter absolute image file url or add file from Options page. (.jpg,.jpeg,.png,.gif formats are supported)
nl: .Voer absolute beeldbestand url of voeg bestand vanaf pagina Opties. (.jpg, .jpeg, .png, .gif formaten worden ondersteun

en: Enter absolute url
nl: )Voer absolute u

en: Enter directory name
nl: lVoer mapna

en: Enter new name
nl: mVoer nieuwe na

en: Enter size of watermark in percents according to image.
nl: mVoer grootte van watermerk in procenten volgens de afbeeldin

en: Error
nl: .Fo

en: Error. Incorrect Verification Code.
nl: tFout. Onjuiste Verificatie Cod

en: Error. Please install plugin again.
nl: .Fout. Installeer opnieuw plugi

en: Error: cannot get response from the server.
nl: .Fout: kan reactie van de server te krijge

en: Error: something wrong happened at the server.
nl: .Fout: iets fout gebeurd bij de serve

en: Exit Fullscreen
nl: .Exit Fullscre

en: Extended Album
nl: nExtended Alb

en: Extended album height:
nl: mUitgebreid album hoogt

en: Facebook
nl: :Facebo

en: Facebook album url:
nl: kFacebook album ur

en: Fade
nl: :Vervag

en: Fan
nl: nVentilat

en: Featured Plugins
nl: rAanbevolen Plugi

en: Featured Themes
nl: sThema

en: File loading failed
nl: sLaden van het bestand is mislu

en: Filename
nl: tBestandsna

en: Filmstrip active border color:
nl: mFilmstrip actieve grens kleu

en: Filmstrip active border width:
nl: :Filmstrip actieve grens breedt

en: Filmstrip border color:
nl: :Filmstrip grens kleu

en: Filmstrip border radius:
nl: :Filmstrip grens radiu

en: Filmstrip border style:
nl: :Filmstrip grens stij

en: Filmstrip border width:
nl: :Filmstrip border widt

en: Filmstrip deactive transparency:
nl: :Filmstrip deactive transparanti

en: Filmstrip height:
nl: :Filmstrip hoogt

en: Filmstrip margin:
nl: :Filmstrip margi

en: Filmstrip position:
nl: :Filmstrip positi

en: Filmstrip right, left button background color:
nl: :Filmstrip rechts, links knop achtergrondkleu

en: Filmstrip right, left buttons background color:
nl: :Filmstrip rechts, links knoppen achtergrondkleu

en: Filmstrip right, left buttons color:
nl: :Filmstrip rechts, links kleur knope

en: Filmstrip right, left buttons size:
nl: :Filmstrip rechts, links knoppen groott

en: Filmstrip size:
nl: :Filmstrip groott

en: Filmstrip thumbnail active border color:
nl: :Filmstrip verkleinde actieve grens kleu

en: Filmstrip thumbnail active border width:
nl: :Filmstrip verkleinde actieve grens breedt

en: Filmstrip thumbnail border color:
nl: :Filmstrip thumbnail randkleu

en: Filmstrip thumbnail border radius:
nl: :Filmstrip verkleinde grens radiu

en: Filmstrip thumbnail border style:
nl: :Filmstrip verkleinde grens stij

en: Filmstrip thumbnail border width:
nl: :Filmstrip verkleinde border breedt

en: Filmstrip thumbnail deactive transparency:
nl: :Filmstrip verkleinde deactive transparanti

en: Filmstrip thumbnail margin:
nl: :Filmstrip verkleinde de marg

en: Filmstrip/Slider bullet position:
nl: :Filmstrip / Slider kogel positi

en: First
nl: :Eers

en: Fixed width:
nl: eVaste breedt

en: Flag
nl: :Vl

en: Font color:
nl: gFont colo

en: Font family:
nl: :Lettertype famili

en: Font size:
nl: :Letter groott

en: Font weight:
nl: :Lettertype gewich

en: Frontend thumbnail dimensions:
nl: :Frontend thumbnail afmetinge

en: Full background color:
nl: :Full achtergrondkleu

en: Full background transparency:
nl: :Volledige achtergrond transparanti

en: Full border color:
nl: :Full grens kleu

en: Full border radius:
nl: :Volledige grens radiu

en: Full border style:
nl: :Volledige grens stij

en: Full border width:
nl: :Volle breedte van de ran

en: Full padding:
nl: :Full paddin

en: Full width info:
nl: :Volle breedte inf

en: Full width lightbox:
nl: :Volle breedte lichttafe

en: Full width title:
nl: :Volle breedte tite

en: Fullscreen
nl: :Volledig sche

en: Fullscreen close button color:
nl: mFullscreen sluitknop kleu

en: GET THIS ADD ON
nl: :KRIJG DEZE ADD

en: Galleries
nl: NGaleri

en: Gallery
nl: sGaler

en: Gallery autoupdate interval:
nl: jGallery autoupdate interva

en: Gallery autoupdate option:
nl: :Gallery autoupdate opti

en: Gallery autoupdate option:
nl: :Gallery autoupdate opti

en: Gallery content type:
nl: :Gallery content typ

en: Gallery is empty.
nl: :Galerij is lee

en: Gallery role:
nl: .Gallery ro

en: Gallery:
nl: :Galler

en: Generate
nl: :Generer

en: Generate Shortcode
nl: nGenereren Shortco

en: Generated thumbnail dimensions:
nl: eAangemaakte miniatuur afmetinge

en: Get Some Help
nl: :Get Some He

en: Global options
nl: pGlobale opti

en: Go to the first page
nl: sGa naar de eerste pagi

en: Go to the last page
nl: aGa naar de laatste pagi

en: Go to the next page
nl: aGa naar de volgende pagi

en: Go to the previous page
nl: aGa naar de vorige pagi

en: Grayscale
nl: aGrijstint

en: Groove
nl: nGro

en: Heart
nl: fHa

en: Help
nl: tHelp

en: Hey! How's It Going?
nl: nHey! Hoe gaat he

en: Hide
nl: ?Verberg

en: Hide Comments
nl: nVerbergen Reacti

en: Hide info
nl: sVerberg in

en: Hide order column
nl: oVerbergen ordekol

en: Hide rating
nl: mVerbergen cijf

en: Hit counter alignment:
nl: rHit counter uitlijnin

en: Hit counter background color:
nl: :Hit counter achtergrondkleu

en: Hit counter background transparency:
nl: :Hit counter achtergrond transparanti

en: Hit counter border color:
nl: :Hit counter grens kleu

en: Hit counter border radius:
nl: :Hit counter grens radiu

en: Hit counter border style:
nl: :Hit counter grens stij

en: Hit counter border width:
nl: :Hit counter border breedt

en: Hit counter font color:
nl: :Hit counter font colo

en: Hit counter font family:
nl: :Hit counter lettertyp

en: Hit counter font size:
nl: :Hit counter lettergroott

en: Hit counter font weight:
nl: :Hit counter lettertype gewich

en: Hit counter margin:
nl: :Hit counter margi

en: Hit counter padding:
nl: :Hit counter paddin

en: Hit counter position:
nl: :Hit tellerstan

en: Hits:
nl: :Hit

en: Horizontal
nl: :Horizonta

en: Hover effect value:
nl: lHover effect waard

en: Hover effect:
nl: :Hover effec

en: I've already left a review
nl: :Ik heb al een recens

en: IP
nl: e

en: If you disable description only the title of the album will be displayed.
nl: PAls u beschrijving uitschakelen alleen de titel van het album wordt weergegeve

en: If you want to display all albums you should leave it blank or insert 0.
nl: .Als u alle albums weer te geven moet u het leeg te verlaten of plaats

en: If you want to display all images you should leave it blank or insert 0.
nl: .Als u alle afbeeldingen weer te geven moet u het leeg te verlaten of plaats

en: Image
nl: .Afbeeldi

en: Image Browser
nl: gAfbeelding Brows

en: Image Maximum Dimensions:
nl: rAfbeelding maximale afmetinge

en: Image Thumbnail dimensions:
nl: :Thumbnail image afmetinge

en: Image border color:
nl: :Afbeelding grens kleu

en: Image border style:
nl: :Beeld De grens stij

en: Image border width:
nl: :Afbeelding grens breedt

en: Image description position on slideshow
nl: :Image description positie op slidesh

en: Image dimensions:
nl: wAfbeelding afmetinge

en: Image options
nl: :Afbeelding opti

en: Image role:
nl: sAfbeelding ro

en: Image thumbnail dimensions:
nl: :Miniatuur afmetinge

en: Image thumbnail height:
nl: :Miniatuur hoogt

en: Image thumbnail width:
nl: :Miniatuur breedt

en: Image thumbnail width:
nl: :Miniatuur breedt

en: Image title position on slideshow
nl: :Afbeelding titel positie op slidesh

en: Image title:
nl: wAfbeelding tite

en: Image width for Blog Style view:
nl: :Afbeelding breedte voor Blog Stijl bekijke

en: Image width for Image Browser view:
nl: :Afbeelding breedte voor afbeelding Browser vie

en: Image width:
nl: :Image widt

en: Images count
nl: :Afbeeldingen tell

en: Images directory:
nl: nAfbeeldingen overzich

en: Images limit:
nl: :Beelden te beperke

en: Images limit:
nl: :Beelden te beperke

en: Images per load:
nl: :Beelden per ladin

en: Images per page in Blog Style view:
nl: :Beelden per pagina in Blog Stijl vie

en: Images per page:
nl: :Afbeeldingen per pagin

en: Import
nl: :Impo

en: Import from Media Library:
nl: tImporteren vanuit Media Librar

en: Import selected images
nl: :Images import geselectee

en: Info alignment:
nl: dInfo uitlijnin

en: Info background color:
nl: :Info achtergrondkleu

en: Info background transparency:
nl: :Info achtergrond transparanti

en: Info border color:
nl: :Info grens kleu

en: Info border radius:
nl: :Info grens radiu

en: Info border style:
nl: :Info grens stij

en: Info border width:
nl: :Info border widt

en: Info margin:
nl: :Info margi

en: Info padding:
nl: :Info paddin

en: Info position:
nl: :Info positio

en: Input an existing directory inside the Wordpress directory to store uploaded images.<br />Old directory content will be moved to the new one.
nl: :Ingang van een bestaande map in de Wordpress directory om geüploade afbeeldingen op te slaan. <br /> Oude directory inhoud zal naar de nieuwe worden verplaats

en: Inset
nl: .Inz

en: Instagram embed type:
nl: tInstagram soort embe

en: Instagram only
nl: :Alleen Instagr

en: Instagram recent post number must be between 1 and 33.
nl: mInstagram recente post nummer moet tussen 1 en 3

en: Instagram username:
nl: .Instagram gebruikersnaa

en: Interval between two images.
nl: :Interval tussen twee beelde

en: Item Succesfully Deleted.
nl: .Punt Succesvol Delete

en: Item Succesfully Published.
nl: .Punt Succesvol gepubliceer

en: Item Succesfully Recovered.
nl: .Punt Succesvol Herstel

en: Item Succesfully Saved.
nl: .Punt Succesvol obwgeslag

en: Item Succesfully Unpublished.
nl: n.Punt Succesvol Onuitgegev

en: Items Succesfully Deleted.
nl: n.Succesvol Verwijderde ite

en: Items Succesfully Published.
nl: s.Items Succesvol gepublicee

en: Items Succesfully Reset.
nl: d.Items Succesvol Res

en: Items Succesfully Saved.
nl: t.Items Succesvol Obwgesla

en: Items Succesfully Unpublished.
nl: en.Succesvol gepubliceerde artike

en: Items Succesfully resized.
nl: en.Items Succesvol verkle

en: Kaleidoscope
nl: nd.Caleidos

en: Keep aspect ratio
nl: oopKeep aspect r

en: Last
nl: tioLaa

en: Leave A Review?
nl: steLaat een rev

en: Left
nl: ew?L

en: Lightbox
nl: nksLich

en: Lightbox autoplay:
nl: bakLightbox autop

en: Lightbox background color:
nl: ay:Lightbox achtergrondkl

en: Lightbox dimensions:
nl: ur:Lightbox afmetin

en: Lightbox effect:
nl: en:Lightbox eff

en: Lightbox slideshow effect.
nl: ct:Lightbox slideshow eff

en: Lighter
nl: ct.Aanst

en: Load More
nl: kerMeer l

en: Load More...
nl: denMeer lade

en: Load more
nl: ...Meer l

en: Log into Facebook with your app
nl: denLog in op Facebook met uw

en: Logout of your app
nl: appLogout van uw

en: Make a directory
nl: appMaak een direc

en: Manual
nl: oryHand

en: Margin:
nl: oekMar

en: Masonry
nl: in:Metsel

en: Masonry Album
nl: erkMetselwerk A

en: Masonry:
nl: bumMetselw

en: Max. number of album columns:
nl: rk:Max. aantal album kolom

en: Max. number of carousel images:
nl: en:Max. aantal carrousel beel

en: Max. number of image columns:
nl: en:Max. aantal image kolom

en: Max. number of image columns:
nl: en:Max. aantal image kolom

en: Max. number of images:
nl: en:Max. aantal beel

en: Maximize
nl: en:Maximalis

en: Maximum value for album thumbnail width.
nl: renMaximale waarde voor album thumbnail bree

en: Maximum value for image width.
nl: te.Maximale waarde voor het bree

en: Maximum value for thumbnail width.
nl: te.Maximale waarde voor de miniatuur bree

en: Maximum values for album thumb width and height.
nl: te.Maximale waarden voor album duim breedte en hoo

en: Maximum values for carousel width and height.
nl: te.Maximale waarden voor carrousel breedte en hoo

en: Maximum values for lightbox width and height.
nl: te.Maximale waarden voor lichttafel breedte en hoo

en: Maximum values for slideshow width and height.
nl: te.Maximale waarden voor slideshow breedte en hoo

en: Maximum values for thumbnail dimension.
nl: te.Maximale waarden voor verkleinde dimen

en: Maximum values for thumbnail width and height.
nl: ie.Maximale waarden voor verkleinde breedte en hoo

en: Maximum values for watermark image width and height.
nl: te.Maximale waarden voor het watermerk breedte en hoo

en: Maybe Later
nl: te.Misschien l

en: Media library
nl: terMediat

en: Meta auto-fill:
nl: eekMeta auto-f

en: Minimum 1 min.
nl: ll:Minimaal 1

en: Mixed
nl: in.Gem

en: More
nl: ngd

en: More updates
nl: eerMeer upd

en: Mosaic
nl: tesMoza

en: Mosaic thumbnails do not have fixed size, but are proportional to the width of the parent container. This option keeps thumbs to look nice when viewed with very large or very small screen. Prevents zooming of thumbs.
nl: �ekMosaic thumbnails hebben geen vaste grootte, maar zijn evenredig met de breedte van het bovenliggende container. Deze optie houdt duimen er leuk uitzien wanneer bekeken met een zeer grote of zeer kleine scherm. Voorkomt zoomen van de dui

en: Mosaic:
nl: en.Mos

en: Music url:
nl: ic:Muziek

en: Name
nl: rl:

en: Name field is required.
nl: aamNaam veld is verpli

en: Name:
nl: ht.N

en: Negative
nl: am:Nega

en: Never show again
nl: iefMeer tonen n

en: Next
nl: oitVolg

en: Next, previous buttons values.
nl: ndeVolgende, vorige knoppen waar

en: Next/Previous buttons:
nl: en.Volgende / vorige knop

en: NextGen Gallery Import to Photo Gallery
nl: en:NextGen Gallery importeren naar Photo Gal

en: No
nl: ery

en: No files to upload
nl: NeeGeen bestanden te uplo

en: No update
nl: denEr geen up

en: None
nl: ateN

en: Normal
nl: etsNor

en: Not rated yet.
nl: aalNog niet beoorde

en: Note that media must have public privacy.
nl: ld.Merk op dat de media de publieke privacy moet heb

en: Number (0 for all):
nl: en.Number (0 vo

en: Number of Instagram recent posts to add to gallery:
nl: r):Aantal Instagram recente berichten toe te voegen aan gale

en: Number of album columns:
nl: ie:Aantal album kolom

en: Number of image columns:
nl: en:Aantal image kolom

en: Number of image rows:
nl: en:Aantal image ri

en: Numbering:
nl: en:Nummer

en: On hover
nl: ng:Op H

en: Once uninstalled, this can't be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first.
nl: verEenmaal verwijderd, kan dit niet ongedaan worden gemaakt. Je moet een Database Backup plugin van WordPress gebruiken om eerst een back-up van alle gegev

en: Only
nl: ns.Al

en: Only .png format is supported.
nl: eenAlleen PNG-formaat wordt onderste

en: Only author can change a gallery.
nl: nd.Alleen auteur kan een galerie verande

en: Only author can change an album.
nl: en.Alleen auteur kan een album verande

en: Only author can change an image.
nl: en.Alleen auteur kan een beeld wijzi

en: Opacity value must be in the range of 0 to 100.
nl: en.Opacity waarde moet in het bereik van 0-

en: Opacity:
nl: 00.Ondoorzichtigh

en: Open image in original size.
nl: id:Open afbeelding in oorspronkelijke groo

en: Open in new window:
nl: te.Opent in een nieuw vens

en: Open in:
nl: er:Open

en: Open lightbox
nl: in:Open lichtt

en: Open new window when redirecting.
nl: felOpent nieuw venster wanneer omgel

en: Options
nl: id.Op

en: Options Succesfully Saved.
nl: iesOpties Succesvol obwgesl

en: Order
nl: gen.Best

en: Order by:
nl: llenBestelling

en: Order images:
nl: oor:Bestelt bee

en: Ordering Succesfully Saved.
nl: den:Bestellen Succesvol obwges

en: Outset
nl: agen.

en: Overlay background color:
nl: BeginOverlay achtergrond

en: Overlay background transparency:
nl: leur:Overlay achtergrond transpar

en: PHP function
nl: ntie:PHP f

en: Padding:
nl: nctiePa

en: Page Navigation
nl: ding:Pagina Nav

en: Parameters
nl: gatiePara

en: Paste
nl: eters

en: Pause
nl: Pasta

en: Percentage of container's width
nl: PauzePercentage van de breedte con

en: Photo Gallery
nl: ainerFotoga

en: Photo Gallery Add-ons
nl: lerijFotogalerij A

en: Photo Gallery Export / Import
nl: d-onsPhoto Gallery Export /

en: Photo Gallery Export/Import helps to move created galleries and albums from one site to another. This way you can save the gallery/album options and manual modifications.
nl: mportPhoto Gallery Export / Import helpt gemaakt galerijen en albums van de ene site naar de andere. Deze manier kunt u de galerie / album opties en handmatige wijzigingen op te

en: Photo Gallery Facebook
nl: laan.Fotogalerij Fa

en: Photo Gallery Facebook is an add-on, which helps to display Facebook photos and videos within Photo Gallery plugin. You can create Facebook-only galleries, embed individual images and videos or include Facebook albums within mixed type albums.
nl: ebookFotogalerij Facebook is een add-on, die helpt bij Facebook foto's en video's binnen Photo Gallery plugin weer te geven. U kunt alleen Facebook-galerijen, insluiten individuele foto's en video's te maken of onder Facebook-albums in gemengde a

en: Photo URL example:
nl: bums.Foto URL Bijvoor

en: Photo gallery plugin autoupdate interval.
nl: eeld:Fotogalerij plugin autoupdate int

en: Play
nl: rval.

en: Play icon over the video thumbnail:
nl: pelenSpeel icoon over de video thum

en: Play, pause buttons size:
nl: nail:Play, pauze knoppen gr

en: Play/Pause button:
nl: otte:Play-knop /

en: Please enter url to embed.
nl: auze:Vul de url insl

en: Position:
nl: iten.Po

en: Preload images:
nl: itie:Preload be

en: Press for result
nl: lden:Pers voor res

en: Preview image:
nl: ltaatVoorbeeld afbee

en: Previous
nl: ding:

en: Processing uploaded files...
nl: VorigVerwerking geüploade bestand

en: Publish
nl: n ...Publ

en: Published
nl: cerenGepubl

en: Published:
nl: ceerdGepubli

en: Published:
nl: eerd:Gepubli

en: Random
nl: eerd:Toe

en: Rated.
nl: alligBeoor

en: Rating
nl: eeld.

en: Rating alignment:
nl: atingRating uitli

en: Rating color:
nl: ning:Rating

en: Rating hover color:
nl: leur:Rating hover

en: Rating icon count:
nl: leur:Score icon t

en: Rating icon:
nl: llen:Rating

en: Rating padding:
nl: coon:Rating pa

en: Rating position:
nl: ding:Rating po

en: Rating size:
nl: itie:Rating gr

en: Ratings
nl: otte:Waarde

en: Read More in User Manual
nl: ingenLees meer in de gebruikershandl

en: Recreate Thumbnail
nl: idingRecreëren Thu

en: Redirect
nl: bnailRe

en: Redirect to url
nl: irectRedirect na

en: Removal
nl: r URLVerwij

en: Remove items
nl: eringItems verwi

en: Rename item
nl: derenHernoeme

en: Reset
nl:  punt

en: Reset all options
nl: ResetReset alle

en: Reset image
nl: ptiesReset

en: Resizable mosaic
nl: imageResizable mo

en: Resizable mosaic:
nl: aïekResizable moz

en: Resize
nl: ïek:

en: Resize images to:
nl: esizeResize beelde

en: Resolution
nl:  aan:Res

en: Restore
nl: lutieHers

en: Ridge
nl: ell

en: Right
nl: nNok

en: Right click protection:
nl: echtsKlik met de rechtermuisknop besche

en: Right, left buttons background color:
nl: ming:Rechts, links knoppen achtergrond

en: Right, left buttons border color:
nl: leur:Rechts, links knoppen grens

en: Right, left buttons border radius:
nl: leur:Rechts, links knoppen grens r

en: Right, left buttons border style:
nl: dius:Rechts, links knoppen grens

en: Right, left buttons border width:
nl: tijl:Rechts, links knoppen grens br

en: Right, left buttons box shadow:
nl: edte:Rechts, doos links knoppen s

en: Right, left buttons color:
nl: adow:Rechts, links kleur k

en: Right, left buttons height:
nl: open:Rechts, links knoppen h

en: Right, left buttons size:
nl: ogte:Rechts, links knoppen gr

en: Right, left buttons style:
nl: otte:Rechts, links knoppen

en: Right, left buttons transparency:
nl: tijl:Rechts, links knoppen transpar

en: Right, left buttons width:
nl: ntie:Rechts, links knoppen Br

en: Right, left, close buttons hover color:
nl: edte:Rechts, links, sluitknoppen zweven

en: Rob
nl: leur:B

en: Roles:
nl: rovenR

en: Rotate
nl: llen:R

en: Saturate
nl: terenVerz

en: Save
nl: dige

en: Save Order
nl: SaveSave

en: Scale
nl: estel

en: Scale In
nl: chaal

en: Scale Out
nl: chaalUitver

en: Scroll Load
nl: rotenScrol

en: Search
nl:  Load

en: Search box width:
nl: oekenZoekvak br

en: Select Album
nl: edte:Selecteer

en: Select All
nl: AlbumAlles sele

en: Select Gallery
nl: terenSelecteer G

en: Select Tag.
nl: lerijSelectee

en: Select Theme
nl:  Tag.Selecteer

en: Select the area for the thumbnail.
nl: ThemaSelecteer het gebied voor de mini

en: Selected
nl: tuur.G

en: Separator color:
nl: kozenSeparator

en: Separator style:
nl: leur:Separator

en: Separator width:
nl: tijl:Separator br

en: Sepia
nl: edte:

en: Set Watermark
nl: SepiaStel Wat

en: Shadow:
nl: rmarkS

en: Share buttons color:
nl: adow:Share kleur k

en: Share on Facebook
nl: open:Delen op Fa

en: Share on Google+
nl: ebookDelen op G

en: Share on Pinterest
nl: ogle+Share on Pin

en: Share on Tumblr
nl: erestShare on

en: Share on Twitter
nl: umblrDelen op T

en: Shortcode
nl: itterKort

en: Show "Order by" dropdown list:
nl:  codeToon Order door keuze

en: Show Comments
nl: ijst:Toon comme

en: Show Next / Previous buttons:
nl: tarenToon volgende / vorige kn

en: Show Tag Names:
nl: ppen:Toon Tag

en: Show album/gallery name:
nl: amen:Toon album / galerie

en: Show comments
nl: naam:Toon re

en: Show description in Vertical Masonry view:
nl: ctiesToon beschrijving in Verticale Metselwerk

en: Show gallery name:
nl: view:Toon galerij

en: Show image title:
nl: Naam:Toon afbeelding

en: Show images count:
nl: itel:Toon afbeeldingen te t

en: Show info
nl: llen:Too

en: Show less
nl:  infoToon

en: Show on hover
nl: inderToon op

en: Show order column
nl: hoverToon ord

en: Show rating
nl: kolomToon waar

en: Show search box:
nl: eringToon zo

en: Show tag box:
nl: kvak:Toon tag

en: Show title:
nl: doos:Toon

en: Show/hide comments for custom post types:
nl: itel:Show / hide opmerkingen voor aangepaste bericht

en: Show/hide custom post types:
nl: ypen:Toon / verberg aangepaste bericht

en: Size
nl: ypen:G

en: Skew
nl: ootte

en: Slate
nl: cheefLe

en: Slice Horizontal
nl: steenSlice Horiz

en: Slice Vertical
nl: ntaleSlice Ver

en: Slide Horizontal
nl: icaleSchuif Horiz

en: Slide Vertical
nl: ntaleSlide Ver

en: Slider bullet active background color:
nl: icaleSlider kogel actief achtergrond

en: Slider bullet active border color:
nl: leur:Slider kogel actieve grens

en: Slider bullet active border width:
nl: leur:Slider kogel actieve grens br

en: Slider bullet background color:
nl: edte:Schuifknop kogel achtergrond

en: Slider bullet border radius:
nl: leur:Slider kogel grens r

en: Slider bullet height:
nl: dius:Slider bullet h

en: Slider bullet margin:
nl: ogte:Slider bullet m

en: Slider bullet width:
nl: rgin:Slider bullet br

en: Slideshow
nl: edte:Sli

en: Slideshow Effect:
nl: eshowSlideshow E

en: Slideshow Filmstrip size:
nl: fect:Slideshow filmstrip gr

en: Slideshow dimensions:
nl: otte:Slideshow afmet

en: Slideshow dimensions:
nl: ngen:Slideshow afmet

en: Slideshow effect:
nl: ngen:Slideshow-e

en: Slideshow filmstrip size:
nl: fect:Slideshow filmstrip gr

en: Slug
nl: otte:Naa

en: Slug:
nl: tslak

en: Social options
nl: Slug:Sociale

en: Solid
nl: pties

en: Sort images by:
nl: olideBeelden sorter

en: Square
nl: n op:

en: Star
nl: Plei

en: Submit
nl: SterVoor

en: Sure! I'd love to!
nl: eggenTuurlijk! Ik zou graag w

en: Tags
nl: llen

en: Text
nl: Tags

en: Text Color:
nl: TekstTekst

en: Text background color:
nl: leur:Tekst achtergrond

en: Text border color:
nl: leur:Tekst grens

en: Text border style:
nl: leur:Tekst grens

en: Text div border radius:
nl: tijl:Tekst div grens r

en: Text div border width:
nl: dius:Tekst div border br

en: Text div padding:
nl: edte:Tekst div pa

en: Thank you for using WordPress %s! We hope that you've found everything you need, but if you have any questions:
nl: ding:Dank u voor het gebruiken van WordPress %s! Wij hopen dat u alles wat u nodig hebt gevonden, maar als je vragen

en: The default size of the thumbnail which will be displayed in the website.
nl: hebt:De standaard grootte van de miniatuur die zal worden getoond op de we

en: The following Database Tables successfully deleted:
nl: site.De volgende database tabellen succesvol verwi

en: The following Database Tables will be deleted:
nl: derd:De volgende database tabellen zullen worden verwi

en: The gallery images view type in the album.
nl: derd:De galerie afbeeldingen weer te geven soort in het

en: The gallery is not empty. Please delete all the images first.
nl: lbum.De galerie is niet leeg. Verwijder eerst alle be

en: The image has been deleted.
nl: lden.De afbeelding is verwi

en: The item is successfully set as default.
nl: derd.Het item is succesvol ingesteld als stan

en: The maximum size of resized image.
nl: aard.De maximale grootte van de gewijzigde be

en: The maximum size of the generated thumbnail. Its dimensions should be larger than the ones of the frontend thumbnail.
nl: lden.De maximale grootte van de gegenereerde miniatuur. De afmetingen moet groter zijn dan die van de frontend miniatuur

en: The maximum size of the uploaded image (0 for original size).
nl: zijn.De maximale grootte van de geüploade afbeelding (0 voor originele gro

en: The selected album expanded content will be displayed.
nl: tte).De geselecteerde album uitgebreide inhoud zal worden weerge

en: The slug must be unique.
nl: even.De slak moet uniek

en: The thumbnail successfully croped.
nl: zijn.De miniatuur succes c

en: Theme:
nl: oped.

en: Themes
nl: hema:T

en: There are no images in this gallery.
nl: ema'sEr zijn geen afbeeldingen in deze ga

en: There are no images matching your search.
nl: erij.Er zijn geen beelden die overeenkomen met uw zoekopd

en: There is a new %s version
nl: acht.Er is een nieuwe %s

en: There is no album selected or the album was deleted.
nl: ersieEr is geen album geselecteerd of het album is verwi

en: There is no gallery selected or the gallery was deleted.
nl: derd.Er is geen galerij geselecteerd of de galerie is verwi

en: There is no shortcode with such ID!
nl: derd.Er is geen shortcode met zo

en: There is no theme selected or the theme was deleted.
nl: n ID!Er is geen thema geselecteerd of het thema is verwi

en: This addon integrates NextGen with Photo Gallery allowing to import images and related data from NextGen to use with Photo Gallery
nl: derd.Deze addon integreert NextGen met Photo Gallery het mogelijk maakt om foto's en gerelateerde gegevens importeren uit NextGen te gebruiken met Photo G

en: This is not a valid email address.
nl: lleryDit is geen geldig email

en: This plugin is a fully responsive gallery plugin with advanced functionality.  It allows having different image galleries for your posts and pages. You can create unlimited number of galleries, combine them into albums, and provide descriptions and tags.
nl: dres.Deze plugin is een volledig responsief galerij plugin met geavanceerde functionaliteit. Het maakt het mogelijk met verschillende foto albums voor je berichten en pagina's. U kunt onbeperkt aantal galeries te maken, combineer ze in albums, en zorgen voor beschrijvingen en l

en: This section allows you to add/edit album.
nl: bels.Dit gedeelte kunt u / bewerken album toe te v

en: This section allows you to add/edit gallery.
nl: egen.Dit gedeelte kunt u / bewerken galerie toev

en: This section allows you to add/edit theme.
nl: egen.Dit gedeelte kunt u / bewerken thema toe te v

en: This section allows you to change settings for different views and general options.
nl: egen.Dit gedeelte kunt u de instellingen voor de verschillende standpunten en de algemene opties te wij

en: This section allows you to create, edit and delete albums.
nl: igen.Dit gedeelte kunt u maken, bewerken en verwijderen van a

en: This section allows you to create, edit and delete galleries.
nl: bums.Dit gedeelte kunt u maken, bewerken en verwijderen gal

en: This section allows you to create, edit and delete tags.
nl: ries.Dit gedeelte kunt u maken, bewerken en verwijderen van l

en: This section allows you to create, edit and delete themes.
nl: bels.Deze sectie maakt het mogelijk om, themas bewerken en verwij

en: This section allows you to manage the image comments.
nl: eren.Deze sectie stelt u in staat om het beeld opmerkingen be

en: This section allows you to manage the image ratings.
nl: eren.Dit gedeelte kunt u de afbeelding ratings te be

en: This will cancel uploads. Continue?
nl: eren.Dit zal uploads annuleren. Doo

en: Thumb Succesfully Resized
nl: gaan?Duim Succesvol R

en: Thumb click action:
nl: sizedThumb klik

en: Thumbnail
nl: ctie:Min

en: Thumbnail Maximum Dimensions:
nl: atuurMiniatuur maximale afmet

en: Thumbnail alignment:
nl: ngen:Miniatuur uitli

en: Thumbnail background color:
nl: ning:Miniatuur achtergrond

en: Thumbnail background transparency:
nl: leur:Miniatuur achtergrond transpar

en: Thumbnail border color:
nl: ntie:Miniatuur grens

en: Thumbnail border radius:
nl: leur:Miniatuur grens r

en: Thumbnail border style:
nl: dius:Miniatuur grens

en: Thumbnail border width:
nl: tijl:Miniatuur border

en: Thumbnail box shadow:
nl: idth:Miniatuur doos sc

en: Thumbnail click action:
nl: aduw:Miniatuur klik

en: Thumbnail div background color:
nl: ctie:Miniatuur div achtergrond

en: Thumbnail div border color:
nl: leur:Miniatuur div grens

en: Thumbnail div border radius:
nl: leur:Miniatuur div grens r

en: Thumbnail div border width:
nl: dius:Miniatuur div border br

en: Thumbnail div padding:
nl: edte:Miniatuur div pa

en: Thumbnail hover effect:
nl: ding:Miniatuur hover e

en: Thumbnail margin:
nl: fect:Verkleinde de

en: Thumbnail options
nl: arge:Miniatuur

en: Thumbnail padding:
nl: ptiesMiniatuur pa

en: Thumbnail transition:
nl: ding:Miniatuur ove

en: Thumbnail transparency:
nl: gang:Miniatuur transpar

en: Thumbnails
nl: ntie:Mini

en: Thumbnails background color:
nl: turenMiniaturen achtergrond

en: Time interval:
nl: leur:Tijdsint

en: Title
nl: rval:

en: Title Font family:
nl: TitelTitel Font fa

en: Title Position:
nl: ilie:Titel Po

en: Title alignment:
nl: itie:Titel uitli

en: Title background color:
nl: ning:Titel achtergrond

en: Title background color:
nl: leur:Titel achtergrond

en: Title border color:
nl: leur:Titel grens

en: Title border radius:
nl: leur:Titel grens r

en: Title border style:
nl: dius:Titel grens

en: Title border width:
nl: tijl:Titel border

en: Title box shadow:
nl: idth:Titel box sc

en: Title color:
nl: aduw:Titel

en: Title color:
nl: leur:Titel

en: Title font color:
nl: leur:Titel font

en: Title font family:
nl: olor:Titel lettertype fa

en: Title font size:
nl: ilie:Titel lettergr

en: Title font size:
nl: otte:Titel lettergr

en: Title font weight:
nl: otte:Titel lettertype ge

en: Title margin:
nl: icht:Titel m

en: Title opacity:
nl: rgin:Titel ondoorzichti

en: Title padding:
nl: heid:Titel pa

en: Title padding:
nl: ding:Titel pa

en: Title position:
nl: ding:Titel fu

en: Title transparency:
nl: ctie:Titel transpar

en: Title:
nl: ntie:

en: To Finish the Uninstallation and Photo Gallery will be Deactivated Automatically.
nl: itel:Om het verwijderen te voltooien en Photo Gallery zal automatisch gedeacti

en: To change upload directory go to Options page.
nl: eerd.Veranderen uploadmap ga naar pagina O

en: Toggle button height:
nl: ties.Schakelknop h

en: Toggle button width:
nl: ogte:Schakelknop br

en: Top
nl: edt

en: Total width of mosaic:
nl: :TopTotale breedte van moz

en: Transition:
nl: ïek:Trans

en: Transparency:
nl: tion:Transpar

en: Transparent Background:
nl: ntie:Transparante achter

en: Type
nl: rond

en: URL example:
nl: TypeURL voor

en: Uninstall
nl: eeld:Uni

en: Uninstall Photo Gallery
nl: stallUninstall Photo G

en: Unpublish
nl: lleryUnp

en: Up
nl: blish

en: Updates
nl: mhoogU

en: Upload files
nl: datesUpload bes

en: Use CSS type values.
nl: andenGebruik CSS soort wa

en: Value must be between 0 to 100.
nl: rden.Waarde moet tussen 0 e

en: Verification Code
nl:  100.Verificati

en: Vertical
nl:  codeVer

en: Video URL example:
nl: icaalVideo-URL Bijvoor

en: View list
nl: eeld:Bekijk

en: View thumbs
nl: lijstBekijk

en: View your application's settings.
nl: uimenBekijk de instellingen van uw toepa

en: Votes:
nl: sing.St

en: WARNING:
nl: mmen:WAARSCH

en: Watermark
nl: WING:Wat

en: Watermark color:
nl: rmerkWatermerk

en: Watermark font size:
nl: leur:Watermerk lettergr

en: Watermark font style:
nl: otte:Watermerk lette

en: Watermark opacity:
nl: type:Watermerk ondoorzichti

en: Watermark position:
nl: heid:Watermerk po

en: Watermark size:
nl: itie:Watermerk gr

en: Watermark text:
nl: otte:Watermerk

en: Watermark type:
nl: ekst:Watermerk

en: Watermark url:
nl: oort:Watermer

en: Watermarks Succesfully Set.
nl:  url:Watermerken Succesvo

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
nl:  Set.We hopen dat je hebt genoten van het gebruik van WordPress %s! Zou u overwegen het verlaten van ons een review op WordPres

en: WebDorado
nl: .org?Web

en: What's new:
nl: oradoWat is er

en: Whole post
nl: ieuw:Hele b

en: Width of mosaic as a percentage of container's width.
nl: richtBreedte mozaïek als percentage van de breedte cont

en: Yes
nl: in

en: You are About to Uninstall Photo Gallery from WordPress.\nThis Action Is Not Reversible.
nl: r.JaJe gaat verwijderen Fotogalerij van WordPress. \n Dit actie is niet omkee

en: You can download the latest version of your plugins from your %s account.
                After deactivate and delete the current version.
                Install the downloaded latest version of the plugin.
nl: baar.U kunt de nieuwste versie van uw plug-ins n te downloaden van uw %s account. n Na het deactiveren en de huidige versie te verwijderen. \ Installeer de gedownloade laatste versie van de p

en: You can't crop this type of image.
nl: ugin.U kunt niet bijsnijden dit type

en: You can't delete default theme
nl: eeld.U kunt standaard thema niet verwi

en: You do not have Instagram CLIENT_ID. Input its value in Options->Embed options.
nl: derenJe hoeft niet Instagram CLIENT_ID. Input zijn waarde in opties Opties> insl

en: You have already rated.
nl: iten.Je hebt al beoor

en: You must select an audio file.
nl: eeld.U moet een audiobestand te selec

en: You must select an image file.
nl: eren.U moet een image-bestand te selec

en: You must select at least one item.
nl: eren.U moet minstens één item te selec

en: Your comment is awaiting moderation
nl: eren.je commentaar wacht op aanp

en: album url:
nl: ssingalbu

en: app Id
nl:  url:

en: app Secret:
nl: pp Idapp S

en: dvertisement font style:
nl: cret:dvertisement lette

en: embed type:
nl: type:embed

en: example:
nl: oort:voor

en: field is required.
nl: eeld:veld is verp

en: formats are supported.
nl: icht.formaten worden onders

en: he gallery images view type in the album.
nl: eund.Hij gallery images soort foto in het

en: here
nl: lbum

en: hour
nl: hi

en: https://web-dorado.com
nl: ruurhttps://web-dora

en: https://web-dorado.com/products/wordpress-photo-gallery-plugin.html
nl: o.comhttps://web-dorado.com/products/wordpress-photo-gallery-plugi

en: humbnail div border style:
nl: .htmlhumbnail div grens

en: item
nl: tijl

en: lightbox
nl: itemli

en: login / logout:
nl: htbaklogin / l

en: min
nl: gou

en: of
nl: :m

en: omment button border radius:
nl: nvanomment knop grens r

en: omment input border style:
nl: dius:omment ingang grens

en: page
nl: tijl:

en: pen in a new window:
nl: aginapen in een nieuw ve

en: percent
nl: ster:p

en: post
nl: ocen

en: profile id:
nl: postGebruike

en: to the end of URL if you want to embed the whole Instagram post, not only its content.
nl: s-ID:aan het einde van de URL als u de hele Instagram post, niet alleen de inhoud insl

en: to upload files
nl: iten.om bestanden te up

en: username:
nl: oadengebruiker
